NIEUWS IN PLAATJES Telegrammen Binnenland Kerk en School Plaatselijk Nieuws] LandbouwenVeeteelt Rechtszaken WEERBERICHT. Gemengd Nieuws. Nieuws in een paar WOENSDAG 23 JANUARI IMfc HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 23 Jan. Heden werden de ▼olgende prijzen uitgeloot: 10000: Nrs. 9738. 1000: Nrs. 7577, 8856. 400: Nrs. 19265, 7015, 18375, 5071, 5363, 514 200: Nrs 16398, 13150, 8338, 10716. 971, 4372. 4077. 100: Nrs. 19422. 12397, 12350, 22823, 18841, 13725. 617. ZANDSCHIP UIT OUDERKERK A.D. IJSSEL AAN DEN GROND GE- LOOPEN. HOEDEKENSKERKE. 23 Jan Heden morgen omstreeks half zes is het motor schip „Goede Hoop", metende 450 ton, schipper W. de Waart uit Ouderkerk a d. IJssel, komende van Gent en geladen met zand. in de Biezelingsche Ham omhoog- gevaren. De sleepbooten van Müller nit Ternea zen zijn ter asisstentie aanwezig, evenals een berginsschip van de fa. Tak Het schip was op weg naar Ouderkerk a.d. IJssel. Men zal trachten, het heden middag bij hoog water vlot te brengen. DOOR SNEEUWSTORM OVERVALLEN. Zeven soldaten doodgevroren. BELGRADO, 23 Jan In Montenegro heeft men de lijken van zeven soldaten ge vonden, die vermoedelijk door een sneeuw storm zijn overvallen. Nog drie soldaten worden vermist. Men vreest dat ook zij zijn doodgevroren. HET PROCES-HAUPTMANN. De ladder. FLEMMINGTON, 23 Jan. De procureur generaal heeft meegedeeld, dat hij Dins dagmiddag het getuigenverhoor zou be ëindigen, nadat nog twee getuigen a dé charge gehoord zouden zijn. De houtdes- kundige Koehler, d'e in ongeveer 40.000 houtzaken een onderzoek heeft ingesteld naar de herkomst van het hout van de be wuste ladder, zal heden verklaren, dat de Udder vervaardigd is van planken van de zolder van Hauptmann's huis. DE KOUDE IN DE VER. STATEN. Breidt zich steeds t|ii NEW YORK, 23 Jan. De koude-golf in dé midden-statén heeft zich thans ook tot de Zuidelijke staten utgpbreid. Sneeuwstormen en overstroomingen ver oorzaken groote schade, die op millioe- nen dollars geschat wordt. De koude heeft reeds vele slachtoffers geë;scht. Groote kudden vee zijn op de velden bevroren. Verscheidene schepen zijn van hun anker plaatsen losgeslagen. DE STAKINGEN IN MEXICO. Van formidabelen omvang. MEXICO CITY, 23 Jan. Hoewel de on derhandelingen reeds zijn begonnen, neemt de petroleumstaking steeds ernstiger vor men aan. De stakers willen in geen ge- vaJ het werk hervatten, zoolang geen scheidsrechterlijke u tspraak gedaan is, die *5hter niet bindend zal zijn, zoodat ze door de arbeiders en ondernemers kan worden afgewezen. Vandaag zijn de ar beiders van de eenige onderneming, waar tot nog toe niet werd gestaakt, de „Cali fornia Standard Oil Company" in sym- path'estaking gegaan. Het gebrek aan banzine wordt steeds grooter, hoewel de regeering accijnsvrije invoer uit 't buiten land toestaat en reeds een groote hoeveel heid benzine is ingevoerd, die onder con trole van de regeering verkocht wordt. Vele Fordauto's moesten door het benzine gebrek bu ten bedrijf worden gesteld en voor de weinige nog benzine leverende tankstations staan lange files auto's. Te Tamioo begint heden de aangekon digde algemeene staking waaraan ver moedelijk 60.000 personen uit allerlei be drijven zullen deelnemen. De oorzaak hier van is een conflict tusschen chauffeurs en ondernemers van autobusdienst en. On danks het ingrijpen van den president ia het conflict zeer verscherpt. In totaal staan 46 vakbonden achter deze staking. TWEE JAPANSCHE SCHEPEN VERGAAN. Opvarenden vermoedelijk omgekomen TOKIO, 23 Jan. Een Japansch stoom schip ie nabij Öorishima in een hevigen storm vergaan. De uit elf koppen bestaan de bemanning wordt vermist. Een ander Japansch e'oomschip werd door een ty phoon verrast en zonk eveneens Men vreest dat de negen opvarenden zijn om gekomen. r- WIJZIGING ONGEVALLENWET. Premieheffing vervangen door om- slagstelsel. Ingediend ie een wetsontwerp tot wij ziging van de Ongevallenwet 1921. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend. dat ingevolge het bepaalde bij ar tikel 40. leden 1 en 2. der Ongevallenwet 1921 de dekking van de renten en overige schadeloosstelling en van de administra tiekosten, voor zoover de middelen daar voor worden opgebracht, volgens den maatstaf van een tarief en van het over do betalingsperiode nitbetaalde loon. be- zefasai woedt naar bat premiestelsel Dit laatste beteekent, dat een raming ge schiedt van de over een zekere periode te verWAèbten verzekeringslasten, welke las ten tuitnen worden gedekt door een vast te Stéllên percentage van het loonbedrag, dat. wederom naar raming, in die tijds periode'door de werkgevers, van wier ondernemingen de Rijksverzekeringsbank het risico der verzekering draagt, zal wor sen uitbetaald. Als nu raming en werkelijkheid aan merkelijk verschillen, mede door den gril- ligeö loop van het verzekeringsrisffio, is vaststelling moeilijk van een premietarief dat voor het ongevallenfonds niét leidt, hetzij tot belangrijke overschotten hetzij tot belangrijke tekorten. Het wetsontwerp beoogt, het premie stelsel te doen vervangen door een stelsel dat eenerzijds de werkgever^ vrijwaart tegen een hoogere verzekeringsbijdrage, dan noodig is. en anderzijds het ongeval lenfonds behoedt voor tekorten op de ver zekering der voor zijn risico verzekerde arbeiders. Daartoe wordt voorgesteld het omslag stelsel met kapitaaldekking, waarbij de hoogte der door de werkgevers over een boekjaar te brengen verzekeringsbijdragen wordt bepaald door de kapitaalwaarde der toegekende schadeloosstellingen. HET GEMENGD OMROEPBEDRIJF. „N V. „Noiema". Het reeds aangekond'gde wetsontwerp tot inrichting en beheer van een gemengd zenderbedrijf] is nu ingediend. Het wets ontwerp heef* den vorm van een machti gingswet, weske geen andere strekking heeft dan hetlin het leven roepen van het gemengde zenderbedrijf mogelijk te ma- lemorie van Toelichting is binnenlandsche zaken uit- noodzaak, om het zender zin op te lossen, dat de radio-omroep zouden id. Het beoogde doel is de medewerking der om roeporganisaties! verkregen tot het oprich ten van een gerrtengd zenderbedrijf. waar in eenerzijds del staal overwegende zeg genschap heeft, anderzijds de belangen van de omroep-organiSaties afdoende veil'g ge steld zijn. Met del regeling, aan den mi nister door de óommiss e-Van Boeijen aan geboden, heeft de minister zich ki vereenigep. De Blijkens de de minister v vraagstuk zenders voor komen in thans bereikt Als rechtsvorm voor het zenderbedrijf is de naamlooze vennootschap gekozen. Deze vennootschap zal den naam dragen van Ned. Omroepzender Maatsch. (Noze- ma). Het openbaar belang is gewaarborgd door een vernietigingsrecht van de Kroon en een goedkeuringsrecbt van den minis ter in het leyen geroepen, voor bepaalde belangrijke aangelegenheden. assching plaats gehad van notaris T. Anema, oud-wethouder van Streefkerk. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de heer J. "W. G. Dekking, burge meester van de gemeente Streefkerk, voorts enkele gemeenteraadsleden, leden van de Vrijmetselaarsloge „Orde en Vlijt" te Gorcum, notaris H. G. Boks uit Molft- naarsgraaf. notaris J. W. van Bockel uit Sliedrecht, notaris Meijer uit Lekker kerk, em de heer J. Baars, waarnemer van het kantoor van den heer Anej»a. Het woord werd gevoerd o a. door bur gemeester Dekking, namens de gemeente en het gemeentebestuur. Spr. herdacht de jaren dat de overledene als wethouder werkzaam was en wees erop. dfit de heer Anema stëeds groote nauwgezetheid