VERKADE S BISCUITS OF HOU ANDSCBE KAPERS. 7 Winterschotels fijner van smaak door toevoeging van 9Kaggis Aroma Gemengd Nieuws j Rechtszaken S «1. iV$ 1SS 'SS I IS Sïï HSS iwra ®SÜ lm Mi l WOENSDAG 23 JANUARI 1935 ie leden zalft ml worden uitgevoerd. Voor lopig ie er echter weinig kans, dat op dit terrein wedstrijden gespeeld kunnen worden. Anti-Rev. Kiesvereniging. Ottoland. De anti-revolutionaire kies- rereeniging „Nedeklanden Oranje" ver gaderde onder voorzitterschap van den heer G. J. van Gils. De notulen en jaar verslagen werden goedgekeurd. De ver- eeniging kan op een rustig jaar terugzien. De heer C. Vink bracht als afgevaardigde naar de vergadering van de statensectie verslag uit en in aansluiting daarop werd de candida-tenlijst voor de Statenverkie zingen vastgwfeld. De voorzitter van de anti-rev. gemeenteraadsfractie, weth. S. Stuij, gaf een uitvoerig overzicht van het behandelde in den gemeenteraad in de voorbijgegane zittingsperiode. De heeren Aantjes, Eikelenboom, Muilwijk en Van Buuren gaven enkele toelichtingen. De geanimeerde vergadering werd met ge bed door den heer A. Boe gesloten. Ottoland. De gemeenteraad zal een openbare vergadering houden op Vrijdag 26 Januari, voorin. 10 unr. Meisjesvereen. „Martha". Ottoland. De Ned. Herr. Meisjesveree- niging op Geref. Grondslag „Martha", hield haar achtste jaarveHfcdering, in het vereenigingsgebouw, dat geheel was ge vuld met belangstellenden. Deze vergadering stond onder leiding van ds. T. Anker. Na het zingen van psalm 103 1 «prak de predikant een in leidend woord. Gelezen werd Lucas 7, waarna met gebed geopend werd. Afgevaardigden kregen gelegenheid hun gehikwenschen over te brengen. Namens deü kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente, sprak de heer C. Vink, ouderling waarna afgevaardigden van de Ned. H«rv. JongeL Ver. „Danië"l de knapen- vereen. „Jachin", de geref* meisjesvereen. «Bidt en Werkt", allen van hier, aan 't woord kwamen. De meisjesvereenigingen te Qoadri&an, Brandwijk, Molenaarsgraaf, Nieuwpoort en Wijngaarden, brachten mede hnn beste weoechen over. Van de meisjeever eenigingen te Gieasen-Nieuw- kerk «n Giessen-Oudekerk waren schrif-, telijke felicitaties ingekomen De jaar verslagen van secretaresse en penning- meesteresse werden in een samenspraak uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat de Vereniging bloeiende is, 20 leden telt en dat plm. 100 kleedingstukken waren ver vaardigd, of geschonken De inkomsten Waren f 110.95, de uitgaven f 87.48, batig oaldo f 22.47. Enkele leden gaven inlei dingen en gedichten of proza ten beste, terwijl ter Afwisseling liederen, met or gelbegeleiding werden gezongen. Dames ■ervehrden chocolademelk en gebak. De chocolademelk was, evenals vorige jaren, door de familie A. S wijnen burg geschon ken. Een collecte bracht f 17 op Verloot werden nog een kussen. een kalender en een kleedje. De opbrengst biervan waa bestemd voor een door de leden der vereniging, buiten de kas om, aangekocht orgel. Met groote dankbaar heid werd bekend gwna/akt, dat het ra den f 21.70 bad opgebracht. De winnaars waren mej, F. den BoerRenaud, de heer J. Hamerpagt en de heer T de Ruiter. Met psalmgezang on dankgebed werd de gesloten. i. v Raadsvacature. I Streefkerk. In de door overlijden van j den beer T. Anema ontstane vacature in den gemeenteraad, komen volgens den uit slag van de laatst gehouden verkiezing respectievelijk voor benoeming in aan merking de heeren H. Voorspuy Johzn. en C. de Vries. Deze heeren zijn inmid dels naar elders vertrokken, zoodat in deze vacature ter benoeming is aangewezen de heer B. Lagendijk. Voor de lichting 1936 zijn in deze gemeente ingeschreven 17 personen, van wie 9 aanspraak maken op vrijstelling wegens broederdienst. Wijngaarden. Donderdagavond hield de Ned. Herv. Jengel ver. Jonathan, haar 13e jaarvergadering in een lokaal der chr. •obool, onder leiding van haren voorzit ter, den heer F. Bokma, doe de «amen- komst opende met het laten zingen van psalm 27 va. en met gebed. Hierna werd gelezen Pred. 12. waaraan de voor- iritter zijn openigswoord ontleend. Dit bet jaarverslag van den secretaris Week, dat de algemeen® toestand der vereniging niet onbevredigend is. Ze telt thans 9 leden, 6 adspirant-leden en eereleden" Het aantal begunstigers be draagt 56. Ook de bibliotheek geeft reden tot tevredenheid; deze werd in het afge- loopen jaar weer met ettelijke nieuwe nummers verrijkt. De penningmeester was aangevangen met een batig saldo van f 29,82'/» De ont vangsten bedroegen f 119,58'/*. De uitga ven f 131,37, batig saldo f 18,04. Zuatervereen. te Brandwijk, Bleskens- gTaai, Ond-Albla8, Nw. Lekkerland, Pa- pendrecht en Giessendam, spraken bij monde harer afgevaardigden hare beste wonsohen nit en namens kerkeraad en schoolbestuur «prak de héér T Koorevaar Azn. de vereen, toe. De oud voorzitter, de heer W. Baars, bepaalde de leden bij het woord „Trouw" Trouw aan de vereniging, trouw aan het begin sel maar bovenal trouw aan hun schep per, dat was hun dure roeping Het programma was verder gevuld met enkele inleidingen en gedichten, welke be hoorlijk werden uitgevoerd. De meisjesvereen. „Martha,, welke in haar geheel tegenwoordig was verraste de 1 aanwezigen op enkele liederen en haar leden deelden naar gewoonte chocolade melk en versnaperingen rond. Een in de pauze gehouden collecte Vracht f 12,05 op. - Aan het einde der bijeenkomst bracht de voorzitter dank aan alfen, die ertoe bijgedragen hadden de vergadering te doen slagen, waarop de heer W. Baars het samenzijn op de gebruikelijke wijze sloot De belangstelling Tgn de zijde der ge- mtemée