NIEUWS IN PLAATJES Telegrammen j f SCHO ontroven" Sportnieuws Rechtszaken ji Predikbeurten DE „MACON" VERGAAN, 's Werelds grootste lucht schip verloren. SAN FRANCISCO, 13 Febr. Het groot ste luchtschip ter wereld, het Amerikaan- eche marine-luchtschip „Macon", is tij dens een tocht in de nabijheid van de Ga- li fomische kust. verongelukt. Het lucht schip rond S O.S.-signalen uit en daalde ter hoogte van Point Sur, 50 mijl ten Zui den van Monterey, in see Met zeven boo ten kon de bemanning het luchtschip na de daling verlaten, roodat alle 83 opva renden konden worden gered. De radiodienst te San Francisco neemt aan, dat de ramp door een ontploffing is veroorzaakt. Andere berichten noemen als oorzaag d« weersgesteldheid. HET EERST ONTVANGEN RADIO-BERICHT luidde: „Wij hebben een ernstig verlies geleden en het luchtschip valt. Wij zullen bij het neerkomen op het water, het lucht schip verlaten." Het radio-station te San Diego ontving het volgende radiogram: „Wij zullen het luchtschip verlaten, zoodra wij ongeveer 30 K M. van Point Sur. waarschijnlijk 16 mijl uit de kust, zijn neergekomen:" Ooggetuigen melden uit Santa Barbera en Santa Monica, dat het luchtschip door den storm ongeveer 12 K M. naar het Zui den was uitgedreven De vuurtorenwachter te Point Sur deelt mee, dat hij het luchtschip niet kon zien, daar het boven een wolkenbank voer. Zoodra de eerste berichten bekend wa ren, bevestigde het luchtvaart-departement dat het luchtschip zich in moeilijkheden bevond. DE REDDING DER OP VARENDEN. Een te San Francisoo ontvangen bericht luidde: De „Macon" heeft ter hoogte van Point Sur een ernstig verlies geleden en meldt, dat men voornemens is het lucht schip te verlaten en op te geven. Een krui ser biedt bijstand. Dank zij het feit, dat zich e^n groot aantal oorlogsschepen in de buurt van Point Sur bevonden, konden al le opvarenden van het luchtschip worden gered. Toen de noodsignalen waren ont vangen, werden de oorlogsschepen gewaar schuwd. Andere schepen hadden reeds waargenomen, hoe het luchtschip met den storm te kampen had. en hoe het ineeps snel tot boven hét zeeoppervlak daalde, om daarna weer te stijgen en achter, de wolken te verdwijnen. De kruiser „Penn sylvania" bevond zich slechts op 4 mijl af stand, toen het plotseling een raket waar nam. die door het luchtschip was afge schoten. Het schip was spoedig ter plaatse en kon de bemanning uit een aantal red dingsbooten aan boord nemen. Toen de „Macon" het water raakte, had de bemgn- ning zich in zeven reddingsbooten be geven. De zee was slecht, er stond een sterke deining. Er viel een dichte regen en een nevel, zoodat de „Pennsylva- ■net sterke schijnwerpers zocht, de omtrekken van het luchtschip pas kon waarnemen, toen ze vrij dicht was gena derd, hoewel de bemanning van het lucht schip verscheidene Galciumlichten had ont stoken. De kruiser „Richmond", het slag schip „Memphius" en de torpedojager „Conoord" kwamen daarna ter plaatse en namen mede de luchtreizigers aan boord Do commandant van hot luchtschip Wiley, een anderen officier en negen man wer den aan boord van de ..Concord" opge nomen. De opperbevelhebber van de Ame- rikaansche*vloot deelde het marine-depar tement te Washington mede, dat hij het roeken naar overlevenden zou voortzetten De „Macon" is het grootste luchtschip ter wereld en was een zusterschip van de ^kron". dat in 1931 verongelukte. Het maakte zijn eerste vlucht op 21 April 1933, eenige maanden voor de ramp van de „Akron". Commandant Wiley overleeft thans ZIJN DERDE LUCHTSCHIP RAMP. hij maakte ook die van de „Akron" mee. De „Macon" had een lengte van 335 M. en was gevuld met onbrandbaar helium- gas. Het was op den terugweg van ma noeuvres, waaraan het in samenwerking met de Amerikaansche vloot had deelge nomen. TWEE PERSONEN VERMIST. WASHINGTON, 13 Febr. De ramp is te Washington gisteravond pas Ijekend ge