-|. - - - -- Telegrammen Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws Nieuws in een paar regels LandbouwenVeeteeÏÏj Wat geeft de Radio. Marktberichten DE BEPERKING VAN DE MELKPRODUCTIE. GemengdNieuwsT] 4 vrijpas w muon OE GOUDEN STANDAARD IN BELG IE. Regeeringsverklaring. BRUSSEL, 29 Maart. De Belgische mi- nisterpres dent heeft hedenochtend in de Kamer de aangekondigde regeeringsver klaring afgelegd. Na betoogd te hebben dat de gouden standaard in feite reeds is op geheven, legde de minister de volgende verklaring af. „Wij zullen aan het parle ment vragen op grond van een overeen komst, waarbij de andere groote mogend heden ter wereld betrokken zullen zijn, te rug te keeren tot een goud-basis op een peil, dat niet meer dan dertig pCt. lager zal «tin dan het tegenwoordige peil. In- tusachen zal de Belga in het buitenland worden verzekerd door de Nationale Bank van België. EEN NEDERLANDSCHE VERKLARING Geen devalutotie. AMSTERDAM, 29 Maart. In verband met de regeeringsverklaring van den Bel gischen minister-president, heeft de presi dent van de Nederlandsche Bank ver klaard dat geen verandering zal worden gebracht in de monetaire politiek, sooals die door de Nederlandsche Bank tot dus ver werd gevoerd. DE BRUGOPLEGGING AAN DEN MOERDIJK. Eerste mislukking. DORDRECHT29 Maart. Hedenmorgen «ad de verscheping plaats van de over spanning voor de nieuwe verkeersbrug over het HoUandsch diep, naar den Moer dijk. Reeds vroeg in den ochtend was het de werf te Dordt zeer druk, eensdeels door het werk dat nog moest worden Ver richt voor het vertrek, andersdeels door de groote belangstelling. Om half zeven arriveerden vier sleep- Jootenvan de N.V. De Wit, bergings- en transportonderneming te Amsterdam. De brossen werden vastgemaakt en over ze ven zette het transport zich in beweging, naar het HoUandsch diep. De tocht ver liep zeer vlot. Reeds om kwart over acht was hrieind» van de Dordteche kil be reikt. Op het HoUandsch diep stak een sterke wind op .waarop door de leiders van het transport niet was gerekend. Na- datde sleep aan de peilers was gearri veerd en voor anker was gegaan, werd overlegd wat thans moest gebeuren, aan- "i *t «iet verantwoord zou zijn, met dit «leepbootmateriaal onder deze omstandig heid het riskante gedeelte van het werk, namelijk de oplegging van de brug, uit te voeren. Om kwart over negen werd be- «otsn het werk niet te verrichten en dus keerden de sleepbooten den steven en mandstkhting door dienst bode. Een bekentenis. B5 het ondersoek naar de oorzaak van den brand, waardoor j.l. Maandagmiddag een boerderij in de Heikant te Hooge- Zwahxwe werd vernield, beeft de 18-jari- ge dienstbode A. van de B., tegenover de rijks- en gemeentepolitie bekend den brand gestioht te hehben. Zij is voor den. officier van justitie te Brecïa geleid en in bet Huis van Bewa ring ingesloten Bij dezen brand zijn twin tig stuks vee in de vlammen omgekomen. MORPHINE-H ANDELAARS ONTDEKT. Drie arrestaties. Boek m Limburg beeft een inspec teur van de centrale recherche uit Rot terdam, met de hulp van een rijksveld wachter uit Hoensbroek en een gemeente veldwachter uit Beek, een inwoner, C. C., aangehouden, die in het bezit was van zes Beech jesmorphine, ter waarde van eeni- ge honderden guldens. Bij nader onderzoek bleek C. meer flescbjes morphine in zijn bezit te heb ben, die eveneens in beslag genomen wer den. Voorts werd aangehouden De V., uit Hoensbroek, die ook in deze smokkel- affaire betrokken is. Reeds lang wist de politie, dat er in Limburg eprsonen waren, die zich schul dig maakten aan den handel in morphi ne. De ijverige nasporingen der recher che hebben tot deze arrestatie geleid. C. C. werd aangehouden juist op het oogen- Mik, dat hij een fleschje morphine ten verkoop had afgeleverd. Bij hun verhoor hebben de beide ver dachten een volledige bekentenis afgelegd. later ia een derde persoon gearresteerd C. H., die ook in verzekerde bewaring is gesteld. SCHEPEN „WEGGEBRACHT"? Engelsche regeering stelt een onderzoek in. In het Engelsohe Lagerhuis heeft de minister van handel, Runciman, meege deeld, dat er een volledig openbaar onder zoek zal worden ingesteld onder leiding van lord Merrivale naar het verloren gaan den laatsten tijd in den Atlanti- •aben Oceaan vaa vier Britsche schepen, j trokken onverrichterzake met het trans port de Kil weer in om de spanning naar een veiliger plaats terug te brengen, waar zij snachts zou kunnen blijven. Morgen, bij hoog water, ongeveer om twaalf uur, denkt men opnieuw uit te varen, in de hoop dan gunstiger weer te treffen. GESPANNEN TOESTAND IN AME RIKA. Dreigends conflicten. WASHINGTON, 29 Maart. De voorzit ter van de N.R.A. heeft de regeering mee gedeeld dat ondanks de bestaande code Maandag een staking dreigt uit te breken van 850000 mijnwerkers in de bruinkool- industrie. Alles moet in het werk worden gesteld om te trachten het uitbreken van dit conflict te voorkomen. Tevens heeft de regeering van vakvereenigingszijde de waarschuwing ontvangen, dfct ook in de automobiel- en rubberindustrie een con flict dreigt uit te breken. In den senaat heelt senator Walter George van Georgia een felle aanval op den minister van landbouw gedaan en verklaard, dat de toenemende belastin gen en andere maatregelen voortvloeiende uit de N.R A. sluiting van katoen- en tex tielfabrieken tengevolge hadden en onte vredenheid en ellende onder de arbeiders veroorzaakten. STAKING IN MEXICO. MEXICO CITY. 29 Maart. Gistermid dag is hier een staking van het tramper soneel uitgebroken. Vijfduizend arbeiders legden het werk neer, met het gevolg dat het heele tramverkeer stil stond. JAPANSCHE STAD VERNIELD. Veel