U Telegrammen Gemengd Nieuws. IV iv^S^do WOENSDAG 81 AUGUSTUS 1935 DE RONDVLUCHT BOVEN ONS LAND. Groote deelname DEN HAAG, 21 Aug. De sportvliegtui- gen waarmee de Nederlandsche en bui tenlandsche deelnemers op 23 en. 24 Aug. aan de Nederlandsche rondvlucht zullen deelnemen, toonen groote verscheiden heid in type. De meeste bekende Neder landsche sportvliegers en instructeurs van de Nat. Luchtvaart School doen aan de rondvlucht mede. Ook onder de talrijke buitenlandsche gasten bevinden zich vele als sportvliegers en -vliegsters en in het internationale luchtvaart toerisme beken de figuren uit Engeland. Frankrijk. Bel gië. Duitschland, Hongarije, Oostenrijk en Polen. De K.L.M zal dit jaar met twee groote machines deelnemen, waarvan een van 't nieuwste type, namelijk de Fokker-Dou- glas Jan van Gent. Als tweede machine gaat een Fokker mede. Hierdoor kunnen ongeveer 30 passagiers aan den tocht deel nemen. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Luti v. Boven teekent appel aan DEN HELDER, 21 Ang. Luitenant ter «ee H. L. van Boven heeft appel aange- teekend tegen het vonnis dat door den •eekrijgsraad te Willemsoord tegen hem uitgesproken is (3 maanden gevangenis- atraf en ontslag uit den zeedienst). Hij zal nu in hoogste instantie in appel komen bij bet hoog militair gerechtshof. Omtrent de reden hiervan deelt de heer van Boven mee, dat zijn rechtsgevoel niet is bevredigd waar het de uitleg van art M3 van het wetboek van militair straf recht betreft, gezien bet feit, dat geheel •onform dezen uitleg zoowel de militaire commandant van Atjeh als de comman dant der zeemacht in Ned, Indië gestraft behoorden te worden. „Daar deze autoriteiten geheel vrijuit cfjn gegaan en ik aldus luit. van Boven hoeveel veel jonger, dezelfde verant woordelijkheid had als deze autoriteiten. •fMigezien ik bij afwezigheid van orders ipeheel naar eigen inzicht moest handelen, bon bet niet de bedoeling van den wetge ver zijn, dat ten aanzien van mij een an dere maatstaf wordt toegepast." De zeekrijgsraad verklaarde m zijn von nis dart beklaagde zijn plicht, voortvloei ende uit art 143 van het wetboek van ml- Rtair strafrecht heeft verzaakt en de mo tieven die hem tot die verzaking geleid Ihehben door den zeekrügsraad verworpen HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden DEN HAAG, 21 Ang. Heden werden de Volgende prijzen uitgeloot: if 2000: Nr. 2700. 1000: Nr. 1656%-20609. HET WALIAANSÈÉH—ABESSINlSCH CONFLICT. Onrust In Engeland. LONDEN, 21 Ang. Wat de kwestie van de bijeen roeping van het parlement in extra zitting betreft, gelooft men in po litieke kringen de Londen, dat een derge lijke stap niet gedaMn zal worden voor het einde van de September bijeenkomst lui dan volkenbondsraad. ifolgcue de Daily Telegraph zal Don derdag in de extra zitting van het kabi net onder meer de vraag worden bespro ken of Baldwin zal deelnemen aan de zitting van den volkenbondsraad, hetgeen hu tot nu toe nimmer heeft gedaan. Waaxschijnlijk zal de beslissing op dit punt afhangen van de omstandigheid of taval naar Genèye zal gaan. De diplomatieke correspondent van de Morning Post herinnert eraan dat rpeds in Mei van toonaangevende Engelsche zijde is verklaard fiat Engeland al zijn verplichtingen voortvloeiende uit het vol- henbondsinsütuut zal nakomen, doch niet heresd zal zijn meer verantwoorde!ijkhe d op lich te nemen Met andere woorden: Het ia nitgesloten dat Engeland eèn stap zal (teen waartoe niet te voren met alge- meetj stemmen door den volkenbondsraad is besloten. Het is daarom de vraag of Engeland voornemens is zijn invloed aan to wenden om in September een eenpari ge beslissing van den volkenbondsraad te verkrijgen. Thans zijn twee verschillende opvattingen, in het kabinet bekend, welke