Plaatselijk Nieuws Kantongerecht Gouda der bevolking Hoofdpijn, KiespiJnirM Predikbeurten j Burgerlijke Stand j VRIJPRÉ M wgl W. met 7 «temmen tegen en 4 voor ver worpen. Be heer A. Slappendel heeft verzocht om vermindering van standplaatsgeld op het woonwagenkamp. B. en W. stellen voor dit van f 35 op f 20 per jaar te brengen* en f 10 te be talen voor onderhoud van het woonwa genkamp. Weth. Hahgen heeft zich in de verga dering mn B. en W. vóór het verzoek uitgesproken, maar kom| hierop thans te rug. fcjpr. is tot de ontdekking gekomen dat de heer Slappendel ook de waterlei ding vrij heeft en is daarom tegen het voorstel. B. en W. stellen hierop voor het be drag van f 35 te handhaven en f ló te geven voor onderhoud van het kamp, plus vrij waterleiding. Be heer Schouten spreekt zich uit voor verlaging. Genoemd persoon is door de crisis zwaar getroffen en heeft zijn woning prijs moeten geven, waardoor hij in het kamp is gaan wonen. Ook wat de waterleiding betreft moet hij zich zeer primitief behelpen. Be andere bewoners van het kamp tappen water uit dezelfde kraan. Het voorstel van B. en W. om geen ver laging toe te staan, wordt met 8 voor en 3 stemmen tegen aangenomen. Be heer De Kluiver te Gouda heeft een rapport ingezonden over het dempen van de guten in den Blindeweg (noodbrugge- tjes). De kosten zullen ongeveer f 40.U00 bedragen. Met rente en de aflossing zal 'er het eerste jaar zeker ongeveer f 1200 a f 1300 voor rekening van de gemeente komen. Als het rijk of de provincie hier in niets bijdragen is het voor de gemeente niet te doen. A De heer Schouten zegt dat de nood bruggen slecht beginnen te worden. Bij vernieuwing zal, volgens spr., het dem pen van gaten de voorkeur genieten. De voorzitter zegt dat volgens het rapport van den heer De Kluiver ook van het zestigmillioenplan voor dit werk niet veel is te verwachten. Be heer I d s i n g a vraagt of B. en W. anch al kot de provincie gewend hebben om toelage te verkrijgen en indien dit nog niet is gedaan, beveelt spr .aan dit alsnog te doen. Spr. wijst op Gouda, waar ook w*l toelage wordt verkregen. Be heer Reer heeft het rapport bestu deerd. Als in de kosten ad f 40.000 geen toelage ie te verkrijgen, wil spr. alle we gen in aanmerking nemen voor verbree ding en een zoo groot mogelijk plan ma ken. De voorzitter kan de meening van den heer Reer deelen en wil deze aange legenheid in dien zelfden geest bekijken. Voor het dempen van de gaten in den Blindeweg is al eens eerder om bijdragen verzocht en men kreeg nul op 't request. De polder kan de gaten niet dichten en ook het particulier initiatief niet. Spr. is van meening dat wanneer alle wegen ver beterd moeten worden, er 1H ton mee gemoeid zal zijn. Spr. beveelt aan om een commissie uit den raad te benoemen, aan gevuld met de voorzitters van de polders Reeuwijk en Sluipwijk en eonige deskun digen. Deze oommissie kan dan de wegenT verbetering behandelen en B. en W. *an advies dienen. De heer Van Roon vindt dit een uit stekend plan. Eenige leden prefereeren een, oommissie van vijf leden uit den raad. Be voorzitter brengt dit voorstel in stemming, hetwelk wordt aangenomen Tot commissie-leden worden benoemd de heeren J. van Roon, J. Ballering. "W. Schouten, P. Vis en A. Olieman. Rondvraag. De heer Van Roon dringt aan op openstelling van den Nieuwenweg en den Randenburgerweg voor autoverkeer. De bewoners van deze wegen zullen hiertoe een adres zenden aan Ged. Sta ten. De raad besluit aan dit adres adhe sie te betuigen. De heer Schouten zegt vernomen te hebben dat de commissie voor de Straat weg GoudaBodegraven pogingen in het werk stelt om het rgden per rijwiel op den straatweg te verbieden, nu fangs de zen weg eeö rijwielpad is aangelegd. Spr. wijst op de gevaren hiervan, daar het rij wielpad te smal is. De voorzitter zegt dat hieraan aandacht wordt geschonken- De heer I d s i n g a vraagt of B. en W. al iets hebben gedaart om te geraken tot het oprichten van een groen I enoen tr a 1 e. De voorzitter zegt dat B. en W. dit liever aan particulier taiüatief overlaten. Hierna gaat de raad pver in geheime zitting, ter bespreking van het uitbrei dingsplan, waarbij ingenieur Van Traa van „Stad-en-Land" de raad van voor lichting gediend heeft. Wen versperd. Bergambacht Woensdagmiddag gteed een groote menbeltransportanto van de N.V. Ret van Reeuwijk uit Rotterdam, die op de brug van huize .Rijdorp" stond in Beneden berg, van de brug over den weg, en kwam met het voorste gedeelte boven de sloot te hangen. Hierdoor was de weg voor het verkeer geheel versperd. Hoewel het zich eerst liet aanzien, dat de weg vooreerst niet vrij zou zijn gemaakt, ging dit vlug, toen de heer C. Terlouw met kraan wagen en personeel ter plaatse kwam. Deze zette de auto weer vlug en ongehavend op den weg, waarna de chauffeur zijn reis kon vervolgen en de weg weer vrij was voor de wachtenden. Gouderak. De muziekverpen. „Gaecilia" zal op Hemelvaartsdag deelnemen aaneen •oucours 'te Hilversum. Men heeft dezer dagen oen aanvang gemaakt met de ophoogingswerken van den IJsseldijk. In verband hiermede zijn over den dijk rails gelegd, waarlangs de treinen het materiaal zullen vervoeren. Men hoopt het werk zoo uit te voeren dat bet verkeer daar ter plaatse er weinig hinder van zal ondervinden. Langerak. Vanwege de geitenhouders- vereeniging «Vooruitgang zij ons doel,, zal op Zaterdag 27 Juli een geitenkeuring worden gehouden. Vrijdagavond houdt in bet raadhuis de afdeeling Langerak-Nieuwpoort van den B.V.L, een vergadering, waarbij de uitreiking zal plaats hebben van de prij zen der in den afgeloopen winter gehou den schietwedstrijden. Iu de polder-raadkamer zal Zater dag een stemming worden gehouden van twee heemraden voor den polder Lange rak. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren Jac van Middelkoop en M. de Vries. MosrcapeHe. Een dochtertje van den hew van Kraling had het ongeluk, ter wijl zij bard uit een poort kwam draven, tegen een fiets te loopen, waardoor zij viel en een been brak. De geneesheer heeft W been gezet. De ijk en herijk van maten en ge wichten zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni van voorm. 10 tot nam. 12.30 uur ia het raadhuis. Nleow-Lskkerland. De heer A. A. Ver haar, ambtenaar ter gemeen te-secretarie, is geslaagd voor het schriftelijk examen gemeente-financiën. Ie gedeelte. De heer G. Kunst, rijksveldwachter alhier, herdacht de vorige week den dag, dat hij vóór 25 jaar in politied enst trad. Wegens minder gunstige familie-omstan digheden is van het feit geen gewag ge- zea&kt, eo is het alleen in huiselijken kring sonore!. Inbraak. Ouderkerk a.d. IJ»et. In den nacht is een onwelkom bezoek gebracht aan een vod denpakhuis, toebeh oorend aan den heer M. Docters van Leeuwen, aan de dorpsstraat. De eigenaar vermiste des morgens zeven paar schoenen. De rijks veldwachter stelde een nauwkeurig on derzoek in, doch kon geen sporen van ge weldpleging ontdekken. Het is n et onmo gelijk dat de dieven, door de deur, die op primitieve wijze was gesloten, zijn binnen gekomen, en deze weer op dezelfde ma nier hebben gesloten. Cafésluiting op Zondag. Ouderkerk a.d. IJssel. De op voorstel van den heer J. T. Baas in de op 5 April gehouden raadsvergadering gewijzigde ver ordening op de herbergen, inhoudend dat de oafé's op Zondag gesloten moeten zijn, is door Ged. Staten goedgekeurd en in werking getreden op den datum van aankondiging door B en W. Candidatuur ingetrokken. Ouderkerk a.d. IJesel. De heer G. Vuijk, vroeger raadslid, als no. 5 voorkomende op de A.R. lijst voor de gemeenteraads verkiezingen, heeft zich uit hoofde van zijn werkzaamheden, voor deze candida tuur niet meer beschikbaar gesteld. De a.r. lijst ie niet verder aangevuld. Er ko men thans 8 candidate» op voor. Uk m herijk maten en gewichten. Ouderkerk a.d. IJssel. De ijk en herijk van maten en gewichten zal hier plaats hebben op Maandag 3, Dinsdag 4 en Woensdag 5 Juni in de bovenzaal van „De Harmonie" op het dorp, telkens van 9Vi tot 12 en van 13 tot 16 uur. Geslaagd. Reeuwijk. De hew M W. v. d Weel, al hier, slaagde voor het examen handzetter 2de klas in de grafische vakken. Examen E.H.B.0. Reeuwijk. Voor het examen E. H. B. O. diploma B. van het Oranjekruis, welk, ex amen hier werd afgenomen door dr. Gra ve uit den Haag, in tegenwoordigheid van dr. J. Batelaan, alhier, slaagden als cur sisten va^i de Reeuwijksche Reddingsbri gaden de heeren W. den Ouden, J. Gor- beau. P. de Klerk, A. van Bodegraven en M. Paulussen. Drie candidaten werden afgewezen. Vergunning verleend. Reeuwijk. B en W. hebben ingewilligd het verzoek van den heer G. A. Nobel tot plaatsing van een oVen op wielen ter be reiding van brood in een perceel aan den Reeuwal. Wegvsrsperders. Reeuwijk. De heer C. B van hier reed met zijn auto door de afd. Bloemendaal, toen hij twee personen tegen kwam, de heeren K. en J uit Waddinxveen. die te d ep in het glaasje hadden gekeken. Bij het naderen van de auto ging een hunner met zijn rijwiel dwars over den weg staan zoodat de heer B. moest stoppen om een ongeluk te voorkomen. Hij verzocht den beschonken man den weg vrij te laten, dooh laatstgenoemde werd hierdoor zoo kwaad, dat hij zijn rijwiel in het gras gooide, het portier van den auto opende, en een passagier uit den wagen trok. Het zou een ware knokpartij geworden zijn, als niet de echtgenoote van den heer B die eveneens in den auto zat, er bij te pas was gekomen. Deze wist n.l. door flink optreden erger te voorkomen. De politie, die inmiddels was gewaar schuwd. heeft tegen beide personen pro ces-verbaal opgemaakt en één hunner ia de cel opgesloten. Tegen een boom. Reeuwijk. Door, het met snelle vaart door een bocht rijden, botste de heer G. V. ait Rotterdam met zyn met kaas bela den auto op den straatweg tegen 'n boom. De chauffeur kwam er zonden letsel af, doch de heer C. V., die naast den bestuur der gezeten was, werd zoodanig door glas scherven gewond, dat hij naar het zieken huis te Gouda moest worden overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd. Aangehouden. Reeuwijk. De politie heeft aangehouden A. Z. uit Godda ais verdacht van open bare schennis der eerbaarheid.' De aan houding geschiedde op aanwijzing van 'n dame, die door genoemd persoon was aangehouden. Verdachte bekende en na proces-ver baal tegen hem opgemaakt te hebben heeft de politie hem op vrije voeten gesteld. Eierveilfng. Reeuwijk. Aan de eierveiling alhier werden aangevoerd ruim 14000 eieren. De prijzen waren als volgt: kipeieren f 2 f 2.40 per 100 stuks. Eendeieren f 1.50 f 1.65 per 100 stuks. Kaas 1114 cent per pond. Arbeidsbeurs. Reeuwijk. Bij de arbeidsbemiddeling stemden deze week ingeschreven 136 werk zoekenden. 