Telegrammen Binnenland Gemengd Nieuws Nieuws in een paar LandbouwenVeeteelt Marktberichten Ptoateeiqfc Weww Sportnieuws Rechtszaken Burgerlijke Stand MAANDAG 5 AUGUSTUS 1938 DE BURGEMEESTER VAN ALBURY. Op bezoek bij minister Colijn. 'S-GRAVENHAGE, 5 Aug. De burge meester van Albury, de heer Waugh, is hedenochtend om half elf door den minis ter-president. dr. H. Colijn, ontvangen. De minister onderhield zich op zeer hartelijks ■wijze gedurende büna een half uur met den heer en mevrouw Waugh. De heer Waugh, die den wensch te ken nen had gegeven, door de Koningin in audiëntie te worden ontvangen, ontving bericht, dat het H M. niet mogelijk was hem heden nog te ontvangen, zoodat de audiëntie niet kan doorgaan, daar de Ko ningin morgen ons land verlaat voor haar reis naar Schotland. De heer Waugh, die ook voornemens is naar Schotland te gaan, hoopt nu de Ko ningin daar tijdens Haar vacantie te ont moeten. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Ean doodt. DALFSEN, 5 Aug. Dinsdagavond kwam de heer A R Z graaf van R. per auto uit de richting Heino. Uit de rich ting Lemelerveld naderden de wielrijders De T. u t Heino met zijn vrouw. In een bocht van den weg werd de heer T. door den wagen van den graaf gegrepen en enkele meters meegesleurd. Het slacht offer werd zeer ernstig gewond en is naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij vanmorgen is overleden. Het rijwiel werd totaal vernield; de auto kreeg ernstig* schade. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van htdtn DEN HAAG, 5 Aug. Heden worden de Volgende prijzen uitgeloot: 5000: 1Ö375. 2000: 9415. tf 1500: 3670. 1000: 89ÖÓ, 9563, 16430. 400: 4995, 10496, 11494, 12407. 1f 200: 2606. 15313. 100: 490, 840, 2126, f5096, 5031, 10666, 15712, 16873, 19380. DUITSCHE SPION IN BELGIE GE ARRESTEERD. Esn bekentenis LUIK, 5 Aug. La Meuse meldt, dat de gendarmerie te Eupen er zoo juist in is geslaagd de hand te leggen op een der gevaarlijkste spionnen die de veiligheid van het land bedreigen. Het blad herinnert er in dit verband aan, dat het reeds verscheidene malen heeft gewezen op de handelingen van Duitsche toeristen, die op alle mogelijke manieren trachten foto's te krijgen van de aan de Oostgrens in- aanbouw zijnde for ten. De gearresteerde heet Josef Primadzula. Hij heeft bekend, documenten naar Duitschland te hebben verzonden. HET ITALIAANSCH-ABESSINISCH CONFLICT. Communistische betooging BRUSSEL, 5 Aug. Een communistisch parlementslid hield, omringd van 50par- tijgeoooten een opruiende rede voor het Italiaansche paviljoen op de Brusselsche tentoonstelling. Pamfletten werden ver spreid die als volgt luidden: „Opnieuw dreigt oorlog. Italië maakt zich op Abes- sinië te Vuur en te zwaard te verwoesten, waar het Abessinische volk rustig wil le ven". Een aantal betoogera drongen het paviljoen binnen, waarop een gevecht ont stond met de Italiaansche bewakers. Een indringer wilde een foto van Mussolini vernielen. Tijdens het gevecht werd een bewaker licht gewond. De politie ver spreidde de menigte. Twee personen wer den gearresteerd, onder wie de redenaar, die evenwel weer werd vrijgelaten, nadat- zijn identiteit was vastgesteld. Het pavil joen weed ontruimd en een kwartier ge sloten gehouden. Daarna werd de surreil lance in de omgeving versterkt. Kalme Zondag ta Addis Abeba. LONDEN, 5 Aug. De Times meldt uit Addis Abeba, dat Zondag het rapport is ontvanger van den vertegenwoordiger van Abessinië te Genève, prof Jeze. Dit heeft bijgedragen tot een kalmere beschouw ng van den toestand. De keizer heeft een. koerier gezonden naar de in de omge ving van Addis Abeba gelegerde 60 000, Wallami en Konta-troepen, waar de kei zer met het oog op den Volkenbond geen oorlogszuchtige manifestaties wenscht. De eenige be'ooging welke Zondag werd ge houden, was d;e van de patriott:sche Abessinische jeugd, welke een rustig ver loop heeft gehad. GEVANGENIS IN BRAND GESTO KEN. Oproer bedwongen BOEKAREST, 5 Aug. Vierhonderd ge vangenen van de Marginei gevangenis in de nabijheid van Boekarest hebben Zon dagavond de gevangenis in brand gesto ken. In de verwarring trachtten aij te ont snappen, doch deze poging werd verijdeld door troepen die met machinegeweren de gevangenis omringden. TREINONGELUK IN DE VOGEZEN. Dertig geworden PARIJS, 4 Aug. Zondagavond heeft* in de Vogezen opnieuw een spoorwegonge luk plaats gehad. Een uit Epinal komende trein reed op het station van Neuf Cha teau in op een geheel bezette personen trein. Dertig personen werden gewond. PLEZIERBOOT OP ROTS GELOOPEN Opvarenden gered PARIJS, 5 Aug. Een Fransche plezier boot met 250 passagiers aan boord, die van een uitstapje naar de eilanden Mole- no en Quessant op den terugweg was naar Brest is Zondagavond bij Quessant op een rots geloopen- Aan boord ontstond een paniek, welke de bemanning slechts met groote moeite meester kon worden. Tengevolge van de lekkage kreeg 't schip ernstige slagzij. Van naburigs vuurtorens had men het ongeluk opgemerkt en door kanonschoten werd de aandacht getrok ken van de in de buurt vertoevende sche pen. Alle passagiers konden worden ge red. Twee sleerbooten brachten de schip breukelingen over naar Brest TYFOON OP DE FILIPPIJNEN. Schade m slachtoffer* MANILLA, 5 Ang. In midden en noord Luzon heeft een tyföon welke met wolk breuken gepaard ging, aanzienlijke