J MAGGI5 OSSENSTAART SOEP Gemengd Nieuws. Rechtszaken SCHOONHOVEN Predikbeurten Sportnieuws Plaatselijk Nieuws HOE MAKEN WIJ EEN LAMPEKAP? Aardig werkje voor de winter avonden De lampekappen, die hier zijn afge beeld, kan men heel gemakkelijk zelf ma ken, althans de beide eerste afbeedingen; dj} derde vraagt wellicht iets vaardiger *MMM Model 'I is zeer geschikt voor een meisjeskamer en bestaat uit een gazen Model 1, ondergrond, waarop ingehaalde reepje» van gekleurde crêpe papier worden ge naaid en wel zóó, dat men over elkaar vallende strookjes krijgt. Het bovendeel wordt aan het trechtervormige onderge deelte bevestigd, met in het midden een kleine opening voor het snoer. De beide rechte kanton worden dichtgenaaid, waar door een trechtervorm ontstaat. Me» knipt wan het crêpe papier een aantal smalle reepjes, die ingehaald en van on der te beginnen, dus aan de punt op den vorm bevestigd worden en wel zóó, dat de strookjes over elkander vallen. De bovenkant is eveneens van gaas en wordt ook van strookjes voorzien. t Li i O- Model 2. ja' 3.1 W De tweede lap is van perkament pa pier, waarop* een kruisvorm wordt getee- kenjj, die men langs de aangegeven lijnen Wknipt. In h?t midden zijn stippellijnen aangegeven, qie met een mesje geritst worden, w^tdoor men ze gemakkelijk ombuigen kan. Men zorge er eventueel voor, niet te diep te krassen. In het qndaratt - T|k wordt een opening gérfiaakt voor het snoer, terwijl met een perforator of kniptang gaatjes worden ge maakt. De boyenkanten worden met ge fleurde raff«a aan elkander bevestigd, jerwyl de zijkanten met koord verbonden woerden, dat kruiselings doorgehaald wordt» Aan de uiteinden, die afhangen, komen aardige gekleurde houten kralen. De derde kap is iets minder gemakke lijk te maken, hoewel het voor vaardige handen geen bezwaar zal geven. Model S. Men maakt twee cirkels van perka ment, die aan den onder- en bovenkant van gaatjes worden voorzien en waarbij langs den buitenomtrek een metalen draad wordt bevestigd met gekleurde raf fia. Beide cirkels worden verbonden met zes of zeven, precies even groote, staal draden. Om een mooi effect te geven, kan men het perkament Jsleuren met lampe- kappen-verf. laders huisvrouw moet weten, dat men brood zelfs op een petroleumstel kan roosteren, indien men bovenop een as- bestplaatje legt. waarop het brood beur» telings aan beide zijden gebakken wordt. Een smakelijke» manier om Oud brood op te maken, vooral als men het met boter be smeert en met basterdsuiker bestrooit, .beschadigde plekjes aan leeren clubfauteuils, waarvan het bovenste huidje is losgeraakt, me» eiwit geplakt kunnen worden; k«tobt«en verwijd*»! wordt, indien men een of meer kopjes azijn in de ketel laat verkokert; ....vaseline, waardoor men dubbelkool- autv eoda beeft gemengd, em uitstekend I indien U den maal» tijd verrijkt meti een overheerlijk Nederlandsch produel middel is om brandplekken te verzachten en dat men daarom altijd een potje van dit mengsel bij de hand moet hebben. Na het branden smeert men een flinke laag op de plek, waardoor niet alleen de pijn vermindert, doch zich tevens geen blaren vormen. zij koffievlekken op linnen of ge- kleurd materiaal kan verwijderen, door de plekken in te wrijven met glycerine en daarna met lauw water uitwasschen en op den verkeerden kant droog strijken; ....zij stijfsel dikker krijgt, wanneer zij een theelepeltje borax voor het koken toe voegt; olieverf schilderijen gereinigd kun nen worden met een lauw vlokkensopje. Zij maakt telkens kleine gedeelten schoon en droogt deze onmiddellijk na. Is het geheel bewerkt, dan luchtig nawrijven met een zacht doekje met lijnolie. Zij moet echter in geen geval te veel olie gebruiken* daar eventueele stof in de vertrekken zich dan aan de bovenlaag zou hechten. zij het vormen van ketelsteen in |e- tel8 kan voorkomen door een oesterschelp in de ketel te doen, daar deze de kalkdee- len afceorheeren. DE „OftANIA" GEZONKEN. AANGEVAREN IN DE HAVEN VAN r LEIXOUS. t Alle opvarenden gered. Het Nederlandsche stoomschip „Om nia", dat z ch op de thu'sreis naar Am sterdam bevond, is Woensdagmiddag in de haven van Leixous (bij Oporto), in Portugal, juist toen het daar voor anker zou gaan, aangevaren door het Portugee- sche stoomschip „Loanda". De Nederland sche boot werd midscheeps getroffen en maakte terstond veel water, het schip kapseisde en us binnen een half uur ge zonken Er waren 122 passag'ers aan boord, die evenais de 158 leden der bemanning, on gedeerd aan den wal zijn gebnacht. De „Orania" kwam van Buenos Aires en had Lissabon aangedaan, van waar zij Woensdagmorgen vertrokken was. Het is 'n dubbelschroefspassagiersschip, gedreven door twee stel turbines. Zij werd gebouwd in 1922 op de werven van Workman, Clark en Co te Belfast en meet 9763 bruto reg'sterton en 5760 netto reg. ton. De lengte is 449.9 Engelsche voet. Het aantal leden, der bemanning be droeg 140 man: kapitein dan „Orina" is de heer Maars. De schede. Nog Woensdagavond is de heer J" ï'on- draine, inspecteur van den (echniêóhen dienst van den Kon. Holl. Lloyd, 'verge zeld van een beambte van de passage-af- deeling naar Leixous vertrokken, onrialles te regelen. De „Orania" was in