1 T elegrammen Buitenland. De resultaten van Stresa. Gemengd Nieuws 1 Plaatselijk ftleuws"! GOLD STAR SHAG JiET MEEST IN TREK" Nieuws in een paar j Sportnieuws 1 Een volledig accoord. Plaatselijk Nieuws Binnenland FEUILLETON. s HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. DEN HAAG, 15 April. Heden werden Ie volgende prijzen uitgeloot: f 5000: No. 13905. 2000.' No, 21942. tf 1500: No. 5247. 1000: No. 10010. 400: Noa. 9544, 12218. \f 200: Nos. 658, 1181, 1345, 19001. 100: Noa. 2167, 6022, 6441, 6750, Km, 11621, 11791, 14061, 16001. INBREKERS AANGEHOUDEN. Zestig inbraken gepleegd. DIEREN, 15 April. De gemeente-politie la erin geslaagd twee inbrekers te arres teeren, de sedert het vorige jaar de heele streek onveilig maakten. Zij zijn afkom stig uit Arnhem en sloegen hun slag hoofdzakelijk in cafés en villa's langs den boschweg. In totaal hebben zij 60 in braken op hun geweten te Soeren, de Steeg, Rhenen, Dieren en elders. Gisteren is men hen te De Steeg op het spoor'ge komen. MOTORONGEVAL. Eén zwaargewonde. GRONINGEN15 April. Gisteren is de motorrijder J. Poi, uit Sappemeer, aan bet Winschoterdiep, ter hoogte van de electrisohe centrale, togen een voetganger gereden, doordat hem een auto met ver blindend licht tegemoet kwam. De motor rijder en zijn duo-passagier H. Z., nit Hoogezand, werden tegen den grond ge slingerd. De heer P. bekwam daarbij ver schillende verwondingen, waaronder een zware schedelbreuk. Zijn toestand is zoo ernstig, dat het ergste wordt gevreesd. De duo rijder kwam er met lichte kwetsuren af, evenals de aangereden voetganger, de heer E. Tapper. Het motorrijwiel is vrij vet geheel vernield. FRANSCHE SPECIALISTEN TROEPEN. PARUS, 15 ApriL De „Echo de Paris" deelt mee, dat het kamerlid, de oud-mi nister van koloniën. Paul Raynaud, een wetsontwerp heeft ingediend tot instelling van uit beroepssoldaten bestaande specia listen troepen, die overal voor gouden kun nen worden gebruikt. Deze troepen zouden nog voor het einde van de jaren, waarin men recmten te kort komt, worden ge vormd. TEGEN DIENSTTIJDVERLENGING. PARIJS, 15 April. In een dorpje in het Zuiden van Frankrijk, weiri een groote socialistische betooging tegen verlenging van den diensttijd gehouden, waaraan duizenden p^sonen deelnamen. De betoo- gers verbrandden de schuttingen van •enige militaire gebouwen en er ontstond een groote vechtpartij, waarbij verscheide ne betoogers werden gewond. De politie arresteerde vele personen. LUCHTVERDRAG FRANKRIJK— ITALIË. Verdediging van den vrede. LONDEN, 15 Aprü. De „Daily Tele graph" meldt, dat op het oogenblik tus- echen frankrijk en Italië over een lucht- verdrag wordt onderhandeld en dat op de onderteekening daarvan tijdens de Do- nau-conferentie, die de volgende maand te Rome zal worden gehouden, kan wor den gerekend. Dit verdrag kan waar schijnlijk worden beschouwd als de voor- loopor van een uitgebreide Fransche-Itali- aansche overeenkomst, die betrekking bfeeft op de actieve verdediging van den vrede in bet Donau-gabied. WORDT IERLAND ZELFSTANDIG? Volksreferendum. DUBLIN, 15 Aprü. De Valera heeft aangekondigd dat een referendum zal wórden gehouden in den Ierschen Vrij staat, ter beantwoording van de vraag of de vrijstaat deel zal blijven uitmaken van het Britsche rijk of zich zal afscheiden en een onafhankelijke republiek zal vormen. DUITSCHLAND EN HET WEMEL- GEBIED. RIGA, 15 April. De Duitsohe regeering heeft 5 April een nota gezonden aan Lithauen, waarin zij verklaart, geen regressive bedoelingen te hebben ten aan zien van het Memelgebied. Het schijnt, dat dez<v nota den weg opent voor be sprekingen tu8schen Duitschland en lithauen, om té" komen tot een niet-aan- vals-verdrag. DC ZEELIEDENSTAKING TE SEATTLE. Er op of «r onder. SEATTO3, 15 April. Naar aanleiding Van de staking der zeelieden "op de tank schepen, die reeds een maand duurt, zal bier een conferentie worden gehouden door vertegenwoordigers van 26 verschil lende zeelieden-organisaties, waarin zal worden beslist, of het conflict zal worden bijgelegd, of dat integendeel bet conflict zal worden uitgebreid tot een algemeen© ■Mbechwetakmg langs de paófic-kus*. DE BINNENLANDSCHE VREDE IN MEXICO. Regeering wil zich matigen. MEXICO CITY, 15 Apr 1 In wel inge lichte kringen verklaart men dat de re- geering voornemens is, zoowel ten aanzien van de industrieele als de kerkelijke con flicten een gematigde houding te gaan aannemen en een centrum-positie poogt te zoeken teneinde zoowel op induatreej als op religieus gebied den binnenland- schen vrede in het land te bevorderen. RUBBERSTAKING IN DE VER. STATEN. Op laatst* moment voorkomen. AKRON, 15 April. De staking in de drie groote rubberondèrnemmgon te Akron is op het laatste oogenblik voorkomen, doordat de georganiseerde arbeiders een voorloopige overeenkomst hehben i aanvaard op de basis van de voorstellon, waarmede de werkgevers de besprekingen met den staatssecretaris van arbeid «oh tenslotte acooord hadden verklaard. DE ZANDSTORMEN IN DC VER. STATEN. KANSAS