en ijver bad getoond, zoodat Kij als notaris het onbeperkte vertrouwen der bevolking had. Namens den kring Dordt en den ring Alblasserwaard der Broederschap van Notarissen sprak notaris Boks uit Mole naarsgraaf. die er den nadruk op legde, dat door zijn nauwgezetheid en eerlijkheid de overledene het notarisambt heeft hoog gehouden. Dit zijn benoeming tot lid van de kamer van toezicht te Rotterdam, is duidelijk genoeg gebleken, hoe zeer hij ge zien was. Nadat notaris Meyer nog enkele woor- den van dank voor de ondervonden vriendschap tot den overledene gericht had. daalde de kist onder orgelmuziek. Daarna dankte de schoonzoon van den heer Anema, ir. G. J. Lambert uit Eind hoven. voor de belangstelling. Giessendam. Lopp dei; bevolking over het jaar 1934. Aantal inwoners op 31 De cember 1933: 2120 mannen en 2128 vrou wen, en in totaal 4248 personen. Geboren 54 mannen en 34 vrouwen, totaal 83. Ge vestigd 151 personen, waarvan 68 mannen en 83 vrouwen. Vermeerdering dus van 239 personen, waarvan 122 mannen en 117 vrouwen. Overleden 12 mannen en 19 vrouwen, totaal 31. Vertrokken 188 per sonen, waarvan 81 mannen en 107 vrou- %en. Vermindering dus van 219 pessonen, waarva 93 manen en 126 vrouwen. In io- taal dus een vermeerdering van 20 perso nen. Op 31 December 1934 bedroeg hd aan tal inwoners dezer gemeente dus" 4268, waarvan 2149 mannen en 2119 vroifw^n. In 1934 werden 22 huwelijken geelóteh. Groot-Ammers. Op 1 Februari zaf de heer W. van Prooyen, benoemd tot hoofd der o.l. school alhier en thans in gelijke betrekking te Hoornaar werkzaam, Jiier in functie treden Mej. A Leeuwerke. benoemd tot onder wijzeres aan de o.l. school, voorheen werk zaam te Rotterdam, is Dinsdag ter ver vanging van mej H. v. d Lely. die we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd het onderwijs heeft verlaten, in functie getreden. De heer Joh. Mourik. aannemer, heeft van de gemeente een perceel g^ond gekocht om daarp eenige woningen te bouwen, B. en W hebben aan den heer F van Andel. loodgieter. vergunning verleend, tot het verbouwen van zijn woonhuis en winkel en het bouwen van een garage aan den Lekdijk Voorts hebben de Gebrs. Damsteegt. broodbakkers, verdunning ge vraagd aan B en W. tot het aanbrengen van een olie-stookinrichting in hun bak kerij. Raadsvergadering. Sliedrecht. De gemoen'eroad komt Maandag 28 Jan. in openbare vergadering bijeen. Sliedrecht In ons blad 3 Dum ber 1934 berichtten wij, dat nesloten was de Chr. Gerei. Kerk te verbouwen. Thans vernemen wij, dat zulks niet eeschiedt, maar dat aangekocht is het Evangelisa tiegebouw. Dit zal eenige inwendige ver anderingen ondergaan NOTARIS T. ANEMA VERASCHt. Streefkerk. In het crematorium op We«- terveld («felsen heeft Maandag de ver- UITKEERING AAN SCHAPEN- HOUDERS. Voor elk lam f 1. De minister van economische zaken heeft besloten uit de opbrengst der extra heffingen op den uitvoer van levende schapen en vejrsch schapenvleesch over de jaren 1933 en 1934 een bedrag van f 460.000 ter beschikking te stellen van de commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van vleesch en vleescbwaren, ten einde hieruit eed u tkeering te be werkstelligen aan hen. die van het houden van schapen hun hoofd- dan wel hun ne- venbedrijf mdken. De uitkeering zal gebaseerd zijn op het aantal lammeren, dat blijkens de in 1933 gehouden inventarisatie op 1 Januari van dit jaar in het bezit was van lien, die voor deze uitkeering in aanmerking komen. Voor elk lam zal f 1 worden uitbetaald. Binnenkort zal met de uitkeering een aanvang worden gemaakt. DE CONSUMPTIE-MELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 5cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd ^met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. KOUDE