F Jan Brouwer Plaatselijk Nieuws 2000 ongesct Oemeenteraad van Schoonhoven ZEST WOENSDAG MAART IBM ondersteunde N Tan Schaik. Behang, Glas, Verf nergens zoo goedkoop Haven 63, Tel. 113, Schoonhoven vindt rijswerk wat de heer die inzake de zeker- wijriging der instruo- de pzz, - Schrijvershof en w«. w**.- NIE A.BONNE’8, die i antwoord werden aan de hand vaa da praktijken der SG-P-ers. Lekkerkerk. De Goop. Boerenleenbank gevestigd te Lekkerkerk, hield haar jaar- BEHANG fe VERF op 3 pGt. en dat voor voorschotten 4 pCt. gerekend wordt. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken, de Bank betreffende, besproken, waarna.de voorzitter da vergadering met dank aah de talrijke aanwezigen voor bun belangstelling sloot. Opdracht van werk. Moercapelle. De heer G. Bakker, aan nemer, heeft aangenomen den bouw van de complete bouwmanswoning voor reke ning van den landbouwer P. van der Vel den aan den Breedeweg. Werkloosheid. Moercapelle. Op 25 Maart stond bij de arbeidsbemiddeling één ondersteunde werklooze ingeschreven. Benzinelai Ammerstol. De die werkzaam wa ongeluk dat de b bruikte bij zijn w kander sprong en zicht sloeg Met moest hij zich oi handeling stellen. Bergambacht. I Herv. Meisjesvere f 218.20 opgebrac bestemd voor het stoffen tot het r ken voor behoefti Na aanbesti voor een te bouw Opweg, voor rekel Schouten, opgedrt P. Bezemer, alhic Maandagavc vertentie in ons hotel *8 Centrum ring worden geh< waarbij als sprek E. J. Roskam, ir tionaal Socialisi politiek”. Brandwijk. De collecte tijdens Gewas, in de He en die voor de di en den voor het in hem gestelde vertrou- dat hij hoopt, niet te beschamen, weet dat het moeilijk is den heer Breekveldt te vervangen, maar hij zal zijn beet doen, hem te evenaren. De Vereeniging vdor zekerheidsstelling van gemeente-amhienaren heeft medege deeld dat zij de zekerheidstelling van den gemeenteontvanger niet hooger kan stellen dan f 5000. B. en W. kunnen hier mee acooord gaan, maar meenen van de gunstige bepalingen van de Incaasobank gebruik te moeten maken en een verzeke ring te sluiten tegen alle eventueels on heilen die deze kassen kunnen bedreigen. De pronte, die berekend wordt naar het aantal inwoners, zal ongeveer f 67 per jaar bedragen. De heer v. d Hek vraagt of deze ver- lijksche algemeens vergadering in „Het Bonte Paard”. De voorzitter, de heer B. Streefland, wijdde eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van het overleden be* etuureUd wijlen den heer P van der Graaf Jz. De notulen werden gelezen en onveran derd goedgekeurd, evenals het jaarverslag van den kassier, den heer Joh. W. Pruijt Nadat de beer Q. Broere J*. hieromtrent 'uitvoerig verslag had uitgebracht namens de conrnrisste van controle, werd de reke ning vastgesteld op eon bedrag van f 2036267,23 en de balans op eea bedrag van f 046346,30. De balans van de spaar bank werd vastgesteld op een bedrag van f 881871,1& Van het winstealdo groot f 6014,14 werd f 2000 omgeschreven op het bankgebouw en het ovenge op de re serve gebracht. Bij de periodieke verkie zing van een lid van het bestuur wegens het aftreden van den heer B. Streefland, werd deze herkozen. In de vacature in bet bestuur ontstaan door bet overlijden van den heer P. van der Graaf Jz., werd de ‘heer D. JL Oskam gekozen. Bij de verkie zing van een lid van den raad van toe zicht m de plaats van de tot bestuurslid gekozen heer D. JL Oskam, werd gekozen de heer P. Doelen Jz Tot leden der commissie van controle werden herbenoemd de heeren C. Broere Jz. en A. P. Streefland en tot