was slechts matig. WAARSCHUWING. Gewaarschuwd wordt tegen het optre den van Olaf August Alfr. Lindberg, geb. te Rotterdam, den 18. December 1890, Christiaan Wilh. Pieterse, geboren te Amsterdam 2 October 1882 en Cornelia Johannes Anthonius van Steenis, optre dende onder den naam „Evangelisatie Mo- ria". Zij geven een blaadje uit, getiteld „Eben Haëzer". Lindberg en P'eterse treden ook op met hun zgn. evangelisatie „Helpt Elkander", Laan van Soestbergen te Utrecht. Zij worden in den regel vergezeld door enkele vrouwen, die zich meestal vertoonen in verpleegsterscostuum. De gelden, welke zij ophalen, dienen voor eigen levensonder houd. Het geven van steun aan de zgn. Evangel'satie „Moria" moet met beslist heid worden ontraden. ONZE LUCHTVAART. Engelse he lof. Een artikel in „Observer", geech reven door Groves, die vroeger een der leidende functies bij het Engeische ministerie voor Luchtvaart vervulde, noemt de resultaten door Nederland behaald met de post- vluChten naar Iadië „misschien wel het grootste resultaat ooit op fyet gebied van de luchtvaart voor handelsdoeleinden be haald. Ofschoon Nederland een der klein ste staten van Europa is, schiep het een van de grootste en doelmatigste Licht diensten van de geheele wereld". Schrij vende over de Nederlandsche luchtdiensfen in Europa, die Groves zeer bemerkens- waiard vindt, acht hij ze toch sterk in de schaduw gesteld door de diensten op Ne- derlandsch Indië, die waarlijk een groote prestatie zijn voor een kleine natie. Hij wijst er nog op, dat met uitzondering van de Britsche luchtvaart, de subsidies, ver leend aan de Nederlandsche, het geringst zijn. MOTORRIJDER OMGEKOMEN. Bij botsing met sen wagen. Maandagavond kwam op den Zuider- zeeschen straatweg, nabij Laanzicht, de manufacturier J. H. Went zei uit 01 de- broek met zijn met een paard bespannen wagen uit de richting Elburg gereden. De 40-jarige, ongehuwde rijwielhersteller A. van *t Hul Azn. uit Oldebroek, kwam hem per motorrijwiel achterop, terwijl op de duo gézeten wws de 31-jarige gehuwde landbouwer G. van de Streek Ezn., wo nende in het Winkeldorp te Oldebroek. Daar Van 1 Hul vermoedelijk met ge dempt licht reed, omdat hem juist een auto uit tegenovergestelde richting pas seerde, heeft hij vermoedelijk den wagen te laat bemerkt, waardoor hij er achter te gen opreed. De motorrijder Kep zulke zware kwet suren op, dat hij vrijwel direct na de bot sing overleed. De heer Van der Streek is in zorgwekkenden toestand naar het So phia Ziekenhuis te Zwolle ovewfobracht. Het paard van Wentzel sloeg met den wagen op hol en vervolgde zonder den bestuurder, die eerst naar de slachtoffers van de aanrijding ging omzien, zijn weg, doeh belandde, zonder ongelukken veroor zaakt te hebben, bij diens woning. BELANGRIJKE OPDRACHT. In eigen land geplaatst Onlangs is een belangrijk rapport uit gekomen van den directeur der gemeen te electriciteitswerken te Amsterdam, den heer dr. W. Lulofs, omtrent de vervaar diging van een groote turbine-instaliade. Een werk van dezen omvang was tot dus verre door de Nederlandsche industrie nog nooit geleverd. Niettemin is men na verschillende onderhandelingen er in ge slaagd, de geheele vervaardiging van het complex in Nederland te kunnen houden, zonder dat dit hoogere kosten meebrengt, terwijl de kwaliteit de vergelijking met de aanbiedingen uit het buitenland glansrijk* blijkt te kunnen doorstaan. De kosten van het werk bedragen onge veer een huif millioen gulden. MATROOS VERDRONKEN. Bij oefening over boord geslagen Maandagmiddag was op de reede van Texelstroom de torpedoboot Z. 6 bezig met bet oefenen met toestellen, weike die nen voor het doorsnijdon van mynkabels. Zij bevinden zich aan weerszijden van het schip. Opeens kwam de stuurboordpara- vane, welke zich op ongeveer 4.50 M. diepte bevond, plotseling naar boven en schoot recht op liet schip aun De matroos Spoor trachtte een kurkenzak lusschen 't schip en paravane te brengen, doch ver loor het -evenwicht en stortte in zee Even daarvoor Had hij d« railing neergeslagen. Had deze er nog gestaan, wellicht, dat het ongeluk voorkomen zou zijn Een boei werd uitgeworpen, terwijl het schip achteruit stoomde. Een jol v^erd te vens uitgezet. Het slachtoffer zwom flink en naderde de boei tot op slechts enkele meters. Hij moest evenwel door de kou de bevangen zijn, of kramp gekregen heb ben, want opeens zonk hij weg in de diepte. Den heelen middag heeft men gedregd met hulp van verscheidene torpedoboo ten. een onderzeeboot en vier vliegtuigen. Het mocht niet baten. Het slachtoffer is de 25-jarige onge- howde matroos le klasse H. G. Spoor uit Amsterdam. ONTPLOFFING OP MOTORLICHTER. Vier gewonden. Maandagmiddag was aan boord den motorlichter „Eben Haëzer" uit Zalt- Bommel, liggende in de Coolhaven te Rotterdam de schipper C. Rink met zijn 16-jarigen zoon H. C. Rink bezig repa raties te verrichten aan de 40 P.K. ruw- oliemotor. Toen de herstelling gereed was bracht de schipper den motor op gang. Even later schakelde hij ook de lucht- compressorpomp in. Het schijnt dat hij den luchtdruk in den luchtketel te hoog heeft willen opvoeren want opeens sprong met een geweldigen knel het vierde ge deelte van den ketelwand los Het kwam terecht tegen het houten schot, dat de machinekamer van de woonruimte in het «chip scheidde. De «chipper en zijn zoon werden tegen den grond geworpen. Eerstgenoemde brak zijn linkerarm en kreeg daaraan een die pe vleeschwonde. De jongeman liep zware inwendige kneuzingen op, brak zijn rech- teronderbeen. terwijl hij aan het linker- been werd gewond. De Seide dochters ran den schipper werden eveneens