1 GEMEENTERAADSVERGADERINGEN Plaatselijk Nieuws van Langerak en Krimpen a.d. IJssel Kantongerecht Gouda Predikbeurten VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1935. Alblasterdam. Alhier hield de postdui ven vereen. „De Postduif'* een wedvlucht vanaf Roosendaal. In concours waren 160 duiven. Uitslag was: P. Bas 1, 10 en 36; Gebr. Stout 2, 3, 31 en 33; Gebr. Eikhui zen 4, 8, 38 en 39; G. Stout 5; K van Steenis 6. 14. 18. 21, 22 en 40 W. de Zwart 7 en 16; Koutstaal 9. 29 en 35; Breed veld 11, 26 en 28; W Ruiter 12, 13, 23, 24 en 27; J. Wolters 15 en 20; Rixoort 17, Fr. Bakker 19 en 37; W v. d. Rhee 25, Gebr. Dijk 30 en 34 en M. P. Latnbinon 32. Voorts werden voor de vlucht Parkeston (236 K M.) de volgende prijzen behaald: Gebr. Dijk 1, A. H. Re- court 2, W de Zwart 3, G. G. Stout 4, J. Wolters 5 en Fr. Bakker 6. Aankomst le duif 3.43.57 uur, aankomst laatste duif 4.47.2 uur. Gouderak. De gemeenteraad vergadert Vrijdag 30 Augustus, nam. 7.30 uur ter behandeling van de volgende punten: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling gemeente rekening *en reke ning van het burgerlijk armbestuur over 1934; 4. Vaststelling ontwerp bouwveror dening. Jaarsveld. Op Zaterdag 7 Soptember des avonds om 7 uur zullen de chr. zang- vereeniging en het kinderkoor, op het dorpsplein een buitenconcert geven. Jaarsveld. De gemeenteraad vergadert Dinsdag 3 Sept., voorm. 9 30 uur De agenda luidt: 1. Boëediging nieuw be noemde raadsleden; 2. Benoeming wet houders. Lopik. Voor de openbare vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 3 September luidt de agenda als volgt: 1. Beëediging nieuw benoemde raadsleden; 2. Benoeming wethouders; 3. Ingekomen stukken; 4 Voorstel medewerking aan schaffing leermiddelen Ned. Herv school 5. Idem, bijzondere school der vereeniging tot stichting en instandhouding van scho len met den bijbel te Lopik: 6. Wijziging verordening bezoldiging veldwachters; 7. Suppletoir kohier hondenbelasting. Spel en werkelijkheid. Moordrecht. Eenige weken geleden ver miste tijdens een wedstrijd tegen een elf tal uit Gouderak, welke op het sportterrein alhier gespeeld werd, een der spelers van Gouderak een porteraonnaie met inhoud. De politie stelde een onderzoek in. dat aanvankelijk zonder resultaat bleef. Steeds bleef de politie echter actief en eindelijk is het gelukt den dader, die woonachtig is te Alphen aan den Rijn, aan te houden. Hij heeft bekend, den diefstal gepleegd te heb ben. Procesverbaal is tegen hem opge maakt. In de vacature ontstaan door het verleende pensioen aan den besteller der porterijen, den heer Hb. de Wilde, wordt niet meer voorz'en. In de plaats daarvoor is zijn zoon, de heer D. de Wilde, als hulp besteller aangesteld. De muziekvereniging „Kunst na den Arbeid" zal Zaterdag medewerking verlee- nen aan de feesten te Gouda in verband met den verjaardag van de Koningin. Onfortuinlijke reis. Moordrecht. Een zoon van den heer De Ruitei, die op weg naar Dordrecht was, werd met zijn rijwiel door een motor rijder aangereden en tegen den grond ge smakt. Hij bekwam een wonde aan het achterhoofd, welke zoo ernstig was, dat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. Dijksn houden stand. Moordrecht. De dijken van de Voorhaven van de nieuwe sluis hebben de proef of zij sterk genoeg zijn om het water te kee- ren, doorstaan. Men is thans begonnen de Voorhaven weer gedeeltelijk leeg te laten loopen. Moordrecht. De prijzen voor de door de voctbalvereoniging „Moordrecht" gehou den nederlaagwedstrijden, zijn als volgt gewonnen, le afdeeling: D.S.O. I te Zoe- termeer le prijs; G.S.V. I te Gouda 2e prijs; Sparta I te Haastrecht 3e prijs. 2e afdeeling: le prijs 0 N A. III te Gou da; 2e prijs Waddinxveen II te Waddinx- veen; 3e prijs Groeneweg I te Zevenhui zen. 3e afdeeling: O N A. IV te Gouda 1e prijs. Gouda V te Gouda 2e prijs; Zwer vers III te Capelle a-d. IJssel 3e prijs. Het wijkgebouw. Ouderkerk a. d. IJssel. Eenige ingeze tenen hebben zich tegenover den kerke- raad der Ned. Herv. Gem. bereid ver klaard tot het dragen der kosten^ ver bonden aan het laten optreden van spre kers in weekbeurten in het Wijkgebouw. Zooals bekend werden deze diensten om financiële redenen den vorigen winter niet gehouden, en kon ook de kerkelijke kas deze voor de e.v. periode niet dragen- De heer M. de Kool. onderwijzer aan de chr. school II aan den Lageweg slaagde te Rotterdam voor de hoofdakte. Ongevallen op den weg. WadtftnxvMn. Het zoontje van den heer K., wonende aan het Noordeinde, is aan de Waddinxveenschebrug zoodanig gevallen, dat hij zijn arm brak en aan zijn hoofd een groote bloedende wonde opliep. De 13-jarige van Wilgen reed op den Henegouworwog per rijwiel Doordat hij van het rijwielpad zonder een teeken te geven overstak, werd hij door een hem achterop rijdende auto gegrepen. De jon gen werd ongeveer 10 meter medegesleurd Aan zijn heele lichaam had hij schaaf wonden opgeloopen. Hij is onder dokters behandeling gesteld en klaagde over in wendige pijnen. De bestuurder van den auto treft geen schuld. Van een zwaar geladen wagen met erwten van den landbouwer Van der Torren brak op den Kerkweg het linker achterwiel van den wagen. De bestuurder wist spoedig de paarden tot staan te brengen; De gebeele lading viel over den weg. Op een andere wagen is de lading overgeladen. Het verkeer was hierdoor ongeveer een half uur gestremd. De politie te Gouda heeft tegen den 33-jarigen E. van H. van hier procesver baal opgemaakt wegens mishandeling van twee Gouwenaars in een café te Gouda. Langerak. Vergadering van den gemeenteraad op 1 Mes. Na opening door den voorzitter, tv- j i ,r worden de notulen z. h. st. goedgekeurd Dinsdag 27 Augustus. Voorzitter de heer 1 on va8tgosteld volgen de ingekomen stukken H Vlug, burgemeester. Afwes'g de heer A. Stuij. