if Plaaiselijk Nieuws Koi Burgerlijke Stand}» Gemeenteraden Rechtszaken Kaas en Kaasmaken E_L 2000 5] |~Loopder bevolking WOENSQAB 8 199 Nil een was de de voorzitter A te J. Boer VERSLAG Over maand de C. Stinger, voor de het adres over een Capelle gebrs. Hoo zijn een aa Aan markt te 1 temonnaia Bargamta nedergewor; gen een ho erf van dei de schuur apoed'g w« eigen midd ach en. De v< ter bestrijd f 76,22 c Op d ▼eevereenig peneieren I 100 stuks. I zou het Opbrengst bloempjesverkoop. Reeuw ijk. De opbrengst van de bloemp jesverkoop voor de R.-K. Staatspartij be droeg f 30.70. .nVrijd«l ling: voor I maanden f Met verseki Indië beeft BERGAMBACHT. April. Ingekomm: T. J. de Graaf van Kat wijk; G. van den Berg van Ouderkerk a. d. IJssel; W. J. Evegroen van Ouderkerk a.d. IJssel; C. Evers van Groot-Ammers; S. de Gier, van Streefkerk; H. Verveer en gezin van Gouderak; T. Slingerland en ge zin van Berkenwoude; A. L. de Leeuw van Zegveld; M. Scheer van Stolwijk; J. W. Koudetaal van Willige-Langerak; J. D. W., gedom. te Wolvega en H. W., ge- dom. te Amsterdam, ieder f 6 subs. 2 d. h. Vleeschkeuringewet: D. van der M. te Gouda f 5 subs. 2 d. h. /bon HE’S, tering, teneinde te zorgen, dat geen der kinderen in de sloot terecht komt. De voorzitter ducht dit gevaar niet, daar het bewuste terrein reeds lang als zoodanig in gebruik is genomen; om het verhuurde terrein is een afscheiding met prikkeldraad aangebracht. Het voor stel wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor, een bedrag, groot f 911,40 uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor het verstrekken van kleeding aan werkloozen over 1935. Het nationaal crisiscomité zal voor dit doel een bedrag van f 3428,00 beschik baar stellen. Nadat op verzoek van mej. Leusink de voorschriften van het Nat. Crisiscomité zijn voorgelezen, wordt het voorstel met algem. stemmen aangenomen en de be groeting 1935 overeenkomstig dit voor stel gewijzigd. Alblamrda hi samenwer ces-verbaal nen, wegens vuurwapenen -waren. De vi nomen. Verd politie verf wegens het j mum-snelheii rijwielwet. Bergambai eeniging »Si leend om ge< op Hemel dranken te tent op het Aan neel van de leend van d oefeningen. B. en leend aan h verpleging hulpbehoeve Utrecht, om keurd. Eenige af- en overschrijvingen worden aangenomen. De voorzitter stelt voor markiezen aan te brengen voor de ramen in de raadszaal. Deze zullen ongeveer f 100 koeten. Het voorstel wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Huisman zegt, dat de gloo ien aan dan Tentweg uitgebaggerd dienen te worden, temeer omdat de bewoners op dit water aangewezen zijn. Spr .merkt op dat er werkloozen zijn, die dit werk kun nen verrichten. Weth. Verdoold wil eens onderzoe ken of er een verordening gemaakt kan worden om de bewoners te verplichten die slooten schoon te houden. Overigens is spr. er niet op tegen, dit voor dezen keer vanwege de gemeente te doen ge schieden. Aldus wordt besloten. De heer Both begrijpt dat lederen Zondag wel voetbalwedstrijden gehouden zullen worden, nu b*t nieuwe terrein er is. Spreker wil echter op den dag dee Heeren het voetballen verbieden. De voorzitter zegt dat hierover de burgemeester te beslissen heeft. Spr. zal geen antwoord geven op de vraag van den heer Both. De heer Jae. Verdoold ie opmerk zaam gemaakt op de minder goede rege ling op de begraafplaats. Ata men een graf wil bezoeken moet men over andere graven heen. Dit vindt spr. niet behoor lijk. Op andere begraafplaatsen zijn paal tjes met nummers, die hier nipt zijn. Spr. wil ook padpn op de begraafplaats. De voorzitter zal dit in B. A W. bespreken Daarna slpiting. Stolwijk. Oemeenteraadsvergadermg op Dinsdag 23 April. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester baron v. Hemert tot Dings- hof. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen is van Ged. Staten de goed keuring van genomen raadsbesluiten. Aan mej. A. Koot, schoonmaakster van de schoof is door den raad een pensioen toegekend van f 104. Dit "ia echter niet door Ged. Staten goedgekeurd. Wel kan haar jaarlijks een gratificatie tot dat be drag toegekend worden. De raad besluit deze gratificatie te ver benen. In de verordening op de invordering van de hondenbelasting wordt een artikel opgenomen, dat het strafbaar is (boete lot hoogstens f 25 of 6 dagen hechtenis) de aangifte van eên hond te verzuimen. Eenige afschrijvingen van hondenbelas ting worden goedgekeurd. De rente voor de reserve van hot G. EB. wordt vaatgesteld op 3 pCt. en in rekening-courant 2 pCt. In de schattingscommissie worden be noemd de aftredende leden, de burge meester en de heeren M. Verdoold en G Graveland, terwijl in de plaats van den hee Burger wordt benoemd weth. v. d. Graaf. Ingekomen is het procee-verbaal van bas-opname bij den gemeente-ontvanger. Een adres ie ingekomen van de sportvereen. „Stolwijk”, met bet verzoek eenmaal een subsidie van f 100 toe te staan ter tegemoetkoming in de kosten van haar terrein. In het adres wordt medegedeeld, dat werkloozen gedu rende een viertiental dagen op dit terrein tewerk gesteld geweest zijn, wat aan de gemeente ten goede is gekomen. B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken, aangezien hier zooveel vereeni- gingen beetaan, yelke ook nuttig zijn en die eveneens subsidie zouden kunnen vra gen. De heer Jac. Verdoold vraagt of het een voordeel voor de gemeente is ge weest, dat er werkloozen op het terrein gewerkt hebben. De voorzitter zegt dat dat voordeel niet zoo groot kan zijn, hoewel spr. daar van geen cijfers bekend zijn. De heer C. Graveland gaat met het afwijzend advies accoord. De heer Huisman zou willen we ten hoeveel voordeel de gemeente gehad heeft van het tewerk stellen van werkloo zen. Als dat bedrag hoog zou het geen schenking wezen. De voorzitter kan dit niet direct zeggen. De heer Dogterom gelooft dut er slechts jongere personen aan gewerkt hebben. De heer Jae .Verdoold beter gevonden hebben, als 1 vroeger ingediend was. Na informatie blijkt, dat de agent van de arbeidsbemiddeling er weinig van ge merkt heeft, dat er werkloozen tewerk ge steld zijn. Hij kan het niet controleeren. De voorzitter ^fiet er een precedent in als subsidie wordt gegeven. Het voorstel van B. en W. (afwijzende beschikking) wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (die van de heeren Huis man en Dogterona^. Rondvraag. De voorzitter deelt mee, dat de stemmingsdag voor den gemeenteraad is bepaald op Woensdag 19 Juni a.s. In verband met de nieuwe winkelslui tingswet