wSgS® DE HOLLANDSCHE KAPERS. Onverana Si Wat geeft de Radio. grfaaldhheerbe"' hMW<" °°k Gemengd Nieuws. Marktberichten Donderdag 21 Februari. Hilversum. 1875 M. A.VR O. 8 uur Gra- mofoon; 10 uur Morgenwijding; 10.15 uur Gramofoon; 10.30 uur Vidol voordracht; 11 uur Knipcursus Kinderkleoding; 11.30 uur Pianovoordracht; 12 uur Concert door het Omroep-Orkest en Gramofoon; 2 uur Con- oert door het Ensemble Joop de Leur en Gerda Broekhuizen; 3 uur Naaicursus; 4 uur Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zie ken en ouden va* dagen; 4.30 uur Gramo foon; 4 46 uur Voor grootere Kinderen. Opvoering van „Aleen op de Wereld"; 530 uur Concert door het A.V.R O.-Octet; 6 30 uur Sportpraatje. door den heer H. Hol lander; 7 uur Radio Volkszang onder lei ding van P. C. Poortman; 7.30 uur En- gelsche les voor gevorderden; 8 uur Nieuws berichten; 8.05 uur Gramofoon; 8.15 uur Concert door het Concertgebouw-Orkest en Piano; (n de pauze: Gramofoon; 1030 uur Concert door KoVacs Lajos en zijn Orkest; 11 uur Nieuwsberichten; 11.10 uur Gra mofoon 11.15 uur Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest. Huizen. 301.5 M K.R.O. 8—9.15 Concert; N.C.R.V. 1010.15 Leger des Heils-kwar- tiertje; 10.15—-10.45 Morgendienst door Ds. J. A. P. A. Stellwag; 10.45—11 Gramofoon: K.R O. 11—11.30 Gra mofoon; 11.3012 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15 2 Concert door het K R O.-Orkest en Gramofoon: N.C.R.V. 2—3 Cursus fraaie handwerken: 33.30 Vrouwenhalfuurtje; 3.903.46 Gramofoon; 45 Bijbellezing door Ds H. P. Brandt; 5—5.30 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5 30—3 43 Concert (Harp en Viool) en Gramofoon; 6.496.58 CN.V.-kwartiertje. Spreker: J. Schipper; 7pl.m. 7.15 Nieuwsberichten; pijn. 7.157 30 Gramofoon of een kwar tiertje Radio-reportage; 7.90—8 Weekover zicht: „Wat er op d© wereld gebeurt** door Corn. A. Crayó; 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.05—8.15 Gramofoon; 8.158 45 Archeo logische cursus (V): „Huiselijk leven on der oud-Tsraal" door Dr. W. J. de Wilde; 8.46015 Zang door het Geref. Evang. Zangkoor „Immanueï" te Amsterdam; 0469 46 Vervolg Archeologische Cursus 00: 9.461016 Vervolg Zang; 1010.05 Nieuwsberichten; 10.15—11.90 Gramofoon. R. Limburg uit Den Haag. Deze behan delde het onderwerp „Vreest niet". Dit woord, zegt spr. is een refrein door den geheelen bijbel heen, maar die vrees heerscht ondanks dat woord alom. Ver volgens haalt spr. gedeelten aan uit een boek van Stanly Jones, die zegt, dat wij een kerk hebben, maar een met gesloten deuren. Zoo'n kerk is ook deze beweging, die heeft ook gesloten deuren en durft de koe niet bij de horens te pakken. Het evan gelie kent echter die vrees niet. Bij ons. zegt spr. verder, worden vrees en geloof tegenover elkander gezet, maar het moest eigenlijk zijn, Vreest niet, gelooft alleen lijk; ook dat is een kardinaalpunt uit den Bijbel. Wij ook moeten weten, dat Gods Koninkrijk komende is en dienen te staan als voorposten van dat rijk. Thans zien wij echter nog, dat rondom ons al les gebaseerd is op macht, haat en ge weld. en dat is niet de geest van Chris tus. Het gebed staat te weinig in het cen trum, ook van onze beweging. Ons bid den moet worden, overgave, en wij moe ten leeren te zeggen: „Niet mijn wil, maar Uw wil geschiede". Nadat de spr. zijn rede geëindigd had, volgde een onderlinge gedachtenwisseling welke Zondagmiddag werd vervolgd, 's Morgens woonden allen den kerkdienst in de Ned. Herv. kerk bij en te ruim 4 uur ging men huiswaarts. Bleskensgraaf. Niet Woensdag 20 Fe bruari, zooals het voornemen was, doch Vrijdag 22 Febr., 's avonds 6.30 uur gaat ds. P. Zandt van Delft, voor in de Ned. Herv. Kerk. De gemeente-begrooting 1935 is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Aan J. Verhoef, C. Pellikaan en J. I C. de Haan is voor goed vrijstelling van j den dienstplicht verleend wegens broeder- j dienst. Vrijdag 22 Februari. 1875 M. VjULA. 8 uur VjL R.A.-Marsohlied; 8.06 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; VjLR.A. 10.15 uur Rolien Numan draagt voor; 10.95 uur Concert door het Drukker'g Se lect Trkx; 11 uur Rolien Numan draagt Voor; 11^0 uur Concert door het Druk ker s Select Trio-, 11.45 uur Gramofoon; A,VjR.O. 12 uur Concert door Kovacs Lar jas en zijn Orkest en Gramofoon; 2 uur Amy Groeskampten Have over; „De Laoh"*; 2.20 uur Gramofoon; 3 uur Een «ror Negerkfrnst door Ank van der Moer en Mr. H. M. Merkelbach; V.AJR.A. 4.05 war Knipcursus 4.50 nur Gramofoon; 5 u*r Na Schooltijd; 5.30 uur Gramofoon; 6 nar Concert door Orvitropia; 6.30 uur Pianospel; 6*46 uur Concert door Orvitro pia; 780 uuV Wetten van dezen tijd (III). C. v. d. lende over: „De uitvoering der be- drijfsradenwet": 7.50 nur Gramofpon; 7.57 war S.O.S.-herichten; V.PJl.O. 8 uur Cur sus: Godsdiernstige vormen en gebruiken in het gezin. 7de voordracht: De alles be- heerschende vraag. Spreker: Ds. J. W. r. Nieuwenhuyzen; 830 uur Handel-herden- kign; 9 uur Cursus: Vader en Moeder religie. 7e voordracht:' Het Moeder-motief in de Romantiek. De wijsgeeren Goethe en Nietzsche tegenover Kant. Spreker: Dr. J. G. A. Fetter; 930 nur Handel-herdenking; 10 uur Nieuwsberichten; 10 15 uur Lezing: George Frederick Handel. Spreker: B. v. d. Sigtenhorst Meyer; V.A.R.A. 11—12 Gramofoon. Hulzen. 301.5 M. K RO. 8—9.16 Concert; 1010.30 Gramofoon: 10.3011 M'uziek- uitzending voor fabrieken; 11—11.30 Gra mofoon: 11.3012 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 121512.45 Gra mofoon; 12.46—1.30 Concert door het K.. R.O.