Alleen voor Vrouwen Gemengd Nieuws Van Rondom Plaatselijk Nieuws EEN NIEUWE INDUSTRIE TE HARDERWIJK. HET BESTELLEN VAN PATBONEN. Ite prijs onzer patronen ia f 0.48 voor kinderkleeding en f 0.58 voor japonnen en mantels Patronen van enkele rok of Uoose koeten f 0.40. Men kan het bedrag m poetzegfla of per postwissel overma ken aan de Moderedactrice, Muzenstraat B, te Den Haag. V kunt ook gireeren op postrekening 101919 ten name van „Den Knippatro- nendienst" te 's-Gravenhage. Voor uitste kende pasvorm wordt ingestaan, indien men juiste boste en heupwijdte opgeeft. VOOILIA ARS JAPON. 1509. Hist materiaal voor deze japon ie ge- knpnmeerde kunstzijde, waardoor altijd •en aardig, gekleed geheel wordt verkre- 08O, aaifjt ba de eenvoudigste middelen. ONDERJURK JE EN BROEKJE. 1510. Van kleine lapjes gebloemd crêpe of lingerie battist kunnen we aardige onder- jurkjes en broekjes maken, die een pas send geheel gevat. In de onderjurk wordt een flinke breede aoom gemaakt, terwijl de onderkant van onderjurk m broekje afgewerkt Het lijfje van do onderjurk te glad, ter wijl bet rokje een weinig klokt Patriman voor meisjes van S0 jaar a BESCHUITSCHOTELTJE. 1 pak groot© ronde beschuit vijf d.L. melk, 30 'gram boter, 3 eieren, mespunt zout 85 gram enstardpoeder, 1 kopje vol gehakte noten, 50 gram bruine suiker (ruim). De eustardpoeder wordt in 1 kopje koude melk opgelost. De eierdooiers wor den geklopt an bij het custardpapje ge voegd. De rest van de melk wordt ge kookt wrat bijgevoegd «n suiker, daarna wöflpït een deel van de warme melk met een dun straaltje met de custard en eie ren vermengd, en dit weer terug gedaan in de pan, daarna weer tot kookpunt ge bracht, voortdurend roeren en niet door laten koken om bet schiften van de eieren te voorkomen. Pan' van het vuur, een deel van de boter door de Ha roeren «n de rest gebruiken om een vuurvaste schotel goed m te vetten. De near stijf geklopte eieren worden eveneens door de via ge roerd en in bet schoteltje wordt aDe be- schuitkruim gedaan, hierop komt het vul sel, dat bestrooid wordt met de gehakte noten en in den oven geplaatst wordt ge durende een half uur. GEKOOKTE EIEREN MET TOMATEN SAUS. 6 eieren, 1 klein uitje, 1 laurierblad, zout, 30 gram bloem, 3 tomaten, 40 gram boter, 1 kruidnagel, peper, water. De tomaten worden gekookt met het ge snipperde uitje, laurierblad, kruidnagel, zout en peper en als se gaar zijn, worden de kruiden verwijderd en tomaten en uitje 1509 Bet bovenst okje beeft een aardige kraag At een mooie gebogen lijn aan de onder zijde heeft en in vrij scherpe punten valt AÏb «enige garneering wordt een vlindertje uan Ent of fluweel aangebracht. De blou- m mouw te afgewerkt met een smalle manchet. De rok bestaat uit vier banen, te glad om de heupen en wordt even on der de kniehoogte wijder. Smalle ceintuur om bet middel met eenvoudige gesp. Het patroon kan geleverd worden Lm. maat 48 a f 0-58. JONGEDAMES-JAPON. 151L Jeugdige figuurtjes ren er *t aardigst uit met de meest eenvoudig japonnetjes. Ons model kan zoowel van kunstzijde als wallen mousqfine of een fantasiestofje AR RON DISS EME NTS RECHTBANK TE DORDRECHT. Uitspraken. De rechtbank deed uitspraak in de vol gende zaken: T. J. v. d. S., expediteur, oud 35 jaar, wonende te Werkendam: Overtreding Motor- qn Rijwielreglement. Eisch beves tiging yan bet vonnis, zijnde f 20 boete, subs 10 dagen hechtenis. Uitspraak con form. G. H. W., oud 36 jaar, bakker, wonen de te Gorinchem: Overtreding der ar beidswet. Eisch 5 dagen hechtenis. Uit spraak conform. A. B., oud 26 jaar, typograaf wonende te Gorinchem: Overtreding motor- en rij- wielwet. Eisch bevestiging van het von nis zijnde f 6 boete subs. 3 dagen hechte nis. I. herbergier, oud 44 jaar, wonende te Hoog-Blokland, wegens het tappen tijdens een kerkdienst. Eisch bevestiging van het vonnis zijnde f 0. 