totaal Wat geeft de Radio/ Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. Kapitein Klakkebos op de Leeuwenjacht Dinsdag 6 Augustus. Hilversum. 1875 M AVRO 8.01—10 uur Gramofoon: 10.0110.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramofoon; 10.3012.30 Con cert door h et Cantabilé-orkest met voor dracht; 12.301.20 Lunchconcert; 1.20 I.30 Gramofoon; 1.302.30 Orgelconcert; 2.303.30 Aansluiting met het Kurhaus t« Scheveningen. Vertooning van Henri Nolle's Mechanische Poppentheater; 3 30 4 uur Gramofoon. 44.15 Verzorging van den zender; 4.154.30 Gramofoon; 4.30— 5 uur Jacob Hamel mot zijn kinderkoor; 55.30 Halfuur voor kleinere kinderen; 5,306.30 JMnermuziek door Jettij Can tor en haar ensemble; R VU. 6.307 uur Cursus „Tijden van opgang en tijden van neergang"; AVRO 7—7.50 Conoert door het Omroeporkest; 7 50—7.57 Gramofoon; 7.578 uur Overschakeling naar dpn krachtzender Radio-Kootwijk; 8.018.05 Nieuwsberichten: 8 05—9 uur Concert door het Omroeporkest; 9—9.10 ..Ik hen van de week in/hij geweest" door Gustav Gzopp; 9 10—9.30 vSerenades op bioscooporgel: 9.30—10.30 De AVRO-De- cibels met intermezzi „Han Dunk and his Rhythm Gals"; 1030—11 uur Gramofoon; *1111 10 Nieuwsberichten; 11.1012 u. Aansluiting methet Grand hotel „Brit- tannia" te Vlissingen: 11.10—11 35 Con oert door het „Original Hungarian Trio"; II.3512 nyr Dansmuziek door Majo Marco en zijn Orkest. Hulzen. 301A M KRO 8—9.15 Morgen- conoert; 10—10.30 Gramofoon; 10.30—11 uur Muziekuitzending voor fabrieken: 11 11.30 Gramofoon: 113012 uur Gods dienstig halfuurtje; 12—12.15 Politiebe richten; 12.15—1 uur Gramofoon: 1—1.30 De KRO-boys; 1.302 uur Gramofoon; 23 Uur Vrouwenuurtje; 34 uur Gra mofoon44.15 Verzorging van den zen der; 4.155.45 Opera-Gramofoonmuziek: 5.45—6 15 Het KRO Orkest; 6.15—6.30 De nood van Rotterdam door P. Vismans: 6.30—7 uur Het KRO Orkest: 7—7.15 Po litieberichten: 7.15—7.35 Middenstands- kwartiertje; 7.858 unr Gramofoon; 8 unr Nieuwsberichten; 8.05—3.15 Indruk der Bossche feesten; 8.15—1030 Om en Om programma m.m.v. het KRO Orkest en de ArktL De oranjevereeniging, welke ©ogenschijnlijk reeds lang sluimerde, or ganiseert op 9 September verschillende volksspelen op het -terrein aan de Vliet- kade, waar op 7 September ook het festi val gehouden zal worden. Als er belang stelling voor bestaat, wil men ook nog een optocht houden door de gemeente. Mej. van Houwelingen. had het on geluk, zoodanig te vallen, dat zij een sleu telbeen brak, waardoor medische hulp noodzakelijk was. Blesksnsgraaf. Aan het kort jaarverslag der Onderl. Brandverz. Maatsoh. ..Mole naarsgraaf en Omstreken" outleenen we het volgende; De resultaten van het boekjaar rijn niet «oo gunstig, als die der vorige jaren. Ten gevolge van 3 flinke branden, moest de winst- en verliesrekening worden afge sloten met een nadeelig saldo van f 1540.77. Rekening houdend met.de ver minderde premie-ontvangst is het echter niet teleurstellend. Het verlies is van de reserve afgeboekt. Het verzekerd kapitaal is bijna geluk gebleven en bedroeg op 31 Maart f 7.669.70. Het aantal leden is we der gestegen en bedraagt 898. Aan brand schade werd uitbetaald f 16.509.74. waar van f 9.825.58 werd terug ontvangen door herverzekering. De herverzekering