SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws""] Gemengd Nieuws. Kerk en Schooï "~j Predikbeurten Sportnieuws Gemengd Nieuws. J Rechtszaken JAN DE VISSER, Voor lijdenden Herstellenden k o e h o o i, S GESLAAGD. f De heeren A. Moetert, gemeente-ont vanger, en D. Onderweeg», ambtenaar ter gemeente-secretarie, hebben bij het door de Ver. van Ned. Gemeenten gehouden examen het diploma gemeente-financiën verworven. NAAR BRUSSEL. Zooals reeds gemeld, heeft de Schoon- novensche Kweekschool een drie-daagseh reisje naar Brussel en de Wereldtentoon- stellig gemaakt. Woensdagochtend om zes uur vertrok het gezelschap uit Schoon hoven en reed over 's-Hertogenbosch. Tilburg, Antwerpen en Brussel naar Waterloo, waar men het Panorama be zocht. Vandaar ging het weer terug naar Brussel, waar met in „Au bon Marche' een warm maal gebruikte. Na het eten reed men naar het Kamerenbosch, waar de deelnemers zich hahben vermaakt met roeien en wandelen. Omstreeks 10 uur vertrok men voor een ritje door de stad, om de verlichting te zien en toen werden de slaapsteden opgezocht. Donderdagmorgen werd het gezelschap m drie groepen gesplitst, die onder leiding van de geleiders verschillende bezienswaar digheden bezocht en o.a. Paleis van Jus titie, Graf van den Onbekenden Soldaat, de St. Guduile enz. Daarna ging men naar het terrein van de tentoonstelling, waar eerst werd gegeten. Toen men den inwen- digen mensch versterkt had, bezochten de deelnemers verschillende paviljoens en velen zochten ook hun vermq^k op het ,aan de tentoonstelling verbonden Luna- |park. Des avonds ging men naar Oud- Brussel en werd de schitterende verlich- jting der tentoonstelling bewonderd. Vrijdagochtend, na het ontbijt, hield al lereerst de heer Remijn, oud-leeraar der Kweekschool, een toespraak, waarin hij namens alle deelnemers, den organisator van de reis, den heer J. P. Rosendaal, hartelijk dank zegde voor de vele moeite, die deze zich had gegeven, om deze reis zoo schitterend te doen verloopen. Spreker bood namens het heele gezelschap den heer ^en mevr. Rosendaal een aardige herinne ring aan. De heer Rosendaal dankte met enkele woorden voor deze aardige attentie en zette een „Lang zal hij leven" in op den heer Remijn, die nog zoo met Schoonhoven en de Kweekschool meeleeft, dat hij spe ciaal was overgekomen, om deze reis mee te maken. Vervolgens beklom de beer Van Driem het spreekgestoelte, die als oudste van het gezelschap ook eenige woorden van waar deering sprak over de goede organisatie van het uitstapje. Na deze toespraken stapte men weer in de autobussen en reed men door Brussel om nog eenige musea, o.a. het Chineesch Paviljoen, den Japanschen Toren, enz. te gaan bezichtigen. Omstreeks 5 uur werd de terugreis aan vaard, die ging over Mechelen, Antwer pen, Tilburg en Den Bosch en omstreeks 1 uur arriveerde het gezelschap weer be houden in Schoonhoven. Concert „T A.V.E.N.U Goudriaan. Zaterdagavond gaf de mu- ziekver. ,.T.A VJS.N.U." uit Schoonhoven, onder leiding van den heer Hoon, een con cert op bet plein bij den heer Baron. De verschillende nummers werden keurig uit gevoerd en viefen bij het talrijke publiek goed in den smaak. Enkele dames boden vlaggetjes té koop aan, die f 38.17 opbrach ten. De seizoendrukte. Haastrecht. We zitten nn in het mid den van het kersenseizoen en daarmede is een drukke tijd voor „De Kleine Betuwe" aangebroken. In deze weken komen vele jonge en andere oezoekers hierheen om van de sappige kersen te genieten. De ondernemer zet dan ook zijn reclame op allerlei wijze voort en hierdoor wordt be halve voor het kersenseizoen, ook voor den vacantietijd de aandacht gevestigd op den speeltuin mot zijn „Pelikaan", dool hof, ezeltje ryden, wippen, glijden en draaien. Het was de afgeloopen Zordag m „De Kleine Betuwe" tjok vol met bezoekers. Hun voortdurend af- en aanrijden bracht weer een gezellige drukte in, het dorp. Alle ruimte op het voorterrein was bezet terwijl de attracties gretig aftrek vonden. Er was weer handen vol werk. GESCHORST. Een conducteurs van de Ifed. Spoorwegen, werkzaam op de lijn Gouda— Schoonhoven, is geschorst wegens en- rechtmatige handelingen, m zijn dienst verricht. DE WERKLOOSHEID. De ï^st van ingeschreven werkzoeken den bij de gemeentelijke arbeidsbemidde ling bevatte op 4 Juli: 177 werkzoeken den, namelijk: 3 bakkers, 1 bierbottelaar, 1 bouwkundig uitvoerder, 1 chauffeur, 21 fabrieksarbeiders, 8 goudsmeden, 4 grond werkers, 1 heier, 1 koperslager, 11 losse werklieden, 1 leerlooier, 2 lompensorteer ders, 1 loodgieter, 1 lijstenmaker, 1 mach. bankwerkers, 4 metaalbewerkers, 3 metse laars, 2 meubeflmakers, 8 molenaars, 8 opperlieden, 1 ovenist, 1 pakhuisknecht, 10 plateelwerkers, 2 reizigers, 2 schilders, 8 schippers, 7 sigarenmakers, 1 slager, 1 smid, 1 stoffeerder, 7 stokers, 5 timmer lieden, 1 typograaf, 1 voerman, 51 zilver smeden. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Twee belastingmerken; een autostep; een taschje. Alblasserdam. Voor het M.U.L.O.-exa- men, diploma B, slaagde te Hillegersberg G. Klijn van hier. J. de Visser, t Berkenwoude. Te De Bilt is op 88- jarigen leeftijd overleden de heer J de (Visser, oud-hoofd der school alhier Zijn stoffelijk ovfrschot zal hier Woensdag ter aarde worden besteld. Capelle a.d. IJssel. Aan de Gem. Kweek school, Veemarkt, Rotterdam, slaagde de heer C. F. Laos voor acte L.0. Haastrecht Een jeugdige kampeerder ■it Rotterdam reed nabij Stolwijkersluis1' op den Haastrechtschen dijk voor een auto. Ondanks het snelle remmen van den chauffenr had toch een aanrijding plaats. De jongeman werd met een gebroken been naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gou da vervoerd. Twee dames passeerden op stee-rit van Amsterdam naar Bunnik per motor de Vlist. De motor slipte en een der da mes liep ontvellingen op aan het been, terwijl de duo-dame ontvellingen opliep aan een arm. Beiden zijn ten huize van den heer C. Th. van Vliet verbonden, waar een meldingspost van het Oranje- Kruis is ondergebracht. De dames, mej. V. en mej. K„ waren afkomstig uit Am sterdam. Mej. N. Speksnijder viel m haar dienst bij den landbouwer J. Verburg met een wringer, die haar voet zoodanig trof, dat de hulp van dokter Hakkenberg moest worden ingeroepen. Woest rijden. Haastrecht. Omstreeks 11 nur Zondag avond werd de 40-jarige F. W. Adriaans, boerenknecht bij den landbouwer W.Boer te Hoenkoop, aangereden door een auto, nabij de wasscherij van den heer G. A. Versteeg. De stoot was zoodanig, dat de man onder aan den dijk terecht kwam. De chauffeur, die woest reed, reed in het zelfde tempo door. De aangeredene klaag de erg over pijn. Dokter F. J. Hakkenberg was spoedig ter plaatse, alsmede de ge meente-veldwachter. Adriaans werd bin nengedragen bij den heer G. A. Versteeg waar hij is onderzocht en voorloopig ver bonden. Het linkerbeen bloedde en ver toonde een vleeechwond. Ook het linker oog was met bloed overdekt, maar bleek niet getroffen te zijn. De kleeren waren gehavend. De garage Van Vfiet heeft den man per auto naar zijn patroon vervoerd. Lekkerkerk. De jongeheer J. Littel Hz. leerling ran de U.L.O school is gisteren geslaagd voor M.U.L.O. B. De ehr. zangvereeniging „Geef Gode alleen de eer", directeur de heer P. Vos, behaalde op het zangconcours, gehouden in de Doelezaal te Rotterdam, een Is ten prijs met 323 punten in de 2de afdeeling. De collecte, in deae gemeente gehou den voor den Gewapenden Dienst, heeft f 18.28 opgebracht. Op de veiling waren aangevoerd 8000 eieren, waarvoor de volgende prijzen bedongen werden: Eendeieren f 1.752; i kipeieren f 2.05—f 2.35 per 100 stuks. Kaas gold 1415 ets.; boter 62—65 ct. per pond. Sla f 1—f 1.40 per 100 krop; bloemkool 1ste soort Av-5 et.: 2de srt. 2 ct. en 3de soort 12 ct. per stuk; doperwten 6 ct., peulen 68 ct., en peen 2—3 ct per bis. Frambozen 20—22 ct per pond; aardbeien 3540 ct. per mand van 5 pond; aardappelen 5'/»6 ct. plus heffing. De veiling op Donderdag vangt aan om half zes. Nieuwland. De heer J. Verbeek, hoofd der o.l. school heeft tegen 1 September als zoodanig eervol ontslag gevraagd, in verband met zijn benoeming in gelijke he- trekking te Nieuwer Amstel. Nieuw-Lekkerland. Een drie-jarig kind van den heer G. de B., wonende aan den Veerdam te Kinderdijk, geraakte in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de woning. Toen de ouders het kind von den en hadden gered, was het reeds be wusteloos. Na eenigen tijd de middelen tot redding van drenkelingen te hebben toegepast, slaagde men er in, het weer tot bewustzijn te brengen. Begrooting goedgekeurd. Reetiwijk. Ged. Staten hebben thans de gemeentebegroting goedgekeurd terugge zonden Reeuwljk. De heer J. Hakkeling uit Noorden, werkzaam als volontair ter se cretarie alhier, slaagde te Den Haag voor het examen gemeente-administratie. Streefkerk. Zaterdagavond gaf de turn- vereeniging „Sparta", onder leiding van haar directeur, den heer Van Keulen, uit Dordrecht, een turnuitvoering op het sportterrein achter de kerk. Nadat de kleinen eerst van hun kun nen hadden blijk gegeven, lieten de groo- ten zien, wat oefening vermag Door uit voering van verschillende standen samen gesteld door alle turners en adspiranten, werd deze wel geslaagde avond beslo ten Begunstigd door het mooie, hoewel eenigszins koude weer, was de opkomst van publiek tamelijk groot. Uitslag duivenvlucht mn Roosen daal, uitgeschreven door „De gevleugelde bode" alhier Los 1.30 uur met N.