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna le notulen onveran derd worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten de beslissing op het raadsbesluit tot vaststelling van de verordening op den keuringsdienst van vee, vleesch en vleeschwaren, hebben ver daagd. Bij de behandeling van twee reclames schoolgeld, wordt besloten aan één recla mant mede te deelen dat de aanslag over eenkomstig dien van de Inkomstenbelas ting heeft plaats gehad en dat deze al leen gewijzigd kan worden wanneer aan adressant ontheffing of verminderng van belasting is verleend, terwijl aan den tweeden adressant ontheffing wordt ver leend, aangezien zijn zoontje de school niet heeft bezocht. Inzake reclames hondenbelasting, wor den drie aanslagen gehandhaafd en aan twee adressanten over het 2e halfjaar 1935, ontheffing verleend. Op verzoek van Ged. Staten wordt voor de inning van leges voor de afgifte van jachtacten een verorden;ng vastgesteld. De voorzitter stelt dan aan de or de de voorloopige vaststelling der ge meenterekening over 1934, welke geduren de veertien dagen ter secretarie ter in zage heeft gelegen en door de daartoe be noemde commissie is onderzocht. Deze commissie brengt bij monde van den heer J Hakemulder rapport uit en adviseert de rekening voorloopig vast te stellen, zooals ze aan den raad is aan geboden Met algemeene stemmen wordt de re kening voorloopig vastgesteld voor wat be treft den gewonen dienst in ontvangsten op f 46709.54 en uitgaven f 46809.04 Nadeelig slot f 189.50. Kapitaaldienst: ontvangsten op f 861,75 en uitgaven f 1996. Nadeelig slot f 1134,25. Hierna Daarbij komt in behandeling het verzoek van M. Clement, die vraagt den grond, welken hij ia erfpacht heeft, te kunnen koopen. B. en W. stellen voor hem den grond tegen f 350 per vierk. M. te verkoopen, wat z. h. st. wordt aangenomen. Op bet verzoek van H. van Herk, die namens de Esperanto-afdeeling een lokaal in School III voor een Esperanto-ten- loonslelling op 12, 13 en 14 September ter beschikking vraagt, adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken, daar nog nooit eon lokaliteit van deze school voor een dergelijk doel is verhuurd. De voorzitter merkt op, dat elders in de gemeente nog wel een lokaal voor deze tentoonstelling te vinden zal zijn. De heer v. d. Ent kan niet inzien, dat ergens anders een lokaal te vinden zal zijn. De voorzitter meent, dat er bij den hee» Van der Ent in de loods reeds een vorige maal een tentoonstelling gehouden ia, waarop de heer Van der Ent ant woordt, dat dit nu niet kan. De voorzitter merkt op, dat het Verenigingsgebouw er ook nog is. De heer Van der Ent vraagt, of er dan geen andere gelegenheid le maken is om de tentoonstelling te houden. De voorzitter weet daar momenteel niets van; bovendien moet de raad zich bepalen tot bet verzoek om een lokaliteit in School III. De heer Van der Ent vraagt, of er soms gelegenheid is in nieuwe lo<Ms van de vakcursussen, of zoo mogelijk in de oude schilerswerkplaats der vafceur-' sussen. De voorzitter stelt voor het ver zoek om beschikbaarstelling van een lo kaal in School III af te wijzen en B. en W. te machtigen naar een ander lokaal uit te zien, plicht een lijst met de namen der aange slotenen over te leggen. Daarna wordt het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Aan de orde is nu het voorstel tot hef fing van precario-rechten voor diensten van gemeentewege verstrekt. Dit is reeds met de Prov. Griffie besproken, en goed keuring hiervan kan eventueel verkregen worden. Deze rechten zullen betaald moe ten worden van: openbaren weg, losplaats, bovengrondsche en ondergrondsche leidin gen, buizen, rails, plaatsing voor een ben zinepomp enz. De heer Van dér Ent vraagt, of in de verordening der precario-rechten ook de rioleering voorkomt, waarop de voor zitter antwoordt, dat er wel buizen, doch geen riolen in genoemd worden. Dit voorstel wortd z. h. st. aangeno men. B. en W. stellen voor een contract aan t« gaan met de le ZIPTI. Tevens wordt vastgesteld de rekening Vervolgens wordt het van het burgerlijk armbestuur over 1934, sluitende in ontvangst en uitgaaf met oen bedrag van f 6189,78V». Besloten wordt tot wijz'ging der be grooting 1935, volgens het voorgelezen concept. Naar aanleiding van een schrijven ran de commissie tot wering van schoolver zuim, waarin wordt verzocht van gemeen tewege gelden beschikbaar te stellen voor vergaderingskosten en porto's, nu op ver zoek van Ged. Staten geen gelden meer op de begroot'ng uitgetrokken mogen worden voor presentiegeld, wordt op voorstel van B. en W. besloten de comm'ssie te be richten dat aan de leden bij vergaderingen koff-e of thee aangeboden zal worden en eventueele porto's bij de gemeente in re ken mg gebracht kunnen worden. Na rondvraag, die niets oplevert, deelt de voorzitter mede, dat dit de laatste vergadering is, waarn de gemeenteraad n zijn hu dige samenstelling is bijeengeko men. Spr. dankt den scheidende leden, de heeren Stuij en Kas'e'eijn voor hetgeen zij gedurende hun zittingsperiode in het belang