NIEUWS IN PLAATJES !\'i Sportnieuws Plaatselijk Nieuws~j Gemeenteraden Willfge-Langerak. Do verdeeliilg van 5e rollen had niet heter kunnen zijn. Niet alleen bleken de hoofdrollen in goede handen, doch ook de bij-rollen werden zeer verdienstelijk ver tolkt. Een trouwe figuur als Jacob, de huisbediende, maakte de zaal stil als hij sprak en Dans de chauffeur vulde het gansche tooneel met zijn blijde gulle lach. Het talrijke puhliek heeft na ieder be drijf hartelijk geapplaudiseerd Kapelaan L. van Teylingen sprak na afloop een "warm dankwoord. Tusschen de bedrijven speelden „The Joly Boys", onder leiding van den heer A. G. Lensen populaire mu- siek. Woensdagavond Kal „Toen de zon op ging nogmaals worden opgevoerd en die uitvoering is voor iederpen toeganke lijk gesteld. Wij kunnen ze bij onze lezers aanbevelen en verwijzen voor bijzonderhe den naar de advertentie in dit nummer. ALARMAPPARATEN. Naar aanleiding van het bericht in ona pummer van Vrijdag 25 Jan., onder het hoofd „Een nieuwe vinding", welke vin ding h«j alarm-apparaat van onzen stad genoot. den heer v. Engelen betrof, mel den de Kon. Ned. Kunstvuurwerkfabrie ken A. J. Kat te Leiden ons. dat zij reeds jaren een prachtig apparaat in den han del brengen, dat 2 a 2V» uur achtereen volgens werkt en telkenmale met tusschen- poozen zware geweerschoten doet hoo- ren. Deze apparaten worden in tuinen en boomgaarden gehangen en werken geheel automatisch, terwijl de series geweesscho- ten slechts een kwestie zijn van enkele centen. SCHOORSTEENBRAND. In de woning van den heer F. Rond, aan de Havenstraat, ontstond gistermorgen een schoorsteenbrand. Omstreeks 8 uur stond in de huiskamer de kachelpijp, die langs den muur door de houten zoldering loopt, plotseling goeiend, met het ge volg, dat het behang reeds begon te schroeien. Gelukkig xas de wand niet be- tingeld. zoodat het vuur niet dadelijk voed sel kon vinden. De metselaar Lettink snel de met een ladder te hulp en wist door eout in den schoorsteen te werpen, het gevaar te bezweren. De schade bleef beperkt tot den kaohel- pijp, die vernield is. De oorzaak is gelegen in den ouden schoorsteen. GEVONDEN. Een belastingmerk, een beige hand schoen, een bruine want, een boodsehap- pentasch inhoudende een paar regenpij pen. nog al met enkele invallers werd gespeeld. De wedstrijd „Sportclub IV"„Goude- rak II" kon geen doorgang vinden, wegens afkeuring van het „Sportclub"-terrein. De uitslagen van de 4e klasse D, Afdee- ling II, van den K.N.V.B. luiden: DilettantSchoonhoven Bosk. BoysD.C V. GouderakJ^srdxeoht De sthnd luidt thans: gl vrL 0 0 1—3. 0—2. 4L 60—13 34—14 31—22 28—33 33-31 32—34 13—25 22—50 1637 4650 \108 - O 27—64 ^5 de gespeelde wedstrijden nog het VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Het eerste en tweede elfta' van „Sportclub" winnen. „Sportclub II" blijft „Zwer vers I" uitstekend volgen. Kleine nederlaag voor de derde elftallers (4-2). Schoonhoven. „Sportclub" kan dubbel te vreden zijn met de gislerón behaalde re sultaten, want zoowel het eerste als het tweede elftal hebben gewonnen. Dat „Sportclub I" won van „Dilettant I" geeft weer vertrouwen in de nog te spelen drie wedstrijden, en vooral na de rust, toen de Blauw-Witten tegen den wind in moesten spelen, heihbon zij getoond, nog te kunnen voetballen en hier trad vooral het tactische Bpel van sommige „Sportclub"-spelers sterk op don