slachtoffers. TOKIO, 29 Maart. In de provincie Ho- kaido ia de kuststad Otsoe nabij Tokaahi door een springvloed vernield. Vele hui zen werden verwoest en volgens offici eels berichten ontbreken nog bijzonderhe den over het lot van vele visscherssche- pen, die op het strand zijn geworpen. De regeering heeft omvangrijke hulpmaatre gelen voor de bevolking getroffen. BANDIETEN IN CHINA. Stad overvallen. MOEKDEN, 29 Maart. Ten 0. van Charbin hebben Chineesche bandieten de stad Ankoeang overvallen en drie Japan- sche ambtenaren gedood an velen gewond. Toen Mandsjoerijache troepen naderden, bliezen de opstandelingen de bruggen op, waardoor Japansche en Mandsjoerijsche soldaten en ook een aantal bandieten verdronken zijn. de .Blairgowrie", de Usworth", de „Mill- pool*" en de„La Gr esc en ta", van welke er drie met man en muis vergingen. De mededeellng werd gedaan, nadat de minister van gezondheid uit de vroegere Labour-regeering Greenwood zijn reeds vroeger geuite beschuldiging had her haald, dat toegestaan wordt dat sommige Britsche schepen in onzeewaardigen loe- stand uitvaren en brieven had voorgele zen van leden der bemanning van twee der schepen, waarin tot in bijzonderheden beschuldigingen werden geuit. DE OPSTAND IN GRIEKENLAND. Doodstraf gsilscht tsgsn vssrtisn rsbsllsn. Het openbaar ministerie heeft de dood straf met degradatie geëiacht tegen 14 hoofdschuldigen aan den jongsten op stond. Verder is tegen 7 beschuldigden le venslange tuchthuisstraf geëischt. Tl ELM AN ROOS. f Bekend Zuid-Afrikaansch politicus De bekende Zuid-Afrikaansche politicus Tielman Roos is Donderdag in de vroege ochtenduren plotseling overleden na een aanval van hartzwakte. Zijn gezondheid liet den laatsten tijd al veel te wenschen over en eenige hartkrampen noodzaakten hem aan het eind van de vorige week zich althans voorloopig, terug te trekken uit de actieve politiek. Tielman Roos, die een belangrijk aandeel hoeft gehad in het be stuur van de nationalistische partij van Hertzog, werd in 1929 rechter in het hof van appèl te Bloemfontein, welke functie hij in December 1932 neerlegde met zijn destijds zoo opzienbarende terugkeer in de actieve politiek. Hij was voornamelijk verantwoordeelijk voor de actie die ertoe geleid heeft dat Zoid-Afrika den gouden standaard opgaf. ONTAARDE MOEDER. Drie kinderen van honger la ten omkomen. Te Berlijn is bet proces begonnen te gen de 34-jarige vrouw Jünemann, die haar drie kinderen in een kelder onver zorgd had achtergelaten. Bij ontdekking door de buren waren de twee jongsten reeds van honger omgekomen. De oudste, de SVi jaar oude Bernh&rd, is ondanks alle zorgen vier dagen later in het zieken huis eveneens overleden. Aangezien de vrouw haar steungelden in cafó's en aan cigaretten had uitgege ven en bekend beeft de kinderen, die haar bij haar liederlijken levenswandel ia dm weg stonden, van 25 Januari tot 2 Febr. I den dag waarop zij gevonden werden geen eten te hebben gegeven, heeft de officier een aanklacht wegens moord met voorbedachte rade tegen haar ingediend. Voor den ingang van de publieke tribu ne verdrongen zich honderden menschen en toen de poort geopend werd konden meer dan 1000 personen geen plaats krij gen. Te half tien werd beklaagde binnenge bracht Zij maakte een verwilderde in druk en ging met het gericht van hot pu bliek afgewend zitten. Er zijn 22 getuigen en drie geneeshee- ren als deskundigen opgeroepen. Tijdens de behandeling van het proces verklaarden verschillende getuigen, dat de kinderen van de beklaagde zeer slecht be handeld werden. Omtrent de echtgenoot van de beklaagde, die zich op het oogen- blik An een sanatorium bevindt, leggen rij echter «en gunstige getuigenis af. Het was een rustige stille man, die rich steeds op den achtergrond hield. Heden wordt bet proces voortgezet. WAARSCHUWING. De oommisearis van politie te Schiedam wijst erop, dat M. van Weferden, thans Rotterdamschedijk 197, 2e etage, de na men zijner instelling JDe Onderlinge", Eigen Hulp", en „Vereenigde Spaar-cre- diet Verzekering", waartegen deze com missaris reeds eerder heeft gewaar schuwd, heeft veranderd in „Volharding" terwijl de voorwaarden dezelfde zijn ge bitven. De reeds eerder gepubliceerde waar schuwing betreffende de 3 eerstgenoemde irsielLngen is ook voor de „Volharding" van kracht Als gevolg van de kolendampvergif tiging te Zwolle is ook de man, de heer Weerts, in het ziekenhuis overleden. Wegens gebrek aan orders ml de klinknagel- en schroefboutenfabriek der firma P. van Thiel en Zoon t© Beek en Donk Maandag worden stopgezet. Hier door worden meer dan honderd personen werkloos. Op den onbewaakten overweg in de Neerstraat te Leur, is een landbouwer door een goederentrein gegrepen en ge dood. Waarschijnlijk heeft hij door den zwaren mist den trein te laat bemerkt. De Poolache marine-officier Snie- chowski, die wegens spionnage was ter dood veroordeeld, is in de gevangenis te Graudenz (Polen) doodgeschoten. De Chineesche binnenlandsche mis sie deelt mee, dat de heer en mevrouw Frencham, die, zooals gemeld was, ver moord zouden rijn toen de stad Han Tsjeng door communisten werd bezet, al daar zijn aangekomen. Het echtpaar maakt het goed. In de laatste twaalf dagen rijn te Peteraburg, Moskou, Charkof en andere Russische steden 22 doodvonnissen geveld waarvan alleen te Moskou reeds 16. Al deze vonnissen zijn reeds voltrokken. De Noordwetskust van Australië wordt door een hevigen wervelstorm ge teisterd. Twintig vissohersscbepen uit Broone worden vermist. Het regeerings- vaartuig „Koolinda" heeft reeds veel men schen opgepikt OE ONDERMELK. Verplichts tsvering na SI Maart Dezer dagen zal een ministerieele