Ylu gratis!! ALBERT HEIJN IBERTELS Belangrijke Prijsverlaging Plaatselijk Nieuws Kerk en School Ingezonden Stukken Perceelen FRUITVERKOOPING Bericht van Inzet. Bouwmanswoning Donderdag.8 Augustus 1935, Het Fruitgewas Fruitverkooping Gedurende de gehe le maand Juli bij ALBERT HEIJN Groot-Ammers. Openbar» Verkooping NOTARIS A. E. G0MM op Donderdag 1 Augustus 1935 Woonhuis Steriliseer Groenten en Fruit een fraaie kop en schotel J. Weck Co. - Arnhem m I Hygiënische Artikelen 1 en Patentgeneesmiddelen VRIJDAG 26 JULI 1935 Steunuitkeering aan werktoozen. Alblasserdam. Met het oog op de ge ruchten, die in deze gemeente rondgaan, als zou de uitkeoring van steun aan de werkloozen as. Maandag weer op het ge wone uur plaats hebben en dus niet op Woensdag zooals oorspronkelijk beslo ten was, hebben wij ons gewend tot den loco-burgemeester, den heer B. Visser. Het bleek, dat na de raadszitting van de vorige week Vrijdag, waarin met op één na algemeens steramen aan B. en W. werd verzocht de steun op Maandag te blijven uitkeeren, de loco-burgemeester dit besluit niet kon uitvoeren, op grond van het feit dat het een wettig door B. en W. tijdens zijn afwezigheid genomen besluit was, dat op de bewuste vergadering noch de burgemeester, noch weth. Boersma aanwezig was, waardoor het zelfs on mogelijk was besluiten te nemen, laat staan een wettig besluit ongedaan te ma ken, reden waarom de loco-burgemoestor en de secretaris Maandag een bezoek hebben gebracht aan het departement van sociale zaken. De minister was niet tegen woordig. Allereerst werd met den betrokken hoofdambtenaar van het departement overwogen, de gemeente Alblasserdam een week voorschot te verstrekken. Dit werd direct van de hand gewezen. Daarna werd verzocht om het mogelijk te maken, dat.de steun weer op Maandag kon wor den uitgekeerd, de kalenderweek niet te handhaven, maar het einde van de steun- week zoowel als voor het opgeven van ge zinsinkomsten te verleggen tot Donderdag en dua niet op Zaterdag. Dit voorstel vond een gunstig onthaal en zal met den minis ter worden besproken. B. en W. hebben nadien het verzoek in dien geest nog schriftelijk tot den minister gericht. Doch cool&ng de minister, omtrent dit verzoek nog geen beslissing heeft geno men, blijft het genomen besluit van B. en W. van kracht, n.l. om de steun uit te keeren niet op Maandag maar op Woensdag. Het staat dus nog geenszins vast, dat in de toekomst de steun op Maandag weer zal worden uitgekeerd. Dit zal alleen weer geschieden indien de audiëntie op het de partement met succes zal worden be kroond. Werkverschaffing stopgezet Alblasserdam. Tijdenafwezigheid van weth. Visser en zonder toedoen van B. en W. is de werkverschaffing voor jeug dige werkloozen stopgezet en heeft de mi nister B. en W. hoofdelijk verantwoorde lijk gesteld voor het gevoerde beheer. Resuwijk. Zondag werd bij de R.K. kerk een vlaggetjesverkoop gehouden ten bate van de voethalvereeniging R. V. C.. De opbrengst hiervan bedroeg bijna f 25.