Heelt U wat te Gouda?? Behang 5 tot 10 ct. Mooi papier voor een klein prijsie 20-10 cent de allerbeste papteren H. A. VAN BAAREN Streefkerk. Tienhoven. GEEN ANDERE COURANT Sch o onhovensche Courant Sportnieuws burgerlijke Stand „WW voor TABAKKEN Omzetbelasting! Cylinder slijpenp^ A. SCHAKEL SIGAREN SCHOONHOVEN Gouda Bode Eshuis Amsterdam Plaatselijk Nieuvvs^ Gemengd Nieuws, j Rechtszaken Loop der bevolking Burgerlijke Stand 'WOENSDAG 1 MEI 193» Zuivepe Werf vanaf 30 cf. K.G. Geen bussenverf waarin de onderste taa* niet gebruikt kan worden en bijna de helft van het gewicht weegt, döch zuivere achlldersver». Onze verf droogt ipoedig, ^^,t**n^pracht ^a* èn^can tot de em der bus zonder omroeren gebruikt wordel ^ve^r^rond-^nP, U^v^tadmUll*''ÖM.OW 113' •oHOOnHOV»*» prestatie, maar naar rang. Dat acht ?pr verkeerd. De voorzitter meent dat het niet heelemaal Z90 :s, hoewel er wel een ge i waarheid in zit. In een openbare verga dering kan spr. daar echter niet verder op ingaan. Ditploma's, ontwikkeling enz. worden ook in aanmerking genomen. Spr. ia het er echter mee eens, dat he! in hoofdzaak om de prestaties moet paan, iemand zonder diploma kan een heter ambtenaar zijn dan iemand die er tien heeft. Dè heer Peerbolte is van meening dat alleen het feit, dat de rust in de ge meente is weergekeerd, het tegenwoordige salaris waard ia. Weth. Deerenberg wijst erop, dat aan de afschaffing van den rang van in specteur de heele raad schuld heeft. Die kwestie is indertijd in Georg. Overleg be sproken. Trouwens, deze rang bracht Schoonhoven ten aanzien van het politie wezen in een uitzonderingspositie. De heer Kok vindt, dat wat hier over dit voorstel ia gesproken, niet op zijn plaats a. Het voorstel beoogt Immers, de korting van 10 pCt. op 5 pCt. terug te brengen. Verder gelooft spr. niet, dat de heer Stuive eenlg nut zou hebben gehad van den inspectenrerang. De voorzitter wil hierop lieger maar niet verder Ingaan, dat heeft geen zin. De heer Bron wil liever niet verder in de zaak roeren; na wat B. en W. er aan hebben gedaan, kan men ze alleen nog slechter maken. Het voorstel van B. en W, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Van het nationaal criaia-com'té ls een schrijven ingekomen betreffende de uit- keering van aanvullende steun a f 2,10 per werklooss, door middel van het plaat selijke crisiscomité. B. en W. stellen voor, daartoe te besluiten. De heer De Groot vraagt nog of het punt betreffende den aanvullenden steun nog dezen avond in de steuncommissie behandeld kan worden, daar vele werk- loosen erop zitten te wachten. Dit wordt hem toegezegd. In de rondvraag vraagt de heer Peerbolte of het huis van het veerbedrijf aan de Havenstraatsche Wal niet verhuurd kan worden. De voorzitter zegt dat B. en W. alle moeite doen om het te verhuren, als het ware tegen elk aannemelijk bod. De vorige week was het verhuurd, maar de huurder zag er weer vanaf. B. en W. zijn op dit punt diligent. De heer Van der Hek vraagt inlich tingen omtrent de procedure tusschen de gemeente en den heer Van Diest over het voormalige hoep'taal, welke procedure de gemeente verloren heeft. Spr .vraagt wat er bij het bedrag van f 1217 voor onkos ten wegens heretelling van het hospitaal, nog meer ten laste van de gemeente zal komen. De voorzitter antwoordt, dat de proceskosten en het honorarium van den advocaat voor rekening van de gemeente komen. De heer v. d. Hek heeft de desbetref fende stukken gelezen en vindt het ver standiger in de zaak te bemeten. De voorzitter merkt.op, dat de raad ook reeds in dien zin heeft besloten. De'heer Kok meent, dat er bij die pro cedure een eigenaardige fout gemaakt moet zijn. De voorzitter vindt het beter, om wat eenmaal in den doofpot zit, er maar niet meer uit te halen. De heer De Groot wljet op de poort In den woningbouw, waaruit dikwijls stukken vallen. Daar moet naar gekeken worden. De voorzitter zal er den architect op wijzen. Daarna sluiting. Vergadering van den gemeenterad op 10 April. Voorzitter de heer J. W. G. Dekking, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren J. J. van Aartrijk en T. P. Terlouw. Na opening met gebed, worden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen een besluit van God. Staten, waarbij het presentiegeld der raadsleden met ingang van 1 Januari 19Ö5 wordt bepaald op f 90; do vaststelling der gemeente-reke ning over 1933 en de koninklijke goedkou- ring van do verordening tot het doen ver vallen van pemsoneele belasting naar den ■evenden grondslag (biljarts). In verband met de wijziging der Win kelsluitingswet, wordt een niauwe veror dening gemaaki, bepalende, dat het is ver boden gedurende den vervroegden wette- lijken tijd een winkel voor het publiek ge opend te hebben op de eerste vijf werk dagen der week voor 5 uur voormiddags en na 9 uur dee namiddags. I Tot leden van ^e sohattingscommissie worden met