voorgrond. De uitslag is wel eenigs- zins geflatteerd, maar „Sportclub" kwam aan zijn doelpunten door het woeste spel van de linksachter van „Dilettant". De- se, die wel de slechtste speler van de „Di- lettanf-ploeg was en die door zijn ma nier van spelen een gevaar voor zich zelf, maar ook voor zijn tegenspelers was, be steedde meer aandacht aan den speler van zijn tegenpartij, dan aan den bal, en mede door zijn ontactisch ingrijpen, wist de ,,Sportelub"-middenvoor tweemaal te pro- fiteeren, wat ook twee doelpunten ople verde, en tevens de nederlaag voor „Di lettant". In het veld wogen beide partijen tegen elkander op, met „Dilettant" enkele ©ogenblikken meer in den aanval, nu de voorhoede wist niet van de kansen te proftieeren, en daarbij bleek de „Sport- club"-doelverde<iiger een goeden dag te hebben. Hoewel wij eenigszins opzagen tegen den wedstrijd „Sportclub II"„Waddinxveen II", hebben de tweede elftallers duidelijk hun meerderheid getoond over „Waddinx veen H". want met een nederlaag van 71 werden de Geel-Zwarte Waddinxvee- ners naar huis gestuurd, een uitslag, die niemand had durven verwachten. Over den wedstrijd zelf, valt niet veel te zeggen, de uitslag bewijst reeds voldoende de meer- ierheid der Blauw-Witten. Bravo, Blauw- Witten, kranig houden jullie vol", en we zien dan ook met spanning uit naar den wedstrijd „Sportclub II"„Zwervers I", die wel eens de beslissing kan brengen, welk© vereeniging met den kampioenstitel van de le klasse Goudse he Voetbal Bond gaat strijkeH. Uit onderstaanden stand is dit duidelijk vast te stellen. Hoewel „Sportclub III" niet in de suc cessen heeft mogen deelen van de andere elftallen, is haar prestatie toch goed te noemen, door uit te spelen te Woerden te gen „Woerden II" met 42 te verliezen, «Is men daaxbjj in aanmerking noemt, dat gesp D.C.V. 12 12 Haastrecht v 11 Gouderak 10 Moordrecht 12 4 Schoonhoven 13 5 Waddinxveen 12 3 Bosk. Boy» 11 3 Dilettant 13 3 Lekkerkerk 12 1 De stand van de le klasse Goudsohen Voetbal Bond is als volgt: gesp gw. gl. vrL Zwervers 1 15 11 Schoon hoven 2 14 10 Gouda 3 15 Ammerstol 1 15 O.N.A. 3 16 Moercapelle 1 15 Olympia 3 15 Waddinxveen 2 15 Nieuwerkerk 1 16 Gouda 4 14 Over volgende: „Dilettant r„Sportclub r 1—3. „Sportclub" begon met den opgooi te winnen en verkoos met den van doel tot doel staanden wind mede te spelen. Het beg n van het spel hield niet veel in; slechts enkele aanvallen beiderzijds werden opgezet, zonder eemg gevaar op te leve ren. Langzamerhand kwam „Düettaitf" er beter in, en mede door haar vlugger spel, kwam zij dan ook een enkele maal ^uiterst gevaarlijk voor het „Sportclub'-doel; slechts een tweetal hoekschoppenn was het resultaat. Bij ..Sportclub" wilde het maar niet vlotten, het tempo was te langzaam, om succes te bereiken. Toch kwam „Sport- club" gelukkig aan de leiding, toen de rechtsbinnen een hard laag schot inzond, een speler van „Dilettant" veranderde den bal van richting en onhoudbaar vloog de bal tusschen de palen (0—1). Eenigen tijd hleef „Sportclub" het spel na dit doelpunt in handen houden, maar toen .JMlettant" zich weer loswerkte, wist haar midden voor (die den geheelen wedstrijd een uit stekende partij speelde), enkele goede aan vallen in te leiden; weer werd een hoek schop geforceerd, en deze door den links buiten keurig genomen, werd deze even keurig ingekopt door den linksbinnen (1— 1). Een