beliep, •venals vorige jaren 60 pCt. i In verband met de aflossing eener ge- meenteleeninsr werd het effecten bezit uit gebreid met f 5000 4 pGt. Nederland '34: f 2000 41/» pCt. West. Hypotheekbank; f 2000 S'/i pGt. Noord-Holland. Het koers verlies ad f 142 werd van de reserve koersverschil afgeboekt. Aan herverzekeringspremie werd be taald f 4709.18; aan brandschade eigen risico f 6616.16; aan onkosten f 2569.13; aan belasting „doode hand" f 190 en aan exploitatie motorspuit f 290.22. Aan pre- mftm werd ontvangen f 8270.34: aan po Kskosten f 97.65; aan interest f 4465.43 Verlies f 1540.70, zoodat de winst- en ver- Mesrekening sluit met een eindcijfer van f 14374.69. Be reserve bedraagt f 99648 41 en de reserve koersverschil f 1087,25. De balans sluit in actief en passief met een eindcijfer van f 121.123.09. Giessen-Nieuwkerk. Bij dén heer D d 3. is een vreemde vogel komen aanvlie gen. waarvan men tot op heden niet kan zeggen, welk soort vogel liet is. Het beert ie -thans in het duivenhok opgesloten. Een levendige hond. Giessen-Nieuwkerk. De landbouwer H, die een stuk land in Neerpolder in huur heeft en daar 's morgens gaat melken met een hondenkar, had de gewoonte, om den hond uit te spannen en deze daar vast te binden. Nu was d e hond niet een van de kalmste, daar hij veel kabaal maakte, zoolang het melken duurde. Toen ée landbouwer nu Vrijdagmorgen weer Gramofoon plaat, Aooordeon-intermeszi d. The 4 Serenaders; 9.15 Internationale Sportrevue door Passepartout; 10.30— 10.35 Nieuwsberichten; 1035—10.55 Gra mofoon; 10.5512 uur Gramofoon. Woensdag 7 Augustus. Hilversum 1875 M. VARA 8 eur Gramo foon; 030 Onze keukeu koor P. J. Kers Jr.; VPRO 10 uur Morgenwijding. VARA 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Gonfinuhedryvrn; 12 uur Tno f.oe Cohen. 12 30 Gramoroon; 12 45 Trio I.oe Col;.«n, 1.15 Gramofuoti. 1 30 Trio Loc Cohen. 2 u. Verzorging var. den zender; 215 Gramo foon; 3 uur Voor de Kinderen: 4 30 Trio Willem Lohoff 5 uur een kwartiertje ac cordeon (Gramofoon); 5.15 Trio Willem lohoff; 5.45 Gramofoon; 6 uur Trio Wil lem Lohoff; 6J35 Sportuitzending; 635 Overschakeling naar den versterkten zen der; 7 uur Van de tuin naar de keuken; 7 30 Albert de Rooy; 7.50 Bij den ver- keersdokter. 8 uur Herhaling S.O.S. be richten: 803 Nieuwsberichten A.N.P. en varia. Daarna: Een minuut voor Neder- landsch fabrikaat: 8.15 Men vraagt en wij draaien 8 30 ,Het geval van de ge heimzinnige pillen; 930 Vrooüjke gramo- foonplaten: 10 nur Spaansche zangspelen, toegelicht met gramofoonplaten; 11 nur Gramofoon Huizen 301.5 M. NCRV 8—8.15 Schrift lezing en meditatie; 8.15—9.30 Gramo foon; 10.3011 Morgendienst; 1112 u. Orgelbespeling; 12—12.15 Politieberichten; 12.151.15 Christelijk Mannenkoor „On der Ons" te Honselersdijk; 1.153 uur Concert door het Ensemble v. d. Horst; 33.30 Lezen van Ghr. lectuur; 330 345 Gramofoon; 3.454 uur Verzorging zender; 45 uur Piano-recital; 56 uur Kinderuurlje: 6—6.15 „Westlandsche bloemen en fruitcultuur"; 6.15630 Gra mofoon; 6.906 56 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 6.587 uur Overschake ling naar versterkte zender; 7^—7.15 uur Politieberichten en Ned. Ghr. Persbureau; 7 15—7.90 „Een kwartiertje radio-repor tage", eventueel Gramofoon; 7 90—8 