Engeland verze kerd. Naar verluidt is de verzekerirtgs- som ongeveer 3V* mill oen bij geheel! ver lies. In hoever het schip gelicht kan wor den, valt nog niet te beoordeelet J31 Het zinken van de „Orania" beteekent voor den Lloyd een ernstig verl es, daar het gezonken sclrtp in het vaarplan moet worden vervangen. Daartoe komt slechts de s.Gelria" in aanmerking. De „Oran:a" was, gezien het feit, dat zij reeds in 1922 gebouwd was, luxueus ingericht met prachtige eet- en rooksalons, social hall, muziekkamers, een kinderka mer en z.g. state cabins, luxe hutten aan bet dek. Kap'teip Maars de gezagvoerder, staat bekend als een goed zeeman, die al jaren bij dep Lloyd heeft gevaren. Verkeerde manoeuvre van hel wachtschip. Men meldt trouwens uit Oporto, dat de botsing het gevolg is van een verkeerde manoeuvre van het Portugeesche schip. De passagiers en andere opvarenden van het Nederlandsche schip hebben hun ba gage en andere persoonlijke bezittingen in den steek moeten laten, zoodat deze met het schip de diepte zijn ingegaan. Men wil thans trachten met duikers en andre hulpmiddelen de bagage en de la ding van de „0ran:a" te bergen, waar toe zoo spoedig mogelijk de noodige maat regelen zullen worden genomen. ©nder de passagiers bevonden zich vele Boomsch-Katholieke priesters, o.w. de Nederlandsche priester Kavser, die het Eucharistisch Congres in Buenos Aires hadden bijgewoond en naar Europa te rugkeerden. Verder waren nog aan boord van de „Orania" talrijke Portugeezen, die in Zuid-Amerika wonen en het Kerst feest in hun vaderland wilden vieren. DE INSTORTING VAN HET KERK GEWELF TE ST. MICHELSGESTEL. Woensdag ia een onderzoek ingesteld naar de instorting van het koorgewelf in de R.K. kerk te St. Michelsgestel, door den rechter-commissaris en den substituut officier van justiti» bij de Bossche recht bank, resp. mr. Vollgraff en mr. van Everdingen en de deskundigen de heeren ir. Froger en Vissers te Vught De juiste oorzaak van het ongeval kon nog niet worden medegedeeld, maar wel, dat het overige deel der kerk. solide is bevonden, zoodat toestemming kon wor den gegeven, de kerk met uitzondering ▼an het koor open te stellen. Er is op dracht gegeven tot afbraak van het ge- heele gewelf boven het zangkoor. De toestand van de gewonden, de hee ren Janssen en Kapteyns. is vooruitgaan de. NASPEL VAN WOLVEGA. Motie van wantrouwen. Als nasleep van de zaak-Wardenier, heeft de gemeenteraad van Weststelling werf in zijn Donderdag gehouden verga dering een motie aangenomen, waarin het vertrouwen wordt opgezegd in den wet houder, die zich indertijd beeft opgewor pen als promotor ran de brandlooze auto. FRAUDE TE BATAVIA. Tekort van 25 duizend gulden Te Batavia is bij fa N.V. Volkshuisves ting aparte maatschappij, waarin ge meenten en andere overheidslichamen groote belangen hebben een verduiste ring ontdekt tot een bedrag van f 28.000. Ze is gepleegd door middel van valsche kwitanties. De boekhouder van de gemeente C. H. van V., heeft een volledige bekentenis af gelegd. Van het verduisterde bedrag f 3000 teruggestort. Woensdagmiddag ie dé fraude ontdekt doch hiermede blijkt reeds in Juli 1932 een aanvang te zijn gemaakt en over die maand en in de maand December 1932 te zijn gepleegd. Het ie nog niet opgehel derd hoe de onregelmatigheden aan de regelmatige controle van den gouverne- ments-accountantsdienst zijn ontsnapt. Wel is gebleken, dat de dader gebruik maakte van den naam van het hoofd van een groot bedrijf, met welken naam hij valschelijk kwitanties ©nderteekende. De ontdekking geschiedde bij de vergelijking van de gespecificeerde balanswaarde met den verkoop van de opbrengst van ge meentegronden. De dader is ontslagen en in preventieve hechtefiis gesteld. IN HET SAARGEBIED. Volgens het „Deutsche Front" heeft de politie bij Spichern, in de nabijheid van de grens tusschen Frankrijk en 't Saar- gebied een grooten voorraad ontploffings middelen ontdekt en in beslag genomen. Terwijl de politie bezig was een inbraak op te helderen en in de buurt van Spi chern aan het graven was, ontdekte men plotseling eenige kuilen, waarin de ont plofbare stoffen, munitie, dynamiet, ko gels, enz. verborgen waren. De munitie, zoo heet het, was verpakt in Fransch krantenpapier en de pakken waren voor zien van een etiket van de firma Herz Zn., alsmede van een plakbriefje van de Fransche spoorwegen. De politie heeft voet- en vingerafdruk ken genomen. 82 COMMUNISTEN VEROORDEELD. De roods frontstrijdersbond. De vierde kamer van het „Oberlandes- gericht" te Hamm heeft het proces be handeld tegen talrijke communisten uit Dortmund, die beschuldigd werden van voorbereiding tot hoogverraad, deelne ming aan den rooden front-strijdersbond en het in bezit zijn van verboden wapens en ontplofbare stoffen. Uit de verhooren is gebleken, dat de roode frontstrijdersbond ondanks 't ver bod, sedert de zomer van 1932 weer in Dortmund is opgericht. Het meerendeel der verdachten was lid van deze vereeni- ging, die militair georganiseerd en zwaar Er werden 21 personen tot tuchthuis straffen van 1 tot 6 jaar en 61 tot gevan genisstraffen van 1 tot 2'/t jaar veroor deeld. FITZMAURICE OP SCHIPHOL. Medeleven met wel en wee van de