NIEUWS IN PLAATJES J rammen Mr.P.W.A.Cortv.d.Linden f Gemengd Nieuws. Autobus in kanaal gestort. Transpireerende Voeten LandbouwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Marktberichten Kerk en School MAANDAG tg JOi Een leven van arbeid en plichtsbetrachting. \)EN HAAG, 15 Juli In den ouderdom Van 89 jaar is hedenochtend om half vijf te Den Haag overleden de minister van staat mr. P. W. A. Cort van der Linden. Door dit verscheiden heeft ons vorsten huis een zijner trouwste onderdanen en •ons land een zijner kundigste staatslie den verloren, wiens naam in de geschie denis van ons vaderland met eere zal blijven worden genoemd, al was het alleen reeds om de wijze, waarop hij gedurende den mobilisatietijd met zijn vele moeilijk heden en zorgen tijdens den grooten we reldoorlog, als minister-president het be wind met groote standvastigheid heeft ge voerd. Niettegenstaande die abnormale tijdsomstandigheden van 1914-1918, bracht het kabinet-Van der Linden toch nog de bekende grondwetsherziening van 1917, voor instelling van het algemeen kies recht en voor gelijkstelling van het open baar en bijzonder onderwijs, waardoor 'n einde kwam aan den schoolstrijd. Geen wonder dan ook dat de groote verdiensten van mr. Cort van der Linden op waardi ge wijze in den loop der jaren werden er kend door hem in 1915 te benoemen tot minister van staat en door hem de hoog ste onderscheiding te verleenen. n.l. het grootkruis ia de orde van den Nederland- schen Leeuw en het grootkruis in de huis orde van Oranje. De heer Cort Van der Linden werd 14 Mei 1846 te Den Haag geboren. Na volbrachte studie werd hij commies-griffier aan de Tweede Kamer, en daarna hoogleeraar in de rechtsge leerdheid, eerst te Amsterdam en later te Groningen. Daarna was hij als raadsad viseur werkzaam bij het departement van justitie aan het hoofd van welk departe ment hij zich als minister gesteld zag in het kabinet-Pierson dat van 18971901 aan het bewind is geweest. Na zijn aftreden ais minister van jus titie in welke hoedanigheid hij in 1901 als vertegenwoordiger der burgerlijke overheid het huwelijk heeft voltrokken tusschen de koningin en prins Hendrik, ■werd in 1902 aan den heer Gort Van der Linden zitting gegeven in den Raad van State, van welk staatscollege hij lid bleef tot 1913, toen hij optrad als minister Van binnenlandsche zaken in het vrijzinnig ge tinte kabinet, waarvan hij de formateur was en dat tot 9 September 1918 aan het bewind i& geweest Slechts weinige dagen na zijn aftreden als minister werd hij an dermaal benoemd tot lid van den Raad van State uit welk ambt hem op zijn ver zoek aan het einde van 1934 eervol ont slag is verleend. Mr. Gort van der Linden behoorde tot de door ons land aangewezen leden van het permanente hof van arbitrage en was voorzitter van het bestuur van de Carne- gie-stichting. als hoedaning hij in 1923 jhr. mr. A. P.'C. van Karnebeek opvolg de. Van de hand van mr. Cört Van der Linden verschenen enkele boekwerken, waaronder standaardwerken op politiek gebied en betreffende de grondslagen van belastingheffing. De begrafenis zal plaats hebben Don derdagmiddag kwart voor één op de be graafplaats Oud Eik en Duinen. Als tee- ken van rouw zal de vlag op het Vredes paleis halfstok hangen. VEENBRAND BIJ DRACHTEN. DRACHTEN, 15 Juli. In de omgeving van Beek heeft eeh vrij ernstige veenbrand gewoed. Gedvirende geruimen tijd hebben zelfs twee woningen ernstig gevaar ge- Ioopen. De motorspuit uit Drachten rukte uit, doch kon niets uitrichten, doordat de zware wagen in den weeken grond weg zakte. Men is er tenslotte in geslaagd den brand, die