nux Gramofoon: 8—8.05 Weer- en Nieuwsbe richten; 8.058.90 Orgelbespeling; 8.90 9.30 Lied en leven bij de Hernhutters; 9.309 45 Gramofoon; 9 4511 uur Con cert door de Diemer Harmonie; 10.15 1020 Nieuwsberichten; 1111.30 Gra mofoon. arriveerde, vond hij aan het hek een stuk papier geplakt met een vriendelijk ver zoek, dien hond te verwijderen, daar hij de heele omgeving in den slaap stoorde. Aan dit verzoek is thans voldaan. Een kind van den heer De K. viel in de Giessen. Gelukkig zag de moeder het direct, en wist de kleine spoedig te redden. Hei- an Boei cop. Notaris Koedam te Vianen heeft Woensdagavond in het oude Rechthuis de te veld staande haver op het gemeente-land alhier in vjer perceelen pu bliek verkocht. In totaal was de opbrengst Het ö-jarig logeetje van den brug- knecht K. aan den Zwaanskuikenbrug vermaakte zich Vrijdagavond op een houten schoeiïng langs hef kanaal Op eens verloor het ventje zijn evenwicht en kwam met een plons in het kanaal te recht. Gelukkig was de waterstand laag en het ventje wist tegen den kant op te Vuipen en zichzelf te redden. Hoornaar. De heer L. Eijkelenboom is te Utrecht geslaagd voor de akte Engelscb U, Nieuw-Lekkeriand. Op de Lek onder on ze gemeente kregen enkele kanovaarders van elders twist welke zoo hoog liep. dat het een formeele vechtpartij werd. De hulp van de politie werd ingeroepen, die van een en ander proces-verbaal heeft opge maakt. Tweemaal geslaagd. Nieuw-Lekkeriand. De heer E Ouweneel Az., die de vorige week slaagde voor bet examen Fransche Handelscorresponden tie, afgenomen door de vereeniging van leeraren, ontving Woensdag het bericht, dat hij voor datzelfde examen was ge slaagd bij de vereeniging „Mercurius". Gemeenteraad. Nieuw-Lekkeriand Een openbare verga dering van den gemeenteraad ie belegd op Dinsdag 6 Aug., voorin. 10 uur. De pun ten ter behandeling zijn: 1 Mededeelingen en ingekomen stukken. 2 Onderzoek ge loofsbrieven nieuw benoemde raadsleden 3 Aanbieding gemeente-rekenig 1934. 4 Reclame's verlichtingsbelasting. 5 Ontslag en benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim 6 Voorstel inzake be waarschool te Kinderdijk. 7 Voorstel tot verdeeling der gemeente in schoolweken 8 Werkverschaffingsplannen. 9 Begro tingswijziging. Er bestaan plannen om de bewaar school te Kinderdijk af te brekeh. Als dat geschiedt, zullen de kinderen worden on dergebracht in een lokaal onder 2de open bare school. De gemeente-politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen J. W. de J. van hier wegens het rijden met een motorrijtuig, zonder in het bezit te zijn van een rijbe wijs. Dinsdag hebben de meisjesvereeni- ging „Ruth" en de knapenvereen. „Benja min", onder geleide, gezamenlijk 'n reisj» gemaakt. Om zes uur 's morgens Werd de tocht in twee autobussen aangevangen. Over Utrecht giiig het naar Arnhem. Na de stad en de omgeving te hebben bezich tigd, ging men naar Apeldoorn en omstre ken. De terugtocht werd gemaakt over de Veluwe, Amersfoort en Utrecht 's Avonds om tien uur kwamen de jeugdige reizigers voldaan in onze gemeente terug. Nieuw-Lekkeriand. De heer J. A. van der Welle is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch M O. A. Noordeloos. Het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk heeft Dinsdag aanbesteed het buiten-schilderwerk der pastorie. Inge schreven werd als volgt: J. Duijm voor f 170; De Zwart en Uitenboogerd voor f 113 - Maandag heeft het bestuur van de poder „Noordzijde" aanbesteed het bui tenschilderwerk van het stoomgemaal „Noordzijde". Ingeschreven werd als volgt J. Duijm voor f 77, E. Vink voor f 70, De Zwart en Uitenboogerd voor f 58.99. ALBURY'S BURGEMEESTER TE AMSTERDAM. Getroffen door hartelijke ontvangst Zaterdagmorgen tegen 8 uur kwam Al- bury's burgemeester, de heer Alfred Waugh en zijn echtgenoote met den boottrein uit Hoek van Holland aan het Centraal Sta tion te Amsterdam aan. Onmiddellijk begaven zij zich naar het Amstel-hotel, waar dr. Slotboom van de K.L.M. den man, die den Nederlandschen Melbourne-vliegers zulke groot© diensten heeft bewezen, ontving. De heer Waugh was zeer getroffen door de hartelijke ontvangst in ons land. „Het begon al in Hoek van Holland", zei hij. „De heer Gielisaen, die indertijd tot de passagiers van «te „Uiver" behoorde, wachtte ons daar als eon goede onde vriend op Wij hebben in Albury bijzonder gezellig gepraat en ik herinner mij nog, hoe wij ons naar aanleiding van een sigaar ver diepten in de mogelijkheden van de mo derne techniek. De heer Gielissen had n.l. in Berlijn sigaren gekocht vóór hij naar Engeland vertrok om met de „Uiver" mee te gaan naar Melbourne, en enkele dagen daarna rookten wij diezelfde sigaren in Australië". Mr. Waugh is nu bezig, zijn reispro- gram vast te stellen. Er zijn dingen, die hem bijzonder interesseeren, zooals bijv. de Zuiderzeewerken. Daar wordt in Aus tralië met bewondering over gesproken. De heer Waugh is nog nooit is ons land geweest; hij vindt het een heerlijk land met een hartelijke bevolking. Op Schiphol Zondag zijn burgemeester Waugh en zijn echtgenoote een groot gedeelte van den dag de gasjen van de K.L.M. geweest. De sympathianr burgervader werd op Schiphol door den onder-directeur van de K.L.M., den heer Guillonard, ontvangen. Hij was gesierd mot hot Nederlandscho ordeteeken. Om kwart over elf landde het toestel uit Brussel en even later schudde gezagvoerder Moll zijn redder in den nood de hand. De hernieuwde kennismaking gaf een prachtige gelegenheid om de avon turen uit spannende dagen weer eens op te halen. AUTO BOTST TEGEN BOOM. Bestuurder gedood, vrouw en kind gewond. Zaterdagmorgen wilde de groentenexpor- Jeur-A. Walraven, wonende aan den Gin- nekenweg te Breda, zich met zijn echtge noote en twee kinderen per auto naar Antwerpen begeven. Door een tot dusverre onbekende oorzaak reed hij even voorbij 't Belgische grenskantoor t© Wuestwezel in volle vaart tegen een boom. De botsing was zoo hevig, dat de auto totaal werd ver nield en drie der inzittenden zware ver wondingen opliepen. De heer Walraven zelf was er zoo ernstig aan toe. dat hij tij dens het vervoer naar een ziekenhuis te Antwerpen is overleden. Daar werden ook zijn vrouw en een der kinderen opgeno men, wier toestand echter niet levensge vaarlijk is Na de botsing ratte de auto vlam en verbrandde geheel. KIND DOOR GIFTIG GAS OMGEKO i MEN. Te Enkhuizen had men voor de woning van den heer v. S. een kleed gedrenkt in parafine, verdund metb enzine. Het over schot van dit mengsel, nog