scha de aangericht; het verkeer is onderbroken en vele steden zijn geisoleerd. Het aantal dood en is nog niet bekend, doch wel meldt men dat vele personen worden vermist. Te Gebu zijn 300 woningen een prooi der vlammen geworden, 2500 menschen zijn dakloos DE1 MIKADO IN CARRICATUUR. WASHINGTON, '5 Aug. Een incident inzake een carricatuur van den keizer van Japan in Amerika verschenen, wordt door de Japansche regeering zoo ernstig geacht, dat de Japansche gezant to Was hington zijn vacantie heeft bekort en te rugkeert om de kweetie met de Aineri- kaansche autoriteiten te bespreken. Op deze teekening was ds keizer afge beeld als een koeli dis sen personen-wa gentje trekt De meening te Tokio. TOKIO, 5 Aug. In ds kringen van het Japansche departement van buit zaken verklaart men nopens de berichten inz*- ke een te verwachten diplomatieke actie te Washington wegens een beleedigende car ricatuur van den Mikado in een Amerl- kaansch tijdschrift, dat de regeering dit tijdschrift in Japan in beslag heeft laten nemen en de verspreiding ervan heeft verboden, omdat dit in verband met de houding van het Japansche volk tegen over het keizerlijke huis niet alleen op winding zou kunnen veroorzaken tegen over het tijdschrift, doch ook tegen de Vereen. Staten. Het is aan den ambassa deur te Washington overgelaten deze aangelegenheid te regelen, doch stappen te doen bij de bevoegde Amerikaansche instanties of directie bij de uitgeverij van het tijdschrift POOLSCHE GRENSWACHT VER STERKT. WARSCHAU, 5 Aug. De Poolsche grenswacht te Dirsjau is versterkt met ambtenaren van de douana Dirsjau is een der belangrijkste punten voor het grensverkeer tusschen Dantzig en Polen. Volgens berichten in de Poolsche bladen zullen alle, uit Dantzig komende goederen zendingen te Dirsjau aan een ernstige controle worden onderworpen. Uit Dant zig komende goederen welke door de Pool sche douane niet zullen worden doorgela ten, zullen worden aangehouden en in be slag genomen. overstroomingen in Kiangsoe zich met groote snelheid uitgebreid. Ook nemen de over8troomihgen snel toe in het Westen van Sjantoeng, daar de Gele Rivier voort durend blijft wassen. HET BEZUINIGINGS-ONTWERP. In October in de Kamer? Na vermoedelijk de Tweede Kamer in dit zittingsjaar niet moer bijeenkomt, ver- wacht men in parlementaire kringen, aat de behandeling van het Bezuinigingsont- werp in October zal worden voortgezet. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat de daarin opgenomen maatregelen per 1 Ja nuari 1936 van kracht worden en dat dus de bezuiging tot een totaal van rond f 90.000.000 nog in mindering gebracht kan worden van hpt voor 1936 te verwach ten begrootingstekort. Verlaging vasfe fasten, Het Voorloopig Verslag der Tweede Ka mer over het tweede vaste-lasten-ontwerp (verlaging hypotheek- en pandbriefrente en huren) kan waarschijnlijk nog in den loop van deze maand worden verwacht, zoodat dit wetsontwerp na het verder overleg tus schen regeering en Kamer in den loop van October in openbare behandeling zou kun nen komen. - In Mecklenburg Schwerin zijn twee ttoordenaars die een koopman op den openbaren weg vermoord en beroofd had den en die deswege tot de doqdstraf ver oordeeld waren, terechtgesteld. De Noorsche-Ameriltaansohe vlie ger Thor Solberg. die een vlucht Amerika Noorwegen oriderneemfe daalde Zater dag om 5.30 uur plaatselijken tijd te Bil- dudal op West-IJsland komend v&n Ooet- jlroeoiaiML Het zomerbadplaatsje Erhtientantze aan het Oostelijk deel van den Mandsjoe- rijschen* spoorweg is door bandieten over vallen, en bezet De bandieten plunderden het plaatsje en staken het in brand. Een persoon werd bij den overval gedood. Te Oostende overleed de promotor S Liebermann, bekend uit de indertijd zoo geruchtmakende strafzaak tegen de Veen- dammer Hypotheek Bank Het Gerechts hof van Amsterdam heeft hem in Decem ber 1929 tot een gevangenisstraf veroor deeld wegens door hem gepleegde fraudu leuze handelingen. Ten gevolge van de doorbraak van d«n dijk aan het Wmsjan-mser hebben de EEN MODERNE KENAU. De meid en de inbrekers Zaterdagavond kwamen de huishoudster van een familie, die te Wassenaar woont, doch tijdelijk in het buitenland vertoeft, thuis en trof in de achterkamer een in breker aan, die het geheele huis doorzocht bleek te hebben- Alle kasten waren open gebroken. Een tasch met zilver stond ge reed om meegenomen te worden. De huis houdster greep den inbreker vast en wil de hem tegenhouden. De man rukte zich echter los en nam de vlucht. De vrouw waarschuwde de politie te Wassenaar, die met motorfietsen een achtervolging in stelde. Bij het onderzoek bleek dat de in breker den bestuurder van een vrachtau to had aangeroepen om mee te rijden in de richting Leiden. Het mocht de Leid- sche politie gelukken den inbreker aan te houden. Het bleek de 40-jarige Amster dammer T te zijn. BRAND IN MEUBELFABRIEK. Gnheel in de asch gelegd Te Berghem heeft Zaterdagnacht brand gewoed in de fheubelfabriek „De Eik", eigendom van den heer Schokker. Om streeks middernacht sloegen de vlammen hoog uit pet fabrieksgebouw. De meubel fabriek met het daaraan grenzende woon huis stond in lichtelaaie. Slechts met moei te gelukte het dan heer Schokker en diens familie zich in Veiligheid te stellen. De groote voorrad©* hout vormden prachtig voedsel voor het vuur. Aan redden viel niet te denken en toen na uren het vuur vrijwel geheel if as uitgewoed, verscheen de dorpsbrandweer. Door gebrek aan bluschwater had men trouwens toch niets tegen den zwaren brand kunnen uitrich ten. Het geheele fabrieksgebouw met aan grenzende woning werd door den brand verwoest; de machines zijn alle verloren gegaan. De geheele voorraad hout, als mede de afgewerkte meubelen werden door het vuur vernield. De oorzaak van den brand is vermoe delijk kortsluiting. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN BRAZILIAANSCH MORATORIUM? Naar verluidt, zou de Braziliaansche re geering van plan zijn, voor te stellen den dienst op de buitenlandsche schulden tij delijk op te sohorten en bovendien nieuwe maatregelen te nemen ter beperking van den import. Een officieele bevestiging van boven staand bericht *kon tot dusver niet verkre gen worden. WOLKBREUKEN TEISTEREN NEW YORK. Hitte eischt 145 slachtoffers Zware wolkbreuken en hagelbuien, die New York en omliggende staten hebben geteisterd, hebben een tiental menschen- levens geëischt. Ettelijke personen werden door den bliksem getroffen en gedood. Aan de kust van den Atlantischen Oceaan zijn verscheiden schepen gekapseisd. De schade, die het noodweer heeft aangericht wordt in to'aal geraamd op meer dan een millioen dollar. Onderwijl heerscht in het Midden Wes ten nog steeds een hittegolf, die nu al meer dan 145 dooden gekost heeft Nog iederen dag loopt de thermometer tot ongeveer 38 graden Celsius op Wel zeer scherp in te genstelling daarmede zijn berichten uit Montaha, volgens welke daar sneeuw valt DE GODSDIENSTONLUSTEN IN IERLAND. Ruim 1600 katholieke vluchtelin gen. Do bisschop van T own en Connor (Ier land) deelt mede, dat de 1646 katholieke vluchtelingen, die bij de onlusten te Bel- fa*, uit bun woningen zijn verdreven, zich in «en bijzonder beklagenswaardigen toe stand bevinden. Velen hebben al hun havo en goed verloren. Verscheidenen zijn in- valieden of hulpelooze oude lieden, ande ren zijn werkloos. Onder hen bevinden zich ook oude frontstrijders met bun gezinnen- Vele katholieke meisjes, die vaak de eeni ge kostwinners voor groote gezinnen zijn. kunnen wegens dp permanente bedreigin gen van hun godsdienstige tegenstanders, niet naar haar werkplaatsen terugkeeren In de „Catholic Times" wordt betoogd, dat vooraanstaande Noord-Iersche regeer ings- leden door hun ophitsende redevoeringen tot het ontstaan der onlusten hebben bij gedragen. Zoo zou sir Basil Brocke minister van Landbouw o.a verklaard hebban, dat de katholieken erop uit zijn. om Ulster geheel en al te vernietigen. Hii beveelt daarom aan geen katholieken ln dienst te nemen, daar deze voor 99 pCt. de regeering vijandig gezind zijn. Hij zal ver dere stappen in deze richting doen. REVOLVERAANSLAG TE PARIJS. Op nat.-soc. partijsecretaris Toen de secretaris van de Fransche na- tionaal-socialistische partij te Parijs, Du- bernard, zich Vrijdagavond naar huis be gaf. zag hij zich in het Oosten van Parijs plotseling door een tiental communisten omsingeld, die hem voor fascist uitschol den. De secretaris maakte zich uit de voe ten, doch wérd door drie zijner aanvallers achtervolgd en in een éenzame straat aan gesproken. Plotseling haalde een van de drie een revolver voor den dag en 'oste 'n schot, waardoor Dubernard licht in de borststreek werd gewond. De politie arresteerde twee verdachte individuen, waarvan de een een revolver, en de ander een dolk bij zich droeg. Op het partijbureau van de nation aal-socialis tische partij verklaarde men», dat de par tij-secretaris sedert de laatste gemeente raadsverkiezingen het voorwerp van voort durendeb edreigingen was geweest, en dat het hier zonder twijfel een politieke aan slag betreft. DE SCHATTEN VAN KRUGER. Ze zouden naar Nederland zijn gebracht Langen tijd heeft men gemeend, dat de beroemde Kruger-millioenen de tijdens den Boerenoorlog verdwenen schatkist der Transvaalsche republiek ergens in Zuid-Afrika waren begraven, toen Kruger begreep, dat hij voor het oprukkende Engelsche leger zou moeten wijken. Een oude Duitsche kolonist, Carl Hens, heeft thans echter een sensationeele ont hulling gedaan. Hens beweert n.l, dat hij in het jaar 1900 er aan heeft medegeholpen om den inhoud van de Transvaalsche schatkist over te laden op een Duitsche boot, die het geld naar Nederland zou hebben overgebracht. President KrugeT is inderdaad in ge noemd jaar naar Nederland vertrokken om de rest van zijn leven te Utrecht te slijten. Toij men Hens vroeg waarom Jiij dit alles zoo lang had verzwegen, antwoord de bij, dat hij de regeering der Unie reeds in 1923 heeft laten weten, dat het tijdverspilling zou zijn, nog langer in Afrika naar de Kruger-millioenen te zoe ken. Hij had toen de regeering op de hoogte gesteld van alles wat hij w:at. Besliste tegenspraak. Naar aanleiding van de verklaring van Hens, die aan zijn mededoeling nog ver schillende bijzonderheden omtrent de ver scheping van het goud toevoegde, heeft de Tel. zich gewend tot dr. W. J. Leyds, den oud-staatssecretaris der Zuid-Afri- kaansche rupubliek, die reeds s nds jaren in Den Haag woont. Met nadruk verklaarde dr. Leyds, dat de door den Duitschen kolonist gegeven voorstelling van zaken geheel bezijden de waarheid is. Wat is het geval? De Transvaalsche re publiek had een grooten