HEE IJN EITEN M Plaatselijk Nieuws IEN MEE 4 entlo! «De Kleine Betuwe» Haastracht. F. 285S ,Crisis”-Diensten. o ACHT BLADZIJDEN Na WM NEN taxi’s, -1 ct. JINQ VAM I KRONEN. dien per werkdag f 9 60 liet betalen voor T. Bouw- Woensdag 31 10 A. Huis- nen. 12 JULI 1938 dikke Bladreuzel uk, Rosbief 39 ct. rst 20 ct. per half no. 1, terwijl no. 2 leer P. Lekkerkerker (IJOKOORD NOODIQ? sorteermg! EN DETAIL De geheele week en Zondag 21 Juli a.s nog voldoende la kwaliteit KERSEN Ct. ct. ct. ct* ct. ct. ct. ct. ct. ct. AB ON N E’8, die zich un on» gulden bij levenslange 4vVV ongeschiktheid. Q „Weipa” mij niet’’ lardebloem” f 20; beide met veulen, drag van f 300.000, baconfabrikant 1 maanden langer onder zich hield, noodig was. zoodat zc ever el dion Lekkerkerk. Op de veiling van Dinsdag j.l. was de aanvoer groot. De uitslag was: Bloemkool late soort 46 ct., 2de soort 34 ct.; peen 23 ct., doperwten 67 ct., andijvie l*/t2 ct., rabarber 1 ■uien 68 ct., frambozen 810 ct. ilf pond, roode bessen 1012 ct. p. o o „t1/. 1 Nieuw-Lekkerland. De collecte voor het fonds tot ondersteuning en aanmoediging van den gewapenden dienst heeft hier op gebracht f 25.53*/» (bruto). Het bestuur van de voetbalvereni ging „Excelsior*’ heeft de verschillende functies onderling als volgt verdeeld: J. van Dam, le v.oorzitter; T. J. den Ouden, 2e voorzitter; A. D. den Braven, le secre taris; H. de Jong, 2e secretaris; A. Ceton, le penningmeester; G. Paardekoper, 2de penningmeester; A. Roos en T. Goud, oom- missa rissen. De gemeente-politie heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen den 16-jarigen G. W. van O., afkomstig uit Alblasserdam, wegens het besturen van een auto zonder rijbewijs. De heer J. M A. Bollée Technische te Utrecht waterbouw- Ongeval. Capelle a.d. IJsmI. De heer C. Me n ster .ambtenaar bij de successiebelastingen te Rotterdam, wonende aan den 's-Gra- venweg, werd daar zoodanig door een fietser aangereden, dat hij in de sloot terecht kwam en verwondingen aan één der handen opliep. Jiugdvereenifingtn. Capella a.d. IJMal. Voor de Herv. Geref. Jongel. Vereen. „Gideon” en de Meisjes- vereeniging „Maria” hoopt Dinsdag 23 Juli, tar gelegenheid van het 12%-jarig jubileum dezer vereenigingen, in het Evangel iaat'e-lokaal in de Boezemstraat als spreker op te treden da. H. A. de Geus van de Bilt. Aan den gemeenteraad is ter voor- loopige vaststelling aangeboden de ge- meenterekening over het dienstjaar 1934. Aanvankelijk ie als ongedekt bedrag uit de gemeente - begroeting uitgestooten f 36.339,61, welk bedrag bij besluit van 24 Juni 1935 weder is opgenomen, waar door het evenwicht tusschen gewone in komsten en uitgaven is hersteld. De ge wone inkomsten bedroegen f 538.434,32,. de gewone uitgaven f 538.434,32, zoodat de gewone dienst zonder saldo sluit. De kapitaalsinkomsten bedroegen: f 623.436,47 en de kapitaalsuitgaven bel’epen f 602.285,39, batig saldo f 21.151,08. De heer Jac. van Veen, slaagde voor het examen tuinbouwvakonderwijzer. Gorincham. slaagde aan de Middelbare School voor de Bouwkunde voor het eindexamen afd. kunde. 