bij Leeuwarden zichtbaar was, door het afgraven van den bovengrond te bedwingen. ZIEKTE VAN WEIL. VENLO, 15-Juli. Dezer dagen is in het ziekenhuis alhier een jongegaan uit Bel- feld ter verpleging opgenomen, die lij dende bleek te zijn aan de ziekte van Weil. Na onderzoek bleek dat de jonge man had gezwommen in de Maas, nabij de stuw te Belfeld. In verband hiermee heeft de burgemeester van die gemeente het zwemmen in de Maas verboden. De groote politieke betoogingen van links en rechts zijn zonder incidenten verloo- pen. De opluchting is vooral merkbaar, doordat tot op den laatsten dag was gere kend op de mogelijkheid van ernstige in cidenten, zoodat de regeering alleen te Parijs 100.000 man militairen en 50.000 man politie in gereedheid had gehouden. De militairen behoefden in het geheel niet op te treden en de politie kon zich beper ken tot den gewonen ordedienst. Wat de deelneming betreft, waren de aanhangers van het volksfront veel talrijker dan de fascistische Vuurkruisers. De linksche pers triumpheert en beschouwt het fascis me reeds als verslagen. HET ITALIAANSCH-ABESSINISCH CONFLICT, Engelsch-Fransch-Haliaansche bespreking? LONDEN. 15 Juli. De diplomatieke me dewerker van de Daily Telegraph meldt, dat het bezoek van den Britschen ambas sadeur te Parijs bij Lava! Zaterdag is ge schied op bijzondere instructie uit Lon don. De Britsche regeering wensoht drin gend aoo spoedig mogelijk een Engelseh- Fransch-Italiaansche bespreking tot stand te brengen: waarschijnlijk zou Laval het best het initiatief kunnen nemen, indien hij bereid is de verantwoordelijkheid daar voor op zich te nemen. Verschillende tee- kenen wijzen er op, dat Mussolini tot een dergelijke bijeenkomst bereid zou zijn, in dien de zekerheid bestaat, dat de te be handelen kwesties op een basis staan, die eenig perspectief heeft. HET AUTO-ONGEVAL VAN SCHUSCHNIGG. Wordt Schusschnigo ontslagen? WEENEN, 15 Joli. Tengevolge van het auto-ongeluk, waarbij de echtgenoote van bondskanselier Schuschnigg op zoo onge lukkige wijze om het leven is gekomen, terwijl de bondskanselier een zenuwschok opliep, is er in Oostenrijk eenige politie ke onzekerheid ontstaan. Naar verluidt zouden de fascisten en zelfs eenige leden van het kabinet van de noodzakelijkheid om dr. Schuschnigg te vervangen, ge bruik willen' maken om hem definitief te ontslaan uit zijn functie van bondskanse lier. Als eventueels opvolger wordt zijn tijdelijken plaatsvervanger Starhemberg genoemd. Inmiddels wordt van officieele zijde meegedeeld, dat dr. Schuschnigg b n- nen eenige da^en zijn werkzaamheden hoopt te hervatten. Begrafenis mevr. Schuschnigg. WEENEN, 15 Juli. De bijzetting van het stoffelijke overschot van mevrouw Schuschnigg zal Dinsdagmiddag om drie uur geschieden. De overstrooming in China. 30.000 dood en. NANKING, 15 Juli. In het district Tien Men No hebben de overstroomingen 30.000 menschenleven# geeischt. Enorme gebieden zijn onder water geloopen door de overstroomingen der zijrivieren van de Jang Tse Kiang. Geheele dorpen zijn ver- wopst .de verbindingen zijn verbroken KIND- UIT TREIN GEVALLEN. Ernstig gewond. ZWOLLE, 15 Juli. Even voordat van- I morgen de trein 103, die, komende van de richting Utrecht, te 8.54 te Zwolle arri veerde, 't Zwolsche station binnenliep, is dp 4-jarige Klaas Pothof, wonende te Hil versum. met zijn ouders op weg naar [Wfldervank, uit de coupé gevallen. Met 'ernstige hoofdwonden is het ventje in een naburige woning binnengedragen, waar medische hulp werd verleend. FRANKRIJKS NATIONALE FEEST DAG. Rustig verloopen. PARIJS. 