Plaatselijk Nieuws ir Gemeenteraden "RÏÏüwijkT Ingezonden Stukken j~Wat geeft de Radio. Kerk en School j Gemengd Nieuws. LandbouwenVeeteeltj "Marktberichten^ 8 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 AlWassarjjam. Burganlleater J. van Scheer» dfeeft xijn ^ambtsbezigheden her nat. De vereen. „De Postduif" hield een ■wedylucht van Arlon (282 K.M.). Uitslag was: G. H. Dijk 1, 2, 6, 7, 9, 18, 14; W. Ruiter 3; M. P. Lambinon 4, 8, 18; Fr. Bakker 10; v. d. Rhee' 11; G. Stout 12 en 15. Wedvlucht vanuit Vlissingen. Uitslag: N v. d. Rhee 1; J. Wolters 2. 3 en 12; Eik huizen 4, 5, 6; W. de Zwart 7; Gebr. Stout 8; G. Koutsta&l 9; A. H. Recourt 10 en 11; G-S tout 13; Fr. Bakker 14. D» wethotidirsverkiizino. Gouderak. Op uitnoodiging van den Vrijheidsbond is met de S.D.A P. een be spreking gehouden over de a.s. verkiezing van wethouders. Deze twee partijen zullen samenwerken. Door den Vrijheidsbond wordt de heer Jac. de Bruyfl en door de S.D.A.P. de heer Huisman aangewezen om deze functie gedurende de komendo ▼ier jaren te vervullen. Thans is men bezig den kerktoren van enkele nieuwe leien te voorzien, als mede met het vastrfiaken van het stuk lood dat door een storm was losgeraakt en en kele andere reparaties. 1 Zondagmiddag speelt Gouderak 1 een vriendschappelijken wedstrijd tegen Zoetermeer 1. Krimpen a. d. IJssel. De poetduiren- vereen. „De Snelvlieger" hield een wed vlucht voor jonge duiven van Arlon. De duiven werden om 10.30 uur in vrijheid gesteld 40 Vogels namen aan dit concours deel. De prijzen werden als volgt behaald: 1 J. Houweling; 2 Stijnen; 3 J. van Sprang; 4, 8 J. Slappendel; 5 T. Noorlan- der; 0, 7, 10 en 12 P. Vuik Wzn.; 9 P. Vnik Wzn.; 9 P. Vuik Pzn.; 11 P. Pols. Aankomst le duif 2.38.13 aur; laatste 2.57.19 uur. De buurtvereen. „Boveneind** zal ook dit jaar op Koninginnedag weer wed strijden houden voor kinderen op bet ter rein voor bet stoomgemaal „Rei nier Blok". Er werd een collecte langs de hui- zen gehouden voor het koopen van prijzen voor deze wedstrijden. De kampioenschappen van de P.V. „De Snelvliefeer" voor oude duiven (africh ting Bordeaux) luiden als volgt: Kampioenschap Hok: 1. J. Slappende!; 2. T. Noorlander; 3. J. Houweling. Kampioenschap Fond: 1. J. Slappendel; 2. idem; 8. R. Broeren. Kampioenschap Vitesse (Corbeil): 1. R. Broeren; 2. N. Stijnen; 3. T. Noorlander. Kampioen Generaal: 1. J. Slappende]; 2. R. Broeren; 3. J. Slappendel. Krimpen a. Uttel. Eenige postdui- venliefhebbers uit deze gemeente sullen deelnemen aan het nationaal oonoours van Harwich (Engeland) op Zaterdag a.s. Dit oonoours, dat uitgesohreven wordt door de poatduivenvereen. „De Snelheid" te Maassluis, is voor alle liefhebbers in Nederland opengesteld. Hoewel de afstand Harwich—-Krimpen a. d. IJssel niet bui tengewoon groot is 350 K.M.) is deze vlucht toch altijd een groot risico onder hevig, daar de duiven het grootste gedeel te van den afstand over zee moeten vlie gen. Seraf. Zending. Krimpen d. IJssel. De hulp-vereen, van den Ger. Zendingsbond heeft Dinsdag avond een ledenvergadering gehouden in de Chr. school 1, waar de heer A. P. de Jong het onderwerp behandelde: „Waar om werd de Geref. Zending in 1901 opge richt?". Als afgevaardigden voor de Alge- meene Vergadering te Utrecht op 25 Sep tember werden gekozen de^heeren A. P. de Jong en A. Prins. *9* Voor het bestuur, waarvan de heeren J. Goudriaan en E. Berkelaar aftredend waren, werd eerstgenoemde herkozen en in de plaats van den heer Berkelaar, de heer G. Jansen benoemd. Evenals het vorig jaar zullen de cursisten van de gem. vakcursus een reis je maken. Dit jaar gaan zij einde Augus tus naar Schoorl in Noord-Holland. Er zullen 2 ploegen van ongeveer 20 jongens aan dit reisje deelnemen, dat geschiedt met een motorschip, hetwelk ook ingericht wordt als kampeergelegenheid. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Ontvlueht, maar weer terecht. Reauwijk. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is 't den rijksveldwachter N. v. Arke] gelukt, de hand te leggen op twee inbrekers, die bezig waren hun slag te slaan in het clubgebouw der Roei- en Zeilvereeniging Gouda, aan den 's-Gra- venbroekschen Plas. Zij werd op heeterdaad betrapt, toen ze zich meester maakten van de daar aanwezige dranken en het kleingeld, dat in de kas was achtergebleven. Beide gearresteerden bleken uit Rotter dam afkomstig te zijn; een van hen be hoorde tot de bekenden van de Rotterdam- sche politie. Zij werden in de cel te Reeu- wijk opgesloten. De mannen waren via een raampje het clubgebouw binnengeklommen Daar heb- I ben zij met een beitel een deur geforceerd Een kruikje Bols en jenever en een b< drag van f 24.90 werden medegenomen l Juist toen een der inbreker» tich op de loopplank bevond om een deel van de buit alvast in veiligheid le brongen, kwam de rijksveldwachter Van Arkel voorbij, die van lijn fiet» stapte en den man er op merkzaam op maakte, dat hij op verboden terrein liep. De man begon te vertellen, dat hij aan hel visschen wat, en zijn maat bevestigde dat. De veldwachter vertrouwr de hen echter niet en nam hen mee- naar het bureau, met het bekende gevolg. Woensdag zijn de inbrekers in verhoor genomen. Toen raen dit den volgenden morgen wilde voortzetten, deed men de minder aangename ontdekking, dat de vo gels gevlogen waren. De celmuur had hen mot kunnen houden. De rijksveldwachter begaf zich daarop naar de rechtbank te Rotterdam om het gebeurde te melden en mooht daar de blijde tijding vernemen, dat de heeren ondertusachen door de politie te Rotterdam al weer waren aangehouden en in een cel van de rechtbank waren onder gebracht. Zoo spoedig mogelijk zijn de in brekers weer naar Reeuwijk