DE HOLLANDSCHE KAPERS, Gemeenteraden j Gtessen-Nieuwkerk. Alleen voor Vrouwen Van Rondom Plaatselijk Wteaw» I 1 yRIJDAB 28 MAART 193» klontjes boter en in den oven geplaatst, totdat Zfch een mooi bruin korstje beeft gevormd. Raadsvergadering 1 Maart Tegenwoordig alle leden; voorzitter, de burgemeester. Na opening met gebed, worden de no tulen gelezen en onveranderd goedgekeurd De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hebben besloten, de stemming voor den gemeenteraad te houden op 13 Juni. Ingekomen is van het gemeentebestuur te Gorincnem de goedkeuring der gemeen schappelijke regeling voor kinderen, dia de U L O. school aldaar bezoeken. Van het Prov. Bestuur de goed gekerm de bouwverordening, welke in werking treedt op 2 Maart, behoudens enkele op merkingen, waarover in een volgende ver gadering nader zal worden gesproken. Vastgesteld worden ai- en overschrfc- vingen, begrooting 1935, alsmede de pen sioengrondslagen voor burgemeester, se- Cretans, onderwijzers en gemeente-veld* wachter. Daarna is aan de orde de vaststelling van het kohier der hondenbelasting. De heer Dingem&n de Jong maakt bezwaar tegen een aangifte van een vastliggende hond, daar hij weet, dat bet dier zeel veel losloopt. De voorzitter merkt op, dat er wei meer van die twijfelaars zijn, doch er tal nauwkeurig toezicht worden gehouden, en mochten er nog meer houders van bon den zijn of komen, dan verzoekt hij hie»- van onmiddellijke opgave. Hierna volgt de verkieaing ven Menen plaatsvervangers voor de stembureau* hjf de stemming voor de Prov. Staten. De NACHTJAPON. 1495. Deze nachtjapon wordt van wit, ge kleurd of gebloemd materiaal gemaakt en versierd met borduursel of kant, al naar gelang van het weefsel. De mouw is op polshoogte ingehaald en afgewerkt met gerecht gebruikt wordt) even vreemd, doch wanneer men hem eenmaal gegeten heeft zullen de huisgenoten hem gaarne meer dere malen eten. We maken de melk warm en strooien er de kruimels oud brood in, verwarmen dit mengsel in een pannetje en lossen er de suiker in op, waarna de boter er door gemengd wordt. De wortelen worden geschild, gewas- schen en op een niet te grove rasp ge raspt, daarna vermengen we de brood massa met de geklopte eierdooiers en de gwnperpoeder en mengen er het laatst 1 zeer stijf geklopte eiwit door. De massa wordt in een ingevet vuur- vast schoteltje gedaan en bij middelma tige hitte lichtbruin, gebakken en warm opgediend, flink bestrooid met suiker. ZUINIG KOKEN. Indien men niet gewend is zuinigheid en overleg te betrachten bij het koken en men moet, noodgedwongen meer op de kleintjes letten, dan zal men versteld staan, hoeveel op allerlei gespaard kan worden. In de eerste plaats geeft het ounoodig verspillen, indien meer groenten, brood, aardappelen of wat ook besteld is, dan noodig is en overgebleven eten zooals meer malen geschiedt, moet worden weggegooid dat aan de koffietafel eventueel nog een smakelijk hapje zou geven. Verder wordt er veel te veel weggegooid bij het schoon maken van groenten, dat inderdaad nog gebruikt kan worden, aardappelen en ap pel moet zoo dun mogelijk geschild wor den enz. Veelal wordt bf bakken en braden veel meer vet of boter gebruikt dan strikt noo dig ia, ditzelfde geldt voor eieren. paneer- breeder, wordt eveneens met onzichtbare steekjes aangebracht en heeft een strik met vrij groote lussen en einden. