IBISSHAG k NIEUWS IN PLAATJES 2$ Dobbelmann lekker., man! Gemengd Nieuws DE HOLLANDSCHE KAPERS. Wat geeft de Radio. MAAWD AO 1 APBTL 1W8 Dinsdag 2 April. Hilversum. 301.5 M. A.V.R.0. 8-0 Gra mofoon; 90.45 Concert door het Francis Keth's Ensemble; 9.45>10 Garillonbespe- ling van de Groote Kerk te Enschede; 10 uur Morgenwijding; 10.2011 Concert door het Francis Keth's Ensemble, 11— 11.30 Wenken voor de Keuken; 11.30 12.30 Concert door het Lyra Trio; 12 30 1.30 Gramofoon; 1.30—2 Viool voor dracht; 23 Orgelconcert; 34 Knipcur sus; 4.154.30 Gramofoon; 4.305 Radio Kinder Koorzang; 55.30 Halfuur voor kleinere Kinderen door Mevr. Ant. van Dijk; V.PJR.O. 5.30 uur Bijbelvertelling door Db. R J. Aris; A.V.R.0. 6—6.30 Disconieuws, R.V.TJ. 6.307 Cursus door Dr. Jan Romein. „Grondstoffen en Poli tiek". Eerste lezing: „Katoen"; A.V.R.0. 77.25 Zang door een Kinderkoor; 7.30 8 Engelsche les voor beginners; 88.05 Nieuwsberichten; 8.068.35 Waar gekout en gedanst wordt (II); 8.359 VLaamsobe Humor. Fragmenten uit „De Witte" door Julia de Gruyter en Rien van Noppen; 910 Opvoering van het Sprookjesspel „Hansel und Gretel"; 1010.15 Gramo foon; 10.1511 Concert door het Omroep orkest; 1111.10 Nieuwsberichten.; 11.10 12 Dansmuziek door Majo Maroo en zijn Orkest. Hulzen. 1876 M. KRO 8-0.15 Concert; 1010.30 Gramofoon, 10.3011 Muziek- uitzending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon: 11.3012 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.151 Gramofoon, 11.50 Concert door het K. RO..-Orkest; 1.902 Gramofoon; Vrouwen uurtje, 34 Modecursus; 4.15-L 4.25 Gramofoon; 4.254.46 Recital op twee vleugels; 4.466 Gramofoon; 5 5.45 Concert door de KRO.-Boye; 6.46 6 Gramofoon, 66.40 Concert door Ae KRO.-Boys; 6407 Esperanto-cursne; 7-16816 Lijdensmeditatie (IV); 8.15 R20 Nieuwsberichten; 8.20—8.50 Aanslui ting met de Studio van de E.I A.R te Ro me; 8600.26 Opvoering van „Yeroni- ka"; 9269.46 Piano-recital; 9.46>—'10.30 Concert door het KRO.-Kamerorkest: '10 3010.35 Nieuwsberichten; 10.35— 10.50 Zangsoli; 10.50—11.35 Concert door het KRO.-Kamerorkest; 11.3612 Gra mofoon. Woensdag 3 ApriL Hilversum. 3016 M. V-ARA. 8 uur V.A. RA.-Marschlied, 8.05 uur Gramofoon; 9 uur Concert door de Zonnekloppers; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; VPRO 10 uur Morgenwijding; V.A.RA. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.30 uur Concert door Eddy Walis en zijn Orkest; 1.15 uur Concert door de Notenkrakers; 2 uur Gramofoon; 2.15 uur Knipcursus voor beginners; 3 uur Voor de Vrouwen; 5.32 uur Hobo en Piano, 545 uur Gramofoon; 660 uur Or gelspel; 7 uur Sportuitzendin£. Nabe schouwing over den Zondag jA gespeel den interlandwedstrijd HollandBelgië; 7.15 uur Viool-recital; 7.46 uur Gramo foon; 8 uur S.O S -berichten; 8.08 uur Nieuwsberichten; 8.10 uur Joodsche uit zending; 9 40 uur Nieuwsberiohten; 9.46 uur Concert door het V.A.R.A-Orkest; 10.15 uur Uitzending van het tweede deel van de Revue-„Van Lach tot Lach"; 1060 uur Concert door de Flierefluiters. Huizen. 1875 M. N C.R.Y. