Hét afgetreden kabinet, Verkiezing Eerste» Kamer léden. Gemengd Nieuws. Buitenland j FEUILLETON. DE VANGARMEN. Binnenland MB. J. R. H, VAN SCKAIK, nister van Justitie, JHR. MR. A. C. D. DE GiRAEFF# Minister van Buiteni. Zaken. DR. H. OOLIJN, Premier en Mi- nister van Koloniën. MR. P. J. OUD, Minister van Financiën. MR. X A. DE WILDE, Minister van Binnenlandsche Zaken. JRR IR. 0. a A. VAN LIDT DE JEUDE, Minister van Waterstaat. PROF. DR. IR. H. C. J. H. GEUS- SEN, Minister van Ecou, Zaken. PROF. DR. J- R. SLÖTEMAKER DE.BRUINE, Minister van Sociale Zaken m Onderwijs, Kunsten en MR. BR.L.N. DECKERS, Minister van Defensie. Wetenschappen ad int. werk worden gesteld om tot *n oplossing te komen van het conflict, dat in eén groote onderneming nog altijd bestaat, hoewel dë» algemeene' staking is geëindigd. Mili tairen wagens rijden door de straten der stad. DE MOORD IN DEN ARGENTIJNSCHEN SENA At. Dader bekent BUENOS AIRES, 26. Juli. Valdes Cora, de vroegere agent van politie, heeft be kend den senator Bordd Behere te hebben vermoord. Hij vd4slaart, dat hij den mi nister heeft willen beschermen. 'S-GRAVENHAGE, 26 Juli. Bij de he den gehouden verkiezing van leden der Eerste Kamer zijn gekozen: Van dc A.R. partij: Jhr. Mr. H. A. M. van Aseh van Wijck te Doorn. Dr. W. de Vlugt te Amsterdam. Van de C.H. Unie: Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lohman te Utrecht. Jan ter Haar Jr. te Amsterdam. R, Polloma te Leeuwarden. Van de N.S.B.ï M. V. E. H. J. M. Graaf de Marchant et d* Ansembourg te Amstenrado. A. J. van Ves^em te Utrecht. Van de R.K. Staatspartij: A- F. 0. van Sasse van IJsselt te Den Bpach. H. M. J. Blomjons te Tilburg. W M. van Lanschot te Vught. P. W. de Jong te Tilburg. A. N. Fles kens te Geldrop. A. C. de Bruijn te Maartensdijk. Mr. F. I. J. Janssen te Maastricht. Jhr. Mr. G. A H. Michiela van Kesse- aich te Roermond. Mr. G. H. J. A. Janssen de Limpens te •Wijl ré. P. J. S. Serrarens te Bilthoven. G. C. J- D. Kropman te Amsterdam. Van de S.D.A.P.: P. Moltmaker te Utrecht. H. Polak te Laren (N.-H J. J. Vorrink te Amsterdam. S. de la Bella 'e Amsterdam.4 W. C. B. Pothujs, geb. *Smif, te Am sterdam. Van de V.D. Bond: Prof. Dr. D. van Embden te Amster dam. Van dt Vrijheidsbond: 8. san den Beryb Jr. te Wassenaar. Niet herkozen zijn de beeren: Mr. D. Foek (1.); Mr. R. Kranenburg (v.d.); Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen (r.k.); J. Oudegeest (s.d.); M. Visser (rJt.); Dr. F. *M. Wibaut (s.d.). Aftredende leden warenc Jhr. Mr. H. A. M. van Asch van WHjcl (ar.); H. M. J. Blomjons (r.k.); A. C. de Bruijn (r.k.), Mr- D. Fock (1.); Mr. F. 1. J. Janssen (r.k.); Mr. Gh. H. J. Jans sen (f.k.); P. W. de Jong (r.k.); Mr: Kra- nenbftfg Mr. W. M. van Lanschot (r.k.); JWr. Mr. G. A. H. Michiejs van Kessenieh (r.k.), P. Moltmaker (s.d.); Jhr. Mr. A. F. 0. van Sasse van IJsselt (r.k.); Jhr. Mf. B. C. de Savornm'Lohman (c.h.); S. van den Bergh (1); Dr. D. van Emb den (v.d.); J. ter Haar (e,h.); Mr. J. N. J. E. Heerkens ThijSvSen (r.k.); J. Oude geest (s.d.); Dr. H. Polak (s.d.); Mr. R. Pollema (c.h.); mevr. W. C. B. Pothuis Smit (s.d.); P. J. S. Serrarens (y.k.); Mr. Visser (r.k.); Dr. W. de Vlugt ,(a.r.); Dr. F. M. Wibaut (s.d.). De onde Kamer bestond uit: Anti-Rev. 6 leden; Chr,-Hist. 7 leden; R.-K. Staatspartij 16 leden; S.D.A.P. 11 leden; Vrijheidsbond 6 leden; VrijzDem. 4' leden. De nieuwe Kamer bestaat uitc Anti-Rev. 6 leden; Chr.-Hist. 7 leden; N.S.B. 2 leden; R.-K. Staatspartij 16 le den; S.D.A.P. 11 leden; Vrijz.-Dem. 3 le den; Vrijheidsbond 5 leden. ADRES VAN „KERK EN VREDE" aan de Italiaansche regeering. Het hoofdbestuur van „Kerlf en Vre de" heeft een adres inzake het Itali- aanschAbessynisch conflict aan de Ita liaansche regeering gezonden. In de overtuiging, dat oorlog en oor logstoerusting onvereenigbaar zijn met liet Evangelie van Jezus Christus.ven het bestuur verontrust door de uitgebreide oorlogsvoorbereidingen, .die door de Itali aansche regeering worden getrqffen tegen Abessynia, dat, evenals Italië, tót de Christennaties behoort, terwijl beide naties leden zijn van den 4'olkenbond. Ongetjvjjfeft* model in den geest van het gclieele J^ederlandiche volk, doet het hoofdbestuur oen dringend beroep op de regeling om haar ttoeepn terug te trek ken,* alle verdere oorlogsvoorbereidingen te staken en in den geest van verzoening langs den weg van arbitrage of recht spraak