15 Juli. Den 14en Juli is in Frankrijk bijzonder rustig voorbijgegaan. Elf pas«agi*r« verdronken. Zondagmiddag is op den terugweg uit Baarle-Hertog een autobus met twintig passagiers uit Willebroeck bij Antwerpen in een kanaal gereden. Elf passagiers, o.w. de chauffeur, zijn om het leven ge komen, tien anderen werden gered. De twintig passagiers hadden zich naar Baarle Hertog begeven om er te gaan kij ken naar een orgel, dat een hunner er wilde koopen. Bij aankomst de Casteleyn wilde de chaufefur een wielrijder ontwij ken, die kwam aanrijden uit de richting van Turnhout Hij maakte de bocht wat te scherp en botste tegen de leuning van de brug. welke gedeeltelijk werd vernield. De autobus stortte met den motor voorujt in het kanaal, onder verschrikkelijk gegil van de reizigers. Twee hunner, die naast den chauffeur zaten, hadden nog den tijd uit den auto te springen en zwemmend den wal te be reiken. Schippers en zwemmers, die zich toevallig in de nabijheid bevonden, deden wat zjj konden om de drenkelingen te red den. Zij slaagden er in, aldus nog acht in zittenden levend op den wal te krijgen, maar elf anderen konden slechts leven loos uit de autobus worden bevrijd De chauffeur is getrouwd en vader van elf kinderen. Hij is afkomstig uit Ruyse- broeck, mahr overigens komen alle slacht offers uit Willebroeck. De dooden en de overlevende^ zijn overgebracht naar het ziekenhuis Turnhout. VERKEËRSONGESVALLEN VAN ZONDAG. Treinbotsing. Zondagmorgen zijn op de stoomtram)ijn MaastrichtVaaJa nabij Wnhlrijb» fame* stoomtrams op elkaar geloopan. De trams, resp. komende van Maastricht en Vaals, moesten elkaar bij de kruising Sinselbeek passeeren. De tram uit Maastricht is dat kruispunt voorbij gereden, zonder op haar tegenligger te wachten, waardoor de bot sing plaats vond. De machinist van de tram uit Vaals, Willams* remde toen zeer krachtig, maar met een hevigen klap botsten de looomotieven tegen alkan der. Bij de locomotief uit Vaals bevond de machinistencabine zich geheel voorop en de machinst werd dan ook tusschen de beide locomotieven gedrukt, waarbij hij ernstig aan het hoofd gekwetst werd. In bewusteloozen toestand werd hij tusschen de machines weggehaald. In het eenige handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alloon bij Apoth. en Drogisten. personenrijtuig, dat zich in dezen trein bevond, waren maax weinig passagiers. Drie personen werden door glasscherven licht gewond. De eenige reizigster van den trein uit Maastricht, mevr. Laeven, uit Vylen. kreeg een ernstige schedelfractuur, terwijl de conducteur Sender, ernstig aan bet voorhoofd werd gewond. De machinist bekwam geen letsel. De machinist Will ems werd in bewus teloozen toestand naar zijn woning te Gulpen vervoerd, terwijl mevr. Laeven per ziekenauto naar het hospitaal te Heer len werd overgebracht Auto togen boom. Op den rijksstraatweg tusschen Roer mond en Maastricht, onder de gemeente linne, sprong van een auto. bestuurd door den heer B. Engels, uit Amsterdam, welk voertuig een vaart van omstreeks 100 K.M. had. plotseling de linkerachter band, met het gevolg, dat ongeveer 100 M. verder de wagen tegen een boom aAn de linkerzijde van den weg sloeg. Alle vier inzittenden werden uit den auto geslingerd De heer Engels, uit Amsterdam, kwam eenige meters van den wagen af op den weg neer: hij had een zware hoofdwonde en inwendige kneuzingen. De drie andore inzittenden, bet èchtpaar P. Minne en mej. G. Birke, eveneens uit Amsterdam, werden ongeveer 20 Meter op dqn weg ge slingerd. Mevrouw Minne bekwam slechts licht kwetsuren, terwijl de heer Minne een gecompliceerde linkerbeenfractuur opliep en een enkelvoudige reebterbeenbreuk. be nenevens een zware hoofdwonde. Mej. G. Birke brak beide beenen en werd eveneens zwaar aan het hoofd gewond. Nadat voor loop ig de eerste hulp geboden was. werden de slachtoffers vervoerd naar het R.