u NIEUWS IN PLAATJES SCHOONHOVEN j Gemengd Nieuws Predikbeurten Sportnieuws Nieuws in een paar regels M«ANP«G 24 JUHI 1835 nijverheidsvereeniging. Onder voorzitters hap \an den heer W Hooijkaas, heeft Vrijdagavond de Nijver heidsvereeniging voor Goud- en Zilver smeden haar jaarvergadoting gel"ouden m hotel Belvédèie. Na de lezing der notulen en d. behande ling van enkeie ingekom -n stukken, volg de de rekening over 1934. die sluit met een batig saldo en die door ee: commis sie, bestaande uit de heertn A Landme ter en G. van Os van den AbccJen, word nagezien en accoord bevonden. Eij het punt bestuursverkiezing moest He voorzitter zijn spijt uitspieken />vtr het besluit van den heer J Verkerk (die pe riodiek aftmlend was,, om zitrn niet meer herkiesbaar te stellen. Gedurende 14 jaren langer dus nog dan spr zelf had de heer Verkerk h«t secra a--.aat der veree- niging waargenomen tot aller tevreden heid *n hoewel hij reeds lang geleden zijn voornemen had kenbaar gemaakt, om de ze taak nu eens aan ai der on over te la ten. beteekem de uitvoering van dit plan een gevoelig verlies voor de v°reeniging Spr. bracht den heer Vi-rkcrk hartelijk dank voor wat lij in genoemde periode voor de Nijverheidsvereeniging heeft ver richt. In zijn plaats we'd tot bestuurslid gekozen de heer A Landmeter. Do vergadering boaloo', te trachten een ier lokalen van het voormalige kantonge recht te huren om daar bet archief van de vereenigin/Ê en baar afdeelingen in te rich ten en er tevens de stichting voor te be reiden van een elders te vestigt» museum op vakgebied, omtrent welke plannen wij indertijd reeds een en ander hebben medegedeeld. Het jaarverslag van den secretaris maakte mot waardeerende woorden gewag van het 60-jarig jubileum, dat de Schoon- hovensche Zilverfabriek H. Hooijkaas in 1034 mocht vieren en voorts herdacht het degenen, die in het afgeloopen jaar de vereenig in g ontvielen. Het verslag herin nerde aan de wenschelijkheid, door fa^- brikanten op de vergaderingen naar voren gebracht, om den invoer van gouden en zilveren werken uit het buitenland te be perken. Veei aandacht is daaraan tot nog toe niet gewijd, zoodat wellicht wat meer aan drang van de zijdfe der fabrikanten in deze noodig zal zijn. Indien op dit punt iets zon zijn te bereiken, zou dat met zich brengen, het ontwerpen van nteer nieuwe artikelen, die door hun aantrekkelijkheid nog voor «enigen tijd koopers zouden vin den. 1934 was voor de betrokken bedrijven een stil jaar. De secretaris wees er op, dat de Schoonhovensche industrieelen, die in den algemeenen toestand geen veran dering vermogen te brengen, de moeilijk- beden samen hete hoofd zullen moeten bie den. Op de medewerking van groot-fabri kanten van elders mag niet te veel wor den gesteund, daar de ondernemers in on ze stad voor het handhaven of scheppen hunner bestaansmogelijkheid als Schoon- bovensche zilvexindnstrie, pp zich zelf zijn I DE RAADSVERKIEZING. Voor de afdeeling Schoonhoven der .Tl.-K. Staatspartij heeft Vrijdagavond de i*ar A. C, A Deerenberg. wethouder, ge sproken over de gemeenteraadsverkiezin- (pea. JTadat de heer H. J. Adriaens de matig liezociite vergadering had geopend met den chr. groet en een welkomstwoord, be gon de spreker zijn betoog met een ber- t «nnering aan de niet heel kalm verloopen wethoudersbenoemiug na de vorige raads- verkiezing. Het recht van den heer Peer- balte om in die vergadering te interpellee- •eo O var de beweerde plannen tot samen werking tusschen twee der partijen, be twistte spr. met nadruk, aangezien er toen nog geen college van B. en W. was, aan Wie de vragen konden worden gesteld en bovendien bet college geen antwoord •cjjuldig is aan een lid, doch aan den raad zoodat deze in elk geval over de interpel latie-aanvraag had te beschikken. Hoewel ditmaal niet, zooals vier jaar geleden, strooibiljetten