K.LM. Donderdagmorgen omstreeks halftwaalf kwam de oceaanvlieger Fitzmaurice op Schiphol aan met een toestel van de Deut sche Lufthanse, waarmee hij van Croy don op weg was naar Berlijn. Hij luisterde er met groote belangstel ling naar de vorderingen van de „Snip" en was ontroerd over de moeilijkheden waarin zich, naar men vreesde, de be manning van de „Uiver" bevond. Juist voor de Uiver" had de groote ▼ieger zoozper bewondering. Hij had trou wens gewed dat de „Uiver" zoowel de snelheids- als handicaprace naar Mel bourne zou winnen. De heer Fitzmaurice deelde verder mede, dat hij zich voorgenomen had, een poging te wagen, om het record Londen Melbourne van Scott en Black te verbe teren. DE SPOORWEGRAMP BIJ LAGNY. Machinist voor de rechtbank Op Kerstavond van het vorig jaar ge beurde het verschrikkelijk treinongeluk bij Lagny, waarbij 201 personen werden ge dood en 400 gewond. Het was een der ernstigste spoorwegrampen, die ooit in Frankrijk is voorgevallen. Deze zaak is Woensdag voor de correc tioneels rechtbank te Meaux voorgeko men. Alleen de machinist van den trein, Daubigny, die het leven er van afbracht, staat terecht. De stoker Charpentier, die aanvankelijk ook in hechtenis was geno men, is later van Rechtsvervolging ontsla gen, op grond van het medisch rapport, waarin werd gezegd, dat hij aan kleuren blindheid lijdt. Beide mannen hebben steeds volgehouden dat het signaal bij Pomponne op veilig stond, hetgeen alleen mogelijk kon zijn geweest bij een defect van het seinstelsel. De deskundigen ach ten dit buitengesloten, daar het defect zich dan op andere wijze kenbaar had moeten maken. Voorts wordt Daubigny verweten zijn snelheid tot 104 K.M. per uur te hebben opgevoerd. Geen van de nabestaanden der slachtof fers, noch 7< die gewond werden, heb ben zich civiele partij gesteld, daar de Compagnie de l'Est de financieele schade loosstelling reeds met hen heeft geregeld. DE MALARIA OP CEYLON. Nog steeds uitbreiding. De malaria-epidemie, die reeds sedert verschillendede weken het eiland Ceylon teistert, heeft zich thans ook uitgebreid tot de voorsteden van Colombo. Het aan tal dooden is reeds tamelijk groot en neemt vooral in de provincie, waar de juiste verpleging ostbreekt, gestadig toe, In vele plaatsen is 80 pGt. der bevolking door de gevreesde ziekte aangetast. Geen huis is zonder slachtoffer en honderden patiënten liggen öp Sterven. Tal van art sen worden naai» dé provincies gestuurd om de bevolking bij té staan In de tem-< pels zijn Boeddhistische monniken voort durend in gebed verzonken om de epide mie af te weren. Ten gevolge van het groote gebruik van chinine begint er schaarschte aan dit ge neesmiddel te komen. Om in dit euvel te voorzien zijn groote voorraden chinine in Indië en Japan gpkoebt om den strijd te gen de malaria te kunnen voortzetten. HET RANSELEN VAN GEVANGENEN. Wordt de „kat met negen staar ten" afgeschaft? De laatste woorden van den misdadi ger Ernest Colilns, die, voor hij zich in zijn cel in de Dartmoor-gevangenis op hing, schreef: „ik word langzaam ver moord, doodgefolterd; iederen nacht wordt ik met de „kat" (zweep) geslagen", heb ben in Engeland een actie in liet leven geroepen tot afschaffing van de vonnis sen, volgens welke de gestrafte geslagen moet worden. Collins had tijdens4 een vergeefsche vlucht uit Dartmoor, een overval gepleegd op een chauffeur van een vrachtwagen en werd veroordeeld tot twaalf slagen met de „kat met negen staarten" en tot drie jaar tuchthuisstraf. Om zich aan eerstgenoem de kastijding te onttrekken, had hij een eind aan zijn leven gemaakt. De oeroude strafmethode van lichame lijke kastijding is in de Engelsche tucht huizen nog steeds in zwang. De veroordeelde wordt tot het middel ontbloot en met handen en voeten aan een paal gobonden, waarop hij het voorge schreven aantal slagen over rug en schou ders ontvangt. Deze straf wordt tegen woordig alleen bij gevallen van roof met geweldpleging toegepast; vaker maakt men gebruik van een lichtere straf, waar bij de overtreder die zijn hemd mag aan houden, met berkentakken wordt gesla gen. In beide gevallen wordt men eerst door een arts onderzocht, die vaststelt of de gestrafte de slagen verdragen kan De Howard-liga voor straf herziening, strijd reeds geruimen tijd voor hpt af schaffen dezer straffen. JJpor den zelf moord van Collins is de kwestie over het al of niet instandhouden meer op den voorgrond getreden. Het parlementslid Robert Bernays heeft den minister van binnenlandsche zaken verzocht, een nauw keurig onderzoek in te stellen. Tegelij kertijd heeft de Howard-liga erop gewe zen, dat het gebruik veplvuldiger word', en zij heeft een energieke propaganda te- een deze strafmethode ineeleid. VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 407' STAATSLOTERIJ. Dxrde Klasse. Derde Lijst, Trekking va» 19 December.. 1000 No. 2368. f 400 No 6806. 403 SS36 5372 489 34J8 5462 794 36S4 5434 939 3604 6019 1536 3744 6497 1670 3912 7010 2313 4365 7020 2548 4422 7238 2530 4423 7470 2703 4668 7988 21151 4801 8024 3270 5003 8357 3311 5232 In de vorige lij n. 5443; 10572 JZEN VAN 45. 