1 SCHOONHOVEN Sportnieuws a 1 Predikbeurten Wat geeft de Radio. Plaatselijk Nieuws Rechtszaken j Gemeenteraden j Lexmond. T BAANDAG 28 MAART 1935 PROPAGANOA-AVOND BURGER WACHT. De toenemende belangstelling voor de Schoonh. Burgerwacht Week Vrijdagavond in het St. Josephgebouw, waar tot het bij wonen van den aangekondigd en propo- ganda-avond een zeer verscheiden publiek samengekomen was. Het podium was van bet portret van de Koningin voorzien en met vlaggedoek gedrapeerd, terwijl leden van d© gewapende afdeeling, in uni form, eerbewijs brachten bij het binnen komen van bestuur en spreker. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeesters E. G. Gaarlandt, van Gouda, en G. B. Fortuijn, van Nieuwpoort. Na een welkomstwoord van den burge meester, sprak de oommandant, de heer G H. Kerling, die mededeelde, dat waar an derhalf jaar geleden de burgerwacht tot nieuw leven was gekomen, zij zioh, thans in veler belangstelling verheugen mag. Met Wijd schap zag de heer Kerling leden van de transport-oolonne van het Roode Kruis onder de aanwezigen. Spr. verheug de zich, dat een afd. van het Roode Kruis tot stand was gekomen en reken de op samenwerking met de burgerwacht Komende tot de taak van de burgerwacht zeide spr., dat ze de politie helpen wil bij haar taak tot handhaving der orde, en niet anders opgeroepen wordt dan op last van den burgemeester. Ze bestaat uit een gewapende afdeeling, een onge wapende en een zg economische dienst-afdeeling. Met de hoop dat de bur gerwacht versterkt zal worden en de sym pathie van velen verkrijgen mag, besloot «preker. Na gezamenlijk an aang van het Vlagge- fied, speelde een orkest onder leiding van dan beer P. Versluis een door hem ga- dichte en getoonzette Burgerwaehtmarsch. Nadat deze marsch een en ander maal was gespeeld, begon hij reeds populair te worden en zongen de aanwezigen reeds dapper mee. Een groep gbwapende Burgerwachtera gaf daarna een demonstratie bestaande uit enkele exercities, benevens handgre pen met het geweer, die vlot en „stram" vrendsn mtgew^erd. Daarna was bet woord aan kapitein W. H. Snijders. In levendigen en fris- schen vorm behandelde deze het huidige wereldbeeld. Met uitspraken van minister Rxrj» de Beerenbrouck, dr. Kuyper en dr Colijn toonde spr. aan, dat reeds jaren ge leden een tijdperk van groote materieel» en geestelijke armoede voorzien was, in welk tijdperk wij thans verkeeren. Een groote verscheidenheid van begrippen wekt ,y$rwarring, tengevolge waarvan er een enorm oorlogsgevaar is. De ontwik keling van het vliegwazen vergroot het gevaar sterk. Was vroeger het zenden van een oorlogsverklaring gebruikelijk, waarmee tijd gewonnen werd voor de grensverdediging, dat zal nu niet meer *t geval zijn, zoodat de oorlog als een blik semstraal uit de lucht kan vallen. De oorlog heeft het proces der verar ming versneld door eenzijdige industrieele of agrarische ontplooiing. Na den oorlog wijzigden de behoeften zich sterk en zocht men in productie en autarkie het redmiddel. De huidige verwarring is dan ook een gevolg van de economische, fi nancieels en politieke verhoudingen. Spr. behandelde daarop de inflatie-politiek, die Voor ons land zeer nadeelig zou Mijken te zijn en pleitte voor een sterk gezag. Reeds 15 landen hebben de dictatuur, doch spar. meent, dat de aard der Neder- landeche bevolking zich daarmee niet laat vereenigen. Wij moeten ons echter wel sp verschillende punten herzien. Daarom beeft ook de Burgerwacht een taak. In Zuid-Holland zijn thans 90 burgerwach ten. Evenals hier zijn ze min of meer op militaire leest geschoeid. In den kring Dordrecht worden ook marsch oefeningen gehouden. Spr. besloot met de hoop uit ke spreken, dat de Burgerwacht door de sympathie van het volk gedragen moge worden op een geestelijken ondergrond. Deze rede, die nu en dan van humor tortelde, verwekte levendigen bijval.' Na de pauze vertoonde de heer Nie- éstadt enkele films, als de Willem de Zwij ger herdenking te Delft, de Etna en Pan toffelhelden en voorts had de uitreiking der prijzen voor de schietwedstrijden van 9 Maart plaats. Vele nuttige en practi- sche cadeaux kon de burgemeester daar bij uitdeelen. De heer Kerling wendde zich na af loop hiervan in verband met diens ver trek, tot dén heer J. G. Breekveldt, om hem dank te zeggen voor alles wat hij voor de burgerwacht als secretaris was geweest en bood hem een Succes-agenda aan, waarvoor de heer Breekveldt dank braöht. Nadat nog enkele liederen gezongen wa ren, was ten laatste het woord aan bur gemeester Nieuwenhuisen, teneinde het nut van de plaatselijke burgerwacht nog eens te schetsen. Spr. wees op het drie voudig snoer: God, Nederland en Oranje, ea wekte op om dien band pok in Schoon hoven te versterken. De burgerwacht pro voceer® niet en zegge niet veel, doch be hoort goed op te letten. Ze telt thans meer dan 150 man. Spr is bezig met de organisatie van een luchtbeschermings dienst, waarbij ook de gereorganiseerde hisdeea holp zal kunnen bieden. Met bet zingen van het Wilhelmus en een toegejuicht: lang leve de koningin! van kapitein Snijders werd de uitstekend geslaagde avond besloten. CANDIDATEN GEMEENTERAAD. De afd. Schoonhoven der S-D.AP. heeft voor de as. gemeenteraadsverkie zing de volgende lijst van 10 candidaten vastgesteld: 1. P. J. van Harmeien; 2. G- Peerbolte; 3. A. de Groot; 4. Gov. van Os van den Abeelen; "5. A. P. Koppenol; 8. M. Stigter; 7. W. Lammere8. Ger. van Os van den Abeelen; 9. J. A- Venneij; 10. A. Kara EIND GOED, AL GOED. Den geheelen winter is er gewerkt om de werkloozen aangenaam' en nuttig bezig te houden en dank zij de bereidwillige an geheel belangelooss medewerking van ver schillende