-K. Ziekenhuis St. Laurentias, waar bij aan komst bleek,, dak de heer Engels reeds was overleden. De heer P .Minne ver keert thans buiten levensgevaer. Daaren tegen is de toestand van mej. Birke hoogst zorgwekkend. Motor tegen tram. Op den Verlengden Heerenweg onder Groningen ontstond een ernstige botsing tusschen een motorrijwiel en de tram uit Haren. De heer N. kwam met zijn motor rijtuig uit de richting Groningen en reed tusschen de tramrails. Eerst op het al lerlaatste oogenblik zag hij de tram Of schoon de tramconducteur uit alle macht remde, mocht dit niet meer baten. Met een geweldigen klap had de botsing plaats. Het motorrijwiel draaide een slag om en werd totaal vernield. De berijder sloeg met het rechterdeel van zijn lichaam tegen de steenen. In levensgevaarlijken toestand werd hij naar het Rj-K. Ziekenhuis over gebracht, waar bleek, dat zijn rechterbeen verbrijzeld was. terwijl hij voorts zijn rechterarm gebroken had en verschillen de diepejdioofdwonden en een schedel fractuur had opgeioopen. In den loop van den dag i& hij overleden. Door auto gegrepen. Op den Rijksstraatweg nabij Noord dorp is Zaterdagavond de 48-jarigo wiel rijder H. Winterdijk, uit Alkmaar, bij het oversteken van den rijweg gegrepen door een personenauto, bestuurd door den beer B. K., uit Heer-Hugowaard. De aangeredene sloeg met het hoofd door 4e voorruit van den auto en verkreeg zware verwondingen; om. liep hij een beenbreuk De man werd in zorgwekkenden toe stand vervoerd naar het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk. Men vreest voor zijn leven. mijngasontploffing bij luik. Acht arbeiders zwaar gewond Op de mijn L'Aumonier nabij Luik wer den tengevolge van een mijngasontploffing acht mijnwerkers zwaar gewond. Vijf hunner verkeeren in levensgevaar. De ontploffing zou veroorzaakt zijn door een defecte mijnlamp. HITTEGOLF. OVERSTROOMING EN NOODWEER IN AMERIKA. 120 dooden De hittegolf, de overstroomingen en het noodweer hebben in de laatste dagen in geheel Noord-Amerika aan ongeveer 120 personen het leven gekost. De materieele achade bedraagt omstreeks 50 millioen dollar "Wel hebben regenbuien in het Mid- van hot Noordoosten der Vereenigde Staten een einde gemaakt aan de hitte, maar de plasregens zijn zoö hevig, dat mon vreest voor nieuwe overstroomingen in den staaf New York, indien het regenweer aan houdt. WEERSERItRT."' Naar waarneming in den morgen vaa 15 Juli. DE CONTINGENTEERING VAN VEE KOEKEN. Verlengd na 1 Augustus. De oontingenteering van veekoeken zal per 1 Augustus voor den tijd van één jaar ongewijzigd worden verlengd. De aandacht wordt er op gevestigd, da 1 het percentage ad 60 alleen zal gelden voor die landen, waarmede geen handels verdrag is gesloten. TOEWIJZING VAN VARKENS. Aan de varkenshouders wordt medege deeld, dat de nieuwe toewijzing varkpns niet met 1 Juli, zooals op de kaart staat vermeld, van kracht wordt, doch per 1 September in werking treedt. Op dien datum mogen dus niet meer varkens hoven 20 K G. worden gehouden, als baj de nieuwe toewijzing is vastge steld. DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES Met den verkoop van rijwielmerken voor het dienstjaar I Augustus I93ó31 Juli 1936 zal op 24 Juli aan de postin- richtingen worden aangevangen. INSTALLATIE BURGEMEESTER H. VLUG. Groot-Ammers. De installatie van den nieuwen burgemeester, de heer H. Vlug, zal a.s. Vrijdagmorgen om 