be schikking worden gepubliceerd, waarbij «an zuivelproducenten de verplichting wordt opgelegd om na 81 Maart aan de melkleveranciers een zeker percentage van -dp door dezen geleverde melk terug te leveren in den vorm van ondermelk. De vaststelling van dit percentage en de nadere uitwerking van de desbetreffen de regeling zal worden opgedragen aan de Zuivelcentrale, welke laatste o.a. be- voegd zal zijn voor bedoelde ondermelk een maximumprijs vast te stellen. Aan de zuivelproducenten zal verder de nadere verplichting opgelegd zijn geen melk te ontvangen van leveranciers, die mochten weigeren ondermelk terug te ont vangen. Het is zonder meer duidelijk, dat maat regelen als de vorenbedoelde principieel van vrij ingrijpenden aard zijn. Zij bet dan ook, dat de naleving daarvan voor de meeste zuivelbedrijven geen belangrijke moeilijkheden zal opleveren, zoo ligt niet temin de gevolgtrekking voor de hand, dat bijzondere omstandigheden tot eerderbe- doeld besluit moeten hebben geleid. Inderdaad zijn zoodanige bijzondere omstandigheden aanwezig. Met name vraagt hier te lande het z.g. ondermelk vraagstuk dringende voorziening. De oor zaak hiervan is gelegen in ongekende moeilijkheden, welke ridi voordoen in den afzet van kaas, melkpoeder en geconden seerde melk, terwijl daarnevens de te be dingen prijzen op de buitenlandsche markten zijn gedaald tot een zoo laag ni veau als nimmer voorzien is kunnen wor den. Elke mogelijkheid, dis kan leiden tot mol vergroot verbruik w de gap reduceer- Zaterdag 30 Maart Hilversum. 1875 M. V.A.R.A. 8 uur Orgel spel; 8.30 uur Gramofoon; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A R.A. 10.15 uur Uit zending voor de arbeiders in de Continu bedrijven; 12 uur Concert door Orvitropia; 12.30 uur Concert door de Zonnekloppers; 1 uur Conoert door de Flierefluiters; 1.30 uur Concert door de Notenkrakers; 2 uur Hoe de toonkunst groeide (VI); 2,20 nur Gramofoon; 2.46 uur Concert door Eddy Walls en zijn Orkest; 3.15 uur Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluy- ser; 8.30 uur Concert door het Rotter- damech Philharmonisch Orkest; 4.31 unr „De beteekenis van de bloembollen-cultuur en haar problemen". Lezing door Ir. K. Volkers naar aanleiding van de Intern. Bloemententoonstelling „Flora" te Heem stede"; 4.50 uur Concert door het Rotter- damsoh Philharmonisch Orkest; 5.30 uur Letterkundig overzicht Joh. Winkler I spreekt over: JRoea Luxemburg", Henr. Roland Holst; 6.50 unr Concert door het V-A-R.A -Orkest; 6.30 nur Esperanto-uit- zending (V). Voor de Vrouwen; 6^0 uur Orgelspel; 7 uur Friesoh uurtje; 8 uur S.OB.-beriohten; 8.08 uur Gramofoon; 8.20 nur Uitzending van een Concert uit het Conoertgebouw te Amsterdam; 9 20 uur Zaterdagavondfilmpjes (XXIV); 9.90 uur Nieuwsberichten en Varia; 9.45 uur Tenor en Orgel; 10.16 uur Opvoering van „Geef je zooala je bent"; 10.30 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 11.16 nur Gramo foon; 11.30 uur Concert door Eddy Walis en zijn Orkest. Hullen. 301.6 M. KM. 8-0.» Concert; 10—1030 Gramofoon; 10.30—11 Muzlek- uitrending voor fabrieken; 11—11.30 Gra mofoon; 11.30—12 Godsdienstif halfuurtje door Pastoor L H. Perquin; 12.15—2 Con oert door de Havède-Band en Gramofoon; 2-30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30—8 Sporthajfuurtje door P. Olthoff; 3—4 Kinderuurtje; 4.16—5 Gramofoon; 5—5.46 Conoert door het KJR.O.-Orkeat; Gram°f°°n; 6—6.20 Concert door het KH.O.-Orkest; 6.20-6.45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45— 7 Concert door het K R.O.-Orkest; 7.15— 7.35 „Kroniek der Luchtvaart over Janu- ari—Februari 1936" door P. R. O. Peller; 8 Concert door het KitO-OAeat; 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.06—8.06 Gra mofoon; 0 05—9.30 Conoert door de K.R. O.-Boys; 9.300.45 Aooordeonxnuriek; 945 950 Gramofoon; 950—10.» Concert door de KH. O.-Boya; 10.16—10.30 Ac- oordeomnuziek; 10.30—10.36 Nieuwsbe richten; 10.3611 Conoert door de KJELO. Boys; 11lf Gramofoon. Zon** 31 Maart Hilversum. 1876 M. V.A.R.A. 8.55 V.A. R.A. MarschJied; 9 uur Voetbalmededee- lingen; 9.06 Tuinbouwhalfuurtje; 9.30 Or gelspel; 9.45 „Versailles door rijn eigen Termoord" door A. Pleysier; VP RO 10.80 Kerkdienst uit de Nieuwe Waal- sche Kerk te Amsterdam. Spreker: Ds. B. J. Aria, AVRO 12 uur Klokkenspel en uur «lag van de Groote of Sint Laurenskerk te Weesp; 12.01—12.30 Filmpraatje; 12.30— 1 Gramofoon; 1—1.15 Thorn M. H. van Waveren over: „De Internationale Bloe- „Flora" te Heemstede 1935 1.15—1.45 Gramofoon; 1.45—2.15 Boekenhalfuur; 2.15—pl.m. 4.15 Oogge- tuigeverslag van de Internationale Voet balwedstrijd Nederland—België door Han Hollander; 4.15—6 Gramofoon; 4.45 Sport uitslagen; V.A.R.A. 6 uur Bonte middag- de melk en de daaruit verkregen produc ten, moet noodwendig zoodoende wel wor den aangegrepen. Een der meest voor de hand liggende en bovendien meest eco nomische moeilijkheden in dit opzicht nu bestaat hierin, dat ondermelk in verschen toestand door den veehouder wordt terug ontvangen om te worden aangewend als veevoeder. Behalve dat het veehoudersbelang hier mede in het algemeen wordt gediend, zal er tegen naleving van meerbedoelden maatregel des te minder bezwaar zijn te maken, waar de thans bij u tstek lage prijs en de betrekkelijk hooge vpedings- waarde de ondermelk stempelen tot een artikel, dat bij doelmatige aanwending in prijs gemakkelijk kan concurreeren tegen onderscheiden andere voederartikelen. Het is wellicht niet overbodig dit laat ste in aanmerking te nemen bij het be- oordeelen van de doelmatigheid van het hier besproken voorschrift. Het vertrouwen bestaat, dat van de zijde der melkveehouders, in