Sportnieuws De internationale voetbalwedstrijd „Sportclub"-„T ubantia". Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuws "GTz meenteraden 8 WOENSDAG 12 JUKI 193| VOETBAL. Een schitterend Bespeelde wed strijd. Snel en uitstekend po sitiespel ven de Beloen. Keu rige tegenstand van „Sportclub". De wedstrijd in de laatste tien minuten beslist Schoonhoven. On re gemeente heeft weer een interland voetbalwedstrijd ach ter den rug, en ook deze keer kan gezegd worden, dat allee een uitstekend en vlot verloop heeft gehad. De onverwachte wee ra omslag heeft een warme Pinksteren gebracht. prettig voor de vele Pink- 6tergangers, maar minder plezierig voor de voetballers, die voor diverse wedstrijden in touw moesten. De aankomst -der Belgen. Hoewel de gedachte waa, dat de Belgi sche ploeg tegen 11 uur in onze gemeente zou arriveeren, was de reis zoo spoedig verloopen, dat reeds onf kwart over ne gen het Hotel a la Station van den heer A. N. Oskam werd bereikt. Op dit zoo vroege aar had het „Spartelub"-bestuur niet gerekend en bij aankomst was slechts één bestuurslid aanwezig. Dank zij de gast vrijheid van den heer Oskam, werd spoe dig de koffie aangeboden en nadbt de gasten dit zioh goed hadden laten sma len, werd een wandeling door de gemeen te gemaakt, waarna weer in Hotel a la Station de gemeenschappelijks lunch ge bruikt werd. Vóér dm wedstrijd' Bij aankomst op het Sportterrein sprak een ieder zijn bewondering uit ovar het keurige speelveld. Het was dan ook af. Da regeling verliep ook uitstekend en te gen bet unr van jlen aanvang van den wedstrijd heerechte er een gesallige stem ming rond het speelveld, waartoe onze plaatselijke muziekvereenifeing „T.A.V.E. N U." met eenige bekende melodieën 't ba re bijdroeg. De burgemeester, de heer A. M. Nteuwenhuisen, toonde weer zijn belang stelling en was daarbij vergezeld van zij ne echtgenoot*. Het oudste zoontje van den voorzitter van „Sportclub", den beer A. J. dn Haas. bood mevr. Nieuwenbuieen bloemeiTaan. Aan de lange zijde van het speelterrein wapperden vroolijk de Neder- landsche en de Belgische vlag aan de Hoo- ge masten. Toen het muziekkorps zich op bet midden van het terrein had opge steld, betraden kort daarop de Belgen het eerst het veld, verwelkomd door een warm applaus en hun Volkslied, de Brabangon- ne. De Belgen trapten zich daarna wat los en toen daarop de Schoonhovensche jongens het veld betraden, kkmk weer het- ■elfde hartelijke applaus, en ons volkslied „Hat Wilhelmus". Beide volksliederen wer den door bet publiek staands aangehoord. De scheidsrechter, de hear J. A. van Erk, van Den Haag, riep daarop de aanvoer ders bijeen, en de Belgen wonnen den op gooi. Intusschen had de heer Niesiadt de beide elftallen op de gevoelige plaat vast gelegd, alsmede de toss. Voor dat de bal aan het rollen werd gebracht, sprak de burgemeester de beide aanvoerders harte lijk toe en hoopte wser te genieten van een sportleven strijd. Da wedstrijd. Da burgemees ter doet ds aftrap. Om precies half drie zteMen zich de éoigende elftallen op: „S portel* b": G. Bond G. Mesker - A. Bruins B. vd- Horst - A. de Lange - J. v Ipenburg L. Hartkamp - L. van Wijk - C. Ou werk erk A. Sterrenburg P. Qoudriaan F. Bax C. Cohen F. Hellemans - J. Tacymana - G. Dierokx A. Jacobs - A. Wuyts - J. Horomana F. Seis - K. Engelen J. Dra „Tzbant ia". Hat was du niat „Sportclub'?" midden voor, die den bal aan het rollen had ge bracht, maar de burgemeester, die mot een forschén trap het leder deed belanden in de Belgische verdediging. Al spoedig zat er een geweldig tempo in het spel, dat zich snel verplaatste van doel tot doel, de doel- verdedigers bleken ook al direct op dreef te zijn, daar zij eenige schoten op keurige wijze verwerkten. De eerste serieuze kans was voor „Sportclub", maar de hal ging juist over de bovenlat. Weer kwamen ce Blauw-Wit ten terug en een drietal kansen wisten zij zich te scheppen, maar ie lange Belgische doelman bleek ook zijn vak te verstaan, en hier viel dadelijk op het rus tige vangen en opstellen. Zoo ging de strijd gelijk op, maar de aanvallen van „Tuban- tia" werden allengs gevaarlijker, doordat haar voorhoede meer beheerecht speelde De strijd werd er met de minuut traaier op. en beide ploegen demonstreerden op de juiste manier, hoe het voetbal gespeeld moet worden. Het samenspel bij Tubantia was sneller, doordat de bal vlugger wer.l afgegeven, wat bij „Sportclub' au aiat al tijd fohtoddq Up een on vei w at u e v. nam „Tu bantia" de leiding door een schu ver van baar middenvoor, die juist over den val lenden doelverdediger van „Sportclub" heenging, doordat de bal nog even juist den grond raakte (01). Zoo bleef de strijd boeiend on het aankijken ten volle waard. Doelpunten hieven echter uit. De rust had de spelers goed gedaan en weer werd de tweede helft met een snel tempo ingezet. „Sportclub" nam het spel in handen en het leek, of de gelijkmaker m de lucht hing. Maar alle schoten wist de „Tubantia' -doelman te verwerken, en boe de „Sportclub'-voorhoede haar aanvallen ook opbouwde, niets baatte. En als altijd, ▼iel er juist een doelpunt aan de andere zijde. Een snelle open aanval der Belgen volgde, een hooge voorzet van den rechts buiten, de bal kwam op een gelukkige wij ze juist tegen de binnenkant van de paal en „Tubantia" had met 20 de leiding. Na dit doelpunt was „Sportclub" niet meer te houden: aanval op aanval volgde en eindelijk kwam het verdiende succes, toen de middenvoor een lage voorzet van den rechtsbuiten wist te benutten (12). Door dit succes aangemoedigd, stelde „Sportclub" alles op den aanval, en „Tu bantia" moest in deze periode een paar spelers in de verdediging halen, om ge vaar te voorkomen. Hot publiek