0 c ALBERT HEIJN SCHOONHOVEN Plaatselijk Nieuws" Predikbeurten Gemengd Nieuws. Kerk en School LandbouwenVeeteelt LoopTder bevolking DE CIJFERS WIJZE f MAAKT U HET LEV EN GOEDKOOPER! -r- 70 cent WOENSPAC n AUGUSTUS 193» BEVESTIGING DRA. VAILLANT. De bevestiging van mej. dra. W. H Caillant tot predikante bij de Remonstr. Gemeente alhier, is bepaald op Zondag 1 September, des morgens half elf. Als be vestiger hoopt op te treden ds. G. J. Sirks «te Amsterdam. GESLAAGD. De Seer K. M. van der Zouwen, onder- grijzer aan de bijz. u.l.o. school, slaag- We te Utrecht voor het examen Engelsch ;HET 56-JARIG HUWELIJKSFEEST. Tïi het bericht aangaande het 55-jarig huwelijksfeest van den heer en mevrouw 'Stekelenburg1Okhuizen, werd als dag van tierdenking genoemd Vrijdag 16 Augus tus. Dit moet echter zijn Zaterdag 17 ^Augustus» TE WATER. Maandagavond omstreeks acht uur was W ongeveer 12-jarig zoontje van den beer v. B., wonende aan de Kat, aan het spelen op den hoogen steenen walkant voor de woning, toen hij plotseling een toeval kreeg en van den wal het water inliep. Het kind ging geheel onder en toen het weer boven kwam, wist het zich vast te grijpen aan een der palen, waaraan de booten meren. De moeder, die naar bui ten was gekomen, bemerkte tot haar ont zetting wat er gebeurd was en riep luid keels om hulp. Deze liet echter eenigen tijd op ziqh wachten en tot zoolang sprak de moeder haar zoon moed in om zich nog een poosje vast te houden, tot er red ding kwam, daar zij vreesde dat de jongen e«*i nieuwe toeval zou krijgen terwijl hij zich nog in het water bevond. Buren,die op het geröep kwamen tóeloopen wisten met een roeiboot den knaap te naderen, waarop de heer A. Berkouwer hem een reddingsboei toewierp. In een minimum van tijd was de jongen toen op het droge gebracht. Toch was er in het geheel wel een kwartier tuschen het ongeval en de redding verloopen. Gelukkig heeft de jon gen geen nadeelige gevolgen van het in cident ondervonden. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan hot politiebureau: Een damesrijwiel. ElERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 6800 stuks. Prij zen: Kippeneieren f 2-85f 3.50, eend jeieren f 2.50, beiden per 100 stuks. Havenstraat: Kippeneieren f 2.90 I 3.40, eendeieren f 1.80f 2.10, beiden per 100 stuks. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt word bfsleed voor: Goéboter f 0 70, iWeiboter f 0.65, beiden per half K.G. Aan voer 65 K.G. Concert. Bergambacht De muziekvereeniging „Excelsior" van Alblasserdam heeft hier Zaterdagavond éen goed geslaagd concert gegeven in d« muziektent aan de 'Voor straat. Voor den aanvang maakte het kra nige corps met zijn vaandels, behangen met kransen en medailles voorop, een wandeling met muziek door het dorp, wat natuurlijk veel bekijks trok. Het pu bliek werd als het ware meegesleept naar de muziektent. De verschillende nummers werden keurig uitgevoerd en vele muziek liefhebbers hebben dien avond genoten. i De postduivenvereniging „De Ge vleugelde Bode" heeft een wedvlucht ge houden van De Lier, afsland 90 K M. De nitelag was: C, Burger 1, 13 en 14 A. Bouter 2, 3, 5, 6, 7, 15 en 16; J. Brand 4, 8, 9 en 10; K. van Vliet 1,1, 12, 17, 18 en 19 A. Fredrikse 20. Duiven los te 7 uur. Aankomst eerste duif 8.35.31 uur. Verbouwing. Capefle a.dL IJssel. Het lokA&l De Ru ij lerstraat, dat voor godsdienstoefeningen bij de Geref. Gemeente in gebruik is, wordt door verflauwing vergroot, daar het voor het geregelde aantal kerkgangers reeds te klein is gebleken. Rijwielbelasfing. Capetle a.d. IJssel. De rijksambtenaren hebben in samenwerking mot de gemeen te-veldwachters in onze gemeente controle gehouden of alle wielrijders voorzien wa ren van een nieuw belastingmerk Een 15- taJ verbalen word tegen overtreders opge maakt. Capelle a.d. IJssel. De Geref. Meisjes- Vereeniging „Maranatha" maakte per auto boe der ,JIegga" een reisje naar Marken, via Amsterdam en Monnikendam en over IVolendam en Amsterdam terug. Hbewel het Weer aanvankelijk ongunstig was, werd volop genoten en keerde men voldaan te- teg. INCIDENT BIJ DE SLUISWERKEN. Gouda. Bij het werk aan de nieuwe huiswerken geraakte Dinsdag een aantal lorries, waarmede het zand voor de af- gZAving van den Hoogen Sckialandschan Zeedijk wordt vervoerd, uit de rails door het