plaatsver vangers de heeren Joh van der Wonden Bz. en C. B. van der Wouden. Hierna werden 9 leden van de ledenlijst afgevoerd wegens overlijden of vertrek uit de gemeente. Het voorstel tot wijziging van bet huis houdelijk reglement, n.l. om de verkies baarheid tot lid van bestuur, raad van toe zicht of tot kassier wegens bloed- of aan verwantschap tot en met den tweeden graad, uit te sluiten, welke verkiesbaarheid thans tot en met den derden graad is uitgesloten, werd met groote meerderheid verworpen, zoodat ze tot en met den der- Aen graad blijft uitgesloten. Hierna volgde de beetu ure mededeeling, dat de rente voor spaargelden is bepaald Gouderak. De steenfabrieken zullen de Volgende week weder een aanvang maken met het vormen van steenen. Dit betee- kent een werkverruiming n onze gemeen te, waardoor vele personen te werk zullen worden gesteld. - Tot voorzitter der Jongerengroep Van den Bond van Kaasproducenten, afd. Gouderak, te benoemd de heer C. Ver kerk A.Jzn., zulks in de plaats van den heer T. van Schievean, die als zoodanig had bedankt. Krimpen a. d. IJssel. Het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam over 1934 beperkt zich ten aanzien van deze gemeente in hoofdzaak tot een beschrijving van de gevolgen van de crisis De ophooging van de rietgronden tua- sohen Sliksloot en Lekdijk en het uitgra ven van de Sliksloot bij wijze van werk verschaffing, vinden gestadig voortgang Bij de voltooiing zal deze gemeente be schikken over een flink industrieterrein aan diep en breed vaarwater. Voorts worden hij wijze van werkverschaffing in de uitbreiding nieuwe perceelen bouw rijp gemaakt. Een gedeelte van de vergroo- te laad- en losplaats is in gebruik geno men als standplaats voor de autobussen in de richting Gouda en Schoonhoven, hetgeen het reizlgerevervoer ten goede kwam. In het verslagjaar werden 58 wo ningen gebouwd, waarvan 40 huurhuizen. De huuruitkomsten zijn niet onbevredi gend. De in deze gemeente gevestigde scheaps bouwwerf had dit jaar eenig werk, hoewel dit geen zoden aan den.dijk zette. Nieuw bouw voor de zeevaart kwam niet voor. De kool teerfabriek had in het verslag jaar behoorlijk werk, evenals de in deee gemeente gevestigde fabriek van een Bot- terdamsche betonondemaning De «chroefboutenfabriek heeft in bet be gin van December haar personeel, werk zaam aan de afd. schroefbouten, wegens het ontbreken van orders moeten ont slaan. De afdeeling constructiewerk en machinebouw had behoorlijk werk, even als de werktuigenfabriek, die hier te ge vestigd. Van de beide rietmattenfabrie- ken werkte er één, doch ver beneden ca paciteit. Vrijdagavond heeft voor de AJL KJesvereeniging ^Nederland en Oranje-, gesproken de heer P. van der Bas, lid der Provinciale Staten te Moordrecht met het onderwerp: Waarom Anti-Revolutionnairl Ongeveer 36 personen waren aanwezig. Zijn rede ging hoofdzakelijk tegen de S.G.P. wat twee aanwezigen aanleiding gaf, daarover vragen te stellen, welke be- Verachünt Ma® en Vrijdag. Prije ling voor 8ch< maanden f 1-25 Met Teraekeni van dit verfwerk te informeeren. De voorzitter wijst er nog op, dat men op het oogenblik in een kwestie ge wikkeld is met het ministerie van sociate zaken betreffende het onderho'idsfonds De beer v. d. Hek informeert naar wat er gedaan zal worden in het geval reu den gewezen gemeentewerkman Leneen, die indertijd uit den lossen danst ie on4* slagen en nu geen pensioen krijgt De voorsitter antwoordt, dat As zaak de aandacht van B. en W. heeft. Med heeft den pensioenraad niet kunne* bewegen