NIEUWS IN PLAATJES CTelegrammen j SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand j Gemengd Nieuws j Marktberichten WEERBERICHT. 2 MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 Lexmondf. De «Jtslag der aanbesteding van een woonhuis voor den heer H. de Voor Gzn. te Hei- en Boeicop (opzichter Frans de Jong, alhier) was als volgt: Massa: G. Both, Meerkerk f 2390, met selwerk: G. Both f 1193; Labrie, Vianen f 1216; timmerwerk: H. Stravers, Hei- en Boeicop f 925; van Oyen, Schoonrewoerd 876; loodgieterswerk: Schram, Vianen 88; Langkamp f 88; Bouter, Ameide 61; verfwerk: Lemmen f 237; de Zwart, Meer kerk 229. electr. licht: Takken f 76; wed. Burggra&ff 48; Langekamp 36. In de omgeving van den koning van Siam, die te Londen vertoeft, hecht men aan den uitslag groote politieke beteeke- nis. De getroffene zou volgens personen n t 's konings gevolg, een belangrijke rol hebben gespeeld bij de gebeurten ssen, d e den vorst er toe hebben bewogen zyn land te verlaten. BANKIER GEARRESTEERD. DE RESTAURATIE EN DE OVER DRACHT VAN DE GROOTE KERK. We hebben, sinds in 1927 begonnen irerd met de versterkingswerken der to renfundatie aan de Ned. Hervormde kerk, het toen aangevangen proces regel matig gevolgd en telkens wanneer daartoe aanleiding bestond een en ander mede gedeeld over de herstellingswerken. Er is weinig meer wat we niet reeds hebben meegedeeld en we geven daarom nu nog maar een kort overzicht van de verschillende werkzaamheden. Onder leiding van den architect W. Kromhout en onder dagelijksch toezicht van den heer H. Hendriks werden in 1927 de stutwerken voor de toren, die ruim 1H meter overhelde, aangebracht, waar toe 60 betonpalen werden ingepulsd. Op die palen werden betonblokken gebracht, die den toren moeten schouderen en •teunen. Door de zware toren contreforten werd de eigenlijke kerkruimte gewijzigd, zoo danig, dat van de oudé binnenkerk wei nig over bleef. De noordelijke en zuidelijke kerkmuren werden grootendeels vernieuwd, en even eens de groote transeptkap en die van het middenschip en van de zijschepen. Met het tweede gedeelte der restaura tie, die van koor en toren, werd in Fe bruari 1933 begonnen en tegelijkertijd werd de toren van boven tot beneden her steld. Het Dorisch portiek en de gewel dige portaalnis met zijn robuste profilee ringen zijn intiact gebleven. Boven de ba lustraden bij den eersten torentrans, gaan de contreforten in gothischen vorm door, dooh eindigen in rennaissanoe stijl. De Schoonhovensche toren is, zooals zijn meer beroemde lotgenoot in Pisa, zeer scheef, maar hij wordt nu aan de buiten- zijde ondersteund, zoodat naar mensche- Hjke berekening het overhellen tot stil stand zal zijn gekomen. Niettemin blijft de toren een wonderlijk schouwspel bie den. Zijn schuine stand kan men goed opmerken door dien stand te vergelijken met de later aangebrachte echoorsteenen op de hoeken. De plechtigheid op Woensdag a s. Yoor de plechtige overdracht van het gebouw, die, zooala gemeld .Woensdag middag' kwart voor drie zal plaats heb ben, zijn tal van autoriteiten uitgenoodigd, van wie de meesten hebben toegezegd, te genwoordig te zullen zijn. Zoo kan, be halve op de aanwezighe d van den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, mr. H. P. Marchant, o.a. wor den gerekend op die van den secretaris generaal van dit departement, prof. mr. dr. G. A. van Poelje^ de leden van Ged. Staten Th. Heukels, mr. J. D. Verbroek en mr. E. J. M. H. Bolsius, met den griffier, jhr. mr. B. W. Th. Sandberg. Van de Rijkscommissie voor de Monu mentenzorg worden verwacht de direc teur, dr. J. Kalff, en de leden prof. ir. J. A. G. van de Steur en prof. dr. ir. D. F. Slothouwer. Ook