-Orkest; 1.301.50 Gramofoon: 1.50 —240 Concert door het K R.O.-Orkest; 2.403 Gramofoon; 3—3.45 Concert door het K.R.O.-Orkost; 45 Het oude Neder- landsohe Lied door Anny Piscaer; 5—6.30 Land- en Tuinbouwhalfuurtje door Th. Arts; 5.306 Concert door Garia Rosen ew haar Tzigane Orkest: 6—6 30 Gramo foon; 6.307 Concert door Carla Rosen en haar Tziganè Orkest; 7.15—7.30 Zwerf tochten door Equatoriaal Afrika door Dr. Paul Julien; 7 35—8 Gramofoon; 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.05—9 45 Aansluiting met de Stadsgehoorzaal te Leiden. Propa- ganda-avond van de Vereeniging Vrijw. Landstormcorps ..Motorifienst", Sectie Leiden: 9 4610.30 Concert door het K.R. O Symphonie-Orkest (U.S.O.); 10.30— 10.35 Nieuwsberichten; 10.3510 50 Rond om de bouw van de St. Pieter. door L'Abor; 10.50—1125 VervolgConcert, 11 2512 Gramofoon. „Kerk en Vrede". Arkel Vanwege de vereeniging „Kerk an Vrede", gewest Zuid-Holland werd bier in de jeugdherberg een conferentie gehouden, waaraan personen deelnamen uit verschillende oorden. Zaterdagavond acht uur werd deze bijeenkomst geopend door den tweeden voorzitter der afd., den heer Nunnikhoven, die na een welkom bet woerd gaf aan des spreker, deu beer G i essen-Nieuwkerk. Den uitslag der schietoefeningen van den B.V.L. k ala volgt; Koningschutters: 1ste prijs A. Ha- merpagt, 2e prijs A van Harten. Scherpschutters: 1ste pr. G. Kooiman, 2e pr. M. v. d. Bosch, 3e pr. W. Hamar- ling, 4e pr. D. Bona. Schutters la klas: late pr. T van Dijk, 2e pr. D. Schakel, 3e pc. P. G. Rietveld, 4e pr. H. den Toom. Ook in de» gemeente en in het na burige Peursum, heeft de storm nogal schade aangericht, vooral aan rieten da ken. Van deze waren vrij groote stukken geheel weggerukt Ook schoorsteenen moes ten het hier en daar ontgelden, terwijl van het transformatorenhuis bij de N. H. Kerk het geheele dak werd afgerukt Zondag was men druk bezig vanwege de Centrale met reparoeren. Ook moest vanwege de storm, de z.g. melkboot van „Samenwer king" huiswaarts keeren. Een der motor ren van den heer Goedhart Was op een ondergeloopen stuk tend terecht gekomen doch kon op eigen krachten weer vrij komen. Ouderavonden. Glessen-Nieuwkerk. Vrijdag en Zater dag 22 en 23 Februari worden feestelijke ouderavonden gehouden in de openbare school, don eersten avond voor schoolkin deren, ouders en genoodigden. den twee den avond voor het publiek. Tot dekking der onkosten wordt een verloting gehou den op die avonden: de prijzen zijn te be zichtigen in de etalage van den heer A. de Bruijn. Oudercom missie. Hardlnxveld. De» week vergaderde in school IV de oudercommissie, teneinde van gedachten te w;sselen oyer het voorstel van de oudercommissie van school II tot invoering va.n schoolkleeding, met name schoeisel. Op de» vergadering was. mede aanwezig de heer G. Tukker, 'het sinds Februari in functie zijnd hoofd, met wien nader kennis werd gemaakt, benevens de heer D. de Ruijter, afgevaard gde van de oudercommissie van school III. Stemmen gingen op om de afdeeling Hardinxveld van het Nationaal Crisiscomité te verzoe ken in voorkomende gevallen, zoo noodig hulp te bieden. Het werd gewenscht ge acht, dat alle oudercommissies, zoowel van de bijzondere als van de openbare scholen, zich over deze kwestie uitspra ken, waarom werd besloten aan de ouder commissie van school III (waarvan het initiatief uitging) te verzoeken zoo moge lijk een gecombineerde vergadering van alle oudercommi8sies, benevens de school hoofden in de» gemeente uit te schrij ven De» week is aan de armen van wege het Nationaal Crisiscomité weder een wagon eierkolen verstrekt. Ru:m 140 gezinnen hebben één H.L. ontvangen. De zangvereeniging „Zang Veredelt" en het kinderkoor, zullen Vrijdag een uit voering geven in de zaal van den heer A. J. Rijkaart te Boven-Hadrinxveld. Gevonden: een vulpotlood, Riv. A 449; een belastingplaatje, Riv. A 009; rij- wielplaatje, Riv. B 223; een mes, Riv. B 613; een Lipssleutel, Riv R 631; een ge ruite ceintuur, Riv. B 282. Verloren: een belast-ngplaatje m etui, Riv. B 307. een blauwe ceintuur, Riv B 245; rijwielplaatje, R v. B 438; een gouden dames-»gelring, Riv. B 465. Hoog-Blokland. Vrijdag heeft de af deeling Hoornaar van het A. N. B. haar jaarvergadering gehouden ten huize vau den heer G. Hooikaas Op de» vergade ring was de heer H. Kaper uit Haarlem, de bondsjeugdleider. tegenwoordig en ret- ♦e op duidelijke wij» het belang der or- ur jeugdig» personen uiteen. Na zijn vertrek werd de hu shoudelijke vergadering voortgezet. De notulen wer den tot de volgende vergadering aange houden. Hierna volgde 't verslag van den penningmeester, dat na verklaring der controlecommissie werd goedgekeurd. Er was een batig saldo van f 34,74. Het aan tal werkloo»ndagen bedroeg 979. Daar de afdeeling 10 leden telt, blijkt hieruit,, dat de werkloosheid groot is. H erna volgde de bestuursverkiezing. De heer G. Hooikaas werd herkozen als penn ng- meester De voorzitter, de heer J. Hart- koorn,. heeft bedankt. In zijn plaats werd de heer W. van Houwelingen gekozea. De heer R. v. d. Giessen werd tot secre taris benoemd. Als leden der controle commissie werden de heeren W. Kroon en F. C. Slob gekozen. Ned. Herv. Melsjesvereen. Hoornaar, De Ned. Herv. Meisjesver- eeniging op Geref. Grondslag, hield in de chr. school haar 2e jaarvergadering. De he 0. de Raad sprak een openingswoord i aanleid van 2 Kon. 5 14 en verschillende leden leverden voordrachten en opstellen. In de pau» en na afloop hoe wij werden handwerken verkocht ten bate van wachtte de Ned. Herv. Kerk, welke verkoop ruim f 60 opbracht. Een collecte bracht f 21 op. Een boom verhuisd. Hoornaar. Door de hevige storm van Zaterdagnacht moesten vele boomen het ontgelden. Bij de Gebr. de Bruijn werd zelfs een boom van 2 M. middellijn om ver gesleurd. De» boom stond op het erf en is nu in de tuin terecht gekomen. Een I emmeratelling en eenige vruchtboomen j werden door den val verwoest Bij den landbouwer A. woeien veel pannen van het dak van de schuur, hetgeen soms ge vaar voor het verkeer opleverde. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan de» week als werkzoekenden ingeschreven 8 loearbeidera, fabrieks arbeider» en 2 opperliedea. Lex mond. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. zal, wanneer haar predikant zijn arbeid hervat zal hebben, bij eventueel te vervullen mcaturebeurten predikanten van elders in de avondgodsdienstoefening laten voorgaan. Evenals vorige jaren zal de» week in de chr. school een ouderavond worden gehouden. De belangstelling voor de» avonden was in de laatste jaren steeds toenemend. Tengevolge van het wassende water staan de uiterwaarden de laatste dagen voor een groot gedeelte blank. Een ver schijnsel dat zich de laatste jaren niet heeft voorgedaan. Een verscherpte maatregel van het dijkbestuur kan worden genoemd het feit dat voor het beplanten van den dijkberm met vruchtboomen, hetgeen tot dusver aan den binnenkant op aanvraag steeds werd goedgekeurd, thans geen toestem ming meer wordt verleend. Ook moeten sommige hooge doornhagen worden ver wijderd. Bazar. zing van de raadsleden zal plaats hebben op 14 Mei. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan 60 werkloozen ingeschreven, te Leerbroek 12 en te Nieuwland 28. Muziekuitvoering. Meerkerk. Donderdagavond gaf de mu ziekvereniging „Euphonia" in het hotel van de wed. G. van der Ham In tweede uitvoering. De zaal was goed be zet. De muzieknummers werden keurig vertolkt. In de pauze werd een tooncel- stuk „Plicht boven Liefde'" opgevoerd en een voordracht gehouden „Hot kamerlid van Bobbersdorp". Een gezallig bal be sloot den avond. Meerkerk. Op 27 Februari, n.m. 4 uur, zal burgemeester G. Slob, beschermheer van de muziekvereeniging „Euphonia", de bazar openen, die de vereeniging houdt tot versterking van de kas. Men is overgegaan tot den aankoop der buizen en verdere benoodigheden ten behoeve van de waterleid ng „De Alblas- serwaard en de Vijfheerenlanden". Wan neer met 't werk zal worden begonnen is nog niet definitief besloten. Het plan was, 1 Maart het graafwerk te doen aanvan gen, doch dat zal wel 1 April worden. Ouderavond en afscheid. Donderdagavond zal een ouderavond vanwege de Bijz. School wor den gehouden, waarbij de heer Notting, hoofd dier school, afscheid zal nemen van ouders en leerlingen. De school verliest in hem een uitstekend hoofd. Hij hoopt zioh met zyn gezin" te Zeist te gaan ves tigen. Vanwege de leerlingen zal hem een cadeau worden aangeboden. De candidaatstelling voor de verk e- Bond van Kaasproducenten. Noordeloos. Voor den bond van Kaas producenten en de Jongerengroep van Kaasproducenten, afd. Noordeloos, trad in hot cafe van den heer W. de Zwart op de heer W. C. Molenaar van Berkenwou- de, adjunct secretaris van 't hoofdbestuur van den Bond van Kaasproducenten, met het onderwerp „De crisis maatregelen en tegenover staan". Spr. ver- j j 1v.rJvan de exportzorg, waarop de hond by de regeering heeft, aange- 'drongen. dan van de verschillende crisis maatregelen, die feitelijk toch maar lap middelen zijn, en behandelde de verschil lende erfwetten met wat zij gebracht hebben. De zuivelwet is de eenige wet, waar de veehouders in deze streek iets' Da minister had gereïend otSaild per liter melk (4 cent grondprijs plus 2 cent toeslag). Deze richtprijs is nimmer be reikt. De goede zijde van deze wet is ech ter dat men hier in ieder geral directe steun ontrangt. Indirecte steun kan men het feit noemen dat de boterprije op peU ie gebleven. Indien dit niet het geval wm geweest, was er ontzaglijk veel melk ge vloeid voor de bereiding van kaas met do nadeelige gevolgen adn afvoering van de productie verbonden. Daarna kwam het graanmonopoüe ter sprake. Spr. deed goed uitkomen dat de hond er naar streeft dit graanmonopoüe te doen verdwijnen. Inplaats van produc tiesteun, grondsteun. Wanneer de bodemcultuur gesteund hm-1' ""t„fén POt' 18 de feedeeling veel billijker. Wanneer dit systeem door de regeering ingevoerd wordt, kan de boer zelf zUn bedrijf inrichten naar de omstan- digheden. De aandacht moet vooral gericht blij- ven op de zuivelpositie op de buitenland- sche markt. De akkerbouw kan niet tegen de geweldige productie van Amerika en Rusland op de wereldmarkt concurreeren. Ook de productiekosten moeten omlaag, en dit moet vooral ook gezocht wordtïï in vermindering van de vaste lasten. v" ïPrd m8t prroo<6 aa"dacM gevolgd. Van de gelegenheid tot vragen Stellen werd met veel gebruik gemaakt Noordeloos. Vrijdag 22 Febr. a.8. hoopt de Ned. Herv. Jongelingsvereen. „Samuël" gecombineerd met de Mannenvereeniging „Onderzoekt de Schriften", hnn jaarver-- gadenng te houden in de bijz. schoof De heer A. de Haan, lid van de mu ziekvereeniging „Volharding" zal op 2e Paaschdag deelnemen aan het dile 'anten- concours, uitgeschreven door 't Schoonho- vensch Dilettanten Orkest. Hij zal (har uitkomen in de tweede afdeeling, met het eigengeko»n muzieknummer „Vers 1' Ho rizont", fantasie voor Cornet a Piston en Bugle, par. comp. H. Borrel. De melkverkoopers hebbep met in gang van Maandag j.l. de prijs van de melk verlaagd van 8 op 7 cent per liter. Geref. Meisjesvereeniging. Ottoland. De Gereformeerde meisies- vereenig ng „Bid en Werk" hield onder leiding van ds. J. W. Dragt haar 16e jaarvergadering in het Vereenigingsge- bouw. Uit het jaarverslag van de secre taresse. mej. J. E. Vlot bleek, dat het aantal leden van 15 tot 11 was gedaald. Vervaardigd werden in het afgeloopen jaar 72 kleedingstukken, die aan een 10- NSDAG 20 FEBRUARI 1935 tal gezinnen waren uitgedeeld. Een extra gift aan kleedingstukken was in dank aanvaard. Hierop volgden inleidingen, voordrachten enz, welke goed ingestu deerd bleken te zijn. Afgevaardigden vam kerkeraad, Geref. Jongelings- en Knapen- vereeniging en de Ned. Herv. Meisjes vereeniging „Martha" brachten hun ge- lukwenschen over, terwijl van den heer burgemeester en diens echtgenoote, de zustervereenigingen te Goudriaan en Slie- drecht, het oud-lid mej. W. Blom en van zuster P. van Heeren schriftelijke geluk- wenschen waren ingekomen. In de pauze werd een collecte gehon- den, welke ruim f 9 opbracht, terwijl chocolademelk en gebak werden rondge diend. Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse bleek, dat de inkomsten bedroegen f 94.46, de uitgaven f 94.32, zoodat er een batig saldo was van f 0,14 Dak ingestort Ottoland. Door den hevigen storm van Zaterdag zijn van verschillende gebouwen de dakpannen afgewaa d en vernield, boo men ontworteld enz. Te ongeveer 10 uur in den avond werd bij den veehouder M. de J. de voorgevel ingedrukt, waardoor} het geheele pannen dak boven het voor huis afbrak en op den zolder terechii kwam, die eveneens bezweek. Bijna al het i» het voorhuis aanwezige huisraad werdl vernield. De kinderen bleven ongedeerd- hoewel groote stukken steen op het lediJ kant aan het voeteinde waren neergeval len. Het mag een wonder heeten, dat de kinderen en ook de overige bewoners geen. letsel opgeloopen hebben. De in dé Ned. Herv. Kerk gehouden collecte tijdens een spreekbeurt door Da. Blok uit Brandwijk, voor den Gerefor. meerden Zendingsbond, bracht f 21,68 op, Bij de bestuursverkiezing v&a Ned. Herv. Meisjesvereeniging Mar*ha, werden alle aftredenden met algemeens stemmen herkozen. Schefluinen. De téorrn van Zaterdag* avond had tot gevolg, dat verschillende gezinnen van elect riechen stroom verstop ken raakten, dat er een defect kwam aan de eiectr. straatverlichting, waardoor da lampen den geheelen Zondag bleven bran* den en dat de abonnéy» der radiocentraUt geen muziek hadden. De mondorgelchA DOK. heeft Za terdagavond een uitvoering in de schooi? gegeven. Acht muzieknummers werden^ onder leiding van den heer R. M. Zwang uit Dordrecht keurig uitgevoerd en gaveiW blijk, dat de club het laatste jaar hard) vooruitgegaan is. Veel bijval oogstte da» opvoering van de tooneelstukken „Amori en Bananen" en „Het elfde gebod", beide^ van Jac. Braun De heer Kou void nit Gor-t kum gaf in de pauze vroolijke muziek. De opkomst was ondanks hot zeen slechte weer groot. Schietwedstrijd. Wijngaarden. De schietvereenlging J). 0. S." hield haar jaarlijkschen schietwed strijd. Het maximum aantal punten ba* droeg 120. De uitslag was als volgt; le klasse: P. Koorevaar Wzn. 118 le prijs; P. Hooijkaas 115 p. 2e pr.; W« Koorevaar Wzn. 115 p. 3e pr^ P. A. Koorevaar Pzn. 112 p. 4« pr. 2de klasse: P. Stuij 119 p. le pr.; W. Kok 110 p. 2e pr.; A. P. Koorevaar Pzn. 110 p. 3e pr.; CL P .Stuij 108 p. 4e pr. 3e klasse; F. Stuij 108 p. le pr.; T« Vonk 107 p. 2e pr.; L. Leeuwis 92 p. 3e pr.; G. Koorevaar Wzn. 82 p. 4e pr.; GL Baan 63 p. 5e pr. Voor den schutter die m zijn serie het meest evenredig aantal punten wist te be halen, was een extra prijs beschikbaar gesteld. Deze viel ten deel aan den heer P. Stuij, die een serie schoot van 9 x 12 en 1 x 11 p. De prijzen bestonden sit luxo en huishoudelijke voorwerpen. Alblasserdam. Ook hier heeft de storm van Zaterdagavond zijn invloed laten gel den. Op de scheepswerf voorheen J. Smit Gzn. gingen 3 groote ijzeren stellingpalen met betonnen voet (wegende 2 ton) tegen de vlakte. Van verschillende huizen vlo gen pannen van de daken en werden schoorsteenen vernield. 103. Na een prachtige wandeling door de mooiste gedeelten van de schitterende omgeving, waarbij kennis maakten met da laatste sporen ma een heel oude be schaving, gingen ze even uitrusten aan den oever van het meer. 104. Terwijl ze daar zaten, kwam een kano naderbij, waarin een jongen en een meisje zaten, die met verholen mewwo- gierigheid de vreemdedingen opnamen. Het waren Tuan en Inez, de zoon en de dood* ter wd den rost 5 WOENSDAG 20 FEBBUABt 193Ö GINGER „EEN „BOMAANSLAG". Op het gebouw van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Gisternacht is op het gebouw van Maat schappelijk Hulpbetoon te Rotterdam een soort „bomaanslag" gepleegd. Om half 3 werden bewoners in de omgeving van dit gebouw, dat aan het Achterklooster grenst opgeschrikt door een hevigen knal. Poli tie snelde toe en vond een uit elkaar ge sprongen stuk gasbuis, dat in een rooster voor luchtverversching dienende, in den