vooraanstaande etadgenooten is men prachtig in dit voornemen ge slaagd. Een reeks nuttige lezingen over diverse onderwerpen is gehouden en ook de ontwikkelingscursussen zijn goed van stapel geloopen. Enkele feestavonden heb ben in het win terprogramma een bijzon dere attractie gevormd. Thans echter, nu langzaam aan de zo mer weer in het tand komt, wil men dit winterwerk afsluiten. De mooie lente- en zomeravonden zijn niet in de eerste plaats geschikt om eenige uren in e9n vergader lokaal te vertoeven, ook al is de te be handelen stof nog noo interessant. Deze „finale" moet echter klinken als een klok, en de kroon op het werk zijn. De nog sledhts kort bestaande Werkloozentooneel- vereeniging „W. W. W.", die op den laataten „bonten avond" reeds zoon aar dig succes wist te boeken, heeft bard ge werkt aan een geestig Mijspel „De Gril van den Hertog", een tooneelstuk in vier bedrijven, waaraan 20 werkloozen sullen meespelen. Tusschen de bedrijven door zal een humorist het publiek aangenaam bezig houden. „T.A.V EJÏ.U.* «1 den avond met muziek opluisteren. Het voornemen is dezen slotontspanningsavond op 24 April in het Nutsgebouw te doen plaats hebben. Vanzelfsprekend zijn er aan dit plan vele kosten verbonden, maar vertrouwen de op de spreekwoordelijke gulheid ven Schoonh ovens ingezetenen, zal met een lijst worden rondgegaan, waarop men kan inteekenen en wij gelooven, dat de plannenmakers niet te optimistisch zijn, als ze vertrouwen, op deze wijze een flink deel van hun financieel» zorgen weg te werken. Het te bekend: als bet voor de werkloozen Ss, klopt men niet tevergeefs aan bij onze burgerij. OVERSTROOM ING. Een ongewoon hoogt» stand van den Ouden Singel heeft Zaterdagavond tijdens het regen- en stormweer den bewoners van de huizen langs den Singel en in de Jacobs, van Beierenstraat veel last ver oorzaakt Een groot deel van den weg langs den Singel heeft eenigen tijd geheel onder water gestaan en ook een deel van de Jacobs Van Beier Mist raat stond een tijd blank. In eenige huizen en vooral en kele werkplaatsen drong het water bannen en het achterpad, alsmede de tuintjes van de huizen langs den Singel, werden in modderpoelen veranderd. Personeel van gemeenteweiken schoot spoedig te hulp en offerde den Zaterdag avond op om met te waardeeren ijver het gevaar te bestrijden. Door het openen van putten wist men den grootsten water stroom af te leiden. De burgemeester en de chef van politie waren bij dit werk aanwezig. Ook dee nachts bleven gemeentewerk lieden de waoht houden om bij een mo gelijke herhaling snel te kunnen ingrijpen, wat gelukkig niet meer noodig Meek. Inmiddels heeft dit voorval weer eens gedemonstreerd, hoe dringend de toestand ter plaatse verbetering behoeft. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub II" verspeelt zijn laatste kans. Ean 1—0 nedarlaap te Nieuwerkerk. Het eerste elftal wint met 3—2 van „Boskoopsche Boys r MM 2—0 achter stand. Schoonhoven. Zoo is dan eindelijk de beslissing gevallen voor het kampioen schap van de le klasse» van den Goud se hen Voetbal Bond. Het tweede elftal van „Sportclub" heeft de eindspurt niet kun nen volhouden. In twee achtereenvol gende wedstrijden werden drie punten verspeeld en daarmede de kans voor de eerste plaats. De „Zwervers" hebben be ter opgepast en den laatsten thuiswed strijd met een uitstekende 41 overwin ning besloten tegen „Gouda IV"De „Zwervers" eindigen dus op de eerste plaats en wij bieden hen hierbij onze ge- gelukwenschen aan De eere-titel is dan tenslotte ten deel gevallen aan het elftal, dat hem oi. verdient. Het geheele elftal maakt een goeden indruk en in dezen constanten vorm spelend, zal bet in bet volgend seizoen zijn weg wel vinden in de 4de klaese van den K-N.Y-B Het tweede elftal van JBportaW Jo thans uitgespeeld, maar we mogen niet besluiten zonder een woord van hulde te brengen aan de jongens voor hun uitste kende prestatie. De tweede plaats wordt op eervolle wijze ingenomen, zooals uit onderstaanden stand blijkt. t De stand van de le klasse Goudsche Voetbal Bond luidt thans: -esp gw. gl. vrl. v.t P- Zwerver* I 18 13 2 3 73-26 28 18 12 2 4 58—27 26 Ammerstol I 17 9 4 4 49—as 22 Gouda rn 17 9 2 6 46—36 20 O.N.A. m 18 7 5 6 49—46 19 Moercapelle I 18 7 3 8 48—47 17 Nieuwerkerk I 18 6 2 10 8266 14 Waddinxv. n 18 5 2 11 32-69 12 Olympia Hl 18 4 3 11 46—73 11 Gouda IV 18 3 3 12 37—64 9 Het eerste riftal van „Sportdub" jrerkt zich ook langzamerhand wat hooger op de ranglijst, en al wae de zege wat be nauwd op „Boskoopsche Boys V (32) de beide puntjes zijn binnen en het re sultaat is des te eervoller, als men daar bij weet, dat met de rust de Blauw-Wit- ten nJ. met 0—2 achterstonden. De wedstdijd „Sportclub IV"„Groot- Ammers I" vond wegens afkenring van het „Sportdub"-terrein geen doorgang. De uitslagen van de 4e klasse D, Af deeling II, van den K.N.VJL, luiden: SchoonhovenBoek. Boys 32. D.G.V.