8394 11619 14269 17190 20324 8395 11761 14495 17286 20787 8411 11S81 14512 17379 21980 8886 12239 15455 17660 22018 9312 12262 15559 17763 22103 9630 12801 15627 17890 22188 9674 13078 1562-9 17960 22329 9951 13138 15710 18127 22534 10564 13369 16144 18181 22506 10771 13427 16463 18289 22894 31234 13766 16726 18931 23106 11585 13931 16944 20246 23312 jat «tond: 2291 m. a. 2294, 5458 m. 10562; 12621 m. 1263L Op het oogenblik wordt de „kat" min stens zestig keer per jaar gebruikt, ter wijl tien jaar geleden gemiddeld tien 'tot vijftien kastijdingsvonnissen per jaar werden uitgesproken. i Nu het publiek er van op de hoogtege steld is, zal de „kat met negen staarten* wel den langsten tijd geleefd hebben. zwwr en ba verbrijzelen. DE MOORD TE HOOFDDORP. Nader onderzoek gelast. Voor de Haarlemsche rechtbank had zich verleden #eek de 24-jarige K. uit Hoofddorp te verantwoorden, die er van verdacht wordt In den nacht van 5 op 6 September zijn pleegvader, den electricien Van Brussel in diens werkplaats aan dén Hoofdweg te Hoofddorp te hebben ver-' oord door hem met een hamer of ander en hard voorwerp de hersens te Verdachte hield voor en tij dens de rechtzitting zijn onschuld hard nekkig vol, doch hoorde tien jaar gevan genisstraf tegen zich eischen. De verdediger mr. Ten Bokkel achtte V wettig en overtuigend bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak, subs, een nader on derzoek naar den maaginhóud van het slachtoffer. Als deskundige had dr. Hulst uit Lei den verklaard, dat deze inhoud bestond uit bloed, vermengd met het gips, dat over het hoofd van het slachtoffer waa uitgestort. Donderdagmorgen zon de rechtbank uitspraak doen. Ze is echter op het ver zoek van de verdediger ingegaan, achtte het onderzoek niet volledig en stelde de $aak terug in handen van den rechtere commissaris om door een deskundige den juisten inhoud van de maag to doen on derzoeken. GEYSENDORFFER VLOOG NIET TE LAAG. De kantonrechter te Amersfoort heeft den vlieger Geysendorffer wien ten- las tg was gelegd te loag te vliegen boven de ge meente Baarn op 25 Mei, toen hij met zijn toestel naar Indië'vertrok en daarbij zijn oudere wilde toewuiven, vrijgespro ken. GENEESHEER ERNSTIG MISHAN DELD. Psychopaath veroordeeld. Het Arnhemsche gerechtshof heeft den 25-jarigen J. P. L., van beroep volgens opgave journalist, veroordeeld tot 6 jaar' gevangenisstraf. De man werd verpleegd in het psychopathengesticht té Balkbrug bij Avereest. Hij had grieven tegen den geneesheer en heeft dozen daarom met een schaar in de oogen gesloken, ten go- volge waarvan de geneesheer het linker oog moest missen. De officier van justitie had wegens zware mishandeling 8 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te Zwolle veroordeelde verdachte tot vier jaar. Zoowel de officier van justitie als de veroordeelde waren iö hooger beroep ge komen. POLITIE AGENT TE JUTPHAAS AANGEREDEN. Een 18-jarige chauffeur had met zijn auto onder Jutphaas een politie-agent aangereden. Hij reed in de richting van de Julianabrug met groote snelheid; voor hem uit fietste een politie-agent. Deze gaf een teeken, dat hij de brug wilde opgaan en sloeg linksaf, maar verd. kon door de groote snelheid niet tijdig meer vaart minderen en reed den agent aan, die zwaar gewond wei;d, terwijl zijn fiets ei* zijn uniform erg beschadigd werden. Verd. erkende, dat hij hard gereden had: hij zeide evenwel, dat de agent telaat het verkeersteeken bad gegeven. Ook had de agent de bocht te klein genomen, an ders zou hij nog gemakkelijk hebben kun nen passeeten. De politie-agent, als getuige gehoord, zeide dat verdachtes snelheid veel te groot was. Daarna werd een andere getuige ge hoord, die zeide, dat het slachtoffer tijdig een zeer goed verkeersteeken had gegeven en ook de bocht ruim gerioég genomen had. De ofifcier vorderde tegen verd. een ge vangenisstraf van één maand, intrekking van het rijbewijs voor één jaar en schade vergoeding aar. den politie-agent. De ui'.spiaak werd bepaald op 24 Dec. VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 BURGEMEESTER NIEUWENHUISEN NAAR DE SAAR. De heer A M. Nieuwenhuisen behoort tot de burgemeesters, die een benoeming hel hen ont angen tot voorzitter van één der slembureaux in het Saargebied, tij dens <'e daar te houden volksstemming. De voor d»zc functies aangewezen bur gen1, o r'n'i'rn np 10 Januari met een extia-trb'n naar Saarbrücken vertrekken. KAAS VOOR WERKL00ZEN. Men dcplt ons mede. dat personen (werkloozen) die voor de verstrekking van goedkoope kaas in aanmerking kunnen komen en die zich nog niet hiervoor heb ben opgegeven, zich alsnog ter secretarie der gemeente kunnen melden. HEDCN IS U GEBOREN DE CHRISTUS. De verschillende volken mogen in hun christelijk geloof nog zoo uiteonloopen, één ding hebben zij gemeenzaam, het ge loof aan den in Bethlehem geboren Ver losser. Eeuwen lang beeft dit mystieke we ten de harten beroerd, en het gemoed van den denkenken Christen, zoowel als dat van den eenvoudig»n, stil van aandacht en liefde gemaakt. Eeuwenlang zal de Kerst geschiedenis vrede en liefde fn de harten wekken. Dit wonderlijke Christusverhaal, zoo eenvoudig en toch met zoo'n diepe betee- kenis, zal steeds nieuw zijn, al kennen wij de inhoud uit ons hoofd. En dit steeds weer opnieuw willen beleven van