moedigde de spelers luidde aan, maar de krachts inspanning bleek te groot te zijn geweest voor te Blauw-Witten Langzaam, maar zeker, hernam „Tubantia" weer het initia tief tot den aanval. De verdediging van „Sportclub", die den geheelen wedstrijd een schitterende partij heeft gespeeld, kreeg het zeer zwaar te verantwoorden, en de laatste tien minuten van den speeltijd waiwn geheel voor „Tubantia". Zij Week over meer uithoudingsvermogen te be schikken dan de Blauw-Witten, en met twee keiharde welgerichte schoten luncht ds rechtsbinnen van Tubantia den stand op 1—4, en in d« allerlaatste minuten ving de linksbuiten van „Tubantia" een voorset van rechts ineens op zijn linker voet op «n onhoudbaar lag voor de vijfde maal de bal in het „Sportclub"-doel (1—-6). Zoo werd onverwachts deze hooge score verkregen, een uitslag, dis het ver loop van den strijd niet weergeeft. Bij „Sportclub" hebben alle elf spelers zich ten volle gegeven en zij kunnen dan ook te rugzien op een uitstekenden wedstrijd- Op het spel van „Tubantia" lag duidelijk het stempel, dat deze vereeniging in een boogere kfas speelt dan onze stadgenooten maar het was daarom des te eervoller voor „Sportclub", onfv gedurende vijftig minsten uitstekend stand te houden en een goed tegenspel te plaatsen. Allee bij oen, is het een wedstrijd geworden die oelan nog langen tijd zal heugen. Da scheidsrechter. 'De beer Van Erk had geen gemakkelijke taak, went de wedstrijd was uiterst snel. doch bier werd voetbal gespeeld in den varen rin van bet woord en mede door de uitstekende leiding, is het een wedstrijd geworden, die voor velen een genoegen was aan Je zien Na afloop. Nadat de spelers zioh hadden verfrischt werd aan de Belgen een diner aangebo den in Hotel a la Station. Een keurig ver- sorgde tafel stond voor de spelers gereed, en nadat de spelers zich het een en an der goed hadden laten smaken, richtte de voorzitter van „Sportclub" vriendelijke woorden tot de Belgische gasten, en bood als aandenken aan dezen uiterst sportle ven dag een groote zilveren lauwertak met inscriptie aan. Nadat de beer Boaschaert namens „Tu bantia" dank bad gebracht voor de woor den van „Sportclub"s-voorziter, bood hij op zijn beurt een plaquette aan De Belgische gasten zijn prettige jon gens en wisten den resteerenden tijd vóór I het vertrek zich nog aangenaam bezig te houden. Spoedig was dan ook het uur van vertrek daar, en om half negen vertrok de Autooar en waren onze Zuidelijke buren weer op weg naar het Vlaanderenland stellig de prettigste herinneringen mede nemend van ons „schoone" stadje, waar over ds Belgen niet uitgepraat raakten. GOUDSCHE VOETBALBOND. Esn anvarwachts wijziging In ét ranglijst der 1« klasse. Wegens het medespelen van een onge rechtigd speler bij Waddinxveen in den wedstrijd Wadd nxveen 2—Gouda 3, be sloot het bestuur Waddinxveen 2 hier voor 2 winstpunten in mindering te bren gen en Gouda 3 de gelegenheid te geven dezen wedstrijd op baar terrein over te spelen, welke inmiddels op 2en Pinkster dag was vastgesteld. De situatie werd al dus, dat Waddinxveen zich bij een over winning veilig stelde voor degradatie; bij gelijk spel was een beslissingswedstrijd noodig met Gouda 4, terwijl bij verl;ezen door Waddinxveen tevens haar degrada tie werd beslist. De vereenig:ng Waddinxveen gaf ech ter den te spelen wedstrijd tegen Gouda 3 gewonnen en kwam niet op, waarvoor wederom 2 winstpunten in mindering ko men, zoodat zij def nitief onderaan staat De eindstand in éis afdeel mg is thans als volgt: Zwervers 1 18 13 2 3 73—26 28 Schoonhoven 2 18 12 2 4 52—27 26 Ammerstol 1 18 10 4 4 53—34 21 Gouda 8 17 9 2 6 48—39 2C O.N.A. 3 18 7 5 6 49—45 Xl7 Moercapelle 1 18 7 3 8 4847 17 Nieuwerkerk 1 18 6 2 10 32—55 14 Olympia 3 18 4 3 11 46—73 11 Gouda 4 18 3 3 12 37—64 9 Waddinxveen 2 17 4 2 11 31—59 xx6 x) 2 winstpunten in mindering, xx) 4 winstpunten in m ndering. Zondag len Pinksterdag werd de com petitie van den Goudschen Voetbalbond besloten met den wedstrijd Boskoopsche Boys 5Stolwijk 4, voor de 3e klasse E. De uitslag luidt 4—0 in hot voordeel van Boskoop. Ammeratol. Zondag len Pinksterdag speelde AjV.V. I tegen een Feyenoord- Overmaascombinatie uit Rotterdam. Met de rust leidden de gasten met 20, doch na de hervatting wist de thuisclub 5 maal te scoren en zoodoende met 52 te win nen. Na dezen wedstrijd speelde A.V.V. 2 tegen Dilettant 3 van Krimpen a.d. Lek, welke match Dilettant met 43 won. Zaterdagmiddag speelden de A.V.V.- junioren A voor de juniorencompetitie van den G.V.B. tegen Dilettant A en won nen met 82. Aaitlda Voor de neder!asgwedstrijden kreeg Rohda I Zondagmiddag bezoek van Hoog-Blokland 1. Bijna den geheelen wedstrijd ia Rohda in de meerderheid ge weest. De rust ging in met 50 en het einde kwam na veel onbenutte kansen van Rohda'a middenvoor, mei V-1 voor Rohda. Op Tweeden Pinksterdag werd 's mor gens een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen Rohda II en de H.B.S.