Lensen een klein pensioen uit te keeren, aangezien hij geen vaste aanstel ling heeft gehad. Nu heeft hijzelf bij B. en W. een verzoek ingediend om een gra tificatie of zoo iets. Dit schrijven zal in de vergadering van het college, dezen middag behandeld worden! De heer v. d. Hek heeft al «en paar maal gevraagd naar den toestand aan den Zevender. Het is nu al 1*/» jaar geleden dat die grond daar werd verkocht en hg zou het op prijs stellen als die eindelijk eens werd toegewezen. En ontstaat over de afscheiding van de bewuste perceelen soms oneenigheid tusschen de eigenaars. Weth. Deerenberg zegt, dat de perceelen allemaal zijn uitgezet De stuk ken zijn reeds op de secretarie. De voorzitte r verklaart dat ook deze zaak de aandacht van B. en W heeft en zoo spoedig mogelijk afgewerkt zal werden. De heer Peerbolte heeft de bewe ring gehoord, als zou de gemeente niet erg coulant gehandeld hebben met de transactie inzake den grond van den heer Van Schaaik aan den Opweg. De voorzitter antwoordt dat deus zaak ook in B. en W. behandeld zal wor den. Het college wilde eerst met de be stemming van dien grond op de hoogte zijn. Zg hebben echter toegezegd, dat een oplossing zal worden gezocht De heer Bron wijst op de overstroo- min,g van Zaterdagavond toen het water doordrong in eenige woningen aan den Ouden Singed en in de Jacoba van Bete renstraat. Iets dergelijks is meer voorge komen- Dit is niet alleen te wijten aan de natuurelementen en daarom verzoekt spr. om mogelijke verzoeken om vergoeding voor die personen, die waterschade gele den hebben, in gunstige overweging te nemen. De voorzitter verzekert dat bedoel de perceelen geen ernstige waterschade gekregen hebben. Da heer Peerbolte vraagt, of het niet mogelijk ia, de ophooging van den Ouden Singel door te trekken, dat ia toch dringend noodig en het kon in werkver schaffing gebeuren. De voorzitter antwoordt, dat men bij de werkverschaffing zooveel mogedijk kijkt naar het loon. Met het werk als door den heer Peerbolte bedoeld, is veel mate riaal gemoeid en het geld daarvoor te I niet beschikbaar. De heer Peerbolte vindt bet daar een onhoudbaren toestand. Weth. Deerenlverg zegt dat de Oude Singel steeds stiefmoederlijk, be deeld is en vraagt of in ander opzicht daar niet iets te verbeteren valt De voorzitter meent, dat het eeni- ge, wat nog gedaan kan worden, is het ophoogen van den wal en het verstevigen daarvan met graszoden. Weth. Deerenberg voor dat doel heel geschikt, v. d. Hek bevestigt. De heer Kok vraagt of het niet mo- gelijk is het waterpeil zoo laag mogelijk te houden. De zaak zal in B. «n W. bo ksten worden. Daarna sluiting. fende rioleering in een deel van de Lopi- kerstraat. Men heeft den toestand ter plaatse laten onderzoeken en de kosten van herstel worden geraamd op f 450. Het valt moeilijk daarin nu te voorzien, doch B. en W. zijn van oordoel dat de zaak zeer urgent is en stellen voor, een crediet aan te vragen van f 450, dat dan bestreden zal worden uit den post onvoor ziene uitgaven van den gewonen dienst Dit voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De commissie van plaatselijko werken zond vervolgens een schrijven betreffende de buitenwaard. De minister heeft goed gekeurd om de putten in de waard te dempen. Nu blijkt echter dat het dijkje daar niet sterk genoeg is om het water te keeren. De commissie stelt dus voor, te vens het dijkje te verzwaren en zich in verbinding te stellen met den inspecteur van de werkverschaffing. In dat geval zou de begrooting met een paar duizend gulden