losraken van twee aan elkander ge- laschte deelen. De tractor, die acht lorries voorttrok, schoot uit de rails en kwam naast het spoor te staan. Twee wagens vlogen op elkaar, echter zonder persoon lijke ongelukken te veroorzaken. De be stuurder van den tractor wist bijtijds van den motor te springen, zoodat hij geen letsel bekwam. Arbeiders hebben met be hulp van een andere tractor de lorries naar een ander spoor geleid. Nadat de rails weer waren hersteld en de wagens in het spoor waren gebracht, kon men met het werk voortgaan. Aanbesteding. Gouda. De architect Dirk Stuurman heeft aanbesteed het bouwen van 8 woon huizen te Gouda, voor rekening van dr. Zielstra, geneesheer-directeur van het Academisch Ziekenhuis te Groningen. De uitslag was: P. Bezemer, Bergambacht, f 19.900; A. v. d. Lecq, Bergambacht, f 19.860; Mulckhuijse en Tromp, Nieu- werbrug, f 19.306; J. Bontenbal, Zeven huizen, f 18.764; J. Kasbergen, Moor drecht, f 18.647; J. t. d. Velden, Gouda, f 18.550; Fa. Gebr. 0verkamp, Gouda, f 18399. Dezer dagen viel een jonge ooievaar bewusteloos neer op het erf van de wed. v. d. L., vermoedelijk doordat het dier tegen de hoogspanningslijn is aange vlogen. Nadat men het naar binnen had gebracht, kwam het bij, en toen het wat gegeten en gedronken had heeft men het beest weder in vrijheid gesteld. «Caacilia". Gouderak. De muziekvereen. „Caeci- lia" gaf Zaterdagavond een marschen- concert Na een marsch door het dorp werd begonnen met de afwerking van het programma. Intussehen verkochten 'enkele meisjes vlaggetjes ten bate der kas wat f 19.841/* opbracht. Het talrijke pu bliek genoot van dit geslaagde concert De rekening over 1934 van he>t G.E.B. geeft een winst aan van f 1610; die van het G W.B. een verlies van f 1393. Gouderak 1 is voor de komende competitie ingedeeld in de 4e klasse E van den K.N.V.B. i Bij den heer M. A. Rook kunnen oude rijwielbelastingplaatjes worden in geleverd ten bate van de T.B.C. bestrijding Gevaarlijke hond. Groot-Ammers. De arbeider A. H., wo nende te Goudriaan, werd Zaterdagavond aangevallen door een hond van den land- houwer B. in de buurtschap Graafland, met het gevolg dat de kleed'ng van A. H. gedeeltelijk vernield werd. Aangifte bij de politie volgde. B. verklaarde zich bereid tot schadevergoeding. GrOot-AmmeTs. De zangveréeniging „Volharding" maakte Dinsdag per auto bus haar jaarlijksch uitstapje. Doel der reis was Apeldoorn en omgeving. Hoewel het weer bij ket vértrek n'et gunstig wasf ig dit vérder op den dag meegevallen. Hoogst voldaan keerde het gezelschap omstreek® 11.30 uur in de 'gemeente te rug. Coot-Ammers. De rijwielhandelaar K. v. d. Wal heeft Dinsdagavónd voor zijn woning op den Lekdijk een egel gevangen. Na eenige oogenhlikken in een kist te zijn geplaatst, brocht het dier zeven jon gen ter wereld. De heer T. ten Wolde, onderwijzer aan de o. 1. school, slaagde te Rotterdam voor akte Duitsch. De burgemeester heeft aan P. Bik ker, landbouwer, vergunning verleend tot het schieten van schadelijk gevogelte. Haastrecht De zangvereeniging „Nieuw Leven", directeur de heer J. P. Oskam te Gouda, zal op Donderdag 15 Augustus deelnemen aan een concours te Nieuwer- brugge bij Woerden. MET DE BRANDKAST OP STAP. Inbraak te Krimpen a.d. Lek. Krimpen a.d. Lek. Bij den landbouwer N. de Jong heeft in den afgeloopen nacht n' brutale inbraak plaats gehad. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft en de brandkast meegenomen. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. De heer G. van Wijnen heeft ontslag genomen als voorzitter van de voetbalver- eeniging „Dilettant". De werkman J. van der Velden kwam bij de werkverschaffing met een been tus» schen een lorrie bekneld. Dr. Von Lindern moest geneeskundige hulp verleenen. De Postduivenvereniging „De Reis duif' hield een wedvlucht vanaf Hasselt. Prijzen werden als volgt behaald: G. Ro denburg 1, 3 en 5; A. van Meijer&u 2, 9 en 11; L. van der Linden 4; H. Ponsen 6; K. Kooijman 7; J. Roelof 8; M de Hon 10; M. Westbroek 12 en 13. Wethoudersverkiezing. LekkerkCk. Uit zeer goede bron ver luidt, dat de nieuw- gekozen raadsleden van de S.D.A.P., A.R., St.