het hangende geschil te regelen, ten einde de wereldvrede te bewaren. DOOR DIESELTREIN GEGREPEN. Op slag gedood Nabij Alkmaar is Donderdag op den on- bewaakten overweg hij Castricum de 51- jarige wielrijder A. J. Hover uit Haarlem die in gezelschap van een 15-jarigen jon gen een fietstocht uit Haarlem maakte, gegrepen door een Dieeeltrein, die een proefrit maakte en waarmede remproeven werden genomen. De trêiü reed met epn snelheid van 120 K.M. Hoewel er dadelijk krachtig werd geremd, stond de trein pas na '500 meter stil. De heer H. werd enke le tientallen metera meegesleurd en kwam in een sloot terecht met een verbrijzelden schedel. Hij was op slag dood. De jongen kon op het nippertje «f op«Ü springen en bleef ongedeerd UIT EEN TREm GE8PRONGEN. Ond-pédlende ernstig gewond. Bij Roosendaal sprong Donderdagoch tend een man uit den trein uit Marseille, die om 6 uur 14 te Roosendaal moot aan komen. Het was een 41-jarige oud-ge diende uit Oost-Indië, die voorheen in Haarlem woonde. Op de boot vertoonde hij, naar wij vernamen, teekenen van I krankzinnigheid. In het Suezkanaal is hij overboord gesprongen, waardoor de boot een oponthoud had van anderhalf uur. Omdat men niet geheel zeker was van zijn verdere gedragingen, heeft men hem te Marseille, vergezeld van twee bewakers, op den trein gezet. Onderweg wist de man aan hun oplettendheid te ontsnappen en is tusschen Esschen en Roosendaal uit den jn volle vaart rijdenden trein gesprongen. Toen even later het verwijnen van den man werd gemerkt, is aan de noodrem ge trokken. De trein is toen teruggereden en men vond hem langs de spoorlijn met ern stige hoofdwonden. Hij werd na aankomst te Roosendaal met een zware schedelbreuk naar het ziekenhuis vervoerd. DE PANEELEN VAN „HET LAM GODS" Ook het laatste terecht? Naar de Brussel verluidt, zou thans ook het belangrijkste der twee geroofde pa- neelen van het Lam Gods, dat de Recht vaardige Rechters voorstelt, zijn terugge vonden. Hiermede zou het onsterfelijk .meesterwerk der gebroeders Van Eyck in ^volledigen staat kunnen worden hersteld. Gerecht en geestelijke overheid van de kathedraal te Gent onthielden zich tot nu toe van alle medodeelingen om de verdere gerechtelijke instructie niet te schaden. Het heet dat het laatste paneel reeds in het einde' dor vorige maand te Gent is te ruggevonden en wol in een openbaar ge bouw. KRASSE TAAL VAN NEW YORK'S BURGEMEESTER. Opwinding onder de Duitschers De burgemeester vafl New York, I-a Guardia, heeft geWeigerth eep vergunning tot uiloefening van zijn. beroep te verlee- nen aan een Duitsc.hen masseur Als re den van die weigering had hij opgegeven, dat in Duitschiand de Amerikanen en vooral de Amerikaans^ Joden een on gunstige behandeling genieten. Ia Guar dia was van zijn houding niet af te bren gen, ook niet^ toen men "hem vroeg of het Amerikaansch-Duitsche handelsverdrag van 1925 niet aan de Duitschers gelijkheid van uitoefening van beroep in de V. St. toestond Dat verdrag hééft antwoord de La Guardia geen waarde en geen uitwerking, want Duitschiand eerbiedigt de rechten niet van Amerikaansche bur gers in Duitschiand. Deze verklaring heeft in officleele krin gen een pijnlijken indruk gemaakt. De fe derale regeering beschikt echter niet over dwangmiddelen tegen afzonderlijké staten of steden. Zij zou zich dan ook eventueel in dit geval er toe moetgfi beperken den burgemeester van New York er op attent te maken, dat zijn optreden indruischt te gen het rechtsgevoel en dat het neerkomt op een schending van het Duitsch-Ameri- kaansche handelsverdrag^"* De Duitsch-Amerikaansche Kamer van Koophandel heeft haar misnoegen over La Guardia's .optreden te kennen gegeven in een lange verklaring, welke duidelijk weergeeft, welk een opwinding zijn hou ding in Duitsch-Amerikaansche kringen heeft veroorzaakt. De Kamer ziet in het optreden van den burgemeester van New York zelfs een ernstig gevaar voor het vreedzaam verkeer tusschen de beide lan den. Zij protesteert krachtig tegen alle po gingen om deze vriendschap te verstoren, te meer daar geen enkele in Duitschiand gevestigde Amerikaansche firma door de Duitsche autoriteiten in de uitoefening van haar bedrijf worden gehinderd of bena deeld. Reeds hebben tal van Duitsche ver enigingen in Amerika geprotesteerd; tal van andere vereenigingen zullen dit als nog doen. Op 30 Juli zal een algemeene protestvergadering worden gehouden van