overgebracht, waar het verhoor is voortgezet. Ze zul len er nu nog minder gemakkelijk afko men, dan wanneer ze niet waren uitgebro ken, want nu komt ook nog beschadiging van de cel op hun zondenregister Kantongerecht Gouda Zitting van Woensdag. Stampei merk «ntkrak. M. C. IJ., te Gouda, heeft varkensvleetoh en reuzel te Gouda ingevoerd in den tijd, dat het openbaar slachthuis gesloten was. Aan de verplichting het vleesch en de reutel naar het slachthuis te vervoeren om 't opnieuw te laten keuren, kon dus niet voldaan wordén. Verdachte i» niet verschenen. De verde diger, mr. C. Jonker, geeft 't feit toe. Dat U. evenwel bij verstek tot een boete van f 30 is veroordeeld, terwijl de maximum straf f 26 bedraagt, vindt hij wel wat kras. Verdachte drijft een slagerij te Woerden, tijn zoon een te Gouda. Meestal wordt a morgen het vleesch uit Woerden naar het slachthui» gebracht. In dit geval was er sprake van een spoedzending. Het vleesch, dat te Woerden was goedgekeurd, was per trein naar Gouda gekomen; omdat het slachthuis gesloten was, had men het daarop dadelijk per taxi naar de slagerij vervoerd. Van knoeierij of smokkelarij is geen sprake. Het vleesch en de reuzel zijn den volgenden dag dan ook goedgekeurd. De ambtenaar van het O. M. wilde als verzachtende omstandigheid in aanmer king nemen, dat U. nog niet eerder ver oordeeld werd. Hij matigt de straf tot f 7.50 of 3 dagen. De Kantonrecher sluit zich bij den eisch aan. E»n kuitangewoon ernstig f»lt. „Als ik 't goed zfe, staat n hier voor een buitengewoon ernstig feit terecht," zegt de Kantonrechter tot den volgenden verdach te, H. V., u«t Rotterdam. „U hebt als wraakoefening, om een motorrijder, die u inhaalde, te laten schrikken, zoo met uw auto op den Bodegraafsehen Straatweg gereden, dat het slechts een toeval mag heeten, dat u dien motorrijder en de dame, die bij hem op de duo zat, niet een hals brekende buiteling hebt laten maken." Verdachte ziet 't feit echter anders. In verband met het passeeren van verschillen de wielrijders, heeft H. V. «enigszins de linkerweghelft moeten houden. Op het oogenblik, dat de motorfiets naast hem had gereden, had de.berijder hem toege voegd: „Heb je den heelen weg noodig?" De Gouwenaar had dit blijkbaar op een onhebbelijke manier gezegd. Verdachte had op zij gekeken. Toen had hij onwille keurig iets naar links gezwenkt. Van een wraakoefening was evenwel geen sprake geweest. Al* eerste getuige wordt mej. Jo K., uit Schiedam, die bij den Gouwenaar op de duo zat. gehoord. „Mijnheer reed zoo eigenaardig," zegt zij. „Hoewel wij tot vijf maal-signaal gaven, haalde hij niet uit. Hij bleef op de linker weghelft rijden. Op het laatste oogenblik sneed hij ons bovendien den pas bijna geheel af, zoodat het motor rijwiel in het grint terecht is gekomen." De tweede getuige, J. D. van S., uit Gou da, sluit zich geheel bij de vorige verkla ring aan Hij was op de fiets geweest. Verdachte had een raren slinger gemaakt en erg wild het stuur omgegooid. Tot zijn kameraad had hij gezegd: „Zie je dat grapje daar?'p Voor den ambtenaar van het 0. M. staat het vast, dat verdachte links heeft gere den en de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht heeft. Van moedwil wi! hij evpnwel jniet spreken, wel van onbeheersch't rijden. De ambtenaar is niet van meening, dat H V. niet is uitgeweken De eisch luidt: f 25 of 5 dagen. De Kantonrechter besluit conform. Allerl*!. Th. van E. en P. R. B., uit Gouda, hebben zonder bel op de fiets gereden. Do verdachten, werkloozen, worden veroor deeld tot f-1 of 1 dag. A. W V.. uit Gouda, heeft de fiets zonder slot onbeheerd laten staan. Ver dachte verontschuldigt zich. Hij was dien dag erg in de war geweest. Twee kinderen van hem waren achtereenvolgens in het ziekenhuis opgenomen Dit was de reden, •Int A W V niefaan het slot gedacht had. De ambtenaar vraagt' de minimumstraf f 0.50 of 1 dag. De Kantonrechter verklaart V. schuldig, maar legt hem geen straf op. Ook al ben je van de fietsclub „Alle Vijf", mag je nog niet met z'n vijven naast elkaar rijden. N. 'P. V,, uit Gouda, heeft als uitersten linkervleugel van een vijftal wielrijder», de verordeningen overtreden. Nadat verdachte heeft verklaard, dat 't feit op de Markt is geschied, veroordeelt de Kantonrechter hem tot f 2 of 2 dagen Raadsvergadering op 8 Aug. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester L. J. Lucasse. Naar aanleiding van de notulen der 2 voorgaande vergaderingen merkt de heer V i a op, dat daarin staat, dat B. en W. gemachtigd zijn tot verhuur van gemeen- te-e gendommen „wanneer de huur f 10.- of meer bedraagt". Dit moet volgens apr. zijn: „Wanneer de huur f 10 of minder bedraagt", daar dit 't besluit van den raad is. Eenige leden beamen dit. Overeenkomstig deze opmerking wor den de notulen gewijzigd en vervolgens goedgekeurd. De voorzitter doet vervolgens me- dedeeling van ingekomen stukken. Daar onder is e«n schrijven van Ged. Staten in zake de verbinding te water met de plas ten. Ged. Staten berichten, dat e»n directe verbinding te water vanaf De Gouwe naar de Plassen wel gewenscht is, maar dat ln de kosten daarvan niet kan worden bijge dragen. De staten achten het bovendien in heb Jjelang van de gemeente Gouda, dat de watersportliefhebbers door Gouda komen. B. en W. achten het plan voor Reeu wijk technisch wel uitvoerbaar, maar fi nancieel niet De heer De Kluiver heeft ook de mogelijkheid van een verbinding door Gouda ondersocht. Dit it echter niet mo- gelflk. Daar de hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat bekend is met bet Reeuwijk- ache plan wordt besloten met hem over dit plan nader overleg te plegen. Waterleiding in Tempel Het voorstel van B. en