verhoogd moeten worden B. en W. stellen voor, conform het voorstel van de commissie te besluiten, waartoe z.h, st wordt besloten. Daarna volgt de rondvraag. De heer Peerbolte heeft een tijd ge leden geïnformeerd naar het verven van de huizen in de woningbouw. Die staan nog. steeds in de grondverf. Het is een armzalig gezicht. Wanneer worden die nu eens afgeverfd? Weth. v. d. Oever antwoordt, de vo rige week met den gemeente-architect er over te hebben afgesproken om bij alle schilders in de gemeente naar den prijs bintenis loopt over een aantal jaren. De voorzitter zegt dat een over eenkomst van jaar tot jaar aangegaan kan worden. In den regel wordt een ver bintenis voor vijf jaar tegelijk aangegaan dat is voordeliger, maar spr. weet niet at dit in het onderhavige geval moge lijk te. Dit voorstel en heidsstdling en de tie voor den ganeente-ontvanger worden ah at aangenomen. Op het adres van de Nationale Com missie tegen Alcoholisme inzake de ver laging van het maximum van het aantal drankwetvergunningen hebben B. W. prae- advies uitgebracht Zij stellen voor, het aantal vergunningen te handhaven op het tegenwoordige De heer Bron is er sterk voor, als Schoonhoven kan uitblinken, maar als dit is in den zin van het groote aantal ver gunningen in verhouding tot het aantal inwoners, kan hij dit niet erg toejuichen. Betreffende die vergunningen maakt deze gemeente een buitengewoon ongunstige uitzondering. Hier heeft men 1 vergun ning op de 209 inwoners, terwijl Voor burg er 1 op de 990 heeft, Schiedam 1 op de 524, Sliedrecht 1 op de 655, Vlaardin- gen 1 op de 662, Waddinxvoen 1 op de 476 en Woerden 1 op de 340. Spr. meent dat dit aanzienlijk verschil ernstig onder oogen dient te worden gezien. De beer De Groot onderschrijft de woorden van den heer Bron, en vraagt hoe het gaat als een vergunning vervalt bij overlijden van den vergunninghouder De heer Kok zegt dat men met de statistiek van den heer Bron voorzichtig moet zijn. Men kan met statistieken even veel bestrijden als verdedigen Waddinx- veen bijv, is een uitgestrekte gemeente, dicht bij Gouda, zoodat de inwoners zich veelal naar Gouda begeven. In deze om- gestag te de toestand juist omgekeerd. Volgens het ven voor conjunctuuront handel in wapent oorlogsmateriaal in stegen terwijl in d menlijke wereldomzt desartikelen met Nu is 1934 een s weest voor de wapt belooft veel goed te eens zien, wat Duits ben voor zijn v man, zijn oorlogsvl zijn luchtvloot, die als die van Engelai penfabrikanten reke jaar. De mededeeling i al heeft oen aantal besef gebracht, dat ring in een te tra orders stroomen bii dustrie, die het or industrie der vei hebben een tekort o weten niet hoe zij zullen knoopen, ma; zijn steeds nieuwe en in alle landen zt de credieten worden voor de uitbreiding len. De tekorten op nog wat grooter wc Frankrijk en België doen aan dien wa; politiek van deflatie aanpassing op een sten en uitgaven noopt worden die j rich te voegen 1 muntwaarde hebber Voor Duitschlan oiog geweldige ecor ben. De bedjijvighe er zal veel arbeid vigheid, die met s lastinggeld moet w drijvigheid heeft noodig als geld, Duitschland zal i waarde van zijn ui gezien de handel reeds sterk passief verschil nog wat zullen dus buitenla dig zijn. Vermeer van den uitvoer land exporteert I prijzen, omdat met Registermarken rel De waarde van de regelmatig. Verbeti mische positie h verandering in dei lufapolitiek. Kan I ten, dan is het m nancieele kringen Duitschlands toeko dieten aan Duit; ■worden gesteld. H goed denkbaar, Lek in