der gemeente hebben verricht en hoopt dat zij ook in de toekom.tt met be langstelling de gang van zaken d e de ge meente betreffen, zullen blijven volgen. Hierna volgt sluiting met dankgebed. Krimpen a.d. IJssel. Raadsvergadering op 20 Augustus heer J. Aalbers, burge- Voorzitter meester. met kenniaeoTinsr beer P. verzoek in stem ming gebracht en met ,4 legen 6 stemmen verworpen. Het voorstel om indien zulks wordt ver zocht een andere loraliteit ter beschikking te stellen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. B. en W. stellen voor het benoemings- en bezoldigingsbesluit der veldwachters in verband met de ingevoerde kortingen, zoo danig te wijzigen dat voor het verplichte gebruik van uniform thans f 100 vergoe ding wordt gegeven. Hiertoe wordt beslo ten. Vervolgens stelt de voorzitter voor aan de N.V M.ID.O een concessie te verleen en voor een radio-distributie. Dit omvat, dat de N.V. M.I.D.O. het al leen-recht m deze gemeente zal hebben, met uitsluiting van anderen. De heer Van der Ent merkt op, dat wannéér de concessie aan één persoon gegeven zal worden, iemand, die een krachtig toestel heeft, b.v. geen aanslui ting met luidspreker kan geven op zijn toestel aan zijn buurman. Weth. v. d. Giesssen deelt mede, dat dit niet mag. Hiervoor moet toestem ming verkregen worden bij de P T T. Volgens de voorzitter is dit niet te rangschikken onder distributie en wan neer zich eventueel toch moeilijkheden zouden voordoen, kunnen die nader be zien worden. De heer Twigt vraagt, of de heffing van f 0.50 per aansluiting reeds ingegaan is, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt De N.V. M.ID.O. is dan ver- destructle-maatschappij G.E.K.R.O. te Overschie. Volgens de vleeschkeurings- wet moet het vieesch, dat aigekeurd is voor consumptie, vermetgd worden. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling om door een oonmmatie van gemeenten zelf een destructiebedrijf te sühcten. Het rijk had hier reeds f l.OÜO.OÜO subsidie voor toegezegd, doch heeft dit later ingetrok ken. Nu is de keus gevallen op de parti culiere maatschappij N.V. G.E.KH.O. te Overschie, waarhij getracht werd een eensluidend contract te verkrijgen in com binatie met de gemeenten Lekkerkerk, Berkenwoude, Krimpen a.d. Lek, Ouder kerk ad. IJssel en Krimpen a.d, Uasel. B. en W. stellen voor het college machti ging te verleenen tot het aangaan van dit contract. De kosten bedragen: Voor stier, koe, paard f 40; voor varken, kalf, veu len f 20; voor besmette dieren beneden de 50 K.G. f 10. Hierbij komt 20 cent per K M. als vergoedingg voor het weghalen. De voorzitter leest een gedeelte uit art. 14 van het conceptcontract voor, waar o.a. in staat, dat in de eventueel door de G.E.K.R.O. te maken winst, de contracteerende gemeenten mede zullen deelen. De heer Vermeulen vindt de bedrag gen tamelijk hoog, en wijst op art. 11, waarin vermeldt staat, dat door elk der gemeenten meot worden betaald een be drag van f 300 als garantie, dat de zaak blijft draaien en bovendien VA cent per inwoner. Hierbij komt bovendien nog de vergoeding voor elk te vernietigen beest. Weth. Boon merkt op, dat wanneer een koe geheel verbrand moet worden, het volle bedrag verschuldigd is. Kan de huid er af gehaald worden, dan wordt ait in mindering gebracht. Weth. v. d. Giessen merkt op, dat, wanneer het cadaver gebruikt kan wor den voor het maken van vetten enz., niet het geheele bedrag betaald behoeft te worden. Alleen wanneer het geheel vernie tigd wordt, is het volle bedrag verschul digd. De voorzitter zegt, dat zijn vroe gere gemeente de vernietiging van besmet vee zelf uitvoerde. Voor het verbranden van een koe b.v. was f 100 benoodigd al leen voor brandstoffen, en dan is f 90 berekend door de G E.K.R.O niet veel. De heer Pannevia ziet in het con tract alleen de bepalingen der financieele verplichtingen vastgelegd maar ziet geen bepaling, wanneer de G E K.R.O winst uit gaat keererf In art. 14 staan wel de tijd vakken aangegeven. Spr. vraagt onder welk toezicht dit staat, wanneer men het over de winstuitkeering niet eens is. De voorzitter zegt. dat dit onder toezicht van een in te stellen commissie moot gebeuren. Men krijgt een overzicht der uitkomsten van het bedrijf en daar in is de uilkeering voor elke gemeente be paald. De heer P a n n e v i a vraagt, of hier van iets vastgelegd ia. De G.E.K.R.O. kan wel bepalen, dat de winst beschikbaar moet worden gesteld voor afschrijvingen e.d, maar waar is de grens dan. Weth. v. d. Giessen zegt, dat de gemeente zicb eerst accoord moet verklaren met de winstverdeeling. De heer P a nn e v i s merkt op, dat de gemeente geen aandeelhouder is en hier in dus geen stem heeft. Weth. v. d. Giessen deelt mede, dat indien de gemeente niet accoord mocht gaan met eventueel uit te keeren winst, ze een protest bij de G.E.K.R.O. kan in dienen tegen de winslvordeeling, waarna dan een .commissie kan worden ingesteld. Deze commissie zal eventueel bestaan uit 3 leden; 1 door de G.E.K.R.O. aan te wij zen en 1 door de gemeenten gezamenlijk, die samen een derden zullen benoemen. Mochten zij het niet eens kunnen worden, of in gebreke blijven, dit te doen, dan wijst de Kamer van Koophandel een derden deskundige aan. De hieraan verbonden kosten komen ten laste van de aangesloten gemeenten bij de G.E.K.R.O. Het zal zeer moeilijk zijn, een bedrag vast te stellen, waar boven winst gemaakt wordt. De heer P a n n e v i s kan zich