Wat geeft de Radio. Plaatselijk Nieuws j Gemengd Nieuws. Rechtszaken Kapitein Kiakkebos bp de Leeuwenjacht Gemengd Nieuws. Vreeselijk auto-ongeluk bij Ede. LandbouwenVeeteelt Plaatselijk Nieuws Kerk en School Marktberichten WOENSDAG II JtlLI TWO Donderdag 1 Augustus. Hilversum. 1875 M. AVRO: 8 uur Tijd sein AVRO-klok; 8.019.40 GTamofoon; 9.40—10 uur èarillonbespelinjr van de to ren der Groote Kerk te Den Briel door den beiaardier J. de Klerk; 10.0110.15 Mor genwijding; 10.ló10.30 Gramofoon; 10.30 12.30 Concert door het orkest van het Rembrandt-Theater te Amsterdam; 12.30- 2 uur Lunchmuziek; 22.3Q uur Voor dracht door Adriaan van der Horst; 2,30 3 uur Opgewekte Gramofoontnuziek; o— 3.35 uur Kamermuziek door P. C. van de "Wijngaart, viool en Jan Wagenaar, piano; 3.454 uur Rustpoos voor het verzorgen ▼an de zender; 44.30 Halfuur voor zie ken en ouden van dagen, door mevr. An- tpinette van Dijk; 4.30—5 Gramofoon; 5 5.30 uur Verhalen voor grootere kinde ren door mevr. Antoinette van Dijk; 5.30 5.40 Gramofoon; 5.406.30 uur De AVRO-Decibels onder leiding van Eddy Meenk; 6 307 uur Sportpraatje door H. Hollander; 17.27 Potpourri van beken de melodieën; 7.27 Overschakeling naar de krachtzender Kootwijk; 7.308 uur Badiovolkszang; 88 05 uur Nieuwsberich ten; 8059.45 Gevarieerd programma; 9.4510.05 uur" Radiotooneel; 10.0511 uur Moderne muziek; 11—11.10 Nieuws berichten; 11.1012 uur Aansluiting met de Japansche Tuin van hotel „Hamdorff" te Laren; 12 u»r Tijdsein AVRO-klok. Suiting. Huizen. 301.5 M. KRO: 8—9.15 nnr Morgenconcert. NCRV: 1010.15 uur Le ger des Heils kwartiertje; 10.151.45 uur Morgendienst door Ds. K. v. d. Veen 10.4511 uur Gramofoon. KRO: 1111.30 firamofoon; 11.3012 uur Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin; 1212.15 uur Politieberichten; 12.152 rror De KRO-Bpys. NCRV; 23 nur Or kestmuziek (gramofoon); 33.30 «ur VrouwenhaHtrartje; 3.30—3.45 Orkestpla ten; 3.454 uur Verzorging zender; 4.50 6 uur Bijbellezing door Ds. F. J. Lijsen; 56.30 uur Cursus handenarbeid voor on- ae jongd; 5.306.43 uur Concert door het „Stichts Salon-orkest"; 6.436 58 uur C.N.V.-kwartiertje; 6.58—7 uur Overscha keling zender; 77.15 uur Politieberich ten; 7.157.30 Een kwartiertje Radiore portage, eventueel gramofoon; 7.308 nur Weekoverzicht; 88.0ó uur Weer- en Nieuwsberichten; 8.059.15 uur Kerk- «oneert uit de Westerkerk te Enkhuizen; 9.15945 uur „Voor- en najaar op de Beer" door Ds. J. I. van Schaick; 9.45 9.55 Gramofoon; '9.55—10 nur Nieuwsbe richten: 1011 Concert door het Arn hems Strijkkwartet; 1111.30 Gramofoon. Wijdag 2 Augustus. PfRversum. 1875 „M. VARA: 8 uur Gra mofoon; VPRO; 10 uur Morgenwijding; VARA: 10.15 uur Gevangenisbezoek, een fragment; 10.35 uur Pro Arte Strijkkwar tet; 14 Nr Een Dichter, een fragment; 11.20 uur Populaire gramofoonplaatjes; 12 uur Sluiting. AVRO: 1212.30 Gramo foon; 12.30—2 uur Kovocs Lajos en zijn Orkest; 22.30 uur Voordracht door Lucy Pkwson; 220—2.50 uur Gramofoon; 2 50 3 uur Pianoupöcopations door Harry Stafford: 8—4 uur De AVRO-Decibels; 4 uur Sluiting. VARA: 4 nur Gramofoon; 5 war Voor de kinderen; 5.30 uur Loe Co- hen en zijn, Orkest, 6 uur Het Kind in de Poeeie"; 6.20 uur Loe Cohen en zijn Or kest; 7 unr Levensstijl; 7.20 uur Loe Co- hen en zijn Orkest; 7.50 uur Nieuwsbe richten A.N.P., daarna een minuut voor Nederlandsoh Fabrikaat; 7.58 u. Herhaling gOS-berichten; 8 uur Sluiting. VPRO: 8 uur Met de microfoon op stap in een jon genskamp te Leersum; plm. 9.15 in do pauze van het Kurhausconcert: Met de microfoon op stap in een een jongenskamp te Leersum. AVRO: 8.3010.30 uur Aan sluiting met het Kurhaus te Schevenin- gen, In de pauze VPRO programma; 10 30 uur Sluiting. VPRO: 10 30 uur Declama tie door Jac. Elsacker; 10.40 uur Nieuws berichten A.N.P. en Vrijz. Godsd. Podsbu reau; VARA: 11 nur Gramofoon; 11.55 uur >foon; 12 uur Sluiting. 301.5 M NCRV: 8—8.15 uur: Schriftlezing 6n meditatie; 8.159.30 uur Gramofoon; 10.3011 uur Morgendienst door Ds. C. G. H. de Loos; 11—12 uur Cello-recital door J. Blazer; 1212.15 uur Politieberichten; 12.15—1230 uur Leger des Hrils-k^artiertje; 12.30—2 uur Mid- door het Ensemble Van der 22.30 uur Gramofoon; 2.303 i van Chr. Lectuur; 3—3.45 uur Zang-recital door Sophie Both-Haas; 3.45 4 uur Verzorging zender; 45 uur Or gelbespeling door L. Blaauw; 55.30 uur Het Londens Syraph. Orkest; 5.30—6.30 uur Concert; 6306 58 „Vroege Bloem bollen", door A. J. Herwig; 6.58—7 uur Overschakeling zender; 77.15 Een kwar tiertje radio-reportage, eventueel Gramo foon; 7.308 uur Literair halfuurtje; 8 8.05 Weer- en Nieuwsberichten; 8.058.55 Concert op het Newtonplein te 's-Graven- hage; 8.559.25 uur „Een optocht in de Middeleeuwen", door dr. B. H. Erné; 9.25 9.'55 Het Haagsche Harmonieorkest; 9.5510 uur Nieuwsberichten; 1011.30 ■nr Gramofoon. Een kranige jongen. Groot- Ammers. De 14-jarige J. Oskam nam met gunstig gevolg deel aan de Vierdaagsche te Nijmegen. Een medaille werd aan hem uitgereikt. De collecte ten bate van de Ver- eeniging tot bevordering der belangen van T.B.G. patiënten in Nederland, afd. steunfonds, heeft f 44,07 opgebracht. De zangvereen-ging „Volharding" en het kleinkoor, gaven Zaterdagavond oi^- der leiding van den directeur, den heer A. Oskam te Gouda, een concert op het Kerkplein. De nummers werden zeer goed gezongen. De verkoop van de bekende vlaggetjes bracht ruim f 46 op. Groot-Ammers. Van de lichting 1936 zijn de volgende personen tot gewoon dienstplichtige bestemd: G. den Hartog Gzn., D. Hakkesteegt Mzn. en A. Blok land. Tot buitengewoon dienstplichtige jsijn bestemd C. van Wijnen en P. G. de Jong. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Inl. bij den gem.-veldwachter. Hei- en Boeicop. Begunstigd door fraai weer maakten Vrijdag de leerlingen der bijz. school onder leiding van het school hoofd, den heer J. Hildebrand, hun jaar- lijksch schoolreisje. Reeds vroeg trok men per autobus luid zingende het dorp door. Het ging rechtstreeks naar Soesterberg, alwaar met belangstelling het dalen der groote vogels op het vliegveld werd gade geslagen. Vandaar ging het naar Huizen op het doel van den tocht, Volendam en Marken, aad. Met de groote atoomboot „Volharding" werd op do Zuiderzee eerst koers gezet naar Volendam, waar de fraaie kleederdracht en de typische huis jes de aandacht trokken. Van hier ging het naar Marken, dat voor de leerlingen eveneens veel bezienswaardigheden had. Hierna volgde een fraaie boottocht op de Zuiderzee langs de eilanden. Zonder dat er één zeeziek was gewHeet stapten allen in den gereed staan den fans en werd de terugtocht aanvaard, doch nn over' Hil versum. Daar werd eerst nog het fraaie stadhuis bekeken en een poosje in den speeltuin doorgebracht en toen ging het op Utrecht aan. Om den Dom te beklim men was het reeds te laat geworden, dus werd volstaan dit fraa'e bouwwerk van buiten te bewonderen .Het was reeds aan 't schemeren, toen de leerlingen zingende het dorp binnen kwamen. Er ie «ben dag Meerkerk. Donderdag maakten 00 leer lingen van de hoogste klassen Her openb. school, onder geleide van bei personeel en drie leden der ouder-coramissie bon jaarlijkscb reisje. Met twee groote auto bussen van den Tram- en Bargedieast te Utrecht ving de toent aan over Utrecht, Bilthoven, Hilversum, Buseum en Muiden naar Amsterdam, waar in hoofdzaak Schiphol werd bezocht. Hier kregen de leerlingen een duidelijke uiteenzetting dor vliegmachines en wat daarmee in ver band staat. Vooral bet opstijgen en dalen der vliegtuigen was een attractie. Van hier vertrok het gezelschap omstreeks 1 uur door de Haarlemmermeer over Hoofddorp en daarna over Heemstede, Overveen en Bloemendaal naar IJmuiden. Na eerst den duintop het „Kokje" te heb ben beklommen, ging men naar het strand tvaar de kinderen zich kostelijk vermaak ten, vooral met pootjebaden. Nadat het middagmaal was genuttigd werd een boottochtje gemaakt door de havens van IJmuiden. Daarna ging de reis over Haarlem naar Halfweg, waar in een speeltuin de jeugd weer volop genoot. De terugtocht voerde over Amsterdam via den rijksstraatweg naar Utrecht en Vianen. Het was voor de kinderen een prettige en leerzame dag en daar het uit gelezen weer was en het hun aan niets heeft ontbroken, keerden allen hoogst vol daan huiswaarts, opgewacht door een groote menigte. Een woord van dank komt toe aan het personeel der school en aan allen, die hebben bijgedragen om ook dit reisje mogelijk te maken en te doen slagen. Nieuwland. Donderdag maakten de kin deren der o.l. school onder leiding van het personeel en een paar leden der ouder commissie een reisje per autobus naar Amsterdam, Veel hebben ze dien dag ge noten. Natuurlijk werd het vliegveld Schip hol bezichtigd, waar veel interessants was te zien en waar men o.m. ook een indruk kreeg van de grootte der verschilende vliegtuigen. Voorts werd op den terugreis het Zuiderzeestrand te Naarden bezocht, waar de jeugd zich paar hartelust ver maakte met baden, terwijl natuurlijk de speeltuinen ook niet werden vergeten. Wel voldaan* en zonder ongelukken kwam men 's avonds te 10 uur thuis. Toen de coupeuse, mej. HZater dag bij een dame te A-kel, die haar bad ontboden, binnentrad, gleed zij door de gladheid van den vloer zoodanig nit, dat zij zich ernstig aan den schouder bezeer de Toen een;gen tijd later de pijn niet minder werd, raadpleegde zij een dokter, die constateerde dat haar sleutelbeen was gebroken, zoodat zij eemgen tijd sust zal moeten houden. Gemeenteraad. Nieuwland. De gemeenteraad vergadert Donderdag 1 Aug., 10,30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken, 2 Onderzoek geloofsbrieven van de gekozen en herkozen leden: 3. Verzoek van P. Roo- zendaal om eervol ontslag als school- sehoonhouder met ingang van 1 Mei 1936 in verband met zijn vertrek uit de gemeen te;; 4. Verzoek van J. Verbeek om eervol ontslag als hoofd der o.l. school in ver band met zijn benoeming als zoodanig te Nieuwer-Amstel; S. Vaststelling roo§ter der werkzaamheden van den achoolschoon houder (ster); 6. Benoeming echoolschoon- houder(ster). Op aanbeveling zijn ge plaatst: No. 1 mej; J. Kooiman geb. de Ruiter, no. 2 P. J. dé Groot; 7. Verzoek van Gebr. de Jong Czn. te Arkel om in de politieverordening te schrappen het verbod van liet laten losloopen in landerij-. en van hengsten ouder dan één jaar; 8. Vaststelling verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken» drank in het klein; 9. Staat van oninbare en nog te verhalen posten; 10. Rekening burgerlijk armbe stuur over 1934; 11. Begrooting van het burgerlijk armbestuur over het jéar 1936; 12. Voorloopige vaststelling gemeente-re kening dien€t 1934. Oranjefeest SÜedrecht. Op 4 September zal de Sliedrechtsche Oranjevereeniging ter ge legenheid van den verjaardag van 4.