r Plaatselijk Nieuws P Gemengd Nieuws LandbouwenVeeteelt Gemeenteraden f e MAANDAG JULI 193? BELASTINGSPAARDERS GEDU PEERD. De verduistering In de resi dentie. Zooals gemold, zijn dezer dagen te 's-Gravenhage verduisteringen aan den dag gekomen, die waren gepleegd door 'n ophaaldienst van belastinggelden van kleine belastingbetalers, die aan dezen op haaldienst wekelijks een klein bedrag be taalden, om zoo geleidelijk hun belasting schuld af te doen Het bleek, dat de direc teur L., het geld verduisterd had. Thans is bij het onderzoek uitgekomen, dat cfrca 600 belastingbetalers gèdupeerd zijn, voor een totaal bedrag van ruim f '5000. De directeur, die zwaar ziek waa is dezer dagen naar het ziekenhuis over gebracht, waar hem inmiddels eenige ma len een verhoor is afgenomen De politie heeft ook een Schiedamschen advocaat gehoord, die eenigen tijd gis president-commissaris heeft gefungeerd, doch vóér de dóclacle zich had terugge trokken. VERGIFTIGD DOOR BEDORVEN VLEESCH. Twse broers ovsrleden Twee zoons van den landbouwer Van Tilburg te Roosendaal (N -Br.), jongens van ongeveer 20 jaar, hadden gegeten van vleesch, dat was ingemaakt. Achteraf is gebleken, dat dit vleesch bedorven was. Beiden zijn na eenigen tijd ziek gewor den. Later, toen hun toestand verergerde werd geneeskundige hulp ingeroepen. Een dokter liet hen naar het ziekenhuis over brengen, waar beiden zijn overleden. KOKENDE SODA. Te Rotterdam sprong in de melkfabriek „De Vooruitgang" op den Wal en burger- weg het deksel van een ketel kokende so da. De heete vloeistof trof den 28-jarigen machine-bankwerker W. Dupoin, die brandwonden aan den rug heeft gekre gen «n den 25-jarigen Engelschman D E. uit Londen, die brandwonden aan hoofd en gelaat opliep. Beiden zijn in het zie kenhuis aan den Goolsingel opgenomen. VROUW TRACHT HAAR MAN TE VERGIFTIGEN. Rattcnkruid in zijn koffie Te Veendam heeft de echtgenoote van den heer v. <L W., die al sedert langen tijd niet met haar man kan opschieten, Zaterdag een mislukte poging gedaan om haar echtgenoot door vergiftiging van 't leven te berooven. De zoon en de dochter zagen toevallig, dat hun moeder iets in de koffie ven hun vader deed, wat hun verdacht voorkwam. Zij waarschuwden hun vader, die het vocht in een fleschje deed en de politie met het geval in kennis stelde. Bij onder zoek bleek, dat dajtoffie een rattenvergif bevatte. Achteraf la gebleken, dat de vrouw al meermalen heeft gepoogd, haar man op een dergelijke manier te vergeven doch zonder succes. De vrouw, die aan een streng verhoor is onderworpen, heeft nog niets omtrent haar daad losgelaten en is voorloopig in arrest gesteld. KEUKENZOUT IN PLAATS VAN COCAINE. Oris arrestaties Te Heerlen arresteerde de recherche drie oplichters, een reiziger uit Heerler- baan, een koopman uk Hulsberg en een caféhouder uit Kerkrade. Dit drietal wordt er van verdacht in den loop der laatste maanden een melkhandelaar te Weiten (gem. Heerlen) voor een bedrag van f 1560 t© hebben opgelicht, door met hem een handel te beginnen in verdoo- vende middelen De caféhouder leverde herhaaldelijk den melkhandelaar hoeveel heden z.g. cocaïne, doch later bleek, dat men hem keukenzout in banden had ge speeld. Hiervoor betaalde de melkhande laar bedragen van f 400 tot f 600. Met de voorspiegeling, dat een rijke Antwerpenaar drie K G. tegelijk zou af nemen, terwijl men wist dat de melk han delaar slechts een voorraad van 2 K.G. had, werd deze laatste er toe bewogen, nog een K.G te koopen, voor een bedrag van f 600. Bij de aflevering van de co caïne was de rijke Antwerpenaar alweer vertrokken en toen de melkhandelaar thuiskwam, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn heele voorraad „cocaïne", was verdwenen. De melkhandelaar en de café houder beschuldigden elkaar van diefstal, maar daar eerstgenoemde bang was. dat hij zelf gearresteerd zon worden, durfde hij. aanvankelijk geen aangifte te doen bij de politie Tenslotte ging hij daar toch toe over, met het gevolg, dat genoemd drietal werd gearresteerd. Zij worden heden naar Maastricht overgebracht. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Te Rotterdam is Vrijdagmiddag de mon teur S. Steketoe, wonende, aan de Kleine Viascherystraat, tijdens reparatie-werk- zaamheden aan den spanningsdraad over de spoorbrug bij Dordrecht, met den stroom in aanraking gekomen. De man word bewusteloos opgenomen en oaar bot gemeentelijk rieken huis ver voerd, w^ar men door middel van kunst matige ademhaling trachtte de levens geesten op te wekken, echter zonder re sultaat. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. ROOK MEER SIGARETTEN. Gasmasker als belooning. In Italië heeft een aantal sigarettenfa- brikanten voor degenen, die hun binnen een zeker tijdsbestek de meeste bons verpakt bij de betreffende sigarettenmer ken toezenden, een verrassing beschik baar gesteld. De 500 inzender» van de grootste hoeveelheid sigarettenbons ont vangen een gasmasker van het nieuwste model. Het betreft bier een samenwerking van de sigarrettenfabrikanten met de chemiscb-militaire afdeeling van het mi nisterie van oorlog. Op deze Wijze tracht men het publiek vertrouwd te maken met afweer- en beschermings-middelen tegen gas-aanvallen. EEN ZELFMOORD VOOR DE MI CROFOON. De Russische schrijver Alexander Vir- ken hield een radiolezing over zijn werk. Plotseling zei hij midden in de rede: „De ze woorden heb ik gesproken voor jou die me hebt bedrogen". De luistenaars hoorden een knal en verder niets meer. In de studio ijlde men naar de kamer, waar men Virken reeds dood vond. Hij haifzich waarschijnlijk in verband met huiselijke moeilijkheden met een revolver in 't hoofd geschoten. SOLDATENGRAF BIJ LEIPZIG. In een der buitenwijken van Leipzig op het terrein waar de bekende veldslag is gestreden, hebben werklieden mensche- lijke beenderen gevonden Het betreft waarschijnlijk een collectief graf van Poplsche soldaten, die aan den slag van Leipzig hebben deelgenomen, onder com mando van print Josef Poniatowaki, die aldaar sneuvelde. Een commissie zal 'n onderzoek instel len om uit te maken of het hier inderdaad overblijfselen van Poolsche soldaten be treft. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA Ontstellend aantal slachtoffers Volgens berichten uit Chineesche bron heeft men uit de rivieren in de provincie Hoepeb reeds de Jyken van 14.000 slacht offers van de ove^etroomingen opgevischt Het totale aantal dooden in Hoepeh wordt volgens een niet officieel© Chineesche schatting thans geraamd op 50.000 a 100.000. Een niet bevestigend rapport ver meldt, dat alleen reeds in het district Tienman 100.000 slachtoffers zouden zijn. Uit Peiping wordt gemeld, dat de over strooming van de Gele rivier zich uit strekt' tot in het Noorden van de provin cie Kiangsoe; 100.000 koelies zijn bezig met versterking der dijken rondom bet meer Weisjan. K* ONDER T KOREN. Gouwleider naar concentratiekamp De Pruisische staatspolitie te Kiel deelt het volgende mee: De gouwleider van den nationa&l-socia- listiechen frontstrijdersbond (Stahlhelm) de advocaat dr. Carsteni te Husum, die wegene kwaadsprekerij en ophitaerij voor loopig voor den duur van zeven dagen in „Schutzhaft" moest worden genomen, heeft getracht, uit de gevangenis een briefje te smokkelen, waarin hij verklaart, dat hij nimmer zelfmoord zal plegpn en dat hij dus, wanneer hy uit de „Schutzhaft" niet mocht torügkeeren, vermoord zou zijn. Deze verklaring van Carsten beteekent een afschuwelijke en infame beschimping en omlaaghaling van den arbeid der ge heime staatspolitie Er is reeds bevel ge geven, hem naar een concentratiekamp over te brengen. DE DEVIEZENSMOKKELARIJ. Professor gearresteerd De Berlijnsche justitie deelt mede, dat dr. ir. Josef Pirlet, buitengewoon hoog leeraar aan de technische hoogeschool te Aken, is gearresteerd en naar de gevan genis te Moabit is overgebracht. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan het smokkelen van deviezen. Tijdena het proces tegen zuster Neo- phytift, de generaal-overste van het Keul- sche klooster der Augustinessen, die vijf jaar tuchthuisstraf kreeg is de ver denking gerezen, dat professor Pirlet zus ter Neopbytia tot het smokkelen heeft aangezet. VAN DE OPERATIETAFEL «Bedrog om de schadeloosstelling In Mei 1932 Werd in het ziekenhuis van Attendorn in Westfalen (Duitschl.) een 3ó-jarige man geopereerd. De galblaas werd hierbij weggenomen Toch werd 's mans spijsvertering niet zooals de genees- heeren deze wenschten. Toen de man veertien dagen thuis was kreeg hij een hevige benauwdheid, welke werd veroorzaakt door een vreemd voor werp, dat uit dè maag omhoog kwam Op zekeren dag slaagde men erin het voor werp in den* keel van den bezitter te grij pen en men trok een doek, zooals die bij operaties wordt gebruikt en 50 c.M lang en 40 c.M. breed is, te voorschijn De man wilde nu een schadeloosstelling van den dokter, die naar hij beweerde, hij de ope ratie den doek in de buikholte had ach tergelaten. Doch toen men den man stevig aan den tand voelde, moest hij bekennen dat hij doen doek had ingeslikt, teneinde een schadeloosstelling machtig te worden. De doekslikker heeft voor zijn werk twee maanden gevangenisstraf gekregen. ONVERSCHROKKEN GENERAAL Qe sprong in hei onbekende Een commandant van de nationale gar de, generaal-majoor George Leach, was met een tweepersoons-legertoestel op weg van Santa Maria in California (Ver. St.) toen boven de woestijn van Arizona de piloot, kapitein Charles Cummings, be merkte, dat het achterste gedeelte van het toestel in brand stond Met de bedoe ling een goede landingsgelegenheid te zoe ken, schreeuwde hij voor alle zekerheid zijn passagier toe: „Klaar om te sprin gen". De generaal verstond alleen maar „springen" en sprong met behulp van zijn valscherm uit het toestel. Toen kapitein Cummings 15 K.M. ver der den tijd gekomen achtte om ook uit het vliegtuig te springen, miste hij zijn passagier. Met vliegtuigen en door groe pen cowboys werd naar den generaal ge zocht en en maakte zich reeds ernstig on gerust over zijn lot, toen bericht word ontvangen, dat hij slechts met een lichte armverwonding den grond had bereikt en na een afmattenden tocht door de woes tijn bij een boerderij was gekomen, waar men hem gastvrij had opgenomen. DIKZAKKEN BIJEEN. Veel eten en athleflek Te Wilmington heeft de jaarlykache reünie van de Dikke Mannenclub der Ver. Staten een gewicht van 17 ton aan dik zakken bijeengebracht. Zij aten zooveel als zij konden verdragen en desniettegen staande wogen zij bij hun vertrek minder dan bij den aanvang van de schranspar- tij. Dit resultaat vond zijn oorzaak niet alleen in de groote hitte, welke er dien dag heerschte, doch ook in een athletiek- programma waaraan 160 dikkers deelna men. Degene die den prijs voor den sma- kelijksten eter won, was de secretaris van de club, John Delaney, wegende 113.3 kg. Hij consumeerde vijf pond kalkoen, 25 olijven, twee bossen selderij, 21/4 Liter roomijs, 4*/« Liter koffie en twaalf fles- schen bier. John nam niet aan de athletiekwed- strijden deel. DE ONTVOERING VAN GEORGES WEYERHAUSER. Bandiet voor da tweede kaar ontsnapt De bankroover Mahan het derde lid der bende, die destijds den 9-jarigen Ge orges Weyerhauser, den „houtprins van Tacoma" heeft ontvoerd is voor de tweede maal op het laatste nippertje aan de politie ontsnapt. Dinsdag werd