ongeveer lVi liter werd in hel riool geworpen. Den vol genden morgen werden de heer v. S en zijn echtgenoote versuft wakkér, terwijl hun pasgeboren kind het zeer benauwd bleek te hebben Op last van de inmiddels ontboden geneesheèr is de baby naar hel ziekenhuis vervoerd waar het echter kor ten tijd later is overleden ï)e uit het riool opgestegen gassen hadden dit onheil veroorzaakt. LOCOMOTIEF ONTPLOFT. Twee dooden De locomotief van den sneltrein Genève Pareis is, terwijl de trein met volle snel heid reed, eenige kilometers voorbij het stadje Tenay (Frankrijk) geëxplodeerd Direct na de ontploffing kwam de trein vanzelf tot stilstand De ketel van de ma chine was van voren naar achteren ge scheurd. Stangen en buizen hingen er als een verwrongen massa bij. Rook en stoom maakten het aanvankelijk onmogelijk na derbij te komen. Pas na lang zooken vond men den nachinist en den stoker, die deD dood gevonden hadden. STRIJD IN ZOELOELAND. Dorp overvallen en verbrand Een troep jonge Zoeloe-krijgers heeft in het district Thorn in Natal een overval ge pleegd op het dorp van een naburigen etam en het daarna in brand heeft gesto ken Een vrouw en een klein kind zijn in de vlammen omgekomen, terwijl nog een vrouw zwaar is gewond. Een af deeling po- litietroepen is naar de plaats onderweg. Beide stammen leefden reeds lagen tijd met elkaar in vijandschap. RAADSLID BIJ ABUIS. Een misverstand De burgemeester van Nigtevecht deelde in de laatste vergadering mede, dat het raadslid A. Otten (C-H.) niet als zooda nig kon worden toegelaten, omdat 't Cen traal Stembureau hem ten onrechte een raadszetel had toegewezen. Het misver stand was ontstaan doordat op de betrok ken candidatenlijst op verschillende can- didaten voorkeurstemmen waren uitge bracht, waarbij een verkeerd systeem van berekening werd toegepast. Het Centraal Stembureau zal de heer J. Holtman nader als lid van den raad moeten aanwijzen. TWEE ALPINISTEN OMGEKOMEN. De bewaker van de berghut Gspalten- horn in de Blueml Alpengroep, is er Don derdag getuige van geweest, hoe twee Al pinisten, die den Noordelijken wand van de Morgenhorn trachtten te beklimmen, verongelukten. Het waren de Duitschers Walther Stoesser en Theo Seybolt, beiden afkomstig uit Pforzheim. Donderdagmorgen om rijf nur hadden zij de Gepaltenborn-hut verlaten om de bestijging te probeeren. De hutwachter bleef de beide bergbeklimmers gadeslaan, en zag omstreeks drie uur. dat zij met brekende ijsblokken omlaag stortten. Des nachts om 1 uur ging een reddingscolon ne op weg om de alpinisten te zoeken, doch men slaagde er, hoewel het nog hel- derw eer was, niet in, hen te vinden. La ter moest men de pogingen door het slech te weer opgeven. Men vermoedt dat deon- gelukkigen in een ijespleet zijn blijven han gen. SPIONNAGE. Vier arrestaties in Frankrijk De laatste dagen heeft de Fransche po litie aan de Rivièra vier van spionnage verdachte personen gearresteerd. Een hun ner is een Duitscher, Eugene Hahn, die zich in 1931 te Monte Carlo vestigde en wiens gangen reeds geruimen tijd door de politie werden nagegaan. In Juli, tijdens zijn afwezigheid, deed de politie een huis zoeking in zijn woning, waar zij een hoe veelheid correspondentie vond, waaruit bleek, dat hij inlichtingen