—Haastrecht 3—0. Gouderak—Dilettant 22. De stand ta deze afdeeling is thans: g«P gw. gï. vri. V.t V D.G.V. 15 14 1 0 60-16 29 Haastrecht 14 9 2 3 38-23 20 Gouderak 14 7 2 5 40-31 16 Schoonhoven 16 6 2 7 40—37 14 Waddinxveen 15 5 4 6 99-39 14 Moordrecht 15 5 3 7 34-30 13 Dilettant 15 4 2 9 27—53 10 Bosk. Boy» 16 4 1 10 16—36 9 Lekkerkerk 14 2 3 9 21AS 7 Over de gespeelde wedstrijden nog heft volgende: „Sportdub r„Boek. Boys I" 3—2. Al spoedig Meek, dat het een wedstrijd zou worden van laag gehalte, daar geen der partijen rekening hield met den wind en veel te hoog werd gespeeld. De hard werkende Boskoopere waren iets meer in den aanval en speelden nog het minst slecht. Het baarde dan ook geen verwon dering, dat zij de leiding namen na een kwartier (0l). „Sportclub" Meef slap jes spelen en kwam dan ook niet veel verder dan de ach terspelers. „Boekoop'a" aanvallen waren door het falen van bet rechter verdedigt ngablok onzer stadgenoo- ten gevaarlijker en zij wisten dan ook net jes den stand op 02 te brengen. Daarna redde de „Boskoop"-doelverdediger een paar maal gelukkig, doch de rust kwam met onveranderden stand. Na de rust kreeg „Sportclub" zon en wind mede en daarna was zij dan ook aanhoudend in den aanval, zonder veri kans tot doelpun ten te scheppen. De rechtsbuiten, diè veel werk kreeg te verzetten, bracht het niet éénmaal tot een voorzet. Tot 20 minuten voor het einde de rechtsachter de rechts buitenplaats ging innemen, braoht dit een groote verbetering teweeg; een voorzet van dezen speler werd al spoedig benut door den linksbinnen (12), terwijl even later de middenvoor de stand 2—2 gelijk maakte. Juist twee minuten voor tijd doel puntte de linksbinnen van „Sportclub" ten derde male en al zoo won onver wachts „Sportclub" met 32 deze reeds verloren gewaande strijd. Zij was tenslot te nog verdiend, gezien bot spri w. de tweede helft. Ads—Odo Arktl. De korfbalclub „Ado" speelde Zondagmidadg op eigen veld een wed strijd tegen „Odo" uit Dordrecht. Er werd keurig spel geleverd. Beide partijen waren vrijwel even sterk, hoewel de rust inging met 10 voor Odo. Na de rust, tegen het einde, toonde Odo de sterkste te zijn en wist den voorsprong te brengen op 20, wat ook de eindstand bleef. Doordat Odo dezen wedstrijd gewonnen heeft is deze club kamp oen geworden. Ado moet nog een tweetal wedstrijden spelen. A.S.V. 2—Hard. Boys 3. Aritel. Op eigen terrein speelde Zondag de v.v. A.S.V. 2 tegen de Hardinxveldsche Boys 3. De thuisploeg wist te winnen met 32. De boys wisten deze doelpunten te verkrijgen door pynalties .In de geheele wedstrijd was er geen moment sprake van samenspel, er werd maar op los getrapt. Publ ek was bijna niet aanwezig. Vóór het ingaan van de rust liet de scheids rechter 7 minuten te lang spelen en in het tweede gedeelte 3 minuten. Rohda 1— Austerlltz 1. Ameide. Het eerste elftal van Rohda speelde Zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen Austerlitz I. Met den wind en de zon in den rug trapte Rohda af. Voort durend werd het vijandelijk doel belegerd m het duurde dan ook niet lang of het was 10 voor Rohda. Een oogenblfk later weed de «tand tot 2-0 opgevoerd, waar na spoedig de rust ing ng. Na de rust pakten de bezoeken flink aan en waren dan ook meer in den aanval dan vóór de rust, hetgeen tot uiting kwam in een te- genpunt. Het duurde echter niet laug of de midvoor van Rohda maakte een prach tig doelpunt (3i). Austerlitz liet het er niet bij zitten; ze probeerde het nog eens met een ver hoog schot en ds stand was 32. Rohda gooide er een schepje op en na eeqige tegenstanders te hebben gepas seerd, maakte de rechtsbinnen aan alle onzekerheid een einde en maakte or 4—2 van. In dezen stand kwam geen verande ring meef. De wedstrijd werd zeer spor tief en vriendschappelijk gespeeld, 'aar bij ook scheidsrechter Ros een woord van lof toekomt voor zijn correcte leiiiig. Het tweede elftal van Rohda vos rij. A.V.V. 1—CHympta 3. AmmerstoL Reeds direct na den aftrap krijgt Olympia een prachtige kans, maar de bal gaat huizenhoog over. Dan is de beurt aan A.V.V. en na 10 minuten krijgt deze dub een corner te nemen, die J- Ooms schitterend in het net kopt (10). De roodwitten blijven aanvallen en als er weer 10 minuten gespeeld is, brengt de rechtsbuiten G. Zanen met een laag schot •de stand op 20. De gasten werken hard voor een doelpunt, maar dit laat op zich wachten. Goedkoop fcomt A.V.V. aan het derde doelpunt, als de Goudsche keeper een gemakkelijk schot uit de handen laat glippen. Met deze stand komt de rust. Na de hervatting wordt de thuisdtffc op eigen helft terug gedrongen, daar Olym pia thans fte meerdere is. Kort achter el kaar weten de gasten 2 tegenpunten te maken (3—2). De strijd is hierdoor span nender geworden. De thuisclub herstelt zich echter en als de linksbuiten een goede kans krijgt laat hij die niet onbe nut (42). AJV.V. speelt verder een ge wonnen wedstrijd. J. Ooms krijgt nog een prachtige kans om den voorsprong te ver- grooten, maar voor het vrije doel schiet bij veel te onbesuisd en de bal mist zijn doel Zoo komt het einde dus met 42 voor de roodwitten. Zaterdag speelden de A.V.V. Junioren te Stolwijk tegen de Stolwijk-junioren en speelden daar met 44 gelijk. Terrein afgekeurd. Bergambacht. Afkeuring van het ter rein was oorzaak dat de wedstrijd Groe->„ neweg IBergambacht I geen doorgaai kon vinden. Het tweede elftal speelde thuis tegen Haastrecht HL Bunederlijk werden de punten verdeeld (22). LF.C. IV—Gouderak IH. Lekkerkerk. L.F.G. kiest den vrij ster ken wind mee. Gouderak trekt direct ten aanval, maar L.F.G. neemt hem direct over en na 5 minuten deponeert de inval ler linksbinnen den bal in 't doel 10. L.F.G. blijft aanvallen en heeft in deze periode een drietal corners te neman, maar deze gaan door den sterken wind achter. Bij een aanval van Gopderak wordt de L.F.C.-keeper nit zijn doel ge lokt en de Gouderak linksb nnen maakt gelijk (1-1). Even later krijgt LF.C. een penalty toegewezen, maar de middenvoor schiet naast. Bij een hierna volgende L. F.C.