Uitstekend doelpunt. Het spel speelde zich daarna eenigen tijd op bet middenveld af en de wedstrijd werd er niet fraaier op, door de inmiddels neervallende regen en mede door den kouden wind. Bei der doelen verkeerden nog enkele malen in gevaar en „Dilettant" had bijna de leiding weten te veroveren, maar de bal werd op een moment op onbegrijpelijke wijze uit het „Sportclub -doel gewerkt, en o.i. had de bal ook de doellijn reeds gepasseerd, maar de scheidsrechter Liet doorspelen, dus ontkwam het „Sportclub"-doel op een ge lukkig© wijze aan een doelpunt. Onze stad- genooten beantwoordden dit gelukje met enkele snelle aanvallen, en toen weer een aanval volgde, greep de linksachter van „Dilettant" zoo ontactisch in. dat de „Sport- club"-middenvoor Van Wijk alleen voor den doelverdediger kwam, een geweldig hard schot volgde, en hoewel de ,J>Uet- tant"-doelverdediger nog trachtte te stop pen. gleed de bal door den vaart door zijn handen in 't net (1—2). Niet lang daarop kwam de rust. Na de rust was het weer er niet beter op geworden. „Sportclub" begon de tweede helft uitstekend te spelen en Jmar spelsysteem was dan ook veel beter aan voor de rust. Ondanks de tegenwind, nam .Sportclub" het spel eenigen tijd in handen en de aanvallen waren dan ook niet van gevaar ontbloot. Hoewel „Dilet tant" wed alles probeerde om den stand ge lijk te maken, steeds wist de „Sportclub"- verdedigmg goed in te grijpen, en de kan sen, die de voorhoede van „Dilettant" nog kreeg, werden meestal besloten met een slecht schot- Toen de strijd dan ook na de rust een klein half uur oud was, wist de ..Sportclub'-middenvoor weer van een foutief ingrijpen van den linksachter van „Dilettant" te profiteeren en van dichtbij werd het 13. en kort daarop volgde nog een doelpunt van den linksbuiten, maar dit moest wegens buitenspel van den rechts binnen worden geannuleerd. „Sportclub" speelde den resteerden speeltijd rustig uit, en ondanks de hardnekkige pogingen der Krimpenaren, ora den achterstand te ver kleinen, mocht dit haar niet gelukken, en zoo eindigde deze wedstrijd met een 31 overwinning voor ..Sportclub". „Sportclub IT—„Waddinxveen II" 7—1. De Blauw-Witten trapten met den wind in de rug af en waren daardoor direct in den aanval, waardoor de Waddinxv.-doel- man al dadelijk in actie moest komen Het spel was vijf minuten oud, to©n de links binnen van „Sportclub" de score opende (1Oj. „Waddinxveen" kwam slechts en kele malen tot den aanval, welke de „Sport club-verdediging weinig moeite b^i&orgde. Na ongeveer een kwartier spelen volgde het tweede doelpunt, toen de linksbinnen goed voorzette, en de rechtsbinnen den stand op 20 kracht. De bal was net ai- getrapt, of de linksbinnen ran „Sport club" zette de bal weer hoog voor het doel en de rechtsbinnen had maar voor het in koppen (30). „Waddinxveen" kreeg in deze periode nog een kansje, om den ach terstand te verkleinen, maar de linksbin nen miste hopeloos. „Sportclub" nam daarna het spel geheel in banden en de middenvoor wist op keurige wijze er 40 van te maken Vijf minuten voor de rust kreeg „Sportdub's"-rechtsbinnen nog een goede kans en voor de vijfde maal was de doelverdediger van „Waddinxveen" ge passeerd (6—0) met welken stand de rust inging. Na de rust wist „Waddinxveen" spoedig den achterstand te verkleinen en de stand werd dus 51. Maar dan was het ook gedaan met „Waddinxveen". of