IBIS iStiAfi NIEUWS IN PLAATJES r DOBBELMANN LEKKER...MAN! Gemengd Nieuws. LandbouwenVeeteeH I MAANPAfl 17 JPNI 193» 225 K M. •worém vastgesteM, 1b, dat b®t oogéfok geednedde tengevolge Tan de buitengewoon slechts weers omstandigheden. De overige en de meer in bijzonderheden Omschreven oorzaken kunnen slechts met een meerdere of mindere mate van waar schijnlijkheid worden aangenomen. Na een beschrijving van het noodweer, waarin de ramp heeft plaats gehad, con stateert het rapport, dat op een vorigen tocht naar Cairo en terug reeds was ge bleken, dat men het toestel, wat den koers betreft, in zeer ongunstig weer zelfs met twee man niet steeds houden kon en daarbij veel hoogte verloor. Ook was de hoogtebesturing in die omstandigheden zwaar. Men moet dus aannemen, dat de piloten, toen zij in het voorgedeelte, dat is het hevigste deel, van de bui gekomen wa ren, de handen met de besturing meer dan vol hadden en de uiterste pogingen hebben moeten aanwenden om het toestel in de hand te houden. In de nog geen 10 minuten, dat het toe- steKzich in het zwaarste deel van de bui bevond, heeft het zijn hoogte verloren, is van 83 gr. koers gekomen in een koers, gelegen tusschen 270 gr. en 280 gr (dat wil dus zeggen, dat het meer dan 180 gr. is gedraaid) en in dien koers aan den grond gekomen, op een punt, bijna 4 k m. buiten de bij H3 nieuw ingestelde koers- liin, zonder dat eénige voorbereidende imaatregel tot landen was genomen. De meest voor de hand liggen de veronderstelling fs dan ook, dat het den piloten niet mo gelijk is geweest, zich voldoende aan den noodlottigen invloed der dalende lucht- stroomen te onttrekken, dat zij de bestu ring met bet verticale roer zijn kwijt ge raakt en in hun uiterste pogingen de be sturing in handen te houden er niet aan konden denken om te landen, eensdeels omdat een landing in het heuvelachtige terrein allergevaarlijkst moest worden, anderdeels omdat zij geen handen vrij hadden om zich op de landing voor te be reiden, met het gevolg, dat zij met eigen snelheid van tenminste den grond raakten Do gewijzigde koers, de vermoedelijke draairichting, stuurboord uit, het niet in stellen van ren anderen koers dan die naar Bagdad, de eenigszins vooroverhel lende stand zoo dicht bij den grond en tenslotte bet aan den grond loopen zelf, het zijn voor de commissie alle aanwijzin gen. dat men het toestel niet meer op voldoende wijze kon besturen. Is deze veronderstelling juist, dan dringt zich 'de vraag naar voren of een gemak kelijker te besturen toestel wel veilig door dc bui heen gébracht zou zijn. De moge lijkheid. dat bet gelukt zou zijn, bestaat zeer zeker, maar een. bevestigend ant woord op deze vraag is overigens niet to geven. Van kwaadwilligheid of misdaad kwam geen enkel positief feit ter kennis van de commissie. De conclusie. In een samenvatting aan het slot van haar rapport schrijft de commissie, dat als hoofdoorzaak moet worden aangezien het buitengewoon ongunstig weer, waarin het vliegtuig zich bevond. Waarschijnlijk hebben tot hét ongeluk bijgedragen de minder gunstige vliegei- genschappen van het toestel in zeer slech te weersgesteldheid en de nog geringe praktijk, die de piloten met het toestel verkregen hadden. De mogelijkheid aan blikseminslag en dientengevolge van plotselinge verdooving of dood van de piloten is als dbrzaak van het ongeval evenwel niet uitgébloten. j De commissie vereenigt zich dus in hoofdzaak met de door dr van der Maas in zijn rapport neergelegde conclusies, welke luidden als volgt 1. De oorzaak van 't ongeluk is hoogst waarschijnlijk niet gelegen in brand, breuk ,of blikseminslag in de lucht, zoomin als In storingen van technisehen aard 2. Het moot waarschijnlijk worden ge acht. dat d© zeer ongunstige weersom standigheden tezamen met minder gun stige vliegeigenschappen van het toestel in