wordt besloten toe te staan dat de winkels gedurende den zomertijd tot 9 uur mogen openblijven. Volksonderwijs. In April 1934 is een adres van Volks onderwijs ingekomen om aan de o. 1. school een kweekeling met akte aan te stellen. Hierop is tot nu toe geen beschik king genomen, doch het groote aantal leerlingen maakt de aanstelling van kweekeling(e) thans noodzakelijk. Besloten wordt alsnog een kracht aan te stellen op een salaris van f 400 en krel een tijdelijke, die door B. en W. zal wor den benoemd. Dit college zal ook uitma ken of het een vrouwelijke dan wel man nelijke leerkracht zal moeten zij». Een adres van den Ned. Bond van Brouwerijen, om de verloven A niet te ver minderen, is ingekomen. Aangezien dit hier niet geschied is, wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stellen voor aan den admi nistrateur van het G.E.B. een gratificatie van f 25 toe. te kennen in verband met het omvangrijke fextra-werk dat hij gehad heeft wegens de omzetbelasting. Weth. Verdoold beveelt, dit voorstel in het bijzonder aan. Het wordt goedge- KANTONGERECHT GOUDA. Volledige uitspraken van 1 Mei. Pol. Venord. Gouda: R. K .te Gouda f2 subs. 1 week tuchtschool. Leerplichtwet: A. de B. te Gapelle a.d. Ussel f 15 subs. 4 d. h.; L. V. te Waar dor f 15 subs. 3 d. h. Art. 453 Wetboek van Strafrecht: 'B. B. te Oudewater 5 d. h.; H. H. B. te Schoonhoven f 10 subs. 4 d. h.; B. B. te Oudewater 14 d. h. met een proeftijd van één jaar; J. W. te Gouda f 4 subs. 2 d. h.; Noomen naar Stolwijk. GROOT-AMMERS. Over de maand April. Ingekomen: A. Muilwijk uit Streefkerk; ,C. A. Clements uit Alblasaerdam; R. van Sinderen en gezin uit Streefkerk; C. N. Brokking uit Lexmond; J. C. Mourik en gezin uit Os. Vertrokken: M. Hakheeteegt naar Streef kerk; C. Everts naar Bergambacht; D. Gelderblom naar Utrecht. LANGERAK. Over de maand April. Ingekomen: H. L van Middelkoop uit Schoonhoven. Vertrokken: P. de Ruiter naar Schoon hoven. NIEUW POORT. Over de maand April Ingekomen Cbr. Tromp uit Vuren. Vertrokken: J. v. d. Weg naar R’daav REEUWIJK. Over de maand April. Ingekomen: J. van Balen van Overschie naar I 30. Vertrokken: L. A. de Vriea en gezin van H 64 naar Gpuda, Spieringstraat 51; A. M. Overbeek, wed. van G. Lubben van B 8 naar Gouda, Helmerstraat; C. van ’t Hóóg, van D 43 naar Ouderijn; J. M. Overdam van D 127 naar Arnhem,, Raap- opscheweg 48; H. van Dijk van I 16 naar Bodegraven, Oude-Bodegraven 15; C. van Wingerden en gezim van G 4 naar Mij drecht, D 22; J. W. v. d. Hurk en gezin van H 223 naar Waddinxveen, Bloemen- daal 50; A. Schouten en gezin van G 8, naar Zwammerdam, Ondeweg D 15. van Tol van Alblaeserdam; T Timmer van Groot-Ammws. Vertrokken: J. Swtjneniburg naar Oogst- geest; H. van der Hoe naar Gouderak; A. van Holten naar Gapelle a.d. IJssel; A. de Rui (er naar Jutphjiaa; J. de Jon gen naar Haarlemmermeer; G. F. de Bruin naar Ouderkerk a.d. IJssel; A. de Jong naar Stolwijk; J. Bak naar Lekker- kerk, A. M. Kleijn naar Krimpen a. d. Lek; P. Zanen en gezin naar Gouda; G. Graveland naar Oud-Alblas; D. de Jong naar Stolwijk; A. Slingerland en gezin naar Oud-Alblas; M. van Herk naar Stol wijk; E. Goudriaan naar Schoonhoven; P. W. Boom naar Stolwijk; J. A. en L. bepaald op Woensdag 19 Juni De heer