NIEUWS IN PLAATJES n Gemeenteraden Krimpen a.d. Lek. Kerk en School j LandbouwenVeeteelt Burgerlijke Stand Geef een boek" is het parool van de boekenweek. Vergeet dan niet uw oude boeken weg te schenken aan de werkloozen, zooals een Londenaar deed, die bovenstaanden stapel weggaf. Het 2e Half-regiment Huzaren te Breda herdacht gisteren zfln Ook d§ Paaschazen z\jn natuurlek van de partei en Te Nijmegen werden gisteren luchtbeschefrnflngsoefeningen gehou- 120-jarig bestaan. - Min. Deckers in gesprek met burgemwotK d*n a^aklead, den. Min, de Wilde, die tegenwoordig was met burgemeester Steia- yan Son#bMCk po het kazeraeterwti». ■«f»*»» weg voor de oefencentrale. Het Paaschvee vertoont zich weer! Gisteren werd te Eist de eerste Paasch- ▼ee-tentoonstelling in ons land gehouden. De af deeling kalveren trekt zich van de drukte niets aan. Foto links: Wegenverbetering in en om Arnhem. Langs den weg achter Sonsbeek is men bezig een rijwielpad aan te leggen. Foto rechts: Een korte golf-enthousiaste van 73 jaar. —- De 73-jarige Mrs Madeleine Boeder is een enthousiaste radio-liefheb ster. Wekelijks heeft zq verbinding met haar zoon, die in Massacrusets woont, terwijl de dame in het Bronse district in New York woont. Reeds vele jaren maakt deze vrouw een grondige studie van de ont wikkeling der radio-techniek. Toen haar zoon Arthur Boeder nog marconist op zee was, vond zij steeds contact met zijn vaartuig. Openbare gemeenteraadsvergadering op Maandag 18 Maart. Afwezig de heer A. Vermeer wegens ziekte. De vdTorzitter opent de vergadering waarna de notulen na een kleine opmer king Tan den beer L van Duyven- d ij k worden goedgekeurd. Hierna heeft de voorzitter nog een, opmerking betreffende stembureauz wel ke met algemeene stemmen wordt goed ge keurd Verder dankt de voorzitter den heer A. C. Groeueveld voor de goede wen- «chen, welke bij den aanvang van 't nieu we jaar en bij het herstel van zijn ziekte zijn aangeboden. Hij dankt ook wethou der Mijnlieff, die 2 vergaderingen heeft gepresideerd. Ingekomen ia een schrijven van B. en 1W. van Krimpen a.d. IJssel betreffende bet adres om de scheepsbouw en indus trie in dit gebied te steunen. B. en W. dellen voor adhesie aan dit adres te be tuigen, waarmede de raad zioh kan ver eenigen. De voorzitter leest dan het rap port van de hoofddirectie der Ned. Hei de Maatschappij voor. Dit rapport ia uitgebracht naar aan leiding van een, in de vorige raadsverga dering, genomen besluit om de beulbrug achter het watergemaal te laten onder zoeken. Hieruit blijkt dat de opzet en de wijze van werken goed jlrorden genoemd. Met flink werken kan net basis uurloon worden verdiend. De uit zetting van de weg op de hoofdpunten is goed, bij de steunpunten waar ds uitzet ting door arbeiders is geschied, i# ar af wijking. De voorzitter zegt, dat hierdoor de fcameentebouwkundige in zQn eer hersteld Is. Verder laakt spr. de wijze, waarop de he ambtenaar in de vorige raadszitting door den heeT A. Vermeer is aangevallen hn als onbekwaam, enz. is bestempeld. Dok andere raadsleden zijn hieraan •chnldig en spr meent dat het de plicht hon zijn van de raadsleden, die dezen ambtenaar aldus hebben aangevallen, een •voorstel tot ontslag van den gemeente bouwkundige in te dienen. De heer L. v. Duyvendijk hier zich hiet van bewust, dal door den heer A. Vermeer of», door één der andere raads leden, iets is gedaan wat ongepast ia. Er |s door geen der raadsleden iets meer Werteld. dan algesneen in de gemeente be