SCH00NH0VEN5CHE COURANT Plaatselijk Nieuws 60 rolking Stand EEN VERLOREN ZAAK. PAG 6 JULI 1961 ntwoordt bevesti- voordeelig saldo J werd Monteban, ui| bewering en het relingen en H Buren le pr. id. geel, P r.id. blauw, dez.; Ie pr Havanna H. I •uwelingen naar ten naar Schoon n A. van Leeu- Jaspert, z. van .eenbergen. J. Hofman. lekker en N. H. :er, 35 j., (won msbergen, 29 j. j., echtgenoot ft, dat in zulke rorden verleend, oek toe. jr vergadering. doe af, dat volgen en reii ld. Scherpenzee! van G. J. Ver- Sientje, d. van aarsveld. 41 j„ en J. G urman en echt- r Lakerveld no. Dinxperlo naar van Tienhoven .am van Ameide Bron, van Ke- W. G. Bever- r Lakerveld no. Langerak i.aar dez.; 3e pr. id. blauw, P. Stout; 3e pr. Pr. pr. lieer de Jong van «tempelen r van de school- van State. voord t. dat niet /en, doch de mi- Gulden bij verliet van een oog. Bevorderd. Van de eerste tot de tweede klasse zijn bevorderd: A H Boogaart, Antoinette van Duyvendijk, A de Jong. J. de Jong, Nelma J. Kool, Lilla Kortenoever, Anna itje, d. van K Graaf. Ger- n S. Visser iden en G. de A. Muilwijk en Lekem van no. mdijk 49; Fr. aar Hilversum, an Verrips van 10. wal 12; G. iaar Hagestein, j. 18 naar Tien- raagt, of het den bij een terrein weminrichting ia elijkheden zijn Zondag daarvan lij vraagt, of dit de Zondagsheili- n. oordt. dat de is, dat de eige- ?n dat, als bij de den omtrent het a gesteld, zulks Liefhebber; 2e pr. id. dezelfde 3e pr. VI. Reus, blauw, P. Stout, 2e pr. Hol- landsch, blauw, S. van don Berg; le pr. id. zwart, dez.; 3e pr id. blauw, dez. Keurmeester was de heer Nic. Herlaar wonende te Kinderdijk, die keurde op praedicaat, om zoodoende de juiste waar de van elk jong dier te laten uitkomen. De jongdierendag was een succes voor deze nog jonge vereeniging, order wier leiding de konijnensport belangrijk is STEDELIJK GYMNASIUM. Toegelatsn. Gouda. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn zonder toelatingsexamen tot de eer ste klasse toegelaten: P. W. de Beun. J. Burggraaf, N. van Dantzig, W. C. Des- sing, P. Th. van Dorp, Eugenie N. van Duyvendijk, L. van Dijk, A. W. van Eijk; J. H. M. Franken, D. M. Hoevelaken, P. de Jong, N. de Jongh, M. Mourik, G. van Mu swinkel, G. C. F. W Pönitz, G. P de Footer, J G. Pruymboom, H. D. de Reus, Louise A. Rie'veld, Cornelia P Schilt, Nelly E. L. Schreuder, D. A. Sla ger, D. R. G. Verhagen, A. Verhoeven en Johanna G. van Xanten. ien van (#e com :en de neeren J Molenaar. Rondvraag. vraagt: le. waar het ziektefond# getreden. voordt: omdat d/ Igekeurd is. J o n g of het be> /an den steun op op Maandag te i minister is af. een wedvlucht gehouden met 24 duiven. Zaterdag 18 uur werden de duiven los gelaten. Aankomst: 1 E. Hofwegen, 2 Gebra. Broer, 8 Ros en Verheij, 4 Gebra. Roest, 5 Burger en De Jong. Als overduil kwam in aanmerking de duif van KL Mudde. Aankomst le duif Zondag 9.14.1) uur; laatste 11.52.40 uur. Lekkerkerk. Voor het examen gemeen- te-administratie, afgenomen door de Ned. Vereen, van Gemeentebelangen slaagde te Den Haag de heer J. D. Sturm, van hier. Meerkerk. Onze dorpsgenoot de heerJ C. Teeuwen behaalde heden zijn diploma voor gemeente-administratie. Geslaagd. Capelle