i SCHOONHOVENSCHE COURANT 10 IMDEL IG LOK» IUS" scomfoor Plaatselijk Nieuws I I 1 I 1 DE •a, ver- mate van ECHT RKERK ÏELAAR Talef. 289 rdam. A. A. DEN tot 4 uur. :ABRIEK 2000 600 o»5 300 “d\r,r”.7 200 100 60 GOUD IN DEN GROND. i MEI 1935. «r it p. uur). Lopik. M. Stolker gwjftwwiswg; igetwijfeld uit hebben: s enorme het ont er water len- en mnvraag ewoon laagl invulling speciaal voor U te vens van ■tlng- Artlkelen 18 1.30 ).2O; derde js, -Adver- r a t i s ge en mer”. I hebben, - i Notaris- eskundige |O kosten lende met posten en (heden en VERDRONKEN. Wad<Hnxveen. In een onbewaakt oogen- bl<k geraakte het vierjarig zoontje van den heer Berkestein aan de Zuidkade te water, De moeder zag haar kind drijven en haalde het op het droge. Nug lang is kunstmatige ademhaling onder leiding van den dokter toegepast, doch zonder re sultaat. De levensgeesten waren reeds ge weken. Ouderavond. Moercapelle, Vrijdag werd in de O. L. School een ouderavond gehouden die, den minder geschikten tijd in aanmerking ge- nomen, goed bezocht was. Met belangstel- Ing werd het werk der leerlingen bezich tigd, en aandachtig de causerie van het hoofd der school gevolgd. Een tractat'e, aangeboden door de afdeeling van „Volks onderwijs" en een humoristisch schetsje, wisseidén het programma af, dat bij de aanwezigen zeer in den smaak vjel. De heer Poissonnièr is gekozen tot bestuurs lid van /.Volksonderwijs”, Moercapelle. De rijks- en gemeenteveld wachter hebben togen een bewoner proces verbaal opgemaakt, wegens overtreding der vuurwapenwet. Eervol ontslag. Moordrecht. Het bestuur van den Zuid- plaspolder heeft op verzoek aan den heer A. Swieb, die den *t>ensioengerechtigden leeftijd heeft bereikt, eervol ontslag ver- leend als sluiswachter van de‘ Snellesluis alhier? 'In de talrijke jaren, dat hij deze functie heeft waargenomen, heeft hij zich door zijn hulpvaardigheid, vooral ouder do schippers, vele vrienden verworven. In j zijn plaats heeft het polderbestuur be- noanjd zijn zoon, den heer A Swieb Jr. ipfeet met ritusvulkan Ou Aanbesteding. Ouderkerk a.d. IJssel. Do architect D. Burger heeft Zaterdagmiddag aanbesteed den bouw van vier woonhuizen voor reke ning der N.V. Kortlandstraat III te Kr. a.d. IJssel. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk: Joh. Gouwens to Krimpen a.d. IJssel f 2590, L Ponsen Kr. a.d. IJs sel f 2662, van Staveren Kr. a.d. IJ. I 2707; J. Boer, Kr. a.d. LL, f 2750; A. Omon f 2962. Timmerwerk: M. van der Blom, Kr. a.d. IJ., f 2076, Spruitenburg en Duijven- dijk f 2258; P. Blonk f 2330, A. P. Sterk f 2350; J. Boer, Kr. a.d. IJssel, f 2585; L. Neven, Kr. a.d. IJ., f 2605; en H. de N». 6501' ACHT BLADZIJDEN MAANDAG 6 MEI 1935 87e JAARGANG. NIEUWSBLAD VDDRZUIHOLLAND EN UTRECHT bruik. Voor den koffiehuishouder toch is de belasting geen verteringsbelasting, maar volmaakt een bedrijfsbelasting op zijn gereedschap. Wie zou het gereedschap van den smid, van den timmerman, van den schilder of schoenmaker durven be lasten. Hij, dio zoo luxueu kan levt-n, dat hij een biljart bij zich thuis voor eigen genot en genoegen kan hebben, staat ten opzichte van deze belasting heel anders dan de koffiehuishouder. Adressante verzoekt den raad de belas ting op biljarts te doen verdwijnen, al thans den grondslag dusdanig te vermin deren, dat het biljart een niet al te zware last beduidt. Moercapelle. Op de Donderdag gehou den eierveiling waren aangevoerd 14712 eieren. De prijzen waren: k ppeneieren f 2 2.65; henneneieren f 1.90—2; eendeieren f 1.602; kalkoeneieren f 4.50, alles per 100 stuks. Bij de op den openbaren weg gehou den controle op motorrijtuigen en rijwielen zijn weer enkele processenverbaal ópge waakt. