NIEUWS IN PLAATJES DE HOLLANDSCHE KAPERS o iiuiti.iiiji.iil [WaTgeeit de Radio? LandbouwenVeeteeltj De vaste lasten en de niet noodzakelijke executies. WOCOTOM t» MAAITT MS. Donderdag 14 Maari Hilversum. 1875 M. A Y R 0. 8—3 Gra- mofoon; 910 Concert door het Aeolian- Orkest en Gramofoon; 1010.15 Morgen wijding, 10.15—10.20 Gramofoon: 10.20— 11 Zangvoordracht en Viool; 1111 80 Knipcursus Kinderkleeding: 11.8012.45 Concert door hot Ensemble Rentmeester en Gramofoon: 12.451.30 IGramofoon; I.302 Concert door het Omroep-Or- ke«t; 22 15 Gramofoon; 2 153 Concert door het Omroep-Orkest en Viool; 33 45 Naaicursus; 4 4.30 Mevr. Ant. van Dijk «preekt voor rieken en ouden van dagen; 4 304.45 Gramofoon; 4 455 30" Voor groolere kinderen. Opvoering van „Alleen op de Wereld"; 5.30—030 Concert door het Cantabile-Orkest; 7.308 Engelsehe les voor gevorderden; 8805 Nieuwsbe richten; 8.058.15 Gramofoon; 8.15— pl.m. 10.45 Concert door het Concertge bouw-Orkest en Piano; in de pauze: Viool- voordracht; 104511 Gramofoon: 11 II.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Concert door het Ensemble Louis Frank. Huizen. 9015 M KJLO. 8—9.15 Concert; N.C.R.V. 10—10.15 Gramofoon; 10.15— 1045 Morgendienst door Ds. P. de Smit; 104611 Leger des Heils-kwartiertje; KJR O. 11—1130 Gramofoon; 11.30—12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12152 Concert door het K.R. 0.-Orkest en Gramofoon; NCRV. 23 Cursoe fraaie handwerken; 33.45 Gra- mdfoon; 45 Bijbellezing door Ds. A. Dönsaehnztnn; 56.30 Cursus handenar beid voor de jeugd; 5.306 30 Christelijk liederenuurtje door Johannes de Heer: 6.30658 Weekoverzicht: „Watt er op de wereld gebeurt" door Com. A. Grayé; plan. 7.158 Beschouwing over de groo ts Noemen- en plan tenten toonstelling „ïTom 1035" te Heemstede, die morgen haar poorten opent, door A. J. Herwig; 8805 Nienwsberiohen; 8.056 Concert door het Tamboers- en Pijpersoorps „Jb- baT" te Dordrecht: 9930 Ouderunrtje. „Onderwijs in het liegen" door A. J. Dre ws»-. 9.30—9 45 Gramofoon; 9.4610.15 Piano-recital; 10.1510.20 Nieuwsberich ten; 10,2011.30 Gramofoon. Vrijdag t5 Maart Hilversum. 1875 M. V A R A., 8 mir Or gelspel; 8.30 uur Gramofoon; V.PR.O. 10 uur Morgenwijding; V.A.R.A. 10.15 uur Janny van Oogen draagt voor; 10.35 uur Gramofoon; 11 uur Janny van Oogen draagt voor; 11.20 uur Gramofoon: A.VR.0. 122.15 Cpncert door het Cantar biïe-Orkest en Gramofoon; 2.153 Cause rie en Zang door Wiee Defresne. „De be handeling van het lied"; 34 Concert door John van Brück en zijn Orkest; V.A.R.A. 4.06 uur Knipcursus voor gevorderden: 4 50 Gramofoon. 5 uur Na Schooltijd; 5.30 nur Gramofoon; 6 uur Brederode-herden- king (Ter gelegenheid van rijn geboortedag kóór 950 jaar; 7 uur Cdncert door Eddy Waüa en zijn Orkest en Gramofoon; 7 57 «ut S.OjS.-berichten; V.P.R.O. 8 uur Gar eus: Menschen getuigen van hun geloof. Ie voordracht. Spreker: Dr. p. Tjalsma. „De verzekerdheid va» den Psalmist"; 8 30 nur Conoert; 9 unr Cursus: Vader- en Moederreligie. 10e voordracht: Het Vrij zinnig Protestantisme en de motieven der Moederreligie. Spreker: Dr. J. C. A. Fet ter; 9.30 uur Concert: 10 uur Nieuwsbe richten: 1015 uur Lezing: Spreker: De. J. N. Pattist: „Texcellent, groot, zeldzaam en de vremt voyage van Mher Joos van Ghistele" (1481—1485): V.A.R.A. 11 uur Gramofoon1180 uur Orgelspel. Hulzen. 301.5 M. N C.R.V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie: 8.159.30 Gramofoon. 10.3011 Morgendienst door De. G. J. Sanders: 11—11.15 Gramofoon; 11 1512 Piano-recital; 12.15—12.30 Leger des Hrila-kwariierije; 12.30-2 80 Concert door het Ensemble van der Horst en Gramofoon. 