NIEUWS IN PLAATJES e_ 4 SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws Sportnieuws Kerk en School j Predikbeurten Ingezonden Stukken MAANDAG t JUUT 1938 GESLAAGD. MeL J. Bosendaal is aan het Gymna sium te Middelburg geklaagd voor hot «ind-«xamon diploma A. INSTALLATIE K. J. C. Zondag was voor de Schoonhovensche fcfdeeling van de K. Je G. een bijzondere dag wegens de installatie van nieuwe K. J. G. leden en de vernieuwing van de K. J. C. beloften door de oudere leden. Van het R.-K. veree'nigingsgebouw in de Koestraat wapperde in verband hier mede de kleine, doch fleurige vlag, van de K.J.G. Rappe handen hadden de bo- TOnzaal van het vereenigingsgebouw ge- pavioseerd met clubvlaggon van de K.J.C. ■en een feéstelijke ontbijttafel gearran- Nadat alle K.J.C -ers te kwart voor ne gen gemeenschappelijk ter H. Tafel wa ren genaderd, marcheerde de in uniform gestoken groep naar het vereenigingsge bouw, waar na een plechtige groet aan de K.J.C. vlag en een driewerf hoera voor de organisatoren van dezen feestelijken morgen de ontbijtzaal werd betreden. Tijdens het ontbijt sprak de directeur, kapelaan L. van Teylingen de jongens toe en wees hun met klem op het nakomen 'van de K.J.C.-beloften, die zij allen vrij willig hadden afgelegd. Na het ontbijt woonden alle K.J.G.-era de Hoogmis bij, die tot hun intentie werd opgedragen. De middag was bestemd voor de eigen lijke installatie. Niet alleen de K.J.C. le den en hun leiders, doch ook vele ouders en belangstellenden woonden deze pleoh- tigheid bij. De fleurige K.J.C. groep zat in twee halfronde cirkels rondom het nieuwe vaandel geschaard, dat allereerst door den directeur werd gewijd en dan aan de vlaggenclub plechtig werd overge dragen. Kapelaan van Teylingen gaf in «en enthousiaste toespraak een uiteenzet ting van de K.J.C.-wet en wees. vooral de nieuwe leden op den levensregel, die hier in ia vervat en welke zij streng hebben na 'te leven. De K.J.C. moet volgens spr. een kerngroep zijn in de parochie. Met de hand op de vlag, legden de nieu we leden vervolgens de plechtige beloften a| van trouw aan de K.J.C.-wet. welke be loften door de oude leden werden her nieuwd. Persoonlijk «pelde de directeur de nieu we leden bet K-J.G.-insigne, na dit eerst te hebben verklaard en gewijd, op de borst. Op eRt ernstige gedeelte volgde een vrroolijk programma. Een K.J.C.-er droeg oen eigen gemaakt Ked voor op de wijze -"van het K.R.O.-lied, dat aTlen spontaan meezongen. Eenige andere jongens had den opstellen ingeleverd over gemaakte uitstapjes, waarvoor aan twee hunner 'n prijs werd toegekend. De fluitclub D.F.L. gaf onder leiding van den heer H. Brands enkele aardige liedjes ten beste. Onder wijl kreeg een der jeugdleiders, de heer J. Deerenberg nog gelegenheid om in een toalf schertsende, half ernstige toespraak op de verantwoordelijkheid van het leider schap te wijzen. Nadat gedienstige dames thee hadden geserveerd en verfrisschingen hadden rondgediend sprak kapelaan v. Teylingen een slotwoord, waarin hij in het bijzonder dank bracht aan de dames, die het ma ken der uniformen en het naaien van de vlag voor haar rekening hadden genomen en tévens hadden gezorgd voor de versie ring en bediening: aan de milde gevers roor hun geldelijke bijdragen en leiders der K J.C. Tenslotte huldigde de heer J. Deeren berg kapelaan van Teylingen nog in en kele welgekozen woorden. SCHOOLREISJE. Eén