hem maar eens goed Bekijk Dobbefmcmn Iekfcer...man7 DE HOLE ANDSCHE KAPERS. Wat geeft de Radio. Sportnieuws Do Sangulnose I EEN FORD T Te koop Wetenschap en Techniek LandbouwenVeeteelt Rechtszaken EEN BESTE MOLNOND, M/IANOXB 21 JANUARI 1939 Woensdag 23 Januari. riifversum. 1875 M. V.A.R.A. 8 uw Or gelspel; 8.30 uur Gramofoon; 930 uur On ze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Conti nubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.30 uur Concert door Orvitropia; 1 uur Concert door de Zonnekloppers; 1.30 uur Concert door de Flierefuiters; 2 uur Voor de Vrou wen; 2.15 uur Knipcursus; 3 uur Voor de Kinderen; 530 uur Orgelspel; 5.45 uur Concert door de Notenkrakers; 6 uur Con cert door Eddy Walis en zijn Orkest; R V. U. 6.307 Eerste lezing door Mevr. Dr. J. G. Pr oost-Th oden van Velzen: „Een her denking van Prof. Dr. W. de Sitter, onwm grooten Nederlandschen sterrekundige"; V.A.R.A. 7 uut Sportuitzending; 7.20 uur Saxofoon en Piano; 7.30 uur Voor het Platteland; 8 uur S.O.S.-berichten; 8.03 Nieuwsberichten en Varia; 8.10 uur Gra mofoon; 8.30 uur Accordeon en Piano- 8.46 uur Gramofoon; 9 uur Concert door het. V.A.R.A.-Orkest; 10 uur Gramofoon; 10.20 uur Opvoering van „De Gouvernan te"; 11 nar Orgelspel; 11-5012 Gramo- foo.n Huizen. 301.5 M. N.CJt.V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.150.30 Gramo foon; 10.30—11 Morgendienst door Ds. D. Tom; 11—-12 Concert door het Ensemble Van der Horst; 12.1512.30 Gramofoon; 12.30—130 Concert door het Ensemble Van der Horst en Gramofoon; 1.30215 Zangrecital; 2.153 Orgelbespeling; 3 3.30 Lezen van Chr. leotuur; 3.303.45 Gramofoon; 44.15 Gramofoon; 415 4.46 Declamatie door me}. Henny Zvnder- man; 4 456 Gramofoon; 5 6 Kinder hartje; 6—6.30 Landbouwhalfuurtje. „On ze jonge boeren" door Mr. W. Rip; 6.30 5.56 Op laet van den minister afgestaan; 1{don. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.15 750 Radio-reportage; 7.30—8 Techni sche lezingen. Spreker; de heer P. Hoger- voroL Onderwerp: „Meubilair en inrich ting van de wooing". V. Hedendaagsche meubelen en inrichting van de woning; 8 —8.05 Nieuwsberichten; 8.050.35 Uit zending eener samenkomst van het Leger dee Heile onder leiding van Brigadier A. G. Boekhuis t e Amstelveen; 0.36—0.40 Nieuwsberichten; 0.4010.40 Op de Ernst Sillemboer»; met de microfoon in de Werk kam pon van bet Ned. Jongelingsverbond; HL4011-30 Gramofoon. Dinsdag 22 Januari. Hilversum. 1675 M. A-V.R.0. 8—10 Gra mofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.15 10.30 Gramofoon; 10.3011 Concert door Francis Keth's Ensemble; 1111.30 Kook- en, Bakpraatje; 11.3012.30 Concert door Fèancia Ketb's Ensemble; 1230 2JX) Concert door het Omroep-Orkest en Gramofoon; 2.303 Pianovoordraoht3 4 Knipcursus; 4.16430 Gramofoon; 4.30 5 Radiokinderkoorzang; 55.30 Ver halen voor kleinere kinderen door Mévr Ant van Dijk; V.PitO. 530 uur Bijbelver- lellingen door Da. B. J. Aris; A.V.R.G 630—7 Concert door Kovaca Lajoe en zijn Orkest; 7730 Kamermuziek door het Guameri-kwartet7.308 Engelaohe les voor beginners; 88.06 Nieuwsberichten; 8.068.16 „Het Comité Ameterdameeb Ge denk toeken H. M. de Koningin Moeder". Korte rede door den heer Jan ter Haar Jr. ;8.1fH—8.20 Gramofoon; 8.20—030 Ge varieerd programma; 0.2010 Opvoering van „Del Leeraar"; 1011 Gonoert door het Omroep-Orkest; 11—11.10 Nieuwsbe richten; 11.10—42 Dansmuziek door „The Ramble n»". Huizen. $013 M. KJl.Q. 8-^.15 Concert; I Gramofoon; 103011 Muziek- voor fabrieken; 1111.30 Gra- f1130—12 Godsdienstig halfuur- or L. H. Perquin; 12.301 bet K.R.O.-Orkest;'' 1—1.20 1-.202 Concert door het K.R. O-Orkest; 33 Vrouwenuurtje; 34 Mo decursus;! 4.15430 Gramofoon; 4.30 4.45 Zangrecital; 4.466 Gramofoon, 5 5.15 Vervolg Zangrecital; 5.1&—5.