t.d. IJssel. Voor het M U.L 0- diploma A ia te Rotterdam geslaagd de heer J. Boomsma alh er. Voor het eind examen H.B.S. 5-jarige cursus te Rotter dam de heer Joh. v. Staveren alhier. Voor diploma huishoudkundige slaagden aan de Ro:terdamsche Huishoudschool de da mes Aa. Verloop en Ha. Verloop, beiden alhier. Na. 6588 ACHT BLADZIJDEN W0IN8DA8 10 JULI 1M» P« JAARGANG, NIEUWSBLAD VDDR ZUIDWLL4ND EN UTRECHT dat hij klach- de verlichtings- enaars, die hon- straatverlichting 3 belasting kun- zij er niet van In om nummer van 28 Juni hebben wij een bericht gepubliceerd van de Ned. Veehouderij-Centrale, die daarin meldde, dat oenigen tijd geleden drie ter zake kundige personen zich naar Rusland hadden begeven om te onderzoeken of er mogelijkheden bestonden tot exportzaken met de Sovjet-Unie te geraken. Het col lege van regeeringscommissarissen achtte dit rechtstreeks contact gewenscht, nadat verschillende pogingen van tus- schenpersonen niet tot resultaat hadden geleid. Uit de rapporten was gebleken, dat op dat oogenblik nagenoeg geen mo gelijkheid bestond voor het tot stand brengen van nieuwe handelstransacties met de Sovjet-Unie ten aanzien van pro ducten, welke onder de Landbouw-Grisis- wet 1933 vallen, Wat is eigenlijk het doel geweest van deze publicatie van de Centrale? Bij de eerste beschouwing kon men er slechts de strekking aan toeschrijven, de belanghebbenden te waarschuwen tegen mogelijk optimistische verwachtingen en vergeefsche kosten of moeiten; achteraf blijkt ec.hter, dat voor de mededeeling van de Centrale een andere reden bestond. Toen in October 1934 bekend werd, dat de regeering voornemens was, ongeveer 150.000 drachtige vaarzen af te slachten, verwekte dat plan groote beroering in veehouderskringen en ook daarbuiten. Met dien dreigenden noodmaatregel voor oogen, zocht men om het hardst naar een ande ren uitweg en zoo zon de Bond van Melk veehouders op de mogelijkheid om het vee naar Rusland te verkooppn. Om de uit voerbaarheid van dat denkbeeld te onder zoeken, vaardigde het bestuur in Novem ber zijn secretaris, den heer G. Wolmer stett, naar Moskou af en deze voerde daar, naar hij zelf in het Handelsbl. ver telt, overleg met de betrokken autoritei ten. De besprekingen hadden een zeor bevredigend verloop en het bleek, dat de Russen gegadigden waren voor drachtig vee, fokvarkens en dik spek. Prijzen kon de heer Wolmerstett natuurlijk niet noe men, daar deze aangelegenheid in han den van de Centrale berustte. Hij sprak een prijsopgaaf dadelijk zou isdp welgemoed naar on.s land terug, in de vleiende overtuiging, dat zijn werk althans een kans had geschapen om voor een deel van onzen overtolligen veestapel afzetgebied te vinden. Iedereen zou verwachten, dat onze autoriteiten minstens even blij zouden zijn met dat vooruitzicht «n gretig de hen geboden kans aangrijpen. Toch was dat niet het geval. Toen de heer Wolmerstett met den voorzitter van zijn bond, den vooruitgegaan. Bergambacht. Gevonden: een heeren- pantalon. Terug te bekomen bij de ge meentepolitie en een zeemlederen hand schoen bij B. van den Bosch, C 101, Dorp. De heer A. Oskam Dz., voorzitter en secretaris van den polder Bergam