deze he- melsche gebeurtenis, heeft Woensdagavond velen naar de Remonstrantsche Kerk ge trokken, waar de Vrijz. Chr. Jeugdge meenschap een Kerstspel zou opvoeren. Mej. Ds. Vaillant gaf een korte inlei ding tot dit spel. Het is ontstaan uit lie deren en baladen, welke in de middel eeuwen gezongen werden, om de groote vreugde, die zich nidt in gewone woor den uiten liet, kenbaar te maken jegens de geboorte van Jezus. Langzaam groeiden deze verhalen tot Kerstspelen. De inhoud ia kinderdijk eenvoudig en naief zooals de volksziel kinderlijk eenvoudig en naief is. Spr. hoopte, dat dit Kertspel bewogen heid in de harten mocht verwekken en de ▼erstardheid van het dagelijksch leven mocht wijken voor de schoonheid van dit verhaal. Hot spel, dat hierna volgde, gaf in en kele trekken weer de réis van Jozef en Maria naar Bethlehem, de geboorte van Christus, de aanbidding der herders en de huldebetuigingen der vorsten. Alles geschiedde op een klein tooneel, waar de handelende personen van het begin der voorstelling af bij elkander stonden. Het kwam er hier dan ook niet op aan om werkelijk van plaats te veranderen, bijv. in een werkelijken «tal onderdak te zoe ken, maar het ging hoofdzakelijk om den zin. de schoone gedachte van net geheel. In de donkere kerk. waar alleen de kaar sen tusschen de dennetakken op het too neel brandden, was het doodstil. De leid ster, die zich tusschen de*medespelenden bevond, verkondigde de- te volgen hande lingen en zette uiteen, wat men zich daa bij moest voorste Den. Het gezang der en ge lên werd begeleid door orgelmuziek. De devote beurtzangen klonken zacht en kin derlijk en vloeiden in geloovige innigheid samen met de muziek. De kleurige gewa den der vorsten en de ruwe der herders, stoffeerden het geheel voortreffelijk. Het mooie, goed nitgevoerde spel, liet niet na indruk te maken. Mej. Ds. Vaillant dankte allen voor de aanwezigheid en liet tot slot zingen Gezang 149 vers 3. De bijeenkomst was geopend met het zingen van Gezang 149 vers 1. Aan den uitgang werd een collecte gehou den. „TRYFOSA". Woensdagmiddag bood de naaikrans „Tryfosa" gelegenheid de door haar dit jaar vervaardigde kleedingstukken te zichtigen. Slechts een twaalftal personen gaf van zijn belangstelling bluk. Er waren 184 stuks, die verdeeld wer den over 58 gezinnen. In een aparte avondbyeenkomst, die een eemgözuiö lees- telyk karakter droeg, nam mevr. Gunning afscheid van de krans. Op ondubbelzinnige wijze kwam zoowel van de zijde van het bestuur als uit den kring der meisjes tot uiting, hoezeer al len het vertrek van mevr. Gunning, die met liefde en toewijding de belangen van de krans behartigd heeft, betreuren. „Tryfosa" bood als blijvend aandenken een fraai gebonden exemplaar van den zangbundel aan, waaruit op de krans veel •n graag gezongen wordt, tèrwyi mevr. voor elk der meisjes nog 'n aardige verras aing had. Aan het einde werd een speci aal voor deze gelegenheid vervaardigd af scheidslied gezongen. De beste wenschen van „Tryfosaver gezellen ds. en mevr. Gunning naar hun nieuwe woonplaats. KERSTFEESTVIERING. De dag waarnaar de leerlingen der Christel. Bewaaéschool in de Oranjpstr. reeds lang hadden uitgezien, was gisteren aangebroken. Toen toch werd met hen het Kerstfeest gevier, in de gezellig inge richte lokalen, waar de kerstboom stond opgesteld. Velg ouders waren met de kin deren medegekomen om getuige te zijn van deze feestviering en om den zang der JJCf lier, iJ. u na edn aantal mej. Jensen eei teld: Het kers<ff kinderen te beluisteren en te hooren hoe vlot er geantwoord werd op de vragen die door de onderwijzeressen werden gesteld. Door uitstedigheid van ds. Gunning, berustte de leiding van deze feesture bij ds. J. Hoekstra, die in gebed voorging, Pslam 98 2 liet zingen en een gedeelte van Lukas 2 voorlas. Na een woord van welkom tot de ouders te hebben gericht, gaf ds. Hoekstra het woord aan juffrouw J. Groeneweg, die de kerstgeschiedenis vragenderwijs met de kinderen behandel- Ter afwisseling zongen do kinderen verschillende kerstliederen, gezamenlijk, in groepjes van 3 of 4 en sommige klein tjes lieten zich ook alleen hooren. Dei heer E. de Kuiper vertoonde daar- aantal lantaarnplaatjes, waarbij een yerhaal vertelde, geti- ilfeest in de sneeuw. Een en ander kwam zeer goed tot z'n recht en ook de bijplaafjes hadden de volle belangstel ling van de kleuters Tusschen de verschillende nummers van het programma werdpn de kinderen royaal getracteerd en aan het einde ont vingen allen een fraaie tekrtkaart bene vens een zak lekkers. Ds. Hoekstra sprak aan het einde een woord van hartelijken dank tot allen, die voor dit kerstfeest hun bijdragen haddpn gegeven en dit feest zoo goed hadden doen slagen, inzonderheid ook tot de le den van het dames-comité, dip hef geheel hrfdden voorbereid, waarna Ps. 68 10 werd gezongen en de samenkomst met dankgebed gesloten werd. DE NEDERLANDSCHE STAAT. De belangstelling van de zijde van de werkloozen voor de lezingen welke door de commissie tot ontwikkeling en ont- spann'ng georganiseerd worden, was on rustbarend aan het afnetnen en men vroeg zich af wat het worden moest, als het zoo door ging. Gelukkig is die vrees thans voor een groot deel