C DE HOLLANDSCHE KAPERS. SCHOONHOVEN j Kerk en School Schoonhovensche Courant Plaatselijk Nieuws T Predikbeurten Wat geeft de Radio. Gemengd Nieuws J Rechtszaken Marktberichten MEDEWERKING AFGEWEZEN. Verleden jaar in Octoljjcr hebben we ons moeten beklagen, dat dei Winkeliersveree- niging „Schoonhoven Vooruit" ons blad stelselmatig gehouden had buiten alles, ■wat de toen gehouden Winkelweek betrof, zoodat het ons niet mog dijk geweest was, eenige melding te makei van hetgeen ge beuren zou. Het merkwa rdige daarbij was dat de voorzitter dier vc-eeir'ging ons ach teraf in een toespraak iet verwijt in de schoenen schoof, dat w|j geen medewer king verleend hadden en dat de mislukking van die Winkelweek onze schuld was. Wij hebben daarop verklaard, dat wij aan- die vereeniging onjje volle medewer king willen geven, als hét bestuur ons dat maar mogelijk maakt. Dit billijke verzoek is wederom mot be slistheid afgewezen. Wederom zijn wij ge houden buiten alles, wat] de Nefaweek be treft. Wel hadden wij ij twee voorloopige vage aankondigingen kannen plaatsen, maar niet het eigenlijke [programma Vrij dag vernamen wij, dat dit programma in zijn geheel opgenomen zpu worden in een afzonderlijk blad, dat ter gelegenheid van de Nefaweek zou verschijnen en wij ver zochten den voorzitter n?r Winkeliersverr eeniging, waarvan wij lid zijn, om het programma ook aan ons blad te verstrek ken. De heer Groenen antwoordde, dat hij zulks niet kon doen Op het oogenblik, dat do voorzitter ons mededeelde, ons het programma niet te kunnen verstrekken, modi dat programing reeds in handen zijn geweest van de druk kerij, welke het afzonderlijke Wad zou drukken, want den volgenden ochtend •versoheen dat met het volledige program ma, dat ons geweigerd Was Hot bestuur der*. Winkeliersvereeniging maakt het ons wel uiteifjnate moeilijk en eigenlijk onmogelijk, om «jinze medewerking Ie verioenen GEMEENTERAADSVERKIEZING. De heer P. van der Hjék die vier jaar geleden als lid van den gemeenteraad ge kozen werd, om daarin de belangen van den middenstand te diepen, zal ditmaal opnieuw aan de raadsverkiezingen deel nemen, thans voor een groep onder den naam „Gemeentebelang". I Behalve de naam van den heer P. vaw der Hek nil ook op dé lijst voorkomen die van den heer J. B. Tan Driem. CANDIDATENLIJST. De Christelijk Historische kiesvereeni- ging heeft de volgende cajndidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing vastgesteld: 1. R. Bron; 2. C. B k; (8. C. van Willens waard C. Lzn.; 4. P. Verdjuis; 5. J B. Vos; iKz&l Vos; 7. 8. de Boer. GOUDEN JUBILEUM. Een jubileum, dat in Schoonhoven zeer de aandacht trekt, is dat van het echtpaar B. Meijer—Janné, dat héden zijn gouden huwelijksfeest viert. De heer Meijer, nu re(eds 81 jaar oud, is een zeer bekend ingezetene, die zich veler vriendschap en waardeering heeft verworven, ook reeds in. de vele jaren, ge durende welke hij in diëtist der posterijen de gemeenschap diende. De taak van den brievenbesteller was toert nog een geheel andere dan tegenwoordig, Jarenlang heeft de jubilaris, die reed4 als jongeling in dienst der posterijen wa$ gekomen, en tot zijn 65-jarigen leeftijd in functie bleef, den tooht naar Gouda gemaafkt met den post wagen, dien velen onzer heel goed kunnen herinneren. Drie of vier maal, doch een maal per dag. werd de tijdlang zelfs vijf reia afgelegd en ontelbare malen heeft d« 'heer Meijer zijn posthoorn v rooi ijk laten atrament was bij hem want hij is een muzikaal man. In de mu ziakvereeniging „Apolio" was hij een der meest gewaardeerde leder en in zijn vrijen tijd, zoowel als later, to in hij geponsion ingezetenen zich schallen. Dat in- in goede handen, neerd was, hebben zijn Md in het orgelspel. lieseen velen opgo- PROPAGANDA-AVOUD B. V. L Onder de vele nuttige onze stad herbergt ,beh> deeling van den Bijzone instellingen, die oort ook een af- cren Vrijwilligen Landstorm. Groot is deie afdeeling niet maar toch had ze het maal de groote zaal van Ie kiezen voor den jaaijlukschen propa- ganda-avond, waar tevc der in de onderlinge ns de uitreiking schietwedstrijden behaalde prijzen plaats had. Een propagan da-commissie, waarvan de burgemeester voorzatter is. had groot aantal uitnoodigmpen verzondon ?n hot gevolg was, dat Vrij tamelijk goed mei beh vuld was, toen de burge laten zingen van het Wi gaderin.Gr opende In zijn openingswoord bogroetto heer Nieuwenhuisen vers teilen en zeide vervolgpn waard is, dat er voor ge lereerst om wat zij heeft vember 1918, toen haar o gend revolutiegevaar mod Deze instelling i^ velen (ommunisten eon doorn in hot oog, doch beid van haar bestaan bleek nog bet vo- aangedurfd, dit- het Nutsgebouw lagaVond do zaal ngsfpJlendon ge- meester met het lhelmus de vqr- de billende autori- dat de B.V.L. jvord worde, al- gedaan in No pt reden het dfei- hoeft gekeerd. de n oorzakelijk- rig jaar bij de relletjes in de groote ste den De B.V.L. heeft tot taak de grond- i wettelijke instellingen te handhaven. Ons land staat nog steeds aan de spits der cultuur en der beschav ng, getuige ook de prestaties op luchtvaartgebied en daarom waarschuwde spreker om zich niet door leuzen te laten vangen, maar dep huidigen regeeringsvorm te behou