W. betreffende watervoorziening in de afd. Tempel moet worden aangehouden daar het advies van de waterleidingcommissie nog niet is in gekomen. Da heer Schouten wil spoed be trachten. Het water is daar niet te ge bruiken. Al kost het tijdelijk eenig geld kan de gemeente, met het oog op de volks gezondheid kan niet langer gewacht wor den. De heer de Jong, die in dat gedeelte van de gepaeente woont, is ook niet tevre den over het Verloop van dete taak Spr betreurt, dat de aanleg van waterleiding in de afd. Tempel zoo lang duurt. Al het vuile water, dat anderen door de riolen naar de sloten voeren kan men er drin ken. Het is thans de laatste vergadering die spreker meemaakt en hij zou daarom gaarne zien dat de waterleiding in de afd. Tempel tot stand kwam. De heer Bal lering is het met den vorigen epreker eens. In den a.s. nieuwen raad kon het wel zijn dat er van aanleg der waterleiding aldaar in 't geheel niets kwam. De heer v. d. Hoorn, voorzitter van de waterleidingcommissie, zegt dat zoo lang verschillende bezwaren, welke aan den aanleg der waterleiding verbonden zijn, niet zijn opgelost, er niet toe over gegaan kan worden. Spr. verheugt er zich over dat de behandeling van deze kwestie niet meer door den ouden raad zal kun nen geechieden, en verwijt den heer de Jong dat de drang tot aanleg hier eigenbe lang betreft De heer de Jong zegt* dat de water- leidingcommis8ie aan het lijntje van Bo degraven loopt. De aanleg van waterlei ding is niet,alleen een eigenbelang. De heer Reer is wel voor aanleg der waterleiding in de afd. Tempel, maar wil dan ook de Tocht aansluiten. Tenslotte wordt bealoten dit punt tot een volgende vergadering aan' te houden. De polder Reeuwijk heeft zijn dank be tuigd voor de subsidie inzake verbetering van den weg op het dorp. De heer Ids in ga stelt thans voor. den polder Reeuwijk dank te betuigen voor deze uitstekende wegverbetering en te trachten ook in de afd. Sluipwijk tot deze wegverbetering over te gaan. Met algemeene stemmen woedt\dit voor stel» aangenomen. De gekozen raadsleden hadden alle f 1.- moeten betalen voor een uittreksel uit de geboorte-akte. De heer B a 11 e r i n g vraagt of dit wel noodig was geweest voor de leden, die reeds in dezen raad zitting hadden, daar toch vorige maal reeds zoo'n uit treksel is overgelegd. Spr. vraagt of dit uittreksel nu weer niet gebruikt kon wor den. De voorzitter zegt, dat de vorige akte bij het archief behoort en niet weer opnieuw gebruikt kan worden. Indien de akte niet aanwezig zou zijn, zou een raads lid niet toegelaten kunnen worden. Lichtbfllasting. Bij de behandeling van de verordening voor de in de vorige raadsvergadering aangenomen verlichtingsbelasting doet de voorzitter een mtdedseling, welke in I dan smaak valt. Gebleken is, dat het batig saldo pver 1934 van den gewonen dienst f 4334,74 bedraagt. Dit bedrag zal overgebracht worden op de nieuwe begCooting. Daar de verlichtingsbelasting is inge voerd om een bedrag van f 2000 voor de begrooting 1936 bijeen te krijgen, stellen B. en W. voor, om voor dit jaar de ver- lichtingfibelasting nog niet in te voeren en Ged. Staten om ontheffing te vragen. De heer van Roon wil de verordening voor de verlichtingsbelasting thans maar vaststellen en hierna onmiddellijk onthef fing vragen. Met algemeene stemmen wordt besloten de verordening der lichtbelasting niet te behandelen en het voorstel van en W. tan te nemen. De Commissaris der Koningin heeft be paald, dat de veldwachters in de provin cie den politievakcursus moeten volgen De kosten hiervan tijn f 25. B. en W. zijn van oordeel dat het volgen van deze cur sus nuttig is en vragen den raad toestem ming om voor het jaar 1935 voor drie maanden gelden daarvoor beschikbaar te Stellen. De heer van Roon is tegen het ver strekken van eenig geld daarvoor. Spr. is van meening, dat indien de veldwach ters zich willen bekwamen, zij de kosten zelf maar moeten betalen. Dit ia ook zoo in het particuliere bedrijf. Bij stemming wordt het voorstel mot 5 stemmen voor en 8 tegen, verworpen. De heer Schouten wijst op het na- deelig saldo van het plassenbedrijf. Daar in deze gemeente thans veel piashuisjes gebouwd worden, zou spr. gaarne weten, welk bedrag aan personeele belasting hier van aan het plassenbedrijf ten goede zou moeten komen. De voorzitter heeft dit al eens on derzocht De opbrengst bedraagt ongeveer f 600. Door het drukke vreemdelingenver keer trekken bovendien nog vele ingeze tenen voordeel. Spr. zal eens laten contro leeren, hoeveel vreemdelingen in deze ge meente jaarlijks vertoeven. De heer Olieman zegt nog, dat soo- als de toestand nu is, ook de gemeente Waddinxveen van de plasten profiteert. Spr. vraagt of er al eens pogingen in het werk zijn gesteld om dat gedeelte bij Reeuwijk te trekken. (Een stem doet laconiek het voorstel om anders daar maar een rieten schutting te laten plaatsen). Kermis. Van den pachter van het restaurant „Elfhoeven", den heer G. L. v. Toomber gen, is een verzoek ingekomen om een najaarskermis te mogen organiteeren op het parkeerterrein van „Elfhoeven". De heer v. Toombergen heeft zich bereid ver klaard de helft van de opbrengst aan de gemeente af te ataan. De heer Schouten is voor het ver- zoek, mits het feest alcoholvrij gehouden wordt. Eenige weken geleden heeft zich daar ook e«n geval van dronkenschap voorgedaan, hetgeen de naam van Elf hoeven zeer gekrenkt heeft. De heer van Roon is bevreesd dat de Zondag er bij betrokken zal worden- Spr. is in principe tegen kermis. Weth. Hagen is verheugd dat de aanvrager zich zoo duidelijk heeft uitge drukt en nl. een „najaarskermis" ver zoekt. Hierdoor is het uitgesloten dat hier kv[estie zou ontstaan over een „kermis" of „feest". Spr. is blij, dat de kermis hier is afgeschaft en wenscht haar niet meer in te voeren. Drie vierde gedeelte der in woners is blij, dat hier geen kermis meer is. De heer Idsinga is tegen kermis. Spr. meent, dat de aanvrager beter een sluitingsfeest op eigen terrein kan houden in den trant, zooals dit in Scheveningen gebruikelijk is. Weth. van Leeuwen is ook tegen deze zgn. kermis, gezien de tijdsomstan digheden. Spr.'s fractie zal tegen het ver zoek stemmen. Het voorstel wordt tenslotte mot 8 tegen 3 stemmen verworpen. Da Blindawag. Hot plan van de wegencommissie tot bot dempen van do gaten in den Blinde- weg, waarbij een zestig-tal schuiten tot zinken zou moeten worden gebracht, is thans doorgezonden naar het Rijksbureau voor Werkverschaffing. De voorzitter deelt mede, dat thans weer nieuwe plannen zijn ontstaan om den Blindeweg te herstellen. De heer de Kluiver meent, dat met zestig schuiten niet kan worden volstaan doch dat er minstens twee honderd noo dig zullen zijn. Een ander plan is, om de gaten met betonbruggen te overspannen, terwijl er voorts nog een plan is om de kleine gaten met klei van den IJssel te dempen en voor het groote gat de weg om te leggen over perceelen naast den ou den weg. Voor dit plan zullen de eigen dommen van de familie Burger moeten worden aangekocht. De heer Olieman is niet uitsluitend voor het plan van de wegencommissie en zegt dat de andere plannen ook wel goed kunnen zijn. Weth. Hagen heeft den heer de Klui ver persoonlijk gesproken. Naar aanlei ding van dit gesprek acht spr. het beste, de gaten met klei te dempen en geen be tonnen bruggen te plaatsen. De heer Olieman is nog van meening dat nu het eerste plan ingediend is bij het Werkfonds, eerst afgewacht moet wor den of dit wordt goedgekeurd. De heer Schouten wil met den weg de oude richting volgen, ook al .kost dit iets meer. Spr vreest, dat als de weg om gelegd wordt, de polder Sluipwijk het on derhoud niet meer op zich zal willen ne men. Tenslotte wordt besloten deze aangele genheid door de wegencommissie nog eens nader te laten bekijken. Rondvraag. De heer Idsinga informeert of in deze gemeente ook vergoedingen worden uitgekeerd, indien de wegen worden open gebroken voor electriciteits- of waterlei- dingwerken. Spr. meent, dat hiervoor in de gemeente Gouda mdlt worden betaald. Do voorzitter is van meening, dat wie den weg openbreekt, dezen ook maar moet herstellen. Er bestaat hiervoor in deze gemeente geen tarief. De heer Idsinga vraagt nog de aan dacht van B en W. voor het dempen van het stukje sloot op den hoek van den Weth Venteweg. De heer van Roon vraagt of er des Zondags bij de muziek op Elfhoeven van 3 tot 0 uur rekening is gehouden met de middag-godsdienstoefening in de Gerefor meerde Kerk aan de Brug. De voorzitter zegt. dat het hem be kend was, dat er des middags Godsdienst oefening was in de Geref. Kerk, doch dat hij heeft vergeten, dit aan den heer van Toombergen door te geven. De heer van Roon betreurt dit ten zeerste en wijst op de gevolgen van het ondoordacht toestaan van muziek op Elf hoeven. De heer V i s vraagt of er dien middag hinder is ondervonden van de muziek De voorzitter is dien middag zelf ter kerke geweest, maar heeft van de muziek niets gehoord. De heer van Roon zegt dat het hier een principe betreft. De voorzitter erkent dit en «egt, dat hij het had moet enaflassen. De heer Schouten vraagt pf er meer verwisseling van de tewerkgestelden aan den nieuwen weg kan plaats hebben. De voorzitter zegt, dat door de di rectie de namen worden opgroeven. De heer v. d. Hoorn maakt bezwaar tegen het dempen van de sloot bij school A, op het dorp Reeuwijk. De raad had besloten, de sloot te dempen tot zoover het eigendom van de wed. Blonk strekt en nu ia de geheele sloot dicht Spr. vraagt wat de aanleiding is, dat B. en W. dit hebben gedaan zonder raadsbesluit. Weth Hagen zet deze kwestie uiteen Het bedrag, waarvoor de aannemer had ingeschreven, was zoo buitengewoon laag dat B. en W. hem de geheele sloot maar dicht hebben laten gooien. De heer de Jong zegt dat toch be sloten was, de sloot met klej te dempen en dat hiervoor ook is ingeschreven. De sloot is nu echter met zwarten grond gedempt. Spr. acht dit een scheve verhouding te genover de andere inschrijvers, daar deze toch allen op klei hadden gerekend. Het blijkt dat B. en W van deze ver andering ook niets afweten an deze ver houding ook scheef vinden. ,De heer Reer vraagt of er iets bekend is omtrent het uitbreidingsplan. De voorzitter zegt, dat het wel September zal worden, voordat het plan gereed ie. De heer Vis vraagt of het juist is, dat er vergunning is verleend voor den bouw van zeven plaahuisjea in de afd. Twaalf morgen. De v o o r z i t te r zegt, dat de vergun ning hiertoe is «ingehouden. Nieuwe raadsleden Door de commissi# van onderzoek, be staande uit de heeren J. Reer, W. de Jong en H. Idsinga, worden de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. Tenslotte richt de voorzitter woor den van afscheid tot de raadsleden, de heeren J Reer, W. de Jong en H. Idsinga die in den nieuwen raad niet zullen terug- keeren. Hierna sluiting der vergadering. GEEN ORANJEFEEST TE HAASTRECHT. Mijnheer de Redacteur, In Uw blad van Maandag j.l. komt een bericht uit Haastrecht voor, waarin ver meld wordt, dat Haastrecht's feestcomité „met het oog op het houden van een ba zar door het Groene Kruis" besloten had geen oranjefeest te houden. Mag ik zoo vrij zijn op te merken, dat Uw correspondent *n dit geval onjuist is ingelicht. Niet de Groene Kruis bazar, waarover slechts terloops is gesproken, doch het twijfelachtige of ar in dezen tijd wel vol doende financieele steun verkregen zal worden het feestcomité moet het uit sluitend van een collecte hebben deden 8 van de 13 aanwezigen (er waren 15 leden afwezig) tegen het houden van een feest U dankend voor de opname. Hoogachtend, P. C. HOOFT, Voorz. feee^ omitó. 