15 In dezen tijd van steeds verder door gevoerde bezuiniging, worden van het be heer van elke openbare kas voortdurend nieuwe offers gevraagd. Als men ziet, hoe in alle provincies de colleges van Gede puteerde Staten de ontwerpen der gemeen- te-begrootingen onder de loupe nemen, alvorens ze goed te keuren, wordt men getroffen door de haast meedoogenlooze wijze, waarop bij die behandeling het BDoeimea wordt gehanteerd, ook ten aan een van allerlei onbeduidende en eigenlijk onvermijdbare uitgaven. Men zou daarbij den indruk krijgen, dat in ons staatsbestel geen cent meer wordt uitgegeven, die maar eenigszins zou kunnen worden be spaard, en als dat inderdaad zoo was, zou menige harde bezuinigingsmaatregel door die wetenschap veel worden ver zacht Dat bet zóó echter nog niet is, toont ons opnieuw het verslag van de Algemeene Rekenkamer, dat dit jaar weer eenige groote lekken aanwijst, waardoor de el der» met zooveel moeite bespaarde gelden, •nze staatskas weer verlaten. Het betreft hier in het bijzonder de ■ris «organisaties. Ten aanzien van die Instellingen, heeft de Kamer de regeering ecrstene een aantal maatregelen aan de hand gedaan, waardoor aanzienlijke be sparingen werden bereikt Daarnaast worden echter eenige onthullingen gedaan omtrent een financieel beheer, dat aan het misdadige grenst. Het meest in het oog springend is wel het geval van den directeur van „één der oudere centrales”, zooals de Rekenkamer het nildrukt; ze heeft hier blijkbaar de meelcentrale op het oog. Deze directeur genoot als zoodanig een niet overdreven •alaris, namelijk f 4000. Naast de functie van directeur kent echter genoemde cen trale die van hoofdcontroleur, en nu mo ge het vreemd aandoen, dat het salaris van dien functionaris f 5000 bedraagt (dus nog meer dan dat van den directeur), nog zonderlinger is, dat die hoofdcontro leur.... dezelfde persoon is als de direc teur! Blijkbaar beschouwde deze de f 5000 slechte als een toeslagje op zijn eigenlijke salaris, want de Kamer heeft in de admi nistratie der centrale hiets kunnen vin den, dat erop wijst, dat do hoofdcontro- teur er wel eens op nittrok, om zijn con- trolewerk ‘te verrichten. Wel bracht hij f 720 per jaar in rekening voor ’n spoor- weg-ahonnement le klasse op het traject Den HaagHaarlem, doch dat gebruikte hij alleen, omdat hij in Haarlem woonde en voor een baantje van f 9000 moeilijk kan gaan verhuizen! Dat zal ook de reden i urengi, mm menen om gearagi zijn, dat bedoelde ambtenaar zich boven- Hierboven aangeduid, te dekken. en 38 J. Houweling; 12, 22, 27 Jongeneel; 13, 15, 16 en 37 P. 17 J. van 31 P. Vuijk Pzn.; .1. Romein; 40 R. Broere. Aankomst eerste duif 2.14.24 uur, laatste 2.24.13*/» uur. der Ghr. Prins. Alex. School gingen den- zelfden dag naar Oostvoorne en Roekan je en die van de openbare school 4 Vrijdag naar Delft en Den Haag. Het schoone weer werkte telkens mee om de jeugd te doen genieten van hetgeen hen door het initiatief van ouders en belangstellenden was bereid. DE LOONLIJSTEN. Belanghebbenden worden er opmerk- mam opgemaakt, dat de loonlijsten der ongevallenwet over1 het eerste halfjaar 1935 moeten worden ingeleverd vóór 1 Augustus ten kantore der posterijen, bij den Raad van Arbeid te Utrecht, dan wel ten bijkantore van dien Raad, Oosthaven 20 Gouda of te Zeist, des Woensdags in het gebouw Kosmos. Door tijdige voldoe ning aan deze verplichting bespaart men den Raad van Arbeid kosten. Den werkgevers, die voor de uitvoering der Ziektewet bij een bedrjjfsvereeniging zijn aangesloten, wordt medegedeeld, dat de inzending van de- loonlijsten der onge vallenwet niet door tusschenkomst van de bedrüfsvereeniging mag geschieden. In zending dier loonlijsten behoort dus ook rechtstreeks bij den Raad van Arbeid plaats te hebben. Te late inlevering van de loonlijsten kan proces-verbaal tengevolge