2.30—3 Lezen van Chr. lec tuur; 3—3.45 Gramofoon; 45 Orgelbe speling; 5—6.30 Concert (Alt, Cello eB Piano); 6 306.58 A. J. Herwig over: „Hollands Bloembollenteelt. Geschiedenis en economische beteekenis, een en ander in verhand met de eerste tijdelijke expo sitie der „Flora 1935" te Heemstede (15 Maart24 Maart). ..Vervroegde bol- en knolgewassen"; 7—pl.m. 7.15 Nieuwsbe richten; pl.m. 7.15—7.30 Een kwartiertje Radio-reportage, eventueel Gramofoon: 7.308 Literair halfuurtje: 88.05 Nieuwsberichten: 8 050 Orgelconcert; 9©80 „Het mysterie van de slaap" door Dr. C- J. Honig; 9 3011 Concert door het N.C.R.V.-Orkest; 10—»10.Q5 Nieuwsberich ten. 1111.30 Gramofoon. VISSC HERS VAARTUIG GEZONKEN. Opvarenden gered. Maandagmorgen was de visscher Jacob fiannessen uit Harderwijk, ondanks het ruwe weer, met zijn 19-jarigen zoon ter vischvangst gegaan met de HK 90, eige naar B. van Meer. Eenige kilometers uit de kust ging het kuilnet overboord. Slee- pende gingen de visschers weer op de ha ven aan. Plotseling kwamen groote schol len drijfijs opzetten, zoo scherp, dat in 't houten vaartuig een diepe snede werd ge maakt. Het begon onmiddellijk te zinken De visschers heschen de fouragemand, waaraan ze roode zakdoeken hadden ge bonden, i» den mast, hetgeen gelukkig fe de bonen wand opgemerkt Het schip zonk steeds dieper. Tenslotte was er nog maar een klein stukje van den steven bo ven water, waarop beide mannen zaten Het gelukte de HK. 17 van Gebr. Peter sen die in de buurt vischten, de schip breukelingen te redden, waarna het vaar tuig onmiddellijk zonk. De risschersboot is met hulp van tjalkschepen bezig bet ge zonken schip te lichten. ZOO KOMEN TOLBESTORMERS TE PAS. Tolgaarder was op zijn hoedt. Maanlag naderde dé heer D., ait Rot terdam per auto den tol aan den Kanaal- weg onder Overschie met een vaart van ongeveer 45 K M. en wilde doorrijden. De tolgaarder herkende in den heer D. een tollenbestormer. bij wien hij meermalen achter Bet net had gevischt. Derhalve liet hij dadelijk de tolboomen zakken De heer D. botste tegen de tolboom op. Het gevolg was een beschadigde auto en een in drieën gebroken tolboom. De heer D. heeft een klacht ingediend tegen den tolgaarder. Reeds eerder is echter een tolgaarder in een soortgelijke kwestie vrijgesproken. WARDENIER IS ER NOG. Weer een demonstratie mislukt Nog steeds is de algemeene belangstel ling niet geheel geweken voor het Friesche plaatsje Wolvega, van waaruit enkele maanden geleden een tot dusver onbeken de jongeman, Wardenier, de wereld in opschudding bracht door zijn mededeel'ng dat hij een brandstoflooze motor zou heb ben uitgevonden. Wel stortte de grootst» belangstelling na eenige dagen weer in een, toen Wardenier geen zweem van be wijs voor het bestaan van zijn uitvinding kon geven, dóch de verwachting, dat de uitvinding hiermede voor goed in de dooi- pot ion verdwijnen, ia niet bewaarheid. Dezer dagen kondigde Wardenier plot seling aan, dat zijn motor gereed was en gedemonstreerd zon worden. Maandag middag zou die demonstratie m café Drast te Wolvega plaats hebben. Er was dit maal m het stille dorp weinig bijzonder» te bespeuren, doch er hadden zich ee-nge persmenschen en enkele nieuwsgierigen ra het café verzameld. Wardenier had een entreeprijs van f 2,50 vastgesteld en dat hij jp een groo- ter publiek gerekend had, bleek hieruit, dat er 1500 kaarten gedrukt waren voor de beide dagen, waarop vergunning voor de demnnstrfUie was verleend. Tegen twee uur gebeurde, wat de meesten hadden verwacht: De heer War denier kwam vertellen, dat de demonstra tie niet kon doorgaan, omdat de motor nog niet gepatenteerd wae en omdat hij met het oog op de Veiligheidswet zei! alle risico voor de