-W. wind. Aankomst eerste duif 2.26.29 1 uur. De prijzen werden behaald: door: 1, 6 en 15 W. de Bruyn; 2, 5, 7, 9 en 21 W. L. Schippers Mzn.; 3, 4, 17, 18 en 19 H. van Meerkerk; 8 en 22 J. van der Graaf; 10, 11, 14 en 16 G. de Ruiter; 12, 13 en 20 A. Stuurman. Donderdag a.s. inkorvan voor Lier. De collecte voor den gewapend* dienst beeft in deze gemeente f 10.84 o; gebracht. Stolwijk. Zaterdagavond gaf de mu- ziekvereeniging „Harmonie", onder lei ding van den heer L. J. Nobel uit Gouda een openluchtuitvoering op het Plein. De muzieknummers kwamen onder leiding van den bekwamen directeur schitterend tot hun recht en het was voor de muziek liefhebbers een mooie avond. Na afloop hiervan had een verloting ten bate van de muziektent plaats. De prijzen beston den uit huishoudelijke artikelen. Waddinxveen. De politie heeft tegen d< kapper L. van der W. proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van de win kelsluitingswet. Aan den dienstplichtige J. J. Koo ien ie voorgoed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. De beide middenstandsvereenigingen willen den ouden van dagen! weer een prettigen autorit bezorgen. De benoodigde gelden moet men trachten bijeen te krij gen. Er zal daarom op 13 Juli een speld jeedag worden georganiseerd. B. en W. hebben daartoe reeds tergunning ver leend. Gemeenteraad. IJsselstein. De burgemeester heeft den gemeenteraad bijeen geroepen op Maan dag 8 Juli, nam. 8 unr, ter mededeeling van ingekomen stukken en ter behande ling van: voorstellen van B. en W. be treffende: 1. Herziening gasmeterhuur en verlaging gasprijs. 2. Intrekking raadsbe sluit d.cL 8 Mei en onderhandsche aan besteding levering en leggen waterleiding buis naar Jutphaas. 3. Intrekking raads besluit d d. 19 September no. 9 tot wij ziging en aanvulling van de heffingsver- ordening keurloorten. 4. Adres van 6 sla™ gers tot vermindering van keurloonen. 5. Verlaging electritfteitstarievon door de N.V. „P.U.E.M.". 6. Onipbaarverklaring school geld over 1933. 7. Reclames straatbelas ting 1934. 8. Wijziging Bouwverordening overeenkomstig door Ged. Staten gemaak te opmerkingen. 9. Vaststelling uitbrei dingsplan. 10. Verlenging ontruimings termijn onbewoonbaar verklaarde woning. IJsselstein. De muziekvereeniging „Ex celsior" zal Dinsdagavond te 8 uur in de tent op het Kronenbnrgplantsoen een con cert geven onder leiding van den beer W. Veerman. Nieuwe wtgverschuiving. IJsselstein. Ten tweede male is de weg nabij de werkzaamheden van de nieuwe brug aan de Utrechtscheweg verschoven. Thans is de verschuiving van dien aard geweest, dat de weg over een lengte van ongeveer 15 Meter, ruim 2 Meter in den IJssel is geschoven. Men is thans druk bezi gom het verder versohuiven te voor komen. Daar nog meer «and aangebracht moet worden, vreest men, dat de weg niet behouden zal worden. Als de weg nog meer gaat verschuiven, beteekent dit voor verschillende autobusondernemers en ook voor particulieren een groote schade, daar «ij dan, om in Utrecht te komen, of van tegenovergestelde richting naar IJsselstein over Vreeswijk of wel over de Meern moe ten gaan. Zevenhuizen. Vrijdag reed de heer E., wonende te Utrecht, hier per rijwiel op den Breedeweg ter hoogte van blok 12, waar de weg zeer slecht is. Hij passeerde een zes-wielige vrachtauto, bestuurd door den heer B. uit Gouda De wielrijder werd door het achtereinde van den vrachtauto gegrepen en viel daardoor. De fiets werd nogal beschadigd, maar de heer E. kwam en «onder blessures af. HET VERKEER VAN DE LAATSTE DAGEN. Dooden en gewonden. Het verkeer heeft de laatste dagen weer verscheidene slachtoffers geëischt. Zaterdagavond werd te Venlo de 70-ja rige J. Glabbers bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen en zoo danig gewond, dat hij na overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo aldaar is overleden. De motorrijder en een dame, die op de duo zat, werden van het motor rijwiel geslingerd, zij liepen zware ver wondingen op In zeer zorgwekkenden toestand zijn zij naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar de 27-jarige R. Glaser, uit Brunssum, is overleden. De toestand van de duorijdster, mej. A. Jü- nsch, eveneens uit Brunssum, is nog steeds zorgwekkend. Te Ameisfoort werd Zaterdag op den rijksstraatweg nabij Voorthuizen de 41-ja- rige motorfietsrijder Demmers, uit Soest, die op weg was naar Apeldoorn, aangere den door een personenauto. Hij werd in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Amersfoort vervoerd, waar hij is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Zaterdagavond is de heer Timmermans, die per motorfiets van de T.T.