—. Zondag wordt het tweejarig bestaan van de voethalvereeniging gevierd en zal dit bedrag aan het bestuur ter hand worden gesteld. ZwsmwsdstrQdsn. Alblasserdam. Woensdag werden de jaarlijksche wedstrijden gehouden in het zwembad Ruigenhil. Er was veel belang stelling. Bij het estafette-zwemmen waaraan scholen deelnamen verwierf de club van de ohr. school Kerkstraat den wisselbe ker. Riddersteekspel: heeren le prijs F. Rijkaart, 2e pr. H. v. d. Hoven. Dames le pr. N. de ^luijver, 2e pr. S. W. D. Erke- lens. Watertennis jongens: le pr. v. d. Heu vel, 2e pr. J. Koutstaal, 3e pr. J. Korte- weg. Meisjes: le pr. N. van Homoet; 2e pr. B. v. d. Lustgraaf; 3e pr. C. Groenendijk. Autoband varen jongens: le pr. J de Schutter, 2e pr. T. Stehouwer, 3e pr. J. Gort. Meisjes: le pr. A. Labrijn, 2e pr. C- Penning, 3e pr. M. Verheij Stokduwen jongens: le pr. B. Verkerk, 2e pr. M. Bakker, 3e pr. Z. Nou wen. Meisjes- le pr. S. den Boer. 2e pr.*A. van Middelkoop, Se pr. P. de Klerk Blokrapen jongens: le pr. J. van de Lustgraaf, 2e pr. J. van Krimpen, 3e pr. J. Dragt. Meisjes: le pr. T. de Schutter, 2e pr. J. Bongers, 3e pr. A. Kersbergen Schotelduiken: le pr. H. Nieuwenhuis, 2e pr. C. Penning, 3e pr. W. Alderliesten, 4e pr. M. Verweij, 5e pr. H. de Haan. Polowedstrijd tnsschen het le en 2e ze vental van de club Alblasserdam; le ze vental zwart 3 tegen 2, tegen het zevental wit Op de St. Jacobus Paardenmarkt wa rm aangevoerd 45 paarden en 8 hitten. Prijzen waren: luxe paarden f 250f 300, werkpaarden f 130200 en hitten f 100 f 130. Handel traag. Benschop. Toen de veehouder G. B. al hier met een wagen hooi huiswaarts keerde, schrok het paard nabij de R.-K. Kerk, met het gevolg, dat de wagen om sloeg en de lading in de voorwetering te recht kwam. B. wist zelf bijtijds van den wagen te springen, doch de knecht, die boven op -hot hooi zat, werd mede ds wetering inge- slingerd. Hij kwam er echter ongedeerd af en het ongeval liep, behoudens wat ma- terieele schade, nog goed af. Blesksnsgraaf. Voor het m.u.l.o.-diplo- raa A slaagde te Dordrecht J. Aantjes en L. Baan, beiden van hier. Blesksnsgraaf. Toen de chaufefur L. J. te Oud-Alblas onder de autobus bezig was herstellingen aan te brengen, ging onver wachts de auto aan het rijden, waardoor J. in een minder aangename positie kwam. Door het opheffen van tie bus wist men hem te bevrijden. Aan. rug, beonen en ge zicht had hij verschillende ontvellingen en schrammen opgeloopen. Dr. Ingelse al hier, wiens hulp werd ingeroepen, consta teerde geen inwendige kneuzingen, zoodat het ongeval nog betrekkelijk goed afliep. Gietsen-Nleuwkerk. Te Dordrecht slaagde voor het mu.l.o.-diploma A: W. Bosman, van hier. Hardinxveld. Onze dorpsgenoot C. A. Vermeer, slaagde te Dordrecht voor het m.n.l.o.-diploma A. Haastrecht Voor het m.n.l.o.-diploma A slaagde te Den Haag A. Polling, van hier. Haastrecht De heer Jac. van Zuilen landbouwer te Rozendaal is, toen hij van een wagen afstapte, gevallen Dr. van Beek van Oudewater constaterde een been breuk en liet den patiënt opnemen in het ziekenhuis te Oudewater. De me-'sjesvereeniging van den Ned. Protestantenbond maakte een reisje naar Soesterberg, waar' zij in het gebouw van den Ned. Protestantenbond een paar nachten logeerden. De meisjes hebben veel van de omgeving genoten. De jongensvereeniging zal een reisje maken naar Brussel en daar de tentoon stelling bezoeken. Geslaagden. Nieuw-Lekkerland. Van de mulo school te Kinderdijk, hoofd de heer G. Golverdiu- gen, slaagden dit jaar alle 13 leerlingen, die aan het mulo-examen deelgenomen hebben. Tevens slaagde een leerling voor het gymnasium te