na de gegeven uiteenzetting ermede vereenigen, dit contract aan te gaan. Hierna wordt bet voorstel z. h. st. aan genomen. Vervolgens is aan de orde een wijziging in de begrooling 1936, in verband met de reorganisatie van de sedert eenige jaren bestaande vakcursussen in een centrale werkverschaffing voor jeugdige werkloo- zen. Deze vorm van vakcursussen is in verband met den langen duur der werk loosheid veel eoonomischer. Aan de deel nemers zal een zakgeld van f 1 per week kunnen worden toegekend, mits zij den cursus met ambitie bezoeken. Deze cursus moet echter niet verward worden met de bijzondere werkverschaf fing. Van den minister van soc. zaken werd reeds goedkeuring ontvangen, ech ter onder voorbehoud van goedkeuring door den raad en Ged. Staten. Door deze wijziging zullen de hoogere kosten na af trek van de rijkssubsidie en bijdragen van Capelle a.d. IJssel en Krimpen a.d. Lek ongeveer f 56 voor deze gemeente bedra gen. De raad keurt dit voorstel z. h. et goed. Bij de Rondvraag merkt de heer Van d e r E n t op, dat de drooggelegde sliksloot voor de kinderen gevaar oplevert, doordat zij zeer gemakke lijk carbid kunnen ontvreemden van de Koolteerfabriek om hiermee donderbussen te maken, welke zeer gevaarlijk zijn. Bo vendien staat op deze terreinen een ketel met het opschrift „Niet met vuur bijko men". Spr. zag gaarne, dat hiertegen maatregelen getroffen werden. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak nader bezien zal worden. Tevens vraagt de heer Van der Ent of het inderdaad voordeeliger is den sproeiwagen te vullen met water uit de waterleiding, dan dit uit de rivier te pom pen. Weth. v. d Giessen deelt mede dat het oppompen van het water uit de rivier voor den sproeiwagen veel voordeeliger is De heer Van der Ent wil dan een vergelijking maken met Krimpen a d. Lek Weth. v d Giessen antwoordt hier op, dat de sproeiwagen van Krimpen a.d Lek uitsluitend op de waterleiding aan gewezen is. Topn indertijd besloten werd over te gaan tot aanschaffing van een mo torsproeiwagen, heeft men er op gerekend, door het monteeren van een grooter© pomp dan noodig was voor een sproei wagen, deze ook te kunnen gebruiken als brandspuit. Daar niemand meer het woord verlangt, wil de voorzitter deze raadsvergade ring niet sluiten, alvorens zich te richten tot de scheidende raadsleden en wethou ders, daar dit waarschijnlijk de laatste vergadering is in de oude samenstelling, met de vol gende woorden: Alle vergaderingen in dit tijdvak hebben in het teeken van de economische depres sie gestaan, met de daaraan verbonden ei- lende van den gedwongen lediggang der arbeiders en het lamgeslagen bedrijfsle ven. Het zal zelden voorgekomen zijn, dat een gemeenteraad optreedt, arbeidt en heengaat in zoo n tijd van maatschappe- iijko ontwrichting. De leden van den raadzijn geroepen geweest om naar hun beste \ermogen me de te werken aan de behartiging der be langen dezer gemeente en spr. is er van overtuigd, dat zij dit gedaan hebben, hoe ver ook de mëeningen soms uiteenliepen. De gemeenlolgke financiën zijn ontred derd en daarmede de huishouding ten zeerste beperkt. Veel wat de raad wensch- te, is niet verwezenlijkt kunnen worden. Het allernoodzakelijkste is echter tot stand gekomen, al is het ook langs den abnor- malen weg der werkverschaffingen. Tot de wethouders zegt spr., da» dit ooilege den gemeenschappelijken arbeid in vriend schappelijke besprekingen heeft verricht Onwillekeurig denkt spr. aan het overleden lid, den heer Brouwer^ die de zaken van het bestuur met ernst behandelde. De voorzitter brengt in deze oogenblik- ken den wethouders zijn hartelijken dank voor hetgeen zij als leden van het gemeen tebestuur tot stand hebben helpen bren gen. In het bewustzijn van de donkere om standigheden en in de overtuiging, dat ook daarin Gods raad zal uitgevoerd wor den en met de erkenning, dat slechts Hij als de Almachtige zal kunnen redden, langs den weg van inkeer, neemt spr. af scheid van de raadsleden. Hij hoopt, dat de heeren Oudenaarde, Twit, De Mik en De Haard, die voor het laatst hier zijn, een aangename herinnering mogen behou den aan het werk in dezen kring. Hun en hun gezinnen wenscht spr. van harte het beste toe. Hierna vraagt de heer Vermeulen het woord, en spreekt den voorzitter als volgt toe: lk geloof, dat ik uit naam van alle al tredende en achterblijvende raadsleden «preek, indien ik ook u onzen hartelijken dank betuig voor al datgene, wat gij hebt gedaan voor onze gemeente. Gij hebt w niet ontzien dag en nacht te arbeiden voor het welzijn van den raad en de in gezetenen der gemeente. Wij hopen dan ook, dat God u en uw gezin nog vele jaren moge sparen en u kracht moge geven om nog lange jaren voor onze gemeente te ar beiden. Ook weth v. d Giessen brengt een woord van dank namens wethouders en raadsleden. Hij herinnert in 't kort aan do vriendschappelijke samenwerking in 't college van B. en W. en den raad. Het was hem een groot genoegen in dit colle ge te mogen werken. Wethouder Boon kan zich gehpel met de woorden van zijn collega vereenigen Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Viering Koninginnedag. Capelle a.d. IJssel. Als laatste nummer van de feestelijkheden, georganiseerd door de Oranjevereeniging „Wilhelmina" op het terrein v. d. Roemer, Visserstraat, voor Zaterdag 31 Augwordt op het pro gramma vermeld openlueht-filmvertoo- n:ng Vertoond zullen worden: 1. Metro- Journaal. 