85 hiervan genieten steunuii- keering. Zitting van Woensdag. Busondernemers lokkan verbaal uit. A. S. en A. Z., autobusondernemers uit Oudewater, zijn geverbaliseerd, omdat zij hun bestuurders niet met de autobus van 't autobusstation hebben laten vertrekken zooals de gemeente dit hun voorschreef, maar van een particulier terrein nabij de grens van de gemeente. De verdachten zijn niet aanwezig. Als gemachtigde is verschenen mr. N. Kraak Steeman uit Den Haag. De zaken worden gecombineerd behandeld. Nadat de ambtenaar van het O M. te gen ieder der verdachten f 5 of 1 dag heeft geëischt, zegt mr. Kraak Steeman, secretaris van de Ned. Ver. van Autobus dienston der nemers, dat de feiten niet wor den betwist. De bestuurders hebben juist een proces-verbaal uitgelokt om een prin- cipieele uitspraak van den kantonrechter te bekomen. De ondernemers zijn gebon den aan de door Ged. Staten gegeven ver gunning. De kern van deze zaak is nu, of zij verplicht kunnen worden, om tegen hun zin in hun dienstlijn te verlengen. In de vergunning der ondernemers is *t eindpunt niet met name genoemd. Er is slechts sprake van autobuslijnen, die te Oudewater hun begin- en in Utrecht hun eindpunt hebben. De ervaring leert, dat de ondernemers dan in overleg met de ge meentebesturen die punten kiezen. In de door Ged. Staten goedgekeurde dienstre geling wordt in Oudewater het hotel Deur lo aangegeven. Als de gemeente Oudewa ter bezwaar heeft tegen dit punt, kan zij krachtens art. 2 van de wet op de open bare vervoerm ddelen een bezwaar bij Ged. Staten indienen. Dat was dan ook de weg geweest, dien de gemeente had moeten inslaan. Inplaats daarvan wil zij de ondernemers verplichten ergens te rijden, waar ze niet willen komen! Dat is absurd. Zij hebben geen enkel verbod overtreden. De verdediger bepleit dan ook ontslag van rechtsvervolging De ambtenaar van het O.M kan de meening van den verdediger n et deelen. Hij acht de gemeente bevoegd deze ver ordening te maken, die in 't huishoude lijk belang van de gemeente genomen wordt. Mr. Kraak-Steeman repliceerend, acht *t onjuist, dat een gemeentebestuur een vergunning van Ged. Staten zou mogen aanvullen. De kantonrechter zal over 14 dagen vonnis wijzen. De beperktheid van 't geheugen. G. F. L. te Gouda, is op een Donderdag morgen met -de auto een verkeersagent bij de Kleiwegbrug links gepasseerd De verdachte zot uiteen dat de agent aan de linkerkant van den weg gestaan heeft, waardoor rechts passeeren on moge lijk bleek. De verbalisant, J. B. J„ kan niet meer precies de plaats aanwijzen, waar hij ge staan heeft, de tweede getuige evenmin. „Het menschelijk geheugen ie beperkt" merkt de rechter op, „zelfs dat van een agent". De ambt van het O.M vraagt f 5 of 2 dagen. De kantonrechter spreekt ver dachte vrij. Een onverschillig heerschap. W de G. uit Oudewater, reed met den vrachtwagen uit de richting Gouda ko mend, op den Zuider IJsseldijk. Bij den molen nabij Oudewater, nabij den Rozen- daalachen weg, kwam hij de bokf'ets van G. K. uit Haastrecht, achterop- Aap de linkerzijde stonden eenige schragen. De kantonnier C. K., eveneens uit Haastrecht die bij do schragen aan het werk was zag dat 't onmogelijk was tusschen ie schragen en de driewieler door te glippen Hij stak waarschuwend de hand op W. de G. stoorde zich evenwel nergens aan, reed de bakfiets aan en vervolgde welgemoed §jjn weg. Verdachte zegt dat hij de bakfiets heeft gepasseerd. *t Is mogelijk dat hij de fiets geschaafd heeft, maar hij heeft dat niet bemerkt. Trouwens als je ergens tnsschen door snelt, kun je alles niet op een band- breed schatten. „Als je ooit gelogen hebt, dan hefc je *t na gedaan", constateert de kantonrech ter „Én wat 't schatten betreft, als je dat niet kunt, willen we je niet meer op dien dijk hebben. Pas op voor je rijbewijsT Nadat de beide getuigen G. K. en C. K. verklaard hebben, dat verdachte is ge waarschuwd door 1 opsteken van de hand nadat ook gebleken is, dat 't uitzicht dat 800 a 900 meter bedraagt, voldoende is geweest, wordt W. de G. conform den eisch veroordeeld tot f 26 of 5 dagen. De civiele eisch van G. K. groot f 1 wordt eveneens toegewezen. Ni de storm. J. D. van B. wk Waddinxveen, reed in die gemeente op 6 April 's middags om streeks 3 our met de vrachtauto op den Onderweg, nabij Moercapeüe. Hu is toen voor een htxe auto, die hem inhaalde, niet uitgeweken. Verdachte deelt mee, dat 1 stormach tig weer teas. Hij heeft de signalen van de luxe auto niet gehoord, hoewel hij de auto wel heeft gezien. De aak wordt alt gesteld om den bestuurder van de kzxe wagen nog te hooren. De viersprong mot de spiegel. Bij de Reeuwijksche brug in dan straat weg Gouda-Bodegraven is een gevaarlijke viersprong. Op dat punt is een spiegel geplaatst. Maar deze spiegel onthult voor diegenen, die vanuit den Nieuw dorper- weg komen, slechts gedeeltelijk de verras singen, die hen vanuit de richting Bode graven wachten. G. B. uit Rotterdam, is dan ook op dSt punt met de auto in botsing gekomen met den wielrijder J. J. B. uit Reeuwijk. Hoewel ook J. J. B„ die vanaf t oude dorp kwam wel wat beter had kunnen uit kijken, is de autobestuurder toch de meest schuldige. P. v. d. H kruidenier en brandstof- fen handelaar te Reeuwijk, wordt als ge tuige gehoord. Hij verklaart, dat G. B. met een matige vaart gereden en signalen ge geven heeft. Verdachte heeft de schade vergoed en schuld bekend. Conform den eisch krijgt C. B. f 15 of 4 dagen toegewezen In *t verbaal wordt nog van 't hard rijden gesproken. Dit legt de ambtenaar van 't O.M. evenwel niet ten laste. 