den, waarvan koningin Wilhehttina nog lang het middelpunt moge blijven. Nadat de heer P. Versluis met een aantal leerlingen enkele muz eknummers gegeven had, was het woord aan den commandant van het Landstormcorps „Rotterdam", kolonel H. C. van Cappolle. Deze begon met een sohets uit de propa ganda-film van den B.V.L. „Sluit de Ge lederen", waarin de geboorte van den echten landstormgeesl uitkomt. In het niet verplipbte, maar in het vrijwillige van den B.V.L. zag kolonel Van Cappolle de kracht en het mooie van deze instelling. Zij die de S.W.G- .verklar'ng (steun wettig gezag) hebben geteekend, behouden hun vrijheid om al of niet op te komen Daarna behandelde spreker de nood zakelijkheid om waakzaam te zijn. Voor de buitenlandsohe verhoudingen zie men naar Oostenrijk, waar 't vorige jaar de revolutie kwam, naar de bloedige botsin gen in Spanje, in Bulgarije en op het be staan van een Fransch reglement op het maken van' opstand. Gevaren dreigen van links, waar de rooden godsd enst, gezin en gezag willen neerhalen. Van hetgeeh in Rusland ge beurt ijzen we. Maar ook van rechts dreigen gevaren. Ook dgar wil men dat de vrijheid beknot wordt door een dicta tor, die de koningin tot een marionet zou maken. Voor de regeering is het daarom een groote geruststelling, dat op 80000 vrij willigers van den B.V.L. gerekend kan worden. Doch er is voortdurend propa ganda noodig want boe meer er zijn, des te meer imponeerend zal het voor aJFe extremisten zijn. Daarom deed spreker een krachtig beroep op de aanwezigen, om de afdeeling Schoonhoven tot groote ren groei te brengen. Met de opmerking, dat sommige men- schen kleurenblind zijn, doch dat de land- stormers geen rood, geen zwart-rood, doch alleen oranje zien, besloot spreker. Gemeenschappelijk werd nu gezongen: „Wij leven vrij", waarna weer een toe spraak volgde, nu van kapitein Boulogne. Deze achtte hot van beteekenis, dat voor de jongere garde op iedere samenkomst op het ontstaan van den B.V.L. gewezen werd. De tegenwoordige miliciens zijn geboren in 1914 en hebben den wereldoor log, de revolutie in Rusland, de staats greep van Troelstra niet meegeleefd, zoo als de ouderen. Als we echter alleen konden wijzen op wat geweest is, dan zou men kunnen oor- dcelen, dat het instituut vfél opgeheven kon worden. Doch de beteekenis voor het heden is eveneens groot. Het is een mi litair institnut. Alles is voor opkomst tot in de puntjes geregeld. Er zijn bijna 1300 plaatselijke afdeelingen en op een telegra fisch bericht Iran de geheels landstorm- groep opgeroepen worden voor het wettig overheidsgezag. In boeienden vorm sdhetste spr. nu het einde van den oorlog. Toep het vrede was kwam de revolutie. Ook nu weten we niet wat de toekomst zal brengen. Niemand weet dat. dan God. Onder Gods Zegen is het tastbaar gevolg van de waakzaamheid der regeering in 1913, toen de militiewet gewijzigd werd en het veldleger en de ar tillerie u'tgebreid geweest, dat Duitach- land ons niet in den oorlog moeide. In het gezag ziet spr. een geschenk van den hemel om recht en gerechtigheid te handhaven, opdat ieder zelf de vruchten kan plukken van den arbeid. De waar borg voor de vrijheid js het gezag. Terwille van gewetensvrijheid, burger vrijheid en godsdienstvrijheid, steune men de B.V.L. Dat we die vrijheid hebben is niet een voudig. Onze vaderen hebben er b'loedige offers voor gebracht. En van wat van daag is, is n;et zeker dat het morgen zal zijn. Spr. werkte dif nog nader uit in verband met enkele politieke leuzen en besloot' met de opwekking om in trouw aan de regeering,, haar gezag te aohragen. Een geestdriftig applaus toonde de in stemming waarmede de vergadering deze bezielende rede had gevolgd. NU HET WARMER WORDT.... Het zwemseizoen is niet-officieel ge opend met een had van een voortvarend stadgenoot, zij het dan een onvrijwillige duik. De heer N. G S., uit de Stadhpis- straat, ging vanmorgen tussohen zeven en acht uur, in het bezit van een emmer, naar de Ha\en, met het dóel om water te scheppen. Of het de nawerking was van de nachtelijke rust, of de hunkering naar een verfrissching, zeker is het, dat de waterputter opeens onderuitgleed. een gat in het water sloeg en kopje onder ging. Proestend kwam hij weer boven en bracht zich ijlings in veiligheid. Niet zoo vlug echter, of buurgtenooton wisten spoedig van de gebeurtenis af, met het gevolg, dat van tijd tot tijd aan den huize S. geïnfor meerd werd, wanneer de snoek gereed zou zijn om opgedischt te worden, daar de heele buurt zichzelf bij dit feestmaal had uitgenoodigd. GEMEENTELIJKE ARBEIDS BEMIDDELING. Op de lijst van ingeschreven werkzoe kenden kwamen op 3 Mei voor: 4 bak kers. 1 hierbottelaar, 1 chauffeur, 22 fa brieksarbeiders, 9 goudsmeden, 4 grond werkers, 1 koperslager, 1 leerlooier, 2 lompensorteerders, 14 losse werklieden, 1 machinebankwerker, 3 mandenmakers, 4 metaalbewerkers. 5 metselaars, 2 meubel makers. 4 molenaqj;s, 10 opperlieden, 1 ovenist, 1 pakhuisknecht, 4 plateelwer kers. 5 plateelschilders. 2 reizigers, 5 schilders, 6 schippers, 2 dekknechten, 5 sigarenmakers, 1 sigarensorteerder.. 1 slager, 1 smid, 5 stokers, 4 timmerlieden, 1 typograaf. 1 voerman. 1 winkelbediende- 48 zilversmeden, 1 zadelmaker. Totaal 181 personen. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een autoband met een partij gonje- zakken en een eind touw: een armband een belaslingmerk; een bal. Heer B. A. Hoon uit Schoonhoven. Er was veel belangstelling, ook van buiten de ge meente. Do nummers weiden niet een wel verdiend applaus bekroond. Na afloop werden enkele planten verloot, welke als volgt werden gewonnen: 1 P. Vroon Pzn., G. v. Bruggen Jz., 3. G .Roodhorst Johz., 4. Teuntje Langerak, 5. J. v. d. Heiden te Nteuwpoort. Anti-Rev. Kiesvereeniging. Bergambacht. In de Zaterdagavond ge houden vergadering van deze kiesvereeni- ging werd gelegenheid gegeven om bezwa ren tegen de voorgestelde candidatenlijst te opperen. Verder werd gewezen op de actie van eenige hervormde kiezers, die, naar men vond, zelfs in de opstelling van hun advertentie misleidend te werk g n- gon. Besloten werd, om uit tactische over wegingen het bestuur volmacht te geven om in overleg met de eerste vijf candida- ten hun nummering te regelen, waarna overgegaan werd tot aanvulling der lijst voor de nummers 612. De kiesver. zal voor de komende gemeenteraadsverkiezing uitkomen met de volgende lijst; 1. D. Blanken Johzn., 2. P. v. d .Dool Adrz., 3 Joh. Boer; 4. W. Ooms, 5. H. Voorsluijs, 6. G. Mak G.J.Mz., 7 C. v. d. Oever, 8. J. M. de Jong. 9. W. Dokker, 10. C. G. v. d. Berg, 11. G. den Hoed, 12. M. Os kam. Als no. 12 in zijn aanwijzing berust, bestaat de lijst dus uit 10 Hervormden en 2 Gereformeerden. Bergambacht. In deze week heeft het des-nachts sterk gevroren, zoodat de vroe ge aardappelen, die reeds boven den grond stonden, bijna alle zijn afgevroren. Of de bloesem der pereboomen ook heeft geleden is nog niet te constateeren. MAANDAG 6 MEI 1935 der kwam er goed af, doch moest zijn met een andere gelegenheid vervol- de gecombineerde ge- Kerken J van Boskoop de lezing van de gevoelt U rich geheel voldaan Meifeest Na een pauze ving de filmvertooning aan. De heer B. A. Hoon vertoqpde en kele opnamen van feestvieringen, waarbij leden van het vorstelijk huis aanwezig waren, een landstormfilm en een echte Hollywood-film. Na heropening der vergadering, het was inmiddels 11 uur geworden, spraken nog de heeren Pot, gom.-secretaris van Gouda, en kapelaan van Teijlingèn, waar na de hoor J .van Mechelon de prijzen der onderlinge schietwedstrijden uitreikte. Het brevet koningsschutter kregen de heer P. v. d. Maas, die eveneens een zilveren medaille ontving en J. B. Vos, het brevet scherpschutter de heeren A. T. van Breukelen, C. W. Straver, J. pce- renberg, D. Molenaar en J. Straver. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen en huishoudelijke artikelen. Nadat ook de, voorz^tcr van het ge west Gouda, de hoer Derksen, nog ge sproken had, volgde om half twaalf de sluiting. Ammerstol. Zondag hield de afdeeling Ammerstol van de 6.D.A.P., begunstgd door pïachtig weer, haar jaarlijksch Mei feest. Des morgens voerde de A.J.G. op het terrein ach'ter hSt Gebouw verschillende dansen uit, waarvoor veel belangstelling bestond. Des middags om half twee stel de zich voor het Gebouw een groote stoet pp, bestaande uit de A.J.G., de Arbeiders- muziekvereen. „Excelsior" en de afdee ling Ammerstol, Bergambacht enz. van de S.D.A.P. Op de maat va» de muziek van Excels or heeft men toen een propagan- datocht door de gemeente gemaakt, waar na men naar het station marcheerde om den spreker, den heer de Zeeuw uit Rot terdam, van den trein te halen. Deze was echter per auto gekomen, en* dus was deze tocht vergeefsoh. Op het terrein achter het Gebouw dal rijkelijk met vlaggen was versierd, hield de heer A. Brand een openingsrede, waar in hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette en waarin hij den wensch- uitsprak dat de heer K. Tér Laan. die wegens ziekte verhinderd was, op deze meet ng te sproken, spoedig hersteld mocht zijn. Hierna was hef woord aan de Arbeiders- zangvereen. „Morgenrood", die onder lei ding van haar directeur, den heer B. A. Hoon, uit Schoonhoven, eenige nummers 'en gehoore bracht. Vervolgens hield de heer de Zeeuw uit Rotterdam een propa- gandarede, die door de zeer vele aanwe- z gen met groote aandacht werd gevolgd. Na afloop van deze rede gaf Excelsior nog eonige nummers ten beste, waarna de moeting voor de ouderen was afgeloopen 's Avonds voerde de A.J.G. in de zaal van het Gebouw voor do jeugd een- ope rette op, waarvan de kinderen zeer heb ben genoten. Candidatenlijst S.D.A.P. Ameide. Voor de gemeente-aadsverkie- zing heeft de S.DA P. de volgende can- didaien gesteld: 1. |Cr. de Boer (afIr.), 2. J. v. d. Groot Johz., 3. W. Boon, 4. H. d. Vrome, 5. R. d. Groot Gz., 6. J. v. d. Ham. Van de gelegenheid tot herijk van matei! en gewichten kan gebruik gemaakt worden op lfi Mei van 912 en 1—4 uur n.m. en Vrijdag 17 Mei van 9 tot 12 uur in de 0. L. School. Concert. Ameids. De muziekvereen. „Unie" gaf Zaterdagavond een concert in de muziek tent op den Dam, onder leiding van den Gouderak. De gemeenteraad vergadert Diittdag 7 Mei, des voorm. 