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.150.30 Gramofoon; 10.30—11 Morgendienst door Ds. K. Prins; 11—1.30 Concert door het Ensemble Van der Horst en Gramofoon; 1.302 Gramo foon; 2—6 Orgelbespeling; 3360 Lezen van Chr. lectuur; 3.30—6.45 Gramofoon; 4—5 Pianorecital; 56 Kinderuurtje; 6 660 Landbouwhalfuurtje. „De uitwin te ring en voorjaarsbehandeling der Bijen" door 'B. J. Cramer; 660—7 Onderwijn- fonds voor de Binnenvaart; 7pl.ni. 7.15 Nieuwsberichten; pirn. 715760 Een kwartiertje Radio-re porta ge, eventueel Gramofoon; 760—6 Technische lezingen (XXVII). „Electricitaft in dienst der sa menleving". L Algemeen* begrippen, door R. Cazemier; 88.06 Nieuwsberiohten, 8.06plzn 1026 Uitvoering van Bach's „Johannes-Passion" door de Oratorium- vereeniging „Harderwijk* te Harderwijk; plm. 102510.30 Nkm naberichten; 10.30 1160 Gmmfooon. FRAUDE IN EEN WARENHUIS. Chef se drie leveranciers in arrest In een groot warenhuis te Amsterdam ie een fraude ontdekt, gepleegd door een materialen-cehf met behulp van drie le veranciers. Het viertal is gearresteerd. De materialenchef was reeds vijftien jaar in dienst van het warenhuis. De laat ste maanden heeft hij naar thans go- bleken is in vijf gevallen met drie le veranciers gemeene zaak gemaakt en op deze wijze het warenhuis voor plm. f 1000 benadeeld. De juiste omvang van de frao- Ae moet echter nog nader worden vastge steld Het was den chef gelukt, de leveran ciers ertoe over te halen hun nota's groo- tor te maken dan volgens de werkelijke leverantie het geval behoorde te zijn. Zoo werd er bijvoorbei d canbonpapier geleverd voor 50 of 60 gulden en op de nota kwam f 300 te staan, met omzetzegels en al voor dat hooge bedrag. De „winst" werd dan verdeeld tusschen den leverancier en dei materialenchef. Uit den aard der zaak is het gepleegde bedrog vrij snel ontdekt; de betrokken leveranciers waren allen kleine zakenlieden. Nadat Vrijdagmiddag de mar terialenchef was gearresteerd, zijn Zater dagmorgen de drie leveranciers aange houden en naar het politiebureau in de Warmoesstraat overgebracht. Zij hebben allen een volledige bekentenis afgelegd. ERUSTIGE KOLENDAMPVERGIF TIGING. Bejaarde dame overleden. Te Beek (In Limburg) beeft zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag ten hui- se van de dames Keulen, respectievelijk 86 en 76 jaar oud, een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan. De slaap stede van de twee zusters bevindt zich in een aangrenzend vertrek van de keuken, waarin een ouderwetseh fornuis brandde, dat van boven niet voldoende was afge sloten. Als gevolg hiervan is de kolendamp de slaapkamer, waarvan de deur open stond, binnengedrongen. Het tweetal werd Vrijdagochtend bewusteloos aangetroffen. Dokter Stassen heeft onmiddellijk genees kundige hulp verleend. De toestand van de 76-jarige was van dien aard. dat men aanvankelijk niet voor haar leven vrees de, doe» de toestand verergerde Vrijdag plotseling en Zaterdag is de vrouw over leden. De 86-jarige mej. M. Keulen, voor wier leven men aanvankelijk vreeede, maakt het thans beter. DE VERMISTE MAN UIT UDEN. Lijk uH de Schie opgehaald. Uit de Rotterdamsche Schie is het lijk van een man opgehaald. Later bleek, dat het dat Van den 36-jarigen slager ÉL v. S. uit Uilen was, die sedert het begin van Maart werd vermist. De familie van den vermiste en de marechaussee uit Oss BRANDKASTEN OPENGEBROKEN Diefstal van vierhonderd vulden Door insluiting aan de achterzijde van het gebouw hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het ingenieurskantoor J. H. Doornman te Rotterdam. Zij hebben twee brandkasten opengebroken en verschil lende lessenaars vernield. Aan oóntanten en rentezegela hebben zij een bedrag va» f 400 ontvreemd en daarna een bezoek ge- bracb; aan het naastbij gelegen pakhuis, doch daar was de buit slechts klein. Een bedrag ran f 5.