n The l\/loTORHOUSE i 1 HEROPENING C A B O O R T's SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws LandbouwenVeeteelt Predikbeurten Sportnieuws Marktberichten Gemengd Nieuws. Willem Donker Hzn., Dienstbode gevraagd Huishoudster zitting Café-Restaurant „DE BEURS" BEP WOUDENBERG Bejecfitd 5cfipott ljiovet}scfie$prits (Bakken uitsluitend ciesen Veanf der Staatsloterij Voorziet u vóór dien tijd van BRIEFJES uit GELUKSKANTOOR Notaris C. H. W. MEIJER HOOILAND Willige-Langerak J. Versluis S.& W. N.v.NOOTGN Sohtanhovan cl)te 2-ety clocr Cmwn !)ecn WOENSDAG 17 JULI GEMEENTERAAD. Een openbare vergadering van den ge meenteraad is belegd tegen Maandag 22 Juli, n m. 2 uur. De puntdÉ van behande ling zijn: 9 1. Vastelling der raadsnotulen van 27 Juni. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente-rekening en bo- drijfsrekeningen, dienst 1934. 4. Wijziging gemeente-begrooting, dienst 1935. 5. Voorstel van B. en W. inzake den gasprijs in verband met de omzetbelas ting. 6. Voorstel van B. en W. betreffende Verlaging van de huur van gasmeters. 7. Rekening van St. Ludwina over 1934. •8. Adres van de afdeeling Sohoonho'ven van den Nederl Bond van Koffiehuishou ders, inzake den grondslag „huurwaarde" met advies van B. en W# 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging Van de heffingsverordening omtrent het drankvergunningsrecht. 10. Onderzoek der geloofsbrieven der benoemde raadsleden. 11. Verhuring van een woning met tuin aan den heer A. P. Brokking. 12. Vaststelling suppletoir kohier hon denbelast in£, dienst 1935. 13. Voorstel omtrent schoolgeldreclames, oninabre posten enz. 14. Voorstel van B. en W. om aan den lekdijk (Oostzijde) geen bouwgrond te verkoopen. 15. Eventueel verder voorkomende za ken. DE WETHOUDERSZETELS. De afd. Schoonhoven der S.D.A.P. heeft aan de A.-R., de C.-H., de R -K. kiesver- eeniging en „Gemeentebelang" het vol gende schrijven gericht: „Het Bestuur der S.D.A.P., afdeeling Schoonhoven, besloot, in overleg met haar raadsfractie, gezien den uitslag der ge meenteraadsverkiezing en de daarbij ver kregen versterking harer frhctie, bij de in September te houden wethoudersver kiezing een zetel in het dag. bestuur der gemeente op te eischen en alles te doen met de haar ten dienste staande midde len, om daartoe te geraken. Gaarne vernemen wij van u vóór 1 Aug. hoe uw kiesvereeniging zich de samen stelling van het college van B. en W. had gedacht". LICHTELOOZE NACHTEN. Ook den afgeloopen nacht is Schoon hoven van half 12 tot 3 uur zonder 6troom geweest. Eerst een -geheelen Zon dag en daarna nog vier nachten. Men moet zich echter niet troosten met het denk beeld, dat die misère nu achter den rug is; integendeel zullen er vermoedelijk nog meer nachten komen, waarin men kaar sen en lampen gereed moet hehben, om licht te kunnen maken. Voor hen, die slapen ia deze onttrekking Van stroom niet erg, maar voor de be drijven, die ook 's nachts kracht of licht noodjg hebben, voor de zieken en voor hen, die s nachts plotseling licht behoeven, is deze voortdurende terughouding van de stroom schadelijk, lastig en kan ook ge vaarlijk worden. De ongelukkige toestand duurt al' jaren en Gouda schijnt er niets aan te willen veranderen, hoewel een kabel van de Franse he Kade tot hier, Schoonhoven voor goed zou vrijwaren voor zulke on duldbare lasten. BEDEVAART NAAR DEN BRIEL. Onder begunstiging van prachtig zo merweer vertrok Maandagmorgen om kwart over zes de jaarlijksche processie van Schoonhoven en omstreken naar Den Briel. De tocht wei;d gemaakt met de Reederij-boot no. 2, welke aan de bede vaartgangers een ruime reisgelegenheid bood. Het aanlal deelnemers bedroeg on geveer 170. Het binnenvaren in de haven van Brielle ondervond wegens den lagen waterstand veel hinder, zoodat het reeds tegen 11 uur liep, eer de plechtige H. Mis in de kapel op het Martelveld een aan vang kon nemen. De H. Mis werd opge dragen door pastoor dr. H. Ashman uit Schalkwijk, terwijl de misgezangen wer den uitgevoerd door het Cabauwsche kerkkoor. Kapelaan Bekkum van Cabauw hield na de H. Mis een predikatie. Na de lunch verzamelden alle bedevaartgan gers zich wederom in de kapel 'ter bijwo ning van het plechtig lof en de processie rond het Martelveld. De plechtigheid werd besloten met de vereering der relieken van de Gorcumsche martelaren. Te ongeveer 5 uur aanvaardde de bede- Vaart den terugtocht. Met eenige vertra ging wegens het wachten voor de brug te Rotterdam kwam de boot te or ^veer 