voorraad onge munt goud en bracht dezen in 1900 over naar Lorenzo Marques in Portugeesch Oost-Afrika. Dit gohd werd daar verkocht tegen voedsel, kleeren en gemunt goud ten be hoeve van de Transvaalsche Republiek. Het ongemunt goud is daarna per schip naar Hamburg vervoerd, naar den koo- per. President Kruger had persoonlijk met deze transacties niets uit te staan en door hem zijn nooit scheepsladingen met goud of kostbaarheden naar Neder land of welk ander land ook verzonden. Deze feiten zijn reeds lang geleden door dr. W. J Leyds in zijn gedenk schriften nauwkeurig vastgelegd. WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen van 6 Augustus. meevaller voor tomatenteelt. Italië conserveert De oorlogstoebereidselen van Italië heb ben onzen tuinders een voordeeltje ge bracht, dat zij in dezen tijd goed kunnen gebruiken. Tot dusver was de Italiaansche tomaat een zware concurrent op de bui tenlandsche markt. Thans zijn echter na genoeg alle tomaten door de Italiaansche regeering uit de markt genomen voor de proviandeering van het leger H:erdoor ontstonden uiteraard belangrijke afzetmo gelijkheden voor onze Westlandsche toma ten. met het gevolg, dat de tomatenprijzen in de afgeloopen week aan de veilingen niet onbelangrijk stegen Zelfs de z.g koude to- De wijzer ponder pijlpunt geeft dew •tand van den vorigan dag aan. Verwachting tot Dinsdagavond: Zwakke veranderlijke wind; meest licht tot half bewolkt; droog weer; aanvankelijk iets warmer. Waterstand: Vreeswijk hoog water 9 uur, 0.75 IT. Keulen stand 144 M., val 0.03 M Maastricht 3 Aug. 40.75 M., was 0.27 M. Luchttemperatuur: De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 70 graden Fahrenheit A Maandag 5Augustu«: Op 7 46, onder 8.30. Eerste Kwartier Woensdag 7 Augustus. malen, waarvan «en algeheele mislukking was verwacht brachten tot dusverre een redelijken prijs op. Daar komt bij, dat de tomaten-export enkele weken geleden voor 100 pCt. door de regeering is toegestaan, zoodat de oogst 1935, de verwachtingen in aanmerking genomen, tot op heden een ta melijk bevredigend verloop heeft STEUN AAN EIERENMARKT. Een regeling voor Augustus. In verband met den per 1 Augustus in- geganen gecontingenteerden eieruitvoer naar Engeland, waardoor deze maand op een overschot van ongeveer 26 millioen eieren gerekend moet worden, dat onze markten zou ontwrichten, heeft de minis ter van economische zaken besloten, voor deze maand steun aan de markten te ver- leenen. De steun is in dezen vorm gegoten, dat door hen, die consenten voor Duitsch land bezitten, in totaal 12 13 millioen eieren in onze koelhuizen mogen worden weggezet, waarbij dan een prijs in het oog zal worden 'gehouden, welke neerkomt op f 2.30 netto voor den aanvoerder, waar door dus een minimumprijs voor de eieren is vastgesteld. Deze eieren zullen worden overgenomen door de Nederlandsche Cen trale voor Eieren en Pluimvee, die ze weer verhandelt te Berlijn en wel tegen 'n prijs, welke met 't inkoopbedrag plus de daarbij gekomen kosten verband houdt. Daar de eierexport naar Engeland in af wachting van nadere onderhandelingen ak- leen voor Augustus is gecontingenteerd, geldt de thans door den minister getrof fen maatregel ook alleen voor deze maand. PAARDEN EN VEE. GGRINGHEM, 5 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd 6 lrunderen, 4 varkens, 184 over- loopers, 454 biggen, Prijzen: Zware kalfr- koeien f 130—170. melkkoeien f 90—120, kalf vaarzen f 100—130, nuchtere fokkalve- rfin f 7io, voor export f 2—6, drachtige varkens f 4580, natte zengen f 3050, land varkens f 12—24, biggen f 1218. De handel in runderen slap, in varkens leven diger. ROTTERDAM, 5 Aug. Veemarkt. Aan voer in totaal 3154 stuks, waarvan 694 vette runderen, 320 vette kalveren. 810 schapen en lammeren, 475 varkens, 5 nuch tere- kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 48, 2e kwaJ. 44, 3e kwal. 2832, vette os sen le kwal. 44, 2e kwal. 42, 3e kwal. 32 35; vette kalveren le kwal. 70, 2e kwal. 60. 3e kwal 3545; varkens (levend ge wicht) le kwal 40, 2e kwal. 39, 3e kwal. 38: schapen le kwal. 35, 2e kwal 31, 3e kwal. 28; lammeren le kwal. 36, 2e kwaL 32. 3e kwal. 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. f 16, 2e kwal f 11, 3e kwal. f 8: lammeren le kwal 10. 2e kwal. f 8. 3e kwal f 6. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer ruimer, handel stug, prijzen als Dins dag: stieren aanvoer als vorige week, han del slepend, prijzen onveranderd: vette kal veren aanvoel iets ruimer, handel traag, prijzen als vorige week: schapen en lam meren aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen hooger. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT ROTTERDAM. 