bacht, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd met 1 Juli is afgetre den als voorzitter, heeft echter de functie als secretaris behouden. De heer J. Höogenboezem is te Utrecht geslaagd voor het examen sami- arts. De postduivenvereeniging „De Ge vleugelde Bode” hield een wedvlucht van Pont Maxence, afstand 828 K M. De uit slag was: C. Burger 1, 2, 6 en 8; A. Fre- dr:kse, 3. J. Brand 4, 5, 9 en 10; A. Bou- ter 7. Duiven los te 6 uur, aankomst eer ste duif te 12.35 uur. Biesksnsgraaf. Bij het toelatingsexamen voor het gymnasium te Dordrecht is ge daagd Nelleke Ingelse alhier. T 734; B. Looye te Capelle a.d. f wvz, /x. «jooer, uapeiie a.u. lussei J. Verheesen te Rotterdam f 1220 de Geus te Stolwijk f 1397. EINDEXAMEN H.B.S. Gouda. Aan de R.H B.S. zijn voor eindexamen ,afd. B, geslaagd de damos L. Broere, Lekkerkerk en G. Kuipers, Gouda en de heeren P. Dauvillier, J. van Eijk, V. Henriquez, F. v. d. Heijden, E. van Hoorn, P. v. d. Hout, J. Neeter, W. van Norden, B Ringeling, J. de Ruwe, L. Sips en P Verstoep, allen te Gouda. Afgewezen werden 2 candidaten. Zwemvereenlglng opgericht. Arkel. In de zaal ,.0dina” hebben Za terdagavond zwemliefhebbers een vergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer B. Schreuder, om te komen tot oprichting van een zwemvereeniging Voor dit doel was de zaal gratis ter beschikking gesteld. Na opening door den hr. Schreu der volgde een bespreking, met het resul taat. dat een vereeniging werd opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren B. Schreuder, M. J. Verweij, C. Moerdijk, P. Kooy en H. van Eldik. Besloten werd een gebotfwtje aan „De Linge” te plaatsen met kleedkamertjes en dit werk op te dragen aan don heer G. van Dijk, die reeds een plan had gemaakt. De contributie werd nog niet vastgesteld, doch zal zoo laag moge lijk worden gehouden. Getracht zal wor den het gebouw reeds over 14 dagen te openen en aan burgemeester Folkerts ,te verzoeken een openingswoord te spreken. Bergambacht. Op den jongdierendag der konijnenvereeniging „Nieuw Leven” wer den de volgende bekroningen toegekend: Voedsters met jongen: le pr. VI. Reus wit PI. van Buren; le pr. VI. Reus haaskleur T. de Klerk; le pr. VI. Reus wit P Stout; 2e pr. VI. Reus geel D. Blanken Wz.; le pr. poolen wit H. G. Brons. Nokten met jongen: le pr. met Black and tan H .G. Brands. Rammen van 10 13 weken: 2e pr. met VI. Reus, blauwe, P. Stout, le pr. Fransche Hangoor, wit, D. Blanken Wz.; 3e pr. Chinchilla, blauw, Gebr. Kleijn. Voedster van 1013 weken: le pr. met VI. Reus geel P. van Zilveren jubileum. Oudewater. Mej. E. Heusinkveld, onder wijzeres aan de School met den Bijbel, heeft Onder groote belangstelling het feit herdacht, dat zij vóór 25 jaar in dienst trad bij het chr. onderwijs. Des morgens was er geen school gewee«4r*doch ’s middags waren alle kinderen present om hun ge liefde juffrouw te verwelkomen. Het hoofd der school, de heer Verlinde, sprak na mens de kinderen en het personeel en dankte de jubilaresse voor den altijd pret- tigen omgang. Hij bood haar namens de kinderen een ets aan en namens het per soneel ontving zij een prachtige kleurets. De heer Heij, voorzitter van het school