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is f 0.48 voor Ünderkleeding en f 058 voor japonnen en mantels. Patronen van enkele rok of blouse kosten f 0.40. Men kan het bedrag in postzegels of per pjjit wissel overmaken aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, to Den Haag. P kunt °°k gireeren op postrekening 191919 ten name van „Den Knippatronen- dienst" te 's-Gravenhage. Voor uitsteken de pasvorm wordt ingestaan, ind-en men juiste buste- en heupwijdte opgeeft. EENVOUDIGE HUISHOUDSCHORT. 1490. ■149,1 Am drm rag te ©en splitje gemaakt, dal met knoopjes en een lus sluit. Ais materiaal wordt een lunoUüde ge- konen met een gekleurde moes, heel nieuw. Het fluweel ia in de tint ran de moesjea. Patronen t-m, maat 46 verkrijg baar a f 0.40. ken dan noodig ie en rullen moeten letten: 1. dat niet meer wnrdt Ingekocht, dun per persoon noodig ia: 1 dat crawgeble- ren eten woor een volgenden dag benut wordt, 3. dat geen eten, dat door een af ander ongelukkig toeval ie aangebrand, weggegooid wordt, voor men eeker ia, dat het reddeloos verloten is; in de meeste gevallen ie er nog wel eens een ol ander aan te doen; 4. dat eooveel mogelift be zuinigd wordt op gas en electriciteit, en dit niet onnoodig blijft branden. Tenslotte willen wij nog even laten vol gen, wat men gemiddeld rekent van en kele gerechten per persoon, vooropgesteld dat het geen abnormaal groote eters zijn. Vjeeech ongeveer 100 gram per persoon, voor kleine kinderen naar verhouding minder; soep 1/4 liter, visch 200 a 250 gram, groenten 250 gram, eieren aan het middagmaal ter vervanging van vleesch 2, kinderen één; anus 1/8 liter; 1 liter melk tot pudding gekookt voor 8 perso nen. Het gebruik van brood, melk, fralt aa levensmiddelen ie individueel, dus kan niet worden aangegeven. Wij hopen, met bovenstaande gegevens eenige wenken gegeven te hebben in bet belang van aninig huishouden. AARDAPPELSCHOTEL MET KAAS EN EIEREN. V» K.G. aardappelen, 200 gr. geraspte oude kaas, 4 dL. melk, 100 gram boter, 4 eieren, paneermeel, klontjes boter, looi, nootmuskaat. De aardappelen worden zvkookt en moeten vooral goed gaar zijn, daarna worden ze met een etensstamper, puréo- kntfper of molen fijn gemaakt en ver mengd met gesmolten boter, zout, noot muskaat en eierdooiers en met de garde flink luchtig opgeklopt, waarna de kaas er bij gedeelten over gestrooid wordt en we deze kloppende met de puree vermen gen. Het wit der «deren wordt zeer stijf ge klopt en met een metalen lepel met de aardappelpurée vermengd. We kloppen nu niet meer, daar de ingebrachte lucht van het eiwit dan zijn werking verliest Een vuurvaste schotel wordt ingevet en gevuld met de massa, daarna flink met paneermeel bestrooid, belegd met enkele MO erna! strookje, waaraan eveneens kant ia gezet. Bij het bestellen van de morgen japon (1494) kan dit model, mits in de zelfde maat geleverd worden met 20 cent verhooging, aoodat beide patronen slechts 78 oant koeten. Nachtjapon, alleen f 0.48. Voor de «temming voor den Gemeente raad wordt voorzitter (ambtohaha) dn burgemeester, plaatsvervanger de beer R de Groot; leden de hoeren G. Schakel m N. Aan en; plaatsvervangers de hoeren Rietveld en A. Goedhart Allen nemen hun benoeming aan. Hierna werden na een breedvoerige dl» cussie verschillende voorstellen gedaan, doch ze komen' niet in stemming. Beslo ten wordt dat het presentiegeld voor da leden van het stembureau zal bedragen f 3 per lid, per verkiezing. Rondvraag. Weth. Schakel is aangehouden door den heer Schreaders, uit de Breestraat,- die zich beklaagt heeft over de afeebto water- en vuilafvoer aldaar. De voorzitter zegt d«t dft parti culier eigendom is, waarmede de raad niets to maken heeft De heer Schreudera moet dan een klacht indienen b* den beer Den Toom. De heer Raawert Boer is van mee ning, dat B. en W. er toch wel eens aan dacht aan konden