oud-burgemeester mr. F. F. baron De Smeth, hofmaarschalk, de burgemeester éan Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuijn en vele zijner col lega's uit de provincie hebben de uitnoodi- ging aanvaard, evenals verschillende ker kelijke autoriteiten. We wijzen de betrokkenen erop, dlat de invitaties alle gelden voor de genoodigden met hunne dames. Behalve voor de ge noodigden zal het kerkgebouw ook voor het publiek toegankelijk zijn; voor zoover de banken niet als gereserveerd zijn aan gegeven, zijn alle plaatsen vrij. De leiding zal berusten bij burgemees ter A. M. Nieuwenhuisen als voorzitter der restauratiecommissie. Medewerking ▼erleenen de bekende organist, de heer J. G. van Herwaarden te Rotterdam en het ehr. zangkoor „Asaf' alhier, onder leiding van den heer Kaasschieter. Zooals wij reeds meldden, zal de bur gemeester de overdrachtsrede uitspreken en de heer Hugo Scheer als president- kerkvoogd het gebouw namens de kerke lijke gemeente aanvaarden. Daarna spreekt de minister. De heer Van Herwaarden zal den dienst openen en sluiten met orgel spel en „Asaf" zingt twee liederen uit „Valerius' Gedenckklanck". Voorts zullen gezamenlijk een paar psalmverzen worden gezongen. SCHOONHOVENSCHE BESTUREN BOND. In café Veerhuis is Donderdagavond de jaarvergadering gehouden van den Schoonhovensche Besturenbond. De ver gadering keurde de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goed en be noemde de heeren Joh. de Jong en P Brouwer tot leden der controle-commis sie. Voor de jaarvergadering der Gew. Federatie van Bestuurdersbonden werd ale afgevaardigde benoemd „de heer S. Klijn en als diens plaatsvervanger de heer Adr. de Vaal. Als bestuursleden werden de heeren J. de Vaal en S. Klijn H acclamatie herkozen. Ten behoeve van een grooten propa- fcanda-feestavond, die dit voorjaar zal worden gehouden, stelde de vergadering een bedrag van f 25 beschikbaar en wees den beer P. J. ran Harmeien aan als ge delegeerde. Daar de heer J. C. de Jong, die jaren- fltoc de frr^^- m voorsottar beeft ver vuld, deze wegens zijn aanstaand vertrek naar Gorinchem, moest neerleggen, werd met bijna algemeene stemmen tot zijn op volger gekozen de beer M. Stigter. Even eens in de plaats van den heer De Jong werd tot lid der commissie voor ontspan ning- en ontwikkeling van werkloozen, benoemd de heer A. P Koppenol en tot diens plaatsvervanger de heer S. Klijn. DE VALSCHE MUNTERS. Omtrent de opzienbarende zaak van de vervaardiging en uitgifte van valsche rijksdaalders vernemen wij nader, dat M. alhier, die het geld maakte, en dus in het complot de voornaamste rol speelde, geen evenredig aandeel heeft genoten in de opbrengst van de risqante onderne ming. Het onderzoek wees uit dat tot dusver 40 rijksdaalders waren vervaar digd en wat M. daarvoor heeft ontvangen blijft nog onder de waarde van het zil ver dat hij ervoor heeft gebruikt. De hee ren in Rotterdam moeten hem dan ook be drogen hebben. De verder uit lood- en zink vervaar digde schijven hadden niet de grootte van een rijksdaalder, doch van een gulden. De politie heeft het restant van de plaat, waaruit deze schijven zijn gepons(, in be slag genomen; de schijven zelf zijn blijk baar naar Rotterdam gegaan en het is n'et bekend, wat men er daar mee heeft uitgevoerd. De drie verdachten zijn Zaterdhg te Rotterdam naar het Huis van Bewaring overgebracht. GEREF. BOND. De afdeeling Schoonhoven van den Ge reformeerden Bond hield Donderdagavond een openbare jaarvergadering, die goed bezocht was. Ds. Ewoldt opende met ge bed, waarna hij naar aanleiding van Efeze 6 10 tot het einde, een openings woord sprak sprak. De notulen werden goedgekeurd. Vervolgens sprak