2. De inneming van den Briel. 3 Mickey bij de brandweer. 4. Zwitser land 5. De strijd om het kampioenschap (klucht). 6 De gestolen baby (dolle klucht met Neal Bruns). 7 Freddy staat angsten uit (klucht). De Oranjevereeniging „De Schinkel zat haar feestelijkheden aan den Kanaalweg besluiten met het afsteken van vuurwerk. Gemeenteraad. Capelle a.d. IJssel. De gemeenteraad is In openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 3 Sept. n.m. half drie. He agenda vermeldt: 1. Beëediging der nieuw gekozen raadsleden 2 Vaststelling t er notulen. 3. Benoeming van twee wethou ders. 4. De samenstelling van verschillen de raadscommissies. 5. Benoeming van vertegenwoord gers uit den gemeenteraad in de commissie voor georganiseerd over leg in ambtenaarszaken 6 Voorstel van regenten der v. Capelle-Slichting te e- richten, dat de 40ste rekening dier stich ting is ontvangen. 7. Voorstel tot king van het raadsbesluit van 19 Deo 1934 inzake de toelage op het pensioen van oud-veldwachter C J. Laman. Voorstel tot het aangaan van een regeling met de gemeente Rotterdam inzake toe lating van kinderen uit deze gemeente op de stedelijke scholen voor openbaar bui tengewoon lager onderwijs. Wethoudersverkiezing. Capelle a.d. IJssel. De AR raadsfractie beeft voor de verkiezing van wethouders op 2 Sept. als haar candidaat aangewe zen den heer P. C. W. Jongebreur. öe Inbraak te Krimpen a.d. Lek. Krimpen a.d. Lek. De laatste dagen fcingen de geruchten, dat de zoo brutaal gestolen brandkast van den landbouwer N. de Jong op een weiland was terugge vonden, zelfs in onbeschadigden toestand. Er hadden naar men ze'de reeds arresta ties plaats gehad. Wij zijn direct op on derzoek nit geweest, maar ook nu weer Week dat men hier met fantasie te doen had. Nog steeds tast de politie in het duister. Men hoopt altijd nog de daders te vinden. Concert. Krimpen a.d. Lek. De muziekvereen - ging „Crescendo", directeur de heer G Horsman, is voornemens Zaterdag 7 Sept. in samenwerking met de zangvereenig'ng Krimpen a.d Lek, directeur de heer Za- nen, een concert in den tuin van den heer Schippers geven. De monteur B. van W. kreeg een Éylinderblok op een van zijn vingers, met het gevolg, dat dit lichaamsdeel nagenoeg verbrijzeld werd. Dokter Von I.indern heeft geneeskundige hulp verleend. Oranjefeest verzet. Krimpen a.d. Lek. Het bericht van „Oranje Boven", dat er Zaterdag feost zon zijn is njet juist, hoewel het feest eerst inderdaad op dien dag was vastge steld. Om te bereiken dat alle vereenigin- gen zouden kunnen meewerken is dit feest nu verzet tot Maandag. Krimpan a.d. IJssel. De postduivenver- êeniging „De Vriendschap" hield een wed vlucht voor jonge duiven vanaf Arlon (België). Afstand 262 K M. De prijzen werden als volgt behaald: 1 en 3 P. But ter, 2, 6 en 14 J. Koolmees. 4 en 21 C. Heuvelman, 5 K. Visser, 7, 13, 18 29 en 31 A. Huisman; 8 en 28 Adr. de Mik; 9 en 27 P. Verschoor; 10 W. Heuyelman; 11 en 25 Adr. Vermaat: 12 en 17 P. van Buuren: 15 G. Schouten, 16 en 26 Chr. v. d. Weijden. 19 G. Brandwijk, 20 Adr. Spek, 22, 23 en 24 A. Visser en 30 J. Buijs. Aankomst le duif 12.43.331/» uur, laatste duif 13.19.381/» uur. D» voor deze wedvlucht besch'kbaar gestelde wissel- beker werd voor de le maal gewonnen door P. Butter. Langerak. De burgemeester heeft aan Verscheidene paethers van fruitboomgaar den schietvergunningen verleend, daar en kele vogelsoorten veel schade en overlast veroorzaken aan het rijpe fruit. Lekekrkerk. Het programma van de door de vereeniging ..Oranje Nassau" ge organiseerde feeslelijkheden ter herden king van den verjaardag van koningin Wilhelmina luidt als volgt: Zaterdag 31 Aug. 8 uur v.m. saluutschoten; 8.30 uur openingsrede door burgemeester Robs van af het bordes van het raadhuis: 9 uur optocht van de schoolkinderen met de harmoniever. „Juliana"; 10.30 uur Ring- rijden voor dames en heeren te paard, ringrijden met fietsen; op het sportterrein 2 uur demonstratie van de atlspiran'en der gymn. ver. „Kracht door Oefen ng' 2 30 iur zak loopen voor jongens, balletje loopen voor meisjes; 3.30 uur stoelendans voor paren: 6.30 uur zang door de kin deren der hoogste klassen der lagere scholen, begeleid door „Juliana"; 7 uur concert door de harm-ver. „Juliana": 8 our groote openlucht-bioscoop voorstel ling en na afloop hiervan groote lampion- optocht roet muziek Vrijdagavond 30 Aug. on Zaterdag 31 Augustus zal nog een éta lage-wedstrijd gehouden worden, waar- VB1JDAG 30 AUGUSTUS 1938. van de prijzen bestaan uit kunstvoob- j werpen. Langerak. In de vergadering van den I gemeenteraad op Dinsdag 3 September, i n.m. 2 uur, komen aan de orde: 1 Be- I ëediging en instahatie laadsleden en 2 Benoeming wethouders Nieuwpoort. De gemeenteraad vergadert Dinsdag 3 Seotembe'-, v.m 11 30 uur. Pun ten van behandel ng: 1 Beéed'ging en in stallatie raadsleden. 2. Benoeming wet houders. Nieuwpoort. Van den heer K. is een 30-tal konijnen, welke liepen op een af gesloten gedeelte van den Buitenwaard, door honden vermoord. Tegen den eige naar van deze honden is proces-verbaal opgemaakt. Jongelingsvereeniging. Ouderkerk a.d. IJssel. De Ned. Herv. jongelingsvereen. „Onderzoekt de Schrif ten" en de knapenvereen. ..Eben Haezer" aan de Lageweg, maakten Woensdag een geslaagd reisje naar Arnhem en omstre ken Hoogst voldaan over al het genotene keerde men des avonds in de gemeente terug. De heer Joh. Schenkel heeft be dankt als penningmeester van de pluim- vee-vereeniging „Nut en Sport". De in het wijkgebouw aan den La geweg gehouden extra collecte voor hét tekort heeft ruim f 16 opgebracht. Stolwijk. De agenda voor de raadsver gadering op Dinsdag 3 Sep'., v.m. 1030 uur, luidt als volgt: 1. Beëediging raads leden. 