kend was De raad heeft tegenwoordig loch reeds zoo weinig zin van bestaan, Mat hij geheel overbodig zou zijn als hij ■ook niet meer pan zijn taak voldeed, om hen publieke spreekplaats te zijn. waar de {gemeenteraadsleden verplicht zijn naar •voren te brengen, hetgeen onder hun dorpsgenooten leeft. Spr. verzoekt den voor letter om namen en feiten te noemen, van "hetgeen naar diens oordeel door de raads leden in deze is misdreven. Wat het rap- jport van de Heide Maatschappij betreft, «egt spr., zich erover te verwonderen, dat «dit door B. en W wordt aangeboden, als •zijnde een nitvoering van de opdracht die in de vorige raadszitting aan B. en W. is gegeven. De heer Mijnlieff heeft er toen be- •zwaar tegen gemaakt, om door ir. Van ider Weiden de brug te la'en onderzoeken tomdat deze, die mede inschreef naar de ^palenleverantie, niet onpartijdig genoeg «ou zijn. Nu komt het college, waarvan jde heer Mijnlieff deel uitmaakt, met een rapport, dat is uitgebracht door den aan ,»emer van het werk of althans het li- •«haam dat in diens plaats treedt. Bij het (onderzoek werd assistentie verleend door iden gemeentebouwkundige en deze liet de palen zien, welke op den Tiendweg la gen, om aan te toon en, dat de gemaakte brug soliede genoeg is. Spr. noemt dit misleiding, omdat onder die Heulbrug zulke palen niet zijn ingeheid maar veel lichtere. De voorzitter zegt dat geen mis leiding heeft plaats gevonden en vraagt wie den heer van Duyvendijk aldus ver keer-' heeft ingelicht. De heer van Duyvendijk zegt de- Ze inlichtingen te hebben ontvangen van den voorzitter in eigen persoon, dus als .hetgeen beweerd is, niet juist is, dan draagt de voorzitter zelf de schuld. De heer Dogterom zegt, dat hij ,heeft gezien dat er palen ais boonensta ken waren ingeslagen. De gemeente bouw kundige was hierbij aanwezig, zoodat spr als leek hierover niets wilde zeggen. Spr. is er van overtuigd, dat de brug tot op het water zal wegzakken, als het verkeer «rover komt. De heer Staat leest het volgende stuk Yoor: In een vorige vergadering werden door raasleden ernstige klachten geuit tegen handelingen of nalatigheden, waar van ik mij overtuigd gevoelde, dat ze on gegrond waren, maar waarover ik zweeg om dat ik de onwaarheid daarvan toen niet kon aantoonen. 't Mag ironisch klin ken, maar toch verheug ik mij dat U Uw •tem ernstig hebt verheven tegen de las terlijke aantijgingen inzake de onbe kwaamheden en bet slordig toezicht bij de uitvoering der werkzaamheden aan de Terbetering v. d. Tiendweg. Wat ie na go- bleken? Dat de beschuldiging, door één zaadsleden betreffende het r'ijir" heid geven tot het stelen van schoppen. niet naast de waarheid, maar aan een verkeerd adres gelanceerd is. De werklieden toch zijn verantwoorde lijk voor de hun van gemeentewege ver strekte schoppen, met de opdracht om ze na afloop der werkzaamheden in één dei af te sluiten bergplaatsen te deponeeren Of nu die arbeid te zwaar of hun verant woordelijkheidsgevoel te gering is, weet ik niet, maar dit is zeker, dat velen der tewerk gestelden na afloop van de Zater dag-arbeid hun schoppen in een open hoekje hebben neergezet, alzoo zijn zij 't, beschuldiger's eigen beschermelingen, die de gelegenheid tot stelen gaven. Al vorens te beschuldigen zou het verstan diger zijn eerst eens goed te onderzoeken. Een ander raadslid heeft gezegd, dat be weerd was, dat planken gestolen wa ren, maar dat die planken in werkelijkheid niet gestolen zijn, maar door de werklie den onder het