u NIEUWS IN PLAATJES J SCHOONHOVEN Gemeenteraden IJsselstein. fjgB I" f i i~ i m%HmJ WOENSDAG 30 JANUARI 193S MR. F. L. J. E. RAMBONNEt. t Een onverwacht heengaan. Slechte in «en deel onzer vorige oplage konden -wij nog in een kort bericht de tij ding melden, die Maandagmiddag zooveel ontroering in Schoonhoven heeft verwekt, de mededeel mg van het overlijden van oud- burgemeester Mr. F. L. J. E. Rambonnet, thans burgemeester van "Veisen. Zooals gemeld, was de heer Rambonnet reeds ©enige dagen ernstig ziek geweest Reeds tijdens zijn verblijf in het Saarge- bied, waar hij als voorzitter van een der stembureau! zijn medewerking verleende aan de volkse temming, voelde hij zich on gesteld; zijn gaükwaal deed zioh gelden. Na terugjteer in zijn gemeente, heeft Mr. Ram bonnet nog een dag op het stadhuis ge werkt en moest toen het werk neerleggen. Hij werd In het ziekenhuis te IJmuiden opgenomen en heeft daar de vorige week een operatie ondergaan. Sinsdien liet zijn toestand zich aanvankelijk niet ongunstig aanzien, dooh Zaterdag traden complicaties op en Maandagmiddag kwam het onver wachte einde- De heer Rambonnet was bijna 50 jaar oud. Hij werd op 19 Februari 1885 te El- burg geboren studeerde van 1904 tot 1910 aan de Leidsche Universiteit en promo veerde te Utrecht. Den löen Juni 1919 heef» Mr. Rambonnet het burgemeestersambt aanvaard en wel te Rockanje, welke ge meente hij op 1 Augustus 1925 vqor Schoonhoven verwisselde. Goede herinneringen. Bijna 7 jaar heeft hij hier het gemeente bestuur geleid en Schoonhoven heeft aan die periode goede herinneringen. Het was in dien tijd, dat groote verbeteringen wer den aangebracht in het veerbedrijf, dat de bijzondere aandacht van burgemeester Rambonnet had, naast de gemeente-finan- eën, welker portefeuille hij beheerde. Verder kwam de restauratie van het Stadhuis tot stand en voor een deel ook die van de Groote Kerk. De grenswijziging, die nu wel binnen afzienbaren tijd werke lijkheid zal worden, is onder zijn beheer voorbereid. Van de voormalige Droge Gracht is in dien tUd het eerste gedeelte bouwrijp ge maakt en voorts dateert uit d;en tijd o.a. de aanleg van de speelterreinen aan den Lan gerakkerweg. Naast het burgemeestersambt vervulde Mr. Rambonnet hier dat van waarnemend kantonrechter, een combinatie van functies waartegen hij zich altijd sterk heeft ver- moeiljfe Te Veis en. een gemeente van ongeveer 40 000 inwoners, kwam burgemeester Ram bonnet voor een veel omvangrijker taak te «taan, dan zijn ambt te Schoonhoven had meegebracht, vooral ook omdat de zeer aiteenloopende deelen van de nieuwe ge meente elk hun eigenaardige moeilijkheden opleverden. De voornaamste daarvan was de noodtoestand in het visschersbedrijf, voor welks herstel Mr. Rambonnet zich veel vergeefsche moeite heeft getroost. Een plan, waarmede hij hoopte in dezen toestand eenige verbetering te brengen, moebt niet de instemming van het depar tement verwerven en kwam dan ook niet tot uitvoering. Verder waren er de groote staking te Umuiden en de moeilijkheden tnsscben 't gemeentebestuur en den minis ter van bipnenlandsche zaken over de ge- meente-begrooting van 1933. Al deze dingen hebben burgemeester Rambonnet zijn taak in zijn laatste ge meente niet aangenaam gemaakt. Maar daartegenover stond een goede samenwer king met de overige leden van het gemeen tebestuur en de waardeering, die zijn werk •nder de burgerij vond. Die waardeering kwam tot uiting in een buitengewone vergadering van Velsen's ge meenteraad, Maandagavond gehouden, en waarin wethouder Dunnebier den overle dene herdacht als een echt burgervader en een ijverig werker voor de gemeente-be langen. Namens den raad sloot het oudste lid. de heer F. P. Vermeulen, zich bij die woorden aan. Rouw te Velsen en te Schoon hoven. Vdteon rouwt n. Vele vergaderingen en ia Ag qst. fé's is geen muziek toegestaan. De raad besloot de teraardebestelling, die Vrijdagmiddag te Elburg zal plaats hebben, op kosten der gemeente te doen geschieden. De stoet vertrekt om 1 uur van huize „Putten". Het was wel toevallig, dat in Schoon hoven juist de gemeenteraad bijeen was, toen Maandagmiddag het ontstellend be richt van het overlijden van den heer Ram bonnet hier binnenkwam. Hoe het in den raad werd ontvangen, leest men in het verslag van de zitting. Van het Stadhuis waait de vlag half stok. B. en W. zullen bij de teraardebestelling vertegenworodigd zijn en zoowel dit ooile ge als de ambtenaren, zullen een krans aanbieden. DE GEMEENTEBEGR00TING. In de raadsvergadering van Maandag deelde burgemeester Nieuwenhuisen me de, dat ten aanzien van de gemeentebe- grooting eindelijk overeenstemming met Ged. Staten was bereikt. Wij vernemen, dat B. en W. bij dit overleg hebben moe ten toestemmen in een verhooging van de straatbelasting met ongeveer een vierde gedeelte. Vergeefs heeft het dagel. bestuur getracht, in een conferentie met een commissie uit Ged. Staten, dit college van dat standpunt af te brengen. De mi nister van binnenl. zaken stelt dezen eisch aan alk» gemeenten, die een bijdra ge uit 's rijks kas in den werkloozensteun noodig hebben. Met deze verhoogiög zal Schoonhoven ten aanzien van alle belastingen de maxi mum-grens hebben bereikt, zoodat dan behoudens buitengewone omstandigheden geen enkele gemeentebelasting meer voor verhooging in aanmerking komt. GEMEENTE-ONTVANGER. Voor do betrekking van gemeente-ont vanger hebben zich 27 sollicitanten aange meld. B. en W. stellen den raad voor. den hni- digen funct onaris, den heer J. G. Breek- veldt, op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen tegen 1 April DS. C. B. HOLLAND. De bij' de Ned. Herv. Kerk beroepen predikant, ds. C. B. Holland te Putten, heeft Maandagmiddag met zijn echtge- noote een bezoek aan Schoonhoven ge bracht Voor de lidmaten bestond gele genheid om in de consistorie met ds. en mevr Holland kennis t« majeen, waarvan een druk.gebruik is gemaakt. HET SAARGEBIED EN DE VOLKS STEMMING. Toen burgemeester Nieuwenhuisen art het Saargebïed was teruggekeerd had hij natuurlijk veel daarover tè vèrtellen en zij die het hoorden verzochten den burge meester zijq ervaringen in dat gebied aan een grootere kring je willen verhalen. De heer Nieuwenhuisen stemde daarin toe en zoo waren Maandagavond in de bovenzaal van Belvedère een aantal genoodigden bij een. die het lokaal geheel vulden. De heer G. van Willenswaard opende de vergadering, begroette de aanwezigen en dankte den burgemeester, dat deze gehoor had willen geven aan zijn verzoek, waar na de heer Nieuwenhuisen het woord kreeg. De burgemeester memoreerde eerst in het kort het verloop van den oorlog en de harde vredesvoorwaarden van Versailles, waarbij werd bepaald dat het Saargebied 15 jaren onder Fransch gezag zou blijven en dat daarna