- club uit Gorinohem, welke ontmoeting ein digde in een gelijk spel 3—8. Groot-Ammers. Op Zondag (len Pink sterdag) werden hier twee seriewedatrij- den gespeeld. Eerst speelden Groot-Am- rners IIStolwijk III. Groot-Ammera wist m dez«n wedstrijd, waaria zij verre weg de sterkste was, de zege te behalen met 7—0. Vevolgena traden in het krijt Arkel I Stolwijk L Daar in Stolwijk I verschil lende invallers meespeelden, moest die club den wedstrijd verliezen met 42. Beide par'ijen gaven goed spel te zien. WATERPOLO. S.Z. A PA 1 TEGEN 8.V.H. I. Maf als toas-is SJL A P-C. 3 Eifhaavea 2. Schoonhoven. Hedenavond om 8 uur speelt S.Z. Sc PC, I haar eerste compe titiewedstrijd voor' de 2de klasse C van den Kon. Ned. Zwembond in de gemeen telijke bad- en zweminrichting ei. wel te gen S.V.H. I uit Hillegersberg, momenteel verreweg de sterkste tweede kl&sser van ons land. S.V.H. werd het vorig seizoen ongeslagen afdeel ingskampioen met 41 doelpunten vóór en slechts 2 tegen, cij fers, waarmede zoowel de kracht van voor- als achterhoede voldoende wordt aangetoond. Het is aan geen twijfel on derhevig of onze stadgenooten hebben geen schijn van kans tegen deze onder danen van burgemeester Van Kempen, maar voor hen, die kennis wenschen te maken met waterpolo, gespeeld volgens de allerbeste regelen der kunst, is een gang naar het zwembad zeker de moeite waard, want natuurlijk zal S.Z. Sc P C. alle pogingen in het werk stellen de ne derlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Doe je best, boys! Voor de competitie van den Z wemkring Gouda spelen voorts nog S.Z. Sc P.C. 3 en Elfhoeven 2; dit belooft eveneens een aardg partijtje te worden, dat het aan zien ten volle waard zal blijken. R.Z.C, I—S.Z. A P.C. I. Morgen-(Donderdag)avond gaat S.Z. Sc P.O. I naar Rotterdam, om zijn tweede competitiewedstrijd te spelen tegen R.Z.C. I, eveneens een club die lang niet voor de poes is en waar bovendien onze stad genooten in bet nadeel zijn door het spe len in een overdekte inrichting. De in deel ng van het competitie-rooster is ech ter len gunste van S.Z. Sc P.C. zóó uit gevallen, dat zij eerst twee van de sterk ste tegenstanders krijgt te bekampen en zoodoende geegenheid krijgt om in te spelen, met hopenlijk het gevolg dat tegen de zwakkere zusters gunstiger resultaten zijn te verwachten. In ieder geval, de bekende schlager zegt: „Wij zijn niet bangl" en dat is een sportsman nooit. HET P0L0-T0URN00I VAN DEN ZWEMKRING GOUDA. Ongeschilde weersomstandig heden en onvolledigs ploegen 6.Z.C. I en Elfhoeven I eerste prijswinnaars. Zaterdagmiddag werd in de zwemin- r chting „Elfhoeven" in de Reeuwijksche piaseen het jaarlijksch polo-toumooi ge houden, uitgeschreven door den Zwem- kring Gouda. De voor zwemmen vrijwel ongeschikte weersomstandigheden der laatste weken, de eerste van het zwemseizoen, kwa men op dit tournooi wel sterk tot uit ng Grww enkoio veeeeoiging verscheen met Ieen volledig zevental aan de start, terwijl „De Gouwe" (Waddinxveen) zelfs verstek liet gaan. Ook dezen middag was het weer voor waterpolo verre van ideaal. Er woei een felle Zuid-Westerstorm, die het water oppervlak in de Reeuwijksche plas in he vige beroering bracht, witte koppen ver toonden zich op de golven en het vertoe ven aan den oever van het polo-veld was voor de toeschouwers reeds verre ran aan genaam: het verblijf in bet water voor de deelnemers dientengevolge nog veel minder prettig. Goed polo-spel was onder zulke tegen werkende factoren niet mogelijk, zoodat de uitslag dezer ontmoetingen niet als maatstaf kan worden genomen voor de in de a.s. competitie te leveren prestaties. Een uitzondering hierop maakt echter „Elfhoeven I", dat een ernstige candidaat zal blijken voor het kampioenschap van den Goudschen Zwemkring. De wedstrijden. Begonnen werd met den wedstrijd Elf hoeven 1GZ.C. 4, waarbij de piasbe woners met de rust reeds een veilige 30 voorsprong hadden verkregen; na de rust hield G.Z.C. braef standt en wist het verb oogen van de aoora door hun kwie* kere tegenstanders te voorkomen. Volgens het programma volgde hierna de ontmoeting De Gouwel A.Z.C. 1 (Alphen), welke wedstrijd echter geen doorgang kon vinden daar De Gouwe zoo gauw was geweest thuis te blijven. Du# volgde het voornaamste 7) ge beuren van den middag, n.l. de wedstrijd tusschen de tweede klaseers G.Z.I. 1 (Gouda)S.Z. Sc P.C. 1 (Schoonhoven). De Schoonhovenaren konden slechts 0 man onder w e 1 invaller in het veld brengen; ook G.Z.C. was niet vol ledig en was zoo sportief eveneens met 6 man te spelen; jammer dat deze faire bonding gedeelte!uk teniet werd gedaan door dien 7en man na de rust kere-versch voor een ander te laten meedoen. Het vertoonde spel benaderde m geen enkel opzicht het peil van het vorig seizoen; de spelen lagen nog veel te zwaar in het wa ter en vertoonden bij de balbehandeling in sterke mate hun on ge toefen dheid De Gouwenaars waren bet minst slecht, werkten er heel wat fanatieker aan dan de S.Z. Sc P C.-ers en wonnen onbedreigd m welverdiend met 41. A.Z.C. 2De Gouwe 2 kon om boven genoemde reden ook niet geepeeld wor den en dus was de beurt aan Elfhoeven 2 S.Z. Sc P.C. 8, welk geanimeerd partij tje de reserves van de Schoonhovensche club met 13 wisten te winnen, waarbij' het verheugende feit viel te oonstateeren, dat zich onder deze jeugdige S.Z. Sc P.C.- ers verschillende spelers met aanleg be vinden. Voor afdeeling A (K.N.Z.B.-teems) werd vervolgens om den len en 2en prijs ge speeld door G.Z C. lr-A.Z.C. 1. De Alphe- naren werden door de Gouwenaars met 7—0 verpletterd; van een wedstrijd was hier heelemaal geen sprake en de bal ia -bgna niet anders voor bet doel van A.Z. C. weg geweest dan om uit te zwemmen. Toen S.Z. Sc P.C. III niet bere:d bleek voor de tweede maal te starten, speelden Elfhoeven 1 en A.Z.C. 2 om den len prijs van Afd. B (clubs spelende in den Zwem kring Gouda), dat tenslotte met een 41 overwinning voor Elfhoeven eindigde, waarmede dit helaas voor een groot ge deelte mislukte polo-tournooi tot het ver leden behoorde en zich het zonderlinge geval voordeed, dat een plub (A.Z.C.) met twee verloren wedstrijden, 1 doelpunt ▼óór en 11 tegen, twee 2de prijzen won. De gedetailleerde uitslagen: Elfhoeven I—G.Z.C IV 3—0. De Gouwe IA.Z.C. I (De Gouwe niet opgekomen). G Z.C. I—S Z. Sc P C. I 4—1. A.Z.C. IIDe Gouwe II (De Gouwe n. o.) S.Z. Sc P.C. lilElfhoeven II 31. G.Z.C. I—A.ZC. I 7—0 A.Z.C. IIElfhoeven I 1—4. MET S.Z. A P.C. OP REIS. Naar hat