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 5.456 6—6.40 Concert door het K.R. 6.407 Cursus Esperanto, 7.15 i van heden en toekomst. Ai- waard. Onze Propaganda, ds Bruyn; 7.358 Gramofoon; fjfieuwsberiohten; 8.058.36 Gon- Marek Weber en zijn Orkest; Gramofoon; 8.450.15 Concert door Marek Weber en zijn Orkest; 9.15 9.50 Bachconcert door het Axnsterdamsch Baeh-Orkeet; 9.50—11 Opvoering van „De Kerk, die glorieert"; 1111.05 Nieuwsbe richten; 110512 Gramofoon. BIJNA 10.000 GESTOLEN. Uit onbshesrd staande auto. Te Rotterdam had Vrijdagmiddag een vertegenwoordiger zijn auto een tijdje on beheerd aian den Goudschensingel laten staan. De! wagen, een Dodge, is toen ge stolen. In de auto bevonden zich twee ac- tetasachenL in één waarvan zich een be drag van)f 9700 bevond. Een tijdje later is de autb in de Hugo de Grootstraat te ruggevonden. De tasschen bleken te zijn geopend en het geld was verdwenen. De auto behóórt toe aan de firma P. te Zoe- termeer, «tan wie ook het geld. dat de vertegenwoordiger had geind bij diverse tóebehoorde. iiii cos v dr. DIEVENHUM0R. Diefstal bij recherchebureau. Te Rotterdam hebben inbrekers Zater dagnacht zich toegang verschaft tot een pand aan de Groote Markt Op de eerste étage, die leeg stond, hebben zij eenigen tijd hun bivak opgeslagen, tot de tweede étage was vprlaten. In de kantoren van het recherchebureau van den heer T. heb ben de dieven daarna hun slag geslagen en uit een brandkast, die zij hebben ge forceerd, een bedrag van f 300 gestolen. DE PERSEN VAN DE TRIBUNE. Deuren der drukkerij openge- gebroken. Dagen lang was men te Amsterdam reeds bezig geweest, om de onderdeelen, van de destijds in beslag genomen Tribu ne-persen uit het gebouw van de N.V. Atalanta aan den Amstel, weg te halen. Zulks geschiedde als naspel der in den af- geloopen zomer voorgekomen ongeregeld heden in de Jordaan. lederen morgen te omstreeks acht uur kwam een beambte van de N.V. Atalanta om de deuren te openen en dan begon men om de zware stukken op vrachtauto's te laden. Zaterdagmorgen, toen de laatste onder deelen aan de beurt waren, was om acht uur niemand aanwezig om het gebouw te openen, terwijl de directeur der drukkerij afwezig was. Daar men meende, dat bier kwaadwilligheid in het spel was. gaf ten slotte de officier van justitie last de deu ren te verbreken, wat te omstreeks kwart over negen in zijn bijzijn met geweld ge beurde, waarna de laatste deelen der veel besproken Tribune-persen naar buiten werden gebracht en weggevoerd. LINDBERGH GAAT WEER VLIE GEN. Tocht over den Stillen Oceaan. Naar één zijner vrienden heeft mede gedeeld. zal kolonel Lindbergh na afloop van het Hauptmann-procee, waarschijn lijk een vliegtocht over den Stillen Oceaan maken. Zijn vlucht zou eveneens in ver band staan met de grootsche luchtvaart- plannen. Terwijl miss Earhart een verbin ding tusschen Californië en Hawai, met behulp van drijvende eilanden, tot stand wil brengen, zouden Lindbergh's plannen zich tot Canton uitstrekken. De afstand tusschen die stad en Los Angeles is ruim 14.000 K M., welke via de aan Amerika toobehoorende eilanden in den Oceaan, in 60 vlieguren zouden kunnen worden afge legd. Thans heeft men per schip vier we ken noodig. Lindbergh ie voorzitter der technische commissie van de Pan-American Airways ■waarvoor hij ook proefvluchten heeft on der noip en op de Noordelijke route van den Aflantfschen Oceaan. VISSCHERS VAN IJSSCHOTS GERED. Met behulp van vliegtuigen beeft men 89 visschèrs, die tijdens een der zwaarste stormen van de laatste jareff op een ijs schots in de Kaspische Zee ronddreven, welen te redden. Voordat zij door de vliegtuigen werden ontdekt, hadden de risschers bij een tem peratuur van vijftig graden vorst ontzag lijke koude en honger geleden. Hoewel een dikke mist het zoeken be lemmerde. slaagde een der vliegtuigen er in de mannen op te sporen, waarna le vensmiddelen. kleeding en medicijnen naar beneden werden geworpen. Wegens benzinegebrek moest een der vliegtuigen op een ijsveld landen, doch nadat een ander toestel benzine had ge bracht. kon het weder opstijgen en ten slotte slaagde men erin ook de visschèrs in veiligheid te brengen. VUURTORENWACHTER VERMIST. Geheimzinnig geval. De vuurtorenwachter