door een volksstemming zou worden uitgemaakt tot welk land de bewoners van de Saar wilden behooren. Het land is zeer dicht bevolkt, het heeft veel mijnen, groot- en klein-industrie en het is dus wel verklaarbaar dat Frankrijk begeerig was naar dat bezit, maar de vol kenbond weigerde om ook dat stuk van Duitschland weg te schenken. De bewo ners zijn ïluitschers. bijna zonder uitzon dering Duitschers in hart en nieren en wanneer die onder Fransch gezag geble ven zouden zijn, zou dat tot voortdurende wrijving aanleiding gegeven hebben. Frankrijk kreeg echter wel de mijnen van het Saargebied en deze moet Duitschland terugkoopen. Gedurende de 15 .jaren na den oorlog werd het landsbestuur gevormd uit een internationale commissie, die elk ja/ar aftrad en zoo werd de Saar een apart staatje. Het land behoefde niet bij te dra gen aan de herstelbetalingen, had geen kosten aan leger en vloot, geen dienst plicht en kon zoodoende nog in deze moei lijke jaren een sluitende begrooting ma ken. Na 15 jaren werd de volkssteming ge houden. waarbij gekozen kon worden nit 3 voors'ellen: de Saar bij Duitschland, de Saar bij Frankrijk of handhaving van de bestaande toestand. De kosten van de stemming zouden worden gedragen door Duitschland 5 millioen francs. Frankrijk 5 millioen francs en de Saar 1 millioen. Uit alle deelen van de wereld zijn de Duit schers, die vroeger in de Saar woonden, gekomen om te komen stemmen. Zoo kwam er on den dag der stemming een dame uit Sjanghai, die eerst op 13 Janu ari te Berlijn aankwam en dus niet meer tiidig in Caarbrücken zou kunnen komen Maar de regeerincr stelde een vliegmachi ne tot hare beschikking en zoo kon zij toch haar stem uitbrengen. Er vfiren in de Saar 83 stemgemeen- ten en ongeveer 1000 nentrale voorzitters, waarvan Nederland er 350 leverde. De uitslag dar stemming is zooals men weet j geweest dat ruim 90X voor Duitschland stemde, zoodat Clemenceau's bewering dat 150TOOO Saarbewoners er naar snakten om bij Frankrijk te komen, niet juist bleek. Er bestond gevaar dat op de stemmings dag onregelmatigheden zouden voorko men, maar er waren daartegen geduchte maatregelen genomen. De politie was zeer versterkt en de troepen uit verschillende landen stonden tot de tanden gewapend, met mitrailleurs en tankwagens gereed om pogingen tot verzet krachtdadig te onderdrukken. De pauze die nu volgde werd opgevroo- lijkt, door het muziek-ensemble van den heer P. Versluis. Het orkestje speelde vlot en geschoold verschillende nummers, die werkelijk muziek genoemd mochten wor den en geen modern jasz-kabaal. De burgemeester zijn rede vervolgende verhaalde anecdotisch van zijn reis naar Saarbrucken. De oorspronkelijke reisroute was gewijzigd omdat men vermoedde, dat een aanslag gepleegd zou worden op den trein met Nederlandsche voorzitters. Het zijn drukke en zware dagen geweest, voor al die van den dag der stemming. Zater dagavond had men tot 3 uur 's nachts zit ten praten, om 7 uur werd de heer Nieu wenhuisen gewekt, om 8 uur zat hij op zijn stembureau tot 's-avonds 11 uur en direct daarna begon het tellen der stem biljetten. dat duurde tot Maandagochtend half vijf. De voorzitters moesten toen ech ter in het gebouw blijven tot kwart over acht. tot de uitslag der stemming bekend werd gemaakt. De algemeene voorzitter begon eerst met een rede over de bet eeke nis der stemmingen over de geschiedenis van