1 Heele land In oproer. M. J. v. V., broodbakker te Gouda, heeft de arbeidswet overtreden. In zijn werk plaats was noch een arbeidslijst, noch een register aanwezig. Verdachte zegt nergens aan gedacht te hebben. Hij heeft in jaren geen knecht ge had. Hij was de arbeidswet ontwend. Het bedrag, waarvoor hij heeft kunnen schik ken. vindt hij erg hoog. f „Daar had je ook een goedkoop knecht-, je voor", onderbreekt hem de ambtenaar van het O.M. „De jongen, J. van V., werk te van 712 en van 1.306 en had geen vrije halve dag!" Verdachte deelt mee, dat de jongen niet hard behoefde te werken. De kantonrechter wijst er op, dat de ar beidswet er te om nageleefd te worden. ,,'t Heele land was in oproer. Er moest en ©r zou een arbeidswet komen en nu komt men die wet niet na!" zegt hij. De eisch luidt f 10 of 3 dagen en f 2.50 of 1 dag M. J. v. V. krijgt f 5 of 2 d. en f 2.50 of 1 dag toegewezen. Da revolver. H. N. Gouda nam zijn revolver in de auto mee. Hij had evenwel slechts ver gunning het vuurwapen in zijn woning te bewaren. Verdachte deelt mee, dikwijls veel geld bij zich te hebben Gaarne zou hij zijn revolver terug ontvangen. De e'sch luidt f 25 of 5 dagen en ver beurdverklaring van het schietwapen. De rechter wijst H N. f 12,50 of 2 da gen toe. De revolver ontvangt hij terug. Een groot onréfcht N. van K-, koopman te 'Gouda, heeft zonder ventvergunning van den burge meester van Stólwijk, in 't Beijersche ga lanterieën verkocht. Verdachte verklaart in die buurtschap reeds 25 jaar te komen. Hij toont een lijst van klanten. Manufacturers mogen m«| de auto hun klanten wel bezoeken. Waacj om zou hij dat niet mogen doen. Hij voelt dit als een groot onrecht. De verordenragj is in strijd met 't algemeen belangt „Dat komt hier niet ter sprake", wegi de rechter Als u dat meent, moet mcÜ tot den minister wenden"! Conform den eiech kr$gt wrindiVi f 1.50 of 1 dag toegewezen. Met wijsheid am tacCl J. H-, caféhouder te Gowda, hesil v sluitingsuur genegeerd. Verdachte verklaart nog nooét vssooan deeld te zijn. „Maar toch wel gewaarschuwd", axv^ stateert mr. De Jong. ,Dat i» regel", hridt *1 antwoord. J. H. zegt, dat *t dikwijls moeflijk te óto klanten te bewegen om 12 nor 1 eaft to verlaten „Och kom", zegt de kantonrechter, „mto beleid en wijsheid zult u ze toch wel Ast deur uit kunnen krijgen. Dat moeten m juist de eigenschappen zijn, die een safe-F houder s'eren F" „Ik spreek met «rvaringT uwdetKg* zich J. H-. De ambtenaar van hert O.M. waagt fTJQ ot 2 dagen. „M*n goeie man, fk zal je «ter «aaineba i wing f 2.50 of 1 dag opleggen, beste* èei rechter. Varkens, die nachtje logssisa, J. T-, veehandelaar en siager to Gowda heeft eenige varkens 'n paar dagen in eenI schuur gehouden binnen de kom uaa del gemeente. Verdachte geeft *t feit toe. Over 1 gtet drag van den verbalisant is hij «wenwel) slecht te spreken De agent is over 1 bek) van de werf geklauterd bij zijn spear-, tocht. De kippen heelt bij ook de vnjheM gegeven! De eisch hridt f 10 ai 4 dagen, *t wan nés f 2.50 af 1 dag. Mat HMefbonL IT K„ act Hekendorp, heeft 1 njwwè- bord op den straatweg Gouda-Moordrecht genegeerd. Verdachte verklaart deze bor-j den niet goed te kennen. Op 1 platteland rijdt een ieder op den grindweg. De eisch hridt f 1 of 1 dag. „Als je meer in de wereld bomt, moei je uitkijken, zegt mr. de Jong. De boeren-» arbeider wordt achuldig verklaard, maari krijgt geen straf. JAARSVELD. Over de to helft as Mo». Ingekomen: Mei. P. J. de Groot, van Ede. Vertrokken: M Manschot, naar VKs- stngen; D. B. Timmer, naar Willige-Lan- gerak, A. den Oudsten, naar Utrecht. HEI- EN BOEICOP. Mei. Ingekomen: Willem Bogaard van Lea- mond, veeh. in no. 14; Jacobs Veen, «on der beroep, geh. met W. Bogerd, nu Leerbroek in no. 14; wed. Arie Peter dei Hartog, «onder beroep, van Vianen Bol- garijen in no. 46; Peler Eliza de Vos en gezin, zonder beroep, van Vianen in no. 80; Cornelia Speijer en gezin, arbeider, van Nieuwerkerk ad. IJssel in no. 47; Bastiaan Klein en ezin, veeh., van Leer dam in no. 125a: Cldzina Ka'rs, dienatb., van Leerbroek, inw. bij C. Kok vesh. no. 4. Vertrokken: Govert 1 Dam, arb., van no. 27 naar Schalkwijk, inw. bij P. J. Griffioen, veeh.; Dirk Cornelia van den Heuvel, arb., van no. 101 naar Leerdam, inw. bij W. t Lam, Recht van ter Lede, veeh Jaoob de Wildt, arb., van no. 14 naar Lexmond, Achthoven. inw. bij H., Scherpenzeel, veeh., Lekdijk 38; Geerit de Wildt, arb. van no. 14 naar Leerbroek, zin, boomkweeker, van no. 61 naar Lex- Kanaaldijk no. 20: Hendrik de Vor en go- mond, Heicopsche Steeg; Everdina Johan na te Paske, onderwijzeres, van no. 81 naar Lexmond, Heicopecheateeg, inw. bij H. de Vor; Hendrik van Vuren en gezin, veeh., van no. 29a naar Schoonrewoerd. LOPIK. Over de le helft van Mei. Ingekomen: D. van Bemmel en gezin, van Stolwijk, J. de Gaas van Ameide, J. Oskam van IJsselstein; Mej. C. Oskam- Kemp van Houten; mej. wed. L. v. Baa- renOverboek van Willige-Langerak: Mw G. G. van Kooten (geh. met da. W. van Griethuijsen) Van Maartensdijk; R. Buij- o nk van Maasland: J. J. Overbeek van Schoonhoven; J. H. Stam van Zalt-Bom- mel. Vertrokken: A. van Harten en gezin, naar Jutphaas: G. Boere en gezin naar Willige-Langerak; mej. I. M. E. van Griethuijsen naar Staphorst; mej. G. J. van Haren, naar Schoonhoven; C. v. d. Berg en gezin, naar Vleuten; mej. C. Knopperts, naar Utrecht; mej. H. G. van Haren naar Utrecht; mej. F. J. Kfamer (geh. met A. van Benthem) naar Utrecht. WILLIGE-LANGERAK. Over de late helft van Mei. Ingekomen: G. Boere en gez;n van Lo- pik: M. v. Tiggelen en gezin van Schoon hoven: D. B. Timmer van Jaarsveld. Vertrokken: Mej. Joh. C. Miltenburg, naar Gouda; C. Stolwijk en gezin, naar Schoonhoven; Joh. T. Baars, naar Rotter dam; mej. A. de Vos naar Schoonhoven mej. wed. L. van BaarenOverbeek naar Lopik; K. Noorlander, naar Bergambacht^ 9 VRIJDAG 24 Mm TB» UIT OEN GRABBELTON VAN