1 d Loop der bevolking Sportnieuws Predikbeurten Kerk en School B 22- 11 yaw - Burgerlijke Stand Tl Haarlem tegemoet. WATERPOLO. m, 25 j. en J. C G. Baars, 44 j. en 94 j. en H. Simona, tijd werden de voor meer 0 0 0 o o o S.V.H. R. Z.G. Haarlem G.Z.G. De Zijl S. Z. en P.G. de BW. NIEl KAAMOAfi aa JULI Mm OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE A D. USSEL. Woensdag 24 Juli (Bermweglaan) *e avonds 7 uur de' heer H. Vlot. 7 5 5 4 2 1 Voor deze afdeeling moet I Verschijnt Maand en Vrijdag. Prüs bi I ling: voor Schoor I 'naanden f 1.25; j [Met verzekering 1 de de i van nabij Iviezen mo- vri. S 2 2 4 6 7 GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuwerkerk a.d. IJssel Candidaat P. Todrnvliet te IJmuiden. CHR. GEREF. KERK. - Beroepen te Noordeloos, de beer M. Baan, cand. te Maassluis. Beroepen te Soestdijk Da. N. Bijdemast te Boskoop. Kermis-voetbal. Ammerstol. Den eersten kermisdag, Woensdag, was Haastrecht I de gast van A.V.V, I. De wedstrijd die gespeeld moest worden zou aan den winnaar voor iede- ren speler een koek opleveren. Vanzelf werd er dus fanatiek gestreden en het publiek heeft dan ook van een pittigen, mooien wedstrijd kunnen genieten, waar bij de partijen vrijwel tegen elkander op wogen. Haastrecht was technisch beter en toen het einde er was met 32 voor Haastrecht, was de koek, die door den voorzitter van A.V.V., den heer D. W. G. Verkerk, onder een paar hartelijke woor den werd uitgereikt aan de spelers van Haastrecht, op de plaats waar ze behoor de. De verliezers kregen een kleinere koek als troostprijs. en R.ZXL—-Haar- schouders glijdt”. De agenda is handig --I bevat een massa nuttige en practise een nederlaag, die S.V.H. het kampioen- I wenken, schap wel eens zou kunnen kosten. Met rooster, belangstelling zien wij do verrichtingen v.—t. p. 39—14 14 24—9 10 21—8 10 24—24 8 12—42 4 9—32 DRIEMAAL PREEKEN LEERtN. Een predikant, zegt hot Duitsche „Pre- dikantenblad”, moet driemaal preeken leeren. Eerst moet hij leeren, hoe hu een preek maakt, dat is, hoe men een tekst zich indenkt, als theoloog dien overdenkt, hoe men over dien tekst bidt en medi teert, hoe men dien tekst op zich zelf toe past en daarna ook op de gemeente en dan het geheel in vaste en duidelijke uit eenzetting der gedachten opbouwt. Heeft de predikant dit geleerd, dan moet uij m de tweede plaats leeren, hoe de zorgvul dig voorbereide preek een levend getui genis wordt. Hij moet van de gemeente iets willen, met de gemeente vanaf den eersten zin in contact zoeken te komen. Dit is het gevaarlijke stadium voor den predikant. Hij komt in de verzoeking meer op de uitwerking en bet effect te letten dan op de waarheid; hij komt er gemak kelijk toe meer waarde te hechten aan de wijze, waarop hij de tijdvragen raakt» dan de wijze waarop hij de eeuwigheids- vragen raakt. Daarom moet hij op het hoogtepunt van zijn leven ten derde male teeren preeken. Hij moet wear beginnen zorgvuldig er op te letten, of dat wat hij zegt wel Schriftuurlijk is, of bij zijn ge meente wel den rijkdom der Schriften ontsluit, of hij wel werkelijk Christus pre dikt en niet zichzelf Hij wordt dan waar schijnlijk eenvoudiger in zijp preeken dan hij voorheen was Het zal hem ook min der bekommeren dan voorheen, of de menschen met zijn preeken tevreden zijn of niet. Hij zal dan slechts den éénen roem kennen dat zijn preeken niet woor den van menschelijke wijsheid, maar al leen het niets-weten