schenken, dat deze toe standen daar veranderen, mioHohion ver. anderde het dan heel spoedig. De heer Rietveld doet hierna een verhaal uit het grijs verleden, hoe destijds daar een mesthoop heeft gelegen en Dirk de Jong die wilde weghalen tegen een kleine vergoeding, doch dat moest niet; de een is daar niet veel beter, dan de ander, zegt spreker. De voorzitter zegt nogmaals, dat bet particulier eigendom is. en de raad zich daar niet druk over zal maken. Weth. De Groot verzoekt, dat den heer Groen Aantjes zal worden aangezegd dat de gaten, welke langs den weg nog steeds open liggen van 't hoornen rooien, spoedig moeten worden dicht gemaakt, voor de veiligheid. D© voorzitter zal hier voor zorg dragen. Hierna sluit de voorzitter de open bare zitting. 2 L. water, half p. witte boonen, twee uien, kopje melk, 1 ons boter, ruim een half ons bloem, zout, kerry, een paar tak jes peterselie of selderij, laurierblad, 2 kruidnagelen, een worteltje, stukjes brood. De gewaeechen boonen worden geweekt en opgezet in ruim water met de fijnge sneden takjes perterselie of selderij, het laurierblad eg de beide kruidnagelen en een worteltje, waarna alles aan de kook- gabracht wordt en heel zachtjes door moet koken, totdat de boonen stuk zijn, deze worden daarna door een fijne zeef gewreven, terwijl (Ie hoeveelheid vocht en purée wordt aangevuld tot 21/» L. De uien worden fljn gesnipperd en in de helft van de boter gaar gesmoord, met een deksel op het pannetje, daar zij vol strekt ni«t bruin mogen worden. Ala zq gaar zijn, wordt de kerry (2 volle theele pels) en de bloem er mede vermengd en bij scheutjes tegelijk de soep, waarbij wij vooral goed roeren, om te voorkomen, dat er klontjes in de soep komen. Wij laten de massa doorkoken gedurende een mi nuut of 10, doen er daarna de rest van de beter bij en de beide kopjes melk en doen de soep in de soepterrine. Wij kun nen hierbij dobbelsteentjes brood presen teeren, die in boter goudgeel zijn gebak bet to heel eenvoudig. De belegstukken zijn opengeslagen en hieraan wordt een rechte kraag gezel; de sluiting gesch'edt met een band, die aan de rugzijde gestikt wordt. Opgestikte zakken zijn practisch om een of ander in te bergen, sleutels, blok- note, beurs, enz Patronen Lm. maat 52 WORTEL PU DOING. 75 gram broodkruim, 1 flink theekopje melk, 2 eieren, 1 theelepel gemberpoeder, 2 winterwortels, niet te groot, 50 gr. bo ter, 50 gram suiker, 2 eieren. Wellicht lijkt de naam van deze pud ding (die in Engeland zeer veel als na- 135. Het was moeilijk, het nauwe en steile pad te beklimmen, dat bergopwaarts leidde. Geleidelijk werd het kouder en kcfl| der, tot de en eeuwgrens bereikt we 10 Toen sloegen ze de wollen dekens om en liepen zoo voort. en door valleien, tot op 't laatst het pad naar beneden leidde. Eindelijk hield de Rennende Beer halt en wees voor zich uit. Jn de verte zag Bart bet blauw van de Beer. „Maar wees voorzichtig, want 3e Spanjaarden hebben een stad in de baai liggen, Allenso geheeten, en hun koop vaardijschepen liggen voor anker op de zee." Terwijl MJ dft zefde, hief de gkto hflnH on run La. n»e4_ VIERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT Schoonhnvznsclic Courant VRIJDAG 29 MAART 193» door JAN KIJKUIT. Een raadsel van Haastrecht en een van Sliedrecht. Er was een vriend van tante uit Haast recht overgekomen, die ons velerlei wis selingen meldde betreffende den burger lijken stand en waarin tante aanzienlijk meer belang stelde dan wij. De Haastrech ter, die tante aansprak met zijn jeugd- bijnaam „Vischkop" vertelde wie met wie getrouwd waren, wie er geboren en over leden en gescheiden