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 3 maanden f 125; p. post f 1.50 Met verzekering 15 cents meer. Indien de pas benoemde de voetstappen zijn vaders volgt, dan kan het niet anders of hij zal zich ook vele vrienden verwer ven. Onder den veestapel in deze gemeen te komen dit voorjaar weer verschillende gevallen van kopziekte voor. In de afge- loopen week stierven twee runderen aan die ziekte. De dijkverzakking. Moordrecht. Tengevolge van de verzak kingen van de dijken nabij de nieuwe sluiswerken is het verboden den weg met auto’s, zwaarder dan 4000 K.G., te be rijden. Deze auto’s moeten hun weg voor- loopig nemen via het dorp Moordrecht. Moordrecht. De in deze gemeente ge houden Emmabloemcollecte heeft in totaal f 50,10 opgebracht. Eenige maanden geleden werden verschillende arbeiders wegens seizoen- drukte weer Ie werk gesteld aan de Kon. Ver. Tapijlfabrieken. Nu deze drukte weer achter den rug is, worden verschillende arbeiders weer ontslagen. Gemeente-begrooVng. Nieuwerkerk a.d. IJssel, Ged. Staten hebben de gemeente-begrooting voor 1935 goedgekeurd. De gewone dienst sluit in ontvangsten en uitgaven met f 181 487,34. De post onvoorziene uitgaven bedraagt f 8322,26. De kapitaaldienst sluit met een totaal aan ontvangsten van f 25.053,57; uitgaven f 11.954,40, batig saldo f 13.090,17. Er is op deze begrooting' een bedag van f 17.400, gereserveerd voor volgende diensten. Gedurende April zijn in het bevol kingsregister ingeschreven 4 mannelijke en 2 vrouwelijke personen, afgeschreven 13 mannelijke en 18 vrouwelijke personen alzoo een vermindering van 25 personen. i De heer W. van Cappellen, gemeen- te-secretaris is door onderh&ndsche aan koop eigenaar geworden van het woonhuis c.a., gelegen aan 's-Gravenweg en voor heen bewoond door wed. Rollen. Op fnluch (concert Nieuw-Lekkerland. Woensdagavond gaf de muziekver. „Apollo” op ‘t plein ach ter de Ned. Herv. Kerk haar eerste con cert in dit seizoen. Ondanks het koude weer was de belangstelling vrij groot. De verschillende muzieknummers kwamen, zooals we dat gewoon zijn, onder de be kwame leiding van den heer G. Horsman, uitstekend tot hun recht. Maandag a.s. des avonds om 8 uur zal de vereeniging „Hulp in Nood” haar jaarvergadering houden in het raadhuis. Ouderkerk a.d. IJssel. Het faillisse ment van den heer A. Heuvelman, schip per, is opgeheven. „Gemeente-belang”. Oudewater. De kiesvereen. „Gemeente belang” hield Dinsdag haar jaarvergade ring in „Oudewater Vooruit” tot het vast stellen van den cand datenlijst voor den gemeenteraad. De notulen werden goedge keurd, evenals de rekening en verantwoor ding, welke bij nazien door de heeren Vos en Burgers in orde werd bevonden. Over verschillende punten werd van ge dachten gewisseld, o.a. over de vraag of leden der N.S.B. hun stem op de gemeen- teraads verkiez’ng uit zouden brengen. Daar de grondgedachte van Gemeente belang in wezen overeenkomt met de N.S. B.