50 boete suba 1 dag hechtenis. Uitspraak conform. G. B., koopman, oud 34 jaar, wonende te Nieuwland: Overtreding Motor- en Rij- wielwet. Eisch: bevestiging van het von nis, zijnde f 5 boete subs. 5 dagen hech tenis. Uitspraak f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis. D. B., koopman, oud 47 j, wonende te Sliedrecht: koopen zonder te betalen! Eisch: vrijspraak. Uitspraak conform. DE MOORD OP DEN POLITIE COMMISSARIS. Verdachte tot 12 jaar veroordeeld De Rotterdamse We rechtbank heeft den 52-jarigen gedegradeerden hoofdagent van politie uit Sch'edam, den heer G. G. v. d. K., die op 1 December commissaris F. Ellenberger heeft doodgeschoten, wegens opzettelijken doodslag onder bezwarende omstandigheden veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Het O. M. had 20 jaar gevangenisstraf geëischt. 1512. Do genn primeerde voorjaarsja pon heeft een aardige, klokkende pelerine; de hals is niet te diep uitgesneden, terwijl een smalle ja bot tevens als garneering ia aan gebracht De rok bestaat uit twee banen en heeft een diepvallend pun tig voorstuk, waardoor de rechte lijn van de breede voorbaan onder broken wordt De rok is aangeslo ten en heeft aan het ondergedeelte der zijnaden zooveel ruimte aan geknipt, dat hij even klokt. Patronen verkrijgbaar tm. maat 48 a f 0.58. 1513. Het japonnetje, dat van een ge ruite voorjaar»- of zomerstof ge- maak]; is, is uiterst sober gehou den dn is bijzonder geschikt om in huis of op kantoer gedragen te worden. I De gladde mouwen z£jn «eer een voudig en practisch, terwijl de boog opgeknipte hals een omliggende kraag heeft. Sluiting midden voor met kleine ronde knoopen. Twee- baansrok, waarvan de vóór- en achterbaan een naar binnen ge vouwen plooi heeft die tot op 90 c.M. van den onderkant af opge stikt wordt. Patronen t.m. maat 46 verkrijg baar a f 0.58. gemaakt wc n. De korte vlindermouw te aan h» geknipt, dat een puntig •eknip' neeft Aan de zijkanten der 'halsu ug is taflint aangebracht, dat te e<> .te strik gelegd wordt. T uit vier banen met lichte klokken aj .uderzijde, ceintuur met gesp. i'a tronen tm. maat 42 a f 0.58. 7 VIERDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT, Schoonhovcwzcht Courant VRIJDAG 18 APRIL 193» door JAN KIJKUIT. De benoeming in Haastrecht en de opwinding in Noordeloos. Tante zat voor 't venster en draaide en kee/de een brief om te trachten de daarop staande teekenen te ontraadselen. „Vischkop i» een beste vent" zuchtte ze, terwijl ze even rustte van den inspan- nenden arbeid, „maar hij moest geen brie ven schrijven. Jod, probeer jij er je oogen m je vernuft eens op." Jod nam den moeilijken brief en begon hardop te lezen: „Beste vrienden, naar aanleid ng daar ik over schreef daar uedele zoo over mocht zeggen en genoegelijke Jod blikte wanhopig naar mij en ik nam den mysterieusen brief over. Wat ik zag was nog veel erger dan wat ik van Jod bad gehoord. Nu zag ik de zonderlinge spelling en de verwrongen letters voor mij. De eerste zin, die Jod tamelijk vlot had voorgelezen, stond aldus geschreven: „beste vr enden na aanlijdig daar A over schreev daar UEDele Zooover mogt Zegge in geNoeglijken „Tante," Zei ik, „dat is een ernstig ge val, dat we nauwgezet moeten onderzoe ken. Geef mij een uur van stille afzonde ring en ik breng u de oplossing Zoo deed ik. Op mijn kamer onderwierp ik den brief aan alle systemen van onder zoek. Ik las hem gewoon, ondersteboven, voor een spiegel, onder een vergrootglas. Ik toekende eenige lettere en woorden na en na 3 uur van ingespannen arbeid had