bestuur, dankte mej. Heus nkveld voor haar trouwen arbeid en bood haar als be wijs van waardeering een lederen fau- teuil aan Hej. Éeusinkveld dankte ontroerd voor de betoonde belangstelling en de cadeaux, waprna een receptie werd gehouden, waarbij vele ouders, oud-leerlingen en vrienden hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Van den dijk. Ouderkerk a.d. IJssel. Ter hoogte van de smederij van den heer M. Eerland on der de gemeen‘e Krimpen a.d. IJssel, reed Zaterdag een vrachtauto, geladen met vette varkens en bestuurd door den heer W. M. Baas alhier, doordat hij wat ver uitweek voor een paard en wagen, van den dijk. De wagen kantelde eenige malen om, waarna hij tot staan kwam. De bestuurder klaagde erg over inwendi ge pijn, welke echter na geneeskund g onderzoek niet van erns igen aard bleek. De krulstaarten kwamen er nog tamelijk goed af. De beschadigde auto werd ge licht. Door de oneffenheid van den weg reed Zaterdag een ongeveer 14-jarige wielrijd- ster, die een schaal eieren met zich voer de, in de Nesse van den dijk. Zij bleef halverwege de dijkhelling liggen en be kwam slechts Fchte kwetsuren. Een 40- tal eieren ging verloren. Duivenvlucht Ouderkerk a.d. IJssel. De postduivenver- een ging „De Snelpost” hie d ZaterJag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal (afstand 47 K.M.), waarvan de uitslag was als volgt: 1, 7, 8 en 17 G. Vis; 2, 3, 10 en 15 M Kreuk; 4 en 13 L. C. Steijnen, Krimpen ad. IJssel; 5 G. van Duijvendijk; 6, 12 en 14 H. Ritskes; 9 en 18 J van der Ham, Krim pen a.d IJssel, 11 en 16 J. van Brand wijk. Deelname 70 duiven. Gelost 1 uur 30; aankomst eerste duif 2 uur 25, min., laatste 2 uur 31 min. Zaterdag a.s. zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Lier (afstand 89 K M Inkorven Donder dagavond. maand Juni. W. Monteban, ondt naar Go- 9. de Haan G. Maas uit De gemeente-rekening dienst 1934 sluit met een voordeelig saldo van f 17886.58. Hst slot van een praatje. Moercapelle. Zondagmiddag reden hi ei twee dames op de fiets naast elkaar. On der het converseeren geraakten haar rij wielen in elkaar verward, waardoor de dames tegen den grond smakten. Een ba rer brak een tand, terwijl de andere dame ontvellingen opliep. Na bij een omwonen de wat van den schrik te zijn bekomen konden zij hun reis vervolgen. Grlntlevering. Noordeloos. Bij inschrijving is aanbe steed de grintlevering voor den polder „Grootewaard”. Ingeschreven werd als volgt: (Prijs A is voor levering bij P Bik ker; B voor levering bij den Middelweg; en G voor levering aan den Rijksstraat- weg): H. de Bruin, Noorleloos, A f 2.25', B f 2,05, G f 2,15; J. den BreejeU, Gies- sendam, G f 1.79; G. J. Westerhout, Giee- sen-Nieuwkerk, A f 2.28, B f 2. Gevonden; een oliekleed en een re genjas, Inlichtingen bij den gemeente-veld- wachter. per 8 post f 1.50 cents meer. Nagtglas Boot, H. P. Nieuwenhuizen, A. Schep, W. van Vliet, J. van der Vlist, Willy G. van Xanten, Apollonia P. van Eeden Petersman, D. J. Oudijk. Van klasse 2 naar 3 zijn bevorderd: B. Albada, Madelaine Becking, J. W. de Bruyn, Cornelia Dankelman, Johanna Flohil, Theresia W. M. Franken, Gh. G. van Leeuwen, Nanny J. Mogendorff, L. Nagtglas