van den op twee mijl afstand van het vasteland gelegen vuurtoren te Palacios in Texas aan de Golf van Mexico, is op raadselachtige wijze verdwenen. Hij werd het laatst gezien door de roei ers, die hem naar den vuurtoren brach ten. Eenige dagen later toen een ander hem zou komen aflossen, werd nergens een spoor van hem gevonden. Zijn horloge, geld en andere bezittin gen werden in den vuurtoren gevonden. Het bed was onbeslapen. In het dagboek vond men als laatste aanteekening: „Om 6 uur a.m. de lamp aangestoken, alles wei". Het vuurtorenlicht dat nog van een oud typeis, en na gevuld te zijn. 24 uur acn- tercen brandt, was geheel uitgebrand Met het oog op de sterke strooming, acht men het uitgesloten, dat de vermiste zwemmende het land heeft bereikt. DOODVONNIS WEGENS NALA TIGHEID. In het proces tegen tien spoorwegbe ambten, die er van beschuldigd waren, het spoorwegongeluk bij Rostov, in Rus land, van 10 Januari te hebben veroor zaakt, is een der beschuldigden veroor deeld tot den dood door den kogel. Acht anderen zijn veroordeeld tot gevangenis straffen van drie en tien jaar. Eén be schuldigde is vrijgesproken. In de motiveering wordt gezegd, dat 't ongeluk is veroorzaakt door het gebrek aan discipline der veroordeelde BYRD BREEKT OP. Expeditie keert terug naar de Zuidpool. Volgens radioberichten van het basis kamp van admiraal Byrd's Zuidpool-ex IBIS SHAG - LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolmann's Tabak an géén andaraI peditie aan de Walvischbaai, begint de expeditie voorbereidingen te trefien om naar huis terug te keeren. Het opbreken van het hoofdkamp geschiedt onder lei ding van luitenant George Novill. Twee transportschepen zijn thans op weg naar de Walvischbaai. Het vraagstuk van het leden der sche pen heeft heel wat hoofdbrekens gekost, aangezien er dit jaar in het ijs weinig beweging zit Tenzij tengevolge van een hevigen storm het ijs binnenkort in bewe ging raakt, zullen alle voorraden over een afstand van zes mijl vervoerd moeten worden er» vooral de laatste mijl, ower- slecht en gevaarlijk ijs. Voor dit laatste stuk zijn de tractors te zwaar, zoodat dan hondensleden gebruikt zullen moeten worden. f GEEN OVERWERK IN FRANKRIJK. De Fransche regeering zal heden bij de Kamer een wetsontwerp indienen, waar bij overwerk in industrieele en handels ondernemingen verboden wordt. Ook zijn andere maatregelen in studie om werk te geven aan een zoo groot mogelijk aantal werkloozen. Men verwacht, dat het beletten van overwerk nogal ontstemming zal verwek ken. Er was ran economise he züde al veel bedenking tegen het ontwerp over de re glementeering van de productie, maar men voorziet nu krachtigen tegenstand. ALS HITLER SPREEKT.... Op "Verzoek van den plaatseMjken natio- naal-socialistischen leider is Goldbeck, di recteur van een ijzergieterij te Thale (Harzgebergte), waar 10.000 werklieden in dienst zijn, „voor eigen veiligheid" in hechtenis genomen. De reden hiervan is, dat \5oldbeck aan zijn personeel niet had toegestaan, gedu rende den werktijd te luisteren naar de rede van Hitler over het Saarplebisciet MIJNINSTORTING BIJ LUIK. Negen arbeiders bedolven- Zaterdagnacht heeft in een mijn te Beyne-HeusaV (bij Luik) op 325 meter diepte een instorting plaats gehad, waar bij negen arbeiders werden bedolven. Een reddingsploeg onder leiding van den hoofdingenieur daalde in de mijn af en begon met bet opruimen van de aard en steenmassa's. Het bleek, dat de instor ting over een lengte van ca. dertig meter had plaats gehad. Na twaalf uur onaf gebroken werken, was men pas tien meter gevorderd. Men hoorde toen echter zwak ke klopteekenen, die door twee bedolven mijnwerkers werden gegeven. Zij deelden mede, dat hun omtrent het lot van hun zeven kameraden niets bekend was. Zaterdag heeft een nieuwe reddings ploeg, die onder leiding van den directeur staat, de eerste ploeg afgelost. Twee man gered. In den loop van den namiddag zijn de twee slachtoffers veilig boven gebracht. Drie mijnwerkers