Mah&n te Puyallup in den staat Washington, waar hij zich ver borgen bleek te houden, door de plaat selijke politie ontdekt. Hij weigetde ech ter zich over te geven en opende met zijn automatische revolver het vuur op de beambten met het gevolg, dat de sheriff van Puyallu-p werd gedood. Daarop sprong de bandiet in een auto, waarmee hij erin razende vaart vandoor ging. Den wagen heeft men later aan den rand van het stadje teruggevonden, doch van Mahan viel geen spoor meer te ontdekken. Een groot aantal beambten der federale politie zoekt thans de omgeving af. Mahan moest, toen bij den eersten keer ontkwam, zijn auto ia den steek laten. In den wagen vond men toen een bedrag van 15000 dollar, afkomstig van de 200 000 dollar losgeld, die de ouders van den „houtprins" voor de vrijlating van hun kind hadden betaald EEN ONTPLOFBARE BEER. Nabij Olean in den staat New York worden pijpleidingen aangelegd. Met het oog op den rotsachtigen bodem was het noodig dynamietpatronen te gebruiken. Toen de arbeiders hun dagtaak achter den rug hadden pakten zij dertien patro nen in een houten kist en gingen naar huis. Bij hun terugkomst bemerkten zij, tot hun groote verbazing, dat de kist opengebroken was en dat zoo goed als al le patronen verdwenen waren De eenige aanwijzing voor het spoor van den snoo- den dief was een bosje haar uit een be renvacht. Men zoekt thans met groote voorzichtigheid naar den beer, die 't maal tje dynamiet tot zich genomen heeft, en die bij te ruwe behandeling alle kans heeft om tot ontploffing te komen. RUMOER TE PARIJS. Betooging ging niet door. Te Parijs was het Vrijdagavond in de omgeving van de Place de l'Opéra, waar de linksche elemen ten ondanks het verbod der regeering, eon betooging tegen de financieele decre ten wilden organiseeren, ongewoon druk. Een sterke politiemacht hield de manifes tanten op eerbiedigen afstand. De bereden Nationale Garde verstrooide ze daarna De meeste winkels in 't afge sloten stadsgedeelte sloten hun deuren en lieten de rolluiken neer. Een groote me nigte nieuwsgierigen was op de been. De politie kon zonder moeite elke sa menscholing uiteendrijven en de autobus sen en auto's, die omsingeld werden, weer vrij maken. Over bet algemeen waren de betoogingen, behalve het geschreeuw, vrij onschuldig en daar er slechts linksche elementen aan deelnamen, wat er voor botsingen met andersdenkenden geen gele genheid. Reeds een uur voor de manifestatie wa ren de omliggende straten afgezet. De pre fect van politie had behalve het gewone corps de republikeinsche en de mobiele gardes te zijner beschikking. De politie schatte het aantal betoogers op 20.000. Er werden eenige charges ver richt, waarbij enkele personen licht wer den gekwetst. Ongeveer 500 betoogers wer den gearresteerd, doch nadat zij zich had den geïdentificeerd, weer vrijgelaten. ONZE KAASPOSITIE. Een commissie ingesteld. De groote moeilijkheden, welke zich voordoen ten aanzien van de Nederland- scbe kaaspositie de consumptiemelk- moeilijkheden en het ondermelkvraagstuk hebben den minister van economische zaken aanleiding gegeven een commissie in te stellen, welke tot taak heeft, de geheele kwestie te onderzoeken en den minister voorstellen te doen, welke tot verbetering zouden kunnen strekken. De leiding van deze commissie is opge dragen aan Ir. S. L Louwes, regeeringa- commissaris voor den akkerbouw en vee houderij. Van deze commissie maken deel uit de heeren: J. Anema te Leeuwarden; G J. Blink te Wassenaar; L. Bückmann te Den Haag; J. A. Gelukje Den Haag, H M Th iel Groenesfege te Nijmegen; G. H- W. Heusdens te Goüda; T. J. Huisman te Den Haag; U. Kopistr*, te Leeuwarden; A N. Vaandrager te Rot&rdam; J. Veldstra te Opmeer; en A. vaif Wijnen te Gouda, De commissie is Donderdag geinstalleerd en heeft terstond haar werkzaamheden aangevangen. HENGSTENKEURINGEN. De gewone keuringen van tot de dekking bestemde hengsten in het najaar 1935, welke alléén door de Stamboekcommissiën zullen geschieden, zullen worden gehouden voor Zuid-Holland te Rotterdam op Dins dag 27 Augustus 13.30 uur, trekpaarden; te Kediohem op Woensdag 26 Augustus 10.30 uur, tuigpaarden. STROO TEGEN H00IBR0EI. Gunstig» practijk ervaring Rijkslandbouwconsulent ir. Lienesch wijst er in het orgaan dar H. M. L. op, dat er verschillende manieren zijn om den hooibroei tegen te gaan, zooals het op klampen zetten van het hooi, voordat het zijn eigenlijke bergplaats krijgt, het aan brengen van ventilatiekokers, al 'of niet met behulp van houten geleidingen, het strooien van zout e.d. Een van de aardigste en meest eenvou dige systemen, welke „de practijk" heeft uitgedacht en dat de moeite waard is om op verschillende plaatsen^ beproefd te wor den, schrijft „De Nieuwe Veldbode", lijkt het volgende: Bij het inbrengen van het hooi wordt op elke wagenlading van ongeveer 800 900 K G. hooi een pak stroo van 2022 K.G. uitgespreid in het midden van den berg (voor hooiberging in een vierkant van een normaal bedrijfsgebouw). In be doeld practijkgeval gebruilptg men z.g. touwpakken van tarwe-stroo Het stroo wordt uitgespreid over een oppervlakte van pl.m. 12 M2. (dus 3 bij 4 M.). Men houdt dit vol totdat men op ongeveer 2/3 van de tashoogte is gekomen. Deze manier van hooiberging geschied de bij den heer A. Schilder te De Stolpen, die vóór de toepassing van de stroolaag- jes in 10 jftren tijds wel 8 maal had moe ten spitten, tengevolge van hooibroei. Bij goed zwaar hooi werd nu niet de minste last van broei meer ondervonden, hetgeen door nog enkele practici werd be vestigd. Ook viel er geen spoor van schim melvorming waar te nemen, iets wat bij het toepassen van kokers nog wel voor komt. Waar bij dit „stroo-systeem" vrijwel geen koeten gemaakt worden, aangezien het stroo weer is op te voeren aan het vee en waar de toepassing al zeer een voudig ie, lijkt het van beteekenis de prac tijk in kennis te stellen met deze ervaring. Mwrkerk. Gemeenteraadsvergadering op Woens dag 10 Juli. Voorzitter burgemeester G Siob. Aanwezig zijn alle leden. Na open'ng worden de notulen gelezen en vastges eld. Onder de ingekomen stukken is een be richt van Ged. Staten dat de rekening 1933 is vastgesteld Voorts een mededeeüng van Ged. Sta ten ,dat de jaarwedde van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand is vas gesteld op f 80. per jaar. De heer Van IJzeren merkt herbij op, dat eerst is besloten het salaris 'te brengen op f 40, daarna op f 50, terwijl het nu f 80 moet zijn De v o o r z i 11 e r: In vergelijking met andere gemeenten ie het hier voorheen stellig te laag geweest. Ged. Staten hebben verder de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondshe- lasting goedgekeurd. Deze stukken worde» voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is dan de begrooting burg Armbestuur 1936 De voorzitter merkt op, dat, daai er geen saldp mag zijn, reeds bij den aan vang van het n euwe jaar subsidie moet worden gegeven. De begrooting sluit met een bodrag in ontvang en uitgaaf van f 4460. Ze wordt z. h st. aldus vastgesteld. Na het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad wordt geadviseerd tot toelating. Het volgend punt is een voorstel van B. en W. om de ontsteking der electri- sche straatverlichting te verplaatsen naar de woning van den veldwachter, die mot dat werk belast ie. De voorzitter: De kosten ran het omleggen zullen in totaal f 92 bedragen. Spr, adviseert tot aanneming van het voorstel. Dit wordt z. h. st. goedgekeurd. ■Volgt de vaststelling der vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijl wet 1920 over 1933 ten behoeve der bijz, school. De voorzitter deelt mede, dat het gemiddelde bedrag der kosten per leer ling der openb. school f 7,77 heeft be dragen. Voor 133 leerlingen bedraagt de vergoed ng 133 x f 7.77 ss f 1033,41. Aan voorschot is f 640 ontvangen en aan schoolgelden f 209.25 Alsnog zal wor den uitbetaald f 1033,41 f 209 25 f 640 f 184,16. De heer Van IJzeren: Er staat ieder jaar een bedrag van f 100 aan ad» ministratiekosten op de begrooting De voorzitter: Daar hebben ze recht op. Punt 5 is een verzoek d.d.14 Mei van den Ned. Bond van Personeel in Over heidsdienst te Amsterdam, om het loon van Chr. Kon. als gemeentewerkman, te vens doodgraver, te willen bepalen op f 625 per jaar. De voorzitter zegt dat B. en W. hebben gemeend, hierop afwijzend te moe ten beschikken, daar dit punt al zoo dik wijls aan de orde is geweest en geregeld werd verworpen. De heer Ku ij pers: Men kan niet iedere vergadering met dit voorstel blij» ven komen. De höer Hoe yen bos: In het belang der gemeente is het noodzakelijk, dat we een arbeider hebben, die de heele week disponibel is. De voorzitter: Dat ben ik met m eens. Maak er een voorstel van. Het voorstel van den heer Hoeijenbos, om het salaris te brengen op f 650, wordt verworpen met 43 stemmen; vóór de heeren Kuijpers, Hoeijenbos en De Ruij- ter Een tweede voorstel, van den heer Hoeijenbos, om bet loon te bepalen op f 625 voor den tijd gedurende welke nu gewerkt wordt, wordt niet gesteund. Alzoo blijft het voorstel van B. en W gehandhaafd; de heer Hoeijenbos wil ge acht worden te hebben tegen gestemd. Volgt de vaststelling der verorden'ng tot heffing eener belasting onder den naam van lig-, laad-, los- en. opslaggeld. Beslo'en wordt de verordening opnieuw vast te stellen, zonder rekening te hou den met de aanmerking en de wenschen der vereeniging „Schuttevaer". In Verband met het verzoek van den heer Schakel, gesteund door de heeren Brakel en Hoeijenbos, om bij het gem. eleetr. bedrijf le Dordrecht inlichtingen te vragen inzake de kosten van de geheele streekverlichting, stellen B. en W. voor, gezien de ontvangen prijsopgaaf, daarop niet in te gaan. Op Woensdag 17 Juli wordt te Dordt een vergadering gehouden van alle ge meenten, welke bij Dordt zijn aangesloten. Met dit overleg voor oogen, zou het niet goed zijn eenige overeenkomst' aan te gaan Het voorstel van B. en W. wordt mpt o—l st. aangenomen. Tegen de heer Hoeijenbos. Naar aanleiding van een voorstel- De Ruijter—Hoeijenbos, om in Meerkerks broek vanaf het Laantje tot „het Meer" straatlantaarns te plaatsen, stellen en w. voor, ook daarop afwijzend te beschik ken Na eenige discussie wordt aldus beslo- ten met 5-—2 stemmen (de voorstellers). Het volgend punt is een voorstel van B. en W. om in de gemeen !e 20 brand- kranen te plaatsen. Die kranen kosten bij aanleg f 18 a f 20 per stuk. Men heeft daarop een standpijp noodig, welke f 10 kost, terwijl iedere brandkraan jaarlijks f 3 kost. Het voorstel wordt met 5—2 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Van IJzeren en De Ruij er. Tenslotte stellen B. en W. voor te be sluiten dat de gemeente zich verbindt, eigendom en zoo nood g, bet beheer van den Noordschen weg over te dragen aan de prov Zu-'d-Holland. Dit voorstel wordt na een ge bespre- k ng z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag wordt het verzoek van den heer Hoeijenbos cm voor de werk- loozen, die aangenomen zijn in de werk- veiechaffing bij de drinkwaterleiding, schop en spade beschikbaar te stellen ia gewilligd. Hierna sluiting. 