worden verspreid, waarin de critiek in den vorm van droo- men tot ons kwam, toch vond spr dat allee, wat deze keer wordt verspreid, nog maar niet zonder meer door den beugel Zoo wordt beweerd, dat het de poli tiek van rechte en links is geweest, die bet gemeentebudget uit zijn evenwicht heeft gebracht. Voorts ontkende spreker ftellig, dat het huidige college van B. en V. partijpolitiek zou hebben gevoerd, zoo als men het verwijt. Terecht hebben de A -R. erop gewezen, dat de meeste beslui ten met groote meerderheid van stemmen in den raad zijn genomen. In den breode weerlegde de heer Dee- venberg de critiek. die tijdens de afge loopen bestuursperiode op het beleid van het college en in het bijzonder op dat van «pr. ie uitgeoefend. Hij wees oa op de moeilijkheden waarvoor het college zich al dadelijk bij zijn optreden zag geplaatst ten aanzien van de kasmiddelen en op zijn tajgrupen wat betrof de kerkrestauratie, teen het crediet werd overschreden en de zekerheid van aanvullende subsidies uit bleef Het college was op dit punt eensge zind en zijn standpunt heeft de gemeente weel ernstige moeilijkheden bespaard, ge- imm Al TWrtnrr*i« van het stadhuis, die indertijd op f 18.000 was geraamd en f 62 000 heeft geko«t. Ook de raad nam trouwens het desbetreffende voorstel met algem. stemmen aan. Dat men niet persé e«n linksch college gehooft te hebben om de belangen van het openbaar onderwijs behoorlijk behartigd te zien, trachtte de spreker aan te toonen door te wijzen op het beleid van B. en W. bij de benoeming van nieuwe hoofden voor de openb lagere en de openb. u.l.o. school en op de verdediging van de sub sidie voor het voorbereidend onderwijs, toen Ged Staten die verlaagd wenschten te zien. Ten aanzien van den bouw der nieuwe a i o. school trokken eveneens B. en W. en vrijwel de geheele raad één lijn. Met de ophooging van de droge gracht als werkverschaffing en de financiering daarvan ging de raad eveneens met alg. stemmen accoord; toch had de wethouder van soc. zaken eenige onvriendelijkheden van soc.-dem. zijde te incasseeren. Later erkenden ook zij, dat het hier geen loon- drukkingswerkverachaffing was, want zij stelden zelf voor, andere werken op de zelfde wijze uit te voeren. Verschillende andere poütieke gebeur tenissen uit de afgeloopen 4-jarige perio de passeerden zoo nog de revue. Zoo o.a. de kwestie van de opzegging van de groot- contracten voor electriciteit. Spr. becij ferde. dat het bedrijf daardoor een aan zienlijk voordeel op zijn exploitatie had verkregen en betoogde, dat het contract blijkbaar niet zoo onaanvaardbaar was als de ondernemers, die er het felst tegen ageerden, aanvankelijk zeiden; zij hadden althans reeds driemaal de gelegenheid, om het op te zeggen, laten passeeren, ter wijl een andere fabriek zelfs afsluiting van eenzelfde contract aanvroeg. Ten aanzien van de nieuwe zittingspe riode had spr. de bewering gehoord, dat de katholieken reeds een afspraak hadden gemaakt met een andere partij omtrent de bezetting der wethouderszetels (men noem de de soc.-dem.). Spr. ontkende dat met nadruk en verklaarde, dat de wethouders zetel voor zijn partij niet de inzet vormt voor deze verkiezing. Zij zal hem ook al leen bezetten als van een vruchtbare sa menwerking in bet ooilege sprake kan zijn en zij zal er zich niet voor afhanke lijk stenen van menschen, die verklaren, dat zij rechte noch links zijn; met hen wenschen de katholieken geen samenwer king. Van de gelegenheid om vragen te stel len maakte de heer Woudenberg gebruik, om te informeeren naar óe mogelijkheid, onder de werklooze jeugd de vakontwik keling aan te moedigen door financieelen steun, teneinde op die wijze de zilverin dustrie weer op hooger peil te brengen, in het bijzonder door wegen te kiezen, die nieuwe perspectieven openen. De spreker moeft den heer Woudenberg