worden. Ook vanmorgen vroeg ontbraken nog nauwkeurige bijzonderheden. Het be richt heeft in heel Amerika grooten in druk gemaakt. Het gebouw van het mari ne-departement te Washington bleef den heelen nacht hel verlicht Ook Roosevelt heeft zich ni«tf ter ruste begeven, om voort durend va!h de berichten op de hoogte te blijven. \fen de opvarenden zijn er 81 gered Om trent het lot der beide anderen is riiets be kend. Een hunner is de radio*-telegrafist van het luchtschip. Van de geredden is niemand ernstig gewond. Omtrent de oorzaak van de ramp tast men in het duister. Volgens een radio gram van commandant Wiley volgde de daling, nadat hat achterschip ernstig was er hing ee nia", die beschadigd. De bemanning had echter geen tijd gehad, om de reddingsgordels aan te doen en de gummi-reddingbooten gereed te maken. ABESSINIE WILLIGT ITALIE'S EISCHEN NIET IN. Voorbereidingen tot mobilisatie ADDIS ABEBA, 13 Febr. Keizer Heile Selassie heeft gisteren de eerste maatre gelen getroffen tot mobilisatie van het le ger in geval van een Italiaanschen op- raarsch in Afrika. De berichten omtrent het oproepen van Italiaansche reserves hebben in Abessinië groote verbazing ge wekt. Men is niet bereid de Italiaansche e'schen in te willigen, die o.a. inhouden het betalen van schadevergoedingen en hel brengen van een eerbewijs aan den Italiaansche vlag door een Abessinisch of ficier met ontbloot hoofd. Men houdt vol dat de Italiaansche troepen toen het in cident plaats had, zich op Abessinisch gebied tevoi (ion. GEREHABILITEERD. De hertog van Glocester en de LONDEN, sche kruiser van Glocester manning van den Amerikaanscl ker" negen man aan boord genomen. Dè kapitein, de marconist en drie andere le den der bemanning zijn o.a. aan boord genomen. De kruiser zal den schoener bij stand verleenen tot een reeds tot redding vertrokken sleepboot ter plaatse is aan gekomen. Zooals men zich herinnert, be- beschouwde men aan boord van de Aus tralia, de noodseinen van den schoener voor een misplaatsten grap, toen bleek, dat aan boord van het bewuste vaartuig alles wel was. De schoener had eveoyel wel degelijk in gevaar verkeerd. PETROLEUM UIT STEENKOOL. Nieuwe Engelsche industrie. LONDEN, 13 Febr. De Daily Herald meldt, dat te Birmingham een fabriek is gebouwd voor het winnen van petroleum uit Engelsche steenkool. De fabriek zal in den loop van den zomer in gebruik wor den genomen en in staat zijn per jaar 135 millioen liter te produc'eeren. OM DEN GRAN CHACO. Verpletterends nederlaag voor Paraguay. LA PAZ, 13 Febr. Volgens een offici- eele mededeeling van de opperbevelheb ber der Boliviaansche troepen, hebben de Boliviaansche troepen den eersten aanval der Paraguanen op Villa Montes gisteren op verpletterende wijze afgeslagen. De heele negende divisie van het Paraguaan- sche leger moest overijld vluchten met verlies van 500 dooden en ongeveer 800 gewonden De Boliviaansche verliezen zouden van geen beteekenis zijn. HONGERLOON VERWEKT HON GERSTAKING. Enkele honderden BOEKAREST, 13 Febr. Eenige hon derden mijnwerkers in de kolenmijnen van Anina in Roemenië, die 25 pCt. loons verhooging en mijnhout als brandstof eischten, zijn in hongerstaking gegaan, en hebben zich in de mijn gebarricadeerd. Zij verklaren liever dood te hongeren dan uit de mijn te komen, zoolang de eischen niet zijn ingewilligd. "Officieele 'overdracht keriT gebouw. Op Woensdagmiddag 27 Febr. zal de officieele overdracht^ van het gerestau reerde gebouw der Ned. Herv. Kerk plaats hebben Namens de burgerlijke gemeente zal dan de burgemeester als voorzitter van de restiuratie-commissie het gebouw overdragen aan de kerkelijke gemeente, in wier naam de president-kerkvoogd het zal aanvaarden. Voor deze plechtigheid, die om kwart voor drie begint, zijn verschillende auto riteiten uitgenoodigd. Rèeds heeft de mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, mr. Marchant, toegezegd, aan