ingang van 1 Mei wagens pe- j ïiodieke aftreding, herbenoemd de heeren J. W. C. Dekking, A. Pierhagen, J. J. van Aartrijk en H. Timmer. Het primitief-kohier van de belasting op de honden \oor 1935 wordt vastge steld op 68 honden voor een vol jaar, 1 hond voor een half jaar in de 1ste klas se en 46 honden voor een vol jaar in de tweede klasse, in totaal f 251 50. In verband met de gewijzigde jaar wedden worden met mg«ng van 1 Janu ari 1935 de pensioensgrondslagen van den burgemeester, den secretaris en den ge meente-ontvanger opnieuw vastgesteld en met ingang van 1 Maart 1935 de pen sioensgrondslag van den gemeen te-veld wachter. In verband met een desbetreffend schrij ven van het Nationaal Crisis Comité wordt medegedeeld, dat voor extra hulp aan werklooze arbeiders (z.g. steunverleening B) voor 1935 beschikbaar zal worden ge steld f 10 per werklooze. naar een gemid deld getal werkloozen over 1934 van 24, zoodat in deze gemeente voor dit doel be schikbaar komt f 240. Van dit bedrag zal het Nationaal Crisis Comité 79 pCt. bij dragen, zoodat voor rekening der gemeen- te blijft 21 pCt. In verband met het reeds bij de vaststelling der gemeente-begrooting voor dit jaar genomen besluit, wordt met algemeene stemmen besloten het verlang de bedrag van gemeentewege beschikbaar te stellen. Na vaststelling van een besluit tot wij ziging van de gemeenle-begrooting 1934 en 1935, wordt de vergadering met dank gebed gesloten. Gemeenteraadsvergadering van Woens dag 10 April. Voorzitter burgemeester Lu yen dijk. Aanwezig alle leden. De notulen worden vastgesteld. Ingeko men ia het proces-verbaal van opname van kas en boeken van den ontvanger, vermeldende aan ontvangsten en uitgaven f 987,30.- Ged. Staten berichten, dat het presentie geld van de raadsleden is vastgesteld op f 1 per lid, per vergadering. Wordt mesr dere malen op een dag vergaderd, dan wordt toch f 1 betaald. Het nationaal crisiscomité schrijft over extra steunverlening aan werkloozen, a f 10 per werklooze, waarvan 21 pCt. voor rekening van de gemeente zou komen en 70 pCt. voor die van het crie'scomitó. De gemeente Tienhoven telt 8 werkloozen. Voor dergelijke ddeleinden ia op de de begrooting een bedrag van f 35 uitge trokken. Z. h. st. gaat de raad met bet schrijven aecoofd. Een schrijven van het drankweercomité en een.van de nationale commissie tegen alcoholisme, betreffende vermindering van het aantal verloven A. en een van den Ned. Bond van Brouwerijen om dit aan tal niet te verlagen, worden voor kennis geving aangenomen, daar deze gemeente slechts een vergunning heeft. De begrooting 1034 ls door de Kroon goedgekeurd in verband met haar uit spraak dat een 2e ambtenaar ter secreta rie overbodig iê. Van den commisaris der koningin is be richt ontvangen dat nog geen termen aan wezig worden geacht voor de koninklijke goedkeuring van de veldwachtereverorde ning. Oa. zal de overgangsbepaling geheel dienen te vervallen met voorbehoud dat er niet meer dan 10 tegelijk per jaar ge kort mag worden. Met inachtneming van deze bezwaren zal een nieuwe verordening worden samengesteld. Voorts vragen Ged. Ötaten een nieuwe verordening voor de heffing van personee- le belasting op de koffiehuizen. Deze be lasting werd Indertijd tot 1/3 verlaagd en Ged. Staten willen die nu weer op 2/3 bren gen. Aldus wordt besloten. Voorgesteld wordt de toren van de Ned. Hervormde kerk te verzekeren voor f 5000. Het kerkbestuur deelt mee, dat het kerk gebouw voor f 9000 verzekerd ia. De heer van Es vindt f 5000 voor den toren veel te weinig. Weth. L. Spek merit op, dat de toren van steen is en dus intact blijft. De premie is ook niet hoog. Weth. Versluis stelt voor, de verze kering op f 6000 te brengen, welk voorstel word' aangenomen, met de stem van den heer Uit enbogaard tegen. Daarna volgt de benoeming van leden van de stombureaux voor de verkiezingen van provinciale staten en van de leden van den gemeenteraad. Na tal van stem mingen en herstemmingen, met groote vTOOÜjkheid gepaard, is de uitslag als volgt: Provinciale staten: voorzitter de burgemeester: leden de heeren L. Spek, en C. Lakerveld, plaatsvervangers de hee ren [Versluis. Uittenbogaard en C. van Es. Gemeenteraad- voorzitter de burgemees ter; leden de heeren L. Spek, en T. de Jong. Plaatsvervangers de heeren G. C. van Lomwei, A. U'"^Mogaard en C. La kerveld. In de rondvraag deelt de heer v a 1. l. mee, dat hij erop attent ia gemaakt, dat de doodgraver van verleden jaar nog geld te goed heeft voor het klokluiden ter gelegenheid van de ter- aarde bestelling van Koningin Emma en Prins Hendrik. De voorzitter antwoordt dat de zaak onderzocht zal worden. Daarna sluiting. voldoet u zoo ton volle als de kegelen. Gouda. Zondag zijn onder leiding v*a den Rotterdamschen Kegelbond op de ba nen van de Réunie, de door dè Góudeohe club Onder Ons georganiseerde wedstrijden aangevangen ten bate van