9 uur in Schoonhoven aan Dp Brielsrhe processie werd besloten met een kort lof in de paroch'ekerk alhier, waar kapelaan L. van Teylingen in een korte toespraak de beteekenis van deze bedevaart onder streepte. Op het Martelveld is in het bijzonder gebeden voor het herstel van de vredes gezindheid onder de volken. Pastoor W. C. G. Albers was ditmaal Verhinderd met de bedevaart mee te gaan wegens een ongeval, dat hem bij de bedie ning op Zaterdag U. ie overkomen en I waarbij hij letsel heeft opgeloopen aan een been. H'erdoor is pastoor Albers ge drongen, eenigen tijd rust te houden. ST. JOZEFVEREENIGING. De St. Jozefvereeniging hield in het parochiaal vereenigingsgebouw aan de Koestraat een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer A. Ponsioen heette het groote aantal leden, dat ter vergadering was gekomen, van harte welkom, waarna werd óVergegaan tot het zingen van het bondslied en het voorlezen van de notu len. Vervolgehs had de benoeming plaats van een commissie voor het onderzoek der rekeningen en bescheiden van den penningmeester. In deze commissie wer den benoemd de heeren T. JAoose, Th. Klaassen en H. Peltenburg. Uitvoerig besprak de voorzitter de ko mende huisvlijttentoonstelling. Hoewel de ze de beide vorige jaren 'n groot succes is geweest, scheen, volgens spr., dit jaar de animo niet bijster groot te zijn. Wil de tentoonstelling doorgaan, dam moeten minstens 15 inzenders hieraan deelne men. Tot 1 October bestaat gelegenheid zich bij den secretaris, den heer A. G. H. Ponsioen, als inzender op te geven. Voorts wekte de voorzitter de leden op tot grootere deelname aan de maandelijk- sche processie in de kerk. Reeds heeft zich een kerkgroep van 20 personen ge vormd, die hebben toegezegd niet te zul len wegblijven, als zij worden aangeschre ven. Spr. was die leden daarvoor zeer er kentelijk, doch zou die kerngroep graag verdubbeld zien. Een der leden deed het voorstel de aan sluiting op de radio-distributie uit bezui- nigings-overweging op te zeggen. Veel genot heeft men toch niet van de radio, omdat de accoustiek in de zalen zeer slecht ie. Het bestuur zal dit punt nader in overweging nemen. Hierna werden nog enkele aangelegen heden besproken in verband met het a s. priesterfeest van pastoor W. C. C. Albers. De S4. Jozefvereeniging, aangemoedigd door een opwekkend woord van den voor zitter, heeft spontaan haar volle mede werking toegezegd. Een der leden deed een voorstel aan de hand, dat de versie ring in de kerk een prachtig effect zon geven. Het bestuur nam dit voorstel over nadat ook kapelaan van Teylingen, die inmiddels ter vergadering was gekomen, zijn goedkeuring hieraan had gehecht. De kosten zullen door de vereeniging bestre den worden. Het plan zal eerst aan do sub-commissie voor de versiering der kerk worden voorgelegd. Hierna sluiting. „T.A.V.E.N.U." KLOPT AAN. Zaterdag wacht Schoonhoven weer een muzikale middag en avond. De muziek- vereeniging „T.A.V.E.N.U." houdt name lijk evenals vorige jaren weer een verloting ten bate van haar instrumenten fonds en zal ter ondersteuning van den verkoop der loten, Zaterdagmiddag op al lerlei punten in de heele stad mu ziek ten gehoore brengen. Daarbij worden de prijzen der verloting meegevoerd, zoo dat het publiek kan zien, op welke aardi ge artikelen het voor slechts 10 cent een kans kan koopen 's Avonds wordt nj de muziektent een concert gegeven en dan zal tevens de trek king plaats hebben, mits althans de ver koop der loten daartoe vlot genoeg is ver- loopen. Dat is echter wel te verwachten, gezien de sympathie, die „T.A.V.E.N.U." geniet bij alle Schoonhovenaren en do prettige wijze, waarop het hun steun in roept. „ASAF" OP REIS. dag zijn jaarlijksch uitstapje gemaakt.'ïe tocht strekte zich over een aanzienlijken afstand uit en heeft den reizigers, mede dank zij het mooie weer, een aangenamen dag bezorgd. Des morgens 6 uur vertrok ken de aujo's uit Schoonhoven. Via Utrecht ging het naar Rhenen, waar men het Panorama bezichtigde. Te voet toog het gezelschap door de bosschen naar Ouwehands Dierenpark op den Grebbe- berg. Hier kon men evenwel niet lang blijven, want er stond nog veel meer op het programma. Daarom werden de wa gens opgezocht en reed men naar Arn hem, waar men het middagmaal nuttigde. Natuurlijk werd een wandeling door het park „Rozendaal" met zijn befaamde be drieger» jfs en de kettingbrug niet vergo ten. Op me rit over den heuvplrug ten N. van Arnhem via Velp, Ellecom en Rheden werd weer Gelder's natuurschoon bewon derd. Nadat de pyramide van Austerlitz nog met een bezoek vereerd was, werd het tijd om aan huis te denken. Via Utrecht aanvaardde men de terugtocht en omstreeks elf uur bereikten de reizi gers na een genoeglijken dag, hun uit gangspunt. DE CHR. U.L.0.