j SCH00NH0VEN5CHE COURANT 1 Plaatselijk Nieuws SIJMEN BETAAL! ilMENT dig van kaarten 'likelen liddelen »l No. 6554. 6 SEPTEMBER 1935 Telef. 20. Tel.-Adres: Vannooten. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN, HAVEN 25. Postrekening 13763. de geringe be- K. Donderdagavond voor itraat 59 et. 56731 RF M- NS <0. beide weer. was daar een brandkast gevonden, doch het bleek niet die van den beer de Jong te zijn. Intrede A. P. de Jong. Krimpen a.d. Ussel. De heer A. P. de Jong, godsdienstonderwijzer, heeft het be roep van de Ned. Herv. Gem. op Geref. aangeno- APONNE’8, die noh aan onze administratie opgeven voor de ▼•nekoring, zijn volgens de veelgestelde bepalingen tegen ongevallen verzekerd voor bedragen, gewaarborgd door de NIEUWE HA.VBA.NK te HnMsihm, vn. Gulden bij levenslange Aflfl Gulden bij QAQ Guidon bij verliet OflA Gulden bij verliet 1A/1 Gulden bij verliet rn Gulden bf verüee vmn eed £UUU ongeschiktheid. UUU overlijden. van hand of voet, 4tVU van een oog. 1VU van een duim. OU anderen vingen. TIËN BLADZIJDENBAANDAG 9 SEPTEMBER 193Btth JAAMMtt NIEUWSBLAD VOORTUI HOLLAND EN UTRECHT J Telef. 20. Tel-Adres: Vannooten. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. HAVEN 25. Postrekening 13763. Advortentiëns 1-6 regale f IJ» elke regel meer 0.30; derde Iven prijs. - Adver* in jr.tl. <»- Go r on mer*w aat (richting Groot- n alle Hygiënische len enz. (Knipt dit 10 tot 10 n.m. n! (Postzegel er bij) bestuursleden wegens periodieke aft red 'ng van de heeren 9. Spruijt en A. G. den Hartög. Beide heeren werden bij acclama tie herbenoemd. Tot afgevaardigde mar de bondsvergadering te Rotterdam werd benoemd de heer S. Spruijt en als plaats vervanger de heer A. G. den Hartog. Hier na werd op voorstel van het bestuur met algem. stemmen tot eere-voorzitter be noemd burgemeester D. G. de Leeuw. Aan het bestuur werd opgedragen den heer De Leeuw daarmede in kennis te stellen. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Sterk of hij bericht ontvangt van de door hem behaalde prijs op de laatst ge houden geitenkeuring. De voorzitter zeide dat de prijzen op de a.s. bondsvergadering aan den afgevaar digde worden ter hand gesteld, en dat deze daarna zorg draagt dat de leden de door hun behaalde prijzen thuisbezorgd krijgen. Het hoofd van de bijz. school, de heer P. Hildebrand, komt voor op een voordracht voor een gelijke betrekking aan de bij». school te L'nachoten (U.). Bij de in de afgeloopen week gehou den inschrijving tot het plaatsen van een consumptietent Hjdens de deze week te houden schietwedstrijden van de B. V. L. waren drie briefjes ingekomen. De plaat sing is aan den hoogsten inschrijver, den heer H. Stravera alhier, gegund. De gestolen brandkast Krimpen a.d. Lek. Zaterdag gingen de geruchten dat in Den Haag de brutaal ge- I stolen brandkast van den landbouwer N. de Jong was teruggevonden De heer De Jong en de rijksveldwachter Merk zijn di- recht naar Den Haag gereisd. Inderdaad een brandkast gevonden, doch Varschfint Maandag, Woensdag en Vrijdag. Priis bij vooruitbeta ling voor Schoonhoven per 8 maanden f 1.25; p. poet f 1.50 Mat verzekering 15 cents meer. Ameide. .De timmerman P van Vliet heeft het metselwerk voor het bouwen van vier arbeiderswoningen aan de Broeksche weg opgedragen aan den metselaar Corn. Streefkerk. •Ike regal mu- plaatilng halvee tentiën worden plaatst in .De C Concert Krimpen a.d. Lek. Zaterdagavond gaf de