Boot, Anna M Schreuder, An na M. Sixma, W. Zimmerman, Mien Zuy- dam. Van klasse 3 naar 4 zijn bevorderd: J. Blanken, A. van Dantzig, G. H. Gh. van Dijken, Hendrika N. J. Elzenga, Elizabeth S. Gallas, K. J. Kerling, K. B. Kremer, Alida J. M. Loef, J. E. L. de Planque, Geertruida Rensma, Anna G E. Simon, J. H. van Westendorp. Van klasse 4 naar 5 zijn bevorderd: J. H. Becking, J. L. A. van Dantzig, Su zanna F. J. Franken, M. J. van Kleef, A. G. de Man, H. W. B. Michgelsen, P. Nijhoff, Gijsberta Ringeling, F. Schreu der, J. G. Steyn, Anna S. Torensma. Van klasse 5 naar 6 bevorderd: Ewoldt, Ety Lagro, Catharina H. de Groot, C. Jongeboer, Hermijntje A. Six- ma, J. Zwijnenburg. Gsmssnteraad. GOudsrak. De gemeenteraad vergadert Donderdag 11 Juli, n.m. 8 uur, om de volgende onderwerpen te behandelen: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 8. Wijziging begrooting 1985. 4. Reclames. „Volksonderwijs”. Haastrecht Het bestuur van de afdee- ling Haastrecht van „Volksonderwijs’’ hield een vergadering in bet gebouw „Concordia”. De voorzitter, de heer F- W. Gronert, heette bij de opening den heer L. van Dijk als nieuw bestuurslid welkom. De notulen werden goedgekeurd. Van de ingekomen stukken had een schrijven inzake „fonds tot steun” de bijzondere be langstelling met het oog op den nood der tijden. Besloten werd de jaarljjksche col lecte in de mrfand Augustus te doen hou den, om aan het fonds bij te dragen voor instandhouding van zijn werk. Besloten werd de afdeeling te aoen ver tegenwoordigen op de vergadering van 20 Juli, te houden in het gebouw van Kun sten en Wetenschappen te Utrecht. Onder meer kwam nog ter sprake de algemeene ledenvergadering der afdee ling, welke in Augustus zal worden ge houden. Daarna werd de vergadering ge sloten. Hei- en Boeicop. De heeren H Stravers alhier en A. v. d. Grijn te Lexmond heb ben onderhands aangenomen het bouwen van een woonhuis te Lexmond (Laker- veld) voor reken'ng van den heer W. Stravers, jachtopzicther aldaar, onder architectuur van den heer F. de Jong te Lexmond. Het bekende cafó „Het Oude Recht huis” zal de eerstvolgende maand door notaris Koedam té Vianen publiek wor den verkocht. Mede in verband met de in uitzicht zijnde werkverschaffing voor de waterlei ding is de steunregeling voor deze ge- meente stopgezet. Krimpen a.d. IJssel. De postduivenver eeniging „De Snelvlieger", aangesloten hij den Ned. Bond van Zaterdagsvliegers hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Zevenbergen, afstand 35 K.M. De duiven werden om 2 uur in vrijheid gesteld. De prijzen werden als. volgt behaald: 1, 10, ll, 12, 15 en 17 P. Pols; 2, 26, 27 en 31 H. Boudestein; 3 H. Heuvelman 4, 5, 6 en 22 B. Oosterom; 7, 8, 13, 28 en 32 J. Houweling; 9, 14 en 20 T. Noorlander; 16, 24 en 25 J. Sprang; 18, 29 en 30 T. Jongeneel; 19 en 23 N. Stijnen; 21 W. Romein. Aankomst le duif 2.28.03 uur, laatste 2.31.38 uur. Aan de gemeentelijke vakcursussen namen gedurende het afgeloopen halfjaar 71 leerl ngen deel, t.w. 10 aan den bank- werkerscursus, 24 aan den timmercursus, 16 aan den ijzerwerkcursus, 9 aan den schildercursus, en 12 aan den laschcur- sus. Lekkerkerk. De heer J. D. Stüwn is ge slaagd