moeilijke en onre gelmatige stoelgang regelt men vlug zonler kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabietten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten S.S.V. IBergambacht I. Stolwijk. Zondagmiddag speelde SSV I tegen Bergambacht I. Er deed zich tij dens het spel een klein incident voor, doordat de scheidsrechter een spe ler van SSV I het veld uitstuurde, het geen volgens het publiek onrechtvaardig was. Het publiek kwam daartoe het veld op, doch moest daarvan weer verwijderd worden, om het spet doorgang te doen vinden. Na de panze mocht de wegge stuurde voetballer weer meedoen, waar door beide elftallen weer compleet waren Bij het begin had SSV I al spoedig de leiding, doch de einduitslag was 41 voor Bergambacht. Het bestuur van SSV zal tegen dezen wedstrijd protest aantee- kenen. MAANDAG 4 FEBRUARI verminkt. Na voorloopig te zijn verbonden, ia hij naar het ziekenhuis te Gouda ver voerd. „Sportclub" beheerschte bet spel volkomen en de strijd was na de rust 20 minuten oud, toen het mooiste doelpunt van den wedstrijd volgde, nl. toen de rechtsbinnen van „Sportclub" den bal laag voorzette, zag men de linksbinnen met een schitte renden kopbal het zepde doelpunt ter we reld brengen (61). lOnze stadgenooten namen het nn wat kalmer op, en daar door kwam „Waddinxveen" wat meer in den aanval, maar tot doelpunten wisten zij het niet te brengen. Toen er nog vijf minuten te spelen was, kwam de bal bij den linksbuiten van „Sportclub", handig passeerd© deze op zijn ééntje de verdedi ging van „Waddinxveen" en deze gaf dan ook den „Waddinxveen"-doelverdediger geen schijn van kans (71). Spoedig daar op kwam het einde en had „Sportclub H" ai zoo een groote overwinning behaald. „Woerden 11"—„Sportclub III" 4—2. Mede door het windvoordeel, nam „Woerden" het spel in handen en zij wist dan ook spoedig de leiding te nemen (10). „Sportclub" niet ontmoedigd, zette enkele aanvallen op. en de linksbuiten wist gelijk 11 te maken. Voor de rust inging had „Woerden" zich een 21 voorsprong weten te verschaffen. Na de rust ging de strijd volkomen gelijk op. „Woerden" wist echter met een goeden aanval er 31 van te maken, maar „Sportclub" beantwoordde dit doelpnt met een tegenaanval en de linksbinnen wist dep achterstand -op 32 te brengen. Zoo bleef de strijd vocfrtgaan, met gelijke aanvallen, maar die van „Woerden" waren echter iets beter van opzet, en voor bet einde er was, was de stand dan ook door „Woerden" op 42 gebracht, met welken uitslag de scheids rechter bet einde aankondigde. Moercapelle I—A.V.V. I 52. Ammerstol. Op 'n feitelijk onbespeelbaar terrein binden beide ploegen den strijd aan. Met den wind in den rug weet Moer capelle voor de rust een voorstand te be halen van 51 Na de thee is de wind minder geworden, doch inmiddels begint het te stortregenen. Bal en bagger slinge ren door de lucht. Ammerstol weet het niet verder te brengen dan nog eenmaal te scoren Met een verdiende overwinning van 52 voor Moercapelle komt het einde. BERGAMBACHT STEVIGER OP DE EERSTE PLAATS. Bergambacht. Geheel overeenkomstig de verwachting heeft „De Zwaluwen I" haar 1 opmarsch naar het kampioenschap voort- j gezet en met 41 deze cijfers spreken Lek. Haastrecht Door het wegspoelen van zand onder de hoofdbuis van de water leiding op de sluis bij de Groote Haven, verzakte de buis op een muur, waardoor een groot lek ontstond. Een