zand gestort waren. Bij informatie bij bevoegden is mij gebleken, dat die werkelijk gestolen planken, langs de weg lagen opgestapeld, daar waar hog niet eens zand gestort werd. En als er nu toch nog andere planken onder het zand gekomen zouden zijn, wie doen dat dan? Dat doen de werkloozen toch zelf. Hieruit zou alweer blijken dat elk gevoel tot medewerken afwezig is. Het is voor den aanklager die h%t „hebt Uw naas ten lief als U zelf" zoo vaak verkondigt geen eer, zonder zich van de juiste toe dracht der zaak op de hoogte te stellen. Nog zijn er door een raadslid, gesteund door anderen, onverantwoordelijke be schuldigingen geuit, speciaal aan 't adres van dan gemeente-bouwkundige, die als totaal onbekwaam voor zijn werk werd bestempeld Dit was een uitdrukking, waarvoor dat raadslid persoonlijk de ver antwoordelijkheid op zich neemt; een ver antwoordelijkheid die hij als leek niet op zich kon nemen. Door bedoeld raadslid ia gezegd, dat er brugjes zijn gemaakt korter dan hert bestek op teekening aan geeft Daarvoor is een grondige oorzaak. Bedoeld raadslid vergeet of weet niet, dat er bij alk werk, in bet belang van 't werk, vaak noodzakelijke besteksafwijkingen moe ten plaats hebben, door welke ooizaaz dan ook. Beschuldiger beschuldigt wei, maar zoekt geen ware oorzaak. Dat is niet correct Eén der brugjes is wat gezakt, alle an dere zijn goed De oorzaak schijnt on- dergrondsche verschuiving te zijn, een kwaad, waardoor de Krimpenerwaard be rucht is en waarin bij zeer beperkte mid delen niet te voorzien is. Nu zou bedoeld raadslid willen, dat de kosten, voor even- tueele herstelling erf verbetering, door den bouwkundige godragen worden. Waar zou den de ontwerpers van groot© werken, zooals de Beurs te Amsterdam, d© Nieuwe te Gouda, één der bezinkvijvers van Waterleidingsbedrijf en het postkan- torn» te Krimpen a.d. Lek en vele andere werken, waarbij op geen geld gezien werd wel moeten blijven, als eventueele kosten van herstelling etc. voor hun rekening kwamen? Ik vindt het zeer laakbaar dat een raadslid, stiekum, buiten de voor het werk aangestelde bevoegde personen om, gaat controleeren en neuzen en dan vol gens zijn, eigenlijk mislukte bevindingen, een groot woord voert in een raadsverga dering. Ik vind bet een raadslid onwaar dig. Laten zij, die meenen bemerkingen te moeten maken zich bij den betrokken autoriteit vervoegen, die hun zeker gaar ne zal aanhooren en van antwoord zal dienen. Het rapport, deze zaak betreffen de, opgemaakt door een onbevooroordeeld, maar tot oordeelen bevoegd ingenieur, dat alle schijn van onbekwaamheid van den gemeente-bouwkundige heeft weggenomen, zal den onbevoegden aanklagers een aan wij zing kunnen zijn, zich niet met zaken te bemoeien, waarvan zij gen benul hebben. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat de gemeente-bouwkundige zich ver verheven gevoelt boven zulke kletspraatjes. De voorzitter brengt den heer Staat onder het oog. dat deze in ongepas te taal over zijn mederaadsleden spreekt, en keurt dit sterk af. De heer van Du ij rend ijk zegt tot den heer Staat dat hij geen woord terug neemt van hetgeen door hem in de vorige raadsvergadering is gezegd over het roe keloos laten slingeren van de materialen van rijk en gemeente Met eigen oogen zag spr. heele stapels planken aan den Tiendweg voor 't grijpen liggen, en dit komt niet te pas. De heer P Buitelaar zegt niet te begrijpen waarom door B en W van het, in de vorige raadsvergadering genomen besluit, niets