CITY, 15 ApriL Tengevolge van den kraohtigen storm boveq, de Wes telijke staten, die op sommige ünomenten een snelheid van 80 KJd. per uur meer bereiken, dreven ook gisteren weer dichte verblindende en verstikkende zand en stofwolken over de Westelijke staten. LUGUBERE VONDST. Een lijk in de waterput. Op het eiland Schiermonnikoog Werd de 64rojarige pensionhouder de heer H. J. Kerst holt, sedert een week vermist. Deze langdurige afwezigheid begon tenslotte argwaan te wekken. Een zoon van het slachtoffer stelde zich in verbinding met den burgemeester van Schiermonninkoog. Deze stelde een onderzoek in. In de wo ning werden geen sporen van geweld ge vonden; het gordijntje voor de buitendeur wds echter vërscheurd. Bij het verdere onderzoek v'el het een der medehelpende burgers op, dat in een ruilnisput achter in den tuin, waarin wat water stond, zich verschillende voorwerpen, zoo al» emmers bevonden, die nog tamelijk nieuw waren. Mé haalde de voorwerpen, waaronder Ook beddegoed met bloedvlekken, uit den put. Met een hark werd daarop het li chaam van den heer Kerstholt opgehaald. Het slachtoffer had een prop in den mond, waaruit het vermoeden is gerezen, dat de heer Kerstholt, toen hij in put werd geworpen, nog in leven moet zijn ge weest. Het parket nit Leeuwarden heeft een onderzoek ingesteld, waarna het lijk naar Oostmahorn is vervoerd, om van daar Leeuwarden te worden overgebracht, waar sectie zal worden verricht Als verdacht van dezen misdaad werd te Utrecht aangehouden, een zoogen. „in genieur Ridder", ftlie enkele weken gele den op het eiland geweest was en contact met den heer Kerstholt heeft gehad, met het resultaat, dat hij den nacht en ook de eerstvolgende dagen onderdak kreeg in een der onbewoonde villa's aan den -Badweg. welke toebehoorden aan den beer Kerst holt Na verhoor door den burgemeester, werd hij op transport gesteld naar Leeu warden, waar hij na een voorioopig ver hoor weer op vrije voeten is gesteld. „MISS EUROPA" EN NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Bij het bezoek van mej. E. Toivonen, Europa's schoonheidskoningin, aan Am sterdam vernam zij, dat te zelf der tijd een expos tie werd gehouden van „Swift"'- schoenen in het Carlton-Hotel aldaar. Een verklaarde zij zich öJÜgefbgett over dit fa brikaat en bestelde verschillende modelle tjes. „Dat is werkelijk iets aparts", ver klaarde zij. Onnoodig te zoggen, hoe ver heugd de Directie dezer Nederlandsche schoenfabriek was met dit compliment voor haar Swift fabrikaat. OUDE MAN DOODGEREDEN. Onvoorzichtig automobilist. Op de Heemsteedsche Dreef te Heem stede, een toegangsweg naar de „Flora" was het Zondagmiddag zeer druk, doch niettemin maakte de 32-jarige H. F. B., uit Haarlemmermer, als bestuurder van een auto gebruik van het éón-richtings- verkeer door het een snelheid van circa 100 K.M. in de richting Haarlem te racen De 76-iarigen wandelaar M. den Outer, «tak, juist op het oogenblik, dat de auto vlak bij hem was, den weg over. Hij heeft vermoedelijk iets willen oprapen, want in gebukte houding is hij door de rechterzijde van den auto^gegrepen en een aantal me ters verder neergeemakt. Bet hoofd was geheel verminkt, zoodat de man, op «lag dood is geweest. Tegen den autobestuurder B. ie proces verbaal opgemaakt, mede, omdat de rem men van den auto met heeiemaal in orde zweefvluchten heeft gemaakt, is te Lympne (Engeland) aangekomen, na een sloep- vlucht van Duitschland uit. Haar toestel werd gesleept door een Avjo-macbine. Te Hucb. in het departement Gi ron de (Frankrijk) is een militair vliegtuig neergestort, waarbij drie personen wer den gedood en twee gewond. Bij de instorting van een oud bouten huis in de Griekache wijk van Korwtanti- nopel, zijn zes personen om het leven ge komen, en vijf gewond. Het huis was be woond door vier gezinnen. Men Vermoedt, dat nog vier personen onder de puinhoo- pen bedolven liggen. Het 13.475 ton metende Engelsehe •s.. „Letitia", dat nabij Patras aan den grond was gploopen, en aan boord waar van zich 356 passagiers bevonden, is Za terdag vroeg weer losgeraakt. schoonheidskoningin zou geen schoon heidskoningin zijn, als zij zich niet voor mode-schoenen interesseerde en plotseling verscheen zij dan ook op de „Swift" expo sitie. Na een zorgvuldige inspectie van de daar aanwezige Swift-damns nhotntn» DE BRAND Dan bemerkt U het pas. GOLD STAR voordeelij, er ook beter! SNELTREIN IN VOLLE VAART ONTSPOORD. Drie dood en, ft In den nacht van Zaterdag op Zondag kort voor drie uur, is op he^ slation Mar- eheprime, op 28 KAL ten Zuiden van Bordeaux, de luxe nachtsneltrem Pyre neeënGóte d'Argent op weg van Hen- day (Spaansche grens naar Parijs ont spoord, terwij hij reed met de maximum snelheid van 110 K.M. per uur. Tien wagons rijn»op elkaar gereden, sloegen om en zijn gedeeltelijk vernield. Ondanks de groote snelheid zijn tot nu toe slechts drie dooden te betreuren, terwijl tien personen zwaar en velen licht zijn gewond. De oorzaak van bet ongeluk was, dat bij het passeeren