wier belang een en ander geschiedt, de grootet moge lijke mate van medewerking zal worden ondervonden. aardappelen, groenten en fruit UTRECHT, 27 Maart. Veiling Utrecht en omstreken. Rabarber f 5—13, raap stelen f 0.60—f 1.70, radijs f 0.50—2.40, alles per 100 boa; kropsla f 0.50—8.30, andijvie f 1.60, komkommers geel f 710, prei f 0.402.10, bloemkool f 322, roo- de kool f 721, savoye kool f 17, boe renkool f 0.402, alles per 100 stuks; zo- merapinarie f 314, winterspinazie f 3 9, spruiten f 1.50—11, postelein f 3042, andijvis f 613, hreekpeen f 10, aard- appelm f 2A0—3B0, knoJrapen f 1— uitzending van de A.J.C. 6.15 Voetbal vwri den dag; 6.30 Kinderkoortje >rDe tjes"; 6.65 Sportuitslagen; 7 Bridge (slot)a 7.20 Populaire gramofoonmuriek; A.VJLOii 8 uur Nieuws- en Sportberichten; 8.15 Kamerorkest speelt oude muziek; 9—, 9.15 Radio-journaal; 9.15—1090 Voor de A.V.R.O.! (geluidsrevue). 10.3011 Een Jack Hylton Remembranche; 11li.» Nieuws- en Sportberiohten; 11.10—12 Het Omroeporkest Huizen. 801.5 M. KJLO. 8.30-030 Hoogmis uit het Seminarie Warmond; N C.R.V. 9.309.60 Gewijde muziek; 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Keizera- graehtkerk) te Amsterdam. Voorganger: Ds. C. Lindeboom. K.R.O. 12.15—1 Het K R O.-Orkest; 11.20 Boeken en Schrij vers; 1.202.10 K.R.O.-Orkest; 2.10—2.30 „De roeping der beeldende kunsten m on zen tijd" door W. Mjeens; 2.30—3 Het K. R.O.-Orkest; 33.30 Het Hartveld-kwais tot; 8.30—4 Gramofoon; 44.30 Het Hart- velt-kwartet; 4.30—5 ZiekenhalfuurSjej N.C.R.V. 5 uur Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Juli&nakerk) te Veenendaal (Gld.). Voorganger: De. N. v. d. Snoek). 7.16—7.45 Gewijde Gramofoonmuriek; K. R.O. 7.467.50 Voetbaluitslagen van da R.K.F.; 7.508.15 „Lief en leed in da historie der Brab&ntsche Hertogstad" door Th. v. d. Griendt; 8.15—8 20 Nieuwsbe richten; 8.20—8.36 Het R.K. Knapenkoor „Matrozenkoor"; 8.35—8.40 Gramofoon; 8.409.15 Kamerorkest; 9.158.25 Gra mofoon; 9.269.40 Het .Matrosenkoor"; 9.4010 Gramofoon; 10—1030 Hst KIL O.-Orkest; 10.3010.85 Nieuwsberichten; 10.8510.40 Gramofoon; 10.4011 Epi loog door het Klein Koor. Bloamendaal. 245.9 M. V.m. 10 unr m *8 avonds 5 uur Kerkdienst uit de Gere formeerde Kerk. Voorgangen Da J. CL Bruasaard. Maandag 1 April Hilversum. 301.5 M. V.AJR.A. 8 wm Orvitropia; 9 uur Gramofoon; V.P.R.Q. 10 uur Morgenwijding; VABJL 10.15 Voor dracht door Adolf Bouwmeester; 10.30| De Zonnekloppers; 11 unr Adolf Bouw* meester; 1130 De Flierefluiters; 12 we Gramofoon; 12.30 Schalmei; 12.46 Dcribe* X-ensemble; 1.80 Strijk-orkestfitO „Ta Boheme (verkorte opera); 3 uur Voor da vrouwen; 3.30 unr St. Lotos Boy; 430) Na schooltijd; 5 unr Da Notenkrakers^ 5.46 Vioolmuziek; 6 uur De Notenkraker» 6.20 Cello- en Pianomuziek; 630 Mul kaal Babbeltje; 7.10 „De samenstelling de* bevolking door E. Boekman; 730 wad Volksliederen van vreemde m eigen boJ dem (VII); 8 uur Herhaling S.OJ3. bo-i richten; 8.03 Nieuwsberichten; 8.10 Eddg Walis en zijn Orkest; 9 uur Viool en piano* 9.10 Tenor en Orgel; 930 Residentie-or-i kest; 10.15 Reportage van een proef mal een Raketvliegtuig; 1030 Residentie-Orkee* 11 uur Halve uren met beroemde schrij vers (III); 11.30 Duhbel-X-ensembla Huizsn. 1875 M. N.CR.V. 8ELtfl Schriftlering en Meditatie; 8.15—030 Gramofoon; 10.3011 Morgendienst doos Ds. W. J v. Lokhorst; 11—11.30 Lezen ri Chr. Lectuur; 11.30—12 Gramofoon, 12.1a 12.30 Gramofoon; 12.302 Orgelconcert 22.35 Uitzending voor scholen; 2 35-v 315 „Een paar mooie eenjarige zaaiplan- ten om in April buiten te zaaien", door A. J. Herwig; 3.158.45 Cursus Knippeni en Stofversieren; 4—5 Bijbellezing, 5— 5.30 Gramofoon; 5.306.30 Zang-recitsL 6.30—7 jVragenuurtje; 7.157.30 „Een kwartiertje radio-reportage"; 730—8 Vra genuurtje; 8—8.05 Nieuwsberichten; 8.06* —10.30 N.C.R.V.-Orkest; 1030—12 Grv- mofoon. 2.40, winterwortelen 0.60-1.10, uien 0.60- 4.80, alles per 100 K.G.; dunsel 5—7 ct| per bakje; aardbeien f 0.30—6 par 10» stuks; frambozen f 230 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT, 27 Maart. Groen ten en Fruitveiling. Andijvie 1.80—1.40 per 100 stuks; id. 711, boerenkool 1.70—* 2.60, beide per 100 K.G.; gele sav. kooi 2.504.40, groene i'd. 1.40—2.40, beide per 100 stuks; knolselderij (1 bos v. 5 st.) 1326, per 100 bos; kropsla I 4r— 5.40, id. II 1.102.70, beide per 100 krop; stoofsla 5—9, kroten 0.60-0.80, bri de per 10 OK.G.; pieterselie 8.10—3.90, prei 1.70—2.70, raapstelen 0.80—1.50, ra barber 8.4010.80, radijs roode 2—4.80y id. wit punt 3.20—4.20, alles per 100 bos; selderij 0.08—0.30, per dozijn; spi nazie 3—7, spruiten le srt. 5.9010.10, id. losse 1.50—4.20, alles per 100 K.G.; veldsla 0.260.76, per kist; winterpeen) 0.601, wortelen afbreekpeen 3.206.70,. spruiten schoongem. 13—20, alles per 100 K.G. KELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. GOUDA, 28 Maart. Kaasmarkt. Aange voerd 187 partijen kaas. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 15—16, 2e kwal. met rijke- merk f 13—14 Handel flauw. Boter. Aangevoerd 1174 ponden boter. Goêboter f 0.60-0.70; Weiboter f 056— 0.60 per pond. Handel vlug Eieren. Aangevoerd 136.000 stuks. Kip peneieren f 1.752.10, eendeieren f LOG 2.20 per 100 stuks. Handel willig. GOUDA, 28 Maart. Coop. Zuid-HoUand- sche Eierveiling G A. (C.Z.H.E.) te Gowda-1 Veilingsbericht van 28 Maart. Aanvoerd 135.200 kippeneieren, prijzen: 56-60 3LöJ f 1.80—1.90, 60-62 K.G. f 1.90-2, 62-661 K.G. f 2—2.40, bruine 58-68 K.G. f 130— 2.50, kleine eieren f 1.70—1.80. Aanroer 2500 eendeieren, prijzen f L40—220 per 100 stuks; ganzeneieren f 4—4 f«r VRIJDAG 29 MAART 1935 GEBASEERD OP PRODUCTIE IN 1933 EN 1934- VERSCHILLEND TOEGEPAST. Zooals reeds eenfgen tijd geleden werd bekend gemaakt, heeft de minister van economische zaken besloten, dat met het oog op de zorgelijke zuivelpositie de steunregeling ten behoeve van de melk veehouderij tevens dienstbaar zal worden gemaakt aan een beperking van de melk productie Thans kunnen omtrent de ko mende regeling en hetgeen daarmede ver band houdt, de volgende mededeelingen worden gedaan. Beperkingsjaar. De beperking zal kunnen aanvangen op 1 Juni as., terwijl het eerste beperkings jaar zal kunhen loopen van 1 Juni lö^p Moi 1Q3R Cn deze wiize eindigt 't melkrijke beperkingsjaar met de twee maanden April en Mei, en wordt een on- gewenschte vermindering van de toch reeds te geringe winterproductie zooveel mogelijk voorkomen. Verwacht mag wor den, dat vele veehouders maatregelen zul len treffen om de productie in genoemde maanden te verlagen. Basis der beptrklno. De beperking der melkproductie zal voor de veehouders worden gebaseerd op de productie in de beide voorafgaande ka lender-jaren. Hierbij blijven de hoeveelhe den melk, welke niet afgeleverd of niet door den veehouder zelf tot zuivelproduc ten verwerkt zijn buiten beschouwing. Dit betreft dus voornamelijk de melk, bestemd voor veevoederdoeleinden. Verder zal de beperking in al die gevallen, waarin dit mogelijk blijkt, berekend worden over de geleverde hoeveelheid melkvet in KG- zijnde zulks feitelijk de eenige juiste basis, dis helaas niet over de geheele linie door- voerbaar ia. Vastgesteld rijn vragenlijsten voor de veehouders en voor de afnemers van de mtlk n.l. de zuivelfabrieken en de melk inrichtingen. Het verzamelen van de gege vens omtrent de melkproductie in genoem de basisjaren van waarschijnlijk meer dan 250.000 bedrijven is tbana in vollen gang. Met het aanvullen van de gegevens der veehouders door die van de Zuivelfabrie ken en andere melkafnemers, die de cijfers van de hoeveelheden geleverde melk verstrekken ia gelijktijdig een begin ge naakt. Het zal ongetwijfeld evenwel nog [eruimen tijd in beslag nemen, voor deze gegevens voor alle bedrijven verzameld rijn. Zulks vooral, waar er groepen van bedrijven zijn, n.l. de zelfventende veehou- 1 Iers en degenen, die aan melkslijters leve ren buiten het wettelijk aangewezen con- lumptiegebied in hel Westen des lands, waaromtrent het verkrijgen van betrouw bare cijfers zeer moei ijk zal zijn. Het ligt in de bedoeling om de van deze catego rieën ontvangen opgaven te laten beoordee 1 len door de Landbouw Crisis Organisaties gehoord de plaatselijke of dictricta com missies. In dergelijke gevallen zal zeer dik wijls de melkproductie, uitgaande van den bekenden veestapel volgens normen ge laxeerd moeten worden. Voor de extra werkzaamheden, welke aan de verwerking ier gegevens voor de Zuivelfabrieken ver bonden zijn, zal een bescheiden vergoe- iing kunnen worden verleend. De meiksteunbeperking per ynr berekend. Het ligt niet in de bedoeling om de be perking van den melksteun over kortere perioden te berekenen dan een vol jaar. Bij het nemen van dit besluit heeft de overweging gegolden, dat de veehouder zooveel mogelijk vrij gelaten dient te wor den in de keuze van het tijdvak of de tijd vakken, waarin hij de beperking voor zijn bedrijf wil doorvoeren. Wel is het van belang, dat de winter- melkproductie althans niet worde vermin derd. Maatregelen om deze eventueel aan le moedigen, zijn nog in overweging. Tegengaan van het zelfkarnen op de boerderij. Deze bezigheid is na het in werking treden van de Crisis Zuivelwet sterk toe genomen. Het aantal zelfkarners steeg van pl.m. 18 000 tot pl.m. 40.000. Met het oog op een klandestiene verwerking van de straks komende ongesteunde overmelk, is dit verschijnsel allerbedenkelijkst en de minister is dan ook van oordeel, dat een karnverbod absoluut noodzakelijk zal zijn en dat in het algemeen slechts diegenen van de veehouders een vergunning tot kar nen zullen dienen te bekomen, die kunnen aantoon en, dat zij deze wijze van zuivel bereiding reeds voora de inwerkingtreding van de Crisis Zuivelwet uitoefenden. Ter bestrijding van het euvel van het zelfkar nen, acht de minister het verder wensche- liik, dat in de toekomst aan de veehouders voor eigen gebruik een gelimiteerde hoe veelheid boter eventueel onder een speci aal merk tegen gereduceerden prijs wor de beschikbaar gesteld. Controle en Juridische grond slagen De controle bij de uitvoering der rege ling zal in hoofdzaak berusten bij de Nederlandsche Zuivel Centrale en de ffit- voeringsarganen daarvan n.l de zooge- Zuivalcontrole Afdeelingen (als zoodanig fungeeren de Boter-, Kaas- en melkproductencontrolestations), de con- sumptiemelk-afdeeÜng van genoemde Cen trale en evenlueel de zoogenaamde crisis- molkcommis8ies. Nadat de medewerking van de Zuivelcentrale. was toegezegd, is een schema vooi den opzet van de contro le ontworpen. Het dagelijksch bestuur van de genoemde centrale werd van den voor- loopigen opzet der regeling en van de voorstellen inzake de controle in kennis gesteld. Met.de directeuren der zuivelcon- trole-afdeelingen is reeds een inleidende bespreking gevoerd Vanwege de Neder landsche Zuivelcentrale heeft na een rond gang door de diverse provinciën plaats, teneinde provinciaaL de controleregelingen verder voor te bereiden. De juridische grondslagen voor de regeling zijn in voor bereiding en in aansluiting daaraan wordt een speciale afdeeling „rekeningen" door de Zuivelcentrale ingericht. Wijziging In afzet of ver werking van de melk. Ofschoon noode in de bedrijfsvrijheid van den veehouder wordt ingegrepen, ia het ten liehoeve van het welslagen van de regeling noodzakelijk, dat deze ten aan zien van