ik de oplossing gevonden en rende jui chend naar beneden. „Heureka," riep ik, „ik heb t gevon den. Luister maar: „Beste vrienden. Naar aanleiding daar ik over schreef daar Uedele zoo over mocht zeggen en genoege lijke uren bij m heeft door gebracht zoo geef ik met gepaste hoogachting te ken nen, dat aladat de Graaf is gekozen en Jansen en do voorzitter wil vernietiging van de kroon. Zo wil ik n schrijven, 't welk doende met gepaste hoogachting, Be ne vriende, vischkop." „Ik begrijp er uit," zei tante naden kend, „dat de Graaf is gekozen en dat Jan sen en de voorzitter de kroon willen ver nietigen. Welke kroon zou dat zijn?" „Neen, tante," hernam ik, „ik breng n een volleige oplossing en geen halve. Eerst heb ik n den tekst gegeven en nn geef ik de verklaring. De inhoud van den brief overgezet in voor ons begrijpelijke termen moet aldus luiden: „Beste vrienden. Naar aanleiding van de genoegelijke nren, die ik bij u heb doorgebracht en het gesprek wat wij toen hadden, wil ik schrijven dat gekozen zijn de Graaf en Jansen. De voorzitter van den gemeenteraad heeft dat besluit van de benoeming van Jansen ter vern'etiging voorge dragen aan de Kroon." „Nu ben ik er," jubelde tante. „Dat was dat geval waar hij alles van verteld heeft, over die benoeming in Haastrecht." „Ik ben er niet," zei Jod, „want we weten toch niet hoe dat daar nu is afge-1 loopen, want aan die namen alleen heb ben we niet genoeg." „Jij hebt £pen detective-talent," voegde Jod toe, „ik wel. Ik begrijp nit de brief van Vischkop het geheele geval. De Graaf moet benoemd zijn tot opzichter, want Jansen is meen ik de zoon van een wethouder „Jij bent me ook een detective van lü- me-vestje," juichte Jod. „Ik weet zeker dat de katholieke wethouder van Haast recht Van den Berg heet." „Kijk Teun eens," riep tante op dat oogenblik. We keken naar buiten en zagen Teun aankomen, als éen locomotief dampende en even fier en bijna even snel voorwaarts snellend. In* een rookgordijn trad hij bin- „Weet je waar ik ben geweest? In Haastrecht, mannen. In een auto! Asje blief!" „We keken hem vol eerbied aan en tante informeerde of hij zijn spaarduitjes wilde opmaken. „Neen, Bet," antwoordde Teun glunder, „daar ben ik te sl m voor. Ik rijd in een auto die me niks kost. Ik wandelde op de Binnenweg en daar kwam een sjieke auto aan. die vlak bij me stopte en daar riep iemand: „Hé, Teun, rij je mee? 't Was die jongen van Vermeulen, d'e de wagen van zijn vader had geleend. Nou ik wou wel en we reden in een vaart naar Haastrecht en daar liep warempel Visch kop over den weg. Ik riep en geloof maar dat ie stom was dat ik in een fijne auto naar bem kwam. We mosten natuurlijk bij hem binnen komen en een kop koffie drinken en zoo en Ven ben ik weer even tijm teruggereden n-ar hier „Je ziet er uit als een mill on air," zei ik. Teun glom als een gepoetste kraan en JÉDC voort: „Vteefakop vertelde me nog dat te jnfce een brief heeft geschreven over de benoe ming, waar alles in staat." „Ja, alles," zei ik spottend. „Jansen uit Haastrecht is met 5 van de 7 stemmen benoemd tot gemeente-op zichter, maar de burgemeester is het daar mee n et eens en hij zou dat besluit voor dragen voor vernietiging. Er is bij d e benoeming nog iets gebeurd wat je niet veel zult zien. Een van de wethouders, meneer Meijer, vroeg aan den voorzitter of hij wilde aanteekenen dat hij niet op Jansen had gestemd, Dat kon natuurlijk niet, maar intusschen was die stem open baar geworden." „Wat is die wethouder?" vroeg Jo8. „Ik geloof kaashandelaar," antwoordde Teun. „Neen ,ik bedoel van welke partij?" „0, hij is anti-revolutionair." „Zoo, dan zou de afspraak over de be noemingen tusschen katholieken en anti