NIEUWS IN PLAATJES Robinson blijft alle andere 'n heel stuk voor! «8» WAAHOA6 it mthl mm trekking nog een ge jaren te handhaven, hebben helaas gefaald. Van harte hoop ik, dat de krachten, die U thans nog rijke lijk bezit, U nog vele jaren toegemeten mogen worden Ook de heer Van *t Hoog dankt den ▼oorzitter voor de prettige samenwerking en de aangename vergaderingen. Spr. weoscht hem nog vele jaren toe, dat deze nuttig besteed mogen worden en ze de beste van zijn leven mogen zijn. Ook de overige leden wenachen den voorzitter nog vele jaren van welverdiende rust toe. De secretaris dankt den voorzit ter voor d ens vriendelijke woorden. Door de prettige samenwerking en goede ver standhouding werd zijn taak verlicht en kon hij zijn werkzaamheden regelmatig en met opgewektheid verrichten. Voor dit al les betuigt hij nogmaals zijn' oprechten dank, waarna hij zich gaarne aansluit bij de woorden der vorige sprekers. Hierna sluiting. Te Groot-Ammers. Groot-Ammers. De gemeenteraad ver gaderde 12 ApriL Voorzitter de heer G. B Fortuyn, burgemeester. Alle leden zijn tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering met gebed waarna de notulen van de vo rige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Verschillende in gekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat in gevolge een missieve van Ged. Staten de minister van binnenlandse he zaken een «niforme regeling beeft vastgesteld, be treffende de heffing van rechten, bedoeld in art. 21 der besmettelijke ziektewet. De minister kan er zich echter ook mede i «enigen indien aan de bestaande tarieven wordt toegevoegd f 1000 of meer, doch minder dan f 1500 10 pa B. m W. stel len voor in de verordening het tarief op te nemen, aooals dit door den minister is aangegeven, daar dit meerdere klaseen be vat en de verhooging dos meer geleidelijk zal zijn. De heer Oskam vindt de bestaande verordening voor de gemeente het voordee- ligst. De personen met hoogore inkomens kannen gemakkelijker een hooger tarief betalen, dan die met kleine inkomens een laag tarief. Dit voorstal wordt in stem ming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen (de boeren Oskam, De Vos en Zwart Voorspuij), waarmede het voorstel van B en W. is aangenomen. Vervolgens stelt de voorzitte r aan de orde een verzoek van Joh. Mourik, om van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein gelegen naast bet door hem reeds gekochte terrein aan het Bur gemeester Fortuynulein, lang 10.85 M. en breed 24.50 M-, alaoo groot 265.82 M2. a f 325 is f 863.93. B. en W. stellen den raad voor tot dezen verkoop te besluiten. De beer Fredrikze heeft ter plaatse bet terrein bekeken. Tusschen het aan te koopen gedeelte en het groene kruis ge bouw is een weg geprojecteerd, die door getrokken kan worden naar Graafland. Zooals de weg echter nu geprojecteerd is, komt deze uit precies in "het verlengde van den beetaanden weg en zal er een bocht in komen. Door één Meter in de breedte minder te ver koopen zal deze bocht voor een groot gedeelte komen te vervallen. Bij Rijk en Provincie doet men al het mogelijke om bochten in de wegen te voorkomen en hier wprdt de gelegen heid geschapen. Br moet ook met de toe komst rekening worden gehouden. Thans reeds na 6 jaren is de Uitbreiding onge veer vol gebouwd en het zal reeds spoedig noodig hlijken, dat deze uitbreiding ver groot wordt. De heer Zwart Voorspuij deelt mede, dat het