antwoordden toen nog op seinen. RUSSISCHE AANVAL OP DE NOORDPOOL. #Met fwee vijf-deks ijsbrekers. In opdracht van de Sovjet-regeering, worden op het oogenblik te Odessa twee ijsbrekers gebouwd, die tot de grootste ter wereld zullen behooren. Zij zullen vijf dek ken tellen, en uitgerust worden met ma chines van 10000 P.K. Zij zullen moeten dienen ter verwezen lijking van den wensch der Sovjets, om „de Noordpool voor de Sovjets te vero veren", door zich op de Noordelijke route van den Atlantischen Oceaan naar de Stille Zuidzee, over de Noordpool, een weg door het ijs te banen. Plaa tseïijkNie uws] EENDENKOOIEN. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bepaald, dat de kooiman in 1935 verplicht is de kooieenden opgesloten of gehokt te houden van 1 Juli tot en met 16 Septem ber 1936. S. D. A. P. Arkel. De afdeding Arkel der S. D. A. P. hield Dinsdagavond een openbare vergade ring in de zaal van den heer Maurik. De zaal wa* vrij goed bezet. Spreekster was mej. A. Pom per. udt Rotterdam, met het onderwerp: „Het crisis-programma voor de as. raadsverkiezingen". In de eerste plaats wilde spreekster er op wijzen, dat het bestaande programma der partij voor de gemeenteraadsverkie zingen ten volle gehandhaafd blijft, en zelfs nog zal worden aangevuld. Een achttal punten werd behandeld, waarvan wij willen noemen: de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente; de werkloozen- zorg, die niet door de gemeente, maar door het rijk moet worden verricht; werk verschaffing onder normale arbeidsvoor waarden en arbeidsloon; bijzondere maat regelen ten behoeve van de jeugdige werk loozen, speciaal die van 16 tot 18 jaar; planmatigheid van het bouwbedrijf, en het instellen van een industriebank. Ten slotte volgde een krachtig verzet tegen de afbraak van het openbaar onderwijs en het weren van de vrouw uit overheids dienst Mandolinevereenioimg. Ameide. Op de zaal van mej. de wed. Diepenhorst gaf Woensdagavond de Ar beiders Mandolinevereeniging „Kunst en Strijd", onder leiding van den heer Van Item een uitvoering met medewerking van den humorist Verkaaik en het Jazzband trio Kabout, uit Gouda. De belangstelling was niet groot doch het publiek heeft toch kunnen genieten van het afwisselen de programma, waarna nog gelegenheid was een dansje te maken op de muziek van trio Kabout. Goudriaan. De afdeeling van den Bijzon dere Vrijwillige Landstorm hield een schietwedstrijd, waarvan de uitslag was als volgt: Klasse A: A. J. de Jong, 97 p., L. de Kreij 96, C. Korevaar 94, W. Boer 94. A. de Haan 94, A. Schep 92, E. Vos 91, J. Vonk 87, E. de Graaff 84. Klasse B: T. Terlouw 93, S. Cok 90, W. Terlouw 88, N. S. Maat 87, L. Boele 87, E. den Boer 85, B. M. Pellikaan, 85, C. M'ddelkoop 27, Adr. de Haan 76, N. de Bruin 76, A, Oudenaarde 70, T. den Dikken 60, K. v. d. Dool 42, G. Terlouw 31 punten. De prijsuitreiking zal later plaats hebben. Enkel gebroken. Glessen-Nieuwkerk. De heer J. Brand varkenshandelaar te Giessendam viel bij den graanhandelaar den heer P. d. K van een trap, waardoor bij zijn enkel brak. Met hevige pijn is hij rechtstreek» naar een dokter vervoerd. Hij zal eeni- gen tijd rust moeten houden. Giesseo-Nieuwkerk. Donderdagavond trad voor de Chr. Jongel. Ver. „Sarauel" in de Nod. Herv kerk op ds. Abbring t« Paperidröcht. To«t tekst had hij gekozeil Spreuken 30 vers 24 tot 28. Met stille aandacht werd de scboone rode beluis terd. Het kerkgebouw was geheel gevuld De collecte heeft f 15 opgebracht. Jubileum Jongelingsvereeniging. Hoornaar. De Ned. Herv. Jongeling»- vereenjging op Geref. Grondslag „Eben Haëzer", herdacht Vrijdagavond haar 25-jarig bestaan. De vergadering stond onder leiding van den heer H. E. van det Leden, oprichter en eerste voorzitter der vereeniging. Nadat een gedeelte uit Exo dus 17 voorgelezen was, sprak de voorzit ter der vereeniging een openingswoord naar aanleiding van Exodus 12. De leden der Jongelingsvereeniging lo verden verschillende onderwerpen, welkl getuigden van wat er op de