Dordrecht. De nieuwe cursus vangt 3 September aan Men zie hiervoor de in dit blad voorkomende ad vertentie. De heer E. Ouweneel Azis bij de vereeniging van leeraren in de handels wetenschappen geslaagd voor het examen Fransche Handelscorrespondentie. Woensdag heeft het bestuur van den pold|r Ïffieuw-Lekkeïland schouw gevoerd over het schoonmaken van de watergangen in den polder en het opmaken van den Tiendweg. Er zijn geen boeten toegepast. Wel hadden sommige ingelanden de spo ren in d«n Tiendweg- niet, of slecht ge vuld, maar daar nog niet alle boeren klaar zijn met hooi rijden, werd besloten hierop bij de volgende schouw nauwkeurig toe te zien. tl Aanbesieding. Nleuw-Lskksrland. B. en W. hebben Donderdag ter gemeente-secretarie aanbe steed de levering van 600 H.L. gietcokes en 9ó H.L. gascokes, ten behoeve van de gemeentegebouwen. Ingeschreven was als volgt: M. de Ruyfer, gietcokes 72 cent en gascokes 63 cent per H.L.; firma den Ouden respectievelijk 72 en 82 cent; Coöperatieve steenkolenvereen. 75 en 65 cent; A. M Groen 84en 69 cent. Ge gund aan de laagste inschrijvers, t.w. aan M. de Ruijter de gietcokes en aan firma den Ouden de gascokes Oud-Alblas. J. C. Kortland ,van hier, slaagde te Dordrecht voor bet m.u.l.o.-di- ploma A. Verloting. Ouderkerk a. d. IJssel. Aan de pluim- veevereeniging „Nut en Sport" hebben B. en W. toestemming verleend tot het hou den van een verloting met daaraan ver bonden prijzen ten bate van de op 20 en 21 December te houden tentoonstelling. Esn uitstapje. Oudarkark a. d. IJssel. Begunstigd door prachtig zomerweer, maakte de Herv. meisjesvereen. „Ora et Labora" aan den Lageweg Woensdag een reisje naar Driebergen en omgeving, met een autobus van de N V. Stam Co. Te ongeveer half tien keerde men hoogst voldaan in de ge meente weer; Gered. Ouderkerk a. d. IJssel. Een ongeveer 3-jarig zoontje van den heer M. Flier aan den Lagevreg geraakte Dinsdag in een onbewaakt oogenblik in een achter de ouderlijke woning gelegen diepe wetering. Op het hulpgeroep van andere kinderen, kwam de heer W. Hoogwerf juist bijtijds om den knaap, die reeds in zinkenden toestand verkeerde, van een verdrinkings dood te redden. Mooi succos. Ouderkerk a. d. IJssel. De gymnastiek vereniging „O.K.K." behaalde op de gym nastiekwedstrijden Ie Gouderak met de heeren-afdeeling een lsten prijs met bet hoogst aantal punten, mei de daxneo-aX- ^«eling eveneens een lsten prijs, terwijl de me'sjps-afdeeling een derden prijs verwierf. Voorwaar een mooie- prestatie van de vereeniging en hare leden. Aanrijding. Oudewater. Het zoontje van den heer J. Bleijenberg werd Donderdagmiddag op de Roozendaalsche weg door een passeeren- de motorrijder aangereden Ofschoon bei den nog op den weg bleven, had de jongen zulk een klap tegen zijn bovenarm gekre gen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen, waarbij geconstateerd werd dat zijn arm was gebroken. Den motorrij der treft geen schuld. Oudewater. De heer J. Hoogenboom be haalde op de te Utrecht gehouden cursus voor warenkennis het diploma kruidenier. Reeuwijk. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 126 werkzoekenden in geschreven. Ruim 80 werkloozen genieten steunuitkeering. Dt werkloosheid. Sliedrecht. Bij de gem. arbeidsbeurs waren vorige week ingeschreven 1293 werkzoekenden. Nadien werden opnieuw ingeschreven 56 werkzoekenden, terwijl 18 personen werden afgevoerd, zoodat thans staan ingeschreven 1331 personen. Op 23 Juli 1934 was dit aantal 1097 Aan Kooyman'a Scheepssmederij en Constructiewerkplaats alhier heeft deN.V. Hol. IJz. Spoorweg Mij. te Utrecht ge gund bet aanbrengen van afspaninrichtin- gen aan de kap van het kopperron en het wijzigen van de perronkap van het mid denperron te Zandvoort (Bad). Sliedrecht. Voor het m.u.l.o.-diploma A slaagde te Dordrecht: H. Klootwijk, J. Hofman, D. H. v. d. Wetering, J. W. Kraaijeveld, C. van Rees, J. van Rijnsber- gen, C. Vlot, H. G. van BaJlegooyen, allen van hier. Voor diploma B slaagde G. Boogaard, van hier. Paard op hoL Sliedrecht. Woensdagmorgen kperde D. Z. van het melken terug, toen langs de spoorlijn zijn paard, door het laten schie ten van stoom uit een locomotief schrok. Op de melkwagen zaten behalve D. twee zijner dochters. De wagen sloeg om en de inzittenden werden op den weg geslin gerd. Zij liepen slechts ©enige ontvellingen op. Wonder boven wonder bleef de melk in de bussen. Het paard werd eenige tien tallen meters verder, doordat de heer K zijn fiets over den weg plaatste, tot stil stand gebracht. Sliedrecht Woensdagmorgen moest de vrachtwagen de'r fa. L. uit Zwijndrecht balen cement bezorgen bij het nieuwe ter rein in wijk C. Bij het achteruit afrijden van de stoep reed de chauffeur tegen een woning, welke eenige schade bekwam Van der T. deed aangifte, dat hij Dinsdagavond ongeveer 9.45 uur, terwijl hij per rijwiel reed over den rivierdijk, was aangereden door B Hij bekwam ee nige schade aan kleeding en rijwiel. De politie stelt een onderzoek in. Sliedrecht Zaterdagavond om 7 uur speelt Sliedrecht I een wedstrijd tegen het Rotterdamsch Toerelftal op het terrein aan de Industrieweg alhier. De opstelling van dit Toerelftal is als volgt: Drok (RFC); Heshof (Sparta), Schut (Sparta); Wuyts (Sparta), Smaal (Excel sior), v. d. Heiden (Sparta); de Jongh (Excelsior), Lagendaal (Xerces), Drok (RFC), Voormolen (Sparta), Seton (Spar ta). Zondagmidd^k om 2 uur wordt op 't terrein van de Industrieweg een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Sliedrecht 2 en Excelsior 3 (Rotterdam). Duivenvlucht Sliedrecht. De postduivenvereen. „De Reisduif" hield vanuit Vilvoorde (België) een wedvlucht. Er waren 168 duiven in concours. T® uitslag luidde: 1, 9 en 11 Breedveld: 2 C. F. Kroon; 3, 17, 18 en 34 Stormvogels; 4, 5 en 20 Zegelaar; 6, 29 en 30 Boulonois; 7 J. v. d. Vlies, 8 en 24 C Visser; 10 en-14 A. D. Boer; 12 en 25 Blom; 13, 15, 19 en 33 M. Boer; 16 en 21 Barendregt; 22 en 28 Leeuwestein; 23 Ba tenburg; 26 Smouters; 27 v. d. Sluijs; 31 Kros en 32 de Roon. Stolwijk. Te Den Haag slaagde voor het m u.l.o.-diploma A: G. J. D. Schakel, van hier. in de wolken. Streefkerk. Het zoontje van den heer J. Noorland, kreeg dezer dagen bericht van de schoenfabriek Robinson, dat hij in aanmerking kwam voor een gratis vliegtocht. Deze tocht werd hem aange boden als winnaar van de door die fa briek uitgeschreven prijsvraag. De door den gemeente-ontvanger aangeboden rekening der gemeente over 1934 bevat de volgende ni (komsten; gewo ne dienst ontvangsten f 63665.53. uitga ven f 55253,54, batig slot f 8411,99; k&- pitaaldienst in ontvang en uitgaaf f 520. I