Donderdag ongetwijfeld tpgenover elkan der zullen komen. De eene groep minis- tors, naar het schijnt dp meerderheid, vindt dat Engeland moet t- rhten het ge bied van den strijd te beperken en dat hel niets moet doen wat een locaal ko loniaal geschil zal kunnen uitbreiden tot een geschil tusschen mogendheden, het geen slechts zou kunnen leiden tot pen nieuwen wereldoorlog Deze politiek heeft in het bijzonder ten doel' de eenheid van Strcsa tusschen Engeland. Frankrijk en Italië te handhaven. BRAND IN ZWITSERSCH CONSU LAAT TE MUNCHEN. Vijftien gewonden. MTNCHFN. 21 Aug In. hot gebouw het ZwijAarécho «msuiaat te Mun- j chen is vannacht omstreeks 1 uur brand uitgebroken. De lift was in brand ge raakt, de vlammen sloegen fel om zich heen en deelden zich mede aan het bin nenste gedeelte van het gebouw, waarin zich gelukkig bijna niemand bevond. De brandweer werkte met 12 stralen en be streed het vuur van alle zijden. Bij de blusschingswerkzaamheden liepen 12 brandwachts rookvergiftigingen en snij- wonden op. Om 4 uur vanochtend was het vuur zoo goed als bedwongen. De boven ste étage waar de kostbaar gemeubileer de ontvangzalen zijn ondergebracht, is door het vuur ernstig getroffen; de lager gelegen étages liepen waterschade op. Aangezien de bureaux van het consulaat beneden in het gebouw iijn gevest gd, konden de documenten tijdig in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, doch het is mo gelijk dat deze door kortsluiting is ont staan. ITALIAANSCHE VLIEGTUIGEN IN SPAANSCHE WATEREN. Troepen geconcentreerd. MADRID, 21 Aug. De correspondenten der Madrilleensche bladen te Cadiz deelen hun redacties mede, dat de aanwezigheid van twee Italiaansche watervliegtuigen bij de Gabo de Tarifa in de provincie Cadiz groote opwinding heeft teweegge bracht. De watervliegtuigen motiveerden hun aanwezigheid in de Spaansche wate ren met een opdracht om Italiaansche munitie-transportschepen to beschermen. Spaansche troepenafdeelingen zijn reeds gemobiliseerd en naar Cadiz gedirigeerd. Uit de Spaansche garnizoenen van Cor dova, Malaga en Sevilla zullen afdeelin- gen worden verdeeld over het kustgebied mn Zuid Spanje. Geen bericht in de Spaansche bladen. MADRID. 21 Ang. De opperbevelhebber van de op de Belearen gestationneerde Spaansche divisie die te Madr d vertoef de, is na een kort onderhoud met den Spaanschen minister van oorlog naar de Balearen teruggekeerd. De Spaansche mi nister van b'nnenlandsche zaken heeft den persvertegenwoordigers meegedeeld, dat de berichten ait Cadiz in verband met de nog bestaande peMcensuur niet in de Spaansche bladen znllen verschijnen. HEVIG NOODWEER BOVEN NAPELS. Elf dood en. ROME, 21 Aug. Dinsdagavond heeft een ontzettend noodweer gewoed boven de omsfrekefc van Napels. In het geheel zijn 11 personen om het leven gekomen. Tij dens dit hevige onweer hebben zich zwa re wolkbreuken ontlast. Door den inslag van bliksem en door de watermassa is ernstige schade aangericht. Het telefoonverkeer tusschen Napels en omgeving werd bijna geheel onderbro ken, de electr. trams konden niet moer rijden. Hier en daar Mond het water tot 2 M. hoog. PARIJS—OSLO V.V. OP EEN DAG? LE BOURfiUET, 21 Aug. De vlieger Japy is hSto met een vliegtuig, dat een actie-radius heeft van 1500 K.M., opge stegen voor een vlucht zonder tusschen- landing naar Oslo en torug op één dag. HITTEGOLF IN CANADA. Boschbranden; 37'/* gr. C. in de schaduw. LONDEN, 21 Aug. Het Oostelijk deel van Canada wordt door een hittegolf ge teisterd, welke reeds 11 dagen aanhoudt De temperatuur in de schaduw bedraagt hier en daar zelfs 37Vi gr. Celsius. Ten gevolge van de gloeiende hitte zijn in New Brunswik, New Scotland en op het Prins Edward eiland groote boschbranden ont staan. Duizend vrijwilligers zijn bezig