van de wissels de echok- breker van den eersten personenwagen, volgends op den eersten goederenwagen, afvloog. Door den schok vloog de wagen toen nit de rails. De eerste twee wagons drongen geheel in elkaar en werden tot splinters geslagen, de acht volgende sloe gen om. Het toeval wilde, dat de trein, die den vorigen nacht nog den hertog van Kent en zijn gemalin uit Spanje naar Parijs had gebracht, zeer matig bezet was; in totaal waren er nog geen zestig reizigers. Sinds Zaterdag is de Maas in ons land sterk gevallen, Ook in den standi van de ..Waal wordt geen verdere stijging meer verwacht. Uit Keulen werd gisteren nog 17 cAf. was gemeld, doch uit Mann heim 27 c.M. val. Zaterdagavond is de 30-jarige mejuf frouw M., uit Tiel, daar op den onbe- waakten overweg aan de Medelsoheetraat door een passeerenden trein gegrepen en op slag gedood. Mejuffrouw M. was ge huwd en moeder van twee kinderen. Bij een twist te Soerabaja tusschen een scholier en een meisje, wierp laatst genoemde den jongeman met een schaar, Hij werd zoodanig getroffen, dat hij na opname in het hospitaal overleed. Miss Joan Meaken, een Londsch meisje, dat verschillends merkwaardige Schoonmaakwee. Ameide. De oudste dochter van den veehouder Ant. Krol op de Hoogewaard is onder het schoonmaken, doordat de trap uitgleed, gevallen, waarbh zij zich zoo ernstig bezeerde, dat dr. Jonker «r aan te pas moest komen en rust voor schreef. Ameide. Door den heer CL Oskam is aangifte gedaan dat hij een damospols- horloge gevonden heeft, hetgeen door de eigenares bij den Vinder terug te bekomen Ml TRAGISCH ONGEVAL Schooljongen doodgedrukt Gouda. Zaterdagmiddag tegen twaalf uur kwam Uit den Fluweelensingel een ledige bodemschuit, eigendom van een schipper uit den Achterwillens, die een lading aarde had weggebracht. Bij het terugvaaren van den Bloekerssingel moest het vaartuig onder de Tiendewegsbrug door, maar dit ging niet, daar de leege boot te hoog op het water lag. Om de schuit dieper te doen liggen, riep de schipper de hulp in van een aantal jon gens, die uit school kwamen. Direct sprongen meer dan twintig jongens in het vaartuig en de jongens gingen in het la- dingruim staan. Door hi^n gewicht kreeg de schuit voldoenden diepgang om de roef ondèr de brugbinten door te brengen. Nadat eenige binten waren gepasseerd, heeft de 13-jarige H. Barbier zich te vér opgericht, waardoor zijn hoofd boven de schuit uitkwam. Het gevolg was, dat de jongen tusschen een bint van de brug en de roef van het vaartuig, raakte en plat gedrukt werd. Het slaohtoffér viel bewegingloos en hevig bloedend in de schuit. Hulp mocht niet meer baten. Enkele minuten later is de knaap, zonder bij kennis te zijn geko men, overleden. Een schedelfractuur was de onmiddellijk oorzaak en voorts had hij een ingedrukte borstkas en andere ern stige verwond ngen bekomen. De politie .heeft het lijk in beslag geno men. Er zal sectie worden verricht. Te gen den schipper is proces-verbaal opge maakt Jaarsveld. De. J. Horius, Ned. Herv. Pred., alhier, is wegens ziekte verhinderd zijn ambtswerkzaamheden waar te ne men. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 15 April. Du wgzur «onder pijlpunt geeft dén stand van den vorigan dag Sao. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Zuid-Westelijk® tot Zuidelijke, later wellicht Zuid-Oostelijke wind; meest half bewolkt; weinig of geen neerslag; iets warmer overdag. Waterstand: Schoonhoven boog water 3.10 uur, 1,46 M. Vreeswijk hoog wator 5.25 uur, 2.46 M. Keulen stand 4.20 M, val 0.31 M. Maastricht U April 43.05 Ml, wae O06 M. Luchttemperatu De temperatuur bedroeg bed< 12 uur in de schaduw: 54 graden Fahrenheit. Maandag 16 Aprü: 338 Volle ApriL Op Lekkerkerk. Het 3-jarig zoontje van den heer J. v. Zwienen wilde van achter een wagen den dijk oversteken ,toen juist de Reederijbus passeerde, met het gevolg, dat het kind onder de bus terechtkwam." Gelukk'g stopte de bus terstond. Toen het ventje van ond#t» de bus tevoorschijn werd gehaald, bleek, datoeen der armpjes zwaar beschadigd was/dóch niet gebroken. De dokter oordeelde overbrenging naar Rot terdam noodzakelijk. I)en chauffeur van de bus treft geen schuld. Hoogheemraadschap „De Alblasserwaard". Lekkerkerk. In „Het Bonte Paard" had de stemming plaats voor een hoofd ingeland en een hoofd-ingeland-plaatsver- vanger voor het 3e district van het hoog heemraadschap „De Krimpenerwaard". Uitslag: hoofdingeland (aftr. W. Oskam) uitgebracht 127 stemmen: W. Oskam 122_ stemmen, blanco 5, zoodat de heer Os kam herkozen is. Hoofdingeland-plaatsver vanger (aftr. M. de Jager G. Ezn.). Uitge bracht 132 stemmen. M. de Jager 116 st., G. Dogterom Jr. 9 st., G. van Wijnen 5 st., van onwaarde 2 st. Herkozen do heer M. de Jager G. Ezn. Groot-Ammers. De keuring van trek honden zal in deze gemeente plaats heb ben op Woensdag 24 April, nam. 2 uur, op het Burgemeester Fortuynplein. Op het sportterrein alhier, werd Zon dagmiddag een vriendschappelijken wed strijd gespeeld tusschen de v.v. Groot-Am mers I en Excelsior van Nieuw-Lekker- land. Uitslag 11. Verloren een beursje met inhoud. Inl. hij den gem.