NIEUWS IN PLAATJES Telegrammen DE HOLLANDSCHE KAPERS. Binnenland Onze landsverdediging. Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws Marktberichten MAANDAG 8 JULI HW.| GEEN SAMENWERKING TUSSCHEN S.D.A.P. en C.P.H. Nog eens dik onderstreept AMSTERDAM, 8 Juli. In de vergade ring van het hoofdbestuur der S.D.A.P. werd met vreugde kennis genomen van de overwinningen bij de raadsverkiezing:. Hierbij nam het partijbestuur eveneens kennis van het feit, dat in enkele ge meenten de communisten aan de sociaal democratische gemeenteraadsfracties en partijorganisaties samenwerking hebben voorgesteld, o.a. om te komen tot bezet ting van wethoudersplaatsen Het partij bestuur acht de tegenstelling tusschen de S.D.A.P. als grondstuk voor de democra tie eenerzijds en de communisten als aan hangers van de Moskousche dictatuur gedachte, anderzijds een principieel be letsel tot samenwerking. Het partijbe stuur herinnert eraan, dat op het laatst gehouden congres duidelijk is bewezen, dat de S.D.A.P. tot geenerlei samenwer king met de communisten bereid is. Het partijbestuur verklaarde eenstemmig, dat op voorstellen der communisten niet kan worden ingegaan en dat ook onderhande lingen daarover uitgesloten zijn. MOTOR-ONGEVAL. Drie gewonden. ALKMAAR, 8 JuR. Onder dezer gemeen te reed een motorrijwiel met zijspan tegen den voorgevel van een huis. De berijder, een duo-passagier en de dame in 't zij span. werden gewond. De bestuurder, de heer P. Bos, uit Velzen, heeft een hersen schudding bekomen, terwijl de duo-paa- sagier, de heer K. van Essen, nit Bloe- mendaal, en mej. C. Begman, nit Haar lem, ernstig© vleesöhwonden Ihebben ge kregen. Alle drie zijn opgenomen in hel centraal ziekenhuis te Alkmaar. DOODELIJK ONGEVAL Door auto aangereden. SCHAGEN, 8 Juli. Vanmorgen vroeg is de ongeveer 50-jarige J. Rapen, die op zijn rijwiel terugkeerde van werkzaam he den aan den rijksweg Den Helder-^Alk- maar. onder deze gemeente door een hem achterop komende auto uit de richting Den Helder gegrepen en vrijwel op slag gpdood. Vermoedelijk heeft R., doordat hij een emmertje aan het stuur van de fiets bad, geen richting kunnen houden. Het rijwiel werd geheel vernield, de voorruit van de auto werd verbrijzeld. VORSTEN BIJ VORSTEN OP BEZOEK. BRUSSEL, 8 Juli. Voor de eerste maal hebben koning Leopold en koningin Astrid van België gisteren een bezpek gebracht aan de keizerlijke bannelingen van het huis Habsburg, ex-keizerin Zita en aarts hertog Otto op hun verblijf het kasteel Steenockerveen Men ziet hierin een aan duiding van de veranderde positie der familie Habsburg in verband met de ge beurtenissen in Oostenrijk en Hongarije. OEVIEZENSMOKKELAARS GEARRES TEERD. O.a. een Nederlandsch gezin. KREFELD, 8 Juli. In de laatste dagen hebben beambten van het douanekantoor bij Bracht en Kaldenkirchen, nabij de Nederlandsche grens, weer verscheidene personen gearresteerd, wegens het over treden van de deviezenverordeningen. O.a. is gearresteerd een Nederlandsch gezin en korten tijd later een Spanjaard. Bij het smokkelen van deviezen bij de Witte Teel. een beruchte smokkelhoek, in het grensbosrh, is een pater gearresteerd d e Nederlandsche deviezen over de grens wil de smokkelen. „REPUBLIEK OF MONARCHIE" IN GRIEKENLAND. De volksstemming uitgesteld üiHENE, 8 Juli. In de jongste kabi netezitting is geen overeenstemming be reikt over de voorstellen inzake de volks stemming over de kwestie van het voort bestaan der republiek of het herstel der monarchie De volksstemming zaJ thans waarschijnlijk worden uitgesteld tot 15 November, wat als een ernstige slag voor de monarchisten wordt beschouwd. Hoe zal de stemming uitvallen? ATHENE, 8 Juli. Majoor Kotzias zal binnenkort naar Londen gaan voor een bespreking met den vroegeren koning van Griekenland George, wen hij de bijzon derheden zal meedeelen aangaande het plebisciet dat zal worden gehouden met het oog op een eventueele restaura')©. Twee leden* van het kabinet hebben Za terdag in de nationale vergadering de mo narchie gesteund, terwijl de minister voor openbaar welzijn heeft verzekerd, dat de meerderheid der bevolking voor de repu- Htek Ontkend werd. dat president Zai- mta voornemens zon zijn, af te treden. HET ITALIAANSCH ABESSINISCH CONFLICT. De oorlog nadert ADDftS ABEBA. 