10 ure 'er be handeling van de volgende onderwerpen: 1. Opening, notulen: 2. Beëdiging A. Huisman als l:d van den raad; 3. Mede- deelingen: 4. Ingekomen stukken; 5. Wij ziging gemeentebegroting 1934 en 1935; 6. Aanbieding bedrijfsrekeningen 1934; 7. Vaststelling kohier hondenbelasting 1935; 8. Benoeming leden Hoofdstembureau ge meenteraadsverkiezing; 9. Benoem ng le den van het burgerlijk armbestuur in de vacature A. Kool. De aanbeveling luidt: 1. Corn Kasbergen; 2. J. van der Vlist Jz. en in de vacature D. Schouten: 1. Jac. Verboom. 2. A. Evegroen Azn.; 10. Recla mes, etc. Candidatenlijst. Haastrecht. De R.-K. lijst voor de ge- meenteraadsverkiez'ng vermeldt de vol gende candidates H. v. d. Berg, Th. A. van Dijk. C. Straver Wz„ G. G. J. Raa teland, M. do Jong, Th. W. van Doorn, G. Vreeswijk, G. Spruit en J. de Lange Wz. Op 13 Mei van 1—4 uur heeft in de O.L. school de ijk en herijk plaats van maten en gewichten en op 14 Mei van 9 12 en van 13 uur. Op 16 Mei treden in dienst der ge meente de heeren C. JanseqL gem.-op- zichter en opz. gem.-bed rij vennen J. M. de Graaf als meter-opnemer-geldophaler electr. bedrijf en meteropnemer waterlei dingbedrijf. Zedenmisdrijf. Haastrecht. De rijksveldwachter H. A. van Rijen heeft in de Willens onder de gemeente Reeuwijk een persoon aangehou den, die zich schuldig maakte aan open bare schennis der eerbaarheid. EET MEER WORST! NED. HERV. KERK. Beroepen te Molenaarsgraaf, te Ben schop en te Vinkeveen de lieer J. J. Poot, candidaat te Bodegraven; te Nieuwerkerk a.d. IJssel Ds. G. van Dot te Hierden. Bedankt voor Amsterdam De. F. J Broeyer te Woerden. REM. GEREF. GEM. Beroepen naar meenten der Rei en Waddinxveen Ds. Hoend^rdaal, Prop te Utreoht. OUD GEREF. GEM. Beroepen te Kinderdijk De. N. van der Kraats te Den Helder. NED. HERV. KERK. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Evangelisatie Tuinstraat 7. Woensdag 8 Mei, 's avonds 7.15 uur, Ds. J. van 't Hoog. van Utrecht. LOPIKERKAPEL. Donderdag 9 Mei, n.m. 2.30 uur, Ds. W. van Griethuijzen. Huwelijks'nzegening. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 8 Mei, 's avonds 7 uur, de heer J. H. Boogaard. GEREF. GEMEENTE. OTOLWIJK. Woensdag 8 Mei, av. 7.30 uur, de heer L. Wijting, van Rije- sen. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer: Dins dag 7 Mei, 's avonds 6.45 uur, de heer P. Kolyn van Papendrecht. EVANGELISATIE. SLIEDRECHT. Sliedrechtsche Evange lisatie. Dinsdag 7 Mei, 's avonds 6.30 uur, openluchtsamenkomst op het Dr. Lange- veldplein. Leider de heer H. Veldkamp. DE De majoor der rijksveld- wacht en de brigadier-rijksveldwachter te Schoonhoven hebben in vereenignig met de beide rijksvolwachters te Jaarsveld, in den nacht van Zaterdag op Zondag een onderzoek ingesteld in de schuren, staan de op het erf van den< heter B. V. te Jaarsveld. Aangetroffen werden twee kui pen, gevuld met kalfvleeseh, hetwelk in beslag genomen werd en overgebracht naar de nood slachtplaats. Voorts vond men een pot, inhoudende ongeveer 5 K.G. ge smolten reuzel, dat niet gemerkt was. Het onderzoek Wees uit, dat V. doode kalveren opkocht en van het vleesch worst vervaardigde. In de schuur werden enkele versche worsten gevonden, alsmede een kuip vleesch, hetwelk een verpestende stank verspreidde. Eenfen adder is in beslag genomen. Te gen den eigenaar is procesverbaal opge maakt. Kinderleed. Polsbroek. Een dochtertje van den vee houder J. K. geraakte Vrijdag te water. Behulpzame handen brachten de kleine echter spoedig op het droge. Erger ge beurde met het 10-jarig meisje van den heer A v. d. V. Stoeiende viel het kind en brak haar rechter armpje. Dr. Pas- mooy verleende geneeskundige hulp. Te kort draaien. Stolwijk. Zaterdagmiddag kwam een motorrijder het Plein afrijden en wilde den Goudschenweg opdraaien Doordat hij zijn drdai niet goed nam en een oogenblik het stuur n:et meer meester was. reed hij tegen de melksalon van den heer J. v. d Berg. Het voorwiel werd geheel in elkaar gedrukt en vetder werd de motor ernstig beschadigd. Het motorrijwiel moest naar do garage worden gebracht. De bestuur- VOETBAL WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. „Sportclub IV" buiten gevaar. Schoonhoven. De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden voor de Twee de Klasse B van den Goudschen Voet bal Bond brachten voor „Sportclub IV" juist die uitslagen, die voor haar het be houd beteekenden van een plaats in de Tweede Klas Immers, zelf won „Sport club IV" met 10 van „O.N.A. V", ter wijl „G.S.V. IV" met 1—0 van „Stolwijk I" verloor. De Gouwenaars Verhuizen dus het andere seizoen naar de Deder Klasse van den G.V.B. Het derde elftal van „Sportclub" kwam met een eervolle 43 nederlaag huis waarts uit Gouda. Zij verloor daar van „G.S.V. III". welke wedstrijd gold voor de Tweede Klasse A van den G.V.B. De overige elftallen van „Sportclub" waren vrij. Ameide. Zondagmiddag had op het Rohda-veld de le der door Rohda uitge schreven nederlaagwedstrijden plaats en wel tegen Arkel I. Een van be;de zijden matig gespeelde wedstrijd eindigde in een 42 overwinning voor Rohda. Scheids rechter Evers uit Utecht leidde dezen wedstrijd op kalme, correcte wijze. Het tweede elftal van Rohda speekie haar laatste competitiewedstrijd te Utrecht te gen Posta II. Rohda werd met een 81 nederlaag naar huis gezonden. Stolwijk. Zondagmiddag speelde SSV IV tegen Nieuwveen II. Met de rust was de stand 22. Nieuwveen wist echter nog twep doelpunten te maken, zoodat de uitslag 42 was voor Nieuwveen. SSV I speelde tegen GSV IV. Heel spoedig had SSV de le ding, die het tot het einde wist te behouden en alzoo ein digde met 10 voor SSV I. Nieuw-Lekkerland. Zaterdag is op het terrein alhier n;et gespeeld. Excelsior I ging op bezoek bij Ifortuna te Zwijndrecht en won met 21. Excelsior II ging op bezoek bij H.I.V.V. te H.I. Ambacht en verloor met 5—0. GOUDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zondag 5 Mei 1935. 