-SCH00L OP REIS. Het was gisteren de beurt van de leer lingen der chr. U.L.O.-school om de da- gelijkschen sleur door een uitstapje te on- Onder leiding van het personeel vertrok een 40-tal leerlingen des morgens om half acht met twee autobussen over Utrecht en Zeist naar Ouwehands Die renpark te Rhenen, waar de jeugd zich voortreffelijk wist te amuseeren, niet het minst in den grooten speeltuin. De reis werd daarna vervolgd naar Arnhem, Velp en Rozendaal, waar van de bekende attracties als de kettingbrug 'en de bedrie gertjes werd genoten. Het toeval wilde, dat men een paar maal een ontmoeting had met de christe lijke zangvereeniging „Aaaf", alhier, die denzelfden dag had gekozen voor een uitstapje. Na een bezoek aan de fraaie Middaeter Alleec maakte men de terugreis over Ede en de Pyramide van Austerlitz. Ook daar werd eenigen GJd vertoefd en toen reed men via Utrecht terug naar huis. Het ge zelschap kwam omstreeks kwart voor tien weer hier aan. Het had een zeer pretti- gen dag gehad, die door buitengewoon mooi weer was begunstigd. IN DE NOODHAVEN GEVALLEN. Maandagavond omstreeks half negen is de 7-jarige Albert Bouwmeester bij het spelen van de loopplank van het schip van zijn vader, dat in de Noodhaven lag, gevallen. Schipper Ten Cate, die juist met zijn schip de Haven uitvoer, wist den drenkeling, die reeds kopje onder ge weest was, te redden. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt werd besteed voor Goêfxüer f 0.80, Weiboter f 0.75, beiden per half K.G. Handed zeer vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 5250 stuks. Prij zen: Kippeneieren f 2.25f 2.95, eend eieren f 2f 2.15, beiden per 100 stuks. Havenstraat. Prijzen: Kippeneieren f 2.35f 2.65, eendeieren f 1.10f 1.30, beiden per 100 stuk?. Handel vlug. I. IJSSEL DE SCHEPPER, f Gouda. De heer I. IJss0l de Schepper, oud-directeur van de N,V. Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek „Gouda" en van de N V. Maatschappij tot exploitatie van Zeepfabrieken en medebestuurder van. ver schillende andeie onderftemingen, is te Den Haag op 63-jarigep leeftijd overle den. Hij werd tijdens een! wandeling door de warmte bevangen en naar het zieken huis gebracht, waar hij is overleden. Het stoffelijk overschot is Woensdagnfiddag op de Algemeens begraafplaats alhier ter aarde besteld. Nieuwpoort. Onder zeer groote belang stelling van de zijde van het publiek, gaf Zaterdagavond de muziekvereen 0. K. K. van Streefkerk op den Dam een concert, dat schitterend is geslaagd. De nummers werden, onder, leiding van den directeur, op verdienstelijk* wijze en correct uitge voerd, zoodat ieder vol lof was over dit corps, hetwelk bier voor bet eerst concer teerde. Enkele jonge dames wisten door speldjesverkoop, ten bate der vereeniging een bedrag bijeen te brengen van f 45.08. Tienhivcn. Vrijdhg ia een dochtertje van den heer Stam uit Schoonhoven, dat gelogeerd was bij haar oom den heer W. v. d. Grijn, gevallen, waardoor haar rech terarmpje werd gekneusd. Dr. Donker heeft het armpje verbonden. DE CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2Vi cent per liter. DE NIEUWE TARWE-ORGANISATIES. Crisis-organisaties, rechtstreeks onder den minister. Een dezer dagen kan de oprichting van de nieuwe Gewestelijke Tarweorganisalies tegemoet worden gezien, welke in de plaats zullen treden van de thans be slaande Vereenigingen Gewestelijke Tar- we-organisaties. Er zullen 7 gewestelijke organisaties in het leven worden geroepen, n.l. 1 voor Groningen en Drenthe, gevestigd te Gr», nmgen, 1 voor Friesland, gevestigd te Leeuwarden, 1 voor Overijssel, Gelderland en Utrecht, gevestigd te Arnhem, 1 voor Noord- en Zuid-Holland, gevestigd te 's-Gravenhage, 1 voor Zeeland, gevestigd te Goes, 1 voor Noord-Brabant, gevestigd te Tilburg en 1 voor Limburg, gevestigd te Roermond. Deze nieuwe orgamsaties, welke in stichtingsvorm zulien worden opgericht, en welker statuten door den Minister van Economische Zaken zijn goedgekeurd, zul len als crisisorganisatie worden aange wezen, waardoor zij, anders dan tot dus verre de Vereenigingen Gewestelijke Tar- weorganisaties, rechtstreeks onder ge noemden m'nister komen te staan, aan wien in de statuten dezelfde