-aanval volgt een scrimage voor het Gouderak-doel. De keeper laat den bal uit zijn handen tusschen zijn beenen door follen, maar er wordt nog weggewerkt. Een corner en een vrije schop op het Gouderak-doel leveren n'etq op, waarna de rust komt. Na rust is er nog geen 5 min. gespeeld of de rechtsbinnen van Gouderak geeft zijn club met een tam rol- lertje de leiding (12). Het spel golft nu heen en weer en er is ongeveer 2 min. gespeeld als de rechtsbinnen van LJP.C gelijk maakt (22)., waartegen Gouderak heftig appelleert Nfl-dat van weerskanten verschillende kansen verknoeid zijn, weet de rechtsbinnen van Gouderak zijn club wederom de leiding te geven (2—3). De wedstrijd daarna is het aankijken niet meer waard en nadat de rechtsbuiten van Gouderak de score nog verhoogd heeft tot 24, duurt het niet lang meer dat de scheidsrechter het einde aankondigt. „Nieuwerkerk I"„Sportclub II" 10. „Nieuwerkerk" won den opgooi en koos het voordeel van den wind. Direct wasSportclub" in den aanval, maar de rechtsbuiten werd tegen den grond ge werkt en zoodoende ging een mooie kans verloren. „Sportclub" was voortdurend in den aanval, maar het zat geweldig tegen in deze periade. Toen kwam „Nieuwer kerk in d©n aanval en een schot van den middenvoor kwam tegen de lat. Even la ter kwam de paal de „Sportclub"-doel- verdediger te hulp. „Sportclub" nam nu den aanval weer over, en aan den ande ren kant was het de paal die redding bracht bij een schot van den linkshalf. Even daarna, toen de middenvoor van „Sportclub" was doorgebroken en maar voor het inschieten had, floot de scheids rechter voor buitenspel. Met een stand van OM) kwam de rust. Na de rust volg de een gelijkopgaande strijd, met wisse lende kansen voor beide partijen, maar doelpunten bleven uit. „Sportclub" nam daarna het spri geheel in handen, maar toen er nog 10 minuten te spelen was, volgde een snelle uitval van „Nieuwer kerk", de middenvoor kreeg de bal toe gespeeld en wist te doelpunten (10). „Sportdub" zette alles op alles, maar ds gelijkmaker mocht zelfs niet komen, mede door bet goed verdedigen van de teruggetrokken „Nieuwerkerk"-verdedl- ging Met „Sportclub" hevig in den aan val Mies de scheidsrechter einde, en was de kans op het kampioenschap voor „Sportclub II" verkeken. SLIEDRECHT 1— D.C.L 1 0—3 Sliedrecht De uitslag van den wed strijd Sliedrecht 1D.C.L. 1 was 03. Sliedrecht, dat met een proef-elftal ver scheen, heeft verdiend verloren. Deze sa menstelling te handhaven lijkt ons niet raadzaam. Immers van Dam presteert op de apilplaate meer dan links-half. Voor de backs moet het spel van Brandwijk goed aangeslagen worden, terwijl Schalk als van ouds rijn bekende spel liet riem Jammer vras, dat de vleugelspelers zoo weinig te dooi kregen. GOUDSCHEN VOETBALBOND. UHslagen Zondag 24 Maart 1935. le klasse: Waddinxveen 2Gouda 3 - 10 Nieuwerkerk 1Schoonhoven 2.. 10 Zwervers 1Gouda 4 41 Ammerstol 1Olympia 3 42 2e klasse A: G.S.V. 3Boskoopsche Boys 2 2—1 Moordrecht 2 Bodegraven 8 70 Woerden 2Olympia 4 6—6 2e klasse B: Dilettant 2—GS.V. 45-0 0.NJL 5—Stolwijk 13—2 3e klasse B: Boskoopsche Boys 4M).N.A. 0 1M2 Moordrecht 3Zwervers 2 - 12 Voorwaarts 2Nieuwerkerk 2 08 3e klasse O. Bergambacht 2Haastrecht 3 22 Stolwijk 2Oudewater 2 2—2 3e klasse Ik Stolwijk 3 Groeneweg 3 131 Zwervers 3Oudewater 3 43 Lekkerkerk 4Gouderak 3 24 G.S.V. 5Nieuwerkerk 6—2 8e klasse S: Stoliwijk 4—Nieuwkoop 2 3—1 Nieuwveen 2Moordrecht 4 6—4 Waddinxveen 4Moercapelle 3 11—1 Boskoopsche Boys 5Gouderak 4 1—0 Voorwaarts 3Gouda 6 0—44 Stolwijk. De uitslagen dar voetbalwed strijden van Zondag luiden: SSV 4Nieuwkoop 2 4—4. SSV 3Groeneweg 3 13—1. SSV 2Oudewater 2 22. Het was bijna tijd voor de rust toen S| SV 2 het eerste doelpunt maakte en al-j zoo de leiding nam. Zoo Meef de standi tot ongeveer een kwartier voor het eind*.' toen Oudewater gelijk maakte. Binnen en-, kele minuten maakte Oudewatar h&arj tweede doelpunt en was alzoo de stand 1 in haar voordeel. Op het laatste mo ment maakte SSV echter gelijk (22). NED. HERV. KERK. CAPELLE a-d. IJSSEL. Evangeliflati. (Geref.). Lokaal Bermweg 228: Woensdag 27 Maart, n.ra. 7.30 uur, de heer J. Kara HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. Woensdag 27 Maart, 's avonds uur. Ds. T ran de Hee, van Polsbroek Vliet. Biduur voor bet Gewas. HEI- EN BOEICOP. Donderdagavond 6 30 uur de heer A. van Leeuwen Godad. onderwijzer van Schoonrewoerd. (Bid stond voor het gewas). KRIMPEN ad IJSSEL Evangelisatie. Tuinstraat 7. Woensdag 27 Maart, av. 7.15 uur, de heer Spreeuwenberg, va» Rotterdam. SLIEDREGHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 27 Maart, 'a avonds 71 uur, de heer J. H. Boogaard. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. Dinsdag 24 Maart, 's avonds 7 uur, Ds., Leenman*, van Drift. Bidstond voor he* Gewas. CHR. GEREF. KERK. NIEUWPOOORT. Woenslag 27 Maart,, 's avonds 7 uur, Ds. Zwrêr, van Schiedam- SCHOONHOVEN. Cïïr. Geref. Comité^ Koestraat 134. Woensdag 27 Maarte 's avonds 7.30 uur, Dsa Van Doorn, van/ Ede. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a d. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 27 Maart, n.m. 7.15 uur, de heer H. Vlot. MOERCAPELLE. Woensdag 27 Maart, 's avonds 7 uur, De. Heijkoop, va» Utrecht. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Woens dag 27 Maart, 's avonds 7 uur, Ita. B. Toes, van Useelmonde. EVANGELISATIE. SLIEDREGHT. Lokaal Tolsteeg. Dins dag 26 Maart, 's avonds 730 uur, de heer Van Dijk, van Dordrecht. Lokaal Maranatha. Dinsdag 26 Maart, 's avonds 7.30 uur, Onderlinge Samen komst. GIESSENDAM. Lokaal Rheoboth. Woensdag 27 Maart, 's avonds 730 war, Ds. Faaseen. Donderdag 28 Maart, «roods f wmc, de heer Pont, van Sliedrecht. J Dinsdag 26 Maart. Hilversum. 1876 M. A.V.R.O. 8-0 Gra- mofoon; 9—9.15 Marie Holtrop leest eoni- .ge parabels uil Multatuli: 9.1510 Gra mofoon: J0 uur Morgenwijding; 10 20—11 Concert door het Cantabilé-Orkest; 11 11.30 Wenken voor de Huishouding. 