Blokland informeert of reeds bericht van Ged. Staten is ingeko men inzake het raadsbesluit over de duurtetoeslag op het pensioen van den oud-veldwachter C. J. Laman. De voorzitter antwoordt bevesti gend; h«t bericht te echter nog te kort binnen, om het nu reeds in B. en W. be handeld te hebben. Spr. zegt mededeeling in do volgende vergadering toe. De heer Van Beek noemt enkele ge vallen betreffende werkloozen, die te lang op medische hulp hebben moeten wach ten. Do voorzitter betwia. dit, in de ge noemde gevallen is spoedig medisch 3 hulp verleend; het is echter gewenscht, dat de betrokkenen in het ziekenfonds gaan. De heer Van Beek ia van oordeel, dat de premie in veel gevallen niet be taald kan worden. De voorzitter acht dit punt het algemeen te kiesch, om het in openbare vergadering te behandelen. Hierna sluiting. In ons numn wé op deze plai „100,000 per ja dat, daar de K jaar met ongev meerdert, het 1 werkgelegenheid die te vinden ii 'Nu wijst mei tropisch klima: is voor handei e^ijdat het voo lijlj is daar te lage loon, Waai zijn. Bovendien, jldres die ons toch wel dwaal ten te imported •c-hikt klimaat, a ichten aanv ie goed hun M verheul _jd schrijven te kunnen kon Van ongemeen Indië beeft Ng «n we heb weggen wil, mi in do gedac tndiA ook j maar de bergs gen, waar bet betrekkelijk ge goed materieel moet men voc ten. Men moei verwachting e te kunnen mal te komen geni heengaan rei maar uitsluite •en bestaan te «iet meer kan Het kan du om te trachte de goedkoop men zou er r rein en alleen dat van zijn In de dun 1 matra, Borne< staansmogelijli duizenden Ne bekend zijn. I Capdlt >4. ktoMl. Openbare spoedvergadering van den ge meenteraad op Vrijdag 26 April. Voorzit ter de heer J. Verloop, burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen worden vastge steld. Zonder discussie worden afgedaan de processen-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger en den administra teur der gemeentebedrijven. De goedkeu ring door Ged. Staten van vroeger geno men raadsbesluiten wordt voor kennisge ving aangenomen. B. en W. stellen voor de kasgeldlee- ning, groot f 25.000 a 31/4 pCt. rente, welke bij de gemeente Bergschenhoek ge sloten is en die 3 April afloopt,, tot 31 Juli te verleenen. De voorzitter leest de aanbiedin gen voor, die diverse financieele instellin gen op een aanvraag om een kasgeldlee- ning hebben ingezonden. De voorgestelde is de gunstigste. Z. h .st. wordt overeen komstig het voorstel besloten. Als leden der schattingscommteeie voor de inkomstenbelasting worden herbenoemd de heeren J. H. Coenraadte, J. H. van Riemsdijk en P. C. W. Jongebreur; in de vacature W. van Verre wordt benoemd de heer J. Schouten Cz. Vtrhuur weiland. B. en W. stellen voor, in de gemeente lijke uitbreiding „Het Slot” onderhands aan C. Hoogerwaard voor den tijd van 3 jaar te verhuren een perceel weiland, groot 1.18.69 H.A., tegen f 160 per japr; tevens stelt het college voor, op dit ter rein een stuk grond ter diepte van 50 M. te bestemmen voor kinderspeelplaats, ten einde de jeugd uit „de Oude Plaats” aan de gevaren van het verkeer te onttrek ken. De heer Hardijzer meent, dat de gemeente nogal een goeden huurprijs heeft bedongen. De voorz tter onderschrijft dit,maar merkt