teleurstellen omdat de steun, dien deze bedoelde, reeds bestaat, zonder dat dit tot eenig resul taat leidt. De beer Adriaens sloot de vergadering met den chr. groet en met een aanbeve ling om te stemmen op de katholieke lijst BANDOENG BEREIKT. De „Perkoetoet" van de K LM met onzen stadgenoot, den heer P. Noomen als tweeden piloot, ia hedenmorgen te Ban doeng geland. VEERTIG JAREN ORGANIST. De heer A. C. Lensen beeft Zondag bij de viering van zijn 40-jarig jubileum als organist van de R.K. Kerk zeer veel be langstelling mogen ondervinden. Reeds op den vooravond van het feest kwam de muziekvereeniging T.O.AG.E.N.O. baar jubileerenden directeur een serenade bren gen, welke met een ovatie besloten werd. Zondagmorgen werd de feestdag inge zet mdt een plechtige H. Communie der leden van het zangkoor „St. Cecilia". Na de vroegm's verzamelden alle leden zich rhet ontbijt in de feestelijk versierde van de St. Josefvereeniging. Aan dit ontbijt zaten tevens aan pastoor W. C. C. AibeTS en de echtgenoote en kinde ren van den heer Lensen. Zoowel de pre sident van bet zangkoor, pastoor Albers, als de directeur, de heer A. Ponsioen, huldigden in een hartelijken toespraak den jubileerenden organist. Pastoor Al bers overhandigde den jubilaris een cou vert met inhoud, terwijl deze van de le den van het zangkoor een prachtige tinnen vaas met inscriptie m ontvangst mocht nemen. Tijdens de hoogmis, welke tot intentie van den jubilaris werd opgedragen en die werd voorafgegaan door het Veni Crem ator, voerde het zangkoor de vier-stem- mige mis nit van Goller, voor klfa- pen en mannenkoor. De zoon van den heer Lensen, de 15-jarige Johan Lènsen, de jeugdige organist van bet gymnasium te Uden. bespeelde het orgel. In den loop van den dag kwamen vele parochianen, onder wie de kerkmeesters en het knapenkoor, den jubilaris geluk- wen sc hen. Het plechtig Lof in den namiddag werd besloten met een vierstemmig Pan- tum Ergo van den heer A. C. lansen, dat door hem zelf werd gedirigeerd. Na het Lof verzamelden alle leden van het zangkoor zich ten huize van den ju bilaris, waar de avond in feestelijke stemming werd doorgebracht. Ook pas toor Albers en kapelaan L. van Teylin- gen waren op dezen feestavond aanwe- De jubilaris had- d en -dag vele geluk- wenschen in den vorm van bloemen en kaartjes in ontvangst te nemen. R.K. BOND V00B GB00TE GEZINNEN De afdeeling Schoonhoven van den R.K. Bond voor üroote Gezinnon hield Zon dagavond in het parochiaal vereenigings- gebouw haar jaarvergadering. Na ope ning gaf de voorzitter, de héér Nienhu s, een overzicht over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Ondanks de crisis heeft het steunfonds, dat bij bijzondere gelegenheden in bet groote gezin een te gemoetkoming geeft, zijn uitkeeringen kunnen handhaven. Ook de dames na&i- krans oogstte met den bazar een prach tig resultaat De kinderuitstapjea, die gedurende de ▼acantie door den Bond werden georga niseerd, waren uitstekend geslaagd. Spr. vreesde echter dat deze uitstapjes dit jaar wegens de onkosten, welke hieraan ver bonden zijn, geen doorgang zullen vinden, temeer naar thans meer aandacht moet worden besteed aan de kindéruitzending. De schoolarts achtte van niet minder dan 14 kinderen der R.K. schóól de uitzen ding naar een vacantie-kolonie noodza kelijk. De ouders van deze kinderen kun nen de uitzending zelf niet bekostigen en ook de onderafdeeling van den bond ..Het zwakke kind" heeft geen geldmiddelen beschikbaar. Voor dit doel zal au over enkele weken een verloting worden ge houden. Er zijn 3000 loten, welke tegen 10 ct. zullen worden verkocht. Spr. ver wachtte, dat uit de opbrengst biervan minstens vijf kinderen zullen kunnen wor den uitgezonden. Sprekend over de groote uitgaven, welk een groot gezin moet doen, deelde de voorzitter mede, dat getracht zal worden om, naar het