gevel was geplaatst. De gasbuis is uit elkaar geslagen. De schade, welke is toe gebracht, is gering. Een aantal rnitenvan het gebouw sprong. De politie arresteerde drie mannen, die op verdachte wijze zich in de omgeving ophielden, den 24-jarigen H. M., den 34- jarigen P- d. EL en den 26-jar. L. v. W. Gistermorgen is nog een vierde aangehou den, de 26-jarige BL v. L. Zij behooren tot •en communistische vereeniging en men neemt aan, dat de namaak „bomaan- elag" als demonstratie is bedoeld. De man nen ontkennen, iets met den aanslag uit staande te hebban, doch niettemin blijven si) in arrest Een artillerie-officier van de Hembrug sal een onderzoek naar de gebruikte springstof instellen. Men vermoedt dat de ontploffing tot «tand ia gebracht met eon lont HET AUTO-ONGELUK BIJ HERWIJNEN. Het Bjk wd dr. A. G M. Verbeek, ge neesheer-directeur van het St. Elisabets- gasthuis te Amersfoort, die Zaterdag avond tijdens den hevigen. storm met zijn an to onder Herwijnen in de rivier was ge reden en daarbij om het leven kwam, is Maandagavond op slechts enkele meters van de plaats, waar de auto in de Waal reed, opgehaald. Het Tijk is voorloopig overgebracht naar het lijkenhuis je te Herwijnen, vanwaar het naar Obs is ver voerd, waar de teraardebestelling zal plaats vinden. TE VEEL WATER BINNENGEKREGEN. Gevolg: het schip schonk. Maandagmiddag werd te Rotterdam de „Titaan I", een oude torpedoboot, door de sleepboot „Nieuwe Zorg" naar de Waalhaven gesleept. De „Titaan" had bij de vuilverbranding aan de Maashaven oud ijzer ingenomen. Het schip lag laag op het water, en hoewel het vrij stil was op de vivier, heeft de deining, veroorzaakt door voorbijvarende schepen, het water over het echip doen slaan, waardoor het omsloeg en zonk. Aan boord bevond zich de 63-jarige A. Hoegee, die nog tijdig kans zag zich zwemmende te redden. MOTOR TEGEN AUTO. Motorrijder gedood Maandagavond omstreeks 9 uur nader de op den Soestd ijkerstraatweg tusschen Baarn en Hilversum uit de richting Baarn een motorrijwiel, bestuurd door een 30- jarigen inwoner van Amersfoort, terwijl van de andere zijde een auto kwam, be stuurd door een heer uit Weesp. Door nog onbekende oorzaak botsten motor en auto in volle vaart tegen elkaar, tengevolge waarvan de auto kantelde en dwars over den weg kwam te liggèn. De motor werd vernield en de berijder werd onmiddellijk gedood. De bestuurder van de auto was zóó in de war, dat hij op een andermans fiets naar Hilversum reed en vandaar per auto naar zijn %oning te Weesp terug keerde, waar hij ia aangehouden. NIEUWE JACHT OP AUTOBUSSEN. Rondom de residentie. Gistermorgen hebben rijks- en gemeen tepolitie aan de grens van Den Haag weer «n klopjacht onder de wilde autobussen ran verschillende ondernemingen gehou den. De ondernemers hadden te voren een waarschuwing ontvangen van de politie, dat zou worden ingegrepen. Blijkbaar hebben zij de» waarschuwing niet ernstig opgenomen en men is derhalve toch van de verschillende reisbureaux vertrokken. Aan de grens der gemeente werden de bussen evenwel door rijks- en gemeente politie opgewacht. De reizigers moesten de bussen verlaten en tegen de chauffeurs is proces-verbaal opgemaakt. Zij kregen de waarschuwing mede, dat, indien zy dien dag opnieuw zouden worden bekeurd, de bus iu beslag genomen zou worden. Tevergeefs hebben de ondernemers nog getracht, langs andere wegen Den Haag te verlaten en binnen te rijden, zoo o.a. via Voorschoten en Veur. Maar ook hier >vas de politie op haaf hoede, zoodat de» jpzet ■ualokte. SNELTREIN AMSTERDAM-PARIJS ONTSPOORD. Geen slachtoffers. Nabij het dorpje Ghlin (België) ont spoorde de D-trein naar Parijs, die Dins dag uit Amsterdam vertrok. De locomo tief viel van den dijk, waardoor de kop peling van den trein brak. De tender en de voorste twee wagens vielen aan de ander? zijde van den dijk. De ontsporing heeft geen slachtoffers geëischt. Het on geluk gebeurde op slechts 6 K B. van Bergen, waar de locomotief eensklaps uit de 'rails liep. De materieele schade is niet groot. Kort na het ongeval passeerde de trein BrusselBergen op een aangrenzend spoor en nam de gestrande reizigers me de naar Bergen, waar een speciale trein werd samengesteld, waarmede de reizigers hun reis naar Parijs hebben voortge»t. Omtrent de oorzaak van de ontsporing verkeert men nog in het on»kere. Op de plaats van het ongeluk worden op het oogenblik reparaties aan den trein ver richt, zoodat de trein, toen hij de» plek naderde, zeer langzaam reed. waaraan het te danken is, dat de ontsporing geen ern stige gevolgen, heeft gehad. DICHT BIJ OSS. Meer politie gevraagd. Vanwege de toenemende onveiligheid in de omgeving van Oss, hebben de bur gemeesters van de Maasdorpen Lith, Lithoijen, Oyen, Megen en Alem geza menlijk een verzoekschrift tot den minis ter van defensie gericht, om in Lithoyen een vaste marechaussee-brigade te willen vestigen, in verband met de misdrijven en ▼eevuldig voorkomende diefstallen, rond om Oss. De huidige versterking der Os- sche marechaussee-brigade is van tijdelij- ken aard. Vijf van deze manschappen werden te Lithoyen gehuisvest. In het verzoekschrift vragen adressanten om de» tijdelijke be»tt ng in een vaste bri gade te willen om»tten of in elk geval de versterking nog geruimen tijd te wil len handhaven. DE BELGISCHE SOCIALISTEN HOUDEN HUN BETOOGING. Ondanks nadrukkelijk Verbod. De leiders der Belgische socialisten hebben besloten