QSentorf BONBONS Een net persoon SCHOONHOVEN j Plaatselijk Nieuws Gemengd Nieuws. Sportnieuws a a Kerk en School LandbouwenVeeteelt Predikbeurten 1 Burgerlijke Stand j Nieuws in een paar regels Marktberichten Advertentiën. PIETER PONS, CORNELIS BASSA PIETER TEUNIS, Pieter Gouwens, Administratiekantoor A. Kooyman SLIEDRECHT "Defecte Schoon' hovenscfie Spri oterlgibakken 'prils bakken Dagelijks 200 L. Melk te koop gevraagd Gevr. een Ie Hypotheek ALIE R00DH0RST Zaterdag 31 Augustus Vliegerwedstrijd C. de G. VoordeeHg Inpakpapier Couranten (misdruk) Ltl.LL ItlIEI o «te» Gevraagd: BAKKERSLEERLING DE SLECHTE OPWEG. Sinds hot eerste gedeelte van den Opweg 38 geasphaltoerd, valt de slechte toestand van het laatste stuk des te meer op. Den geheelen zomer heeft dat weggedeelte aan leiding gegeven tot gegronde klachten. Gistermiddag had er een ongeval plaats 'dat goed afliep, doch dat toont, hoe voor zichtig men op zulke wegen moet zijn. Een jongen, H. y. d P., die logeerde bij Een heer v. d. P op den Ouden Singel, reed op een fietstochtje den Opweg uit, komende uit de richting Schoonhoven. Toen op bedoeld weggedeelte een vracht auto hem achterop reed en de jongen dus naar rechts moest uitwijken, kwam hij daardoor in het losse zand en grint, slipte en reed in de sloot. De bestuurder van den puto bemerkte blijkbaar niets van het on geval en reed door, doch gelukkig maakte de vader van den knaap het fietstochtje mee. Hij wist den drenkeling, die lot aan de borst onder water was geraakt, op het droge te helpen en daarna is ook de fiets op den kant gehaald. Het ongeluk liep «onder ernstige gevolgen af. KONINGINNEDAG. De boekhandel C. de Gruyter zal, blij kens een advertentie in dt nummer, weer bijdragen tot een feestelijk*.viering van den Koninginnedag, door het\^ganiseeron van een vliegerwedstrijd en een optocht met versierde fietsen. De heer De Gruyter stelt voor een en ander aardige prijzen be schikbaar, OP EEN KLEI-KLUIT AAN* DE LEK. Onder bovenstaand opschrift geeft het ^Devonter Dagblad" de volgende beschrij ving van een kamp te Schoonhoven: „Grappig was dal geïmproviseerde kAmp het kleine, propere stadje Schoonho ven aan de Lek, waar zelfs de A.N.W.B., die anders niets vergeet,., nog nooit een kampcerplaata heeft geregistreerd. Mis achten was daar d© lucht voor kampeer ders nog te meer zuiver, omdat er dus ook geen kwesties aan de orde zijn geweest, of kampeeren $aar mocht of niet. Stelt n ge rust: kampeeren mag er, in alle redelijk heid, netjes en behoorlijk. We ontdekten er, op enkele meters af stand \an de breede rivier, een met gras feegroeiden kleibult, tusschen het Veerhuis en een fraai zwembad in Een plek, die het hart van eiken raskampeerder wel moet stelen op het eerste gezicht. De Veer huis-exploitant vertoonde geen spoor van bezwaar, noch tegen tentopslag op zijn terreiij^noeh tegen bijkomstigheden. Stroo leveren kon hij niet, maar ver ach gewon nen hooi zooveel te meer. Of het mocht van de politie? Daarmee hielpen we hem, door, toen de tent.eenmaal stond en alles inspectabel-keurig in orde was gebracht, een welgedanen politieagent te intervie wen over dit spiksplinternieuw geval van nachtverblijvers. Dj© machthebber bestu deerde het spul nauwkeurig en zegde ons toe, dat hij een goed woord voor ons zou doen bij eten burgeryader. 's Avonds kwam Z.Edelachtbare in persoon om den hoek van het Veerhuis kijken, waar hij in don echoonen zomeravond een kop thee dronk. Des aaderen daags riep de kampwacht op het on gelegens te oogenblik alle tentbewo- ners tot (Je orde, want daar kwam na tuurlijk weer wegens een andere bood schap het complete B. en W-college langs het kamp. Do hoeren gingen op de rivier spelevaren, lieten ons bescheiden- lijk met rust en vrede, doch weten inmid dels, dat wij niet zullen nalaten, den tA.N.WJB. te rapporleeren, hoe mooi pn hoe goed kampeerders daar terecht kun nen in de schaduw van zwaar geboomte aan den oever van het drukke vaarwater mei de mooie, echt-Hollandsche verge zichten. Passeerehd publiek koek vayi behoorlij ken afstand toe, hoe deze menschplijke trekvogels het zich onder den blooten he mel gemakkelijk maakten. Misschien von den ze het niet heelcmaal passend in het encadrement van hun netto burgermans levens met-gestevelKen-gestreken-gordijn- tjes. De jongeren pnder hen waagden een pasje naderbij en de vrijpostigen hielden zoowaar aJ tentinspectie en namen techni- «che informatie. Misschien hebben nn al degelijk-deftige