uitgelezen dag troffen de leerlin gen van de hoogste klassen der school voor Chr. Volksonderwijs Vrijdag voor hun schoolreisje. Precies 100 leerlingen van de 5e, 6e en 7e klasse vertrokken om 7 uur per boot van de Reederij op de Lek onder leiding van het hoofd der school, den heer E. de Kuiper, het onderwijzend personeel en den heer Jac. G. J. Nie- kerk als lid van het schoolbestuur. Reeds om tien minuien over 9 kwam het vroo- lijke gezelschap te Rotterdam aan, waar een extra tram gereed stond, die hen rechtstreeks naar de diergaarde lwacht. Dit lustoord voor de jeugd werd van be gin tot eind met groote aandacht bezich tigd en daarna vormde de speeltuin een welkome ontspanningsgelegenheid. Dezelf /de tram. die voor het gezelschap was ge reserveerd, bracht het om half drie naar Waalhaven, waar het personeel al even- seel genoot als de kinderen, van de aan komst en het vertrek van tal van vlieg tuigen en waar ook de hangars werden bezichtigd. De beroemde ".Pelikaan", die luist aan eenige kleine reparaties werd onderworpen, had natuurlijk in het bij- Jponder de aandacht. Nogmaals werd een •peehnin bezocht en vei-volgens tramde men naar de boot, die. nu de tocht niet fte ver ging, een uitstekende reisgelegen heid Heek. ook aan boord amuseerde de jeugd zich uitstekend en bij allen bleef ide gezondheidstoestand uitstekend. Na den jprettigen dag was het een dubbel blijde thuiskomst, nu aan de Kat T.A .V.E.N.U. te wachten, dat den stoet met een i mum: do Starümubrug geleidde. Daar heeft de heer De Kuiper de muzikanten hartelijk dank gezegd voor deze feestelijke ontvangst, die de kroon had gezet op den mooien dag. De leer lingen en de uit alle richtingen toege stroomde ouders onderstreepten die hulde aan het fanfarecorps met een luid hoera. EEN ZONDAG ZONDER STROOM. Schoonhoven heeft Zondag weer eens een stroomloozen dag beleefd. Den ge- heelen dag hebben de radio-toestellen ge zwegen en eerst half tien werd de stroom- levering hersteld tot ongeveer half één. Ook gedurende den nacht was er geen stroom. Eerst sinds vanmorgen half ven is het euvel definitief verholpen. Het bleek, dat in den nieuwen weg Wj Stolwijk de hoogspanningskabel, die ons de stroom uit Gouda toevoert, was gebro ken. Het defect is Zondag, na lang wer ken, voorloopig hersteld en men heeft van den nacht gebruik gemaakt om een nieu1" stuk in don kabel in te lasschen. HULP IN LIJDEN. Onder voorzitterschap van den heec W. J. Verhoog hield het ziekenfonds „Hulp in Lijden, afdeeling van de Nijverheidsver- eeniging, Vrijdagavond in Belvédère zijn jaarvergadering. De opkomst was niet groot Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, resp. de heeren C. J. H. Koppenol en G. J. van den Bergh, bleek o.a, dat het ledental van 55 op 49 was gedaald, en dat er op bet ©ogenblik 19 gepensionneerden zijn. De financieel© resultaten zijn reeds sinds eenige jaren niet schitterend en ook dit boekjaar sloot weer met een nadeelig saldo. Als bestuursleden werden de heeren G. J. H. Koppenol, Andr. Meijer en P. A. "Wendels herkozen en in de plaats van de heeren A. G. van den Bergh en A. P. Koppenol, die hadden bedankt, gekozen de heeren G. den Butter en A- Tangez, BEKROOND. Op de Intern. Hondententoonste|ling ha den Haagschen Dierentuin, behaalde de Engelsche hazewindhond „Freya" van den heer A. de Groot alhier den kajn- pieensprijs, een eersten en een specialen prijs, praedicaat uitmuntend. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onders taanden gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen t het Bureau van Politie: Een sleuteltje; een kindertasehje; ©en gouden ringetje; een kinderschoen; een gummi-hand van een kinderwagen: een licht-bruin dames-blazertje met ceintuur en zakdoek. Raadsbesluiten. Ameide. Vrijdag! kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Luijen- dijk. Afwezig was de heer Van Kekem. Teruggezonden was de begrooting 1935 met enkele opmerkingen, oa. om de post f 46 voor den bode huurophaler te laten vervallen. Op voorstel van B en W. werd besloten dezen post te handhaven. Het contract, inhoudende de bepalingen, waar aan de vergunninghouder voor de radio- d'stributie zich te houden heeft, werd na enkele wijziging met alg. st. vastgesteld. Betreffende den vleeschkenringsdienst werd besloten het keurloon als volgt te wijzigen: graskalf f 1, nuchter kalf 25 cent, schaap 50 ct., geit 25 ct., speenvar kens, onder de honderd pond f 1 en om den veearts te verzoeken, of hij ermee ac- coord kan gaajot, dat boven zijn mini mum salaris het gewijzigd tarief als keurloon uitgekeerd wordt. Besloten werd 8 woningen aan den Achterweg en 12 aan den Broekschenweg te doen opschilderen. Het werk zal in 3 perceelpn worden aanbesteed. Goedgekeurd werd verder het voorste! van B en W. tot het maken van een be tonnen brug aan de Liessteeg. Hiertoe zal van den gemeente-metselaar een prijs opgaaf gevraagd worden. Vastgesteld werden de verordening op de heffing en die op de invordering van besmettelijke ziektegelden. Enkele begroo- tingswijzigingen werden goedgekeurd, als mede het voorstel tot verlenging van het contract met het Stads- en Academisch Ziekenhu's te Utrecht, betreffende de op neming van lijders aan besmettelijke ziek ten, voor den tijd van 5 jaar. Minder w©rkloozen. Ameide. Heden wordt in de meeste kersenboomgaarden een begin gemaakt met het plukken der kersen, waardoor weer een groot aantal personen werk heeft gevonden. Ook door het leggen van de waterleidingbuizen is heF aantal werk- looze arbeiders sterk verminderd. AmmerstoL Naar aanleiding van een aanschrijving van den minister van bin- nenlandsche zaken betreffende de verant woording van het over 1934 „uitgestook- ten bedrag" besloot de raad in zijn Za terdagmiddag gehouden vergadering de begrooting voor 1934 en 1935 te wijzigen Het aanvankelijk geraamde „uilgestooten bedrag", d.i. het bedrag, dat buiten de ge meente-begrooting 1934 moest worden go- houden, teneinde een sluitende begroeting te verkrijgen, bedroeg f 11000 Dit zal zeer f 6692 02. Dit tekort wordt nu overge bracht naar den kapitaaldienst. Dit jaar zal de minister nog nadere voorschriften hieromtrent geven en een rijksvoorschot voor dekking van dit bedrag verleenen. Verder besloot de raad om met de Schoolspaarbank een geldleening aan te gaan voor dekking van de kosten van de electriciteitavoorziening aan den Kerk- vreg (gemeente Bergambacht), groot f 3000, rentende 4'7i pGt., aflossing in 20 jaar en togen den koers 98. De heer D. de Bruijn drong nog eens aan op de stof best rijding, terwijl weth. de Leeuw den Bouter de vastrechttarie ven ter sprake bracht. Beide zaken zullen in B. en W. nader worden bekeken. Ammcrstol. Den heer J. Looren de Jong werkzaam op de Reederij op de Lek kreeg bij het lossen een ton tegen zijn beenen Ernstig