alle te New York woonachtige Duitschers. De waarnemende Duitsche consul-gene raal heeft medegedeeld, dat hef consulaat officieele stappen zal doen. BRITSCHE SOLDATEN OVERVALLEN EEN DORP. Strafexpeditie Britsche soldaten hebben een overval gepleegd op een dorp nabij Jubbulpore in de Centrale Provincies van Britsch-Indië. Een dorpsbewoner zou hielrbij zijn gedood en 12 meer of minder ernstig gekwetst. In verband hiermede heeft het eerste bataillon van het Koniklijke Liverpool Re giment bevel gekregen in de kazerne te blijven en patrouilleeren manschappen van #en ander regiment Ja de kazerne. De oor zaak van het incident is dat op 17 Juli 't verschijnen van een Britschen soldaat van genoemd regiment een vrouw in Fel dorp Karodi aan het schrikken maakte. Zij gi-I de en riep om hulp, met het gevolg, dat eenige derpelingen kramen toeenellen en den soldaat molesteerden. 'Hij werd door een man uit een ander dorp ontzet; «gn verwondingen waren van dien aard, dat hg het hospitaal nog niet heeft kunnen verlate» Den volgenden dag ondernam 'n afdeeling- militairen een expeditie naar 'n ander dorp, dat ten onrechte voor Karodi werd gehouden. Zoodra het incident was gemeld beslo ten de plaatselijke autoriteiten een onder zoek in te stellen. De resultaten hiervan zijn nog niet bekend. OP ZOEK NAAR DEN DALAI LAMA. Men is in Tibet (China) weer begonnen met 't zoeken naar den nieuwen Dalai La ma, den almachtigen religieuzen beerechet over miUioenen menschen. Volgens het eeuwenoude geloof moet d« ziel van den vorigen Dalai Lama, die in December 1933 is gestorven, thans het li chaam van een kind zijn binnengegaan en dit kind moet nu gevonden worden, opdat het de geestelijke leiding van het land op zich kan nemen. Negen maanden moeten minstens verloopen na den dood van den Dalai Lama, voordat naar zijn opvolger ge zocht kan worden, want een der stellingen van het Boeddhisme is, dat de ziel pas naar de aarde terugkeert op het oogenblik van de ontvangenis. Zelfs daarna waart de ziel dikwijls nog eenigen tijd rond. Thans is een aantal leidende monniken, vergezeld van vier waarzeggers, van Lha sa vertrokken, op weg naar het heilige Kali-meer. Zooals in het verleden, ver wachten zij daar in het water het beeld weerspiegeld te zien van de tegenwoordige verblijfplaats van het kind. POLITICUS ALS BENDELEIDER. Onverwachte onthullingen, gedaan dooi faer ter dood veroordeelde moordenaars^ kort voor hun terechtstelling, hebben er toe geleid, dat zij uit het doodenhuis van de Sing Sing-gevangenis zijn overgebracht naar de gewone gevangenis, teneinde hun beweringen nader te onderzoeken. Zij ver klaarden, dat aan het hoofd van hun ben de stond de politicus Nelson B. Clark, die 62 jaar oud is en eenigen tijd geleden vooi uitstrevend candidaat voor het gouver neurschap van den staat Massachusetts DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA Aantal dooden 75.000 Chineezen en buitenlanders, die hebben deelgenomen aan het reddingswerk in do uitgebreide gebieden van Midden-Ghina, welke door de overstroomingen zijn geteis terd, schatten het aantal dooden op 75000. Volgens hen zijn ongeveer 8 millioen men schen dakloos, terwijl zij de siiiade be-sg grooten op 25 millioen dollar. BOSCHBRAND BIJ VENLO. Zes H.A. dennen. Woensdagmiddag* is door tot nog toe onopgehelderde oorzaak brand uitgebro ken in het uitgestrekte boschperceel aan de spoorlijn VenloNijmegen, in de on middellijke nabijheid van het station Lot- tum. Door den vrij straffen wind greep het vuur zeer snel om zich heen, zoodat weldra een uitja?strekt boschperceel m lich- teilaaie stond, i V Gemeente-arbeiders en toegeeêlfoten landarbeiders konden tegen de geweldige viammenzee maar heel weinig uitrichteg en het vuur woedde voort in de richtibg van het station, waar de spoorbaan doo/ een breeden grintweg van het' boschpérceel wordt gescheiden, zoodat de brand daar moest doodloopen. 