® koningin een feest organieeeren. Hier voor is het volgende voorloopige program ma samengesteld: Des morgens, iets vroe ger dan andere jaren, zullen de leerln- gen van de laagste klassen op de scholen worden onthaald. Die van de hoogere klaseen zullen door muziek aan hunne scholen worden afgehaald en in optocht gaan zij dan naar het feestterrein aan' den Industrieweg. Voor het Raadhuis zulten drie liederen worden gezongen. Op bet feestterrein zullen wedstrijden worden gebonden op het losse paard tiw. met en zonder zadel (Rmgrijden en mogelijk be- hendigheidswedstrijd). Om half twee zal op de rivier voor de Merwestngel een cAnowedstrijd worden gehouden, uitslui tend voor hen, die de zwemkunst machtig zijn. Tegelijkertijd wordt aan den Merwe- smgel een vliegerwedstrijd gehouden. Om 3 uur volgen volksspelen aan den Indus trieweg, opgeluisterd met muziek. Om 5 uur zullen eenige voor SÜedrecht nieuwe wedstrijden worden gehouden, n l. een bak-, transport- en racefietsenwedstrijd op nader aan te wijzen plaats. Hiervoor zijn heel mooie prijzen beschikbaar. Des avonds zal op bet Dr. Langeveldplein een «meert worden gegeven. Het plein zal dan worden verlicht met vetpotjes, terwijl ook het gemeentehuis zijn feeste lijk verlichte versiering zal krijgen. Al niet al een aardig programma, dat veel afwisseling biedt en den gelieelen dag vult. PERSONENAUTO BOTST TEGEN AUTOBUS. Ezn doode en «en zwaar gewonde Op den Haarlemmerweg bij den Uitweg der Amsterdam, reed gistermorgen een personenauto, komende uit de richting Haarlem. Uit de richting Amsterdam re den achter elkaar een autobus uit Zwolle met 17 leden van de christelijke jonge- lingsvereeniging „Opwaarts", alsmede een autobus uit Heerde, welke een 13-tal meisjes met haar leidster vervoerde. Zij waren op weg naar Heemstede voor een bezoek aan de stichting „Meer en Bosch". Toen de eerste bus en de uit de richting Haarlem komende personenauto elkaar op enkele meters afstand waren genaderd, zwenkte de auto plotseling naar links uit. Ofschoon de chauffeur van den eersten bus uit alle macht remde, was een botsing onvermijdelijk. Met een slag, welke" tot ver in den omtrenk hoorbaar was, reed de personenauto tegen den voorkant van den bus, waarna eerstgenoemde wagen naar de rechterzijde van den weg werd geslin gerd. De bus maakte een halven slag om en kwam op een der zijkanten op de baan van de Haarlemsehe tram terecht. De bus uit Heerde, die vlak achter den eersten bus reed, kwam daarmede met de achter zijde in botsing en werd vrij eras'ig be schadigd. In de auto, waarvan de Voorkant geheel in elkaar was gedrukt, zaten twee perso nen, van wie de heer F. de Höndt onmid dellijk gedood werd. De andere, de heer J. M. Strak van Schijndel, uit Amsterdam, is in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis vervoerd. Een aantal jongens, passagiers van den eersten bus, alsook de leider en de chauffeur kregen lichte ver wondingen aan gelaat, armén en beenen. Enkelen van hen konden ter plaatse wor den verbonden, anderen werden naar een -der ziekenhuizen vervoerd. De inzittenden 'van den bus nit Heerde hadden geen ver wondingen opgeloopen. AUTO MET 5 PERSONEN TE WATER GEREDEN. Allan gered. Een auto, waarin rijf personen geze ten waren en die Maandagavond te Dio- men op den Rijksstraatweg reed maakte door tot dusver onverklaarbare oorzaak een «hvivar éwace over den weg in de richting van de Weesper Trekvaart. De bestuurder trachtte nog te remmen, doch hij slaagde er niet meer in, het voertuig tot stilstand te brengen, met het gevolg, dat het met een zwaren plons in de diep te verdween. Et kwamen van alle kanten ontstelde menschen toeloopen, die dadelijk poging- gen in het werk stelden om de inzitten den te bevrijden, waarin men na enkele oogenbükken is geslaagd. De bestuurder van den wagen had de tegenwoordigheid van geest de portieren en ramen te ope nen en de overige vier inzittenden nit den wagen te duwen en te trekken. Door handreiking konden allen daarna veilig op den wal worden gebracht. KRANKZINNIGE VERMOORD GE VONDEN. Daad van een lotgenoot? Te Gheel bij Turnhout (België) is in een weide het lijk gevonden van den Neder lander A. J., die daar bedurende veertien jaar bij particulieren wegpns gestoorde geestvermogens verpleegd werd. Het lijk vertoonde talrijke messteken. J., die een zeer zachtmoedig karakter had, ie vermoedelijk het slachtoffer ge worden kan een anderen krankzinnige, die het lijk naar de weide moet hebben gesleept. Het parket van Turnhout heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. VIER VROUWEN IN 8 WEKEN. Een 26-jarjge jongeman, Heinrich Ke tel sen te Berlijn, heeft kans gezien in acht weken tijds vier jongedochters te huwen. In elk der vier gevallen streek hij haar spaarpenningen op en ging dan even naar de stad, zoogenaamd om meu bels te koopen. Heinrich liet zich dan echter niet meer rieu. Voorloopig zal men hem wel heelemaal niet meer zien, want hij is thans veroor deeld tot 21/» jaar dwangarbeid. Hij biedt «te bnridéechatien te hebben ver brast WRAK VAN DE „LUStTANIA" ONT DEKT? De „Orphir" heeft bij de Ierse he kust met het echo-peilapparaat, waarover het schip beschikt, «en groot wrak gevonden, dat wellicht de rest van de „Lositania" is. Zoolang duikers echter niet ter plaatse het wrak hebben geïnspecteerd, kan daar over nog niets met zekerheid worden ge zegd. Kapitein Rnssell, de commandant van de „Orphir", is echter de meening toegedaan, dat men hier inderda&d met de „Lositania" te doen heeft. TWEE PREDIKANTEN TER DOOD VEROORDEELD. Het „Journal de Genève" maakt mel ding van nieuwe doodvonnissen tegen evangelische geestelijken in Rusland. De predikant Johann Göring, die sedert ver-» scheiden maanden te Kijef gevangen ge houden wordt, is ter dood veroordeeld. Het vonnis is bevestigd, doch men weet nog niet, of het reeds voltrokken te. Het zelfde is het geval met den predikant Kleudt, die ook in de Oekraine gevangen gehouden wordt. AANVALLEN OP EX-KROONPRINS VAN BEIEREN. Hij wil geen hakenkruitvtag uitsteken. Den laaasten tijd worden m de nat-soc. bladen aanvallen op ex-kroonprins Rupp- recht van Beieren gedaan, die niets van het Hitler-regime wil weten en o.a. ook de hakenkruisvlag niet erkent. Op zijn paleis waait nog steeds de oude nationale ▼lag. Tot nn toe heeft, ondanks de vele protesten der plaatselijke S.S.