wekelijks^ he vergadering alzoo besproken werd. Ook werden eenige voordrachten ten beste ge geven. Verschillende belangstellenden en afge vaardigden van veroen i gin gen feliciteer den de Jongelingsvereeniging met haar jo- bileum. Ds. Vollebreoht sprak een slot woord, waarna de heer Van der Leden de vergadering met gebed sloot. Het jubileum werd gevierd in de Chr. school. De vereeniging kan hot genoogee op deze avond terugzien. Hoornaar. Vrijdagmorgen had in het dorp een verkeersongeval plaats. Een vrachtauto, bestuurd door den heer A. van K. te Arkel, moest uitwijken voor een boerenwagen. De bestuurder kon niet voorkomen dat hij een stuk heining voor de woning van den heer B. Zonneveld Piek stuk reed. De auto werd licht bescha digd, doch kon op eigen kracht verder rijden. De gemeente-veldwachter heeft een onderzoek ingesteld wie de -schuldige ia 20 JAAR LANG DE „DAGELIJKSCHE DOSIS" GENOMEN OM VRIJ VAN RHEUMATIEK TE BLIJVEN. Toen zij 58 was, had deze vrouw rbea- matische pijnen. Ze nam Kruschen Salt» om ze kwijt te raken. En hier is zij nu nog steeds vrij van riieumalisclie pynen nog steeds trouw aan de dagelijkse he do sis Kruschen Salts, wat zij nu twintig jaar lang genomen heeft. „Het doet mij genoegen U te kunnen vertellen," schrijft zij, „dat ik meer <Lm 20 jaar lang Kruschen Salts neem eerst in Engeland en toen hier zeven jaar lang. Ik begon er in Engeland mee tegen rheumatische pijnen en vond dat het me zoo goed deed, dus ging ik er mee door. Sinds ik hier ben, heb ik nog geen rheumatische pijnen gehad. Ik ben nu 78 jaar en zal doorgaan Kruschen Salts te nemen zoolang ik leef, ju'st de kleine d*- gelyksche dosis als opgegeven." Mevr. -E. H Indien de afvoerorganen niet behoorlijk functionneeren, zullen afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen, weke de gezondheid ernst g kftnnen schaden, o.a. het urine zuur, waardoor meestal rheumatische pij nen ontstaan. D© „dagelijksehe dosis" Kru schen Salts spoort de afvoerorganen tot geregelde werking aan, zoodat alle scha delijke stoffen uit het lichaam worden ver wijderd en zich nooit meer kunnen op hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op hel etiket op de flesch zoowel als op de bui ten verpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt (Adv.) 77. Den \olgenden morgen outwauKien Bart en Marie vroeg. Her zonlicht stroom de in hun kamers en de vogels zongen m de boomen Na een heerlijk ontbijt begon Marie middageten klaar te maken, terwijl Bart, beladen njet ledige kruiken, er op uitging oen water te halen is gem spoor van Indianen," zei kapitein Sprin ger. 78. „Er gebeurt me niets," lachte Bart, to Marie hem waarschuwde goed uit te kijken. „De rivier is niet ver weg en bin nen een naar minuten ben ik terae." Mat deze woorden daalde hij de ladder af. Hij baande zich een naar de rivier. En terwijl hij dit deed, sloeg de Grijze Wolf, een Indiaansche strijder, die in z'n kano naast den oever zat, hem met woe dende oogen gade. MAANDAG 21 JANUARI 1938. Groot-Ammers. Loop der bevolking Aantal inwoners op 31 December 1933: 767 m. en 773 rr., totaal 1540. Geboren: 16 in. en 23 vr., totaal 39 Gevestigd: 45 m. en 51 vr., totaal 96. Vermeerdering 61 m. en 74 vr., totaal 135. Overleden: 10 m, en 7 ▼r., totaal 17. Vertrokken 51 m. en 65 vr., totaal 116. Vermindering 01 m. en 72 vr totaal 133. Totale vermeerdering 2 vr. Be volking op 31 December 1934: 767 m. en 775 vr., totaal 1542. Levenloos aangegevenen: 1. Huwelij ken 9. Ouderavond. Hoornaar. Donderdagavond vergaderde het bestuur der Oudercomm ssie van de 0. L. School in verband met den te ge ven ouderavond Door de leerlingen zullen enkele tooneelstukjes worden opgevoerd. De datum is bepaald op Vrijdag 25 Jan. voor ouders en leden van het V. 0. Za terdagavond 26 Jan. wordt een tweede uitvoering gegeven voor belangstellenden, die vrijen toegang hebben. Hoornaar. Een Duitsch koopman heeft hier twee stamboekstieren gekocht, als aanfokmateriaal voor Duitschland. Langerak. Loop der