wezig te zullen zijn. F. A. HOOGENDIJK. t Op 56-jarigen leeftijd Is Dinsda. overleden de heer F. "*'r leeraar in het zilverdrijvi aan de Rijksvak school. Reeds i: zün gezondheidstoestand den heer Hoo gendijk, zich te doen opnemen in de Rijks klinieken te Utrecht. Sindsdien heeft 1- nog gedurende eenige weken halve dagen les gegeven, doch weldra moest hij weer het bed houden. De heer Hoogendijk kreeg zijn eerste op leiding in onze stad en voltooide haar in verschillende plaatsen Zijn voornaamste ileermeester was wel de heer Zwollo te Amsterdam Onze stadgenoot groeide uit tot een bq tengewoon bekwaam en kunst vaardig vakman. Op 1 December 1904 aanvaardde de heer Hoogendijk zijn taak aan de vak school, toen nog een avondschool, ute gaande van de Nijverheidsvereeniging, ora haar later voort te zetten aan de Rijks vakschool. Hij was een even bekwaam als bemind leeraar en de talrijke vaklieden in ons land en ook in Schoonhoven zelf, die van zijn lessen hebben genoten, zullen zich ongetwijfeld die periode van hun le ven met dankbaarheid herinneren De heer Hoogendijk leidde een arbeid zaam leven en ook buiten de schooluren heeft hij menig werkstuk vervaardigd, dat getuigde van een groote bekwaamheid in het edelmetaalvak. De teraarbe8telling zal Vrijdagmiddag om 2 uur plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats alhier. Dien middag zal de vakschool gesloten zijn. „SCHOONHOVEN VOORUIT". Zes en twintig leden van de winkeliers vereniging „Schoonhoven Vooruit" had den gevolg gegeven aan den oproep om de jaarvergadering in hotel Belvedère bij te wonen. Voorts was aanwezig burgemees ter N ieuwenhuisen, ee re r-voorzit ter der vereeniging. De noutlen werden goedge keurd. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek, dat men naar billijker elec- triciteitslarieven gestreefd had, evenwel zonder succes. Het ledental daalde van 86 tot 69. In Sept. legde de héér Van Driem zijn functie als secretaris neer en werd vervangen door den heer Van Ipe- ren. Vijf leden- en negent en bestuursver gaderingen werden gehouden. De kas heeft een nadeelig saldo van f 1 98 tegen een voordeelig saldo van f 33,10 op 1 Ja nuari 1934. Een voorjaarswinkelweek en een najaarswinkelweek werden gehouden, de laatste had slechts matig succes en was financieel een schadepost. De cursus in étalhgeschrift was matig bezocht. De vereeniging trad toe tot het gewestelijk district „Gouda" van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De afg fle van spaarzegels had een regelmatig verloop deze instelling kan zichzelf bedru;pen. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Over een schrijven van de gem. electriciteitsbedrij- ven betreffende de lichttarieven, waar omtrent binnenkort een voorstel in den raad te wachten ia, werd breedvoerig ge- In zijn jaarverslag herinnerde de pen ningmeester eraan, dat de slechte toe stand waar n de kas verkeert, te wijten is aan de mislukte najaarswinkelweken. Het saldo over 1933 was f 33.10. De inkom sten bedroegen f 956.05 en de uitgaven f 958.03 Nadeelig saldo f 1.98. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren Ponsioen en De Vaal. Lange besprekingen lokte ook uit bet punt betreffende samenwerking van de winkeliersvereniging met de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze". De briefwissel ng tusschen be;de vereenigin- gen alsmede het rapport van een gecom bineerde vergadering werden voorgelezen en uitvoerig behandeld. De voorzitter leg de er den nadruk op, dat de katholieken verplicht zijn lid van de Hanze te wor den en als zoodanig moeilijk lid van twee vereenigingen tfifmen blijven. Tenslotte werd bij zitten en opstaan tot samenwerking besloten en de afhandeling van de zaak aan het bestuur overgelaten Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Van Iperen en Timmer met groote meerderheid