verstrekken de bevoegdheden zijn toegekend als de minister ten aanzien van de reeds be staande crisis-organisaties bezit. De oprichting dezer Nieuwe Organisaties houdt verband met de reorgan satie van de tarweregeling, welke tegen 1 Augus tus haar beslag zal krijgen. De reorganisatie houdt in, dat de Tar- wewet 1931 wordt ingetrokken en alle voorschriften betreffende teelt, aflevering, prijsregeling, verwerking etc. der tarwe gebaseerd worden op de Landbouw Cri- siswet 1933. STEUN SUIKERBIETENOOGST 1935 In de Staatscourant van Maandagavond is opgenomen de crisis-steunbeschtkking- 1935 suikerbieten I- In deze beschikking heeft de minister bepaald, dat uit het Landbouwcrisisfonds aan de erkende te lers van suikerbieten op een hoeveelheid bieten van den oogsi-,1935 van ten hoog ste 1540 millioen K.G. steun (garantie) zal worden verleend tot een zoodanig be drag, dat door de fabrikanteif aan de te lers 10 gulden per 1000 K,G. netto zal kunnen worden uitbetaald. Bij deze be schikking is gevoegd een reglement voor den Suikerbietensteun-1935, waarin dere gelen voor deze steunverleening zijn aan gegeven. DE TEELTREGELING 1935. Door de Nederlandsche Veehouderij- Gent rale wordt medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, maatregelen te treffen, welke voorkomen, dat kalveren, welke voorshands als zoogen. reserve-kalf zon der indentiteitsbewijs kunnen worden ge houden, tengevolge van een voorspoedige ontwikkeling, aan de teeltregeling 1935 onttrokken zullen worden. Een nader bericht, een omschrijving van de te nemen maatregelen inhoudende, zal binnenkort worden gepubliceerd. DE INGEVROREN VARKENS. Wordt 4r gehakt van gemaakt? De Veehouderijcentrale overweegt, naar het Hbld. verneemt, om de ingevroren varkens niet langer te doen uitsmelten, doch er gehakt van te maken. In hoe verre hieruit moet worden begrepen, dat men dan tevens weer zal overgaan tot slachting van rundvee (teneinde het ge hakt van de gewenschte samenstelling te doen zijn) is aan het blad niet bekend. Het uitsmelten is reeds gestaakt, om dat de prijs, dien de vetsmelters voor de beesten betaalden, om 't dubbeltje schom melde. Zjj waren gekocht voor 40 a 45 cents, waarbij kwamen de kosten van vervoer, inneming en controle, benevens het vriesloon. DE TOMATEN-EXPORT. Duitschland koopt. Sinds Maandag is plotseling een gun stige wending gekomen in den export van tomaten naar Duitschland. Dat land beeft namelijk vrijen invoer van de A en C-soorten toegestaan, echter onder de regelingen vdn ie Ned. G-oenlen- en Fruitcentrale, die o.m. prijsbepalend voor den export werkt. Dadelijk zijn groote hoeveelheden tomaten uit het Westland naar Duitschland verzonden. Zoo werd aan de veilingen te Poeldijk en Naald wijk ongeveer 90 pCt. van de aangevoer de tomaten voor Duitschland gekocht, een feit, dat den kweekers eenige verademing gaf na de slechte vooruitzichten. Tot dus ver was namelijk uitvoer van tomaten naar Duitschland streng beperkt, hoewel de vraag naar dit product zeer groot was. ONVERKOCHTE GROENTEN. Ontstellende cijfers. Gedurende het eerste kwartaal van dit jaar zijn aan de veilingen in ons land aan groenten onverkocht gebleven: 1245 kg. andijvie, 187.712 kg. roode kool, 1.929.770 kg. gele kool, 1189 kg. groene kool, 3.496.733 kg. Deensche witte kool, 1004 kg koolrapen. 170.300 Ag. knol- seldery, 451.231 kg. kroten, 49.261 bos prei, 203.196 kg. schorseneeren, 173.333 bossen seldery, 24.611 kg. spinazie, 13.168 kg. uien. 16.261 stuks sla, 7450 bos raap stelen, 10.000 stuks bloemkool, 58.^41 kg. peen, 23.430 bos radijs, 59.833 kg. sprui ten, 3674 kg. schoone spruiten, 430 bos kervel. Afdeeling B: t gesp. gw. gl. vrl. v.t. r*i P.V.V. 1 6 5 10 31—10 U H.B.S. 1 6 4 11 21—13 9 N.F.C. 1 6 12 3 12—15 Meerkerk 3 5 113 1430 3 D.O.S. 1 7 115 13—23 3 GEREF. BEMEENTE. CAPELLE A D. IJSSEL. De Ruiter- straat. Donderdag 18 Juli, 's avonds 7.30 uur, Ds. M. Heikoop, van Utrecht. 0U0 GEREF. GEM. CAPELLE A D. IJSSEL. Dacostastraat. Donderdag 18 Juli, 's avonds 7.30 uur, Ds. A. van Zon.' HERV. GEREF. EVANGELISATIE. CAPELLE A.D. IJSSEL. Bermweg 278. Donderdag 18 Juli, 's avonds 7.45 uur, de heer J. Kaars. G.H.D.-COMPËTITIE. Uitslagen Zaterdag 13 Juli. Afdeeling A: Stormvogels 1D.V.V. 1 52. Afdeeling B: N.F.C. 1—D.O.S. 1 2-0. Meerkerk 3H.B.S. 1 uitgesteld. Afdeeling C: D.J.S. 2N.F.G. 2 5-0 reglementair. Afdeeling G: gesp. gw. gi. vrl. T.