-veldwachter. Candidatuur afgewezen. Polsbroek. De heer J. den Besten, die in de vergadering der A. R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje" van 15 Maart candidaat was gesteld voor de gemeente raadsverkiezing, heeft voor die cand da- tuur bedankt. De heer Den Besten heeft sedert 1. Sept. 1931 zitting m den gemeenteraad. ra,!». I LF.C. IV—Zwervers UI (Ca»*Ue al IJseel). Lekkerkerk. De eerste aanvallen voor L.FXL en nadat Zwerven ook méeke aanvallen ondernomen heeft, ie de beurt weer aan L.FXL Er worden kort achter elkaar hoekschoppen genotnon, doch Bon der resultaat. Er is ongeveer 20 min. ge speeld als .de linksbinnen van L.F.C. zqn club de leiding geeft (10). Na den af trap gaan de Zwerven ten aanval; «jior- ceoren een hoekschop, welke echter niete oplevert. Daarna weet L.FU. het spel weder te verplaatsen, heeft een tweetal oom era te nemen, doch weder vonder sve- ces.. Na eenigen tijd weet de rechtsbinnen met een schuiver langs den grond de «tand op 2—0 te brengen, waarna bet spoedig rust is. De Zwervers gaan na de rust direct ten aanval. Er is nog geen 10 min. als zij een penalty krijgen te gens hands van een L.F.C. i strafschopgebied. Deae kans (21). Zwervers rit er thans flink op; de gelijkmaker kan niet uitlblijven en T wordt dan ook na eenigen tijd 2—2. De spelers rijn onder elkaar gedocht aan het kijven en scheidsrechter A. J. w Schaik zendt een LF.G-er naar de kleed kamer. Zwervqj» gaat weer ten aanval en hoewel volgens veler meening drie spelers buitenspel staan, wordt een door beo ge maakt doelpunt toegekend (2—3). Ne wordt de verhouding nog slechter. L.F.CL geeft nog niet op en weet, met 10 man spelende, toch nog drie hoekschoppen te foreeeren, maar de aanvallers kunnen het net niet vinden. Daar de scheidsrechter eenige zonderlinge beslissingen neemt, wordt er geappelleerd en thans wordt nog oen L.F.G.-er naar de kleedkamer gezon den, waarna spoedig aan dezen vooral in de tweede helft onprettigen wedstrijd, een einde komt. Bij den terugtocht naar de kleedkamers, wa» het nog «ven rumoerig. Nieuw-Lekkerland. Op het terrein alhier is niet gespeeld. Excelsior I is Zaterdagmiddag op be zoek geweest bij Hercules I van Ridder kerk. Uitslag 3—3. Excelsior (Jun.) Is op bezoek geweest bij Geel-Zwart (Jun.) van Groot-Ammers. Uitslag 32. Zondagmiddag is Excelsior I op beaoek geweest hij Geel Zwart I te Groot-Ammers an heeft gelijk spel gespeeld 1—1. Te Kinderdijk speefde Zwersvera H te gen Steeds Hooger II te Zwijndrecht. Uit lag- 3—2. Daarna Zwervers (jun.) tegen H.M.& van Alblasserdam. Uitslag 3—2. Zwervers I is op bezoek geweest bi Zwervers I te Rijs oord en won met 53 Sliedrecht IMerwede L Sliedrecht Sliedrecht I beeft een vriendschappelijken wedstrijd met 18 verloren tegen Merwede I uit Dordrecht, welke vereeniging in de 2de klasse K..N, V.B. speelt. Uit de u tslag blijkt wel, dat Sliedrecht niet tegen deze vereeniging op gewassen was. De ruststand was 1L Sliedrecht heeft zeer slecht gevoetbald, terwijl Merwede ongetwijfeld technisch de beste was. Hoewel de verhouding het krachtverschil niet goed weergeeft, beeft Merwede toch verdiend gewonnen. De uitslag van den op het terrein van Sliedrecht gespeelden baslasingswedatrfti tuseoben 0.&S. 2—S.V.W. 3 was M, MAANDAG 15 APRIL 1935 Het slotcommuniqué. Zondagmiddag, om hall één, is de con ferentie te Stresa beëindigd. Ze heeft eon beter resultaat gehad, dan mpn sinds lan gen tijd van dergelijke besprekingen ge woon was. Om van die uitkomsten eerrig overzicht te geven, laten we hier het officieel com munique volgen, dat daaromtrent is ver schenen. „De vertegenwoordigers der regeeringen van Italië, Frankrijk en Engeland", zoo bidt het, „hebben te Stresa den algemee- nen toestand van Europa onderzocht in het licht der resultaten van de gedachten- wisselingen, welke in de laatste weken bebben plaats gehad, alsmede van het be sluit, dat de Duitsehe regeering op 16 Maart heeft getroffen, en ten slotte ook op grond van de inlichtingen, welke door de firitsche ministers tijdens hun onlangs Ban de verschillende hoofdsteden van Enropa gabrachte bezoeken, rijn ingewon nen. Nadat was nagegaan, in boeverre deze toestand invloed uitoefende op de politiek, zoofi.ls deze in de aceoorden van Rome en tanden wo« vastgesteld, bleken zij in volledige overeenstemming te verkeeren ten aanzien van de verschil lende kwesties, welke besproken zijn. lo. Zij rijn het eens geworden over een gemeenschappelijke gedragslijn, welke zal worden gevolgd, wanneer bét Fransche voorstel in den Volkenbond sra&d ter Sprake komt. 2o. De inlichtingen, welke zij ontvan gen hebben, hehben hen gesterkt in de overtuiging, dat de onderhandelingen moeten word on voortgezet met het oog op het doel, waarnaar wordt gestreefd met betrekking tot de veiligheid in Oost-Enro- Pft. Hot Oostenrijksche vraagstuk. 