prware remous en vermoeidheid van den vlieger geleid hebben tot de botsing met den grond, die de ramp tengevolge had. DE LICHTING 1927. Wie dienen moeien, Vrijdagmiddag is in de Rolzaal van het Binnenhof onder groote belangstelling de loting verricht voor de lichting 1937 Ge trokken werd Na 557, oorrespondeerende met Max Blom, geboren 25 April, die dus als nummero 1 fungeert voor de lichting 1937. De namen, te beginnen met Max Blom m alphabetiscbe volgorde, komen dus het eerst voor de lichting 1937 in aanmerking. TEGEN CUMULATIfL. Wetsontwerp ingediend. thans inge- vereenvoudigen, verder een regeling vaet te Meflen ten aanzien van wachtgeld en van eigen- en gezinspensioen. ter zake van het bekleed hebben van publieke functies genoten, zoomede om nadere voorzienin gen te treffen voor non-activiteitswedden, die door de leden van een der Kamera van de Staten-Generaal worden genoten. OUDE MAN VERDWENEN. Slachtoffer van roofmoord. Reeds enkele dagen was er in de wo ning van den alleenwonenden 66-jarigen Kroeze te Wildervank, geen teeken van leven te bespeuren. De buren achtten het tenslotte raadzaam de politie hiervan in kennis te stellen. Bij het onderzoek vond men een met bloedvlekken bedekte vloer mat. Verder zou de brandkast geforceerd gevonden zijn. De politie is echter zeer spaarzaam in haar tnededeelingen. De familie is van het gebeurde op de hoog te gesteld. De oude heer had jtist een bedrag aan geld ontvangen, dat hij in huis zou heb ben opgeborgen. Thans stelt men alle pogingen in het werk! om den heer Kroeze op te sporen, o.a. niet de hulp van een speurhond. Tot nu [toe heeft dit echter nog geen resultaat Opgeleverd. Den ge- heelen Vrijdag is het parket wit Gronin gen aan bet werk geweest. Bij de Tweede Kamer is diend het «.wetsontwerp ter verdere beper kt g van cumulatie van pensioenen met inkomsten of met pensioen voor zoover deze genoten worden uit of in verKand mot eenigerlei functie in publieken dienst Het ontwerp, dat wijziging en aanvul ling van verschillende wetten, o.a van de pensioenwet-1922 en van de gemeentewet inhoudt, .beoogt voorts de toepassing van tte «p dat punt bestaands bepalingen te Nadat justitie en politie Vrijdag den geheelen dag en nacht in de weer waren geweest om de zaak tot opheldering te brengen, is Zaterdagmorgen om vier our bevel gegeven om te dreggen, ten einde weten te komen of de man in bet Ooeter- diep lag, dat vlak voor zijn hui» loopt. Nauwelijks was men hiermede begon nen, of het lijk werd opgehaald. Het bleek dat het slachtoffer aan handen voeten gebonden en met een zwaar stuk ijzer op den rug vlak voor zijn buis in het water was gegooid. In de woning was alles doorzocht, tot aan het kleinste doosje toe. Alles lag door elkaar De brandkast was in de achterka mer ondersteboven gehaald en waar schijnlijk met een beitel stukgehakt, om zoodoende den inhoud te bemachtigen. Wat er vermist wordt vait nog niet met zekerheid te zeggen. De zaak wordt nog geheimzinniger, daar men alle deuren en ramen aan dep binnenkant van het huis gegrendeld heeft gevonden. Hoe de misdadigers in de wo ning zijn gekomen, is een raadsel. Ver moed wordt, dat de bandieten den ouden heer hebben weten te bewegen om de deur open te doen, waarop zij hem direct heb ben gebonden en levend in het water ge gooid, daar het lijk geen sporen van ge weld vertoont. De buren van het slachtof fer hebben Donderdag om ongeveer 11 uur wel een bons gehoord, doch daar de zon derlinge oude man 's avonds laat wel eens meer geluid maakte, hebben zij hierop geen acht geslagen en zijn rustig gaan slapen. FELLE BRAND TE DREUMEL. Drie huizen in de asch gelegd In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te twaalf uur, sloeg, tijdens een hevig on weer, de bliksem in het pand aan den Maasdijk te Dreumel, bewoond door de familie J. Kusters. Het