EN WARME CHRISTENEN. Vau Dr. J. H. Gunning J. Hzn., den be kenden Pniëlredacteur is het volgende Pnielstukje: „Wanneer wij in den kouden winter door de kamers van een huis gaan, dat nog geen centraal verwarming kent, dan komt ons plotseling een weldoende ver kwikkende atmosfeer tegemoet. En als wij dan naa.r de oorzaak daarvan rondzien, bemerken wij dat daar een kachel staat, waarin een lustig vuurtje brandt Onwil lekeurig voelt elk verkleumd menschen- kind, dat in die buurt komt zich daar heen aangetrokken. Langzamerhand staat daar een heel kringetje menschen om heen.dat de verkilde handen naar de wel dadige warmte uitstrekt, zich verwarmt en dankbaar gestemd is. Er zijn warme en koude kachels m een buis. en er zijn ook warme en koude Christenen. Tot die war me Christenen voelt men zich onwille keurig aangetrokken, onwillekeurig komt men dichter bij hen en verwarmt zich aan hun hartegloech men schaart zich gaarne rondom hen, gelijk men het in een sta- tionskamer rondom de warme kolomka- i chel doet. Anderen gelijken wel op een ijskouden kachel, als je hem door de be vroren ruiten daar ergens binnen ziet staan, die je wel doet hopen.dat als je er dicht bij komt, je ook heerlijk warm zult worden, maar o wee. als je genaderd bent I heb je met zoon vuurloozen, gloedloozen. levenloozen namaak-christen te doen, die I je hoogstens met eenige nasale zucht- eD I galggeluiden over dierbare waarheden en j afgezaagde algemeenheden te lijf gaiL maar die je arme verkilde ziel nog maar j méér doet bevriezen «n nog maar dieper j in de ellende inbrengt. Ach. het is zoo I koud in de wereld en bet is zoo Rmd in veler, veler hart! Om Gods wil geeft ons warme Christenen, mensehen met een me delijdend. liefhebbend, toegewijd hart menschen die, gedrongen door de liefde van Ghristns. uitgaan om .te troosten waar men hedroefd is, op te Tichten. waar men gestruikeld of gevallen is. terecht te brengen waar men verdwaald is. Dogma tiek is goed en nuttig - op haar plaats en een cursus over een der vele onderdeden der heilige theologie kan heilzaam wezen, voor sommigen, maar wat allpn. allen noodig hebben, is de liefde Christi, de liefde die onder het kruis wordt geleerd en die de eenige warmte is. die arme neer gebogen verkleumdp zondaarflharten veer doet opleven en doet vragen naar God. naar den levenden God." PROTOCOLLEN DER WIJZEN VAN SION. In Bern speelt zich een proces af over de beruchte .Protocollen der wijzen van Sion", d;e zeer antisemitistisch zijn. Het Dujtsche kerkelijke blad de Allgemeine Evangeliseh-Luthersche Kirchenze tung gpgt in haar jongste nummer ronduit, dat zeer te hopen is, dat er nu eindelijk een eind komt aan liet gebruik van deze ver- valsching in den strijd tegen het Joden dom. Het stuk, aldus het blad, stamt uit de archieven van de Russische Czaristi- sche regeering en is ten dienste van den strijd tegen de Joden door den beruch- ten boef Ratschkowsky. die in dienst der Oclirana stond, in 1905 vervaardigd. Hij was daarbij niet oorspronkelijk, want het DE OVERVAL TE OSS. materjaal van zijn protocollen werd reeds 'n 1903 door Kruschewan, een bekend prqgromleider, in het antiseraistische blad Snamja gepubliceerd en de Russi sche minister Miljoekow wees er op, dat de protocollen eigenlijk niet anders wa ren. dan een slecht plagiaaj u t het in 1864 verschenen Fransche boek van Mau rice Joly „De gesprekken in de hel tus schen Macchiavalli en Montesqu'eu" dat zich tegen Napoleon III als den „anti- Voor de Roermondsche Rechtbank ston den terecht twee jongelieden, 22 en 19 jaar oud, verdacht van den overval in den nacht van 3 op 4 Juli gepleegd op een 75- jarigen uian te Deurne. Verdachten zouden via een raam in huis van het slachtoffer zijn