met de bestrijding der vlammen Groote hoo- veelheden hout en meer dan veertig hul zen zijn een prooi der vlammen gewor den. De boschbranden in Quibeck zijn Dinsdag gebluscht. AMERIKA DEKT ZICH. Voorstellen Inzake Europeesche oorlog. WASHINGTON, 21 Aug. De Senaats commissie voor buitenlandsche zaken heeft Dinsdag eenige voorstellen afgehan deld. welke de neutraliteit der Ver Sta ten moeten verzekeren ingeval van gewa pende verwikkelingen onder andere sta ten. De voorslellen werden vervolgens di rect doorgezonden ter behandeling in de voltallige zitting van den Senaat De Se naat zal de voorstellen in zijn volgende zitting behandelen. In hoofdzaak betreffen deze het volgen de: ingeval van het uitbreken van oorlog is de president verplicht den uitvoer van inu- itie en wapenen naar alle oorlogvoeren de staten te verbieden. De wapenfabrikan ten en de uitvoerende landen worden door licenties onder controle gesteld. Overt te- dingen tegen de uitvoerverboden worden gast raft met een- boete van 10.000 dollar en 5 jaar gevangenisstraf De Amerikaansche schepen mogen geen munitie, bestemd voor oorlogvoerende staten, vervoeren evenmin mogen wapenen der troepen uit Amerikaansche havens naar schepen der oorlogvoerende landen worden gezonden. De president zal worden gemachtigd het gebruik maken van Amerikaansche ha vens door duikbootcn te regelen. Voorts zal de president de bevoegdheid krijgen te oor- doelen of het Amerikaansche burgers ver boden moet worden te reizen op schepen van de oorlogvoerende partijen. MILLI0NAIR VERMOORD. NEW YORK, 21 Aug. Volgens berich ten uit Costa Rica is de millionair Alber to Gonzalez Lehmanjj op zijn buitengoed vermoord door een paar personen, die hem 20.000 colon, (een colon is f 1,10) wilden afpersen. Deze moord heeft groote verontrusting gewekt en men verwacht zelfs dat de regeering z&I ingrijpen. OM RELLETJES TE VOORKOMEN. Order aan de Amsterdpmsche politie. De Amsterdamsche politie heeft van den hoofdcommissaris een corpsorder ontvan gen, waarin een aantal maatregelen wor den aangegeven, die versterking van het personeel van een aantal bureaux beoogen. teneinde aan het plegen van wanordelijk heden jn Noord en West met kracht en voor goed een einde te maken. „Elke po ging tot wanorde, zoomede elke aanvang van samenscholing moet onmiddellyk met kracht worden tegengegaan, terwijl het reserve-personeel meer in het bijzonder medewerkt tot het arrestperen van de ver wekkers van wanordelijkheden," aldus lnidt het slot van de order. DE „PERKOETOET" HEEFT PECH. Nog gean nader bericht. Volgens een telegram tan den gezag voerder aan de K.L.M. is de „Perkoetoet" Dinsdagmorgen niét te Djosk opgestegen, wegens een kleine technische storing aan een der motoren, welke niet terstond kon worden vei%blpeft. Nader bericht werd, toegezegd, waaruit bij de K.L.M is afge leid. dat de machine waarschijnlijk nog Dinsdag de thuisreis zou kunnen voortzet ten. Dit nadere telegram was des avonds echter nog niet ontvangen. WEER EEN TENT00NSTELLINGS- BRAND. Radio-exposiiie te Berlijn geteisterd. Op de groote tentoonstellingen schijnen branden niet te kunnen uitblijven. Maandagavond om half negen, een half nur na de sluiting, is te Berlijn, naar het heet als een gevolg van kortsluiting, brand uitgebroken in de tentoonstellingsgebou wen van de 12de /roote Duitsche radio expositie aan den Kaiserdamm. De brand is vermoedelijk ontstaan in hal no. 4, bij de firma Siemens. De vlam men sloegen een 50 meter boog en bereik ten het restaurant op den radiotoren, waar zich in hel restaurant en op het platform nog acht personen bevonden". Zij konden niet naar beneden, daar de vlam men reeds de lift hadden aangetast en eenige stangen van de liftkooi door de hit te verbogen werden. Met moeite