huis, welks dak met riet bedekt was stond spoedig geheel in vlammen en weldra was ook het aangrenzende pand, bestaande uit mandenmakeru en woonhuis bewoond door de familie G. Luyten, door het vuur aangetast. Aan blusschen vud niet te denken Ook e&i derde pand, waar in gevestigd waren een schilderswerk plaats, bakkerij en café, bewoond door de familie W. Bueter, kon niet voor het vuur gespaard blijven. De plaatselijke brandweer, onder lei ding van den burgemeester, den heer Van Erp, bestreed het vuur met alle kracht, doch moest zich beperken tot het nathou den van de omliggende panden. Eerst te twee uur was men, méde door den hevi- gen regenval, het vuur meester. Van de inboedels kon slechts weinig worden gered: de schade wordt gedeelte lijk dodr verzekering gedekt. Vee omgekomen bij Waalwijk In denzelfden nacht sloeg tijdens het onweer de bliksem in de den landbouwer Elshout bij Ue bewoners moesten in nachl^t*AR£ het aangrenzende woonhuis verlaten Stallen en schuur brandden tot den grond toe af De brandweer slaagde erin het woonhuis te behouden. Een aantal kippen, varkens en eeriig hoornvee kwam in de vlammen om. VRACHTAUTO VERONGELUKT. Chauffeur door slaap overmand Zaterdagmorgen in de vroegte reed 'een met een zware vracht bananen beladen auto uit Utrecht op de Korte kade te Rot terdam. doordat de chauffeur door slaap was overmand, het trottoir op. De bestuur der schrok wakker, wilde op het rempe daal drukken, doch trapte op het gaspe daal. Eerst botste de auto tegen een lan taarnpaal, welke omviel en vervolgens tegen een zwaren boom, d.ie werd ontwor teld. De achterzijde van de auto stortte in bot gat, dat door den ontwortelden boom wm ontstaan en de voorzijde van den wa gen werd door den vallenden boom ge troffen. Bovendien vielen de 350 kisten met bananen op de cabine, welke totaal werd ingedrukt. Eén doode, twee zwaargewonden. In de cabine zaten do 23-jarige chauf feur H. Dix, zijn broer, de 17-jarige G. Dix, beiden wonende te Utrecht, en de 14-jarige J Overbeek, eveneens uit Utrecht die voor zijn genoegen het nachtelijk tochtje mocht meemaken. Toen hulp op daagde, koette het veel moeite, de drie menschen uit de geheel vernielde eabine te bevrijden. Zij werden naar een zieken huis gebracht. Bij aankon/st bleek, dat J. Overbeek reeds aan ernstige inwendige kneuzingen was overleden. De chauffeur ia opgenomen met inwendige kneuzingen, 'n hoofdwonde en een zware hersenschud ding, terwijl zijn broer ernstige inwendi ge kneuzingen heeft bekomen, zijn toe stand is zorgelijk. De aato werd in beslag genomen. DE „RISICO" GEBORGEN. Schip in twsein gebroken Vrijdagmorgen is hel wrak van de sleep boot „Risico", die in de Gouwe bij Alphen gezonken is, na de noodlottige ketelexplo- «ie, geborgen. In den loop van den dag heeft men hot wrak aan land gebracht. Het Week, dat de boot middendoor was gebroken. Het achterste gedeelte is er het best afgeko men en vormt althans nog een geheel, al is hier dan ook,^&ll« verbogen m gebro ken Het voorstuk is totaal aft elkaar gesla gen, zoodat verschillende gedeelten nog afzonderlijk moesten worden geborgen Het wrak is één chaos van versplinterd hout en verwrongen Üzer en geeft een zeer duidelijk beeld van de geweldige kracht, waarmee de ontploffing beeft plaste ge- SLACHTOFFERS VAN HET VER KEER. Twee doode» door alcoholge bruik. Zondagochtend te ongeveer haïf zeven is op den Meerweg onder Haren (bij Gro ningen) een auto, bestuurd door den chauffeur G- H. uit Haren, die een nach telijken tocht had gemaakt met zes pas- sagiers, met groote vaart tegen een boom gereden, waardoor de wagen geheel werd vernield Aan den rechterkant was de wagen ge heel opengescheurd en hier waren twee personen ar uit gevallen. Zij lagen zwaar gewond op den weg Tusschen de over blijfselen van den wagen lagen nog twee minder ernstig