waterleiding. Ouderkerk a.d. IJ wel. Vrijdag ontstond ter plaatse waar de Lageweg op de IJ«- seldijk uitkomt aan de Schanarijde een groot lek in de hoofdbuis van de water leiding. Het water kon zich geen uitweg banen door het verharde wegdek, doch spoot langs rijwegen uit den grond. De kelder van den landbouwer J. van Herk liep vol water, terwijl op het erf van den heer Jac. Bloot het water in een kippen ren een uitweg vond om daar uit den grond te spuiten als een fontein. Het be drijf werd telefonisch gewaarschuwd, en nog Vrijdagavond heeft het technisch per soneel een en ander weten te verhelpen. R.K. SteatepartU. Reeuwljk. De afd. Reeuwijk van de R.K. Staatspartij hield een ledenvergadering. Eerst werden de ingekomen stukken be handeld. Ze betroffen in hoofdzaak het propagandamateriaal voor de o. verkie zingen. Voorts was de mededeeling inge komen dat Mr. Gosseling in Gouda een spreekbeurt zal komen vervullen. Het ver schillende propagandamateriaal werd uit voerig besproken. Vaatgeoteld werd het jaarverslag van den secrearis. Volgens het verslag van den penningmeester was ont vangen f 225,50 en uitgegeven f 110,56, alzoo een batig saldo van f 14,94. De ve- rjflcatie-oommiwie had boeken en be scheiden in orde bevonden. Op de begroo ting van 1936 komt een tekort voor van f 60 Voor dekking van dit bedrag zullen maatregelen worden genomen. Het nieu we reglement werd, nadat dit met enkele aangebraohte wijzigingen wm teraggeko- men, aangenomen. De verslagen van de Statenkieakring en de Kamercentrale wer den met dank aanvaard. De bestuursleden H. Spruijt, H- G Carlier en W. Veritley welke aftredend waren werden bij acclamatie herkozen. Ook de afgevaardigde voor Statenkies- kring en Kamercentrale werd herbe noemd. Vervolgens had de verkiezing plaats van de leden der adviescommissie voor de gemeenteraadsrerkieringen. Voor de groep arbeiden werden gekooen F. Schrijvershof en C Hogenelst, als plaats vervangers M. Sohoonderwoerd en W. Mas top; voor de groep middenstand G. Groenendijk en N. de Bruin, als plaats vervangers N. Vsriwy en H. G. Carlier; voor de groep land- en tuinbouw W. J, Blom en L. Vergeer, als plaatsvervangers A. de Wit en A. Mastop, voor het bestuur de heeren H. Spruijt en N van Schaik. Vervolgens had de aamenetaHing plaate van de vereohillende otemhureanx voor da groslijststemming De voorzitter bracht in zijn slotwoord de aanweeigen dank voor het aangename samenzijn. Hier is Schoonhoven het centraal punt, waarnaar de inwoners uit de dorpen in de omgeving trekken. Uit het oogpunt van saneering van dit bedrijf zou spr. wel iets voor verlaging van het aantal ver gunningen voelen, maar dan dient men er toch zeker van te zijn, dat de belang hebbenden er geen schade door lijden. De voorzitter zegt dat dit vraJF- stuk een tweesnijdend zwaard is. Al be perkt men het aantal drankvergunmngen dan is het nog de vraag, of het drankver- bruik daardoor vermindert.. Men moet in derdaad Schoonhoven beschouwen als t centrum van verschillende gemeenten. Daarom hebben B en W. voorgemeld, het aantal ongewijzigd te laten. Het wettelijk voor deze gemeente toegestane maximum is 18; de raad heeft echter indertijd be sloten, het op 14 te bepalen en de Kroon i hikte daar 15 van. Intussohen te de raad vrij, in deze een voorstel te doen. Betreffende de vraag van den heer De Groot antwoordt de voorzitter, dat de vergunning bij overlijden op de nabe staande familieleden, bijv, de weduwe, wordt overgesohreven, mits er inmiddels geen lager maximum is vastgesteld, dat daardoor overschreden