—, een fiets on een beta tingplaatje zijn daar verdwenen. WISSELLOOP ER GEARRESTEERD. Geldbedragen verduisterd. Een wisseüooper uit Delft, in dienst van het Voorburgsche bijkantoor van de In- cassobank, is Vrijdag te Voorburg aange houden, verdacht van bet plegen van ver duisteringen tot een bedrag van 1300 a 1400 gulden. De vorige week werd de man in een sloot onder de gemeente Veur gevonden. Voorbijgangers trokken hen op het droge. Daar de man nog al zonderling deed werd de politie gewaarschuwd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat de man gedu rende ongeveer twee jaar kleine bedra gen heeft verduisterd. Doordat hij voor verschillende kantoren werkzaam was kon hij zijn tekorten aanzuiveren met behnip van gelden, welke hij nog niet behoefde af te dragen. Het gezin van dm wisseüooper leefde op te groote voet. De man was 24 jaar in dienst van de bank. Den laats ten tijd was hij zeer overspannen. DE BRUG OVER HET H0LLANDSCH DIEP. Ds eerste overspanning op haar plaats. Zaterdag is voor de tweede keer de eerste overspanning voor de nieuwe brug over het Hollandsch Diep op reis gegaan Zooals gemeld, was zij veilig in de Dordt- sche zeehaven gemeerd, om daar den nacht door de brengen en beter weer af te wachten. Reeds in den vroegen morgen waren de ingenieurs en technici van den Waterstaat weer aan boord en kwart over acht pakten vier krachtige sleepbooten het transport vast. Voorspoedig ging de reis; de Kil uit. Dit traject werd in ruim een uur en ten kwartier korter dan Vrij dag afgelegd. Ongeveer half tien draaide dè sleep het Hollandsch Diep op, om een kwartier later loodrecht tusschen de pij- lefs de tweede en de derde van de Brabantsche zijde voor anker te gaan. Daar wachtte men tot er genoeg water was gekomen, om de brug op haar plaats te krijffen. Kwart voor een begonnen de sleepbooten de brug dwars tusschen de pijiers te trekken Om 1 uur werden aan beide uiteinden van den 100 M langen 1 kolos draden aan de pijlers bevestigd VOOR DE PIJP «ti ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Door middel van lieren, op de uiteinden van de overspanning geplaatst, kon men deze precies boven de stoelen krijgen, ter wijl de sleepbooten trokken om het tus schen de pijlera wegzakken te beletten. Toen de eb begon te vallen, bevond de brug zich 40 c.M. boven haar opleggin gen. Langzaam daalde zij en 10 minuten ▼oor half drie lag de overspanning definitief op haar plaats. Ds «even sleep booten en directiebooten floten bij het hij- schen van de Hoflandsche driekleur, als teeken, dat het leggen van de» eerste overspanning was geslaagd, haar vreug- demgnalen. Een moeilijk karwei, dat aan P. de Wit, directer» van de N V. deWïf* Berging- en Transportonderneming te Rot terdam, meer «org heeft berokkend, dan hü bad verwacht, te hiermede voltooid. Vol goeden moed riet men thans uit naar volgende overspanningen. LOONSVERLAGING AAN DC MIJNEN OPGESCHORT. rijksbemiddelaar, prof. mr. Aaibar», h ben de directies