—i. p. D.V.V. 2 4 4 0 0 213 9 D.J.S. 2 5 3 0 2 24—11 A P.V.V. 2 3 1 0 2 5—0 3 N.F.G. 2 4 0 0 4 1—28 O Programma voor Zaterdag 27 Juli 1935; Afdeeling A: Vuren: Stormvogels 1Gore. Boys 1 (R. van der Hevden). Dalem: D.V.V. 1—D.J.S. 1 (T. Kooy). Afdeeling B: Giessen-Nieuwkerk: P.V.V. 1H.B.S. 1 (G. Bronk). Noordeloos: N.F.G. 1—Meerkerk 3 (A. van der Linden). Afdeeling G: Geen programma. Standen: Afdeeling A: D.V.V. 1 Stormvogels 1 Gore. Boys 1 D.J.S. 1 gesp. gw. gl. vrl. v.t. P- 4 3 0 1 14—8 6 4 2 0 2 1513 ,4 4 2 0 2 9—16 4 4 1 0 3 11—12 2 MELK. BOTER, KAAS EN EIEREN. UTRECHT, 16 Juli. Vereenigde Eior- Veiling Utrecht. Eieren wit f 1 852.70, bruin f 2 602.80. Aanvoer 17000. BODEGRAVEN. 16 Juli. Kaasmarkt Aanvoer 338 wagens, totaal 14.784 stuk», wegende 133.056 K.G. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 1618, idem mindere f 1315, zwaardere f 20. Handel maiig. WOERHEN, 17 Juli. Kaasmarkt. Aaiw voer 404 partijen kaas. Prijzen: met rijks-' merk le kwal. f 1618, idem 2e kwaL f 1315, zware f" 20. Handel matig. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 17 Juli. Veemarkt Aangevoerd 332 vette kalveren, le kwal. 40—46. 2e kwal. 32—38, 3c llwal. 26—30 per KG. levendgewicht; 39 nuchtere kal veren f 36.50 per stuk; 247 varkens,, vleesch varkens, wegende van 90110 K.G., 4142, zware varkeus 3940, vet te varkens 3839 per K.G. slachtgewicht GORLNCHEM, 15 Juli. Veemarkt Aangevoerd waren: 50 runderen, 2 nnch- tere kalveren, 3 varkpns, 123 landvarkens, 256 biggen. De prijzen waren als volgt- Zware kalfkoeien f 150—190. melkkoeien f «120140, kalfvaarzea f 110140, guis- te vaarzen f 70110, nuchtere fokkalvo- ren f 812, idem export f '35, drachti ge varkefis f 3070, natte zeugen f 25— 40, landvarkens f 1222. biggen f 10 16. De handel in rundvee was slap, in varkens iets levendiger. AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT SCHOONHOVEN, 16 Juli. Veilingsver. „Schoonhoven". Meikersen 911 ct, Meir kersen, rood 46 cent; groote zwarte ker sen 1113 cent; krieken 61/*7'/t cent; rouanen 79 cent; Spaanse he kersen 8— 10 cent; frambozen 1020 cent roode bessen 57 cent; zwarte bessen 810 ct per pond. Vroege aardappelen: Eerstelin gen 5 cent; paarspitten 61/*7*/i ct., drie lingen 4'/t cent per K.G., wortels 34 ct per bos; rabarber 1l'/t cent. per bos. UTRECHT, 16 Juli. Groenten- en fruit veiling „Utrecht en Omstreken". Aard beien f 223, tomaten f 310, kersen I 222, frambozen f 330 roode bessen f 213, zwarte bessen f 511.50, kruis bessen f 15, alles per 100 pond; meloe nen f 15—47 per 100 stuks. SCHOONHOVEN, 15 Juli Veilingsver- eeniging „Schoonhoven". Meikersen 8— 10 cent; Meikersen, rood 35 ct, groote zwarte kersen 1012 cent; krieken 68 cent; rouanen 69 cent; Spaansche kers 710 cent; alles per pond. Vroege aard appelen: Eerstelingen 56 cent; Hoorn- sche vroege 6—8 cent; blauwpitten 7'/*— 8 cent per K.G.; roode bessen 5—7 cent; zwarte bessen 79 cent; frambozen 14— 20 cent per pond; janbaas peren 7 ct; tuinboonen 23 cent; doperwten 58 cent per K.G.; wortels 34 cent, kroten lV*2 cent; selderie 12 cent per bos. UTRECHT, 15 Juli. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken., Rhabarber f 0.50—3.30, wortels f 2—7 per 100 bos; kropsla f 0.501.80, andijvie f 0.502.20, komkommers geel f 14.20» groen f 1.10—3.50, bloemkool f 1.50—16, rood ekool f 37, savoye kool f 15 per 100 stuks; zomerspinazie f 28, poste lein f 28, snijboonon f 5—33, suikerboo- nen f 531, tuinboonen f 15, pronkboo- nen f 1520, peulen f 316, doperwten f 520, aardappelen f 2.30—8.80, capu- cijners f 6—24, augurken f 413 per 100 K.G.; aardbeien f 540, tomaten f 1—12, pruimen f 1152, kersen f 217, druiven blauw f 1929, wit f 2326, frambozen f 932, roode bessen f 314. zwarte bos sen f 6—J2, boschbtssen f 12—16, kruis bessen f 1—8 per 100 pond; perziken f 1 —20, meloenen f 5—69 per 100 stuks. Exportveiling: Wortels f 2—4 per 100 obs; kropsla f 0.50—2.30, andijvie f' 0 50 1 60, gele komkommers f 13.10, bloem kool f 1.5010 per 100 stuks; zomerspi nazie f 2—6, postelein f "2—6, suikerboo- ren ft 1016 per 100 K.G kersen f 2— —13 per 100 pond, meloenen f 1836 per 100 stuks; tomaten A f 5.20—5 90 B f 5.20-6 50, C f 5,10—5 50, CC f 4 90- 2.30 per 100 pond. Aanvoer 9100 pond. 7 WOENSDAG 17 JULf 193B adjunct-commies der p. t. t. GEARRESTEERD. Fraude met spaarbankboekje De centrale recherche te Amsterdam, heeft een 35-jarigen adjunct-commies der P. T. T. en zijn 25-jarige vriendin geatr- resteerd wegens fraude met een rijks- postspaarb^nkboekje tot een bedrag van twee duizend galden. De ambtenaar deed