gewond aan een been moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. Gouda. Het faillissement van den heer B. C. Verstoep, handelsreiziger, is opge heven. EIND-EXAMEN H.B.S. Gouda. Voor het eind-examen HB S. met 5-jarigen cursus, aid. A, zijn geslaagd H. v. Dorst, Gou^a; H. tan Bissen, Reeu- wijk; J. Exalto, Waddinxveen; J. Hugen- holtz, Ammerstoty Y. Horneman. Bos koop; G. van Leeuwen, Moercapelle; W. Negtegaal, Gouda; K. de Stigter, Stol wijk; A. v. d. Straaten, Bergambacht. Afgewezen 2. Haastrecht Hét keraen$eizoen is Zon dag in „De Kleine Betuwe" geopend en trok veel bezoekers. Het" was weer een aanhoudend afrijden van beswekere De attracties waren zeer hi trek, zoo dat de bedrijvigheid ia „De Kleine Betu we" een aantrekkelijke aanblik bood. Wielrenners. Haastrecht Voortdurend houden op den openbaren weg wielrenners hun oefe ningen. Dit is vooral gevaarlijk op den drukken Zuidelijken IJsseldijk Toen Zondag een auto, rijdende van Gouda in de richting Ou de water in Beneden-Haast recht een andere auto ontmoette, passeer den tegelijk eenige wielrenners. Een hun ner reed in vliegende vaart een tegemoet komende wielrijder van den dijk. Van het rijwiel werden o.to. de trappers afgereden en de kleeren van den berijder werden be schadigd. Zondagavond werd de bakker L. van den Hoek op de Hoogstraat, terwijl hij op de voetbestrating wandelde, aangereden door een auto die het nummer H 20059 droeg. De aangereden# kon zijn weg ver volgen, waarna dé aanrijder weer verder ging. Haastrecht Het bijna 4-jarig soonfje van den beer J. D. geraakte te water. Het kind werd door een dochtertje van den heer T. Boer weer op het droge geholpen. Concert. Groot-Ammers. Zaterdagavond gaf 1 muziekgezelschap T. A. V. E. N. U. uit Schoonhoven, hier onder leiding van den heer Hoon een goed geslaagd concert op het Kerkplein. Mede door het schitterende weer waren veel menscben tegenwoordig. De verkoop van de bekende vlaggetjes bracht f 52,63 op. Kinderdijk. Het hulpkantoor Kinderdijk zal voor den telefoondienst met ingang van 1 Joji worden opengesteld van 9—21 na Schoolreisje. Lekkerkerk. Donderdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen der O.L.S. I een reisje naar Amsterdam. Met de Leklmot van 7 uur vertrok het gezel schap naar Rotterdam. Vooral in dezen tijd hebben vele kinderen nog nooit een station gezien. Wat een vreugde toen ein delijk de trein binnenkwam. Vlug inge stapt en daar ging het voort, in vliegen de vaart. Geen oogen genoeg om te kij ken en vingers te kort om elkaar alles aan te wijzen. In Amsterdam werd eerst een bezoek gebracht aan Artis, waar de jeugd veel genoot. Het aquarium vooral boe;de de jongens. Daarna een boottocht je door de havens en grachten, vlak langs de groote zeekasteelen en weldra was het uur van de terugtocht aangebroken. Van Rotterdam bracht de Lekboot het gezel schap weer veilig in Lekkerkerk. De belangstelling aan den steiger doet altijd aangenaam aan en was deze keer buitengewoon groot. De kinderen hebben niet alleen een heel pleizierig, maar ook een zeer leerzaam tochtje gemaakt. Op de veling alhier bedroeg de aanvoer 7500 e eren. (Voor kipeieren be steedde men f 2.10—2.75 per 100; voor eendeneieren f 1 50—1.75: kaas 1415 c. boter 60—62 cent; bloemkool 12 ct.: sla 1l1/* ct.; peen 23 et. per boe; poste lein 6—7 et.; snijboonen 29—30 ct.; stam boonprincessen 20-^25 ct. en duizend seboonen 