DEN TIJD. Het steenen tijdperk in Ouderkerk. Onder de gemeenten, die, klein begon- hen, zich hebben opgewerkt tot een betere positie, neemt ook Ouderkerk a.d. IJssel een belangrijke plaats in. In ander opzicht is Ouderkerk weer van zoo geheel ander maaksel dan bijv. Alblasserdam en andere groote Lekplaatsen, met hun yroegere be drijvigheid en hun tegenwoordige ver kwijnende glorie. Ouderkerk verrijst met zijn huizenrijkdom en zijn uitgestrektheid plots fier en zelfbewust op te midden van bet boerenland met zijn uitgewijde weiden waarop rustig grazend vee, eenzame, eer- saene landweggetjes met wilgen en trage siooten en temidden van dele plattelands- idylle, in stilzwijgende, droomerige zelf inkeer verzonken, ontwaart de reiziger bij een wegkromming Ouderkerk en hij be seft dat hij weer naar de bewoonde we reld terugkeert. Reeds onder aan den Kerkweg komen hem de eerste huizen al tegemoet en in minder dan geen tijd is daarna de overgang van het boerenland «aar het drukke dorpsleven een voldongen Jeit. De imposante aanblik van dit dorp on der de dorpen was eertijds minder grootsch. Er is een tijd geweest dat deze beerschersgemeente nog niet zijn voelho rens zoo diep in den Kerkweg uitstrekte, maar dat was in een tijd dien slechts de oudjes zich nog weten te herinneren. Toen xart Ouderkerk misschien een 2500 inwo ners geteld hebben, maar dit aantal be gon spoedig aanzienlijk te stijgen, toen allerwegen langs den IJssel de steenfa brieken verrezen. Nu zijn 't er bijna 4000. Deze fabrieken waren voor Ouderkerk •n de andere plaatsen wat de scheeps werven voor de dorpen langs de Lek en den Noord beteekenden. Nog kan men langs den Gouderak se hen dijk enkele over gebleven ondernemingen zien, die een droevig beeld geven van wat dit bedrijf vroeger beteekende. Thans zijn zij zoo goed als verdwenen of stilgelegd^ daar het nu eenmaal niet anders schijnt te kun nen, dkt na een periode van groote bloei de magere jaren van het verval aanbra ken, die het einde met zich voeren. Van de «es steenfabrieken die Ouderkerk in zijn goeden tijd telde, te er thans eleohts een meer over. Tien jaar geleden legde de laatste.-wan de andere vijf er het bijltje bij né#r. Die achteruitgang m het stoenmakere- bedrijf was aan verschillende oorzaken te wijten. In den loop der laren namelijk waa de eisch voor bouwmateriaal vooral wat betreft de steensoorten, nogal wat veranderd en met die evolutie hadden de steenfabrieken langs den Useel geen ge lijken tred gehouden, of beter gezegd, de plaats waar htm bedrijven gevestigd wa ren leende er zich niet toe aan de wen- schen van de bouwers voldoende tegemoet te komen. Er ontstond een vraag naar steen van groote r formaat, zoogenaamde „Walfords". die 16 c.M. dik waren. De gtewone kleinere steenen die in deze fa brieken vervaardigd werden, waren hoofd zakelijk voor binnenmuren geschikt en daarvoor had men de zandsteen uitgevon den. die belangrijk goedkooper was. Wil de het steenbedrijf niet met opheffing be dreigd worden, dan moest het zich ernstig bezig houden met het vmagstuk, hoe de groote re steenen te maken. Mogelijk was het wel om deze te produceeren, maar daaraan waren groote bezwaren verbon den. Ten eerste kostte de specie hier meer dan in de buurt waar de Waal- en Rijn steen gemaakt werden. Langs voornoem de rivieren lag de specie als het ware voor het grijpen, ze behoefde slechts opgegra ven te worden, maar de IJssel maakte het den steenfabrikanten niet gemakkelijk. De specie moest eerst uit den IJssel wor den opgebaggerd en op een andere plaats, die daar speciaal voor gereserveerd was, weer in het water gestort worden. Door het transport ging veel van deze stof ver loren. In dit tweede water eindelijk bleef de grondstof ^gen, tot ze hard gewor den was, daarna met schoppen uitge stoken ie worden. Een heele omweg dus m het was begrijpelijk dlat deze bedrij ven op den duur niet konden ooncurree- ren tegen die langs Rijn en Waal die veel sneller én beter leverden, dank z^het feit dat de natuur h§n gezegend had met alle schatten die zij voor de steenbereiding noodig hadden. Bovendien kwam daar nog bij, dat de steenfabrieken langs den IJs- eel slechts gele en geen roode steen kon den vervaardigen. Het einde wlas daarom niet ver meer; de steenen gingen niet meer weg, het pu bliek wendde zich tot leveranciers, die hen meer bevredigden. Tenslotte, zooals we gezien hebben, verdwenen in Ouder kerk alle bedrijven op één na, de steen fabriek „De Schans-', die eenige jaren 4 stil heeft gelegen. In de goede jaren deden de steenfabri kanten hier ook aan expansiepolitiek. Zij wilden hun bedrijf alom vestigen tot meerdere glorie en voorspoed van den on dernemer. Na harde werkdagen zullen zij des nachts misschien wel schoon© vis- sioenen hebben gehad, over een tijd dat alles steenfabriek was wat de klok sloeg en ieder burger iets met steen had uit te staan. Helaas! het heeft niet zoo mogen zijn. De heer Van Holst uit Ouderkerk stichtte aan Den Hem ongeveer 38 jaar geleden een steenfabriek en begon groote steenen te maken. Maar ook deze pionier had te kampen met de moeilijkheden van zijn collega's in de streek: de bodem leende zich niet tot groote-steen-bereiding en na zes jaar heeft hij hetop moeten geveiv De fabriek verdween van den aardbodem, zóó grondig, dat de laatste sporen van dit stuk menschelijke wilskracht en vertrou wen zijn weggevaagd. Het lied was uit. Maar het was opgenomen op de gra- mofoonplaten van den tijd, wiens wasin- drukken onuitwisbaar zijn. Als we de fo nograaf laten draaien