- en S.A.- leiders in Munchen, de nat.-soc. leiding niet ingegrepen. Of zij dit standpunt zal kunnen volhouden, is de vraag. NA HET INCIDENT MET DE „BREMEN". Boycot van Duitsche schepen? Uit New York wordt gemeld: Een or ganisatie die den naam draagt „Anti nazi Federation", heeft gisteren nog meer be toogingen tegen Duitsche schepen aange kondigd. De federatie deelde mede, dat een hij- eenkomst van 278 vereenigingen plannen zou ontwerpen om te komen tot een boy cot van Duitsche schepen. BALLON NEERGESTORT. Een ballon, die Zondagmiddag boven Abensberg, bij Regensbnrg werd waarge-i nomen, is enkele minuten later omlaag^ gestort. De bevolking zag, dat de ballon plotseling naar omlaag werd gedrukt. De inzittenden trachtten nog eenigen ballast uit te werpen, maar op hetzelfde oogen- blik werd de ballon door een krachtiged windstoot tegen den grond geslingerd. Van de vier inzittenden werd een perspon zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop stierf. De verongelukte ballon zou u'4 Stuttgart afkomstig zijn. HET COMMUNISME IN ONS LANO^ Zondag heeft het zevende wereldoon-. gres der Komintern twee zittingen gehovtJ den. Vele vertegenwoordigers der commu nistische partijen in de verschillende lan den legden verklaringen af omtrent de po sitie der oommunistische beweging ho hun land. Namens de Nederlandsche delegatie werd verklaard, dat de revolutionnaire beweging in Nederland in de laatste jaren voortdu rend in omvang is toegenomen. TYFOON OP FORMOSA* EN DE PHILIPPIJNEN. Groote schade. Maandag is Formosa door een tyfoon geteisterd. Over groote afstanden ligt hej verkeer stil. Naar tot nu toe is gemeld, te de mate. rieele schade, vooral aan huizen, zoav aanzienlijk. Uitloopers van den tyfoon hebben up de Philippijnen aanzienlijke schade aan gericht Talrijke huizen werden door den storm vernield. Eenige gedeelten van ds stad Manilla werden onder water geuot De soheepvaart tuaschen de eihmdei^ werd onderbroken. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK DORDRECHT. (Zitting van Woensdag 24 Jnh'L De rechtbank deed heden uitspraak te de volgende zaken: H. B., sleepbootkapitein, oud 82 jaar, wonende te Dordrecht, die op zijn broer een revolver afschoot. Eisch: een gevaijr- genisstraf van 9 maanden met aftrek der preventieve hechtenis, van deze straf 8 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en bijzondere voorwaar* den. Uitspraak conform. C. d. B., veehouder, wonende te Nieuwpoort: het onttrekken van goederen aan een faillieten boedel. Eisch: twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak 3 maanden gevangenis. P. V., los werkman, oud 22 jaar, A. X de J., rivierventer, oud 19 jaar, beiden wonende te Woudrichem: reap, diefstal van zakken tarwebloem en Reling. Eisob ▼oor beiden: 9 maanden gevangenis mei aftrek der preventieve hechtenis. Dite spraak resp. 6 maanden en 4 maanden gevangenis met aftrek der preventieve hechtenis. B. L. de J-, rivierventer, oud 20 jaarj wonende te Woudrichem. Hel'ng van ge stolen olie. Eisch: 6 piaanden gevange nis met aftrek der preventieve hechten;s. Uitspraak 5 maanden gevangenis met af-* trek der preventieve hechtenis. J. Y., visscher, oud 35 j., wouende te Woudrichem: Diefstal van een vat olie. Eisch: 4 maanden gevangenis. Uitspraak conform. J. d. D., koopman, oud 47 jaar, wo nende te Noordeloos, J. de J.. koopman, oud 37 j., wonende te Meerkerk, J. K., koopman, oud 31 jaar, wonende te Leer-' broek, Fl. R-, koopman, oud 45 jaar, wo nende te Bergambacht en J. de J. koopman wonende te Meerkerk: Mishandeling van den crisis-controleur G. de Gier. Eischfl voor J. K. vrijspraak, voor de vier an deren ieder 4 maanden, gevangenis. Uit spraak: J. v. d. D., J. de J. resp. 2 maan den en 1 maand gevangenis, voor de an deren vrijspraak. 11. Help! Daar werd de arme man zoo-" maar opeens van den grond gelicht. Z'n teedere spruit had nog juist den tijd, om hem bij z'n jasje te grijpen, en toen gin gen ze allebei met duizelingwekkende snel heid de hoogte in, tot ze plotseling met een schok bleven hangen Wat was er ge beurd? 