dor particuliere myr besloten de loonsverlaging tat 1 Ma i op te schorten. CONFLICT DE MEUBEL INDUSTRIE VOORKOMEN. Nieuwe coUsctisvs arbeidsoverei De hoofdbesturen van de werkgevere- en werknemersorganisaties ia de meubel industrie en te de behanger ij te Amster dam, hebben bon ledenvergaderingen ge adviseerd, een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst aan te gaan op de volgende voorwaarden: Handhaving van het tot dusver nog vigeerende collectief contract, behoudens het loonartikel; verlaging van alle in ge noemd contract genoteerde loonen met 6 pCL; deze nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst aan te gaan voor den duur van 11 maanden, eindigende 1 Maart 1936. De ledenvergadering van de werk gevers- en werknemersorganisaties zija met dit advies aocoord gegaan. Het gevaar voor een conflict, dat de vorige week, wegens bet vastloopen van ds onderhandelingen dreigde, is thans van de baan. EEN MISLUKKING. De arbeid aan werkloon intellect ueelen. Het Nationaal Comité voor arbeid aan werkiooze intellect ueelen heeft in een pu blicatie medegedeeld, dat tengevolge van de tegen zijn werkzaamheid reeds gerui- msn tijd ingezette actie de voortzetting van zijn arbe d onmogelijk bleek en tot ontbinding moest worden overgegaan. Het Corr. Bureau vernam van het Comité, dat de bedoelde tegenwerking in hoofdzaak van enkele „ambtelijke instanties was ge komen". Men heeft getracht, zoo werd me degedeeld, het comité in den grond te bo ren en het comité heeft herhaaldelijk alle pogingen in het werk gesteld om dit te voorkomen, niet in het belang van het co mité, doch uitsluitend in het belang van het werk en voor de goede zaak. De hou- d ng, welke de comité-leden hebben on dervonden van de „ambtelijke instanties", was echter zoodanig, dat het comité, ten hoogste verontwaardigd, tot ontbinding heeft besloten. Hm de armenraad er over dankt Het Corr. Bur. heeft zich naar aan leiding van deze klachten tot den secre taris van den Armenraad te "s-Graven- hage, mr. Sark, gewend. Deze Mr. Sark deelde mede, dat er in derdaad tegen de werkwijze van het co mité zeer ernstige bezwaren zyn gerezen. Deze bezwarenz ijn nadrukkelijk ter ken nis gebracht van het Comité. Dit heeft daarop tot ontbinding besloten en r.et ■wordt ontbonden geacht. Thans spreekt het comité van een tegen zijn werkzaam heid ingezette actie, doch het heeft deze actie slechts aan eigen fouten te wijten. Mr. Sark achtte het niet gewenscht, n« het comité tot ontbinding heeft besloten, deze bezwaren in den hree4g uit te meten. Wel kon hij verklaren, dat ze eigenlijk in hoofdzaak hierop neerkwamen: in de eer ste plaats dat van de g ften, welke het comité alom in den lande heeft ingeza meld, slechts een zeer gering gedeelte aan het door het comité gestelde doel ten goede komt en in de tweede plaats, dat door bet comité door zijn grootoch opge zette reclame bij een groote groep werk iooze intellectueel en verwachtingen zijn gewekt, welke «et comité niet kan ver ruil». DE AANKO IP VAN SCHEPEN RUSLAND. Het totaal der door 3ovje4-Buatend ge durende dit jaar aangekochte tweedehands schepen bedraagt thans 33, metende 88000 br. ng. ton. Het meerendeel denr sche pen was Nederlandsch, doch er zijn ook Britse be, Duitse he en Scandinavische schepen onder. De