waren, hoe 't met de zoon van Piet en de dochter van Kees ging, maar aangezien wij in die dy nastieën minder goed thuis waren, zaten we er een beetje landerig bij, Tot Vischkop een woord noemde dat noe alleen de ooren zichtbaar deed spitsen. Dat woord was „benoeming" en vooral de wrevelige toon, waarop hij dat woord pitte, deed ons ontwaken en ons jagers hart opspringen. Ik had zoo'n beetje lus teloos door H raam zitten kijken, toen ik Vischkop hoorde zeggen: „Nou en met die benoeming to ft ook wat mooi's, watbliefje? Voor ik gelegenheid had om mijn hoofd to wenden en iets to vragen, zat Jod al op deze buit en vroeg gierig: Wat is dat met een benoeming? Vischkop keek verheugd over de uit barstende belangstelling, streek om zijn werkzaam brein te ordenen eens over voorhoofd en haarlooze schedel en sprak Onze gemeente-bouwkundige die tegelijk beheerder is van de electriciteit had te gen 1 Januari ontslag gevraagd. Hijging met pensioen en bet ontslag werd hem verleend, eervol en met dankbetuiging mot flk er bij zeggen. Hï wachtte om to zien welke indruk dene inleiding op ons maakte. Om bem weer op gang te helpen zei ik: VtocbMp kwfc me aan aooafe een valk paar een durf zou kijken en zei donker, dreigend m vol geheime beteeken is: Neen Jan, er werd geen nieuws be noemd! Integendeel hebben ze hem ge vraagd om nog een poosje aan te blijven. Je knnt tegenwoordig ook moeilijk men schen krijgen, hoorde Ik Teun in zijn boekje brommen. Vischkop wierp een moortMndtor» Mw naar Teun en ging verder: Natuurlijk konden we genoeg menschen krijgen voor die betrekking, maar erwa- TCn moeilijkheden Moeilijkheden die je net zoo min uit den weg kunt gaan als een stormwind. Je mot dan weten dat de gemeente-bouwkundige ook zoo'n eoorte- ment van directeur is van de electriciteit En W5 mot natuurlijk er voor zorgen dat het geld wordt opgehaald en dat laat hij doen door den zoon van den wethouder. Den wethouder, vroeg ik, hebben jullie er dan maar één? We hebben twee antwoordde hij met rechtmatige trotsch, een anti-revolutio naire en een katholieke. Laat de politiek er maar buiten, ver zocht tante. Daar houden we hier niet van. Bet, zei Vischkop met een plechtig be zwerend gebaar Ik houd er ook niet van, maar dit verhaal is niet te vertellen ren der een portie politiek. Tante schikte zich in haar lot en Visch kop vervolgde: De raad wilde die twee betrekkingen scheiden, die van bouwkundige en die van geldophaler voor de electriciteit Er reu dus voor een geldophaleT een apart man benoemd worden en natuurlijk zou dat zijn de man, die het nu ook doet, de zoon van den wethouder. Dat is geloof ik vanzelfsprekend, wablief? We knikten allemaal dat we den zoon des wethouders de aangewezen man von den voor die geldinzamelingen Ozoo, ging Vischkop merkbaar ver sterkt voort. Nou komen we aan de be noeming van den bouwkundige, die te vens beheerder is van het electriciteits- bedrijf en waterleiding. Voor die betrek king hebben zich maar effe 190 sollicitan ten aangemeld. Nou bestaat er geen di ploma van bouwkundige die tegelijk elec triciteit en waterleiding kan beheeren. De gemeente neemt daarom een goede bouw kundige die zich in de electriciteit en het water nog moet bekwamen. Overal mot je wat leeren en de aftredende heeft 't ook zoo gedaan. Snap je? Door te zwijgen betuigden we dat we snapten. Het was nog niet moeilijk. Nou komt 't, bereidde Vischkop ons *voor. Een van de 190 sollicitanten is een Haastrechter en* die maakt dus de beste kans. Maar nou mot je goed opletten. Doet 1 er wat toe of de geldophaler ka tholiek is of iets anders? Neen, zei ik een beetje