veiligheid ion moeten dra gen, wat hij niet wilde. Wardenier vertelde tevens, dat hij hulp van vele zijden had ontvangen, ook nit het buitenland, o.a. van den Itaüaanschen militairen atteché en van een Maatschap pij ait Amerika, waarbij ook een minister betrokken zon zijn. Deze maatschappij zo» hem met eenige millioenen dollars hebben willen steunen. Hij toonde aan de journalisten eenige onderdeelen van zijn motor. DE GESTOLEN STAVEN GOUD. Esn aanhouding. In het begin der vor ge weck werden zooals gemeld, uit het voor goudzendingen bestemde vertrek van het vliegveld Croy don drie kistjes gestolen, bevattende 3 sta ven goud, 5000 gouden Amerikaanscbe munten en 5800 sovereigns, tot een to tale waarde van 21.000 pond sterling. De politie heeft thans een man aange houden, die er van verdacht wordt, met drie anderen, die nog op vrije voeten zijn, dezen diefstal te hebben gepleegd. De aan gehoudene is een 47-jarig artist zonder vaste woonplaats. DE CHINEESCHE OOSTER SPOORWEG Verkoop verdrag en voor loop ig geteekend. De verdragen over den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg zijn Maandag, nadat de dr e betrokken landen zich hier mede accoord verklaard hadden, voorloo- pig onderteekend. De onderteekening ge schiedde voor Japan door den minister van buitenlandsche zaken, Hirota, voor de Sovjet-Unie door den gezant Joerenef en voor Mandsjoekwo door den gezant Ting. Vefder was nog een aantal amb'enaren, die aan de onderhandelingen hebben deel genomen, bij de onderteekening aanwezig. De Japansche minister van buitenland sche zaken wenschte de vertegenwoordi gers van de Sovjet-Unie en van Mand sjoekwo geluk met het verdrag, dat na 21 maanden onderhandelen tot stand ge komen is. De defin tieve onderteekening zal op 22 Maart plaats hebben China heeft krachtig bij de Sovjetregee- r'ng gepro'esteerd tegen den verkoop van den spoorweg De Chineesche regeering, die mede-eigenaar is van den spoorweg, is van oordeel, dat de transactie onwett'g is. De overdracht van de spoorlijn, zoo wordt daaraan toegevoegd, kan op gen lei wijze van invloed zijn op dn .ocöten en belangen van China. ARBEIDSORGANISATIES ONWETTIG VERKLAARO. Drastisch optreden te Calcutta. I Het bestuur van Bengalen heeft te Cal cutta (Ver. Staten) op grond van een wettelijke verordeping dertien arbeidere organisaties onwettig verklaard, aange zien deze organisaties bij stakingen van havenarbeiders en trampersoneel te Cal cutta herhaaldelijk hebben deelgenomen aan straatbetoogingen, waarin commu nistische leuzen efi doeke» met hot com munistisch embleem van sikkel en hamer werden meegedragen De bureaux van verschillende organisaties rijn doorzocht, de leiders zijn aan verhooren onderwor pen. NIEUWE UITWASSEN VAN DE JODENHAAT. „Opleidingscursussen." United Prees verneemt van wel ingelichte zijde, dat sedert ongeveer veer tien dagen alle mannelijke en vrouwelijke joodsche uitgewekenen, die naar Duitsch- land terugkeeren, onmiddellijk na melding bij de politie door de- geheime staatspoli tie naar de gevangenis worden gebracht. Het doel van dezen maatregel is, zoo wordt gezegd, „ds teruggekeerden voor *t leven in het Derde ftijk geschikt te ma ken." Eenige tientallen personen hebben reeds dit lot ondergaan. Het betreft hier voor het meerendeel emigranten, die geen politieke tegenstanders van het Derde Rijk zijn. Verwanten van den betreffenden per soon krijgen doorgaans bencht. dat hij door de geheime staatspolitie gevangen wordt gehouden om hem aan een specia ls „opleidingscursus" te onderwerpen. Vele Joodsche uitgevers zoowel van dag bladen als van vaktijdschriften op aller lei gebied hebben volgens genoemd blad officieel