aankoopen gedurende het goh ede jaar 1934 bedroegen 36 sche pen. Enkele dezer aankoopen zijn a con tant geschied, doch in tal van gevallen hebben de verkoopers betaling (9 termijn toegestaan. Ondanks deze transacties blijft Rusland een groot aantal buitenlandscbe schepen charteren. Ook stetpbooten. De werf Bodewee te Martenshoek heeft aan Rusland drie sleepbooten verkocht, die op deze werf voor eigen rekening in aanbouw waren. De sleepbooten zullen thans geheel naar de eischen der Russen worden ingericht en afgebouwd. TER DOOD GEBRACHT. Zaterdagmorgen is to Insterburg (Duiteohland) ds 34-jarige Gustav Schin- kewitz uit Sirteggen, kreits Golap, te rechtgesteld. Met goedvinden van een me deplichtige, Hedwig Radszuhn, had hij den echtgenoot van Hedwig: Otfo Rads zuhn. vermoord, om daarna een huwelijk met de vrouw aan te gaan. De rechtbank te Insterburg had bedden ter dood ver oordeeld, doch de doodstraf is bij Hedwig Radszuhn veranderd in tevenslang tucht huis. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Reeds 110.000 slachtoffers. De provinciale organisatie to* leniging van den hongersnood in Hoenan (China) publiceert schrikwekkende cijfere over de gevolgen van de droogte en de overstroo mt n gen in Hoenan. Sedert den herfst zijn volgens deze organisatie niet minder dan 110.000 menschen in Hoenan omgeko men. Voorts verkeeren twaalf millioen men schen in bitteren nood. Ook hen dreigt de hongersnood, omdat de vreeselijke droogte van den herfst en de overstroomingon in, den winter van de Jangste Kiang en Hoangho den oogst en de nog voorhan den levensmiddelenvoorraden bijna geheel' hebben vernield. Tachtig procent der scho len heeft men moeten sluiten, omdat de( leerlingen te zwak waren om het ouder wijs te volgen. De organisatie, die desa cijfers publiceert, dringt aan op snelle en; omvangrijke hulp, aangezien anders het, aantal slachtoffers snel zal stijgen. DE ONTAARDE MOEDER. Getuigenverhoor. Het proces tegen vrouw Jünemann, de moeder die haar drie kinderen liet ver hongeren, is Vrijdag met getugenverhoor voortgezet De moeder van verdachte's minnaar verklaarde, dat verd. zich in haar woning had voorgesteld onder haar meisjesnaam., Van den 27sten Januari af had zij bij haas minnaar overnacht De minnaar, wien de aanklacht verwijt dat hij vrouw Jünemann tot de afschu welijke daad heeft aangezet, zeide, dat zijn minnares gezegd had, dat zij slecht» bij het gezin Jünemann in den kost was. Getuige had uit niets kunnen opmaken, dat de vrouw de moeder van de kinderen was. Eerst later had hij dit op het poli* tiebureau vernomen. De president wees den getuige erop, dal volgens verd. getuig* zou verhinderd heb ben om de kinderen naar een inrichting te brengen. Dr. Halteman van het instituut vood gerechtelijke geneeskunde, zei, dat hij hef meisje van 4 maanden dood in de waad* mand had gevonden en dat ook bet jongen tje Wolfgang van een jaar en nafcen maan don al dood was geweest. Het meisje woog; 3.3 K.G. en het jongetje ongeveer 7 K.