voorbeeld van enkele andere gemeenten in het Zuiden, de tarievén van gas, waterleiding en elec triciteit voor groote gezinnen verlaagd te krijgen. Voorts werkt de afdeeling aan een plan, dat verandering van het buidige kiesstelsel beoogt. Uitgaande van bet feit, dat de grootste belastingopbrengst door de indirecte belastingen worden verkregen en deze belastingen bet zwaarst drukken op de groote gezinnen, is bet bestuur van meening, dat gestreefd dient te wor den naar een meervoudig kiesrecht, waar bij de vader van 't groote gezin stemrecht heeft voor zijn minderjarige kinderen. Reeds heeft de kring Zuid-Holland hier van een voorstel gemaakt, dat op de cen- trale-raadsvergadéring door den heer Nienhuis zal worden verdedigd. Uit het financieel® jaarverslag bleek, dat het totaal bedrag aan inkomsten f 470,08 bedroeg: Set totaal bedrag aan uitgaven was f 420.921/*, zoodat er een batig saldo is van T 49,15 N. Het leden tal van den bond was van 80 leden in 1933, in het lafste jaar tot 71 terugge- loopen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren J. H. v. <L Bergh en H. Murk bij acclamatie herko zen. Als leden van de commissie tot het nazien der boeken van den penningmees ter werden aangewezen mevr. v. d. Bergh en de heer G. Drieeen. Vervolgens pleitte de voorzitter voor een groolere deelname aan bet retraite fonds. Het sparen biervoor wordt verge makkelijkt door bet retraite-kastje, dat achter in de kerk is opgehangen en waar in voor ieder lid een vakje beschikbaar is. Kapelaan Van Tellingen hield hierna een opwekkende toespraak over „De chris telijke geest in bet huisgezin", welke door de aanwezigen met aandacht werd ge volgd. Bij de rondvraag drukte een moeder van een groot gezin baar spijt er over uit dat de irinderu its tapje» geen doorgang meer zullen vinden Haar kinderen hadden reeds opgetogen over fleze uitstapjes ge sproken. Gezien het succes van deze uit stapjes, zal de voorzitter alsnog trachten hiervoor gelden bijeen te brengen. As. Zaterdag zal de bode met een lijst bij de leden rondgaan. Tijdens een pauze en aan het slot van de vergadering heeft de hu morist Bram Kars enkele aard'ge liedjes voorgedragen, die zeer in den smaak vie len. De heer Kars bood ook zijn mede werking aan voor de te houden verloting van „Het zwakke kind'*. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen betreffende onder staande gevonden voorwerpen: Een rozenkrans; een dameshandschoen. dere uitbreiding van den br gaan. DE VERDUISTERING OP HET STATION TE HAARLEM. Nieuwe maatregelen. In verband met de verduistering bij de Spoorwegen te ^.aariem, heeft op last van de Haarlemsche rechtbank de Amsterdafn- sche justitie huiszoeking verricht bij de Twentsche Bank te Amsterdam ter inbe slagneming van fondsen ter waarde van f 30.000, welke door den chef-commies te Haarlem van de verduisterde gelden zou den zijn gekocht Aangezien de directie van de Twentsche Bank niet bereid was de fondsen vrijwilig af te geven, moeet de huiszoeking op last van de justitie geschie den. Verder heeft de Haarlemsohe recherche de boeken en bescheiden aan het plaais- kaartenkantoor aan het station in beslag genomen. De heer L. wordt nog voortdurend aan werhooren onderworpen. DE HITTE, Reeds 7 slachtoffers in Engeland In Engeland heerscht een sterke hitte golf. De bladen melden dat reeds zeven personen in de laatste 24 uur ten gevol ge van de warmte zijn overleden. Ook in Spanje. Te Madrid was bet Zaterdag 36 gra den Celsius (97 graden Fahrenheit) in de schaduw. Te Sevilla wees de thermo meter zelfs 39 graden Celsius (102 gra den Fahrenheit). Ook daar zijn eenige personm door de warmte bevangen en overleden. NED. HERV. KERK, SLIEDREGHT. Herv. Lokaal Stations weg. Woensdag 26 Juni, 'a avonds 7 wur, de beer J. H. Boogaard. GEREF. KERKEN. NIETJW-LEKKERLAND. Woensdag 26 Jnni, 's avonds 2 uur