den wenk gekregen, dat zij in de allernaaste toekomst hun zaken moeten verkoopen, aangezien het de plicht der pers ia, de nationaal-socialistische theo rieën te propageeren, wat voor Joden niet mogelijk is. NOG EENS: STAKING VAN UFT- JONGENS. Van dreigende omvang. In New York beeft het nog steeds niet opgeloste conflict tusschen de huiseige naars en het personeel Donderdag in het district Bronx, ertoe geleid dat het per soneel van 40 flatgebouwen het werk neer legde, zonder de centrale-verwarmingsin stallaties te hebben gestookt. Aangezien sommige gebouwen zeventien verdiepin gen hoog zijn, veroorzaakte het plotselin ge stopzetten van de liftdiensten groote stagnatie en de toestand werd nog ver ergerd, doordat ongeveer tegelijkertijd met het uitgaan der centrale verwarming, het mooie voorjaarsweer, dat eenige dagen te New York heeft geheerecht, omsloeg in koude en de temperatuur daalde van 67 tot 34 graden Fahrenheit, terwijl van tijd •tot tijd sneeuw viel. De leiders der vakvereeniging van huis personeel dreigen de staking uit te brei den tot andere "districten, indien aan de eischen van het personeel niet wordt te gemoet gekomen. EEN MENSCHENKENNER MAAKT ZIJN TESTAMENT. Een sprekende film zal bat ont hullen. Zijn testament schrijven is een mooie taak. Dat vond ook een rijke pachter in San Francisco, die als sterfelijk wezen 'n testament behoorde te maken, maar als Amerikaan een testament wou hebben, zooals nog nooit iemand anders gemaakt heefL Hij ging daarom naar den notaris, maar nam een geluidsfilmopnemer met de heele installatie mee. welke menschen en instrumenten werden opgesteld in de no tariskamer Daar vertelde de landman aan den notaris en de twee getuigen arles wat hij op zijn hart en in 2ijn beurs had. Hij onderteekende daarna een notarieels acte, waarin was vastgplegd. dat zijn tes tament niet moest Worden afgelezen, maar waarop hei vroeger vaak neerkwam afgedraaid. Alle erven behooren, zoo luidt zijn Iaatate wil, bij elkaar te komen in 't groote ontvangvértrek van den notaris, al waar na des pachters overlijden de film die zijn testament inhoudt, moet worden vertoond. Men zal dan den landman zien en hooren spreken tot notavis en getuigen en op vragen antwoorden. Het spreekt vanzelf dat de kostbare film, die aan de erven het geheim, van hun toekomstig financieel geluk kan me dedeel en tot den dood toe van den erfla ter ia een verzegeld doos jewordt be waard 1 Zelden zal men zoo verlangend zijn gewenst naar de première van een bios coopvoorstelling En zelden zal het de erfgenamen gpo gemakkelijk zijn gemaakt om voor hua nieuwsgierigheid rondweg ■it te komen. Een belangrijke Regeeringsverklaring. De minister van economische zaken, mr. Steenbergh, heeft bij de behandeling van de begrooting van het Landbouw-Grisie- fonds voor 1935 <n de Tweede Kamer een belangrijke verklaring afgelegd inzake ly^t vraagstuk der vaste lasten en de n et noodzakelijke executies. Deze verklaring luidt als volgt: „Het buiiongewoon groote verband, dat bestaat tusschen den landbouwsteun en de waarde van hel landelijk eigendom, is voor de regeering aanleiding geweest, maatre gelen te treffen tegen niet noodzakelij ke executies van landelijk eigendom, ter wijl in het reeds aangekond gde algemee ne bezuinigings-ontwerp, voorstellen zul len worden gedaan Ier vermindering vjn de vaste lasten van d&t eigendom. Tegen de niet noodzakelijke executie» van landelijk eigendom zijn heden afge kondigd twee kon. besluiten, welke beide steunen op het Crisis-Organisat ebesluit 1933. Daarbij wordt bepaald, dat een hypothecaire schuldenaar, wiens landelijk eigendom met executie wordt bedreigd, of wiens