hebben. Bergambacht, De kommies-dienstgelei- der, de heer Hazelbag, zal ten zijnen huize op Zaterdag 20 Juli, Woeösdag 24 Juli, Zaterdag 27 Juli en Woensdag 31 Juli, telkens des avonds van 78 uur, zitting houden tot1 het aanvragen van koetelooze rjjwielbelastingmerken. De gemeenterekening over 1934 al hier, geeft aan ipkomsten f 132.755,81 en uitgaven f 118.195,21, alzoo een batig 'do groot f 14.560,60. De commissaris der koningin heeft den heer J. Kooiman, burgemeester, ’anaf heden een maand verlof verleend £en zoon vaa «ten melkrijder D. de L., die bezig was mot het opladen van melkkannen van zijn Wuto, had het on geluk dat een der kamWh eraf viel en met den scherpen kant terecht kwam op zijn voorhoofd, waardoor hij een groote en diepe wond bekwam, die de dokter moest hechten. Benschop. In de vergadering van stem- gerechtigae ingelanden van het water schap Benschop, werd in de plaats van wijlen jhr. mr. Pn W. G. van der Goes, tot secretaris van dat waterschap gekozen de heer G. Boon, alhier, zijnde no. 1 van de voordracht. Uitgebracht werden in totaal 982 stem men, waarvan 935 op der voordracht, de at Jzn. 47 stemmen verkreeg. Kosteloos rljwielmerk. Benschop. De assistent dienstgeleider der directe belastingen zal hier op de na volgende data ter gemeente-secretarie zit ting houden voor het behandelen van de aanvragen van een kosteloos rijwielbelas- tingmerk: Donderdag 18, Vrijdag 19, en Donderdag 25 Juli, telkens van 840 uur nam. Belanghebbende wordt aangeraden jych aan bovengenoemde data te willen houden, daar aanvrage ten huize van den dienstgeleider bezwaarlijk kan geschie den. gekneusd. In zorgwekkenden toestand werd de knaap onder doktersbehandeling gesteld. De P. V. „De Snelvlieger”, aange sloten bij den Ned. Bond van Zaterdags- vliegers, hield een wedvlucht van Roosen daal. In concours waren 159 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 28 en 31 P. Vuik Wzn.; 2, 24 en 25 H. Boude- steijn; 3, en 21 T. Noorlander; 4, 6 en 29 H. Heuvelman; 5 en 8 J. D. Seip; 7, 9, 30 en 35 J. Sprang; 10 K' Terlouw; 11, 20, 26, 34 - en 39 T. Pols; 14, en 18 B. Oosterom; Zwet; 19 N. Stijnen; 33 en 36 J. Slappendel; 23 W. 40 R. Broere. De nieuwe raad. Gouderak. Daar de heep H. de Jong Azn zijn benoeming als lid van den nieu wen raad niet heeft aangenomen, is in diens plaats benoemd de heer M. v. Dam, die de benoeming heeft aanvaard. De overige gekozenen hebben hun benoemin gen aangenomen. Haastrecht. De schoolschoonmaakster van de O. L. School, mej. de wed. W. E. Sirre van Laar, heeft als zoodanig in ver band met haar aanstaand huwelijk, te gen Augustus ontslag aangevraagd. Raadsbesluiten. Krimpen a.d. IJssel. In de Vrijdag avond gehouden raadsvergaderng werd besloten de kas van de gem. instelling voor arbeidsbemiddeling en werkloozenzorg per kwartaal te doen controleeren door B. en W., eventueel bijgestaan door een accountantsbureau. De raad gaat ermede accoord den ontruimingstermijn van 3 on bewoonbaar verklaarde woningen te ver lengen. Het kohier voor de reinigings rechten voor het jaar 1935 werd z.h.st. vastgesteld op f 585. Vastgesteld werd de' verordening om de huurwaarde voor kof fiehuizen e.d, voor 2/3 te belasten. Be sloten werd om een gedeelte Noorder- straat tusschen Tuinstraat en Steenb. straat niet te betegelen, doch te verhar den, terwijl Waalstraat Oosterstraat en Kortlandstraat zullen worden betegeld. Het uitbreidingsplan .Kortland”, waar tegen een bezwaar was ingediend, werd