5 Aug. Aardappelen. Zeeuwsche ei^eniisÉ^rs 3—3%, Gelder- sche hlauwpittersi®5^, Geldersche ron de 3%4, WesSKdsche schoolm zand (ronde) 6—7, idem nieuwe 33%. d to kleine 23. Poters 22M. Met redelijkeu aanvoer, kalme vraag 1 <k DERDEBLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT. Schnonhavnisctie Courant MAANDAG 5 AUGUSTUS 1MB A. DE BUTTER, f Alblasserdam. Alhier is overleden de fcemeente-veldwachter. de heer A. de But ter. Ongeveer 15 jaar geleden werd hij aangesteld als nachtwaker en 2 jaar geleden bevorderd tot agent der gemeente politie. In zijn plaats werd toen als nacht waker aangewezen W. Erkelene, de zoon van den vroegere n nachtwaker A. Er ke lens. De overledene stond bekend ate «en bvmaan, plichtsgetrouw politieman en genoot algemeen de achting der burgerij. Op jeugdigen leeftijd reeds is hij geval len. Dezer dagen werd zijn stoffelijk over schot ter aarde besteld. Op het kerkhof waren o.a. aanwezig de loco-burgemeester, de heer B. V aeer, de gemeente-secretaris, de gemeente-op zichter, voorts het secretarie-personeel, gemeentcbode en vele raadsleden. Het politiecorps van hier en uit de omgeving droeg de kist naar de groeve. Ook het corps marechaussee was tegen woordig om de laatste eer te brengen. De loco-burgemeester sprak een wui waardeering. Spr. memoreerde do nauwgezette plichtsbetrachting van den overledene, zoowel in den tjjd dat bij be last was met den nachtdienst als ook a- ter, toen hij bevorderd was tot gem.-veld- wachter. Bij hem ging de plicht boven alles De burgemeester die thans m het buitenland vertoeft, heeft aan spr. ver zocht uiting te willen geven aan de waardeering zijnerzijds. Spr. weet dat de ontslapene door den burgemeester hoog geacht werd om zijn nauwgezette plichts betrachting. (Voorts voerde namens bet pofitieeorps de gemeente-veldwachter Dekker het woord /lie aeide dat bet corps in Den Butter een trouw kameraad heeft verlo ren. iemand op wien men ten vofle re kenen kon. Spr. richtte zich tot de we duwe, haar wijzende op God. om aan Hem alles over te laten en Dw allee wel kan maken. Verder hieM da. C. H. Overdwin een grafrede, die door de bouderen belang stelleren met alle aandacht werd gevolgd. Spr. wekte in een vurig betoog op ernst te maken met het leven, Hem te zoeken Dien we noodig hebben. 001 welgetroost te kunnen leven en zalig te sterven. In het bijzonder richtte spr. zich tot de we duwe en familie en tenslotte tot den waar- aamend burgemeester en het politiecorps. Raar BrussoL Alblasserdam. De reis vereen T. O. P. tan de firma Kloos maakte per bus een veie naar Brussel. Na eerst Antwerpen te hebben bezocht, ging men o«rer Mechelen naar het einddoel, waar de wereldtentoon stelling werd bezocht, benevens de vele Voldaan Bergambacht Aam den Kerkweg ge haakte een van beiten de gemeente ko mende vroaw met haar rijwiel te water. Haar man, die ook per fiets was, wist haar te redden. Na bij den heer A. van Dam zich van droge kleeren te hebben voorzien, kon zij de reis voortzetten. Gevonden: een aktetasch, inhou dende monsters suikerwerken. Tarug te bekomen bij G. G. Ooms, Hoofdstraat. Bergambacht. Tegen Woensdag 7 Aug. Voorna. 10.30 Hur, is een openbare raads vergadering belegd. fe deze vergadering zal worden vast gesteld de rekening der gemeente, alsmede die van het Heilige Geest of Algemeen Armbestuur. Tevens zullen B. en W. den naad voorstellen doen tot afkoop van de hvwrinstallaties van het electrise h licht. Ernstig ongeval. Capefte a.d. IJssel. Het 13-jarig doch tertje van den heer J de Vries werd in de Nijverheidsstraat ter hoogte van de kap perszaak van den heer H. de Roo, zooda nig door den wielrijder B., van den 's-Gra- venweg, aangereden, dat het meisje be wusteloos bij de familie Maurik moest worden binnengedragen. Dr. Boonstra verleende de eerste hulp, en constateerde een hersenschudding. Wethoudersverkiezing. Capefte ad. IJssel. Vrijdagmorgen had ten raadhuize een bespreking plaats tus schen het bestuur der S.D.A.P. en de S. D A P.-raadsfractie eenerzijds en de A R. raadsfractie anderzijds, over de vraag of zij eikaars candidaten voor het wethou derschap zullen steunen. Een definitieve beslissing hierover zal heden Maandag genomen worden. Zomerzegels. Capelle a.d. IJssel. Er is hier een co- taité gevormd voor den verkoop voor zo merzegels Dinsdag 6 Aug. zal een aantal dames in Oud-Holalndsche kleederdracht deze zogels aan de inwoners te koop aan bieden Wanhoopsdaad van wielrijder. Gouda. Ia het slachthuis te Gouda is Donderdag een koe uit Waddinxveen bij hot eitladen misgestapt en gevallen, waardoor het beest schrok en er vandjor ging. Yia de Burgvlietkadc. Burgenr e-ter Mar tones mpel en De la Reviaan kwam het ------ tem etende wielrijder schrok zoodanig van hot aanstor mende dier, dat hu zijn rijwiel in den steok liet en in het water sprong. Aan den an deren kant kroop hij weer op het 1roze. Op den Goejanverwelledijk toste een poli- tie-agent een schot op de koe. zoairr haar te raken. Het d er rende ot de Waaiersluis. waar men het terugjoeg. Op den terugweg slaagde men er in het beest in een weiland te loodsen, waar het spoe dig tot rust kwam. De jacht trok veel be langstelling. BOK OMGESLAGEN OP DEN IJSSEL. Gouda. Donderdagavond werd in den IJssel een zandbak van de NjV. C. J. v. d. Hoeven, aannemingsmaatschappij te 's-Gravenhagc, vervoerd met bestemming Boskoop. Het vaartuig was echter te breed om de Mallegatsluis te kannen pas- seeren. Daarom had men den bak op zijn kant gezet en gehangen tusschen twee kranen, welke stonden op bokken voor en achter de zandschujj. Toen de drie ach ter elkaar liggende vaartuigen voor de Mallegatsluit arriveerden, moesten ze nog geruimen tijd wachten. Daarom besloot men den zandbak weer in zijn oorspron- kelijken toestand te brengen. Hierbij is de voorste bok omgeslagen. Het vaartuig kantelde langzaam, waardoor de opvaren den ruimshoots gelegenheid hadden z ch in veiligheid te brengen. Doordat het on geluk gebeurde dicht onder den wal. werd de scheepvaart niet belemmerd. De an dere bok heeft den gekantelde gelicht. Gouderak. De gemeenteraad vergadert Woensdag 7 Augustus n m. 8 rnir, ter be handeling van de volgende onderwerpen: 1. Meedoelingen. 