NIEUWS IN PLAATJES GEMEENTERAADSVERGADERINGEN Jaarsveld, Leerbroek, Lopik, Schoonhoven, Streefkerk, Tienhoven. De meeningen over den man met den „kiekkast" loopen nog al uiteen. Een nest met jonge Spaniels in druk debat Steenberghe tfldens de mlngsrede van het Ned. Pavtj- op de Wereldtentoonstelling issel. Rechts naast den oud-Minister Verschuur. Een Fakir-type uit Britsch-Indië, met in zfln lin kerhand den tweetand, waarmee hij zijn zonderling beroep uitoefent üle groote rijkdom aan wouden maakt het land tot een belangrijk hout-exportland. Meer dan 2 millioen c.M3. timmer hout en meer dan 1,5 millioen c.M3. brandhout worden jaarlijks in Riga verscheelt. Minister Deckers als slachtoffer van den oliebollenverkoop, giste ren ten bate van het Haagscft Crisis-Comité gehouden. Met genoe gen offert Z. Exc. zijn penningske. De ooievaars in den Haagschen Dierentuin zijn dezer dagen met het bouwen van hun nest klaar gekomen. Over eenigen tijd zullen weer een paar nieuwe langpooten de eer van de ooievaarsstad helpen ophouden. lien aardige pose van Prinses In- S-id van Zweden, die verloofd is et Kroonprins Frederik van Denemarken, op een bazar voor doove armen te Stockholm. van Jaarsveld. Woensdag 10 April kwam de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer H. M. Oldenhof, bur gemeester; afwezig de heer J. de Jong. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveran derd worden vastgesteld. De commissaris der Koningin deelt me de. dat op 11 Maart de burgemeester is herbenoemd. Ged. Staten hebben de vast gestelde rekening 1983 goedgekeurd. Verkregen is de koninklijke goedkeuring op de verordening betreffende de heffing ran 20 opcenten op de grondbelasting (ongeb), 80 opcenten (gebouwd), 200 op eenten op de personeel© belasting en 40 op de vermogens belasting. Verder berichten Ged. Staten, dat zij de gemeentebegrooting 1934 hehben goedge keurd. alsmede de eerste, tweede en derde wijziging. Ingekomen is het proces-verbaal van den gemeente ontvanger; boeken en be scheiden zijn in orde bevonden- De stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Op een reclame van den heer G V. omtrent zijn aanslag in de hondenbelas ting wordt besloten voor 'n half jaar ont heffing te verleenen. Nog te ingekomen «en brief van Ged. Staten, ais antwoord op een «oh rijven, in zake de verlaging der jaarwedden van burgemeester, secretarie en ontvanger. Hüarin berichten Ged. Staten, dat zij geen termen aanwezig achten, om voor deze ge meente mn de bedoelde jaarwed derege- Ung af te wi£en. Dit edh rijven wordt even eens voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van het punt „huur- toeelag", In een der vorige vergaderingen door den heer Benschop ter tafe! ge bracht. deelt de voorzitter mede, dat B. en W. over dit pont uitvoerig hnn ge dachten hehben laten gaan. Hoewel er in geen huur toesla a op etenn wortfl verleend, wordt er toch zijdeling» in voorzien, daar B. en W. de bevoegdheid bezitten in bepaalde gevallen hierin tegemoet te komen. Daarbij is 't de partement «venwel het voornemen bestaat om den hnnrtoeelag geleidelijk te doen ver dwijnen. zajn B. en W van meening. aan gezien deze hier niet bestaat, er ook niet aan te moeten beginnen. De heer Benschop motiveert alsnog afin meenfng, waarop ds voorzitter antwoordt, dót B. en W. in denzelfden #eeat sollen Kijven handelen als voorheen. De naad gaat met het voorstel van B. «n W. accoord. Daarna doet de voorzitter «enige mededeeftngen, betreffende de toegezegde verbetering van den Graafdijk, waarvan de uitvoering in werkverschaffing zou ge schieden Spr zegt. dat de eigenaars geen voldoende medewerking- verleenen. B. en W. hebben de wegeuwet nagezien, of het ook mogelQk te, de eigenaars te verplich ten tot hst bijdragen in de onderhouds- hoMen Dft MQfct een netelige kwestie, wwa/rbij B. a V. op Jarfcfisahe