P EE> Gemeenteraden. Wat geeft de Radio. |~Lpop der bevolking^] Burgerlijke Stand 2000 ongeschikth MAANDAG JULI real 8 ACHT een antwoordt bevesti- de heer de Jong Totaal der de J. G naar rinchem, Gasthuisstraat, 59. en uit en uit Ne. 6528 NIH Horst en Gramofoon; 12.15 12.45—145 Concert berg en Verschünt Maandi •n Vrynag. Prijs bi ling: voor Schoor maanden f 1.25; i Met verxekermg 1 Zwemvereenl Arkel. In de zaal terdagavond zwemlif ring gehouden ondi den heer B. Schreu oprichting van een dit doel was de zaal gesteld. Na opening der volgde een besp taat. dat een vereei Het bestuur besta Schreuder, M. J. V( Kooy en H. van Eli gebouwtje aan „De kleedkamertjes en d aan don heer G. va plan had gemaakt. I niet vastgesteld, do< lijk worden gehoudi den het gebouw re openen en aan bur; verzoeken een openi Bergambacht. Op ionijnenvereeniging den de volgende be Voedsters met jonge: PI. van Buren; le r T. de Klerk; le pr. 2e pr. VI. Reus gee pr. poolen wit H. C Nokten met jonge and tan H G. Bran 13 weken: 2e pr. n P. Stout, le pr. Fr D. Blanken Wz.; blauw, Gebr. Kleijn. weken: le pr. met Buren; 2e pr. id. g id. geel; Jac. van I klijk besluit, waart, school te Kinderdijk Juli wordt opgeheven. Huizen. 3015 M K.R.O. 8—0.15 Concert; 10—10.30 Gramofoon; 10.80—11 Muziek- nitzending voor fabrieken; 1111.30 Gra mofoon; 11.3012 Godsdienstig halfuur tje door Pastoor L. H. Perquin; 12.15 12.30 Gramofoon, 12.30—1 Concert door de K.R.O.-Boys; 11.20 Gramofoon; 1.20 2 Concert door de K.R.O.-Boys; 23 Vrouwenuurtje; 34 Gramofoon; 4.155 Concert door het K.R.O.-Orkest; 5—5.15 Gramofoon; 5.155.45 Concert door het KJR.O.-Orkest; 5.456 Gramofoon; 6 6.40 Concert door het K.R.O.-Orkest; 6.40 —7 Zwem cursus (5e lee) door S. P. J Borsten; 7.15—7.35 „Practieche Reclas- eeering", door J. W. M. Pasdeioup; 735 7.50 Gramofoon; 7.50—8 „De *4. Lus- trumbondsdag van de Katholieke Jonge Middenstands Vereenigingen” door A. H. J. Lohman; 8—3.05 Nieuwsberichten; 8.05 9.25 Opvoering van een groote Schlager- revue; 9.259.40 Internationale Sportre- vue door Passepartout; 9.4010 Gramo foon; 1010.30 Concert door José Rosen- ABONNE’S, die do Achterweg f 480; schenweg f 200; f 40; i f 742.—. B. en W. stellen voor, de eerste 8 wo ningen van het blok aan den Achterweg, voor f 240, dit jaar te laten schilderen en de andere acht op de begroeting 1936 te brengen. De heer Diepenhorst wil de voor dit jaar in rekening komende acht wo ningen voor de helft, dus f 120 laten op knappen, door alleen het hoognoodige er aan te laten doen. Weth. De Kruik wijst erop, dat men daaraan niet beginnen kan. Als men iets aanpakt, moet men het ineens goed doen. Men kan niet de deuren verven en de pos ten zoo laten enz. De meening van deü heer Den Boer is, dat nu vooral de gemeente-eigendom men goed in orde moeten zijn. Dat is in het voordeel van de gemeente. Daarom is het verkeerd, op een dubbeltje of op een gulden of een jijksdaalder te kijken, nu de gemeente óen concurrent is van het particuliere bedrijf. De pot is er goed voor, het rijk stelt er prijs op, dat de wo ningen in orde zijn. Spr. stelt voor, den opzichter de woningen te laten nagaan; dan kan hij daarna een bestek maken en heeft men aan het eind van het jaar een complex gemeente-woningen, die in orde zijn. Als men op het standpunt gaat staan „Het brengt weinig op”, dan zou de zui nigheid de wijsheid bedriegen. De heer Diepenhorst heeft be doeld, dat wat no^ ni®t noodig ia, niet ge daan moest worden. De heer Van G n t wil het opschilde ren van de woningen aan den Achterweg overlaten