groot deel van het dorp zat daardoor van Donderdag avond tot Vrijdagmorgen zonder water. De heer Mimpen werkte met zijn knecht den geheelen nacht, waardoor de leiding zoover hersteld werd, dat Vrijdagmorgen weer water betrokken kon worden. Muziekuitvoering. Krimpen a.d. Lek. De christelijke sxng- vereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer P. Noorlander, gaf in de School met den Bijbel een uitvoering. Op zeer verdienstelijke wijze werd een keurig programma uitgevoerd. Er was veel pu bliek. De woningbouwvereen. „Ons lang" is voornemens met plannen te ko men voor den bouw van 'n zevental wo ningen, in de Schoolstraat Lekkerkerk. Door het op 97-jarigen leeftijd overlijden van den heer A. Hoo- genboezem is thans de heer Arie den Oudsten, geboren 30 Oct. 1841, de oud ste inwoner dezer gemeente De heer C. r. d. Wouden Dz., eerste wethouder, heeft voor het concours, uit geschreven door de muziek vereeniging „Juliana" een zilveren lauwertak ge schonken. De uitslag van de veiling is als volgt: aangevoerd 4500 eieren: prijzen voor groote eieren f 2 653 heneieren f 2.50 2.90, eendeieren f 3.253.50 per 100 stuks Uien 1—2 ct. per K G Kaas 19— 20 cent per pond. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Met ingang van 1 Maart a.s. wordt naar deze ge meente overgeplaatst de heer A. Bors, haltechef bij de Ned. Spoorwegen te Hou- De schilders L. J. van Reeuwijk en M. van Reeuwijk hebben te Schoonhoven hun diploma behaald in Hasconeer-relief. „Excelsior". Stolwijk. De Rederijkerskamer „Excel sior" heeft in stud e genomen een mooi dramatisch stuk „Liefde" door J. J. Rent meester en als blijspel „Frans knapt op" of „M'n broers vrouw" door Anjoel Valo en Piet Mosserkof. Het ligt in de bedoe ling deze uitvoering vroeg te doen plaats hebben. Voorloopig is ze vastgesteld op Donderdag 21 Februari, doch de datum zal nader bij advertentie worden bekend gemaakt. Waddinxveen. Gevonden: 1 dames en 1 me sjeakandschoen, Noordkade 233; 1 Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 11 Jan. Aanwezig alle leden. Voorzitter de beer H. M. Oldenhof, burgemeester. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft- geopend, richt spr. een persoonlijk woord tot de raadsleden op deze eerste vergadering in het nieuwe jaar en wensebt hen en hun gezin God* zegen toe. Vervolgens memoreert spr. den toestand van de gemeente en werpt een blik terug op het afgeloopen jaar, dat ondanks da mala se niet ongunstig genoemd may worden. Spr. wijst op de uitbreiding van particulieren bouw en daarnaast op de tijdelijke opheffing van werkloosheid door den aanleg van de drinkwaterleiding, die ook in 1935 nog geruimen tijd in be slag zal nemen en besloot me^ den wensch dat Gods onm'sbaren zegen moge rusten op deze gemeente Weth. Hakkkesteegt dankt den voorzitter namens den raad voor zijn woorden. Daarna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van Stalen betreffende goedkeuringen raadsbesluiten. Z. h. st. wordt aangenomen een kor ting van 7 pCt. op de salarissen van da gemeente-veldwachters, ingaand© i Juni. 1935. Opcenten. De voorzitter deelt mede dat, aan gezien de opcenten op de personeele be lasting boven de 80 zijn gekomen, de op centen op de grondbelasting eveneens op 80 gebracht moeten worden B. en W. stel len daarom voor ze als volgt vast te stel len: Grondbelast ng bebouwde eigendom men van 60 op 