1 Ongeveer zes hectaren jonge dennen en een heideperceel zijn door het vuur ver-i woest. De'schade is aanzienlijk. TWEEDE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLANO EN UTRECHT Schoonhevenscha Courant VRIJDAG 26 JULI tSgS Mussolini's plannen in Abessinië. Italië wil de onderhandelingen voortzetten. De Ver. Staten wenschen neutraal te blijven. lie naar Rome gezonden diplomatieke medewerker van de „News Chronicle" meldt, dat hot vaststaat, zelfs al wordt 't ontkend, dat juist een jaar geleden hooge Italiaansche officieren met bezorgdheid ■vernamen, dat Mussolini een veldtocht in Abessynië van plan was, teneinde een corridor te vormen tusschen de beide Ita liaansche koloniën Somanland en Ery- threa. Ze hadden zich tegen dit plan ver zet, evenals een ter plaatse zijnde commis sie. Doch gedurende dit jaar was Italië met noodlottigen drang den oorlog tege moet getreden. Thans waren de Italiaan sche eischen zoo groot, dat zelfs de meest verzoeningsgezinde Volkenbondsraad er nauwelijks aan tegemoet zou kunnen ko men. Voo zoover men kan nagaan eisebt Ita- Kë het bezit van waardevolle en zeer uit gebreide kolonisatiegebieden en het over nemen van den politiedienst in de drie of vier provincies, die het Abessynië wil la ten. Hierdoor kan slechts een wonder de zen vreeselijken oorlog verhinderen. ïntusschen fe er weer een kans: De Ita liaansche regeering heeft Donderdag het laatste moment van den termijn, die door den Volkenbondsraad voor de arbi- trageondcrhandclingeu was vastgesteld in een aan den secretaris-generaal gezon den telegram den Volkenbond medege deeld, dat zij de Abessinische regeering uitgenoodigd heeft, de besprekingen voort te zetten. Italië heeft de voorwaarde gesteld, Wj de verdere besprekingen geen kwesties worden behandeld, die indertijd uitgeslo ten waren bij de behandeling door scheidsgerecht. In elk geval heeft de Italiaansche regee- ring door dezen stap getoond, dat liet voor haar van belang is de onderhandelingen met Abessinië over de incidenten niet te laten afbreken, doch in wei-ingelichte kringen te Rome is men van meening, dat de keizer van Abessinië het nieuwe voor stel van Italië van de hand zal wijzen, in dien de verzoen ings-commissie niét tevens over het grensvraagstuk zou kunnen spre ken. P éi De Vér. Staten willen neutraal blijven. Er zijn bij het congres op bet oogenblik diverse wetsontwerpen m behandeling, die betrekking hebben op Amerika's neutrali teit in tijd' van oorlog. Dezer dagen heeft Roosevelt met onderstaatssecretaris van Buitenlandsche fcaken, Philips, uitvoerig hierover van gedachten gewisseld en het resultaat zer beraadslagingen is geweest, dat de president uiting heeft gegeven aan wensch, dat het regeeringsprogram inzake Amerika'a neutraliteit zoo spoedig moge lijk van kracht zal worden, wanneer dit althans zonder verlenging der zitting mo gelijk is. Het program beoogt, 'de Vereenigde Staten buiten iederen oorlog te houden. In 27 Margaret stond op. „Ik geloof geen woord van wat je zegt," zei ze beslist, „en ik vertrouw je abso luut niet. Als ik je de lijst zou geven, zouden jullie Michael toch om da een of andere reden vermoorden. Ik kan niet beter doen, dan het inspecteur Hurker geven, dan zal die wel zien dat hij hem redt." „Dat durf je niet!" Dick sprong op en fceek haar dreigend aan. „Dat durf ik wél. Ik volg de aanwij zing van Michaël en niet de jouwe. Bo! ▼endienhij is evenmin laf als ik en dat ik niet bang ben, heb je daarnet kun nen merken, toen je met die bom dreig de?^ „Je deed heusch beter naar mij te luis teren, als je hem helpen wilt," trachtte Dick haar te overreden, „anders kon ik de politie wel eens wat vertellen, wat Perris minder aangenaam zal vinden." „Wat beloel je?" vroeg Margaret heesch. „Eenvoudig dit. Dat de lijst, die wij te- *ug willen •hebben uit den zak van Me dina gehaald is door den man, die hem jermoord heeft. En die moordenaar is.. .Perris!" „Dat is een infame leugen!" riep Mar garet in felle verontwaardiging. „Ik heb hém zelf Medina tegen den grond zien slaan," verklaarde Dick, met dreigende kalmte. „Je liegt," hijgde Margaret. Maar een beklemmende angst bekruop haar, dat haar broer ditmaal «ie waarheid gesjjro- de eerste plaats wil men verhinderen, dat Amerika, doordat zijn rechten van neu tralen staat worden geschonden, in een oorlog wordt verwikkeld. Als concrete maatregelen wordt in de eerste plaats de beperking voorgesteld van den handel met oorlogvoerende landen en het verbod van het vertrekken van leenin gen aan zoodanige staten. Voorts zal mo gelijkerwijs worden verboden, dat Ameri kaansche onderdanen reizen naar oorlog voerende landen ondernemen, of wel zul len in dit opzicht beperkingen worden af gekondigd. Tevens zijn verdergaande Initiatiefont- werpen bij hst Congres ingediend. Krach tens deze laatste voorstellen zou den pre sident der Vereenigde Staten de verplich ting worden opgelegd, bij