2. Benoeming wethouders. 3 No tulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Benoe ming commissieleden 6 Rondvraag Streefkerk. Voor de vergadering van den gemeenteraad op D nsdag 3 Septem ber, voorm. 10 uur, hiidt de agenda als volgt: 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoe ming wethouders. 3. Aanbieding gemeen te-begrooting 1936. 4. Wijziging van de gemeente-begrooting 1935. Willige-Langerak. De agenda voor de raadsvergadering op Dinsdag 3 Sept., nam. 3.30 uur, luidt als volgt: 1. Beëedi ging nieuw benoemde raadsleden; 2. Be noeming wethouders; 3. Ingekomen stuk ken: 4. Voorstel wijziging te naamstelling geldleening; 5. Wijziging verordening bezoldiging veldwachters; 6. Suppletoir kohier hondenbelasting. Weg verbetering. IJsselstein. Naar verluidt ligt het in de bedoeling om den Achterslootschenweg waar men thans bezig is het zoogenaam de paardenspoor uit te breken, volgend jaar te tecren. Wanneer dit doorgang zal hebben, beteekent dit voor de bewoners van den Achtersloot een grooten uitkomst wat betreft het stof. dat telkens omhoog wordt gegooid door de passeerende auto's, d'e er dagelijks in een groot getal pas- seeren. 'i»» Kanl (Zitting van Woensdag). Ean luidruchtig gezelschap. Allereerst staat een troepje jongelui uit Gouda terecht, dat z'ch op 7 Juli, 's avonds te half twaalf nogal luidruchtig heeft gedragen in de buurtschap de Vlist. De bewoners van den West-Vlisterdijk j haden nogal last gehad van het ge schreeuw der jongens. I „Wat was de reden van jullie luidruch- j tigheid," vraagt de kantonrechter. De jongens staan nu met den mond vol tan- den. Conform den eisch worden de meerder- I jarigen; J. N., P. G. K., H. G. en J. den O., elk veroordeeld tot f 2,50 of 1 dag; de minderjarige C4 de G. wordt schuld g verklaard^ maar krijgt geen straf. De kna- pen komen uit Gouda. Prettige lessen. P. V. uit Waddinxveen, heeft al op zeer ongewone wijze met de auto gei eden. Hij zou een dame rijles geven. Verdachte I wist niet beter te doen dan de juffrouw op zijn knie te zetten! Het is duidelijk dat 't toen heel eigenaardig is toegegaan. De wagen zigzagde over den drukken provincialen verkeersweg nabij de sluis- werken nabij Gouda. „Hebt u 't ook zoo geleerd?'' vraagt Mr. Jonker belangstellend. Verdachte, die 't verkeer ernstig in gevaar bracht, is door J G. S., rechercheur van politie te Gouda, geverbaliseerd. Nadat de ambtenaar f 10 of 5 dagen heeft geë scht, wijst de kantonrechter V. f 5 of 1 dag toe. Een leelijke smak. Th J. M. uit Den Haag heeft op Schielands Hoogen Zeedijk nabij den Boschweg. een ouden man, P. A., uit Gouda, leelijk aangereden. Nadat verdach te, die niet aanwezig is, verstek is ver leend, wordt P. A. gehoord als getuige De getuige, die nog steeds tengevolge van 't ongeval slecht ter been is en die van den dokter nog n et mag loopen, i verklaart bij het oversteken van den dijk door een motor, die met groote snelheid reed, omver gegooid te zijn. De botsing was zoo ernst'g. dat ook de duorijdster j van de motor werd geslingerd. Als tweede getuige is M. G. uit Gou da verschenen. Hij heeft met een room- ijskar nabij do plaats van het ongeluk ge- 1 staan. M. G. verklaart, dat verdachte mpf eeö snelheid van 70 a 80 K.M. heeft ge reden en geen signalen heeft gegeven. De maximum-snelheid bedraagt op dit deel van den dijk, nabij de Kaarsenfabriek, 20 K.M. Nadat nog D. v d. S. is gehoord, ver krijgt de ambtenaar van het 0. M. het woord Hij is van meening dat verdachte de veiligheid van 't verkeer door le groote snelheid in gevaar gebracht heeft. Do eiseh luidt f 20 of 10 dagen, het vonn-s f 20 of 4 dagen. De hinderlijke hinderwet. W. v. d. B fabrikant te Gouda, zou zwaar tegen de hinderwet gezondigd heb ben. Zijn fabriek, die aan de Nieuwe Vaart is gelegen, en waarin pluimvee voeder bered wordt, blijkt een voortdu rende ergernis te zijn voor eenige Nieuwe Park-bewoners, wier reukorganen om. onaangenaam worden geprikkeld door de geuren, die uit de fabriek opstijgen. Als getuige is de hoofdopzichter van Gemeentewerken van Gouda, H. de M., versohenen, die verschillende grieven naar voren brengt. W. v. d B. heeft een uitvoerig verweer op schrift gesteld, waaruit blijkt, dat hij aan de eisehen wil voldoen. Hij heeft evenwel tot nu toe geen tijd gehad om verbeteringen uit te voeren. De kantonrechter en de ambtenaar van 't 0. M die de door de gemeente gestelde eisehen rijkelijk aan den hoogen kant vin den de fabr;kant wordt op hooge kos ten gejaagd, namelijk f 1500, waaronder f 600 om de door de motoren opgewekte storing aan de radiotoestellen van de om wonenden te niet te doen besluiten de zaak 14 dagen uit te stellen, om dan den directeur van gemeente-werken als ge tuige te hooren. Nadat de fabrikant nog heeft medegedeeld, dat B. en W zijn be- drijfsvergunning hebben ingetrokken; een besluit waartegen hij appèl heeft aange- teekend. wordt tot de volgende zaak over gegaan. Ean aanrijding in de Vlist. W. H. uit Arkel, zou als bestuurder van een autobus, waarin naast eenige volwas senen een groep schoolkinderen had ge zeten, die een vacant ietochtje maakten, m de Vlist op zoodanige wijze hebben ge reden, dat