het Santosfonds. De heer E. van Straaten heette de kege laars hartelijk welkom en bracht dank aan organisaties en particulieren, die prijzen beschikbaar «telden. Daarna hield de secre taris, van den Rotterdamschen Kegelbond een 'speech, waarin hij hef sympathieke doel van het concours uiteenzette en de wedstrijden voor geopend verklaarde. De heer Koch betuigde nog dank na mens het bestuur van het 8antosfonds. De stand van den eersten dag is als volgt: Onders Ons 1, Gouda, 280 punten; Touwtje 1, Schoonhoven, 262 punten; On der Ons 2, Gouda, 297 punten. Santos baanwedstrijd: E. S. de Jong, Schoonhdven, 54 punten; E. Jaspers, Gou da, 62 punten; E. van Straaten, Gouda, 51 punten; E. van Dijk, Schoonhoven, 61 pun ten; mevr. De Jong, Schoonhoven, 90 pun ten; J. Enneklng, Gouda, 59 punten. Dameswedetrijd: mevr. Spek, Schoonho ven, 42 punten; mevr. De Jong, Schoonho ven, 28 punten. Propagandawoéstrijd: J. den Ouded, Gouda, 88 puntenF. Jansen. Gouda, 36 punten; B. van Straaten, Gouda, 31 pun ten. Dagprijs; A. Veldkamp, Gouda, 45 pun ten. TURNFEESTEN TE OOUDERAM „T.H.O.R." bereidt zich voor. Gouderak. Ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan zal de gymnastiek- en athle- tiekvereeniging „T.H.OJR." op Zaterdag 13 Juli dè groote schare aportmakkers uit Gouda en omstreken ontvangen, om deel te nomen aan de driekamp turnen vóór da mes en heeren en adspiranten-wedetrijden voor jongens en meisjes in verschillende leeftijdsgroepen. Het Bondbestuur van het K.N.G.V. heeft er zijn goedkeuring aan gehecht, dat ook eenige andere vereenigingen uit dé Krira- penerwaard aan dit tumfeatijn deelnemen. Het meeleven def bevolking van Gouderak met „T.H.O.R." beeft zich bij de zaaluitvoe ringen ter gelegenheid van haar zilveren jubileum op 26 en 28 Maart 11.. overduide lijk gedemonstreerd. Gok voor de openlucht uitvoering ondervindt zij veler medewer king. zoowel van de zijde der autoriteiten als van die der leden. Reeds tal van mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Teneinde de reisgelegenheid voor alle vereeniglngsleiders en belangstellenden te vergemakkelijken, worden de turnoefenin gen, die bereids de goedkeuring van de Technische comm ssie hebben gekregen, te Gouda voortgeturnd en wel op Zondag morgen 5 Mei, in de Rijks H.B.S., ingang Krugerlk&n. BERGAMBACHT. Van 19—26 April. Geboren. Teuntje Geertruida, d. van A. J. Graafland en W. E. Oekam. Ondertrouwd: A. de Jong. 27 j., en E. C. Spijker, 80 j. P. van Bezooijen, 21 j., en I. Hoffland, 18 j. MOERCAPELLE. April. Getrouwd: G. van Eijk, 33 j. (won. te Bodegraven) en J. Groenereld, 24 j. Overleden: B. IJzerman, 70 j., echtge noot van T. Veenman. OUDERKERK ad. IJSSEL. April. Getrouwd: J .Graveland en J. Both J. Opschoor en H. W. Dekker. P. C. Burger en M. Evegroen. OUDEWATER. April. Geboren: Gerardus Leonardus Varia, a van G. J. Kraan en H. J. Bode. Jacob, z. van A. Boer en W. van Dijk. Alber- tus Jozef, z. van C. J. van Vliet en G. W. van Schie. Nico. s. van B. Wouters en G. van den Heuvel. Ariaantje, iL van J. van 't Riet en A. Hoogenboom. Adri- ana Maria, d. van J. van Ingen en J. A. Moorman. Ondertrouwd: L. Knijff, 31 j., (te Gou- driaan). en L. K. Haringsina, 28 j. G. Werkhoven, 28 j. (tè Willcskop), en E. de Lange, 30 j. C. Hoogendoorn, 58 j., en G. Bode, 48 j. Getrouwd: J van Vliet en J. Rómbout. Overleden. A. H. M. Hendriksea, 81 j., echtgenoote van B. J. Nunmnk. KRIMPEN a.d. LEK. April. Geboren: PieterneUa, d. van J. Rook en M. Neef. Overleden: N. Sterrenburg, 14 j. REEUWIJK. April. Ondertrouwd: J .M. Stolwijk, 29 J. (te Boskoop, en J. M. C. Overbeel, 27 j. P. CL Keumen, 29 j. (te Alphen a.d. Rijn), en L. J. Vermeulen, 25 J. SIJEDRECHT. Apr'L Geboren: Arina, d. van 0. Boe §n A. Brandwijk. Marinue, z. van E. van Kekeren en M. Vonk. Cornelie, a van K. J. W. Ruis en J. tan Andel Hen drik, a van CL van Vèen en J. W. Mijn- ater. Ondertrouwd: J. de Bruin, 28 j. en M. Vermeil, 24 J. A. Dekker en J. Boo gaard. Getrouwd: J. A. van 't Verlaat, 23 J. en M. Bakker, 20 j. T. Korevaar, 21 J. en M. Dekker, 21 j G. van Genderen, 26 j en J. E. de Jager, 25 j. P Dekker, 27 J. en A. Gelderblom, 21 j. B. Hul- sege, 88 j. en E. de Groot, 48 j. J. H. den Boer en E. Hansum. J. Boer, 28 J en E. de Wild, 31 j. J. Verheul, 82 J. en P. C. Prins, 23 j. WADDINXVEEN. April. Geboren: Johannes, z. van I. de Zwart en W. P. den Hertog. Ondertrouwd: Fr. Verhoef en A. Krijn- man J. Golijn en C. Mooij. Getrouwd: A. P. Bakker en H. Vogelen- tang. ÏJSSELSTEIN April. Geboren; Bernardue Wilhelmus Anto- nius, z. van H. J. Veldhuizen en G. van Haafte. Elisabotb Margarethe Maria, d. van B. J. van Lexmond en M. M. Ael- bers. Hendrika Johanna, d. van W. Klomp en A. C. van der Linden. Adri- aan, 1. van M. B. Peek en P. Ie Noble. Ondertrouwd: C. de Graaf en G. J. van Afkel (te Lopikerkapel). H. A. Krouwel (te Vianen) en P. J. de Lange. Overleden: M. A. J. van den Berg, 50 Li echtgenoote van J. M. Kranenburg. 