12. Wel, de schroef van het vliegtuig was in het vliegertouw verward geraakt. Door de draaiende beweging werd het tot een kluwen opgewonden, en juist toen meneer Kommen ijs boven was, stond de schroef stil- Bij wijze van valscherm zette de arme man zijn parapluie maar op f WOENSDAG 81 JW-f "lW« 2 Officieren gedood, 3 zwaar gewand. Gisternacht omstreeks half één, reed <>P den weg ArnhemEde een auto, waarin vijf reserve-officieren van het garnizoen te Ede waren gezeten, die van Arnhem te rugkeerden. De auto werd bestuurd door den reserve-luitenant Van Leersum uit Arnhem. Deze schijnt te hard te hebben gereden, met het gevolg, dat nabij de uit spanning „Planken Wambuis", de wagen te ver op den kant van den weg kwam. De bestuurder gooide het stuur nog ora, doch de wagen vloog met den zijkant tegen een boom. met het gevolg, dat de auto geheel in elkaar werd gedrukt. Even na het ongeluk kon reeds hulp worden verleend door dr. Heymans nit Ede, die toevallig in zijn wagen voorbij kwam. Het voorgedeelte van den wagen der officieren was geheel ingedrukt en verbrijzeld. Spoedig was ook de politie uit Ede ter plaatse, terwijl een andere genees heer uit Ede en de militaire arts eveneens assistentie verleenden. Van de vijf inzittenden werd de be stuurder,» vrijwel op slag gedood. Ernstig gewond werden luitenarti Van der Vlies uit Amsterdam, luitenant Rierink uit Bor ne. en luitenant Van der Hiele uit Ooster- beek. De vijfde inzittende, kapitein Reye uit Arnhem werd niet gekwetst. De zwaar gewonden rijn overgebracht naar het zie kenhuis te Arnhem, waar in den loop van den nacht ook luitenant Rierink Is overleden- Luitenant G. J. van Leersum was 22 Jaar oud en ongehuwd. De beide zwaar gewonde officieren lijden aan hersen schudding. Hun toestand is zorgelijk. De herhalingsoefeningen, waaraan tfo vijf officieren deelnamen, eindigden juist gisteren. DE EERSTE STROOMLI JN.LOCO- MOTIEF. De Ned Spoorwegen hebben besloten, een stoomlocomotief van de serie 3700 te doen verboaj^en tot het z.g. stroomlijn- type. Daardoor hoopt men een aanzienlijke besparing op de brandstoffen mogelijk te maken en tevens, door belangrijke vermin dering van den luchtweerstand, de gemid delde snelheid te kunnen opvoeren. Daar om is ook de keuze op de machine van de serie 3700 gevallen, want de zwarel oco- motterven zijn voor het hier beoogde doel geschikt. DE FRAUDE BIJ DEN BELASTING OPHAALDIENST. Directeur hi vrijheid InderffJH Is gemeld, dat een zooge naamde belastingophaaldienst aan de Vaillantlaan te 's-Gravenhage eenige hon derden belastingbetalers heeft gedupeerd, door met de betalingen te doen, waartoe men verplicht was. De directeur van de zen dienst was ten tijde van het onderzoek door politie en justitie dusdanig ongesteld dat hij in het gemeenteziekenhuis moest worden opgenomen. De man is daaruit thans ontslagen en naar wij vernemen gis ter ochtend ter beschikking van den of ficier van justitie gesteld. Op last van den rechter-commissaris ie de man later og) den dag vrijgelaten. ONGELUK BIJ GARDAMEER. Vijf menschen verdronken Een reisgezelschap uit Brescia (Italië) dat een tochtje naar Portese had gemaakt wilde laat in den nacht met een barkas over het Gardameer naar Salo terugkee- ren. Spoedig bemerkte men echter, dat de boot volliep. Er ontstond een paniek, de inzittenden drongen naar een kant van het lichte vaartuig, dat dientengevolge kantelde. Slechts één der inzittenden slaagde er m zwemmend den oever te bereiken. De overige vier klemden zich aan denschip per vast, die met hen in de diepte werd getrokken Totnogtoe zijn de lijken niet ontdekt. VROUWEN CONTRA SLAGERS. Actie voor prijsverlaging Te Detroit (Ver. Staten) rijn eenige duizenden huisvrouwen een boycotactie begonnen tegen de slagerswinkels, een actie, die hier en daar tot goweldadighe- den heeft geleid De huisvrouwen verlan gen een verlaging der vleeschprijzen met 20 pCt. Voor talrijke slagerswinkels heb ben de vrouwen posten geplaatst; haar woede richt zich vooral tegen de mannen die in opdracht hunner echtgenooten in- koopên gaan doen. In vele gevallen heb ben de postende vrouwen de pakjes vleesch uit de handen der mannen gerukt en ze op straat geworpen Ook hebben de vrou wen aanvallen op slagerswinkels gedaan," en daar het vleesch van de toonbank ge haald. WAAR CONCENTRATIEKAMPEN GOED VOOR ZIJN. Ontrouwe dienstbode. Een dienstmeisje te Weissenburg in Noord-Beieren is naar het plaatselijk concentratiekamp gezonden, omdat zij „herhaaldelijk haar betrekkingen in den steek heeft gelaten, zonder «f> te zeggen Au haar werkgeefsters met opzet zonder hulp in de huishouding heeft gelaten". BANDIETENOVERVAL OP NACHT EXPRES. Een bende van 200 bandieten heeft op 70 K M. ten Oosten van Hsinking in Mandsjoekwo den nachtexpres van Hsin king naar Korea overvallen. Door de rails op te breken brachten zij den trein tot ontsporing en deze stortte den spoor dijk af. De bandieten beschoten daarop den in puin üggenden trein. Negen Ja panners en twee Chineezen werden ge dood, vijf Japanners en drie Chineezen ontvoerd. In den trein zaten ongeveer 200 reizi gers, benevens 12 spoorweg-employé's. Allen verdedigden zich moedig, doch zonder succes. Japansch-Mandsjoekwo- sche troepen achtervolgen thans de ban dieten, BRUTALE JUWEELENROOF. Juwelier voor 250.000 dollar beroofd. Op een der voornaamste juwelierszaken aan de Fifth Avenue te New York is een brutale roofoverval gepleegd. Terwijl de straat vol was met voorbijgangers, en op 50 pas afstand van de zaak een politie agent stond, betraden eenige bandieten den winkel. Zich voordoende als voorna me cliënten zij waren allen uiterst zorgvuldig gekleed lieten zij zich eeni ge sieraden toonen, om plotseling den chef en een zich toevallig in den winkel bevindend» heer te overvallen en te boel en. Rustig kozen zij daarna met kenners blik de kostbaarste juweelen uit en na men voor de oogen van vele voorbijgan gers uit de etalage een robijnen halssnoer van onschatbare waarde, die eens eigen dom van Marie Antoinette geweest zou zijn. Zij vergaten ook niet het certificaat van echtheid, dat naast het snoer in de étalage had gelegen, mede te nemen. Met hun buit verlieten de bandieten on gehinderd den winkel. Naar schatting heb ben rij voor meer dan 250.000 dollar ju weelen meegenomen