bevolking. Aanlat inwoners op 31 December 1933: 474 m. en 410 vr., totaal 884. Geboren 8 m. en 12 vr., totaal 20, Gevestigd 28 m. en 25 vr., totael 53. Vermeerdering 36 m. en 37 rr., totaal 73. Overleden: 6 m. en 1 vr., totaal 7. Ver trokken 29 m. en 23 vr., totaal 52. Ver mindering 35 ra. en 24 vr., totaal 59 To tale vermeerdering 1 m en 13 vr., totaal 14. Bevolking op 31 December 1934 475 m. en 423 vr totaal 898. Levenloos aange gevenen 1. Huwelijken 9. Lex mond. De heer Th. de W., die zijn aardappelen bij een famil'elid bewaart, zou Dinsdag even een kwart mud gaan halen zonder daarvoor e^n vervoerbewijs te halen. *Hij trof het slecht, want de ambtenaren van den crisis-opsporinga- dienst waren toevallig in de buurt. Zij namen de aardappelen in beslag en gaven de W. een bonnetje toe. Er naast Lexmond. Vrijdagmorgen trok de heer J. Rietveld als naar gewoonte naar de griend om daar zijn arbeid te verrichten. Hij wilde over een plank loopen, die over de sloot lag. 't Was echter nog duister en R liep inplaats van over de plank, in de sloot. Een koude pret, waar pas een e nd aan kwam, toen de drenkeling, na op den kant gekropen en thu's gearriveerd te zijn, zich van droge kleeren voorzien had. Bij de werkzaamheden aan de nieuw gebouwde boerderij van den heer Bos in Achthoven liep de timmerman B de Ko ning achteruit in een waterput Gelukkig kon d. K. zich hieru t tijd'g verlossen en 4iep het ongeval met wat tijdverl es en een nat pak af. Ds. Oskam. Lexmond. Da. Oskam, Herv. predikant, die tengevolge van de aanrijding in Juli nog steeds zijn arbeid niet heeft kunnen Verrichten, gaat thans zoodanig vooruit, dat hij vermoedelijk in Februari zijn ambtswerk zal kunnen hervatten. Meerkerk. Loop der bevolking over 1934 Bevolking op 1 Jan. 1934 877 m. en 863 vr. Vertrokken 40 m. en 67 vr. Overleden 13 m. en 4 vr. Ingekomen 43 m. en 48 vr Geboren 16 m. en 14 vr. Verminderd met 6 personen. Bevolking op 1 Jan. 1935 875 m en 859 vr., totaal 1734 inwoners. De kosten van steunverlening aan werkloozen hebben h er over 1934 pl.m. f 10.000 bedragen. Nieuwpoort Loop de* bevolking. Aan tal inwoners op 31 Deajjmber 1933: 422 m en 403 vr., totaal 825. Glboren 10 m en 4 vr., totaal 14. Gevestigd 18 m. en 13 vr., totale vermeerdering 28 m. en 17 vr., to taal 45. Overleden 4 m. en 3 vr.. totaal 7 Vertrokken 29 m. en 31 vr., totaal 60, to tale vermindering 33 m. en 34 vr., totaal 67. Totale vermindering 5 m. en 17 vr., ia 22. Bevolking op 31 December 1934: 417 m. en 386 vr., totaal 803. Levenloos aangegevene: geene. Huwelij ken 5. Peursum. De loop der bevolking over 1934 in deze gemeente is geweest als volgt: Vermeerdering door geboorte 2 m. en 4 rr. personen; vermeedering door ves tiging 13 m. en 22 vr vermindering door overlijden 3 m. en 1 vr.; vermindering door vertrek 17 m en 21 vr Alzoo be droeg het aantal zielen per 31 December 181 m. en 188 rr. Totaal 369. Huwelijken 2. RIE MASTENBROEK VERSLAAT WILLY DEN OUDEN. Op de 100 M. vrije slag. De Amsterdamsche zwemvereeniging Het Y begon Zaterdagavond haar jaar- lijksche tournooi om den Sportfondsenbe- ker met een serie wedstrijden, waarvoor de grootste animo bestond onder de sterk ste zwemsters en zwemmers des lands. In de wedstrijd 100 M. vrije slag voor tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. j Neem des morgens, na uw ontbijt, en 's middags een uur vóór den hoofdmaaltijd één eetlepel Sangulnose; en gij zult heel spoedig de goede gevolgen daarvan ondervinden. De Sanguinose wordt door de zwakste gesteilen verdragen. Zij vermeerdert vie roode bloedlichaampjes; en voedt daardoor uw zwakke zenuwstelsel; verschaft U eene algemeene levensopgewektheid, en neemt met vaste hand de oorzaak weg van vele kwalen, die allen samen hangen met zwakke zenuwen en arm bloed. Prijs p. flacon f 2.—per 6 fl. f 11.