thans te verkoöpen terrein juist groot genoeg is voor 2 woningen. Wordt dit dus iets kleiner, dan komt dit voor een kooper niet erg voordeelig uit. Weth. Boer zou niet tot verdere uit breiding willen overgaan, zoolang er nog bouwterrein aanwezig ia. De voorzitter merkt op, dat het hier geen wegen voor snelverkeer betreft, doch een tweede verbindingsweg tusschen den Hoogendijk en Graafland. Na stem ming wordt het voorstel met 5 tegen 2 stemmen (Fredrikze en den Besten) aan genomen. Het kohier hondenbelasting '35 wordt vastgesteld met 11 honden le en 10 honden 2e klasse Op diens verzoek wordt met ingang van 20 April a s. aan den heer G. B. Fortuyn, eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente. Als leden der schattingscommissie wor den benoemd de aftredende leden de hee- ren G. B Fortuyn, N. de Vos. G. Zwart Voorspuij en E. Bieshaar Overeenkomstig hot voorgelezen concept wordt vastgesteld de uitkeering ex art. 205, 6e lid der L. 0 Wet over 1934. Het afscheid. De voorzit!» r deelt mede de agen da voor deze vergadering te hebben afge handeld doch wenscht alvorens tot de rondvraag over te gaan, enkele woorden te spreken. Spr. deelt mode dat dit de laatste raadsvergadering is die hij heeft gepresideerd. Zooals reeds door hem in de vorige vergadering is medegedeeld hoeft hij aan H M. de Koningin met ingang van 20 April a-s eervol ontslag aangevraagd wegens hot bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. Het speet spr. zeer dit verzoek te moeten doen, daar hij zich nog Burgemeester G. B FORTUYN. volkomen in staat gevoelt om zijn ambt waar te nemen (wat ook inderdaad juist is). Spr. is er zeer dankbaar voor dat, zooals reeds uit de vorige notulen blijkt, door de wethouders pogingen zijn gedaan om hem nog enkele jaren in zijn ambt te handhaven, doch de minister van binnen- landsche zaken kon vanwege de conse quenties hem niet voor een herbenoeming voordragen. De 18 jaren dat spr. zijn amht in deze gemeente heeft bekleed, zijn de schoonste vah zijn leven geweest. Door de tegemoet komende houding die de raad steeds tegenover spr. heeft aangenomen, was hij in staat zijn ambt met opgewekt heid te vervullen. Zoowel de vergaderingen van B. en W. als die van den raad droegen steeds een aangenaam karakter en nim mer zijn er uit meeningaverschiUon on aangenaamheden ontstaan. Spr. is daar dankbaar voor. Onder zijn leiding heeft de raad o.a. besloten tot electrificatie en wa tervoorziening, uitbreiding Kom en ha- haventerrein. Zoowel de samenstelling van den raad als van bet ooilege van B. enW, heeft meermalen wijziging ondergaan. Al leen wethouder Broer en het lid de Vos, hadden beiden in 1917 reeds als raadslid zitting- De tijden die thans doorgemaakt worden zijn zeer moeilijk. Spr. hoopt, dat deze spoedig ten gunste mogen verando ren waardoor voor de gemeente en dus ook voor de raadsleden en hunne gezin nen weder normale tijden zouden aanbre ken. De gemeente Groot-Ammere zal spreker nimmer kunnen vergeten en hij zal nog dikwijls in gedachten in het midden van den raad vertoeven. Hij dankt allen voor d« aller hartelijkste wijze waarop hij steeds in de verschillende gezinnen ontvan gen. Tenslotte drukte spr. zeer ontroerd den raadsleden de hand ten afscheid. Hierna richt spr. eenige woorden tot den secretaris wien hij dankt voor de zeer goede verstandhouding en aangename sa menwerking. De belangrijke besluiten die de laatste jaren hier tot stand zijn geko men, brachten ©en omvangrijke admini stratie mede. Spr. dankt hem voor de cor recte wijze waarop steeds de administra tie is gevoerd en wenscht hem en zijn ge zin ook in de toekomst alle goeds toe. Vee volgens spréékt de voorzitter den gem.