muziekvereen. „Crescendo”, directeur de heer G. Horsman, met medewerking van de gemengde zangvereen. „Krimpen a d. Lek” en haar kinderkoor onder lei ding van den heer Zanen in den tuin van den heer Schippers een concert Hoewel het weer zich aanvankelijk slecht, liet aanzien, heeft het zich toch vrij goed ge houden. De belangstelling voor den avond was zeer bevredigend. De verschillende nummers werden uitstekend uitgevoerd en het publiek heeft een mooien avond ge had. Krimpen a.d. Lek. Zondag speelde hier JHIettant II tegen de Zwervers II van Ca- pelle a.d. IJssel een voetbalwedstrijd, wel ken de gasten wonnen met 20. Dilettant III speelde tegen L.F C TI van Lekkerkerk. L.F.C. wist te winnen met 7-0. dat de schedels en beenderen afkomstig zijn van personen, die toondertijd tot den strop waren veroordeeld. De doorgraving van den IJssoIdijk is thans tot stand gebracht,. Het werk is in zijn laatste stadium gekomen). In den loop van October zal de nieuwe scheepvaartver binding geopend worden. Concert in de „Kleine Betuwe". Haastrecht. Zondagmiddag gaf het mandoline- en moirdharmonicacorps „De Rotterdamsche Vlag” een concert in „De Kle:ne Betuwe”. Het corps, dat uit kinde ren bestaat, gaf goede muziek ten beste en amuseerde de toehoorders zeer. Vele ouders der muzikanten waren medegeko- men. De re:s \Verd gemaakt per extra boot die om ongeveer 6 uur weer naar Rotterdam vertrok. Her aandacht zich •Isch van den tijd ontvangen uit de J, zoowel de goed- DDELEN" leveren! ros op dit gebied: KT -«g i Rotterdam dat door die verhooging „verdere vermin dering van het reeds sterk afgenomen ver bruik en van den invoer te verwachten Is, hetgeen de ondergang zal beteekenen van de bij den graanhandel betrokken onder nemers en werknemers, van wie een groot aantal reeds in nood verkeert en waar door vernietiging dreigt- van het meeren- deel van dezen belangrijken bedrijfstak. De belangen van onzen bedrijfstak wor den door de landbouwcrisis-maatregelen steeds meer geschaad. "Wij protesteeren tegen langstelling bij de autoriteiten voor de ge wichtige aan den graanhandel verbonden belangen - Wat hisr gezien dit telegram gezegd wordt van de graanhandel, geldt woord voor woord voor de veehouderij. Ook daar verkeert een groot deel reeds in nood en door de verhooging bedreigt vernietiging velen van hen. Slechts de laatste zin ia niet van toepassing op de veehouderij,, over gebrek aan belangstelling bij de au toriteiten heeft zij waarlijk niet te klagen, eer over te veel belangstelling. De veehou derij zou zeer dankbaar zijn, wanneer de autoriteiten haar eens wat met rust lieten en zij niet het oog naar de veehouders wenden, telkens wanneer geld noodig ia voor crisissteun. Nu wordt het openlijk door de regeering toegegeven: we hebben een tekort in het landbouwcrisisfonds en daarom verhoogen we de monopoliebef- fingen. Met het geld wat door verhoogde heffingen verkregen wordt, gaan we dan anderen steunen. De industrie zal scha deloos worden gesteld, aan de pluimvee houders worden restituties gegeven, maar de vee- en varkenshouders, die de verhoo ging opbrengen krijgen niets meer dan de toezegging, dat er plannen in overweging zijn en de kruimkens die de veekoekhef- fing zal opbrengen. De regeering had bij het nemen van de ze maatregel töch wel eens mogen beden ken hoe zwaar de houders van varkens en runderen reeds getroffen zijn en hoe bit ter bij eerstgenoemden de stemming nog moet zijn na de onthullingen over hetgeen geschied is bij de varkenscentrale. Zij heb ben toen millioenen t« veel afgedragen en in de plaats dat nu een pleister op die wonde wordt gelegd, wordt die nog ver der opengereten. Grondslag (gebouw IJsseldijk) men. De heer de Jong, die 5 September in zijn nieuwe ambt werd bevestigd door ds Abbing van Papendrecht, hoopt op Woensda? 