aan den nieuwen raad. Weth. De Kruik stelt voor, de acht woningen aan de Achterweg te laten schil deren en de twaalf aan den Broeksche- weg. De rest wordt dan het volgend jaar gedaan. Het kan aan de opzichter wor den overgelaten, of die het noodig aoht, de woning aan den Zou wen dijk op te knappen. Dit voorstel wordt z.h.st aangenomen. Voorts wordt besloten het werk in 8 per- oeelen aan te besteden. Daarna stellen B. en W voor, om voor het maken van en D gen, waarvan hij echter slechts f 1350, zijn maximum salaris mag behouden. Hij geen cent meer als er meer geld van erg •in bstannenbrug aan de Liessteeg f 59 voor rekening van de gemeente te nemen. De heer Diepenhorst vraagt of de eigenaar van de woning bij die brug ook in de kosten kan bijdragen. De voorzitter merkt op, dat Liessteeg een openbare weg is. De heer Diepenhorst is daar niet onderzoeken of *t f aan den polder schilderwerk aan femesnts- elgsndommsn. De raming is als volgt: 16 woningen 12 woningen Broek- 1 woning Zouwendijk 1 noodslachtplaats £22. In ons nummer vi wij een bericht gepub Veehouderij-Centrale, dat eenigen tijd gele kundige personen zi hadden begeven om I mogelijkheden bestoni met de Sovjet-Unie I lege van regeeringscc dit rechtstreeks nadat verschillende schenpersonen niet t geleid. Uit de rapj dat op dat oogenblik gelijkheid bestond v< brengen van nieuw met de Sovjet-Unie t ducten, welke onder wet 1933 vallen, Wat is eigenlijk 1 deze publicatie van Bij de eerste hescl slechts de strekking belanghebbenden te mogelijk optimistiscl vergeefsche kosten blijkt ec.hter, dat voo de Centrale een and Toen in October 11 de regeering voornei 150.000 drachtige va verwekte dat plan i veehouderskringen ei dien dreigenden nood zocht men om het l ren uitweg en zoo w veehouders op de mt naar Rusland te vei voerbaarheid van da zoeken, vaardigde h< her zijn secretaris, i stett, naar Moskou daar, naar hij zelf i telt, overleg met de ten. De besprekinge bevredigend verloop Russen gegadigden vee, fokvarkens en de heer Wolmerstet men, daar deze aa den van do Central dus af, dat een pri volgen en reisde wel terug, in de vleiend, werk althans een k om voor een deel v veestapel afzetgebied Iedereen zou vei autoriteiten minsfeni met dat vooruitzich geboden kans aangi niet het geval. Toen met den voorzitter •tel hebben, zijn in de gelegenheid gesteld om toch radio te hebben. Daarom verdient deze onderneming aanmoediging. Gezien het geringe aantal aansluitingen, stelt spr voor, met f 10 voor de eerste vijf jaar accoord te gaan. Aldus zh.st. besloten. De voorzitter deelt daarna nog mee, dat de vergunning vervalt als het bedrijf op 1 Juli niet in werking is ge steld. Deze termijn kan echter met zes maanden worden verlengd. De acte wordt, behoudens voornoemde wijziging, zooals zij is voorgelezen, z.h.st. vastgesteld. Vervolgens zet de voorzitter uit een dat Tienhoven het raadsbesluit be treffende het slachten van kalveren door slager Barten heeft ingetrokken en een besluit heeft genomen tot het verlagen der keurloonen. De wijzigingen in het keurloon aange bracht, zijn deze: graskalf f 1, nuchter half 25 cent, schaap 50 cent, geit 25 ct waarbij de voorzitter nog voorstelt, te voegen een speenvarken beneden het gewicht van 100 pond f 1. De vleeschkeu- ringsdienst is thans buitengewoon renda bel en men moet niet alleen naar het be lang van den heer Barten kijken, maar ook naar dat van de veehouders. Voorts is het van belang, dit punt af te werken; anders wordt ‘t te laat, voordat een des betreffend besluit is