verzamelde dVer de versterkingen aan de Zuidoostelijke grens van Frankrijk en over de haven van Toulon. Bij zijn terugkeer in zijn woning werd Hahn gearresteerd en op grond van zijn verklaringen heeft de politie den vol genden dag nog drie andere personen ge arresteerd. die Hahn correspondentie kwa men brengen, aangezien zij nog niet op de hoogte waren van zijn arrestatie. De po litie gelooft dat zij door deze arrestaties een uitgebreide spionnage-organsatie op het spoor is gekomen. HOE MEN AL NIET BEROEMD WORDT. Hei chauvinistische opstel Een ongeveer 14-jarig schoolmeisje te Manchester (Engeland) schreef het volgen de niet zeer verdienstelijke opstelletje: „Mijn geboorteland. Wij zijn allemaal erg trolsch op Enge land en wij zijn trotsch op den koning en de koningin, die wij hebben. Het volk van Engeland behoort er trotsch op te zijn, dat zij Engelschen zijn. De koninklijke fa milie is eveneens trotsch op den koning en de koningin en prinses Elisabeth wordt voor koningin opgeleid. Engeland is slechts een klein land, maar het is beter dan ee- nig ander land. Het heeft een goeden ko ning en konigin, die er over regeeren. Het 15. Tien minuten later werd de piloot binnengebracht, ze hadden hem op 't dak gevonden Hij werd in t bed naast den kapitein gelegd „Welkom! Welkom!" riep de kapitein en drukte zijn vriend hartelijk de hand De kwesturen waren gelukkig nogal onbeduidend en genazen spoedig. MAANDAG 5 AUGUSTUS T935 heeft talrijke veldslagen geleverd met ver», schillende landen De namen van onzen koning en onze koningin, die wij hebben, zijn George en Mary en zij zijn erg goe<i voor het land. In sommige landen kust men elkaar, als jnen elkaar ontmoet, doch in ons land schudt men elkaar de hand. Waarschijnlijk gaan in sommige landen dy kinderen niet naar school. De schoolopziener had het onbeduiden de pamflet in handen gekregen en het meisje erop gewezen, dat dergelijk chau vinisme uit den booze is en in den loop der geschiedenis geleid heeft tot imperalis, me en oorlog. Dit was het begin ran een ramp. Het parlementslid Hurst deed zun beklag in t Engelsche Lagerhnis en wenschte dat de piichtvergeten schoolopziener op een flin- ken uitbrander onthaald zou worden. Do minister ran onderwas was evenwel een andere meening toegedaan en het gevolg was dan ook een rumoerige zitting. Een ander gevolg was da,t een Londensch blad dat mt dit geval zijn slag wilde slaan, het meisje, Maud Mason genaamd, uilnoodig- de naar Londen te komen en haar de par- lementszitting, waarin vragen omtrent haar mtspraak waren gesteld, te laten bij. wonen. Zn werd bij aankomst begroet door een leger journalisten en fotografen en per taxi naar het bureau van het desbetref fende blad gevoerd, waar zij gefotogrn- feerd werd en waar haar levens- en we reldbeschouwing een gretig onthaal vond. Dit was even we lhet hoogtepunt en te- vens het eind van haar plotselinge be roemdheid, want in de parlementszitting die de dame bijwoonde, verklaarde de mt- nister van onderwijs geen termen aanwe zig te vinden om den schoolopziener k doen vervolgen. BRITSCH KANAALSCHIP VER BRAND. Alle opvarenden gered Het Engelsche Kanaalschip „Princes® Ena", metende 2000 ton, is Zaterdagmid dag in de nabijheid van het eiland Persey in brand