-races terug keerde. op den Staphorsterweg te Meppel door te snel remmen, gevallen. Met zeer ernstige verwondingen aan het hoofd werd hij naar het ziekenhuis te Meppol ver voerd. waar hij is overleden. Zaterdagavond ontstond op den rijks weg onder Overschie een botsing tusschen een motor, waarop de 26-jarige Vlaardin- ger H. J. de Jong als berijder en de 25- jarige W. L. "Wuisman als duo-passagier zaten, en een auto, bestuurd door den heer B. J. Brugman uit Rotterdam. De motorrijder brak een been; de duopassa gier brak beide beenen. De voertuigen zijn in beslag genomen. Te Muiden is Zondagmiddag de 18-jari- ge motorrijder N. J. D. te Amsterdam op den rijksweg bij de Vechtbrug tegen een auto, waar hij vlak achter reed, opgere den. De motorrijder werd van zijn zit plaats geslingerd op den rijweg, waar hij bleef liggen. Hij had een gecompliceerde beenbreuk opgeloopen. Te Enschede werd Zaterdag de 87-jari- ge J .N. uit het Oude Mannen - Vrou wenhuis, toen hij de straat wilde overste ken, aangereden. Met een ernstige ver wonding aan het achterhoofd en bloedend uit ooren en mond, werd hij een woning binnengedragen. Hier bleek, dat hij een schedelbreuk en een hersenschudding had bekomen. In hopeloozen toestand is de man naar bet ziekenhuis vervoerd. Te ZWolle is Zaterdagavond, tijdens den grooten doortocht van degenen, die van de T.T.-races afkwamen, de bejaarde veehou der J. Jansen, uit Zwollerkarspel door een motorrijder gegrepen. Het bekwam een' beenfractuur en verschillende ernstige hoofdwonden. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Sophia Ziekenhuis overge bracht. Zondag werd to St. Johannisga een dochtertje van den beer S. de Jong, dat plotseling den weg overstak, gegrepen door een auto. Met gebroken been en ernstige inwendige verwondingen, is het slachtof fer naar bet ziekenhuis te Heerenveen. vervoerd. Onder de gemeente Groningen is de 19- jarige koperslager M. A. R., uit Baflo. die per racefiets uit de richting Groningen naderde, toen hij twee andere wielrijders op het rijwielpad passeeren wilde, in aan raking gekomen met een langs den weg staanden boom, waardoor hij vervolgens tegen de tram opbotste. Met een hersen schudding en verschillende inwendige kneuzingen is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. CHR, GEREF. KERKi Beroepen te Alphen a.d. Rijn Gandidaat M. Baan te Maassluis. Gouderak. Ds. T. H. Oostenbrug, Ned. Herv. Predikant alhier, is benoemd tot se cundus van de classis Gouda van Ned. Herv. Kerken. CHR.«EREF. KERK. PAPENDRECHT. Woensdag 10 Juli, 's avonds 7.30 uur, de heer M. Baan, ThooL Student te Apeldoorn. SCHOONHOVEN. Ghr. Geref. Comité, Koestraat 134. Donderdag U Juli, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Brammen, van Drieber gen. OUD GEREF. GEM. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. Woensdag 10 Juli, 's avonds 7.15 uur, de heer H. Vlot. WATERPOLO. BELGIE—NEDERLAND 5—3. Het Nederlandse h zevental heeft giste ren de superioriteit van het Belgische waterpolo-team moeten ondervinden; voor de negentiende maal verloren zij van hun jpburen, zij het thans met eervolle cij fers (5—3). Bij de rust was de stand 2—2. DE MOTOREN VAN DE COMPETITIE OP VOLLE TOEREN. Woensdagavond speelt de S.Z. P.C. drie thuiswedstrijden. Schoonhoven. De liefhebbers hier ter stede en naaste omgeving van het behen digheidsspel in het water polo kun nen a.s. Woensdagavond weer ten volle genieten van dit bekoorlijke schouwspel in de gemeentelijke bad- en zweminric» ting Buiten de Veerpoort. Voor de 2d< klasse C van den K.N.Z.B. wordt gen speeld S.Z. P.C. IR.Z.C. I (Rotter? dam), een club. die jarenlang in de een ete klasse uitkwam en thans weer ee| ernstig candidaat is voor de eerste plaat® In dit teajn spelen o.m. de internatiot naai Regter, die gisteren in Brussel dj links-achterplaats bezette vin het Ned Bondszevental en momenteel gerangschikt wordt onder de vijf snelste zwemmers vrije slag van ons land, Delwell, een be* kend lange' afs'andzwemmer en verde* Korpershoek, verleden jaar nog recorcU houder schoolslagzwemmen van Neder-4 land, tezamen met de overige spelers een zevental vormende, waartegen onze stad? genooten hun allerbeste spel~zullen moe-* ten ontwikkelen om tenslotte zeer waar-* schijnlijk toch het onderspit te moeteni delven. Ieder die beseft dat waterpolo* slechts een propagandamiddel is ten bate( van de edele zwemsport iedere HolW lander behoort te kunnen zwemmen kan een gang naar deze match warm wow den aanbevolen. S.Z. P.G. II speelt dien avond zijn! laatste wedstrijd voor deze competitie in zakformaat van den K.N.Z.B. reserve 3d3 klasse E, tegen P.C.G. II. De wedstrijd? in Gorcum werd door S.Z. P.G. II weW verdiend gewonnen en ook in de thuis-' wedstrijd zullen zij zich de overwinning wel niet laten afsnoepen. G.Z.C. III behaalde gisteren in Gorcun» het afdeelingskampioenschap door me? 2—3 van P.GG. II te winnen. GZ.Gj gefeliciteerd! Tenslotte komen nog in het veld voot den Zwemkring Gouda S.Z. P.G. II? en G.Z.C. IV, een wedstrijd die wél tej; voordeele van de Gouwenaars zal eindte gen, maar waarbij het stellig aan span*' ning niet zal ontbreken. 