is uitgevoerd. Men heeft hier veel gesproken over goede samenwerking, en over het feit, dat het gemeentebestuur tegenwoordig door de regeering wordt uit geschakeld. Wanneer B. en W. nn echter zelf den raad gaan uitschakelen, heeft het geen nut meer om hier besluiten te ne men Volgens het voorstel van den heer A. Vermeer dat met algemeene stemmen is aangenomen, zou deze een onpartijdig deskundige aanwijzen en het verder wer ken aan de bruggen zou worden gestaakt totdat deze deskundige rapport aan den raad had uitgebracht Nu laat men dien deskundige in bet geheel niet komen en met den bruggenbouw gaat men toch door Als hart zoo gaat behoeft men «een raadsvergaderingen meer te houden. De hemr U Schatter zegt «it de no tulen, enz. den indruk te hebben ge kregen dat deze zaak door B. en W. Ver keerd is aangepakt. B. en W. hadden het raadsbesluit moeten uitvoeren, waardoor een onpartijdig onderzoek zou zijn inge steld. Hij wijst er nog op, dat die heulbrug gezakt is door drukking van boven en dit kan doo& zijdelingsche verankering on mogelijk worden gestuit. Het blijkt nu dat men de eerste heulbrug als proefkonijn heeft gebouwd, nu zal men de andere heul bruggen gaafi verbeteren; een werkelijk deskundige behoeft deze werkwijze echter niet te volgen. Dus zoodoende heeft het ook geen nut de andere reeds gemaakte bruggen nu nog te gaan verankeren en daarom is spr. er sterk voor dat het, in de vorige raadsvergadering genomen be sluit, alsnog zal worden uitgevoerd. De voorzitter sluit thans de dis cus ie en licht een voorstel aan den raad toe van B. en W. Het uitgebrachte rap port van de Heide Maatschappij, dat door zeer deskundige menschen is samenge steld en waarbij ook een gewapend-beton- specialist is gehoord, toont aan. dat alle bruggen, dus ook die achter de waterma chine goed zjjn gemaakt. Tot meerdere zekerheid vragen B. en W. 'echter een be drag van f "2000 aan om de reeds gemaak te bruggen van een verankering te voor zien. De brug achter de watermachine zal dan aan weerskanten opnieuw worden be- heid en van nieuwe betonwanden worden voorzien. Men wil deze dan verbinden aan de reeds bestaande wanden en hierop een nieuw dek leggen. De beer L. v. Da ij ren dijk zegt, m geen geval biermede accoord te kunnen gaan. Het rapport van de Heide Maat schappij keurt de gemaakte bruggen niet goed. Dit rapport keurt die bruggen af, omdat het aangeeft, dat de nog te maken bruggen anders moeten worden gemaakt, dan die reeds klaar zijn. Het voorstel van B. en W. zou tot gevolg hebben, dat het geld onnuttig wordt besteed, omdat de brug niet plotseling weggezakt is, doch langzamerhand nog steeds verder zakt. Men spreekt hier over ondergrondsche stortingen, maar men kan evengoed zeg gen, dat een aardbeving In Italii de ontzetting heeft veroorzaakt. De bouw kundige behoort als inwoner te weten hoe de grondgesteldheid in deze gemeeente is en hiernaar het werk uit te voeren. Do heer A. Dogterom kan zich ook niet vereenigen met het voorstel van B. en W Hij zegt dat hier door boeren wol bruggen zijn geslagen op diepere plaatsen dan deze bruggen en die blijven goed. Vol gens spr. wordt er met heiwerk altijd een proefpa.il geslagen om de lengte en dikte der palen t© bepalen, dit is hier echter niet gebeurd. Op de diktwitomt het vooral aan en zulke paaltjes als «f voor die brug gen gebruikt zijnj kon nêSh heter onder ste boven inslaan VerïW^heert spr. ge constateerd, dat de ringeft, welke dienen moeten om schouwen «mder de henlen