2. Onderzoek geloofs brieven. 3. Aanb:ed»ng gemeenterekening 1934 en vaststelling bedrijfsrekeningen 1934 en aanbieding rekening Burgerlijk Armbestunr 1934. 4. Reclames». Gouderak. Verleden week maakte de meis jeevereeniging „Altruiste" per autobus een reisje naar Utrecht en het Gooi. Be gunstigd door goed weer hebben zy dien dag volop genoten. De heer J. Bouter heeft zich we derom beschikbaar gesteld om oude be lastingplaatjes te verzamelen ten bate van de T.B.G.-bestrijding. Woensdagmiddag maakten de leer lingen van de hoogste klassen der 0. L. School een fietstochtje onder leiding van den heer Smalbil. De reis ging via Haast recht en Vliet naar Schoonhoven, waar de Kerk. het Stadhuis, de Veer poort en de plantsoenen m oogen schouw werden ge nomen. Langs de Gasfabriek verliet men de zilverstad om via Ammerstol en Berg ambacht en Stolwijk wederom huiswaarts te k cc ren Het was een prettige en leer zame middag voor de jongens en meis jes. Gemeenteraad. Jaarsveld. Een openbare vergadering van den gemeenteraad is belegd tegen Donderdag 8 Augustus, v.m. 9.30 «ur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling ge meenterekening 1934. 3. Hernieuwde vast stelling bouwverordening. 4. Wijziging verordening heffing vergunningsrecht. 5. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoem de leden van den gemeenteraad. Krimpen a.d IJssel. Kippeneieren f 3.10—3.55 per 100 stului. Aanvoer 3100 eieren. Voor kaas werd besteed f 0.1&— f 0.17 per pond. Krimpen a.d. Lek. Vrijdagavond zal de gemeenteraad in openbare, spoedeischen- de vergadering bijeenkomen. Krimpen a.d. IJssel. Volgens opgaaf van den agent der arbeidsbemiddeling stonden per 1 Juli 739 personen als werk zoekenden ingeschreven. In den loep der maand werden 5 personen geplaatst en 2 opnieuw ingeschreven, zoodat per 31 Juli 736 personen stonden ingeschreven. De bulprereeniging van den Ger. Zendingsbond heeft Donderdag j.l. een uitstapje gemaakt naar Rijsenburg, met het doel deel te nemen aan don Zendings dag. Hoogst voldaan over het genotene keerde men 's avonds weer huiswaarts. Lekkerkerk. Bij de Woensdag door na- taris G. H. W. Meijer in „Het Bonte Paard" gehouden afslag van de bouw manswoning, g emerkt Schuwacht 208, met schuren en verdere opstallen, erf en eeni ge perceel en wei-, hooi- en bouwland en het woonhuis, gemerkt Schuwacht 210, met schuurtje, erf, tuin en boomgaard, werd koopster de wed. J. Deelen alhier, voor f «.210. Gevonden: Badpak met handdoek. Te bevragen bij den rijksveldwachter. Blijkens het thans verschenen ver slag van de waterleiding „Lek en IJssel" over het jaar 1934 geeft dit jaar 'n voor- deelig saldo van f 6529,77 (vorig jaar f 9765.47), na afschrijving van f 19036.98. MULO-diploma. Moercapelle. Mej. Huisman slaagde to Hillegersberg voor het MULO-examen. Moercapelle. De belaeting ambtenaren hebben in samenwerking met de rijksveld- wacht een controle op den weg uit- geoeefnd voor de wegenbelasting Al le passeerende motorrijtuigen werden aangehouden en vijf bestuurder- kre gen «en bekeuring, daar bij or, -k bleek, dat hun bescheiden niet in op ren. Op de Donderdag gehouden eiervei- ling waren aangevoerd 9734 eieren, prij zen voor kippeneieren f 2.703.30, eend eieren f 22.50, kalkoeneieren f 3.25 f 3.35. Moordrecht. Aan den heer Hb de Wil de is mot ingang van 1 dezer eervol ont slag met pensioen verleend als besteller bij de posterijen. De heer De Wilde heeft een diensttijd van veertig jaren. Oude rijwielplaatjes kunnen worden ingeleverd bij mevr. Gilden (Weeshuis). De opbrengst van deze plaatjes komt ten goede aan de tb.c.-bestrijding. Gemeenteraad. Ouderkerk ad. IJssel. De gemeenteraad is in openbar© vergadering bijeengeroeped tegen Woensdag 7 Augustus voorin, half elf, ter behandeling van de volgende agen da: 1 Opening. 2 Mededeelingen van nage komen stukken. 3 Werkverschaffing. 4 Wonig achter het raadhuis, 5 Vacature commissie I en II tot wering van schooi- veniuim. 6 Voorloopige vaststelling gemeen terekeninjj 1934 o.a. 7 Rondvraag. 8 Slui ting. Inbraak. Ouderkerk a.d. IJssel. Tijdens de afwe zigheid van de bewoners is des nachts in gebroken bij den heer H. P. Heuvelman, kaashandelaar in de Molenplaats. Uit het door den rijksveldwachter inge stelde onderzoek is gebleken, dat de die ven een ruit van een keukenraam hebben ingedrukt, waardoor zij dit raam. dat met een haakje gesloten was. van buitenaf konden openen. Een por emonnaie met f 15 huishoudgeld werd vermist. Deze lag in den hoek van het raamkozijn op de vensterbank, zoodat de dieven deze zonder het huis binnen te gaan. konden wegne men. Alles wees er dan ook op. dAt zij niet in de woning waren geweest. Hieruit leidt men af. dat de dieven met de situatie op de hoogte moeten zijn geweest Tot dus verre is het de politie niet gelukt eenig spoor van ben te ontdekken. Polsbroek. Een zoon van den heer J. W. van der Heijden, werkzaam op de meubelfabriek van den heer H. Zuider- vliet, had bet ongeluk met een beitel in zijn hand te steken, waardoor dit li chaamsdeel ernstig werd verwond. Dr. Pasnooy verleend geneeskundige