- veldwachter Hoop toe. Ook hem dankt hij voor de voortreffelijke wijze waarop hij gedurende zijn geheele ambtsperiode zijn betrekking heeft vervuld. Nooit was den veldwachter iets te veel en zelfs was hij steeds bereid verschillende werkzaamhe den te verrichten welke nu niet bepaald tot zijn amht als veldwachter en bode be hoorden. Spr. hoopt dat de veldwachter die ook over eenigen tijd zijn pensioen ge rechtigden leeftijd zal hebben bereikt, nog vele jaren van zijn pensioen zal kunnen genieten. Hierna dankt de burgemeester in welgekozen woorden den gemeente-ontvan ger, den directeur der Alblasserdamsche waterleiding, den heer Van der Loo, als adviseur bij de uitvoering der havenwer ken en den gemeente-opzichter, verder alle ambtenaren voor de wijze waarop zij hem steeds terzijde hebben gestaan en hem van voorlichting hebben gediend. Vervolgens komt wethouder Broer aan het woord. Spr. memoreert nogmaals dat de pogin gen in het werk gesteld om den voorzit ter in zijn ambt te handhaven, hebben ge faald en nu nog onverwacht het afscheid is gekomen, waarna hij een overzicht geeft van de belangrijkste besluiten, die gedurende de ambtsperiode van den bur gemeester zijn genomen. Gij waart niet alleen een burgemeester aldus spr., maar ook een burgervader, daar niemand tever geefs Uw hulp inriep hetzij dat U alhier zitting had of men aan huis bij U aan klopte. Mij tot tolk makende van de gehee le gemeente, zeggen wij U hartelijk dank voor alles wat gij voor Groot-Ammers ge daan hebt en wenschen U toe. dat Hij, die alles regeert en bestuurt, U vele jaren in goede gezondheid van Uw rust moge doen genieten Persoonlijk dank ik U voor de vele bewijzen van belangstelling en deel neming die U steeds jegens mijn gezin heeft betoond. Weth Damsteegt hierna het woord nemende, herinnert er aan. dat hij nog slechts enkele jaren lid van den raad is en dus ook no? sleéhts kort zitting heeft in de dagelijksch bestuur. Spr. dankt den scheidenden voorzitter en zijn mede-wet houders voor de zeer tegemoetkomende houding dis beiden steeds hebben aange- Robinson heeft vanaf het begin een groote voorsprong gehad op alle andere schoenmerken. De HoUandsche mannen en jongens hebben getoond de mooie en bovenal makkelijke Rc^insons te waardeeren. ledereen draagt ze tegenwoordig, omdat ze zoo correct staan aan de voet en omdat de pas vorm zoo ongelooflijk prettig is. En nu gaat Robinson zijn voorsprong nóg vergrooten. Ne zijn er immers de nieuwe, verbeterde Robinsons van de nieuwe fabriekI Fijner afgewerktnóg beter van leer en van pasvorm. Het is haast niet te gelooven - maar gaat U maar eens bij Uw eigen winkelier kijken. Hij zal U de nieuwe modellen graag laten zien. Ze zijn geweldig, die nieuwe - die goeie Robinsons I ROBINSON N.V. - NUMEGEN. iet steeds op het zoo/mede Robimon. nomen voor de wijze waarop zij hem steeds hebben voorgelicht, waardoor hij in staat werd gesteld zich gemakkelijk, in de ge meentezaken in te werken. Wanneer er eens verschillen waren van principieelen of zakelijken aard, waren er soms veel woorden noodig om deze tot oplossing te brengen. Steeds is dit echter in de beste