goedgekeurd. Inzake het salaris van den veearts deelt spreker mee, dat deze thans over zijn maaimum heenkomt; spr. stelt voor, om evenals dit in Tienhoven is geschied, deze zaak later nog eens te bezien Weth. De Kruik wijst erop, dat men in een vorige raadsvergadering had be sloten de zaak met den veearts te bespre ken. Spr. acht een vaste segeling met den veearts noodzakelijk, wil de zaak goed marcheeren. Men moet er ineens van af zijn, anders kan men iedere keer wel gaan veranderen. De voorzitter merkt op, dat de vee arts reeds meer dan f 2000 heeft ontvan gen, waarvan hij echter slechts f 1350, krijgt binnenkomt. Spr acht het aangaan een vast accoord met den veearts moeilijk. De heer v. d. Hek is ook voor het aan gaan van een vaste 'regeling met den vee arts. Dan is de gemeente verantwoord De heer Den Boer merkt op, dat God. Staten nooit iets zullen goedkeuren, dat den schijn van een tariefsverlaging heeft. Daarom moet men van den veearts gedaan zien te krijgen, dat hij d.e genoem de dieren voor het gewijzigde loon keurt inzake de opheffing der school, bij den Raad van State. Ingekomen was een verzoek van <L ouders der schoolgaande kinderen der le openbare school, om het schoolplein, dat, vooral bij nat weer, in ongunstige conditie verkeert, door betegeling, hetzij geheel of gedeeltelijk, in een bruikbaren toestand te brengen. Op voorstel van den voor- zitte r wordt besloten het adres terug te zenden naar B. «n W. voor nader onder zoek. Nog was ingekomen een adres vanmej. de weduwe A. van Rijn te Leiderdorp, tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Dorpslaan. Wordt goedgekeurd. De voorzitter deelt mee, dat den ▼origen avond was ingekomen een schrij ven van de muziekvereniging „Apollo”, houdende het verzoek een perceeltje grond aan de Dorpslaan in bruikleen af te staan, om daarop een muziektent te plaatsen, die de vereniging wil aanschaffen. De heer J. M. Stam vindt, dat de plaats te dicht bij de gereformeerde kerk en de consistorie is gelegen, waar haast eiken avond de eene of andere vergadering gehouden wordt. De heer J. Bongers zegt, dat het verzoek te laat is binnengekomen, zoodat de leden er niet behoorlijk kennis van hebben kunnen nemen. Hij stalt voor het verzoek aan te houden tot de volgende vergadering. Aldus wordt besloten. Een voorstel tot wijziging van de be groeiing van het burgerlijk armbestuur voor 1985, in dien zin, dat de subsidie met f 7000 wordt verhoogd, wordt goedge keurd. Eveneens wordt goedgekeurd een voor stel tot wijziging van de verordening voor de vergunningsrechten. De wijziging be staat hierin, dat het vergunningsrecht niet meer berekend zal worden naar den om vang, maar naar den omzet, doch niet lager zal mogen zijn, dan f 40. Bij de behandeling van dit punt, merkt de heer C. Stam op, dat gebleken is, dat in sommige gevallen de commissaris der koningin ongedaan kan maken, wat bij gemeente-verordening is bepaald, zooals het geven van tijdelijke vergunningen. Spr. zou gaarne willen weten, hoe dit juridisch in elkaar zit en verzoekt B. en W. zulks te onderzoeken. Daarna volgen eenige begrotingswijzi gingen, dienst 1934 en 1935. De voorzitter deelt vervolgens me de, dat voor de bestrating van de be bouwde kommen in de gemeente van het Werkfonds geen renteloos voor schot is (e verkrijgen, doch dat volgens den inspecteur voor werkverschaffing het werk wel kan worden uitgevoerd in werk verschaffing, zoodat er wel iets van kan komen. Wat betreft .het verbroeden van den Tiendweg, welk plan in de vorige ver gadering ter sprake is