9 MHDEjhBLAD. De steunuitkeering. Afbtassecdam. De gemeenteraad kwam (n een spoedeischende raadszitting bijeen op verzoek van de Soc. Dem. fractie, zulks in verband met den maatregel dat de steun aan werkloozen voortaan niet meer op Maandag, doch op Woensdag zal wor den uitgekeerd. De heer Smit deed een voorstel om de- een maatregel ongedaan te maken en de atevm be blijven «itkeeren op Maandag.' De secretaris verdedigde bet standpunt mn B. on WC, daar de voorzitter niet aanwezig was en ook de wethouder, die mede deae beslissing nam, afwezig was,' terwyl de loco-burgemeester, welh. Yisser vergadering van B. en W., waar d©uo beslissing genomen werd, niet had bijgewoond. Na uitvoerige bespreking merkte de beer Visser op, dat het voor hem een aeer moeilijke zaak was, daar bet ooilege niet aanwezig was. Temeer was het moeilijk, omdat er een wettig genomen besluit ongedaan moest worden gemaakt, waarvoor spr. zich niet verant woordelijk kon stellen^, wel wilde hij aties dom om den maatregel ongedaan te ma ken, onder voorwaarde, dat het genomen beshrit voorloopig wordt uitgevoerd. De raad evenwel nam met algemeene stemmen het voorstel van den heer Smit aan, om B. en W. te verzoeken bet voor stel in te trekken. De waarnemend voorzit ter eetde mei den secretaris te zullen over wegen wat hem te doen stond, in aan- flémting hierop kunnen we berichten, dat toeo-burgemeester Yisser besloten heeft, bet besluit van B. en W. ail te voeren en dat de steun als overgangsmaatregel na Dinsdag zal worden uil gekeerd en voorts voortaan op Woensdag, doch dat mtu^- sohen getracht zal worden van den mi nister toestemming be verkrijgen, om de eèeun hier voortaan op Maandag te koeren. Yoortooftfg dos cfe maatregel ge handhaafd worden, met de mogelijkheid dett dene weer wordt opgeheven, maar dan •Reen met goedkeu ring van den minister. Afldasserdam. Alhier hield de thóven- Vereeniging ^De Rostduif' een wedvlucht Vanaf lsêar, afstond 83 K.M. Uitslag: was: C. Koutstoat i, I F. Lambinon 2, 13, 21 en 35; Gobae. Elkhwtzen 3, 49 en 20; Gebr. Dijk 4, 1, 22, 23, 33, 39, en 41, K. van Sfcems 5, 44, J6 en 32; W. de Ruiter, 6, 57, 26 en 57; J. Wolkers 8; Gehrs. Stout 9, 35 en 88;Breedveid den Boef 10 on 25; Gebr. Rixoord tl, Stout 12 en Fr. Bakker 15 en 29; P. Bas 18; A. H_ ïtecowrt 3084, P. Ponsen 36, en W. «te Zwart 40. Losgelaten 1 hut. Aankomst dug 220.1ft pw en kaatste duif ▼olksonóerwijt. Benschop- De afd. Benecftop van volks onderwijs hield een ai gemeen c' ledenver gadering in de zaai van den heer J. van DeifL Na opening door den voorzitter, den beer P. Lamoré, werden de notulen onveranderd vastgesteld. Yervoigens deed de penningmeester re- fcemng en verantwoording over het afge- loopen jaar, waaruit bleek, dat de ont vangsten f 79.361/*, de uitgaven f 44.58 bedroegen, aoodat er een batig sèol van f 34.78*/» vas te. boeken. De aftredende bestuursleden de heeren CL van Delft. M. Benschop, Adr. Burger en J. Th- Beijon worden ais zoodanig her- Ba eenige besprdkmg werd vervolgens aangenomen het bestuursvoorstel tot het organiseeren van een schoolreisje voor de leerlingen der hoogste klassen van de beide O. L. Schoten naar Owwehands Die- venpaek: te Bheoen, indien tenminste de kaarvoor benoodigde gelden door middel van een infceekeoRjst kunnen worden ver- Jervdtgene werd In prbtcépe bentoten tm in bet tui. winterseizoen voor de le ien een fHmavond te geven. Een hert. Benschop. Dezer dagen vertoonde zich 's morgens m de vroegte een bert in den polder. Het verdween m de richting Bo veneind en zal daar vermoedelijk wel in de grienden een echailplaats hebben ge- Kostvfcteze njwielmerkeo. CapeMe a.d. IJssel. De gelegenheid tot aanvrage van kostelooze rijwielb natri ig- merken is opengesteld eiken Woensdag, Maandag en Vrijdag n.m. van 6S .ur, te beginnen 22 Juli tot 2 Aug. -n hel stempellokaal naast het gemeenten lis. Berkenwoude. Vrijdag hebben de vier hoogste klassen der O. L. School een reis je gemaakt met als einddoel Kijkduin. In drie autobussen ging men 's morgens acht uur op weg en hoewefl het weer zich niet gunstig het aanzien, is dat toch zeer mee gevallen. In Den Haag werd heel lang zaam gereden, om den kinderen de gele genheid te geven het Palels in hot Noord einde en het standbeeld van Willem de Zwyger te bekijken. In Kijkduin heeft men zich naar hartelust aan het strand ver maakt. Ook voor verfrisschingcn enz. was natuurlijk gezorgd. Do torugwog ging over Delft, waar eou oogenblik vertoefd werd voor de Nieuwe Kerk, waar de Koningin- Moeder en Prins Hendrik bet vorige jaar ter ruste zijn gelegd. Een woord van dank aan ben, die den kinderen dezen dag hebben bezorgd, is ze ker op zijn plaats. Ook het onderwijzend personeel komt hulde toe, voor zijn goede zorgen. Een bijzonder woord van dank komt toe aan don heer D. de Bruijn, dien men als de leider van de reis kon be schouwen en die veel gedaan heeft om aWes van het begin tot het einde soo goed mogelijk te doen alag-en. Capelfe a.d. IJssel. Yoor tip vereeni ging „Het Hooge Land" zal Dinsdag 23 Jfali in onze gemeente een speldjcsdag worden gehouden YACANTfEPLANNEN DROEVIG VERSTOORD Vrouw asm brandwondei» over leden. Gouda. Vrijdagmorgen was het echtpaar Van Harten, wonende aan de Westkadc, dat voornemens was te gaan kaïmpeeren, bezig een tentzeil waterdicht te maken, met behulp van benzine on pajaffine. Op een gasoomfoort bracht men een teil met wa ter aan de kook en m do teil was een em mer met vijf hter benzine geplaatst, met het doel deze te verwarmen. In een pan netje werd paraffine gesmolten. Toen de benzine en de paraffine op temperatuur waren, werden de verwarmingsappara ten gedoofd. In *1 tuintje werden de beh- xine en de paraffine vermengd. Bij het roeren is toen door zelfontbranding een ontploffing ontstaan; een hooge vlam schoot omhoog en hulde de vrouw in vlammen. werd zoo ernstig gewond, dat zij naar het Van Iterson Ziekenhuis moest worden gebrachL-waar zij