harmonie gescried. De voorzitter mag zich in een goede ge zondheid verheugen, doch wanneer een maal de pensioengerechtigde leeftijd is bereikt, is hij aan den avond van zijn leven. In verband hiermede wijst spr. op de verlossing, die noodig is voor Tijd en Eeuwigheid en eindigt met de woorden: U hebt mijn vriendschap, ik vraag de uwe". De heer Zwart Voorspuij sprak hierna ongeveer als volgt: Ook mij zij het vergund aan het einde van uw ambts periode eenige woorden tot u te richten. Onnoodig is het, om alles naar voren te brengen, wat onder uw presidium is tot stand gekomen, doch op één punt wil ik een uitzondering maken, omdat daaruit duidelijk uw liefde voor onze gemeente blijkt Ik bedoel biermede de Uitbreiding van de kom der gemeente. Als voorzitter van de commissie, die ten doel bad plan nen uit te werken om te komen tot uit breiding van de kom der gemeente, hebt u tallooze vergaderingen moeten beleg gen en moest u dikwijls 's avonds door weer en wind naar hier komen om deze bij te wonen De uitbreiding is er echter gekomen. Gij hebt de kroon op uw werk gezien en uw naam zal tot in lengte van dagen aan deze gemeente verbonden blij ven, doordat een gedeelte dezer uitbrei ding de naam van Burgemeester Fortuyn- plein heeft verkregen Een actieve periode sluit zich achter u en wanneer gij straks de rolprent dezer 18 jaren aan uw oog ziet voorbijgaan, met al haar vreugde en vefdriet, dan spreek ik de hoop uit, dat gij in die rust met genoegen zult terugden ken aan uw geliefde gemeente Groot- Ammers. De heer Den Besten merkl op dat de gesproken wooiden zijn volle instem ming hebben Nu gij geroepen zijt ofq heen te gaan, worden de woorden der Hei lige Schrift weder bewaarheid, dat alles zijn bestemd en tijd heeft. Spr. hoopt, dat <k Allerhoogste, die alles bestuurt, dei* voorzitter ook de rust voor zijn gemoed zal schenken, die noodig zal zijn om straks in vrede met God te kunnen heengaan. OA den secretaris dankt de voor zitter voor diens hartelijke woorden. Door het werkzaam leven van den voorzit ter als voorbeeld, de zeer goede verstand houding en prettige samenwerking, kon den de administratieve werkzaamheden regelmatig afgedaan worden. Dit alles stemt tot hoögechting en dankbaarheid jegens hem, die tl^Ls aan het einde van zijn ambtsperiode 3F Spr. sluit zich gaar- na de vele jaren van arbeid, ook nog ve- ne bij de vorige sprekers aan. door hem le jaren van welverdiende rust toe te wen schen. Hierna volgde sluiting der vergadering. Dubbel jubileum. Hoornaar. De heer G. den Hartog te Overslingeland was dezer dagen 25 jaar voorzitter van Centraal Beheer der Cen trale Landbouw Onderlinge, terwijl de hee/ B. Slob Hz. te Hoornaar even lang plaatselijk lid was. Beiden ontvingen de zer dagen van directie en commissarissen een oorkonde en ieder een zilveren medail le. In die 25 jaar hebben beiden hun func- t e op uitstekende wijze vervuld. Drinkwaterleiding Alblasserwaard. Meerkerk. Vrijdag zijn in hotel Brug- huis geopend de inschrijvingsbiljetten in zake het leggen van de buisleidingen voor de ..Drinkwaterleiding de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden'. Ingeschreven werd als volgt: N.V Aannemings Maatschappij v.h L. van der Valk te Heemstede, massa f 149 870, perceel I f 21.700, perceel II f 30.070, perceel III f 47,900,'perceel IV f 42.590. J Mourik te Groot-Ammers nihil, f 22 730. f 49 757 f 64 50U f 53400. Jac W Rijns te