voor bet diploma gemeen e-admi- nistratie van de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen. Vanwege de Provinciale Waterstaat worden bij de Boezemkade onder deze ge meente grondboringen verricht in verband met bodemonderzoek voor den nieuwen provincialen weg door de Krimpener- waard De vereeniging „De Postduif” heeft vanaf Limoges (Fr.) afstand 719 K.M., heer J. van Meerveld, zich bij de Vee houder ij-Centrale vervoegden, kiegeu zij ten antwoord, datde Bond van Melkveehouders maar eens een bod moest doen op de af te zetten artikelen. Er waren zelfs langdurige discussies noodig, om de heeren te doen begrijpen, dat dit niet op den weg van den bond lag en om de toezegging te verkrijgen, dat de centrale de bedoelde prijzen zou opgeven, Bij de belofte bleef het. In plaats van deze uit te voeren, herhaalde de Centrale een p&ar maal haar vraag aan den bond om een bod op de overtollige koeien. Ver zoeken van het bondsbestuur om een onderhoud met mr. A. A. van Rhijn, se- cretaris-generaal van het departement van economische zaken en voorzitter van het college van regeeringacommissaris- sen, werden botweg afgewezen, als had men met de brutaalste lastposten te doen en toen een vergadering van den bond aan den minister van econ. zaken een resolutie zond „om krachtig te willen medewerken om den handel met Rusland te bevorderen, aangezien daarheen zeer waarschijnlijk een belangrijke hoeveelheid vee te exporteeren zou zijn”, werd dit schrijven geen antwoord waardig gekeurd. De Bond van Melkveehouders zette zijn pogingen om een prijsopgaaf te verkrijgen voort tot Februari j.l„ toen mocht wor den aangenomen, dat de 150.000 koeien wel geslacht waren en dat verdere moeite dus tevergeefsch zou zijn. Toen ging er een briefje naar Moskou, dat de bond zijn belofte inzake de prijsopgaaf niet kon na komen, omdat de Nederlandsche autori teiten er niets voor voelden.... De zaak werd besproken iü de drie centrale landbouworganisaties en toen deze zich tot de Nederl. Veehouderijcen- trale wendden met de vraag of het waar was, dat deze niet wilde meewerken aan het tot stand brengen van een mogelijken afzet naar Rusland, kwam op veront waardigden toon het antwoord, dat die bewering „geheel uit de lucht gegrepen was” en dat integendeel „van de zijde van de Centrale steeds al het mogelijke was gedaan om den u'tvoer van runde ren naar dat land te bevorderen.” Ra, ra, hoe zit dat? We kunnen niet beweren, dat de Cen trale geen poging heeft gedaan om vee naar Rusland nit te voeren, want ze zond „drie ter zake kundige personen” naar Moskou. Maar ze deed dat niet, toen ze wist, dat Rusland koopen wilde: ze deed het een half jaar te laat, toen bovendien 150.000 koeien reeds langs den meest on- gewenschten weg waren opgeruimd. T. dez.; 3e pr. id. blauw, P. btout; 3( Chinchilla, blauw, Gebr. Kleijn; 3e Weezer, zwart, PI. van Buren, 2e Black and tan, H. G. Brands, 2e pr. Zil vervos, zwart, dezelfde, 2e pr. zilvervos, zwart, dez.; 1 pr. zilvervos, blauw, dez.; 2e pr. Hollander, blauw, Jac. van Buren Rammen van 13—20 weken: le pr. met VI. reus, wit, H G. Brands, le pr. id., wit, W. Rietveld; 2e pr. id wit, PI. van Buren; le pr. id. wit, der., 