op, dat de verhuring bij inschrij ving is geschied en Hoogerwaard dezen prijs kan betalen, in verband met den aard van het bedrijf. De heer VanOs bepleêt voor bet ge bet kneden van de boter veel te wensohen j deelte kindeespeeipkato een goede afraa- ALBLA8SERDAM, M«i. Geboren: Hendrik, s. van D. Louter en 6. Kleingeld. Overleden: A. de Hoep, 57 j, echtgmx. van A. Roodnat. GROOT-AMMERS. April. Gatoren: Johannes, a van M. de Jong en J. Vuijk Noorland. Gerrit, van N. Ter louw en A. Prina - Teun is Louw- rens, x van T. Korporaal en M. Ver schoor. Getrouwd: A .Muilwijk m J. de Gans. K. van der Graaf en A. N. Blom. Overleden: J. Prins, 86 j, weduwnaar van A. A. de Kovel. KRIMPEN A.D. LEK. April. Geboren: Margje Johanna, d. w J C. Kapteijn en J. Rehork. Ondertrouwd: J. de Jong, 30 j. Groeneveld, 30 j. Overleden: G. Ooms, 77 j., weduwnaai van C. Ooms. KRIMPEN A.D. IJSSEL April Geboren: Elizabeth, d. van J. vuu der Wal en A. W. Bouwman. Johanna, d. van G. Heuvelman en H. Mak. Dina, d. van J. de Haan en K van der Molen. Maria, d. van B. de Groot en B. Kool mees. Maartje, d. van J. Visser en P. Geneugelijk. Hendrik, x van W. A Kooiman en D. Groen (wonende te Her- wijnen). Gerrit, z. van H. Visser «n N. Heuvelman. Maaike Willempje, d. van en M. H. Hello. - Annigje, d. van C. de Pee en G. Robbemond. Jo hanna, d. van F. Dekker en A. d« Jong. Getrouwd: P. M. Bogaard, 25 j. en K M. de Jong, 27 j. W. C. van Zwienen, 25 j. te Krimpen aan de Lek en C. G. A Boudewijn, 21 j. A. Schouten, 31 j. en A. van Vliet, 20 j. te Lekkerkerk. Overleden: T. den Ouden, 31 eebtgo- noote van L. Spruit (overleden te Rotter dam). J. Hage, 66 j-, ongehuwd (wo nende te Amsterdam). J. Broere, 70 j., weduwe van J. Brussé. MOERCAPELLE, Mei Getrouwd: A. de Bok, 20 J. te Kaapeu en A. Monster, 23 jaar. NIEUWPOORT. April Geboren: Maria Sophia, d. van K. P. Dekkers en B. A. E. Godtechalk. W- zabeth Hendrika, d. van G. Kersberg?» en D. de Bruin. Maria, d- van I. Veriraij en A. Broere. Overleden: J. den Boeten, 60 L, wdl van D. Slob. REEUWIJK Mei. Ondertrouwd: G. A. van Schalk, 24 i en A. E. v. d. Quast, 23 j. J. L. Ver men I en, 28 j. en M- M. de Jong, 28 j. Overleden: G. Slinger, wed. van A Blonk, 85 j. IJSSELSTEIN. Mei. Geboren: Antonius Maria, z. van H. w Hil en M. P. Schroder. Bernardus Hermanns Antonie, z. van J. Veldhuiaw» en W. Mulder. Getrouwd: Adr. Epping en G. Jbrua- donk. G. van Doorn en C. Oosterom. Overleden: G. van Montfoort, inhlgwint te van G. van den Bea*. overliet. Bovend:en is de geaardheid van de weiboter dusdanig, dat zjj niet geschikt is om direct te worden afgewerkt. Daar verder het reinigen van een karnkneder op een boerderij bezwaren met zich brengt, moest het aanschaffen hiervan ontraden worden. Een Holsteinsche karn geniet de voor keur. Een zuivelfabriek uit een streek, waar veel bietenbladeren worden gevoederd, vroeg advies wegens een te hoog vetge halte in de karnemelk. Er werd geadviseerd om ten late de zuringstemperatuur te verhoogen van 16- 18 graden G. en ten 2de de karntempera- tuur van 15—<17 graden C. Na opvolging van dit advies, zaak terstond in orde. Op een boerderij had men met het kar nen van de weiroom met hetzelfde gebrek te doen. Het verhoogen van de karntem- peratuur tot 18 graden