de door de regeering verboden betooging te Brussel op 24 Fe bruari toch te houden. De regeering zal worden geïfiterpelleerd omdat zij „de vrijheid geweld aandoet". Het congres van de socialistische partij zal tot een buitengewone zitting worden uitgenoodigd ten einde de houding vast te stellen, welke zal worden aangenomen, in dien de meerderheid van het parlement het besluit van de regeering goedkeurt. De plaatsvervangende burgemeester van Brussel, wethouder Goeis, heeft de veror dening laten aanplakken, waarbij de be tooging van 24 Februari word rijverboden. Ook door den gouverneur van Brabant ia in verband hiermede een verordening uit gevaardigd, volgens welke alle bewegin gen in groeipen naar de hoofdstad op 23 en 24 Februari en het laten rijden van auto bussen op de Brabantsche wegen of in Brussel worden verboden. Ook mogen geen extra treinen worden ingelascht. De ma rechaussee zad „in het belang van de open bare orde" speciaal toezicht houden op 't verkeer. AMERIKA BREIDT DE WEERMACHT UIT. 547 nieuwe oortogsvliegtuigen. De Amerikaansche legerbegrooting over het financieele jaar, dat op 30 Juni 1936 eindigt, beloopt in totaal 318.131.482 dol lar. hetgeen een verhooging beleekent van 48.815.548 dollar in vergelijking met het loopende jaar. De begrootingscomm ssie van bet Huis T&n Afgevaardigden heeft het ontwerp-begrooting goedgekeurd en zich zelfs nog bereid verklaard, een sup plementair cred'et toe te staan, indien president Roosevelt de legereffectieven wil verhoogen van 118.750 fi&t 165.000 man, waartoe hij reeds gemachtigd is. De be grooting voor de luchtstrijdkrachten, wel ke eveneens door de commissie s goed gekeurd. beloopt 45.600.444 dollar, tegen 26*376.490 in het loopende jaar. Er zijn voorts contracten goedgekeurd voor den bouw van 547 nieuwe vliegtuigen waar mede een uitgave van naar raming 7.686.753 dollar is gemoeid Het aantal besclvkbare vliegtuigen zal daardoor stij gen tot 1445. VERMISTE VLIEGERS TERECHT. Er heeft eenigen tijd ongerust heid bestaan over het lot van Lord Sem pill, die na zijn vertrek per vliegtuig van Rfmhung (op Timor) 17 Februari te 14 uur spoorloos was verdwenen Vijf mari nevliegtuigen zijn op onderzoek uitgegaan en hebben het vliegtuig te Tandjong Me- rak gevonden, vermoedelijk onbeschadigd. Van Lord Sempill wist men toen nog ge.en spoor te ontdekken, doch later bleek, uit een te Londen ontvangen bericht, dat hij in veiligheid was. SLACHTOFFERS VAN DEN ORKAAN IN POLEN. De orkaan welke twee etmalen boven Polen heeft gewoed, heeft tal van slacht offers geëischt. In Pommeren werden drie personen, die als gevolg van den sneeuw storm niet door den machinist waren op gemerkt, door een trein verpletterd. Twee meisjes, die bij Krakau over een brug liepen, werden in de rivier geslingerd en verdronken. In het Alhambra-theater te Havana stortte gisteravond het dak boven de ves tibule in, kort voordat de voorstelling een aanvang zou nemen. Het duurde langen tijd voor men de gewonden onder de puin- hoopen had weggehaald. Twaalf personen liepen verwondingen op, van wie er vier ernstig aan toe zijn Men veronderstelt, dat de last van het op het dak gevallen regenwater het ongeluk heeft veroorzaakt FELLE BRAND IN GRAAN SILO. Vijf dooden, 58 gewonden. In de silo's van een graan-export-maat- schappij te Rosario (Argentinië) heeft gis teren een buitgewoon groot© brand ge woed, waarbij Vijf personen werden ge dood en 58 personen zeer zware brand wonden hebben opgeloopen. De schade bedraa.gt meer. dan l1/» mil- lioen pesos. Zoodra het brandalarm was gegeven, rukte bijna het geheele brandweercorps uit doch na vele uren van zware inspan ning waren de brandweerlieden er nog niet in geslaagd het vuur meester te wor den. Na eenigen tijd volgde een zware ontploffing, waardoor de daken van de opslagplaatsen meters ver werden wegge slingerd en tal van personen werden ge troffen Ten slotte wist de brandweer het vnnr meester te worden. In de magazij nen was 80Ó0 ton tarwe en mais opgesla gen, die «als geheel verloren moeten wor den beschouwd. OP ZOEK NAAR SOVJET-VLIEGERS. „WIJ verhodgeren". De leider der oommissie, die in het le ven is geroepen ter organisatie van de opsporingswerkzaamheden, van het sedert 1 Februari spoorloos verdwenen en door den Sovjet-vlieger Goljoebef bestuurde vliegtuig, heeft gistermorgen een radio gram van den volgenden inhoud ontvan gen: ,Jk Goljoebef, en mijn beide metgezel len. zijn reeds 17 dagen onderweg. Wij verhongeren. Wij hebben een noodlanding moeten maken in een moeras. Het toestel heb ik achtergelaten 0ip4er bewaking van een mijner metgezellen Wij hebben ons slechts in het leven hunnen houden met planten en zijn rwaar ziek Of 6e achter gebleven bewaker nog leeft, weten wij niet. Pas vandaag zijn wij opgemerkt door een visscher die ons met een karretje naar het dorp Isdjima (op 40 K.M. af stand van Archangel) heeft gebracht. Wij verzoeken ons twee vliegtuigen met levens middelen te sturen Reeds een nur nadat dit telegram was ontvangen bevonden zich twee vliegtuigen onderweg om hulp te verleen en. Goljoebef is een der bekwaamste pilot©n van Sovjet-Unie en heeft destijds vluchten naar het Poolgebied ondernomen. Eenige dagen geleden deden geruchten de ronde, volgens welke de vrouwen tot levenslange gevangenisstraf zouden wor den veroordeeld. De Poolsche kapitein Sosnowski, of schoon hij tegen Duitsche spionnen, die in Polen zijn gearesteerd, is