polo-tournooi van de U.Z.C. (Utrechtsche Zwemclub) S.Z. A P.C. verliest van Zwem lust met 4—t. Schoonhoven. Het eerate ee ven tal van de Schoonhovensche Zwem- en Polo-Club nam Tweeden Pinksterdag deel aan het jaarlijksch polo-tournooi, georganiseerd door de U.Z.C. te Utrecht. Per trein, autobus, personenauto, fiets en de voor zitter van de club, de heer Kerling, met zijn zoon en een vriend zelfs per .bee nenwagen" binnen de 8 uur werd deze wandeltocht volbracht was een groot aantal Schoonhovensche zwemsters en zwemmers er op uitgetrokken om getu ge te kunnen zijn van de opening van het Nederlandsch waterpolo-seizoen, zooals dit tournooi algemeen wordt beschouwd Een 36-tal wedstrijden is dien dag ge speeld, de sterkste Udjlandsche clubs, o.a. Het IJ en de H.Z. Sc PC., namen er aan deel, diverse internationals toonden hun talenten, kortom, hier werd het beste ge demonstreerd wat ons land op dit gebied presteert, waarbij het ideale zomerweer aan dit sportgebeuren zijn volle medewer king verleende. AÊa S Z. en P C I was d°«Wet lot aan gewezen Zwemlust I (Utre^) 'te bestrij den Deze vereeniging behaalde het vo rig seizoen hsi kampioenschap te de tweede klasse, afdeeling A. Onze jongen^ I moesten ook hier met 41 het onder-j spit delven, doch het spel vlotte reed* beter dan Zaterdagmiddag en als de zo- ven vertegenwoordigers van ons stedeke aan de Lek ingespeeld raken en weer over voldoende ausdauer beschikken, dan twijfelen wij er niet aan of zij zullen zich bij hun nieuwe omgeving aanpassen. Ee» kort wedstrijdverslag volgt hier. Zwem lust I—S.Z. A P.C. I 4-4J Aanvankelijk gaat het spel vrijwel ge-* lijk op, beide doelen verkeeren om beur-» ten in gevaar, maar langzamerhand blijkt dat de aanval der Utrechtenaren de bes-j te schutters heeft en speciaal hun mid- voor is een lastigs baas Een slecht ge plaatste vrije worp brengt dit polo-kano»1 een dot van *n kans en hij laat die niel| onbenut 10. Niet ontmoedigd pakkent onze stadgenooten weer flink aan, doch/ het lukt hen slecht# met volle kracht»-) inspanning rich de snelle tegenstander* van het lijf te houden; juist als scheids-t rechter Jan den Boer voor rust fluit was da toestand voor het S-Z. Sc P.C.-doel uiterst critiek. Na de hervatting krijgt d« Schoonhovensche keeper onmiddellijk eed fel schot te verwerken, het leder wordt» den rechts-voor toegespeeld, die met eea worp van grooten afstand den bal in ds uiterste hoek van het Zwemlust-doel doet verdwijnen 11. Lang plezier van dezea stand heeft men niet; een snelle aanval der Utrechtenaren wordt besloten met een listig boogschot 2L Weer krijgt S.Z. Sc P C. een schoone kans gelijk te makend een strafworp wordt haar toegewezen, terwijl de overtreder het veld moet ver laten. De bal wordt echter jammerlijk: overgeschoten. Een elkander verkeerd be grijpen in de S-Z. Sc P.C. voorhoede redt! Zwemlust uit een benarde situatie en bo vendien bestraffen zij met hun zessen dit? domme spel door een keurig doelpunt te fabriceeren. Dan hebben onze stadgenoo ten beslist pech als hun mid-voor hardl tegen de paal schiet. Razend snel volgt hierop een tegenaanval der Utrechtenar ren en als de vrij gezwommen rechtsvoor het ronde voorwerp ontvangt voltrekt hif het vonnis 41, waarna spoedig het ein de wordt aangekondigd. Te twee uur ongeveer was deze wed-* strijd afgeloopen, doch tot half zes ble ven de Schoon hovenaren genieten van heA fraaie polo-spel dat de diverse clubs ver toonden en speciaal de spelers hebben daarvan veel kunnen loeren. Eerst toen, de allerlaatste wedstrijd bijna geë:ndigd was, keerde man in opgewekte stemming huiswaarts. ZWEMKRING GOUDA. Het competitie-rooster. 12 Jon! A.Z.C. 2Elfhoeven 1. S.Z. Sc P.C. 3—Elfhoeven 2. 13 G.Z.C. 4—Elf hoeven 2, 14 Elfhoeven 1—S.Z. P.C. 3. Elfhoeven 2De Gouwe 2. 18 De Gouwe *2Elfhoeven 2. 19 S.Z. Sc P.C. 3Elfhoeven 1. A.Z.C. 2G.Z.C. 4 en Junioren 20 G.Z.C. 4De Gouwe 2 en lis moren. 21 Elf hoe ven 1Elfhoeven 2. 28 Elfhoeven 2Elfhoeven 1. 2 Juli De Gouwe 2A.Z C. 2 en Ju nioren. G.Z.C. 4-S.Z. êc P C. A 3 A.Z.C. 2Elfhoeven 2. 4 G.Z.C. 4Elfhoeven 1. 5 Elfhoeven 2S.Z. Sc P.C. 3. 9 De Gouwe 2Elfhoeven L 10 S.Z. A P C. 3—G Z.C. 4. II m Elfhoeven 1De Gouwe 2. 17 S.Z. Sc P.C. 3De Gouwe 2. 18 G.Z.C. 4A.Z.C. 2 en Junioren. 19 Elfhoeven 1A.Z.C. 2. 23 De Gouwe 2—S.Z. PC. 3 en Junioren. 23 A.Z C 2De Gouwe 2 en Ju nioren. k 26 Elf hoeven 2A.Z.C. 2. 1 Aug. Elfhoeven 1G.Z.C. 4. 6 De Gouwe 2G.Z.C. 4 en Ju» nioren. 7 A.Z.C. 2—S.Z. Sc P C. 3. 9 Elfhoeven 2GZ.C. 4. 15 S.Z. Sc P.C. 3—A.Z.C. 2. GROOT-AMMERS Mei. Geboren: Gerrit, z van H de Ridderen T. Terlauw. Corneüs, z. van C. van der Graaf en J. Mastrigt. Getrouwd: P. Damsteegt en A. Mourik. B. Mulder en G Bouter. Overleden: C. van der Graaf, 6 d. NIEUWPOORT. Juni. Geboien: Gerrigje. d. van C. van der Vlist en G. de Haaij. Jeanetta Chris tina, d. van D. Witzier en M. J. Hagoori Cornelia Lena, d. van A. Mourik en A. Stigter. Aart Adrianus. z. van A. A. van Beuzekom en A. van der Wolf. Getrouwd: Jac. van der Gre n (won. t# Ameide)- en T. M. Verheij. Overleden: R. Slob ,18 j. OUDEWATER, Juni. Geboren: Johanna Cornelia Maria, d. v. L. T. van Vliet en A. van Achthoven Wilhelmus Anthonius. z. van W. A. Bode en G. v. d. IJsel Teuntje, d. van G. v. Dijk en C. Verweij. Overleden: G. van der Louw, 80 j. E. Streng, 78 jaar. tlr»S8L*D VOOR ZUlDjHOLLANP EN UTRECHT. SlBomUweiwCM Courarf. WOBMMMM II Begrafenis Burgemeester Van der Goes. Benschop. De bevolking van Benschop, Polsbroek en Hoenkoop heeft Vrijdag, bij de teraardebestelling van hun zoo plotse ling overleden burgemeester jhr. mr. P. W. C. van der Goes, ondubbelzinnig blijk gegeven van haar sympathie voor den ontslapene. Reeds voor het vastgestelde xijdstip van de