verdwenen, daar Don derdagavond de opkomst weer zeer groot was. Mr. J. Slager behandelde het ontwerp „De Nederlandsche staat". Spr. wees er op dat het niet zijn doel was een politie ke redevoering te houden, maar dat hij alleen wilde duidelijk maken hoe onze staat is opgebouwd. Men moet de staat vergelijken b.v. met een huis dat lang zaam '?s verrezen en ieder burger is zoo'n steen van het huis van den staat, dat in den loop der eeuwen tot zijn hul digen vorm is gekomen. In zijn lezing legde spr. er de nadruk op, dat onze regeeringsvorm strikt demo cratisch is. Wij kennen in ons land niet het feit, dat een of meer personen tegen den wil van de meerderheid van het volk in, huh wil opleven. Een d'.ctatoraal be stuur is ons vreemd. By ons is de volks wil de hoogste wet qn bet koningshuis s het symbool van de nat'onale eenheid van ons voik. Het is niet mógelijk dat er een wet tot stand komt tegen den wil van de Twvede Kamer, welke uit het volk wordt gekozen. Dank zij het na langen strijd verkregen algemeen kiesrecht, kan ieder Nederlander van 25 jaar mede van invloed zijn op de gang van zaken. De m nisters kunnen weinig uitrichten zonder de hulp van het parlement en zijn bovendien ver antwoordelijk voor hun daden. Wordt een wet, die de regeering beslist noodig acht, en zonder welke zij niet verder wil regee- ren, door de Kamer verworpen, dan kan de Koning n de Kamer ontb nden. Daar na wfordt een nieuwe Kamer gekozen, waarbij het voik zich kan uitspreken over fijn gevoelens tegenover bedoeld wetsovorstel. Neemt de Kamer het voor stel dan nog niet aan, dan treedt het ka binet af Na de totstandkoming van pen wet en de verschillende bestuursvormen in pro vincie en gemeente besproken te hebben, besloot mr. Slager met de opmerk ng, dat men een n euw systeem niet direct moet verwerpen, maar het onderzoeken, om het goede er uit te halen en in het landsbe lang aan te wenden. Na deze rede, volgde een attractie. In een gesloten enveloppe was een nummer op een stuk papier geschreven, waarnaar de werkloozen moesten raden. De heer C. Kalmeijer kwam dit getal het meest na bij, en won een raskonijn, dat een onbe kende gever |iad afgestaan. Meegedeeld werd. dat men voor het feest van 3 Januari grootsche plannen heeft en dat de heer Niestadt heeft aange boden b ijgelegenheid een gratis filmvoor stelling te geven, welke mededeeling met applaus werd begroet. Geen mooiftr Kerstgeschenk Kcrslklftcmslulijs nflova" - Kouftvaal 88 Zookt Uw voordéél II nen uit de Ned. Herv. Kerk hoopt Zon dag, v.m. 9-30 uur en 's avonds 6.30 uur* \oor te gaan de heer Kramp, van Borné. BLESKENSGRAAF. V.m. geen Diensf; n.m. 1.30 uur, Ds. Van der Kraan, van Sliedrecht; 's avonds 6.30 uur, Leeskerk. BRANDWIJK. V-m. 9.30 uur, Ds. L 1SEL. V.m. 10 uur en J. Booij. f e. V.m. lrijiur er Zondag 23 December 1934. NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 ur, Ds. J. H. F. Engel. AMK1DE. V.m. 10 uur, Leesdiensl; 's avonds 6 uur, Ds E. Schimmel. AMMERSTOL. V.m. 10 uur, Ds. J B. Th. Hugenholtz. BENSCHOP Vm 9 30 uur, Ds. Plan- tinga: 's avond's 6 uur, Leesdienst. BERKENW0UDE. 'V.m. 10 uur, Ds. A- G. van Wijk. BERGAMBACHT t-m 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. H. Ewoldt, Doops- bediening. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetredo- Blok. GAPELLE a d. ÏJSSEL. V.m. uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Geref. Evangelisatie. 's avonds 6 uur, de heer J. Kars. GOUDERAK. V.m. 9.30 uur, Bevesti ging van Ds. Oostenbrug door Ds. Bout, van Genemuiden; n.m. 2 uur, Ds. Oosten- brug ,Intrede-prediking. GIESSENDAM. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. J. Haring. GIESSEN-OUDEKERK. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. BronsgeesL GIESSEN-NIEUWKERK. V.nu 9.30 uur. Ds. Nugteren; n.m. geen Dienst. GROOT-AMMEriS. V.m. 930 uur, Lees dienst; 's avonds 6 uur, Ds. H. H. van Ameide. GOUDRIAAN. V.m. 9.30 uür, Ds. F. Anker. HAASTRECHT. V.m. 10 uur, Ds. W. de Voogd van der Straaten. HAASTRECHT. Ned. Hery. Evangeli satie. V.m. 9 30 uur en 's avonds 6-&) uur, de heer A. van der Kooij, Gandidaat te Maarssen. 'HARDINXVELD. V.m. 930 uur en 's avonds 6 uur, Ds. K. van der Pol. HEI- en BOETGOP. V.m. 9.30 uur, Ds H. H. van Ameido, van Groot-Ammers, 's avonds 6 uur, de heer A. Terlouw, Godsdienst-Onderwijzer te Goudriaan HOOG-B1DK LANDV.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Ronge. HOORNAAR V.m. 9.30 uur, Ds. Volle- bregt: 's avonds 6 uur, Ds. riakkesteegt, van Mastenbroek. JAARSVELD. V.m. 9.30 uur- en 's av. 6 uur, Ds. J. Hovius. KRIMPEN a d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur, de heer A. P. de Jong; 's avonds 6 uur, Ds J. P. Buiskool KRIMPEN a d. IJSSBfc>EvangelisaUe. Tuinstraat 7. V.m. 9.30 jjur en 's avonds 6 uyr. Leesdienst. KRIMPEN a-4. LEK, V.m. 9.30 uur, de heer W. M Slingerland;, n.m. 2 uur, Ds. Van Dijk, van Lekkerkftrkf 's avonds 6 uur, Ds. Pot, van Kraliöjgen., KINDERDIJK. V.m. 9.30 uur, de heijr K. Asmua, Godsie&t-Onderwijzer te Moordrecht. jt LANGERAK. Vm. j?ren Dienst, 's av 6 uur, de heer Paul, Godsdienst-Onder wijzer te Benthuizen. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Ds. IJ. \an Dijk LEKKERKERK. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 9 30»-uur en 's avonds 6.30 uur. de heer E. Wljnrfé, V$n Oldebroek. LEXMOND. V.m 9.30 uur, de heer Paul, Godsdienst-Onderwijzer te Benthui zen; 's avonds 6 uur, Ds. J. F,. Wachter, van Via nen LOPIK. V.m. 9.30 Otir en 's avonds 6 uur, I)s. S. van der Linde. LOPIKERKAPEL. V.m. 9.30 uur en 's avonds ff uur, Ds. W. van Griethuizen. MOERGAPELLE. V.tn .930 uur én n.nj. 2 uur, Ds. J. E. Uitirtan. MOLENAARSGRAAF. V.m. 9.30 uur, De. J. Spelt. MEERKERK, 's Avonds 6 uur, Ds. J. Rootselaar, a an Hagestein. MOORDRECHT. V.m. g4n Dienst; 's av. 6.3o uur, Ds.' F.lzinga, van Gouda. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m 9.30 uur. de heer K. Asmus. NIEUWPOORT V'.m. 9.30 uür, Ds. B. va/i Ginkel, van Gouda; 's avonds geen Dienst. NIEUW-LEKKERLAND. V pi. 9.30 uur en 's avonds uur, Ds. Joh. van Dors- sen. NIEUW-LEKKERLAND. 's Avonds 7 uur, Godsdienst-oefening in het lokaal van A. v. d Beek, B 194. Sprkeèr de heer W. van Dijk van Dordrehct, met het onder werp: ..De Troonzaal Gods". NIEUWLAND. V.m. 9.30 uur, Ds. E- Schimmel, van Ameide. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur. de heer H. de Jong: 's avonds 6 uur, Ds. Fruit, van Everdingen. OTTOLAND. 's Avonds 6 uur, Ds. F. Anker. OUDEWATER. V.m. 9.30 uur, Ds Steen- beek, Doopsbediening; 's avonds 6 uur, Ds. Steenbeek. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 9.30 uur, Ds. J. H. Gunning, van Schoonho ven, 's avonds 630 uur, Ds. J. G. Woelde- rink. Wijkgebouw Lagdweg. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6-30 uuf. de heer A. de Rede lijkheid. POLSBROEK en VLIST. V.m. 930 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds T. van de Hee REEUWIJK V m. 9.30 uur, de heer Groenendijk. Godsdlenst-Onderwijzr Ie Boskoop: 's avonds 6.30 uur, de heer De Jong, Godsdienst-Onderwijzer. -SCHOONHOVEN. V.m. 10 uur, Ds J. P. Buiskool, van Krimpen a-d. Ussel; 's avonde 6 uur, D». J. H. Gunmng. SCHELLUINEN. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. L. G. Bolkestein. SLUIPWIJK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. H. Schroten. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. V.m. 9.30 uur en 's avonds 63O'vur, do heer Luitjes, Godsdienst-Onderwijzer te Leiden. WADDINXVEEN. V.m. 9.30' Uur en 's avonds 6 uur, Ds. Vroeg-in-de-wij, Doopsbediening WILLIGE-LANGERAKV.m. 9.30 uur, de heer.lR. Lijklema, Godsdienst-Onderwij zer te VFaddinxveen. STREEFKERK. V.m. 9.30 uuf en 's av. 6.30 utfy, Ds. Th. Hettinga. IJSSKJ^STEIN. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Dff, Van Rootselaar. ZEVENHUIZEN. V.m. 9.30 uur, Ds. Tj. Tak. Lokaal aan de Rotte: 's Avonds Ö.30 uur, Ds. Tj. Tak. REM. GEREF. GEM. ZEVENHUIZEN. Geen Dienst. SCHOONHOVEN, Geen Dienst. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds Van Heijst, van N ieu w-Lekk,erland. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer C. van der Vlis, van Vlaardingen. BERGAMBACHT V.m. 9.30 uur en 's'avonds 6 uur, Ds. Berends, Em.-Predi- kant te Amersfoort. BRANDWIJK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. Q. P. Boodt. GAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweg. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. M. de Goede. IJsselmondsche Laan. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur. Ds. J. Kapteijn. GIESSENDAM. V.m. 9-30 uur en "s av. 6 uur, Ds. S. 0 Los. HAASTRECHT. V.m. 9.30 uur en 's av. 6.30 utfr, l>s. J. F. W. Erdmann. HARDINXVELD. V-m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. O. Mulder. KRIMPEN a d. LEK. V.m. 9.30 uur en n.m. 2.'45 uur, Ds. Brunstingk. LANGERAK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Gandidaat Van Herwijnen, van Vinnen. LEKKERKERK. V.m. 9.30 uur en 's avónds 6 ur, Ds. P. Roos. LEXMOND. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, De. Goumou. LOPIK. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. A. M. van den Berg, van Vrees wijk, MOORDREIHT. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, Ds. D. P. Kalkman. MEERKERK V.m. 9.30 uur en 6 UUrt, Ds. S..Kamoer. NIEUW-LEKKERLAND. Van. 930 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wielenga, van Alblasserdam. NOORDELOOS. V.m. 9.30 uur en. 'w*av. 6 uur„ Ds» C. Houtman. OTTOLAND. V.m, 9.30 uur en 's-avonds 6 uur, Ds J. W. Drajrt. OUDERlffllOr'i.d. fjSSEL. T.m.*S:30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. D. P. Kalk man, van-Moordrecht. OUDEWATER: VW9.30 uur en 's av. 6 uur', Ds. Jkj-nnan de Wég. PEURSUM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur. Ds. Mulder. REEUWIJK. V.m. 9.30 uur en 's av. 6.30 uur, De. P Warmen hoven. SCHOONHOVEN en WILLIGE-LAN- GERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Hoekstra. WADDINXVEEN. V.m. 10 unr en 's avonds 6 uur, Ds W. J. Smidt. IJSSEDSTEIN. V.m. 10 uur en 'a av. 6 uur, Ds. De Jonge. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. GIESSENDAM V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, leesdienst. OUDEWATER. V.m. 9.45 uur en 's av. 6 uur, Leesdienst. VRIJE GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leeskerk. WADDINXVEEN- V.m. 9 30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. H. J. GrisnigV OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Lokaal Berm- weglaia». V.m? 10 uur en 's avonds 6 uur, de hqer H. Vlot. t^kaal Dacostastraat. V.m. 10 uur en 'a avonds 5 uur, Ds. A. van Zon. MÖJ®C,4PEU.E. V.m. 9.30 ulur, n.m 2 uur',^ 's avonds 6 uur, Leeskerk. CHR. GEREF. KERK. GOUDA. V.m. 