-Ger. en Ge meentebelang (totaal 6 van de 11 leden) in onderling overleg hebben besloten voor de a.s. wethoudersverkiezing te stemmen C. van Es (S.D.A.P.) en G. K. Aarnoudse (St. Ger. Partij). VeiJingvereen. „Lekkerkerk en Om streken". Aanvoer 8000 e'eren, prijs f 2,502,95 per 100 stuks; kaas 1415 cent, boter 60-65 cent per pond; rikbax- In den Rijn bij Alphen is een 2 K.M. zwemwedstrijd gehouden. De winnaar van de heeren, B. J. Charite, werd door kamprechter J, C. de Boer gelukgewenscht. ber 23 cent, tuinpeen 34 cent per bos; princesseboonen 79 cent, rente gevers 1012 cént, pronkboonen 6—7 cent, snijboonen 810 cent, Postelein 3— 4 cent, suikerperen 26 cent, appels 8 10 cent per K.G.; bloemkool 4—12 cent per ptuk; zilveruitjes 2025 cent por tips. Groentenveiling Bloemkool 911 cent, Komkommers 2—3,,cent, Meloenen 16—20 cent, Roode kool 3—5 cent per stuk; Ra barber 22)4 ct., seldery Vi1 cent per bos; Stokprincessebooneü 810 cent, Dub bele Stamp rincesseboonen 5—8 cent, snij boonen 8—10 cent, snijboonen (stek) 4—6 cent, Spekboonen, 57 cent, Pronkboonen 56 cent, Suikerperen le soort 34 cent, 2de soort 1—3 cent, Klaps Favo riet peren le, soort 89 cent 2e soort 35 cent, Botprperen 35 cent, Ooms- kinderperen 8r^rl0 cent, Keswick appelen 810 cent, Fr^mbozenappelen 5—7 cent per K G. r~ De vereejjiging „De Postduif* hield twee wedvlucht^p .vanuit Neufvilles (B.) Afstand J&fi K»M.,J.ostijd 7 30 uur. Jonge duiven, deename 17l .jjuks, 1 en 10 J. Graaflapd, 2^5, 12» .13, L8 en 31 P. Slin gerland; a, .10, W, 21 en 22 Ros en Ver- heij; 4 C, Stoppelenburg; 5 en 6 D. v. d. Graaf Dg.: 7 en 30 E, Hofwegen; 8 P. H. Ros; 11, 23 enr26 Aljr. van Risp; 14 en 16 Gebr de J^pg; 15. Adri van Risp; 17 Joostt den Boo.n;'24 H- Burggraaf; 25 Mo lenaar en Ligthart.; 27, 29, £3 en 04 Gpbr. Bróer; 28* Burger en De Jopg; 32 T. Zwartbol; 35 J, de Jager Hz. Aankomst eerste duif 9.30 48 uur en laatste duif 9.89.35 uur. Snelheid eerste duif 1298 M. per minuut. Oude duiven, deelname 49 stuks. 1 en 10 P. Mudde, 2 H. Burg graaf; 3 Gebr. De Jong; 4 en 6 Adr. Ros; 5 en 7 Gebr. Roest; 8 A. de Groot Gz.; 9 Burger en De Jong. Aankomst eerste duif 9.3232 uur en laatste duif 9.36.28 uur. Snelheid eerste duif 1280 Meter per minuut Weg afgesloten. v Moordrecht. In verband met de ophoo ging van den IJsseldijk is deze weg in de richting Gouda Voor alle verkeer afgeslo ten. Het verkeer wordt thans geleid via Middelwég—Rijksweg naar Gouda. De dijk houdt stand. Moordrecht. Men kan aannemen, dat de proef of de dijken bij de nieuwe sluiawer- ken sterk genoeg zijn om tegenstand aan net water te bieden, geslaagd mag heeten. Men heeft nu een aamang gemaakt met het weggraven van den dijk, die IJssel en voorhaven van de sluis scheidt. Is deze dijk weggegraven, dan ia de nieuwe ver binding tot stand gekomen. Nieuwerkerk a.d. IJasd. In September zal weder een kalver- of fokveedag wor-' den gehouden door de Ver. van oud leerlingen van landbouwwintel-cursussen. Ook zal een rubriek pinken en éénjarige stieren worden geopend, een en ander ook voor niet-leden. Het geheel belooft een mooie dag te worden. Zondag hield de poslduivenvereeni- ging „De Luchtbode" een wedvlucht van Hasselt, afstand 137 KM. Losgelaten te 7 uur. In concours waren 97 duiven. Aankomst le duif 8.41.1. Laatste duif 8.54.53. De prijzen waren als volgt; 1, 4 en 11 D. v. d. Ham; 2, 6 en 7 H. Boon; 3, 12 en 16 A, Streef; 5 A. Verhoef; 8 W Heikoop, 9, lS en 24 M. de Toom, 10 en 23 B. van Vliel Co., 14 en 22 Overdu'f, Joh. v. Vianen: 15, 17 en 21 Joh. Edeling; 18 M. Heikoop, 19 T. Bou ter, 20 P. Verhoef. Oudewater. De gemeentepolitie heeft tegen 14 personen procesverbaal opge maakt wegens het niet in het bezit zijn van een nieuw rijwielbeiastingmerk. „De Zwaluw" hield een wedvlucht van ai Mons (180 K.M.). Dis u*tsla^ was: B. Burger 21; Vergeer 9; Terlaak 16, 18 en 22; Kamerbeek 1 en 14; Scholman 2, 12, 17 en 20; Kips 3, 13 en 19; Vreeswijk 4, 5, 6, 11 en 15 P. van VlietHoogen- boom 7 en 10; P. van der Horst 8. De bazar ten bate van de tuberculose bestrijding „Herwonnen Levenskracht" heeft zich in een bijzonder druk bezoek mogen verheugen. Velen hebben hun dub beltje aan het schoone doel geofferd. De bruto ontvangsten beliepen f 538. Otioland. In de laatst gehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig. Na opening met gebed werden de notu len onveranderd vastgesteld. Daarop volgde de voorloopige vaststelling der re kening over 1934, welke was onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren J. de Ruiter, Adr. Muilwijk en K. Eikelenboom.De rekening werd voorloopig vastgseteld op: gewone dienst f 15.139,16 in ontvangst, f 12.940,57 in uitgaaf, sal do f 2198,59, Kapitaald'enst: ont vangst f 3300," uitgaaf f 3295,85, batig saldo f 4,15. Otioland. De afdeeling Ottoland van den Bijzonder VrijwHl'gen Landstorm be haalde op den te Giessendam gehouden schietwedstrijd voor den Kring „AJblas" in den korpswedstrijd een eersten prijs met 241 punten (maximum 250 p.) en 17 rozen, terwijl de leden N. Bakker Tz. en W. M. van Dam de hoogste korps- 'schutters waren, met ieder 50 punten, zijnde het maximum. Waddinxvetn. Maandagavond, toen de kraan van de Huil Beton Maatschappij, die gebruikt is voor het betonstorten voor de nieuwe brug over de Gouwe, ver scheept moest word an voor de nieuwe brug te Boskoop, ie plotseling het ge vaarte gevallen, doordat een staaldraad brak. Een wonder mag het heeten dat goen ernstige ongelukken te betreuren zijn De kraan moest geheel gesloopt worden, voordat men verder kon gaan. Het onge val verwekte groote stagnatie in het ver keer op de Gouwe, die vanMaandagavond 8 uur tot gistermorgen 6 uur afgeslotiu» was. Wij vernemen dat de Koninginne dag hier op bescheiden wijze zal worden gevierd. D00DELIJK ONGEVAL. Waddinxveen. Disdagmorgen is op het punt waar hiet- de nieuwe rijkswegen van Den Haag en Rotterdam samenkomen een doodelijk ongeluk gebeurd. De 31- jarige lasscher, Treurniet uit Rotterdam, wilde eenige reparaties verrichten aan een kraan, welke op het werk alhier wordt gebruikt. Bij het oversteken van een spoorlijntje, dat over het terrein loopt, is de man door een treintje "gegrepen en overreden. Zijn rechtervoet werd afge koeld en een arm werd verbrijzeld, terwijl de man bovendien zware inwendige kneu zingen kreeg. In ernstigen toestand werd hij naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar hij des middags overleed. Hij laat een vrouw en, vier kin deren achter. NED. HERV. KERK. CAPELLE a.d. IJSSEL. Herv. Geref. Evangelisatie. Bermweg 278. Donderdag 15 Augustus, 's avonds 7.30 uur, de heer J. Kars. GEREF. GEMEENTE. BERKENWOUDE. Vrijdag 16 Augus tus, 's avonds 7 uur, Ds. R. Kok, van Veenendaal. OUD GEREF. GEM. GAPELLE a.d. IJSSEL. Dacostastraat. Donderdag 15 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Dr. van Zon. VOETBALBOND „G.H.D.". P.V.1T.—H.B.S. 7—1 Deze wedstrijd, welke beslissend kon zijn voor het kampioenschap afd. B.» werd Zaterdagavond ten aanschouwe van veel publiek en begunstigd door fraai weer op het P V.V. terrein gespeeld. P V.V. was met een gelijk spel reeds kampioen, maar zij nam geen halve maatregelen en sloeg H.BS. met liefst 71, zoodoende op fraaia wijze en ongeslagen het kampioenschap behalend. Vanaf deze plaats onze hart», lijke gelukwenscben aan het kranige elf tal. Het was zeker de beste wedstrijd dien P.V.V. dit seizoen op eigen terrein speel de. Vooral rechtbinnen de Jong had een. groot aandeel in de overwinning, hij nam vier doelpunten voor zijn rekening, het een al fraaier dan het andere. Het H B S. elftal speelde zeker een klasse minder dan P.V.V. Het deed echter prettig aan, dat zij tot het einde toe vol hielden en zich goede verliezers toonden; direct na het eindsignaal kwamen zij de P.V V.-ers met het succes gelukwenschen. Van P.V.V. spraken we Teeds over de Jong, maar alle spelers hebben zich tot het uiterste gege ven. Midvoor SchakM verdeelde het spel naar behooren en zijn 2 doelpunten moch ten er zijn. Muilwijk op de vleugel maak te de laatste goal De middenlinie speelde ook een fraaie wedstrijd; v. d. Bosch speelt verdedigend echter beter dan aan vallend, schijnt wel alsof hij een vijande lijke vleugelspeler niet los kan laten. Spil de Groot heeft eveneens keurig werk ver richt, zijn aangeven was ook ditmaal dik in orde. Linkshalf Rietveld was in dezen wedstrijd zeker de meest tactische speler van het veld, vooral zijn fraai kopwerk viel op. De verdediging was ook subliem, aanvoerder van Weelde gaf een pracht voorbeeld, wist steeds op het moeilijkste oogenblik in te grijpen, hij trapt in alle standen steeds een behoorlijke lengte. Zijn partner de Bruijn komt er ook steeds be ter in, hij was voor de rechtervleugel van H.B S een groot struikelblok; lest best