-gedachte, n.l. dat het algemeen belang vóór moet gaan boven eigen- of partijbe lang, werd geconcludeerd dat degenen, die van dit standjfunt voorstanders zijn, geen reden zouden hebben hun stem aan Ge meente-belang te onthouden. De leden van Gemeente-be(ang willen geen politiek, doch hebben uitsluitend het algemeen belang op ’t oog. Niet genoeg kan hierop de na druk gelegd worden. Bij de stemming voor cand:daten werd de volgende lijst samengesteld: 1. de heer G. v. d. Lee; 2. mevr. Hit man van Rijn; 3. do. heer M. v. d. Vooren; 4. de heer H. Roelofs; 5. de heer M. J. de Lint; 6. de heer J- van Bergen; 7. de heer M. Deurloo; 8. de heer D. v. d. Klis. Vervolgens werd een propaganda-com- missie benoemd. Polsbroek. Bij don winkelier S. van den Berg is een postduf komen aanvliegpn, die om der\jrch ter poot een ring droeg, gemerkt Belg 35-15493. feel.-oond. Sliedrecht. In den „Dag’blijkaoh-Brood”- wedstrijd der N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij, gehouden te Dordrecht, behaal de de heer A. Vlot een 4den prijs, als mede een eervolle vermelding. J Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrekening 13763. A BONNE’8, die zich aan onze administratie opgeven voor de verzekering, xijn volgens de vaatgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam, van ij. nwun, ivr. a.._ Jong Lz. f 2774. Smidswerk: P. G. de Ruyter f 82.75; M. Eerland, Krimpen a. d. IJssel f 84 21; N. Vis f 98; T Rook, Krimpen a.d. IJs sel f 100; De Rek en Horsman f 102. Schilderwerk: W. T. de Vries Zn., Krimpen a.d. IJssel f 480; PI. v. Reeu- wijk f 489, J van Wijnen, Krimpen a.d. IJssel f 605; Neven, Fontein en /Schouten, Krimpen ad. IJssel f 620; L. Moréé, Krimpen a d. IJssel f 624. Lood- en zinkwerk: A. Ponsen, Krimpen a d. IJssel f 254; G. van Kleef f 295; M. Stolker f 444. Electr. installatie: W J. E bel ie f 109 25, H. Vogelenzang de Jong, Krim pen a.d. IJssel f 134; G. van Duyvendijk Krimpen ad. IJssel f 145; f 149. Het werk ia aan de laagst® inschrijvam gegund. Hoog water. Sliedrecht. Maandag 6 Mei v.m. 735 uur; Dinsdag 7 Mei v.m. 8 20 uur; Woensdag 8 Mei v.m. 9.05 uur; Donder dag 9 Mei v.m. 9.55 uur; Vrijdag 10 Mei v.m. 1050 uur; Zaterdag 11 Mei v.m. 11.45 uur; Zondag 12 Mei v.m. 12.40 uur. Concert Streefkerk. Zaterdagavond gaf het fan farecorps „O.K.K.” zijn eerste concert in dit seizoen in de muziektent op het dorp. Mede door het fraaie weer was de op komst van het publiek groot. De muziek nummers werden onder leiding van den directeur, den heer A. de Vries, uit Rot terdam, keurig uitgevoerd. Eenige jonge dames belastten zich met den verkoop van spoldejs. Een bedrag van ruim f 30 werd bijeengebracht. De rijks- en gemeentepolitiehebben dezer dagen in de Oudewetering 9 zeelt- fuiken in beslag genomen. Streefkerk. Zaterdag hield de vereeni ging van postduivenhouderq „De gevleu gelde Bode” een wedvlucht f van Roosen daal, afstand 45.534 K.M. lö concours 34 duiven. Los 1.30 uur. Aarikomst eerste duif 2.37.16 uur. De prijzed werden ge wonnen als volgt: 1 en 2 H. van Meer kerk; 3, 4, 9 en 11 A. Stuurman; 5, 6, 8 en 12 W. de Bruyn; 7, 10 en 13 W. L. Schippers M Hzn.; 14 en 15 J. van der Graaf Jr. Omstreken van den Ned. Bond van fiehuis-, Restauranthouders en heeft een adres gericht tot den gemeente raad. Zij wijst erop, dat voor de belasting op biljarts, ingevolge de personele be lasting geheven, het tarief in den regel f 20 per biljart bedraagt. Daar echter, waar een hoog aantal opcenten door de gemeente wordt geheven, wordt dit be drag veel booger. De wetgever Iaat toe van- dit bedrag van f 20 af te wijken en nog kort gelegen is in hoogste instantie beslist, .dat inplaats van f 20, 0 gulden in de plaatselijke verordening mag worden geschreven ten aanzien