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. Woudstra, van Woerden MEERKERK V.m. 9.30 uur en 's av. 6 UU» Leesdienst. NIEUWPOORT. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur-,-Leesdienst. NOORDELOOS V.m. 9 30 uur en 's av. 6 uur, D6. G. Molenaar, van Rotterdam. Bediening van het H. Avondmaal worden, in verband met den regenval, m<H gen wij toch hopen, dat het terrein van „Sportclub" voor één wedstrijd geschikt zal blijken, opdat de voor de 4de klassé D van den KNVJ, vastgestelde wedstrijd „Sportclub I"—„Lekkerkj?rk I" doorgang zal kunnen vindon- Het-elftal van „Sport club" heeft een wijziging ondergaan en, na het geleverde spel van den afgeloopen Zondag, blijkt deze wijziging een goede verbetering gebleken te zijn. Daarom mo gen we verwarh<én, dat er Zondag weer een uitstekende partij voetbal gespeeld zal worden, en daardoor de wedstrijd zoo veel te aantrekkelijker zal worden. Om twee uur precies woldt begonnen onder leiding van scheidsrechter J. A. van Erk, van Den Haag f Het „Sportclulr-bestuur heeft den lan gen toegangsvvëg naar het terrein deze week een grondiga vnrlietering doen onder gaan. zoodat deze zich thans geheel aan past aan de accomodatie van het terrein. Voorwaar een uitstekend werk. Het tweede én derde elftal van „Sport club" hebben vrij-af, terwijl het vierde elf tal weer een uitwedstrijd te spelen heeft en wel tegen den a.s. kampioen van haaï afdeeling, n.I. „Bergambacht I". Het programma voor de 4de klasse D van den K.N.V3., Afdeeling II, luidl voof Zondag: Schoon hoven~Lekkerkerfc foo rd rech tDC. V. DilettantWaddinxveen. Bosk. BoysHaastrecht. Ameide. Het eerste elftal van Rohde speelt Zondag een uitwedstrijd tegen Bunnik I. Het tweede elftal is vrij. Haastrecht. Haastrecht I speelt Zondag tegen Boskoopsche B.oys te Boskoop. Het wordt een zware wedstrijd, niet omdat Bosk. Boys sterker is, doch doordat het spel den Haasttéchténafen niet ligt. In dien er echter vanaf 't begin flink aange pakt wordt, kan hun de overwinning moeilijk ontgaan. Het 2de elftal speelt thuis tegen Bode graven 3. Het derde elftal is vrij. Nieuw-Lekkerland. Op het terrein al hier speelt Excelsior 1 Zaterdag tegen Foi tuna I van Zwijndrecht, Excelsior II te gen H.V.V. II van Heerjansdam; Excel sior III tegen Groote Lindt EI van Zwijn drecht. Op het terrein te Kinderdijk speelt Zwervprs I tegen Hercules I van Ridder kerk; Zwervers II tegen Zwervers III. VOETBALLENDE ARBITERS. Een der Kerstdagen wordt op het ter- re n van de bekende le kfasse K.N.V.B.- club A.D.O. te Den Haag een voetbalwed strijd gespeeld tusschen éen elftal van Haagsche scheidsrecht*»» en een van den Goudschen Voetba^>oj^,.j£ SONJA HENIE KOMT TERUG. De wereldkampioene kunstrijden Sonjs Henie, heeft in een ónderiióud met een deï Parijsche bladen verklaard, dat zij van plan is dit seizoen een tweed* bezoek aan Amsterdam te brengen, terl einde op de kunstijsbaan nog eenige de-fttdnstratie# té get en en ijsdansen uit te voeren. Zij wü zich echter eerst met zorg voorbereiden op het Europeesche kampioenschap, dat 24, 25 en 26 Janauri te St. Moritz wordt gehouden, waarna zij midden Februari naar Amsterdam zal komen. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het eerste Blftal van „Sportclub" speelt thuis tegen „Lekker- kerk I". Schoonhoven. Hoewel het er met naar uit ziét, dat er Zondag veel gevoetbald zal Haastrecht. Het onderwijzend perso neel der Zondagsschool van den Ned Prot. Bond, zal met de kinderen onder Jeiding van ds. W. de Voogd van dei Straaien het Kerstfeest vieren in hef kerkgebouw op 2en Kerstdag, 'a avonds 6 uur. In de Ned, Herv. Kerk zijn hérikol zen de heeren W. J. Oosterling en T. 'Bi Wild, resp. als ouderling en diaken. Betonpalen te water. Meerkerk. Voor eenige dagen viélea niet minder dan 35 betonpalen. per stuk wegende 4000 K G., door het kapseizen van een schuit in Het Merwede-kanaal. Mede, omdat de vaart hierdoor belem merd wordt, worden thans deze palon ge licht door een groote hok van Van d« Tack's Berging Mij., met behulp van twe« duikers. Een en ander heeft hier véél be kijks. Bij het te 's-Gravenhage gehouden machinisten-examen is van hier geslaagd voor diploma A de heer T. van den Dool P.Cz. De muziekvereeniging „Euphonfa* zal einde Febguari 1935 een bazar houden in de zaal „Hof van-Holland". Een baby-motorspuit voor Wijk A? Ouderkerk a.d. IJssoè. Eenige personen hebben rentelooze aandeeïen beschikbaar gesteld, voor den aankoop van een baïijM motorspuit voor Wijk A. die men dan aan de gemeente in beheer wil geven. Zoo zal wellicht binnen afzienbaren tijd ook Wijk A z'n motorspuit krijgen. Pluimvee-tentoonstelling. Ouderkerk a.d. IJsset. De pluimveeten- toonstelling, welke in de zaal Harmonié gedurende de* Kerstdagen zal worden gé- houden, wordf Maandagavond 7 uur door den eere-voorzitter, mr. F. J. van Beeck Calkoen. burgemeester, geopend. J

Schoonhovensche Courant | 1934 | | pagina 4