dan Jezus Christus en dien gekruisigd, zoeken.” Uit de berichten, w< avond uit Den Haag zijn er enkele, die we ven sa die teekenend ming. In de Kamer had p klaring afgelegd, dat den verlangden steun dit kabinet en daaroj antwoordt, wat we h In de Kamer hadde mooraten en de katho geven, dat zij niet me' lijn wilden meegaan, do helft van de Kami De vergadering w ministère gingen h kwamen gebeurde i uiterst zelden zal zijn een ministerie ten val nister Colijn werd door de menigte, die i den uitslag wachtte. Wij begrijpen, wat i juichten en die riepei dacht hebben. Zij hei ten op het historisch had te overwegen, d voor moeilijkheden h kabinet Colijn, moeili zooals vorige, door meer geluk maar die en toen? van R.Z.G. die w» de kans ven en min of worden, voortduren mop8t dus onafgebroki zonder ophouden maa ui’voeren, om het e Zoo iets zou reeds een men vrij in zijn ham jeugd de krachten maakt. Maar hier wa regelen moesten berac hankelijk van 100 p« gpering met groote tusschen de voelen H- regeering was daar! waarop anderen rust belasten met een eno mattende en ondankba heid te verwerven, om onderscheidingen salaris te behouden, töch zeker niet da werk te doen. Hij wa het land bekend en dingen van binnen- i hem toegekend, en zi, ruim, dat geen minis invloed heeft. Hij blee omdat hij gevoelde e plicht was, dat het 1 binet noodig had. Mi hem hu gezegd daarr heen te gaan. Dat hebben zij geve gisteren op het Bin toejuichten en riepen juichten niet een mar behaald, zij deden eer Pathie blijken, die zij eerste had gedaan belet was, om zijn nu vervolgen en ten eindi We begrijpen, de a den, niet goed. Prof namens de katholieke hij aan het kabinet 1 ’an vertrouwen niet I ciaal-democraten hadc dèr giédaan. Deze twee als een nieuw kabinet den, degenen zijn, die oen te zorgen. Zij zuil Jn’natie, die 50 Kamer digt, en die van anden kan verwachten, eei vormen^ Een onmogeli Wat wil die opposi binding en uitspraak i 2 nog gespeeld worden: De ZijlS.Z. en P.G; S.Z. en 1’. G.—G.Z.G; Haarlem—De Zijl; R.Z.G—G. Z.C.; HaarlemR.Z.G.; tem. De stand biedt thans het volgende beeld: gesp. gw. gl. 10 7 7 8 8 8 CONCOURS-HIPPIQUE. Op het te Hoofddorp gehouden oon- cours-hippique zijn o.m. de volgende prij zen toe gekend: Springen met groepen van 3 ruiters per LR. 1. L. R. „Alblasserdam”, te Alblas- serdam, groep 11; 3. L. R. Siegfried te Bergambacht, groep '5. Handicap-dressuurproef voor Lande-, lijke Ruiters (individueel): KI. B. en L. 4 mej. N. Oskam (L. R. Siegfried) met Nelly V; 7.5 pt.; 5. P. Voorsluys (L. R. Siegfried) met Bobbie: 7.10 pt. Eerv. ver meld. E. v. d. Breggen L. R. De Gouwe Ruiters met Pirinska: 7 pt. Dressuurproef KL N. 1. T Eijkelenboom (L. R. Beijaert-AIblassprdam) met Emir: 7.7 pt. Dressuurproef voor achttallen. 3. L. R. Siegfried: 83 85 pt. Keuring M. G. Merriën: 3. G. v. d. Heu vel, Ouderkerk a.d. IJssel, met Latrusial. enz. LEERMEESTER EN LEERLING. Woensdagavond speelt S.Z. en P.C. I thuis tegen G.Z.C. I. Schoonhoven. Jaren geleden trokken per fiets enkele zwementhousiasten uit onze gemeente naar Gouda, om daar bij de Goudsche Zwemclub, destijds kampioen van Nederland, het steeds meer in zwang komende waterpolo te gaan beoefenen. De ze mooie zomersport is dan ook vanuit Gouda naar Schoonhoven geïmporteerd en voor een groot gedeelte heeft de S.Z. en P.C. zijn ontstaan te danken aan propa ganda, gevoerd door léden van de G.Z.G. Inmiddels is bet spelpeil van de