ds. Ewoldt over het onderwerp „De heilige oorlog" in verband met Nehemia 4 17. Na de pauze, waarin ververschingen werden uitgereikt, volgde de bestuurever- kiez ng. De aftredenden, de heeren Van Beuzekom, voorzitter; v. d. Vlist, penning meester, en De Jong, werden met alge meene stemmen herkozen. Het jharverslag van den secretaris ver meldde dat het aantal leden 32 bedroeg Uit dat van den penningmeester bleek, dat er een flink batig (saldo in kas was. Tot commissielede» voor het nazien van boeken en kas werden benoemd de hee ren Van Slijpe en Teters en als plaats vervanger de heer v. d Werken. Nog wer den 2 rentelooze aandeelen uitgeloot, resp. de nummers 63 en 40. Na besprekingen van huiahoudelijken aard sloot de heer Van Beuzekom met dankgebed. „VAN HET WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS". 4 De Bio-Onderneming „Luxembourg" biedt Schoonhoven Vrijdagavond een bij zonder filmwerk, namelijk de bekende oorlogsfilm „Van het Westelijk Front geen Nieuws", naar het wereldvermaarde boek van Erich Maria Remarque. De roep, die zoowel van Remarque's boek als van de film is uitgegaan, maakt het overbodig om hier nog in bijzonder heden te. treden over dit indrukwekkend filmwerk. Wie het nog niet heeft gezienf ga vooral Vrijdagavond naar het Nu te- gebouw. WIJ GAAN.... ZWEMMEN. Morgen (Dinsdag)avond gaat een aantal zwementhousiasten, leden van de Schoon hovensche Zwem- en Poloclub, weer eens naar Rotterdam, om daar in een over dekte zwem-inrichting de crawl-, school slag en mndere „slagen" te beoefenen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een blauwe muts; een heerenhoed; een wollen dameshandschoen. LIEFDADIGHEID TEN EIGEN «ATE. De aandacht wordt gevestigd op den persoon van Frederik Lute Heineman, gevestigd te Arnhem, die onder voor wendsel, van door evangelisatiewerk de liefdadigheid te betrachten, slechts eigen voordeel zoekt. Hij colporteert met evan gel isatieblaadjes, waarvan de opbrengst alleen aan hem zelf ten goede komt. E«n geluk bij 'n ongeluk. Hei- en Boeicop. Zaterdagmorgen zou de melkrijder den H. met zijn met één paard bespannen voertuig nadat hij de Zwaanskuikenbrug was overgereden in d© richting Lexmond, links den Kanaal dijk op te gaan. Doordat hij zijn draai wat kort nam, schoot de burrie los en liep de wagen achtuit het Merwedekanaal in en kwam juist terecht op de aldaar liggende roeiboot van de Waterstaat, waardoor verder wegzinken werd voorkomen. De voerman wist tijdig van den wagen te springen en het paard te grijpen. Later is de wagen op het droge gebracht. De materieels schade bleek niet groot, ter wijl slechts de inhoud van een melkbus rerkxsn ging. Raadsvergadering. Sliedrecht. De gemeenteraad komt Maandagavond 7 16 uur bijeen. De agen da luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Voorstel B. en W. tot verkoop van een perceel bouw grond aan T. d. Meijden te Rotterdam. 4. Idem tot aankoop van het erfpachts- recht met hypotheek verleening door -den kerkeraad der Geref. Kerk. 5. Idem tot af koop van het erfpachtsrecht met hypotheek verleening door de Woningbouwvereni ging ,.De Middenstand" en waarborging van een geldleening door de gemeente. 6. Idem tot het opnieuw verhuren van do aanlegplaats „Het Benedenveer" aan de N V. Stoomboot reederg Fop Smit en Go. 7. Idem tot wijziging van de verordening1 tot aanwijzing van stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Kamer, de Staten en de Gemeenteraad. 8. Idem tot het toekennen voor 1935 van een voorschot op de vergoeding ex art. 101 der L. <5. wet 1920 aan de besturen van bijzondere ^cholen in de gemeente. 9. Idem tot toe kenning van de vergoeding ex art. 100 der L. O. wet 1920 aan besturen van bijzonde re scholen in de gemeente over het jaar 1933. 