2e klasse A: G.S.V. 3—Schoonhoven 3 «-f 4—3 2e klasse B: Stolwijk IG.S.V. 4 1—0 Schoonhoven 4—O.N.A. 5 1—0 3e klasse A: Bodegraven 4Gouda 5 mmmm 0—5 3e klasse B: O.N A. 6Nieuwerkerk 2 3—3 3e klasse D: 'Gouderak 3Nieuwerkerk 3 16—0. Zwervers 3Ammerstol 3 10—1 Oudewater 8Lekkerkerk 4 0-0 3e klasse E: Boek. Boys 5Gouda 6 0-3 Moordrecht 4-rVoorwaarts 5—1 Stolwijk 4Nieuwveen 2 2—k 7 MAANDAG MEI 1MB Dinsdag 7 Mei. Hilversum. 301.5 M. A.V.R.O. 8-0 Gra- mofoon; 910 Gramofoon; 1010.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 103011 Concert door het Ensemble Francis Keth; 11'1130 Wenken voor de huishouding; 11.3012.30 Concert door het Ensemble Francis Keth; 12.301.30 Gramofoon; 1.303 Concert door het Om- roep-Orkest en Gramofopn; 34 Knip cursus; 4.154.30 Gramofoon; 4.305 Radio Kinderkoorzang; 55.30 Halfuur voor kleinere kinderen door mevr. Ant. van Dijk; V.P.RX). 6.30—6 Bijbelvertel ling door Ds. B. J. Aris; A.V.R.O. 6 6.30 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; R.V.U. 6.30—7 S. van Dantzig ©vei"? „De Crisis, het Goud en de Wissel koersen" (I); A.VH.O. 7—7.20 „Met Es peranto door de wereld". Causerie door Fraulino Saxl (vertaling: W. Schmidt); 7.207.25 Gram.; 7.30—8 Disco-Nieuws;' 88.05 Nieuwsberichten; 8.050.20 Con cert door het Omroep-Ockest; 930030 Variaties op het thema van het sprookje van „Klein Duimpje"; 9.30—-10 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkeet; 10 fcO.10 Sketch uit de Revue „4-0 voor de A.VJR.O."; 10.10—11 Concert door de AV.R.O.-Decibels. 11—11.10 Nieuwsbe richten, 11.10—12 Concert door het En semble Lajos Kiss en Zang. Huizen. 1875 M. K.R.O. 8—9.15 Concert; 10—10.30 Gramofoon; 10.30—11 Muziek- nitzending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon, 11.30—12 Godsdienstig halfuur tje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15 12.45 Gramofoon; 12.45115 Concert door het K.R.O.-Orkefet; 1.15—1.30 Gra mofoon; 1.302 Concert door het K3.0. Orkest; 2'3 Vrouwenuurtje; 3—4 Mode- cursus; 4.154.30 Piano-recital; 4.305 Gramofoon; 56.15 Vervolg Pianorecital; 5.15—5.25 Gramofoon; 5.255.50 Concert door de K.R.O.-Boys; 5.506 Gramofoon; 66.40 Concert door de K-R-O.-Boys; 6.40 7 Cursus Esperanto door P. Heilker; 7.157.35 „De verkiezing en het bewind van president Albraham Lincoln" door G- J. Paulides; 7358 Gramofoon; 88.05 Nieuwsberichten; 8.068.15 Gramofoon; 8.150.15 Concert door het Concertge bouw-Orkest; 9 16—0.45 Zang; 9.45 10 45 Vervolg Concert door het Concert gebouw-Orkest; 10 45—10.50 Nieuwsbe richten; 10.50—12 Concert door het Or kest José Wolf. Woensdag 8 Mei. Hilversum. 301.5 M. VARA 8 uur Con cert door Orvitropia; 9 uur Gramofoon; 9.30 uur Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding; V.A. R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven; 12 uur Hobo lm Piano; 12.10 uur Concert door -de Zon nekloppers; 12.50 uur Klarinet en Piano; 1 uur Concert door de Flierefluiters; 2 *ur Voor de Vrouwen; 2.15 uur Knipcur sus; 3 uur Voor de Kinderen; 530 uur Gramofoon; 6 uur Concert door het V.A. R.A.-Ürkest; 630 uur Gramofoon; 6.40 »ur Sportuitzending. „De persoonlijke en clubkampioenschappen van Nederland dammen". Causerie door J. Groenteman; 7 uur Concerf door het VA.R.A.-Orkest; 730 uur Voor het platteland. Dr. H. G- W. v. d. Wielen: „Ervaringen inzake volkshoogesohool-arbeid te .Albirdsoog" under Bakkeveen; 7.50 uur Accordeon en Piano; 8 uur S.O.S.-berichten; 8.08 uur Nieuwsberichten en Varia; 8.10 nur „Een kijkje op de nationale A. N. V. V.-tentoon- stelling „Mooi Nederland". Reportage van uit de Apollohal te Amsterdam; 8.30 uur Bonte Avond; 11 uur Gramofoon. Huizen. 1875 M. N C-R.V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.15—030 Gramo foon; 10 3011 Morgendienst door Ds J. Gillebaard; 11—1.15 Gramofoon; 11.15 —12 Vioolrecitair 12.15—12.30 Gramo foon; 12.30—130 Orgelbespeling; 1.30— 215 Gramofoon; 2.15—3.45 Concert door bet „Hendriks Trio"; 4-6 Zangrecital 6—6 Kinderuurtje; 6—6.30 Technische le zingen (XXXII). „Electriciteit in dienst der samenleving". 