herhaaldelijk op verschillende Amsterdamsche bijkantoren dienst aan de spaarbank-loketten. Zijn vriendin een familielid heeft, ver moedelijk door zijn bemiddeling, een spaarbankboekje op haar naam genomen en daar een klein bedrag op gestort, de man bewaarde; het boekje en bracht het haar later terug: er was toen een bedrag van twee mille bijgeschreven, naar later gebleken is frauduleus, want het bedrag werd nooit gestort. Met het meisje werd afgesproken, dat zij die twee duizend gul den weer zou incasseeren en aan een der bijkantoren werd het geld aan de juffrouw «uitbetaald. Het bedrag is doof beiden sindsdien geheel of grootendeels opge maakt. Inmiddels kwamen de verval- Bching en de oplichting aan bot licht, waarop de arrestatie van het tweetal {volgde. De adjunct-commies, die ervan verdacht wordt zelf de twee mille bijgeschreven te hebben, ontkent tot nu toe alle schuld, maar zijn vriendin heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd, hoewel zij beweert niet te weten, wie het bedrag van f 2000 heeft bijgeschreven. He adjunct-commies was reeds onge- Teer vijftien jaar in dienst der P. T. T.: het tweetal is ter beschikking van de jus- ititie gesteld. VERSCHRIKKELIJKE WRAAK OEFENING. Bedrogen minnaar begaat twee moorden en pleegt zelfmoord. In de Kerkstraat bij de I>eidschestraat fte Amsterdam bevindt zich het Volkskof fiehuis van Alb. Mühl. De eigenaar, die in de Marnixstraat woonde, daar in de Kerkstraat geen slaapgelegenheid bestond bad ter assistentie in het bedrijf eenigen tijd geleden een pl.m. 40-jarige vrouw uit Arnhem in dienst genomen. Mühl meende, dat deze vrouw van haar man gescheiden was, doch spoedig bereikten hem geruch ten, dat de vrouw nog getrouwd was met Dekker, wonende te Arnhem. Klaarblijke lijk had men dezen Dekker op de hoogte gebracht van het feit, dat Mühl en de vrouw avonds tezamen de verlofzaak verlieten en er 's morgens tezamen terug keerden. Maandagmiddag is Dekker komen af rekenen. Mühl stond op de stoep, welke naar het café leidt, een lflchtj'e te schep pen. Dekker kwam op hem af en loste zonder een woord te zeggen uit een reRe- teerpistool, een Browning, twee schoten op Mühl. welke Mühl dwars door het hart gingen. Mühl viel dadelijk neer, kon zich echter nog even oprichten en de verlof zaak binnengaan, waar hij bij bet buffet ineenstortte. De dader volgde zijn slachtoffer naar binnen. Acht a tien bezoekers waren aan wezig. Ook de vrpuw bevond zich in het lokaal Toen zij Dekker zag, vluchtte zij naar een acblervertrekje. Ook in dit ver trek volgde de moordenaar de vrouw, waarna Dekker tweemaal op de vrouw schoot en haar in den halswervel raakte. Zij stoftte neer, tiel van het trapje tus- schen achterkamer en binnenplaatsje en was onmiddellijk dood. Een chauffeur trachtte met een stoel den man zijn revolver «it de hand te slaan. Dekker schoot den chauffeur in het zitvlak. Daarop joeg hij zichzelf een kogel door de slaap en viel dood neer. Politie en dokters van den G.G.D. kon den slechts den dood der drie slachtoffers constateeren. De gewonde chauffeur werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij voorloopig verbonden werd. Hij kon per politiemotor naar zijn woning worden overgebracht. De revolver, waarmede de schoten ge lost waren, was na Dekkers laatste schot in een emmer gevallen. Er zaten nog twee kogels op. Eerst laat in den avond zijn de stoffe lijke overschotten der drie slachtoffers naar elders overgebracht. Naar hun vol ledige identiteit is te Arnhem het politie onderzoek voortgezet. Na het misdrijf moest de politie uitge breide maatregelen treffen, om het samen gestroomde pubhek op een afstand te houden en het verkeer in de Leidsche- straat en in de Kerkstraat in gang te houden, daar het gebeurde op dit drukke uur een geweldige consternatie had ver wekt. De schietpartij had slechts enkele mi nuten geduurd DOODELIJKE VAL Scheepvaari-inspecieur breekt halswervel. Dinsdagmorgen heeft op de mailboot „Prinses Juliana" van de stoomvaart maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, een ernstig ongeluk plaats gehad Deze mailboot ligt bij de maatschappij de „Schelde" voor de laatste herstellingen welke moesten worden verricht na de aanvaring bij Harwich. De inspecteur van de maatschappij „Zeeland", de heer B. Koens, wilde zich van het tweede dek naar het sloependek begeven en is daarbij ge struikeld. Hij viel naar beneden, juist op een naast de mailboot liggend vlot. De beert Koens brak daarbij een halswervel