gebracht, merkt de voorzitter op, dat wegens de hooge kos ten, die geraamd worden op f 135000, het werk moeilijk uitvoerbaar is. De heer J. Bongers zegt, dat de op zet piet deugt. Hij vindt, dat Voor een vierde van het geraamde bedrag de Tiend weg ook in goede conditie gebracht kan worden. De voorzitter zou dit plan liever voorloopig laten rusten, en komt daarom met een ander plan voor den dag. Hij stelt voor, den Middelweg vanaf den Tiendweg tot aan de grens van Alblasserdam te verbreeden en te verharden, om zoodoen de een rechtstreeksche verbinding te ver krijgen met dep Rijksweg Rotterdam Eist, en het werk uit te voeren in werk verschaffing. Na een korte bespreking wordt op voorstel van den heer Bongers besloten een oommiwie te benoemen, die met B. en W. dé zaak nader onder de Nftuw-Lekkerland. Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag 28 Juni. Afwezig de heeren J. C. L. Smit en C. Smit. Voorzitter de heer F. M. A. v. d. Ro- vaart, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden daarna ge lezen en ongewijzigd vastgesteld. Mede- deeling wordt gedaan van een proces-ver- baal van kasopname bij den gemeente ontvanger. In kas was f 3233.64,/t. Ver der wordt mededeeling gedaan van een prooes-verbaal van de gemeenteraadsver kiezing. De voorzitter wenscht de herko- zenen, voor zoover dezen aanwezig zijn, geluk met hun benoeming. Nog wordt me degedeeld, dat is ingekomen een konin- viuir waarbij de 2de openbare -met ingang van 1 Op verzoek van den heer P. de Jong geeft de voorzitter eenige mededeelingen over de behandeling j— u. i vu wonen) vrijsteliing j nen krijgen, de profiteeren. De voorzitter zegt, dat in zulke gevallen ontheffing kan worden verleend. Hij zegt een nader onderzoek toe. Hierna volgt sluiting der vergadering. zeker van. Hij wil doen c pad aan de gemeente of behoort. Vroeger werd de brug in de Lies steeg altijd door den polder onderhou den De hèer Van Gent deelt hierna mee, te moeten vertrekken; hij heeft echter nog iets voor de rondvraag. Spr. heeft met voldoening vernomen, dat de machtiging voor het bezitten van geweren voor de kersenboeren tot volgend jaar September is verlengd. Hij vraagt echter of de mach tigingen niet telkens voor 25 cent of gra tis kunnen worden verlengd; de boeren kunnen moeilijk een paar gulden betalen. De voorzitter wijst erop, dat het bedrag in de wet genoemd is. Daaraan valt niets te veranderen. Spr. zal er ech ter voor zorgen, dat den kersenboeren zooveel mogelijk tegemoht wordt gekomen Nadat de heer Van Gent vertrokken- is, wordt de bespreking betreffende den bruggebouw aan de Liessteeg voortgezet. Uit oude documenten blijkt, dat de heer Diepenhorst een andere brug op het oog heeft, die inderdaad aan den polder be hoort. De brug, door B en W. bedoeld, komt echter voor rekening van de ge meente. Weth. De Kruik stelt nog voor, om de heg voor de woning bij de brug door den eigenaar van de woning langs het pad te laten bijknippen. Aldus besloten. De heer Den Boer wil enkele werk- loozen aan het werk zetten om de Vaar- sloot uit te baggeren en met den bagger den weg te verbeteren. Dit zal onder de oogen worden gezien. Tenslotte wordt betreffende de brngbe- prijsopgaaf te vragen. Vastgesteld worden daarna een verorde ning op de heffing en de invordering van besmettelijke ziektegelden en enkele be grotingswijzigingen over 1934 en 1935. Eveneens wordt z.h.st. besloten tot ver lenging van het contract, betreffende de opneming van lijders aan besmettelijke ziekten. Het vastrechttarief komt van 5 op 3 cent per inwoner en per jaar. De verlenging van het contract geldt voor den duur van vijf jaar. Daar er niets voor de rondvraag is, volgt hierna sluiting. Dinsdag 9 Juli. Hilversum. 