begrafenis bevonden zich overal groepjes belangstellenden op straat om den overledene een laatste groet te brengen. Tegen twaalf uur was bet dorps plein aan weerszijden afgezet door een dichte haag menschen. Uit het raadhuis hing de vlag halfstok. Omstreeks half een verscheen de rouw stoet. Achter de lijkkoets marcheerde een afdeeling veldwachters, bestaande uit de gemeenteveldwachters van Benschop, Polsbroek en Hoenkoop, -Iperder de rijks veldwachters van die gemeenten, de ge meente-veldwachter van Lopik, van Lin- scboten, van Wil loskop en twee veld wachters uit IJs8elatein. In het gezelschap, dat de droeve stóet uitmaakte, bevonden zioh behalve vele familieleden, de burgemeeetere van IJa- selstein, mr. J. J. Abbink Spaink, van Linschoteq, de heer Gr van der Valk Bou- man; van Lopik, Jaarsveld en Willige- Langerak, de heer H. M. Oldenhof; van Oudewater de heer J. M. v. Doorninck; van Mont-foortWilleekop, de heer J. B. Kemme; van Vreeswijk jhr. J. C. Molle- rus; van Houten mr. H. J- J- Scholtene; van Schalkwijk de heer L. P. J. ten Hol der; en voorts de heer Wijkamp, lid van Ged. Staten van Utrecht in zijn kwaliteit yan voorzitter der drinkwaterleiding voor Zuidelijk Utrecht. Bij de brug over het dorpsplein werd de kist op de baar geplaatst en door de veldwachters grafwaarts gedragen. Bij het raadhuis sloten zich de gemeenteraads leden der drie gemeenten, gemeente-per- •oneel, besturen van vereenigingen en kennissen aan. De stoet maakte onder diepe stilte een rondgang over het plein, waarna het stoffelijk overschot van bur gemeester Van der Goes naar zijn laat ste rustplaats gedragen werd. Een schat van kransen dekte de ktot, toen deze in de sombere kuil was neergelaten. In de eerste plaats was er een krans van mevr. Van der Goes en de kinderen, voorts een uan den gemeenteraad van Benschop, een van den raad van Polsbroek en een van den gemeenteraad van Hoenkoop. Het se cretarie-personeel bracht eveneens een krans ais laatste hulde. Verder waren er bloemstukken van het burgerlijk armbe stuur, de ptuimveevereeniging, de veld- Fhters, de vrijwillige brandweer te schop ,de brandweer te Hoenkoop, van leerlingen en bet personeel van de ppenbaar lagere scholen 1 en 2 te Ben schop, het waterschap, van den heer Mo- rêe, arts te IJ.sselstein een graftakje en Van de Ned. Herv. gemeente te IJssel- •tein eveneens een graftakje. Op de kist waren de gaalsteek en de gen. behoorende bij het ambtsoostuam van don overledene, neergelegd. Bij de groeve voerde eerst Ds. T. v. d. H e e, Herv. predikant te Polsbroek, het woord. Naar aanleiding van de woorden van Paulus: „Zoo is dan nu geen ver doemenis voor degenen die id Christus Jezus zijn", sprak de predikant woorden van troost tot de weduwe en haar kin deren. God zal niet laten varen het werk zijner handen. Thans schijnt het dat het leven verwoest is en dat alle verwachtin gen den bodem is ingeslagen. Laat daar door echter nw hart niet opstandig wor den tegen Hem, in wiens hand aller le vensadem is. Het overlijden van den heer Van der Goes heeft spr. diep ontroerd, vooral daar hij het voorrecht gehad heeft den ont slapene van nabij te leeren kennen. In rijn arme ziel leefde meer dan men ooit gedacht zou hebben. In zijn avondgebed gedacht hij hen, die aan zijn zorgen wa ren toevertrouwd en wanneer hebben de inwoners van zijn gemeenten den burge meester in hun gebeden gedacht? Zijn oordeel is thans beslist, maar dit is voor iedereen weggelegd. Spr. wees er op hoe gelukkig het kind des Heeren is dat met Paulus zeggen kan: Noch dood, noch le ven scheidt ons van de liefde Gods. Hem moet men zoeken als zijn Heer, als zijn lust in zijn leven. Hij hoopte dat God mevr. v. d. Goes troost en kracht zal ge ven om dit kruis te dragen. Tenslotte ver zocht ds. v. d. Hee den lievelingspsalra van den overledene, psalm 25 vers 7 aan te heffen. De loco-burgemeester, weth. B. Brou wer, wees erop, dat de ontslapene niet gearbeid heeft om dank, maar in het be lang van zijn gemeenten. Hij heeft ge werkt .zoolang het dag was, voor huis gezin en gemeenten, hij heeft gedaan wat in hem was om te doen, tot hij op bijna 63-jurigen leeftijd de eeuwigheid inging. Spr. hoopte, dat als de dood onze ven sters binnenkomt, we dan klaa* bevonden mochten worden en hem zouden beschou wen als een bode des vredes door het alreinigend bloed van Christus. Dan zal er eenerzijds rouw zijn, maar anderzijds wordt de Heere groot gemaakt. Mevrouw Van der Goes en kinderen, aldus spr., trooste de Heere u in uw beproeving. Moge deze roepstemme nog een zegen hebben. Spr. besloot met liet laten ringen van, „Gelijk het gas is ons kortstondig leven.'' Weth. T. J. de Heer sprak namens den gemeenteraad van Polsbroek. De vo rige week Vrijdag zeide spr. maakten we in een raadszitting nog plannen voor de toekomst en thans is onze burgemees ter niet meer. Deze gebeurtenis leert ons onszelf afvragen: Wat is de mensch? Op het achtjarige tijdperk, dat thans afgesloten is, kan spr. met voldoening terugzien. Hoe meer de tijd vorderde, hoe njeer burgemeester en gemeentenaren elkaar gingen begrijpen. Er is een band gevlochten tuschen de raden en hun voorzitter, in eensgezindheid heeft men steeds samengewerkt. Spr. bracht den overledene dank voor hetgeen hij voor Polsbroek geweest isen gedaan heeft. Ook jn zijn medeleven met het jeugdwerk verdiende de ontslapene waardeering. Spr. wees er mevr. Van der Goes op, dat God een man der weduwen en een rader der weezen is. Mocht het u gegeven wor den om met Job te spreken: De heer heeft gegeven en genomen; de naam des Heeren zij geloofd. Namens den raad van Hoenkoop sprak weth. W. V e r b u r g. Spr. beschouwde dit verlies als een roepstemme Gods, dat ook wij ons