1—2 ct. per pol. Aangereden. Reeuwijk. Toen mevr Michielen, wo nende aan den Straatweg, roo? haar wo ning uit de autobus stapte, gaderde ter zelfder tijd een motorrijwiel Mevr. M. bemerkte dit op bet laatste, oogenblik en trachtte den motorrijder no£ te ontwijken. Hierdoor liep zij échter légen de juist passeerende vrachtauto van v. D. te Bo degraven op, welkê auto haar tegen den grond wierp. Zë kon niét na komen en had eenige bloedende verwon dingen opgeloopen. Nadat mevr M in haar woning was gebracht, heeft dr. Ba telaan haar verbonden. Het letsel is niet zeer ernstig. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. Uit het on derzoek bleek dat de bestuurder van don vrachtwagen geen schuld heeft, terwijl de remmen van den wagen, na beproeving, volkomen in orde bleken te zijn. Mevr. M. maakt het naar omstandigheden goed. Sliedrecht Bij de gem. arbeidsbeurs waren de vorige week ingeschreven 1312 personen. Nadien werden opnieuw inge schreven 24 personen, terwijl 46 personen werden afgevoerd, zoodat thans staan ingeschreven 1290 personen. De N V. A. Prins Thz.'s Aann. Mij. alhier was voor f 7840 laagste inschrijf- ster voor het uitvoeren van baggerwerk in en vóór de vluchthavens te Dinteloord en in den Stoofpolder aan het Zijpe. Aan de N.V. Bos en Kalis is voor 9)4 ct. per kub. M. gegund het uitvoeren van baggerwerk tusschen de leidammen in het Zwolsche diep en daarbuiten in het IJselmeer. Streefkerk. Met twee bussen van de „Reederij op de Lek" maakten de leer lingen van do 0. L. School 1, onder lei ding van het personeel, een schoolreisje. Te ongeveer half acht voormiddags werd de reis aangevangen. Het eerste doel. het Muiderslot, werd reeds vroeg bereikt en van hier ving de reis aan naar Am.*ter- dam, waar in een speeltuin naar harte lust genoten werd en de inwendige mensch versterkt Vervolgens reisde het gezel- vscbap naar Schiphol. Dit bezoek gaf den kinderen een beeld van den omvang van dat bedrijf en van de beteekenis van dit verkeersm'ddel. VóAr de Koetilang werd een foto van de groep gemaakt. Op de terugreis werd Katwijk aan Zee aange daan, vervolgens nog een speeltuin en te ongeveer half elf des avonds keerde men in de gemeente terug. Daar het weer ten volle medewerkte en men niet met pech te maken had, hebben de kinderen volop Dt waterleiding. Stolwijk. Zaterdagmorgen is hier aan besteed het leggen der buizen voor de waterleiding in het vijf-geraeentenplan. Er waren 16 biljetten ingeleverd. De laagst© inschrijver was de heer J. Mourik te Groot-Ammers voor f 146700, de hoogste de heer J. W. Rijns te Heer len voor f 293755.50. Benoeming gemeente-ontvanger. Vianen. De raad heeft buiten de aan beveling van B. en W. benoemd tot ge meente-ontvanger, tevens ambtenaar ter secretarie, den heer A. P. Numans, amb tenaar ter secretarie te Gameren. Dreigende uitzeting.' Waddinxveen. Binnenkort zullen en kele bewoners van de woningbouwver- eeniging uit hun woningen worden gezet. Er is in enkele jaren een huurschuld ge maakt van f 5000. Waddinxveen. De heer A. J. Stuurman is te Delft geslaagd, voor het diploma civiel-ingenieur. Zevenhuizen. De gemeente- en de rijks veldwachter hebben aangehouden v. L. en v. Z., beiden uit Rotterdam, verdacht van diefstal van dynamo's van rijwiel- lantaarns. Na opgemaakt proces-verbaal, zijn ze voor den officier van justitie te Rotterdam geleid, en in het Huis van Be waring aldaar