1875 M A VB O 8—0 Gra mofoon; 910 Concert door Jetty Cantor en haar Ensemble; 1010.15 Morgenwij ding; 10.151030 Gramofoon; 10.3011 Concert door Jetty Cantor en haar En semble; 1111.30 Wenken voor de huis houding: 11.3012 30 Orgelconcert en Zang; 12.302.30 Concert door het Can- tabilé-Orkest en Gramofoon; 2.302.50 Voordracht door Rob Geraerds; 2.504 Concert door het Omroep-Orkest en Cello- recital; 4.154.30 Gramofoon; 4.305 Radio Kinderkoorzang; 5—5.30 Halfuur voor kleinere kinderen door Mevr. Ant. van Dijk; 5s307.10 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest en Gramofoon; 7.10 7.30 „Abessinië”. Causerie naar gege vens van Dr. Kurt Lubinski, door Herman Felderhof. II. „Van Koning Salomo tot Jen Volkenbond”; 7.308 Radio Volkszartg; 8 8.05 Nieuwsberichten; 8.059.05 Op voering in verkorten vorm van de Operet te „Les Cloches de Corneville”; 9.05—9.25 „Kusco en Telasco”, een Peruaansch sprookje van Multatuli door Mr Ph. la Chapelle en Ans Koppen; 9.25—10 Con cert door het Aeolian-Orkest; 1010.15 Mr. Ph. C. la Chapelle draagt voor; 1015 11 Concert door de A.V.R.O.-Decibcls; 1111.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Gramofoon. oogen zal zien. Als leden van (Se com missie worden aangewezen de neeren J Bongers, C. Stam en M. Molenaar. Rondvraag. De hier P. d e J o n g vraagt: le. waar om de regeling omtrent het ziektefond» nog niet in werking is getreden. De voorzitter antwoordt: omdat d/ begroeting nog niet goedgekeurd is. 2e. vraagt de heer de Jong of hetb«> sluit, om de uitbetaling van den steun op Dinsdag in plaats van op Maandag te doen geschieden, van den minister is af' gekomen. De voorzitter gend. Tenslotte vraagt waarom ouders niet vrij van stempelen kregen bij de behandeling van de school» opheffing voor den Raad van State. De voorzitter antwoordt, dat niet B. en W. vrij mogen geven, doch de mi nister. De heer P- W. Hak vraagt, of het den voorzitter bekend is, dat bij een terrein van een ingezetene een zweminrichting ia waarbij een paar vermakelijkheden zijn geplaatst, en dat ook op Zondag daarvan gebruik gemaakt wordt Hij vraagt, of dit laatste met het oog op de Zondagsheili ging kan worden verboden. De voorzitter antwoordt, dat de plaats particulier terrein is, dat de eige naar het heeft verhuurd, en dat, als bij de verhuring geen voorwaarden omtrent het zwemmen op Zondag zijn gesteld, zulks niet kan worden verboden. De heer C. Stam zegt, dat hij klach ten heeft gehoord omtrent de verlichtings- belasting en vraagt of eigenaars, die hon derden meters vanaf de straatverlichting i, vrijstelling van die belasting kun- krijgen, aangezien zij er niet van 1 GOUDRIAAN. JunL Ingekomen. Mej. A- W. Monteban, ui| Nieuwpoort Vertrokken: P. van Houwelingen naar Berkenwoude; M. Northausen naar Schooi) hoven. GROOT-AMfflERS Juni Vertrokken personen: A. de Haan, naar Bleskensgraaf B 97; H. Jansens, naar Langerak No. 104; A. Mourik, naar Oegst- geest, Assendelftstraat No. 13. Ingekomen personen: L. de Pater gezin uit Langerak. J. C. Pr ns Molenaarsgraaf. H den Ouden gezin uit Streefkerk. C. Leeuwis, Papendrecht. LEXMOND. Juni. Ingekomen: Ir. J. Schuurman en echt- genoote, van Renkum naar Lakerveld no. 331a; H. J. Reulink, van Dinxperlo naar naar kom 272; G. H. 