zou worden. Wei gert het familielid de vergunning, dan wordt deze overgeechreven op de eerstvol- gojtde, die volgens de lijst voor vergun ning in aanmerking komt. Weth. Deerenberg merkt op, dat de heer Bron uitsluitend op cijfers af gaat Deed hij dit niet dan zou hij kun nen constateeren dat in gemeenten met minder vergunningen het clandestiene drankverbniik veel grooter te Welk nut heeft het bovendien, om het aantal voor Schoonhoven te beperken? Spr. kan nirt zeggen dat dit voor deze gemeente van belang te De hew Kok aal toch ook moe ten toegeven dat bij saneering van dat bedrijf eerst de belanghebbenden gehoord moeten worden. Tenslotte te ook ’t drank- verbruik bier geen aanleiding om tot veo mindering over te gaan. De heer Bron bekent, dingen te hoo ien die hij niet geweten heeft. Hü meen de uit de statistiek te moeten opmaken, dat Schoonhoven 24 vergunningen bad. Het blijkt echter, dat in dit aantel dever- loven rijn meegeteld. Spr heeft er na geen behoefte meer aan om een voorste* te doen. De voorzitter zegt nog d«t ook hö vreest, voor clandeetienen verkoop, als men het aantal vergunningen gaat w- mjnderen- Daarop wordt het voorstel van B. en W. z.hJrt. aangenomen. B. en W. dienden een voorstel m om de verordening op de heffing en invordering van precariorechten met eenige wijzigin gen opnieuw vast te stellen. Men heeft do zaak van alle kanten bekeken en ook de commissie van financiën gaat er meeac- coord. Deze belasting moet nu eenmaal op aandrang van Ged. Staten worden in gevoerd, het blijft een lastige heffing, doch spr. hoopt, dat ze nu aan de prak tijk zal voldoen. ZJi-st. wordt het voor stel aangenomen. Volgt het voorstel van B. en W. om orediet in rekening-courant ten behoeve van de bad- en zweminrichting van f 500 op f 1000 te verhoogen. De voorzitter licht toe, dat de in richting met een nadeelig saldo werkt en dat het noodig is, dat ze over een groote- re kas kan beschikken. De heer Adriaens betwijfelt erf het feit, dat de badhokjes elk najaar worden afgebroken en in het voorjaar weer opgo- bouwd, de exploitatie niet onnoodig duur maakt. Kan men niet, in overeenstem ming met het bad te Nieuwpoort, de hok jes gedurende den winter laten staan. Aan de Oostzijde zou men dan een be schutting kunnen maken om den stroom te beletten, de hokjes aan te tasten. Dat zou veel goedkoopst uitkomen. Weth. v. d. Oever gelooft niet, dat men daarvan veel voordeel zou hebben. Blijven de hokjes den winter over «taan, dan zijn rij aan veel meer slijtage onder hevig. Bij hoog water of ijsgang zou mm bovendien hals over kop de huisjes moe ten afbreken en dan is dat werk nog duurder. Het bad te Nieuwpoort is veel gunstiger gelegen, in verband met den loop van de rivier; daar drijven nooit de schollen tegen. Weth Deerenberg dat het te geval van hoog water te laat zou zijn om de hokjes nog af te breken. Men kan het beschouwen als een loterij. Loopt het mee zooveel te beter, wordt het echter hoog water, dan is men het bad kwijt. Tegen den stroom en den ijsgang is niets be stand Het bad ligt hier op een van de gevaarlijkste plaatsen in de rivier. De heer v. d. Hek noemt als voor beeld daarvan de kade langs de afgegra ven waard, welke geheel door het water is weggeslagen. De raad vereenigt zich z. h. st. met het voorstel van B. en W. Enkele wijzigingen in de berooting 1936 worden z. h. st. aan genomen. evenals het voorstel van B. en W om de zekerheid0 van den heer B. G. Doneelaar, destijds geldophaler van de ge- meente-bedrijven, op te heffen. Ontvangen te nog het