revolutionairen wel eens kunnen gaan ha peren, als nu de anti-revolulionairön te gen de benoeming van een katholiek heb ben gestemd." „Ja, vertelde Teun, en dan had meneer Broere in den raad nog gezegd dat een van de wethouders aan de sollicitanten ge vraagd had van welke r'chting zij waren." „Mag dat niet," vroeg tante verbaasd. „Je mot als wethouder toch zeker weten wat e in de gemeente brengt, 't Kan wel een bolsjewiek zijn of een andere bommen- gooier." „Het hangt er maar van af Iroever de vragen gaan," meende ik. „Dan moet je eens lezen hoever de vra gen wel gaan in Noordeloos," wierp tante tegen, „of eigenlijk waren 't geen vragen, maar gezegdes. Die meneer Kooijman daar is een „Een bolsjewiek of een bom men gooier?" vroeg ik. „Neen, dat niet, hij is van huis uit li beraal. Ik ken hem wel, hij kan zijn eigen mirakels opwinden. Eerst heeft hij zijn eigen als een schorpioen zoo kwaad ge maakt over een oprit die niet verbeterd was en toen riep hij dat de voorzitter de kous op zijn kop zou krijgen. Dat vind ik verkeerd. Een burgemeester heeft geen kop, maar een hoofd. En toen wier i« woe dend over een boom die over de Giessen- stroom had gelegen als brug en die het dagelijkseh bestuur had Jaten wegfialen en over een huis dat B. ep^W. hadden laten vervallen en over de verbouwing van de secretarie, waaraan Hoornaar en Blok land niet genoeg hebben bijgedragen naar de meening van Kooyman." „Dan mot ie toch zeker bij die gemeen ten zijn," mompelde Teun. „Kooijman zegt dat de burgemeester ge zegd had dat die gemeenten f 400 zouden bijdragen, maar toen de burgemeester aap 't woord kwam, ging hij er ook op los. Hij vroeg of Kooijman soms bad zitten slapen en dat hij de voorz'tter al leen heeft verklaard dat hij zou probee- ren om dat geld los te krijgen. Toen werd Kooijman nog feller en hij riep, dat als de burgemeester een flinke kerel was, hjj dat geld er zelf bij zou leggen en daarna trok de voorzitter weer v^n leer en be loofde dat hij een voorstel zou indienen om de raadsleden geheimhouding op te leggen over een geheime zitting en dat, als mijnheer Kooijman weer uit de gehei me vergadering zou praten, hij beboet zou worden. Als Kooijman nog kwaaier kon worden dan werd ie 't toen hij schreeuwde dat de wethouders de zaak opzettelijk ver draaiden en toen sloot de voorzitter de be sprek ng daarover. Ik vind 't aljijd ver keerd die herries en ruzies in de gemeen teraden. De leden mosten l;ever bedenken dat het aanzien van de raden toch al ge noeg te lijden heeft." „Ja," bevestigde Teun, „in mijn jon ge tijd was lid van don raad een eeretiftel. Wat 't nu is zal ik maar voor 'me houden." RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE DORDRECHT. Aan dé Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht nebben aan het einde vafi den cursus eeu einddiploma ontvangen de heeren T. Bikker, Noordeloos; D. Bouman, Blaricum; B. Groenenboom, Ridderkerk; G. de Groot, Noordeloos; J. A. H Jas, Dubbeldam, S. Kooyman, Giessen-Nieuw- kerk; J. Maasdam, Numansdorp; D. van Raalte, 's-Gravenhage; G A. RTetveld, Mijnsheerenland; B. Rozendaal, Giessen- Nieuwkerk; J. Schakel, Giessen-Oudekerk; A. Visser, Zegwaart. Geen blijde thuiskomst Albiasserdam. De heer G Wildschnt, die zich per rijwiel naar zijn woning zou begeven, werd aangereden door een melk- auto van de zuivelfabriek de „Graaf stroom". Hij botste tegen de auto op met het gevolg, dat hij enkele meters werd mee gesleurd en enkele hoofdwonden opliep, die, na voorloopig behandeld te zijn, door een E.H-B.O.