11 September des namiddags 7 uur, zijn intrede te doen (gebouw IJs seldijk). Vrijdagmiddag en -avond vonden de kinderspelen, georganiseerd door de buurtvereniging „Oranje Boven” plaats, die in verband met de slechte weersom standigheden op 31 Augustus niet konden doorgaan. Cursus kantoorbediende. Krimpen a.d. IJssel. De minister van sociale zaken heeft aan B. en W. vergun ning verleend om een cursus voor „oplei ding kantoorbediende” te organiseeren. De cursisten zullen de administratie, corres pondentie, boekhouding enz van de op 30 September in te stellen Centrale Werk plaats moeten voeren. De uiterste leeftijd der cursisten is van 1424 jaar Deelnemers kunnen zich op- geven ter secretarie. Biljartwedstrijd. Krimpen a.d. IJssel. Woensdagavond speelde in het café-restaurant „IJssel- zicht” van den heer Wesseloo, de beken de biljartspeler de?, heer Valkhof, een wedstrijd, waarbij hij van de 400 caram boles er 300 voorgaf Als tegenspeler fun geerde de heer J. Wesseloo, eveneens een bekwaam biljartspeler. De heer Valkhof wist dezez partij te winnen met 400 tegen 79 punten, waarbij zijn hoogste serie van dien avond 79 ca ramboles bedroeg. Valllngberlcht Krimpen a.d. IJssel. Kippeneieren van f 2.903.40, henneneieren 'van f 1.80 I. 85, eendeieren f 2.20. Alles per 100 st. Aan voer 2400 eieren. Voor weiboter werd besteed f 0.66— 0.67 per pond. Voor kaas f 0.160.20 per pond. De heer D. den Boer slaagde voor *t politie-diploma. In de jaarvergadering van de Oranje Vereeniging „Den Vaderlandt Ghetrouwe” is het periodiek aftredend bestuurslid de heer A. Ros, bij acclamatie herkozen. In de vacature der heeren A. P. de Jong en G. Vermeulen werden gekozen de heeren J. Goudriaan Czn. en M. van der Schans. Tevens werd dien avond een Oranje-rede uitgesproken door ds. W. van Sant uit den Haag. B. en W. hebben aan de Esperanto- afdeeling „Krimpen ad. IJssel” vergun ning verleend tot het houden van een ten toonstelling in het gebouw der gemeen telijke groentendistributie op 12, 13 en 14 September, telkens van 59 uur n.m. Kracht door Oefening. Lekkerkerk. Zaterdag hield de gymnas- tiekvereen, gracht door Oefening”, di recteur de heer J. G. Bbon, een open luchtuitvoering met onderlinge wedstrij den voor adspiranten op bet terrein van J. Broere Zonen N.V., hetwelk hier voor beschikbaar was gesteld. Begonnen werd ’a middags met de un derline wedstrijden, waarvan de uitslag is; Meisjes Afd. A: 1. N. Borsje, 2. L. Ver boom, 3. N. Slijk. Jongens Afd. A: 1. M. Hoogenboezem, 2. Johan Broere, 3. J. v. d. Velden. Meisjes Afd. B: 1. H. Slijk, 2. J. Zet land, 3. J. Broere Ad. Jongens Afd. B: M. Kalkman.2. M. van Wijnen, 3. M. de Jong Pz. Meisjes Afd. G: 1. R, Slingerland; 2. J. van Es, 3. A Pottuit. Jongens Afd. G: 1. P. van Herk, 2. M. Neven, 3. G. Broere G«. Na een korte pauze werd onder bege- le ding van ds vroolijke tonen van de har- monievereen. „Juliana” een marsch ge maakt door het dorp,‘welke zeer veel be langstelling trok. Na aankomst op het ter rein werden eerst door de adsp'ranten gemeenschappelijke vrije