't Lam, van Tienhoven naar'kom 272; G. H. het Lam van Ameide naar Aohthoven 18; G. F. Bron, van Ke- dichem naar Lakerveld 146; W. G. Bever- lo en kind, van Beosd naar Lakervoid no. 1751; Joh. Versluis, van Langerak raar Lakerveld no. 175a. Vertrokken: Joh. van Kekem van no. 356 naar Vianen, Langendijk 49; Fr. Schotman van no. 64 naar Hilversum, Soestdijkerstraatweg 11; Jan Verrips van no. 182 naar Culemborg, N O. wal 12; C. P. Versluis van no. 209 naar Hagestein, lekdijk; M. het Lam van no. 18 naar Tien hoven. NIEUWPOORT. Over de maand Juni. Vertrokken personen: A. W. Monteban, Goudriaan; O. de Bondt naar Go- 59. Ingekomen personen: J. de Haan en gezin, uit Langerak, J. Q. Maas uit Woerden. AimW«. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdag 28 JunL Voorzitter burgemeester G. W Luyendijk; afwezig de heer van Kekem. Na opening met gebed worden de no tulen gelezen en na enkele opmerkingen van weth. de Kruik vastgesteld. Ont vangen is het proces-verbaal van de ge meenteraadsverkiezing. De voorzitter deelt mee dat alle gekozen raadsleden hun benoeming heb ben aangenomen. De aanvulling van het reglement voor het B. A. hebben Ged. Staten met enkele opmerkingen teruggestuurd. Aan deze wenschen zal worden voldaan. De commissaris der koningin heeft de jaarwedderegeling van den ge meen te-veld wachter goedgekeurd. De regeling treedt 1 Juli in werking. Ged. Staten hebben de gemeen te-begroe ting 1935 teruggezonden met nog enkele opmerkingen. Het college blijft er aan vasthouden, dat de post f 45 voor den bode-huurophaler vervalt. B. en W. ach ten echter dit bedrag niet overbodig en stellen voor, het te handhaven. Aldus met alg. st. besloten. Meegedeeld wordt dat Ged. Staten de beslissing aangaande de huurverlaging van de twee blokken huizen aan den Ach terweg verdaagd hebben en tevens wordt mededeeling gedaan van de vernietiging van het raadsbesluit betreffende de in structie van den gemeente-secretaris. Voor de leges-heffing bij de afgifte van jachtacten verlangen Ged. Staten een des betreffende verordening. Aldus besloten. De voorzitter loost daarna de over eenkomst voor, waarin nauwkeurig zijn vastgelegd de bepalingen, waaraan de vergunninghouder voor de radlo-distrlbutls de heer J. Maurik te Groot-Ammers, zich te houden hèeft.^De ondernemer zal f 25 per jaar aan de gemeente moeten betelen voor de exploitatie en bovendien f 100 als borgsom tegen tan rente van 4 pCt. De heer Den Boer stelt_ voor, de eer ste 5 jaar f 10 van den ondernemer te vragen, dan kan men daarna de zaak al tijd weer bezien. Het bedrijf kan een goed zaakje worden, zoodat het beter ge weest zou zijn, als de gemeente het self gehouden had en daarom is het wensche- Kjk, dat men de zaak later nog eens be kijken kan. De heer Diepenhorst vraagt zich af, welke winst het bedrijf zal opleveren. Er is thans nog slechts een tiental aan sluitingen. De hoer Den Boer wijst erop dat de •ndernemer den moed heeft gehad aan te y&kksiL De gemeentenaren, die geen toe heeft de gemeente er geen schade sloten, aan den gemeente-metselaar van. Zooals het thans is, kan het voorko- prijsopgaaf te vragen. men. dat de gemeenten Ameide en Tien hoven naderhand moeten bijpassen, door dat de dienst dan niet meer rendeerend is. De voorzitter merkt op, dat als de heer Barten met slachten ophoudt, het risico voor den veearts veel te groot wordt. Weth. De Kruik vindt echter, dat-de gemeente voor het keuren van 100 kalve ren niet ?5 gulden kan ontvangen, terwijl de veearts daarvoor f 125 krijgt. Besloten wordt z.h.st., op voorstel van den voorzitter, het minimum salaris van den veearts te handhaven en hem te vragen of hij ermee accoord gaat, dat