11.30 —1230 Concert door het Cantabile-Orkest; 12.302 Concert door het Ensemble Fran cis Keth en Gramofoon; 23 Concert door Kovacs L*joe en zijn Orkest en Zang; 34 Knipcursus; 4.15—4.30 Gramofoon; 4.30-h5 Radio Kinderkoorzang; 55 30 Halfuur voor kleinere kinderen d. Mevr. Ant. van Dijk; V P.R.0. 5.30 uur Bijbd- vertelling door Ds. B. J. Aria; A.V.R.O. 6-630 Gramofoon; R VU. 6.30—7 Cur sus van Dr. Th. van Schelven: „Moelijk- heden met menschen" (IV); A.V.R.O. 7— 7.30 Disco-nieuws; 7 30—8 Engelsche les voor beginners; 88.06 Nieuwsberichten; 8.059.20 Concert door het Omroep-Or- keot «n Gramofoon. 9.209.40 Andres Se govia, de beroemde guitarist, concerteert in onze studio; 9.40—10.06 Concert door het Omroep-Orkest en Piano; 10.06— 10.20 Gedeeltelijke uitzending van bet Zangtournooi nit het Gebouw ven Kun sten en Wetenschappen te Rotterdam; 1020—11 Concert door het Omroep-Or- kset en Mezzo-Sopraan; 11—1110 Nieuws berichten; 11.10—11 Concert door Lajos Kiss. Hulzen. 3015 M. KJLO. 8—0.15 Concert, 10<1030 Gramfooon; 10.30—11 Muriek- uitzending voor fabrieken; 111130 Gra mofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15-2 Concert door de KJLO.-Boys en Gramo foon; 23 Vrouwenuurtje; 34 Mode- cursus; 4.15430 Zangrecital; 4.30515 Concert door hel KJLO.'-Orkest; 5.15— 6.30 Vervolg Zangrecital; 5.306 Concert door het KJLO.-Orkset; 66.15 Gramo foon; 6.156.40 Concert door het K.R.O.- Orkest; 6407 Cursus Esperanto; 7.15 8.15 lijdensmeditatie, Hl, door Prof. B. H. Molkenboer; 8.15—8.20 Nieuwsberich ten; 8.208.50 Concert door het KJLO. 8ymphoni#-Orkest (U.S.O.); 8300.05 Uit de wereld van de film, door A. van Domburg; 9.069.46 Concert door het KJLO-45ymphonie-Orkest (U.S.O.); 9.46 10 Gramofoon; 101030 Concert door het K.R.O.-Orkest; 10.9010.35 Nieuwsberich ten 10.3511 Concert door het K R O - Orkest; 1112 Concert door de Orkesten Kasanova en Fabian. Woensdag 27 Maart Hilversum. 1875,M. V.A.R.A. 8 uur Or gelspel; 8 30 uur Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.. V.P R 0. 10 uur Morgenwijding; V.AJLA. 10.15 uur ülizending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.30 uur Concert door Orvitropia; 1 uur Concert door de Zonnekloppers; 1.15 uur Concert door de Flierefluiters; 2 uur' Voor de Vrouwen. 2.15 uur Knipcursus; 3 uur Voor de Kinderen. 5.30 uur Toespraak voor het Onthouders Radio Comité door Dr. A. G. M. Liernur; 5.45 uur Gramo foon; 7 uur Sportuitzending; 7.15 uur Cembalo en Viool; 7.45 uur Opvoering van „Het roode stoplicht brandt!"; 8 uur S.O.S.-berichten; 8.03 uur Nieuwsberich ten en Varia; 8.10 uur „Wat kan die vent liegen!" Interview met Frans Nienhuys; 9 nur „De vrouw en het recht". De schei ding der ouders en het lot der kinderen. Lering door Mr D. S. Jessurun Cardozo; 9.20 uur Opvoering van: „Uit het leven van Joh. Seb. Bach"; 11 uur Gramofoon; 11.15 uur Orgelspel; 11.45 uur Gramo foon. Hulzen. 301.5 M N.C.R V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.150.30 Gramo foon; 1030—11 Morgenwijding door Ds. J. Verkuyl; 1112 Orgelbespeling; 12.15 12.30 Gramofoon; 12.302 Concert door een Kwintet; 22.30 Gramofoon; 2.303 Praatje voor jeugdige postzegelverzame laars. ,J)e zegels van Engeland" door A. M. Benders; 33.45 Gramofoon; 46 Vioolrecital. 56 Kinderuurtje; 66.30 Landbouwhalfuurtje. „De moeilijkheden in het kleinbedrijf' door J. Haverkamp; 6 30 6.56 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart; 7—pijn. 7.15 Nieuwsberichten; pl.m 7.16—7.90 Een kwartiertje Radio reportage of Gramofoon; 7.308 Techni sche lezingen. (XXVI): „Warmte en teoh- niek" (8). De beteekenia van het kranht- werktoig voor de samenleving" door 8. van Oterloo; 8—8.06 Nieuwsberichten; 8.069.35 Evangelisatiedienst uit de Bap tist enkerk te Leeuwarden. Sprekers: Ds. F. E. Hulzinga en Ds. J. Louw; 9.9610 Gramofoon, 10—10.06 Nieuwsberichten: 10.06—11 Concert door het W&leeon- Trio; 11130 Gramofoon. Blssfcensgraaf. De maaadriijkache col lecte tem behoeve der kerk beeft f 63.50 opgebracht. Hel Croons Kruis. Bleske nagraaf. De aideeling BJeskenn- graaf-Wijngaarden van de Z.H. Vereeni- ging „Het Groene Kruis" hield haar jaar vergadering onder leiding van dokter In- gelse. Na opening werden de notulen ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat het aantal leden 281 bedraagt, van wie 61 wonende te Wijhgaarden. Van de verplegingsartikeien werd 63 maal gebruik gemaakt. Het consultatiebureau voor zui gelingen mocht zich steeds in flinke be langstelling verheugen. Van 17 tot 27 Sep tember werd een moeder cursus gehou den, waaraan 18 dames deelnamen. Het aantal bezoeken van do wijkverpleegster zuster Hamerpagt, bedroeg 1881. Over de drie gemeenten waren de bezoeken ver deeld als volgt: Oud-Alblas 1161; Blee- kensgraaf 672 en Wijngaarden 58. Hierna bracht de rokeging-commissie bij monde van den heer A. de Groot rap port uit en verklaarde het financieel be- heetr in orde te hebben bevonden. Den pen ningmeester werd voor zijn accuraat be heer dank gebracht en hem werd déchar ge verleend. Vervolgen* werden nog en kele huishoudelijke zaken besproken, waarna de vergadering werd gesloten. Gtessendam. Aan de Koningin Wilhel- minaschori is tot onderwijzeres benoemd mej. Sinnema, thans m tijdelijke betrek king te Oostwolde. De heer D. de Rooi slaagde voor bet diploma boekhouden. Aan mevr. Stolk—de Bas en aan den heer Meywaard, zijn vergunningen ver leend tot het bouwen van twee woonhui zen aan den Sluisweg. Ghron-Oudetark. Het echtpaar Sobron- ders hoopt binnenlort zijn 65-jarijre echt- Tementen nc te herdenken. Be oudjes ge nieten beide nog een goede gezondheid. Groene Kruis. Grsot-Ammers. Woensdagavond hield in het Chr. Vereenigingsgebouw de afdee- ling Groot-Ammers van Hot Groene Kruia ean algemeene vergadering. De voorzitter de hoer Zwart—Voorspuij, opende. De no tulen werden goedgekeurd. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in het afgeloopen jaar ae inkomsten, waaronder een batig slot van bet jaar 1983, groot 1 885.91, hadden te- dragen f 3308.08, de uitgaven f 2274-08, toodat er en batig saldo was groot f 1064.06. „„«nrte BKt kaft bleek, dat het aantal leden op 1 Januari 1934, 407 bedroeg, terwijl 17 nieuwe le den toetraden Afgevoerd werden door overlijden, vertrek of bedanken 22 leden. Uit het verslag van de wijkzuster bleek dat over het vorig jaar 2407 ziekenbezoe ken, 121 T.B.C. bezoeken, 52 huisbezoe ken bij kinderen van het consultatie-bu reau hadden plaats gehad. Ingeschreven staan 43 kinderen voor bet consultatie bureau, terwijl er 9 hoogtoeou patiënten behandeld werden in bet consultatie-bn- Uit het jaarverslag van de magazijn houdster bleek, dat uit bet magazijn 272 voorwerpen in bruikleen waren uitgege ven voor ziekenverzorging. De heer Hendrikse bracht als afgevaar digde naar de te Rotterdam gehouden veis gadering der Z.H. Vereehiging Het Groe ne Kruis verslag uit Medegedeeld werd dat dit jaar weder een moedercursus zal worden gehouden. Meisjes boven 18 jaar of jonge moeders kunnen rich nu reeds aanmelden. Bij de rondvraag ontspon zich een vrij hevige discussie over het instellen van een schoolartsendienst. Tenslotte deed het bestuur de toezegging, dat de nieuwe film „Achter de wolken schijnt de zon", welke betrekking heeft op den schoolartsen dienst hier zal worden vertoond, om de leden in de gelegenheid te stellen, meer ervaring inzake dezen dienst op te doen, waarna in de toekomst, wanneer mocht blijken, dat een groot aantal leden vóór geneeskundig schooltoezicht is, een adres aan den ge meenteraad gericht zal worden, met het verzoek tot het instellen van een school artsendienst. Emma sluiting. „Het Groen* Krul#". Lexmond. In „De Drie Snoeken" had Woensdagavond de algemeene vergade ring van „Het Groene Kruis" plaats wel ke om 7 uur door den waarnemend voorzitter, de heer G. van Luyt, geopend werd. De notulen van den secrearis, dr, Siddré, werden onveranderd goedgekeurd. Uit zijn jaarverslag bleek, dat de ver- eeniging een gunstig jaar gehad had, daar het aantal leden met 24 was geste gen en momenteel 270 bedroeg. Voorts werd een overzicht gegeven van de werk zaamheden van de wijkzuster en tevens van het aantal aan de leden in gebruik gegeven magazijngoederen. Het financi eel verslag was korter en gaf een over zicht van de financiën over het qfgeloo- pen boekjaar. Er was een batig saldo van ruim f 100, terwijl het totaal bezit der vereeniging f 3000 bedroeg. Hierna volg de de stemming voor drie aftredende be stuursleden, die allen herkiesbaar waren, terwijl er in een vacature, ontstaan door het vertrek van oud-burgemeester Pot moest worden voorzien. Alvorens tot stem ming over te gaan bepleitte Zuster van Leeuwen de wenschelijkheid van een vrouwelijk bestuurslid, wat dr. Siddré be streed. Ook andere aanwezigen achten het op de door de Zr. aangevoerde gronden niet noodig een vrouw in het bestuur op te nemen Bij de stemming die volgde ble ken de hoeren Van Overhagen, Brokking en Streefkerk met meerderheid van stem men te zijn herkozen. In de plaats van burgemeester Pot werd diens opvolger, burgemeester Hoogenboom gekozen. Met algemeene stemmen werd hierna besloten, aan oud-burgemeester Pot het eere-voorzitterschap aan te bieden en aan dr. Bon het.eere-lidmaatschap. Zr. van Leeuwen bracht de wenschelijk heid naar voren om vanwege het Gr. Kr. meer activiteit voor de t.b.c. bestrijding te bewerkstelligen. Zulks aohtte de zuster het'meest bevorderd door aan te sluiten bij het Centraal Bureau. Vanwege het be stuur werd deze weg bestreden omdat dan .Jlet Groene Kruia" verplicht is, om het salaris van den zuster op f 1200 te bren gen wat zij wel zou wenschen. doch wat niet kan, omdat daarvoor de middelen ontbreken en de hiermede verkregen sub sidie te gering en bovendien tijdelijk is. De zuster wees op het groote voordeel, door aansluiting verkregen en las vervol gens met toestemming een artikel uit een periodiek voor, waarin de wenschelijkheid der t.b.c.-bestrijding werd bepleit. Vervol gens adviseerde zr. v. L. om een speld jesdag te organiseeren en om de contri butie te verhoogen, desgewenscht in klas se; zij meende, dat wat op andere plaat sen mogelijk was, hier met twee gemeen ten ook bereikbaar zou zijn. Enkele leden deelden het standpunt Van de zuster in dit opzicht, doch vanwege het bestiuur werd de onmogelijkheid aangetoond om de bron van inkomsten te verhoogen als door de zuster aangewezen. Bovendien werd ontkent, dat hier niets voor t.b.c. be strijding wordt gedaan en gewezen op don bekenden Zonnestraaldag voor wat den speldjesverkoop betreft, en op de lig- tenten die aan de aan deze ziekte lijdende worden verstrekt. De beer Overdijk vreesde, gehoord hef bestuur, dat de door de zuster aangewe zen weg niet mogelijk zal zijn doch wilde daarom niet het geheele idee over boord gooien, zou althans willen beginnen om tweemaal per jaar te oollecteeren en de hierdoor verkregen gelden t.z.t. voor t.b.c. patiënten te gebruiken door uitzending naar herstellingsoord of aanwending van versterkende middelen Dr. Siddré antwoordde hierop, dat voor dit laatste in Lexmond in zijn tijd steeds voldoende gezorgd is, Het bestuur beloof de het voorstel van den heer Overdijk niettemin in overweging te nemen. De heer Termaat #ees in de rondvraag nog op de afwezigh«d van bestuursleden en kwalificeerde dit als echt Lexmondsch! Opgemerkt werd dat de heer Streef kerk wegens het vervullen zijner kerkelij ke functie niet aanwezig kon zijn. Voorts dat de leden bij de