Sohoonhovensche oudelui last van modern aangelegde kroost, dat zeurt om permis sie voor hef ondernemen van een tent- zwerftocht Een bakker in de kleine plaats be schouwde het zakelijk en kwam een brood- bestelling opnemen. Straks zal wellicjit de overheid dezer kleine stad maatregelen bepeinzen, om dit vreemdelingenbezoek aan te moedigen als zijnde zulks nuttig pn voordeelig voor de neringdoenden en om het ook een tikje 4e reglementefron, omdat het netjes moet blijven binnen de perken van fatsoen. Daar na zal Schoonhoven met eere kunnen prij ken in het kam peerboekje van den AN W B. Alvast hier ons oprecht compliment voor de familie De Jong, de Veerhuis- explol tante, die met de kampeerders om ging. atecf dat al jaren lang met zulke moderne zigeuners had gedaan Wij heb ben daar voor de na ons komenden het aan de Lek en verwachten daarvoor een bedje al gespreid op het kampeerheuveltje 5.T., tien miet een griffel van de V V 6.-*P feK gameentepoiiüe al daar vergeve ons, dat wij haar een toe- zichtobject meer op den hals hebben ge- draaid. Doch zij is lankmoedig, behulp- zaam en vriendelijk en houdt een oogje in het zeil meteen'*. WAARSCHUWING. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam ontraadt in relatie te treden met het Technisch Bureau voor Veiligheids apparaten „De Magneet", Schollenburg- straat 13 II. Amsterdam, eigenaars T. G. ter Horst en J. Mone. Deze firma ver koopt a contant busjes ruitenwas, merk „Plus clear" aan winkeliers, die zij aan stelt Sis alléén - vertegen woo rd i gers voor een bepaalde streek, op de voorwaarde, dat de onverkochte busjes tegen kostprijs worden teruggekocht. De was voldoet niet, maar de eigenaars van „De Magneet" weten zich door allerlei trucs te onttrekken aan terug koop van het onverkochte artikel. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie: Een heerenporlemonnaie; een broodmes; een reisgids „Jardins d'ltalie". Aan komen loopen; een herdershond; een zwart hondje. BOTERMARKT. Op de hedenmorgen gehouden Boter markt Weid besteed voor Goéboter f 0.70, Weiboter f O.GÉ* beiden per half K.G. Handel vlug. EIERVEILINGEN. Waaggebouw. Aanvoer 8000 stuks. Prij zen: Kippeneieren f 2.8Öf 3.45 per 100 stuks. Havenstraat. Prijzen: Kippeneieren f 335—£.60, eendeieren f 1,90—f 2.101, beiden per 100 stuks. Arkel. Zaterdagavond zal de Harmonie- yprppmging een concert in haar tent ge ven. Mej. G. P. van Genderen behaalde de zer dagen de hoofdakte onderwijzeres. Gedurende 1934 keerde de gemeente aan werkloozenstcun een bedrag j van f 2961,25 uit Aan het Gyninasium te Gorincbem moet onze gemeente ever 1934 f 525(48 bij dragen. Hef ongeluk te Arkel. Arkel. Dinsdagmiddag om kwart over één, werd het stoffelijk overschot van den heer A. Kooy,> die op den onbewaakten overweo Zaterdag verongelukte, onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld, en orb half drie het tweede slachtoffer, de 18- jarige G. Gons. Beide baren waren gedokt met kransen. Bij beiden voerde Bs. Van Ewijck'op het graf het woord, terwijl aan do gróeve van den heer Kooy de heer Van den Berg nog éen woord van afscheid sprak fyi een broeder van don overledene dankte voor de laatste eer, aan zijn broe der bewezen. Brandwijk. De landdag van burger wachten, welke op 10 Sept. in Den Haag zal word engehouden en waarvoor zich ruim 20 leden van de burgerwacht al hier hadden opgegeven, is uitgesteld tot het voorjaar 1936. Oe Duinscheweg. Giessen-Nieuwkerk. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. aan het bestuur' van het waterschap De Neder- waard, om verbetering van hot wegdek van den z.g. Damscheweg, van Giessen-Nieuw kerk naar Laag Blokland, hetwelk thans in ooft bijzonder slechten staat verkeert, hoeft dit polderbestuur, onder mededee- ling, dat de groote droogte «en der voor naamste oorzaken van den toestand van den weg is, thans toegezegd, tot verbete ring te zullen overgaan, zoodra de weers gesteldheid zich daarvoor leent* Hiertoe zal de weg bewerkt (afge schaafd) worden door middel van een trac tor met ach rappers. Giessen-Nieuwkerk. Met ingang van 1 September is de heer D Diepenhorst be noemd tot ambtenaar ter secretarie te Mo lenaarsgraaf. Een onvergefelijke dag. Haastrecht. Onze oudste inwoner de heer Elderd Hol vierde Zaterdag 17 Aug. zijn 90sten verjaardag. Hol is nog een krachtig man. gezond naar lichaam en geest. De heele familie was deze dag bij vader thuis en heeft in dese vreugde ge deeld. Verder kwamen de buren en vele kennissen