Heerh-n perceel I f 36 431.40: J van Duren te Hardinxveld f 166 800. f 21 900 f 42 300. f 52 900. f 49.800; Teehn Bur J Scheepprs te Heerlen f 182.000. f 24.036. f 46 672, f 59.909, f 51.663. Visser Smit te Pa pend reoht f 137.030, f 19 382, f 35 702. f 44 743, f 30.223; W. v. d. Gieseea te Rot terdam en W. Kok te Bergambacht per ceel I f 12.760; N.V. A&nn. Mij. vJi. Fa C. de Ruijter te Amsterdam f 144.915, f 20.242, f 3T7.088, f 47.322, f 41.9»; Techn. Installatiebureau E. Heijink A Go. te Eibergen f 215 500, f 29.640, f 50.580 f 77.675, f 63406; N.V. „D« Toevoer" te Breukelen f 187 000, f flB.000, f 50 900, f 61000, f 52 400; Fa. Gebr. J. en J. L Broeren te Sliedrecht f 162.162, f 21.730, f 40.888, f 51.888, f 48200 Perceel I is gegund a^p de heeren W van der Giessen te Rotterdam en W. Kok te Bergambacht; de perc. II, III en IV aan de firma Visser en Simt te Papen- d recht. Hoog water. Sliedrecht Maandag 16 April, v.m. 3.35 uur; Dinsdag 16 April v.m. 4.20 uur; Woensdag 17 April v.m. 4.55 uur; Don- derdag 18 April v.m. 5.25 uur; Vrijdag 19 April v.m 5.50 uur, Zaterdag 20 April v.m. 6.45 uur; Zondag 21 April v.m. 720 uur. S.D.A.P. Sliedrecht De definitieve lijst Voor de gemeenteraadsverkiezingen is thans als volgt samengesteld: 1. A. W. Landgraaf; 2. P. Remans; 3. P K. Stam; 4. H. Sme ding; 5. G. A. de Rooij, 6. G. Noppen; 7. A. van Wijngaarden; 8. KI. Vlot; 9. A. Monster; 10. A. Boer, 11. J. Koevoets; 12. M. van Wijngaarden. 13 W. Blank voort Geslaagd. Sliedrecht. Onze dorpsgenoot, de heer J. M Visser, slaagde te Utrecht aan de rijksuniversiteit voor het doctoraal examen in de geneeskunde Kameraadschappelijk. Tienhoven. Zondagmorgen is de vis- scher Thur uit de Aart van Nesstraat te Rotterdam, doordat hij een duwtje van een kameraad kreeg, van de pont gevallen, met het gevolg dat de man bewusteloos bleef liggen. Dr Donker constateerde een lichte hersenschudding. De man werd bij den veerman v. d Berg binnen gedragen en is 's middags per auto naar Rotterdam vervoerd. Palmpaaschtentoonstelling te Arnhem geopend. Zaterdag is in het Openlucht Museum te Arnhem een Palmpaaschtentoonstelling geopend door den voorzitter. Generaal Majoor b.d. F. A. Hoefer (X). Rechts op de foto de Commissaris der Koningin in de Provincie Gel derland, Mr. S. Baron van Heemstede. De bultenlandsche staatslieden, die aan de confe rentie te Stress deelnemen, hebben een bezoek ge bracht aan het monument van Generaal Cadoma. Chris Berger startte Zaterdag voor de eerste maal op de Vekabaan te Amsterdam. De censuur in Abessinië is op het oogenblik zóó streng, dat deze foto gesmokkeld moest worden. Zij geeft een duidelijk beeld van den opgewonden toestand in dit land, want ofschoon Italië heeft ontkend, een offensief tegen het Afrikaansche keizerrijk te openen, hechten de zwarten hieraan weinig geloof. Soldaten van onge regelde troepen in de nabijheid van de hoofdstad des lands, Addis Abeba, zwaaien geestdriftig met hun ouderwetsche geweren. In den .taat Santa-Féé ligt de oude Indlanenatad Tao„. waarvan de woningen. Pueblo's genaamd, terraavormig afla opga- bouwd. Man behoeft slechts de ladders op te halen om het huis in staat van verdediging te brengen, Mrs. Dulcic Wilde-Rice arriveert met haar .Borzois" *.e Londen, waar de honden mee zullen dingen naar het kampioenschap van de Kensington Club in Crystal Palace.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4