2de Kiasse C K.N.Z.B. Waartoe het vorige jaar geen enkele! tweede klasser in staat was en tot heden ook geen enkele andere club in dit sei zoen, heeft Haarlem uit spelende in Hil legersberg, klaar gespeeld: met 2—1 ver-i loor S.V.H. van de Haarlemmers, een prestatie die bewondering afdwingt en een uitslag welke het gedrang om de bezetting, van de bovenste plaats in hevige mat» doet toenemen. De op 4 Juli vastgestelde wedstrijd R.Z.C.G.Z.C. te tot nader or der uitgesteld ELFHOEVEN H—S.Z. P.C. Ill 1—1> Schoonhoven. S.Z. P.C. III speelde^ Vrijdagavond haar competitiewedstrijd in Reeuwijk tegen Elfhoeven II. Een speie* van Elfhoeven, die blijkbaar vergeten waa dat de zweminrichting van zijn club ziel» in de Reeuwijksche Plassen bevond, lieö verstek gaan, waardoor de thuisclub mei zes man aan den start verscheen. Over-J eenkomstig de ongeschreven wet der spor tiviteit stelde de S.Z. P.G hier ee* zelfde aantal spelers tegenover. Nadat Elfhoeven de leiding had geno men (1-0), liet ook de S.Z. P.C. voor hoede zich niet onbetuigd en korten tijcf later moest de Reeuwijksche keeper den' bal uit het net grabbelen (1—1). Als de gebruikelijke rustperiode te verstreken blijkt die den Schoonhovenaren het mees te te hebben versterkt, voortdurend zijn zi in den aanval, doch ondanks het feit da( hen een strafworp ten deel viel, die ruim een meter te hoog het luchtruim door kliefde, zagen zij geen kans van dit over wicht te profiteeren. Gelukkig wist de te genpartij evenmin van de, geringer in aantal, opgelegde kansen gebruik te ma-; ken, zoodat dit prettige partijtje waterpolos met I1 eindigde. VOETBAL De seriewedstrijden van „De Zwaluwen", Bergambacht. De gisteren door de v.v, „De Zwaluwen" voortgezette seriewedstrij-» den hadden tot resultaat, dat Bergam-. bacht II met 62 aan de zegekar werdi gebonden van „Dilettant III" en dat( Bergambacht I een fraai stukje werk len verde door Dilettant I met 1—0 te klop-* pen, een prestatie die bewondering af--' dwingt Nieuw-LekkerJand. Op het terretn al-; hier werd Zaterdagmiddag niet gespeelcL Excelsior III ging op bezoek bij Geel Zwart III te Groot-Am me rs en won met) 4—0. Uitslag te Kinderdijk: Zwervers I speel-) de tegen K.D.O. te Rotterdam. Uitslag 31. Zwervers II speelde tegen D.GV. t® Krimpen a.d. IJssel. Uitslag 1—3. Stolwijk. Zondagmiddag werd hier de) eindwedstrijd om den zilveren bal ge-, speeld. Allereerst kwamen in het veld Di-, lettant I—Bodegraven II, om den 3en en 4en prijs. De einduitslag was 41 root Dilettant I. Hierna speelde BSV I tegen Groot-Anw mers I. Dit was een zeer spannende wed-, strijd, waarin na elf minuten gespeeld tej hebben S.S.V. I door een schitterend doel-4 punt de leiding nam. Na de rust wistf Groot-Ammers echter twee doelpunten ta halen en daardoor was de einduitslag 2-1 voor Groot-Ammers en winnaar van de» zilveren bal. De uitslag was: le pr. Groot-Ammers; 2e pr. S.S.V. I; 3e pr. Dilettant I, 4e pr. Bodegraven III. De voorzitter de heer L. v. d. Heuvel, reikte de prijzen met een toepassel ijle woord aan de aanvoerders der winnend» elftallen mit. MAANDAG 8 JULI 19» FELLE VLAMMENZEE IN DE MAASSTAD. Groot, oud gebouw aan de Leu- vehaven in de asch gelegd. Zaterdagmiddag heeft te Rotterdam 'n groote, fel uitslaande brand een meer dan kijf eeuwen oud gebouw aan de Leuveha- w>n, waarin op het oogenblik een levens- niiddelenfabriek gevestigd is, voor een gBOQt deel verwoest. iOmstreeks kwart over twee dien mid dag zagen bewoners van de Twee Leeu- wdnsteeg rookwolken opstijgen uit een liftkoker van het oude drie verdiepingen hboge fabriekspand aan den overkant van de LeuW Zij liepen naar hun zolder en ontwaarden, dat de daklijsten over de ge- heele lengte van het gebouw, een dertig tot veertig meter, in brand stonden. Eén hunner maakte brandalarm en spoedig waren eenige slangenwagens aanwezig Eerst toen na een kwartier iemand met de sleutels kwam, konden de eerste slan gen binnendoor gelegd worden. Inmiddels was de geheele derde verdieping één vuur In het gebouw zijn gevestigd de firma B. van der Sluys, fabrikanten, importeurs en exporteurs van comestibles en levens middelen, do N.V. Meelproductenhandel- maatschappij „Gono" en de N.V. De Twee Leeuwen. Hoofdman J. Bakker, die de leiding van de blusschingswerkzaamheden op zich nam, zag dadelijk, dat groot materiaal noodig was. Hij plaatste twee motorspuijen op de Leuvehaven, twee op de aangrenzende Scheepmakershaven, Het drie drijvende spuiten van de Leuvehaven uit werken verdeelde verder de werkzaamheden over de talrijke slangenwagens, die van alle kanten toegeschoten waren. Vele stralen werden gericht van de aangrenzende da ken af. De garage d,er N.V. Vervoermaat schappij „Cito" aan de Jufferstraat is voor een groot deel ontruimd, een deel der bovenwoningen inbegrepen. Twee oude vrouwtjes, van J3 en 79 jaar, moesten uit haar woning gedragen worden naar overburen. Reeds spoedig na het uitbreken van den brand werd de tien meter hooge klokke- torem mede aangetast. Het vuur klom hooger naar het uurwerk, dat om kwart voor drie zijn functie staakte tengevolge van de hitte, klom tenslotte nog hooger, tot de geheel» toren van onder tot bo1 één vuurkolom was. Met het oog op de mogelijkheid, dat de brandende toren op straaï