C. bleek het ge- wenschte resultaat te hebben. Vele malen kwam het voor dat de kam niet afwilde, terwijl het schuimen in ster ke mate optrad. Reinigen van het gereedschap met een pap van stuifkalk en het yileiden van de zuring met goede karnemelk, gaf steeds goede uitkómsten. Onderzoek kwuNteH muale- en dagka». De Besturen van de Kaascontroleetati- ona voor Volvette Kaas Zuid-Holland en Utrecht stelden een onderzoek in naar de kwaliteit van maals- en dagkaas, waar voor de medewerking van dit consulent- schap was gevraagd en verkregen. De proef werd genomen met kaas be reid in September, October f»n in Decem ber, waarbij de commissie tot de volgende conclusie kwam: „Uit dit onderzoek is met vrij groote ze kerheid komen vaat te staan dat de be drijven, welke in den herfst (weidetijd) en in den winter (staltijd) overgaan van het tweemaal per dag verkazen op het in eens verkazen van avond- en morgenmelk, daarvan geen nadeelige gevolgen oeder^- vinden wat betreft de kwaliteit van h«< product Wij hebben zelfs den mdruk dat de dagkaas gemiddeld van feta betere kwaliteit was dan de éénmaalsche kaas. De commissie was dan ook unaniem van oordeel, dat bot toepassen van een eventueel onderscheidingamerk op dsg- kaas zonder eenig beswaar kan geschie den wat betreft de kwaliteit van het pro duct. Duidelijkheidshalve meunen wij «r uw aandacht op te moeten vestigen dat onze conclusie alleen betrekking heeft op be drijven, waar men om bepaalde redenen, (b.v. geringe hoeveelheid melk) te over gegaan op dbgkaas maken, zoodat uit hot bovenstaande in geen geval mag worden afgeleid dat bet dagkaas maken in den herfst en winter voor alle bedrijven voor deel biedt wat betreft de kwaliteit van *t product*. Motor- en Rijwiel reglement: J. L G. L. te ’s-Gravpnhage f 5 subs. 2 d. h-; L. G van B- te Pijnacker f 3 subs. 1 d. h. Pol. Verord. Gouda: J. M. S. te Rot terdam f 2 subs. 1 d. h.; L. H. E-, C- van R., P. T. en T. de V. te Rotterdam, ieder f 1.50 subs. 1 d. h.; J. G. en W. G. te Rotterdam, ieder f 2 subs. 1 d. L Motor- en Rijwiel reglement: J. V. te ’s-Gravenzande, f 2.50 subs. 1 d. h. Crisiszuivelbesluit: J. M. te Gouda f 40 subs. 10 d. h., v.v. vet; M. G. B. te Gou da f 5 subs. 1 d. h., v.v. voorwerpen. Crisisakkerbouwbeeluit: J. L D. te Gouda en H. H. te Gouda, ieder f 1 subs. 1 d. K, verfieurd verklaring voor werpen. Motor- en Rijwielreglement: G. de J. te Bergambacht f 2.50 subs. 1 d. h. RIJKSZUIVELCONSULENT n. ("Fervolg en slot). Eén-stuk kaas. Ofcchoon hef. aantal kaasmakers dat de kade in één stuk in het vat brengt afne mende is, wordt deze methode toch nog toegepast. Nadeel van deze manier van het in het vat brengen van de wrongel is, hetgeen ook dit jaar weer is gebleken, dat bij het bewaren van de kaas, de openingen te groot worden. In het algemeen verdient het aanbeveling de kaas in brokken of gekruimeld in het vat te brengen. Adviezen inzake de bolerbe- reiding. Een veehouder, welke een nieuwe karn wilde aanschaffen, had een karnkneder op proef, waarover hij advies vroeg. Bij onderzoek van de genomen monsters Heek, dat het vetgehalte in de weikarne- melk veel te hoog was, terwijl in verband met het geringe vetgehalte van de wei- room en dus geringe hoeveelheid boter, het kneden van