de wijze van afzet of verwerking van de melk wordt beperkt. De veehouder zal in het algemeen moeten blijven voort zetten, wat hij voorheen deed: de melk le veren aan een zuivelfabriek voor con sumptie of zelf verkazen of verkamen. Werd voorheen de melk in twee van ge noemde richtingen, hetzij gelijktijdig dan wel na elkander afgezet of verwerkt, dan kan zulks ook in de toekomst plaats vin den, doch men zal in den aanvang van het melkjaar een keuze moeten doen en in normale omstandigheden deze dan een jaar dienen te handhaven. Natuurlijk ligt het niet in de bedoeling, om bij misstan den b.v. dwang tot levering aan een be paalde fabriek uit te oefenen, doch voor wijzigingen zal toch toestemming dienen te worden gevraagd onder opgave van rede nen. Advies van de Centrals Land bouw Organisaties. Van de drie Centrale Landbouw Organi saties werd omtrent de principes, waar van bij de beperking der melkproductie diende te worden uitgegaan, een ooüectisf advies ontvangen. Hoofdpunt van dit advies was, dat ge vraagd werd om de beperking verschil lend toe te passen. Voorzoover richtlijnen welke daarbij in acht zouden dienen te worden genomen, werden aangegeven, zijn deze gevolgd. De wensc h om ten aanzien van de klei ne bedrijven de beperking te verzachten, werd niet algemeen onderschreven. Zooals uit de hierna volgende gegevens blijkt, wordt in de regeling met de belan gen der kleine bedrijven rekening ge houden. Het gemiddeld percentage der beperking. Uitvoerig is het noodzakelijk geaohte gemiddelde percentage van de beperking onderzocht. Het ia voor het geheele land vastgesteld op minstens 11 pCt., waarop dan nog een reserve komt van 0.45 pCt., voor nieuwe ontginningsbedrijven en voor eventueele tegenvallers. De toepassing. De beperking van den melksteun zal dus verschillend worden toegepast Zoo zullen b.v. de akkerbouw en gemengde be drijven sterker worden beperkt dan die in de specifieke weidestreken, terwijl ook nog weer onderscheid zal dienen te wor den gemaakt in de beperking van de dis tricten met gelijksoortige bedrijven in dien zin, dat de gebieden in deze distric ten met bedrijven, die een meer aan ge- pasten veestapel hebben, in mindere mate tot de beperking zullen hebben bij te dra- gen. Uitgegaan is hierbij van de indeeling der groepen van landbouwgebieden. Deze groepen zijn weer onderverdeeld in ru brieken, bij welke splitsing twee factoren in rekening worden gebracht. 1. het aantal melk- en kalfkoeien per 100 H.A. grasland, en 2. de verhouding tusschen het aantal melk- en kalfkoeien in Mei-Juni 1930 ten opzichte van het aantal in Juni 1934. fcoo werden de navolgende beperkings- cijfers verkregen: Groepen van landbouwgebieden: Zeeklei 19.2 Rivierklei 14.8 Weidestreken 9.1 Zandgronden 12.6 Veenkoloniën 18.4 Tuinbouwgebieden 10.3 Groningen 16.8 Friesland 12.2 Drenthe 13.0 Overijssel 10.8 Gelderland 13.1 Utrecht 10.9 Noord-Ho'land 10.8 Zuid-IIolland 11.8 Zeeland 17.5 Noord-Brabant 13.0 Limburg 13.7 Besloten is de kleine bedrijven slechts Totaal 12 4 (Dit percentage wordt door de gerin gere beperking der kleine bedrijven en eenige verlichting van beperkingsdruk in de weidedistricten verlaagd tot een be drag tusschen 11 en 11.45 Voor de provincies zijn ds beperkings- cijfere: de helft te beperken van de aan overeen komstige bedrijven op te leggen percen tages. Een klein bedrijf is in dit verband een bedrijf met maximaal 3 melk- en kalf koeien en maximaal 3 H.A. grond, terwijl de exploitant zijn hoofdberoep in den landbouw moet hebben, (landbouwer, land- of tuinbouwarbéider). De provincies Friesland en Zuid-Hol land krijgen eenige extra toewijzing van melk, omdat deze provincies met hun weidegebieden in meerdere mate dan de andere provincies worden getroffen. Een belangrijke rol krijgen de landbouw-Grisis Organisaties die de beperking in de pro vincie distribueeren, waarbij de plaatse lijke of districts oommissies van advies dienen. Zij mogen per gemeente de be perking doen varieeren van 6 tot 30 en per bedrijf van 5 tot 40 Ook mogen zij voorstellen in een uniform beperkte groep gebiedensplitring san te brengen, terwijl rij mede mogen voorstellen beper king van het eene landbouwgebied naar het andere over te bevelen. Den veehouder wordt medegedeeld: de hoeveelheid melk, waarover hij toeslag ontvangt, alsmede zijn melkgrondslag de basis, waarop de korting wordt toegepast. (De gegevens voor deze prodnetie-basis worden thans, als medegedeeld, verza meld, waartoe de veehouders en de zui velfabrieken vragenlijsten hebben ings- vuld). Op gezette tijden zal aan de veehonder» mededeeling worden gedaan van de aan hen toegewezen hoeveelheid te steunen melk en van de door hem reeds verwerkte of afgeleverde hoeveelheid „steunmelk", opdat door den betrokkene tijdige maat regelen tot beperking der productie kun nen worden getroffen. De veehouder wordt overigens als reeds gezegd, geheel vrijgelaten t.a.v het tijd perk waarin hij wenscht te beperken. Ds BEMONSTERING VAN CONSUMP- tiemelk. De Crisis-Zqivel-Gentrale verzocht ons het volgende te willen opnemen: Het is ons gebleken, dat nog steeds van veehouderszijde erop wordt aangedrongen dat door de erkende controle-stations de melk voor de kwaliteitsbepaling aan de boerderij zal worden bemonsterd. Het mo tief hiervoor is, dat alleetf dan zekerheid zou bestaan omtrent de indentiteit van 1 melk monster. De Crisis-Zuivcl-Centrale vestigt er de aandacht op, dat tegen het als regel aan de boerderij bemonsteren zeer ernstige be zwaren bestaan, omdat de veehouders dan bekend zijn met den dag der bemonstering en het in de praktijk is gebleken, dat hier van soms misbruik wordt gemaakt, zoo dat