80; id. onbebouwd van 10 op 20. De gemeentefondsbelasting blijft ongewijzigd op 50, evenals de vermogens belastingen op 25t De personeele belasting kan teruggebracht worden van 150 op 125. Het voorstel wordt h. st aangeno- Ged. van een duidelijke taal werd Stolwijk I aan dames parapluie. Burgemeester Trooststr. de zegekar der blauw-zwarten gebonden. Mede doordat Dilettant II een punt verspeelde in Lekkerkerk. is de positie van Bergambacht I thans zóó stabiel, dat nu met gerustheid mag worden gezegd dat zij den eeret tel slechts voor het grij pen hebben en over enkele weken het end- doel afdeelingskampioen wel zal zijn bereikt. Haastrecht Haastrecht III speelde een wedstrijd op het terrein alhier tegen Lek kerkerk III. Uitslag 07 voor Lekker kerk. Haastrecht II speelde te Groot-Ammars tegen Groot-Ammers I. Haastrecht won met 41. LF.C. II—Dilettant II (Krimpen a.d. Lek) Lekkerkerk Dilettant kiest wind mee en de bal gaat van doel tot doel. Nadat aan weerskanten een corner niets opgeleverd heeft, krijgt Dilettant na een kwartier weer een corner te nemen, welke goed voor doel komt en de rechtsbinnen kopt goed in (01). L.F.G. gaat ten aanval, verschillende schoten gaan naast of over. Aan weers kanten volgen weer enkele hoekschoppen, zonder resultaat, waarna het spoedig rust ia. Na rust eerst weer een gelijk opgaand spel, maar geleidelijk wordt L.F.G. ster ker. Het spel is weder een-kwartier aan den gang als de rechtbin. van Dilettant den bal in eigen doel plaats, zoodat LFC goedkoop aan den gelijkmaker kwam 11. Hierna wordt de verhouding n;et beter en de arbiter deelt enkele vrije schoppen uit en een speler krijgt een waarschuwing. Er wordt aan weerskanten hard gewerkt voor den winnenden goal, maar eindelijk is aan de spanning een einde als met L. FC. in dan aanval de scheidsrechter ein de flnit. 64, 1 dames handschoen, Emmastraat 10. Met ingang van 16 Maart is voor goed vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens persoonlijke onmisbaarheid aan K. van Tilburg. Waddinxveen. Op den Kerkweg reed de vrachtrijder Van R., doordat hij te wei nig naar links uithaalde, met zijn paard I en wagen tegen den luxe auto van den heer D. F. uit Rotterdam. Van de auto werd het achterspatscherm beschadigd. De vrachtrijder zal de schade betalen. Op de tentoonstelling der Kon. Ned. Ver. „Avicultura", welke te Den Haag is gehouden, behaalde de heer G. J. Kluin- haar met zijn waterslagers in de kanarie- zangwedstrijd een 3den en 2 eereprijzen. De Wadd nxveensche werkloozen hielden een damwedstrijd tegen de Goud- sche werkloozen. Wadd'nxveen won met 33—19. In de jaarvergadering van dep Chr. Boeren- en Tuindersbond, welke in een der lokalen van de M.U.L.O.-school werd gehouden, zijn als bestuursleden de heeren K. v. d. Hee en G. van Leeuwen herkozen, terwijl in de plaats van den heer A. Oudijk, die zich niet meer her kiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer J. van der Starre. Aan den Plasweg zullen voor reke ning van den heer L. Koets er twee wo ningen worden gebouwd. Op den Hoek van de Kanaalstraat en de Jan,. Dorrekenskade werd de luxe auto van den fabr kant G P B. aange reden door een handwagen met hout. Van de auto werd een koplamp en een par- keerlamp vernield Tevens werd de lak van de auto beschadigd. De timmerman A B. kwam in de werkplaats met zijn linkerhand tusschen een nietmachine. Zijn hand werd