van biljarts in koffiehuizen. Deze belasting, zoo betoogt adressante, drukt in Lopik de’ exploitan ten zeer zwaar. Bovendien heeft ze een zeer onbillijk karakter. Het biljart is een gereedschap ▼oor den exploitant om zijn brood te ver dienen en het biljartspel is voor het pu bliek een behoorlijke ontspanning en draagt geenerlei onzedelijk karakter. Zoo lang men niet de voetballen, de kegelspel len. schaak- en damborden belast, is ook géenerlei aanleiding om belasting to leggen pp biljarten in koffiehuizen ie ge- DE HEINING VAN DE SCHOOL TE KRAL. VEER. Capelle a.d. IJssel. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben opgegrond verklaard het beroep van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhoud'ng van scholen met den Bijbel, te Kralingsche Veer, te gen het besluit van den raad der ge meente Capelle ad. IJssel, d,d. 26 Sept. 1934, waarbij medewerking tot vernieu wing en optrekking van de heining en ophooging van het daaraan grenzende terrein van hare bijzondere school werd geweigerd. Het afwijzend, besluit van den raad is dus goedgekeurd. Krimpen a. d. IJssel. De A.R. partij heeft voor de komende raadsverkiezing de rolgende candidatenlijst opgemaakt. Aan hankelijk kwamen hierop nog 2 personen roor, doch dezen stelden zich niet be schikbaar. 1. J. Vermeulen; 2. J. Goudriaan; 3. B. W. Noorlander; 4. E. Berkelaar; 5. W. Boon; 6. G. Jansen; 7. J. Mourik Jzn.; 8. G. van Duyvendijk; 9. G. de Haij en 10. Joh. van Duyvendijk. De belasting op biljarts. De afdeeling Schoonhoven en - Kol- Slijters, Een economisch grapje is, dat het er Weinig toe doet, of het goud van het eene donkere gat in het andere komt. Men be doelt daarmee, dat het van weinig invloed is, of hot goud ligt in het donkere gat in de goudmijn of in een safe, omdat het goud niet, zooals andere ertsen, ijzer, ko per enz., rechtstreeks benut kan worden. Natuurlijk is dat grapje niet meer dan een grapje, want het goud doet wel dege lijk zijn werking als waardemeter en wan neer er iemand kwam, die werkelijk, in staat zou zijn goud te maken, dan zou de /wereld daarmee niets rijker of gelukkiger worden, maar er zouden alleen veel moei lijkheden ontstaan, om een nieuwe waar demeter te vinden, daar goud dan zijn waarde zou verloren hebben. Op ‘t oogenblik is goud in den bodem hog wel degelijk van groote beteekenis en men heeft in ons vorig nummer kunnen lezen, hoe verheugd men in Zuid-Afrika is met de boodschap van generaal Smuts, dat er in de Oranje Vrijstaat nieuwe goudlagen ontdekt zijn. Jammer, dat zooiets in ons veenland niet mogelijk is, dat wij hier geen goud kunnen vinden. In letterlijken zin na tuurlijk rtiet. maar in de beteekenis, dat er in onze bodem nog groote schatten zijn te vinden, mogen we zeggen, dat er ook hier goud althans rijkdom in don grond xit. Er zijn reeds veel vroeger hier te lande ▼rij grooto hoeveelheden ijzeroer gevon den, dat door beekjes afgezet werd en aan den grond bleef zitten. Ongeveer tien jaar geleden zijn uit de veensfreken van het Noorden groote hoeveelheden ijzeroer naar het buitenland verkocht, maar nu is er daar weinig meer te vinden. Wel echter in Limburg, daar zitten heel Wat ertsen in den bodem, maar tot nu toe fe daaraan niet vfeel aandacht gegeven. Zink rit er, zooals blijkt uit het nuttige bloempje het rinkviwltje, dat alleen Benzine. Wadd'mxveen. In herinnering wordt ge bracht, dat het onverminderd de bepalin gen van de hinderwet, verBodon is be waarplaatsen