faillisaement is aangevraagd, zich tot mij kan wenden met het verzoek, te beslissen, dat de toekomstige gebruike» van dat eigendom niet zullen worden toe gelaten als georganiseerden tot Cris a- organisaties. of wanneer zij reeds georga niseerden zijn, als zoodanig geschrapt zullen wordèn Het gevolg hiervan zal zijn, dat wannéér mijnerzijds een dub- danige beslissing genomen is, het land nagenoeg onverkoopbaar zal zijn, aange zien daarop geen landbouwproducten meer geteeld mogen worden, noch vee mag wor den gehouden, terwijl natuurlijk evenmin landbouwsteun voor die bedrijven zal wor den gegeven. Het spreekt vanzelf dat de noodige waarborgen tegen een minder juiste toepassing van dit ingrijpend mid del zijn genomen. Voor ieder geval zal ik mij doen advi- seeren door een Hypotheekcommissie, be staande »it juristen en landbouwdeskun digen. welke een onderzoek zal instellen en belanghebbenden zal hooren. Tevens is de mogelijkheid geopend, dat deze commissie een onderlinge vrijwillige n tstel- of betalingsregeling tot stand brengt tusschen den hypothecairen schul denaar en rijn crediteuren. Nadrukkelijk is hierbij echter bepaald, dat hoofdsom men van hypothecaire geldleeningen in geen geval mogen worden aangetast. Het l;d van den Hoogen Raad der Nederlan den. de oud-minister van justitie, mr. dr. J. Donner, heeft zich bereid verklaard de leiding van deze commissie op zich te ne men." Omtrent de beide door den njinister vermelde kon. besluiten, welke zijn afge kondigd, vernemen wij het volgende: In het eerste besluit worden de artike len 5 en 7 van het Crisis Organisatiebe- sluit 1933 gewijzigd Daarbij wordt, gelijk in de regeeringsverklarine is medegedeeld aan een hypothecairen schuldenaar, wiens landelijk eigendom met executie wordt bedreigd of wiens faillissement is aange vraagd, de bevoegdheid gegeven zich t» wenden tot den minister van ecoa. zaken en dezen te verzoeken te'beslissen, dat de toekomstige gebruikers van dat landelijk eigendom als georganiseerden tot crisis organisaties niet zullen worden toegela ten, of waaneer zij reeds georganiseerden zijn, als zoodanig geschrapt zullen wor den. De minister zal, alvorens zijn beslis sing te nemen, eerst bet advies moeten inwinnen van eea in te stellen hypotheek commissie. Het tweede' besluit steunt op de bier- vorengenoemde artikelen 5 en 7 van het Crisis Orgdnisatiebesluit 1933 en bevat de uitvoeringsmaatregelen, de termijnen,' waarbinnen het verzoekschrift moet wor den ingediend en de gegevens welke daar bij moeten worden overgelegd. Nadat da minister de stukken in handen heeft ge steld van de hypotheekcommissie, worden de daarvoor in aanmerking komende ere-) diteuren hiermede in kennis gesteld «4 hun de bevoegdheid gegeven daarop t« antwoorden. Deze antwoorden worden den schuldenaar medegedeeld, waarna esn mondelinge behandeling voor de hypo» theekcommissie, in tegenwoordigheid va» belanghebbenden volgt. Deze commissie kan voorts trachten een betalingsregeling en of een uitstelregeling tusschen den hy pothecairen schuldenaar en zijn verschü-< lende schuleischera tot stand te brengen. Hierbij is echter op verschillende punten voorbehoud gemaakt. In de eerste plaaN moet de schuldenaar aannemeJijk maken, dat hij in verhand met de heerschends buitengewone tijdsomstandigheden niet in staat is aan zijn verplichtingen geheel t» voldoen. In de tweede plaats mag de schuldeischer door de tot standkoming van de betaling»- en of uitstelregeling zijn belangen niet méér worden benadeel^ dan de schuldenaar bij niet tot standko- ming daarvan of mogen er geen ander» omstandigheden zijn, die het voorstellen van een betaling»- en of uitstelregriinl