verbaasd. Doet 1 er wat toe vroeg Vischkop aan Jodocos of een bouwkundige katholiek is of wan antimat Het „Neen" van Jod klonk veel weife- lender dan het mijne, want onze rechts geleerde neef begreep dat er een angel verborgen zat in de vraag. Nu wendde Vischkop zich tot tante met de beslissende vraag: Doet het er ook toe als zij beiden ka tholiek zijn? Tante keek ons hulpbehoevend aan en ik vroeg om haar uit den nood te helpen: Hoe is de raad van Haastrecht samen gesteld? Ha, riep Vischkop, nu zijn we er. Dat is 't m. Nu zitten we midden in de poli tiek. We vragen niet meer, wie zijn de aangewezen personen, maar hoeveel leden van zijn partij zitten er in den raad. De raad bestaat uit twee anti-revolutionairen, twee katholieken, een vrijzinnig democraat een liberaal en een sociaal-democraat. Het is een openbaar geheim dat er een af spraak bestaat tusschen de twee rechtsche partijen, dat zij om de beurt een anti revolutionair en een katholiek zullen be noemen en aangezien de laatste keer een anti-revolutionair tot secretar s is be noemd, reu nu voor de bouwkundige een katholiek aan de beurt zijn. Dat reu dus prachtig uitkomen, omdat de Haastrecht- sche sollicitant katholiek is. Maar als dat gebeurt, dan kan niet de geldophaler, die ook katholiek is, benoemd worden. Wacht, eens even, riep Jod, die candi- daat-geldophaler is de zoon van den wet houder, dan moet deze zich van stem ming onthouden. Precies, stemde de Haastrechter in, maar wat krijgen we dan? Een stemming van 3 tegep 3? staking der stemmen. En er komt nog iets bij wat ik voor het laat ste bewaard heb om dit kruisraadsel nog wat moeilijker te maken. In Juni zijn er bij ons gemeenteraadsverkiezingen en alle partijen zitten dus druk te rekenen ov?r den uitslag. Nou schijnt er voor de katho lieken een klein kansje te zijn, dat ze in- plaats van twee, drie zetels in den raad krijgen, 't Moet van een paar stemmen afhangen. Zoo is t nu en ik hoef jullie niet te vertellen, wat een belangstelling er is voor de eerstvolgende raadsvergadering. Zal er een voordracht zijn voor de twee functies? Wie zullen er op staan? Zal men wachten tot na de verkiezingen? We kijken allemaal uit, maar een oplossing weet niemand. Er kwam git den hoek waar Teun zat een zware tabakswolk aangedreven en daarachter bromde zijn stem: Ik welt Vischkop sprong bijna ran zijn stoel. Nogal eenvoudig, zei Teun. Ze gane heen en ze benoemen de twee katholieken, en omdat de twee katholieken dan twee beurten tegelijk hebben gehad, krijgen de antirevolutionairen ook twee beurten ach ter elkaar. In Sliedrecht hebben ze nog een veel lastiger kwestie aan de hand, zei ik. Daar gaat 't niet om 2 menschen, maar om meer dan 1000 en niet om twee salaris sen, maar om een f 30000. De Sliedrech- tenaars, weet je wel, zijn allemaal grond werkers, baggeraars en zoo. Ze werken dus regelmatig bu ten Sliedrecht. Een groot aantal bijvoorbeeld heeft lang ge werkt in de Wieringermeer en de Zui derzee. Het gemeentebestuur van Wierin- gen zegt nu: ze hebben hier maanden lang gewoond en dan moeten ze hier hun belasting betalen. Neen, zegt Sliedrecht, het zijn Sliedrechtenaars en bun belas tingen moeten hier komen, want als ze werkloos worden, komen zij bij ons om steun. Er zijn, klonk Jod's geleerde stem, ko ninklijke besluiten, waarbij bepaald is, dat in zulke gevallen de gemeenten, waar de werklieden het langst verblijf gehouden hebben, ook de belastingen krijgen. Dat kan wel, zei ik, maar nu heeft de Kroon dan toch anders beslist en uitge maakt dat Sliedrecht het belastinggeld moet ontvangen. Laten ze toch, adviseerde Teun, alle be lastinggeld