kon vallen, hield de politie de kade vóór het gebouw geheel vrij. Te kwart over drie begon de toren te wankelen en stortte door het reeds ver brande dak in het gebouw. In zijn val rukte hij een groot deel van den ouden gebeeld houw den topgevel los, dat juist in de tegenovergestelde richting viel. Met donderend geraas kwam het stuk muur met deelen brandende balken en planken op straat terecht en tegen een motorspuit Een brandmeester, die ondanks her haalde aanmaningen van de politie zijn gevaarlijke plaats niet had verlaten, werd bijna door het puin getroffen. De toren was op de derde verdieping van het blijkbaar nog steeds heohte ge bouw blijven liggen Hij brandde op tol er niets meer was dan een hoop oud en bedorven raderwerk. Nog eenige uren lang heeft het groote materiaal gewerkt. Tegen vijven had men den brand onder de knie. De oorzaak is nog niet opgehelderd. Om kwart over één hebben de laatste be ambten het gebouw verlaten. Maar tot 2 uur hebben buren werklieden bezig gezien op bet dak. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Chauffeur ongedeerd Een vrachtauto van een melkinrichting bestuurd door den chauffeur K. Brangs- ma, uit Hellendoorn, is Vrijdagmiddag op een on bewaak ten overweg door een pas- seerenden trein van de lijn Rijssen-Wier- den, gegrepen. De wagen werd eenige meters meege sleurd, alvorens de trein tot stilstand kwam. De auto was totaal vernield, doch de chauffeur was als door een wonder ongedeerd gebleven. DE „ZEVEN PROVINCIËN. Op 31 JuH zal voor de Marinekrijgs raad te Den Helder behandeld worden de zaak tegen den Juitenant-ter-zee 2e klasse H. L. van Boven, die als oudste aanwe- zend officier bij het uitbreken van de muiterij aan boord van De „Zeven Pro vinciën" het commando over het oor logsschip had. Luitenant Van Boven is de eenige, die in verband met deze muiterij in Neder land terecht staat. Het is bovendien de laatste zaak welke behandeld zal wor den. Luitenant Van Boven zal voor den Ma rinekrijgsraad worden bijgestaan door mr. J. de Trie», mt Amsterdam. LIJK IN KELDER GEVONDEN. Ongeluk of misdaad? Zondagavond werd de Rotterdamsche politie medegedeeld, dat op de Schiekade een moord gepleegd was. Eenige agenten begaven er zich heen. Op den hoek Schie kadeUngerplein staat een torengebouw met flatwoningen. Van pand no. 14 was de bewoner tijdelijk afwezig. De straat jeugd had echter door het kelderraam het lichaam van een man zien liggen en had de politie gewaarschuwd. Een agent begaf zich via tuintjes aan de achterzijde, na een kelderraampje verbrijzeld te hebben, in het sousterrain. Zoodra de man binnen was. vond hij het in verren staat van ont binding verkeerende lijk van den 58-jari- gen gewezen assuradeur, den heer W. H. D. Suringar. De commissaris van het bu reau Groote Pauwensteeg stelde met een inspecteur een nauwgezet onderzoek in. Dit ging echter niet gemakkelijk, omdat in de woning een groote wanorde aantrof. Uit de verhoeren van buren en van de dienstbode van den bewoner bleek spoedig, dat hier een zonderling had ge- xmd. Hoewel er een onbeschrijfelijke wanor de was, wees niets er op, dat er een ge- vecht was geweest. Dat het niet om geld te doen zou zijn geweest, bleek uit het feit, dat op verscheidene plaatsen m de kamers geld werd gevonden, o.a. gouden tientjes. De correspondentie heeft evenmin eenige aanwijzing opgeleverd, omdat het een vol komen neutrale zakenoorrespondentie was. De omstandigheid, dat de heer S. zoo langen tijd van huis scheen, was zijn bu ren wel opgevallen, dooh dit kwam hun niet verdacht voor, omdat zij wisten, 3at hij meermalen wekenlang van huis bleef. De dienstbode verklaarde, dat de heer S. wel meer plotseling wegging, én hij zei dan gewoonlijk, dat ze maar een» langs moest komen om te kijken, of hij weer thuis was. Zoo was het ook mi weer gegaan. Onge veer twee maanden geleden had meneer gezegd, dat hij wegging en ze had ver scheiden keeren aan de woning gebeld,' doch had geen gehoor gekregen. Dat men den heer S. in den kelder heeft getroffen, is op zichzelf nog geenszins verdacht, omdat hij daar wel ging slapen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat hij een ongeluk heeft gehad. De schouwing, die de politie-arts heeft verricht, deed vermoeden, dat een wond aan het voorhoofd tusschen de oogen was toegebracht. Wellicht zal de sectie een nader licht in deze zaak werpen. OP HAAR ZWAGER GESCHOTEN. Drama te Kerkrade Te Kerkrade beeft Vrijdag vrouw V. drie revolverschoten gelost op haar zwa ger W. V. De schietpartij, die in verband schijnt te staan met een liefdesgeschiede nis, gebeurde omstreeks vier uur ten huize van de moeder van vrouw V. Haar zwager was van zijn werk op een der staatsmijnen thuisgekomea, toen even na zijn thuiskomst vrouw V. binnenkwam. Er ontstond een woordenwisseling, waar bij de vrouw onverwacht een revolver trok en de schoten loste. Een der kogels drong