uit het dorp en den omtrek den ouden man gelukwenschen. Natuurlijk waren ook hier bloemen een tolk van vriendschap en een groot aantal brieven en kaartjes was mede aanwezig om daarvan te getuigen. Hol zeide ons. er zich bewust van te zijn. welk een voorecht het is op zijn leef tijd nog zoo gezond te zijn éh zich nog zoo te kunnen bewegen. De groote belangstel ling ontroerde hem zichtbaar. Bliksem Ingeslagen. Hoornaar. Zondagnvddag sloeg de bliksem in oen stookplaats, gelegen ach ter do landbouwerswoning van de wed T. Verhoef in de Lage Giessen De doch ter van de wed. Verhoef bevond zich, juist (oen de blltsem ins'oeg, in deze stookplaats. Enkele steenen sloegen uit de muur, welke het meisje troffen, waardoor zij verwondingen aan hoofd en boenen be kwam. Ook de gele d'ngén v.rn het elec- triciteitsnet raakten defect. De geneesheer constateerde, dat de verwondingen niet van ernstigen aard waren. De consterna-' tie was zeer groot, daar vermoed werd, dat zij door de bliksem getroffen was. Ook van enkele nabijgelegen woningen werd de leiding van het electriciteitsnet getroffen. Uitbreiding bijz. school. Jutphaas. De aanbesteding van den bouw van een 4e lokaal aan de Bijzonde re School aan den Nedereindscheweg, had den volgende uitslag: A. Klarenbeek, Utrecht f 3500; J. Voermans, Zeist f 3615; L. v. d. Pol. Hagestein f 3580; C de Gier, Zeist f 3500; G de Kruif, Utrecht f3285; J. F. H. van Vliet en Van Koten, Ben schop f 3415.50; A. v. Dijk, Houten f 3400; F. v. Straten en G. van Straten, Hage- stein-Everdingen f 3560; J. H. Rollman, IJsselstein f 2793: M. J. Breedveld, Jut phaas f 3345; J. H. A. v. d. Krift, Hou ten f 3099; H. van Es, IJsselstein f 2995. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver J. H. Rollman te IJsselstein. Drinkwaterleiding, Meerkerk. Hedenmiddag wordt ten ge- metenehuize een vergadering van het al gemeen bestuur der drinkwaterleiding „De Albfasserwaard en de Vijfheerenlanden" gehouden. De te behandelen onderwerpen zijn; L Voorstel om alleen watermeters te plaatsen bij de bedrijven; 2. Voorstel om het ontwerp contract met de Dordtsche Centrale betreffende de levering van stroom voor het op pompen van water, aan te nemen; 3. Voorstel om het hoofdge bouw met kelders ten dienste van de prise-d'eau publiek aan te besteden (en al leen de machinist-woning aan te besteden onder de inwoners van de 19 gemeenten); 4. Voofstel om prijsopgave te vragen (on- derhandsche aanbesteding) bij verschillen de leveranciers van motoren, pompen, fil ters, kranen, meterputjes en wat verder v<jor de uitvoering van het bedrijf noodig is; 5. Voorstel om publiek aan te besteden het aanleggen van dienstleidingen; 6. Voor stel tot onderh^ndsche aankoop dienstlei dingen bij Hhenania te Alpben a.d. Rijn. Meerkerk. Bij den agent der arbeidsbe middeling staan, 38 werkloozen ingeschre ven, vap wie 23 zijn geplaatst in de werk verschaffing. Te Leerbroek zijn die aantal len resp. 5 en 4; te Nieuwland 16 en 9. Molenaarsgraaf. Zondagmorgen, om streeks 7 uur, reed een vrachtauto, be stuurd door P. Allerbeste te Papendrecht nabij de fa. Tas in den Graafstroom. De auto was geladen, met melk, die naar Rotterdam moeaj. worden vervoerd. De twea inzittenden, de chauffeur en J. K. te Bleskensgraaf konden zich met moeile uit de onder water liggende cabine wer ken. Zij kwamen er met een nat pak af. Een kraanwagen der fa. Beslebreurtje te Rijsoord hpd omstreeks 1 uur de auto weer op het droge. Er is weinig melk1 verloren gegaan. De oorzaak is waarschijn lijk geweest te hard rijden. De fa. van Vuuren en v d. Veer heeft de melk ver der naar Rotterdam vervoerd. Geïnstalleerd. Molenaarsgraaf. Dinsdag is de heer G. J. v. d. Hoeven, voorheen gem.-secreta ris alhier, plechtig geïnstalleerd als bur gemeester van de Lier. In Verband met de precaire tijdsomstandigheden, voorat zichtbaar in het Westland, heeft dé in stallatie zonder feestelijkheden plaats ge had. Benoeming afgewezen. Nieuwland. De heer W. J. Hienetra, wachtgelder te Zwaag, benoemd tot hoofd der O. L. School, alhier, heeft deze be noeming niet aangenomen. Concert. Noordeloos. Begunstigd door prachtig weer, gaf de muziekvereen. „Volhard'ng" een concert. De belangstelling h'ervoor was groot, ook van buiten de gemeente waren velen aanwezig. Er werd onder lei ding van den heer A. van der Heiden uit Meerkerk, en keurig verzorgd program ma ten gehoore gebracht, hetwelk bij de muziekliefhebbers een dankbaar onthaal vond. Ten bate