gewond. De 21-jarige mej. A M. Rink kreeg een klap tegen haar kin, zoodat een kaak brak De 20- jarige mej. J. C. Rink brak haar linker been. Alle vier Zijn ter verpleging in het zie kenhuis aan den Ooolsingel opgenomen. De toestand van den jongen baart zorg. ALS HITLER SPREEKT.... Geen vingers In de ooren. De Pruisische arrondissement» recht bank heeft een vrouw in hooger beroep veroordeeld, omdat zij bij het passeeren van een nationaal-socialistisch partijbu reau, waar per luidspreker een redevoe ring van Hitler ten gehoore werd ge bracht, de vingers in de ooren had ge stopt. De rechtbank was van meening, dat zulk een gedrag aanleiding zou kun nen geven tot verstoring van de openbare orde. Door de geringschattende houding dezer vrouw, zoo meende de rechtbank, werd de mogelijkheid geschapen van bot singen en vechtpartijen en werd dus de veiligheid en de rechts vrede in gevaar gebracht. BRAND tn ZIEKENHUIS. 250 patiinten gered. In een ziekenhuis in Oost-Londen brak Maandag brand uit. Door den moed en de voorbeeldige discipline van de 60 ver pleegsters zijn alle 250 patiënten gered. Stelselmatig werden dezen naar buiten gebracht, sommigen in dekens gewikkeld terwijl de vlammen loeiden De brand was eenige mijl'en ver in den omtrek te zien Alle patiënten zijn opge nomen in nabijgelegen ziekenhuizen. TOM MOONEY. Geen herziening van zijn proces. Tom Mooney, die in 1916 werd gearres teerd in verbind met een bomaanslag, waarbij talrijke personen werden gedood is er wederom niet in geslaagd te ver krijgen, dat hij zich opnieuw tegen de tot hem gerichte beschuldiging kan verdedi gen. Het hooggerechtshof te Washington heeft namelijk zijn verzoek om revisie ver worpen en hem geen *grIof gegeven ge bruik te maken van de 'Babeas-cor-pus- act., waardoor hij den staat Californië zou kunnen dwingen zijn gevangenhouding te i rechtvaardigen Mooney. die herhaaldelijk heeft ver klaard onschuldig te zijn, zit al sedert 1916 in de gevangenis van San Quentin. Hij weigert' op parool zijn vrijheid te her krijgen. omdkt hij meent, dat de aanvaar ding daarvan gelijk zou staan met het er kennen ran echuld POSTWAGEN GEPLUNDERD. Bandieten ontkwamen met 8000 Mark. Gisternacht hebben drie gemaskerde bandieten den postwagen van den perso nentrein Rauxel—-Dortmund geplunderd. Zij brachten den trein door middel van do noodrem tot staan, en drongen schie tend het postrijtuig binnen. Zij wisten on herkend te ontkomen met ruim 8000 Mark. EEN WOESTE NEGER. Een bloedige overwal. Zondagavond heeft een 18-yarige neger uit Brazzaville (Fransch Congo), die do<* een gepensionneerd ambtenaar uit ae Fransche koloniën was meegebracht en huisknecht was op diens landgoed te Ca- oors (Frankrijk) door tot dusver onopge helderde oorzaak sijn patroon en diens vronw aangevallen. Hij bracht den oud ambtenaar met messteken ernstige ver wondingen toe en doodde diens vrouw. Toen de politie den dader wilde grijpen moest zij zich in acht nemen voor de wgiftige pijlen, die de neger van uit zijn barricade afschoot, totdat de boog onder zijn handen brak. Het schijnt dat de jonge neger door den omgang met stamverwante inlanders uit Ubangi-land, die bij het te Cacors lig gende Afrikaansche regiment wiren inge deeld, deze oorlogszuchtige neiging heeft gekregen en niet kon wachten, tot hij bij het leger was ingedeeld om van de wa pens gebruik te maken. DE MALARIA-EPIDEMIE OP CEYLON. Nog verergerd. De malaria-epidemie, die haast 't ge heele eiland Ceylon teistert, is nog verer gerd. Het aantal aan malaria lijdende personen neemt steeds toe, de ziekenhui zen worden steeds voller en men rekent nog op duizenden dooden. De groote droogte draagt nog bij tot het verergeren van de ziekte, nit de opgedroogde slootpn en vijvers komen dichte zwermen muskie ten, wier beet voor den mensch doodelijk' kan zijn. TWINTIG KINDEREN DOOR T IJS GEZAKT. Een ramp nauwelijks voorkomen. Te Saarbrücken waren Maandagmid dag eenige kinderen aun het schaatsen rijden op een vijver. Drie Engeische sol daten, die het schouwspel gadesloegen, spoorden de kinderen door het uitloven van geldprijzen tot het houden van wed strijden aam Het gevolg was, dat zicb weldra 20 kinderen op den vijver verza meld hadden. Het ijs bleek evenwel niet tegen een dergelijke last bestand te zijn, het bezweek en de kinderen kwamen in het ijskoude watér terecht. De Engeische soldaten stelden dadelijk allee in het werk om de kinderen op het droge te brengen. Zij slaagden hierin ten deele en een ramp zou niet te vermijden zijn geweest, als niet van andere zijde hulp was komen op dagen. Een tramconducteur, wiens zoon tot de verongelukte kinderen behoorde, kroop op zijn buik naar het gat en het gelukte hem een groot aantal kinderen uit het water te trekken. Ook een 16-ja rige schooljongen nam aan het reddings werk deel en met vereende krachten wis! men tenslotte met veel moeite alle kinde ren in veiligheid te brengen. MOORD „BIJ VERGISSING". Een hebzuchtige boer. In het Litausche distriot Szaki heef* een boer bij vergissing zijn eigen vrouw gedood. Een boerin, die op de markt een kos had verkocht, overnachtte bij het echt paar en de man wilde haar tijdens deb slaap vermoorden om het geld machtig te worden. In plaa'ts van de vreemde vrouw sloeg hij evenwel zijn eigen vrouw met een bijl den schedel in. De man is gearres teerd. DE NIEUWE KOUDEGOLF IN AMERIKA. Reeds 18 slachtoffers. In het midden-Westen der Ver. Staten dat door een koudegolf en hevige sneeuw stormen geteisterd wordt, zijn veertien personen aan de koude ten offer geval len. Er komen uit deze gebieden, vooral uit Illinois, Mississippi. Kansas en