het slachtoffer in den rechter schouder, waardoor hij niet levensgevaar lijk gewond werd. Vrouw V. is gearres teerd. Een arts verleende de eerste hulp en heeft den gewonde naar het ziekenhuis laten overbrengen. Het stoffelijk overschot van den waar nemer Pet zal op 8 Juli uit het centraal burgerlijk ziekenhuis te Soerabaja met militaire eer worden begraven. SLACHTOFFERS VAN ONAFHANKE LIJKHEIDSDAG. Aantal gewonden loopt in de duizenden. Het aantal dooden tengevolge van on gelukken op Onafhankelijkheidsdag in de Ver. Staten is gestegen tot bijna 200, ter wijl eenige duizenden personen werden gewond. Het aantal personen, dat om het leven is gekomen door ongelukken met vuurwerk is slechts gering, vergeleken met het aantal, dat door verkeersongeluk ken is omgekomen. Te New York werden 30 personen gewond, doordat een stoom boot te hard tegen den steiger botste. Te Sant Louis is brand uitgebroken in een pakhuis aan den oever van de Missis sippi, nabij de groote Mae-Hinley Brug, Waardoor bet westelijk bruggenhoofd in ge vaar werd gebracht. DE VERONGELUKTE „MAXIM GORKI 16 andere vliegtuigen. Het door de Russische arbeiders in het leven geroepen fonds, waarin vrijwillige bijdragen kunnen worden gestort voor "den bouw van reuzenvliegtuigen, ter vervan ging van de verongelukte „Maxim Gorki" is thans reeds gestegen tot een bedrag van meer dan 8 millioen roebel. De raad van volkscommissarissen heeft overeenkomstig den wensch van de arbei ders beslöten, om in plaats van de Maxim Gorki zestien vliegtuigen van dezelfde reusachtrge afmetingen én constructie te bouwen, waaraan de volgende namen zul len worden gegeven: Lenin, Stalin, Gorki, Kalinin, Molote, Worosjilof, Ordzjoniki- dre, Kaganowitsj, Kosior, Tsjoebar, Mi- kojan, Anrejef, Kirof Froun, Dsjerjinski en Koebisjef. VLIEGTUIG BIJ BERLIJN NEERGE STORT. Zeven dooden. Vrijdag tegen half twaalf is een ernstig vliegongeluk gebeurd boven Britz bij Ber lijn. Het vliegtuig, dat regelmatig voor de firma Siemensz vliegt, is door nog onop gehelderde oorzaak, een kwartier na den start gevallen en op' een huis terecht ge komen. De piloot en vijf inzittenden wer den gedood. Bovendien werden van de be woners van het huis twee personen ge dood en kregen verscheidene anderen ern stige brandwonden. Het huis brandde ge- •el uit. Het vliegtuig, dat op geringe hoogte bo ven Britz vloog, werd plotseling door een bui overvallen. Het begon te schomme len, stortte omlaag en viel met volle kracht op den achtergevel van een vijf verdiepm- gen hoog perceel. Daa rbij ontplofte de ben zinetank waardoor alle woningen in ge noemd perceel en in de belendende hmzon gedeeltleijk zwaar, beschadigd werden. Brandweer en geneeskundige hulp wa ren spoedig ter plaatse. Met behulp van mechanische ladders en springzeilen wtót men de bewoners van de panden te red den. De brand was binnen een nur ge- bluscht. beschuldiging dat zij op 15 Mei j 1. op een villa tèrre'o der N.V. Centrale Suiker Mij te Gorinchem seringen hadden gestolen. Alle verdachten bekenden. Verd. S. was reeds eerder veroordeeld. De opzichter H. van Hees had de toegetakelde boomen aangetroffen. V. en S. hadden de takken afgesneden en B. had ze in een mand meegenomen: het waren wel 200 takken. De officier van justitie eischto voor Y« en B. f 10 boete subs. 10 dagen hechte nis en voor S. veertien dagen gevangenis. Uitspraak voor allen conform. Gesloten deuren. Met gesloten deuren werd behandeld de zaak tegen J. v. D. en mej. D. V., beiden wonende te Leerdam en verdacht va» openbare schennis der eerbaarheid. „GLAZENWASSCHERS" BESTELEN JUWELIERSZAAK. Een brutale inbraak Vrijdagmiddag is een ongemeen brutale diefstal gepleegd in een drukke Parijsche winkelstraat tusschen de Opera en de Beurs. Drie zoogen. glazenwasschers wa ren tijdens lunch-tijd bezig de ruiten te lappen van een juwelierszaak. Terwijl twee hunner heel kalm hun werk deden wist de derde, onder dekking van een groote plank, die zij hadden meegebracht in den winkel te komen en voor ongeveer 300.000 francs aan edelsteenen en broches te stelen. Het drietal ging vervolgens dood kalm naar een naburig café een glaasje bier drinken. Hun gereedschap lieten zij achter en sindsdien zijn zij spoorloos ver dwenen. Pas toen de eigenaar van de zaak na de lunch in zijn winkel terug keerde, werd de inbraak bemerkt Men heeft geen spoor van de daders gevonden. "Wel hebben zij vele vingeraf drukken op de winkelruit achtergelaten. MARINEVLIEGTUIG VERONGE LUKT. Bestuurder gersd; waarnemer ge dood. .Zaterdagmorgen is bij Soerabaja. het marine-vliegtuig V 9 in het Oostervaar- water neergestort Een ander vliegtuig daalde in de nabijheid op het water en de bestuurder van de V 9, luitenant ter zee 2de klasse J van de Wateren, kon wor den overgenomen Hij bleek gewond werd overgebracht naar het marine-vlieg kamp Morokrembangan. Hr. .Ms flotillevaartuig Soemha voer Hit en borg bet