der kas "boden eènige jongedames bloempjês wte koop aan.v Dit heeft f 24 opgebracht. Ernstige aanrijding. Ottoland. Dinsdagmorgen had hier een ernstig auto-ongeluk plaats. Het ongeveer driejarig zoontje van den koopman A. d. B alhier bevond zich in het hijzijn van een oudor zusje Op de Vlietbrug, toen in de richting Vuilendam de winkelier H. v. Z. met zijn bestelauto de brug kwant op rijden. Opeens liep het ventje vóór de auto Het werd gegrepen Pn met ernstige wonden aan het hoofd over de brug ge slingerd. Hij werd bewusteloos opgeno men. Dokter P. L Burggraaf constateer de een zware hersenschudding. De toe stand was des avonds redelijk. Den chauf feur treft geen schuld. Benoemd. Slledrecht. Tot directeur van het post kantoor te Sliedrecht is benoémd de heer F P Paront, thans als zoodanig te 's Hee- renberg werkzaam Sliedrecht. Tc Rotterdam slaaede voor de hoofdakte de heer G. B van der Vlies, van hier Streefkerk. Zaterdag hield de postdui ven vereen iging „De gevleugede Bode" een wedvlucht van Arlon, afstand 258 K.M. In concours 26 duiven. Los 10.30 uur. Aan komst eerste duif 2.41.28 uur. De ^prijzen werden gewonnen door 1, 2, 6 en 9 A. Stuurman: 3, 4, 5 en 7 H. van Meerkerk: 8 W. L. Schippers MHzn. Vrijdagavond wordt ingekorfd voor Roosendaal. De politie heeft tegen een hengelaar proces-verbaal opgemaakt wegens het vangen en houden van ondermaatsche visch. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN ITALIË. Honderd lijken geborgen. Er zijn thans honderd lijken van slachtoffers van de vreeselijke overstroo- mingsramp die Ovala (Italië) beeft ge teisterd, geborgen. Men gelooft met dat het totaal aantal der slachtoffers de 200 te boven zal gaan. BEVROREN MENSCHEN. Honderdtachtig vrijwilligers. Er hebben zich niet minder dan 180 menschen vrijwillig aangegeven om hun leven te wagen voor de wetenschappelijke proefnemingen, welke dr. Ralph Willard wil verrichten. Hij wil hen namelijk levend bevriezen, om hen daarna weer langzaam in het leven terug te voeren. Met dHe apen heeft dr. Willard dit ex periment reeds verricht. Een kwam weer tot leven, zonder nadeelige gevolgen; de tweede kwam niet bij en de derde bevindt zich nog in de ijskast en moet binnenkort herleven. Een collega van dr. Willard ver klaart de mogelijkheid te voorzien, om op deze wijze het leven van menschelijke we zens op te schorten en hen wellicht een eeuw later te doen herleven. De 180 aanbiedingen werden ontvangen nadat de dagbladen foto's gepubliceerd hadden van een der apen, eerst vastge vroren in een blok ijs, vervolgens eenige dagen later weer tot leven gebracht en vroolijk aan het eten. Dr. Willard zegt nog geen toestemming te hebben gekregen om een menschel ijk wezen levend te be vriezen. Hgt is echter de vraag, of het ooit zoover zal komen, aangezien de auto riteiten zich hiertegen vermoedelijk zullen verzetten. G. K. D. Uitslagen Zaterdag 17 Augustus. Afde e 1 i ng P.V.V. 2D.V.V. 2 04. Standen Afde eling B. gesp. gw. gl. vrl. v.—t p. P.V.V. 1 8 7 1 0 44—11 lö H.B.S. 1 8 5 1 2 26—22 11 Meerkerk 3 7 2 1 4 17—34 5 D.O.S. 1 7 1 1 5 13—23 3 N.F.C. 1 8 1 2 5 12—22 2 Afde eling gesp. gw. gl. vrl. v.t. p. D.V.V. 2 6 6 0 0 30—3 12 D.J.S. 2 6 3 0 3 26—15 6 P.V.V. 2 5 2 0 3 9—15 4 N.F.C. 2 5 0 0 5 133 0 Wijziging programma voor Zaterdag 24 Augustus. Afd. B. De vastgestelde wedstrijd Meerkerk 3 D.O.S. 1 voor Zaterdag a.s. wordt niet op Zaterdag, doch op Vrijdagavond 23 Aug gespeeld op het terrein van Meerkerk. Aanvang 7 uur zomertijd. Scheidsrechter: P. -Streefkerk (Ameide). Zaterdag 24 Augustus 1935 is het com petitieprogramma der G.HJD. afgewerkt. Sliedrecht. De uitslag van den wedstrijd Baronie (Zuidelijke 2e klasser)—Slie drecht I, gespeeld op het D.F.C.-terrein te Dordrecht voor het Merweechild, was 12. Sliedrecht komt dus nu in de vol gende ronde. H.B.S.—G.V.V. Hoornaar. Zaterdagavond had op het H.B.S. terrein een vriendschappelijke wed strijd tusschen de H.B.S.- en G.V.V.