gekomen. Zij hadden den ouden man met touwen i zijn bed vastgebonden en met een blinkend voorwerp gedreigd, hem de keel af te snij den als hij niet het geld aanwees. Zij heb ben 35 gulden bemachtigd. De beide bandieten waren gemaskerd, doch het gezicht van dengene, die hem de armen en been en vasthield, heeft de oude man kunnen zien. Nadat de bandieten den man een prop m den mond hadden geduwd, waren verdwenen. De man verklaarde echter voor de Roermondsche Rechtbank, in tegenstel ling met zijn vroegere verklaring, de da ders niet meer te herkennen. Na verhoor van eenige getuigen, wier verklaringen eveneens va» weinig beleeke- nis waren, eischte het O. M. vrijspraak. De verdedigers sloten zich hierbij aan. Uitspraak over 14 dagen. KOEIEN UIT DE WEI GESTOLEN. Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond terecht J. van B uit Krimpen a.d. Lek, chauffeur, verdacht van diefstal met an dere personen van ze® koeien uit een wei de in den polder Kattondijksblok onder Gouderak. Verd. zou bij dien diefstal op den uitkijk gestaan hebben. Verd. ze'de, meegeholpen te hebben de koeien uit het land te halen. Hij had niet op den nitkijk gestaan. De chauffeur J. Z. B. verklaarde, dat het plan tot den diefstal tusschen hem, K ,B.. en Van D. was afgesproken. Verd. was er onkundig van gebleven. Hetzelfde verklaarden de caféhouder en de koopman K B. De vrachtrijder D. Verboom had de die ren vervoerd. Verd. had meegeholpen bij het inladen van het vee. Zij hadden niet geweten, waarheen het vee vervoerd moest worden. Dat ia men toen aan Van D. ga&n vragen. Eerst toen hqeft verd. opgemerkt, dat de zaak niet zuiver was. Het 0. M. eischte 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak. Nog twee verdachten. In verband met dezen diefstal is nog tegen J. Z. J3.. koopman te Krimpen a.d. IJssel. e<»n gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden geëischt. evenals tegen don ca féhouder K. B.. voor wat den laatsten be treft met last tot gevangenneming. Mr. H. J. Woltjes pleitte voor B. cle mentie en verzocht oplegging van een ge deeltelijk on- en gedeeltelijk voorwaarde lijke straf. Mr. H Winkel vroeg eveneons een voor waardelijke straf. Pleiter verzette zich te gen de vordering tot gevangenneming. De Rechtbank achtte geen termen tot de ze gevangenneming aanwezig. EEN AANRIJDING- Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond in hooger beroep terecht A. B chauffeuT te Benschop, die door dpn kantonrechter te Gouda was vri ices proken van een over treding van de Motor- en Rijwielwet. Hij zou onder Haastrecht oen aanrijding ver oorzaakt hebben. Van dit vonnis was het 0 M in appèl gegaan. De Rechtbank bevestigde het vonnis van den kantonrechter AUTOBOTSING. Een bestuurder van een vrachtauto A. W. v. d. Hwas wegens het veroorzaken van een aanrijding met een andere auto in een bocht aan den Zuider iJsseldijk te Haastrecht op 20 Juli door de Haagsohe NORTH Verwachting tot Donderdagavond: Matige, wellicht tijdelijk krachtige West©» lijke tot Noord-Westelijke wind: betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen- of hagelbuitjes; iets kouder. Waterstand; Schoonhoven hoog water 8.uur, 1.04 kt Vreeswijk hoog water 9.uur. 1.36 M. Keulen stand 1.19 M.. val 0.10 ML. Maastricht 22 Jan., 4191 M„ was 0.10 Luchttemperatuur De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 44 graden Fahrenheit. Woensdag 23 Januari: Op 8.59, oab der 9.01. Laatste Kwartier Zondag 27 Januari. Rechtbank veroordeeld tot 2 weken heen ten is. Verd. kwam daarvan in beroep, om dat het ongeval z.i. te wijten was aan om standigheden buiten zijn schuld. Hij wees er op, dat de booht ter plaatse als het „autokerkhof" bekend staat (intusschan ia de "wegtoestand verbeterd). De