van benzine of andere licht- brandbare of ontvlambare vloeistoffen te. hebben of op te richten. Indien men e<w hoeveelheid van ten hoogste 1% vat, d7| i J w.z. een aahgcbroken vat en, als dit op de helft is opgebruikt, een vol in voorraad wenscht te hebben, zal men kunnen vol staan met een eenvoudig verzoek aan B. en W. Voor groote hoeveelheden zal een aanvraag ingevolge de hinderwet met de in deze wet opgesomde bijlagen moeten worden overgelegd. Verdere inlichtingen zjjn te verkrijgen ter secretarie. Ook in deze gemeente zal worden overgegaan tot het distribueeren van ba ring voor da werkloozen. De distributie zal geschieden door tusschenkomst van den handel Het comité „kindervoeding” heeft ▼oor dit seizoen Zijn werkzaamheden ge staakt. Het brengt aan allen, die door hun gaven hebben medegewerkt, haar hartelij- ken dank. Waddinxveen. De postduivenvereeniging „De Sperwer" hield een wedvlucht vanuit St. Kathenewaver. Los 8 uur 20. De dui ven bereikten als volgt hun hokken. G. van den Berg 1, 31, 39; J. Fens 2; W. Berkestein 3; T. H. van Gelooven 4, 5, 8 en 46; N. J. la Grand 6, 34 en 36; P. Versloot 7, 20, 22, 25, 42 en 61; P. Kers bergen 9, 15, 29 en 49; A. van der Kraats 10, 28, 53 en 55, W. Degenhard 11 en 45; W. van Ringelenstein 12, 16 en 50; C van Dijk 13, 21, 41, 43 en 59, J. van Dijk 14, 17 en 26; Abr. de Graaf 18, 19 en 47; L. Hoogerdijk 23, 33 en 57: J. Sleeuwcnhoek 24 en 35; W. de Lang 27, 32, 54 en 56; T. Rietveld 30; Nelleslein 37 en 48, D. la Grand 38 en 63; J Blom 40 en 51; Abr. de Bruin 44; L. Hogcr- vorst 52: P. de Graaf 58; C. van der Spek 60; H. de Wit 62. Aankomst eerste duif 10.33.54, laatste duif 1.17.27. Er is hier opgericht een padvindera- club D.T.S. (Door Training Sterk). De club heeft een eigen gebouw onder den naam „Ons Clubhuis”. Waddinxveen. De vereeniging „Volks onderwijs”, afd. Waddinxveen. hield een propaganda-Ieeslavond. Behalve zeer ver dienstelijke zang door mevr. SlotKwaak en vioolspel van den heer Kwaak hield de heer Mastenbroek een rede over: „De (jodsdienst op dè Openbare School*. Te- vena werd opgevoerd een blijspel^ dat blij kens de lachsalvo's zeer in den smaak viel» Volksonderwijs kan op een geslaag den avond terugrien, die de vereeniging tevens 9 nieuwe leden bezorgde. IJutlstein. In een vergadering van de R.K. kiesvereeniging zyn voor de ge meenteraadsverkiezing de volgende can- Ad verten tien: 1-6 regeli elke regel meer 0.20 plaatsing halven prijs. tentien worden g plaatst in „De Gor didaten gesteld: C. van der Linden, aftr.? H. J. Veldhuizen, aftr; Th. van Doorn; P. Otten; C. Voorendt, (aftr); G. Vendrig; F. de Vos; J. van Sijl (aftr W. A. G. de Haas; S. J. v. Kas; W. Rooijen en E d. Berg. V^n do SD.A.P. luidt de candidates- lijst: G. Molhoek, aftr.; W. Hoogend&orn, J. van den Heuvel on J. Engel, terwijl voor de G.H. ais candidaten waren gesteld P. J. Overbeeke, J. Schimmel; R. van der Paauw, A. Mulder, L. de Graaf, P. van Lomwel, G. de Jong, aftr.; S. Ewald, J. 0 Lokhorst of W. Bos. In een gecombineerde vergadering van de C.H., A.R. en S.G.P. kiesvereenigingen werd overeengekomen om gezamenlijk met een lijst uit te komen. Besloten werd om no. 1 van de lijst te plaatsen P. J. Over beeke, C H. Nr. 2, J. A. de Gier, voor de A.R. no. 3 voor de C.H. J. Schimmel en nr. 4 voor de S G.P. D. A. Stigter en ver volgens nog enkele candidaten. B. en W. hebben aan den heer W. van Schaik een verlof A verleend in het van ouds bekende