polo-ërs uit ds pijpenslad wat afgezakt, maar toch beschikken zij nog altijd over een flnke 2de klasploeg, die, dat heeft S.V.H. aan den lijve ondervonden, nog steeds tot grootsche dingen in staat is. Het spel van de S.Z. en P.C. is in den loop der jaren langzaam opgevoerd tot een peil, dat geen enkele gemeente van 4500 inwoners in Ne derland evenaart, waarmede zij zeer waar schijnlijk hun hoogtepunt wel zullen heb ben bereikt. Woensdagavond nu spelen beide clubs S.Z. en P.G. I—G.Z.C. I. voor de competi tie van den K.N.Z.B., 2e klasse Q, in het zwembad buiten de Veerpoort, een polo- match S.Z. en P G.’s laatste thuiswed- strijd dit seizoen waarbij het stellig niet .aan de noodige spanning zal ontbreken. Zelfs al is dan onverhoopt reeds beslist, dat de S.Z. en P.G. degradatiewedstrijden moet spelen, dan nog zullen onze stadge noot en er alles op zetten, om, in hetzelfde millieu als hun sympathieke leermeesters, dezen zoo mogelijk te verslaan. Dinsdagavond trekken S.Z. en P.G. I en III er op uit, om respectievelijk te Leiden te spelen tegen De Zijl I en te Waddinx- veen tegen De Gouwe II. Vooral het eerste zevental: succes loegewenscht! Verrasend nieuws uit de twee de klasse C. Als een kat in het nauw zit, maakt zij rare sprongen, is een zegswijze, die voor al bij verschillende takken van sport nog al eens van toepassing blijkt te zijn. Daar is b.v. G.Z.C., dat zich, in degradatiego- vaar voelende, niet alleen veilig stelde door De Zijl een overtuigend© 41 neder laag toe te brengen, doch bovendien nog het bravourstukje uithaalde, door S.V.H. in het Zwarte Plasje (53) te kloppen, Maria Elizabeth, d. van T Huyzer eq C. C- Borsje. Ondertrouwd: T. Roest, 25 j. en B. de Jong, 26 j. Getrouwd: J. Krijgsman, 23 j. Overleden: M J. Broere, 9 jaar. OUDERKERK A.D. IJSSEL. Juli. Overleden: W. Donker, 86 j. REEUWIJK. Juli. Ondertrouwd: H. van Willigen, 32 j. en A. M. van Es, 28 j. D. N. de Vries, 24 j. en A. P. Vonk, 16 j. SLIEDRECHT. Juli. Geboren: Levenloos aan gegeven d. van G. G. Ridders en L. J. Hoevens. Jan- nigje Maria, d. van L. Dekker en M. de Bruin; Adriaan Gornelis, z. van A. Stam en P. Vermeulen. Pietje Wilhelmina, d. van KI. Roskam en G. Bouw. Adria na Arina, d. van L. Lagewaard en A. van Perse. Gornelis, z. van G. Bisachop en 0. P. de Bruin. Pleuntje Maria, d. van M. Koppelaar en M. Dekker. Anna, <L van J. C. Honkoop en J. Kraaijeveld, aan boord. Arie Pieter, z. van J. van der Waal en B. Lanser. Aart, z. van A. Redelijkheid en F. de Snoo. Adriana, d. van A. M. Sprong en J. Verdoom. Ondertrouwd: G. Hartog, 23 j. en J. Stuij, 19 j. P Boer, 30 j. en J. de Wit GelrouWd: K. Bakker, 23 j. en G. Ver waand, 21 j. P. J. Wor, 24 j. en J. A. Hartog, 20 j. A. Kros, 23 j. en KI. Huizer, 19 j. J. Groenhof, 27 j. en L. A. Kros, 20 j. Overleden: H. Versteeg, 80 j., wedr. van J. van Ooeteroi» A BONNE’S, die ate 2000a“<lngdX\ 40-JARIG AMBTSJUBILEUM. Ds. N. C. Bakker, predikant bij’-de Ned. Herv. Gemeente te Maartensdijk (U.) hoopt 4 Augustus zijn 40-jarig ambtsju bileum te gedenken. Ds. Bakker werd 18 October 1868 ge boren. In 1895 candidaat geworden, werd hij den 4en‘Augustus van dat jaar te Wijn gaarden in het ambt bevestigd. Hij stond vervolgens te Wateringen 1899, Poort vliet 1900, IJsselmuiden 1906, Kesteren 1910, Zuilichem 1915, Schoonrewoerd 1915, Aalburg 1919, Benschop 1922, Oude- nurdum 1930, Opheusden 1931 en dient sedert 1 April 1934 zijn tegenwoordige ge