advocaat- generaal qjschte bevestiging van het von nis. Arrest 4 Februari as. ROEKELOOS RIJDEN. Voorts had zich te verantwoorden F. T* koopman te Moordrecht, die op den Nieu- werkerkschenweg onder die gemeente, met een motorcarrier het meisje Gerritje van Dijk had aangereden, waardoor zij haar rechteronderarm had gebroken. Verdachte zou te wild gereden hebben. Het meisje zeide, dat verd. alle gele- genheid had gehad, om uit te wijken. Het 0. M, eischte tegen T. f 50 boet» subs. 25 dagen hechtenis, benevens één maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Uitspraken 5 Febrauri. BEKEND KUNSTSCHILDER OVER LEDEN. Dinsdagmiddag overleed te Amsterdam in den leeftijd van 61 jaar de bekenda kuntschilder Simon Maris Wzn. Hij werd 21 Mei 1875 te Den Haag go- boren. Zijn eerste onderricht kreeg hij "er Willem Maris. Simon studeerde aan de Haagsche van zijn vader, den kunstschildei academie en vertrok in 1895 naar de Academie te Antwerpen. Voorts w.arkte hij nog te Parijs en ondernam een studiereis naar Italië. In' 1893 vestigde hij zich te Amsterdam, als kunstschilder. Zijn werk was typisch Amsterdamsch. Hij c.W&s een zeer geziene figuur in de kuütwei^ld en daarbuiten. i Zaterdag heeft het 18 maanden ou de dochtertje van de familie B.. te Voor burg, een kan gloeiende koffie over- het lichaam gekregen. Het kind is na aan komst in het ziekenhuis overleden. De Bloemendaalsehe politie a heeft iemand uit Hillegom aangehouden, .ver dacht van diefstal van aardappelen. Het bleek, dal de uian deel uitmaakte van een dievenbende, die lang Hillegom. Lisse, Haarlemmermeer en Bloemendaal onvei lig gemaakt heeft. Het is de politie reeds gelukt, de hoofddader, te Lisse woonach tig. te arresteeren en ook drie Hillegom- sche mededaderis. In de Sapnasche provincie Malaga is een volle autobus van een berghelling naar beneden gestort. Drie inzittenden werden gedood, 18 zwaar gewond. Mexicaansche. opstandelingen heb ben e ent rein doen ontsporen. Bij *het vuurgeveerft, dat daarop tusschen de sol daten en de rebellen ontstond, werden 8 rebellen én drie soldaten gedood. De Amerikaansche autofabrikanten, behalve Ford. zullen de autotentoonstel ling. die van 14 tot 24 Februari gehou den wordt te Berlijn, boycotten, wegen» i gebrek aan begrip van de Duitëche regeo- ring voor de deviezenbehoeften der Arno-, rikaansche fabrikanten. Van de 25 opvarenden van een| Britach-Indisch zeilschip, dftt bü eeö «tep-J ken storm omsloeg, xjja er li vmiaamd In de Steigers. Het fraaie stadhuis te Bergen op ^oom Het begin der werkzaamheden aan den grooten Rijksweg Amsterdam—Leeuwarden, via de Wieringermeei en afsluitdijk. Dit werk wordt gefinancierd uit het 60-millioen-plan der regeering. De eilanden in de zee van Marmora werden in een tijdsspanne van 24 uur door niet mnider dan 50 aardschokken geteisterd. Meer dan 40 personen vonden den dood en eenige duizenden werden dakloos. Bovendien wordt de bevolking nog geplaagd door besmettelijke ziekte en hevige koude. De Chineesche troepen hebben zich, op bevel van generaal Soeng Tsjei-joean, die gevolg heeft gegeven aan het verzoek der Japansche autoriteiten, uit Jehoi teruggetrokken. Voor de Roermondsche rechtbank stonden gisterenmiddag in Hooger Beroep terecht de Ossenaren Piet de Bie en J. P. Ceelen, verdacht van roofoverval op den 75-jarigen Hendrik Geven te Deurne. De drukte voor het Gerechtsgebouw. De Kortenhoefsche dijk te Kortenhoef, wordt, in vei band met den aanleg van het Vechtkanaal, doo.- een Gelijktijdig met de ngebi uitnam l*i*x>rbrug te Zwolle, is cutterzuiger doorgestoken (op den achtergrond). Op den voorgrond: de pontonbrug in het onstane gat. men begonnen met de afbraak van de oude.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2