—12 fl. f 21.Omzetbelasting inbegrepen. Bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. - De Riemerstraat 2c '4 - Den Haag 25 cent per advertentie van 6 regels. Elke regel meer 5 cent (bij vooruitbetaling). - Uitsluitend worden opgenomen advertentiën met dienstaanbiedingen, vraag en aanbod van 2e hands goederen, gevonder^n^erjforen^^ ER BIEDT ZICH AAN: EEN NET PERSOON als Graanhandelaarsknecht, good met paarden en auto's kunnende omgaan; of Bedrijfsboer en ook als Arbeider. Adres: G. DE BRÜIJN, pa. Wed. B. DE BRUIJN, Zuid- broek, Bergambacht. ER BIEDT ZICH AAN: Het Buiten-Dienstmeisje W. KROONE, Dorp G 164, Berg- ambacht. rE KOOP: in goeden staat. Loopt zuinig. Lopikerstraat 26, Schoonhoven TE KOOP: HANDNAAIMACHINE SIMPLEX, naait voor- en achteruit; 2 jaren garantie. Prijs 25. J. G. TE HENNEPE - Nieuwpoort. Ook Inruilen. 1 BOERENWAGEN, 1 HITTEKAR, 3 STORTKARREN, bij H. BOUTER Wagenmaker Groot-Ammers. dames leiierde de twee ronde een verras- s ng op. Het g.ng tusschen de snelste zwemsters der wereld, Willy den Ouden en Rie Mastenbroek. Op de eerste 25 M. was Mastenbroek voor; op de tweede baan kwam Den Ouden iets voor, verloor ech ter bij het keerpunt Toen nu het laatste, derdfe keerpunt, ook door Mastenbroek boter genomen werd, lagen de dames ge lijk. In de eindspurt bleek Rie Masten broek meer kracht te hebben overgehou den, den. Ze kwam voor en toen waren we getu'ge van het onverwachte slot. dat Willy den Ouden haar eerste nederlaag boekte tegen haar Rotterdamscbe stadge- noote. De tijden waren: 1.061/5 en 1.06 3/5 Nieuw wereldrecord i-uslag. Ook gisteren, op den tweeden avond van het zwemfeest van het IJ, werden weer, verschillende records geslagen. Metman (Het IJ) zag kans de Neder- landsche records 200 en 400 M rugslag, resp. op 2 m. 45 3/5 sec. <m 5 m. 44 3'5 sec. te brengen, en „D.J.Kbracht het record 4 maal 100 M. estafette vrije slag met 4 m. 20 3>5 sec. op haar naam. Maar voot de groote verrassing zorgde ook nu Rie Mastenbroek Zij slaagde er in het wereldrecord 200 M. rueslag, dat reeds langen tijd met 2 m. 50 4 ten na me van de Engelsche miss Harding stond, op 2 m. 40 6 sec. te brengen en dit der halve mot 0.8 sec. te verbeteren. geering, misbruik hebben gemaakt ran hun invloed ten deze. De minister van economische zaken heeft de Vereeniging van Veeweiders en -mesters met het resultaat van het onder zoek in kennis gesteld en aan het bestuur van bedoelde vereeniging te kennen ge geven, dat z.i. op lichtvaardige wijze ver dachtmakingen zijn geuit, welke van ie- deren grond zijn ontbloot. ROBINSON-JONGENSKALENDER. De kalender van de Robinson-fabrieken is weer iets bijzonders. Het is weer een speciale jongenska ender, dit jaar is die geheel gewijd aan de luchtvaart. Wij krij gen op de gekleurde bladen achtereenvol gens te zien: de vlucht van Bleriot over het Kanaal, het vertrek van de Pelikaan voor een Indië-vlucht, een uitbeelding van het vliegen bij nacht, een blik in een der reparatiewerkplaatsen op Waalhaven, een jachtvliegtuig in actie en tot slot de aan komst van de F 36 boven Schiphol Op de achterzijde der kalenderbladen staat een aardig verhaal van L. F. Bou- man, die op prettige en bevattelijke wijze de ontwikkeling en organisatie van het vliegwezen weergeef» en interessante din gen over het K L M.-leven vertelt. Da ka jen der geeft 0ok een groote prijs vraag, waai hij voor 500 gelukkigen een gratis vliegtocht boven Neerlands hoofd stad als hoofdprijs te verdienen valt. HET 0PK00PEN VAN JONG VEE. Geen misbruik door adviseurs der Centrale. De Ned. Yer. van Veeweiders- en mes ters heeft in een schrijven aan don minis ter van economische zaken, hetwelk des tijds ie gepubliceerd, de bewering geuit, dat verscheidene adviseurs van de Ned. Veehouderij Centrale reeds maanden lang speculeerden op te nemen regeeringsmaat- regelen en jong vee opkochten. Dit heeft den minister aanleiding gegeven aan den regeringscommissaris voor den akker bouw en veehouderij en aan den directeur van de Centrale Crisis Controle Dienst een spoedig onderzoek op te dragen Als resultaat daarvan kan worden me degedeeld, dat de door de Vereeniging van veeweiders en -mesters genoemde