Jsselstein. Gevonden: Een boekje van de Rijkspostspaarbank. Inl. bij de gemeen te-poli tia Uitgezonderd een paar kersenpach ters zijn de werkzaamheden in de kersen onder deze gemeente weer ten einde, wat de werkloosheid in deze gemeente weer heeft vergroot. Ook de werkzaamheden aan den Utrechtscheweg zijn verminderd Gisteren is een heistelling gekomen om eenige proefpalen van 20 Meter lang voor de komende brug in den grond te boren. Verloting bazar. Zevenhuizen. Dinsdag heeft notaris R- Gallas de trekking gehouden van de lote rij, die ten bate van de bazar georganiseerd was. Het radiotoestel werd gewonnen door den heer G. Zijderhand te Nieuwerkerk a.d. IJssel en het motorrijwiel door mevr. van Guiik, Den Haag. papieren bekertjes. Het gebeurt dikwijls in den zomer, dat je op wandelingen dorst krijgt. Je maakt dan zeif een bekertje, en wanneer je bij een beekje of een pomp komt, drink je daar ui II Om zoo'n bekertje te maken, heb je noodig een stuk schoon papier, dat niet te dun mag zijn. Het moet zoo wat 20 c.M. in het vier kant zijn. Dit papier vouwen eerst in het midden, zoo dat de vorm driehoekig wordt. Dan vouwen we hoek a, (kijk naar het voorbeeld) ora en daarna boek b ook, maar naar den anderen kant dan 1 en 2 buigen we naar buiten, en ste ken we in de bij a en b ontstane vouw, zoodat alles stevig vast zit. Dan druk je de beker in den vorm van een beker en je bent klaar om te drinken. «k GEREF. KERKEN. Beroepen naar Mijdrecht Ds. D. J. Kapteijn te Capelle a.d. IJssel. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nieuwerkerk a.d. IJssel Ds. E. van Asck te Sommelsdijk. Beroep ds. J. J. Poldervaart Streefkerk. Het bericht, dat ds. J. J. Poldervaart te Nigtevecht, zijn toezgeging van het beroep naar Streefkerk zou heb ben aangenomen, blijkt voorbarig te zijn geweest. Bij de Kerkeraad alhier is daar van althans niets bekend. AMERIKAAN8CH. Het Amerikaansche blad de Denver Post deelt bijzonderheden mede over een wedstrijd op Zondag in het bijbel lezen in de Methodistische kerk te Calhan- Colorado. Onder leiding van ds. T. Hat- good begon deze Bijbel-wedloop 's mor gens om 5 uur De dominee las eerst, daar na volgden de burgemeester James Lair en andere gemeenteleden. Doel was om 't heele Nieuwe Testament achter elkaar harop voor te lezen. Te middernacht hoopte men klaar te zijn. Wat voor nut van dergelijke „sensaties" verwacht wordt? GEEN VROUWELIJKE PREDIKANT. De bisschop der Duitsche Evangelische kerk te Hamburg bepft de kerkwet van 1927 opgeheven, krachtens welke ook de vrouw op den kansel kon komen. Bisschop Tiigel acht „het geestelijk ambt naar Schrift en belijdenis een ambt voor den man" en oordeelt bovendien, dat de kerk wet van 1927 ontspruit aan een „verou derd inzicht in de beroepswerkzaamheid der vrouw". AARDAPPELBROEDERSCHAPPEN. In de armste honger gebieden van Polen heeft men onder de kinderen „aardappel broederschappen" opgericht. De kinde ren, die bij rleze orden zijn aangesloten, verplichten zich om dagelijks elk 15 tot 29. huizen te bezoeken en bij ieder huis één aardappel te gaan halen. De gezamenlijke opbrengst van deze dagelijksche collecte wordt doorgaans dan in de kerk bijeenge bracht en onder de armste dorpelingen verdeeld. DE DOM VAN MILAAN. De Italiaansche pers deelt mede, dat de dom van Milaan, welke nog steeds