Okla homa slechts weinige berichten, daar de verbindingen door sneeuw en Üs ten deele verbroken zijn. De sneeuwstormen blazed met orkaan-snelheid van den Rocky-Moun tains over het midden-Westen. Het aantal personen, dat zich voor op neming in de ziekenhuizen aanmeldt, wordt met den dag grooter. In Boston viel Maandag regen, die in korten tijd bevroor en de straten onbegaanbaar maak te. Vier persqnen zijn door de gladheid zoo ernstig gevallen, dat zij korten tijd later overleden. Ook in San Francisco en Loe Angelea, waar de bewoners aan een mild klimaat gewend zijn. lijdt men thans van de ho- vige koude In deze streken wijst de ther mometer temperaturen aan van 10 grader» onder nul. HONDERDEN STUKS VEE OMGE KOMEN. Door ontsporing van een trein» Bij Versailles is Maandagnacht een goederentrein ontspoord, waarmede sitae hf vee werd verboerd. Vele honderden stuks vee werden gedood of zoo zwaar gewondl dat zij ter plaatse moesten worden afge maakt Persoonlijke ongelukken kwamen aio* voor. OVERVAL IN FRANSCH SOMALI- L AND. Meer dan honderd menschen ver» p moord. In Fransch Somaliland, zijn blijkens 'jé bericht uit Dsjiboeti, een Fransch hoog geplaatst ambtenaar, 18 inlandsche miln tairen en 88 Somalilanders tijdens een^ rooftocht van stammen uit de Abessyni- sche grensprovincies op Fransch grond gebied vermoord. Gevaarlijke nomadenstam. De Abessynische zaakgelastigde te Pa rijs verklaarde aan een vertegenwoordi ger van de „Intransigeant", dat de over val waarschijnlijk is gepleegd door aan hangers van den stam „Issas", die reed® jaren lang deze Rtreek onveilig maken. Deze nomadenstam duikt dan eens hierf dan daar weer op en is waarschijnlijk, ook verantwoordelijk voor den inval ee nige maanden geleden op Italiaansch ge bied. Deze nomaden, die weinig of in het ge heel geen vuurwapens kennen, bedienen zich gewoonlijk van een ongeveer 50 c.M. lang, breed mes. waarmede zij bun te- genstnnders dooden. Tot nog toe zijn zij er steeds in geslaagd zich aan achtervolging te onttrekken. 79. Dg Grijze Wolf en z'n slain hadden erg door de Spanjaarden geleden en voerden voortdurend oorlog tegen hen. i Behoedzaam kroop hij aan waj en volgde Bart. daar bÜ hém voor een Spanjaard hield, ioen, terwijl Bart z'n kruiken vul de, schoot de Grijze Wolf een pijl op hem af. 80. Gelukkig keek Bart net op cm z ch achterover, zoodat hij den pijl ont week. Toen sprong hij overeind en snel de de wildernis in, met de Grijz® Wolf achter zdofa ami. 9 WOENSDAG 23 JANUARI 1036 Donderdag 24 Januari. Hilversum. 1875 M A.V.R.O. 810 Gra- mofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.15 '10.30 Gramofoon; 10.3011 Concert door het Lyra Trio; 1111.30 Knipcur sus; 11.30—12 Gonoert door het Lyra Trio; 12-2 Concert door het Omroep-Or- keet en Gramofoon; 23 Orgelconcert en Cello; 33.45 Naaicursus; 44.30 Half uur voor zieken en ouden van dagen door Mevr. Ant. van Dijk; 4.304 45 Gramo foon; 4 46—5 30 Voor grootere kinderen Opvoering van „Alleen op de wereld"; 5.30 —6 30 Concert dpor het Aeolian-Orkest. 6 307 Sportpraatje door den heer H. Hollander; 77.30 Radio-volkszang onder leiding van P. C. Poortman; 7.30—8 En geische les voor gevorderden; 88.05 Nieuwsberichten; 8.058,15 Gramofoon; 8.1510.30 Concert door het Concertge bouw-Orkest, Viool en Cello; 10.3011 Gramofoon; 11—1110 Nieuwsberichten. 11.10—12 Concert door het Ensemble Pali en het Weensch Ensemble Griirmut. Huizen. 301.5 M K.R.O. 8—9.15 Concert; NCRV. 10—1015 leger des Heils- kwartiertje; 10.1510.45 Morgendienst door Dr. P. Boendermaker; 10.4511 Gramofoon; K R O. 1111.30 Gramofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15—2 Concert door het K R.O-Orkest en Gramofoon N.C.R.V. 2—3 Cursus fraaie handwerken. 33.30 Vrouwenhalfuurtje; 3.303.45 Gramofoon. 45 Bijbellezing door Ds. G. Lans; 55 30 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5,30-830 Piano-recital; 6 30— 6.43 Gramofoon; 6.43—6.58 GN V -kwar tiertje. Spreker de heer H. Amelink; 7 pl.m. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m. 7.15— 7.30 Radio-reportage of Gramofoon; 7 30 i8 Weekoverzicht „Wat er op de wereld gebeurt" door den heer Corn. A. Crayó; ,8 8.05 Nieuwsberichten; 8.059 50 Gezel lige Avond; 9.50—10 Gramofoon; 10— 1006 Nieuwsberichten; 10.0511.30 Gra mofoon. Vrijdag 25 Januari Hilversum. 1875 M V.A.R.A. 8 uur Gra mofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding: Vji.R A. 10.15 uur Voordracht door Jan Lemaire; 10.30 uur Orgelspel; 11 unr Voordracht door Jan Lemaire; 11.20 uur Gramofoon; 11.45 uur Gramofoon; A.V. R.O. 12—12.30 Gramofoon; 12.30—2.30 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gramofoon; 2.30—2.40 Zapgvoordracht; 2.40—3 Voordracht door Rob Geraerds; 33.10 Zajigvoordracht; 3.104 Gramo foon; V.A.R.A. 405 uur Knipcursus voor gevorderden; 4.50 uur Gramofoon; 5 uur Na Schooltijd; 530 uur Concert door Or- vitropia; 6 uur Concert door de Zonne kloppers; 6 30 uur Concert door de Fliere fluiters; 6.55 uur Klarinet en Piano; 7.05 uur Orgelspel; 7.30 unr Geordende pro ductie. III. Loonen, salarissen en rente in geordende productie. Lezing door Dr. F. M. Wibaut; 760 uur Gramofoon; 7.t>7 uur S.O^S.-berichten; V.PiLO. 8 uur Cur sus:- Godsdienstige vormen en gebruiken in het gezin. Derde voordracht: Typen van godsdienstige gezinspraktijk. Spreker Ds. J. van Nieuwenhuyzen: 8.30 uur Con cert; 9 uur Cursus: Vader- en Moeder religie. 3e voordracht: De vereering der Moeder Gods (De Maria-gestalte). Spre ker: Dr. J. G. A. Fetter; 9.30 uur Con cert; 10 uur Nieuwsberichten; 1015 uur Cursus: Moderne Woninginrichting 3de voordracht: De meubels en hun nuttig ge bruik. Hun samenstelling en doel. De dienstbaarheid van het meubel. Spreker: Otto van Tueeenblrook; N.A.R.A. 11—12 Om enkele prijzen te noemen: MARIA. 