hulp. Polsbroek en Vlrst. De collecte voor do vereeniging tot verspreiding der H. Schrift (voorz. Ds. Remme te Amsterdam). Don derdag door enkele meisjes gebonden, beeft f 18,50 opgebracht. Mazelen. Reeuwijk. Onder bijna alle kinderen van de kleuterschool op het dorp heerachte de mazelen. De wegencommissie. Reeuwijk. Het door de Wegencommis sie opgemaakte plan tot het dempen van de gëten in den BlindeWeg ter vervanging van de thans bestaande bouten brugge tje in den weg is door ,het college van B. W. thans doorgezonden naar de be voegde Instanties van het Werkfonds ter verkrijging van subsidie op de arbeids- loonen voor de uitvoering van dit werk. Reeuwijk. De bouwcommissie heeft goedgekeurd de bouwaanvrage voor een dubbelwoonliuis aan den 's-Gravenbroek- scheweg voor den heer P. Macdaniël en van een woonhuis voor den heer N. van Weerdhuizen aan den Platteweg. Reeuwijk. De heer B. Hagend ijk slaag de voor het Mercurius*examen Duitsche Handelscorrespondentie. Te 's-Gra>enha- ge slaagde voor het examen Hoogduitsche taal L. 0. de heer R. H. L. Ahshann. Inbraak. Reeuwijk. Bij den boterhandelaar J van Dam aan den straatweg hebben onbeken den zich des nachts toegang tot de wo ning verschaft door het uitsnijden van een ruit. Alles werd doorzocht. Uit een kast wordt een bedrag van f 15 vermist. Blijkbaar zijn de dieven in hun werk ge stoord, want inderhaast hebben ze een pet en een glassnijder achtergelaten. Ptashulsjes engros. Reeuwijk. Mevr. Beekenkamp—Kers bergen heeft aan het gemeentebestuur een verzoek ingediend om vergunning tot het doen bouwen van zeven piashuisjes tege lijk, op een perceel grond aan de Twaalf- morgeo. Volgens de toelichting bij de aan vrage zullen de gebouwtjes 40 M uit el kaar worden gebouwd. De bedoeling is de piasbuisjes te verhuren.. Waddinxveen. Verloren: een nikkelen horloge en een blauwe regenmantel. De bloempjesdag ten bate van het T.B.G-fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Ghr. Nat. Vakverbond heeft f 120.26 opgebracht. De postduivenvereniging „De Sper wer" zal een wedvlucht houden, waarvan de baten zullen worden uitgekeerd aan de kas van de T B G -bestrijding. De machinaal houtbewerker Van der B alhier, had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden in een machine te gera ken met zijn hand. waardoor hem een vinger werd afgezaagd. De afd. Waddinxveen van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen zal in deze gemeente een oiieboitentag homdfuk Be ten goede aan de TB C vereeniging en het comité voor kindervoeding. De commissie G van het crisis-co mité heeft haar verloting gehouden. Er zijn 59 prijzen, die aan de school aan de brug kunnen worden afgehaald. Door het niet voldoen aan baar stemplichT, veroordeelde de kantonrechter mej. S. J. F. alhier tot f 0,50 boete. Zij moest om haar stemplicht te vervullen IV» uur loopen en dat nog wel bij slecht weer. Aan <te werkzaamheden aan de Gowwe ia deze gemeente zal binnen enkele dagen een tiental werklooze grondwer kers te werk worden gesteld. ZWEMMEN. DE ZWEMWEDSTRIJDEN EN -DEMONSTRATIES TE LEERDAM. Schoonhoven. Zaterdagmiddag nam een vijftal dames van de Schoonhovensclie Zwem- en Polo-Club deel aan de zwem wedstrijden, Hitgeschreven dooi de ver eeniging „Het Nutszwembad te Leerdam, waaraan demonstratief medewerking werd verleend door de R.D.Z. (Rotterlamsche Dames Zweinclub), onler leiding van me vrouw Van Wijckhuise. De Schoonhovensche zwemsters hebben ook ditmaal in Leerdam een bijzonder goeden indruk gemaakt. Hun populairi- leit kwam vooral tot uiting toen. Suze in 't Weid in haar serie 80 M. vrije slag er werd gemengd gezwommen waarin zij moest zwemmen met als tegenstanders twee heeren, door het publiek luide werd aangemoedigd en daverend, was het ap plaus toen zij als eerste met ruim 5 M. voorsprong aan de finish aantikte. Jam mer dat ondanks deze fraaie prestatie, zij toch nog juist buiten de prijswinnaars viel. Nog grooter was het succes dat Annie Hoogonboezem boekte en het resultaat was dat zij bij de prijsuitreiking door den voorzitter van „Nuts Zwembad", den heer W. A de Jonge van dtf Halen, werd gedecoreerd met 3 medailles, verkregen voor: 2e prijs 40 M. schoolslag voor eisjes van 1216 jaar; 5de prijs 80 M. vrije slag de 4 eerste prijswinnaars waren heeren benevens een eereprijs beschikbaar geeteld voor de snelste zwem ster. Bravo, Annie, gefeliciteerd! Maar ook de overige dames van de S Z. P C. komt lof toe voor de cordate wijze waarop zij zich hebben geweerd; in dien zij niet gehandicapt waren geweest doordat de wedstrijden gemengd werden verzwommen, zouden ook hun prestaties stellig eveneens in medailles zijn uitge drukt. Deelgenomen werd door zwemsters on zwemmers uit verschillende dee'en van ons land; een der prijswinnaars kwam zelfs uit Haarlem. Na afloop van de wedstrijden werd een buitengewoon fraaie zwemdemonstra- tie gegeven door de R.D.Z., waaraan ook medewerkte de snelste zwemster van de wereld, „onze" Willy den Ouden. Het was een schitterend geslaagd zwem feest, welks slagen grootendecls is te wij ten aan de magnifieke wijze waarop door het bestuur van de Leerdamsche zwem- v'ereeniging alles tot in de puntjes was geregeld. Een sympathiek aandenken aau dezen middag werd aan alle deelneemsters van buiten Leerdam en dat waren er heel wat uitgereikt en bezegeld met