niet voltooid ie, afgebouwd zal worden. Deze beroemde dom, die 40.000 menschen be vatten kan, geheel van marmer is gebouwd en meer dan 2000 marmeren standbeelden bevat, werd in bet jaar 1386 begonnen. Pas 200 jaar later volgde onder Karei Borromaeus de inwijding. In 1616 werd met de gevel begonnen, die echter niet voltooid werd in dien tijd; in 1805 onder Napoleon werd dit werk weer opgenomen doch evenmin voleindigd. De kardinaal aartsbisschop Schuster heeft thans bekend «emaakt, dat h« den loon dar eerstko mende jaren het werk hoopt te laten vol tooien en dat de middelen daartoe er zijn. Deze zijn waarschijnlijk door den staat gegeven. Hoeveel geld en arbeid voor den dom noodig is kan daaruit blijken, dat al leen reeds voor, het gewone onderhoud doorloopend 50 arbeiders aan het werk zijn, hetgeen met de m^rrialen jaarlijks een half millioen lire vereischt. SCHRIKWEKKEND TEKORT. Het zendingsbureau te Oegsgeest deelt mede, dat het preciese tekort over 1934* alhoewel de uitgaven in Indië f 25000 be neden de raming bleven, in totaal het schrikwekkend cijfer geeft van f 173423.92. DE HOOFDOORZAAK VAN DE CRISIS liv hei v^c.uJOxhSBEüRUF. Vele veehouders en akkerbouwers héb ben vele klachten over de verschillende crisismaatregelen, doch steken zelf geen lid van een vinger uit om de crisis in hun ne bedrijven te bestrijden. De hoofdoorzaak van de crisis hunner bedrijven is ook volgens prof. Lour, dire©- teur van den Zwitserechen Boerenbond* gelegen in de goedkoope plantaardige oliën en de Walvisch-traan; deze producten, af komstig uit landen met een zeer laag loon peil, of van dieren, welke zonder product tie-kosten groeien, zijn voor de veehouder» van de Westersche cultuurstaten doodelijk. Het straatliedje van voor 40 jaren; „0 M^rgarien, 0 nagemaakte boter, O Margnen, uw omzet wordt steeds [groote» 0 Margrien, als jij zoo voort blijft gaan, Zal onze beste boter naar de maan toe [gaan." is nu werkelijkheid geworden: Wij staan nu voor het voldongen feit. Wat blijkt nu echter in de praktijk: dat ongeveer de halve boerenstand gebruikers zijn van margarine (m.i. door de armoede en den te hoogen prijs van de natuurbo ter). Elke veehouder of akkerbouwer, welke gebuiker is van margarine of verpakte vet ten van deze' fabrieken, mist alle recht om eenige aan-of opmerkingen te maken over het beleid der regeering, zij zijn zelf mede de oorzaak van verschillende maatregelen. Gebruikt uitsluitend de natuurboter en onze eigen varkens- en rundervetten, en alle burgers, welke de regeering daadwer kelijk willen steunen in haar zoo zware taak, moeten alzoo handelen, dan is er hoop, om uit deze crisis te geraken, voor al als alle Westersche volken zulks deden. De sleutel van de crisis is gelegen bfl den boerenstand: „als het den boer goed gaat, dan gaat het alle menschen wel," ls een oud, doch waar spreekwoord. Het zou m.i. aanbeveling verdienen ts verzoeken aan onie regeering den boter' prijs te verlagen Nogmaals: Steunt de regeering en ooi houdt u van afbrekende critiekt Hoogachtend: L. ALBLASSERDAM. Juli Geboren: Geertje, d. van A. van Vun- ren en E. van Dongen. Adriaan Arend, z. van A. C. Klamer en W. van Opijnen. Overleden: J. van der Linden ,76 j., we duwnaar van G. van Die. A. van Rijns- bergen. 