20 cl per'pond SAN FRANCISCO 22'/jCt.perV,pond PETIT BEURRE 20 cl per pond CAFÉ NOIR 25 cl per pond Huizen. 301.5 M. K.R.O. 8-4)15 Concert; 10—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Muziek- uitrending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon; 11.3012 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.151 Gramo foon; 11.50 Concert door het K.R.O - Orkest; 1.502 Gramofoon; 22.30 Or gelconcert; 2.30—2.45 Gramofoon; 2.45— 3.15 Vervolg Orgelconcert; 3.153 30 Zangrerital; 3.30-3.45 Gramofoon, 3.45 4 Vervolg Zangrecital; 4.155 Concert door hot Kamerorkest; 5530 Landbouw crisisiswetten en -besluiten door Th. Arts; 5.30—6.15 Concert door het K.R.O.-Or- keat, 6.15 -6.30 -,Een beeld van het mo derne «ki'sn in de Zwitsersche bergen" door W. Graziano; 6 30—7 Concert door het Kamerorkest; 7.157.35 Land- en Volkenkunde. „Gevlon de parel van Ir.- - die" door Pater H. Beukers; 7.35—7.40 Gramofoon; 7 407 45 Nieuwsbe rich ten; 7.4510 30 Uitzending van de Revue „Met vlag en wimpel"; 10.3010 35 Nieuwsberichten: 10.35—12 Gramofoon. JUSTITIEEL CONFLICT IN DE SAAR. Politiecommissaris gearresteerd De commissaris van politie van het dorp Hostenbach in het Saargebied, Tilk, is op bevel van het opeprete plebiscietge rechtshof gearresteerd. De rechtbank te Saarbrücken had te voren geweigerd een arrestatiebevel tegen Tilk uit te vaardi gen Tilk was de politiebeambte, die den oud-burgemeester Meyer had gearres teerd. Het arrestatiebevel bad hij ont vangen van de rechtbank te Saarbrücken Zooals gemeld, werd Meyer bij een poging tot ontvluchten neergeschoten. EEN ONAANGENAME ONTDEKKING. Veertien motoren onklaar gemaakt. Te Amsterdam ontdekte men Zondag morgen in de garage van de stadsreini ging aan de Linnaeusstraat dat veertien motoren vun auto's, die achter in de ga rage waren gestationneerd, door Itot nog toe onbekend gebleven personen onklaar gemaakt waren In alle oliecarters van de motoren vond men een groote boeveelheid zand. dat er door kwaadwilligen moet zijn ingegooid. Het merkwaardige is, da«t de nachtwaker, die den geheelen nacht op verschillende tijden de ronde heeft gedaan geen onraad in de garage heeft ontdekt, zoodat de kwaadwilligen vermoedelijk di rect, nu een controle van den nachtwaker naar b.nnen zijn gedrongen en zeer snel hun vernielend werk hebben gedaan. Ge lukkig werd het zand spoedig ontdekt, zoodat geen groote schafle is aangericht. HET PROCES HAUPTMANN. Verdachte's bamkrskenlng. Het proces tegen Hauptman werd Maandag vervolgd met getuigenverklarin gen omtrent de bankreken ingen van ver dachte. Medegedeeld werd dat de bankrekenin gen van Hauptmann plotseling een groote vermeerdering te zien gaven na den da tum van ontvoering. De advocaat van Hauptmann, Reilly, trachtte aan te too- nen, dat Hauptmann en zijn vrouw reeds in 1924 verre van onbemiddeld waren Twee jaar vóór dé ontvoering speculeerde Hauptmann, op de beurs. Reilly verklaar de echter niet hoe het kwam. dat in 1933 'zooals men weet had de ontvoering va i den babij en de betaling van het losgeld in 1932 plaats) op een rekening die op naam van mevrouw Hauptmann stoud, aankoopen ?an effecten voorkwamen tot een totaal bedrag van 250.000 dollar. De eerste getuige, die bijzonderheden over Hauptmann's financieele positie kwam verschaffen, was de accountant van hot stantskantoor der belastingen, Willi am C. Frank. Vóór den dag waarop het losgeld werd betaald, hadden Hauptmann en zijn echt- genoote slechts 203 dollar op de bink staan Na dien datum was verdachte plotseling in het bezitt van 44 466 dollar, waiaronder 14.600 dollar aan bankbiljetten afkomstig van het losgeld. De ladder. De ladder, welke door de ontvoerders van Lindbergh's baby zou zijn gebruikt, om in de kamer van den kleine te komen was Dinsdag als bewijsstuk in de rechts zaal aanwezig. De verdediger was er in het begin van bet proces in geslaagd dit bewijsstuk te wraken, omdat het in stukken was ge zaagd en door tal van handen waa ge gaan. zoodat het volkomen waardeloos waa geworden. De officier van justitie verklaarde nu «chter, dat hij er in geslaagd was na te gaa.x, in wier handen zich de ladder se dert de ontvoering van Charles Lindbergh heeft bevonden. Als gptu\ge werd opnieuw gehoord Thomas S;sk, agent van het departement van Justitie. Deze getuige kwam met een nieuw be wijsstuk: een voetafdruk in gips gemaakt van een voetspoor bij een graf, in de nabijheid van de plek op het kerk hof te Bronx, maar dr. Condon in April 1932 het losgeld had uitbetaald De officier protesteerde tegen toelating van dit bewijsstuk, doch de rechter wees zijn protesten af. Reilley toonde aan, dat het gipsafgiet sel nipt ovorepnkomt met den afdruk van Hauptmann's voet. Sisk deelde ,nog mede. dat dr. Condon lang voor Hauptmann's arrestatie, gra- mophoonplaten had laten maken van het gesprek dat hij heeft gehad met 0en per soon, aan wien hij het losgeld heeft uit betaald. d w z. hij vervult op deze gra- mophoonplafen zoowel de rol van den bandiet als die van zichzelf De weduwe van Wbaterlev. den butler in het huis van kolonel Lindbergh, ver klaarde. dat Betty Gow dp kinderjuf frouw van den ontvoerden biby, zich op den dag der ontvoering fussohen 9 en 10 uur 's avonds op haar, mevrouw Whate- ley's kamer heeft bevonden. Zij ontkende dat het licht in haar kamer ook maar een oogenblik is uitgedraaid Hierdoor wordt aan het be'oog der werdediging, dat even voor de ontvoering door iemind in het huis lichtseinen zouden zijn