z. h. st. vastgesteld. Besloten werd ver der den weg aan beide zijden der gepro jecteerde provincia'e weg tot aan den Tiendweg Rotterdamsche Weg te noemen en den weg achter de boerderij van Ver stoep tot aan de Kortlandstraat IJssel- straat. Tot toelating der nieuwe raadsle den werd besloten, zulks met 7 tegen 4 stemmen ten aanzien van den heer M. de Vries. Krimpen a.d. IJ«*el. Door de P. V. „De Vriendschap”, aangesloten bij de Nieuwe Rotterdamsche Postduivenbond werd een wedvlucht gehouden van Chateeuroux (Frankrijk). Afstand 605 K M. De prijzen werden als volgt behaald: 1 J. Buijs; 2, 5, en 8 G. Heuvelman; 8 M. Twigt; 4 A. Spek; 6 P. Verschoor; 7 en 10 A. Huis man; 9 W Heuvelman. De duiven werden in vrijheid gesteld Zondag 5.45 uur v.m Aankomst eerste duif: Zondag 16.58.41 uur, laatste duif/Maandag 7.00.07*/» uur. In concours waren 41 duiven. Woensdag had het 11-jarig zoontje van den heer D. G. het ongeluk onder den hooiwagen van den heer O. terecht te ko- men. De beide wielen gingen over zijn bee- Bovendien werd een zijner armen MAANDAG 15 JULI 1935B7« JAARGANG. NIEUWSBLAD VOOR ZUID HOLLAND EN UTRECHT 0 SCH00NH0VEN5CHE COURANT [Sèsl JT«let 20, TeL-Adrea: Vannoolm. S. t W. N. VAN NOOTEN. SCHOONHOVEN, HAVEN Postrekening 13761 F1»*1»1 .P» Ooronm.r". «imini.lr.tl. opgaren toot <ie renekering, «ijn volgen, de vutgeltelde bepalingen tegen ongevellmi gemokerd voor bedrogen, gewaarborgd door de NIEUWE HAVBANK le Schiedam van 600 Gul<l^ b’ QOO G"W,n b’ "rli“ QuWm bï mn bÖ AA <,"ld™ bif™-lie»rM..i> UUU overlijden, JVV ran hand of roet, ZUU ran een oog. IVU ra» een duim. OU anderen vinger. Schoolreisjes. Capelle, a.d. IJssel. Da leerlingen der 3 hoogste klassen van de openbare school i 2 maakten Dinsdag ’n vacantiereisje naar Hoek van Holland en Scheveninaen, die verblijf in de residentie. Bij de f 9000 sa laris komen alzoo een f 3600 aan reis- en verblijfkosten en verder eenige kleine on kosten als een begageverzekering, sigaren enz., samen over vier maanden f 200, wat dus neerkomt op f 600 per jaar, zoodat deze „crisis”-ambtenaar het rijk f 13.200 per jaar kostte. Demededee- ling, dat de directeur niet gemachtigd was, om al die extra bedragen in rekening te brengen, maakt het nog meer onver klaarbaar, dat hij ze uitbetaald kreeg. Hoe het verder bij deze centrale toeging, blijkt uit de verklaring van de Rekenkamer, dat „het algemeen beheer op dezelfde leest geschoeid” waa, men nam het er name lijk niet zoo nauw met onkosten als voor reizen, koffie, thee, sigaren, sigaretten, auto’s enz., terwijl het personeel ter af wisseling in dit geval nu eens geen sala risverlaging, doch een verhooging had ge kregen. Zoo bont als deze centrale hebben de andere het niet gemaakt, maar toch merkt de Kamer op, dat bij verschillende crisisinstellingen de kosten van koffie, thee, sigaren enztot hooge bedragen op liepen. Bij één centrale bespaarde de Ka mer b.v reeds f 7500 per jaar alleen op rijwielvergoedingen en in totaal zijn door de aanwijzingen van de Rekenkamer bij de verschillende centrales op dergelijke kleinigheden bezuinigingen van verschei dene duizenden guldens bereikt. Dat de Varkensceutrale niet op een gul den keek, blijkt uit het feit, dat ze een be- -.000, hetwelk ze van een had geleend, maar vijf noodig was. zoodat ze over al dien tijd geheel noodeloos de rente a pGt. (dus f 5250) betaalde. Het geldt hier dezelfde centrale, die se dert haar oprichting (15 Augustus 1932) tpt tegen het einde van 