een handdruk door Willy den Ouden, be slaande uit een foto van haar zelf met handteekening. Vermeldenswaard is voorts nog dat mevrouw Van Wijckhuise de welwillende toezegging heeft gedaan eenige Schoon- hovensche dames in Rotterdam te zullen ontvangen om hen daar onder training te nemen KANTONGERECHT GOUDA. (Volledige uitspraken van 31 Juli.) Pol. Verord. Gouda: A. V. te Gouda te ruggave aan ouders zonder toepassing van straf. G. van E. te Gouda f 1,50 subb. 1 d. h.: P R. te Gouda f 1 subs. 1 d. Id. P. G. K., J. N. R., H. J. van DS. W. F. B., A. van D. en G. J. B., allen te Gouda, ieder teruggave aan ouders zonder toepassing van straf Motor- en Rijwielregl.: C. N. te Kr m- pen a.d. IJssel, teruggave aan ouders zonder toepassing van straf; C. P. K. le Gouda f 1 subs. 1 d. h. Leerplichtwei: L. JV. te Waarder f 10 subs. 2 d. h. Art. 453 Wetb. van Strafr.: S. K. H. te Gouda, 14 dagen hechtenis en 1 jaar op zenden R.W.I. met een proeftijd van een jaar Onder toezichtstellmg van een Ge heelonthoudersver.; L. van G., ged. te Njj- megen f 6 subs. 2d. b.; J. van D. te Gouda f 3 subs. 1 d. h. Pol Verord. Nieuwerkcrk a.d IJssel: L. C. D. den H A. den H. en F P. H., allen te Nieuwe4kerk, ieder f 2.50 subs. 1 d. h. Art. 436 Wetb. van Strafrecht: S. te Jrècnskitoen. 1 i k met een proeftijd van een jaar f 26 snbs. 5 d. h. Motor- en Rijwielwet: J. H. M. L. to Rotterdam, f 10 subs. 2 d. h.; L. A. to Willeskop. f 100 subs. 20 d. h. Art. 424 Wetb van Strafrecht: A. B, te Gouda f 10 subs. 2 d. 1.. Motor- en Rijwielreglement: J. C. te Rotterdam f 10 subs. 2 d. h. Verord. Keuringsdienst van Vee ea Vleesch: M. G. U te Woerden f 30 subs, 6 d h. Handelregisterwet: P. M. P. H. te Nieuwerkerk a.d. IJssel f 10 subs, f d. h. Motor- en Rijwielreglement: M. N. to Waddinxveen, f 7.50 subs. 3 d. h Pol. Verord. Moercapelle: J. S. H. te Eindhoven, f 2 subs. 1 d. h.; id. Nieu werkerk a.d. IJssel: F. P. H. te Nieuwön- kerk a.d. IJssel. f 2 subs 1 d. h. Motor- en Rijwiel reglement: H. C. £L te Zeist f 5 subs. 2 d. h. Art. 455 4 Wetb. v. Strafr.: D. de H, le Laag-Nieuwkoop. f 10 subs. 2 d. h. Motor- en Rijwielregl.: Th. E. J. zonder bekende woonplaats, 2 x f 3 subs, 2 x 1 d. h. Kieswet: S. F. en B. v. a. K. te Wad dinxveen, f.0 50 subs. 1 d. h. Motor- en Rijwielwet: H. A. te Goud4 2 x f 1 subs. 2 x 1 d. h. Mototo^en Rijwielregl.: J. t. H. te Ze venhuizen f 1,50 subs. 1 d. h. Visscherijwet: E. M. S. te Gouda 2 x f 1 subs 2 x 1 d. h. Alg. Regl. voor rivieren en rukskauale^ W. J. te Gouda f 1 subs. 1 d. h. ALBLASSERDAM. Augustus. Getrouwd: M. Breedveld, 30 j., en M. Veen, 27 j. Overleden: A. van Meerkerk, 81 J-, we duwnaar van G. S4reefla,nd. BLESKENSGRAAF. Juli. Overleden: S. Vermeulen, 79 L, woduwg van B. Slob. GIESSENDAM. Augustus. Geboren: Krijntje Mina, d. van T. de Wit en G. Korevaar. Grietje, d. van G. No men en B. J. Versluis. Cornelia Elisa beth, d. van W. van Wijngaarden en CL Ridders. Ondertrouwd: J. de Wit, 60 an P. Heemskerk, 47 j. HOORNAAR. Augustus. Getrouwd: H. de Jong en N. Stomp. KRIMPEN ad LEK. Augustus. Geboren: Dirk, z. van P. Broere m IC. de Ridder. Jacoba Gerritje, d. van F. van Brandwijk en F. J. Schouten. Ondortrduwd: T. A. Sterrenburg, 29 t, en G. G. Stehouwer. 24 j. A. Luuondijk, 24 j., en G. Sala, 20 j. Getrouwd: T. Roest, 25 j.. em B. de Jong, 26 j. A van der Zijde, 24 L, e» T. van Gemerden, 20 j. Overleden: C. de Jong. 71 j. KRIMPEN a.d. IJSSEL. Jnli. Geboren: Johan Hermann, z. van D. van der Velde en M C. Bietau. Arte Johannes, z": van J. H. Luijt en A. ROest. Jannie Leentje, d. van J. van Cappel- len en L. G van Jeveren. Nicolaae, z. van S. van der Zouwen en L. Terlouw. Getrouwd: J. de Bode. 25 j., en W. E van Gog. 20 j J. Simons, 24 j.. en H. Krijgsman, 23 j. N. van Gog, 35 j., en J. van den Akker. 49 j. P. Schouten, 24 jen A. Muilwijk, 2^ j. J. Heikoop, 25 jen A. Kwakernaak. 26 j. J. de Hon, 30 j.. en A. Buijs, 26 j. T. Roost, 25 j., en B de Jong, 26 j. M. Verduin, 25 j., en G. Vogelenzang de Jong, 24 j. Overig n E. Mourits, 21 j. D. Twigt, m j. G. Mesman. 51 j., èchlgo- noote vai) G. Verheul. A.#Rietveld, 84 j.,.weduwe van H. Kalkman. A. E. vah Vuurcn, 61 j., echtgenoote van J. Luij. ten. LEXMOND. Juli. Geboren: N eelt je, d. van L L A. Stek en P. Rietveld. o Overleden M. Kersbergen, 79 j., weduwe van J. Kersbergen. B. de Jong, 55 j, echtgenoot van E. van der Lindén. MEERKERK. Augustus. Geboren: Maria Dirkje, d. van M. JL. van der Heiden en A. Jongkind. Overleden P. Middelkoop, 78 j. OCQERKERK a d IJSSEL Augustus. Getróuwd: B. van Dam en R. Suiker. REEUWIJK. Juli. Geboren: Martin us Hendrik, z. van W. L. van Leeuwen en A G. Mulder N eelt je, d. van J. Sloof en A. de Groot Trijntje Sophia, d. van D. d. Ham en J. Anker. Getrouwd: D. N. de Vries, 24 j. en A. P. Vonk, 26 j. H. van Willigen, 32 j, en M. van Es, 28 j; SLIEDRECHT. Augustus. Geboren: Willem, z van P. H. van de Graaf en Gr. de Jager. Johanna Ga- tharina, d. van G den Dunnen en N Ne- derlof. Arie Leendert. z. van J. de Gruijter en J A. \an Ipcren. Ondertrouwd: I). Versluis. 30 j., én E. J. J Muilwijk. 26 j. A. Bakker, 22 j, en G. Wor. 22 j. Getrouwd: B H Alblas, 25 j., en T. Bot. 23 j G. Hartog. 23 j. .en J. Stuy, 19 j. P. B-.er 50 j f.n .1. de Wit, 23 j Overiedeu w Utrecht): P. *"■- - irito

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5