herkozen, de heer De Gruij- ter werd gekozen in de plaats van den heer Bezemer en de heer M. v. d. Bergh in de vacature-Van Driem. Het salaris van den secretaris werd, met drie stemmen tegen, voorloopig vast gesteld op f 25 per jaar, de contributie bleef gehandhaafd op f 6. Het bodeloon werd verlaagd van f 35 tot f 25. Oorspronkelijk zou de heer Niestadt dezen avond opluisteren met een filraver- tooning. De plaatselijke politieverorden ng verklaarde de zaal van den heer Van As- peren voor dit doel echter ongeschikt, aangezien er geen cabine aanwezig was. Na rondvraag volgde sluiting. D. 0. S. Sommigen vprbeelden ^ich dat gymnas tiek beoogt een opleid ng tot het verrich ten van halsbrekende acrobaten-toeren of althans tot allerlei kracht-prestaties. Dat is onjuist, gymnastiek heeft slechts ten doel de. harmonische ontwikkeling van het lichaam, verhooging van de gezond heid, van het uithoudingsvermogen en verbeter ng van .de lichaamshouding. In dat licht moet men ook de uitvoe ring van gisterenavond van D.O.S. bezien, waar alle acrobatiek en krachttoeren ont braken. Aan enkele toestellen werd door oudere leden het turnen beoefend, maar ook daarbij bleef men bij eenvoudige oefe ningen. De jongeren voerden dansen uit, toon den het vlagzwaaien, knotszwaaien, groepsoefening. halteroefening, vrije oefe ning, bankoefening en spelen. Er was een groote verscheidenheid in deze oefe ningen en aan het geheugen der uitvoe renden werden zware e schen gesteld. Nog al eens bleken die eischen tè zwaar of was de voorbereiding onvoldoende, want aan eenhe d van uitvoering en correcte samenwerking ontbrak veel De gebruikelijke verloting werd gehou den en de uitvoering met een bal besloten botermarkt. Op de h^ienmorgen gehouden Botermarkt werd besteod voor Goéboter f 0.80, Wei- boter f 0.75. beiden per half K.G. Handel zeer vlug. V EIERVEILINGEN. Waaggebouw: Aanvoer 4800 stuks. Prij zen: kippeneieren f 2.50f 3 per 100 stuks. Voorhaven. Prijzen: Kippeneren f 2.65 f 2.95, heneieren f 2.40f 2.60, beiden per 100 stuks. Handel vine. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1935. Plaatselijk Nieuws Gemeenteraad. Nieuw-Lekkerland. Een openbare ver gadering van den gemeenteraad is belegd op Vrijdag 15 Febrdes voorm iddags om 9 uur. De agenda bevat de volgende pun ten: 1 Mededeelingen en ingekomen stuk ken 2 Kohiei hondenbelasting 1935. 3 Kohieren verlirhtingsbelasting over de ja ren 1934 en 1935. 4 Aanvulling van de algemeene politieverordening. 5 Bouwver ordening. 6 Begrootingswijziging. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie, lichting 1936, bedraagt 37, van wie 13 vrijstelling wegens broe- derdienst hebben. De heer P. v. d. Wouden, houder van het post-, telegraaf- en telefoonkan toor, kan wegens ziekte zijn functie niet waarnemen. Tot plaatsvervangster is be noemd mej. A. L. Verzijl, alhier. Te glad. Nieuw-Lekkerland. De 28-jarige mej. M. van S. te Kinderdijk had Maandag het ongeluk door de gladheid te vallen, waar door zij een been brak. ür. Hooftman verleende geneeskundige hulp. Tijdig Nieuwpoori Dinsdagmorgen omstreeks 10 uur. begaf het 3-jarig dochtertje van den heer J. M.. wonende aan de Buiten haven. zich buiten de woning op straat, hetwelk bijna terstond door de moeder werd opgemerkt. De vrouw, die zicJi on middellijk op de hoogte wilde stellen waar de kleine zoo gauw gebleven was. ontdekte dat haar kind in hei- water van $e Bui tenhaven was gevallen. Zij sprong bij haar kind en wist dit boven water te brengen waarna béiden door toegeschoten hulp op den wal werden gebracht. Zoo doende liep dit ongeval zonder ernstige gevolgen af. Teveel gewaagd. Polsbroek. Zondagmorgen had de heer B. de J. het aangedurfd om zich van uit Hoenkoop, waar hij in betrekking is, op schaatsen naar zijn ouders te begeven. Reeds was een groot deel van den af stand afgelegd, toen op een gegeven oo- genblik