gewonden, terwijl de chauffeur en de twee overige passagiers ongedeerd waren gebleven. Een der ernstig gewonden, de ongeveer 30-jarige A Pama, caféhouder te Gronin gen, is vrijwel direct overleden. Ook bij den ahder. den 27-jarigen kapper J. Boe- rema nit Haren, mocht geneeskundige hulp niet meer balen. Beide slachtoffers waren ongehuwd. Twee andere passagiers, de gebr Klink hamer nit Haren, resp. 38 en 35 jaar oud bleken er minder ernstig aan toe. De een had een beenbreuk en verschillende ver wondingen opgeloopen. zoadat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was De andere had verschillende hoofdwonden gekregen. De oorzaak van het ongeval schijnt te wijten te zijn aan drankgebruik. Het zes tal had te ongeveer elf uur 's avonds een auto met chauffeur gehuurd voor eeu nachtelijken rit Zij hebben verschillende café's bezocht en zijn eerst tegen 's och tends halfzeven naar Haren teruggekeerd. Tijdens de behandeling van de ge wonden heeft de chauffeur op de fiets van een der oma»adders de vlucht genomen. Hij werd later van zijn bed gelicht en op gesloten. v Botsing eischt et» m«neehen- teven. Te Hilversum kwam Zondagmiddag 'n personenauto, waarin de 25-jarige onge huwde heer P. van Diesen Hit Utrecht en nog 2 daar wonende heeren op den hoek van de Paulus Potterlaan in botsing met een uit deze laan komenden auto uit Bus- sum. waarin een echtpaar en hun kind gezeten waren. - Vast staat, dat de uit Utrecht komende wagen verzuimd heeft den voorgeschre ven voorrang te verleenen. De Utrechtsche wagen vloog na de aan rijding naar den linkerkant van den weg en sloeg om. De inzittenden werden op straat geslingerd. De heer v. Diesen, is daarbij op zijn hoofd terecht gekomen Hïj was vrijwel onmiddellijk dood Van de twee overigen kreeg de chauffeur eemge verwondingen aan het gezicht en de an dere verscheidene kneuzingen: hij ts inde R.-K. ziekenverpleging opgenomen. De inzittenden van den auto uit Bus- sum bleven ongedeerd. VOOS DE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG olievraagstukken. Hieraan nemen verder deel belangvijke persoonlijkheden uit de oliewereld in Amerika en Europa, bene vens ledeA van de directie van de Ame rican Petroleum Company te Den Haag. De besprekingen worden streng geheim ge houden. Zaterdag heeft bet gezelschap vap Jim my Walker, de tewaterlating van een nieuw olieechip bij de Rottordamsche Droogdokmaatschappij bijgewoond. DE ONTVOERING VAN GEORGE WEYERH AUSEB. Ga*n doodstraf voor dc ontvoer der*. Dö gearresteerde medeplichtigen bij de ontvoering van den 9-jarigen George Weyerhauoer, Harmon en Margaret Ws- iey, die hun schnld hebben bekend, zullen waarschijnlijk aAn de hun wachtende dood straf ontsnappen. Volgens" de nog niet be vestigde berichten zullen tij alleen vol gens de Lindbergh-wet worden vervolgd, aangezien rij rich bereid zouden hebben verklaard de politie mededeelingen te doen omtrent William Mahan. hun medeplich tige en de hoofdschuldige bij de ontvoering op wien de politie m Montana en in Ga la nog steeds jacht maakt PARLEMENTARISME IN OPTIMA- FORM A. Een kostbare redevoering. In bet Amerikaansche parlement hield senator Huey Long een betoog tegen do NJR.A. en tegen d« verlengiug daarvan. In zijn zestien uur lange rede las hij ge deelten voor uit Tomaua van Victor Hugo en sprak zelfs over de F ranse he manier om oesters te bakken. De publieke tribune van den Senaat was opgepropt met men schen, waaronder vele honderden aan hangers van Long, die juist een congres te Washin&ton bijwoonden. Hij werd vaak door hen toegejuicht en wekte herbaarde- lijk vroolijkheid, toen hij sprak over zjj» opvoeding, over zijn strijd met Jim Far ley. en werd met aandacht gevolgd toen hij zijn standpunt uiteenzette over de va lutakwestie, den strijd ora den zilverprijo en het nationale spoorwegprobleem. Volgens het reglement