3o. De vertegenwoordigers der drie re- geermgen hébben opnieuw den toestand, wat betreft Oostenrijk, otoderzocht. Zij be vestigden de Briteeh-Franech-Italiaansche verklaringen van 17 Februari en 27 Sep- j teanber 1934, waarin de drie regeeringen i to kermen gaven, dat de noodzakelijkheid om de onafhankelijkheid van Oostenrijkte handhaven, ook in de toekomst haar ge meenschappelijke politiek zou leiden. Zij kwamen overeen, dat vertegenwoor digers van alle regeerjngen, welke in het protocol van Rome zijn opgesomd, zoo spoedig mogelijk bijeen moeten komen, met het doel, tot een aoooord inzake Mid den-Europa te geraken. De drie mogendheden besloten, het be studeer en der kwestie inzake het lucht vaartverdrag actief voort te zetten. Duitschland's herbewapening. 5o. Over het bewapeningsvraagstuk heb ben de vertegenworodigers de handelin gen der Duitsehe regeering en het rapport van sir John Simon over zijn besprekin gen met den Duitschen rijkskanselier aan een zeer ernstige bespreking onderworpen. Met leedwezen oonstateeren zij, dat de methode der eenzijdige opzegging van verdragsbepalingen welke door de Duitsehe regeering werd toegepast op een oogenblik, dat juist stappen waren gedaan om to ko men tot een door vrije onderhandelingen bereikt accoord over het bewapenings vraagstuk^ het vertrouwen der openbare meening in de veiligheid van een vreed zame samenleving heeft ondermijnd. De vertegenwoordigers der drie mogend- beden bekrachtigen niettemin hun ernstig verlangen, den vrede te handhaven door het scheppen van een gevoel van veilig heid en verklaren, dat zij, wat hun be treft, ernstig zullen blijven streven deel te nemen aan Hke prartische poging, welke door een beperking der bewapening de in ternationale verstandhouding kan verbete ren. Verder bevat het communiqué de vol gende slotverklaring: „De drie mogendheden©, welker politiek ten doel heeft, gemeenschappelijk binnen het kader van den Volkenbond den vrede j te handhaven, zijn bet volkomen met el- i kaar eens, wanneer zij zich met alle f prartische middelen verzetten tegen een i eenzijdige opzegging van verdragen, we'ke den vrede van Europa in gevaar kan brengen, en zij zullen derhalve met dit doel in nanwe en vriendschappelijke sa menwerking handelen." PENSIONNEERING VAN GEDEPU TEERDEN. Voortaan afloopend wachtgeld? Het heet, dat in het binnenkort te ver wachten cumulatie-ontwerp de regeering o.a. zal voorstellen niet alleen de pension- neering van wethouders, doch ook die van Gedeputeerde Staten in den vervolge tegen te gaan. Is de Tél. goed ingelicht, dan is het de bedoeling om in plaats van pensi oen een afloopend wachtgeld toe te ken nen, echter van niet langer dan 3 jaren. NIEUWE BURGEMEESTER VAN VELSEN. Ter vervulling van de vacature van wij len mr. F. L. J. E. Rambonnet, is bij Ko ninklijk besluit met ingang van 1 Mei be noemd tot burgemeester der gemeente Velsen mr. M. M. Kwint, mot gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burge meester der gemeente Zuilen. DE RADIORAAD. Eervol ontslag aan den heer man, die tereede secretaris is, zal tijdelijk bet secretariaat van item Radiora&d waar- 'Aftn den heer E. P. Weber Is eervol ontslag verleend als secretaris van den Radioraad. De beer Weber, die oorspronkelijk bij het Hoofdbestuur der P.T.T. werkzaam was, zal daar in een nieuwe functie wer ken teruggeplaatst. De heer De Gaay Fort- TEN PROOI AAN MISDADIGERS. door LOUIS TRACY. "1 ,«ur rit Maiklejohnft woej Wi fcfïiMk, .Bodoel )b b« partanMOtelid w» ">- tmshire?"' „Ja, de man die met jou samenspande om mijn aanstaande vrouw te ontvoeren" „Maar Reginald, hoe durf je....? „Ga alsjeblieft zitten, Helen en blaas niet soo hoog van de toren. Of geef i° er misschien de voorkeur aan dat Lord Donald bij dit onderhoud tegenwoordig te?" „"Wart een toon. Reginald tegen Atmij..«.r Ze bad een kleur als een pioenroos, van verbluftheid en verontwaardiging. Maar ze voldeed toch aan rijn verzoek., het verzoek, dat veel van een commando bad en zonk in een fauteuil. „Dat is verstandig van je, Helen; het te inderdaad beter dat Tower hier niet bij te. Hij zou 'n onplezierige douche krijgen dan die plons in de Theems kan zijn ge weest. Dus ik herhaal: waar zit Meikle- john? En waarom heeft hij met jou en mijn moeder geïntrigeerd om Winifred Barlett te laten verdwijnen?" ,.ltki!k weet het niet." Hij pe&eerde haar ontkenning. „Er moet natuurlijk een geweest." Je spreekt m raadselen. Reginald Door jou heb ik van het bestaan van bet meisje gehoord; ik heb het kind nog nooit in mijn teven gezien. Als je moeder zich met het geval bemoeid heeft, was het voor jouw bestwil Een cynische glimlach speelde om zijn mond. De koude blik sneed Helen Tower De reden van het ontslag schijnt te lig gen in een artikel van den heer Weber in „Het Haagse he Maandblad", over den mdio-omroep in ons land. DE KOLENTOESLAG STOPGEZET. De minister van sociale zaken, de heer Slotemaker de Bruine, heeft op een des betreffende vraag van het gemeentebe stuur van Amsterdam als zijn beslissing doen kennen, dat van heden af de