moeilijkheden «teu ten. BdbsAra Twt Ml, dat de weg geen go- meente-eigpndom te, schuilt de moeilijk heid hierin, dat de gemeente er ook geen schouw onrer voert. Het polderbestuur, zon, als schouwvoerend lichaam de meeste bevoegdheid bezitten, welke tot verbetering zoo kunnen leiden. Een en ander heeft seeds de aandacht van Ged. Staten. De heer de Gier zegt, dat de toestand van den Graafdijk voorheen zoo slecht niet was; de bi het nitzicht gestelde verbete ring en den aanleg van de waterleiding hebben tot deze verslechtering geleid Verder doet de voorzitter mededeeling, wan hot voorstel van B. en W. om de handbrandspuit wan de Graaf te verplaatsen naar den uit weg, met ingang van 1 Juni. Spr. noemt hiervoor de volgende motieven: 1e ingeval van brand kan men in de Graaf vlugger de bulp van de motorbrandspuit te Lopik inroepen dan aan den Uitweg; 2e komt bet voordeeliger uit. Het stallen en schoon honden is thans in handen van 2 perso nen en koot resp f 25 «n f 16. De heer van der K 1 e y biedt aan alles teamen te doen voor f 32.50 Z. h. st. wordt aldus besloten. Verder is terug ontvangen van Ged. St. de gemeentebegroting 1986 met enkele wijzigingen, waarmee de raad aoooord gaat, waarna de hernieuwde vaststelling dier begrooting volgt. De vertering van de'leden van de stem- bureaux mag niet meer bedragen dan f 12 per stembureau en per dag. waarom deze post wordt teruggebracht op f 48.-; de post toelage veldwachters wordt ge bracht van f 75- op f 50.-. Ingelascht worden o.a. een post advertentiekosten en een poet uitkeering aan andere gemeenten terwijl de post ziekenliuisverpleging aan merkelijk wordt verhoogd. Daarna wordt de begrooting 1934 gewij zigd. wat betreft de gewone uitgaven en de uitgesloten bedragen. beer Beutlrapzkk voor vriw- om een post op de begrooting in te stellen voor vergoeding aan leden der stembu reau! a f 2.- per dag en per persoon. De heer Brokking ondersteunt het voorstel-Benschop. De heer Zaal meent, dat men als lid van den raad ook verplichting heeft inzake de stembureaux Het voorstel-Benschop in stemming ge bracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen (die der wethouders) Volgt benoeming der leden van de stem- bureaux en 't hoofdstembureau. De voorzitter wil de bezetting der stembureaux doen geschieden op dezelfde wijze als in vroeger jaren. Voor de gemeen teraadsverkiezingen wordt dan van stem bureau I voorz. de beer H. M. Oldenhof, leden de heeren J. F. de Gier en D Zaal; stembureau H: voorz. de heer G. van Soo- lingen: leden de heeren P. Stigter en A. Veer. Hoofdstembureau de heer H. M. Ol denhof. voorzitter; de beeren Zaal, Ben schop en Veer, leden. Aldus vastgesteld. Aan de orde ie dan de vaststelling van een nieuwe bouwverorden'ng. B. en W. willen deze met beleid toepassen en een kleine verandering aanbrengen in het arti kel, dat handelt over de slaapgelegenheid in stallen. Zij hebben ook bezwaar tegen het artikel, betreffende den bouw van bui- De voorzitter zegt, dat in bijzonde re gevallen B en W vrijstelling kunnen verleenen, daar het eigenlijk m soort proefneming betreft De heer Benschop vindt ft vreemd, dat In de terordening niet wordt gespro ken over slaapkamers. Het zou toch wen- sc hel ijk zijn. wanneer er «tand: elke wo ning moet bevatten een woonkamer, kel ken en slaapkamer. De heer Stigter meent, dat de boven verdieping daar goed voor ie. In dit verband wijst de voorzitter op art 109, waarin staat, dat geen kelder of soueterrein voor slaapvertrek gebruikt mag worden, evenmin een zolder, tenzij do- ze voldoende is afgeschoten. Behoudens genoemde kleine veranderin gen. wordt de verordening aldus vastge steld. Ten aanzien van de vaststelling der win kelsluitingswet, welke herzien is, wordt besloten den bestaan den toestand te besten digen. Vervolgens wordt het voorschot aan de bijzondere school (kade) vastgesteld op f 543.66 en voor de bijzondere school (dorp) op f 91936 Daarna wordt het kohier hondenbelas ting vastgesteld en tot slot wordt het voor stel, om de koningin te verzoeken te be palen. dat geen nieuwe vergunningen mo gen worden verleend, aangenomen. De voorzitter licht toe, dat er om de 5 jaar gelegenheid bestaat tot het indie nen van eon dergelijk verzoek, en dat er naar het oordeel van B en W met het be staan van 1 vergunning «n 1 verlof vol doende in de behoefte wordt voorzen Daarna sluiting. LMrbroek. Vergadering van den Gemeenteraad op Viijdag 5 April Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer G. Slob, burgemees ter. De voorzitter opent de vergadering, waarop de secretaris de notulen leest, welks onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen zijn o.m.: Van B en W. een proces-verbaal van kasopname, gehouden op 26 Maart 1935. In kas werd bevonden- overeenkomstig de boeken f 2444,19M Van Ged. Staten een besluit, waarbij de jaarwedde van de wethouders is vastge steld op f 72. Va® datzelfde college een besluit, waar bij het presentiegeld van de leden van den raad is vastgesteld op I 30 per jaar. Van den minister van economische za ken een bericht, dat is goedgekeurd de verordening ingevolge de Winkelsluitings wet. vastgesteld bij raadsbesluit van 10 November 1034. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Von B. en W. van Leerdam een brief, waarbij de aan hunne gemeente verschul digde vergoeding voor verleende hulp van de antomotorbrandspuit Mj den brand op 4 Maart, in deze gemeente, op f 176 wordt gesteld. Besloten wordt dit bedrag aan de gemeente Leerdam te betalen. Met algemeene «temmen wordt besloten in deze gemeente 12 brandkranen te plaat sen. Ingetrokken worden de raadsbesluiten van 21 Juli 1934 en 10 November 1934 be treffende vaststelling verordening op de heffing va® opcenten op de hoofdsom der gemeentefondabeiasting «n vermogensbe lasting. Op een verzoek van A. Visser om ont heffing vaa de betaling van schoolgeld «eer bot 4» kwartel»! 1086. zijnde 7* orat, wordt op voorstel van B en W. z. h. st. afwijzend beschikt. Vastgesteld wordt de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Een verzoek van de nationale commissie tegen het alcoholisme, om aan de Kroon een voorstel te doen inzake verlaging van het aantal vergunningen en verloven A, wordt op voorstel van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen. Het voorschot op de gemeentelijke ver goeding overeenkomstig art. 101 der L. 0. Wet 1920 ten behoeve van de bijz. lagere school voor het jaar 1935, wordt vastge steld op f 970. Het contract met het Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Utrecht, inzake opne ming van lijders aan besmettelijke ziek ten. wordt verlengd, zonder op- of aan merkingen. Besloten wordt f 2 10 per werklooze be schikbaar te stellen nu het Nationaal Cri sis Comité f 7.90 per werklooze bijdraagt. Met algemeene stemmen worden de pen sioensgrondslagen van de navolgende ambtenaren vastgesteld. G. Slob, burge meester; H. A Bax, secretaris; A. Tim mer, ambt ter secretarie; J. Baas. gem - ontvanger; en A. van Iperen, gem.-veJd- wachter. Een wijziging der begrooting. dienst 1935, wordt z. h. st goedgekeurd. Na rondvraag volgt sluiting. Lopik. Dinsdag 9 April kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen onder voor- z tterschap van den heer H. M. Oldenhof, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de no tulen onveranderd worden vaakgesteld. Tot de ingekomen stukken behoort een schrijven va® Ged. Staten, inhoudende hun goedkeuring betreffende het raads besluit inzake de heffing van 20 opcenten op de ongebouwde en 80 op de gebouwde eigendommen, 200 opcenten op de perso- neele en 40 op de vermogensbelasting. De commissaris der koningin bericht dat de heer H. M. Oldenhof opnieuw is benoemd