63 j„ echtgenoote van A. Stout. E de Groot, 77 j„ echtgenoote van T. Grar vendeel. BERGAMBACHT. Juli. Geboren: Aart, z. van A. J J den Duijf en N. de Jong. Gerrit Dirk, z. van H. Mak en J. Rietveld, Overleden: A. W. Snoek, 53 j., echtgea van M C. den Besten. HARDINXVELD. Juli. Ondertrouwd: P. J. Blokland en M. de Boer. Overleden: M. de Blaauw, 78 u wed van A. Biesheuvel. KRIMPEN A.D LEK, Juli. Ondertrouwd: A. v. d. Zijde, 24 jaar en T. van Gemerden, 20 jaar A. Groen, 26 jaar en M. C. van Eeteren, 22 jaar. MEERKERK. Juli. Geboren: Maria Dirkje, d. van M. H. d. Heiden en A. Jongkind. NIEUWERKERK A.D. IJSSEL. Juli. Geboren: Pieter Cornelis, z. van J. de Zwart en M. van Wageningen. Ondertrouwd: L. J. Allemekinders, 31 j. en I. C. van Zanten, 27 j. Getrouwd: J. Heuvelman, 25 j. en A C. Ames, 21 j. W. Verboom, 22 j. en N de Bruijn, 19 i. POLSBROEK, Juli. Geboren: Lambertus, z. van G. van der Ham en J. Woltera. SCHOONHOVEN, Juli. Geboren: Gerard Jan Nico, z. van J van Schaik en J. P. Versluijs. Ondertrouwd: G. H. M Bodewes, oud 31 jaar en E. M. A. Malingré, oud 30 j. P. de Heer, oud 27 jaar en G. Docter, oud 21 jaar H. J. Polet, oud 26 jaar en M J. H van der Haar, oud 22 jaar Getrouwd: A. G. de Jooden, oud 34 i en J. Visser, oud 26 jaar. De van den EdelAchtb. Heer C. W. LU IJ EN DIJK to Ameido rijn ingezet: Perc. 1 op f 2575 Perc. 2 op f 1250 3 - 750 4 - 1000 5 - 525 6 - 775 DE TOESLAG blijft bepaald op Woensdag 31 Juli a.a. des voormiddags 11 uur (z.t.) in de zaal van Mejuffr. de Wed. DIEPENHORST aldaar. G. E. KRAAM, Notaris, Meerkerk. Oiiefabrieken N.V. - Amsterdam het van ouds bekende nooit talende middel tegen EELT en LIKDOORNS Verkrijgbaar bij alle Apotheker» en Drogisten k 45 cent. Notaris C. H. W. Meijer te Lekkerkerk bericht, dat de c.a. met Wel-, Hooi- en Bouwland, groot 21.52.24 H.A., en het daar naast gelegen WOONHUIS met Erf, Tuin en Boomgaard, groot 52 Aren, 5 Centiaren, alles te Lekkerkerk In Schuagt, den 24. Juli j.l. geveild, Is ingezet als volgt: Perc. 1 f 4100.- Perc. 10 f 25.- 2 -14500.- 11- 85.- 3 - 2800.- 12 -1300.- 4 - 2100.- 13 -1050.- 5 - 2000.- 14 - 700.- 6 - 2800.- 15 - 725.- 7 - 3400.- 16 - <75.- 8 - 2700.- 17 - 80.- 9 2600-' I 18 50 Totaal f 41090.- Afslag en combinaties Wounsdag 31 Juli 1936 's morgens 10.30 uur (zomertijd) in het Café „Het Bonte Paard" te Lekkerkerk. verkrijgbaar. Notaris J. K. EBLÉ te Gor.nchem, zal op des nam. 2 uur (Zomertijd) In „DE DOELEN" te GORINCHEM in het openbaar VERKOOPEN uit diverse boomgaarden, zooals in de veilingboekjes nader om schreven. Betaling van de kooppenningen uiterlijk den 15 November 1935. Onbekende personen worden niet als koopers of borgen aangenomen, tenzij voorzien, van een bewijs van gegoedheid afgegeven door een Notaris of Burgemeester. Veilingboekjes zijn gratis verkrijg baar ten kantore van gen. Notaris EBLÉ (Zusterstraat 28). te Langerak. Notaris Mr. J. W. Nortier te Streefkerk, zal op Vrijdag 9 Augustus 1935 voorm. 