-ve- teranen uit Giessen-Nieuwkerk plaats. Voor een tamelijke publieke belangstel ling werd begonnen. Door een fout Van den H B S. keeper weet P.V.V. de leiding te nemen, doch even later ziet H.B.S. kans gelijk te maken. Voor de rust weten be'de partijen nog eenmaal liet net te vinden. Na de rust is H.B.S. overwegend ster ker, de verdediging van P.V.V wordt herhaaldelijk fn het nauw gedreven, wat blijkt uit drie strafschoppén, waarvan er één wordt benut. Kort voor het einde weet de H.B.S. mid-voor nogmaals het net te vinden en consolideert daarmede de ovorw nning. Resumeerend: De wedstrijd is uit spor tief oogpunt volkomen geslaagd Ook de lachspieren werden nogal eens in bewe- e ng gebracht door de grappige inciden tjes die zich voordeden. WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1935 GHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Gouda DB. P. de Groot t% Gorinchem. DE VASTE PAASCHDATUM. De „Tribune de Genève" vestigt er ïre aandacht op, dat het jaar 1939 het meest geschikt zal zijn om met den vasten Paaschdatum te beginnen. Naar meh weet, heeft 52 pGt. der Christenheid deze vaststelling aanvaard, de Roomsch-Katho- lieke kerk echter, de overige 48 pGt. om vattende, bleef gereserveerd tegenover dit voorstel staan. Toch is er kentering. Wees de paus aanvankelijk de hervorming zon der meer af, thans heeft de paus, gezien den wensch van zoovele natieg die in den volkenbond vereenigd zijn, besloten om de quaestie „aan het komende oecumenische concilie te onderwerpen, indien duidelijk wordt, dat er een algemeene wensch tot fixeering van den Paaschdatum bestaat." Het is'dus nu mogelijk geworden, dat de Roomsch-Katholieke kerk meegaat; en in dit geval is de onveranderlijke Paasch datum verzekerd. Het Geneefsche- blad wijst er op, dat de 1 algemeene keuze viel op 9 April als vas ten Paaschdatum, daar 7 April algemeen wordt aangenomen ale de meest waar- u schijnlijke datum der kruisiging. Welnn, in 1939 valt Goede Vrijdag op 7 April en. Paschen op 9 April, zoodat van dit jaar af de vaststelling het gpmakkelijkst een feit zou kunnen zijn en er dus n« een oorzaak is, met name voor de Roomseb- Katholieken, die de fixeering wenschen, om te doen wat zij kunnen, opdat alles wat vóór dien tijd nog geschieden moet (eerst de „algemeene wensch" en dan het concilie) te juister tijd geschieden kan. ISLAMITISCHE ACTlE, Uit Kairo in Egypte komen berichten, dat onder leiding van de beroemde Muzel- mansche universiteit aldaar en met steun van de universiteit te Fez en Damascus een Islamitische actie begonnen is, welke ten doel heeft om den Koran te bevrijden van de latere toevoegingen, die als con cessies aan het Christendom er in kwamen en den Koran in zijn oorspronkelijke^ scherp anti-christelijken tekst te herstel len. De woordvoerders dezer beweging dringen er ook sterk op aan, dat Moham medanen hun kinderen uit de zendings scholen terugtrekken zullen en voorspellen een opbloei van den Islam boven heé Christendom, DE CONSÜMPTIEMfeLKPRIJS. De prijs voor het taxe-gedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- -tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2)4 cent per liter. DE COLORADO KEVER. Er is nu te Morlanwelz in Henegouwen eep 'Hoor den eolorado-kever aangetast aardappelveld ontdekt. De politie-commis- saris heeft het Agronomisch Instituut van Gembloers hiervan telefonisch op de hoog te gebracht. NED. HERV. KERK. UP GROOT-AMMERS. Donderdag 22 Aug., n.m. 2 uur, Ds. H. H. van Ameide. Huwe lijksinzegening. OUD GEREF. GEMEENTE. CAPELLE A.D. IJSSEL. Dacostastraat Donderdag 22 Aug. 's avonds half achl Ds. A. van Zon. CHR. GEREF. KERK. SCHOONHOVEN. Chr. Gèref. Comité. Koestraat 134. Donderdag 22 Augustus, 's avonds 7.30 uur, Prof. Wisse, van Apel doorn. HERV. GEREF. EVANGELISATIE. CAPELLE A.D. IJSSEL. (Lokaal Berm weg). Donderdag 22 Aug., 's avonds 7.46 uur de beer J. Kars. CAPELLE A.D. IJSSEL, Aug. Geboren: Teun Ed:th, z. van J. d. Ende en E. Skrabal Cornelia, d. van A. Versnel en C. Niemandsverdriet Adriaan Willem, z. van J. L. de Maard -en W. Brand Aaltje ,d. van P. Kalk man en A. Benard. Ondertrouwd: F. BoehoUwer, 26 j. aa J. Spruit, 23 jaar. Gehuwd: S. v. d. Graaf. .23 j. en A. Me:dam 23 j. A. Hoogendoorn, 25 j. en A, H. Meidam 20 jaar. Overleden: J. Gornelisse, 3 m. A. d« Toom, 63 j., man van L. d. Bos. HOORNAAR. Aug. Geboren: Johanna Maria, d van H. Mrijdam en H. de Kraai. OTTOLAND Augustus. Geblren: Cornelia, z. van H. Tukker «a H. ZM»m WOENSDAG 21 AUGUSTUS t935 De echtgenoote van den heer Be rends te Wijhe raakte bij het per rijwiel oversteken Van een onbewaakten overweg onder een juist passeerenden sneltrein. Zij werd op slag gedood. Te Anna Paulowna is de 70-jarige J. S., komende van zijn werk, op de spoor baan door een ^goederentrein gegrepen. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Bij het uit den grond trekken vaif 'n paal viel de landbouwer K. Kuiper te Staphorst, waardoor de paal boven op den arbeider terecht kwam, die met ern stige inwendige verwondingen naar het ziekenhuis werd vervoerd. Onder hevige pijnen is K. daar overle den. In het hoofdkwartier van „Sinn Fein", de Iersche nationalisten, is een brand uitgebroken, waarbij twee vrouwen óm het leven zijn gekomen. De beroemde Amerikaansche vlteger Lincoln Ellsworth, heeft verklaard, dat hij voornemens is in 1935 een non-stop- vlucht over de Zuidpool te maken met het doel aardrijkskundige onderzoekingen te doen. Britsche troepen en vliegtuigen zijn onderweg naar fjandab, een grensprovin cie van Britsch Achter-Indië, waar twee duizend leden van een volksstam zich heb ben samengetrokken en een dreigende houding aannemen. Het afgeloopen weekend heeft in do streek tusschen Prince Edward-eiland en Noordwest Ontario (Ver. St.) het leven gekost aan 42 menschen. Van hen zijn er 31 bij het zwemmen verdronken. PAARDEN EN VEE. AMSTERDAM, 21 Aug. Ter veemarkt Waren heden aangevoerd 246 vette kalve ren, le kwal. 45—50, 2e kwal. 38—44, Be kwal. 3236 per K G. levendgewicht; 4% nuchtere kalveren f 49 per stuk; 210 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 -110 KG. 4849, zware varkens 4647, vette varkens 4546 per K.G. slachtge- wicht. ROTTERDAM, 20 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 3276 dieren, 226 paarden, 48 veulens, 719 magere runderen, 767 vette runderen,, 200 vette kalveren, 507 nuchte re kalveren, 360 graskalveren, 415 scha pen of lammeren, 9 varkens, 25 bokken of geiten. Prijzen per kilo: Vette koeien tot 48 ct., tot 44 cent, 2632 cent; vette ossen tot 44 cent, tot 40 cent, 32—35 cent; stieren tot 38 cent, tot 34 cent, 30 cent; vette kal veren tot 75 cent, tot 65 cent, 35—45 cent; graskalveren 35 cent, 26 cent; schapen 35 cent, 31 cent, 28 cent; lammeren 37 cent, 33 cent, 28 cent; nuchtere slacbtkalveren 2,9 cent, 23 cent; slachtpaarden 40 cent, 35 cent, 30 cent; veulens 36 cent, 64 cent, 33 cent. Prijzen per stuk van mager vee: Scha pen f 15, f 11, f 8; lammeren f 11, f 9, f 6; nuchtere slaohtkalveren f 7.50, f 5,'f 4: nuchtere fokkalveren f 16, f 11, f 8; slachtpaarden f 100, f 120, f 80; werkpaarden f 220, f 140, f 80; hitten f 90, f 70, f 60; veulens f 80. f 60, f 40; stieren f 200, f 150, f 100; kalfkoeien f 190, f 140, f 9Ö;-melkkoeien f 185, f 136, f 85; vaarzen f 100, f 75, f 60;'pinken f 70, f 60, f 50; graskalveren f 30, f 20, f 14. Overzicht: Vette koeien en assen aan voer als vorige week, handel iets williger, prijzen onveranderd; stieren aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen 2e en 3e iets minder; vette kalveren aanvoer kor ter, handel willig door korte aanvoer, prij zen als Maandag; graskalveren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen als vorige week; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen fok iets hooger; paarden aanvoer als vori ge week, handel tamelijk, prijzen onveran derd; schapen en lammeren groote aan voer, handel tamelijk, prijshoudend: kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel iets williger, prijzen als vorigen Maandag; vaarzen en pinken aanvoer iels ruimer, handel traag, prijzen als vorige week. UTRECHT, 19 Aug. Paardenmarkt. Aangevoerd 610 paarden en veulens. 'J)e prijzen waren als volgt: Weeklepaarden f 300375, werkpaarden f 150225, oude paarden f 75—140, 1-jarige paarden f 125—160, 2-jarige paarden f 175—240, jonge veulens f 50—125, hitten f 80175. Handel vlug. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. WOERDEN, 21 Aug. Kaasmarkt. Aan voer 374 partijen kaas. Prijzen met rijks- merk le kwal. f 1922, idem 2e kwal. f 15 17.50, zware f 23. Handel matig. UTRECHT, 20 Aug. Ver. Elerveiling Utrecht (V.E.V.U.). Eieren wit f 2.60 3.15, eieren bruin f 3.053.45, beiden per 100 stuks. Aanvoer 14.000 stuks. GROOT-AMMERS, 19 Aug. Eerste A1- blasserwaardsche Veilingsvereeniging te Groot-Ammers. Veiling op 19 Aug. Aan voer 17.386 eieren en 2062 K.G. fruit. Kippeneieren f 8 76—3eendeieren f 2.353, beiden per 100 stuks; pruimen 819 cent, keswicken 57 cent, suiker peren 22*/j cent, alles per K G.; 55 pond boter 50—63 cent per pond: 263 pond kaas 1213 rent per pond; 53 K.G. boonen 6 8 cent per K.G. AARDAPPELEN. GROENTEN EN FRUIT OUDEWATER, 20 Aug. Clapps favoriete 311 cent, heereperen l'A5 cent, suiker peren 24 cent, dirkjesperen 1—3 ceflt, diamantperen 3—6 ccnLjbeurré de merode 3—6 cent, beurré dHamali's 38 cent, beurré duebes et angouline 4IVi cent, stoofperen 26 cent, keswick 27 cent, frambozenappel 612 cent, adammers 