heflltemming ook aan d© afwezige bestuursleden opnieuw het vertrouwen hebben geschonken Hierna sloot de voorzitter de vergadering die door 27 leden werd bijgewoond Nieuw-Lekkerland. De gemeenteraads verkiezing zal hier plaats hebben op 20 Juni, de candidaatstelling op 14 Mei. Bij onderbandsche aanbesteding is bet bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van mej. A. Geense opgedragen aan de aannemers T. B roe re, timmer werk en G. J. van Ek, metsolaarswerk, beiden alhier. Ten huize van den heer J. v. d. Weerdhof aan den Middelweg doet zich een geval voor van besmettelijke riekte, roodvonk. Conlrolevereen iging. Ottoland. De controlevereeniging „Otr toland en Omstreken" vergaderde in de chr. lagere landbouwschool. Daar de voor zitter de heer G. Korevaar, niet aanwezig kon zijn, werd de leiding aan den heer C. Vink opgedragen. De notulen «n het jaar verslag van den secretaris werden goed gekeurd. De penningmeester de heer P- Bons kon zijn rekening met een voordee- lig saldo afsluiten. Uit alles bleek, dat de vereeniging levensvatbaarheid bezit. Het ledental bleef op peil. In de bestuursvaca- ture werd de heer W. Muilwijk te Brand wijk gekozen. Daarna bracht de contro leur, de heer A. Maat, verslag uit over zijn controlewerk. De voorzitter leidde naar aanleiding van dit verslag over enkele punten een bespre king in, o.a. over den betrekkelijk jeugdi gen leeftijd, waarop onze koeien uitval len. De voor- en nadoelen daarvan wer den uitvoerig besproken. Vervolgens werd de wensch naar voren gebracht, dat men aanteekeningen zou houden van de ge slachten van moeder op dochter enz., om te komen tot een overzicht van de goede dieren en zoo tot doorgefokte stammen. Er werd aangedrongen op onderlingen aankoop van goed stiermateriaal, wat zoo veel beteekent voor de verbetering van het vee. Verder werd besproken hoe men door een langeren draagstand voordeelig be perken kan, gezien de crisisvoorschriften. De werkloosheid. Sliedrecht. Bij de gem. arbeidsbeurs al- hier waren de vorige week ingeschreven 1548 werkzoekenden. Nadien werden op nieuw ingeschreven 35 werkzoekenden, terwijl 52 personen werden afpvoerd r»o- dat op heden waren ingeschreven 1531 werkzoekenden. Op 20 Maart 1934 waa dit aantal 1432. Herijk van maten in gewichten Sliedrecht. De herijk van maten en ge wichten zal ditmaal geschieden in een lo kaal van de 0. L. School II wijk B 5 in gang aan de wes:zijde en wel op Don derdag 28 Maart v m. 9—12 uur en nam. 14 uur voor hen, wier familienaam be- g nt met A, B, G, D of E, Vrijdag 29 Maart voorin. 912 u. en nam. 14 u. voor hen wier familienaam begint met de letters F, G, H, I, J, Ka, Ke, Ki, KI. Kn of Ko, Maandag 1 April voorm. 9— 12 u. en nam. 14 u. voor hen, wier familienaam begint met Kr, Ku, Kw, L, M, N, 0, P, Q, R of S en Dinsdag 2 April voorm. 912 u. en nam. 13.30 u. voor hen, wier familienaam begint met T, U, V, W, X, IJ, of Z. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. Ziting van Vrijdag 22 Maart 1935. De Rechtbank deed oa. uitspraak in de volgende zaken D. B., glasmaker, wonende te Leerdam: Oplichting en mishandeling. Eisch acht maanden gevangenis met aftrek der pre ventieve hechtenis. Uitspraak 5 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventie ve hechtenis. L den 0„ landarbeider te Vuren: Dief stal'met inbraak. Eisch 9 maanden gevan genisstraf met afti-ek der preventieve hechtenis. Uitspraak 6 maanden gevange nisstraf met aftrek. S. M. V., zonder beroep, wonende te Heukelum: het betreden van een verboden terrein. Eisch: bevestiging van hte vonnis a quo, zijnde f 0.50 boet, subs. 1 d. hech tenis. Uitspraak conform. Diefstal. Mej. 0. W. L, «eb L, o«d 23 jnar m wonende te Sliedrecht, had naar de dagvaarding haar ten laste legde °P verschillende tijdstippen in 1934 uit «n in de linnenkast staand\ geldkistje, toe- behoorende aan H. de Jong, bankpapier tot een totale waarde van f 610 weggeno men. De heer H. de Jong vertelde hoe er successievelijk geld uit het geldkistje was vermist De vrouw van verdachte had ge merkt dat ze eens de sleutel der naaima- chne op de tinnenkast stak. Prqcies kon getuige niet zeggen, hoeveel er gemist werd; bet was bij stukje* en beetjes ge gaan. Later was de verdenking op de werkster gevallen. Getuige hoopte toch, dat de dievegge buiten de gevangenis kon blijven; de juffrouw had later berouw ge toond. De verdaohte bekende: den eersten keer had rij eten stoute! op de kast Bevonden; later nam rij h«t naalmnchincslentelt-jo. Zij had hst «dd aan haar verloofde swgm ven en gezegd-dat M het van «m vriited «ekrognn had. Zij had hem willen heipon. Toen de man, met wien sü Inmiddels ge trouwd is, van al die diefstallen gehoord had, had hij haar in den steek Mevr, de Jong gnb. Bergwjk, verklaarde hetzelfde als haar echtgénoot. Getuig© was steeds tevreden geweest over de verdaohte en had nooit eenigen argwaan tegen baar gehad. Ook deze getuige deed een goed woord voor het meisje. De officier van justitie zeide, dat de verdachte aanstonds bekend had en be rouw had getoond. Derhalve was spr. wel bereid heft meisje een kans te geven «n vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van ze* maanden, met een proeftijd van 3 jaar en bijzondere voor waarden. Uitspraak 5 Aprfl. Den P084 subsidie van de B.V.L. bestrijdt de beer Termaat voor de zooveelste maal. Spr. stelt voor deze post te schrap pen. Dit instituut gaat tegen den geest van den tijd in, waar men toch in binnen en buitenland rich beijvert om de parti culiere bewapening tegen te gaan. Spr. acht die wapens in particuliiere handen niet zoo erg veilig, getuige het geval in Limburg en voor eenigen tijd m Schoon rewoerd. Bovendien