hem daarboven het gewijzigd tarief als keurloon uitgekeerd wordt. In het desbe treffend schrijven, zal, op voorstel van den heer Den Boer erop gewezen wor den dat het een technische herziening geldt om het bedrijf rendabel te houden. Aan de orde komt dan de bespreking van GOUDRIAAN. Juni. Getrouwd: T. van Houwelingen Muilwijk. GR00T-AMMERS. Juni. Geboren: Cornelia Jannetje, d. van K van Wijngaarden en A. de Graaf Ger rit, z. van A. Brussaard en S. Visser Gerrit, z. van H. den Ouden en C. d« Jong. Neeltje, d. van A. Muilwijk en J. de Gans. LEXMOND. Juni. Geboren: Pieter, z. van M. Scherpenzee! en J. de Vor. Metje, d. van G. J. Ver sluis en J. 0. de Jong. Sientje, d. van R. P. Haringsma en J. Jaarsveld. Getrouwd: G. den Hoed, 41 j., en Molenaar, 28 j. ZEVENHUIZEN Juni. Geboren: Jannigje, d. van A. van Leeu- we en G. M. Willems. Jaspert, z. van D. Nieuwland en Adr. Steenbergen. Pieter, z. van J Visser en J. Hofman. Clazirta Maria, d. van G. Dekker en N. H. Rietveld. Ondertrouwd: A. J. Bakker, 35 j., (won te Moercapelle), en C. Heemsbergen, 29 j. Overleden: P. Roos, 76 j., echtgenoot van K. van der Linden. zijn Orkest; 10.30—1035 Nieuws- dan berichten. 103510.50 Gramofoon: 10.50 11.30 Concert door José Rosenberg en zijn Orkest; 11 3012 Gramofoon. Woensdag 10 Juli. Hilversum. 1875 M. V.A R A. 8 uur Or gelspel; 8.30 uur Gramofoon; 9.30 uur On ze Keuken door P. J. Kers Jr.; V.P.R.O. 10 uur Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 uur Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven; 12 uur Concert door de Zonnekloppers; 12.45 uur Gramofoon; 1 uur Concert door Orvitropia; 2 uur Con cert door de Flierefluiters; 3 uur Voor de Kinderen; 5.30 uur Concept door het V.A. R.A.-Orkest; 6.30 uur Sportuitzending Na beschouwing over den op Dinsdag j.l. ge houden intern, atletiekwedstrijd Holland Hongarije,, door A. J. G. Strengholt; 6.45 uur Concert door het Strijk-Orkest; 7.15 uur Ir. L S. G. Scheffer over: „Al gemeen uitbreidingsplan van Amsterdam”; 7.30 uur Concert door Schalmei; 7.50 uui Bij den Verkeersdokter; 8 uur S.O.S.-be- richten; 8.03 uur Nieuwsberichten en V.A. R A.-Varia; 8 15 uur Concert door het Dubbel X-Ensemble; 8.45 uur Opvoering van „De jacht in den nacht"; 9 35 uui Gramofoon; 10.15 uur Concert door het V.A.R.A.-Orkest; 11 uur Gramofoon. Huizen. 3015 M. N.CB.V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.159.30 Gramo foon; 10.38—11 Morgendienst door Ds. D. Tom; 1112 Concert door het Ensemble Van 12.45 Gramofoon; door het Ensemble Van der Horst; 1 45 2 Gramofoon; 22.15 Dr. Joh. v. d. Spek over: „Vluchten voor God en het Alco holisme”; 2.153 Orgelbespeling; 33.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.30345 Gra mofoon; 45 Concert door het Haagsche Trio; 5—45 Kinderuurtje; 6—6.10 Prof. L d. Horst over: „Het A V.O.-werk en de zomerpostzegels”: 6.106 30 Gramofoon; 6.306.58 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 7—pl.m, 7.15 Nieuwsberich ten; pl.m. 7 157.30 Radio-reportage, eventueel Gramofoon; 7.30—8 Landhouw- halfuurtje. „Het wetsontwerp houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende landbouw- en pachtovereenkom sten"; 8805 Weer- en Nieuwsberichten; 8.059 Concert door het N.G.R.V.-Orkest; 99.30 Prof. J. W. Geels: „Bespreking van het. gedenkboek „De hechte Band*1, opgedragen aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van haar ööen verjaardag”; 9.30— 10.35 Concert door het N.CR.V.- Orkest; 10.351040 Nieuwsberichten^ 10.4042 Gramofoon.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5