en volgens een. New Yorksch Wad zou alleen reeds het robij nen snoer deze waarde hebben. Vant de roovers ontbreekt elk spoor. Men vermoedt met een internationale bende te doen te hebben die systematisch juwelierszaken berooft VEERTIGDUIZEND BOEREN DE- M0NSTREEREN. Voor den Deenschen koning. Aan de groote boerenbetooging op het slotplein Amaliënborg (Kopenhagen) heb ben Maandag, ondanks het slechte weer. 40.000 boeren deelgenomen Even voor tienen verscheen de koninklijke familie op het balcon, en werd door de menigte met bet ringen van het volkslied en hoerage roep begroet De koning hield daajrop een toespraak, die hij besloot met een „Leve Denemarken". Een uit 12 personen bestaande deputa tie onder leiding van den voorzitter van de Vereeniging van Landbouwers, Knud Bach, begaf zich toen naar den koning, die haar in tegenwoordigheid van minis ter-president Stauning ontving. Den ko ning werd een lange resolutie overhan digd, waarin met een beroep op den nood toestand in het landbouwbedrijf vogr de zen tak van het bedrijfsleven, dezelfde ar beidsvoorwaarden als voor de andere tak ken van het bedrijfsleven, alsmede de sa neering van het productieproces voor de belangrijkste landbouwproducten door een aantal nader aangeduide maatregelen werd verlangd. Aan het slot werd aange drongen op besprekingen met de in den Rijksdag vertegenwoordigde partijen, ter wijl erop gewezen werd, (dat binnen veer tien dagen uitsluitsel verwacht wordt of men met de eisch en van de landbouwers rekening wil houden. De koning verklaarde in zijn antwoord dat hij op grond van zijn grondwettelijke positie zich niet over het adres kon uit spreken. Hij verwees de deputatie naar den minister-president. Nadat de deputatie van den koning te ruggekeerd was, bracht zij aan de boeren over de ontvangst verslag uit, en werd een resolutie aangenomen, waarin aan de regeering werd gevraagd, of zij bereid was, met de vertegenwoordigers der boe ren te onderhandelen. Er ontstond eenige opwinding door de mededeeling, dat de bij eenkomst thans moest worden ontbonden. Als antwoord werd hierop besloten, dat de betoogers zoolang op het slotplein zouden blijven, tot dat de minister-president zich zou hébben bereid verklaard een deputatie te ontvangen om de wenschen der landbou wers te vernemen. Aan dit verlangen gaf de minister-president gevolg. Het onder houd duurde ongeveer een half uur, doch het bevredigde de delegatie niet. De uitvoerende commissie* van de Ver eeniging van Landbouwers, zal de maat regelen, die voor de verwezenlijking der eischen van den landbouw noodzakelijk zijn, nader bespreken. bedrijf van den heer P. J. Lekkerkerker te Benschop. Zij dienen zich echter vooraf te onderwerpen aan een toelatingsexamen Dit zal, blijkens een mededeeling van den Yijkszuivelconsulent vermoedelijk, gehou den worden in Augustus. Opgaven tot deelname worden ingewacht aan 't adres van den Rijkszuivelronsulent, Achter Cla- renburg 27 te Utrecht voor of op Zater- cfag 10 Augustus, ENGELAND NEEMT MINDER EIEREN AF, Tegenslag voor handel en pluimveeteelt. - Onlangs hebben vertegenwoordigers van onze regeering besprekingen te Londen gevoerd over de Nederlandsch—Engelsche handelspositie. Ook onze eier-export naar Engeland kwam daarbij ter sprake, zulks in verband met de omstandigheid, dat deze export in het eerste halfjaar van 1935 in vergelijkng met dezelfde periode van 1934 zeer aanz!enüjk is toegenomen. Het slot der besprekingen was, dat Ne derland noodgedwongen heeft toege stemd in een beperking van den e'er- uitvoer naar Engeland in dien zin, dat ge durende deze maand de importen van Nederlandsche e;eren in Engeland niet grooter mogen zijn dan in Augustus 1934. Dat wil zeggen, dat de export weer tot het laagste nivean wordt teruggebracht, terwijl men juist bezig was weer het peil te bereiken van vóór de periode, teen Engeland den gouden standaard losliet. Dit besluit der Engelsche regeering be- teekent, dat de import uit ons land tot ongeveer een. vierde wordt teruggebracht Dit is niet alleen een geweldige tegenslag voor de exporteurs, doch evenzeer voor de geheele Nederlandsche pluimveehou derij. BOTER ZONDER MERK. Strenger doorgevoerde be perking. Bij beschikking van den minister van economische zaken is bepaald, dat met in gang van 1 September het vervoeren, ver handelen of afleveren van boter zonder merk slechts mag geschieden in eenjieden van ten hoogste 1 k.g. en tot oen hoeveel heid van ten hoogste 1 K G., behalve in die gebieden, waar reeds verder strek kende beperkende bepalingen te dien aan- z'en gelden. Aangezien thans nog ge noemde hoeveelheid 5 k.g. bedraagt, zal ten gevolge van deze wijziging met in gang van 1 September een grooter aantal personen d$n tot dusver het geval was, verplicht zijn, ompakmerken te gebruiken. In verband hiermede vestigt de Neder landsche Zuivelcentrale er de aandacht van belanghebbenden op, dat merken slechts door haar verstrekt worden aan georganiseerden, die zijn toegelaten tot de groep boterproducflnten of tot de groep boterompakkers. r Het verdient derhalve aanbeveling, dat belanghebbenden ten spoed gste een ver zoek tot de Nederlandsche ZuivelcentrèJe richten om te worden erkend als georga niseerde en te worden toegelaten tot de groep boter producenten of boterompakkers opdat zij niet na 1 September stagnatie in hun bedrijf zullen ondervinden. De aanvragen zuilen in volgorde van CURSUS VOOR VOORMELKERS. Voor degenen, die hun melkersdiploma hebben verworven met minder