-er n^der werden verbonden door dr. T. A. Hooftman. Het rijwiel werd geheel vernield. De laatste weken werd in de Ned. Herv. Kerk aan extra giften voor kerk en diaconie ruim f 110 gecollecteerd. S. D. A. P. Ark el. Voor de S.D.A.P. afd. Arkel, sprak Maandagavond in café Maurikmej. J. SmitsPietere uit Dordrecht. Na de rede werd een tooneelstuk opgevoerd in twee bedrijven. De rede en de inhoud van het tooneelstuk waren bedoeld als propa ganda voor de verkiezingen voor de Sta ten en den gemeenteraad. Voor hen, die steeds in aanmerking zijn gekomen voor het bekomen van vleesch en gehakt in blik, is ook gelegen heid voor het betrekken van goedkoope haring. Aanvragen daartoe te richten tot den gemeente-veldwachter. Ged. Staten hebben de gemeente-re kening 1933 teruggezonden met enkele aanmerkingen en vragen alsnog toelich ting daarop. Giessendam. In de zaal van den heer D. Versteeg is een openbare vergadering gehouden van den Provincialen Bond van Geitenfokvereenigingen. Na een lezing, die gehouden werd door den landbouwleeraar den heer Roest van Den Briel en den heer De Jong van Den Haag, werd besloten, voor Sliedrecht een afzonderlijke afdee- ling op te richten. Zestien aanwezigen gaven zich als lid op. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. van den Dool, tot se cretaris de heer J. S. A. Toledo en tot penningmeester de heer J. Versteeg. B. en W. hebben besloten, de stem ming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad te houden op Maandag 17 Juni, Giessendam. Voor rekening van den heer P. de Vos zal aan het einde van de Oranjestraat een boerenhofstede worden gebouwd. De kunstschilder A. van Benneknm houdt deze week in den kunsthandel vttn den heer J. H. Knierum te Gorinchem, een expositie van zijn doeken. Bij den agent der arbeidsbemidde ling staan nog 223 personen als werkloos ingeschreven. Het aantal neemt thans weinig Op ImL I Peursum. Dezer dagen sloeg het, v» een zoogenaamde „rolwagen" bespannen paard, van den landbouwer J. K. op hot. Behalve K zat ook zijn dochtertje op den wagen, dat hij echter tijdig in veiligheid kon brengen, waardoor het kind geen let sel bekwam. K. zelf liep een gekneusden enkel op en zal wel enkele dagen rust moeten houden. Het paard- wd spoedig tot staan gebracht LandbouwhuishoudschOol. Giessen-Oudekerk. ^foepsdagmu •werd de eindles gegeven (ten de leerlin gen der landbouw huishoudschool, die de school gaan verlaten. Tegenwoordig waren behalve de commissieleden, 400k de burge meester van. Giessen-Niouwkerk. Nadat de leeraren(essen) geruimen ttfd vragen aa9 de leerlingen hadden gesteld, welke keu rig werden beantwoord, werd bij monde van den voorzitter, den heer P. Schakel, Adr.z. een 25-tal diploma's uitgereikt. De nieuwe cursus vangt aan op 1 Mei. Meer dan diamant Giessen-Ouderkerk. Zondag hoopt het echtpaar M. SchreudersD. Peursum den dag te herdenken, waarop het voor 65 jaar in den echt werd verbonden. De man is thans 85 en de vrouw 86 jaar oud. Bei den verkeeren nog in een goede gezond heid. De vrouw heeft twee maanden ge leden een operatie moeten ondergaan, maar is die moeilijkheden bijna geheel te boven. De heer Schreuders gaat, zooals hij al zoovele jaren heeft gedaan, nog steeds tweemaal per weck er op uit om zijn klanten te scheren, terdrijl bij, daar hij tevens visscher van beroep is, des zo mers nog gaat visschen in de Giessen. Reeds zijn vier geslachten van deze fami lie in leven, waarvan de oudste van het 4e geslacht bijna 20 jaar oud ia, zoodat de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat de oudjes het nog mee zullen maken, dat in de familie vijf geslachten in leven zijn. Uit het huwelijk werden 13 kinderen ge boren, van wie nog 9 in leven zijn. Voorts zijn er 40 kleinkinderen en 42 achter kleinkinderen, van wie een kleinkind in Curasao verblijf houdt. Evenals bij de herdenking van hun