café „De Posthoorn” in de buurtschap Acht hoven. Het ligt in de bedoeling van de V.V., deel te nemen aan de tentoonstelling voor V.V.V, te Amsterdam. Zij zal daar met een stand uitkomen om ook in den vreemde het belang van IJsselstein naar voren te brengen. Do heer J. A. Manschot heeft het diploma stenografie behaald. Daar de R.K. Pastorie gedeeltelijk inwendig verbouwd zal worden, zullen de geestelijken gedurende dien tijd hun intrek nemen in hel K.J.V. bus aan het Kronon- burgplantsoen. Het Groene Kruis. Zevenhuizen. Dinsdag is hier een bloem- pjesdag gehouden met het Emma-bloempje dat f 90,24 heeft opgebracht, Vrijdagavond vergaderde in „Hotel Vos” de afd. Zevenhuizen Moercapelle van Het Groene Kruis. De voorzitter, de hoer Th. H. Klinkhamer, sprak er zijn leden jestuur waren 7 leden aanwezig). De notulen wer den gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de secretaris zijn jaarverslag uit bracht. De magazijnmeester had schrift©- lijk rapport yitgebracht waaruit bleek dal in 1934 te Zevenhuizen 202 artikelen uit ’t magazijn waren uitgeleend en in Moer- capelle 37 artikelen. Uit het verslag van de wijkzuster, mej. De Vries, bleek dat in 1934 in 84 gezinnen 3003 bezoeken zijn afgelegd 81 voor zuige’ingen en 187 voor T.B.G. Uit de rekening van den penning meester bleek dat was ontvangen f 2894,26 uitgegeven f 3032,76, nadeelig saldo f 138,50. Tot het nazien der rekening werden be noemd ds. Bovendorp en de heer A d. Knaap. Als plaatsve* vangend afgevaar digde voor de algemeene vergadering werd benoemd de heer R. Gallas. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt waarna de vergadering werd gesloten. groeit op gronden, dïe zink bevatten en dat dus door zijn aanwezigheid aan de menschen verraadt, welke erts men daar kan vinden. In de Limburgsche kolenmij nen worden ook regelmatig ertshoudend gesteente gevonden, met koper, zink en lood. Het geologisch bureau voor het mijn- gebied te Heerlen heeft een uitgebreide verzameling van dergelijke in de mijnen aangetroffen ertsen. Et was tot nu toe weinig aandacht ge geven aan die metalen, maar de crisis tijd heeft hier de belangstelling gescherpt. De leider van het geologisch bureau prof, dr. W. J. Jongmans, heeft er op aange drongen, dat de ertsen zouden onderzocht worden door een wetenschappelijke speci aliteit en daarna werd het onderzoek op gedragen aan jhr. ir. dr. P. J. G. dft Wij- kerslooth de Weerdesteyn. Hèt resultaat van zijn onderzoekingen was verrassend. Er is daaruit namelijk gebleken, dat de ertslagen, welke in Bel gië en Duifschland voorkomen, voortzet tingen zijn van lagen in Nederlandschen bodem. Dr. De Wijkerslooth heeft mede gedeeld, dat men van de ertslagen in ons land groote verwachtingen mag koeste ren. Reeds is een onderzoek in voorberei ding of de exploitatie van dien bodem- rijkdom loonend zal zijn. Er zijn in parti culiere steenkolenmijnen lood-, koper- en zinkmineralen gevonden op een diepte van 500 meter en voor het winnen van die mineralen zijn dus rêeds schachten, galerijen enz. aanwezig. Aan exploitatie van metaalmijnen in ons land is nooit gedacht, doch wanneer het nu blijkt, dat deze vindplaatsen geëx-* ploiteord kunnen worden, zou een nieuwe werkgelegenheid en nieuwe productie daarmee zijn aangetroffen. Misschien, dat deze nieuwe nijverheid eenige vergoeding kan geven voor de slechte tijden, die de kolenmijnen d oor make n. K.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 1