des mid dags is overleden, (tok haar man liep verwondingen op. maar zijn toestand is B-iet levensgevaar] ijk. De politie, door een scheikundige bijge staan, heeft de gebeurtenis onderzocht. De dampen van den gedoofden maar nog na-rookenden brander bleven in 1 schuur tje hangen. Daarbij kwamen de gassen van de benzine en de paraffine, welke het echtpaar verwarmd had. Nu hebben deze dampen zioh met elkaar vermengd en de chemische werking, welke hierbij ontstond, leêdde tot de ontploffing en (ten brand. Op bet nippertje gered. Gouderak Een kind van dep land- boitwer4C. K. geraakte Donderdagmiddag nabij de ouderlijke wooing te water. Ge waarschuwd door een zusje, renden de huisgenooten naar de plaats des onheils, waar de plek nog slechts aan het borre len kenbaar was, daar het slachtoffer reeds onder de modder was geraakt. In bewusteloozen toestand werd de kleine nit het water gehaald. Inmiddels was de heer G. de Groot gearriveerd, die de kunstma tige ademhaling toepaste, waarna de le vensgeesten na een kwartier terugkeerden Dr. Beekenkamp nam daarna de verdere geneeskundige behandeling over. Vrijdagavond speelde T.H.O.R. een bandbajwedslryd tegen Excelsior te Gou da. De uitslag was 30 in 't voordeel van Excelsior Was oorsproqkelijk het plan het Boe zemhuisje af te breken voor dijkverzwa ring, thans zal daar ter plaatse een berm buitendijks gemaakt worden. De wedstrijden van T.H.O.R. Gouderak. In de opgave van prijswin naars der T.H.O.R. wedstrijden is een fout geslopen. De meisjesploeg van 1316 jaar van Sparta te Krimpen a.d. Lek won niet een 2en prijs, doch een 1-en prys met 253Vi pont. Verdwijnend schoon. Haastrecht. De 22 meter hooge koren molen van den heer C. W. Oskam in Be neden-Haastrecht, die in bouwval! igen toestand iö geraakt, en gedurende 5 jaren buiten dienst is, mede door het toepassen van mechanische kracht, is van zijn wie ken ontdaan en zal na een nieuw dak te hebben verkregen nog slechts als berg plaats kunnen dienst doen- Het werk wordt uitgevoerd door de Gebr. Mudde, stoopers te Moordrecht. De gladde keien. Haastrecht. Een motorrijder met een dame op de duo, die hier op de doorreis naar Den Haag passeerde, slipte op de natte keien. Beiden vielen. De bestuurder liep een ontvelde hand op, terwijl de mo tor in een garage hersteld moest worden, voordat de reis kon worden voortgezet. Krimpen a.d. Lek. De jongeheer B. No bel Jz. heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor het einddiploma M.U.L.O. A. Voorts slaagde D. G. van Namen voor het toelatingsexamen voor de Middelbare Technische school te Dordrecht. Krimpen a.d. IJssel. De leerlingen H. van Leeuwen en J. G. Ruis slaagden te Hillcgersberg voor het Mulo-diploma A. Krimpen a.d. IJssel. De postduivenver- eeniging „De Snelvlieger", aangesloten bij de Ned. Bond van Zaterdagvliegers hield run wedvlucht van Lier (België), afstand 86 K.M. De prijzen werden als volgt be haald: 1, 2, 3,i 4 en 5 H. Boudestejjn; 6, 10, 23, 25, 26 en 34 J. Houweling; 7, 16, 17, 21, 31 en 35 F. Jongeneel: 8, 11, 12, 30 en 33 P. Pols; 9 en 27 J. Roos; 13 en 37 T. Noorlander; 14 P. Vuik Wzn.; 15 W. Romein; 18 J. Slappendel; 19 B. Oos- terom. 20 en 29 J. D. Seip; 22 J. Sprang; 24 P. Vuik Pzn.: 28 en 36 J. de Kreij, 32 K. Terlouw. Aankomst le duif 2.19.46 uur laatste duif 2 36.28 w»r. Aantal duiven dat deelnam 149. De gem. zangvereniging „Door In spanning Uitspanning", nam deel aan het zangconcours te Heijnenoord en wist in de eere-afdeeling een 2en prys te bemachti gen met 272 punten. Ook het mannenkoor „Zangluet* aam., deel aan dat concours en behaalde een 2den prijs ki de late afdeeiing met 284 punten. B. en W. hebben aan de postduiven vereniging „De Vriendschap" toestem ming verleend tot het houden van een verloting, teneinde gelden bijeen te bren gen voor het aanschaffen van nieuw ma teriaal. Ook voor deze verlolmg worden 8 nuttige prijzen beschikbaar gesteld, die in elk huisgezin te pas kunnen komen. Tuin bouw verven. „Lepflwrwaanf*. Lopik. De tuinbouwvereen. „Lopiker- waard" hield Woensdagavond in de bij zondere school (boveneinde) een algemee- ne ledenvergadering, waarvoor slechts matige belangstelling bestond. Na een openingswoord door den voorzitter en de lezing der notulen, volgt de rekening en verantwoording over 1934. De rekening wordt door een commissi? nagezien, wel ke adviseert, die goed te keuren, waarop de rekening 1934 aldus wordt vastge steld. Vervolgens wordt het jaarverslag gelezen van vereeniging- en demonstratie- bedrijt Het ledental bedraagt 65 en in het bestuur is geen verandering gekomen. In *34 werd 'n oppervlakte beteeld van 400 Rijnl. roeden, waarvan 200 ramen met sla en bloemkaal en 252 ramen met kom kommers, voorts werden 1600 stokken ge zet voor boonenteelt; 25 roe werd be teeld met peulen; 25 met doperwten; 25 met spinazie en tuinboonen; 10 roe zaai- uien; 10 roe pootuien en kroten; 10 roe aardappelen (sovenir); 30 roe aardbeien, en 30 roe witlof, tyfoor zaadteelt (peulen) werd 75 roe gebruikt. Mede door belang rijke bezuiniging op de uitgaven gaf de financieele uitkomst van het bedrijf owei 1934, de tijdsomstandigheden in aanmer king genomen, geen reden tot ontevreden heid, dank zij de genoten subsidies van rijk, provinciq en gemeenten. Behalve door enkele vereenigingen werd het de- monstra^iebedrijf in, het afgeloopen jaar bezocht door tuinbouwmïÖerwijzers e>n an dere belangstellenden, terwijl ook verschil lende leden der vereeniging meermalen een bezoek brachten. De proeven met het telen van zaad zullen in 1935 niet alleen voortgezet worden, doch ook belangrijk worden «itgebreid. Een verheugend feit in deze donkere tijden is het succes dat hiermede tot nog