perso nen geenszins adviseurs van de Veehou derij-Centrale zijn. Geen enkel feit is aan het licht gekomen, waaruit zou kunnen blijken, dat personen, die invloed konden, uitoefenen op de beslissingen van de re- ARRONOISSEMENTS RECHTBANK DORDRECHT. Zitting van Vrijdag 18 Januari 1935. (Politierechter). Krachtpatsers. M. v. A., schipper wonende te Gi Nieuwkerk en W. van H., schipper, wo nende te Bleskensgraaf, hadden, naar hen ten laste werd gelegd, een ijzeren hek, toebehoorende aan de Coop. Beetwortel- Suikerfabriek .,Pu'ter9hoek" krom gebo gen. Getuige D v d. Made had gehoord en later geconstateerd, dat het hek be schadigd was. verschillende staven waren verbogen. Verdachten bekenden: zij had den, dronken als zij waren, hun krach- 'en op het hek wil'en beproeven. De krach patsers zagen zich veroordeeld tot f 8 boete, subs 8 dagen hechtenis. Rijwielplaatje gestolen. J. H. S werkman, wonende te Arkel, j stond terecht omdat hi.i op 16 Novemlter, te Gorinchem een rijwielplaatje, toebehoo rende aan J. L. de Haan. had gestolen. S. was reeds eerder wegens diefstal ver-' oordeeld. Verdachte had met een tang, het huisje opengehroken en had 't plaatje, er uit genomen S, bekende het feit Hü, vroeg een voorwaardelijke straf, doch d«' officier voelde daar niets voor: dat een' 19-jarige jongeman voor de Tierde keer veroordeeld zou worden, vond hij al zeer. kras. Fisch en uitspraak 2 maanden ga-' vangenisstraf MISHANDELING. De volgende vier zaken houden met elkaar verband. A. A. V mefaalzager, wonende te Go rinchem, had op 24 October C. L. Rongen van zijn fie's geschopt en hem een trap- tegen het zitvlak gegeven. Door den valj had de jongen eenige ontvellingen opga- loopen. V, vertelde, dat Rongen hem ge scholden had en gedreigd had hem met. de fiets omver te rijden Een anrte-p jongen, v. d. Berg, had het' drama gezien. Eisch f 6 boete subs. 6 dagen hechte nis, Uitspraak f 6 boete, subs 3 dagen hechtenis. Beteedfgfng. Mevr. G AH. geb. V.. had op 24 Oc tober den heer P. Rongen te Gorinchem, voor „viezerik" en nog wat anders, dat niet in de courant mag komen, uitge scholden De heer Rongen zeide, dat er een woordenwisseling had plaats gehad. Verdachte bekende dat ze „viezerik" had •rezegd, er was ruzie geweest over een broertje van Rongen, die door V. gesla gen was. De getuige a decharge, mej. A. Roosendaal had de ruzie gezien, maar had geen e'dwoorden gehoord, ook het „viezerik" had ze niet gehoofd. E'sch f 3 boete, subs 3 dagen hechte nis. Uitspraak conform den eisch Mishandeling. P. R., los-werkman, geboren te Gorin chem, had op 24 October A. A. V. in "het gelaat gestompt In deze derde zaak over het ruzietje bekende de verdachte, hij was naar V. gegaan, omdat deze zijn broertje geslagen had. De politierechter veroordeelde R. tot f6 boete, subs 3 dagen hechtenis. Mishandeling. N. K.. geb. V., wonende te Gorinchem, stond tereqbt daar zij op 24 October W Rongen met een schoen op den linker schouder had geslagen De verdachte was thuis gebleven Eisch f 6 boete, sube. 6 ffcjgpn hechtenis Uitspraak conform. TE KOOP GEVRAAGD: niet goed, onnoodig te schrijven. Adree: G A DE MIK, Bergambacht Waardeert ge uw klanten en uw zaken?... Laat dan Van Nooten uw drukwerk makenl Dit is 'n schoen, die gezien mag worden I De nieuwe Robinson Het beste, dat er op schoenengebied voor zóó. weinig geld te krijgen is. Een pasvorm, die U zelfs bij de allerduurste schoenen niet aantreft. En de afwerking U zult te vergeefs zoeken naar andere schoenen van dezen prijs, waaraan zooveel zorg is besteed als aan de nieuwe Robinson. Als U eens een paar mooie, degelijke en heerlijk-passende schoenen wilt dragen, vraagt Uw winkelier dan natir model 61 (zwart) of model 68 (bruin). Nooit werd er voor zulk een lagen prijs zoo'n prachtschoen verkocht. Die goeie voor Vader en Zoonl Jongensmaten i 26 27 28/31 32/35 36/39 Model 61, zwart 2.50 68. bruin 2.95 Alle heerenmaten model 61 4.50 model 68 4.90

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4