tot burgemeester dezer gemeente en op 6 Maart dep eed hdeft afgelegd. Deze stukken worden voor ^kennisgeving aange- Op een verzoek houden vaa een inzake het in stand landbétfwhuishoudcursus voor de jaren 1935/36 en 1936/37, stellen B. en W. voor, hieraan gaarne te vol doen. j De heer Van V1 iW t informeert naar de kosten, daaraan herbonden, waarop de voorzitter mededeelt, dat deze be staan in het beschikbaar stellen van een lokaal, waarvan de kosten met verwar ming bedragen f 1,50 en zonder verwar ming f 1 per week. H«t voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Ingekomen is een verzoek van den ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente, tot aan schaffing van 5 schoolbanken, waarvan de kosten f 16,50 per stuk bedragen; een en ander in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen. B en W. stel len voor dit verzoek in te willigen, waar mee de raad accoord gaat. De voorzitter stelt voor, de leden van het stembureau voor de gemeente? raadsverkiezing te benoemen. Hiervan is spr. ambtshalve voorzitter, dus moe'en twee leden worden benoemd. Na stem ming blijken gekozen te zijn de heeren G. M. Strien en D de With. Daarna wordt overgegaan lot de vast stelling der nieuwe bouwverordening. De voorzitter zegt dat de samen stelling dezer verorden ng veel tijd en overleg gekost heeft, omdat het hier een verordening voor drie gemeenten betreft. Na de behandeling brengen verschillen de leden bezwaren tegen enkele artike'en naar voren, in hoofdzaak verband houden de met het boerenbedrijf, welke bezwaren de voorzitter gedeeltelijk onderschrijft. Hij stelt daarom voor, B. en W. te machtigen deze verschillende artikelen nog eens te bezien en verder te regelen, hetgeen de raad goedkeurt. Yolgt de vaststelling van de verorde ning inzake de winkelsluitingswet. Inge lascht is artikel waardoor de gemeen te de bevoegdheid krijgt, om sómmige za ken op Zondag open le stellen. B. en W. stellen voor van deze bevoegdheid geen gebrnik te maken en het bij het oude te laten. Aldus besloten. Verder wordt besloten, behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten, om hij de bank „Hoboken" te Rhenen een reke- ningcourant te openen, groot f 3000, zulks in de plaats van de loopende reke ning bij de Bank voor Ned. Gemeenten, wat 1 pCt. voordeeliger uitkomt. De verzoeken van dr;e ingezetcneiv, n.l de heeren J. van S M van L en J. van V., irtzake art 13 der L. 0. wet 1920 worden ingewilligd. Vc de: worden (le voorschotten aan de bijzondete scholen vastgesteld en wel voor de school, hoofd i de heer W. van Joolingen, op f 750.60, en voor de school van den heer Joh. Hom- merson op f 363,04. Wat betreft het voor stel tot verlag ng van het maximum aan tal verloven en vergunningen, wordt be sloten dit voor beide gemeenten te hou den op 3. Omtrent het voorstel tot wijziging der verordening, als bedoeld in art. 38, 4de lid der L. O-wet 1920, zegt de voorzit- t e r, dat ingevolge de nieuwe beschikkng van den minister het oude raadsbesluit vervalt. Na behandeling van het kohier honden belasting volgt de rondvraag, waarna sluiting. SchoonhovM. Gemeenteraadsvergadering van Maan dag 29 April. Voorzitter burgemeester A. M. Nieuwenhuisen. Afwezig de heer Van Harmeien. De notulen worden onveranderd vastge steld. B. en W. bieden aan de processen- verbaal van kasopname van den gemeen te-ontvanger en van de bedrijven. Ged. Staten hebben goedgekeurd de zekerheid stelling van den gemeente-ontvanger, als mede de kasgeldleening. De jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijke^ stand zijn nader vastgesteld. Deze stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Voorts zijn ontvangen het jaarver slag en de rekening 1934 van denschool- artsendienst „Lek en IJssel". De heer Kok vraagt of wel pensioen- verhaal op de jaarwedde van de schoolarts is