de Saar nwden oorlog, daarna gaf hij het woord aan den secretaris, die ook weer niet den totaal-uitslag mededeelde, maar de cijfers begon te lezen van alle stemdistricten. Toen eindelijk de werkelij ke uitslag bekend werd. kende de geest drift der Saarmenschen geen grenzen. On middellijk werden de huizen versierd, de klokken van alle kerken begonnen te lui den en op straat was het een drukte, ge juich en enthousiasme, waaruit wel bleek dat de Saarlanders werkelijk deze beslis sing gewenscht hadden. De 15 jaren vreemde overheersching waren den Saarlanders kennelijk zwaar gevallen want de heer Nieuwenhuisen had opgemerkt, hoezeer verouderd de men- schen daar waren. Hij zag op het stem bureau in hun passen hun leeftijd en kon soms niet gelooven. dat de man of de vrouw die voor hem stond pas het aantal jaren telden dat de pas aangaf. De beer Nieuwenhuisen besloot met de woorden: Nu ik in het Saargebied nog eens de sporen van «Jen oorlog heb gezien, be sef ik, hoe dankbaar Nederland God mag zijn, dat Hij ons gespaard heeft voor oorlog en revolutie. Wij hebben nog een constitutioneels regeering met een geliefde vorstin aan het hoofd en wy kunnen niet dankbaar genoeg zijn voor wat ons ge spaard is gebleven. De heer G. J. Niekerk zeide hierna dat Schoonhoven verheugd was dat de heer Nieuwenhuisen gezond was teruggekeerd, maar niet van alle burgemeesters kon dat helaas gezegd worden. De oud-burgemees- ter van Schoonhoven de heer Rambonnet, is direct na zijn reis naar het Saargebied ziek geworden en heden heeft ons de droe ve tijding van zijn overlijden bereikt. Spr. vertrouwde dat hij die zoo hard gewerkt had nu de eeuwige rust zou hebben ge vonden. Staamfe hoorde daarna de vergadering een korte rede van den heer Nieuwenhui sen aan over den heer Rambonnet. De heer Van Willenswaard bracht daar na dank aan den burgemeester van Nieuwpoort, den heer G. B. Fortuyn, die ook een der voorzitters in het Saargebied is geweest en die dezen avond bijwoonde. Spr. dankte hem voor zijn aanwezigheid en belangstelling. Vervolgens dankte de spreker het muziek-ensemble voor zijn prettige medewerking en tenslotte sprak hij den heer Nieuwenhuisen toe, dankte hem voor zijn welwillendheid om gehoor te geven aan het verzoek tot het verhalen van zijn interessante ervaringen waarna de heer Van Willenswaard den burge meester een bronzen herinnerinesmediille aanbood, geslagen ter gelegenheid van het plebisciet in het Saargebied De medaille was aangeboden door verschillende ge- noodïgden. De mnziek zette het Wilhelmns in. waarvan de aanwezigen stamde het eer ste en het zesde couplet zongen GEREF. MANNENVEREENIGING. Wij meldden onlangs de oprichting van een Geref. Mannenvereeniging alhier. In de bijeenkomst van Maandagavond werd de G. M. V. met den naam ..Galvijn" ge doopt. Een bestuur werd samengesteld, be staande uit de heeren D. J. Bijmolt, voor zitter; J. Mulder, secretaris; G. Dekker, penningmeester; J. G. van Mazijk, biblio thecaris; G. van der Sijde, aig. adjunct. De initiatnfnemer, De. J. Hoekstra, werd tot eere-voorzitter betfoemd. De vereeniging telt reeds 22 leden. „Galvijn" heeft zioh aangesloten by den Bond van Geref. Mannenvereenigingen in Nederland. ALLEEN VOOR WERKL00ZEN. Donderdagavcid spreekt de heer J. A. P. de Bruin, arts, in het Heeren-Loge- ment voor de werkloozen (met dames na tuurlijk) over het onderwerp „ziekte-oor