zilveren, gouden en diamanten bruiloft, zal het dit echtpaar ook bij dit zeldzaam voorkomend huwe lijksfeest niet aan belangstelling ontbre ken. Spoorloos vtrdwenaa. Giessen-Oudekerk. Sinds Maandag is de 76-jarige A. V. spoorloos verdwenen. Daar men alles ai heeft geprobeerd om hem te vinden, zonder resultaat, wordt het erg ste gevreesd. Goudriaan. De Dinsdag gehouden Em- mabloemcollecte heeft f 14.40 opgebracht. De melkslijters hebben den prijs der melk van 6 tot 5 cent per liter verlaagd. Wielerwedstrijdsn. Hardinxveld. Omtrent de wielerwedstrij den op het terrein vap de Hard. Boys te Boven-Hardinxveld, kunnen we nog me- dedeelen, dat het terrein zal worden ge opend om 1 uur. De wedstrijden vangen aan om 2.30 uur. De renners vertrekken om 10 uur vanaf het Papendrechtsche veer m arriveeren om pl.m. half twaalf. Zij vormen een groef ven pL*. «0 man. DALENDE VALUTA STIJGENDE PRIJZEN. PRIJZEN BLIJVEN STIJGEN yu os aeoeERiNo De prijzenthermometer blijft In België maar stijgen En dus den armen consument Voortdurend meer bedreigen, 't Is voor het Belgische bewind Geen prettige sensatie, Maar het vloeit heel natuurlijk voort Uit de devaluatie. Nu spant men alle krachten in Om 't stijgen wat te remmen En daarmee 't koopende publiek Wat rust'ger te stemmen. Helaas, Al wat men ook probeert, Het wil maar niet gelukken Om met succes het prijsniveau Maar iets omlaag te drukken. Het is voor ons een wijze leee Wij kunnen hieruit leeren Dat prijsverhooging samengaat Met het devalueeren. Dit kan tóch niet bet middel zijn Om uit de put te raken; Men maakt de toestand niet gezond Door *t geld eerst ziek te maken! Met de voorbereidingen is men de ge heele week reeds bezig. Het terrein, dat onmiddellijk bij de Buldersteeg ligt, is keurig versierd. Er is gelegenheid voor de Vrerkloozeii om voor f 0,15 de spannende wedstrijd van bekende renners bij te wo nen. Uit de omstreken van Hardinxveld wordt veel publiek verwacht Hardinxveld. Bij de op 15 dezer gehoe- den herkeuring van trekhonden, werden 10 honden gekeurd, waarvan 9 werden goedgekeurd. De keuring geschiedde door de gemeente-veldwachters Boe en Houkea daartoe bijgestaan door den heer J. En- nik, inspecteur van de vereeniging tot be scherming van dieren Ie Voorburg. Pas ep voer de politiek. Hoornaar. Bij den landbouwer A. Blok land, die eenige reclame op zijn schuur had geplakt voor de verkiezingen, heeft men 's nachts den geitel van de schuur op die plaatsen dik met bruine teer be smeerd. De schuur was grijs geverfd, zoo dat de grap nog «en schadepost be tee kent. B| het uitwijken. Molenaarsgraaf. Maandagmiddag moest een personenauto uit Noord-Holland uit wijken voor den wielrijder v. V. uit Brand wijk, die op den Damscheweg kwam aan rijden De auto, die veel vaart had, ge raakte hierdoor in de sloot. De fiets van v. V. werd ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De gebrs. van Engelen hebben den auto op het droge gebracht, waarna hij door den heer Romeijn te Ottoland is weggesleept. De muziekvereen. „Graafstroom'» Fanfare" zal Zaterdagavond te Schoon hoven uitkomen op het solistenconcours. Geleden leed. Nieuw-Lakkerland. Zooals reeds gemeld zijn alle boo men langs den Middelweg ge rooid, omdat ze door iepziekte waren aan getast. Thans zijn aan weerszijden linde- boomen geplant, waardoor spoed'g de weg weer in schoonheid zal toenemen. De zangvereeniging „Amicitia", die op het nationaal concours te Lekkerkerk op 10 Juni in de 3de afdeeling zal uit komen, zal als verplicht nummer uitvoe ren: „0, Stille Nacht", composit e van W. F. Kools. Als vrü nummer is gekozen: „Morgenzang" van J. P. J. Wierts. Niet zee bedoeld. Noordeloos. De koopman A. Rietveld, die zijn boot