10. Idem tot stichting van een open zwembad op het gemeenteterrein aan den Industrieweg (in de vorige vergadering aangehouden). De werkloosheid. Sliedrecht Bij de gom. arbeidsbeurs waren de vorige week ingeschreven 1620 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 31 werkzoekenden, terwijl 42 personen werden afgevoerd, zoodat op he den waren ingeschreven 1600 personen. Op 20 Februari 1934 was dit aantal 1603 personen. Accu verdwenen. Sliedrecht Toen de heer 0. alhier met zijn auto. welke geplaatst was op het Wil- helminaplein wilde wegrijden, bleek een ruit te zijn ingeslagen en de accu wegge nomen. Sliedrecht Voor het bouwen van een dubbel woonhuis op de Uitbreiding is na onderhandsche aanbesteding het metsel-, en betonwerk afgedragen aan A M. Pols, het timmerwerk X*a.n G. W. Vuyk, het schilderwerk aan W. Korporaal, het lood gieterswerk nan W. Hoogeveen, allen al hier. Schefluinen. Vrijdag hield de raad een korte openbare zitting. By de ingekomen stukken was een Verzoek van J. W. de Bruijn, om het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank te mogen overngjpen van zijn vader. Het verzoek wordt toegestaan Met 5 van de 7 stemmen werd de heer Al. M- Zanen benoemd tot lid en voorzit ter van het stembureau voor de Prov. Staten, tot leden koos men de heeren J de Bruijn en G. den Braven. De heeren A. M. Zanen en G. den Braven zullen ook deel uitmaken van het stembureau voor den gemeenteraad; burgemeester J. G. Diepenhorst ie dan ambtshalve voorzit ter. Uit een aantal stemmingen en een lo ting kwamen de heeren A. Kroon, T. de Bruijn en J. de Bruijn als plaatsvervan gende leden te voorschijn. Op Maandag 4 Maart heeft voor deze gemeente de herijk van maten en ge wichten te Gorcum plaats. Voor fruittelers. Vianen. Voor de afdeeling van de Ned. Pomologische Vereeniging zal, blijkens een advertentie in dit nummer, de heer R. Lijsten Woensdagavond in hotel Het „Zwijnshoofd" een lezing houden over het bewaren en verduurzamen van fruit De lezing is voor ieder toegankelijk. HAASTRECHT. Februari Geboren: Rosina, d. van J. F. W. Erd- mann en A. H. Kraaijenhagen. BERGAMBACHT. Van 15—22 Febr. Geboren: Hendrina, d. van G. M. van Stam en J. van Dam. BENSCHOP. Februari. Geboren: Steventje d. van G. Manschot en B Schinkel. AANSLAG OP SIAMEESCHEN MINISTER. Zaterdagavond is te Bangkok een aan slag gepleegd op den Siameeschen minis ter van defensie. De dader loste eenige schoten op den minister, toen deze, na bijwoning van een voetbalmatch, in zijn auto wilde stappen. Het slachtoffer werd gewond aan hals en arm, vermoedelijk zijn de kwetsuren echter niet van ernst*- 0» aard. Verdacht van oplichting. ZANDV00RT, 25 Febr. Te Haarlem is de bankier R., wonende te Zandvoort ge arresteerd als verdacht van oplichting. Hij zou een inwoner van Rotterdam voor een bedrag van f 10.000 hebben opge licht, onder voorgeven een uitgifte van aandeelen voor hem te willen verzorgen. A. is te Haarlem ingesloten. STORM BOVEN ENGELAND EN HET KANAAL. LONDEN, 25 Febr. Tijdens het week end heeft boven Noord-Wales en SchoT- land onaangenaam winterweer geheerscht. Bovendien stak gisteravond boven het Ka naal een hevige storm op, waardoor tal rijke schepen de havens moesten binnen- loopen. Voor zoo var bekend, zijn 2 sche pen gestrand. Van een eskader gouvernementsvlieg tuigen werden 1 gedwongen tot 'n nood landing, waarbij enkele toestellen werden beschadigd. De inzittenden bleven vrijwel ongedeerd. Nog drie andere vliegtuigen moeeten een noodlanding maken, waarbij één er van in een hooischelf terecht kwam. De inzittenden werden licht gewond. In Frankrijk. PARIJS. 