gered. Dank zij hit moedig- optreden van twee brandweerlieden, gelukte het een slang van den grond af tot aan het 2ich op c a. 50 meter hoogte bevindende restaurant in den radiotoren te brengen. De brandweer lieden klommen langs de masten van den toren omhoog en brachten alsdus de slan gen tot vlak bij de brandende deelen van het restaurant. Zoo slaagde men er in de bezoekers, die na het uitbreken van den brand meerma len in spreekkoor hadden geroepen „redt ons!" buiten gevaar en in veiligheid te brengen. Inmiddels waren de Berlijnsche brand weren opgeroepen en uit ontelbare slan gen werd water gegeven om te voorkomen, dat de brand naar de andere hallen sou overslaan. Speciale afdeelingen van de Schutz- polizei, den Arbeidsdienst, de S.A., de S. S. en de Rijksweer werden opgeroepen om de menschenmenigte, die ten getale vah tienduizenden rondom het terrein samen trok, op eon afstand te houden. Er kon veel kostbaaf materiaal wordèn gered- Na een uur was de brandweer het vuur reeds grootendeels meester, doch de hallen 3. 4 en 5 waren zoo goed als geheel ver nield. Zooals gezegd, noemt men als oorzaak van den brand kortsluiting, maar alge meen doen geruchten de ronde, dat dit on mogelijk de oorzaak kan zijn, doch dat die in sahotage jpoet worden gezocht. De schade, die niteraard zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. Schade en herstel. De stands van Sietnon-s, Telefunken. A.E.G., Mende, Siebt enz., zijn geheel ver woest Ook de posterijen hobben groote schade geleden De twee ultra-korteg'jlf- zenders, die dagelijks een televisie-pro gram uitzonden, zijn door het vuur en dg balken, die er op zijn terecht gekomen, ge heel vermeld, en ook ée wrfioaander van Witzlahaa. Reeds Dinsdagmorgen om 7 uur is men in een 3 ploegenstelspl begonnen met de opruimingswerkzaamheden en deze zullen op zijn laatst Donderdagavond zijn afgeloo- pen. De tentoonstelling wordt niet onder broken. In aansluiting aan het opruimingswerk wordt meteen een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor don herbouw der door den brifed geteisterde tentoonstellingshallen. TUNNEL INGESTORT TE BERLIJN. Veertien arbeiders vermist Dinsdag, binnen 24 uur na den sensa- tione^len brand op de radiotentoonstelling werd Berlijn door een nieuw ongeluk ge troffen. In het hartje van de stad, nabij de Brandenburger-poort op den Hinden- burgplatz is de bouwtunnel van een nieu we in aanbouw zijnde ondergrondsche spoorlijn ingestort. Een aantal arbeiders, dat juist een voorgaande ploeg had afge lost, werd door dè instorting bedolven. Van alle zijden snelde de brandweer ter assistentie toe. Politiebeambten ver zekerden, dat er nog minstens twin tig personen onder de aardmassa's en de rails begraven lagen en dat het nauwe lijks mogelijk zou zijn, hen levend te ber gen. Zoo spoedig mogelijk werd onder de arbeiders, die tijdens het ongleuk ter plaatse werkzaam waren, appèl gehou den, waarbij bleek, dat veert en zich niet aanmeldden. De hoofdcommissaris van politie is van oordeel, dat alle schattin gen van een hooger aantal slachtoffers als onjuist moeten worden beschouwd. De hoop op redding der bedolvenen is nog geenszins *>pgegeven en met man en macht wordt onder leiding van den lei der van het arbeidsfront. Ley, den minis ter van Binnenl&ndsche Zaken Frick en den hoofdcommissaris van politie het graafwerk voortgezet. Hierbij wordt as sistentie verleend door drie compagnieën der rijksweer, twee compagnieën de* genie, de brandweer, en leden, van dé technische noodhulp. Men mag van groot geluk spreken, dat de ramp niet nog ontzettender afmetin gen heeft aangenomen. Enkele seconden voor de instorting is n.l. een tram met aanhangwagen de ingestorte plek, die veertig a vijftig meter lang is, gepas seerd. De