in één potje doen en dat over de gemeenten verdeelen. EXECUTIES IN DEN LANDBOUW. (De regeering neemt maatregel** tegen onnoodige executies van J» delijk eigendom.) DE LIEFDESVERKUR1IW door ANNIE ItABQÜAHDT. Qerda Reymer lag ir bed te lezen. Naast haar stond de telefo^' Het lampe schijnsel door de kap getemperd, zette de kamer in warmen gloed. Het was bijna middernacht. Er kwam een uitdrukking van gespannen verwachting op haar ge zicht. Zou de geheimzinnige man weer bellen? Dat reu dan al de vijfde maal zijn- En werkelijk, nog voor het twaalf uur sloeg, daar rinkelde de telefoon. Gerda groep naar de hoorn. VU kunt dus ook niet slapen," hoorde zij zijn stem. „Ik was vanavond heel dicht bij u. De gedachte aan u houdt me ge- Werkefijk lachte Gerda. „Jonge mannen laten zich anders gewoonlijk niet door oude vrouwen in hun slaap versto ren." „0, maar u bent niet oud nog geen dertig. Gerda, liefste, je bent als eenjonge zomerdag, zonnig en vol klare rust." „U zult me toch eindelijk eens moeten' vertellen, waarom n me altijd opbelt." „En n moet me zeggen, waarom m me steeds weer antwoordt." „0, dat to pure nieuwsgierigheid. U bent geen dwaas, al stelt n zioh ook zoo aan. Geloof me toch - ik ben een oode vrouw" „Zeg dat toch niet steeds opnieuw. Je bent lieflijk en je stem klinkt als muziek de tijd kan vrouwen zooials jij, niet deren." i Gerda huiverde. Nog lhaar enkele da rn en ze zou acht-en-deftig zijn. Doch •en lachte ze zacht en geheimzinnig voor Voor den zwaarbep roef den zwoeger Die in crisisnood verkeert, Die de stormen dezer tijden Slechts ternauwernood trotseert, Die bij 't naderen van het onheil Nog eens al z'n kracht vergaart Wordt hier van regeeringswege Allerergste thans bespaard. •De regeering zorgt dat hij niet Van zijn hofstee wordt verjaagd Als hij door 'credietverschaffers Soms onnoodig wordt belaagd. Menig arme boer wordt hierdoor Van den ondergang gered: Tegen speculatieplannen Wordt een slagboom opgezet. Deze daad van de regeering Dient te worden toegejuicht. Omdat ze op twee manieren Van rechtvaardigheid getuigt: Het in nood verkeerend boertje Helpt ze hiermee uit de brand Terwijl tevens wordt voorkomen Dat de steun verkeerd beland» REIZEN BEZORGDE HEM CONSTI PATIE. Verkooper vertelt, hoe bij zich „fit" „Ik ben handelsreiziger", schrijft iemand ons, „en als ik er niet steeds iets voor inneem, heb ik door het voortdurend zitten in den trein steeds last van consti patie. Kruschen Salts is het eenige mid del dat hiervoor inderdaad goed helpt en toch mijn werk niet stoort Eiken Zater dagavond neem ik een groote dosis Kru- scheu en op Zondag, als ik niet hoef te werken, hebben de zouten hun uitwerking. Op weekdagen neem ik direct na het op staan een kleine dosis. Den geheeien dag door moet ik in de weer zijn en Krus^h-m is het eenige juiste middel, dat ma den heel en dag fit houdt. Ik heb ook wel eens andere laxeermiddelen geprobeerd, maar ik. heb de ervaring, dat deze óf wel on voldoende waren óf te krachtig werkten^ Kruschen Salts is een natuurlijk recept om een inwendige lichamelijke zuiverheid te behouden. De zes reuten in Kruschen sporen Uw afvoerorganen zachtjes tot regelmatige werking aan. Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle on zuiverheden, welke, indien ze zich kun nen ophoopen, den algeheelen gezond heidstoestand schaden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de fleecta, zoowel als op de buitenver- pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt^ „Waarom wilt u me niet zeggen, wto m bent? Zoo is het te eenzijdig." „Dan moet ik eerst wbten, of ik a met verveel." „Nee, integendeel, ik vind een onder houdende oude heer!" „O, wat kun je slecht grapjes maken. Ik ben precies dertig jaar en een paar maanden oud." „Dan moest verstandiger zijn," ant woordde Gerda op beslisten toon, alsof ze te kennen wilde geven, dat ze een einde aan het onderhoud wenschte te maken. „Gerda, ben jé daar nog?" „Ja.r „Zeg eens, dat je wel van mij denkt. „Ik denk niet over menschen, die ik niet ken en die ik nog nooit gezien, heb". „Maar je hebt me toch al eens gezien, vandaag zelfs al tweemaal". „Waarom doet U zoo geheimzinnig?". „Misschien val ik je tMlèn, als je me ziet". „Nu haak ik af „Gerda, nee, dat doe je nietf. „Zeg dan, wie je bent!" „Nee, ik wil de onzichtbare vereerder blijven. Je moet eerst belangstelling voor me krijgen en dan latermisschien". Gerda glimlachte „He ben ongeduldig en ik houd er niet van steêds gestoord te worden „Stoor ik je werkelijk?" „Tetyfoongebel is altijd hinderlijk! Zeg nu'wie je bent." „Rudolf Brandt. Mag ik je komen op- reeken?" „Wees toch niet zoo dwaas ik ben niet romantisch aangelegd'. „Ik wou dat' je het wel was, Gerda, ik houd van je mag ik komen? Toe, zeg, dat ik mag" „Nu, goed dan. Zaterdagmiddag maar ik waarschuw je, dat je teleurge steld zult zijn". Gerda hoorde nog een paar woorden van dank eir haakte toen af. Misschien was hij toch wel interessant. Jonge man nen worden tegenwoordig dikwijls verliefd op vrouwen, die ouder zijn dan zijzelf En Rudolf Brandt kwam Hij was groot en sterk, had bruine oogen en slanke han den. „Ik had niet durven hopen, dat je me ontvangen zou „Niet?" Gerda gaf Het meisje opdracht koffie te brengen Al den tijd, dat hij er was. kon Gerda een gevoel van achter docht niet kwijt raken. Ze hield niet van zijn phrases En toen kwam hij naast I haar zitten en greep haar hand. Hij keek I haar droomverloren in het gezicht. Zou hij haar werkelijk liefhebben? Nu, de tijd zou jiet wel leeeren. Gerda liet bom bet huis zien m (te kostbare kunstverzameling van haar over leden vader. „Ja, nu ik zie, wat een prachtig huis je hebt, kan ik me begrijpen, dat je geen be hoefte hebt om uk te gaan. Je gaat im mers nooit 's avonds uit? Je zult me wel uitlachen, maar ik sta avond aan avond naar het licht uit je huis te kijken. Je maakt jezelf maar wijs, dat je oud bent en daarom blijf je zoo ton» noodig hebt, is leven. Wear m vrooluk- beid. Mag ik je dat alles geven? „Werkelijk ik ben te ond". „Altijd hetzelfde.- Hij schudde haar zacht door elkaai. „Js bent jong, omdat je mooi bent." Gerda maakte zich ving mt zon greep los „Goed wat ben je van plan? Ze sloot de verzameling, die Rudolf Brandt ternauwernood een blik had waar dig gekeurd, weer zorgvuldig af. Ho scheen alleen maar oogen voor haar te hebben. „We zulten vanavond samen naar Ho- tel Metropoïe gaan, daar kunnen we ook dansen." „Goed, haal me dan maar over een uur af. Dan kunnen de vanavond hier Nee, niet hier, de mensohen moeten je'zien en mij benijden" „Nu, dan zal ik me maar naar je wen- schen moeten schikken." „Zoo mag ik het hooren!" Hjj lnchte triomfantelijk- Toen Rudolf Brandt vertrokken waa, liep Gerda naar de telefoon en noemde een nummer. „Hotel Metropoïe", zet ze, maar heelemaal zeker is het nog niet Brandt had ,een taleltje in een hoek ge kozen, vanwaar ze de geheele faal kon den overzien. Hij boog zlch,. Gerda over en sprak haar van zijn liefde en van den wonderheerlijken dag, die ze hem ge- zon weten te vinden". De beide mannen van het talen je naast stonden op en kw&mMi toe. „Kom maar mee Brandt Je had uw* de dochter ven onzen oudem hoofdcom missaris als slachtoffer moete» «tkie- zen!" nonxen unu. Aan het