25 Febr. De storm heeft in het Noorden van Frankrijk groote materieele schade aangericht. Te Blay werden de kerkklokken nit den klokketoren geslin gerd. Vier personen werden gedood, door dat ze in aanraking kwamen met op den grond liggende bovengrondsche leidin gen van het hoogspanningsnet, hetwelk door den storm was gebroken. Te Parijs werden de laaggelegen woningen langs de Seine-oevers door het water bedreigd, de rivier wast snel. De stand, was giste ren 1.80 M. boven normaal peü. In Amerika. NEW YORK, 24 Febr. Te Michita, in den staat Kansas, heeft langs de Arkan- easrivier gisteren een tornado gewoed, die versche dene huizen heeftjrgrwoest en een petroleumboortoren opgeblazen. Alle tele graaf- en telefoonverbindingen in het ge troffen district zijn verbroken. Te Colo rado heeft tengevolge van een zandstorm het treinverkeer op verschillende trajec ten groote storing ondervonden en op vele plaatsen moest de spoorlijn worden hersteld. Bovgn Colorado en Wyoming woeden 'bovendien sneeuwstormon. VRACHTAUTO MET SOLDATEN IN AFGROND GESTORT. Elf personen gewond. PARIJS. 25 Febr. Te Beaumont bij Lyon. stortte een vrachtauto met elf sol daten in een 15 M diepen afgrond. De chauffeur was op slag dood, terwijl de 10 andere soldaten min of meer ernstig werden gewond De oorzaak van het on geval is nog niet bekend. DE „WANDELENDE BERG". Gevaar voor de omgeving. LONDEN, 24 Febr. De bevolking rond om de Troedrhi-fuwch, voor-Indië, is ge alarmeerd, daar de „wandelende berg" aan het schuiven is geraakt, zoodat de dorpen in het dal gevaar loopen. Reeds eerder heeft deze berg ernstige aardver schuivingen veroorzaakt en halve dorpen bedolven. De regen en de smeltende sneeuw van dsn laafsten tijd hebben waar schijnlijk deze verschuiving veroorzaakt. POST GEEFT DEN MOED NIET OP. LOS ANGELES, 24 Febr. Wiley Post, die verleden week zijn poging, om in 7 uur dwars over de Ver. Staten te vlie gen, moest opgeven, is gisteren naar Mu- rok gevlogen, om zijn beschadigd toestel te repareeren. Hij hoopt het toestel heden naar Los Angeles terug te vliegen, waar hij gunstig weer wil afwachten om een nieuwe poging te doen. INDIANEN IN OPSTAND. Reeds 10 dooden. MEXICO, 12 Fabr. Te Cancuc. in den Mexicaanschen staat Chiapas, zijn de In dianen in opstand gekomen tegen de re geer i ngsvertegen woordigers. V erschil- lende regeeringsgebouwen werend in brand gestoken en bij de gevechten werden tien personen gedood. Regeeringstroepen zijn naar Cancuc vertrokken om de orde te herstellen. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 25 Febr Ter veemarkt waren heden aangevoerd 519 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 57 61. 2e kwal. 48—55, 3e kwal. 4047 per K G. slachtgewicht; 100 melk- en kalf- koeien f 150200 per stuk; 138 vette kal veren, 2e kwal. 4046, 3e kwal. 3038 per K.G. levendgewicht, 116 nuchtere kateecen i 2-50-6 per «tak; TS schapen Naar waarneming in den morgen van 25 Februari. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Stormachtige tot krachtige Zuid-Westelfl- ke later ruimende wind; betrokken tot zwaar bewolkt; aanvankelijk regenbuien, later natte sneeuw; kouder. Waterstand: Schoonhoven hoog water 8.30 nur, 188M. Vreeswijk hoog water 11.04 uur, 2.43 M. Keulen stand 4.35 M„ was 042M Maastricht 23 Febr. 43.40 M_, was 0.15 M. Luc h He m peratuun D« temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw* 48 graden Fahrenheit Maandag 25 Februari: Op onder 8.15 Laatste Kwartier Din»' dag 26 Februari. Op: 2.08. f 1216 per stuk: 526 varkens, rieesch- varkena. wegende van 90110 K.G., 42— 43, zware varkens 4041, vette varkens 39—40 per K G. slachtgewicht; 37 paar den f 60100 per stuk. ROTTERDAM, 25 Febr. Veemarkt, Aanvoer in totaal 2024 stuks, w.o, 506 vette runderen, 2085 vette kalveren, 500 schapen en lammeren, 698 varkens, i nuchtere kalveren. Prijzen per K G.: Vette koeien le kwaL 53—55, 2e kwal 47—49, 3e kwal 32-38 cent; vette ossen le kwal. 4648, 2e kwal. 42—44, 3e kwal. 40 cent; vette kalveren le kwal. 75—80, 2e kwal. 60—65, 3e kwal. 4550 ceöt; varkens* (levend gewicht) le kwal. 36, 2e kwal. 35, 3e kwal. 34; scha pen le kwal. 37, 2e kwal. 34, 3e kwal. 30 cent; lammeren le kwal. 30, 2e kwaL 34, 3e kwal. 30 cent. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. f 13, 2e kwal. f 12, 3e kwal f 8. lammeren le kwaL f 11, 2e kwal. f 9, 3e kwal. f 7. Overzicht Vette koeien en ossen aan voer korter, handel kalm, prijzen iets sti ver; vette kalveren aanvoer ruimer, han del flauw, prijzen als vorige week; scha pen en lammeren aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijshoudend; varkens aanvoer ruimer, handel traag, prijzen on veranderd. GORINCHEM, 25 Febr. Aangevoerd 168 koeien, 1 nuchter kalf, 181 biggen, 173 varkena (overloopers), 13 varkens. De prijzen waren als volgt: le soort kalfkoeien f 150—190, kalf vaarzen f 110— f 110150, pinken f 5080, graskalve ren f 15^35, nuchtere kalveren (fok) f 8 140. guiste vaarzen f 70100, melkkoeien 10, nuchtere kalveren (export) f 34, varkens (overloopers) f 12—22, biggen per stuk f 8—16, drachtige varkens f 4070, natte zeugen f 2540. Handel matig; UTRECHT. 23 Febr Aangevoerd 2790 stuks vee Handel matig. De prijzen wa ren als volgt: Stieren 18—23 cent. slacht koeien tweede soort 23—26 cent derde srt 17—21 cent, alles per pond: vaarzen f 70 —115, pinken f 60—85, melkkoeien f 90— 160. kalfkoeien f 100—170, varekoeien f 70 135. magere kalveren f 3570, nuchte re kalveren f 2.504. magere varkens f 18 26. schrammen f 13—18. biggen f 913, magere schapen f 817, alles pef^stuk. MELK. BOTER, KAAS EN EIEREN. OUDEWATER, 25 Febr. (Telefonisch^. Kaasmarkt van heden. Aanvoer 4 par tijen. tezamen 180 stuks, wegende 900 KjG. le soort geen aanvoer. Prijs 2e soort f 16 18. Handel matig. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM. 25 Febr. Aardappelen. Brielsche eigenheimers f 2JS5—2.90, Zeeuwsche blauwe en bonte f 3103 40, Zeeuwsche eigenheimers f 1.902.30, Blauwe eigenheimers f 2.10—2.30, Frio- sche eigenheimers f 2.502.80. Zand- aardappelen 67 cent Drielingen (bonte en blauwe) f 2.202 40. Drielingen (eigen heimers f 1.60190, Bravo's f 2.80—3, Redstar f 2.502 90. Met redelijken aan voer. kalme vraag UTRECHT, 22 Febr. Veiling Utrecht m Omstreken. Rabarber f 614, raapstelen f 1.302.70, radijs f 1.203 10. alles per 100 bos; kropsla f 20. andijvie f 27-50, knolselderie f 2—6, prei f 1—2.10, bloem kool f 914, roode kool f 311, savo-ye kool f 16, boerenkool f 0.403.60. allés per 100 stuks; zomerspinazie f 3046, winterspinazie f 2227, witlof f 318, spruiten f 1.5011, and<vie f 141—33, breek peen f 28. aardappelen f 230 3.80, knolrapen f 1—2, winterwortete f 0.96 1.10, uien f 1—3.70, danste 6-ffi Mte»*. tes pet WO KIL De Reto's Cycle Cross te Arnhem. Groep renners en tou- risten, welke Zondag aan Reto's Cycle Cross te Arnhem deelnamen, gefotografeerd op de startplaats. Romelnsche vondst. Een Romeinscha ..terra sigillata", welke werd gevonden bij de uitbreiding van de drukkerij der firma L. E. Bosch te Utrecht. Mr. J. A. A. Bosch, oud-vice-pres. van den Hoogen Raad. wordt 14 Maart a.s. 80 jaar, Zaterdagmorgen werden op het Alenanderoeld te Den Heag de nieuwbenoemd, reeerve-offleie- ren yan het Regiment Artillerie beeedigd, De filmster Dolly Haas met den regisseur hmm Brahm op de Pier te Scheveningen,

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2