de nog zwakke ijsvloer het begaf, en de heer de J. met het natte element kennis maakte Hij wist zich echter spoedig weer op het droge te werken en zocht vlug de koesterende warmte van de ouderlijke woning op. Stolwijk. Zaterdagmorgen liep van een auto van den heer J. Oskam in het Beij- ersche onder deze gemeente, juist toen hij over een brug kwam rijden en een bocht moest maken, het achterwiel af. Doordal de heer Oskam' daar zeer lang zaam reed, bleef de auto op den weg en ded,n zich geen ongelukken voor. Het verkeer werd eenigen tijd over den smal- len kant geleid. Stolwijk. Doordat het brughpofd aan de Beijersehe brug steeds overhelt, kon dê brug bijna niet meer opgehaald of neerl gelaten worden. Thms is men vanwege de Krimpenerwaard bezig, het eene brug hoofd weg te breken en wat terug te wer ken. Men hoopt dat hierdoor het euvel verholpen zal zijn. Aan deze brug onder vinden dp schippers ook meermalen veel moeite bij het ONGELUK OP SPOORLIJN GOUDA-y ALPHEN. Auto tegen trein gebotst. Waddinxveen. Maandagmorgen is op de nieuwe spoorlijn GoudaAlphen a.d. Rijn het eerste ongeluk gebeurd. Er moest hier op den onbewaaklen overweg in den Kerkweg een met zand geladen vracht auto van den expediteur G. Dekker te Nieuwerkerk a.d IJssel passeeren. De chauffeur, de 24-jarige J. Baas. eveneens uit Nieuwerkerk, verwaarde de signalen van den uit Boskoop naderenden trein met die van een auto, welke hij achter zich dacht. Hij haalde naar rechts uit, zonder te letten op den overweg, waar plolseling de trein passeerde. De auto reed tegen den trein op, werd opzij ge smakt en aan de voorzijde geheel ver nield. De cabine bleef gespaard én daar mee de chauffeur, jlie door don schok van zijn plaats vloog en een n'et ernstige hoofdwonde kreeg, welke een dokter heeft verbonden. De motortrein raakte defect en kon de reis niet voortzetten De wagen is aan den volgenden tren gekoppeld en met een half uur vertraging naar Gouda gebracht. Verder had de treinenloop geen stagnat e. Waddinxveen. Op de vaart aan de Klei- kade zakte de 18-jarige Van D., die daar aan het schaatsenrijden was, door het ijs. Met behulp van een lat wist men den drenkeling op het droge te halen. Gouden bruiloft. IJsselsiein. Zondag heeft het echtpaar P. Balk—de Bruin zijn gouden ech, feest gevierd. Zaterdagmorgen deed de vischkoop- man 0. aangifte, dat bij hem een konijn was ontvreemd. In verband daarmede is eeh huiszoeking verricht, doch zonder re sultaat. De heer W Oskam heeft de nog in gebruik zijnde Geref. Kerk aan de Ha venstraat onderhands gekocht. Waar schijnlijk wordt de kerk afgebroken en zullen er huizen voor in de plaats komen IJsselstein. Een zoontje van den heeé L. geraakte onder het spelen in de grachl aan liet Plantsoen. De vader, die inmid-' dels gewaarschuwd was. wist den kleine» behouden op het droge te brengen. „SCHEIDSRECHTERSVEREEN. GOUDA EN,, OMSTREKEN. Gisteravond hield de „Scheidsrechters- vereenigirfg Gouda en Omstreken" haar eerste algemeene vergadering in hotel „Ter Gouw" te Gouda. Ondanks het slechte weer waren bijna alle leden tegen woordig. Na een openingswoord door den voorzitter, den heer S H. v. d. Kraats, het lezen der notulen en ingekomen stuk ken, wordt als gedragslijn der vereeniging bepaald het houden van vergaderingen,1 met een ontwikkelend en daarna ontspan nend karakter. Het werkprogramma zal in de maand Maart o.m. bevatten eon le zing, te houden door den heer J. P. van Bel. de gekende voetbalpropagandi^t on. met Paschen zal een voetbalwedstrijd wor den georganiseerd. Het voorloopig bestuur werd thans definitief gekozen, dat d« functies onderling heeft verdeeid als volgt: S H. v. d. Kraats, voorzitter; J. M'uurling, secretaris: W. Bruymka, pen ningmeester; M. Col la, vice-vooizitt.T; L. Laukhorst, 2de secretaris Bre<Hlvoe-i® werden daarna statuten èn huisnoadolijk reglempnt besproken en