(hj Nog ellendiger zag Bernard, bet jongetje» van 3Vt jaar, eruit, Bij een lengte van 94 aM. dog geen 10 K.G. Het tiobameluke was al too erg, dat de organen geen voedri sal meer tot riob konden nemen of rau wer ken konden, zoodot alte pogingen van de geneesheer en om het teven van dfl) kind nog te redden, vergeef ach bleken. Bij bet microscopisch ondersoek na dart dood biedt duidelijk, dat de kinderen nuj honger en dorst waren omgekomen. Bo vendien was de temperatuur in het huiu zoo laag, dat ook daarvan de kinderen nari deelige gevolgen hadden moeten ondaK vinden. Tenslotte werd de rechter van inatruoe tie gehoord, die meedeelde, dat de verd. er langzaam aan en geleidelijk toe ia over gegaan haar minnaar te bezwaren. Nadat de medische deskundigen hadden uitgemaakt, dat de beklaagde toerebn mngsvatbaar was, etschte het O. M. wa gons drievoudig» klaagde de doodstraf. De rechtbank heeft toen nog leef daw M. woog bet kioJ lohtmslüte vervaj WORDT DE JONKER-DIAMANT VER KOCHT? EM bod van 900.0000 De „Daily Telegraph" verneemt, dad onderhandelingen worden gevoerd oveB den verkoop van den Jonker-diamant, dea op drie na grootsten diamant ter wereld^ 723 karaat wegende en van den omvang van een kippenei. De steen is genoemd) naar den neger Jonker, die hem verleden» jaar Januari nabij Elandfontein vond. Eenige maanden geleden de diamant te Londen aangekomen. Hij waa door Jon ker verkocht aan Sir Ernest OppenheL mer, voorzitter van de Diamont Gorporar- tion, voor, naar men meent te weten, 70000 pond sterling. Uit Amerika is een bod gekomen van 500.000 dollar of onge veer 100.000 pond sterling. Het plan zou zijn den steen in de Ver* eenigde Staten te laten splijten en de ver schillende onderdeelen in goud of platina» te vatten voor draagbare juweelen. De diamant ia te Londen veilig opge borgen. De verzekering kost 3000 pond per jaar. 137. Toen leidde kapitein De Wit zijn mannen naar een open ruimte in het bosch en beval halt te houden. „Nu, man nen," zei hij, „we zijn omringd door noeste vijanden en moeten ons meester maken van een van de koopvaordjjnbo- pen van de Spanjaarden, om terug te kunnen gaan naar Holland. „Ik neem Bart met me mee, en wü he* tend verkennen. Jullie moeten hier Mij ven, uft hst gurêbt, lot mi tsrugfcea- 138. Verschoten achter een boom gluur den de kapitein en Bart om zich heen, oi ze ook Spanjaarden zagen. Toen dat niet het geval wa$, ging de kapitein voor op het ruwe bergpad, dal naar de zee en ds BB Een zwiar karwei. Het «chip „Jeannetté", töd leden te Amsterdam door een neergewaai.de W»|Wlzonk' T gelicht. I)' Halle beet In 't J Belgische doelpi Baterdag werd, na de mislukte poging van Vrijdag, de eerste «panning voor de nieuwe brug over den Moerdijk tunachen den eeraten en tweeden Pijler geplaatst. De N.S.B.-landdag te Amsterdam. Zaterdag hield de N.S.B. in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam haar landdag. De heer Mussert. leider van de N.S.B., komt, aan het hoofd van den stoet, bfl het R.A.I.-gebouw aan. Mr C. Uiterwtlk, Kantonrechter te Den Haag (derde van links), nam afscheid. Tttdan. do rodo van den plaatavervangend Kantonrechter Mr. O. H. O. A. Tellgen. Het huwelijk van den dag. - Zaterdag werd te Den Haag het huwelijk vol trokken tuaachen Baron A. J, A, Bweerts de Bandas en Mej. A, J, Scheurleer. Z H Exc. Arthur Hlnsley, opvolger van Kardinaal Bourne als Aartsbisschop van Westminster, Uitbreiding vin het ziekenhuis te Zwolle. - Het nieuwe gedeelte van het gemeentelijk S0£blh Ziekenhuis te Zwolle In aauhouw.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4