2 4 cent, alles per K.G. UTRECHT, 20 Aug. Groenten- en Vruchtenveiling Utrecht en omstreken. Fruitveiling van 20 Augustus Appels: beauty of bath 616, cbarlemowsky 3 13, early victoria 514. graham jubilé 2 9, dr. jules guyot 212, keswick 210, kruilingsch'e zuren 38, perzik roode zo- merappelen 6—27, yellow transparant 18, zigeunerinnen 9—42; peren: clapps fa\o- rite 4—20, dirkjesperen 1—3, fransche wijnperen 311, heerenperen 15, jutte- peren 4—16, précose de trévoux 317, suikerperen 0 506. sijsjesperen 16, triumph de vienne 1325, zomer berga motten 2—8. Alles pnr 100 K.G. DEN HAAG, 19 Aug. Veiling voor fruit en groenten. N.V.: Pruimen dubbele witte 1e ló—20, 2e 11—14. enkele witte 11—15; eierpruim 1720, eld. blauwe 611, 2e 4reine, victoria 1219, 2e 911, wijnpruimen 1523. pezikpruimen 16 22. belle de louvain le 1419, reine'rlau- de d'ouillens le 14—22, 2e 11—13, reine claude d'altrftn 16—19. framboospruim 12 15, .washingtons 1e 18—24, 2e 814, pond seedling 1420, abrikoospruim fe 1822. 2e 1215, kwetspruimen 1114, mirabellen 1012, engelsche krozen 10 —13. Appeten: Perzikroode zomerappel 9 12, early victoria le 610, 2e 35, zigeu nerinnen 12—23, fransche paradijsappel 6 8, 2e 35, goudxeinet (val) 24, gra- venste nen 25 (val), keswick 69, bloem zoet 23, koningszoet 35, bloemó 24, uilen 2—3, manks godlin 24. Peren: N.-H. suikerperen 25, claps favorite 612, 2e 35, beurre de merode 2rr-5, précose de trevoux le 1012, 2e 5 —7, pepermuntperen 2—5, keizerinnen 3 -4, dirksjesperen 1.70-2,50, groene juffers 3—5, baddesooyen 35, diggelperen 23, poire madam 2kees gijsbertspeer 2 3, fransche wijnpeer 79, heereneer 58. Alle prijzen per K.G. UTRECHT. 19 Aug. Veiling Utrecht en omstreken. Wortels I 26 per 100 bos, kropsla f 0.50—1, andijvie f 0.50—1.60, komkommers geel f 12 20, bloemkool f 1.5027, roode kool f 26, savoye kool f 16, groene kool f 15, alles per 100 stuks; zomerspinazie f 211. postelein f 2 6, snijboonen f 410, suikerboonon f 4 13, pronkboonen f 23.80, aardappelen f 1.803, augurken f 125, alles per 100 K.G.; aardbeien f 645, tomaten f 1 5.40, pruimen f 227, druiven blauw f 10 19, idem wit f 15—31, frambozen f 6 49, roode bessen f 918, roóde wijn bessen f 43, moerbeien f 2340, bramen f 16 25, alles per 100 pond; perziken f 1—22, auberginen f 39, meloenen f 344, alles per 100 stuks. Exportveiling: Wortels f 25 per 100 bas; kropsla f 0.501.50, andijvie f 0.50 1.10, komkommers geel f 11.30, bloem kool f 515, roode kool f 34, savoye kool f 24, groene kool f 24. alles per 100 stuks; zomerspinazie f 36, postelein f 25, snijboonen f 46, suikerboonen f 4—9, pronkboonen f 2—2.60, alles per 100 K G. ZWIJNDREGHT, 19 Aug. Groenten- en fruitveiling. BI. aardappelen f 3, eigenhei mers f 2.502.00, augurken I f 1117, idem II f 5—10, idem III f B—6, hand peren f 8—15, pruimen f 1525, staek- suikerboonen f 56.90, staaksnijboonen f 46.90, stamsuikerboonen f 45, staak boonen (Enkh.) f 4.306.30, prinoesseboo- nen f 4—4.60, uien A f 2.402.50, idem B f 1.60—1.70, idem C f 1.30—1.40, worte len (afbreekpeen) f 11.30, alles per 100 K G andijvie f 0.501.40, bloemkool I f 810, idem II f 1.90—5.60, gele sasvoye kool f 4.506.30, witte komkommers I f 11.10, gr. komkommers T f 1.10—2.20, gr. komkommers II f 1. meloenen I f 9 17. idem II f 38, roode kool f 4—5,20, alles per 100 stuks; kropsla 5084 ct. p. krop; kroten f 0.901.50, pieterselie 50 70 cent, radijs (witpunt) f 1 60—1 70, rammenas f 1.301,40, wortelen f ?,50— 4, alles per 100 bos; postelein 1631 ct., spinazie 1851 cent, zuring 1115 cent, alles per kist; tomaten A f 3604.20, B f 3.20—4. C f 2 60—3.60, CC 'f 1—1.50, alles per 100 pond. GRANEN E ft PEULVRUCHTEN. ROTTERDAM, 19 Aug Binnenlanrischfe granen en peulvruchten van den nieuwen oogst. Gerst: Chevalier f 4 50—165 Ha ver f 6 40—6.60, Erwten f 7—9. Schok kers f 8.501Q.50, alles per K.G. Erwten: schokkers basis aan te wijzen losplaats. ROTTERDAM, 19 Aug. Voederkoeken. (Bericht van de makelaars Gehr. Krijger). Inlandsche Voorslag Lijnkoeken loco 5, Aug. 5, Sept-Dec. 5.20, Lijnkoekschilfers loco en Aug. 5.30, Grondnotenkoeken loco en Aug. 4.95, Soyakoek loco en Aug. 4.75, Sept.-Dec. 4.85, Cocoskoeken loco en Aug. 5.25, Sept-Dec. 5.35, Palmpitkoeken loco en Aug. 3 80, Sept.-Dec. 3.90, Soyaschroof loco en Aug. 4.70, Sept.-Dec. 4.80, Noord- Amerikaansche lijnkoeken loco en stoomd. 5, Sept. 5.05, Sept.