gegeven, af breuk gedaan Tenslotte deelde de officier van justitie mee. dat het verl oor der door hem opge roepen getuigen weirschijnlijk Vrijdag avond laat of Zaterdagmorgen vroeg zal w*rdpn beëindigd. THUISKOMST VAN EEN DOOD GEWAANDE. Max Holenstein, een Zwitser, die in den wereldoorlog in het Oostenrijksche leger had meegevochten, werd reeds twintig jaar vermist en allang voor dood gehou den. Dezer dagen is hij echter terugge keerd naar Arbon in Zwitserland, waar zijn oude moeder woont. In de eerste jaren van den oorlog was hij door de Russen gevangen genomen en als gevangene na*ir Siberië gevoerd. Eeni ge jaren geleden werd hij pas vrij gela ten. Hij hoorde toen tot zijp groote ver wondering, dat de oorlog al afgeloopen was! Na eenige jaren rondgezworven te hebben heeft hij zijn geboortedorp weer bereikt. mijnontploffingen Twaalf dooden in Joego-Slavig. Bij" een ontploffing in een mijn in Avra mitar (Joego-Slavië.) in de nabijheid van de Ooet-Serviache stad Zajetsjar zyn Maan dag twaalf mijnwerkers om het leven ge komen en twaalf gewond, o.w. zeven ern stig. Het mag een wonder heeten, dat niet zeer veel personen het leven hebben ver loren, want er bevonden zich op het oogenblik van de ontploffing Vhrscheiden honderden personen onder den grond Et werden 40 arbeiders bedolven, van wie dus 28'zijn gered. Velen der geredden zijn echter zwaar gewond. Naar de geredden hebben medegedeeld, moet de oorzaak van de ramp in defecte mijnlampen worden gezocht. BoY-ulien was de dag tevoren een feestdag, zoodat er niet was gewerkt, en de mijn ook niet was gelucht. Vermoedelijk heeft zich dien tengevolge methaangas ,r opgehooptdat door de defecte mijnlampen tot ontploffing is gebracht. De exploisie was zóó hevig, dat zij op een afstand van 13 K M. werd gehoord. Twaalf mijnwerkers verongelukt in de Ver. Staten. In een mijn in Gilberton, (Ver.St.) heeft zich een ernstige ontploffing voor gedaan, waarvan de oorzaak nog onbe kend i«. Acht mijnwerkers zijn dadeLjk gedood, terwijl ongeveer 50 and< een mijngasvergiftigihg" hebben opgeloo- pen. Op het oogenblik van de ontploffmg waren in de mijn ca. 200 man aan den arbeid, van wie zich velen konden redden. Na drie uur moeizamen arbeid konden ongeveer honderd personen, die in de mijn wnren achtergebleven, worden gered. Enkelen hnpner verkeerden in kri tieken toestónd pfi later zijn dan ook nog 4 personen overleden. WAT STAVISKY FRANKRIJK KOSTTE. In antwoord op het verzoek der com missie van onderzoek heeft de Fransche minister van justitie meegedeeld, dat de Fransche spaarders bij de zaak-Stavisky om en nabij 47 millioen francs hebben verTo i minnenijd. De 23-jarige scheepsbouwer J. H. V. te Jutfaas, had omgang gehad met een me sje, Maaike genaamd. Doch Maa ke, had haar hart aan een ander geschonken en dat kon de scheepsbouwer niet ver kroppen. Toen het meisje met haar nieu wen verloofde eens in Vianen wandelde, had hij den medeminnaar mishandeld door hem op het hoofd te slaan. Het was nogal aangekomen, de nous van den jon gen man was zoo bezadigd, .dat hij eenige malen naar de kl'niekon noest om z;ch te laten behandelen. Verd. gaf voor den Utreohtschen politierechter toe zijn medeminnaar mishandeld te hebben. Je kunt toch moeilijk vprwaenten, al dus de rechter, dat je de gunsten van de jongedame zult terugkrijgen door haar le- genwoordigen minnaar op het hoofd te slaan. De mishandelde had een civiele vorde ring ingesteld tot schadevergoeding, maar daarvan ging f 1.40 af, doordat verdachte kon verklaren, dat het slachtoffer zek"r eenmaal per fiets, inplaats van met de bus naar Utrecht was gegaan. Conform den eisch kreeg de scheeps bouwer f 10 boete subs. 10 dagen hechte nis terwijl hij ook de civiele vordering za! moeten voldoen. Toen hij erover klaagde, dat de boete te hoog was, merkte de politierechter op, dat het een koopje was om daarvoor iemands neus kapot te slaan. DE AANSLAG TE GOUDA. Wagenverhuurder veroordeeld. Gisteren heeft de Rotterdamse he Recht bank uitspraak gedaan in de zaak tegen den 42-jarigen wagenverhuurder J. R., be schuldigd van poging lot doodilag op den eigenaar van het door R gehuurde pand, den 65-jarigen heer C. Laurier, op de Nieuwe Markt op 2 October. De Rechtbank achtte poging tot doodslag bewezen, maar nam in aanmerking de ver minderde toerekeningsvatbaarheid van den verdachte en veroordeelde R. tot 6 jaar ge vangenisstraf, door te brengen in de bij zondere strafgevangenis te Scheveningen en daarna ter beschikking stelling van de regeering. TOEN DE SCHIPPER VROOLIJK WAS. T. V., 34 jaar, schipper in Montfoort, stond terecht voor de Utrechtsche recht bank wegens diefstal van een flesch boe renjongens. Hij was in een café gewpest pp Tweeden Kerstdag van het vorige jaar en toen hij naar de waterplaats moest, bad hij in het voorbijgaan een flesch boe renjongens meegepikt Yerd. zeide. dat hij tot zijn daad geko men was, doordat hij iets teveel gedron ken bad „Ik had de flesch zoo maar in mijn binnenzak, zoodat iedereen haar kor zitoü'* zcide hij. Maar de politierechter las voor uit net rappmt, dat omtrent verd. was ingeko men. d^t deze als diefachtig bekendstond De officier vroeg een gemengde st-al namelijk f 10 boete subs. 10 dagen hech tenis <n een maand gevangenisstraf vour- waardriijk: dit laatste om verdachte, die als diefachtig bekend staat, een prikkel te geven zich niet meer aan het bezit van an tie i en te vergrijpen. Verd. zeide, dat hij met zijn moeder samenwoont en maar een klein inkomen heeft. De politierechter wilde er rekening mee houden dat verd. nooit eerder veroordeeld was, en vond de voorwaardelijke gevan genisstraf niet noodig, maar legde verd. de gevorderde boete en subsidiaire hech- teni§straf op. 407e STAATSLOTEHIJ. Vijfde Klasse. Vijfde Lust. Trekking van SI Januari. 