het nilbreken van een oorlog een uitvoerverbod te leggen op oorlogsmateriaal. OVERTREDING DER RIJWIELBE LASTINGWET. Verminderde boete bi) directe betaling. De »J||ister van financiën heeft aan de ambtenaïrefi, die belast zijn met het op- sporeri van overtredingen van de rijwiel belastingwet, de bevoegdheid verleend, da delijk na het constateéren van het feit, dat zonder belastingmerk of met een niet op de juiste wijze bevestigd belastingmerk is gereden, deh overtreder in de gelegen heid te stellen.! de verbeurde boete in hun handen te voldoen. Deze regeling treedt in wetking met in gang van 8 Augustus, op welken datum tevens de controle op de naleving der wet aanvangt. Bij de wet van 9 Mei 1935 was tegen de genoemde overredingen een door de be lastingadministratie op te leggen boete van f 5 bedreigd. De minister van financiën was gemachtigd de boete ad f 5 te ver minderen. In verband hiermede heeft de minister aan de ambtenaren opgedragen in de volgende gevallen de daarbij ver melde boeten de vorderen. A. Indien de overtreder geen rijwielbe- lastingmerk bij zich heeft, wordt de boete verminderd tof-f 1.50 of als zijn leeftijd beneden 18 jaar. is, tot f 0.50. B. Indien de overtreder het belasting merk wel bij zich heeft, maar dit niet op de juiste wijMe ljeeft bevestigd, wordt de boete verminderd tot f 0.50. De ambtenaren, die de overtreding coh- stateeren, zijn niet gerechtigd andere dan de vermelde boeten op te leggen. Indien verzwarende omstandigheden aanwezig zijn, met name wanneer het den ambte naar bekend is, dat de overtreder in het belastingjaar reeds eenzelfde overtreding heeft begaan, behooren zij den overtreder naar den ontvanger der accijnzen te i Door deze regeling wordt beoogd bij de afdoening van de bekeuringen zooveel mo gelijk vereenvoudiging te verkrijgen. Nii mand is verplicht de boete op deze wijze te voldoen. Men bedenke echter, dat bij niet-voldoening van de boete de ambtena ren de bevoegdheid hebben het rijwiel in beslag te nomen. Aangezien de mogelijkheid bestaat, dat in gemeenten met meer dan 100.000 in woners de betaling van boete in handen van de ambtenaren moeilijkheden oplevert zijn de inspecteurs bevoegd deze regeling, daar niet toepasselijk te verklaren. DE LEKDIJK ONDER VREESWIJK. In dé Donderdag gehouden zitting van Prov. Staten van Utfecht kwam aan de orde de voordracht van Ged. Staten tot onttrekking aan het openbuaT verkeer van een gedeelte Lekdijkweg onder Vrees wijk. De heer Wijkamp (Ged. s.d.) deelde mede, dat de commissie van rapporteurs gewild had, dat in plaats van de voor gestelde verbinding een andere tot stand zou komen. Ged. Staten hebben overleg gepleegd met het comité van actie. Dit stelt ziöh' evenwel op het standpunt, dat de weg, welke thans geprojecteerd m, goed is. Het comité is dankbaaf, doch niet voldaan. Het wil naast deze verbin ding nog een andere en is van oordeel, dat de verbinding, door de commissie uit de Staten aangegeven, wel niet de goed keuring zal verkrijgen van Defensie. Het comité vam actie geeft eèn apdere oplos sing aan en wel in dezen zin, dat een gedeelte van den Tiendweg gevolgd zal warden, dan de nieuw te maken verbin ding zal afbuigen naar het Zuiden en vervolgens vooïtgezet zal worden doör weg en brug als de commissie uit de Sta ten zich die dacht. Ged. Staten zien echter geen aanlei ding om. hun voorstel te wijzigen. Het gaat toch'niet aan om van het Rijk naast de verbinding', welke thans geprojecteerd is, nog een andere te verlangen. Er is geen rede om de voordracht van Ged. Sta ten aart te houden. De heer W. H. de Beaufort (lib.) zeide namen» de commissie van rapporteurs, dat nu Ged. Staten geen overeenstemming hebben kunnen verkrijgen met het comité van actie, aan de orde komt dat de voor dracht van Ged. Staten ongewijzigd zal moeten worden aanvaard. Hiertoe wordt dan ook z.b.st. besloten. Gtlukkigt gemeente. Giessen-Nieuwkerk. Het batig saldo op de gemeente-rekening voor 1934 zal ruim f 7000 bedragen, hetgeen beteekent een vooruitgang van ongeveer f 5000, daar het saldo van 1934, f 2100 bedroeg. De leerlingen der hoogste klassen der o. 1. school, maakten met het personeel 'n reisje naar Hoek van Holland. Des mor gens half acht vertrok men per autobus van don lieer van den Heuvel. Ongeveer den geheelen dag werd aan het strand doorgebracht. Des avonds om tien uur arriveerden de kleinea'in;.de beste en vroo- lijkste