meente. Van de hand van den jubilaris, die tot de Geref. richting in de Ned. Herv. Kerk behoort, verschenen eenige leerredenen in druk; ook schreef hij eenige meditaties in ,D,e Banier”, het dagblad der Staatk. Ge ref. Partij. SCHOOLAGENDA. Schermers uitgeverij te Bolsward Mijkt succes te hebben met haar Schoolagenda. Het boekje in den stevigen grijzen omslag onder redactie van den Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie, is al bekend geworden bij allen „Wie do jongenskiel nog om de massa nuttige en practische notities, plaat jas, kalender, les formules, overzichten, schetsen Raadsbesluiten. Haastrecht In de Vrijdag gehouden Vergadering van den geiflepnleraad, waarin de heer Meijer met kennisgeving afwezig was, werden, na behandeling van de ingekomen stukken; de her- en nieuwbenoemde leden van don raad toe gelaten voor de nieuwe Zittingsperiode. De rekening 1934 en hegrooting 1936 van het armbestuur van Rozendaal werden goedgekeurd met een batig slot van reap, f 2354.38 en f 6074,52. Voorloopig werden wastgesteld de jaarrekeningen van eiec- trisch- en waterleidingbedrijf en de ge meentereten ing 1934. Deze laatste met een saldo van f 5473,52, terwijl de kapi- taaldienst aan wijst aan inkomsten en uit gaven f 25862.83. De verordening op de vergunningsrechten werd gewijzigd (waar door reductie op de heffing van 1935 wordt verkregen). Besloten werd tot over dracht van ongewijzigde perceelen in de kadastrale secties A en B aan provincie Zuid-Holland,. Een wijziging werd aange bracht in het reglement van het burger lijk armbestuur, evenals in de bouwveror dening. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan de wed. M. W. Sirre-van Laar al> schoonhoudster dor O.L. school en op voorstel van B. en W. werd als zoodanig benoemd de wed. M. Snieder- Reichard. Be^rooti ngswijzigingen 1935 goedgekeurd. Na de rondvraag zeide voorzitter, dat de raad misschien hpt pindp der zittingsperiode niet ■al vergaderen. Den heer Meijer, hoewel niet tegejrwoorrtig, werd dank gezegd voor wat hij voor de raad deed geduren- de zijn lidmaatschap. Voorts richtte spr. zich tot den heer Scheer, dien hij in hartelijke bewoordin gen toesprak De heer Scheer zeide daar voor vriéndelijk dank. Daarna ging d< raad over in gesloten zitting. Landdag. Moercapella. De Ned. Herv. Jongelifl| Voreenigingen op Geref. Grondslag hiel den Donderdagmiddag een landdag op het terrein van den heer P. Zegwaard. Ds. E. J. Uitman, Herv. predikant al hier, opende met het laten zingen van Ps. 89 vers 7 en 8, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens las hij Efeze 6 yers 10 tot 20, waarna bij allen en in het bijzon der ds. de Geus als secretaris van ’t hoofd bestuur verwelkomde. Als uitgangspunt voor zijn openingswoord nam spr. het bijbelwoord „Strijd den Goeden Strijd des Geloofs’’ en wees vooral de jonge men schen op het gevaar waarmede onze jon geren bedreigd worden. Na aangespoord te hebben om met hetzelfde vuur voor de christelijke beginselen te strijden, als de moderne jeugdorganisaties voor hun be ginsel doen, verklaarde Ds. Uitman den landdag voor geopend. Hierna zong het chr. gemengde koor „Sursum Corda” on der leiding van den heer Jansen uit Gou da eenige liederen, waarna Ds. de Geus vit de Bilt ’t woord voerde over ’t onder werp „Het Woord van den Meester”. In een boeiende redfl zette spr. de waarde van bet eenige noodige en het eenige woord uiteen. Als gevolg van den