5000 No. 6374. 1 I f 1500 No. 4358, 18853. f 1000 No. 11891. f 400 No. 11024, 13136, 14203. 22639. f 200 No.'6201, 13899, 14007, 15705 23402 100 No. 3072, 5036. 5580, 5768, 8193, 10674, 12976, 14773, 161B3, 142 2455 365 2677 433 2789 479 2814 495 2981 578 3031 666 3050 722 3193 841 3602 858 3514 917 3648 1078 .3689 1150 3938 11.51 4158 1173 4393 1221 4405 1246 4415 1382 4460 1400 4796 1411 4798 1412 4823 1434 4961 1489 5376 1.544 .5380 1614 .5447 1657 .5.568 1790 5598 1*18 .5637 1910 .5778 1922 .5008 2167 00R7 2097 6172 2112! PRIJZEN VAN 70. 6207 9915 12499 14948 6392 9962 12527 15028 6650 10063 12-532 15240 12634 1.52' 12857 15357 12921.15442 12927 15513 12967 15817 13010 16830 13131 1-5835 13186 15018 13191 1.5961 13244 1.5078 13405 16014 1.3443 16100 13482 16119 13548 16551 13646 16582 13757 16611 13842 16814 13963 16994 14038 17014 14265 17093 14291 17138 143»7 17191 14409 17277 14410 17325 144PR 17479 14687 1 7<-<P4 14719 17743 14731 17918 14827 6714 10140 6765 10168 6786 10357 6812 10573 68J0 10675 6881 10763 7457 11083 7632 11251 7744 11305 7767 11322 7778 11341 78.30 11380 8016 11405 8079 1143.5 8377 11642 84.56 11709 8458 11746 8610 11840 8760 11841 8850 11993 381>2 12028 9033 12047 9364 12238 9390 12375 9.501 12377 9602 12419 9656 12429 17923 21542 18148 21544 18179 21559 18244 21S54 18277 21967 18346 21993 1,8415 21999 18741 22043 19071 22114 19224 22144 19255 22254 1941.5 22342 19606 2f445 19953 2-507 20027 22.512 20102 22571 20118 22759 20121 22861 20319 22888 20342 22926 20380 23054 201.25 23249 20443 23443 20502 23.567 20530 23576 20617 23633 20720 2367.3 20834 23701 2087*2 23749 20888 23772 21503 23802 NIETEN. 55 2570 6122 8983 12065 15110 18190 21120 63 2632 61'23 8088 12071 15184 18210 21121 86 2671 6178 9048 12092 15231 18239 21139 125 2672 6284 9069 12095 15239 18275 21157 136 2676 6315 9349 12106 15251 18308 21163 229 2764 6396 9351 12126 15295 18336 21201 279 2788 6442 9411 12131 15317 18407 21218 280 2856 6608 94T8 12173 15322 1*430 21317 295 2873 6610 9443 12227 15323 13434 21355 307 2954 6696 9467 12359 15370 1 9472 21382 310 2959 0750 94*9 12432 15421 18-563 21411 361 3010 6757 9496 12440 15430 18-566 21475 370 3039 6775 9.504 12160 15437 18594 21497 385 3069 6804 «543 12475 1-5467 18669 21498 4,54 3106 6835 9601 12524 15179 18751 21495 •548 3148 6836 9605 125.50 15o56 19799 21510 668 .3192 68.52 9068 12552 15576 19-27 21528 707 3198 6880 9730 126.30 15582 1 8*»7 21637. 762 3240 6882 9745 12649 15609 18890 21655 774 .3259 6891 9751 12680 15613 18903 21664 796 3330 6899 9771 12682 1.5640 18944 21740 942 3346 6913 9773 12723 15690 19983 21789 95.5 3374 6919 9774 12740 15697 18992 21865 960 3457 6949 9798 12790 15729 19007 21894 965 3460 6983 98.53 12798 15736 19027 21906 1003 3542 7018 9858 12819 15784 19077 219-58 1037 3618 7021 9866 12926 16821 19082 21977 1062 3677 7049 9924 12965 1 5883 1 9161 22003 1129 3710 7091 9961, 12982 15893 19174 22025 1137 3730 7092 9962 13017 15917 19198 22028 1144 3788 7141 9969 13104 16083 19209 220:18 1200 3869 7175 10019 13193 16141 19253 22042 1207 .3872 7179 10020 13208 16158 19283 220.50 1223 3922 7210 10105 13213 3 6Ïr59 19328 22107 1287 3931 7297 10135 13216 16177 19417 22164 1306 39.51 7305 10173 13263 1 6103 19420 22171 1364 39.54 7345 10186 13264 16316 19447 .22210 1408 .'1962 7440 10188 13284 16.'{92 19466 '22223 1416 3976 7518 10195 13342 16410 19.516 V2278 1422 3990 7581 10204 13389 16418 19528 22280 1424 4080 7595 10205 13.552 16421 19624 22285 14.56 4099 7613 10219 13573 16160 19634 22291 1577 4113 7645 10236 1.3.598 1 6528 19650 22.370 1598 4117 76* 10251 13602 1 65.32 19669 22416 1656 4164 7685 10360 13661 16576 19682 22471 1666 4172 7691 10365 1.3750 1 6607 15>700 22W2 1673 419.5 7099 10.378 1.3811 16618 1 9708 22.563 1688 4208 7700 10469 1.384.3 1 6624 1 9725 22633 1691 4218 7716 10.505 1.387.3 16671 19728 22635 1727 425.3 7754 16561 14006 16891 19781 22660 1740 4.31.3 7785 10646 14078 16899 1 9787 22669 1769 4381 782.3 10651 14143 16924 19883 22755 179.3 4454 7825 10660 14144 16984 19968 22767 1818 4525 7853 10654 14160 17064 19982 22824 1873 4534 7882 10877 14218 17083 20009 22937 1935 4596 7888 1090.3 1422.3 17187 20018 22952 2006 4597 7914 10928 14231 17240 20088 22980 2040 4603 7971 10969 1423.5 17259 20114 23634 20.50 4679 8649 10982 14384 17264 20142 ^048 2089 4764 8066 11056 14.397 17421 20222 2.3122 2100 4770 8109 11104 14469 1 741.3 20240 23156 2104 4804 81.50 111.57 14.506 17465 20391 23174 2121 4807 8161 11222 14516 17471 26418 2.3200 2157 5094 8196 11226 14591 17498 20521 23201 2161 5140 8217 11266 14652 17-500 20535 23268 2168 5149 8238 11274 14660 '7513 2654o 232«4 2176 5185 8292 11292 1466) 17544 20596 23.362 2254 5.300 «295 11355 14677 1 7706 20021 23209 2277 .5321 8319 11366 14709 1 7710 20763 33228 2283 5348 8423 11377 14714 17727 90711 23278 2296 5370 844.3 11.378 14744 1 7747 207.39 232»2 °298 .5480 84.59 11427 14746 !790r? 2974.5 23288 2354 .>521 8469 11511 14768 17811 20775 23480 2365 .5617 8486 11546 14792 17*65 208O3 28552 2370 5637 8-196 11.562 14844 1 7871 20«27 23635 2393 .5691 851.5 115% 14«fll 17929 20805 23704 2410 5702 8591 11514 14966 .17943 20908 23723 2419 5732 8659 11618 14071 17951 20944 23746 3433 57H2 87J6 1169.5 1.5039 17956 20965 23781 2460 5«03 8768 11752 15050 1 8000 21003 *23797 2462 5644 R787 11819 15056 18042 210O7 23806 2463 5874 8829 11863 15063 18048 2t t09 2.