11 uur plaats hebben. Te Nieuwpoori geschiedt de in stallatie des middags om 2 uur en te Lan ge rak om 4 uur. A. VOORSPUI J. f Groot-Ammers. In don ouderdom van ruim 88 jaar overleed Zondagmiddag de heer A. Voorspuij. Jaren was hij wethou der en ambtenaar van den burgerlijken stand. In laatstgenoemde betrekking zijn vele paartjes door hem in het huwelijk verbonden. Ongeveer 8 jaren geleden nam hij wegens hoogen ouderdom ontslag uii genoemde functies. De overledene was de liberale beginselen toegedaan In den ge meenteraad werd hij opgevolgd door zijn oudsten zoon, die thans nog zitting heeft. De gemeente-veldwachter heeft als» verdacht van overtreding van de motor en rijwielwet proces-verbaal opgemaakt tegen J. K., expediteur te Westmaas. Waterleiding. Groot-Ammers. Aan de firma J. Mourik Co aannemers alhier, is als laagste inschrijver voor f 146.700 gegund het leg gen van het buizennet en dienstleidingen voor de drinkwatervoorziening in de ge meenten Stolwijk. Bergambacht enz., het zoogenaamde vijf gemeentenplan. Groot-Ammers. Terwijl P. D. met een kano voer. sloeg deze om, waardoor D. in het water terecht kwam en kopje on der gihg. Hij wist zich zelf op het droge te werken. Nieuw poort Aan den heer H P. Dek kers, hoofd der o. 1 school, is tot 1 Sept. ziekteverlof verleend. VERDRONKEN. Jutphaas. Zondagm'ddag omstreeks drie uur is een achtjarig jongetje bij het plukken van bloempjes aan den water kant, in de Vaartsche Rijn geraakt en verdronken. - De wijzor tonder pijlpunt geeft deet stand Tan den vorigan dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke tot matige Noordelijke tot We» teüjke wind; toenemende bewolking; m nig oi geen regen; koeler. Waterstand; Schoenhoven hoog water 6 45 mir, 1.36 Ut Vreeswijk hoog water 7.45 uur. 1.56 Mj Keulen stand 2.51 M., val 0 09 M. Maastricht 13 Juli 40.77 M val 0.10 Luchttemperatuur-, Do temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw; 78 graden Fahrenheit. ©Maandag 15 Juli: Op 7.57, ondet 2.34. Volle Maan Dinsdag 16 Juli. Op: 8.28. tijd van 78 jaar bereikt heeft gaat h| in zijn gemeente nog eiken Zondag twee maal voor in den Dienst des Woords en vervult bovendien in de wintermaanden nog verschillende weekbeurten. JUBILEUM DS. H. J. DE GROOT. Ds. H. J. de Groot, Ned. Herv. Pre dikant te Voorst in den ring Apeldoorn, herdacht gisteren het feit. dat hij yóór 40 jaar in zijn ambt bevestigd werd. Ds. De Groot, werd 10 April 1872 gebo ren en in 1805 candidaai in Zuid-Holland om 14 Juli van dat jaar te Oude en Nieu we Wetering te worden bevestigd. Van daar vertrok hij in 1898 naar Zoeterwou- de. welke standplaats in 1901 met Hattera verwisseld werd In 1902 deed de jubilaris zijn intrede te leerdam en 27 September 1908 verbond hij zich aan zijn tegenwoor dige gemeente. NED. HERV. KERK. Beroepen te Streefkerk (toez.) Ds. .7 J Poldervaart te Nigtevecbt. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Meerkerk de heer M Baan, Candidaat te Maassluis. VIJFTIG-JARIG AMBTSJUBILEUM. Ds. J. G. Dekking, predikant bij de Ned Herv Gemeente Ie Houten, herdacht Zondag in een gedachtenisrede het feit, dat hij een halve eeuw in actieven Dienst des Woords mocht arbeiden. Jacobus Gerard Dekking Werd SO April 1857 te Utrecht geboren. Na vol tooide studie aan de Rijks Universiteit te Utrecht, werd hij 12 Juli 1883 Ie Zijder- veld in het ambt van Dienaar des Woords bevestigd. Hij diende achtereenvolgens de gemeen ten: Jaarsveld 1888, Krimpen ad Lek 1808, Monster 1902, Jfontfoort 1913, Ren- kum 1916, Putten 1918. Resteren 1921, Bergambacht 1929 en staat sedert 18 Mei 1930 op zijn tegenwoordige standplaats. Ds. Dekking is uit overtuiging voorstan- der van de Geref. richting in de Ned. Herv. Kerk Hij was één der oprichters van den Geref Zendmgsbond en maakte eenige ja ren deel uit van bet hoofdbestuur dezer Ofschoon de jubilana reeds den W- MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. Ot'DEWATER. 