2e pr. id„ wit, P. Stout; 2e pr. id wit, G. van Wijngaar den; 3e pr. id. wit, dez.; 3e pr. id. wit, dez.; 2e pr. id. wit, dez 3e pr. id wit, dez.; le pr. id. geel; Hazelbag 2e pr., id. geel, J. de Jong; 3e pr. id. blauw, P. van Buren; 3e pr id., blauw, D. Blanken Wz.; 3e pr. Lotharingen, zwart, P. Stout; le pr. Fransche Hangoor, konijnengrijs, D. Blanken le pr. id. ijzergrauw, H G. Brands, le pr. klein Chinchilla, blauw, Gebr. Kleijn; 3e pr. zilvervos, H Lief hebber; le pr. Havanna dez. Is pr id dezelfde Voedster van 1320 wekan: le pr. met VI. Reus, wit, W. Rietveld, le pr. id. wit, dez.; 2e pr. id. Wit, J. de Jong: le pr. id. wit, Jac. van Buren: 2e pr. id. wit, PI. van Buren; 2e pr. met VI. Reus, wit, G. van Wijngaai'en, 2e pr. id., wit. dez.; 2e pr., id., wit. dez.: 2e pr. id., geel, Hazelbag: 2e pr id., blauw, P. van Buren: le pr. id blauw. G Bors- je, 2e pr. id., blauw, dez 2o pr id blauw, D. Blanken: 2e pr. id blauw, dez.: le pr. Fransche Hangoor, ijzergrauw. H. G. Brands; le pr. Weener, zwart. PI van ncarai. ib pr. mtu vi. rteus »au i Buren; le pr„ klein Chinchilli, blauw, j Buren; 2e pr. id. geel, G. Borsje, le pr. j Gebr. Kleijn, le pr id„ blauw, dez.: le id. gael; Jac. van Buren le pr. id. geel, P r.id. blauw, dez.; le pr Havanna H. I Verschünt Maandag, Woensdag •n Vrydag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven maanden f 1.25; p. Met venekering 15 Concours afgelast. Capellt a.d. IJssel, Het zangconcoun, dat in deze maand door het gemengd koor „Harmonie” zou worden gehouden, is we gens geringe deelname afgelast. Het chr. gemengd koor „Hallelujah” behaalde op een zangwedstrijd te Rotter dam een 2d en prijs in de 1ste afdeeling. Aanbesteding. Capelle a.d, IJssal. Het bestuur van den Prins Alexander Polder heeft aanbesteed: a het onderhoud van de kustwerken van den polder. Ingeschreven werd door Gebr. Schotte te Zevenhuizen voor f 424, C. van Leeuwen, Nieuwerkerk a.d. IJssel, f 429; Gebrs. y. j. Knaap te Zevenhuizen f 444.44; J. Meijer te Zevenhuizen f 472; A. v. Staveren te Capelle a.d .IJssel f 515 T. van Vliet, Nieuwerkerk a.d. IJssel, f 525; G. de Bruin, Zevenhuizen, f 580; A. Visser, Capelle ad. IJssel, f 588; B. Looye, Capelle a.d. IJssel, f 625; T. de Geu^ Stolwijk, f 699. b. het onderhoud der straatwerken in den polder. Ingeschreven werd door A. de^Man te Ammerstol f 655; I. de Bruin L—J. IJssel f 890; A. Visser, Capelle a.d. IJssel f 975, -T aaomv. 4 a t 4 00/^ pp plaatst in „De Go r cu mer”. J Talef. 20. Tel.-Adres: Vannootsn. S. A W. N. VAN NOPTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrskanmg 13763.I I A.BONN E'8 die «ioh aan onze administratie opgeven voor de venekering, »ijn volgens de vastgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HA.VBANK te Schiedam, van nAAA gulden b<j levenslange 4AA Gulden by Gulden by verlies QAA Gulden by verlies Gulden bij verlies AQ Gulden by verlies van een CVVU ongeschiktheid. VVV overlyden. «JVV van hand of voet, 4Uv van een oog. IVV van een duim. VV anderen vinger. de Haan, naar Jansens, naar rik, naar Oegst- 13. de Pater G. Pr;ns uit den Ouden en 1 Leeuwis, uit

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 1