6. Electriciteit in dienst der geneeskunde, door R. Cazemier6.30 i7 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7pl m. 7.15 Nieuwsberichten, pi.m. 7 15 1—7.30 Een kwartiertje Radio-reportage, eventueel Gramofoon; 7 308 Landbouw- halfuurtje. D. Troost over: „Factoren, die in 1 verleden onze bedrijven hebben be- mvtoecr8805 Nieuwsberichten; 8.05 0.4> Zang- en Voordracht-avond door leerlingen van de Idenburgschool te Rot terdam: 9.4510.35 Concert te geven door: Rotterdamsoh Ohr. Mannenkoor, Jongenskoor (onderafdeeling R.C.M.K.): 9.5510 Nieuwsberichten, 1035-11.30 Gramofoon. van deze geissers provisie kregen, waren deze adressen voor hen van zeer groot belang. De ambtenaar ontving dan van de installateurs als belooning verschil lende bedragen in geld. EEN DRAMA. Man an vrouw bestrijden el-, kaar met tuffner en bijl. In den Haskerveenpolder onder de ge meente Haskerland heeft Vrijdagavond de ongeveer 50-jarige stratennmker Z., die gescheiden leeft van zijn eerste vrouw, oen moordaanslag gepleegd op een vrouw met wip hij eenigen tijd samenleefde. Met een hamer bracht hij de vrouw eenige ste gen op het hoofd toe, waardoor zij ern stig werd gewond. De vrouw greep daar op een naast haar liggende bijl, waarme de zij den man eenige slagen op hot hoofd gaf. Deze vluchtte weg, doch werd later door de politie aangehouden De oorzaak van dit drama was, dat de vrouw Z. in den steek had gelaten en met een anderen man in een schip samen was gaan wonen. HET WERK STOKT IN DE VENEN. Staking van 390 man. De verveners te Bargercompascum wei geren, om aan de veenarbeiders een be spreking toe te staan over het besluit van het contract voor de veenbedrijven. Daar om hebben de veenarbeiders in dit rayon besloten heden Maandag 6 Mei de staking af te kondigen. Hetzelfde besluit is geno men door de veenarbeiders te Roswinkel, waar de staking ook heden ingaat. Het betreft hier ongeveer 350 arbeiders: 200 bij de staking te Roswinkel en 150 bij die te Bargercompascum. Te Bargercompascum wordt voor de de groote fabrieksturf niet gestaakt, om dat er voor die turfsoort in 1934 een con tract is afgesloten, dat in 1935 niot 'is op- VERPLEEGSTERS ziek geworden. Vermoedelijk door infoctie. Te Amsterdam is in het Wilhclmina Gasthuis in de laatste dagen een vrij groot aantal verpleegsters ziek geworden vermoedelijk tengevolge van een infectie. Van de acht honderd verpleegsters zQn er zestig ziek. De patiënten hebben koortsver schijnselen, die niet van ernstigen aard waren. Een deel van hen is reeds aan de beterende hand. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. DUITSCH VLIEGTUIG VERMIST. In ItaIN tot landen gedwon gen? Zooals gemeld, is Dinsdag een Duitsch vliegtuig boven Italiaansoh gebied, tot da len gedwongen. In het vliegtuig bevond zich een in burger gekleed officier. Thans wordt uit Berlijn gemeld, dat een passa giersvliegtuig met verscheidene inzitten den, dat op 30 April van Roeblingen bij Stuttgart naar Breslau is vertrokken, se dert dien vermist wordt. Ondanks alle na- sporinsren is men er tot dusver niet in geslaagd uit te vorschen, waar het vlieg tuig zich ophoudt. Ook de nasporingen van Cechoslovaaksche en Poolse he autori teiten hebben tot dusver geen resultaat opgeleverd. Of dit viegtuig hetzelfde is, als dat in Italië geland is, is nog niet uitgemaakt. CHfNEESCHE KRANTENUITGEVERS VERMOORD. Keerden zich toom de Nan- king-regeering. In China zijn de uitgevers van twee bladen, die in het politieke leven een rol van beteekenis spelen, vermoord. De uitgever van de Kuo Tajuo Antao, Hoeenpoe, wAkd Donderdag tegen midder nacht neergfschoten in een hotel van de Japansohe nederzetting. De door hem pas opgerichte con rant is het orgaan van de Volksrecht-partij, welke zich keert tegen de Kwo Min Tang-regeering. De vrouw van Hoeenpoe werd licht ge wond en hij zelf bezweek aan zijn verwon dingen. Vrijdagmorgen werd de uitgever Van de Tsjenpao, die eveneens kritiek uitoefent op de regeering van Nanking, doodge schoten in zijn woning te Tientsin. De daders zijn onbekend gebleven. EEN MEISJE WACHT.... fls tir Pombo vliegt. De Spaanaohe vlieger Pombo is van hei vliegveld te Heston opgestegen met be stemming naar Santander om vandaar uit den sprong over den Oceaan naar Mexico to wagen. Slaagt hij hierin, dan heeft hQ het lange afsfandrecord ojï zijn naam gebracht. Doch dit is niet he£feni ge doel van zijn vlucht, want in Épxico wacht een meisje op he^p Als H zijn vlucht volbrengt, is het zoo goed Me re- ker dat zij mevrouw Pombo zal ilorHen. dat hij in het laatste kwartaal van 1934 een rijwielmerk had weggenomen, toebe- hoorende aan W. van Mourik. Voorts had hij in den zomer van 1934 ten nadeele van J. A. Jacobs zulk een merk gestolen en tenslotte werd hij beschuldigd van diefstal van een taschje met inhoud ten nadeele van mej. H. N. Bogaard. Getuige Van Mourik vertelde, dat het merk met een busje aau zijn fiets was be vestigd geweest. Hij had het rijwiel voor een huis geplaatst, waar hij een bezoek moest afleggen. Toen hij na eenigen tijd terug kwam, was het belaslingmerk er met een tang afgewrongen. De verdachte jfaf het hem ten laste ge legde toe. Hij had hel merk gestolen om het te verkoopen; hij had er 50 ets voor gekregen. De tang had hij van zijn kost baas medegenomen. Getuige G. A. Jacobs had zijn fiets voor zijn woning gezet. Na eenigm tijd had hij bemerkt dat het plaatje van zijn fiets gewrongen was. Ook voor dit plaatje had verd. 50 ets. gekregen. De agent van politie K. Bcrgama had V. gehoord, tegen hem had de verdachte de diefstallen bekend. Zelfs had V. be kend nog meer paatjes totaal vijf te hebben gestolen. Getuige meende wel dat verdachte het zeer arm had gehad. De Officier memoreerde dht V. ook reeds te Arnhem was veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Mej. H. N. Boogaard