kolen- toeslag aan de ondersteunden niet meer mag worden verstrekt. door de ziel; haar vrouwelijke intuïtie zei haar dat hij nijet alleen volkomen op ging in een andere vrouw, maar dat zij bet laatste restje van zijn sympathie bad verspeeld. En in haar wuft hart was al tijd een warm hoekje voor haar „eerste liefde" gebleven. „Wat voor macht heeft Meiklejohn over je, dat hij je naar rijn hand kan zetten?" ging Sir Reginald onbarmhartig voort. „Jeje hebt het reoht niet om op die manier tegen me te spreken," pro testeerde ze met geveinsde snikken. „Er bestaat een of andere duistere sa menspanning," hield de jonge man op koelen toon vol," en ik zal ontdekken wat hier voor gemeenheid achtersteekt. Mijn moeder was alleen maar juüie werktuig. Wat jou betieft, Helen, van jou was bet misschien alleen maar jalouzie, gekrenk te ijdelheid, maar Meiklejohn, die uitge sproken brave Hendrik, voert iets anders iu zijn schild. Wat? Dat is het punt waar het heele mysterie om draait. Er wordt beweerd, dat je man dien avond in het water getrokken is, omdat ze hem voor Meklejohn aanzagen. Zijn aanvaller is be kend als Voles. Dat zijn de gegevens, waarvan ik moet uitgaan bij mijn onder zoek. Kun jij me er iets naders van ver tellen?" „Geen syllabe." „Dan zal ik een beroep moeten doen op Lord Ronald." „Ga gerust je gang. Hg weet er even weinig van als ik." Sis Reginald dacht even na. Haar laat ste woorden maakten een onmiskenbaren indruk van oprechtheid. „Ik wil aannemen, dat je de waarheid spreekt" zei hij toen, kortaf. Vind je het mannelijk om mu onder miin eigen dak te komen beleedigen? Vind je het vrouwelijk om je hand te kenen voor dat laaghartige complot te gen een onschuldig jong meisie? Ik ral De Vrijheidsband. Ameide. Voor de afdeeling van de Li berale Staatspartij „De Vrijheidsbond" traden Dinsdagavond in café „Lekzicht", als sprekers op de heeren J. van Kleef, uit Dordrecht en Dr. de Haan uit Alblas serdam. De belangstelling was groot ener werd met zeer veel aandacht naar de woordvoerders geluisterd. De heer v. Kleef hield een rede in verband met de aan staande verkiezing en wekte een ieder, die verbetering in den huidigen toestand wil, op, liberaal te stemmen. Dr. de Haan be sprak de door de regeering gemaakte cri- siswetten, speciaal werden behandeld Ga maatregelen genomen voor veeteelt en lama bouw. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakten twee personen gebruik, die door den heer van Kleef op zeer oor- recte wijze beantwoord werden. Zwaar vee. Brandwijk. De heer J. Tukker behaalde op de Paaschveetentoonstelling te Deven ter met een vette koe een len prijs en op eenzelfde tentoonstelling te Apeldoorn ook een len prijs en de kampioensprijs. We meldden reeds eerder hot te Rottendam j behaalde succes. De beer Tukker had 5 koeien, dtie teea- I men ongeveer 6000 pond wogen. Een ken j ner gaf ons de verzekering dat in de Alblasserwaard of in de Krimpenerwaard geen tweede stal zoo te vinden was. De heer Tukker heeft de beesten verkocht te gen Paachen. Eén gaat naar de Gebrs. Ouwerkerk te Groot-AmmersStreefkerk, de ovenge gaan vorder hot land in. Giessendam. De gem. zangveróen. Vol harding, directeur de heer G. A. R. Noc- ken, van Sliedrecht, zal op" 2en Pinkster dag deelnemen aan het te Sliedrecht te houden concours en dan uitkomen m de afdeeling uitmuntendheid» De ©andidatenlijst dent A.-R. partij, voor den gemeenteraad is- als volgt sa mengesteld: 1 B. de Rooij, 2 A. Kersber gen, 3 T. van Dam, 4 D. Schakel, 5 A. Korevaar, 6 A J. van der Wiel, 7 T. Huisman, 8 G. Muilwijk, 9 D. Koppelaar, 10 F. Leenman, 11 J. ran Ballegoijen en 12 G. Schakel. De heeren D. Schakel eai A. J_ v. d. Wiel hebben thans voor genoemde partij fitting in den raad, terwijl de heeren A. v. Noor dennen en C. G. Westerhout rich niet meer beschikbaar stellen. De heer T. mn Dam heeft thans zitting voor Gieesendams Belang. Er is hier een reclaaseeringsveree- niging opgericht, waarvan de heeren B. de Rooij voorzitter ia. de heer A. J. Mid dag, secretaris en de heeren G. Tukker, A. J. van der Wiel en P. G. van Engen, leden. Op 18 Mei zal een speldjesdag wor den gehouden en gecollecteerd worden. A.R. Kiesvweeniging. Hei- en Boeicop. In verband met de verkiezing voor de Prov. Staten trad Vrij dagavond voor de Anti-Rev. Kiesvereen. in de bijz. school op de heer J. A. J. Jansen Manenschijn, lijstaanvoerder van genoem de partij. Het schoollokaal was tot in alle hoeken bezet toen de voorz tter van de kiesvereen., de heer P. Hildenbrand, na gebed de vergadering opende met een hartelijk welkom, inzonderheid aan den spr. en na een inleiding dezen hert woord gaf. De heer Jansen Manenschijn had als onderwerp gekozen „Stembusstrijd iu cri sistijd". Spr. besprak hierna in een hel der en duidelijk betoog de samenstelling en de bevoegdheden van de leden der Prov. Staten en gaf daarna een ruime uit-> eenzetting van verrichtingen en werk zaamheden van het college van Ged. Sta ten en Z.