doelman Muis was in schitterende condi tie, hij is dit seizoen zeker een der beste doelverdedigers van het G H D. district. Scheidsrechter de Boer te Dalem (goede wijn behoeft geen krank) leidde' uiterst correct. Het was al met al een keurige ontmoeting, die het talrijke publiek zeker geboeid zal hebben. Vermelden we tenslot te nog de opstelling der elftallen, beiden badden één invaller. P.V.V. Muis r. Weelde de Bruin v. d. Bosch de Groot Rietveld Hoogenboezem Schakel Muilwijk de Jong Schakel HB.8. Baron SlobSr. SlobJr. de Bruin Jr. G. SW» d. Koppel Groen Rietveld de Bruin Sr. Sterk De Leeuw Uitslagen Zaterdag 10 Augustus, 1936. Afdeeling A: Beslissingswedstrijd om de 2de m 3de plaats: Go re. BoysStormvogels (niet gespeeld, over dezen wedstrijd zal het G-HJX- bestuur nader beslissen.) Afdeeling Bc PV.T. I—HJ3B. 1 7-4 (P.V.V. kampioen.) Standan Afdeeling A: gesp. gw. gl. vrl. D.V.V. 1 6 5 0 1 Stormvogels 16 2 13 Gore. Boys 16 2 13 DJ.S. 1 6 2 0 4 Afdeeling B: gesp. gw. gl. vrl. P.V.V. 1 H.B.S. 1 Meerkerk 3 D.O.S. 1 N.F.G. 1 Af deeling C: gesp. gw. gl. vrl. D.V.V. 2 5 5 0 0 D.J.S. 2 6 3 0 3 P.V.V. 2 4 2 0 2 N.F.a 2 5 0 0 5 v.—4. p. 22—12 10 21—21 5 14—13 5 1819 4 v.I. p. 44—11 15 26—22 11 17—34 5 13—23 3 12—22 2 v.'4. p 26-3 10 26—15 6 9—11 4 1—33 0 Programma voor Zaterdag 24 Aug. 1935. Afdeeling B: Meerkerk; Meerkerk 3D.O.S. 1 (P. Streefkerk.) (Vóór den aanvang van den wedstrijd moet door D.O S. de met toegestane pe- nalty genomen worden, zulks in verband staande met den wedstrijd D.O.S. 1 Meerkerk 3 (23), gespeeld op 1 Juni 1935.) Afdeeling G: Noordeloos: N.F.C. 2—P.V.V. 2 (J. van dar Kolk.; WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 is van het GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. In ons vorige nummer maakten wij mel ding van de verdwijning van de vrouw van een Aznsterdamsch diamantsmokkelaar n welke vrouw de politie bij aankomst van het stoomschip „Galypso" wilde aan houden, om haar te verhooren in verband met het feit, dat haar man met een partij diamant tor waarde van f 10.000 is ver- dlNogn»teeds heeft de politie geen spoor gevonden van de vrouw. Bij het voortge zette onderzoek bleek, dat zij met het oog op de aankomst te IJmuiden, reeds van den gezagvoerder en eenige andere opva renden afscheid had genomen. Een sche peling die nog aan het dek was, sprak zij aan en vroeg waarom hij nog zoo laat aan het werk was. Het moet uitgesloten ge acht worden, dat de vrouw met een boot je de „Calypso" verlaten beeft. Verstopt kan zij zich niet hebben, zoodat thans aangenomen wordt, dat zü tussehen den Noord-Hinder en IJmuiden in zee is ge taakt. aanwinst voor de britsche luchtvaart. Vliegboot met watervliegïuig. De Imperial Airways hebben bij wijze tan proef een vliegtuig besteld van nieuw type, dat speciaal ontworpen ter overwinning van het vraagstuk het van den grond loskomen met wl zware lading. Wanneer de proefnemin gen met dit toestel een succes zuil» leveren, welke voor het midden van volgende jaar genomen zullen won zal een omwenteling teweeg gebracht wor den in het vliegen op langen afstand, het geen d© mogelijkheid van een regelmatl- gen dienst over den Atlantischen Oceaan meer nabij zal brengen. Het toestel is ontworpen door majoor R. E. Mayo, adviseerend ingenieur bij de 'Imperial Airways. Het zal een viermoto rige vliegboot worden, met op zijn vleu gels een viermotorig watervliegtuig ge monteerd. De acht .motoren van dit dub bele toestel zullen dan de goheeie lading optrekken. Wanneer de vereischte hoogte en snelheid verkregen zal zijn, zal het op de vliegboot gemonteerde watervliegtuig losgelaten worden en op eigen kracht ver der vliegen, terwijl het dragende toestel de vliegboot naar het punt van uitgang zal terugkeeren. KA DE AARDBEVING TE QUETTA. Bevrijd na 47 dagen. Een «Dichtoffer va* de reusachtige aardbevingsramp, die in het begin van Juni de stad Quetta in Beloedsjistan (Br. Indië) heeft ^erwoest, heeft zich na 47 dagen weten te bevrijden. De gelukkige is een Hindoe, een kleine winkelier, die m den nacht van de aardbeving in zijn winkel te Quetta had geslapen. Zijn win kel werd geheel door het puin der instor tende huizen bedolven. Gelukkig' hield hij ruinite genoeg over om zich te bewegen, an met behlup van dp binnen zijn bereik gebleven winkelvoorraad