oorzaak. Voordat men met het wegruimen ge reed is, zal men de oorzaak wel nietimet zekerheid kunnen vaststellen. Men ver moedt echter, dat de houten beschoeiing van de tunnel bezweken is onder den ge weldigen druk van de zandmassa, welke voortdurend in beweging werd gebracht door de passeerende auto's en trams. Bij het vallen der duisternis werd het werk in het licht van vele schijnwerpers voortgezet. De Amerikaansche gezant, die nabij de plaats van bet ongeluk woont, heeft de ambassade ter beschikking^ van de auto riteiten gesteld voor de slachtoffers en de arbeiders, die met de opruiming bozig zijn. Minister Göbbels, tegenover wiens woning de instorting plaats; had, liet zijn tuin en won ng tot eerste hulp-post in richten. DE ITALIAANSCHE LUCHTMACHT. Met ruim 16.000 man versterkt Bij epn gisteren gepubliceerd decreet vermeerdert Mussolini het personeel van de luchtmacht met ruim 16.000 man, zoo dat dit thans in totaal 40 483 leden telt. NOODWEER TE R0ST0F. Vijftien dooden, 20 gewonden De stad Rostof aan de Don werd Zon dag door een ontzettend noodweer getrof fen. Een orkaan woedde boven de stad, welke gepaard ging met hevige plasregens en hagelslag, waardoor de lager gelegen stadsdeelen onder water zijn gezet. Het gelieele verkeer werd stilgelegd. Door het noodweer zijn 26 huizen verwoest. Ver schillende branden zijn uilgebroken. In 't geheel zijn bij den onweèrsstorm en de overstroomingen 15 personen gedood en 20 geWond. Vijftien paarden zijn door den bliksem gedood. NOG ONRUST IN ALBANIË. De staat van beleg afgekondigd? Volgens berichten, die de Grieksche bladen van de grens van Albanië hebben ontvangen, zou een nieuwe opstand tegen koning Zog zijn uitgebroken, welke veel ernstiger schijnt te zijn„ dan die van ver leden jaar, waarbij generaal Ghillardi werd gedood De royalistisch georiënteerde „Viadi- ni" publiceert het opzienbarende bericht dat de leider van den opstand van Janu ari j 1 Moharem Bairachtar. die na zijn nederlaag naar Joegoslavië was gevlucht zich thans met een stérke ttfdeeling troe pen op weg naar Skoetari zou bevinden Bairachtar zou van plan zijn met andere revolutionnaire troepen op te rukken naar de hoofdstad Tirana. Wegens de verontrustende berichten over de uitgebreide opstandige beweging in de Noordelijke provincies zou volgens genoemd blad in geheel Albanië de staat van beleg zijn afgekondigd. De koning zou in het lovaal gebleven gebied zeven lichtingen hebben opgeroe pen. De JMbfliionkmkr V/jooi, met wtoo WEERBERICHT. Naar waarneming in den morgen vu 21 Augustus. De wijzer zonder pijlpunt geeft den stand van den vorigen dag aan. Verwachting tot Donderdagavond: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelij ke wind; toenemende bewolking; droog, behoudens toenemende kans op regen of onweer; warm; later koeler. Waterstand: Schoonhoven hg. water 11.15 uur, 094 M. Vreeswijk hoog water 12.uur, 1.30 M. Keulen stand 1.58 M., val 0 06 M. Maastricht, 20 Augustus, M 40.51 M Luchttemperatuur. De temperatuur bedroeg hedenmiddag 12 uur in de schaduw: 74 graden Fahrenheit. Woensdag 21 Augustus! Op 9.53, onder 2.32. Nieuwe Maan Donder dag 39 Augustus. •airachtar aansluiting eoekt, zou er m peslaagd zijn de bergbewoners in de dis- itricten Skoetari en Divres, die reedy ge- ruimen tijd ontevreden over de regeering zijn, over te halen zich bfi hem aan te sluiten. Ook de stad Koritsa zou zich voor de opstandelingen hebben uitgesproken. Reeds' zouden afdeelingen gendarmes op weg zijn. om den opmarsch der op- Mandelingen te stuiten. DE STRIJD OM DEN KALENDER. Zes dooden en twaalf gewonden In het dorp Aldinesti in Bessarabië is het tot bloedige botsingen gekomen tus schen gendarmerie en een secte, die strijdt voor het behoud van den ouden, orth* doxen kalender. De