-Dec. 5.25, ylito merk S K loco 5.10, Chileensche lijnkoeken loco 4 75, Lijnxaadsehilfers (Bombayzaad) loco 4.90, (Platazaad) loco 5 15, (Nazaad) loco 5.75, Grondnootschilfers (Bombay) lichte 4.75, extra lichte loco 5.25, Manilla Co coskoeken SK loco 4.25, Indische zeer goe- da loco 5.0, Olvado stmd 5.25, Bolted Ka- toenzaadmeel (56 pCt. Texas) loco 5.40, geëxtraheerd Deensen Soya schroot loco 4 75, dito Oriental stmdd. 4 50, Fransche grondnootkoek extra blank loco 5.50, al les in guldons per 100 K G. en gedeeltelijk tweede hands. ROTTERDAM, 19 Aug. Buitenlandsehe granen. (Bericht van de makelaars Har genbeek Van der Schalk). Stemming, lusteloos. Rogge: 74-75 kg. Bah ia Blanca, oude oogst disponibel f 7.30, 74-75'kg. dito nieu we oogst dito f 7, 74-75 kg. dito gedena tureerd dito f 4.10, 72-73 kg. Poolsche, de ze wepk verwacht f 6.85, 72-73 kg. dito dito gedenatureerd f 3.95. Gerst: 70 kg. La Plata disponibel f 97, 68-69 kg. dito dito f 96. 65-60 kg. dito stoompnd f 90, 69-70 kg. dito dito f 91, Ca nada no. 3 disponibel f 97, 65-66 kg. Rus sische disponibel f 90%, 65-66 kg dito "stoomend f 88. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata aan gekomen f 83, idem stoomend f 83, La Pla ta Cinquantine aangekomen f 85, idem idem stoomend f 85. Heden overleed, na een langdurige ziekte, zacht en kalm, onze lieve, zorgzame Vader, BehuvVd- en Groot vader Weduwnaar van JANNIGJE VERHOOG, in den ouderdom van 61 jaar. Wed. C. OSKAM-Pons. M. TEEUWEN-Pons. P. TEEUWEN. T. VAN DAMPons. W. VAN DAM. J. ANKER-Pons. W. ANKER. A. C. VERWAAL—Pons. D. C. VERWAAL. J. P. PONS. J. PONS en Verloofde. en Kleinkinderen. Bergambacht, 18 Aug. 1935. De teraardebestelling zal plaats hebben op a.s. Don derdag van 121 uur te Bergambacht In de Hope des Eeuwigen Levens, nam de Heere van leven en dood,,na een kort stondig lijden, heden van onze zijde weg, mijn geliefde Echt genoot, onze z'orgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer in den ouderdom van ruim 60 jaren. Wed. a BASSA— VAN BeZOOYEN. M. DE GROOT—Bassa. P. C. DE GROOT. JAANTJE. COR. Lexmond, 19 Augustus 1935. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, door een noodlottigongeval, onze lieve Jongen en Broertje in den jeugdigen leeftijd van bijna 10 jaar. J. v. LIMBORGH. L./v, LIMBORGH— Schouten. NELLY. Lekkerkerk, 20 Aug. 1935. Opperduit 57. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 23 Augustus a.s. Vertrek van het sterfhuis 10 uur. Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, in het Dia- copessenhuis te Rotterdam, na eeti korte, ernstige ongesteld heid, mijn beste Man in den ouderdom van 65 jaar. Wed. P. GOUWENS-Boon Lekkerkerk, 2ty Aug. 1935. Schuwacht 300. Adviezen. Behandeling van alle Belastingzaken. Inrichten, bijhouden, controleeren van alle boekhoudingen. Opstellen van Balans- en Verlies- en Winstrekening. Opstellen v. Akten lij met uitsiuitendÊnatuutKoterlgebalil jMW volgens^ ^^f^tg herei^ liefst dicht bij Schoonhoven. Br. fr. onder no. 6000, bureau v.d. blad groot 6000 gulden op een dubbel pand, winkel en woonhuis, op een welvarend dorp in Z.-H. - Br. no. 5970. bur. v.d. bl. De muzlefcvereenlglng De Unie te Ameide, komt Zaterdag 24 Aug. des avonds 8 uur (z.t.) in den tuin bij G. VAN VUUREN te BJeskensgraaf een concert geven Onnoodig de goede hoedanigheden van dit beroemde corps te ver melden. Heden overleed zacht en kalm' na een smartelijk lijden onze innig geliefde Kleindochter en Zuster in den leeftijd van 15 jaar. De Familie's VINK en ROODHORST. Schoonhoven, 20 Aug. 1935. als weer en wind goed zijn bij voldoende deelname optocht m.v«rsierdefietser Prijzen beschikbaar!! Zie biljet en doe mee1 Boekh., Schoonhoven ROTTERDAM ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album Java F. energiek werker, bekend met bank- werken, draaien en lasschen, om verder in 't vak opgeleid te worden leeftijd 18 tot 20 jaar. Br. onder no. 5980, bur. v.d. blad Oranjefeest te Bergambacht. Op 31 Augustus 1935, des namiddags van half 2 tot 3 uur ringsteken voor paren met auto's (Ook voor nlot-inwoners) Aanmeldingen vanaf heden worden aangqnkmen in het Hotel 't Centrum alhier.' Terstond gevraagd: een gevorderd Boven de 18 iaar. D. v. d. HEUL, Nieuwpoort. LOPIK - DORP, Ta Huur: I. Net BURGERWOONHUIS met Tuin. II. Qroole TIMMERMANSWINKEL 'Waarin Electr. motor met zaag machine, boormachihe, slijpsteen benevens flinke loods, groot open terrein. - Een en ander ligt aa& harden weg en vaarwater. Te bevr. bij H. C. Kooi, NqL, Lopik

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 2