aan Indische zoetigheden en een groote kruik met wa ter, waarmee hij zeer zuinig was, wist hij zich in leven te houden Nadat hij zich van den schrik hersteld had, begon hij met bet primitieve gereedschap, waarover hij in zijn ingesloten verblijfplaats beschik te, zich een weg door de puinhoopen te graven. Pas na anderhalve maand slaag de hij erin, het daglicht te bereiken. Over gelukkig meldde hij zich bjj de bewakings posten, die toezicht houden op het oprui- mingswerk m de nagenoeg geheel ont ruimde eteuL Hier kwam hij echter tot de onaangename ervaring, dat men geen ge loof aan zijn inderdaad onwaarschijnlijk klinkend verhaal schonk, en dat men hem aanvankelijk beschouwde als een indrin ger, die in de met prikkeldaad afgezette stad tussehen do puinhoopen zijn slag wil de slaan. Pas toen hij de wachldoende mili tairen terugbracht naar de ruïne, waar uit hij naar buitep was gekropen, zag de waarheid van zijn relaas in en ver leende men hem de noodige hulp. EEN GEHEIMZINNIGE STRAAL. Verraadt vijandelijke schepen Het heet, dat m het laboratorium van Port Monmouth (New Jersey) op het oogenblik proeven worden genomen met een „geheimzinnige straal", welke tot op meer dan 50 mijlen uit de kust de aan wezigheid van vijandelijke schepen ver- taadt. De General Electric heeft zich voor de ze uitvinding geïnteresseerd en bouwt thans toestellen om de idee verder te ont wikkelen. De grootste geheimhouding wordt echter betrachthet fort is voor niemand toegankelijk. De Oecumenische Raad m Nederland, verontrust door bet feit, dat regeeringen van verschillende landen, daarbij gesteund door hare volken, gedurende den laatsten tijd openlijk een politiek voorstaan, die weder in st rijd met de aanvaarding van het Volkenbondsverdrag en andere verdragen het geweld als het eenige middel tot oplossing van geschillen be schouwt en versterking der bewapeningen den eenigen weg tot nationale veiligheid acht; met bezorgheid constateerend, dat de wereld weder met een nieuwen oorlog bedreigd wordt, die yoor het leven der volken van heillooze gevolgen zal zijn, en van onmetelijke schade voor de zaak van het Evangelie van Jezus Christus; roept alle leden der bij hem aangeslo ten kerken en de gansche Christenheid in Nederland op om in het diepe besef, dat de Christenen mede schuldig staan aan en verantwoordelijkheid dragen voor den tussehen de volken heerschenden geest van wantrouwen, naijver en haat, zich voor God te verootmoedigen en in Zijn kracht zich opnieuw aan te gorden om aan de verscheurde wereld den weg des Evangelies, van verzoening, samen werking en broederschap te toonen en met alle kracht te strijden tegen die geestelij ke machten, wier heerschappij de gemeen schap tussehen volken, rassen en klassen ondermijnt, den waarachtigen vrede weg neemt en wier streven, onvereenigbaar is met den dienst van God, die door Chris tus ons roept om in de gemeenschap des Heiligpn Geestes getuigen te zijn van zijn Koninkrijk. KERKEN WILLEN VREDE. Manifest van Oecumenischen raad De Oecumenische Raad in Nederland beeft zich, hiertoe aangespoord door de Algemeene Synode der Ned. Hervormde Kerk, in een manifest gericht tot de bij hem aangesloten kerken in verband met de dreigende situatie in de internationale verhoudingen. Het manifest heeft den de blijdschap des geloofs. (volgenden inhoud: Na. afloop van deze predikatie INTREDE PROF. DR. M. C. VAN MOU- RIK BROEKMAN. Als predikant te Moordrecht. Het was Zondag voor de Ned. Herv. Gemeente een blijde dag. Immers prof. dr. M. C. van Mourik Broekman, komen de van Huis ter Heide, die het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier had aangenomen, zou dien dag zijn intrede doen De predikantsvaca- ture, die sinds 1 October 1934 bestond, door het om gezondheidsredenen verleen de eervol emeritaat aan ds. B. Nieuwburg zou dien dag weer worden vervuld. In den morgendienst had de bevestiging plaats door ds. J. Werner, Ned. ®^rv' predikant te Deventer, naar aanleiding van 1 Gor. 4, vers 15 en 7. De oud-pre dikant leidde den bevestiger naar den kan sel. Ds. Werner was ten zeerste dankbaar dat prof. v. Mourik Broekman als predi kant het werk hervatte dat hij in Breda beëindigd had. Inderdaad, aldus spr was het een groot verlies voor onze kerk dat U heenging, want er, zijn altijd figuren «Be een werk sieren en daarom stemt het tot zoo groote vreugde dat U tot „Het wonde- ambt" weer terugkeerde. Na afloop van de bevestiging zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe Gezang 224 vers 1, „U zegene God, Hü stel U tot een zegen In den nainiddagdienst deed prof. dr. van Mourik Broekman zijn intrede. Het groote kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden, onder wie vele predikan ten van in en buiten den Ring. Mede wa ren aanwezig do burgemeester en de bei de weth,., alsmede inwoners uit Breda, De consulent ds. Verheul van Gouda, was verhinderd. Tot tekstwoord had spr. ge kozen 2 Gor 1 vers 24, waarin deze woor den staan: „Niet dat wij heerschappij voeren over Uw geloof, maar, wij zijn medewerkers Uwer blijdschap, want wij staan voor het geloof." Dit woord had de predikant gekozen, omdat dit zijn richt snoer zou zijn. Toen spr. voor het eerst deze gemeente bezocht had het hem ge troffen, dat dit kerkgebouw in het midden van het dorp staat en dat alle wegen van deze gemeente naar het kerkgebouw leid den. Wil dit vooral niet vergeten, zei spr. Tuschen onze wieg en ons graf loopt ons leven, leven wij onze liefde soms in verschillende gedachten, waarbij het soms lijkt, dat we ver van elkander staan en tenslotte is een ieder gelijk zijn naaste. In den bijbel, die hier voor mij ligt, vin den wij telkens weer het vurig verlangen van den mensch naar het geloof, naar God God veraf zonder dat de mensch het weet, God dichtbij, zonder dat de mensch het weet, God boven ons, God in ons. Eeu wigheid is de andere zijde van de werke lijkheid, als wjj zoo het leven zien. Het eeuwig» trekt ons, wij kunnen' er niet aan ontkomen en in allerlei religie wordt gevonden iets wat de mensch heeft ont dekt Gelooven is levenshouding naar God gericht. Niet dat wij heerscharmij voeren over Uw geloof. Gestel, dat ik heerschap pij over Uw geloof zou kunnen voeren, al dus spr., ik zou het niet willen. Wel heeft de kerk het soms gewild, dat de menschen zullen loopen aan wn leiband. Maar Chris tus en Paulus hebben getuigd en geschre ven van vrijheid en staan in het geloof. Het is bekend dat er een misbruik van vrijheid is. Vrijheid zal moeten worden een zelfgebondenheid aan God. Groote verscheidenheid is er van bediening; het geestelijk leiderschap buiten de kerken is niet gering. De predikant zal moeten die nen en bereid zijn, te dienen. Wie het le ven met Christus wil aanvaarden komt tot blijdschap, een zielsgebeuren, gekruist door leed, smart en teleurstelling, maar dat geboren wordt uit het contact tus sehen God en de menschenziel. Spr. is dankbaar, dat hem thans het voorrecht gegeven is, weer te mogen uitdeelen prof. van Mourik Broekman woorden van dank aan zijn bevestiger, ds. J. Werner, aan ds. B Nieuwburg, die helaas te vroeg gedwongen was zijn ambt neer te leggen. Hartelijk hoopte spr., daar ds Nieuwburg met zijn gezin in deze gemeente blijft wo nen, dat beiden zullen kunnen werken aan den opbouw van de Ned. Herv. Ge meente. Dank bracht spr. aan den burge meester en de beide wethouders, wier te genwoordigheid ten zeerste op prijs werd gesteld. Verdraagzaamheid en eerbiedi ging van elkanders beginselen, klonk uit de woorden, die spr. richtte tot de gemeen te en waarin hij mededeelde, dat het hem bekend was, dat in deze gemeente een groep bestond, die zich had afgescheiden Moeilijk kan toch verlangd worden, dat een ieder precies het zelfde gelooft, maar laten wij daarom elkander niet beschim pen, maar hoogachten. Na afloop hiervan werd de nieuwe pre dikant namens kerkeraad en gemeente toe gesproken door den vroegeren predikant, ds. Nieuwburg, die woorden van welkom tot hem richtte. Gehoopt werd op een goe de samenwerking, die slechts kan leiden tot heil van de gemeente. Spr richtte zich daarna tot do gemeente en zeide, dat hij nooit afscheid had gepreekt, omdat het hem onmogelijk was zich los te maken van hen, van wie hij hield. Telkens weer werd een band losgemaakt en zoo ook vandaag is weer een hand verbroken. Het vele goeds dat hij hier heeft ondervonden, was oor zaak dat hij met zijn gezin in deze ge meente is blijven wonen. Treffend waren deze woorden, gesproken .door den vroe geren predikant, die met een welkom aan zijn opvolger, thans ook woorden van af scheid richtte tot zijn