tenslotte na eeni ge wijzigingen vastgesteld. Een begvootingj gebaseerd op 40 leden werd sluitend ge- maakt met een bedrag van f 167,50. Do) contributie werd bepaald op f 4,50 per lid) per jaar; werkloozen f 3. daar deze heb orgaan ,.De Scheidsrechter" gra is ont-* vangen. Tenslotte werden nog verschillett-, do zaken van ondergeschikt belaag be-/ hande'd. waarna de voorzitter Jeae ge-/ animeerde vergadering sloot. Ameida. Het eerste elftal van RohcW ondernam Zondag een vergeefsche rei» naar IJsselstp n I, aangezien de scheids-» rechter het veld onbespeelbaar achtte. Voor het tweede elftal was een thijisJ wedstrijd vastgesteld tegen „De Meern 11* De Meern-mannen stonden gekleed in) sportcostuum, maar om 2 uur bleken! slechts drie Rohda-spelers present te zijnj Er werd tot half drie gewacht, waarna d« scheidsrechter beginnen blies, maar ook toen bleek dat niet meer dan vier speler» van Rohda aanwezig waren, daarna d» sche'dsrechter den wedstrijd aflastte. De Rohda-spefers dienen te weten dat, al is het terrein hard en de wind guur* dat nog geen motief is om weg te blijven. MET BRANDSTICHTING GEDREIGD. Voor de Rotterdamsche rechtbank stoncf terecht. A. V. uit Haastrecht, verdacht van poging tot en bedre ging met brandstich ting. In November van het vorige jaar vroeg verd. aan zijn moeder f 1,50 voor het voldoen van een boete. De moedert wilde dit geld niet geven en bij de daar op volgende woordenwisseling heeft de< zon gedreigd de gordijnen in brand ta steken, als hem dit geld niet werd be-) taald. Ook zijn vader voelde niets vootl het betalen van het bedrag. De jongen» heeft toen papier met petroleum overgo-, ten, in brand gestoken en het in de rich-» t ng van de schuur geschopt, waar de vjk der het heeft uitgetrapt. Verd. zeide. dak het niet zijn bedoeling was geweest brand te stichten, doch dat» hij alleen daarmee had gedreigd om geld te krijgen De ouders werden als getuigen gehoordU Het O.M. eischte zes maanden gevanJ geniss'raf. voorwaardelijk, met een proef-/ tijd van drie jaren. Uitspraak 26 Februari. NED. HERV. KERK. CAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Geref.' Evangelisatie. Donderdag 14 Februari 's avonds 7.30 uur. de heer J. Kars. OTTOI.AND Donderdag 14 Febdoari, *s avonds 6.30 uur, Ds. L. Blok, van Brandwijk. Rede voor den Gereformeerde* Zendinesbond. POLSBROEK en VIJST. Donderdag 14 Februari, 's avonds 6.30 uur, Ds. Wj Vroegindeweij, van Zegveld. Rede voor het Leerstoel- en Studiefonds met Collecte. GEREF. KERKEN. IvOPÏK. Donderdag 14 Februari, 's ar. 7 80 uur, Prof. Dr. den Hartog, van Kam pen. Lezing voor de Jongelings-Vereeni- ging. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOORT Donderdag 14 Febru ari. 's avonds 6.30 uur, Ds. De Jong, van 's-Gravenhage. NOORDELOOS. Vrijdag 15 Februari, 's avonds 6.30 uur, De. Van Gruppen, van Zwaagwesteinde. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a d. LJSSEL. Lokaal Daeoeta. straat. Donderdag 14 Februari, 'a avond», 730 tror, Ds. A. van Zon. Jan Musch gaf gisteren les in voordrachtskunst aan de universi- ton- von Pmf v Riinhork to Jn-il Langedtjk. de bekende Nederlandsche schaatsenrijder, die samen met Lou Dijkstra deelneemt aan de wereldkampioenschappen hardrijden te Malmö op Amsterdam. 16 en 17 Febr. a.s., bij zijn dagelijkschen arbeid. Hoe de reddingsdienst in het hooggebergte werkt. Op het laatste h.M. de Koningin maakt met vorstin van Erbach (r.), die momenteel als gast van H.M. In de residentie vertoeft, een nippertje hebben de redders den verongelukte gevonden. door de stad Bij de Schutsluis te Katerveer nabij Zwolle ls het ijzeren bruggedeelte aangekomen, dat bestemd is voor de overspanning over de Willems vaart. - Vrydaga wordt het "«"-r de plaats van bestemming overgebracht. J. Guillaume demonstreert op de Seine onzinkbare boot,

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2