stemming op dorp. Onder be gunstiging van prachtig zomerweer, had den zij veel genoten. Hardinxveld. Deze week werden de na volgende bouwvergunningen verleend: Aan G. Dubbeldam te Glessendam, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Parallelweg alhier. Aan J. B. Westerhout, te Hoek van Hol land, tot het bouwen van een woning aan de Sluisweg. Aan E. Verschoor, Parallelweg 39, al hier, tot het bouwen van een schuurtje ian haft. Da lijst Onmiddellijk na haar thuiskomst nam Margaret Perris' brief uit haar schrijfta fel, want na haar gesprek met Dick be greep zij dat die brief alleen veilig was, wanneer zij hem bij zich hield. Haar broer was niet met baar mee naar huis gegaan en had zijn moede- een boodschap gestuurd, dat hij dien avond niet bij haar kon komen. Margaret ver moedde, dat Dick op een plan broedde, om zich van de lijst meester te maken. Toen zij don brief en den sleutel veilig in haar japon geborgen had, vette zij zich op den rand van haar bed en dacht r-a over Dick's beschuldiging tegen Michaël. Bij nadere beschouwing nu zij over de eerste ontsteltenis heen was geloofde zij er geen woord van. Michaël was er toch heelcmaal niet de man naar om iemand te vermoorden, die vriendelijke, kalme, zachtmoedige Michaël. Het was natuurlijk een krijgslist van Dick geweest om de verdenking van zichzelf uf te schuiven,' gek, dat ze een logynblik onder den indruk van die laffe beschuldiging was geweest! Nadat zij alle sporen van tranen weg- gewasscben had^ ging zij een liedje neu riënd de trap af; ze wilde volstrekt niet, dat haar moeder zou gaan denken, dat er iets niet in orde was. „Wat ben je vroolijk vandaag," begroet te mevrouw, die haar slaapje uit had, haar dochter. „Ik ben zoo blij voor Laura," antwoord de Margaret opgewekt. „Heb ik u al ver teld, dat sir Gregory toestemming heeft gegeven tot baar verloving -met Theodore Arden?" „Ja, dat weet ik al. Zij zal een aardige bruidsschat meekrijgen, denk ik. Was jij ar zoo gelukkig, Margaret ,Ik zal niet minder gelukkig zijn dan Laura, als ik met Michaël getrouwd ben „Dat hoop ik, kind. Maar geld heeft j hij anders nteti" 1 „O, maar u zult eens zien, hoeveel hij verdient, als zijn roman maar eenmaal uitgegeven is!" „Goed, maar hij moet dat boek eerst nog afmaken en dan moet hij nog zien, of hij er een uitgever voor kan vinden." „Het is al af en hij heeft er ook al een uitgever voor," vertelde Margaret, ter wijl zij neerknielde naast den divan, waar op haar moeder lag. „Ik heb er u niets van gezegd, omdat Michaël niet wilde hebben, dat u het wist, voordat alles hee- lemaal in kannon en kruiken was. Ik bob hem geholpen met het nazien van de drukproeveb. Ik ben overtuigd dat hij een reusachtig succes met zijn boek zal heb ben en fiat hij er genoeg geld mee zal verdienen, om te kunnen trouwen." Maar mevrouw Drum, die zich gegrtefd voelde, dat zij buiten dit alles gehouden was, schudde ongeloovig het hoofd. „Ik voor mij geloof niet, dat een schrij ver tegenwoordig veel verdient. Maar wij zullen het boste hopen, Margaret. Tus- s|hen haakjes, waarom is Michüel al in een paar dagen niet hier geweest?" „Hij heeft het zoo vreeselijk druk," ant woordde Margaret, terwijl zij haastig een anderen kant uitkeek. „U moe» niet ver geten, moeder, dat hij zijn eigen baas niet is." „Maar Dick vrel. En die is ook in twee dagen niet hier geweest." „Hij zal morgen wel wepr komen op dagen, denk ik." „Dat hoop ik tenminste. Ik wil hem zoo vaak bij mij hebben als 't maar kan, voor hij weer naar het buitenland ver trekt. Maar hot word» tijd om jo te klee- don, Margaret. Sara heeft beloofd mij ge zelschap te houden tot jij weer terug bent." Sir Gregory was tamelijk goed gehu meurd, ofscbooD het hem tot zijn eigen verbazing buitgewoon ontstemd» dat Perm nog met Uwuggebeoté wa* Voor achter zijn woonhuis. Aan C. Boogaard, Riv. B. 160, alhier, tot eenige verbeteringen woonhuis Aan N. van Noordennen, Ri*. B. 456, tot bijbouw keuken. Aan J. Rietveld te Giessen-Nieuwkerk, tot bouw van een woning aan de Buider- steeg. Door burgemeester eq vrefbouders is aan de Chr. Vereeniging voor de verple ging van lijders aan vallende ziekten te Heemstede, vergunning verleend tot het houden van een collecte, op Zaterdag 27 Juli a.s. Het gemeentebestuur verzocht in April j.L aan den minister van waterstaat om de voormalige wachtpost nabij Schel- luinen te willen doen opruimen, zulks in het