Ds. H. van Heijst (Huwelijksinzegening). CHR. GEREF. KERK. SCHOON HOVEN. Chr. Geref. Comité. Koestraat 134. Donderdag 27 Juni, 's av. j 7.30 uur. Ds. C. Smits, van Sliedrecht. j VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Dins- j dag '26 Juni, 's avonds 7 uur, de heer j A. Spijkhoven, van Driebergen. Een i3-jarige jongen die te Bujs- ward op een in beweging zijnde tram wil de springen, sprong mis, met bet gevolg dat hij met een gebroken dijbeen en ern stige hoofdwonden werd opgenomen. Hij overleed spoedig Te Purmerend reed een vrachtauto in de Knollendammer Ringvaart. De bei de inzittenden konden met groote moeite gered worden. Een hunner werd in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Te Pesjawar (Voor-Indië) is een geheele stadswijk een prooi der vlammen geworden Pioniersafdeelihgen lieten een aantal huizen in de loc Ammerstol. Zondag ging A.V.V. I op bezoek bij Haastrecht I voor de neder laagserie van laatstgenoemde club. De rood-witten leverden fraai werk, door met 3 invallers spelende, een gelijk spel te be vechten, n.l. 2'2. Een A-V.V -combinatie «peelde ep eigen terrein tegen een Sportclub-combinatie. De gasten waren overwegend sterker en wonnen met 102. nadat de rust reeds met 80 in hun voordeel was ingegaan. Zaterdagmiddag werd. gespeeld A.V.V.- jun.Schoonhoven, met als uitslag 73 voor A.V.V. Groot-Ammers. Zondag werden hier de volgende wedstrijden gespeeld. Groot-Ammers IIArkel II 05. Dilettant IIArkel I 34. HaastrechtAmmerstol. Haastrecht. Beide elftallen tellen en kele invallers, doch Ammerstol speelde enthousiaster, waardoor het doel van Haastrecht nog al eens in gevaar was, maar dank zij Bertüs, die ons, wanneer hij zoo door gaat, Koos gauw zal doen vergeten, bleven voorloopig doelpunten uit. Een prachtige aanval van Apimers- tol's midvoor wordt door Bertus subliem gekeerd. Steeds komt Ammerstol terug, doch de thuisclub speelt met een bu ten- spelvalletje, waar de roodbroeken nogal eens intippelden. Haastrecht wordt ster ker en sluit Ammerstol in, doch dit wordt haar noodlottig, een vlugge uitval en het is 10 voor Ammerstol. Rust. Na de thee is Haastrecht doorloopend sterker en de kleine linksbinnen maakt gelijk, terwijl even daarna een prachtig schot van den rechtshalf net onder de lat verdwijnt. Dan komt Ammerstol weer opzetten en even vóór tijd maken de gas ten gelijk. De uitslag geeft de verhou- d ng goed weer; de leiding was bij den heer M. Colla in goede handen. Voetbaluitslag. Nieuw-Lekkerland. Op het terrein al hier werd Zaterdagm ddag niet gespeeld. Excelsior I ging <jp bezoek bij Geluks vogels te Zwijndrechl en verloor met 8—2 Zwervers I speelde tegen 't Centrum van Kralingsche Veer. Uitslag 62. Zwervers II ging op bezoek bij Ajax te Alblasserdam en won met 6—3. Zwer vers (Jun.) speelde tegen Ajax (jun.) te Alblasserdam. Uitslag 21 voor Ajax. Noordsloos. De N.F.G. junioren speelden op eigen veld Zaterdagmiddag voor de nederlaag-serie tegen M.V.V. 3 van Meer kerk. M.V.V. was ver de sterkste, wat uit kwam m een 90 overwinning voor M. VJV. 3. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen 24 Juni. Verwachting tot Dinsdagavond: Meest zwakke wind uit Oostelijke richtin gen; licht tot half bewolkt; droog, warm weer. behoudens kans op onweer. Waterstand: Schoonhoven hoog water O.— uur, 1.17 Jf. Vreeswijk hoog water 1.10 uur, 1.66 M. Keulen stand 3 63 M., val 0.07 hL Maastricht 22 Juni 42.25 M_, was 0.17 Mr Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 80 graden Fahrenheit. Maandag 24 Juni: Op 11.31, onder 1.35. Volle Maan Zondag 30 Junk i. Zaterdagavond is op het N F.C.