1NOEVOLQE Art. 57 der Statuten deelt HET BESTUUR der NUTSSPAARBANK TB SCHOONHOVEN aan belanghebbenden mede, dat met Ingang van t Juni 1935 dé Inleggerareglementen van Spaarbank en Schoolspaarbank GEWIJZIGD WORDBN Nieuwe reglementen zijn vanaf heden verkrijgbaar. HET BESTUUR. vanaf B cent per half ons en 20 cent per half pond. Lopikerstr. 3, Schoonhoven Wij leveren zeer concurreerend BESTELOItDERS voorgeschreven in artikel 19 van de Omzetbelastingwet! Vlugge levering! S. ftW. N. VAN NOOTEN Telefoon No. 20 Schoonhoven Is 'n zaak van vartrouwen OARAOI SCHOONHOVIN T.l.f, Interc. 13 in alle verpakkingen en keuze, vanaf 3 CL Sigaren-Magazijn „CUBA", Lepfkerefraat 3 Schoonhoven Pracbtcollectie Gero-Zilmeta artikelen door on door vleltvrij - - alles in etni. Groote keuze artikelen in versilverd, tin ol koper. - Schitterende sorteerlng Lederwaren. Prljcen voor elke beurs. Grootste meest gesorteerde magazijnen voor cadeaux voor - elke gelegenheid. Porcelelnen Eet- en Theeserviezen, glazen Drlnkstellen, Vazen, Qlaawerk „Leerdam". Emaille B.K., oud bekend Nederlands Fabrikaat CA L.CIFOÜCE is een watnnoohappnlijk tamonge* atold pondor, Het bevat naast de onmiabara mineraal- zouten, de voor iedoi* lichaam noodige kalkverbindlngen Het zenuwstal»!, het bloed, de «pieren, de baan deren worden door Calciforce gevoed. Kinderen, die te hard groeien en daardoor lijden aan war- arming, moeten CALCIFORCE gebruiken. Ze krijgen meer eatlia«t, worden atarker en kraoMigar. Tegen de gevreeade Engalaoha slokte, (rachitis) is CAL CIFORCE een uitstekend middel. CALCIFORCE Is verkrijgbaar in flacons f 1.2S. To Sohoonhovon bij A. N. VAR ZESSEN Ta Oouda bij ANTON COOPS. «verzenden naar... te halen in... of te bestellen te dicut aaar Oa dan naar in de Hafeeitr. Sê, Tel. 94, Schoonhoven 9 „Crescendo". Ameide. Da chr. muziekvereen. „Cres cendo" gaf Zaterdagavond ten aanschou we van een groot aantal belangatollenden haar eerste openlucht-concert in de mu ziektent op d«n Dam. De nummers wer den onder leiding van den d'recteur, den heer Clemana uit Utrecht, verdienstelijk uitgevoerd. Ter gelegenheid van den verjaar dag van Prinses Juliana zal de chr. mu- ziekvereeniging „Crescendo" Dinsdag avond een muzikale rondgang door de ge meente maken, waarna nog In de muziek tent op den Dam eenige nummers ten bee- \te zullen worden gegeven. De postduivenvereen. „De Snel- vhicht" hield Zaterdag met een deelname van 40 oude duiven een wedvlucht uit Lier (België), afstand 95 K.M. De prij zen werden als volgt behaald: 1, 0 en 14 Her®. Streefkerk; 2, 4, 8, 12 en 13 G. v. Middelkoop; 8, .7 en 10 G. Roodhorat; 5. P. v. Kekem Ga.; 9. Jan Streefkerk; 11 M. v. Leer .Los om 1 uur. Eerste duif 2.51.80; 14e duif 8.0944. Vrijdagavond mkorven voor Roosendaal. IJsclub „Keulsche Yaart". Arkel. In gebouw „Odina" werd Zater dagavond een feestavond gehouden, ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de ijsclub „Keulaohe Vaart". Medewer king verleende een gezelschap uit Gorin- cheru, verder werden een ge komisohe films vertoond, terwijl het muzikale ge deelte werd verzorgd door „The Argo Band*. Wegens den hoogen leeftijd van den voorzitter, den heer S. van Iperen, werd door den vice-voorzitter. den heer F. den Hartog, geopend. Spr. heette allen hartelijk welkom en memoreerde ,dat 40 jaren geleden met neer weinig leden deze club werd opgericht; zoo klein was de club dat elk lid een bestuursfunctie be kleedde. Thans telt zij ruim 220 leden. Op de laatste jaarvergadering werd er over gesproken dit jubileum te vieren, liefatop het ijs, maar de gelegenheid daartoe heeft zich niet voorgedaan. De leiding van dezen avond beruette in handen van den heer Berendson. Het programma opende met een film van de begrafenis van de koningin Moeder, waar na een gevarieerd cabaret volgde. In de pauze was de gelegenheid opengesteld tot complimenteeren, waarvan gebruik werd gemaakt door den burgemeester, die er zijn genoegen over uitsprak, dat op zoo'n klein dorp een vereeniging al zoo lang heeft mogen bestaan en overhandigde na men® het gemeentebestuureen tijdmeter. De heer P. den Beeten Dz. overhandigde pamon» de muziekvereeniging K.N.A. een pèartschot-pistool, de heer W. Buiteman namen® de gem. zangvereen'glng en kin derkoor E.M.M. de Hollandsche driekleur met den naam van de ijaclub erop, de heer P. den Besten namen» Het Groene Kruie een bloemenmand, de heer H. van Eldik namens de v.v. A.S.V. een hoorn. De heer den Hartog dankte de sprekers en richtte zich vervolgens tot de twee oud ste bestuursleden, die vanaf de oprichting deze funotiee vervulden, n.l. de heeren J. W. Verweij en S. van Iperen. Deze beide heeren ontvingen elk namens de ijsclub'n oorkonde in Hjat en een sigarenkoker met inscriptie. Hierna volgde afwerking van het cabaret-programma en een gezellig bal