dan 180 punten, bestaat alsnog gelegenheid rich op te geven als deelnemer voor den cur sus voor voormelkexa, te houdeu op hel binnenkomst worden behandeld. DE COLORADOKEVER NADERT. In het Zuiden van België aan getroffen. Reeds werd dezer dagen gemeld, dat men in het Zuiden van België eenige nes ten van Colorado-kevprs, de hevigste vij anden onzer aardappelvelden, had ont dekt. Thans wordt uit Buissonville in het arrondissement Dinant, alsmede uit Bouil lon in de provincie Luxemburg, bericht, dat ook dfyr de Coloradokever is gesig naleerd. B u u rvrouwen -argumenten. Ameide. Mej. L. S. en mej A. v. O. de B., beiden wonende aan den Achterweg raakten Maandagmorgen slaags, waarbij nog al rake klappen werden uitgedeeld. Mej. L. S. was met een bezem op zooda nige wijze bewerkt, dat zij zich onder ge neeskundige behandeling heeft moeten stellen, aangezien zij aan haar arm een flinke vleeschwond had. De gemeente veldwachter heeft van het een en ander proces-verbaal opgemaakt. Ontwortelde boom en. Ameide. In de Liessteeg zijn bij bet leg gen van de waterleidingbuizen de wortels van de groote en kleine boomen afgehakt, waardoor verschillende hooge boomen niet voldoende houvast meer hadden, betgeen bleek toen Dinsdagmorgen een flinke bries drie boomen, die voor de woning van den heer P. Vroon stonden, omwierp. Om on geveer twaalf uur werd dit aantal ver meerderd tot zeven. De weg is-voor auto's of wagens afgesloten, aangezien de boo men bij hun val de grootste helft der breedte van den weg hebben medegeno men. Bij een mogelijken Hinken storm zouden vermoedelijk nog meer boomen *t niet staande houden. Ameide. Het '5-jarig zoontje van den anufacturier P. Mesker kwam Maan dagmorgen met zijn handje tusschen een dichtslaande autodeur, waardoor een lid van een vinger van zijn linkerhand werd afgeknepen. De plaatsvervangende genees heer verleende hulp. Mej. N. S. uit Molenaarsgraaf, die Zondag hier bij haar verloofde was ge weest, zou Maandagmorgen naar huls te- rugkeeren en was hierbij zoo ongelukkig achter de kerk te Tienhoven met haar rij wiel te slippen in het losse grint. Bij den val, die hierdoor ontstond, rak mej. S. haar rechter pols en moest zich onder be handeling van den plaatsvervangenden geneesheer stellen. Benzine op Zondag. Giessen-Nieuwkerk. Zondagmiddag ar riveerden op het dorp een personen-auto, waarin twee heeren en een dame zaten. Poltseling kwamen zij tot de ontdekking, dat hun benzine op was en trachtten die aan te vullen. Bij twee garagehouders ge lukte dit niet, vanwege den Zondag, en de derde was niet aanwezig. Toen begon nen de reizigers brutaal te worden en gaven te kennen, dat men verplicht was hun benzine te geven. Nadat het debat eenigen tijd had geduurd, is het tenslotte geflukt, benzine los te krijgen en vervolgde de auto zijn reis. Dat een en ander veel menschen op de been bracht, laat rich wel begrijpen, zelfs burgemeester en po litie werden in het geschil gemengd. Giessen-Nieuwkerk. Een Haagsche da me, die bij de wed. de V. alhier gelogeerd was, zon 's avonds met haar nichtje een toeitochtje gaan maken op de Giessen. Alles verliep heel best, rij genoten, doch bij de thniskomst, toen men het bootje weer verlaten moest, had de logé het on geluk 'mis te stappen en kwam, inplaats van op den wal, in de Giessen terecht. Op de Giessenbrug, welke vooral bij mooie zomeravonden nogal druk -bezocht is, was ruim voldoende hulp aanwezig om de da me op het droge te helpen. Voor de oudjes. Arkel. Er is hier een comité gevormd onder voorzitterschap van Ds. van Ewijck om den ouden van dagen een gezelligen dag te bezorgen. Het ligt in de bedoeling een tocht met auto's te organiseeren en de kosten, hieraan verbonden, te dekken door een collecte in de gemeente. Gemeenteraad. Arkel. De gemeenteraad komt op Maan dag 5 Aug., n.m. 8 uur, in openbare ver gadering bijoen. Aan de orde komen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukkpn en mede- deelingen. 3. Onderzoek van de geloofs brieven van de op 5 Juni gekozen leden van den raad. 4. Vaststelling van een nieuwe verordening, regelende het heffen en invorderen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. .5 Verzoek van het bestuur van de zwemvereenig'ng „De Linge" om een sub sidie. 6. Vaststelling pensioengrondslagen gemeenfe-amb'enaren. 7. Voorstel tot wij ziging der gemeente-begrooting. 8. Voor loopige vaststelling der gemeente-rekening over 1934. 9 Aanbieding van de gemeen- tebegroot'ng voor 1936. 10 Voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van besmettelijk* ziektegelden. 11 Goedkeuring rekening en verantwoording van het burgerlijk armbestuur over 1934 12 Goedkeuring van de begrooting ld voor 1936. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: naar Gouda ds. Joh. van Weizen, te Rotterdam. ALGEMEENE SYNODE NED. HERV. KERK. De algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft uit de Synodale Fondsen o.m. de volgende bedragen gevoteerd: Uit het fonds voor de geestelijke be langen: Aan de gemeente Oudewater f 200 voor een Hulpprediker te Hekendorp. Uit het fonds voor verbetering van de schraalste pred kantstvaetementen: Aan de gemeente Ammerstol f 550. Uit het fonds voor noodlijdende kerken en personen: aan de gemeente te Ammer stol f 1000 voor bouwkosten. Een groot aantal aanvragen, waaronder ook noodzakelijke, moest de Synode om redenen van financieelen aard afwijzen. OPLICHTING. De Rotterd. Rechtb. deed uitspraak in de zaak tegen M. A. van L., 25 jaar, koop man, recidivist en gedetineerd, wegens oplichting tweemaal gfpleegd. Verdachte had te Capelle aan den IJsse! en te Bo degraven een kaashandelaar bewogen tot afgifte van partijen kaas. Hij werd ver oordeeld tot tien maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. MELK BOTER. KAAS EN EIEREN GROOT-AMMERS, 29 Juli Aanvoer 19129 eieren. 