vertelde dat zij op den betreffenden datum een handtascbje met portemonnaie en verderen inhoud in de fietstasch aan haar fiets had gelaten. Dit taschje bleek later gestolen. Ook de ze diefstal bekende de verdachte. „Ik wist niet meer wat ik moest be ginnen, ik had het zoo arm," zeide ver dachte snikkend. Hij kreeg f 6 steun en moest daarvan f 5 kostgeld betalen; hij bezat alleen de armoedige kleeren die hij droeg. De Officier zeide, dat de reclassering verwachtend dat te Arnhem een onvoor waardelijke straf zou uitgesproken wor den, een voorwaardelijke straf had gead viseerd. Nu dat niet was geschied, vroeg de Officier een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 6 maanden, met aftrek der preventieve hechtenis. De raadsman, mr. L. de Lange, betoog de, dat verdachte verder een blanco straf register had.' Verdachte was een slappe ling, die door de omstandigheden tot dief stallen was gekomen. Pleiter vroeg V. nog een kans te geven en hem een voorwaar delijke straf op te legged. Uitspraak 17 Mei a.s. Gesloten deuren. Daarop werd met gesloten deuren be handeld de zaak tegen^d|jh 47-jarigen D. B., groentenhandelaar t® oliedrecht. ver dacht van overtreding van art. 427 W. t. S. Letsel door schuld. J. de V., groentenhandelaar, oud 42 jaar en wonende te Nieuwer-Amstel, had op 7 Januari j.l. onder de gemeente Hoog- Blokland met een vrachtauto zoo roeke loos over den rijksstraatweg gereden, dat de auto tegen een boom terecht kwam en een in de cabine der auto zittende per soon, S. de Wolf, zwaar lichamelijk let sel opliep. Brigadier G. Moerdijk was op den 7. Januari gewaarschuwd dat er een ongeluk gebeurd was. De brigadier was «r heen gegaan en had de vrachtauto on der aan den dijk aangetroffen. Een der boomen langs den weg was zwaar be schadigd. De vier mannen, die in den auto gezeten hadden, waren uitgestapt: zij waren allen min of meer gewond. De breedte van de bank waarop de 4 mannen gezeten hadden, was 1.80 Mdus wel zeer nauw. Een spoorbank voor 4 personen meet 2 M, De brigadier had niet bemerkt dat het wegdek glad was, ook had getuige geen slipsporen gezien. Getuige meende dat verdachte de bocht, die gevaarlijk ia, te snel genomen had en dat terwijl bet nog donker was. Verdachte zefde dat hij voorzichtig ge- ONEERLIJK AMBTENAAR GEARRES TEERD. Clandestiene inkomsten. Te Amsterdam is een amtbenaar van hot Getm. Electriciteitabedrijf gearresteerd wegens oorruptieve handelingen. De man ▼erstrekt© aan installateurs mededeelin- gen uit de administratie' van het G. E. W-, n l. de adressen van menechen, die gei ser» hadden aangevraagd. Dnar de installateurs voor bet pk&tsen ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting van Vrijdag 3 Mei 1935.) Diefstal. G. V., fabrieksarbeide, oud 29 jaar, wonende te Leerdam; thans gedetineerd, in het Huis 'van Bewaring te Dordrecht, had zich te verantwoorden voor het feit, reden had en dat hij door de sneeuw ge slipt was. De gemeente-veldwachter A. v. d. Gies- sen bevestigde de verklaringen van bri gadier Moerdijk. De Wolf was zeer ern stig gewond; getuige meende dat de man zou sterven. Get. S. de Wolf, chauffeur, vertilde boe zij met hun vieren van Amsterdam naar Breda waren gereden; de wagen was leeg Van het onge\al wist getuige zich niets te herinneren. Twee dagen later was ge tuige in het ziekenhuis te Gorinchem tot bewustzijn gekomen. Getuige was aan het hoofd en aan het linkerbeen gewond ge raakt; get. was nog onder behandeling. Getifige C. Borst was op den weg in gehaald door een vrachtauto, bestuurd door den verdachte. De wagen reed met een snelheid van pl.m. 50 K M. Even la ter had getuige de vrachtauto tegen een boom zien rijden. De weg was min of meer glad; get. vond de bocht niet bijzon der moeilijk. Hij vond de cabine bnjed ge noeg om er met vier personen in te zit ten. A Breedveld had bij Borst in de anto gezeten en getuigde overeenkomstig diens verklaring. Een broer van den verdachte had mede in de cabine gezeten. Hij wis in slaap ge vallen, tot zijn broer riep: „dat houd ik niet"; meteen was de wagen tegen den boom gereden. P. Blees, die naar zijn zeggen chauf feur, paardenslachter en „van alles" was, had ook in de auto gezeten. Ze zaten ruim en de weg was glad. Verdachte zeide dat het ongeval hem al geruïneerd had: hij had zelf in het zie kenhuis gelegen en de auto was zwaar beschadigd* zoodat zijn groentenh&ndel al dien tijd stil had gelegen. De Officier van Justitie meende, dat was komen vaat te staan dat V. slordig gereden had en eischte daarom een voor waardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden, met een proeftijd van 3 jaar, f 30 boete subs. 30 dagen hechtenis en ontzegging van het gebruik van het rijbewijs voor den tijd van 4 maanden. Uitspraak 17 Mei. Overtreding motor- en rijwiel- roglement M. v chauffeur, 22 jaar, wonende te Sliedrecht, was door den kantonrechter te Dordrecht veroordeeld voor het feit, dat bij op 21 November te Sliedrecht met een auto achteruit had gereden, zonder zich te overtuigen dat de weg achter hem vrij was. v. O. was daardoor tegen een andere auto terecht gekomen. Tegen dit vonnis had v. O. appèl a&ngeteékend. J. G. Nederlof was dien dag met een autobus van het station