0 Zaterdag 24 Augustus. Hilversum. 1875 M. V.A.R.A. 8 tme Gr*- mofoon, V.P.R.O. 10 uur Morgenwgdrag, VARA. 10.15 uur Uitzending voor de ar befders in de Continubedrijven; 12 uur Gramofoon; 12.80 uur Concert door Notenkrakers; 1.15 uur Concert door fcd dy Walls en lijn Orkest; 2 uur Hoe de Toonkunst groeide (XXVII); 2.20 uur Gramofoon; 320 uur „Oude uurwerken Lezing door Frank van Duin; 3,40 uur Gramofoon; 4.40 uur Voordracht door Het ty Beck; 5 uur Orgelspel; 5.40 uur nel- terkundig overzicht; uur Concert door Harry T.ew's Radio Three; 6.50 uur Zang en Piano; 7a". uur Zang uur Concert door Harry Lews Three; 8 uur S.O.S.-berichlen; 8.03 uur Nieuwsberichten en Varia; daarna; hén minuut voor Nederlandsch fabrikaat. 8.13 uur Wij vragen uw aandacht voor 8 15 uur Avond Bonte Kunst; in de pau ze: Gramofoon; 11.15 uur Gramofoon. Huizen. 301.5 M. KRO. 8-8.15 Concert; 1010.30 Gramofoon; 10.3011 Muztek- uitzending voor fabflsken; 11—111-30 Gra mofoon; 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H.Aterqum; 12.15—1-30 Gramofoon; 12.30/-1 Concert door-het KRO.-Orkest; 1-1.20 Gramofoon; phin. 1.15 uur Berichten van den Ned. Poft^' venlioudersbond van Zaterdagvliegers^! 20 —2 Concert door de 'tó Halfuur voor de rijpere jeugd; -3»-2.« Gramofoon; 3-4 Kinderuurtje; 4—4 20 Wielerwedstrijd. „De ronde van Eygelsho- ven". Ooggetuigeverslag van het vertrei door Passepartout; 4 204.50 Concert door Hakkie Davids on zijn Revue-Orkest en Tenor: 4.50—6 Gramofoon: 5—5.30 Vervolg Concert; 5.30-6.45 Esperanto nieuws door P. Heilker; 5 4ó—6 Vervolg Concert; 6-6.20 Stand van de ronde van Eygelshoven; 6.20-6 45 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45— 7 Gramofoon: 7.15—7.35 A. M.^Bergers over: „Eerste hulp bij ongelukken"; 7.35 —7 45 August de Laat; 7.46—8 Finish van de ronde van Eygelshoven; 88 05 Nieuws beriohten; 8.05—8.15 August de Laat; 8.15 9 Concert door het K R 0 -Orkest; 9— 9.30 Gramofoon; 9.30—10.15 Concert door het K.R.O.-Orkest: 10.15—10.30 Gramo foon, 10.30—10.35 Nieuwsberichten; 10 35 10.50 Gramofoon: 10 501120 Con cert door de K R O -Boys; 11.201130 Gramofoon; 1130—12 Concert door do K-R.O.-Boys. Zondag 25 Augustua. Hilversum. 1875 M. Y.A.RA. 8.55 uur Gramofoon; 9 uur Postduivenberichten; 9.05 aur Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lan- tinga over: „Aucuba en Laures", 9.30 uur Orgelspel; 10 uur Gramofoon; 10.30 uur Concert door Strijk-Orkest; 11.15 uur Van Staat au Maatschappij, door A. Pleysier. „Japan wereldveroveraar"; 1130 uur Zang door de Arb. Zangver. „De Stem des Volks", aid. Zwolle; A.VR.O. 12 uur Klokkenspel en Unrèlag van 't Oude Stad huis te Monnikendam, 12.05—12.50 Con cert door het Om roep-Orkest; 12.501.10 Disco-nieuws; 1.10—2 Smeert door Ko- vacs Lajos en zijn OrVHI 22.30 Dr. P. H. Ritter Jr, bOÊpreekt^Oranjeboeken 230—3 Concert door het Amsterdamsch Mandoline Ktftntet „Voorwaarts" en Gra mofoon; 3—4 Concert door het Residentie- Orkest en Piano; 4.30-5 Gramofoon; V.A. R.A. 5 uur Concert door het Dubbel X- Ensemble, 5.30 uur Sport van den dag; 550 uur Sportuitslagen en Gramofoon; V.PR.O. 6 uur Lezing: J. van Kasteel over: „Heiligen en opatandigen op de film"; 6.30 uur Gesprek met de deelnemers van een V.C.J.B.-bondsrei? door Zwitser land; 6 46 uur Studiodienst. Voorganger: Ds J. W. van Nieuwenhuyzen, van 's®ra- venzande; A.V.R.O. 8—8.10 Nieuwste» Sportberichten; 8.10—8.15 Gramofoon. 8.1o —8.35 Concert door het A.V.R.O.-Aeolian- Orkest; 8.36—8.50 Richard Tauber zingt; 8.50—905 Concert door het A.V.R.O.-Aeo- lian-Orkest; 9 05—9.20 Richard Tauber angjt 9.20—940 Radfc-journaal; 9.40— 10.05 Concert door het Omroep-Orkesf; 10.05—10.25 Orgelbespeling; 1®-2®T"11 Dansmuziek door de AA H.0.-Decibels; 1111.10 Nieuws1- en Sportberichten; 11.10—12 Gramofoon. Huizen. 801.5 M. K.R.O. 8.35-8.80 Mor genwijding 8oor Kapelaan J. So1™1"' N.C.R.V. 9.30-9.60 Gramofoon; 9*0 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Nieuwe Zuiderkerk) te 's-Gravenhige »«>r«an- ger Dr. K. Rijk: na den Dienst tot 18.18 uur Zang door het Geref. Evangelisatie- Zangkoor: K H.O. 12.15-1 Concert door het K.R.O-Orkest. 1—1.20 Bonnen Schrijvers; 120-2 Coneert door het K R. O.-Orkest; 2-8.30 Gremo oen. 820-3 Ooneert door het K R O.-Orkeet! 9-4-30 Gramofoon; 4.30-5 Ziekenhalfuurtje door Kapelaan J B H. Westerman. NOR.V 5—8.50 Gramofoon; 5.80 uur Kerkdienst ait de Ned fforv. Kerk (Zuiderkerk) te 's-Gravenhagc Voorganger: Pi Westenburg; na den Dienst lot 74o uur Gramofoon; KRO 7.45-7 u° tIramo- foon; 7.50-8.10 Jhr. Dr. J C Mdtero"; „Met de Zeppelin naar_ Znld-Amerikn l. 8.108.16 Nieuwsberichten 818—9 l.on- eort door de K R O.-Bovs: 9—9.15 Gramo foon: 9 15—10 08 Concert door bel K HO - Orkewt; 10.06—10-30 Gramofoon; loot»— 10.35 Nieuwsberichten; 10.3510.40 Gra mofoon; 10.4011 Epiloog door het Klein Koor; 1111.30 Voordracht in het Espe ranto. Pater A. Vonk S.G.J. Bloemtndaal. 245.9 M. 10 uur en 5 uur Kerkdienst uit de Geref. Kerk. Voorganger Ds. J. C. Brussaard. Maandag 26 Augustus. Hilversum. 1875 M. A.V.R.O. 8-9 Gra mofoon. 910 Concert door het Ensemble Carel Alberts; 10—10.15 Morgenwijding; 10.15'10.30 Gramofoon: 10.30—11 Ver volg Concert; 11—12 Orgelconcert en Te nor; 12—2 Concert door het Scala-Orkest te Den Haag en Gramofoon: 23.15 Ka mermuziek door het IJaagsch Trio; 3.15 4 Concert door Kovacs Lajos en zijn Or kest; 4.154.30 Gramofoon; 4.30—5.30 Reportage uil Film-cabines door Max Tak; 5,30—6 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 6-0.30 Concert door het Stafmu- ziekkorps van het Leger des Heils te Grimsby; 6.90—7 Gramofoon; 7.05—7.50 Opera-Concert door leden van de N.V. Ita- liaansche Opera met het Omroep-Orkest; 7 508 Gramofoon; 8—8.05 Nieuwsbe richten; 8.058.50 Vervolg Opera-Con cert; 8.50—9 10 Opvoering van „Vrede thuis"; 9.10—8.55 Gramofoon; 9.55—10.15 Opvoering van „Een glas Port"; lO.lo— 11 Concert door de A.V.R.O.