514 K.G fruit. Prijzen. Kip- f *00-3,46, eendet ac« f f 2,25 per 100 stuks; 37 K.G. boonea 79 cent, 11 bos rabarber 3 cent per bos; 44 p. boter 6269 cent per pond; 65 p. kaas 13 cent per pond; Yellows 1215 ct., Oomskinderen 6—10 cL, kruidenierea 10 cent, per K G. BODEGRAVEN, 30 Jnü. KaasmarktJ Aangevoerd 396 partijen m. r.m. 17.820 stuks, 160380 K.G. Prijzen m. r.m. Ie kw. f 1719; m. run. 2e kw. f 1416j zwaardere tot f 24. Handel matig. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 31 JulL Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 315 vette kal veren: le kw. 4448, 2e kw. 38-42, 3e^ kw. 32—36, per K.G. levend gewioht; 275 varkens: vleesch varkens, wegende van 9^ 110 K.G. 4647, enkele hooger; zware varkens 4446, vette varkens 4243/ per K.G slachtgewicht UTRECHT, 29 Jnti. Paardenmarkt) Aangevoerd 435 paarden en veulens. De prijzen waren als volgt: weetdepaarden f 375425, werkpaarden f 200—350, oude paarden f 100—175, l-4arige paarden f 100160, 2-jarige paarden f 1752254 jonge veulens f 60100, hitten f t00j 175. Handel redelijk. ROTTERDAM, 30 Juli» Veemarkt. Aan gevoerd 3126 dieren, o.a. 203 paarden, 65 veulens, 652 magere runderen, 877 vette! runderen, 296 vette kalveren, 599 nuch-) tere kalveren, 20Ó graskalveren,214 scha-n pen of lammeren, 2 Varkens, 18 bokkenj of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien tot 48 «Li tot 44 ct, 28—32 ct, vette ossen 44 ctj 42 ct., 32—35 ct., stieren 40 et, 36 etJ 30—34 ct; vette kalveren 70 et, 60 ct,] 35—45 ct; graskalveren 36 ct, 28 ct; schapen 35 et., 31 et, 28 et, temmeren 36 ct., 32 ct., 28 et, nuchtere slacht kat| veren 27 ct., 23 et.; stechtpaardken 40 ct, 35 ct., 33 ct., veulens 36 ct, 34 ct, 33 et^ Prijzen per stuk van mager vee: scha-( pen f 15, f 11, f 8, lammeren f 19, f Sj f 6; nuchtere slacht kalveren f 7, f 5,50J f 4,50, nuchtere f 16, f K, f 8; stacbtJ paarden f 160, f 120, f 80, werkpaardenl f 220, f 140, f 80, hitten f 90, f 70, 60^ veulens f 60, f 50, f 35; stieren f 200, f 150, f 100; kalfkoeten f 190, f 140, f 90j melkkoeien f 185, f 135, f 85, vaarzen f 100, f 75, f 60, pinken f 70, f 60, f 50/ graskalveren f 30, f 20, f 15. Yette koeien en ossen, aanvoer ate wc* rige week, handel i<L, prijzen onveran derd. Stieren, aanvoer iets korter, handel willig, prijzen iets hooger. Yette kalveren^ aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prij-, zen onveranderd. Schapen en lammerenj aanvoer ruim, handel stug, prijzen ala Maandag. Nucht. slacht- en fokkalverenj aanvoer als vorige week, handel willigt prijzen voor de slacht iets stijver. Paar-i den, aanvoer aks vorige week, handel ta melijk, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer als vorige week; han del slepend, prijzen onveranderd. Vaarzep en pinken, aanvoer als vorige week, ban-» del traag, prijzen als vorige week. GRANEN EN PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 29 Juti. Voederkoeken. (Ber. v. d. makelaars Gebr. Krijger). In- landsche Voorslag lijnkoeken loco Aug. levg. f 5,05, Sept.-Dec. levg. f 5,30; id. Lijnkoekschilfers loco f 5,35, levg. I 5,35; id. Soyakoeken I 4,85; Juli-Aug. levg. f 4,85; Sept.-Dec. levg. f 5, id. Palmpit- tenkoeken f 3.80, Ang. levg. f 3.80, id. So- yaaehroot f 4.70; Aug. levg. f 4.70; Noord- Amerikaansche Lijnkoeken Aug. levg. f 5,05; Sept-Dec. levg. f 5,40: id. id merk S.K. Aug. f 5,15; Ghileenscbe lijnkoeken f5,10; Japansch lijnmeel loco f 5,10; Lijn zaadschilfers loco i 535; Juü-Ang. tevg. f 5,35| Grondnootschilfers (Bombay) f 4,75 extra licht H.V O. loco f 5.30; Blan ke Java Cocoskoeken looo f 5,50; id. zeer goede loco f 5,40. Bolted Katoenzaadmeel (56 pCt. Texas) f 5,50, Deensche soya- schroot loco f 4,75, Fransche grondnoot-1 koek extra blank loco I 5,60. (Alles pen 100 K.G. en gedeeltelijk tweede hands)J ROTTERDAM, 29 Juli. Buitenlandschei granen. (Bericht van de Makelaars Ha-i genbeek |Van der Schalk). Stemming;1 kalm. Rogge: 74-75 K G. Bahia Blanca, oude oogst, disponibel f 7,40 74-75 K.G. dito nieuwe oogst, disponibel f 7,20; 74-75 K.G. dito gedenatureerd, disponibel f 4,30.i Gerst. Canada 3 disponibel f 103, 68-691 k.g. Laplata disponibel f 103, 65-66 k g, Laplata dagelijks verwacht f 96, 65-66 k g. Laplata stoomende naar aankomst1 f 95,50—92, 69-70 k.g. Laplata dagelijks» verwacht f 97 ,69-70 k.g. Laplata stoo-< mende naar aankomst f 96,50—93, 61-621 k g. Laplata dagelijks verwacht f 93, 63- 64 k.g. Zuid-Russische ladend-geladen f 91. Haver. 53-54 k.g. Noord-Russische dis ponibel f 6,50, 55-56 k.g k.g. Noord-Rus sische disponibel f 6.60, 52-53 k.g. La. plata disponibel f 6,50. Mais per 2000 kilos Gele Laplata, oude oogst, disponibel 86,50. Gele Laplata, d sponibel f 88. Gele Laplata, dagelijks verwacht f 87.50. Gele Laplata, stoomencK naar aankomst f 87,50—86,50, La Plata Cinquantme, disponibel 93. La Plata Gin-' quantine, stoomend f 89. UTRECHT, 30 Juli. Appels: Beauty ofl Bath f 224, Early Victoria f 311, Mr, Gladstone f 614, Yellow Transparant) f 3—24, per 100 K.G. Peren: Boterpeer f 3—6, Janbazen f 21 8, Kruidenwrspeer f 322* SmtoerJ r 100 JL.GL

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4