de boter veel te wensohen J Zanguitvoering. Albiasserdam. Donderdag gaf de zang- vereeniging „Asaf” een goed geslaagde zangavond in de Geref. Kerk onder lei ding van haren directeur, den heer G. Brouwer. Medewerking verleenden de heeren PI. Stout (tenor), W. Stout (orgel) «i het meisjeskoor „Cantabile”. Na oen openingswoord van den zitter, den heer G. Vos, die wees op schoone gave pods, welke de mensch ont vangen heeft én die deze aan te wenden heeft ter eere van zijn Schepper, begon men het programma af te werken. Over het algemeen werd keurig gezongen. Aller aandacht trok ook weer de tenorzanger, de heer Roodnat. De heer Stout bespeel de op meesterlijke wijze het kerkorgel, ter wijl mej. Van den Hoven de solo’s uit stekend verzorgde. De opkomst overtrof aller verwachting. Krimpen a.d. Lek. Het dochtertje van den landbouwer W. Huijzer geraakte ach ter de hofstede te water. De vader die *t zag, sprong zijn dochtertje na en had het geluk, zijn kind te redden. Zaterdagmiddag werd.onze gemeen te verrast door trommelmuziek en fluit spel. De Oranje-garde onder leiding van dpn oommaudant, den heer J. Engelsche, uit Krimpen a d. IJssel, maakte een pro- pagandatocht naar onze gemeente. De ve le vlaggen en de aardige costumes van dit jonge Oranjegroepje gaven een aardig aanzien. Lekkerkerk. In een vergadering van de Arbeiders Kiesvereeniging werd de can- didatehlijst voor de gemeenteraadsverkie zing als volgt vastgesteld: 1 G. de Jager (aftr. weth.); 2. A. Mudde (altr.); 3. M. A. Graafland; 4 M. de Jager. De heer A. Verwoerd wenschte niet meer voor «en candidatuur in aanmerking te komen. Bij de in „Het Bonte Paard” gehou den stemming voor 6 gecommitteerde in gelanden en een heemraad voor den pol der „dm Hoek en Schuagt” i» tot heem- vaad gekozen de heer G. Dogterom Jr. Tot geoomitteerde ingelanden zijn her kozen de heeren: KI. Ooms; P. H. Breed- veld: D. Verkuri en M. de Jager C.Ezn. «n gekozen de heeren J. v. d- Graaf Jacx en T. dm Ouden. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: eieren, aanvoer 8050; f Ê85B.20 per 100 stuks. Spinazie 35 •t per kilo, boter 6065 et., kaas 1314 •L p. p. Violen en vergeet-mij-niet 12 «L per «tak. Gevonden: een stemband. Inüehéin- gen den rijksveldwachter. N«d. Herv. Kerk. Maordracht Zondag v.m. 10 nor hoopt in de Ned. Horv. Kerk voor te gaan prof dr. M. C. Mourik Boekman, van Utrecht Wij vernemen dat er plannen bij hetkerk- bestaur bestaan om op prof. dr. Broek man een* beroep tot te brengen, teneinde te voorzien in de vacature, ontstaan door het emeritaat van ds. B. Nieuwbrug. In verband met de voornemens van den ker- keraad is te verwachten, dat Zondagmor gen een talrijk gehoor rich zal bevinden in de Ned. Herv. Kerk. Aan den tijdelijk onderwijzer, den heer de Mink van Rotterdam, die was benoemd wegens ziekte van een der leden van het onderwijzend personeel, ia weder eervol ontslag verleend. T-MH-toMt Reepwijk. De afd. Reeuwük van de S. J).A.P. vierde met een goed bezette zaal in café van Rietschoten haar Meifeest. Me dewerking verleenden de arbeiderszang- vereeniging en de Vrouwenclub. Als feest redenaar trad op de heer Sandifort uit Rotterdam. Een gezellig bal besloot den avond.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 6