8 Juli. De keizer van Afceeeinü heeft als antwoord op de rede- I weening, Me Moseohni te Salerno heeft gehouden een nieuwe oproep gericht tot het Abessinische volk om de wapens op te nemen, teneinde voorbereid te zijn op alle eventualiteiten. Het resultaat is een nieuwe toevloed van strijdbare mannen uit de binnenlanden, die zich scharen on der de leiding der Belgische en Zweed- sche officieren, die als instructeurs van het Abessinische leger hun de beginselen zullen trachten bij te brengen van de mo derne oorlogvoering. Ondanks de aanzegging van den Ame rikaanse hen zaakgelastigde aan de Ame- rikaansche burgers in Abessinië om het Iftnd te verlaten, hebben meer dan 100 Amerikaansche missonarissen reeds ver klaard dat zij hieraan geen gevolg zullen géven. HET ITALIAANSCH-ABESSINISCH CONFLICT. Ean biddag voor Abossinii NEW YORK, 8 Juli. Een comité van pifedikanten, o.w. vele negers, heeft be slaten op 18 Augustus een biddag te hou den voor Abessinië om voor dat land te bidden, als protest tegen Italië's bedoelin gen om dit land te onderwérpen. RELIGIEUZE SPANNING IN VOOR-INDIE. Pantserwagens en milttairon BIRMA, 8 Juli. Naar aanleiding van een voorstel om 'n moskee af te breken, is een groote spanning ontstaan tusschen Sikhs en Mohammedanen te Lahore waar pantserwagens door de straten rijden en politie en militairen patrouilleeren. De fi lialen der banken sturen de belangrijke documenten naar de hoofdkantoren. De gouverneur van Poenjab voert met depu taties van Sikhs en Mohammedanen be sprekingen welke een strikt geheim ka rakter dragen. Economische voorbereiding. Verschenen is het verslag van de staats commissie, ingesteld bij K. B. van 12 December 1919 (Legercommissie), betref fende! de economische en industrieele voor bereiding der verdediging. In het kort samengevat, komen de conclusies der commissie op het volgende neer: 1. De instelling van een uitgebreid, al gemeen centraal orgaan, jn den geest als in verscheidene rijken geschiedt, is voor- loopig voor Nederland niet gewenscht: 2. HeVbureel „voorziening behoeften in oorlogstijd" kam in den bestaanden vorm de oplossing voor een goede voorbereiding van de economische en industrieele ver dediging niet geven; 3. Het verdient de voorkeur te beginnen met een instelling van bescheiden omvang die rechtstreeks werkzaam zal moeten zijn onder den ministrojvan Defensie; 4. D© onder 3 bedoeld!® instelling, waar van samenstelling en werkwijze geleidelijk aan de Tihnd der ervaring definitef gere geld zullen moeten worden, zoeke mede werking bij andere departementen en de industrieele en handelswereld; 5. Registratie van de voor de oorlogs industrie in den ruimsten zin in aanmer king komende bedrijven en het daarbij werkzame personeel en van de op ver schillend gebied aanwezige voorwaarden, is noodzakelijk. 6 Het is noodig een overzicht samen te stellen van de gedurende de mobilisatie periode 1914-1918 op verschillend gebied opgedane ervaringen. 7. Er behoort te worden vastgesteld, wat bij eën mobilisatie of in sommige oor- logsgevallen gedurende een zekere perio de voor weermacht en burgerbevolking noodig zal zijn. 8. Het ie noodig te onderzoeken in hoe verre de wettelijke bepalingen betrekking hebbende op den overgang van den vre- des- naar den oorlogstoestand, behooren te worden gewijzigd of aangevuld, dan wel nieuwe wettelijke bepalingen in het leven behooren te worden geroepen. 