geraakt, zoodat de bemanning >1 schip terstond verlaten moest Juist had het schip tegen den middag alle 600 pas sagiers op Jersey aan land gezet en ver- volgde nu de reis naar St. Malo aan de Fransche kust, waar het bestemd was voor pleziertochtjes langs ke kust. Tegen drie uur zag men va\i de kust, dat het schip gehuld was in een dikke rookwolk. Even later werd het bericht ontvangen, dat da kapitein en de uit 38 koppen bestaande bemanning in reddingbooten het schfp hadden verlaten. Een vliegtuig meldde, dat het volkomen onmogelijk was, dichtbij het schip te komen, aangezien het van voor- tot achtersteven in lichterlaaie stond en reeds sterk slagzij maakte. Het schip i9 reddeloos verloren. De bemanning werd door een voorbijvarend stoomschip de „St Julien" aan boord genomen. MOSKOU—SAN-FRANCISCO VIA DE NOORDPOOL Zaterdagmorgen te zes uur is van het vliegveld te Moskou de sovjet-vlieger Le- wanewski gestart voor zijn vlucht naar Sanr Francisco, waarbij hij voor de eerste maal een route zou volgen over de Noord pool. Lewanewski had twee metgezellen bj zich. Zijn vliegtuig is geheel van Russisch fabrikaat. Het is een eendekker van lang- gerekten vorm, met één motor van 950 PK. Indien de tocht slaagde, zon instelling van een geregelden lucht dienst via de Noordpool worden overwogen. De tweede piloot was Baidoekof en de navigator Lewsjenko. Vele civiele en mili taire autoriteiten waren bij den start aan wezig, o.a. de volkscommissaris ran oor log, Worosjilof en andere leden der regee ring, alsmede de gezant der Vereenigde Staten, Bullitt, verschillende militaire at- taché's en personen uit do luchtvaartwe reld. Ver hoeft Lewanewski het niet gebracht. Tijdens zijn vlucht ontdekte hij, dat de olie te .snel uit de tank stroomde, zoo'dat zijn olieverbruik te groot werd. De vlieger stel de zich daarop draadloos in verbinding met Moekou en deelde mede, dat hij het defect onderweg niet kon herstellen. Hij kreeg daarop verlof terug te keeren. 16. .\a zijn genezing besloot de kapi tein dadelijk werk van de reis te maken Hij sloeg èen complete jagers-uitrusting in, waarmede hij in het dorp groot suc ces oogstte Op weg naar huis kwam hij z'n neefjes tegen, n paar flinke jongens „Hè. Oom, mogen we mee?" riepen ze verrast. Een moment uit de wedstrijden om de nationale athletiekkampioenschappen welke op de Sintelbaan te Amsterdam zijn gehouden Een die veel belangstelling had voor den tweedaagsehen cricketwedstrijd tusschen de Engelsche Free Foresters en het Ned. elftal, welke in den Haag gespeeld werd De aankomst van mr. Alfred Waugh, burgemeester van Albury, aan het Centraal Station te Amsterdam De interland waterpolowed^ strijd Nederland-Duitschland die Zondag te Doorwerth is gehouden, werd door het 'uitsche team gewonnen. Een kijkje tijdens de match De kampioen speerwerpen, v. d. Pol, die hij de nationale athletiekkampioenschappen op de Sintelhaan te Amsterdam een nieuw Nederlandsch record vestigde, in actie Een fraaie opname tijdens de zeilwedstrijden van de .Koninklijke', welke Zaterdag op Het IJselmeer en het Bulten Y aanvingen De jaarlijksche 8 K.M. zwemwedstrijd In den IJsel te Zutfen is Zondag onder groote be langstelling nahouden

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4