uittgewisseld is veroordeeld tot levenslange tuchthuis straf, evenals een vrouw, Irene von Jena, die ook bij het spionnage-geval betrokken is. BRUTALE OVERVAL Een onbekende is de bureaulokalen bin nengedrongen van de Roxy-bioscoop in de nabijheid van Broadway. De man zag kans drie kassiers te binden en t© ontko men met 10 000 dollar. WEER EEN AANSLAG IN RUSLAND. Communist zwaar gewond. Te Moskou is op een leidend communist der kolchozen, Boerlakow, een aanslag ge pleegd. Hij werd zwaar gewond, en voor het behoud van zijn leven wordt gevreesd. Verscheidene personen zijn gearresteerd. (Onlangs werd de communist Medkow bij een aanslag gedood. Drie boeren, die van den moord op Medkow beschuldigd wer den, werden kort voor den aanslag op Boerlakow gearresteerd.) SCHEEPSRAMP BIJ CHINEESCHE KUST. Schip met hondbrd opvarenden vergaan. Het Chineesche kustvaartuig Foe-Leng (metende 1815 bruto reg. ton, in 1906 ge bouwd en afkomstig uit Sjanghai) is tij dens een hevigen storm ten Noorden van Foetsjau gezonken. Honderd passagiers en leden der bemanning worden vermist Slechts twee personen konden gered wor den. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. EEN BACILLEN-MOORD. Twee verdachten tor dood veroordeeld. Een geruohtmakende „bacillen-moord zaak" te Calcutta is Zaterdag geëindigd met de ter dood reroordeeling van twee beklaagden. Drie op den voorgrond tre dende medici en een broer van den ver moorde waren bij de zaai betrokken. Bo- noyendra Pande en dr. Taranth Bhattn- charya werden ter dood veroordeeld we gens het plegen van moord op den zwa ger van Pande. Ameranda, dien zij had den omgebracht door hem te prikken mot een naald, die geinfecteerd was met doo- delijke bacillen. De beide veroordeelden zijn in hooger beroep gegaan. De twee an dere betrokkenen werden vrijgesproken GASVERGIFTIGING. In een voorstad van Stuttgart ontstond gasvergiftiging door het breken »an een gasbuis. In de benedenverdiepingen tan twee hui»n verspreidde zich het gas. Toen de politie het eerste huis binnen kwam, vond men van een gezin den va der en den 12-jarigen zoon dood, de moe der en d-f '10-jarige-zoon waren bewuste loos. In het andere huis vond men de be woonster, een wednwe, eveneens dood, de onderhuurder was bewusteloos. De drie overlevenden werden naar het ziekeohuia vervoerd. MISLUKTE LYNCHPOGING. Aanslag op gevangen ism urea Vier dooden. Te Nashville (Tennessee) is een neger, genaamd Harris, wegens aanranding van een 14-jarig blank meisje, lot den doodop den electrischen stoel veroordeeld. De menigte trachtte zich van den ver oordeelde meester te maken en stelde po gingen in het werk om de muren van de gevangenis met dynamiet te laten sprin gen. De nationale garde moest krachtdadig optreden en loste schoten op de menigte, waardoor vier personen werden gedood. De menigte werd tenslotte teruggedreven. WERKLOOZEN BESTORMEN RAAD HUIS. Vele arrestaties. In het nabij Debreczin gelegen Hongaar scha plaatsje Hajcluborszormeny is het tot vrij ernstige onlusten gekomen. Een me nigte van 300 tot 400 man drong onder luid geschreeuw het stadhuis binnen en eischte van den burgemeester, dat de sta d zonder verwijl ondersteuning zou verleenen aan de noodlijdenden. Ofschoon de burgemees ter baloofde. dat hij zich voor het verkrij gen van de noodige middelen tot de re geering zou wenden, nam de menigte een steeds dreigender bouding aan. De poli tie zag zich genoodzaakt versterking te doen aanrukken, die eerst na geruimen tijd met inspannig van alle krachtpn er in slaagde do orde te herstellen. Talrijke per sonen werden gearresteerd. VROUWEN IN DUITSCHLAND TE RECHTGESTELD. Het proces-Sosnowski. Twee van de vrouwen, die betrokken zijn bij de spionnage-affaire-Sosnowski. de om haar schoonheid bekende baronnesse von Berg en een secretaresse van de Rijksweer Bennie *on N'itzmcr. zin M'indngmor- i'pij"in alle .vroegte tere htwsteld in de Berlynsche gevangenis. Plotzensee. MELK. BOTER, KAAS EN EIEREN. BODEGRAVEN, 19 Febr. Kaas. Aan gevoerd 91 wagens, 4012 stuks. Prijs: le soort met rijksmerk f 1820( 2e soort met rijksmerk f 1617. Handel matig. GROOT-AMMERS, 18 Febr. Eerste Al- hlasserwaardsohe Veilingsvereeniging te Groot-Ammers Veiling op 18 Februari. Aanvoer 13.566 eieren, prijzen: kippen eieren f 2.40—2.75 per 100 stuks. 30 K.G. fruit 8 cent per K G.; 10 pond boter 71 76 cent per pond: 35 pond kaas 1819 cent per pond, 30 bossen prei Vi cent per bos. UTRECHT, 19 Febr Ver. Eierveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren f 2.25—2.80 per 100 stuks. Aanvoer 20.000 stuks. WOERDEN. 20 Febr. Kaas. Aanvoer 52 partijen kaas. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 18—20, idem 2e kwal. f 16—17. Handel matig. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM. 20 Febr. Tor veemarkt waren heden aangevoerd 240 vette kalve ren le kwal. 4864. 2e kwal. 40-47, 3e kwal. 30—38 per K.G. levendgewicht; 90 nuchtere kalveren f 2.505.50 per stuk, 402 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G., 4142. zware varkens 39— 40. vette varkens 38—39 per K G. slacht- gewicht. GORINGHEM. 18 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd 122 koeien. 243 biggen, 120 var kens (overloopers), 19 varkens. De prijzen waren aJs volgt: le soort kalfkoeien f 150—190. kalfvaarzen f 110— 150, guiste vaarzen f 70100. melkkoeien f 120—150, pinken f 50—90, graskalveren f 15—35, nuchtere kalveren (fok) f 6— 10. nuchtere kalveren (export) f 34, varkens (overloopers) f 1222.' biggen ppr stuk f 816, drachtige varkens f 40 70. natte reugen f 25—40. Handel matig, in varkens levendig. ROTTERDAM. 