-Deoibela: 11 11.10 Nieuwsberichten; 11.1012 Gra- Hulzzn. 301.5 M N.C.R.V. 8—8.15 Schrift lezing en Meditatie; 8.15-9.80 Concert, 10.30—11 Morgendienst door Ds. N. P. L. G. van Uchelan; 11—11.30 lozen van Chr. lectuur; 11.30—12 Gramofoon; 12.15—12.30 Leger des Heila-kwarUerlje; 12.30-2.4o Concert door het Kleine Orkost der H.O. V en Gramofoon; 2.45-3.15 Wonken voor de keuken; 3.15-r3.4ó Gramofoon; 4-5 Bijbellezing door Ds. \tH. v. d. Vegt, 5-0 Kinderuurtje; 6-6.58 Viool-recital en Gramofoon; 7—pl.m. 7.15 Nieuwsbe richten; pl.m. 7.15—7.30 Radio-reportage eventueel Gramofoon: 7.30—8 Gramofoon; q8 05 Weer- en Nieuwsberichten, 8.0o Concert door de Chr. Gem. Zang ver. „Sursum Corda" en het Chr Kinderkoor „Zangvogplii®®" *e Bunschoten, De P N Kruyswijk over: „Oefeningen der Godsvrucht", 9.3(5-1030 Orgelconcert. 10—10.05 Nieuwsberichten; lU.At— li.au KINDERLOOZE ECHTPAREN IN DE VER. STATEN. Het bevolkingsregister der Vereenigde Staten is tot de bevinding gekomen, dat op elke drie gehuwde paren er ééfl kin derloos is. Het percentage kinderlooze paren, dat hij de laatste volkstelling in 1930 31,9 bedroeg, is eindsd'en nog toe genomen. Deze cijfers slaan alleen op normale gezinnen. Wanneer gezinnen, die door dood of echtscheiding zijn uit eengegaan, worden meegeteld, wordt het percentage kinderlooze echtparen nog hooger. Echtparen in de steden hadden m'nder kinderen dan die op het platte land. Het percentage kinderlooze echtpa- ren beliep in de stad 34,8, tegen 25 op hel land. De kinderloosheid onder de negers wordt grooter geacht dan onder de blan ken. LONDEN PUFT1 Record-temperatuur De hittegolf en de droogte in Engeland duren onverminderd voort. De tempera tuur te Londen is gisteren gestegen tot 91 graden Fahrenheit, hetgeen de hoogste sland' is, die dit jaar werd bereikt. De maximum-temperatuur van Woensdag be droeg 85 graden Fahrenheit, Indien de huidige weersgesteldheid blijft aanhouden lot het einde van deze maand, zal de zomer-periode van dit jaar de droogste zijn sedert 1893. TANDARTS ZWEMT OVER HET. KANAAL. Binnin 15 uur De tandarts Hayden Tailor, die Donderdag voor de eerste maal trachtte het kanaal over te zwemmen, en die des nachts van Woensdag op Donderdag te 1.12 uur te Kaap Grisnez bij Calais in het water stap te, heeft zijn poging met succes bekroond gezien. Zijn tijd voor den overtocht be droeg 14 uur 50 minuten. Een Londensch medicus Brewster, die tegelijk met Tailor startte en die reeds een tiende poging deed gaf na drie uur zwemmen den strijd ,op. De recordtijd staat nog steeds op naam van Geo Michel, die in 1926 een tijd van 11 uur 5 min. maakte. MGR. JANSEN. Zijn De toestand van Mgr. J. H. G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht, is indennaehi van Woensdag op Donderdag zeer ernstig geweest. Mgr. Jansen werd overvallen door ernstige benauwdheden, die het einde deden vreezen. De vicaris-generaal van het aartsbisdom, Mgr. D. Huurdeman, de twee secretarissen van het aartsbisdom de zeereerw. heeren v. d. Burg en dr. Geer- dinck en rector Lauwaert van het Antoni- us-gasthuis, waren bij het ziekbed aanwe zig. Tegen den morgen is de benauwdheid afgenomen, doch de algemeene toestand i blijft zorg baren. VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 409* STAATSLOTERIJ. Dirde Klasse. Derde 'Lijst. Trekking van 21 Augustus. 2000 No. 2700: 1000 No. 16860, 20600. PRIJZEN V AN f 45.—. 754 3953 5466 7765 11342 138Ö4 16776 18860 762 4229 5477 7770 11692 14042 17085 1907S 856 4382 5498 7938 12065 14078 17360 19141 923 4401 6036 8056 124D8 14320 17760 19448 991 4402 6210 8534 12773 14698 17825 19937 1039 4476 6290 8757 12799 15122 18099 20398 1157 4566 6447 9154 12823 15366 18239 20636 2914 4904 6617 9426 13290 15706 18321 20761 3178 5041 7129 9561 13308 15773 18331 20800 3367 5161 7159 10344 13599 16165 18623 20878 3432 5243 7207 10635 13617 16192 18709 20945 3465 5341 7315 10872 13659 16742 18743 20999 Gramofoon. FELLE BRAND TE BEESD. Vijf hulzen met schuren en hooibergen in je asch gelegd. Gisteravond is door totnutoe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van don landbouwer T. Urenier. Het vuur greep met groote snelhe-d om zich heen en het duurde niet lang of de brand sloeg over naar de aangrenzende woningen. Tengevolge van de droogte vond het vuur gretig voedsel in de vele brandbare ma terialen van de slechts- gedeeltelijk uit steen opgetrokken huizen. Het geheele blok woningen, bestaande uit vier boeren woningen en een huis van een tuinder, werd door het vuur aangetast. Hoewel de brandweer uit üeldermalsen nog ter plaatse verscheen om assistentie te ver- leenen, kon de brandweer van het dorp zelfs ook met deze hulp tegen de fel op laaiende vlammen mets uitrichten. Alle vijf woningen met bijbehoorende schuren eo hooibergen brandden geheel af. De schade, welke vrij aanzienlijk is, wordt niet geheel door verzekering gedekt. DE RAMP OP DE RADIO-TENTOON STELLING. Geen opztt gtblektn. Omtrent de oorzaak van den brand op de Berlijnsche Radiotentoonstelling wordt medegedeeld, dat' het onderzoek tot nog toe geen enkele aanwijzing heeft opge'e- verd, dat de brand het gevolg zou zijn van brandstichting of sabotage PRINS-REGENT PLEEGT ZELFMOORD Te vetl zorg. In de Nationale Vergadering te Bung- kok is bekend gemaakt dat prins