193JJ meer dan f 26.000 besteedde voor „propaganda” en ervoor bedankte, de Rekenkamer uit te loggen, waar die gelden waren gebleven. De minister was het er mee eens, dat die inlichtingen wèl hadden moeten worden verstrekt, en beloofde een onderzoek door den crisisaccountantsdienst. Het rapport van dat onderzoek is nog niet gepubli ceerd en zal misschien ook wel geheim blijven; het werd pas in April j.l. aan de Rekenkamer toegezonden. Moge ten aanzien van de droevige fei ten, die de Kamer dit jaar aan het licht heeft gebracht, een sneller en krachtiger ingrijpeMj^an den minister, ons volk de zekerheia?xerschaffen, dat de offers, die het dagelijks ter wille van de bezuiniging brengt, niet dienen om gedragingen als Afwezig. Ouderkerk a.d. IJssel. De burgemeester zal t.m. 22 Juli met vacantie afwezig zijn. Gedurende dien tijd zal wethouder Hoo- gendijk als loco-burgemeester optreden. Polsbroek. De aas. dienstgeleider der dir. belastingen zal hier op de volgende data in het raadhuis zitting houden voor het behandelen van aanvragen van koste- looze rjjwielbelastingmerkenWoensdag 24 en Vrijdag 26 Juli a.s., telkens van 8 10 uur nam. De wethouderszetels. Reeuwijk. De vorige week had op uit- noodiging van de V.B. en G.H. en S.G.- raadsfractie een bijeenkomst plaats met de 8 D.A.P.-fractie, teneinde tot overeen stemming te komen betreffende de bezet ting van de wethouderszetels in den nieuwen gemeenteraad. Deze bespreking was echter mislukt, daar de S.D.A.P. bij de door de genoemde fracties gestelde eischen niet met deze groepen wenschte samen te werken. Nu hadden de V.B., G.- H. en S.G. raadsfracties de A.R. fractie tot «en bespreking üitgenpodigd over de mogelijkheid om met haar samen te wec ken. De S.D.A.P. was nu uitgeschakeld. De AJL fractie gaf echter geen gevolg aan de uitnoodiging, zoodat de V.B., C H. en S.G. nu nog in de minderheid zijn. Inmiddels is gebleken dat de V.B.-raads- fractie, wat betreft deze conferenties, ge heel buiten het bestuur der kiesvereni ging om heeft gehandeld. Dit besluit zal thans door het bestuur der liberale kies- vereeniging als onorganisatorisch wor den gekwalificeerd en in de eerstvolgende vergadering tan de kiesvereniging aan de orde worden gesteld. Succes. Reeuwijk. De bewoners van de afd. Randenburg en den Nieuwenweg hadden zich met een adres tot Ged. Staten ge wend voor openstelling van deze wegen voor autoverkeer. Ze waren sinds 1 Aug. 1904 voor autoverkeer gesloten verklaard Het gemeentebestuur had aan dit adres adhaesie betuigd. Naar aanleiding van het verzoek hebben thans Ged. Staten deze wegen voor autoverkeer opengesteld. Geslaagd. Reeuwijk. De heer J. G. H. van Zijl Langhout slaagde te ’s-Gravenhage voor het diploma A der vereeniging voor Ne- derlandsche Gemeen'en. Laagste inschrijver. Reeuwijk. De fa. Gebr. Bodegraven was laagste inschrijfster voor het bouwen van eén woonhu’s met pakhuis voor re kening van den heer K. M. Vermeulen te Boskoop, ngeschreven werd voor f 7190. Waddinxveen. De heer Jacobi heeft bij de Moordrechtséhe Schaak en Damclub simultaan-dam gespee d aan 16 borden. Hij won 12 partijen, speelde 2 remise en verloor van de heeren T. van der Kaa en B. Burggraaf te Moordrecht. Op de prov nciale keuring Zu‘d- Holland werden de volgende paarden uit Waddinxveen bekroond „Amazone” van M. Donker f 15; van A. W. J. van der Breggen „Willia” f 15 en „Sarana” f 20 en van A. van den Breggen „Weipa” f 15; „Victoria” f 20, „Vergeet mij niet” f 15; Urania” f 35, „Pai ,-Pre'ty” en „Pirinska”, elk f 30. Waddinxveen. De heer A. J. IJssel- stijn slaagde te Utrecht aan de M'ddel- bare Technische School voor de kunde voor het einddiploma afd. water» bouwkunde. IJsselstein. Des nachts hebben onbe kenden het kleedhokje van de voetbalyer- eeniging „Y.F.G.”, alsmede eenige biljet ten die waren aangebracht voor een te houden wedstrijd, besmeerd met carbo, lineum. Gevonden: een rijwielbelasfingmerk en een bruine kindermuts. Inlichtingen bü de politie. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Prijs bij vooruitbeta ling: voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25; p. post f 1.50 Met verzekering 15 cents meer. Oranjeverwniging. Lekkerkerk. De vereeniging „Oranje Nassau” hield in „De Groote Boer” haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. van Riemsdijk opende. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. Ligthart Schenk legde rekening en verantwoording over zijn beheer af. Na onderzoek door de beeren 0. Neven en D. v. d. Wouden en na inzage der verschillende bescheiden, werd deze rekening in orde bevonden en met een batig saldo met dank aan den penningmeester goedgekeurd De bestuursverkiezing had den volgen den uitslag: herkozen werden de heeren K. J. Verwaal, G. Jongeneel en G. W. Molenaar, in verband met het vertrek van den heer J. C. Kaltner, werd gekozen de heer P. Verwaard. Over de viering van den verjaardag van de Koningin op 31 Aug. volgde een uitvoerige bespreking. Enkele plannen werden besproken in verband met den financieelen toestand, maar een besluit werd nog niet genomen. Met dank voor de opkomst werd de vergadering ge sloten Autotocht ouden vafri dagen. Moercapelle. Woensdag hebben de ouden van dagen een autotocht gemaakt Om half tien vertrokken de auto’s (zestien stuks), die welwillend door de gemeente naren beschikbaar waren gesteld, van het gemeentehuis, naar de diergaarde te Rot terdam. Van daar trok de stoet over Overschie en Delft naar de Hoornbrug te Rijswijk, waar werd gepauzeerd en waar in den tuin van het café „Het Molentje” ge legenheid was, tot het gebruiken van den maaltijd. Na het nuttigen van de heer lijke broodjes en versnaperingen, trok de stoet langs den Rijswijkschenweg, naar Den Haag. Door het Haagsche bosch ging men via den Wassenaarschenweg, over Katwijk en Noordwijk, naar Noordwijker- hout, waar een bezienswaardigheid werd bekeken, namelijk een varken, genaamd „De oude beer Janus” dat het kolossale gewicht had van 1300 pond. Vandaar vervolgde men de tocht over Vogelenzang naar Zandvoort, waar men een oogenblik genoot van het mooie strand. Vervolgens ging het langs den Zeeweg naar Ovbrveen. Daar werd gegeten en toen ging het over Bennebroek-Hillegom- Lise-Sassenheim - Oegstgeest - Leiden - Hazerswoude - Boskoop-Waddinxveen, te rug naar on/s dorp, alwaar de stoet onder het zingen van het Wilhelmus ontbonden werd. Het had den oudjes aan niets ont broken en ke hebben een onvergetel ijken dag gehad. Wij brengen hulde aan 't be stuur der winkelweekvereeniging, dat de ze menschen zoo’n fraaien dag bezorgd heeft Moercapelle. Op de Donderdag 11 de zer gehouden eierveiling waren aange voerd 10647 eieren. Prijzen waren als volgt: kippeneieren f 2.152.80, eendeie- ren f 22.30, kalkoeneieren f 3.203.30, alles per 100 stuks. ct.; peen f jidijvie l*/i ct., peu per hal! r p., postelein 23 ct. en selderij per bos.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 1