9. Maatregelen zullen moeten worden genomen, opdat de gewone dienstplichti gen, die werkelijk onmisbaar zijn te ach ten in bedrijven en ondernemingen in ge val van mobilisatie, voor zooveel mogelijk van opkomst worden vrijgesteld, bij wel ke vrijstelling de strengste beperking moet worden in acht genomen. 10. Het is rfAwenscht zoo spoedig mo- Hijk een regeling te treffen voor het ge bruik van de buitengewone dienstplichti gen en voor den burgerlijken dienstplicht. Omtrent dit laatste punt in het bijzon der is een toelichting gewenscht Buitengewone dienstplichtig*! en burgerlijke dienstplicht. De commiseie heeft hier bet oog op het voor ons land zeer urgente vraagstuk der buitengewone dienstplichtigen. waarbij zich aansluit dat van den burgerlijken dienst plicht Aannemende, dat. over &g. „buitenge wone dienstplichtigen" in oorlogstijd, het zij al dan met aa een korte militaire op leiding, in ruime mate zal kunnen worden beschikt, waarvoor in vredestijd registree- ren van de verechfllende daartoe behoo- rende categorieën een onafwijsbare voor waarde is, zal een wettelijke regeling naar den geest van hét in 1918 do*» de regee ring aanhangig gemaakte, doch niet in behandeling genomen zijnde wetsontwerp op den burgerlijken dienstplicht bevorde ren, dat alle mannen boven den militairen dienstplichtigen leeftijd, de militair opge schikt verklaarden can voor zooveel moge lijk ook de vrouwen, in dienst van de economische en industrieele voorberei ding der verdediging zullen kunnen wor den gesteld. Vrouwenarbeid zal zich daarbij niet slechts bepalen tot het verrichten van diensten in het hart des lands, doch zich ook wel degelijk tot in het etappengebied en zoo noodig zelfs tot in het achter de fronten gelegen gedeelte van het opera tiegebied kunnen uitstrekken. Een goede oplossfng van de beide bo venvermelde vraagstukken acht de com missie onmisbaar voor een degelijke mo- bilisati evoorbereid ing. BURGEMEESTER H. VLUG. Groot-Ammers. De nieuw benoemde bur gemeester, de heer H Vlug, bracht Zater dagmiddag, vergezeld van zijne echtge- noote, een bezoek aan deze gemeente en maakte op het raadhuis kennis met de raadsleden, den gemeente- en den rijks veldwachter Aan hetgeen wij reeds in ons vorig nummer omtrent den heer Vlug hebben medegedeeld, kunnen wij omtrent diens werkzaamheden in zijn tegenwoordige ge meente nog het volgende toevoegen: De heer Vlug, die, zooals gemeld, sinds H. VLÜO. Sept. 1919 ter secretarie te Hilversum werkzaam is, stelde zich in Maart 1924 op verzoek beschikbaar voor de functie- van administrateur der woningstichting „Patrimonium*', welke thans 385 woningen beheert. Hij was belast met de dageiijk- sche leiding en wist belangrijke sanee- ringsmaatregelen tot stand te brengen Se dert 1925 belastte hij z'ch voorts, even eens op verzoek, met de administratie dpr scholen van het christelijk instituut „Groen van Prinsterer". Ter secretarie was de heer Vlug werk zaam aan verschillende afdeelingen; de j laatste jaren als commies aan de afdee- ling Algemeene Zaken en chef van het bureau registrateur en archief Sedert 1923 is hij als raadsstenograaf mede be laft niet het off teieele raadsverslag, ter wijl hij in 1934 door den raad ook werd benoemd tot ambtenaar Tan den burger lijken stand In het Weekblad voor Ge meentebelangen. het weekblad van den Ned. Bond sui Gemeente-ambtenaren enz. verschenen eenige artikelen van de hand van den heer Vlug. Ameide. De kapper B. R.. die Donder- «agavond zijn wagon zou afhalen onder Vreeswijk," had even een rijwiel geleend. Er Was ook voor licht gezorgd, maar aan gezien er geen plaatje op de fiets aanwe zig was, werd R. op den straatweg te Vianen door een rijksveldwachter be keurd. Giessendam. Te Hülegersberg slaagde voor het M.U.L.O. examen diploma A, N. d. Giessen, van hier. Giessen-Nieuwkerk. Voor het M.U.L.O.