Anu- vaiana, de voorzitter van den S ameeschen regentschapsraad, wiens overlijden eenige dagen geleden werd gemeld, een einde aan zijn leven heeft gemaakt in verband met de zorgen, die het beheer van de particuliere eigendommen van ex-koning Prajadhipok hem baarden, de heftige cri- tiek van de zijde der andere printjen en ten slotte zijn slecht# gezondheidstoe stand DOODSTRAF UITGESPROKEN. In Indië. Te Amboina is Woensdag voor den Landraad behandeld de zaak tegen Mar- tosindjojo, den moordenaar van den ge zaghebber Van Dorsten en diens oppas ser Ruhupessi. De landraad stond onder voorzitter schap van mr. dr. Damen Er werden twaalf getuigen gehoord, onder wie een bestuursassistent, twee regenten, een schrijver, vijf agenten van de veldpolitie en de betrokken commandant van de veld politie, benevens een arts Van de zijde van het publiek was zeer groote belang stelling. De beklaagde werd veroordeeld tot de doodstraf NIEUW SCHANDAAL TE HAVRE. Frauduleuze autoinvoer. De douane te Havre wordt thans be schuldigd van een nieuwe schandaal-af faire. Het betreft den frauduleuzen invoer van luxe automobielen naar Frankrijk. Sedert drie jaren zouden die knoeierijen gaande zijn, zonder dat zelfs geruchten erover in omloop waren gekomen. Intua- scben zijn de bezwarende documenten ver dwenen. Do smokkelarij zou bedreven zijn door dure auto's met een triptiek via Have in te voeren, zoogenaamd voor tijdelijk, zoodat geen invoerrecht behoefde te wor den betaald. Te Parijs verzorgden de smokkelaais dan voor hun wagens een nat'onaliteits- bewijs en vervolgens begaven tij zich naar België. Aan de grens leverden zij dan de triptiek af, waardoor de wagen dus op regelmatige wijze was uitgevoerd. Eenige grensstations verder konden de wagens dan in Frankrijk terugkeeien, waarbij men het te Parijs verkregen' nationaliteiUbewijs liet zien De auto kon zoodoende, zonder dat er rechten op waren betaald, in Frank rijk blijven. Deze practijken, welke een grooten omvang zouden bebben aangeno men, zouden bekend zijn geweest bij de douane-autoriteiten van Havre. Deze beb ben een onderzoek ingesteld, dosh ziin daaibij voor de moeilijkheid komen te s.aan, dat de bezwarende documenten verdwenen zijn DOLLE WOLF IN DE STAD. Te Esdj'n in de Turksche pTovincie Adana is een dolle wolf in de straten verschenen. Het dier heeft verscheidene uren de stad angst nangejaagd en twee personen weiden het slachtoffer van het verscheurende beest. Behalve deze twee dooden werden nog zeventien personen en vele koeten en, hon den gebeten. Tenslotte v'el de bevolking in grooten getale het beest aan en doodde het. Alle dieren, welke door den dollen wolf waren gebeten, moesten worden af- gemaakt. PROF. EINSTEIN. Het Ganadeesche blad L'Aurore vertelt een en ander over den beroemden lsraeli- tischen hoogleeraar Einstem, dte uit Duitscbland is moeien vluchten. Onlnags moest hij in een gélcerden-ge- zelsehap te Philadelphia spreken. Hij be trad den katheder, doch na eenig zoeken in zijn binnenzakken, stamelde hu, ver legen als een schooljongen, dat hij zijn re- de vergeten was Kort daarvoor maakte de verstrooide geleerde het echter neg erger. Te Cleve land in Chio zat bij aan een te zuner eere gegeven diner. Verdiept in discours met zijn tafelbuurman, at hij rustig een bou- ijuet orchideeen op, dat in een vaas vtrnr hem stond, zulks ra plaa s van de tot d.t doel bestemde salade. Het diner werd een SUAlra Johnston deelt mede, dat bij niet tinrr veloden van He Rockefeller fundatie 'aen"chi0ev,r,500 dollar ontving. De geleerde gebruikte de cheque voor leesleg- Jer en sindsdien is de cheque zoek De bibliotheek is erg groot en Einstein leest M1LLIOENEN TEVEEL VERDIEND, Wie brachten ze op? In ons artikel van 19 Augustus den duivel te biecht" zeiden we dat uit het rapport Beuraer gebleken was, dat de baconfabrikanten in een jaar ongeveer een' millioen gulden winst teveel gemaakt hadden Die schatting blijkt veel te laag. Iemand schrijft namelijk aan het Han delsblad: „Ik lees, dat de baconfabrikanten in één jaar een millioen gulden te veel verdienden Dit is echter slechts een gedeelte, daar dit millioen alleen betrekking heeft op de voordeeien, welke rechtstreeks met het baconcontract verband hielden. Daarenboven „verdienden" deze heeren echter in dat ééne jaar ook nog veel meer dan een millioen gulden extra aan de af vallen, welke zij ontvingen en waarvan de prijs op advies van 3 baconfabrikanten werd vastgesteld. De commiesie-Beumer zegt hiervan op bladzijde 21 van baar rapport, dat de „prijsvaststelling niet be antwoordde aan billijke voorwaarden van onpartijdigheid." Verder „verdienden" dezelfde heeren nog een flinke som aan de „onthouders" en andere varkens, die uit de markt wer- ^Mrt'elkaar „verdienden" de baconfabri kanten dus in één jaar éénige millioenen guldens te veel!! Uw vraag, of het niet gewenscht en mo gelijk is, om dit teveel terug te vorderen maak ik gaarne tot de mijne. I Indien men de baconfabrikanten uitzon dert, zal zeker ieder Nederlander zulks J5, belle de louvain B-i-11, reine claude verte 1022, reine claude 'ouillens 6 13, washingtons le 715, 2e 4—6, pond seedling 611, abrikoospruim 69, gr. pruimen 1416, spikkelpruimen 1315, reine dullen 11—13, late bleuren 5—6, mastpruimen 610. Appelen. Garaersche zuren 3goud appel 35, transparant de croncel 912, honderdmark 24, zigeunerinnen 612, frajische paradijsappel 37, keswick 5-9. bloemé 2—6, uilen 1.202.10, mank's godlin 5—7. Peren: Dr. cornelis 4i7, n.h. suikerpe ren 34, claps favorite extra 914, le 09, 2e 35. beurré de merode 35, dr. julius guyot 46, précose .de trévoux 3 5, sijsjes .34, haddesooyen 23, fransche wijnpeer 614, heerenpee 23, alle pre zen per 100 K.G. UTRECHT, 22 Aug. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht Omstreken". Fruitveiling. Appels: Bloemé 39, Bou- manreinetten 613, Charlemowsky 518, Duchesse d'Ol^enburg 716; Early Vic toria 415, Framboosappel 414, Game- rensche Zuren 15, Keswick 29, Krui- lingsche Zuren 2—8, Manks Godltn 2— 10, Queen appel 517, Perzikroode Zo- merappel 024, Yellow Transparant 5— 16, Zigeunerinnen 7—37. Peren: Clapp's Favorite 2—15, Dirkjesperen 0.50—3, Fransche Wijnperen 17, Heerenperen Jutte- Zij allen toch hebben deze gelden bijeen gebracht in den vorm van 6 of 9 cent per K G. heffing op het door hen geconsu meerde vleesch, welke gelden moesten die nen tot steun aan den boer en niet om de^ baconfabrikanten er mede te verrijken. Het zou voor duizenden boertjes een heele uitkomst zijn, indien deze millioe nen onder hen verdeeld werden. Leiders van boeren-organisaties zouden hier «en vruchtbaar werk kunnen verrichten en ze ker den dank van hun leden oogsten Mogelijk lijkt het mij ook, omdat de ba confabrikanten nóg steeds in relatie staan met de regeering en feitelijk geheel van haar afhankelijk zijn. Indien de baconfabrikanten dus als goe de Nederlanders niet vrijwillig bereid mochten zijn, om in deze benarde tijden de millioenen, welke zij te veel ont|jngen, terug te betalen, dan zou de regeering, indien op wettig? gronden geen terug betaling kan eischen, de relatie met ae weigerachtig™ kunnen vprbreken 350 PRIJZEN VOOR VARKENS HOUDERS. Men zal in dit nummer een advertentie aantreffen van Bonda's Handelmaatschap pij, waarin aan varkenshouders 3j0 prij zen worden uitgeloofd. Bonda's Handelmaatschappij doet zulks omdat zij er zeker van is, dat haar „Pro- vimi" bet goedkoopste varkensmeel is en toch de beste resultaten geeft. Men behoeft slechts de coupon uit de advertentie op te zenden desnoods on- gefrankeerd om geheel te worden in gelicht over dezen wedstrijd. ALG. NED. ZUIVELBOND. De Ale Ned. Zuivelbond houdt op Woensdag 11 September Utrecht een algemeene vergadering. De hrctaris, de lieer J. Geluk, zal spreken over ..de richting, in welke de coop, zui velbereiding zich dient te ontwikkelen aaroappelen, groenten en fruit GROOT-AMMEBS, 22 Aug. Eerste Al- blasserwaardsche Veil ngsverecniging te Groot-Ammers. Veilingsbericbt. Totale aanvoer van fruit 5086 K.G Prijzen: Keswieken 5—6 Cf., Klap's 8Vi—7 ct„ Jutteperen S'/«—8 ct„ Perzikperen 2' 3ct., N. H Suikerperen 2—3 ct„ Bu- ree 3__li cpnt Buoiion van 57 cent per K.G. Alles eerste soort fruit. DEN HAAG. 21 Aug. Veiling voor fruit en groenten N.V Roode bessen 8—10 bramen 3-?-5, pruimen dubbele witte le 7 15, 2e 36, enkele witte le 813, 2e 3—6 eld blauwe 4—6, reine victoria 6— 16, wijnpruimen 7—14, perzikpruimen 8 rrftuauu» wijnperen neerenperei 15.10, Dr. Jules Guyot 410, Jutte peren 5—19, Précose de Trévoux 2—13, Seigneur d' Esperen 4—13, Suikerperen 10, Sijsjesperen 16. Alles per 100 k.g. UTRECHT, 21 Aug. Rabarber f 0.70- 2.50, wortels f 2—7 per 100 bos; kropsla f 0.50—1.80, andijvie f 0.50—1.50, gele komkommers f 1—2.90, bloemkool f 1.50 19, roode kool f 1—5, savoye kool f 1—6, groene kool f 1—6 per 100 stuks; zomer- spinazie f 28, postelein f 24, snijboo- nen f 410, suikerboonen f 412, pronk- boonen 24, aardappelen f 1.60—2.80, augurken f 1—18 per 100 K.G.; aardbeien f 12—48, tbmaten f 1—4.50, pruimen f 1 —13, blauwe druiven f 7—17, id. witte f 8—22. frambozen f 4—31, roode bessen f 8— 12, bramen f 7—22, moerbeien f 17 —37, roode wijnbessen f 40 b«r 100 pond; perziken f 115, meloenen f 26 per 100 stuks. Expoitveiling: Wortels f 24 per 100 bos; kropsla f 0.501.140, andijvie f 0.50—1, gele komkommers f 11.80, bloëmkool f 414, savoye kool f .25, groene kool f 2—4 per 100 stuks; snij- boonen f 4—0, suikerboonen f ii11, pronk boonen f 23.70„ augurken f 918 pèr 100 K.G. Tomaten-exportveiling. Tomaten A f 2.50—4.40. idem B f 2.50—4.20, idem G f 1.60—3.90 per 100 pon^; aanvoer 16.100 pond. ZWIJNDRECHT, 21 Aug. Groenten- en Fruitveiling. Aardappelen (eigenheimer») f 2.50—2.60 per 100 K.G.; andijvie 1 f 0.601 40 per 100 stuks; appelen f 9 15, augurken 1 f 1117, idem 2 f 69, idem 3 f 2—6, idem 4 f 1-3 por 100 K.G.; bloemkool 1 f 7—12, idem 2 f f 1.70—4.60 per 100 stuks; druiven f 1316 per 100 pond; gele savoye kool f 3.0O-+6.6O, witte komkommers 1 f 1—1.30, groente komkom mers 1 l 1.40—2 60, idem 2 f 1—1.30 per 100 stuks: kropsla 1 f 0.500.80 per 100 krop; kroten f 11.40 per 100 bos; me loenen 1 f 8—13, idem 2 f 2—7 per 100 stuks; handperen f 715 per WX) K.G.: perziken 1 f 5.507, idem 2 f 1.904 70 per 100 stuks; pieterselie f 0.8Q-1 per 100 bos; postelein f 0.22—0.31 per kist; prei f 1.70—2 per 100 bos; pruimen f 18—24 per 100 K.G.; rammenas f 1.10—1.80 per 100 bos; roode kool f 3—5 per jlOO'stuks; selderij f 0.17—0.30 per dozijn; spinazie f 0.210.26 per kist; staaksuikorboonen i 47.10, staaksnijboonen f 47.50, stam suikerboonen f 4—6 30, «taakboonen (Enk- huizers) f 5 206.50 per 100 K.G.; toma ten A f 320—4.50, idem B f 33.50, idem C f 1.603.70 per 100 pond; Duijsche boo nen f 4»4 50, uien A f 2—2.201 idem B f '1.301.40 per 100 K.G wortelen f 2 —4 per 100 hps; worlelen (afbreekpeen) f 1—1.50 per 100 K.G. MELK. BOTER. KAAS EN EIEREN. GOUDA, 22 Aug. Coop. Zuid-Holland- sche Eierveiling (LA. (G.Z.H.E.) te Gou da Vbilingsbericht van 22 Aug Aanvoer 75400 kippeneieren, prijzen: öO'+öS K.G. f 2 90—3, 58-60 K.G. f 3—3.10, 60-62 K.G f 3 10—3.20, 62-60 kg. f 3.20—3.60, brui ne 58-08 K G. f 33.60, kleine eieren f 2.702.80, alles per 100 stuks. Aanvoer 1000 eendeieren, prijzen: f 1.802 per 100 stuks. Kalkoeneieren f 3.50 per 100 stuks. Heneieren f 1.90—2.20 per 100 stuks.

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5