-H., het vele dat reed» tot stand gebracht is en nog te doen staat, voorna melijk ten opzichte van wegenaanleg, wa terleiding enz., dat allee werkverruiming geeft. Hierna besprak hij nog de werkwijze van verschillende tegenpartijen, voorname lijk die der Staatkundig Geref. Partij en de S.D.A.P. en gaf voorts een overzicht van het doel en streven dear Nat. Socialis tische Beweging. Hierna werd gelegenheid gegeven tot hert stallen van vragen, waarvan verschei- denen personen gebruik maakten, die al len door den spr. naar genoegen werden beantwoord. Na dankzegging door den voorzitter aan den spreker voor diens kernachtig betoog, sloot de spr. de vergadering met dankge bed. TERAARDEBESTELLING K. MAAT GZN. Langerak. Zaterdagmiddag had op de aigemeene begraafplaat» de teraadebestel- hng plaats van wijten den heer K. Maat Gzn„ die op Dinsdag tengevolge van een aanrijding iu deze gemeente, kort daarop ie overleden. Yete belangstellenden hadden reeds lang tevoren zich bij de Kerkstoep opgesteld om den overledene de laatste eer te bewijzen. Een groote schare familie leden, vrienden en bekenden, volgde de baar. Hierbij merkten wij op den heer G. B. Fortuyn, burgemeester; den heer W. A. van Hof, gem.-secretaris, leden en kas sier der boerenleenbank, het bestuur van „Een school met den bijbel", alsmede het voltallig onderwijzend personeel dier school. Nadat onder leiding run ds. J. 0. Mul der, Geref. predikant, aan het sterfhuis §en rouwdienst was gehouden, heeft, deze aan de geopende groeve nog het woord ge roerd en gememoreerd dat de afgestorvene een goed vader was voor zijn gezin en tevens een werkzaam aandeel heeft gehad op Christelijk terrein. Spr. dankte God voor al datgene, wat Hij ons in Maat ge schonken had. Vervolgens beeft <to burgemeester als voorzitter van den raad van toezicht op de boerenleenbank een kort woord gespro ken. Spr. begon met te zeggen dat Maat behalve een goed vader voor zijn gezin en niemand ontzien, Holen Iaat ik je in tijds waarschuwen. Dü» als je me kunt helpen, doe het dan." Zonder afscheidsgroet liep hij de ka mer uit Lady Helen beet zich op de lip pen en balde de vuisten ze was woe dend deze vijandigheid was wel het laatste wat ze van haar ouden aanbidder verwacht had. Toen ze een beetje tot kalmte kwam, liep ze naar haar schrijf bureau, ontsloot de lade en haalde er een brief uit, dien ze nog eens aandachtig overlas. Hij was van Mr. William Meikle john verzonden uit een hotel in Cro mer. Het parlementslid schreef het vol gende: „Waarde Lady Tower, De West-Afrika concessie is zoo goed als binnen. De onderteekening door het Departement van Koloniën kan thans iederen dag worden tegemoet gezien. Maar geheimhouding is thans noodza kelijker dan ooit. Spreek er met nie mand over dan met Jacob. De markt moet in onwetendheid gelaten worden dan kan hij zijn operaties rustig begin nen. In een week zouden de aandeelen op pari-koers kunnen staan en in een maand op vijf pond. Sein me twee woorden: „In orde", wanneer Jacob ■egt dat hij gereed is." „En in een maand vijf pond!" Tienduizend van deze aandeelen had William Meiklejohn aan Lady Tower be loofd 1 Hun nominale waarde was een pond «n op het oogenblik waren ze voor enkele schillings genoteerd. Vijftig dui- aend pond en meer zelfs! Wat een opluch ting zou het zijn. Dreigende eigenaars van modehuizen, onbeschaamde agenten van bookmakers, die afdoening Tan onbetaal de weddenschappen verlangden, schampe re „huisvrienden", die haar schuldbeken tenissen voor br dgcverliezen onder den neus duwden en zinspeelden op een ver zoek aan haar echtgenoot om aanzuive ring. Kt alles zou ze met één triumfaute- lijk gebaar aan den kant kunnen schui ven en ze zou nog genoeg, ruim genoeg, overhouden, om een reeks van jaren er verder op los te leven zooals het haar be haagde. Was zoo'n kans niet de moeite waard om ervoor te vechten? En Meik lejohn? Met hem hoefde ze warempel geen medelijden te hebben. Als prijs voor zijn hulp om een te toegeeflijk en te wei nig critisch regeeringsdepartement een concessie te ontfutselen, kreeg hij vijf aan deelen tegen rij één. Waarom was hij bang voor dat meisje? Aan de ontdekking van de reden daarvan kon nog wel eens een zoet extra winstje blijken vast te ritten. Maar onder de huidige omstandigheden bracht haar eigen belang mee hem te waarschuwen. Haar op-hol-geslagen jeugdvriend kon ge vaarlijk worden op een voor het welslagen van hun speculatie hoogst- onwenschelijk moment. Jacob had haar laten weten dat hij „gereed" was, geen half uur voor Re ginald was gekomen. Ze nam een vel pa pier en schreef een telegram: „In orde. Maar brief volgt." In dien „brief vertelde ze de hoofdzaken van haar onderhoud met Sir Reginald Carshaw. Maar zekere bijzonderheden liet se achterwege. Geen vrouw ter wereld er kent graag dat een man, van wien ze ge snoefd heeft dat hij aan haar voeten ligt, haar heeft versmaad. Na rijn visite bij lady Heten zocht Sir Reginald den plaatsvervanger ran Mr. Marshall op en gaf dezen functionaris een gedetailleerd verslag van de jongste