geladen had met zakken turf zag zijn bootje in de diepte verdwijnen, hetgeen heel wat extra werk beteekende voor alles weer boven water gehaald was. Van de lichting 1936 is de dienst plichtige A .de Jong Gzn. tijdelijk onge schikt verklaard. Noordeloos. De ijk en herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op Don derdag 9 Mei en Vrijdag 10 Mei in 0. L. School. Ged Staten hebben goedkeuring ge hecht aan het raadsbesluit tot heffing van 150 opcenten op de personeeie belasting. De fok- en controlevereen. „Vol Moed" heeft den vereenigingsstier „Nor man" verkocht aan 3 veehouders uit de Giessenstreek. Boomenkwestie. Schelluinen. De gemeente Gorcum was dezer dagen begonnen met opnieuw hoo rnen te planten aan den Haarweg. Eenige aldaar wonende landbouwers, van mee ning zijnde dat boomen langs een weg na- deelig zijn voor hst wei- of bouwland, dat er naast ligt, hebban ach hekteagd bij het bestuur van den polder „Het Land der zes Molens". Aan dit beetuur had men toestemming voor den aanplant moeten vragen. Het polderbestuur heeft nu aan het ge meentebestuur van Gorcum medegedeeld, dat de verdere aanplant van boomen ge staakt moet worden en dat de reeds ge pote exemplaren vóór 1 Jan. 1936 ver wijderd moeten worden. De laagste. Sliedrecht De heer A. Brandwijk me hier waa voor f 10.848 laagste inschrijver voor het afbreken van vier panden aan het Papeterspad te Dordrecht en het bou wen van twee beneden- en drie bovenwo ningen met bijbehoorende werken. Streefkerk. Bij de verhuring van drie perceelen hooigras, bestaande uit de mo lenkaden van den polder Streefkerk c.a„ was de opbrengst f 42.00 (vorig jaar f 41) Een schadepost Jaarsveld. Het mooie weer van Maan dag deed vele veehouders besluiten hun vee in de weide te doen. De heer Br was daarmede niet zeer gelukkig; toen hij en kele uren later ging kijken, kwam hij tot 'de minder aangename ontdekking, dat een zijner beesten dood lag, waaraan vermoedelijk een al te gr00te dartelheid wel niet vreemd 0a.l zijn. Rheumatische pijn in beide beenen. Alle pijnen nu geheel verdwenen. Deze dame uit hot noorden vaa om» land had hevige pijnen in de beide bee nen; na gebruik van twee flacons Kru- schen Salts waren de pijnen totaal ver dwenen. Lees slechts haar brief: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen vijf passen kon loopen. Ver schillende middelen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuurlijke geneeswij ze en verder in Augpdtus veel zonneba den. Niets heeft eenige verlichting gege^ ven. Toen werkelijk ten einde raad, heb ik een potje Kruschen Salts gekocht en geregeld volgens voorschrift ge-7 bruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee flacons te hebben gebruikt laten weten, dat alle pijn absoluut verdwenen is. Zeer gaarne zend ik U dan ook dit schrijven, om ook anderen te overtuigen, dat Kru schen Salts schitterend is". Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek,- ischias, enz., vin den bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid van het bloed door opgehoopte afvalstoffen. De zes zou ten, waaruit Kruschen Salts is samenge steld, sporen nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor urino- zuur en andere onzuiverheden worden verwijderd en aldus*de oorzaak van het lijden wordt weggenomen. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, en voorgoed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het natuurlijk recept voor een volkomen inwendige zuiverheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten A 0.90 en f 160 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handelsmaat- schappij Amsterdam voorkomt (Adv.) 4

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4