10 uur, in bet Café van J. OOSTERHOUT te Langerak, om contant geld in het openbaar verkoopen: De Boomvruchten uit boomgaarden onder Langerak Nieuwpoort, Groot-Ammers en Streefkerk. De perceelen zijn omschreven in verkoopboekjes, welke gratis ver krijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris. ontvangt ieder, die een Bril koopt, een zeer te waar-, deren geschenk. De hierbij behoorende 's verkrijgbaar voor I 60 voorzijden van Sneeuwwit-Zeeppoeder of 60 Geschenkenbons (120 roode klokjes) van Klokzeep. VERKOOPIHG Deurwaarder C. Kom me ra te Dordrecht zal op Woensdag 31 Juli sj„ v.m. 10 uur M Streefkerk, Bergstoep A 106, Van de Bouwmanswoning van |H. de Jono, m het openbaar om contant geld verkoopen: Kaasplanken en -Schragen, Kaas- vaten, Wringtobbe, electrische Roermachine, Mestkar, Maaima- chine, Hooischudder, Zeunings Planken, een Schouw enz. Te bezichtigen één uur voor den verkoop. Mathenesserlaan 380, Tel. 38432, Rotterdam, VERSTREKT VOORSCHOTTEN en CREtilETEN voor diverse doelein den, uitsluitend boven 500.-. Goede Koffiep. pond 22 Geurige Thee p. ons 16 Havermout3 pond voor 25 Grove Rijst p. pond 6 Pinda'sp. pond 6V2 De Echte Zaansche Beschuit Deze week; 2 rol voor 10 Zaansche Molei.biscuits p.p. 19 ct„ p. blik inh. 3 pond 57 kozijnen zonder pit p. pond 1212 Chocolade Hagelp. pond 25 Nieuwe Jamsp. pondspot 21 Appelstroopp. K.G. bus 24 Prima Zalmp. groot blik 19 Ananas, schijvenp. blik 24 Apelmoesp. groot blik 25 Azijnp. groote flesch 5 Augurken p. groote stoopflesch 17 Gele Zeep p. pond 6x(a Zeeppoeder 3 pak voor 12Vj POTTEN (5 MATEN) GLAZEN PERKAEMNT te Dordrecht, is voornemens om bij Veiling, en 1 op Donderdag 8 Augustus 1935 bij Afslag, telkens des voorm. om 11 ure (zomertijd) in bet Hotel van den Heer G. VAN AS te Groot- Ammers, in het openbaar te verkoopen: Heft no. 71, m. Schuur en Erf en een perceeltje Grasland m. eenige Vruchtboompjes tezamen groot 13 Aren. 35 cenfti-Jlren, gelegen te GROOT-AMMERS, in Gelkenes, aan de Laan en mede aan den Lekdijk-binnendijks, benevens een daarbij gelegen per ceeltje HOOILAND buitendijks, groot 3 aren, 81 centlaren. Kadaster gem. Groot-Ammers, Sectie A, nos. 3697, 3533 en 3696; in eigen gebruik bij den mede eigenaar C. DEN OUDEN Pzn.. zijnde een deel van het huis, mondeling en bij de week verhuurd aan KLAAS v. WIJNGAARDEN. Grondbelasting ovpr 1935: f9.03 Polder- en dijklasten over 1934 f 0.71 Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op Maandag 9 September 1935. Te bezichtigen op Dinsdag en Woensdag30en31Julien6en 7 Aug. a.s. 's namiddags van 2—4 uur. GROTE HARKT - GORCUM - TELEF. 9B1 - VRI|E TOEGANG Als het Zomer Is denk dan ook aan den Winter I voor den wintertijd, maar alleen in de glazen, die U de grootst mogelijke zekerheid bieden voor welslagen, die met het merk Alleen Vrijdag en Zaterdag. Afgehaald uit de winkel Calif. Rozijnen2 pak voor 17 cent Prima Leverpastei 2 blik voor 23 cent Tijdelijk bij aankoop van een pond onzer prima Koffie- soorten k 45-65-75 of 90 ct. per pond Alleen de inmaakglazen met dit merk zijn WECK-glazen. PRIJZEN STERK VERLAAGD1 Vraagt Prijscourant of Inlichtingen bij onze wederverkoopers of „COSMOS" Rijwielun f «y (Heeren of Dames) met bandrem, free- l*ïNft^whed, kast, drager. Geh.compleetf22.50 Hetzelfde Rijwiel metterugtrapnaaf f 23.50. 2 jaar garantie, Vraagt prijscourant. Goedkooper behoeft niet. Beter kan niet. Niet goed Uw geld terug. Zending rembours Naaste Station. W. v. HEERDT. Fabrikant. Lunteren Slechts één vertrouwd adres voer Si De Salamander Kipstraat 59 m s Rotterdam Telei. 56791 I Waardeert ge uw klanten en uw zaken?... Laat dan Van Nootan uw drukwerk makenl

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 7