gereden, toen de auto, bestuurd door v. 0., hem gepasseerd had. De wagen was eerst naar linka uit geweken en wap toen plotsoling terugge reden. De wagen vah v. 0. had de auto bus in de flank getroffen. Verdachte zeide, dat hij meende, dat de autobus een oogenblik stoppen zou. De heer A. M. van Dorth had in de autobus gezeten en gaf een verslag van het gebeurde. C. van Veen, die bij de vrachtauto behoorde, bad met gespreide termen achter de Ruto geloopen, doch mee- nende dat de autobus foorlangs de vracht auto zou gaan, had geen teeken aanéén busbestuurder gegeven. De ambtenaar van het 0. M. eischte daarop bevestiging van het vonnis a quo f 5 boete subs 5 dagen hechtenis. Uitspraak 17 Mei. HUIZENS ARCHITECT VOOR HET HOF. Anderhalf jaar gelischf Het, Amsterdamsche Gerechtshof heeft behandeld de strafzaak tegen den ge- meente-Tu-chitect van Huizen wegens valschheid in geschrifte. Verdachte zou een partij van 62.000 steenen hebben doen u tbetalen aanbeen zekeren Loods ma, die later onvindbaar bleek, evenals de stee nen. De gemeente-architect hield vol, dat *t schip met de steenen van I.oodama ge lost is Het proces heeft echter geen licht over het geheimzinnige schip détn schij nen. De procureur-generaal nam Zaterdag requisitoir. Hu vond de zaak zoo sterk, dat de verklaringen der schriftkundigen, zelfs gemist konden worden. Het stond z i. vast, dat de schipper noch de steenen hebben bestaan. Wegens het doen opma ken >an een valsch geschrift en het ge bruik maken daarvan, eischte spreker evenals destijds de officier van just tie, een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De procureur drong er tevens op aan, verdachte na het uitspreken van bet ar rest onmiddellijk gevangen te nemen, ten einde een mogelijke vlucht te beletten. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. GROOT-AMMERS, Mei. A«o de k»M- markt alWer waren Zaterdag aangevoerd dl partijen mot te ramen 1570 etuk» ka ren. wegende 10990 K J Prpren: met ruksmerk le eoort f 1212 50, idem 2e soort f ÏO—U. Handel flatrw. UTRECHT, i Mei. Boter 80 cent, kus 3540 cent. Eieren f 2260 per 100 stuks. UTRECHT, 3 Mei Kaasmarkt. Aan voer 50 wagens met 1480 K.G. Ruksmerk le kwal f 11—13, ruksmerk 2e kwal. I 9 10, alles per 50 K G. Handel kalm. PAARDEN EN VEE. UTRECHT, 4 Mei Aangevoerd 4320 stuks vee. Handel matig. De prijzen wa ren als volgt: Stieren 20—23 oent, «laoht- koeien tweed© soort 2326 oent, derde soort 17—21 cent, alles per pond; vaar zen f 80100, pinken f 60—80, melk koeien f 100-170. kalfkoeien f 110—180, varekoeien f 70—140, magere kalveren f 40—70, nuchtere kalveren f 2.25—3, magere varkens f 2028, ach rammen f 15—20, biggen f 10—15, magere scha pen f 9—18. weidelammeren f 3—6.Ö0, alles per stük. AARDAPPELEN, GROENTEN EN RUIT GOUDA, 3 Mei. Goop. Groenteveiling voor Gouda en omstreken. Spina*» I 4— 7.50, postelein f 915, andijvie f 812, alles per K.G bloemkool f 4—45, krop sla f 14.80, komkommers f 5-Ï-12, allee per 100 stuks; bos peen f 0lo# radijs f 130-2 60, rabarber f 1.50—290, sel derij f 0.301, prei f 1.90—6, allee per 100 bos. UTRECHT, 3 Mei. Veiling Utreoh* en omstreken. Asperges wit f 3993, idem blauw f 30—40, rabarber f 1.70—7.20, ra dijs f 0.50—5.10, wortelen f 2—18, alle» per 100 boa; kropsla f 16.60, andijvie f 2.40—310, komkommers geel f 318, idem groen f 12—16, bloemkool f 160— 21, roode kool f 21—27, savoye kool f 1— 6, alles per 100 stuks; zomerspinazie f 2 -O, winterepinazie f 2—5, witlof f 6—26, postelein f 816, «nijfeoonen f 104, sni- kerboonen f 51—114, andijvie f 68, breekpecn f 2.80—9.50, aardappelen f 2.104 60, nieuwe aardappelen f 26, uien f 490—820. alles per 100 K.G.; aardbeien f 20—114, tomaten f 2740, drtiiven blauw f 115125, 'rambozen f 140, roode bessrn f 246. alle» per 100 pond; perzikpn f 542f aardbeien f 050 4 90 per 100 stuks. ZWIJNDRECHT, 3 Mei. Aardbeien 26 50 cent per doos; bloemkool I f 10—15, idem II f 5—8, idem III f 4 per 100 stuks; bosuien f 0 701.40, per 100 boe; groene komkommers I f 911, dito n f 7. dito III f 5 per 100 stuks, kropsla I f l 403.30, idem II f 1—180 per 100 krop; stoofsla «17—36 cent per kist; pie terselie f 050—1.50, postelein f l4r-48 per 100 KG-; rabarber I f 1— 4.10. radijs (roode) f 0.500.90, idem (witpunt) f 1 20-5 70. alles per 100 boe; selderij 7—30 cent. per dozijn; spinazie f 27—56, per 100 kisten: wortelen I 79 per 100 bos; idem (afbreekpeen) f 4 90— 7 20 per 100 K G.; zuring 12—21 cent per kist; prei f 1.40—230 per 100 boa. 165. QMlukkig voor de Spanjaarden I was slecm* een der schepen voldoende bemand, om onmiddellijk een achtervol ging te beginnen Het was het vlagge- achip van den admiraal, dat zwaarder bewapend was dan de bodem, die door J kapiteinlflHKVit veroverd was. Dit seFteJPijegoü de achtervolging. Een duel tusachen beide schepen was onver mijdelijk Allen waren gereed Reeds be gon de Spanjaard langazü te komen 166. Kapitein De Wit i-achtte met bet afvuren van- de kanonnen, tot de Span jaard vlak bij was. Deze schee e bet ver overde schip te willen sparen en draalde mof schieten. Hij gaf alleen een eatoe met zijn licht geschut af, waaxven de ko- L<eJ« weinig kwaad deden.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2