15 Juli. Kaasmarkt van heden. Aanvoer 58 partijen, te zamen 2610 stuks, wegende 13050 k g Prijzen: met rijksmerk le soort f 1415, idem 2% soort f 1213. Handel vlug. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 15 Juli. Ter veemark) waren heden aangevoerd 383 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 54 58, 2e kwal. 4252, 3e kwal. 3038 pee K.G. alachtgewictit; 15 stieren 3640 pen K.G. slachtgewicht; 123 melk- en kalf- koeien f 120160 per stuk; 169 vet(e kal veren 2e kwal. 30—39, 3e kwal. 2229 por K.G. levendgewicht; 151 nuchtere kalveren f 2 506,50 per stuks; 40 scha pen f 1217 per stuk: 24 lammeren f 8 11 per stuk; 501 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 K.G., 4142, zware varkens 3839, vette varkens 37 - 38 per K.G. slachtgewicht; 19 paarden f 60—100 per stuk. ROTTERDAM, 13 Juli. Veemarkt. Aan voer in totaal 2098 stuks, waarvan 694 vette runderen, 419 vette kalveren, 555 schapen en lammeren, 416 varkens, 4 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. tot 56, 2e kwal. tot 43, 3e kwal. 3035; vette kalveren le kwal tot 70, 2e kwal. lot 60, 3e kwal. 3545; varkens (levend gewicht) le kwal. tot 35, 2e kwal. tot 34. 3e kwal. tot 33; schapen le kwal. tot 35, 2e kwal. tot 31, 3e kwaL tot 28; lamme ren le kwal. tot 36, 2e kwal. tot 32, 3e kwal. tot 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. tot f 15, 2e kwal. tot f 11, 3e kwal. tot f 8: lammeren le kwal. tot f 10, 2e kwal. tot f 8. 3e kwal. tot 6. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer ruim, handel flauw, prijzen als vo rige week; vette kalveren aanvoer als vo- rige week, handel lui, prijzen als Dinsdag, schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel fcraag, prijzen als vorige week; var kens aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets hooger. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM. 15 Juli. Aardappelen. Geldersche Blauwpitten 810 ct., ronde 6'/*7 y* ct. W'estlandsche nieuwe 67 ct., id kleine nieuwe ó'/j6 ct., id ronde nieuwe 6Vt8 ct., alles per K G. Met ta melijks aanvoer, kalme vraag. De gecombineerde Engelsche vloot zal morgen deelnemen aan de parade, welke gehouden wordt bij gelegenheid van het regeeringsjubi leum van den Engelschen koning. Onze foto toont de mailstoomer „Berengaria", welke de oorlogsbodems passeert. Het KLM.-vliegtuig ..Kwikstaart", dat gisterenmorgen om half 10 van Schiphol gestart was op weg naar Malmö kreeg moeilijkheden, en is by een poging, om terug te vliegen, tegen den wegdyk gestooten, over den kop geslagen en totaal verbrand. P7 - Sportdemonstratie te Nootdorp van de R.K. Sportbe- weging Hierboven een foto van de voetbalvereeni- ging R.V.V., welke een wedstrijd tegen de Quick-steps speelde. In Stamboel had kort geleden het groote marinefeest plaats, waaraan ook de Staatspresi dent Kemal Pascha deelnam. Een reusachtig bloemencorso bekroonde het feest. Een Bremer violenconstructeur heeft de kleinste viool Naar aanleiding van de opening van een nieuw kamp der Roemeen sche „Landesgarde" in Ereaza verschenen ook de koning en ds van Duitschlaad gemaakt, die niet langer ia dan 12 cm, kroonprins (rechts op de foto); zij laten zich de door de kampbewoners toebereide spijzen goed smaken.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2