huis moeten bereiden, want we moeten sterven. Wij moeten niet rus ten voor we een gebouw hebben, niet met handen gemaakt, maar eetiwig in de he melen. Wie God aanroept in den nood, vindt zijn hulp oneindig groot. Mochten we daarom met dit droeve verlies winst doen voor onze onsterfelijke z'ele. De voorzitter van het waterschap „Benschop"', waarvan de overledene se cretarie was, de heer J. P. de Gier, wees op de waarheid van de woorden: „Stof zijt ge en tot stof zult ge weder- keeren". De dood is de koning der ver schrikking, maar voor Gods volk is hij de overgang naar een beter leven. De dood, het vruchtgevolg van de zonde, wordt teniet gedaan door den dierbaren Borg en Middelaar Jezus Christus. Spr. hoopte dat de heer Van der Goes het voorrecht zal hebben om op den jongsten dag met de zaligen op te staan uit de dooden en eeuwig te leven. Deze dag is een roepstemme, dit sterven is een mid del tot behoud, terwijl het nog tijd is. De heer C. P. van Beuseko.i zei- de namens de gemeente-ambtenaren, c'at zij steeds in hooge mate de toewijd'ng van den overledene, zijn werken n het belang zijnder gemeenten, gewaardeerd hebben. Spr. uitte zijn hooge achting voor de plichtsbetrachting van den heer Van der Goes en bracht daarvoor, na mens het gemeente-personeel, nogmaals zijn dank. Tot slot sprak de gemeente-veldwach ter Van Polsbroek, de heer P. van Man- rik, namens de aanwezige veldwachters. Terugziende op het tijdperk dat hij met den burgemeester had samengewerkt, ge voelde spr. groote waardeering voor de wijze waarop de overledene zijn onderge schikten steeds was tegemoet getreden. Hij bracht daarvoor zijn hartelijken dank. De heer B o w i e r, notaris te Oude water, dankte voor de belangstelling. Nadat ds. Van der Hee met het „Onze Vader" besloten had, verliet de menigte langzaam en onder den in druk van de droeve plechtigheid, den doodenakker. De begrafenis had Vrijdag plaats, daar de overledene den volgenden dag zijn ver jaardag zou vieren. Korf versla®. AIMasserdam. In de Vrijdagavond ge houden raadszitting werd mot algomeene stemmen besloten op voorstel van B. en W. om van alle arbeiderswoningen, ge bouwd met rijkssteun (in totaal 142) de huren te verlagen tot gemiddeld f 3.50 per week met terugwerkende kracht tot 1 Oc tober 1934. Gemiddeld zal hierdoor Je huurprijs f 1 per week lager worden. Met deze huurverlaging heeft zich de directeur der volksgezondheid accoord verklaard. Zij die als steuntrekkenden toeslag op den huurprijs hebben genoten, zullen van de ze teruggave 1/3 moeten missen, zoodat zij minder zullen ontvangen dan zij, die de volle huurprijs uit eigen middelen betaal den. Voort# werd besloten aa nde bouwveree- niging „Alblasserdam" een bedrag van f 500 per jaar beschikbaar te stellen ten behoeve van een huurverlaging voor 16 middenstanJswoningen en de huur dezer woningen vast te stellen op gemiddeld f 6 per week. eveneens ingaande 1 Oct. }934. Voorts wordt besloten aan de bouwveree «.•■teerende vorderingen van de bouwver- eenigingen „Ons Belang" en „Alblasser dam" op de in staat van faillissement ver- keerende N V, Middenstands Crediet- en Spaarbank alhier. De afschrijving heeft plaats uit het batig saldo van een gesticht fonds ten bedrage van f 1000 per jaar. Hoogstwaarschijnlijk zal uit dit fonds f 2000 komen. Voorts werd met algemeene stemmen besloten om tegen 1 October het Burger lijk. A rmbestur op te heffen en in te stel len een burgerlijke instelling, genaamd „Maatschappelijk Hulpbetoon", bestaande uit vier leden. n.l. 2 uit den raad en 2 uit de burgerij. Als voorzitter zal fungeeren de burgemeester. Met ingang van bovsnver- melden datum zal een secretaris-boekhou der benoemd worden op een jaarwedde van f 600 Voorts zal f 200 betaald moe ten worden voor kantoorhuur. De voorzitter deelde mede, dat conversie van geldleeningen heeft plaats gehad, waardoor eenige voordeden voor de ge meente werden behaald. De extra hulp aan werkloozen, uit gaande van het Nat. Crisis Comité, zal voor 1935 bedragen f 2.10 per ingeschre ven werklooze. Verder werd het bedrag voor werkverschaffing aan jeugdige werk loozen verhoogd van f 3000 tot op f 5500. Uit een verslag van het plaatselijk cri siscomité bleek, dat gedurende de winter maanden in totaal was uitgegeven ruim f 7000. Als werkverschaffingeobjecten werden voorgesteld: ten le. het bouwen van een stempellokaal: voorts verbetering van straten, het maken van een parkeerterrein bij de begraafplaats en het uitdiepen van slooten. De post wachtgeldregeling, welke oor spronkelijk op de begrooting stond meteen bedrag van f 3300, werd verhoogd met f 3000. Werkverschaffing. Alblasserdam. De commissie, belast met het organiseeren der werkloozencur- sussen, zal spoedig beginnen met het ma ken van een muziektent in plan Kinder dijk. Daarvoor kunnen zich nog jongens van 14 tot 24 jaar aanmelden. Als ver goeding voor kleeding wordt 80 cent per week uitgekeerd. Verder heeft de commissie een cursus in handenarbeid georganiseerd. Deze wordt gehouden in een der gebouwen van de werf Gebr. Jonker alhier. Leeraar is de heer Roukema. Onderricht wordt ge geven aan aanstaande timmerlieden, ijzerwerkers, smeden en koperslagers, ter wijl ook voor schilders een plaats is in geruimd. Jongens die den 14-jarigen leeftijd hebben bereikt, kunnen 'zich bij de commissie of bij den leeraar aan melden. Landdag. Ameide. Maandag, Tweeden Pinkster dag, hield de Ring Schoonhoven en Omstreken van den Bond van Herv. Jongelingsvereenigingen op G. G in samenwerking met de Prov. AfiJ. Zuid- Holland een landdag op het terrein naast de Ned. Herv. Kerk, welke dag als zeer goed geslaagd mag worden beschouwd. Ruim 800 bezoekers hehben met aandacht naar de