tot slot. De raadsverkiezing. Giessendam. In de zaal van den heir D. Versteeg werd een vergadering genou- den om inplaats van de kiesvereeniging „Giessendam's Belang" een nieuwe op te richten. Aanvankelijk gaven zich 39 leden als lid op. Men besloot de kiesvereeniging te noemen „Algemeen Belang". Het ligt in de bedoeling met de aanstaande ver kiezing voor den gemeenteraad met een eigen candidatenlijst uit te komon. Zeer waarschijnlijk zal de heer A. van de Min- kelis lijstaanvoerder zijn. De heer Van de Minkelie is thans wethouder en heeft zit ting voor Giessendams Belang. Daar die kiesvereeniging niet meer bestaat is van de 3 in den raad zitting hebbende leden Ie heer T. van Dam, overgegaan naar de A. R. Partij, waar hij als no. 8 voorkomt op de candidatenlijst, terwijl de hoer A. van Bennekum zich niet meer herkies baar stelt en de heer A. van de Minkelie met de nieijw opgerichte partij aan de verkiezing zal deelnemen. Vrijdagavond kwamen in hotel Dekker de vrijzinnige kiezers bijeen om de cau- djdaatstelling voor de gemeenteraadsver kiezingen te bespreken. De lijst wori als volgt vastgesteld: 1. D. yan Harten, aftr,; 2. C. de Jong, aftr.; 3. C. Tukker, 4. Job. de Kok, 5. T. Nederveen, 6- T. Baten burg, 7. T. Bongen en 8 T. de Baat. De lijst zal zeer waarschijnlijk worden aan gevuld. De heer J. A. Boon stelt zich niet meer herkiesbaar. Been gebroken. Giessendam. De 17-jarige J. Monleban die des avonds voor een passeerende aulo wilde uithalen, viel daarbij met het ge volg, dat hij een been brak. De Emmabloem-collecte ten hate van de tuberculosebestrijding heeft in deze ge meente f 68,30 opgebracht. De collecte in de Ned. Herv. Kerk tot dekking van de kosten der -entrale verwarming heeft opgebracht f 117 Het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer P. de Vos is op gedragen aan dè heeren E. Muis (metsel werk en C. de Jong.(timmerwerk) Giessen-Oudekerlo Bij de te Rotterdam gehouden centrale stitrenkeuring behaal de de heer H. Kuipar met den tweejari gen stier Kobus II een 2en prijs. Verzakt Goudriaan. Een benzine tankauto van de Maatschappij Texaco te 's-Qravenhage kwam bij het passeeren van een stilstaan de vrachtauto te dicht aan den water kant en verzakte. Enkele automobilisten boden aan met hun wagens gezamenlijk den auto op den weg te treklj&n, wat on danks herhaalde pogingen /Ijiet gelukte. Telefonisch werd aan de firma Van Mill te Gorinchem opgedragen de auto met behulp van een kraanwagen op den weg te brengen. Spoedig nadat deze hulp arri veerde, kon de auto, die geen materieele schade had opgeloopen, de reis vervolgen. Polders Gelkenes en Ammers Graafland M. 0rod-Ammers. Op Vrijdag 10 Mei «ijn de stemgerechtigde ingelanden van de pol ders Gelkenes en Ammere Graeiland c.a. opgeroepen om te vergaderen in het pol derhuls van den heer G. van Aa, alhier.' Aan de orde komt: le. Vaststelling der rekening over 1934; 2e. idem der begroo ting over 1935; 8e. stemming ter verkie zing van een polderschout, voor den POl- der Gelkenes, wegene periodieke aftre ding met 1 Juni van den heer M Hakke- steegt; 4e. stemming ter verkiezing van twee heemraden voor den polder Ammere Graafland c.a., gevorderd wegens periodie- ko aftreding met 1 Juni van de heeren Corn. Schep ep A. v d. Wolf. Het burgemeesterschap aal geduren de de vacature in deze gemeente worden waargenomen door den heer J. G. B roe re le wethouder. Poldervergadering. Hoornaar. In de Polderkamer zal Vrijdag 10 Mei te 10.30 uur, een vergade ring gehouden worden van stemgerechtig de ingelanden. Behandeld zullen worden de volgende onderwerpen: 1 Rekening en verantwoording over 1934. 2 Begrooting voor het dienstjaar 1985. 8 Voorstel van het bestuur tot het heffen van omslag over het dienstjaar 1935. 4 Benoeming eener commissie ingevolge artikel 136. 5 Mach tiging- tot onderhandsche aanbested'ng of uitvoering in eigen beheer bedoeld bij ar tikel 115 van het algemeen reglement. 6 Voorstel van het bestuur om op het ver soek van den maohinlst om verhooging van ealarik afwijzend te beachikkqp. 7 Voorstel van het bestuur om over te gaan tot den bouw van een Voning voor den machinist. 8 Voorstel van het bestuur tot het aangaan van een geldleening groot f 2000. Tevens zal in deze vergadering een stemming plaats hebben voor twee be stuursleden in de plaats van de heeren A. Aanen (aftr.), als voorzitter van den pol der „Het Land der Zee Molens" en J. Donk (aftr.), ale heemraad thans zitting hebbende voor het onderdeel Hoornaar. Waterschap Lopik c.a. Lopik. Bij besluit van de Gedep. Staten van Utrecht is de heer H. Doornbos her benoemd tot voorzitter van het water schap Lopik, Lopikerkapel en Zevenho ven. Nleuwarkerk a.d. IJasal. Voor de amb tenaren van den burgerlijken «tand is een nieuwe jaarwedderegeüng vastgesteld In gaande 1 Januari 1935. De ambtenaar van den burgerlijken stand, In den regel belaet met de