zaken". Het succes van vorige lezingen geeft de eomm sgie de illusie, dat ook thans és opkomst groot zal xyn. te meer daar er aan dezen avond alweer een at tractie verbonden is. Het houdt niet op! Maar de werkloozen mogen wel een streepje voor hebben. De commiss e heeft nog een mooi plan. Totnogtoe is steeds aan de oudere werk loozen gedacht en den laatsten tijd ook aan hun vrouwelijke huisgenooten. Maar men is voornemens de kleintjes ook eens te gedenken en voor dit loffelijke doel een „bonten middag" in elkaar te zetten, wel ke mat nee moet klinken als een klok. Hoe en wanneer deze middag zal wor den gehouden, is nog niet vastgesteld, maar dat het wat goeds wordt, is zeker. De Schoonhovensche middenstand en ook de verdere burgerij, die reeds zoo dik wijls hebben bijgedragen tot het doen sla gen dezer avonden, heeft daaruit kunnen opmaken, dat hun mildheid en edelmoor digbeid niet vruchteloos is. OVERGEPLAATST. Onze oud-stadgenoot, de heer P. Streef kerk. thans brugwachter te Alkmaar, is met ingang van 1 Februari benoemd tot kantonnier aan de zeewerken te Den Hel der. EIERVEILINGEN. Waaggebouw Aanvoer 4800 stuks. Prij zen: kippeneieren f 2.25f 2.90, hen eieren f 2—2 25, beiden per 100 stuks. Voorhaven: Kippeneieren f 2.40f 3, heneieren f 2-30—f 2.50. beiden per 100 stuks. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêboter 0.75, Weiboter f 0.70, beiden por half K.G. Vrijdagavond 4 Januari vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voor zitter de burgemeester Mr. J. J. Ahhink Spaink. Na opening met gebed, leest de secreta ris een uittreksel uit het koninklijk besluit, houdende opnieuw benoeming met ingang van 21 Januari 1935 van den heer Mr. J. J. Abbink Spaink. tot burgemeester der gemeente IJsselstein. Wethouder Voorendt feliciteert als oudste raadslid den voorzitter met zyn herbenoeming, en hoopt hem nog vele ja ren te behouden. De voorzitter dankt voor deze waardeerende woorden en hoopt met de zelfde opgewektheid van thans zijn ambt te blijven vervullen. Hij dankt den raad voor de aangename samenwerking in zijn ambtsperiode ondervonden. Hierna komt de iMfrooffng 1935 aan de orde. De begrootingscommissie stelt in ver band met haar onderzoek voor het druk werk wel te verdeelen over de hier geves tigde drie zaken, doch bij de opdracht tot levering de bepaling te maken, dat het drukwerk in IJsselstein moet worden uit gevoerd. Het imperatief karakter van deze bepaling, gaat naar de meening van B. en W. te ver Bovendien zal door deze be paling ook niet steeds het gemeentebelang worden gediend. Opgemerkt wordt, dat slechts weinig drukwerk in deza gemeente vervaardigd wordt, omdat veel drukwerk wordt gemaakt door zaken, die speciale krachten ter beschikking hebben voor de samenstelling der modellen. Waar de com missie zich voorstelt benoodigd meubilair te koopen bij een der alhier gevestigde fabrikanten, deelen B. en W. mede, dat bun dat niet altijd gewenscht lijkt, omdat het niet is uitgesloten, dat men in bepaal de gevallen elders beter en mogelijk ook ▼oordeeliger zou kunnen slagen. De beer Molhoek vindt dat de ge meente in de eerste plaats haar eigen in gezetenen moet bevoordeelen. en wil daar om de bepaling opnemen, dat drukwerk in IJselstein zal worden vervaardigd en eventueel de aankoop van meubelen ook in deze gemeente zal geschieden. Wat het drukwerk betreft kan spr. als deskundige