wrak van de V 9, waarin het aanstonds overledeö slachtoffer, de officier der marine-resrve, L. Pet, be kneld «at. Luitenant ter zeer Van de Wateren, kon nog niet over de oorzaak worden ?ehoord hoewel Mijn toestond ai ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DORDRECHT. (Zitting van Politierechter Vrijdag 5 Juli) Beleediging. Mej. G. M., geb. V„ wonende te Gies- sen-Nieuwkerk, had naar de dagvaar ding luidde op 30 Mei D. Verheul on zedelijke dingen verweten. De verdachte zeide dat de getuige haar had beleedigd. Getuige J. Post ha de ruzie meegemaakt en had juffrouw M. hooren schelden. Eisch f 3 boete subs. 3 dagen hechte nis; uitspraak conform. Huisvredebreuk. G. V., timmerman, wonende te Har- dinxveld, had op 25 Mei geweigerd hel lokaal der gemeentesecretarie te verlaten, toen hem dit door den gemeente-secre'aris den heer K. den Boer, bevolen werd. Verd. zeide dat de heer De Boer hem *voor strooper had uitgemaakt. De getuige décharge P. H. de Ke:zor, was bij Y de kamer geweest; ook hij zeide, dat de heer B gescholden had. Eisch f 7 boete subs. 7 da^en hechte nis, uitspraak conform. Verzet J M de 0 koopman, wonende te Gou driaan,' had zich op 24 Mei verzet toen de veldwachter» maj. H. Weertman en E. Vos hem wegens oplichting van steun wilden aanhouden. Majoor Weertman vertelde hoe de ver dachte zich aan een hek had v^1^" klampt en steeds gerukt had. Getuige noemde het een ernstig verzet. Verdachte was niet veroordeeld „Ik ben erg gauw zenuwachtig," zeide de verdachte Eisch f 25 boete subs 2o dagen hfecb- tenis; uitspraak f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Liefhebbers van bloemen, N V., landarbeider te Arkel en A. B. bakkersknecht, wonende te Gorinchem, -t egm de Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kort stondige ongesteldheid, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, JAN DE JONG Hzn. Weduwnaar van CORNELIA BAK, in den ouderdom van bijna 90 jaar. Uit aller naam: A DE JONG Jzn. Ouderkerk a.dIJssel6 Juli '35 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag tusschen 11—12 uur (z.t.). Vertrek van het sterfhuis half twaalf. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste, zorgzame Vader, Behuwd- en Groot vader Cornelis Hoogenboezem, Weduwnaar van Jacoba van Limborgh, in den ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam, A. HOOGENBOEZEM. Lekkerkerk, 8 Juli 1935. Opperduit 348. De teraardebestelling tol plaats hebben op Donderdag 11 fuli a.s. Vertrek van het sterfhuis 11 uur. Heden overleed, zacht en kalm, in den ouderdom van 86 jaar, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader Oud-Hoofd der School te Berkenwoude. Uit aller naam, F. H. DE VISSER. De Bilt, Kerkdwarslaan 1. 7 Juli '35. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdagmiddag 10 Juli, tusschen 12 en 1 uur te Berkenwoude. Verzoeke geen rouwbezoek en geen bloemen. die verzwakt zijn door koortsen, typhus, influenza of dergelijke ondermijnende ziekten, is de SANGU1NOSE het middel, dat het éérst de levensopgewektheid terugbrengt. voor wie het er op aankomt, de verloren krachten spoedig te heroverenwier eetlust moet worden opgewekt; die aan diepen en verkwikkenden slaap behoefte hebben: CANnI.1Nn,F het middel dat u snel en zekerdaaraan helpt is DE SANOU1NOSE. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Bij alle Apothekers en Drogisten. SANGUINOSE kost per flac. f 2.-, per 6 fl. f 11.-, 12 fl. I 21-. Omzetbelasting inbegrepen. VAN DAM Co. - De Riemerstraat 2c/4 - Den Haag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT.g DAMES en HEEREN I Waarom komen er «oov.lan bij mij? Omdat all.rwn^ht zich vestiet op 'ta»bl«d, waar wy ons op bewegen! De ekch van den^tnd varplicht U daartoe! Daar wij alles ineens direct grootst. têve*Mi" W daarom «ót ml|, fud... adra. op dit R.biad Mevrouw AUBERTTI Dlrksmitstraat 26 (alleen Bovenhuis) te Rotterdam nabil Voomarkt. zijstraat van de JonkerfranMtraat (richtingCroos- rtkl Sodort 19*4 't meent vartrouwd adres van alle H=«h. S&em Patent Uenee8nl^d®l®a' '"V: °r0,l« J,:,rnabrl.fT„ l nde„(Po.ue„l er bi,) 25 cent per advertentie van 6 regels (bij boormtbetatmgj.Elke regel moer 5 cent Uitsluitend worden opgenomen advertentien met dienst Aanbiedingen, vraag en aanbod van 2e bands goederen, gevonden en verloren zaken. Worden in elk nummer geplaatst. JONGEN, 17 jaar, zoekt reisgenoot voor Fietstocht België in Aug. Jeugdherbergen Brieven, onder No. 5520, aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP: EEN MOTORRIJWIEL, merk „Gitlrt"; gehwl opnieuw ge reviseerd; tegen elk aannemelijk bod. Adres: G, T. HOtTWELING, D 292, Kinderdijk- GEVRAAGD (spoed!): Oude Meisjes- en Dames rijwielen. P. I. NOOMEN Beiersohe G lOi Stolwijk. Ongeveer 8000 p®nd TE KOOP: goed aan de hoop; en een flinke HON DENKAR. bij A. HOUWEUNG, Wiilige-Lattgerak.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2