wereld oorlog is de jeugd meer dan ooit ontred derd. Men zoekt wel steeds naar een I sterke man, die in staat zal zijn om ons i volk *t loven te redden, maar men vergeet i dat er Een is, die alles ten goede keeren i kan. Daarom moet met nadruk steeds bij vernieuwing de jeugd er op gewezen i worden, om niet als Demas in zelf geko zen paden te wandelen, daar alleen God bet wereldgebeuren bestuurt. Met het la ten zingen van Ps. 105:3 sloot ds. de Geus Hierna zong het gemengde koor weer «nkelo liederen. Vervolgens sprak ds. Oostenbrug van Gouderak over het onderwerp „Farizeër of tollenaar”. Na gewezen te hebben op het verschil tusschen beiden, trok spr. een parallel tusschen genoemden Farizeër en ons zelf. Ook wij moeten de vraag stel len wat wij zijn, en naar het antwoord zal onze weg geteekend zijn. Met een ern stige vermaning om toch niet te denken beter te zijn dan anderen, enkel omdat wij on christelijk noemen, maar om toch de leeririg van de gelijkenis ter harte te i nemen, sloot ds. Oostorbrug zijn rede, na het laten zingen van Ps. 139 le en 14e vers. Hierna werd hel Bondslied gezongen en volgde de pauze. Daar het begon te regenen en het weer zich niet gunstig liet aanzien, werd be sloten de landdag voort te zetten in de Ned. Herv. Kerk. Na heropening in de kerk sprak ds. Koolhaas uit *Charlois die als onderwerp had genomen „Een rijk bezit”. Spr. schetste de waarde van een kompas voor hen, die de wereldzeeën bevaren en merk te op, dat ons kómpas. de Bijbel zijn moet. Wij die niet mede zoudeh varen op de donker© nachtzee, wanneer de kapi tein geen kompas had, laten wij toch niet zelf .varen zonder zulk een kompas. Na het zingen van Ps 119 vers 65, kreeg ds Klüsener uit Bodegraven het woord, die sprak over „Vraag en ant woord”. Spr. ging de gelijkenis van den rijken zoon na en trok hier een leerling uit voor ons. Met het doen zingen van ps. 25:5 en 6 sloot spr. zijn rede. Ds. Uitman liet vervolgens nog zingen ps. 86 vers 6, waarna ds, Koolhaas den landdag mot dankzegging sloot. De op komst was vrij goed geweest. gift. Ook moeten allen lid zijn van deze afdeeling om met het bestuur de zaken zoo goed mogelijk te kunnen leiden. Spr. dankte in het bijzonder de heeren dr. J. M. de Morrée en B. Niessen, voor hun moeitevollen arbeid. Nadat de heer de Cock de Groene Kruis vlag had geheschen sprak hij den wensch uit, dat zij in leng te van dagen tot zegen zoude mogen zijn voor IJsselstein en verklaarde het ge bouw hierna voor geopend. Daarna werd in de gröote zaal van het gebouw de the© gepresenteerd. Daarbij voerden verschillende sprekers het woord, o.a. burgemeester mr. J. J.. A b- bink Spaink, die nanpens bet gemeen tebestuur zijn gelukwepschen aanbood met de tot standkoming van dit gebouw. Hij sprak de wensch uit, dat er ook ze gen van moge uitgaan vqor de bevolking van IJsselstein. Pastoor W. H. de Grijs waardeerde al het goede dat gebeurt van welke rich ting dit ook geschiedt en £ei dat het werk van Het Groene Kruis positief goed is. Als adviseur van het Wit-Gele Kruis hoopte spr. dat veel samenwerking zou mogen worden verkregen^ vooral op het gebied der tb.c.