de kwaliteit der melk op volgende da gen meer dan eens afwijkt van die op den dag der bemonstering. Teneinde de waar de der kwaliteitebepaling zoo goed moge lijk tot zijn recht te doen komen, zou om deze reden bij een zeer groot aantal boer derijen, niet ^énmaal, doch twee keeren per week bemonsterd moeten worden. Echter kan d« veehouder zich de door hem verlangde zekerheid verschaffen door de melk in genummerde bussen te leveren of door de bussen te voorzien van labels, dan wel door deze te verzegelen. Ingeval er vermoeden bestaat, dat de rijder de melk van de verschillende veehouders niet apart houdt of iets dergelijks, kan de veehouder het Melkcontrolestation verzoe ken, bij wijze van uitzondering, de melk aan de boerderij te bemonsteren. Teneinde verder te voorkomen dat vee houders (gewaarschuwd door melkrijders, dat de bemonstering voor de loopende week reeds heeft plaats gehad) op de ree- teerende dagen dezer week ïninder zorg bestoden aan de melkwinning, hebben de Melkcontrolestations opdracht ontvangen, wekelijks de melk van een aantal boeren voor de 2e maal te bemonsteren m de uit slag van dit 2e onderzoek, zoo noodig, voor de klasse-indeeling der melk voor die week aan te houden. De Crisis-Zuivel-Centrals vertrouwt hiermede te bereiken, dat niet, gelijk thans soms voorkomt, slechts op een en kelen dag, doch doorloopend de melkbe- handeling zoo zal zijn, als voor consump- tiemelk mag worden verwacht. TEELT VAN P00TG0ED VAN VROEGE aardappelen. Er zijn eenige maatregelen genomen, teneinde aan die kweekers, die volgens het Crisis Tuinbouwbesluit 1935 L een tuinbouwteeltvergunning voor de teelt van vroege aardappelen bobben ontvangen en volgens deze verguning slechts een zoo danige oppervlakte mogen verbouwen.dat de teelt van pootaardappelen niet vol doende kon worden uitgeoefend tege moet te komen. Onder vroege aardappelen worden ver staan de soorten: Eersteling, Sschotsche muis, Paarsputten, Kralen, Opperdoezer ronden, Schoolmeesters, Ideaal, Wilde Due, Ninety Fold, SuUoa, Dub» el York, Arran Crest, Present. Voor de teelt van pootaardappelen van deze vroege aardappelen kan een aanvul lende teeltvergunning worden verstrekt, tot een maximum van 67 pCt. van de in 1933 in totaal met vroege aardappelen beteelde oppervlakte. Kweekers, die van deze aanvullende vergunning gebruik wenschen te maken, zullen hun vroege aardappelen ter keu ring moeten opgeven bij den Nederland- schen Algemeenen Keuringsdient, terwijl zij van al hun verbouwde vroege aardap pelen voor 1 Augustus alleen de maat bo ven 55 m.m. voor consumptie mogen vei- üit het maximum tos te kennen per centage van 67 blijkt, dat kweekers, wier bedrijven kleiner zijn dan 8 H.A., geen aanvullende teeltvergunning kunnen ont vangen, aangezien het bun bij tuinbouw teeltvergunning toegewezen percentage bo ven 66 pCt gelegen is en varieert van 66 tot 94 pCt. Kweekers, die niet meer aardappelen verbouwen dan hun bij tuinbouwteeltver gunning zijn toegewezen, kunnen aan de ze aardappelen een bestemming geven, die ze zelf verkiezen of geheel of gedeel telijk voor consumptie of geheel of ge deeltelijk voor poot-aardappelen. Hierdoor te met de positie der kleine bedrijven aan welke reeds een hoog per centage aan vroege aardappelen werd toe gewezen, voldoende rekening gehouden, vooral nu deze ten aanzien van de be stemming volkomen bewegingsvrijheid hebben verkregen. De grootere bedrijven aan welke slechts een percentage werd toegeslaan van 25 65 pCt kunnen bij behoefte aan de teelt van poot-aardappelen «en aanvullende vergunning bekomen ter groottto van het verschil, gelegen tusschen de reeds bij teeltvergunning toegewezen oppervlak te erf die oppervlakte die zou zijn toege wezen als het percentage 67 had bedra gen. Wanneer een aanvullende vergunning voor de teelt van pootgoed noodig wordt geacht, omdat bet bedrijf de teelt T&n deze pootaardappelen niet kan missen, dient ook de reeds bij tuinbouwteeltver gunning toegestane oppervlakte hiervoor in de eerste plaats te worden benut. Dientengevolge rullen de kweekers, die van een aanvullende vergunning gebruik maken, vóór 1 Augustus van al hun vroe ge aardappelen slechts de maat boven 55 m.m. voor consumptie mogen afzetten, terwijl zijn hun velden ter keuring moe ten aanbieden. De Landbouw Crisis Organisaties inde verschillende provincies, die de tuinbouw teeltvengunning hebben uitgereikt, zullen ook de aanvragen voor een aanvullende vergunning voor poot-aardappelen be handelen. Men gelieve zich tot deze instanties te wenden om nadere inlichtingen of tot de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentral», Laan Copes van Gattenburch 62, Den Haag. BRAND OP LANDGOED. Bijgebouwen afgebrand. Woensdagmiddag ontstond brand in de stallen van het landgoed Makken te Maas hees bij Venray. Ofschoon de brandweer van Maashees vrij spoedig ter plaatse was kon men niet voorkomen, dat de stallen en schuren door het vuur werden ver nield. Ook de inventaris, welke hoofdza kelijk bestond uit landbouwwerktuigen, machinerieën, oogst, vruchten en veevoe der, ging in het vuur verloren. Het vee kon in veiligheid gebracht worden. Het hoofdgebouw werd niet beechadigd. een benauwd avontuur. En sen ingewikkeld# redding. Woensdagmiddag was een 12-jarige jongen alleen naar het ver afgelegen in dustrie-terrein tegenover de nieuwe Wes terbegraafplaats te Amsterdam gewandeld In een uithoek van het terrein ontdekte hij een klein vlot, waarmee hij het water opvoer. Nauwelijks was hü echter eenige meters van den kant, toen de sterk# wind het kleine vlot snel over het water voort stuwde. De jongen poogde met een stok zijn vlot in «en andere richting