vroegere gemeente, die hij om gezondheidsredenen gedwongen was te verlaten. Zeer velen in het kerkge bouw waren diep onder den indruk «oen zij hun vroegeren predikant deze woorden hoorden uitspreken Op verzoek van ds. Nieuwburg werd den nieuwen predikant toegezonsren „Dat 's Heeren zegen op U daal". Hiermède was de plechtigheid ALG. NED. ZUIVELB0ND. De Algemeene Nederlandsche_ Zuivel- bond zal 11 September te Utrecht een al gemeene vergadering houden De heer J. A. Geluk, secretaris der F.N.Z., zal een inleiding houden over: „In welke richting dient de coöperatieve zuivelbereiding zich te ontwikkelen?" DE CONSUMPTIEMELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2Yi cent per liter. GOUDRIAAN. Over de maand Juli. Ingekomen: A. M. H. van Gangelen uit Asperen; B. Vlot uit Ottoland. Vertrokken: H. Terlouw naar Leerwar- OTTOLAND. Over de maand Juli. Vertrokken: naar Goudriaan mej. B. B. {Vlot; naar Babilonieënbroek gemeente Eethen mej. M. P. Branderhorst. Ingekomen: uit Amsterdam: mej. J. W. van Heeren; uit Andel: mej. W. Noor- loos. SLIEDRECHT. Over de maand Aug. Ingekomen: G. J. Kok en echtg. van Vreeswijk naar C. M. van Reesstraat 5; J. H. Paans en gezin van Schiedam naar B 17; L. A. van Bennekum (geh. met A. M. Broere) van Hardinxveld naar A 676. Vertrokken: A. 'L. Verhoef van Noor derstraat S mar., naar Alblasserdam p.a. J. Schreuder; L. Remans, geh. met N. J. Bout van v. d. Houte, Willemsplem 7 inw. naar Rotterdam Enk 125. W. J Ruis van Havenstraat 43 inw. naar Rotterdam, Oppert 142a. BERGAMBACHT. Van 2-fl Augustus. Geboren. Johannes Gerrit, z. van Joh. van der Bas en G. N. Mak. - Hendrma Johanna, d. van J. J. Boom en A. G. van Zanten. Ondertrouwd: A. R. van den Berg, 25 j., en S. Scholten, 25 j. GOUDRIAAN. Juli. Geboren: Adriaan, van A. oan Haa* en T. den Dikken. Getrouwd: A. Schep, 25 j. en M- Groa. neweg, 21 j. HEI- en BOEIOOP. Augustus. Geboren: Jan, z. van P. Hildebrand en C. Beukers. Jasperijna Frederika, d. van F. Kers en N. Kooijman. Hende- rika Margaretha, d. van J. G. Kortlever ea G. Buijserd. LEKKERKERK. Augustus. Geboren: Aartje, d. van G. D. Buijenso en L. Kapteijn. Getrouwd: A. J. Broere, 26 j., en M. E L. Neef, 25 j. MOLENAARSGRAAF. Juli. Geboren: Jasper, z. van A. Koorevaar en F. Bos. Overleden: K. Ooms, 60 j., echtgenoot van M. J. Bos. SLIEDRECHT. Augustus. Geboren: Cornells, z. van D. Brandwijk en J. van den Dool. Jan Willem, z. van J. v d. Dool en L. Brandwijk. Gerrit, z. van P. van Rekom en A. Boers. Neeltje Cornelia, d. van A. van der Hel en P. G. Schiliomans. Levenloos aangege ven zoon van F. Obbema en W Basch. Ondertrouwd: E. v. d. Starre, 24 j., en A. Hinke, 22 j. 'Getrouwd: N. J. Bout, 24 j. en L. M. Remans, 25 j F. A. Lindenbergh, 27 j. en G. Pakker, 27 j. Overleden: A. Visser, 27 j., ongeh. sprak Roomboter per pond 81 ct. Margarine, m. 25% roomboter p.p. 54 ct. Volvette Goudsche Kaas p. pond 25 ct. Nieuwe Jams, per pondspot 30, 21 ct. Appelstroop, per K.G.-bus Geld. Ham p. 1/2 Pont^ Leverpastei per bJik Cornedbeaf per blik Zaansche Beschuit per rol 32, 24 ct. 35 Ct. 12Vact. 23 ct. 6V2 ct. Azijn per flesch Zeeppoeder 6 pak voor. Gele Zeep per pond Transparantzeep per pond. Stijfsel per pond A.H. Theelichten per doos Brandspiritus per flesch Boterhampapier per rol Bak- en Braadvet per pondspak 5 ct 25 ct 61/2 ct. 7V2 ct. 10 Ct. 21 CL 17 ct. 4 ct. 25 ct. EEM FLESCH NIEUWE BESSEHSAP woor 5 Bij aankoop u,n een pondspak Javarijst i 16of 22 ct„ ofpd. Amandelpudding it 17V, ct 19 ct. Tarwebloem per pond Grove Gort per pond Havermout 3 pond voor Havermout snelkokend p pondsp. Rozijnen, z. pit, per pond Ananas, schijven per blik Mandarijnen per blik Calif. Perziken per groot blik 7 et. 5 ct. 25 et. 12Vsct. 12'/ïCt. 24 Ct. 19 ct. 39 et. VOOR EEN HEERLIJKE VRUCHTENBOWL Een flesch vruchten- ol Meiwijn 39 et _en l_jro^blik Cream Toffee's p. Vi pond Gem. Toffee's per pondszak 25 cL Vruchtenkoekjes per V2 pond 24 ct Frissche Druiper Va pond. 16 cL Tosca's, IJsbonbons, per V2 pond 19 cL Rollen Drups, 6 stuks voor 25 ct. Zaansche Koeken per bus 21 ct Kleine Cake's 10 voor 25 ct. TIJDELIJK Betuwsche Meikersen zonder pit a 42 ct., tezamen voor? LIMONADE SIROPEN, extra voordeelig door hoog Siroopgebalte p. gr. ii. 37, 59ct. ÏAHvJ

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2