toe in Lopik en Jaars veld behaald is. Er is voor dit jaar 30 H.A. gecontracteerd, in hoofdzaak zaad voor rijs- en stamcrwten, stok- en stam- boonen, doch ook voor snij kool, krul mos terd, koolzaden en kroten. Van welk be lang dit toor onze streek is, blijkt duide lijk, als wij bedenken, dat de opbrengst hiervan geraamd wordt op f 6000, wat laag geschat is. Ook de hont- en teen- handel zijn bij dezen teelt betrokken, want voor bet verbouwen van zaad voor rijs- erwten zijn 11000 bos erwtenrijs noodig en voor het verbouwen van boonen voor zaad 20.000 boonstaken. Hier komen dan nog ongeveer 100.000 boonstaken bij voor de gowone boonenteelt, welke alle nit de ze streek betrokken kunnen worden. Uit een en ander blijkt, dat het werk der tuin- bouwvereeniging dns niet vergeefs is ge weest. Verder werd besproken de moge lijkheid van het houden eener snoei- en bemestingscursus, waarvoor advies aan d«n rijkstuinbouwconsulent zal worden ge rraagd, waarna de vergadering werd ge- Om al deze redenen en ook met. een be roep op raenachelijkheid en medeleven, wendt adressante zich tot den raad om te voorkomen, dat een dergelijke ramp voor de koffiehuis houders in de gemeente aou ontstaan. Raadsvergadering. L»plk. De gemeenteraad vergadert Vrij dag 26 Juli, voorin. 9 uur ter behande ling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorioopige vaststelling gemeenterekening 1934. 3. On derzoek geloofsbrieven. 4. Hernieuwde vaststelling bouwverordening. 5. Begroo ting Vleeschkeuringsdienst 1936. 6. Weder verhuring onderwijzerswoning te Ix>piker- kapei. 7. Vaststelling vergoeding bijzon dere schoten over 1933. Lopik. Voor het aanvragen van koste looze rijwielplaatjee wordt zitting gehou den ten raad huize op Vrijdag 19, Dinsdag 23. Vrijdag 26, en Dinsdag 30 Juli, en op Vrijdag 2 Aug., tefkens van nam. 6 tot 8 uur. Moercapelte. Op de Itonderdagdag Ü8 Juli 1935 gehouden eierveiling waren aan gevoerd 9523 eieren; prijzen waren voor kippeneieren f 2.15i 2 95, eendeieren f 1.60f 2.40, kalkoeneieren I 3.203.50 alles per 100 stuks. Wethouders verkil» mg. Moordrecht De afd. Moordrecht van do S.D.A.P. heeft aan de verschillende raads fracties bericht geaonden dat in verband met de uitslag van de laatste verkiezing ook zij een wethouderszetel wenscht te be zetten. Zooals bekend is het aantal zetels v§n de S.D.A.P. in den nteuwen raad van op twee gekomen. CAFÉ-SLUITING OP ZOMDAG? Lopik. De afd. Schoonhoven e.o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-Restau ranthouders en Slijters heeft een adres ge zonden aan den gemeenteraad, naar aan leiding van het aan den raad gedane voor stel, om de koffiehuizen op Zondag (en waarschijnlijk- ook op erkende feestdagen) gesloten te houden. Adressante verzoekt den raad aan dat voorstel geen steun te willen verleen en, omdat het den ondergang zou beduiden van alle in de gemeente gevestigde exploi tanten van de hier bedoelde zaken. H>et doel, hetwelk men met het voorstel wü nastreven, wordt voorbij geschoten, omdat blijkbaar geen rekening is gehouden met het feit, dat op zeer korten afstand van de grens der gemeente een koffiebuis- aaak gevestigd is, zoodat hot voor bezoe kers van een koffiehuis geen moeite zou kosten in de naburige gemeente daartoe gelegenheid te vinden. Het vooislel zou dus niet kunnen ver hinderen, dat ook inwoners van Lopik een koffiehuis, op Zondag kunnen bezoeken; alleen - zouden bij aanneming uitgaven, welke in de gemeentekas zouden worden gedaan, buiten de gemeente worden ver teerd, hetgeen ook aan de gemeentekas niet ten goede zoo komen. Veertig jaar Mj de poet Moordrecht. De beer Hb. de Wilde, be steller bij de posterijen alhier, heeft on der vele blijken van belangstelling rijo 4O-jarig ambtsjubileum herdacht. Niet alleen bestond de belangstelling bij hen, die bij het postbedrijf zoowel in als buiten de gemeente hun werkkring vinden, maar ook veie ingezetenen gaven blijk van be langstelling. De heer De Wilde zal aeer waarschijnlijk op 1 Augustus den dienst met pensioen verlaten. Het wegdek ran den Middenweg tnw- schen deze gemeente en Moercapelte wordt vernieuwd. Dit werk geschiedt op last van het bestwor van den Zuidplaspolder. Een jubileum. Oudakerk a.d. IJssel. De vorige wee& herdacht de heer J. H. Uittenbogaèrdt hét feit dat hij voor 25 jaren werd benoemd tot penningmeester van den polder „Krom me, Geer en Zijde". Behalve de geluk- wenschen van voorzitter en secretaris, ont ving hij als stoffelijk blijk van waardee ring voor zijn trouw en accuraat beoeet e©n schrijfbureau Ouderkerk a.d. IJssel. Ttof CgMffD onderwijzer aan de Cbr. school 1de Kromme alhier te benoemd de héér A. Frederikse te Gooda. Aanvankelijk was de achoohmrpowiglnft voornemens een tijdelijk otiderwyzeeUi te benoemen, in welk opricht ag echter kon slagen. Ouderkerk a.d. Wssel. De heeto Mj Trouwborst slaagde deze week veooTbet piploma Staatsexamen (A^. Moordrecht Ba een voetbalwedstrijd vermiste een der spelers, afkomstig nit Gouda, een portomonnaie met inhoud. Aangifte werd hiervan gedaan bij de po litie. Haar onderzoek had tot resultaat, dat nog dezelfden avond de 19-jarige N wonende te Gouda, werd aangehouden. Na verhoor bekende deze den diefstal te hebben gepleegd. De portemonnaie met inhoud werd teruggevonden. Een zich daarin bevindend rijwielplaatje was ver dwenen. Het bleek, dal hij dit had weg geworpen. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Moordrecht Bot faillissement van den beer P. Reym, landbouwer, is geëindigd. Concert Nieuw-Lekfcerlend. Woensdagavond gaf de muziekvereeniging „ApoMo", directeur de heer G. Horsman, haar derde concert in dit seizoen, ditmaal op een terrein aan den Middelweg. De bewoners aldaar heb ben zich niet onbetuigd gelaten. Er waren veel belangstellenden, die met aandacht hebben geluisterd naar de mooie muziek nummers, welke op verdienste»! wip» werden nitgevoerd. Brandwcerdemonstratie. Pfieuw-Lekkeriand. Donderdagavond werd op de Dorpslaan een demonstratie gegeven met de motorbrandspuit no. 1- De oefening slaagde nitstekend. Het ge heele blusc hmateriaal Week m goede oon- ditie te zijn. Raadsbesluiten, Oudewater. In de Donderdag gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter me de, dat voor deze vergadering geen agen da was verstrekt, en dat het ditmaal slechts ging over enkele punten, speciaal het voorstel ran B. en W. om aan le ne men het rapport van den gem. opzichter betreffende rioleering van het door de heer Hagoort aangekochte terrein. Het rapport deelde mede, dat de heer L. Blonk in massa had ingeschreven voor deze rioleeringswerkzaamheden voor f 590. In dezo prys was ook begrepen de eventueele timmerwerken, terwijl voor zand nog f 100 extra zal moeten wor den uitgegeven. Volgens oordeel van de gemeente-opzichter zal bij een publieke aanbesteding geen lager bedrag worden gekregen. B. en W. stellen dön raad voor ook met het oog op het feit, dat en tim merman en metselaar beiden dit jaar het gemeentewerk uitvoeren, het werk te gun nen, waarmede de raad accoord gaat. Vervolgens werd aan de heeren Buijs, Schouten en Kasbergen verzocht de ge loofsbrieven te onderzoeken van de nieuw benoemde raadsleden gedurende welke tijd de vergadering werd geschorst. Na *heropening werd bij monde van den heer Schouten verklaard, dat er geen bezwaar bestond tot toelating. Als laatste punt werd bet kohier der airaatbelaating vastgesteld op f 7117,95. Oudewater. Dinsdag vergaderde® t be st uu r en een groot aantal leden der KTVB^ V. in café Rijketijkhuizen. Na opening an lezing der notulen, werd overgegaan teO de verkiezing van 2 bestuursleden wppwia periodiek aftreden van de heem Yaal «q Vreeswijk. De heer Vaal werd herkozen. taMtjl Sn de plaats van den heer VreeweijL de hèèt 't Hullenaar gekozen werd. Bij de bespreking over de foeete.f jk- heden werd besloten deze te bonden op 3 en 4 September. Den a.voi>d voor de 4e zal een rondgang met muziek geho«lde& w*>r-f den en zal een ooncert op de Markt gege- «en worden, terwijl de eigenlijke feestdag zal worden gevuM met verachffteode at-1 tracties, welke meer in den geest van het publiek zullen vallen, dan de tot Mg toe steeds georganiseerde migrijder yen. Ouderkerk a.d. MeeeL Bij de te HïDe- gersberg gehouden Mwio-exaonet» (daag den I. C. de Rek en G- Vonk NoordograaJ voor dipl. A. Gewade* voorwerpen. SRedrecht. A. Bot, P. Btemstraat 2, «ea- nikkelen armband; A. Blokland, een bruine muts; J. Batenburg, A 398 een rijwielbelastingmerk in eten, gemerkt B.' Hansum; P. Eikelenboom, Oranjestraat 39 een huissleutel; P. Breedveld, A 392 een gewicht van 2 KG.: J. Hazenbosch, Dirij-' berph 41 een witte kinderkous; L. Hmrtog Drijberpl. 45 een paar heerensokfcen; HJ Boer, B 733 een notitieboekje; A. Lanser, Adm. de Ruijterstraat 45 een bruin kin derschoentje; R. Visser, Ooeterefcz.' 12 efetÉ" paar bruine kinderschoenen; «I. von He- mert, Merwestr. 4 een houten lepel'. ff. Bot A 271 ren balk van pl m. 7 M4 P2 Versluis C 42 ren kinderschoen; J. de Wit, A 654 een floweelen jasje; "W. Lan- ser, C 73 'n bruine sok: L. Kriek, Trdnip- straat 9 een zwart poesje; W. d- YliéiJ Dykstr. 6 een gum miespa (lap: F. "Wfeg-, gers A 257 een rijwielbelastingmerk in étui; G. de Bruin, D 25, ©en duimstok; ffJ Boer, P. Heinstraat '23 een zwemjtek; Si de Jager, Middenstr. 26 een zte'Möpak e» een badmuts; C. M. Boogaard, P. Hein- straat 41 een postduif: M. Kop- B 625 kinderportemonnaie; H. Verbédl, B 5B1, twee rolfilmpjes; D. Bakker. ZuWeretrkal' 6 een paar witte dames handschoen en; 'ft van Gelder, P. Rysdykstr. 4 eeti péra- pluie; J. Koppelaar, Stat.weg 128, tfen witte dameshandschoen; N. t. d. Gtitef, Papendrecht Matena 34 een gewicht vun '50 gram; S. N. Baardman, A 41 'n grijs konijn: A. Kroon, B. 781, een Mauw» muts; M. Verschoor, B 176 een rijwiefbe- lastingmerk; L. Hartog, Drijberpl. 48 «0* alpinomuts: K. Bons, B 79 een rijwielbe lastingmerk m étui; A. Versteeg, Oranje straat 74 een rijwiofbelaslingmerk in een stalen houder: D. de Bruin, B 375 éWr spade; politie-bureau een rnlpen gemerkt „Swan": een gewicht van 5 K.G.; een rijwielbelastingmerk in êtwi en «en Srttoof abonnement PapendrechtecheweéP. Gemeenteraad. WHIige-Langerak. Een openbar* ver gadering van den gemeenteraad ié belegd op Vrijdag 26 Juli, voorin. 14.30 awr. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Yoorloopigö vaststelling gemeente-rekening 1934. 8. Onderzoek geloofsbrieven. 4. Hernieuwd* vaststelling bouwverordening. 5 Vaststel ling vergoeding bijzondere scholdn «WW 1933 en voor Gabauw vergoeding tdd» vak onderwijzeres. IJeselstein. Terwijl mdj. van haar woning haar- werkzaamheden ver richtte, had zy het ongeluk haar knie té* breken. Dokter L. heeft de eerste huljf verleend en ook het been gezet. Gevonden: Een ijzeren hoepel, een jas. een muts en een rijwielbelaétingöérit- Inlichtingen bij de politie. In het tijdvak van Dinsdag 23 Juli t.m. 6 Augustus as. zal de dssistdlH- diensfgeleider der directe belastingen, de heer J. de Gier, Benschopperweg nr. telkens des Dinsdagsavonds en Donderdags avonds van 79 uur te zijnen kantor#1 zitting houden voor het aanvragen VAft kostelooze rijwclbelastingmerken en het daarna afhalen vart genoemde merken voor inwoners van IJsselstein. Zij, die denken daarvoor in aanmerking te komeü kunnen zich op genoemde dagen bij hem vervoegen.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5