huwelijksvoltrekking, ont vangt f '1,50 per huwelijk. De ambtenaar van den burgerlijken atand, in den regel belast met het verrichten der overige werkzaamheden, ontvangt een jaarwedde van f 90 per jaar. Deze week is een aanvang gemaakt met het uitzenden van enkele werkloozen naar de centrale werkverschaffing te Rollecate in Overijssel. Nutsspaarbank. Nieuw-Lekkerland. Uit het jaarverslag over 1934 van de Spaarbank van het dept. Nieuw-Lekkerland e.o. der Mij. iot Nut van 't Algemeen blijkt o.m. het vol gende: het saldo-tegoed, aan inleggers versohuldigd bedroeg op 1 Januari van het vorig jaar f 713436,49. ingelegd ge durende het jaar f 170028.64, bijgeschre ven rente f 20679,57, totaal bedrag f 904144,70. Terugbetaald gedurende het jaar f 184782,08, derhalve saido tegoed aan inleggers verschuldigd op 81 December jl f 719862,02 Het 'jservekapitaal bedroeg 160100, de extra iwme f 15000 De rentevoet waj d Het totaal aantal 'c- iagen liedroeg 1872, h.n totaal aantal te rugbetalingen 806. De Spaarbank ia aangesloten bij den Nederlandeohen Spaarbankbond. (aantal aangesloten Spaarbanken 180). President ia de heer C. Smit. „Da Snelpost" Ouderkerk a.d. iJssel. De Postduiven- vereeniging „Do Snelpost" alhier hield Zaterdag j.l. een wedstrijd vanuit Roo sendaal (Afstand 47 KJI.) De uitslag was als volgt: 1 ste, 9 de en 11 de prijs L. Steijnen, Krimpen a. d. lJssel; 2 de prijs M. Rolloos; 8 de, 4 de 5 de, 7 de, en 8 sto prijs G. Vis; 6 de prijs H Opsoheor, 10 de en 13 de prijs J. van Brandwijk; 12 de prijs en 14 de G. van der Ham. Krimpon a. d. IJssel; 15 de prijt R. Ritske. Werk voor jong Holland. Oudewater. Er hooft zich een comité van actie geformeerd, bes aande uit: mevr- Tb. C. Hitman—van Rhijn, presidente, mr. J. I, van Doorninck, secretaris en mr. C. H. Verhagen, penningmeester, met de bedoeling op 4 Mei een collecte te or- gamseeren ten bate van de Jeugdwerk- loozenkampen, welke zullen worden in gericht door de Centrale voor Werkloo- zenzorg, gesticht op initiatief van den .Raad van Ned. Kerken en die werk zul len verschaffen aan circa 1500 werklooze jongeren gedurende ten minste 8 weken- De regeering zal steun verleenen op voorwaarde, dat Christelijk Nederland meehelpt. Daartoe is noodig dat ieder, die doordrongen is van den nood, waarin duizenden jonge Nederlander» verkeeren met een bijdrage hoe klein deze ook zij (zelfs vijf cent is welkom) de actie steunt Jong Holland snakt naar werkl De Centrale voor Werkloozenzorg heeft een uitgebreid plan om jong Holland eenigen tijd aan werk te helpen en daardoor een tegengif te bieden aan den zoo demorali seerenden invloed van het werkloos-zijn. Het Comité van Aotie te Oudewater roept de offervaardigheid in van ieder die hier, met welke bijdrage ook, wil helpen en vraagt vriendelijk de oollectanten, die Zaterdag 4 Mei hun rondgang door de gemeente zullen maken, njet zonder gave weg te eturen. Veel wordt er niet ge vraagd: eleohta 'n kleine daad van naas- tenliefdel Jong-Holland «al er dankbaar voor zijn. Nadere inlichtingen bij den se cretaris van het comité, mr. J. I. van Doorninck, Provinciale weg 87, Oudewa ter. Gevonden voorwerpen. SliedreehL Te bevragen bij: A. Kore vaar, B 881, een portemonnaie met in houd; W. H. de Leeuwerik, Zuiderstraat 10, esn gewicht van 2 k.G.; B. H. Am bachtsheer, A 759, 'n grijze manteloein- tuur; A. Struijk, Adra. de Ruijterst» 78 een zadeldek je; A. Stuij, Wilhelminastr. 52 een pakje spelden*. A. Paureum, Juli- anaatraat 34, een bal; G. Verhoef, Noor- derstr. 5, een bruine dameeparapluie; J. Leeman, A 606, een schort; J. van Heu- kelum, Stationsweg 66, een rijwlelbelas- tingmerk in étui; H. G. de Leur, A 50, een doft van een roeiboot; L. A. Spek, Middenstraat 54, een handtaach; J. van Genderen, Middenstraat 86, een blauwe raantelceintuur; J. C. Kóp, Adm. de Ruij- terstraat 24, een slinger van een auto; J. Meijwaard, A 192, eon geldetuk; L. van Heukelum, A 751, een kosteloos rijwitlbe- lastingmerk in étui; C. Boeren, C 400, een ceintuur van een japon; A. Vlieg, Haven straat 23, een sleutel; M. Kraaijeveld, B 102, oen sleutel; H. Bot, Middeldiepstraat 15a, een damestaachje met Inhoud; H. Bot, A 840, epn knipmes; J. Kraaijeveld, A 778, een koe. Streefkerk. De datum voor de gemeen- teraadsverkiez'ng is door B. en W. be paald op Woensdag 12 Juni. Streefkerk. Zaterdag hield de vereeni ging van po«tduivenhouder8 een wed vlucht van Lier, afstand 86.083 K.M. De duiven werden gelost 1 uur. Aankomst eerete duif 2.34 24 uur. De prijzen werden gewonnen door:. 