zwaar De wijziging in de begrooting '36 wordt h. st. aangenomen' Volgt de benoeming van leden en plaatsvervangende leden voor het stem bureau. B. en W. stellen voor den burge- eester tot voorzitter te benoemen, tot leden de heeren A. Verhoef en A. de Vos en tot hun plaatsvervangers de heeren J- J- Pronk, S. Verhoef en A. G. Rijne- veld. Bij stemming i* de uitslag conform het voorstel van B. en W. Volgt de benoem ng van een agent dear arbeidsbemiddeling. De voorzitter zegt dat door het be danken van den heer H. r. d. Weerd in deze functie moet voorzien worden. Daar de werkloozenzorg in handen is van P. Oosterom, stellen B. en W. voor, genoem den persoon te benoemen tot agent der arbeidsbemiddeling. Met algemeene stem men wordt dit voorstel aangenomen. Vervolgens worden bij acclamatie her benoemd als leden van de comm ssie tot wering van schoolverzu'm mej. Kox en de heeren A. Neugenbauer, A. de Vos, A. Verhoef en B. Timmer. In de rondvraag wijst weth. Pronk op den slechten toestand van de kade van den Steenen Brug af. Weth. Hakkesteegt zegt dat dilt onderhoud berust bij het polderbestuur en dat hij als voorzitter deze zaak al heeft geregeld. De heer D e V o s merkt nog op, dat op de Cabauwsche kade takken van hoornen over den weg hangen op voor het ver keer hinderlijke wijze. De voorzitter zal er op letten en de betrokkenen van de resultaten van zijn onderzoek in kennis stellen. Hierna sluiting. HAASTRECHT. Jan. Getrouwd: P. A. Duits, 26 j., wonende te Hoenkoop en M Steenbergen 24 j Overleden: M. Rustwat. wed. 'c. de Bo de. 72 j. W. J. Oosterling (te Gouda), 54 j., echtgenoot van KI. Jager. HEI- EN B0EIG0P. Jan. Geboren: Cornelia Florida, d. van J. M. de Leeuw en G. P. van Bruchem. Tho mas, z. van W. Pesselse en L. de Jong. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Jan. Ondertrouwd: J. Heuvelman en A- Dek ker. Overleden: A. van Wijk, 83 j., wed. van J. Kleibeuker. WADDINXVEEN. Jan Geboren: Elisabeth, d. van A. Storm- broek en H. van der Bor. Pieter. van A. P. Verhoef en N. van der Beek. Adriana, d. van W Kruff en J. Geers. Jannetje, d. van J. H. van Straaten en A. Ravensbergen Getrouwd: H. K. van der Laan en L de Booy. Overleden: E. M. F. C. Wulffraat, echt genoot e van J. K. de Jong*. De hulp-Noorderbrug te Utrecht voor het verkeer opengesteld. De eerste vehikels ever de brug. De drie winnaars van klasse A bfl de door de K.N.A.U. nabij Overveen gehou den nationalen veldloop. Zaterdagmorgen werd op het Departement van Waterstaat een conferentie gehouden tusschen Minister Colfln en een afvaardiging van Ged. Staten van Gelderland over de brugtolheffing. Voorop: de Comm. der Koningin. Baron S. v. Heemstra (1.) en dh. H. P. J. Bloemen burgem. van Arnhem. Niet bang. Jonge leeuwtjes zijn zeer mak; de jongen Is er dan ook In 't geheel niet bang van. Een spelkiek uit den wedstrfld VitesseP.E.C., welke Zondag te Arnhem werd gespeeld en in een 43 overwinning voor Vitesse eindigde. De geredden van de gezonken „Mohawk" bij de aankomst op States Island. Jongelui van de Twentsche luchtvaart- school bouwen een zweefvliegtuig. Sportieve Jongelu .tooi storm noch regen laten afschrikken en dagelijks in zee baden. Engeland, dat volgens aloude traditie slechts één-gezinswon.ngen kende gaat nu ook Kazerne woningen bouwen. Een ontwerg voor een complex te Manchester,

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2