rapport van de commissie van plaatedijke werken, betref- Slledrectit. De gemeenteraad komt op Maandag 1 April, ’e avonds 7.18 uur, in openbare vergadering bijeen. DE WATERLEIDING IN ZUU>- UTRECHT. Belangrijke aanbesteding. Willige-Langerak. Dinsdagmorgen heeft hier op het readhute de aanbesteding plaate gehad van den bouw van een ma chine- en filtergebouw mot berink- en voorraadkddere, alsmede een machinist- won ing ten behoeve van de stfohting Drinkwaterleiding Zuid-Utreobt Er werd als volgt ingeschreven: NV. Alg. Beton Gy„ Den Haag, f 69.300; H. Lastdrager, Buesum, f 68.583, Firma T. G. Starkenburg, Gorin- chem, f 67 7»; N V. Nat Beton- en Bouw-Mij., Den Haag, f 674500; Amsterd. Aann. Mij. Amsterdam, f 66890; W. Bou- ter en J. C. Peltenbnrg, Schoonhoven, f 66.172; Beton- en IJzerbouwmij. Roeien en Heinen, Nijmegen, f 60.570; Gebr. Van Krij, Rosmalen f 62 388; Firma J. Krijten- burg, Rotterdam, f 61.9»; J. B. Poet, Jjchtevoorde, f 50.974; Firma Van der Wal en Woudenberg, Utreobt, f 59.940; N V. v.h. H. en P. Voormolen. Rotterdam, f 59.000; G. Goeman, Vianen, f 58.300; H H. Kupers. Amsterdam, f 58.20Q, Gebr. Struiken, Tilburg, f 56 866; N V. Albouw, Breda, f 50.280: N.V. A- van Rossum, Utrecht, f 51 600; Firma J. Hijtsma, Harlingen, f 51.474. De gunning wordt later bekend ge maakt Vergadering van Maandag 25 Maart Afwezig de heer Van Harmelen. Voor zitter burgemeester A. M. Nieuwenhui- sen. Na opening worden de notulen vastge steld. Onder de ingekomen stukken is o.a de mededeeling van Ged. Staten, dat het presentiegeld der raadsleden per verga dering is bepaald op f 2.50, terwijl f 1.25 vergoeding per commissievergadering wordt toegekend. De wethouderssalarissen zijn vastgesteld op f 475 per jaar. Z.h.st. gaat de raad hiermee accoord. Ingekomen is een bericht van Ged. Sta ten, dat zij de gemeenterekening 1932 hebben goedgekeurd. Voorts bieden B. en W. aan een proces-verbaal van opneming van kas en boeken van het veerbedrijf en den gemeente-ontvanger. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen, evenals het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer J. Seton heeft een aanvrage tot grondaankoop ingediend voor een per ceel groot 200 M2, en gelegen aan de Spoorstraat, hoek Oranjelaan. voor het bouwen van een woonhuis. B. en W. wil len deeen grond voor f 4 per M2, verkop pen en stellen den raad voor, in principe tot dezen verkoop te bestuiten; dan zullen zij in een volgende raadsvergadering met definitieve voorstellen komen. De read ver eenigt rich a. h. et met dit voorstel. Daarop volgt de installatie en beöedS- ing van den heer A. Mostert als gemeente-ontvanger. Nadat de heer Mostert ia binnenge leid, verheffen de raadsleden rich van hun zetels en deelt de voorzitter den nieu wen fuRctionaris rijn benoeming tot ge meenteontvanger en administratenr van het veerbedrijf mede, waarop de heer Mostert de gebruikelijke eeden aflegt. De voorzitter wenecht den heer Moetert hierna geluk met rijn benoeming en wijst erop dat de raad groot vertrou wen in hem gesteld heeft, door hem dit gewichtig ambt af te staan. Spr. weet dat de heer Mostert iemand ia, die steeds veri arbeid heeft verricht en spr. ver trouwt erop dat de nieuwbenoemde dien ijver en lust ook in Schoonhoven aan den dag zal loggen. Hij hoopt, dat de heer Mostert tot genoegen van zichzelf zal ar beiden: en tot tevredenheid van den read en van B. en W. De heer Mostert dankt den voorzitter voor diens vriéndelijke woorden raad wen, Spr.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 6