van orde van den Saat moest de geheele redevoering met alle uitweidingen over oesters, Guinee- sche biggetjes, tuinaanleg enz., door de stenografen woordelijk worden genoteerd. Men schat de kosten van het stenografisch i 4650 dollar. DE ONTPLOFFING TE REINSDORF. Krachtig optredgn. Op de plaats waar Donderdag de spring stoffenfabriek te Reinsdorf ontplofte steeg Vrijdagmiddag nit de puinhoopen nog steeds rook op. Alleen aan de ingenieurs en reddinfesmanschappen toegestaan door te dringen tot den haard van de raidp. In verwrongen kluwen steken stuk ken ijzer, gebarsten ketels, slangen en an dere overblijfselen nit de puinhoopen De afzettingen worden streng gehandhaafd, daar men onrust tengevolge van mogelijke nieuwe ontploffingen wilde voorkomen Op de puinen zijn reddingscolonnes druk be zig te trachten omgekomen kameraden te bergen. De arbeiders hebben een plichtsbetrach ting getoond, die den hoogs ten lof ver dient Zoo weigerde een arbeider, die de wacht hield bij een aantal groote reser voirs met ontplofbare stoffen, toen hij ge waarschuwd werd, te vertrekken, voordat alles onder water gezet was. Door de plichtsbetrachting van de arbeiders te een uitbreiding van de ramp voorko men en te het aantal slachtoffers niet nog grooter geworden. Tal van arbeiders, die hun werkplaats nog tijdig hadden kunnen verlaten z«jo ondanks de rondvliegende glassplinters naar andere werkplaatsen gesneld om daar door instorting opgeslo ten arbeiders te bevrijden. Alles te in het werk gesteld om de zorg vuldigste verzorging van de ontsnapte ar beiders te waarborgen. Dit is de derde maal. dat in deze fa briek een ontploffing is ontslaan. Reeds in 1915 en 1925 hebben hevige ontploffin gen verwoestingen aangericht, waarbij in beide gevallen ongeveer 50 menschenlevens te betreuren vielen Vrijdagmiddag 'hebben generaal Dalüge en minister Frick een bezoek gebracht aan de plaats van de ramp In de niet-ver- nielde werkplaatpen werd toen reeds, na opruiming van de glassplinters etc., weer gewerkt. Een groot aantal lichtgewonden is weer in de fabriek verschenen om het werk te hervatten. De nationaal-soeialistische partij heeft een bedrag van 100.000 R.M. ter beschik king gesteld van de betrekkingen der ge troffen werklieden. De nationaal-socialis- tische „Volkswohlfahrt" heeft voor het zelfde doel 50 000 mark uitgetrokken. Achttien dooden zijn tot dusver geïn- dentificeerd. TREINRAMP BIJ CHARB1N. Bandieten maken slachtoffers Op de spoorlijn LafaCharbin hebben bandieten een brug in de lucht laten vlie gen, juist op het oogenblik dat er 'n trein passeerde. De trein stortte in de diepte, met bet gevolg dat 26 personen om het leven kwa men en 20 werden gewond. MANIEREN OM AAN GELD TE KOMEN Hoe bandieten te werk gaan. Amerikaansche bandieten hebben weer eens een merkwaardig brutaal «tukje uit- gehaald. De koopman Gacmob to Los Angeles ontving een echnjven, waarin hem verzocht werd bij een bekend* b<uv dietenbende een „verzekering" ai te akte- ton tegen overvallen. Tegen betaling van ren boog» „pne- m V kon bü verschoond Wijven van 'a bezoek der „vertegenwoordigers", die hem anders zouden komen ..overreden''. De man zag het noodzakelijke van een tydige premie-betaling niet in, tot op zo- keren dag zijn mooie villa in de lucht vloog en hem kort daarop een kwitantie werd gepresenteerd vaa den volgenden inhoud: Voor onkosten aan dynamiet 7000 dollar. Een ander typisch geval ie daf het welk den groot-industrieel Cottrei to Saint Louis overkwam. Bandieten die zijn aoontje wilden ont roeren namen per abuis het kind van den tuinman mee. reden waarom Gottrei wei gerde het verlangde losgeld te betalen. Om mogelijk onaangenaam bezoek to voor komen, nam Goürel een afdeeling politie agenten 'in huis. maar eenige dagen la ter sloeg ©en raket dwars door de dak pannen* der villa, het dak en