gekort, aangezien spr. daarvan uit de rekening '64 niets geble ken is en dit uit billijkheidsoogpunt toch Wel gewenscht is. De voorzitter antwoordt dat het penaioenverhaal op een wettelijk voor schrift berust, waarvan niemand uitge sloten kan worden. Uit de rekening valt deze aftrek niet op te maken, doch die zal wel ineens van den salarispost zijn afgetrokken. Spr. wijst er nog op dat tot 1 Juni van het vorige jaar de salarissen premievrij geweest zijn. Weth. Deerenberg vindt, dat er met die pensioenstorting eigenlijk een beetje gescharreld wordt, waarop de voorzitter voorstelt, den schoolartsen dienst een volledige opgave van de jaar wedden piet de pensioensbijdragen te verzoeken. Hiermee gaat de raad accoord. Betreffende de garant everklaring voor de bad- en zweminrichting verlangen Ged. Staten een kleine redactiewijziging in bet raadsbesluit, waartegen de raad geen bezwaar heeft. Eveneens wordt een wijzi ging in de verordening op de verzekerin gen goedgekeurd- Inzake een wijziging van de gemeente- begrootingen 1934 en 35 deelt de voor zitter mede, dat een schrijven ia over gelegd, waarin het bestuur van de school voor ohr. Volksonderwijs mededeelt, dat het berust in de beslissing betreffende de taxatie van het schoolterrein, waarvoor de gemeente f 1991 moet betalen. Z.h.st. gaat de raad hiermede accoord en keurt de wijzigingen goed. Op een verzoek van de commissie tot wering van schoolverzuim, om het land- bouwverlof voor de schoolkinderen te ver vroegen, zoodat het voortaan zal ingaan den derden Maandag in Juni, wordt gunstig besch kt. De voorschotten aan de bijz. scholen worden daarna volgens het voorstel van B. en W. vastgesteld. Bouwgrond. B. en W. stellen thans definitief voor, aan den heer J. Seton grond aan de .Spoorstraat voor den bouw van een woon h u's te verkoopen tegen den prijs van f 4 per vierk. M. De voorzitter licht toe dat de heer Seton oorspronkelijk dacht aan 200 vierk. M. genoeg te hebben. Na opmeting van den grond door den geijjeente-architect bleek echter dat een stuk van 330 vierk. M. moest worden gekocht, waarop de heer Seton in een adres aan B. en W. verzocht 200 vierk M. a f 4 te kunnen koopen en 85 vierk. M a f 3. In de vergadering van B. en W. dezen morgen is daarover ge sproken. Het college achtte het gewenscht het bouwblok te verkavelen, waarom liet voorgesteld heeft 255 vierk. M. a f 4 te verkoopen en de resteerende 60 vierk. M. in huur te geven a f 2,50 per jaar Dat wordt een strook van 4 M. dépte vóór het huis, die later desgewenscht kan d e- nen om de straat wat te verbreeden Met dit voorstel is de heer Seton accoord ge gaan. B. en W adviseeren den raad nu, conform te besluiten. De heer Bron meent, dat het plan is, naast bedreld pand een ander woonhuis te plaa sen en wijst erop, dat de gemeente voor deze woning ook een strook van 4 M. diepte in eigendom moet behouden. De voorzitter antwoordt, dat ook dan zoo'n strook van 4 M niet verkocht zal worden, maar in huur gegeven. Het voorstel wordt goedgekeurd. Politie-salarissen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot herzéning van de politiesalaris- sen. In dit voorstel is de door den minis ter voorgestelde korting van 10 pCt. op 5 pCt. teruggebracht. De heer De Groot begrijpt van die heele salarisbeweging geen zier. Het doel is, dat die salarissen op gelijken voet ko men met die van het overige genomte- personeel. Maar dan kan de regeering la ter wel weer gaan zeggen: andere loonen zijn te hoog. Volgens spr. is het beter om op de korfing met 5 pGt. afwijzend te be schikken. De heer v. d. Hek staat op het stand punt dat die 5 pCt. gekort mag en kan worden. Spr. vindt het alleen eigenaar dig dat een groep personen door deze re geling getroffen wordt. Een loonsverla ging moet over de geheele linie toegepast worden. Waarom begint mpn nu eerst bij de kleintjes? De