%26 '2512 5941 8877 11957 1.5082 18124 21112 23842 3521 5043 8960 11983 15085 18140 21115 23905 '537 mm 8062 12063 15106 18180 21116 20996 >560 Ia vorig* ln*t *4oad 200 m. 966: 2427 m. 9617: «W m. «092; 12646 m rtWv ing b. a. 18606 76. 487- STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Zesde Lijst. Trekking van 22 Januan. Iflftfl No. 2687 3616, 8700. 12325, 400 No. 6016, 17551, 21324. f 200 No. 4722, 9182, 23134. f 100 No 395 9718, 10004, 19474, 13175, 13557, 19624, 90830, 9080», 21200. 23947. PRIJZEN VAN 7®. 12 3022 .¥>95 9423 12157 15178 18298 21557 27 3121 6069 9532 12199 15183 18362 21594 47 3217 6372 9548 12304 15180 18365 21/41 91 3246 6524 9600 12369 15310 18395 21810 215 3333 0620 9604 12540 15339 18400 21899 252 3507 6648 9660 12600 15363 18467 22044 ,%2 3685 6769 9799 126«1 15518 18.539 22147 434 3719 6774 9%0 12704 1.5862 18642 22305 909 *33 W38 9«94 1276.5 15936 18947 22376 1041 3974 6947 10060 1.3049 15041 19160 22401 106.5 4283 7388 10141 13054 1.5971 19230 22406 1069 4287 739" 10210 1.30% 16187 19335 22420 1097 4398 7521 102-57 13260 16242 19387 224/9 1103 4471 7649 10477 l-Wl 16502 19517 2249! l!Ï2 45^ 7727 10540 13366 16530 19588 2251 1180 4717 7%7 10566 1-3370 106o7 19%3 22591 12l>4 4789 7884 10696 13436 16672 19802 22747 1521 4814 79-58 10742 1 34^0 16J54 19951 22%4 1736 4915 7973 10778 1395o 10827 19954 22869 1797 5019 «015 10979 13958 10834 11*77 23133 1823 5101 8075 11022 13984 1 6»98 20021 23161 1927 51-50 8407 11046 14338 16993 20068 23183 2014 5266 8451 11000 14386 17163 20147 23275 9068 5299 =604 11208 14426 17376 20345 23317 2083 5324 8701 11446 144.52 17563 23337 9TV0 5420 8784 11460 14590 17627 20438 23348 5,140 MS» llSt-1 5S72 50M f»® ll.™ 14071 WO Srtö® 2»» 2854 59ftl 9416 12142 15167 18876 21480 23969 9974 NIETEN. 3177 62.56 9243 12112 15148 18201 21547 »l i: 16154 18313 21580 73 3220 6301 - ?7 3303 6308 9441 12273 15190 18368 21605 121 3.373 6346 9466 12292 15284 18404 21684 154 3469 6382 9494 12834 16286 18406 21706 211 3496 6383 9652 12353 15330 18604 21719 232 3498 6402 9665 12365 15364 18615 21735 3503 6443 9572 12366 1.5433 18675 21765 SI 3504 6663 9577 12379 1.548.5 18742 21764 427 3512 6579 9686 12430 15499 18752 21/81 452 8656 6665 9740 12462 15555 18764 21858 521 3722 6672 9793 12470 15564 18855 21862 556 3799 6690 9834 12497 1.5566 18871 21M1 573 3858 6697 9900 12506 15650 18882 21964 580 3865 6706 9905 12536 15708 18910 21990 611 3894 6842 9925 12632 1.5711 18916 22023 634 8984 6847 9957 12665 15742 18929 23047 702 3987 6862 9971 12675 15813 18960 22160 725 4001 6935 10073 12715 15903 18967 221/6 737 4019 6976 10116 12732 15935 18971 23189 7:18 4073 7016 10126 1 2737 16027 19090 2228.9 756 4078 7025 10130 12738 16089 19162 22321 856 4081 7029 10157 12751 16057 19204 22327 863 4120 7032 10177 12875 16112 19289 22400 889 4139 70.55 10181 12883 16113 19348 22404 913 4162 7)42 10187 12971 16152 19855 22409 1028 4204 7144 10259 13036 16160 19412 22440 1049 4234 7209 10262 13209 16188 19.525 22464 1055 4268 7224 1 0283 1 3222 16217 19557 22483 1105 4314 7241 10286 13226, 10235 19602 22492 1130 4321 7267 10.125 13236 18297 19805 22523 11.19 4440 7272 10321 13241 16:169 19623 22555 1212 4189 7307 10372 13249 16.181 19625 22.5.56 1240 4493 732.1 10373 13280 16387 196.17 22721 1241 4519 7.178 10440 13338 16421 19661 22756 1286 4526 7379 10460 li1442 16451 19666 29757 1297 4542 7402 1 046.1 13454 10479 19723 22767 1299 4598 7410 10468 13456 16510 19768 22808 1357 4630 7461 10523 13622 1651.1 19812 22830 1363 4656 7477 10546 13642 16-577 19852 22874 1492 4670 7.501 10585 1.1661 16641 19889 22889 1523 4716 7.541 10662 1:1826 16645 19912 22891 1565 4739 7611 10699 1 3884 10734 19981 22918 1,574 4788 7612 10709 1:15)01 167.19 19996 22928 1603 4797 7625 10816 1 3962 10833 20012 22944 261.5 4809 7629 10819 14031 16846 20062 22908 16.11 4821 7633 1088.1 14077 16860 20099 2.1025 1705 4892 7634 10927 14100 16861 20101 23087 175)6 485)4 7692 10933 14104 165)09 20106 2:1099 1803 4967 7772 10971 14136 16927 20150 26113 1816.5006 7819 10073 14207 16930 20178 23116 1855 5075 7839 11045 1422*2 16941 2021.1 2.1119 1868 .5077 7842 11050 1425-H 1694.1 20236 2.1169 1885) 5093 785)4 11164 14302 16946 20261 23180 1908 5125 8041 11176 14313 16947 20283 2.1'251 lm 5156 8048 11207 14.161 16954 20.104 S 19.19 5242 8056 11235 14.171 17012 20307 i g|||rtg|| 14892 17152 20341 23321 23.107 1984»5.190 8152 11363 144:50 171.56 20.147 2.1356 2001 .5418 8254 11.197 14468 17183 20.172 23363 2023 5471 8266 11407 14511 17269 20374 2339» 2143 5523 8320 11450 14521 17289'20398 23416 2159 5552 8.173 11431 14576 17298 20411 23428 2265 5613 8385 11651 14585 17322 20484 23430. 2312 5623 8393 11655 14637 17:160 20504 23491 2380 5819 8520 11675 14697 17370 20.509 23511 2446 5853 8624 11702 14702 17397 20619 2351» 2538 .V62 8700 11726 14710 17449 20640 23524' 2569 5804 8704 11748 147"2 17481 20763 23529 2656 5903 8747 11760 14808 17520 20764 23541 2798 5031 8824 11762 148.50 17523 20890 23574 2844» 5948 8836 11773 14852 17391 20901 23591 2845 5965 8836 11777 14862 17607 20905 23603 2904 5971 8904 11839 14866 17629 21031 23642 2955 5987 8909 110O4 148 74 1 7659 21091 23655 2903 5991 8946 11910 14928 17693 21107 238091 3060 6032 9028 11939 1493.1 177.58 21204 23319 3008 6076 9002 1'974 14937 17767 21.103 23863 3058 6127 9054 11981 1.5002 177*0 21.113 23872 1091 6158 9079 12011 15059 17»20 21.168 23948 1099 0208 90M2 12018 15128,17*85 2<384 23964 11.56 6228 9137 12029 15143 17967 21405 23970 .117.5 6218 9219 120CM 15145 17993,21406 In <f* rorif lijnt ttood: $14f at. a. "f*

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4