-bestrijdlng, welke in IJsselstein zooveel vruchten kan af werpen Achtereenvolgens voerden nog het woord de heeren Rollman, aannemer, de afgevaardigde van de Ned. Bond tot be scherming van Zuigelingen; de heer van Voorst van Beesd, namens de afd. Maars- sen; burgemeester Norbruïs uit Zuilefi; de heer Markwaaij Kooi; de oud-secreta- ris H. van Ek, die mede namens de hulp- brigade het bestuur een electrische wand klok aanbood, ds. O. J. v. Rootselaar, namens don Kerkeraad der N.H. gemeen te, die beloofde te zullen helpen zooveel hij kon. Spr. was verbaasd over wat het Groene Kruis hier had gepresteerd en hij onderstreepte de woorden van pastoor de Grijs. Dr. J. M. de Morrée dankte voor de vriendelijke woorden en ook voor de blij vende bewijzen van erkentelijkheid, welke de afd. ontvangen had. Daarna werd het gebouw bezichtigd. De weg verschut ving. IJtMlstein. Het verschuiven van den weg nabij het werk aan den Utrechtsche- weg is thans zoo goed als tot stilstand gekomen. Men is thans druk bezig om den ouden weg, die meer dan 6 meter in den IJssel is gedrukt, met een baggermachine weg te baggeren. Het zand, dat noodig is voor de nieuwe brug, is op enkele M3 na aangebracht, zoodat men spoedig kan beginnen met de afwerking. Zevenhuizen. Het faillissement van den .heer C. Ooms, veehouder, is geëindigd. REEUWIJK. Over de maand JeU. Ingekomen: M. Wogenwijs van Gouda in H 73; W. van vDooijewaard van Deil in H 116; B. Roelof® en gesin van Gouda in H 166; A. Verboom van Bodegraven in E 113; A. J. Vonk van Gouda in H 214. Vertrokken: W. van Hoff van H 104, naar Gouda, Spoorwegstr. 2. SLIEDRECHT. Over de maand ML Ingekomen: C. Rakker van Rotterdam naar van l«nnepstraat 31 inw.; A. M. v. Tuyl van Eindhoven naar B 375 inw.; J. Leeuwestein en gezin van Wijnegchem (België) naar 0 168 inw.; P. J. Demate, van Ridderkerk naar Ooeterbrugatraat k5 inw. Vertrokken: J Cleton van C. M. vaa Reesstr. 6 inw. naar Vreeswijk, Wierache- laan 22; T. A. Nederlof van Stationsweg 76 inw. naar Dordrecht, Singel 135; H., B. van Leeuwen van C 19 inw. naar Zeist* Oud. Arnh.weg 3; M. Steun (geh. met A. Robbe) van Julianastraat 72 inw„ naar Hardinxveld, Sluisweg 30; J. van Rijs- bergen van C 355 naar Delft, St. Joris- Gasthuis. BENSCHOP. Juli. Ondertrouwd: J. Boon, 25 j. en J C de Ruijter, 23 j. J. C. Baars, 44 j. en C. M. van Schalk, 42 j. HEI- EN BOEICOP. Juli. Geboren: Gerrit Jan, z. van C. Steijsi- ger en E. Bogerd. KRIMPEN A.D LEK. Juli. Geboren: Huyzer Duivenvlucht. SI ied recht, De postduivenvereniging „De Reisduif” heeft een wedvlucht gehou den vanuit Lier (België). In concours wa ren 229 duiven. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 6, 7, 25. 30 en 45. Zege laar: 2, 10, 13, 31, 35 en 38 A. D. Boer; 3, 16, 17 en 43 Boulonois; 4 C. P. Kroon; 5, 15 en 36 Stormvogels; 8 en 34 Kros; 9, en 46 M. Boer; 11, 28, 40, 42 en 44 de Roon; 12, 14 en 39 Blom; 18 en 23 Noor- denne; 19 en 33 Korporaal; 20, 22, 29 en 41 Breedveld en Hartog; 21 Smouters; 24 en 25 Vlot; 27 Bot; 32 Barendregt, 37 Spruit. S liedr echt Mej. A., die per rijwiel in de Boschlaan reed, raakte de macht over haar stuur kwijt. Zij reed in de modder sloot en werd zoodanig door den schrik bevangen, dat zij bewusteloos geraakte. Per ziekenauto is zij naar huis vervoerd- Dr. M. verleende hulp. Auto te water. Sliedrecht De heer R. uit onze gemeen te had het ongeluk met zijn auto te slip pen op den smallen achterweg, hopende vanaf Schelluinen naar Gorinchem. De wagen reed te water en kwam met de wie len boven te liggen De heer R. en zijn dochter konden zich uit hun benarde po sitie redden. De auto is later geborgen. Sliedrecht. V. deed aangifte van ver nieling van een zerk, gelegen voor zijn woning, door een autobus. 