min'ster komt nu met 10 pCt. korting, maar laat hij eerst een sar larisverlaging voor hemzelf invoeren. De voorzitter kan niet toelaten dat hier over het salaris van een minister ge sproken wordt: dat wordt nu eenmaal niet in dezen raad vastgesteld. De heer Peerbolte zegt dat het met dergelijke dingen altijd, zoo is, dat men van te voren weet dat al wat men er aan doet, weinig uithaalt. Echter is spr. het met den heer De Groot eens dat terugwij zing van de regeling gewenscht zou zyo. De verhoudingen, erin genoemd, zijn on juist. Een agent van politie moet een on af hankelijk© positie innemen en niemand naar de oogen zien, dus mag hij geen fooien enz. in ontvangst nemen. In plat telandsgemeenten evenwel neemt de veld wachter als het ware een tweede burg», meestersplaats in. Hij heeft daar veel ii* komsten buiten zijn traktement om. Dit is een groot verschil met Schoonhoven» Daarom gaat een vergelijking mot derge lijke gemeenten, zooals de minister die trekt, niet op. Nog wijst spr. erop, da$ toen de heer Stuive uit een andere ge meente naar Schoonhoven is gekomen, hem zijn salaris in zekere mate gegaran deerd is. Tegenover hem heeft do gemeen te dus een moreele verplichting. Daarom mede is deze kortng onjuist, ze maakt de verhouding scheever. Maar in Den Haag zegt men toch: zoo moet het Weth. Deerenberg zegt dat dat hier niet het geval is. Spr. tmeft iudertijd aan het Georganiseerd overleg voorge steld kindertoeslag te verstrekken, daar die in vele gemeenten rondom Schoonho ven verleend wordt. Hier heeft het Geor ganiseerd Overleg dezen toeslag echter niet willen accepteeren. Daarua is een andere regeling aan het Georganiseerd Overleg voorgelegd, waarby niet met de kindertoeslag rekening gehouden waa Den anderen gemeente-ambtenaren werd evenwel wel kindertoeslag verleend. Een regeling, waarin dit gemis voor 't politie personeel zou zijn ondervangen, keurt de regeering nu niet goed, omdat dat perso neel dan boven den norm zou komen. Ook spr. vindt de salarissen van de agen ten te laag. Het is verder waar dat de heer Stuive in buitengewone positie naai Schoonhoven is gekomen, maar spr. meent dat de gemeente totnogtoe al baar moreele verplichtingen tegenover hem is nagekomen. Bij de eerste verlaging is op het salaris van den heer Stuive niet ge kort. De voorzitter zegt nog, dat B. en W. de meening van den minister wat be treft de vergelijking met de andere amb tenaren niet deelen. Men is echter wel be gonnen de salaris>en van bovenaf te ver lagen in tegenstelling met de gedachte gang van den heer Van der Hek. De op merking van den heer De Groot om de regeling terug te zenden, valt niet fcit te voeren. Al het mogelijke is in het werk gesteld om de salarissen zoo gunstig 'mo gelijk te houden. In het bijzonder is alles gppcobeerd om het salaris van den hec-ï Stuive te handhaven. Maar als de minis ter verlaging noodig oordeelt, moet men ze toepassen. B. en W. willen bij den mi- nis ér de motieven aanvoeren waarom da verlaging van 10 pCt. in een van 5 pGL veranderd moet worden *n daarbij sterk de opvatting van den raad onderstrepen betreffende de onjuiste m°emng dat de politiesalarésen in verhouding tot de andere wedden een dergelij'te verlaging toelaten. De kinder oeslag zal nador on der oogen worden gezim. Het zou billijk zijn dat deze toeslag voor uez»> groep werd toegestaan, waar de politiesalarissen toch zoo extra onderhanden genomen worden. De rust is weergekeerd. De heer Peerbolte wijst erop, dat men hier indertijd een periode gehad heeft, waarin de verhouding tusschen be volking en politie onrustig was. In dien tijd had men h er nog een inspecteur van politie. Als deze toestand zoo gebleven was. zou men in Den Haag geen aan merking gemaakt hebben op handhaving van het huidige salaris van den heet De - -

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4