in het vak getuigen, dat kwaliteit en uit voering niet zal behoeven onder te doen voor bestellingen, die thans buiten de ge meente gedaan worden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in voorkomende gevallen met deze opmer king rekening kunnen houden. Hij zou echter den raad niet willen adviseeren, voor dit geval dwingende voorschriften te maken, zooveel mogelijk wil het college plaatselijke leveranciers bevoordeelen, hoewel dit uit den aard der zaak niet al tijd zal gaan. De heeren v. d. Linden en Veld huizen spreken in gelijken geest als de heer Molhoek. De heer Molhoek zegt dat in honder den gemeenten een bepaling als door hem bedoeld, in het leven is geroepen. De heer van Schaik is tegen binden de voorschriften. De heer de Gier steunt het voorstel Molhoek. De heer de Jong zou het op prijs stel len als >n voorkomende gevallen hier wo nende leveranciers zouden kunnen mede dingen naar levering van drukwerk of meubelen. Ook de heer Schimmel zag hier mede graag rekening gehouden in 1935. Het voorstel Molhoek wordt verworpen. De heer Molhoek zegt om principi- eele redenen te zijn tegen het verleen en van subsidie aan de burgerwacht, waai-* na de begrooting en die der bedrijven voor! 1935 zonder hoofdelijke stemming worden* vastgesteld. B. en W. worden gemachtigd to4 den verkoop vin roerend goed in 1935. Voor 1935 wordt tot gem.-geneesheer be noemd Dr. J. M. de Morrée; tot vaccinar teur dr. A. Leering. welke laatste door B. en W. zal belast worden met het verrich ten van de 4oodschouw. Het schoonhouden van het gemeente huis in 1935 wordt onderhands opgedra gen aan mej. Wilhelm na Th. Walree, te gen f 23 per maand gedurende de zomer maanden e# f 28 gedurende de winter maanden. De raad neemt besluiten omtrent eeni ge verzoeken om onthofing van school geld over 1933. Mej. M. J. A. Smit, onderwijzeres in nuttige handwerken aan de openbare la gere school, vraagt haar belooning ala zoodinig te verhoogen Zij i3 indertijd aangesteld op f 200 per jaar plus vrij rei zen per autobus IJsselstein-Utrecht v.v. In het belang van haar praètische erva ring heeft zij zich geheel vrijwillig be- schikbair gesteld ook voor het geven van onderwijs in andere vakken. B. jen W. zijn van meening dat verhoo ging van haar salaris als vakonderwijze- res consequenties met zich zal brengen ten aanzien van de bijzondere lagere scholen in deze gemeente. Sedert jaren heeft het vakonderwijs aa» de gemeente ongeveer f 200 gekost, waar om B. en W. meenen. dat het in de tegen- genwoordige tijdsomstandigheden in geen geval toelaatbaar is, het verzoek in te wil ligen. Nadat de heer Molhoek gevraagd heeft mej. Smit een gratificatie te gevei\ wordt het voorstel van B. en W. s.h.si aangenomen. De heer van der Linden zegt dal t eenigen tijd geleden in de vergadgring va» de gascommissie door de meerderheid werd besloten den raad te adviseeren tof het aanstellen van een fittersleerling of de gasfibriek. Naar zijn meening zijn es voor een dergelijke kracht verschillend! werkzaamheden in dit bedrijf te vjndea De Voorzitter zegt. dat deze zaal nog bij B. en W. aanhangig is; het collo- ge zal er verderen aandacht aan schenken. De heer Veldhuiz en bepleit zorg ▼oor de jeugdige werkloozen. De Voorzitter zegt dat enkelen uit deze gemeente deelnemen aan cursussen -in Utrecht. Om financieelereden is het? zeer moeilijk, dergelijke cursussen in