ingesloten; beiden zijn goede bekenden van Justitie en politie. WATERPOLO. DE LAATSTE WEDSTRIJD VAN DE EERSTE RONDE. G.Z.C. IS.Z.A.PC. I. Schéonhovan. Dinsdagavond besluit S Z. P.G. I de eerste competitie-helft van den K.N.Z.B., afd. 2de klasse G te Gouda tegen G.Z.C. I. Een handicap voor onze stadgenooten is in dit geval dat wegens studie-redenen hun links-voor niet van de partij zal zijn, Vaardoor S.Z. P.G. ge noodzaakt is de reis met 2 invallers ook de rechts-voor is nog steeds n;et dis ponibel te aanvaarden. Dit is te meer een teleurstelling omdat juist deze wed strijd, speciaal voor onze stadgenooten, van zeer groot belang is. De Gouwenaars hebben tegen verwachting in deze afdee ling ook nog niet veel gepresteerd en" be zetten boven onze stadgenooten op één na de onderste plaats, met slechts twee pun ten uit één gewonnen wedstrijd S.Z. P.G. móét dus dezen wedstrijd w'nnen, wil men een redelijke kans behouden de dreigende degradatie-wedstrijden te ont- loopen, doch onder deze omstandigheden is een winstkans wel uiterst miniem. De wonderen zijn evenwel de wereld nog niet uit en verrassingen zijn bij eiken tak >an sport, juist als er het m*nst op wordt ge rekend, aan de orde van den dag Z. P.G. III zal de eerste zevental- Iers vergezellen op dit Goudsche reisje, waarvoor een fietstocht wordt georgani seerd, om voor de competitie van den Zwemkring Gouda te spelen tegen G Z G. IV. Het ligt in den lijn der verwachting, dat onze jeugdige polo-spelers hier hun eerste overwinning pullen kunnen boeken. Nieuw* uit de 2de klatse C. In de belangrijke wedstrijd voor de be an d« bovenste oUata in deze afdeeling, toonde S.V.H. haar superior** teit, door R.Z.C. met 31 een overtui* gende nederlaag toe te brengen. VOETBAL Ameide. Zondagmiddag had de laatste nederlaagwedstrijd van Rohda plaats te gen Voorwaarts III uit Leerdam. De wed strijd eindigde in een 41 overwinning van de Leerdammers. Aangezien ook Groot-Ammers Rohda een 41 nederlaag toebracht, werd om het beeld op voet stuk geloot, waarbij de Leerdammers dn gelukkigen waren. Ammerstol. Voor de junioren oom peti tie G.V.B. speelde A.V.V. A Zaterdagmid dag op eigen terrein tegen Gouda B. De uitslag was 42 voor A.V.V. De overige A.V.V.-elftallen hadden vrij. BERGAMBACHT I—STOLWIJK 2—2. Bergambacht. Gistermiddag werden op het sportterrein alhier de serie-wedstrij den georganiseerd door de v.v. „De Zwa luwen voortgezet. Allereerst kwamen in het veld Bergambacht II en Stolwijk II, welke wedstrijd door Stolwijk II met 5l werd gewonnen. Hierna bonden Bergambacht I eo StoL wijk I den strijd aan, met als resultaat, dat na een faire, gelijk opgaande strijd, deze voetbalmatch met 22 eindigde, een uitslag, waarmede beide partijen tevreden kunnen zijn, daar dit de verhouding heel goed weergeeft Nieuw-Lekkerland. Op het terrein al hier werd Zaterdagmiddag niet gespeeld. Excelsior I ging op bezoek bij Fortuna te Zwijndrecht en speelde gelijk (11). GKREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Gouda Ds. A. Verhagen t* Middelburg. NED. HERV. KERK. SLIEDRECHT. Herv. Lokaal Station» weg: Woensdag 3 Juli, 'a avonds 7 uur» de heer J. H. Boogaard. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a-d IJSSEL. Bermweglaam Woensdag 3 Juli, 's avonds 7.15 uur, d* heer H. Vlot. VRIJE GEREF. GEM. SLIEDRECHT. Lokaal Vergeer. Dinsdag 2 Juli, 's avonds 7 uur, Ds. B. Toes, pred te IJsselmonde. Bed. H. Doop. EVANGELISATIE. GROOT-AMMERS Gebouw G. van A« Uitbreiding. Woensdag 3 Juli. 