de bovenste verdieping stortten in en Gottrei betaal de met bekwamen spoed bet voor het tuinmanszoontje geëisebte losgeld. JIMMY WALKER IN NEDERLAND. Een olie-conferentie. New York's bekende vroegere burge meester. Jimmv Walker, vertoeft met zijn vrouw de vroegere filmster Betty Comp- son, in het Palace Hotel te Schevenmgen voor een verblijf van eenige dagen. Zij zijn daar de gasten van den Amerikaan- schen olie-magnaat Walden, uit New York storven met wie sinds een paar dagen besloten be- Ook in de provincie Cordova is een sprekmgen gehouden worden betreffende epidemie van hondsdolheid uitgebroken. SLACHT0FFRS VAN HONDSDOL HEID. 15 per som Te Matero in de provincie Barcelona, zijn 23 personen door een dollen hond ge beten. Van de ongelukkigen zijn er 15 ge- FRUITVER PACHTING. In verband met de op banden zijnde verpachtingen van fruit, maakt de Ne- derlandsche Groenten- en Frwtcentrale 1 volgende bekend: Voor alle op openbare wij»e plaata ge had hebbende verpachtingen, kan door den pachter gebruik worden gemaakt van bet bepaalde in art. 10 lid 2a van de Grisis- Tuinbouwbeechikkïng 1935 I. Hierdoor kaü de pachter toestemming verkrijgen, om to veilen op 2 of meer veilingen, die bij ge noemde Centrale zijn aangesloten. Pach ters, die hiervan gebruik wenschen to maken, kunnen hiertoe een aanvrage in dienen bij deze Centrale, Laan Copes van Cattenburch 02, 's-Gravenhage. Op deze wijze kan aan een verzoek, om niet aan een door den verpachter opgege ven veiling gebonden te zijn, worden te- gemftet gekomen. Eveneens kunnen deze pachters een Aanvrage indienen om op monster of om administratief te veilen. Deze toestem ming zal evenwel alleen dan gegeven wor- den. als hiervoor gegronde redenen aan- I wezig zijn. Het op monster veilen of het admini stratief veilen is verboden, tenzij de be treffende teler of pachter in het bezit is van een door de Ned. Groenten- en Fruit- rentrale verleende schriftelijke vergun ning. STEUN AAN DEN TUINBOUW. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale meldt, dat beoefenaars van d»n tuinbouw, die in 1934 met haar toestemming zelf geteelde producten op de markt of in eigen w'nkel h_ebben verkocht of hebben uit gevent, ren aanvraag voor steun kunnen indenen. Nadat deze aanvraag in het bezit van de Centrale is, wordt den aanvragers een formulier ter invulling toegezonden. Dit formuli er moet, volledig cn duidelijk in gevuld en vergezeld van de noodige be wijsstukken, uitterlijk 30 Juni worden n- gediend Formulieren., die na dien datum b nnenkomen, kunnenniet meer ra be-, handeling worden genomen. regenbogen. ie sleepsschtp „Paula Jean", op weg van Selzaete otj s op een zandbank geloopen. Aangezien het niet direct vlot was te krijgen brak het middendoor. onderdeelen dei vloot hebben deze Zaterdagmiddag heeft HM. de Koningin het van Heutaz monument te Amsterdam onthuld. H.M. legt een krans. Strijd om den bal tijdens den wedstrijd D.W.S.P.S.V. (12) te A'dam, waarin P.S.V. het landskampioenschap behaalde. Helen Wills Moody feliciteert miss Kay Stam- Trots spreidt de mooie pauw van Burgers Dierenpark te Arnhem zijn fraaien mers, die haar met 60. 64 versloeg. staart uit en laat zich door iedereen bewonderen. De Hollandia zeilwedstrijden op de Braassemermeer. Moment uit den strijd der regenbogen. Heden wordt de bekende paedagoog Prof. Dr. Ph. Kohnstamm In zijn woning te Ermelo wenscht Prof. R. Casimir hem Rechts Prof. A. D. Fokker en Prof. Mr. P. Scholten. Het Belgische Terneuzen. is De Ben Nevis, de hoogste berg van Schotland, is nog met een laag Met groot vertoon is te Kiel de Marine- /omsweeK genouaen. ouu.« ».»c sneeuw bedekt, iets zeer ongewoons in dit jaargetijde. demonstreerd. Keurig liggen de kleine booten op een rij; daarachter de kruiser -Köln". week ge-

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4