-vekl een wedstrijd gespeeld tus schen de N.F.C -veteranen en de H.B.S-. veteranen van Hoornaar. De N.F.G-ers wisten de krans, die door een inwoner van hier beschikbaar was gesteld, te ver- d'enen De ruststand was 31, de eind* stand 52 voor N.F.G. Het was een wedstrijd waarbij het aan jolijt niet ontbrak. Scheidsrechter was de heer G. Slob Fz. van Over-Slingelanii die tot aller genoegen leidde. Stolwijk. Zondagmiddag speelden de vier winnende elftallen om den zilveren bed. De uitslagen waren: Bodegraven 3iGroot-AmmeKs 1 3—4, Dilettant 1Stolwijk 1 23. Het was tusschen de beide laatste elf tallen een zeer spannende strijd. Met de rust was de stand gelijk 22. Kort na de rust wist Stolwijk heel spoedig met een schitterend doelpunt de leiding te nemen en niettegenstaande aan beide zijden hef tige aanvallen werden gedaan, hleef de overwinning voor Stolwijk. Op 7 Juli wordt de eindstrijd om den zilveren bal gespeeld en komt Groot-Am mers 1 tegen Stolwijk 1 om den len en 2en prijs en Dilettant 1 tegen Bodegraven 3 om den 3en en 4en prijs. WATERPOLO. p.c.g. li—s^. p.c. n. Schoonhoven, Voor den K N Z.B, af deeling reserve 3de klasse E, speelt mor- gen(Dinsdag)avond het tweede zevental van de Schoonhovensche Zwem- en Polo club een competitiewedstrijd te Gorin- chem tegen P.C.G. II. Reeds meermalen in vriendschappelijke wedstrijden bleken deze teams elkander in spelsterkte niet ver te ontloopen; ook nu zal wel weer een gelijkopgaande strijd zijn te verwach ten, waarvan met geen enkele zekerheid de uitslag valt te voorspellen. Dat de best spelende ploeg na prettigen strijd mag zegevieren' SZ. P C. III zal de reis medemaken om vriendschappelijk een partijtje te spe len tegen P.C.G. III. Voor beide jewgd- zeventallen een uitstekende oefening. Tweede Klasse C K.N.Z.B. Donderdagavond j.l. speelden in Gou da G.Z.C. I en R Z C. I voor bovenge noemde afdeeling een competitiewedstrijd, die door de Rotterdammers met t2 werd Hier volgt de stand: gesp. gew. gel. ver!, v.t. pt. S.V.H. 2 2 0 0 15-0 4 R Z£. 2 2 0 0 6—1 4 De Zijl 4 2 0 2 8—21 4 Haarlem 2 10 1 6—3 2 G.Z.C. 3 1 0 2 8—8 2 S.Z. P.C. 3 0 0 3 2—12 0 Zwemkring Gouda. Dienzelfden avond klopte G.Z.C. IV De Gouwe II met 30, terwijl met de zelfde cijfers de G.Z.C. junioren in een vriendschappelijk treffen De Gouwe ja- nioren er onder hielden. NIEUW SUCCES VAN WILLY DEN OUDEN. Wereld-record 300 yards vrije slag. Willy den Ouden heeft op haar tour- née door Schotland weer een buitenge woon fraaie prestatie geleverd: zij slaag de er namelijk in, het wereldrecord 300 Yards vrije slag op haar naam te bren gen door dezen afstand af te leggen in '23 min. 27 sec. Zij verbeterde hiermede het oude record, dat sinds 20 April 1935 op naam van Leonore Kight met 3 min 38.4 sec. stond, met l'efst 11.4 sec. Deze Nederlandse he zwemster heeft nw acht wereldrecords op baar naam. Bij het verlaten van Rotterdam wuiven HM de Koningin en H.K.H. Prinsea Juliana de menigte hartelijk toe. Het bezoek van H.M. de Koningin en Prinses Juliana aan Rotterdam Rondgang door het plantsoen bfcj het Museum Boymans. H.M. temidden der jeugdige werkloozen. Nederlandsche mijnenleggers te Hamburg. Het afgeloopen week-end hebben Nederlandsche m\jnenleggers een bezoek aan Hamburg ge bracht. De „Hydra" en „Douwe Aukes" naast elkaar in de haven. Vanmorgen zijn de beide schepen weer vertrokken. Het borstbeeld van Z.K.H. Prins Hendrik, dat Zaterdag in de Rotterdamsche Zeevaartschool werd onthuld. Een enorme menschenmenigte was Zaterdagmiddag getuige van de ronde van Hoensbroek. Circa 25.000 personen hadden zich langs de route opgesteld en juichten de renners, zoowel de Belgen ais de Neder landers, spontaan toe. De start der amateurs. De hevige trambotsing té A m sterdam gisterenavond, waa bij 7 personen werden g W n i De vernielde wager worden weggesleept. Tijdens de wedstrijden georganiseerd door de Rotterdamsche Watersportvereeniglng V.Z.D.O. op de Kralingsche piassen. De B.M.-klasse in actie. Links „Mr X" en rechts „Red Devil" ronden de boei.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2