ge- beurten ssen, dat prompt werd doorgeseind naar den chef, die vacantierust zocht aan een der Sehotsche meren. Informatie bij de Directie van het warenhuis had geen ander resultaat dan dat Carshaw vernam van de inmenging van een geestelijke, wiens naam in de opgaven van geen der i Engelsehe kerken bleek voor t« komen! Maar dese ontdekking bracht hem nog niet pijneUi verschillende zaken op christelijk gebied, zich ook bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt op maatschappelijk terrein. Hij was niet alleen bestuurslid van de Boerenleen bank, maar zelfs de oprichter daarvan. Het ia, aldus spr., wel zeer tragisch, dat de overledene, op weg zijnde naar een ver gadering van genoemde bank, zoo plotse ling nit het leven werd weggenomen. Spr^ eindigde met een „Rust zacht". Een zoon van den overledene heeft, mede namens zijn moeder en verdere familie-' leden, de aanwezigen hartelijk dank ge-> bracht voor hun medeleven bij dit plotse ling verscheiden van han geliefdon maat en rader. Tegen de vivisectie. f Sfiedrecht Woensdagavond hield mei Nelly Vertregt uit Dordrecht een lezing met lichtbeelden over vivisestie op men- schen en dieren. Mej. Vertregt hield eerst een korte inleiding, waarin zij op vaat hartstochtelijke wijze naar voren bracht! dat vivisectie een groot en onverantwoor-J delijk kwaad is van de tegenwoordige) maatschappij. In krasse bewoordingen en onder het vertoonen der lichtbeelden deél-j de spreekster mede, dat de vivisectie, dej oorzaak js, dat de geheele wereld een groot rieken huis en een groot sanatorium is geworden. Spr. beschreef het martelen der verschillende dieren, terwijl ze bij volle bewustzijn bleven, en zij zei, dat dil dierenmartelen in de laboratoria, kapitar- len verslindt. De vivisectie is een rooftocM op do volksgezondheid terwijl de viviseoj toren roovers zijn van het staatskapitaaLj Ook de vaccinatie was spreekster een) doorn in het oog en zij waarschuwde da ouders, hun kinderen te beschermen voor, serumvergiftiging en vaccinatie^ terwijl de natuurgeneeswijze werd aanbevolen. Sliedrecht. De heer G. deed aangifte van vermissing van een rijwiel, meric „Eris". De heer B. gaf kennis te zijn aan-, gereden door Y. Zqn rijwiel werd beech»» digd. De heer V. deed aangifte, dat ds banden van het rijwiel van rijn aooatje zijn vernield. Gevonden voorwerpen: Te bevragen bij: A de Keizer, Middenstr. 43 een oein-t tuur van een mantel; A. v. d. Waal, Rijs- dijkstr. 57 een kiuderhandscboen en een naairanseltje; G. de Groot, P. Rijsdijk- str. 19, een blauwe muts: C. Boer, D 93^ een portemonnaie, inhoudende f 8.20; F. v. Item, Oranjestraat 10, een wollen go- kleurde sjaal; B. v. Meteren, B 907, een hond; M. Kraayeveld, B 182, een glacé heeren handschoen; A Hagenaar, Haven- str. 53, een roeiriem; H. Onkruijt, A 3, een kinderportemonnaie; J. G. Hak, B 267, een boodschappentasch; F. A. Muil wijk, A 464, een rijw. bel. merk in étui; G. Korevaar, Havenstr. 1, een alpinomuts; H. Kras, A 159, een gebruikte heeren pantalon; M. Oskam, E 10 een roode cein tuur van een mantel; P. G. Volker, v, Lennepstr. 73, een psalmenboekje; Vak school, een rijw. bel. merk gemerkt A P. Kroon, A 416; Politic-bureau, een stem pelkaart ten name van Jan Visser. op Winifred's spoor. De theater-agent was nog in Parijs. Op zijn kantoor was bericht ontvangen dat zijn zaken in de „ville lu- mière" hem langer ophielden dan hij had gedacht en dat het nog wel een of twee dagen kon duren eer hij zou terug- keeren. Het personeel was niet in staat Sir Reginald een inlichting te geven waar hij iets aan had. Rusteloos dwaalde hij roétfl langs Meiklejohn's woning, door Henry Street, in de vage hoop iemand va» Winifred's belagers te zien. Maar zonder succes natuurlijk. Een telegram van juf frouw Goodman bracht de stereotype, trei terende mededeeling: „Geen nieuws". Maar even later kwam een tweede depê che en daar had hij méér aan. Zie was af komstig uit Inverness en luidde: „Kom mij hier opzoeken. Marshall- Door ervaring op zijn hoede, vergewiste de jongeman zich eerst of het telegram geen valstrik was. Maar Mr. Marshall's plaatsvervanger stelde hem gerust: de chel was in Inverness en hij had hem onmid dellijk op de hoogte gesteld van Sir Regi nald's mededeelingen. Hijzelf had ook be richt ontvangen van dit verzoek aan den baronet om naar het Noorden te komen. Sir Reginald gaf juffrouw Goodman in structies waar ze hem bereiken kon en vertrok met de nachttrein van Euston Sta tion. In de avondbladen die hij in zijn coupé las, zag hij de aankondig'ng van den verkoop van het meublair deT woning in Harley Street. Dank zij de bemiddeling van Mr. Sidgwick, was hij zoo gelukkig geweest direct een huurder voor het huis te vinden; Lady Carshaw zou met enkele dagen een flat in Kensington betrekken, Mr. Marshall doet onthullingen. Den volgenden dag werd Reg'nald Cars haw allerhartelijkst door den commissa ris in diens hotel in Inverness begroet. (Wordt vervolgd).

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2