19 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 4722 die ren. waarvan 218 paarden, 4 veulens, 1014 magere runderen. 804 vette runderen. 192 vette kalveren 2087 nuchtere kalveren, 105 graskalveien. 272 schapen of lamme ren, 6 varkens en 20 bokken of geiten. Prijzen per K G Vette koeien 5254 cent,, 4648 cent, en 30—36 cent, vette ossen 4648 cent, 4244 cent, en 40 ct.; stieren 4448 cent, 4042 cent en 38 ct.; vette kalveren 75—80 cent, 0065 cent, en 4550 cent; gra-skalveren 44 cent, 38 cent en 32 cent; schapen 37 cent, 33 cent en 30 cent: lammeren 39 cent, 34 cent en 30 cent; nuchtere kaheren 20 cent en 13 cen.t slachtpaarden 38 cent, 33 cent en 29 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Scha pen f 16. f 12 en f 8. lammeren f 11, f 9 en f 7; nuchtere slaohtkalveren f 5, f 4 en f 3.50; nuchtere fokkilveren f 13, f 9 en f 6; slachtpaarden f 155. f 115 en f 80; werkpaarden f 225, f 145 en f 85; hitten f 90, f 70 en f 60; stieren f 235, f 186 en f 140; kalfkoeien f 220, f 175 en f 125; melkkoeien f 215, f 170 en f 120; vaarzen f 120, f 90 en f 70. Overzicht:- Vette koeien en ossen aan voer als vorige week, handel kalm, pryren lager; stieren prijzen als vorige wéék, han del stug. prijzen gedrukt; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prij- »n onveranderd: schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen als Maandag; nuohtere slacht- en fokkalveren aanvoer grooter, handel traag, prijzen la ger; paarden aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen als vorige week; kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel zeer kalm. prijzen prijshoudend; vaarren aanvoer als vorige week, «andel kalm, prijzen onveranderd; graskalveren aan voer "iets ruimer, handel vlotter, prijzen iets lager. De C.R.C. nam pl.m. 100 runderen m kalveren over. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT UTRECHT, 19 Febr. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van 19 Februari. Appels: Bel lefleur 727, goudreinetten 1238, hooi- la&rs 725, huismanzoet 518, jasappels 523, k lump je» 1226, kulem&ne 6—25, present van engeland 2231, zoete para dijs 1725. peren: bergamotten 69, bre- derode 413, gieser wildeman 16, kamper- renen 511, ijsbonten 110. Alles per 100 KjG Rhabarber 2—10 per 100 boa. GRANEN, PEULVRUCHTEN. ENZ. ROTTERDAM, 18 Febr. Binnenlandacba granen en peulvruchten: Gerst Chevalier f 66J3L Haver f 0—6.40. Erwten kleine groene f O—1(L50, Schokker erwten f 1012.50. Bruine boonen f 11.5012AO, allee per 100 K.G. Peulvrucht op basis aan te wijzen los plaats. ROTTERDAM, 18 Febr. Buitenlandse he gianen. (Bericht van de makelaars Ha genbeek Se. Van der Schalk). Stemming kalm. 0 Rogge: 74-75 kos Bahia Blanco^ oude oogst disponibel f 7.86, 74-75 kos. Bahia Bl&n- ca nieuwe oogst aangekomen f 7.75, 74r75 kos, Hongaarsche disponib^.f 7.95, 74-75 kos. Hongaarsche gedenatureerd disponi bel f 5.06, 73-74 kos. Litausche gedenatu reerd disponibel f 4.90. 73-74 koe. Pool sche gedenatureerd f 4 85. Gerst: 69-70 kos. La Plata aangekomen f 98, 85-66 kos La Plata aangekomen f 97.50, 65-60 K G. La Plata dagelijks ver wacht f 96, 64-66 kos. Donau disponibel f 95. Haver: 54-56 kos. Zuid-Russischs dis ponibel f 6 20, 54-55 koe. U Plata Clip ped disponibel f 6.35, 50-51 kos. La Pla ta disponibel f 625, 54-55 koe. Litaosche disponibel f 640 Mais per 2000 kilo's: Gele Ia Plata aangekomen f 96. Ia Plata Cinquantine disponibel f 102, Witte platte Afrikaan- eche no 2 morgen verwacht f 97, Gele platte Afrikaansche no. 4 aangekomen f 99 Gele ronde Afrikaansche no. 6 aangeko men f 97, Jugo-Slavische mais disponibel f 97. ROTTERDAM, 18 Febr. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars gebr. Krijger Inlandsche voorslag lijnkoeken looo 0.05, Maart-April 6. Mei-Aug 5.50, dito lijn koekschilfers looo 6.30, Maart-April 6.25. dito grondnootkoek loco 5.40, Mrt.-Aprü 540. Mei-Aug. 5.25, dito cocskoeken Apr- Juli 6 10, dito palmpitkoeken Maart 4.90, April-Juli 490. dito Soyaschroot looo 5 25, Mrt-April 5.25, Mei-Aug. 5.25, Noord- Amerik. lijnkoeken loco 6. Mrt.-April 6, dito van N. Amer. zaad merk SWC 750, merk SK loco 6.05. stmd. 606, Ia Plata lijnkoeken looo 6 00. Lijnzaad» hilfers Bombay loco 6.30, Van Platazaad loco 6.50. van Nazaad loco 7.30. Grondoot- schilfers (Bombay) lichte looo 8, extra lichte HVO 1.25. Manilla Gocoskoeken BK stmd 6 35. Febr.-April 6.25, dito Indische mooie blanke loco 6 70. Fransche grond- nootkoek extra blank 7.50, Laplata grond- nootkoek loco 6, Oriental Sayaschroot ge ëxtraheerd looo en stmd 6. alles in gld. per 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands. ZWIJNPRECHT, 18 Febr. Groenten- en Fruitveiling. Andijvie f 2 604.80 per 100 stuks: andijvie 0 62—0 95 per 10Q kist: boerenkool 1.704.10 per 100 K.G.: groene savoye kool 2.50—350 per 100 stuks; knolselderij (1 bos van 5 stuks) 11 22 per 100 bos. kroten 0.60150 per 100 K G pieterselie 2302.50, prei 210 2.80 per 100 bos; selderij 005—0 13 per dozijn; spruiten le soort 58.50, idem losse 2.304.30 per 100 K.G.; veldsla 0 340.71 per kist; uien 22.50, wortelen (afbreekpepn) 3.506 50 per 100 K.G spruiten (schoongemaakt) 11.90—4350 per 100 KXL

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 3