tafeltje naast ben zaten twee eenvoudig gekleede mannen, Ze zagen er uit als provincialen, die zich1 eens de luxe van een fijn diner veroorloofden. ,Je moest noodig zeggen, dat je erjiee- lemaal niet aantrekkelijk uitziet lachte Brandt. „Die twee mannen toar doen niets andera dan je aanstaren. Hu scheen onrustigte worden en zei een oogenblik later: „Onbeschaamd, om ons zoo onafge broken op te zitten nemen zullen we maar gaan?" „0 nee, nog niet. Het is hier juist reo gezellig en ik amuseer me uitstekend. Gerda leunde dieper in haar stoel. Een andere man kwam door het res taurant recht op Gerda af. Brandt kreeg een wonderlijk gevoel in zijn beenen; hu kon niet opstaan. De man was politie- inspecteur Vermeer. Had iemand hem verraden? „Goeden avond, juffrouw Beymer, zei Vermeer. „Dat was niet erg verstandig van U, om vandaag Dw meisje uit te la ten gaan, zoodat er niemand in buis was. Br is ingebroken in üw étage'/. „Is er iets gestolen? vroeg Brandt. Nee we hadden ons verstopt, omdat we de'twee inbrekers verwachtten. Ze hebben heel leelijke dingen ovei n ""Md I mijnheer Brandt. Maar ik hebze gerust gesteld. da« ik 0 mnavond ook wel Ziekenhuishulp. Giessendam. Onder leiding vuu d«* tweeden, voorzitter, den beer A. vao Bea- nekum, hield de vereeniging „Ziekenhui», hulp" in de zaal van den heer D. Ver steeg haar 8e jaarvergadering. Yofcml» het jaarverslag van 1934 bedroeg het le- dental op 1 Januari 1935 precise 1900 is due met 22 leden verminderd. I» ™r- schillende ziekenhuizen werden over het afgeloopen jaar 35 patiënten opgenome» met een totaal van 519 ligdagen. Behan deld werden 50 polikliniekgevallen, terwiA 12 foto'e werden genomen en 10 patiëntM in observatie werden opgenomen. D« na- lans gaf op 31 December 1934 een eind cijfer aan van f 3890,40. De rekening weeu een totaal bedrag aan in ontvangsten en uitgaven van f 5267,70. De winst bedroog f 404,75. De heeren A. van Bennekum tn A. van der Zouwen werden als bestuursleden her kozen. Na eenige besprekingen werden verschillende wijzigingen van het regie- ment met algemeene stemmen goedge keurd. De opkomst der leden was, zooals ge woonlijk, vrij goed. De heer B. M. van Noordennen waa - met f 24.900 de laagste inschrijver voor het onderhoud van het kanaal door Voor- ne gedurende 1935. PolderverpaderkHJ. Heng-Blokland. Zaterdag heeft hot be stuur van den polder „Den Beemd ver gaderd. De rekening over 1934 ie voor- loopig goedgekeurd De ontvangsten bedroegen f 4277.08, de uitgaven f 3560.39, zoodat er een batig saldo van f 716.69 is. De begrooting voor 1935 is opgemaakt met f 5824,69 in pn - vangsten en uitgaven. De polderomslag ie vastgesteld op f 6 per H.A. Het bestunr heeft besloten Adhesie te betuigen aan T adres van den polder „Boeuwuk P/ncht aan de Prov. Staten van Zuid-Holland, om het algemeen polderreglement zoo te wiifigen, dat ook voor openbare wegen omslag «wordt betaald. Door den aanleg der nieuwe wegen die tot nu toe vru van omslag zijn, wordt veel land aan de pol ders onttrokken,'waardoor de lasten be langrijk hooger worden. De vergadering van stemgerechügdem- gelanden is bepaald op Zaterdag 11 Mei. De jaarlijksche verpachting der lan- deruen van gemeente, algemeen armte- aluur, diaconie en van den polder „uen Beemd" zal plaats hebben op Woensdag 3 Aprii in het Raadhuis. Noordeloos. De rekening en veraito- w«"ing van de diaconte der Ned. Horv. Kerk over het boekjaar 1932 geeft aan m ontvangsten I 5216,79'/», u;t«»™n f 4265 75'/», batig saldo f 951,01. HjrW tig saldo boekjaar 1933 bedroeg f 1331.07 «odut bet f 380.08 ta k

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4