- examen diploma A slaagde te Hillegers- berg A. Kamphuis van hier. Groot-Ammers. De leerlingen der o.l. school zullen Donderdag, onder leiding van het onderwijzend personeel een uit stapje per autobus van de Reederij op de Lek maken naar Arnhem en omstreken. Melkprijsverhooging. Hei- en Boeicop. De consumptiemelk is hier met een cent de liter verhoogd en bedraagt thans voor volle melk 7 cent de liter. SIiedrecht. Aan de Chr. Normaalschool te Zetten slaagde mej. D. Kooyman voor het examen nuttige handwerken. WAARSCHUWING. De commissaris van politie te Gronin gen geeft ieder in overweging, alvorens in relatie te treden met de „Nebomes" (Ne derlandsche Bouw- en Meubelspaarkas) te Maastricht, bij hem, commissaris van po litie, inlichtingen in te winnen. FELLE BRAND TE LONDEN. Drie slachtoffers. Te Londen heeft een geweldige brand Zondag aan drie brandweerlieden het le ven gekost en een zakkeniabriek mot ma gazijnen, gelegen aan de Theems, in liet Eastend van de stad nagenoeg geheel vernield. Ondanks het feit, dat meer dan twee honderd brandweermannen met bijna honderd slangen den strijd teg,m de vuur zee aanbonden, s aagde men er ntet in de vlammen te etuiten. Het g»'heele complex werd in de asch gelegd Alleen de muien aan de voorzijde van de gebouwen bleven ntact. HUWELIJK VAN EX-KONING GEORGE ONTBONDEN. Zaterdag heeft Voor de rechtbank .te Boekarest het echtscheidingsproces ge diend. hetwelk ex-koningin Elisabeth van Griekenland tegen haar man. ex-koni.-^:- George, aanhangig had gemaakt. De rech'bank heeft den elsch van exr koningin Elisabeth toegewezen en der halve het huwelijk door echtscheiding ontbonden verklaard. Krachtens het statuut van het konin klijk huis van Roemenië kan de ex-koning van Griekenland binnen een termijn van vijf dagen tegen het echtscheidingsvonnis in hooger beroep komen. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen vaa. 8 Juli MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. OITDEWATER, 8 Juli. Kaasmarkt van heden. Aanvoer 101 partijen, tezamen 4545 stuks, wegende 22725 KG. Prijzen; met rijksmerk le soort f 14—16, idem 2e soort f 1213. Handel matig. UTRECHT, 5 Juli. Kaasmarkt. Aange voerd 126 wagens met 42.300 K G. Prijs: rijksiperk le kwal. f 14—15, idem 2e kw. f 11—13, zwaardere tot f 16, alles per 50 K G. Handel matig. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 8 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 323 vette koeion, waarvan de prijzen waren: le kwal. 54 De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigan dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste^ lijke wind; haJf bewolkt; droog weer. iets) warmer overdag. Waterstand: Schoonhoven hoog water 11.20 uur, 1.20 MV Vreeswijk hoog water 12.05 uur, 1.59 M,' Keulen stand 2.95 M., was 0.09 M- Maastricht 6 Juli 40.91 M., val 0.19 MJ Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 67 graden Fahrenheit 3 Maandag 8 Juli: Op 0.17, ondod 10.47. Volle Maan Dinsdag 16 Jun) J 58, 2e kwal. 42—52, 3e kwal. 30—38 peq K.G.- slachtgewicht; 15 stieren 32—37 pen K.G. slachtgewicht; 105 melk- en kalf-J koeien f 120—160 per stuk; 262 vette kaïn' veren. 2e kwal. 32—40, 3e kwal. 24—301 per K.G. le-.emlgewioht; 167 nuchtere kal-f veren f 2.506 per stuk; 83 schapen ep lammeren, schapen f lös-n per stukj lammeren f 8—11 per stuk, 479 varkens; \leesdivarkens, wegende van 90110 K Gt 41—42, zware varkens 38—39, vette var-, kens 3738 per K.G. slachtgewicht; A paarden f 60—100 per stuk. GORINCHEM, 8 Juli. Aanvoer: 49 run-| dei en, 3 kalveren, 3 varkens. 