's avonda 7.30 uur (zomertijd), Ds. Blatk, van Sb Philipsland. SLIEDRECHT. Sliedrechtsche Evanga- l'satie: Dinsdag 2 Juli, 's avonds 6 30 7 30 uur. Gasfabriek Openlucht Samen komst; 7.43 uur Maranatha Onderling© Samenkomst. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE SCHOONHOVEN. M. d. K Naar aanleiding van de door gepu bliceerde meening van Burgemeestei Nieuwenhuisen in verband met het door mij ingediende bezwaar tegen de verkie zing te Schoon hoven, verzoek ik u be leefd opname van het onderstaande in uw Wad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Mijn bezwaar betrof niet de stemhokjes als zoodanig, doch wel de plaatsing van de stemhokjes. Deze stemhokjes toch waren zoodanig geplaatst dat de leden van het stembu reau daarin konden kijken, zoodat in da meeste gevallen door die leden gezien kon worden op welk gedeelte van het stem biljet gestemd werd. Dit nu is in strijd met de wet. die bij art. 67 uitdrukkelijk voorschrijft dat d© stemming in het geheim geschiedt. Dit artikel schrijft verder voor dat de toegang van de stemhokjes zichbaar moet zijn voor het stembureau en voor het pu bliek. Vanwaar nu de burgemeester kan zeg gen dat de voorzitter van het stembureau moet kunnen zien wat in elk stemhokje gebeurt is mij een raadsel, tenzij Schoon hoven een kieswet voor zich alleen heeft, die dan blijkbaar wel geheim is. Mijn bezwaar betrof het stemlokaal in het voormalige Heerenlogement, doch in het stemlokaal in de O.L. School was de toestand nog ergerlijker. Daar kon men zelfs vanaf de straat zien wat de kiezer deed. De stemming in Schoon hoven was niet geheim en alzoo in strijd met art. 67 van de Kieswet, hetgeen door tallooze Schoon- hovenaars is geconstateerd. Ik ben heusch niet zoo naief om te ver wachten dat mijn bezwaar ten aanzien van de plaats gehad hebbende stemming eenig effect zal sorteeren. doch verwacht stellig dat bij een volgende gelegenheid1 met de door mij naar voren gebrachte, doch door tallooze kiezers gedeelde b©-^ zwaren, zal worden rekening gebonden. U, M. d. R. nogmaals beleefd dankend Jl HOfc£MHLQER| Het KL*.-vliegtuig „Roertibmp" is door het springen van e«n band op ztfn neus terecht gekomen, welke flink werd beschadigd Olympische dag in het Stadion te Amsterdam. De wedstrijd Nederland— Honjrarge 23. Leo Halle riet het leer voorbH zich gaan. Hongerig en half verstikt kwamen de dwangarbeiders te Lansing U.S.A. uit d® mgn, waarin zij zich verschanst hadden, na 11 bewakers ke hebben gevangen genomen. Ben 10-tons vrachtauto reed nabq Zwolle in een sloot, doordat de bestuur der door slaap was overmand. Het zwaar beschadigde voertuig. De bestuurder kreeg geen letsel. De Alg. Ver. van Ned. Res. officieren heeft Zaterdag op het Loo gedefi leerd voor H.M. de Koningin en Prinses Juliana. Dok generaal Snijders liep in den stoet mede. RMHNIIKNH De geslaagde cadetten aan de Kon. Militaire Academie te Breda worden uit pure pret in het water gegooid, wat velen hen zullen benijden met dit warme weer. De heeren van Brussel en Adriaan start ten van den Haag naar Parijs, welke afstand zij m 5)4 uur wilden afleggen. In het Olympisch Stadion is Berger Zondag voor de 2e maal door Osen- darp geklopt Osendarp gaat gedecideerd als eerste door de finish.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2