kunnen we dit steenorkest telkens opnieuw hooren en bovendien merken we dan nog verschil lende bijgeluiden op Bijvoorbeeld had je daar de schippers. Die voeren met hun lichte, handige schuit jes de wateren in den omtrek af en ver voerden steen en zand. Hnn vaartuigen waren geen zeekasteelen en zij hadden nimmer de groote haringvijver aan schouwd. Het was geen me van verweer de zeelui, die met hun zwartgerookte pijp scheef in den mond enorme verhalen doen over schipbreuken en menschenetera. Zij hebben geen opwindende avonturen be leefd van storm en een lekke schuit, ten minste niet in dier voege als hun broe ders op de groote vaart. Het «chippers wezen in Ouderkerk was van geheel an deren aard dan in de gemeentes waar acheepsindustrie was en is. Maar daarom mocht het ar evengoed zijn! En dit gedeelte van Ouderkerks be volking heeft ook zijn „vette" jaren go- kend, toen de steenfabrieken nog best marcheerden en er veel vraag was near steen en zand. De IJssel, die thans soms zoo droefgeestig verlaten kan zijn, bood toen dikwijls een gezelligen, drukken aan blik met zijn vele kleine watermiddelen, die dapper tegen den stroom optornden, den schipper aan het roer met een aureool van rookwolken om zijn hoofd Het waren ook niet direct snoepreisjes die ze maak ten, soms bleven ze dagen ->nderweg, om dan opeens weer aan het eind van de week op te komen duiken, om den Zon dag thuis door te brengen, en dan was het feest in het huisgezin. Toen de steenfa- briekon het opgaven deden de schippers insgelijks, daar bun werkzaamheden voor het grootste gedeelte ophielden. De vaart verminderde zienderoogen, het verlies dat de achippers door het sneuvelen van de steenindustrie geleden hadden, was niet te ondervangen en thans kOn men overal langs den IJssel de schuiten aan den steiger zien liggen en de reiziger krijgt den indruk dat dat niet maar voor even is, en passant, om den schipper in de gele genheid te stellen thuis een kopje koffie te drinken. De achipperastand hmareat voorname lijk aan den Lageweg en den Groenendijk, wélke bijna uitsluitend door schippers be woond worden. Het vertier en de leven digheid was hier vanzelfprekend in den drukken tijd grooter dan in de rast van de gemeente, hoewel dat in dit opzicht ook niet te onderschatten viel. Een ander geluid op de gramofoon- plaat uit het steenen tijdperk was de uit breiding. Doordat de bevolking snel aan groeide, was het gewenscht voor meer on derkomens te zorgen. Want behalve de steenfabrieken kende men te Ouderkerk ook een teerfabriek en een drietal ocheeps- werpen. Daar werden wel geen oorlogs schepen en zoo gebouwd, maar in elk ge val werden de schippers voorzien van een houvast onder de voeten als ze niet op den vasten wal verkeerden. „Paviljoen- schuiten" werden deze vaartuigen ge noemd. Een veertig jaar geleden was uit breiding een eerste vereiachte en deed zich vooral in de richting van den Kerk weg gelden. Doordat de gemeente aldus in grootte en kracht toenam, was het ten slotte billijk dat ze zelfstandig werd, d.w.z. een algen hoofd kreeg. Men moet name lijk weten d«.t tot het jaar 1846 de ge meenten Ouderkerk en Krimpen a.d. IJs sel één burgemeester hadden. Daar was tot dat gedenkwaardig jaar geen aanmer king op gemaakt, maar het «ttf bewust zijn groeide bij de bevolking tot een schoon gemeenschappelijk ideaal; één be volking, één gemeente, één burgemeester en „Ouderkerk voor de Ouderkerkers". Deze leuzen hebben zij steeds op ondui>- belzinnige wijze in praktijk gebracht. De heer Van Waning, de vader van den thans gepensionneerden, was de eerste burgemeester van Ouderkerk als zelf standige gemeente. Zwgkke, op de gramofoon sterk op den achtergrond klinkende, geluiden verhalen van de drooglegging van den Hoogen Boezem, die vóór dien tijd door drie wa termolens werd bewerkt. In 1916 werd dit water tot bruikbaar land omgescha pen en thans heeft het terrein de belang rijke functie van doodenakker te vervul len. Ditzelfde jaar *is bekend gebleven vanwege een soort „overatrooming", waar onder de gemeente te lijden had. Ook in dat opzicht hield de IJssel er andere al lures op na dan bijv. de Lek. Als laatst genoemde rivier buiten zijn oevers trad, wij hebben het gezien in onze beschou wing over Alblasserdam, dan leverde dit werkelijk gevaar op en met man en macht moest gewerkt worden om het onheil te keeren. Niet alzoo de IJssel. Die maakte alleen een kle'n uitsfapje als het vloed was en in voornoemd jaar maakte zij een vacantiereisje over den dijk heen De bui- lenmenschen, n.l. zij; die aan gene zijde van len dijk in de gevaarlijke zóne woon den, moesten een goed heenkomen in de kom van de gemeente zoeken. Maar dat was dan ook alles. Toen het water wat Van zijn zenuwachtigheid bekomen was, droop het vanzelf beschaamd af en om te verhoeden dat het weer eehs zoo ver zou komen werd de dijk, alias de dorpsstraat, opgehoogd, wat uit schoonheidsoogpunt niet is toe te juichen, daar het dorps beeld daardoor belangrijk leelijker werd. Doordat de huizen voor deze ophemeling niet in aanmerking kwamen, kwamen hun fundamenten lager te liggen dan de straat, met het gevolg dat langs de hui zenrijen een soort loopgraven ontstonden. De plaat is afgedraaid, de laatste ge luiden zijn vervaagd en tenslotte verdwe nen. Oude klanken en beelden zijn wak ker geroepen en weer ingedommeld. Zij zijn nog interessant als herinnering, méér niet en dat schijnen ze zelf te weten, want ongaarne laten ze zich oproepen. Het oude is voorbijgegaan en men wacht te Ouderkerk, evenals overal in de wereld, op bet verlossende nieuwe geluid. pijnen te verdreven i« een Mijnhard»'» Peeder. Per atuk 8 ot.; deoa 46 et.; Bjj Uw Drogist Zond», 28 Md 1MB. CAAe «ren worden in dsn Zomertijd vermeld.) NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 wot en 's avonds 6 uur, Ds. J. H. F. Engel. AMEIDE. V.m.