108 land-i \arkens, 206 biggen. Prijzen: zware kaif-i koeten f 150—190, melkkoeien f 120— f 140; kalfvaarzen f 110—140. guiste) vaarzen f 70110; nuchtere fokkal veren f 8—12 voor export f 24. dracht, var kens f 3070, natte zeugen f 25—40j overloopers f 12—22, biggen f 10—16. Handel matig. ROTTERDAM, 8 Juli. Veemarkt. Aan voer in totaal 1963 stuks, waarvan 551 vette runderen, 404 vette kalveren, 410 sc hapert en lanfmeréri, 593 varkens, 5 nuch tere kalveren. Prijzpn per K G Vette koeien le kwaL tot 50, 2e kwal. tot 46. 3e kwal. 30—35; vette kalveren tot 70, 2e kwal. tot 60, 3e kwal. 3545: varkens (levend gewioht) le kwaL 34. 2e kwal. 33, 3e kwal 32: ex-i port varkens le kw. 35, 2e kw. 31, 3e 28,i lemmeren le kw. 36, 2e kw. 3: 3e kwal.) 28. Prijzen per stuk: Schapen le kWaL tot f 15. 2e kwal. tot f 11. 3e kwal. tot f 8; lammeren "le kwal. tot f 10, 2e kwal. tot\ f 8. 3e kwal. tot f 6. Ovei zicht: -Vette koeieen en ossen aan-i voer ruimer, handel willig, prijzen stijver;) vette kalveren aanvoer groot, handel ieta vlugger, prijzen hooger: schapen en lam meren aanvoer zeer ruim, handel traag, prijzen onveranderd: varkens aanvoert ru>m, handel lui, prijzen van vorige week moeilijk te handhaven. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM, 8 Juli. Aardappelen. Geldersche Ronde f 8—9 per 100 K.G.,-' Westlandsche nieuwe f 78. Westlandsche1 kleine f 6 508, Westlandsche ronde nieu-t we f 7.50—9. Blauwpitters f 10—11, Mal ta s Spring f 1011. Met redelijken aan voer, kalme vraag. 217. „Tom gaat schieten!" riep Bart. Terwijl hij dit zei. weerklonk er een luide slag en het volgend oogenblik was de voorsteven van de cano doorboord Er zat voor de Indienen nieta anders op, dan overhaast uit de zinkende cano te klauteren. 218. De andere cano gaf nu de jacht op en kwam de zwemmende Indianen te hulp. Intusschen was de boot langszij de „Zee wolf* gekompn. Nu het gevaar voorbij was. klauterde kapitein De Wit hnantigde ladder op, gevolgd door Bar*. De Ned. Bond voor Reddingwezen en E. H. B. O. „Het Oranje Kruis", heeft Za terdag te Scheveningen een algemeene vergadering gehouden. De N.. en Z.-H. Redding-Mij. gaf een demonstratie bij de Pier. De „Neeltje Jacoba" langs de kust «Mum "Hl*? 5*|» De President der Fransche Republiek, Albert Lebrun, heeft de eerste steen gelegd voor de gebouwen der groote tentoonstel ling, welke in 1937 te Parijs zal worden gehouden. Gisterenmiddag zijn in het Stadion te Amsterdam de Neder landsche Kampioenschappen Wielrennen verreden. Zooals algemeen verwacht werd, won de bekende Zesdagenrenner. Jan Pijnenburg, den inhaalwedstrijd. De voorzitter der N. W. U. helpt den renner bij het aantrekken van zijn kampioens-shirt. De Italiaan Melomi is te Scheveningen aangekomen met zeven struisvogels. Het publiek kan nu met deze uitheemsche wagentjes een ritje op de boulevard maken. Men ziet den eersten liefhebber Zaterdagmiddag heeft te Rotterdam een hevige brand gewoed in de kantoren en pakhuizen van de firma B. van der Sluys aan de Leuvehaven. De brandweer, welkè ook gebruik maakte van de „waterkanonnen", bestrijdt met man en macht het vuur Naar aanleiding van de Jubileumfeesten in Engeland, heeft de Engelsche luchtftiacht een parade gehouden op het vlieg veld MildTb*", Koging George heeft bij deze gelegenheid de vliegtuigen geïnspecteerd. Onze foto toont de Koning in gaegrek met dep commandant van het vliegcorps. Voor de Olympiade te Berlijn heeft Japan alle hoop gevestigd op den 31-jarigen Ryutoku Yoshioka. Deze sprinter heeft op 15 Juni j.» de 100 M, met 10.3 sec, 't wereldrecord geëvenaard

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4