belang van het verkeer. We vernemen thans, dat bij het ge meentebestuur bericht is ingekomen, dat aan dit verzoek zal worden voldaan. Op Zaterdag 27 Juli a.s. zal de werkliedenvereeniging „Helpt Elkander", des aam. half acht een algemeene leden vergadering houden. Behandeld worden rekening da verantwoording penning meester ze kwartaal, verslag controlecom missie, rondvraag. Hei- en Boei imp. Dinsdagmorgen zeven uur vertrokken onder vroolijk gezang de leerlingen van de hoogste klassen der O L. School, onder leiding van den heer A. C. van Dijke en personeel per autobus, om hun jaarlijksche schoolreis te maken. In Utrecht werd de Dom bejöchtigd. Vandaar ging het naar Soesterbcrg, waar de jeugd de vliegmachines van nabij zag opstijgen en dalen, wat zeer interes sant was. Verder ging do reis over Voort huizen, waar aan Je uitspanning „De Viersprong" werd halt gehouden en dor stige kelen gelaafd werden. Bovendien kon de jeugd *ich daar vermaken in de speeltuin. Te Barneveld werden de toren en het standbeeld van Jan van Schaffelaar bewonderd. Met bekwame spoed naderde men Apeldoorn, het doel der reis. Aan het Lunapark „de Prinsee Julianatoren" werd gestopt en werden verversëhingen gebruikt. Van de veel attracties als dwaal tuin, grot, panopticum, lachspiegel enz., werd volop genoten. Na een bezoek aan het Loo vertrok men naar Harderwijk, waar de kinderen naar hartelust zich in het zilte nat konden vermaken. Eindelijk werd de terugtocht aanvaard over de I.euvensche heide. Bij Austerlitz werd nog even uitgestapt, om ranja te drinken en zich in de speeltuin nog wat te vermaken. Via Utrecht en Vianen arriveerde men weer in ons dorpje. Het was voor de leerlingen en onder wijzend personeel een heerlijke dag ge weest. Geen limonade. Hoog-tBlokland. De heer A. de G., werkzaam bij den heer V. M., kwam Maandag verhit van het hooiland. Hij zag een flesch staan met gele vloeistof. In de meening, dat het citroenlimonadc was, nam hij er eenige slokken yan. Wat schrok hij, toen hij bemerkte, dat het ge heel andera smaakte dan limonade. Het was chloor, opgelost in water, z.g. chloor- loog. Onmiddellijk werd dokter Weenink uit Noordeloos geroepen, wiens maatrege len verder gevaar voorkwamen. Mot een paar dagen rust zal De G. er wel afko- het diner bracht hij Margaret in hét kort op de hoogte van wat hem overkomen was. „Ik heb ai een onderhoud gehad met inspecte&r Hurker," eindigde sir Grego ry zijn mededeelingen. „Hij is van plan om morgen met behulp van Arden te pro- beeren die mysterieuze boerderij te ont dekken. Waarschijnlijk Miben zij Perris in dezelfde kamer opgesloten als waarin ik gezeten heb, want dat was een soort gevangenis." „Maar de schurken zullen bun Hoofd kwartier wél in allerijl verplaatst hebben," meende Margaret. „Zij zullen er rekening mee houden, dat u de politie ingelicht hebt. Zou het niet verstandiger zijn, als Hurker vaqavond nog met dat onderzoek; begon." Sir Gregory werd rood van drift. Hij hield er niet van ais een ander hem on gevraagd raad gaf. „Ik zal naar mjjn eigen inzichten Ie werk gaan, juffrouw Drum," antwoordde hij koel, „en daarbij: ik wensch persoon lijk bij het onderzoek tegenwoordig te zijn en daar ben ik vanavond nog niet toe in .staat. Morgen zal de politie de heele streek tusschen Pitsea en Romford afzoe ken." Margaret schudde het hoofd. „Ik vrees, dat de vogels dan gevlogen zullen zijn. Enfin, als Michaël maar in veiligheid is „Vanavond of morgenavond staat hij weer irt levenden lijve foor je .neus," trachtte sir Gregory, wiens drift alweer gezakt was, haar joviaal gerust te stel len, „en. ging hij op zachter toon voort, „dan zal ik hem financieel voorthelpen, zoodat hij spoedig zal kunnen trouwen, ik lien hem wel wat verplicht, na 't gevaar dat hij gcloopen heoft om mij te be vrijden. Ik denk jiiet dat M'tehael'f geld van u zal willen "aannemen," antwoordde Mar garet een beetje erlegen „Wat hij gedaan heeft was zijn plicht. II kent zijn opvat ting».» f Hoog-Blokland. Op het bnizenterrein van het drink waterleidingbedrijf, had de 16-jarige J. K. het ongeluk, zoodanig te vallen, dat een pees in zijn knie scheurde. De dokter schreef eenige dagen rust voor; Leerbroek. Uit het verslag van den keu ringsdienst van waren over het 2e kwar taal blijkt, dat het aantal inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. in de ze gemeente bedroeg 5; aantal genomen monsters melk in