door te trekken, nog niet itjn aangebracht en vraagt of dit alsnog kan worden uit gevoerd. Volgens den heer Staat is het den gemeente-bouwkundige ook voldoende be kend dat hier een veenlaag zit tot 20 M. diep. Wanneer palen van 18 a 20 M zou den worden gebruikt, krijgen we een ver zakking van den grond zelf. dus zullen de bruggen en weg gelijk zakken. Wanneer teen hier niet op rekende zouden na ver loop van tijd de bruggen veel te ver bo ven den weg komen te liggen. De langere palen welke nu ingeheid worden, gaan net zoo bard in den grond als de palen van 8 a 9 Meter, welke biervoor werden gebruikt De heer v. Duijvendijk zegt, dat wanneer de theorie van den beer Staat opgaat, de heulbruggen in den aanvang aanmerkelijk hooger boven het water moeten worden gelegd. De polder schrijft voor zulke bruggen een hoogte voor van 72 c.M.; begint men dus die bruggen op deze hoogte te leggen, dan kan de polder ze ieder oogenblik afkeuren De heulen dienen toch om er onder door -de varen?, De heer L. Schutter acht het ook niet noodig dit geld te besteden. De eene brug is al goedgekeurd, dus zullen de an dere bruggen die zoo gebouwd worden, ook wel worden goedgekeurd. De heer J. Groeueveld is er ook tegen oni dit geld voor knoeiwerk te besteden. De voorzitter verzoekt om niet over knoeiwerk te spreken. De heer J. Groeneveld meent, dat het beter geiweest was, dat B. en W. de opdracht van den raad hadden uitgevoerd. Zeer duidelijk is aan den heer Vermeer opdracht gegeven, dat hij een deskundige zou aanwijzen. Weth. Roest merkt op, dat de beer A. Vermeer bij hem is geweest in verband met het aanwijzen van een deskundige en hy hem heeft verwezen naar den eersten wethouder, die als voorzitter op de vorige raadsvergadering heeft gefungeerd. Nadien heeft bij den heer Vermeer niet meer ge sproken. De heer L. Duijvendijk heeft den heer Vermeer ook gesproken en deze heeft gezegd dat hij een brief zou afgeven met het kaartje van den door hem aangewe zen deskundige. Spr. vraagt of die brief door B. en W. ontvanger) Wett» Kfalicff 'it de boer Tm iihw w«Wi|t rte iceft ingele verd. Nadat de beer A. Groeneveld te kennen heeft gegeven dat hij niet accoord kan gaan met het voorstel om f 2000 te besteden aan het verbeteren der reeds ge maakte heulbruggen en de geheele gang van zaken hem niet aanstaat, trekken B. en W. hun voorstel in. Het kohier hondenbelasting wordt zon der discussie vastgesteld. In verband met het verzoek van de bij zondere school om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding stellen B. en W. voor het voorschot te bepalen op f 1300, waartoe met algemeene sL wordt beslo ten. Betreffende de begrooting van het bur gerlijk armbestuur 1936 stellen B. en W. voor de jaarwedde van den penningmees ter te brengen op f 350 en voor boekhoud kundige bijstand een bedrag uit te trek ken van f 100. De voorzitte r schetst de werkzaam heden van den penningmeester. Er wordt jaarlijks f 27000 uitbetaald, deze gelden moeten worden geboekt en verantwoord, dit is een verantwoordelijk werk. Spreker acht een verhooging dan ook volkomen gerechtvaardigd. De heer J.S t a a t vindt het niet goed in deze tijd de jaarwedde te verhoogen. De heer L. r. Duijvendijk zegt dat dit geen verhooging is, maar een vermeer dering van het werk. De heer 0. E. Muller aegt dat nn in het algemeen van den ambtenaar veel meer werk gevraagd wordt dan vroeger, en tegen minder loon; hij is dan ook niet voor de verhooging. Verder heeft spr. de betrekking van armmeester altijd be schouwd ab zaak van barm hartigheid. De voorzitter antwoordt dat deae functie geschapen ia voor iemand die reeds een nering had, doch op hot oogen blik is het te druk geworden. De heer Buitelaar hoort over lief dadigheid spreken; de beide vorige arm- meesters gaven voor dit werk uit liefda digheid te doen an toen kwamen talrijke klachten binnen. We mogen bet wel waar- deeren dat we thans zoo'n buitengewoon geschikt persoon voor armmeester hebben zegt spr. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de hoeren Muller en Staat). Inzake de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld, stellen B. en W. een middenweg voor, welke met algemeene stemmen wordt aanvaard. B. en W vragen machtiging een aan besteding voor het sproeien der wegen te houden, hetgeen met alg. st wordt goed gekeurd. De voorstellen tot onteigening of even tueele aankoop van een strook grond van A. Benschop c a, groot benoo- digd voor een aansluiting aan Bet door de gemeente Kr ad, JJsmI. flit te voeren wegvai, tot onteigening van een strook grond van G van Driel, groot 12 Are en 36 c.A. en tot bespreking van het geval- C. de Jong Jan., over al of niet onteige ning van perceeltjes grond voor verbree ding van den Tiendweg, worden op voor stel van den voorzitter in besloten verga dering behandeld. Na een uur wordt de vergadering her opend en deelt de voorzitter mede, dat werd besloten tot aankoop van de strook grond van A. Benschop cm. voor f 856.80, terwijl de laatste 2 punten van de agenda zijn afgevoerd. DE G0DL0OZENPERS ACHTERUIT. Volgens de jongste berichten uit Rus land moet de godloozenpers in den laat- sten tijd sterk aan popularite t verloren hebben. Das Evangelische Deutschland meldt, dat een der grootste bladen, welke in 1931 nog een oplaag van 500 000 exem plaren had, moet ophouden te verschij nen, dat een ander blad van een oplage van 199.500 in 1931 terugzonk op 100 000 thans. De ,Antire1igioenik" telde in 1931 31500 exemplaren, thans slechts 12.000 enz. Het verschijnsel moet vrij algemeen zijn. Het wil niet zeggen, dat de godloo- zpnactie vermindert, 'maar wel dat bet aantal belangstellende lezers in deze soort lectuur zeer sterk terugloopt. DANSEN IN DE KERK. Op Zondag 24 Februari nam aan den namiddagdienst in de Park Avenue Pre3- byteriaansche kerk te New York City een bekende beroepadanseres deel, miss Ruth Denis. De New York Herald-Tnbune van Maandag 25 Februari geeft van dezen dienst een uitvoerig verslag, In den dienst die onder le ding stond Tan dr. Wylie, trad de danseres op het podium op, waar bij de voorganger woorden van Psalm 121 las, terwijl de danseres deze woorden door gesticulaties en dansbewegingen trachtte te illustreer en. De danseres degd de ge meente aan het eind van haar dans z n- gen een kerklied over den komenden Ko ning der kerk.. Vervolgens sprak zij de hoop en de verwachting uit, dat de dans een regelmatig deel van den eeredienst zou gaan vormen en een jong danserskoor in elke kerk zou worden opgericht. In het dagblad stond een photo van den predi kant teza len met de danseres. De Pres byterian (.rukt haar groote ontsteltenis «it «ver een dergelijk voorval. Het blad deelt mede, dat een klacht bij de elassi» reeds door onderscheidene leden der kerk is ingediend. RASS EN VEELHEID EN RASSEN- KEUZE. In den loop der jaren zijn er van onz* cnltuurgewassen een groot aantal ver schillende rassen of variëteiten ontstaan. Zoowel door toevallige ontdekking, als door