onredelijk zonden maken Tenslotte is nat- drukkelijk bepaald, dat hoofdsommen van hypothecaire geldleeningen in geen geval door de betalingsregeling mogen worden aangetast. Indien een betaling 0# uitstel- regeling wordt aanvaard, dan is de nak daarignede afgedaan Gesfehiedt dit niet. dan doet de hvp<v theekcommissie den minister haar advie» in den vorm van een ontwerp-besehikking toekomen Bij een gunstig advies kunnen alle mogelijke voorwaarden aan den schul denaar worden opgelegd. De minister is niet aan het advies go- bonden Ten slotte is nog bepaald, dat verzoek schriften, welke zullen worden ingediend naar aanleiding van thans aanhangig» executies door de commissie voor alle a»- dere zullen worden behandeld. Het secretariaat van de hypotheekcorn- missie zal worden waargenomen door het landbouw crisisbureau van 't departement van economische zaken. Lange Voorhout 1 te 's-Gravenhage. DE LAATSTE AFLEVERINGEN VAN RUNDVEE. Het ligt in de bedoeling de laatste af leveringen van runderen aan de Neder- landsche Veehouderijrentrale fe doea plaats hebben in de week van 713 April, Rundveehouders, die tegen dien tijd het door hen te leveren aantal stuks rund vee niet geleverd hebben, worden geacht er de voorkeur aap te geven dat het aan tal kalveren, dat hun voor het jaar 1934 is toegewezen, wordt verlaagd. Hetzelfde geldt voor rundveehouders, de een ai meer runderen hebben geleverd, welk» niet aan de voor levering gestelde eischen voldeden, en daarvoor in de plaats geen andere runderen hebben geleverd. Rundveehouders, die alsnog van de go mden gelegenheid tot lever ng gebruik wenschen te maken, moeten de door hen te leveren runderen ten spoedigste en in elk geval vóór 1 April a s. op de gebrui- kely'ke wijze ter levering opgeven Ook personen, die nog runderen, lijdende aa» tuberculose of paratuberculose onder dm vastgestelde voorwaarden wenschen te le veren, zullen deze vóór den genoemden 121. Deze werd nu toegelaten Trotech schreed de Rennende Beer over den brug. en hief zijn arm ter begroeting omhoog. Kapitein Dé Wit deed evenzoo, waarop de bezoeker den bleekgeaickte» namens zijn vorst verzocht hem te volgen naar de vei lige muren van de Indiaansche etad. 122. De Indiaan sprak een weinig Spaansch en alleen kapitein Do Wit ver stond hem Ma&r toes de bemanning de boodschap was overgebracht, hieven as wederom een hoera aan Maar al te graag verlieten het onherbergzame fort, en» gastvrijheid bij de mlaadem te mrkai». Op het strand te Scheveningen wordt het gedurende den winter tegen den Boulevard opgewaaide zand weggegraven en over het strand verspreid. Een teeken van het naderend seizoen. De Koninklijke Vrouwen weer in het Vaderland. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana keerden Dinsdag uit Unterwasser te Den Haag terug, waar zij door sen groote menigte wérden opgewacht. Het Collegium Theologicum „Concordia res para crescit" vierde zjjn Dies en maakte b{j deze gelegen heid in een maiicoach een rjjtoer door Den Haag. Wat in Arnhem gaat verdwijnen. Het Protestantsche Bestedelingenhuis aan de Spijkerstraat, dat zaJ worden afgebroken, om plaats te maken voor moderne woningen Camera-reflexies. Geen overstrooming' in de straten van Los Angeles, doch een welgeslaagde truc-foto. Een prachtbuit. Een flinke haai werd buit gemaakt door een viertal bekende Amerikaanscbe boksers, toen zij den bokshandschoen voor den hengel ver- -•iaselden. Kunnen varkens zwemmen? En óf! Dit exemplaar van bizonder zwaar kaliber, tracht, verrast door c overstroomingen in het dal «an ds Theeros, door zwemmen bet veege en vette lijf te redden.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4