hij niet voldoende de rechter kant hield, waarvan een botsing met een melkauto het gevolg was geweest. Verdachte deelt medé, in het autospoor van den smallen dijk te hebben gereden. Plotseling was een tegenligger versche nen. Verdachte had „toen dadelijk geremd. De bestuurder van de melkauto evenwel was door gereden. Een botsing was toen onvermijdelijk. Als getuige wordt gehoord G. O., veld wachter te Nieuwland, die in de autobus gezeten had. Hij onderschrijft de verkla ring van verdachte De bestuurder reed slechts 30 K M. Conform den eisch wordt W. H. vrij gesproken. Vervolgens staat de bestuurder van den tegenligger, A. B., uit Vlist, terecht. Ver dachte verklaart nog nooit iets met dpn auto gehad te hebben. Hij heeft tijdig ge remd. De bestuurder van de autobus zou niet rechts van den weg hebben gereden. Ook in deze zaak wordt de veldwach- j ter G. 0. uit Nieuwland gehoord, evenals C. W., die ook in de autobus gezeten had. De 'laatste verklaart, dat W. H. tijdig en zeer krachtig geremd heeft, i Nadat verdachte mededeelt, de autobus j in de bocht niet gezien te hebben, door dat de bus I nks heeft gereden, eischt de ambtenaar f 10 of 2 dagen. De civiele I vordering van W H groot f 45,70. kon I niet behandeld worden, omdat W. H. geen machtiging bezit van de Reederij op de Lek, de eigenares van de bus. De kantonrechter spreekt vonnis con form den eisch. Geen -em. G. de B. uit Gouda, heeft met een 3- wiel'ge bakfiets gereden, waarvan de rent- men reeds een week kapot waren De ambtenaar van 't O M vraagt f 3 "f 2 dagen. De kanfonreehtcr, d e zulk lijden buitengewoon gevaarlijk vindt, wijst ver dachte f 2 of 1 dag toe. Warm weer H. E. uit Gouda, heeft met 't warme weer in den IJssel gezwommen. „Je kunt toch gratis in 't swembad zwemmen?" informeert de kantonreenter. „Dat kost drie cent.'" luidt 't antwoord. „Nou kost 't je veel meer!" De eiseh lu dt f 1,50 of 1 dag; 't ven nis f 0.50 of 1 dag. De arbeidswet overtreden. F. T., winkelier te Moordrecht, heeft de arbeidswet overtreden. Hij heeft zijn winkelmeisjes een uur te lang gehouden. Verdachte was ren uur later hais ge komen. 't Meisje was alleen in i-r. t u- kel geweest en had op 't hu s n u< 'en passen. Omdat F. T. reeds één keer do arbeids wet heeft overtreden t- 'W t m den eisch f 7,50 of 3 dagen toegewezen. j No. 4. J. V. uit Ouderkerk a.d. IJssel heeft op de rivier met een schip zonder naam ge varen. ..Heeft 't nu een naam?" vraagt de kantonrechter. 1 ...Ta. edelachtbare, no. 4." De kantonreeh'ei. d:e J. V. f 1 of 1 dag toewijst, vindt dat geen mooien naam Zondag 1 September 1935. (Alle uren worden in den Zomertijd vermeid.) NED. HERV. KERK. ALBLASSERDAM, V.m. 9 80 uur en s avonds 6 uur, Ds. J. H. Pi Engel- A11MERST0L. 's Avonds 6.30 uur, Da. N. van Ewijck, van Kedichem. ARKEL. Van. 10 uur, Ds. H. van BERGAMBACHT, V.m. 10 *ur en 's av. 7 uur, Ds. H. EwoMt. BERGAMBACHT. Voor de Uitgetrede- nen uit de Ned. Herv. Kerk hoopt Zon dag, v.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, voor te gaan do heer Kramp, van Borne. BENSCHOP. V.m. 10 30 uur, Ds. S. van der Linde, van Lopik; 's avonds 7 uur, Leesdienst BERKENWOUDE. V.m. 10.30 uur, Ds. A G. van Wijk. BLESKENSGRAAF. v.m. 10.30 uur, Leesherk; "s avonds 7.30 uur, Ds. J. H F. Engel, van Alblasserdam. BRANDWIJK. V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 uur, Ds. L. Blok. CAPELLE a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. Booij. Herv. Geref. Evangelisatie. V.m. 10 nur en avönds 6 uur, do heer J. Kars GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's av. 6.30 uur, Ds. J. Hiring. GIESSEN-NIEUWKERX. V.m. 10.30 uur, Ds. Nugteren, Dankzegging voor het H. Avondmaal en Doopsbediening; n.m. geen Dienst. GIESSEN-OUDEKERK. Van. 10 uur en "s avonds 7 uur. Ds. J. Bronsgeest. GOUDERAK. V.m. 10 nur, Ds. 0os4en- brug, Doopsbediening; 's avonds 7 uur, Ds. Oostenbrug. GOUDRIAAN. 's Avonds 630 uur, Ds. F. Anker. GROOT-AMMERS. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur. de heer Vroon, Gods dienst-Onderwijzer te Tolbert (Gr.). Collec te voor de Evangelisatie-arbeid. HAASTRECHT. V.m. 10.30 uur, Ds. W. de Voogd van der Stiaaten. HAASTRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 10 uur, Ds. B van Gmkel, van Gouda; 's avonds 7.30 uur, Evange list G. de Pater. HARDINXVELD. V.m. 9.30 nur en s av. uur, Ds. v* d. Pol. HEI- en BOEICOP. V.m. 10.30 uur, de heer Paul, Godsdienst-Onderwijzer te Bent huizen; 's avonds 7 uur, Ds. Oskam, van Lexmond. HOOG-BLOKLAND. V.m. 10.30 uur, Ds. J. Ronge. ,r HOORNAAR. V.m. 10.30 uur, Ds. Vol- lebregt, Bediening van het H. Avond maal: s' avonds 6 uur, Ds. Vollebregt. JAARSVELD. V.m. 10.30 uur. Lees dienst; 's avonds 7 uur, Ds. J. Hovius. KINDERDIJK. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, de heer Mouw, Godsdienst-Onder wijzer te Gouderak. KRIMPEN a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. P. Buiskool. KRIMPEN a.d. l^EK. V.m. 10 uur en 'g avonds 6 uur, Ds. Enkelaar. KRIMPEN ad. IJSSEL. Ned. Herv. Gem. op Geref. Grondslag. IJsseldijk. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer A. Tarlouw, Godsdienst-Onderwijzer te Goudriaan. LANGERAK. V.m. 10 uur, Ds. Knier, van Vianen, s avonds 7 uur, de heer Paul, Godsdienst-Onderwijzre te Benthuizen. LEKKERKERK. V.m. 10 uur, Ds. U. van Dijk, Doopsbediening. LEXMOND. V.m. 10 uur, Ds. Oskam; 's avonds 7 uur, Ds. Klomp, van Ede. I.OPIK. V.m. geen Diénst; 's avonds 7 uur, Ds. S. van der Linde. LOP1KERKAPEL. V.m. 10.30 uur, Leesdienst; 's avonds 7 uur, Ds. W. van Griethuijzen. MOERCAPELLE. V.m. 10 uur, Ds. J. Tak, van Zevenhuizen, Doopsbediening; s avonds 7 uur, Leesdienst. MOLENAARSGRAAF, 's Avonds 7.30 uur, Ds. J. G. Abringh. van Papendrecht. MOORDRÉGHT. V.m. 10 uur, Prof. Dr. M C. van Maurik Broekman. MOORDRECHT. Ned. Herv. Evangeli satie. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, de heer K. Asmus. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, Leesdienst; 's avonds 6.30 uur, Ds. Elzinga, van Gouda. NIEUWLAND. V.m. 10 uur, Ds. De Gidts. van Asperen. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. Joh. van Dors- sen. NIEUWPOORT V.m. 10 uur, Ds. A. van der Kooij. Doopsbediening; 's avonds geen Dienst. NOORDELOOS. V m 10.30 uur en s av 7 uur. Ds. P Zijlstra. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur, Candidaat Brouwer, van Vlaardin- gen: 's avonds 7 uur, Ds. C. Dop, van Il'erden (Geld.). Wijkgebouw: V.m. 10 uur, Ds C. Dop, van Hierden (Geld.): 's avonds 7 uur Ds. J G. Woelderink. OTTOT.4ND. V.m. 10 30 uur. De. F. inker. POLSBROEK en VT.TST. V.m 1030 •nr. Ds T. van de Hee Doopsbediening: avonds 7.30 uur. Ds T. van de Hee REEUWIJK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. W. Vroegindewei. SCHOONHOVEN. V m, 10 nr. Bk G Woelderink, van Ouderkerk a-d. s avonds 6 uur, Ds. A. ran der Koen. m Nieuwpoort. SCHOONHOVEN. Minderhadagnxju Nutsgebouw V.m. 10 uur, Ds. M. A. Blauw, van Haarlem. SLIEDRECHT. Ned. Horr Lofawi. Sta tionsweg. V.m. 10 uur en 's auonds 5 nu* de heer J. H. Boogaard. SLUIPWIJK. V.m. 10 vnt9 de beer F« A. Veldhuizen, Godsdienst-Onderwij»* te Ameide; 's avonds .30 uur, Ds. Japchq, van Waarder. STOLWIJK. Herv. Geref. EvangeEaat». V.m. 10.30 uur en 's avonds 7.30 hut, de heer C. Wildschut, Godsdienst-Onderwij zer te Rotterdam. STREEFKERK. V.m. 10 uur, De. Kooè- stra, van 's-Gravenzande; 's avonds 7.30 uur, Ds. Th. Hettinga. WADDINXVEEN. V.m. 10 uur en "B aw, 630 uur. Ds. L. Vroegindeweij. WIJNGAARDEN. V.m. 10.30 uur, De. Van Santen, van Sliedrecht; 's avonds 7.30 uur, de heer Van Hoeven, Godsdienst-On derwijzer te Molenaarsgraaf. WILLIGE-LANGERAK. V.m. 10 uur, Ds. A. de Leeuw. IJSSELSTEIN. V.m. 10.30 uur, Ds. Van Rootselaar, Doopsbediening; 's avonds 6.30 uur, Ds. Van Rootselaar. REM. GEREF. GEM. SCHOONHOVEN. V.m. 10.30 uur, Be vestiging van Mej. Dra. W. H. Vaillant, door Ds. G. J. Sirks, van Amsterdam. GEREF. KERKEN. ALBLASSERDAM, V.m. 9.30 uur en 's avonds 6 uur, Ds. J. J. Wielenga. AMMERSTOL. Geref. Evangelisatie. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur, de heer J. Lafeber, Theol. Candidaat te Gouda. BERGAMBACHT. V.m. 10 uur en 's av. 7 uur, Candidaat H Pol, van Rijsoord. BRANDWIJK V.m. 10.30 uur en 's avonds' 7 uur, Ds. C. P. Boodt. CAPELLEeTa.d. IJSSEL. Bermweg. Vu 10 uur^n 's avondt- 6 uur, Ds. M, dc Goede. IJsselïn. Laan. V.m 10 uur en 's anr, 5 uur, de heer A. van Egmond, Theol, Cardidaat te Rotterdam GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's m. 6.30 uur, Ds. S. O. Los. HAASTRECHT. V.m. 10.30 war m 's avonds 7.30 uur, Leesdienst. HARDINXVELD. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur. Leesdienst KB IMP EN ad. J,EK. V.m. 9.30 m Hl 's avonds 5 uur, Ds. Brunstingk. LANGERAK. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Ds. J. 0. Mulder. LEKKERKERK. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Ds. P. Roos. LEXMOND. V.m. 10 uur en 's avond» 7 uur, Ds. Coumou. MOORDRECHT V.m. 10 uur en *s aiv. 6.30 uur. Ds D F. Kalkman. NIEUWERKERK &,dv, IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Leesdienst. NIEUW-LEKKERLAND. V.m. 10 urn en 's avonds -7 uur. Ds. H. van Heijst. NOORDEIOOS. V.m. 10.30 uur en 's av. 7 uur. Ds. C. Houtman. OUDERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur pn 's avonds 7 nur. Ds. D. A. Vogel. OTTOLAND. V.m. 10.30 uur en 's av, 7 uur. Ds .T. W. Dragt. PEURSUM. V.m. 10 30 uur en 's avonds 7 uur. Ds. Mulder. REEUWIJK. V.m. 10 uur en 's avonds 6.30 uur. Ds. P. Warmenhoven. SCHOONHOVEN err WILLIGE-LAN GERAK. V m. 10 uur en fp avonds 6 30 uur Ds. .T. Hoekstra. STJEDRECHT V.m. 9.30 uur en *s av. 6 uur. Ds J W. van Tol. WADDINXVEEN V.m. 10 nur en 's av, 6 uur. Ds W. J. Smidt. IJSSELSTEIN. V.m. 10 uur en 's ar. 6 uur. Ds T>e Jonge GEREF. GEMEENTE. ALBLASSERDAM, V.m. 9.30 unr en 's avonds 6 uur. Leeskerk. CAPELLE ad i IJSSEf. De Ruyter- sh-ral V.m. 10 uur n 's avonds 5 uur, Leesdienst. GIESSENDAM. V.m. 10 uur en 's m 6.30 mjr. Leesdienst. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL. V.m. 10 uur en 's avonds 7 uur, Leesdienst. GEREF. GEMEENTE H.V. SLIEDRECHT. V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Ds. J. Overduin. VRIJE GEREF. GEM. AI BLASSERDAM, V.m. 9.30 uur eo 's avonds 6 uur. leeskerk. WADDINXVEEN V.m. 10 uur en 's av. 6 uur, Ds. H. J. Grisnigt. OUD GEREF. GEM. ALBLASSERDAM. Gebouw Polderstraat Maandag 2 September, 's avonds 7 uur, de heer G. J Zwaferink, van Bolnes. CAPELLE a.d. IJSSEL. Bermweglaan. V.m. 10 biïr en 's avonds 6 uur, de heer H. Vlot Daeps tast raat. V.m. 10 uur en 's avonds 5 ifur. Ds. A. van Zon. MOERCAPELLE. V.m. 10.30 uur, n.m. 3 uur en 's avonds 7 uur, Leeskerk. CHR. GEREF. KERK. NOORDELOOS. V m. 10.30 uur en 's av. 7 uur, de heer I. de Bruijne, van Apel doorn. SLIEDRECHT. V.m. 9.30 uur en 's av. 6 uur, De. C. Smita

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5