deze gemeente bedroeg 7; aantal genomen monsters van andere waren in deze gemeente 8, terwijl 1 waaej scbuwing is uitgereikt. Lex mond. Bij den agent der arbefde* bemiddeling staan als werkloos inge^ schreven: 7 grondwerkers, 2 mandenmact kers, 1 timmerman, 1 chauffeur en 1 <mh derwijzer. De heer R .Westerhoud van bieg is benoemd tot directeur van de chr. nrnJ ziekvereeniging te Brummen en de chty harmonievereëniging te Gorssel. De landbouwer J. K. reed deae^ dn "en met* zijn w-agen over een brug, dia blijkbaar voor het voer hooi te zwak wasj Het geval zakte door de brug heen en bezorgde d«en eigenaar veel oponthond en schade. Overigens liep het best af. Per-* soonlgke ongelukken kwamen niet voor,' Gevonden: Een regenjas. Mearkerk. Onze dorpsgenoot A. r. Leeu^ wen slaagde aan de R.H.B S. te Gorin- chem voor de 5e klasse. Evenals vorige jaren zal de Veree^ niging tot bevordering *der belangen van T.B.C. patiënten in Nederland op den lei* Augustus haar actie inzetten Oude rijwiel plaatjes en andere m«éal§H| worden eveneens dankbaar in ontvangst genomen door den heer J. C. Copier, gof meente-veldwachler alhier. De Werkzaamheden aan den tor» der Drinkwaterleiding „De Alblasserwaaixl en de Vijfheerenlanden" zijn in vollen gang. De voet is reeds gestort Het werk w<#dt uitgevoerd door de firma van (tap Wal en Woudenberg te Utrecht. Uit het verslag van den keuring»^ dienst van waren over het 2e kwartaal 1935 blijkt, dat bet aantal inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. be-j draagt 2465 waarvan in deze gemeenta 19. Aantal genomen monsters melk in de-j ze gemeente 11; aantal genomen monster* van andere waren 7, terwijl 1 waarschuw wing werd uitgereikt. De ondersteunde en bij de werkH verschaffing geplaatste kostwinners zijn voortaan verplicht er voor te zorgen dat van het gezin, waarvan zij kostwinners zijn, alle tot werken in staat zijnde nietf verdienende inwonende leden van 15 jaat of ouder zich als werkzoekenden bij hei orgaan der arbeidsbemiddeling laten in schrijven. Daartoe bestaat ter secretaris alhier gel ogen herd op Maandag tnsschen 9 en 10 uur. Behoudens onvoorziene omstandigs heden zullen op 1 Öctotiè'r' 1935 Aar de aanvullingsreserve overgaan: a. de gewoon dienstplichtigen dor land macht behoorende tot dè lichting 1920, met uitzondering van hen die eerste oefe ning hebben beëindigd; b de gewoon dienstplichtigen der land macht van andere lichtingen die met de lichting 1920 de eerste oefening hekben beëindigd, met uitzondering van hen die reeds eerder naar de aanvullingsreserv» zijn overgegaan. „Ja, ja. Hij is een groote stijfkop," zei de millionair. „Maar hij zal het geld aan nemen. ik houd er niét van verplichtin gen te hebben, waarvan ik me niet gekwe ten heb. Muar laten wij daar maar niet verder over praten. Dat zal ik wel met bom in orde maken. We moesten nu maax aan tafel gaan Aan het diner behandelde hij Marga ret geheel als een gast. Laura en Theo dore lmddejf Jiet te druk met elkander om zich mot iemand anders te bemoe en en mevrouw Gargoe, die verrukt was, dat Theodore Arden, dien zij zoo graag mocht' lijden, binnenkort zijn hartewensch ver-! vuld zou zien, had alleen aandacht voot4 het jonge paar. Freddy at niet aan tafel en Margaret en sir Gregory hadden dus volop gelegenheid tot een vertrouwelijk gesprek. Inplaats van zich, zooals gewoonlijk, na den eten in de bibliotheek terug te trekken, bleef de heer des huizes bij de anderen in het salon; hij vroeg Margarét om p ano te spelen en daarna aan Laura en Theodore om samen, wat muziek te maken Hij was vriendelijt^en gezellig en de huisgenoo'en vroegen zich verbaasd ai welk wonder deze verandering teweeg ge bracht had. „Hij is al heel wat voortgegaan sinds den moord op Medina," vYklaarde Laura tegen Theodore, „tornar zoo aardig als vanavond heb ik hem nog nooit gezien. Als hij nog eens oen serie onaangenaam heden krijgt door te maken, word™ij nog een volmaakt he'd in persoon. Maar ik moet telkens aan dien armen Perris den ken," ging het meisje bedrukt voort. „Ik hoop maar, dat hem niets eTgs overkomt. Margaret zag er vanfivond erg verdrietig uit, vond je ook niet?" „O, als Perris er maar weef is, wordt zij ook wel weer vrooliik." „Denk je dat Perris terugkomt?" vroeg Laura ongerust. Arden's jongensachtige gezicht kreeg een ernstige uitdrukking fy Wordt v* vol«L> 0

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2