heeft de ti.v.L. in ons land nog nooit iets gepresteerd. In wezen stelt spr. dit instituut op lijn met de beweging in Oostenrijk en de SA. in Duitschland- De voorzitter zegt dat de heer Ter maat de zaak verkeerd beziet. Gelukkig heeft de B.V.L. nog nooit haar waarde behoeven te bewijzen, doch het zou kun nen voorkomen dat de S-D.A.P. de B.V.L. zou danken voor haar bestaan, wanneer de bloedroods vloed uit Rusland ons land zou overs troomen. Als die over ons land werd losgelaten, teneinde de maatschappij omver te wer pen, zou de B.V.L. een stuwdam kunnen vormen tegen dit onheil, dat niet te on derschatten en nog steeds wassende .is De S.D.A.P zou den de zegenrijke wer king van de BV.L. mede het eerste gaan erkennen. Daarom acht spr. dit °eld zeer goed besteed en zou dit bedrag zoo noo dig wel willen verhoogen. De heer Termaat gaat niet met de beschouwingen mn den vooaritter aoooord. MAANDAG 25 MAART 1Wi Spr ziet het directe Russische ge»aa^ noe nie' in en acht het bestaan vaa de B.V.L. een gevaar voor de democratie. Bij de poet onderhoud van de veldwachters woning merkt de heer Termaat op. dat dit bedrag voor dit oude huis veel te wei nig is. Als er met de storm wat pannen afgewaaid waren, was de post van f 25 er al mee gemoeid geweest. De Voorzitter antwoordt, dat er meer posten zijn, die niet met de werke lijkheid overeenstemmen, doch wil deze met de nieuwe begrooting anders behan delen n.l. zooals hij ai eerder heeft ge zegd, dat eerst de gebouwen met den gem. opzichter te inspecteeren, en daaxn* de begrooting te regelen. j Vervolgens bespreekt de heer Ter- maat de wenschelijkheid van een bad en zweminrichting. Spr. zal geen voorstel doen, aangezien hij de uitkomst wel voor uit kent, doch hij pleit voor zulk een noodzakelijk^ instelling. Zelf is spr. altijd een echte waterkip geweest, al is hij deze tijd thans gepasseerd en hij weet derhal ve welk een zegen een frisch rivierbad voor een mensch i*. Bovendien zou bet d* veiligheid bevorderen aangezien de jon gens toch in de Lek kruipen, op gevaar van verdrinken ai. De voorzitter heeft voor de be* Tertoaat een schrale troost De kosten zijn zoo hoog dat Lexmond zich die weelde niet kan veroorloven, hoe nuttig het ook moge zijn. De heer Termaat bestrijdt hierna de post van f 10 voor subsidie voor de middernachtzending. Spr. heeft met deze instelling kennis gemaakt an is er een felle tegenstander van. Het gold kan nut tiger besteed worden De voorzitter tracht den heer Ter maat van het nut dezer instelling voor buitenmenschen, die aan de gevaren van heit groote stadsleven blootgesteld worden, te overtuigen, en acht een bezuiniging hierop averechts. De beer de Jong pleit eveneens voo» de middernachtzending. Wat echter Ter maat 80 jaar geleden ontmoet heeft moet hij niet voor den toestand van vandaag houden. Wat is men in dien tijd al niet op gebied van organisatie vooruit gegaan. Bovendien heeft elke zaak of partij ge* menschen die er niet inhoocen? De port vergoeding voor de kosten van heft nü- verheidsonderwijs is dén hr. Termaat opgevallen, omdat daarop niet voorkomt een bedrag voor vergoeding van reiskosten van hen die de ambachtsschool bezoeken. De Voorzitter antwoordt, dat R en W. deze post weggelaten hebben, omdat zij die niet billijk achten tegenover die ouders die het zelf moeten bekostigen en vaak moeilijk kunnen betalen en alzoo bij gevolg hun kinderen moeten laten fietsen. De heer Termaat pleit voor het be houd dezer bijdrage welk© hot onderwijs ten goed© komt. De kosten rijn gering en er wordt een goed© zaak mede bevorderd. Ook de heer de Jong wenscht dtt ge ringe bedrag toe te staan. Het gaaft slechts over 4 maanden en 1/3 der reis kosten. Zoolang één leerling der HJ3.8. de gemeentenog f 300 kost durft spr. dit bedrag nog verantwoorden. De Voorzitter antwoordt, dat het uit billijkheidsoverwegingen «Joor B. en W. wordt voorgesteld te schrappen. Bij stemming wordt hot voorstel Ter maat gesteund door de heer de Jong, met 3 tegen 2 stemtnen verworpen. (D© heer van Dijk is afwezig.); tégen de beeren Bikker, Scherpenzeel en Verslui*. B** treffende de post voor werkloozanzwrg staat de heer Termaat aan de zijde van den voorzitter, en waardeert een ruim* post voor onvoorziene omstandigheden. De heer de Jong valt hierover den heer Termaat aan met diens eigen woor den van het vorig jaar. De heer Tennaal heeft toen gezegd: als de waterleiding er gekomen was had deze post de helft la ger kunnen zijn. De heer Termaat zegt zich in dtan zin te hebben uitgelaten bij de verhooging van de opcenten der personeele belastin. De heer De Jong zegt, dat d© heer Termaat ook bij de begrooting oveg de*© post zoo gesproken heeft. Er ontstaat een vroolijke stemming in de raad, waarbij komt, dat weth Versluis den heer de Jong gelijk geeft en de voorzitter veron derstelt, dat het zeer voor ds hand ligt dat de heer Te-maat zich in zijn enthou siasme voor de waterleiding zoo heeft uitgedrukt. Een vroolijk slot aan de behandeling van de begrooting. In de rondvraag vraagt de heer J. A. Bikker, hoe h«»t resu! tat is van het door den voorzitter beloofde onderzoek bij het plaatsen der brandkraneu in bas buurtschap Achthoven, De Voorzitter antwoordt, dat er nog niet van gekomen is om een onder zoek in te stellen, dooh belooft dat dit in orde komt. De heer De J o n g wijst op de onprao- tische nummering der huizen en zegt daft dit in Meerkerk zooveel beter geregeld ta. De Voorzitter zegt toe ook hte» een onderzoek te zullen install en- De heer Termaat vraagt ho© hal staat met het blikvleeech ])e Voorzitter «egt dat «Ut ta aan tocht ia. Vota* ateüttai.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2