gendarmes moesten den leider van de secte en zijn aanhan gers arresteeren. doch de laatsten deden een aanval op de gendarmes en doodden er twee met revolverschoten. De gendar mes beantwoordden het vuur en doodden viér aanvallers, terwijl twaalf werden ge wond. Eerst nadat de gendarmerie versterking bad gekregen, kon de orde in het dorp worden hersteld. DUITSCHE SPIONNEN GEARRES TEERD. Ann de Fransche grens. De grenspolitie bij Metz heeft twee Duit sche spionnen, Louis Philippe Alttueyer en Jean Hussinger, beiden uit het Saargehied afkomstig, gearresteerd, toen zij per mo torrijwiel de grens wilden passeeren. Zi; hebben bekend zich aan spionnage te heb- ben schuldig gemaakt en zijn in de gevan genis te Metz opgesloten. AUmeyer was ingedeeld bij de motor» afdeeling der S A. Hij is in Britech-In- <fië, China en de Philippijnen geweest en spreekt verscheidene talen. Hij werd in 't bezit gevonden van een valsche perskaart, een fototoestel, een toekenpen, welke een vloeistof uitspuit, waarmede men iemand een half uur tot een uur kan verdooven, en een zaklantaarn met groen en rood licht, welke hij gebruikte bij zijn samen komsten met andere spionnen. VIJF KINDEREN VERBRAND. De vijf kinderen van de familie Mor- nëault zijn levend verbrand toen de boe renwoning der familie in de asch werd gfjlegd. Men heeft slechts hun lijken kun nen bergen Vijf andere bewoners van het huis konden worden gered. De wo ning der familie l'gt op 9 mijlen van de stad. HAZARDSPELEN. De stadsoverheid van Genève heeft niet tegenstaande de protesten van de Christe lijke bevolking van Genève de hazardspe len opnieuw toegelaten Bovendien zijn deze spelen vrijgesteld van de „armenbelasting welke belasting zelfs door de kerken en philantropische inrichtingen nog betaald moet worden, een bevoorrechting dus der hazardspelen, welke dubbel pijnlijk aan doet. RUSSISCHE VONNISSEN. Onder .den druk van de buitenlandsche Christenheid werden in Rusland de dood- vonissen over de predikanten Seib en Deutchmann onlangs in 10 jaar verban ning (met dwangarbeid) verandérd, doch nu zijn de doodvonnissen over den predi kant Johann Goering en ovfr Jen predi kant Kludt te Newenikolajewsk (een va der van negen kinderen) door ae Sovjet- regeering bekrachtigd. Hun ..misdaad" is het aannemen van buitenlandsche hoogerholp. verkeersbrug over het Hollandsch Diep is Dinsdag naar de glaats van be stemming gebracht De vierde over-ir •panning tusschen de pijlers «NTtS De vierde overspanning van de nieuwe- verkeersbrug over het Hollandsch Diep is Dinsdag naar de glaats van be stemming gebracht De vierde over-ir spanning tusschen de pijlers IJ m -3-. M - - -A I De brand in de radio-lenioonstelling le Berlijn. - Een overzicht van de laaiende vlammenzee De gezant van Argentinië bracht deze week een bezoek aan de merkt te Smitfield, om er het aangevoerde Argentijnsche vleesch in oogenschouw te nemen Wie den klomp patt, trekt kem «mi. Te Epe (GeW.) k Dinsdag de 18e nationale Idompanbeues den Mevr. De Jonge, de echtgenoot® ven p den gouverneur-generaal van Ned.- Indië, verlaat de Douglas-machine, waarmede zij met enkele andere genoodigden een vlucht boven West Jeve en de beei ven Batevte maaUe De Instorting ven den In aanbouw zijnden tunnel In de Hermann Goeringstrasse te Berlijn, waarbij verschillende arbeiders werden bedolven. De geweldige ravage op de pleats van het engeleh Met man en macht zijn onmiddellijk na den brand op de radio-tentoonstelling te Berlijn de opruimingswerkzaamheden ter hand genomen, waarvan bovenstaande foto een beeld geeft José Laval^^l dochter van den Franschen minister president ^s Dinsdag te Parits in het huwelijk ge- tradea met René de Chemorun. De bruid met

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 4