sprekers, Ds. v. d. Pol, van Har- dinxveld, Ds. Koolhaas, van Rotterdam, Ds. Lans, van Huizen, De. Fokkema, van Amstelveen, en De. E. Schimmel, van Ameide, geluisterd. De Ghr Muziekvereeniging „Crescendo" verleende haar medewerking. De leiding van dezen landdag berustte bij den ringvooraittef, (W6 heer A. Bergs- ma, van Polsbroek. Muziekuitvoeringen. Ameide. Voor muziekliefhebbers viel er Zaterdagavond genoeg te genieten. In de muziektent gaf Unie een concert en op het plein bij den heer C. van Gent blies „Crescendo" er lustig op los. Voor beide uitvoeringen was de belangstelling tamelijk groot. Het is echter te hopen dat de kwestie die tusschen beide ver eenigingen is gerezen, spoedig opgelost zal worden en dat wij beide vereenigingen weer om beurten in de tent zullen zien optreden. Unie verlootte nog zes planten die als volgt werden gewonnen: 1. Pietje Vroon;- 2. A. Langerak G.Jzn.; 3. C. van Gelderen; 4. H. Roodhorst Jz„ 5 Mad'r- tje Vroon. No. 6, welke op nummer 154 viel, werd niet afgehaald. De eigenaar kan deze plant afhalen bij den heer G. J. Langerak in de Franschestraat. Ameide. Een zoontje van den arbeder G. J. de Groot, dat Vrijdag aan het spe len was op een schip, liggende aan den loswai, kreeg een vallende loopplank op zipi hoofd, waardoor een wond ontstond, die dr. Donker heeft moeten verbinden. Jaarséeld. In de Donderdag 6 Juni ge houden vergadering van het bestuur der waterschappen Batuwe c.a. werd onder staande voordracht opgemaakt ter ver kiezing van een voorzitter in de plaats van wijlen den heer P. J. Vermeulen. No. i T. van Beusekom; No. 2 H. C. de Gier; No. 3 P. Beijen, allen te Jaars veld. i 0 Langerak. Het bestuur van den polder Langerak heeft tegen één ingeland pro ces-verbaal opgemaakt daar deze bij de schouw niet aan zijn verplichtingen inge volge de keur had voldaan. Aan 8 inge landen werd een waarschuwing uitga- reikt. Lekkerksrk. Wegens hoogen ouderdom en familieomstandigheden heeft de heer Adr. v. d. Schans ontslag gevraagd als kerkeknecht bij de Ned. Herv. Gemeente. Lopik. Blijkens het dezer dagen uitge komen verslag van ir. J. S. Swierstra, rijksveeteeltconsulent in de prov. Utrecht, bracht deze gemeente met Cabauw op de laatst gehouden stierenkeuring een flinke groep. Er werden n.l. goedgekeurd: 3 drie jarigen, waaronder 1 roodblaar. 8 twee jarigen, waaronder 2 zeer goede en 1 zwartblaar. alsmede 2 een-jarigen. Het Hoornaarsche bloed is naast het Gronin ger hier nogal sterk vertegenwoordigd. Lopikerkapel. De mannenzangvereeni- ging ..Zang on Vriendschap" behaalde op het groot nationaal concours te Lekker- kerk in de 4de afdeeling me* 306 pun ten een len prijs. Voor deze jonge vereeni ging en haren directeur, den heer P. Wes- terhoud, een mooi succes. Eisrveiling. Moercapelle. Op de Donderdag 6 Juni gehouden eierveiling waf en aangevoerd: 14726 eieren. Prijzen: kippeneieren f 2 f 2 80. eendeieren f 2f 2.50. kalkoen- eieren f 4.35f 4.40, alles per 100 stuks. Zwsmbad geopend. Oudewator. Zaterdag had de opening plaats van het nieuwe zwembad. De vor- zitter, de heer Eelkema, schetste de vele werkzaamheden in het afgeloopen half jaar, welke er toe geleid hebben dat ook Oudewater in het bezit is gekomen van een behoorlijke gelegenheid om de zwemsport te beoefenen. Vervolgens bracht spr .dank aan den burgemeester, de wethouders, als ook aan de ambtenaren ter secretarie voor de medewerking bij den bouw ondervonden in het bijzonder aan den gemeente-archi tect, den heer Hoógendoorn, voor de bui tengewoon vele werkzaamheden door hem verricht. De heer J. M. van Doorninck, burge meester, opende met enkele welgekozen woorden het zwembad, waarna door de voor dit doel speciaal uit Woerden geko men zwem- en poloclub en de Woerden- sche vrijwillige reddingsbrigade zwemde- monstraties «porden gegeven, welke, ge zien het applaus, zeer in den smaak vielen Vooral* de nummers „Visscben onder de maat" en dj» massaredding oogstten bijval. Na afloop der demonstraties werd aan de leden gelegenheid gegeven om van het bassin gebruik te maken, waarvan velen profiteerden. Het geheel had een prettig en vlot verloop. Boot (flanst Ouderkerk a.d. Ussel. In een voorgaand bericht, maakten wij melding van de po gingen, die hier worden aangewend tot het openen van een bootdienst Ouderkerk a.d. IJsselRotterdam v.v., waarvan, naar werd gehoopt, de eerste dienst op Twee den Pinksterdag zon worden geopend. In aansluiting daarop kan thans worden ge meld, dat dit voorloopig geen doorgang zal hebben De pogingen zijn gestrand op het feit, dat de eigenaars Van verschil lende aanlegsteigers geen medewerking wilden verleenen. Waddinxveen. De landbouwer H. kreeg op het erf van zijn boerderij een zwaar stuk hout op zijn linkervoet. De voet werd ernstig verminkt, zoodat inroeping van dokters hulp noodzakelijk was. De automobilist Van der W. reed met zijn auto over den Plasweg. Op een gegeven moment brak zijn stuurinrichting. Door met kracht te remmen, wist hij te voorkomen, dat hij tegen een boom zou rijden. Dp auto is met een kraanwagen naar de herstelplaat» vervoerd. S. D. A. P. Zevenhuizen. Vrijdagavond hield de S. D.A.P. in de zaal van den heer H. van Recuwijk te Zevenhuizen een openbare vergadering, waar als spr. optrad de heer J. Spronkers van Hillegersberg (lid der Provinciale Staten), met als onder werp: „Wat de S-D.A.P. in den gemeen teblad voor U kan doen!" Spr. hield een gloedvolle rede, die door een groot aan tal aanwezigen aandachtig werd aange hoord. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De heer C. Kreft stelde eenige vragen, die dopr den spre ker werden beantwoord. De ingelanden van den Tweemans polder hebben de polderlasten terugge bracht van f 6 op f 3 per H A. Molenaarsgraaf. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 28 Mei. 0 Voorzitter burgemeester D. Brouwer. Aanwezig allé leden. Nadat de voorzitter de vergade ring heeft geopend met gebed, worden de notulen gelezen en vastgesteld. Eenige in gekomen stukken worden behandeld en voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens is aan de orde de vaststel ling van een nieuwe bouwverordening. B. en W. stellen den raad voor, om de rooilijn, die thans op 10 M. uit de as van den weg ligt, terug te brengen op 7.50 M. uit de as, daar'gebleken is, d,at de rooilijn afstand van 10 M. dikwijls bezwaarlijk is. Voorts is de hoogde van een bewoond of althans bewoonbaar vertrek vastgesteld in de modelverordening op 2.80 M. Deze hoogte is berekend van de he' pla fond of den onderkant van de zolder balken. B. en W. stellen echter voor deze hoogte vast te stellen op 2.70 M. De heer B. van Engelen vraagt iq verband met de wijziging van de rooilijn of dit de goedkeuring van de Nederwaard wegdraagt, want men schiet er niets mee op. als de verordening zegt: 7Vi M. uit de as is de rooilijn en de Nederwaard wil het niet hehben. Zoo zou men later moeilijk* heden kunnen krijgen. De voorzitter: Neen. want dan Ss de gemeente-bouwverordening van kraebt. Dé heer Van Engelen heeft geen bezwaar tegen verlegging van de rooilijn, al zou hij zelf liever 15 dan 10 M. uit de as bouwen. Maar wanneer eventueel de weg verkeersweg wordt, en deze dan wordt ver breed, komt men dan niet in moeilijkhe den? De voorzitter: Neen. indien de weg nog eens wordt verbreed, zal dit tocli niet meer dan 5 M. zijn en komen we óme niet in conflict. De heer Jac Korevaar meen*, dat in verband met de wijziging der hoogte van vertrekken, deze hoogte een» ia gewij zigd in 1924. De voorzitter: Die hoogte moét flink zijn. dit is wenschelijk in verband met gezondheidstoestanden. Van een wij ziging in 1024 herinnert spr. zich nieto De model verordening geeft aan een hoog te van 2 80 M doch deze wordt vastge steld op 2.70 M. Opslagplaatsen van zeer brandbare stoffen, als hooi-en zaadwerken moeten minstens op een afstand van 25 M. van de woning worden gebouwd, ter wijl deze afstand in bijzondere gevallen niet minder dan 5® M. mag zijn. De heer J. van Beusekom acht dit ondoenbaar en licht dit duidelijk met voorbeelden toe. Er wordt dan ook besloten deze afstan den respectievelijk terug te brengen op 10 M. en 2o M. Art. 44 dei) model-verordening geeft aan dat, waar meer dan 5 stuks vee worden gostald de wanden tot den zolder van brdtydvrij materiaal moeten zijn opgetrok ken, terwijl ook bij stalling van meer dan 8 stuks vee een extra deur moet zijn aan gebracht met het oog op brandgevaar. Voorts mogen buiten de bebouwde kom van het dorp geen huizenblokken meer gorden gebouwd van méér dan twee hui zen aan elkander. De heer Beusekom kan begrijpen dat men hier geen Jordaan toestand wü scheppen. Hij kan echter geen genoegen nemen met de bepaling dat bij den bouw van een woning het erf minsten» zoo breed moét zijn als de hoogte van het ge heele gebouw is. Ook weth. Tukker vindt dit ondoeo lijk. Hierin zal dan ook een andere weg worden gezocht. De voorzitter zegt, dat het B. en W. wenschelijk voorkomt om in verband met de nieuwe verordening ds kom van het dorp te vergrooien zij stellen daarom voor al» de bebouwde kom aan té merken het Oos telijk deel van de gemeente vanaf de Mo lenbrug en hot Westelijk deel tot aan de woning van J." Mourik. De raad keurt dit goed. Na de desbetreffende wijzigingen wordt de bouwverordening goedgekeurd en zal zij. met invoeging van een nieuwe clau sule, aan hooger hand ter goedkeuring worden voorgelegd. r Hierna worden nog twee vérordeningen vastgesteld, n.l. de verordening op begrafe nissen en de verordening op de heffing van begrafenisreohten. Verschillende minder belangrijke wij'zi- gingen zijn aangebracht o.a. dat voor .het plaatsen van een steen, zerk, hekwerk etc een recht zal verschuldigd zijn van f 5.- Ook worden de zoogenaamde huur-koop- graven besproken. De heer T. van Gils vraagt of de kosten van het op buitengewone uren be graven vervallen indien dit op advies van den dokter gaat, b.v. bij een zeer besmet telijke ziekte. De voorzitter bevestigt dit. Weth. G. Korevaar licht dit nog nader toe. Na ampele besprekingen worden beide verordeningen goedgekeurd. Aan de orde is dan het aangaan van een geldleening. De voorzitter zegt, dat de kosten vobx aanschaffing en installatie van het nieuwe raadhuis waren geraamd op f 8000 In werkelijkheid zal de begTooting over schreden zijn met f 650. Daarom stellen B. en W. aan den Raad \oor een geld leening aan te gaan van f 1000. Aldus be sloten. Het kohier hondenbelasting 1935 wordt daarna vastgesteld. Voorts hebben nog en kele begrotingswijzigingen plaats In de rondvraag vraagt de heer Jac. Korevaar of er daar men vlak voor den hooibouw staat goed op zal worden gelet of dat eigenaars van maai machines etc., deze goed be schermd langs den openbaren weg zullen vervoeren, ter voorkoming van ongelukken De voorzitter zegt toe, maatrege len te treffen. Op een vraag van den heer B. v En- gelen waarom de werkloozen niet aan waterleidingwerken worden tewerkgesteld antwoordt de voorzitter, dat, daai deze gemeente geen steunregeling heeft, de werkloozen daarvoor niet in aanmer king komen. Bovendien zouden in bedoel de omstandigheden, de kosten voor de ge meente belangrijk grooter worden. Echter zijn er momenteel geen werkloozen in deze gemeente Nadat de heer A. Brandwijk, nog gewezen heeft op de bezwaren van land- bouwers betreffende eenige politioneels bepalingen, o.a. liet wegbrengen van paar den per fiets, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5