opzettelijk zoeken, naar betere ras sen, door selectie of door kru sen. Bedoeling van het zoeken van een nieuw ras is tot nog hoogere opbreng sten te komen of tot nog betere kwaliteit of ook, vooral in den laatsten tijd, een ge was te verkrygen, dat beter dan iot dus ver bestand is tegen verschillende ziekten* die onze bodemvoortbrengselen bedreigen. Maar het gevolg van dit zoeken naar betere rassen is dat er zoo n verscheiden heid komt. dat de gebruiker de weg niet meer weet uit al die soorten. Terwijl ook lang niet alle rassen, die ais verbeterin gen aangeboden worden dit ook werkelijk zijn. Met de woorden „verbeterd", „gese lecteerd", „elite", wordt heel wat ondeug delijke reclame gemaakt. Daarom is het goed, dat er een juiste^ rassenkeuze plaats heeft. De gegevens, daarvoor noodig kan men verkrijgen uit de rassenlijsten, die sedert 1924 elk jaar1 weer opgemaakt en uitgegeven worden volgens beschikking van den minister. Hiertoe werken mede het Instituut voor Plantenveredeling, het Rijkoproefsta- tion voor Zaadcontrole en het Keuringe wezen. Deze hebben «it den aard der zaak veel relaties met verbouwers en zijn met de eisoben die aan goed zaai- en pooé-> goed gesteld moeten worden op de hoogte. Naar aanleiding van hun ervaringen en' de ervaringen van een paar duizend ver bouwers wordt een voorloopige lijst opge maakt met bemerkingen over de bruik baarheid van een ras. Deze voorloop igei lijst wordt aan een 500-tal deskundigen gezonden, die hun opmerkingen maken,, waarna de lijst wordt vastgesteld en voor) luttele centen verkrijgbaar is. Daarin wor den de rassen beschreven op hun karak teristieke eigenschappen en vermeld of zn aanbevelenswaardig. beproevens waardig! of geheel nieuw zijn. Zoo kan de gebruiker een keuze does wat voor hem het beet past HET KALF WIL NIET DRINKEN. Kalveren, die gedrenkt moeten worden, stribbelen in hpt begin vaak tegen, als zij uit een emmer moeten drinken. Ze doen eenvoudig de bek niet open, als men deze in de emmer tttet melk duwt. Men kan dan probeeren ze door een met melk be vocht 'gde duim aan het zuigen en ver volgens aan het drinken te krygen, doch ook d t middel heeft niet altijd succes. Men moet dap overgaan tot een anderen maatregel, waarmee overigensgoede re sultaten zijn bereikt. Van eindjes bind touw wordt een koord genaaid, dat onge veer zoo dik als een duim is, maar vooral niet te hard mag worden. Het koord wordt door de bek van het kalf gehaald en in de nek vastgebonden. Het kalf be gint er dan op te kauwen en als men het nu met de bek in de melk duwt, krijgt het de vloeistof op de tong en proeft deze onder het kauwen. Zoo begint het te drin ken. of het w'l of niet Door het zachte koord wordt het daarbij niet gehinderd. Men kan het koord trouwens over de breedte van de bek reeds met melk be vocht gen, voordat men het aanlegt. Bij de volgende maaltijd wordt het koord zoo noodig weer gebruikt, dooh alleen, na dat het in kokend water is afgespoeld. Verzuimt men dit, dan kan het kalf door het binnenkrijgen van verzurende melk diarrhee krijgen. Natuurlijk wordt de door ons beschreven maatregel slechts in een geval van uiterste nood toegepast. MEERKERK. Maart. Geboren; Teunis. z. van T. Stuurman en T. 7uurens Lena Johanna, d. van A. van der Vlies en A- van Kley Hendri- ka Cornelia, d. van C. D. de Langen en A. H. Blokland. Jacob, z. van D. de Bruin en C. van Veen. HOORNAAR. Maart Getrouwd; B Boeland en JL BmuoAmA

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 6