eiged gemeente te doen houden. Aan het einde van de vergadering zegl de Voorzitter een terugblik te willen werpen op het vervlogen jaari In de eerste plaits gedenkt hij den rouw die ons Koninklijk Huis getroffen heeft door het verscheiden van de Koningin^ moeder en prins Hendrik. In deze gemeente is de werkloosheid niet Verminderd. Spr. brengt hulde aan diegenen, die ondanks voortdurende werk-^ loosheid het hoofd omhoog weten te hon den. Voor een volk. dat zich zoo gedraagt, kan zeker met Gods hulp uitkomst komen. Doch behalve de werkloozen, gaan nog talloos velen onder de crisis gebakt, of schoon dit niet zoo zeer naar buiten blijkt Het is voor spr. een verblijdend verschijn sel geweest, dat hij heeft mogen consta- teeren, hoe onder alle lagen der bevolking er nog menschen gevonden worden, diq ondanks eigen moeilijkheden, nog een red-t dende hand toestaken aan hun in nood| verkeerende medebroeders. Een feit ia echter dat vele menschen door de crisi» prikkelbaar en vitterig op anderen worden.^ Laat men zich hiervoor hoedei in dezen tijd is het zoo noodig, ons allen één voelen. Spr. memoreert voorts, hoe in het af-i geloopen jiar door het gemeentebestuur belangrijke onderhandelingen omtrent ds) waterlevering aan de stichting Zuid-Wesf Utrecht gevoerd zijn. De gemeente-financien zijn als vanzelf-^ sprekend hetezorgenkind van B en W. ge-^ weest. Wij rfioeten echter dankbaar zijn- dat onze gemeente zich ondanks den drukj der tijden, finantieel zoo goed staande heeft gehouden. Spr. wijdt nit over het verschijnsel, dal steeds meer de autonomie der gemeente wordt teruggedrongen. Meer dan ooit 14 het thans noodzakelijk dat de raden zicW waard g toonen hun functie te vervullen, i Spr. hoopt, dat in 193§ de raad van I.Ts-J selstein zich hiervan doordrongen mag^ toonen Ten slotte wenscht spr. den raadsledent en allen die hun dierbaar zijn. een voorJ spoedig nieuwjaar toe. Hierna sluiting. GROOT-AMMERS. Jan. Ondertrouwd: P C. Vermeulen. 23 j. enj A. J. Temmer, 25 j FOOG-BI.OKLAND. Jan. Geboren; Cornelia, z. van A. de Groot ea\ B. T'mmer. t POLSBROEK. Jan. Geboren: Cornels Joannes, z. van L.( van Vliet en F. M. van Rossum. Goih nel is Franciscus. z. van A. J. Kok en A. M. A. van Eek. Overleden: E. Hoogendoom, 72 j, vwmL van A. Droog. meren worden den. want ju'stj oodig, dat wis Het door den Haagschen kunstschilder Willy Sluiter vervaardigde schilderij „Een schelpenvisscher", dat door het Haagsche politiepersoneel aan den scheidenden Hoofd commissaris, F. van 't Sant, werd aangeboden. mÊ&M&f W&f WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHÊKmÊÊÊÊÊÊÊIÊÊtÊÊÊÊÊKÊÊÊIÊÊi Parfls in de sneeuw. Ook de Fransche hoofdstad heeft een wit kleed gekregen. De Sacré-Coeur op Montmartre. Ook bij ons is het winter. Onze tennis-crack Timmer (aan den *op) en de Ned kampioen schoonrijdcn, de Bakker, op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen. rrx Koning Gustaaf van Zweden (midden), een enthousiast tennisspeler, met de Duitsche deelnemers den wedstrijd tegen Zweden te Stockholm. Prijsuitreiking van de Rallye Monte Carlo. De Heeren Bakker Schut en Mutsaert» ontvangen te Monte Carlo den cup van de K.N.A.G, De landbouwers- en veehoudersvereeniging .Hoop p Verbete- in?" te Arnhem herdacht gisteren haar 40- jarig bestaan, Hierboven; het bestuur en feestcommissie.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2