0. meldde de vermissing vap een portemonnaie, in houdende f 10 wisselgeld. Streefkerk. Uitslag van de wedvlucht, uitgeschreven door de P.V. „De Gevleugel de bode” alhier, van Lier. Afstand 86.083 K M Los 1 uur. Aankomst eerste duif 2.34.53 uur. In concours 68 duiven. De prijzen werden gewonnen door: 1, 4, 9, 15, 19 en 26 A .Stuurman; 2, 3, 5t 11 en 16 H. van Meerkerk; 6, 10 en 20 C. de Ruiter; 7, 8, 12, 23 en 27 W. L. Schip pers M.Hzn.; 13, 21 en 28 W. de Bruyn; 14 A. van der Wal; 17, 18, 22, 24 en 25 J. van der Graaf. Gemeenteraad. ▼list In de Woensdagmorgen gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig. Na mededeeling van een aantal ingekomen stukken, werden de geloofsbrie ven der nieuw gekozen raadsleden onder zocht en in orde bevonden, soodat tot hun toelating werd besloten. De rekening van het dectriciteitabedrijf over 1934, sluiten-, de met een nadeelig slot van f 789,15, werd voorloopig vastgesteld: in ontvang sten op f 16.911,99, in uitgaven op f 13.740,14, batig slot alzoo f 3162,85. Op voorstel van B. en W. besloot de raad voorts tot vaststelling van een nieu we verordening op de heffing van vergun ningsrechten, terwijl ingaande 1 Januari 1936 een nieuw contract met de N.V. Ge- kro te Overschie inzake de destructie van vleeech wordt aangegaan. Aan den wegwerker G van der Ree werd met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend, waarna de vergadering werd gesloten. Een befig slot Waddinxveen. In een Vrijdagavond ge houden vergadering van den gemeente raad, deelde de voorzitter mede, dat de gemeenterekening 1934 in den gewonen dienst sluit met een batig slot van f 67829,57. De batige sloten van de drie gemeentebedrijven, zijn daarin verwerkt. Gemeente-rekaning. Willige-Langerak. De gemeente-reke ning over 1934 sluit in den gewonen dienst met een batig saldo van f 350. WIJKGEB0UW VAN HET GROENE KRUIS GEOPEND. Groate balangatalling. IJsselstein. Het nieuwe wijk gebouw van Het Groene Kruis, feestelijk met groen en bloemen versierd, ia Donderdag middag onder groote belangstelling geo pend. Onder de vele aanwezigen waren, burgemeester en wethouders, ds. J, v. Rootselaar, Ned. Herv. predikant; pas toor W. H. de Grijs en de heer de Cock, als vertegenwoordiger van het provinc. hoofdbestuur van Het Groene Kruis,-waar van ook vele afdeelingen uit den om trek vertegenwoordigd waren. Dr. J. M de Morrée verwelkomde als voor zitter, alle aanwezigen. Hij bracht dank aan B. en W. voor de medewerking bij de stichting van dit' gebouw. Verder aan de verschillende aannemers voor de vyijze van uitvoering en afwerking van het ge bouw en in het bijzonder aan den twee den voorzitter, den heer B. Niessen voor de wijze, waarop deze het opzicht van den bouw heeft gevoerd hetgeen is ge schied tot ieders groote tevredenheid en tenslotte tot de ontwerpers van het ge bouw. De heer de Cock hield daarna openingsrede. Spr. had langen vóórbereidende werkzaamheden gevolgd en vele malen zijn ad’ gen verleenen. Hij zag de overtuiging weer bewaarheid, dat, wanneer men ,rets goeds wil, dit ook bereikt kan wordend Het was nu voor de afd. IJsselstein een blijde dag. Maar in de toekomst zullen haar de moei lijkheden niet bespaard blijven en waar het hier gaat om het lot van den mede- mensch, wekte spr. hen die geruimen tijd door geen ziekten zijn bezocht, op, hun dankbaarheid te toonen door eeik extra

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 6