en was onmiddellijk dood. MARINE-VLIEGTUIG VERONGELUKT. LUKT. Officier-vlieger omgekomen Dinsdagmorgen tegen halftien is de Fokkerjager van de Marine DVII no. 29 aan de overzijde van het Noord-Hol- landsch Kanaal tegenover het vliegkamp „De Kooi" en op slechts ongeveer hon derd meter afstand daarvan, neergestort. De officier-vlieger derde klasse, M. Holewijn, die nog in opleiding was, is daarbij verongelukt. Hij was de eenige inzittende. Het toestel werd totaal ver nield. De heer Holewijn was voor een oefen- vlucht opgestegen en is. waarschijnlijk doof een vliegfout, gevallen' van dertig a veertig meter hoogte. Dat was althans de meening van kolo nel Ferwerda, commandant van het vlieg kamp „De Kooi". Hij meende, dat de aVi- ateur met geringe snelheid heeft willen wenden om vervolgens op het vliegveld te landen. Het toestel viel met den neus naar omlaag en boorde zich in het gras land. Zoolang de commandant het bevel voert over het vliegkamp, en dat is ruim twee jaar, is een dergelijk ernstig ongeluk niet voorgekomen. De officier-vlieger Holewijn was 21 jaar en ongehuwd. Zijn ouders wonen te Rot terdam. TREIN VERNIELT AUTO. Eén doode. Maandagmiddag «heeft een goederen trein uit de richting Rilland op den on- bewaakten overweg een auto, bestuurd door den heer W. Zwier, uit Velsen, ge grepen. De wagen werd 250 meter mee gesleurd. Een dame, mej Paaien, uit Bergen op Zoom, die 'den chauffeur ge vraagd had mee te mogen rijden, werd uit den auto geslingerd, terwijl de heer Z. bij het stilstaan van den trein uit den auto kwam en bewusteloos ineenzakte. De da me werd naar het Groene Kruis gebouw te Rilland overgebracht en is onderweg overleden. De heer Z. is naar het zieken huis te Bergen op Zoom vervoerd. Hij klaagde over inwendige pijnen. Do auto werd totaal vernield. MIJNONTPLOFFING IN DUITSCH LAND. Tien dooden. Maandag heeft in de mijn „Adolf von Hansemann" te Dortmund-Mengede op 740 Meter diepte door tot nu toe onbeken de oorzaak een ontploffing plaats gehad. Door de ontploffing ontstond een mijn- brand. Daarbij werden 10 mijnwerkers go- dood en 27 gewond. ZWARE TIJDEN VOOD DE JODEN. Nieuw anti-semitisch optreden. Er manifesteert zich «thans in Duitsch land een nieuwe golf van anti-semitisme Schier dagelijks doen zich incidenten voor tusschen .leden van nationaal-socia- listische organisaties en joden, die ge woonlijk naar een concentratiekamp wor den overgebracht om hun veiligheid ta verzekeren. HANDLANGER VAN AL CAPONE AANGEHOUDEN. In Roemenië „Nick de Wolf', een van Al Capone's best betaalde en vertrouwdste handlangers is to Constanza (Roemenië) gearresteerd- De politie zocht hem wegens diefstal van vee en Nick, wiens ware naam Nicolas Lupu is, werd gevangen genomen, toen hij zich aan boord van een schip, dat naar Amerika vertrok, trachtte te verbergen. Op' 7-jarigen leeftijd reeds trok hij uit zijn geboorteplaats, welke in het gebergte van Transsylvanië is gelegen, naar Ame rika, waar hij zich later aansloot bij een: bende dranksmokkelaars. Zijn moed en zijn groote gestalte bevielen Al Capone, zoodat Nick in zijn bende werd opgeno men Hij kwam echter in de gevangenis terecht en moest tenslotte het land verla ten. Naar zijn geboorteplaats teruggekeerd trouwde hij en vestigde zich op het lanÜ. Doch de verleiding bleek te sterk: hij maakte zich schuldig aan veediefstal em bij zijn arrestatie werden nog drie valscho chèques op hem gevonden. NEGERS GELYNCHT. Aan boom opgehangen. Te Columbus in den staat Mississippi (Ver. Staten) zijn Maandag twee jonge negers, die gepoogd zouden hebben zich aan twee blanke vrouwen te vergrijpen,, gelyncht. De negers, die gearresteerd wa ren en wegens de opwinding van de blan ke bevolking in het geheim naar de ge vangenis van Aberdeen zouden worden overgebracht, werden door een geweldige volksmenigte aan de politie ontrukt en achter een kerk aan een boom opgehan* gen. DE VRIENDIN DES KONINGS. Verbanning geëischt Er zou een aanklacht ingediend zijn tegen madame Lupescu, de vroegere vrien din van koning Carol. Voorts zou haar verbanning uit Roemenië geëischt worden wegens haar intriges in paleiszaken en dientengevolge haar ongeoorloofde inmen ging in staatszaken. Heden overleed, zacht en kalm, onze innig geliefde zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader In den ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, W. S. DONKER. OuderkerkadIJssel, 16Juli'35 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag tusschen 11-12 uur (z.t Vertrek van het sterfhuis kwart over elf. In klein gezin wordt gevraagd nmt MEI voor de morgenuren. Leeftijd on geveer 16 jaar. P.G. Adres: Haven 12 Schoonhoven i JE voor d.en.n. Zelfstandig kunnende werken en koken. Adres: Mevrouw IJssELSTijN-BLANKEN.Vest 66, Gouda Een n ette gevraagd Leeftijd circa 40 jaar. J. Zondervan Lekdijk no. 80 te Krimpen a d IJssel Tandheelkundige Inrichting houdt iederen Donderdag Hotel Holland!