te bren gen, maar dit lukte niet en spoedig kon hij met zijn stok geen grond meer berei ken. Hij beeft toen herhaaldelijk om hulp geroepen, doch niemand hoorde hem. Eindelijk bereikte het vlot den overkant van den plas, waar de jongen tot zijn ont steltenis bemerkte, dat hij in drijfzand te recht was gekomen. Pas na eenige uren werd de jongen op gemerkt door een politieman. De agent waarschuwde de brandweer. Korten tijd later verschenen eenige brandweerman nen, van wie één met behulp van een ca- no en vastgebonden aan een lijn naar den schipbreukeling voer. Bij het vlot geko men nam bij den jongen in zijn boot, die echter nu zoo zwaar geladen was, dat zij veel water maakte Onmogelijk was het om uit de cano te stappen, daar dan bei den ongetwijfeld in het drijfzand zouden zijn weggezakt Met behulp van de lijn, die de brandweerman om zijn lichaam had gebonden, slaagden zijn collega's op d«n wal erin, de boot met de inzittenden naar den wol te trekken. OUDE MOORDZAAK OPGEHELDERD. Wielrenner gearresteerd. Woensdagavond is de bekende Ossche wielrenner J. P. C. als vermoedelijke da^ der van den geheimzinnigen moord op den 30-jarigen caféhouder J. v. d. Pas, gepleegd te Oss in den nacht van 8 op Jk November 1932, gearresteerd. Op den morgen van den negenden No vember 1932 had een landbouwer op een stuk we'land het lijk gevonden van den caféhouder, die door revolverschoten van het leven was beroofd. De marechaussee had toen reeds ernstige verdenking tegen C., van wien bekend was, dat hij zich vaak ten huize van den verslagen# had opgehouden. Ze arresteerde hem, doch moest den verdachte enkele dagen later evenwel weer op vrije voeten stellen. Thans schijnt men voldoende bewijzen i te hebben gevonden, om C. opn euw in1 arrest te stellen. Hij zal naar 's-Hertogen-1 bosch worden overgebracht en ter be-t schikking van de justitie worden gesteld, f G. is kort geleden uit de gevangenis te' Roermond ontslagen, waar hij geruimen tijd in voorarrest heeft doorgebracht als, verdachte in een beroovingszaak. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND Predikanten naar concentratiekamp De predikanten Wolff en Brunner van> de landskerk Hessen-Nassau zijn eenige dagen geleden door de politie gearres teerd en naar het concentratiekamp Da chau overgebracht. Verder zijn de predi kanten Schafer, Hirsch en de leider der inwendige zending Rohriofit gearresteerd; het is niet bekend waar zij zich thans be vinden, doch men vermoedt, dat zij ooki naar Dachau zullen worden gebracht De opwinding onder de protestantsche bevolking is groot; vooral het actieve op-' treden der politie heeft verbittering ge wekt. De politie heeft zelfs aan de belij dende kerk verboden vergaderingen in particuliere buizen te houden. Tot dus-j ver is nog nimmer een predikant wegens^ zijn standpunt in de kerkelijke politiekJ naar een concentratiekamp gebracht; vani daar dat de gebeurtenissen in Heasen-j Nassau zooveel opzien hebben gebaard. DOOD IN ZIJN GRAF GEVONDEN. Fakirlief habhsrijen. In een plaatsje in Oostenrijk had een artist, die als „fakir" optrad, rich met toestemming van de autoriteiten levend laten begraven, om na twee uur weden uit zijn graf bevrijd te worden, doch voor| den aanvang van het experiment had, hij een groote hoeveelheid alcohol tot zich I genomen. Toen het graf na 2 uur werd geopend, vond men daar n het krampach- 'tig verwrongen lijk van den artist, die ten gevolge van overmatig alcoholgebruik was' gestorven. SPOOR IN LUGUBERE GEBEUR TENISSEN. De beenen «n de romp. De Londensche politie heeft in verband met het aantreffen van m paper gewik-1 kelde mannenbeenen in een trein op het' Waterloo-station op 25 Febi-uari een ont dekking gedaan. De beenen waren verpakt in een krant met pakpap er er omheen. Dit pakpapier nu blijkt ia een gostiebt/ voor geesteszieken te Hanweli geweest ts* zijn. Deze ontdekking vormt tevens een scha kel met het vinden de vorige week van een mannenromp in een zak in het ka naal dat vlak langs de terreinen van bet gesticht loopt. Het papier had blijkens het opschrift om een zending gezeten, be stemd voor een verpleegde van dat ge- st cht. Er was een cijfer op doorgehaald en door een ander vervangen. Deze wijzi ging, met blauw potlood gesihoid, is door een beambte van het ziekenhuis herkend als door hem aangebracht te zijn In den ingang van het gesticht zijn re-| producties van het pakpap'er en de krant1 opgehangen, in de hoop dat aldus de her-, innering van het personeel wordt opge- frischt. De wonden, op den romp gevonden, zijn volgens den gerechtelijken geneeskundigs Sir Bernard Sp lsbury geen schot- of steekwonden, maar veroorzaakt door een voorbijvarend schip. Er zou weinig twijfel bestaan san hst feit, dat de romp in het k&naol werd ge worpen op den dag dat de beenen in den trein gevonden werden. Het staat n.l. vrij wel vast, dat de zak waarin zich de romp Wvond, precies 3 weken en 2 dagen ua de ontdekking van de beenen aan de op pervlakte is gekomen. Dit is volgens des kundigen de ju ste tijdsduur voor het bo venkomen van het lijk. DE MUITERIJ IN 6RIEKENLAND. Doodstraf geëltcht tegen veertien personen. De officier van justitie heeft de dood straf geëischt tegen de veertien voor naamste beschuldigden, die terecht staan in verband met de onlangs mislukte re volutie. 2900 RUSSEN. Zij willen nlst terug. Na d# overneming van den Chineeschen Oo«terspoorweg door Mandsjoekwo, hri>- ben tot nog toe 2900 Russische onderda nen geweigerd naar de Sowjet-Unie terug te keeren. Zij hebben hun passen naar de consulaten gezonden en verzocht van de lürt van Sowjet-ooderdone* to

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 3