1, 2, 11 en 13 W. L. Schippers M.Hzn.; 3, 4 en 9 A. Stuur man; 5. G. Ansink; 6 en 10 W. de B^uyn; 7. J. den Ouden; 8 en 15 H. van Meer kerk; 12. J. van der Graaf en 14 A. Lief hebber. IJsselstsln. Er bestond een groote en gewaardeerde belangstelling voor defeeat- uitvoering, die de K.JJV. en de K.J.M. gezamenlijk in Concordia gaven. Te ruim 7 uur opende de directeur, de pastoor W. H. de Grijs, den avond met een hartelijk welkom en sprak zijn ver trouwen uit, dat deze uitstekend voorbe reide uitvoering, door aller medewerking, zou mogen slagen. Hij sprak met waar deering over het werk der K.J.V. en K. J.M. in de parochie. Nadat deze woorden met applaus wa ren ontvangen, zong een klein koor een tweestemmig Marialied Een aantal dames vaz de K. J. V. gei in bet eerste gedeelte van den avond een opvoering van het tooneelspel „Uit 't Le ven", een goed geschreven werk, dat ac tueel van Inhoud als het is, ook in do de daarmede overeenkomstige roluitbeel- ding de aandacht tot het einde gespannen wist te houden. Met hartelijk applaus be loonde het de dames, die onder de on vermoeide leiding van mej. Nelly Mulder, hebben gestudeerd Na de pauze kwamen de jongeren aan de beurt. Een vijftigtal leden van de K. J. M. hebben voor de eerste maal een operette opgevoerd „Goudmuiltje" genaamd. Het opvoeren van een operette, d>e om ver schillende redenen meer dan gewone moeilijkheden met zich brengt, is iets .dat veel zorg en vooAereiding vraagt. Mej. Bets Mulder heeft haar krachten eraan gegeven en het aardige frisache zangspel van M. A. Brandts Duts Jr- liep van stapel en oogstte succes. In de operette werk en enkele jonge solisten mede, allen K.J.M.-ers natuurlijk, terwijl volgens het libretto ook dwergen, elfen en heksen af zonderlijke-koren vormen De bijzonder aardige costumeering in dit zangspel vol deed neel goed. De piano-partij werd vervuld door den heer A. Schippers. Tussehen de bedrijven door werden en kele rythmisch goed verzorgde rei- en volksdansen gegeven, die per pathéfoon werden begeleid. Tot slot van dezen uitstekend geslaagden feestavond zongen de K.J.V.-ers op het podium in pittig marschtempo het E K.- Lied. NA ACHTTIEN JAREN. Vader en zoon vinden elkaar terug Bij een doktersvisite aan boord van een Fransch vliegtu g-moederschip viel deaan- d&oht van den militairen arts, die met een ander oorlogsschip over de geheel» wereld gezworven had, op den naam van een 20-jarlgen matroos, die Waxmouth boette. De dokter vroeg hom of hij van Russische afkomst was en raadde hem aan naar Shanghai te sohrijven, waar hij een Rus van dexuelfden naam had leer en kennen. De briefwisseling kwam tot atand door bemiddeling vaa een journalist, die tijdens den oorlog in Frankrijk verbleef, en die den Franschen brief van den Jon gen Waxmouth in het Russisch vertaal de, daar de Waxmouth in Sjanghai de Fransoho taal niet machtig was. Reeds de eerste brieven gaven volledi ge zekerheid; het waren vader en zoon. De vader, Russisch off cier, had in het be gin van den oorlog een Francais# ge trouw n door de revolutie in 1917 was hij van vrouw en kind gescheiden. De va der was toondertijd in Zuid-Rusland en sloot zich aan bij het Witte leger, moeder en kind waren in Petersburg gelfieven. Op een dag kreeg de vader het bericht, dat zijn vrouw en kind doodgeschoten waren. HU bleef bij het Koltschokleger, trok er mee naar Siberië en verbleef na de ineenstorting van het Witte leger in China. Daar kwam hij in het bezit van een 800 ton metend schip, waarmee hij handel dreef en trouwde voor de tweede maal. Het is gebleken, dat zijn eerste .vrouw niet doodgeschoten doch met haar zoon tje naar Frankrijk was gevlucht. De jon ge Waxmouth kwam in dienst bij de Fransche marine en verwierf zich een poeitte op een Fransch oorlogsschip in de Chineeaehe wateren en zoo ontmoette hij na achtien jaren zijn doodgewaanden vader. VLIEGEN ZONDER TOESTEL Een nieuwe vleugelpróef gelukt. De gevleugelde mensch ls werkelijkheid geworden. De bekende Ruesische pera- chutitst Charaeborof heeft op een hoogte van 3000 meter boven Roetof (Rusland) in horizontale richting een afstand van 1200 meter afgelegd, alleen met behulp van vleugels aan zijn armen en beenen. Na deze vlucht opende bij zijn para- ohute en kwam zonder moeite op den grond neer, nog steeds met zijn vleugels aan. Dit is de vierde tocht van deze soort ter wereld en de tweede geslaagde poging in Rusland. TWEE MEISJES VAN OFFERDOOD GERED. De politie van Panama was er van op de hoogte gekomen, dat Ind anen op het eiland Iguana, ongeveer 70 mijl uit de kust van de Kanaal-zone, Vrijdag tweo jonge meisjes zouden offeren aan oude Indiaan- eche goden. Een politievaartuig begaf zich met den grootsten spoed naar het eiland, en arriveerde juist op tijd om het leven der beide Indiaanscbe me sjes, die voor brandoffer bestemd waren, te redden. KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 24 April. Pol. verord. Schoonhoven: A. van D. to Schoonhoven, berisping v.v. baJ. Leerplichtwet: J. M. te Zevenhulzen f 3 auha. 2 d. b.; JL v. d. H. te Waddinxveen, A. T. van der H. te Gouderak, M. van D. te Gouderak en P. de K. te Gouda, allen schuldig zonder toepass'ng'van straf Terweheeluit: G. H. d. B. te Oudewa ter f 