- 10 uur, Leesdienst; s' avonds 6.30 uor, Ds. E. Schimmel, Doopabediening. AMAtERBTOL. V.m. 10 uur, De. J. B. Th. Hugenholtz. Doopebediening. ARKEL. 's Avonds 6.30 «nr, Da. Van Bwijok. BENSCHOP. V.m. 10.30 aur Lesen; 's avonds 7 uur Ds. W&rmolts van Vreeswijk. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur m 'sav 7 uur, Da. H. Ewoldt. BERGAMBACHT. Voer de Uit#strede nen uit de Ned. Herv. Kerk hoopt Zon dag, T.m 10 aur en 's avonds 7 uur, voor te gaan de heer Van Wijnen, van Olden- broek. BERKENWOUDE. Ton. 1030 uur, Ds. A. G. van Wijk. BLESKENSGRAAF. N.m. 2.30 uur, Da. Van Santen, van SÜedrsoht; 's avonds 730 uur, Leeakerk. BRANDWIJK. V.m. 1030 uur, Ds. J. Abbringh, van Papendrecht; 's avonds 7.30 uur, Da. L. Blok. GAPELLE a-d. USSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Booij Herv. Geraf. Evangelisatie. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer J. Kars GIESSENDAM V.m. 10 uur en 'a av. 6.30 uur Da. J. Haring. GlESSEN-OUDhiu^aL Vn KJ uur Ds. J. Bronsgeest. GIESSEN-NIEUWKERK. V.m. geen Dienst; 's avonds 7 uur, Db. Van Ypereu, GOUDRIAAN. 's Avonds 7 uur, Ds. F. Anker. GOUDERAK. V.m. 10 uur, Gandidaat Doornenbei, van Doorn, 's avonds 7 nur, De. Oostenbrug, Bevestiging van nieuwe Lidmaten. GROOT-AMIMERS V.m. 10 uur, Ds. H. H. van Ameide; 's avonds 7 uur, Lees dienst. HAASTRECHT Vjd. 1030 uur, Ds. J N. Pattist, van 's-Gravenhage. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 10 uur en 's avonds 7.30 uur, de heer E. Berkelaar, van Krimpen a.d. IJssel HARDINXVELD V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds K. van der Pol. HEI- en BOEICOP. V.m. 10.30 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide, Bedie ning van het H. Avondmaal; 's avonds' 7 uur. de heer L Paul, Godsdienst-Onder- wezijr te Benthuizen. Nabetrachting. HOOG-BLOKLAND. V.m. 10.30 uur en 'a avonds 7 uur, Ds. J. Ronge. HOORNAAR. V.m. 1030 uur en 's av. 7 uur, Ds. Vollobregt. JAARSVELD V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds. J. Hovius. KRIMPEN a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, en 's avonds 6 uur, Ds J. P. Buiskool KRIMPEN a-d. IJSSEL. Evangelisatie. Tuinstraat 7. V.m. 9 30 uur en 's av. 6 uur, de heer Vijverberg, van Rhenen KRIMPEN ad. LEK. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. Enkelaar. KINDERDIJK. V.m. 10 uur en s av. 6 uur, de heer De Pater, Godsdienst-On derwijzer te Haastrecht. LANGERAK. V.m. 10 uur, Ds H. H van Ameide, van Groot-Ammers, 's av. 7 uur, Ds. E. Schimmel, van Ameide, Doops- bediening. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Ds. IJ. van Dijk. LEXMOND. Vm. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds A. Oskam. LOPIK. V.m 10.30 uur, Ds. S. van der Linde; 's avonds geen Dienst LOPIKERKAPEL V.m. 1030 uur, Ds. W van Grieihuijzen; 's avonds 7 uur, Dienst. MEERKERK 's Avonds 7 uur, Ds A van der Kooy, van Nieuwpoort. MOERGAPELLE Vjn. 10 uur en 'eaw. 7 uur, Ds. J. E. Uitman. MOLENAARSGRAAF. V.m. 1030 uur, de heer W. van Leeuwen, Godsdienst onderwijzer te Schoonrewoerd; 's avonds 7.30 uur, Ds. J. H. F. Engel, van Alblas serdam. MOORDRECHT. V.m. 10.30 mrr Ds. Steertbeek van Oudewater. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. "s Avonds 7 nur, Ds. Steenbeek, van Oudewater. NIEUWLAND. 's Avonds 7 aur. Dn. Barger, van Hjmkelom. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur, Dn. Joh. van Dorssen, Doopabediening; 's avonds 630 uur, Leesdienst. NOORDELOOS. V.m. 10.30 uur, Ds. P. Zijlstra; 's avonds 7 uur, Leesdienst of Ds. L. Blok. van Brandwijk. NIEUWPOORT. V.m. 10 aar, Ds. A- ran der Kooy; 's avonds geen Dienst. OUDERKERK a.d. IJSSEL. Vjn. 10 uur en 's avonds 7 uur, Da J. G. Woelde- rink. Wijkgeibouw aan den Lageweg: V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. de Redelijkheid. OTTOLAND. Vzn. 1030 uur, Ds. F. Anker. OUDEWATER. V.m. 10 uur en 's «v. 7 nur. de heer Asmus POLSBROEK en VLIST Vm. 10.30 uur en 's avonds 730 uur, Ds. T. van de Hee. REEUWUK. V.m. 10 uur, Ds. Ver- beul, van Gouda; 's avonds 7 aur, Ds. Van Ginkel, van Gouda. SCHOONHOVEN. Vm. 10 uur, Ds. Oostenbrug, van Gouderak; n.m. 2 uur, Ds. Van Wijk, van Berkenwoude; 's av. 6 uur, Ds. De Leeuw, van Willige-Lan gerak. SCHOONHOVEN. Minderheidsgroep Nutsgebouw. Vm. 10 uur, Ds. P. J. Mo lenaar, van Den Haag. SGHELLUINEN. V.m. 10 uur en 's ar. 7 uur, Ds. L. G. Bolkestein. SLIEDREGHT. Herv. Lokaal Stations weg. Vm 10 uur en 's avonds 6 uUr, de heer Boogaard. SLUIPWIJK. V.m. 10 uur, Ds. De Lange, van Huizen; 's avonds 7 uur, Ds. W. Vroegindewei, van Waddinxveen. STOLWIJK. Herv. Geref. Evangelisatie. Vm. 10.30 uur en avonds 7.30 uur, de heer A. van Barneveld, Godsdienst-Onder wijzer te Delft. STREEFKERK. V.m. 10 uur, Ds. Th. Hettinga, Bediening van het H. Avond maal; 's avonds 730 nnr, Ds. Th Het tinga. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur, Ds. L. Vroegindewij; 's avonds 6.30 uur, Ds. J. de Bruin, van Rotterdam. WILLIGE-LANGERAK. Vm. 10 nur, Ds. A. de Leeuw, Dankzegging voor het H. Avondmaal. WIJNGAARDEN. Vm. 1030 uur, Ds. Van der Kraan, van Sliedrecht. Van der Kraan, van Sliedrecht. IJSSELSTEIN Vm. 10.30 uur en 's av. 630 nur, Ds. O. J. van Rootaelaar. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. Vm. 10.30 nur, Mej. Tony de Ridder, van Oosterbeek. Collecte Orgelfonds. NEO. PROTESTANTENBOND. AMEIDE. Vm. 10 uur, Mej. Doeto, van Sliedrecht. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM. V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds J. J. Wielenga. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. V m. 10 uur en 's avonds 630 uur, de heer Adr. de Groot, Theol. Cfcnd. te Langeruigeweide. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur. Ds. Van der Velde, Eim.-Predikant te Rotterdam. BRANDWIJK. Vm. 10.30 uur en 'aav. 7 uur. Ds. C. P. Boodt GAPELLE a.d. IJSSEL. Bermwèg. V.m 10 uur en 's avonds 6 uur, Da. M. de Goede. I Jas elm. Laan. V.m. 10 uur en 'a av. 5 uur, Ds. J. Kapteijn. GIESSENDAM V.m. 10 unr en 's av. 6.30 uur, Ds. S. 0. Los. HAASTRECHT. Vm. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, Ds. J. F. W. Erd- mann. HARDINXVELD V m. 930 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. KRIMPEN a.d. LEK. V.m. 930 uur en 's avonds 5 uur, Ds. Brunstingk. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. 0. Mulder. LEKKERKERK V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Leesdienst. LEXMOND. V.m 10.30 uur en 's av. 7 uur. Ds. Goumou. MOORDRECHT. Vm. 10 uur en 's av. 7 uur. Ds. P Kalkman MEERKERK. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Ds. Drenth, Em -Predikant te Den Haag. NIEUW-LEKKERLAND. Vm. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. H. van Heijst. NOORDELOOS V.m. 10.30 uur en 'sav. 7 uur, Ds. C. Houtman. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Preeklezen. OUDEWATER. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur. Ds. A van de Weg. OTTOLAND V.m 1030 uur en 's av 7 uur. Ds J W Dragt PEURSUM V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, Ds Mulder REEUWIJK V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Ds. P. Warmen hoven SGHjOONHÖV EN en WILLIGE-LAN GERAK. Vm. 10 nur en 'a avonds 6.30 nor, Dis. J. Hoekstra. SLIEDRECHT. V.m. 930 uur en 's ar 6 uur, Ds. Van Tol. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur m *e avonds 6 uur, Ds. W. J. Smid*. IJSSELSTEIN. Vm. 10 uur en ar. 630 uur, De. G. H. de Jonge. GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM. Vm. 930 war en 's avonds 6 uur, Leeekerk. GAPELLE ad. USSEL. De Rnyter- etraat. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, ^GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 'e ar. 630 uur, Leesdienst. OUDEfWATER. V.m. 10.15 uur ma 'a avonds 7 uur, Leesdienst. SLIEDREGHT. Vm. 930 uur en 'a ar. 6 uur, De. Overduin. VRIJE GEREF. GEM* ALBLASSERDAM. V.m. 930 «ar m avonds 6 uur, Leeekerk. WADDINXVEEN. V.m. 10 nur en 'a avonds 6 uur, Ds. BL. J. Grisnigt. OUD GEREF. GEM. GAPELLE a-d. USSEL. Bermweglaan. Vm. 10 uur en avonds 6 uur, de heer H. Vlot. Dacostastraat. Vm. 10 unr en s ar. uur, De. A. van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10.30 uur, nm. 3 uur en 's avonds 7 uur, Leesdienst. CHR. GEREF. KERK. MEERKERK. Vm. 10 uur en 's av 7 uur, Leesdienst. NOOiRDELOOS. V.m. 1030 uur en 'sav. 7 uur, D6. J. van Doorn, van Ede. SIJEDRECHT. Vm. 9.30 uur en 's ar. 6 uur, Ds. Smits. ALBLASSERDAM. Mei. Geboren: Herberdina, d. van P. A. ran Leeuwen en D. Rietveld. Klaas, a van A. Luthart en C. Sterrenburg Mijndert Arie, z. van Johanns Jacobus Roggeband en Jozina van Duist. Arie, z. ran C. van Es en T. C. Kkrreman. Cornel is, z. van C. van Es en T. C. Karreman. Leendert, z. van A. Maat en M. van der Sar. Cornell's, z. van P. den Boef en A. Veen Willempje, d. van B. IJssel stein en D. Stout. Ondertrouwd: A. Roodnat, 31 j. en W. M. d. Horst, 30 j. Getrouwd: A. van Zwienen, 26 j. en T. van Herwijnen, 24 j. Overleden: H. Vastenhout, 70 echt genoot van N. H. Koorneef. BENSCHOP Mei. Geboren: Antonius Cornells, s. van G. A. Strien en A. M. Benschop. Ondertrouwd: T. J. Boon, 29 j. en J. Wiegeraad, 25 j. Getrouwd; F. van Doorn en M. A. van den IJssel. GIESSENDAM, Mei. Geboren. Aartje, d. van J. van Noor- dennen en A. Vermeulen. Ondertrouwd: T. O. Terluin, oud 39 j. en W. D. van Stenis, óud 29 j. Getrouwd: A. de Jong, oud 28 jaar en E. Slob, oud 23 jaar H. C. Westeneng oud 26 jaar en E. C. Muilwijk, oud 29 j. HAASTRECHT. Mei. Overleden: W. M. van Dijk, 8 mnd. HARDINXVELD. Mei. Ondertrouwd: A. Muilwijk en J. r. d, Hil. HOORNAAR. Mei. Getrouwd: C. Trappenburg en G. Ver hoef. JAARSVELD. Mei. Geboren: Elizabeth Geertje, d. van 1» Blok en D. Oosterom. Overleden: P. J. Vermeulen, 61 j., echt* genoot van J. Lekkerkerker. KRIMPEN a.d. LEK. Mei. Ondertrouwd: G. den Boer, 28 j. en L. Ouwerkerk, 24 j. Getrouwd: Z. J. Benschop, 44 j. en W. van Dam, 31 j. G. Roest, 27 j. en H. E. Visser, 27 j. G. Rouwenhorst, 29 j. en A. de Hon, 24 j. D. J. de Bruijn, 36 j. en Joh. Sterrenburg, 46 j. LOPIK. Mei. Geboren: Adrianus Cornel's Leonardus* z. van G. J- van Kats en A. A. M. van Rossum. Hendrik, z. van T. Bosch en J. H. A. de With. Getrouwd C. de Graaf, 32 j. en G J. van Arkel, 27 j. A. van Benthem, 24 j. en F. J Kramer. 31 j. Overleden: W Verburg, 4 j. en 4 m. OUDERKERK A.D. USSEL. Mei. Ondertrouwd: A den Ouden en A. J. Egberts. POLSBROEK Mei. Geboren: Klazina Wilhelmina, d. van W. van den Heuvel en N. Spek. SCHOONHOVEN, Mei. Geboren: Marie Anna. d. van J. J. van der Horst en A. E. Wilken Stijntja, v d. van M. Verschoor en D. J. KoppenoL Overleden: H. van der Ham. oud 57 jaar, echtgenoot van A. Gelderblom. WILLIGE-LANGERAK Mei. Ondertrouwd: St. Boeijen, 26 j. (te P«to ten) en Joh. de Gier, 22 j.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5