*, MorkttO Gouda Tarief heel gebit f 30.- met pijnloos trokken Inbegrepen. Pijnloos trekken f 1.—. 'A.s. Donderdag wan to Gouda Havenstraat 84 - S.hoonhoven BIEDT Ui le. Een ruime sortering nieuwe Motoren, w.o. RUDGE-, A.J.S.-, EXCELSIOR-, en SIMPLEX- HULPMOTOREN 2e Een ruime sortering gebruikte Motoren, waaronder H.D. NEW HUDSON F. N. ARIEL enz. voor spotprijzen 3e OOEDKOOPE MOTOR ACCESSOIRES w.o. BOUGIES, AMAL ARTIKELEN ENZ. 4e. MODERNE REPARATIE INRICHTING. Geheel nieuw ingericht en prima consumptie Minzaam aanbevelend, Wed. VERBURG. -^aaaaaEE KERKSTRAAT 3 SCHOONHOVEN te Lekkerkerk, zal op Woensdag 24 Juli 1935 voorm. 11 uur in het Café „HET BONTE PAARD" aldaar, in eén zitting in het openbaar verkoopen 0.46.67 H.A. te Lekkerkerk, in de Loet, kad. Sectie A, nommers 59-93-94-95-236. Eigendom van den Heer J. TOM en tot 15 October 1935 in huur bij den Heer M. vfln der Graaf Az. Aanvaarding en betaling koop-, penningen 1 November 1Ö35. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden notaris. y OOR alle aangelegenheden ons blad en onze drukkerij be treffende, vervoege men zich te bij Agent voor Willige-Langerak en Jaarsveld die Abonnementen, Advertentiën en alle soorten Drukwerk aanneemt is wereldberoemd. Niet het minst heeft hiertoe het gebruik van zachte zeep met haar groote waschkracht bijgedragen, die in ons land reeds sedert generaties zulk een onmisbare plaats inneemt en door Nederlandsche fabrieken sinds eeuwen volmaakt gefabriceerd wordt. En thans krijgt de Nederlandsche huisvrouw de zachte zeep in den meest idealen vormde prachtige, goudgele TRANSPARANTZEEP, die overal verkrijgbaar is. Maar de Transparantzeep biedt U thans ook nog een zeer bijzonder voordeel n.l.: GRATIS BLAUWE GOUDGEBIESDE EMMERS VAN PRIMA EMAILLE. Uw winkelier levert U tot zoolang de voorraad strekt: netto 5 Kg. Transparantzeep in gratis emmer, voor slechts ƒ1.05 netto 10 Kg. Transparantzeep in gratis emmer, voor slechts ƒ1.90 Desgewenscht zijn de emmers met 10 Kg. netto inhoud ook in wit emaitle verkrijgbaar. Elke huisvrouw weet welk een onmisbaar pro duct TRANSPARANTZEEP in de huishouding is, als zij maar even denkt aan de groote wasch, hét boenen en schrobben van gangen en trappen,' marmer en graniet, het afsoppen van deuren en kozijnen, linoleum en vatenwasschen. Ook in het boerenbedrijf is Transparantzeep sinds menschenheugenis een goede bekende, want wat kan men beter gebruiken voor hef boenen van den buitenkant van het huis, het schrobben van stallen en hokken, het reinigen van tegelvloeren en tallooze andere doeleinden. De beste zachte zeep, die er bestaat en dan nog een prima emallle emmer geheel gratis! Bedenk eens wat dit voor U beteekent! De emmer zal prachtige diensten bewijzen bij het boenen van gangen en trappen, van de stoep en om een heerlijk vet sop te maken van Transparantzeep voor al Uw waschwerk. Op de boerderij zijn deze emmers beslist een aan winst voor het putten van welwater en regen water, het mengen van kippenvoer, het spoelen van groenten, bij de inmaak, als melkemmer, het afspoelen van ramen en deuren, enz. Natuurlijk maakt U gebruik van deze ongekend voordeelige aanbieding! Maar bedenk: dit zeld zame voordeel geldt slechts tijdelijk! 1 1 IK 5 KG neHo voor Fl. 1.05 10 KG nfeHo vooi* Fl. 1.90 inclusief emmer j. 3®- INH. - 5 KG NETTO Jl_ dan Goen beter en voordeelftger adres voor Trouw- en Verlovingsringen L. DEERENBERG (Fa. H. M. DENUIJL) Haven 36 Schoonhoven - Telefoon 111 Graveeren gratis. Groote keuze Gouden en Zilveren Ringen, Hangers, Colliers, Dames- en Heeren Po .^orlofles, ^Idzame aanbieding Heer en- Polshorloges 3.50, idem met ehroomband f4.- Groote verscheidenheid Hang- en Schoorsteenklokken. en luleB met bmtengewoon uurwerk (volle garantie) 14 dagen loopen, met bimbam 12 50 Lepeltjes met wapen van Schoonhoven, Groot-Ammers, Berg ambacht, Nieuwpoort, Polsbroek, enz. zijn uit voorraad leverbaar. Diamanten, oud Gouden Zilver wordt ^^doo^n^oordehoogste waarde ingekocht. J^jCj

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2