10 subs. 2 d. h., voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar Motor- en Rijwielwet: J. G. K. te Delft f 50 sube. 20 d. h.; CL M. de B. te Schoon hoven f 30 subs. 6 <T h Boomkweekersbesluit; A. G. te Reeuwijk, schuldig zonder toepassing vAn straf. Crisiszulvelbesluit: T. V. te Reeuwijk f 50 sube 10 d. h. Wet openbare vervoermiddelen: G. J. S. te Rotterdam f 12 subs. 3 d h. voorwaar delijk met een proeftijd van 1 jaar. Motor- en Rijwielreglement: J. C. P. J. te Waddinxveen f 2 50 subs. 1 d. h Idem: J. G. V. te Zoctermeer f 2 sube. 1 d. h. Prov. Regl.: D. J. B. te BleLowijk en B. WOENSDAG 1 MEI 1888 B te Haastrecht, ieder f 8 sube. 1 d. h.i A. van dor L. te Bergambacht f 1 subs. 1 d. h.' Motor- en en Rijwielreglement: J. L. te Gouda f 1 subs. 1 d. h.; A. van der K. te Vianen f 2.50 subs. 1 d. h.; L. H. te Bun schoten f 5 subs. 2 d. h.; idem f 6 sube. 2 d. h.; A. de Z. te Woerden f 8 sub®. 2 d. h.; C. K. te Boskoop f 2.50 subs. 1 d. h W van H te Bergambacht, schuldig zonder toepassing van straf, P. v. d. V. te Lopik f 2.50 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: W. G. te Rotterdam f 8 sub®. 1 d. h. Pol. Verord. Waddinxveen: G. O. te Boskoop f 2 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement: G. K. te Nieuwerkerk ad. IJssel f 5 sub». 2 d. h. Arbeidswet: K. J. van T. te Reeuwijk, 3 maal 1 d. h. voorw. met een proeftijd van één jaar. Motor- en Rijwielwet: B. K. V. te Hoen- koop, sohuldig zonder toepassing mn straf. Art. 453 Wetboek van Strafreoht: G. J B., zonder bekend» woonplaat», B. van der H. te Schoonhoven en J. de G. te Rotter dam, ieder f 6 sube. 2 d. h. REEUWIJK. Over de maand April. Vertrokken: J. Verwey van G. 14 aaar Gouda, Boelekade 169: A. P. Vonk, van H. 214 naar Gouda, Ke'zerstraat 75; C- Vonk van H 214 naar Gouda, Markt 22; P. Vonk, van H. 214 naar Gouda, West haven 54; G. J. Vonk, van H. 214 na*r Gouda, Kleiweg 22; M. J. Wegenwije, van H 73 naar Gouda, Keizerstraat 19; A. Standaar van E. 114 naar 's-Gravenhage Carel Reinierskade 45; K. van Wensreea van E. 18 naar Boskoop, Zwarteweg 21; J. Verbey van B 74 naar Venlo, Weee hui». Ingekomen: L. Schouten van Gouda naar D. 57; L. C. Vos van Boskoop naar E 184; G. J. van Rijn van Zwammerdam naar B 69; J. F. Wilbrands van Hilver sum naar H 98; A. Die linger van Oosten rijk naar E 118a; J. F. van Dalen en ge zin van Culemborg naar A 85. ILIEDRECHT. Over de maand Aporfl. Ingekomen: J. van Brink (wed. van S. Polak) van Hoorn naar C. 562; T.. Ko revaar van Arnhem naar A 417, inw. Vertrokken: M. Bakker (geh. mot J. JL 't Verlaat) van van Lennepstraat 02 inw. naar Giessendam, Oranjestraat 42; M. v. d. Gr'end van B 204 inw. naar Dordrecht Binnenwalevest 54, J. Leeuwestein en gezin v. C 160, naar Wijnechem, België; J. C. v. d. Graaf en gezin v. P. Rijadijk- str. 8 n. Wijnechem, België; E. de Groot, geh. m. B. Hulsege), v. B 897 n. Deventer Sallandstraat 62; J. Netten en gezin v. Stationsweg 64 naar Ned. uost-Indië, J. H. van Haren van C. 430, inw. n. Rotter dam, Wildeveenetr. 87 b.; E. Hansum (goh. met J. H. den Boer) Dr. Lange- veldple n 18 inw, n. Gouda, pieraonwsg 8 J. Bakk»r en eohtgen., van v. Lennepetr. 62, n. Putton, Postweg; A. ae Jong ®n echtg. v. Oostcrhrugetraat 10, n. Drums- hanbo (Ierland),; J. Huisman en gezin v. C. 31 n.. Papendrecht, Dijkstroat 85; L: Huisman en dochter v. C. 81 Inw. naar Papendrecht, Dijkstr. 85; E. W. Schalk wed. v. H. v. Dorth), van Hugo de Groot straat 2, naar Bussen, Kromme EngJaan 12; J. Verschoor, van v. den. Houte Wil lemsplein 6 inw. naar. Rotterdam, Cool- singel 117. ALBLASSERDAM, April lOft. Geboren: P-eter, z. van B. Verweij en Ant. Verhoek. Ondertrouwd: A. Quispel, 96 j. en A. Korevaar, 27 j.; P. J. Mars, 28 j. en J. "W. Stam 22 j. Getrouwd: H. van den Hoven, 22 j, en P. I van Herk, 20 j.; A. Verheij, 24 j. en G. van Herk, 20 j. Overleden: J. Zwart, 61 j„ eohtg. van P. Groenendijk. GIESSENDAM. April. Ondertrouwd: D. Pierhagen, 22 j. en A. van der Wolf, 18 j. P. J. Herlege, 28 j. en W. A. Broeren, 23 j. HEI- EN BOEICOP. April. Ondertrouwd: G. J. B .Bouthoorn, 23 j en A. A. den Hartog, 21 j. LEKKERKERK. April. Geboren: Jacob, z. van M. Mudde en F. Bot. Hendrika, d. van J. Neef en W. de Groot. Blizabert Neli», a van C. J. Breijer en K. Berkouwer. Marinu®, a van A. v. d. Hoek en W. G. Streefland. Ondertrouwd: A. P. de Jong, 27 j. en E. A. van Erk, 23 j. J. Verhaar, 48 j. en C. Ooms, 39 j. Getrouwd: J. A. Broere, 24 j. en L. Noordegraaf, 25 j C. Verwoerd, 22 j. en A. B. Broere, 24 j. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. ApriL Geboren: Arend, a van L van den Ban en T. Reym. Ondertrouwd: M J. Molenaar, 28 j. en P. J. Anker, 27 j. Overleden: K. van Winden, 68 j., echt genoote van M Stougie A. van Duin, 66 j., weduwe van J. Vuik. I. Bos, 58 echtgenoote van G. J Vonk.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5