oefeningen uit gevoerd en verschillende standen gemaakt, waarna de heer M. P. Kaptéijn met een kort woord de diploma’s uitreikte, waar bij hij opmerkte dat meermalen geloot was omdat eenzelfde puntental was verkregen, zoodat het verschil zeer miniem was. Hierna kwamen de turnsters en turners aan de beurt, die aan de werktuigen ver schillende staaltjes van hun kunnen te zien gaven en tot slot nog verschillende standen maakten, terwijl den geheelen avond „Juliana” zich nog liet hooren. Er was veel belangstell'ng, jammer dat er enkele regenbuien tusschen kwamen. Trots dit kan „K. D. 0.” echter op een goeden sportmiddag terugzien. Zilveren jubileum. Lekkerkerk. Donderdag herdacht de heer P. Blanken het feit, dat hij vóór 2a jaar bij de firma J. Broere en Zonen N.V. in dienst trad Daar de firmanten ’s mor gens ter markt in Gouda moesten, werd de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van zijn huis gehaald en op het kantoor ontvangen, waar het kantoor- en pakhuis- personeel vereenigd was. Namens hen sprak de heer R. Broere den jubilaris toe, feliciteerde hem en bood hem een keurige armstoel als aandenken en bewijs van hoogachting aan. In eenige woorden dankte de jubilaris en hoopte op nog et telijke jaren van prettig samenwerken. Middags werd de jubilaris met zijn echlgenoote wederom gehaald Op ’t pri- vékantqgp werd Hij door een der firman ten, den heer C. Broere Jzn., hartelijk ge feliciteerd en daarbij werd hem als bewijs van hoogachting een gouden horloge met inscript'e overhandigd, met den wensch. dat hij nog vele jaren bij de firma werk zaam zou mogen zijn. Met enkele woorden dankte de jubilaris voor het aandenken, en hoopte, dat de samenwerking zou blij ven, zooals ze steeds was geweest. Lekkerkerk. Veilingsver. „Lekkerkerk en Omstreken”. Aanvoer 6200 eieren, prijs f 3-f 3.30 per 100 stuks; boter 6062 ct.; kaas 1719 cent per pond, bloemkool 1? soort 811, 2e soort 57 cent, savoys kool 78 cent per stuk, selderij 1)42 cent per bos, meloenen 4—6 cent, suiker- meloenen. Ie soort 46, 2e soort 34 ct. per stuk, tuinpeen 23 cent per bos; to maten A 2—3, tomaten B 3—4 cent per Gevaarlijks stap. Ameide. De timmerman Joh. de Jong, die werkzaam is aan den watertoren te Meerkerk, stapte de vorige week op een plank, welke kantelde, waardoor De Jong zijn been zoo ernstig benadeelde, dat hij zich onder behandeling van dokter Don ker heeft moeten stellen, die een bloed uitstorting constateerde. Duivenvlucht Ameide. Zaterdag hield de postduiven- vereen. „De Snelvlucht” een wedvlucht met 28 oude en jonge duiven vanaf Ottig- nies (België). Afstand 145.391 K.M. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 7 en 8 G. Roodhorst; 2 en 6 Jac. Verheij; 3 en 4 Herm. Streefkerk; 5 G van Middel koop; 9 en 10 Jan Streefkerk. Los om 12 uur. Ie duif 2.49.11 uur; 10e du:f 3.0615 uur. Donderdagavond inkorven Giney. Ameide. Zondag begint voor de elftallen van Rohda de competitie De indeeling van beide elftallen is nog niet bekend doch zal deze week worden gepublceerd. HET VERLEDEN SPREEKT. Gouda. Men heeft een griezelige vondst gedaan tijdens de werkzaamheden voor de doorgraving van den IJsseldijk voor de nieuwe verbinding tusschen den Holland- schen IJssel en de Gouwe. Een bagger molen heeft daar namelijk eenige schedels en beenderen opgegraven. Een arbeider bracht «veneens resten van een skelet aan het lioht. Op deze plaats stond tot het laatst der 18e eeuw de galg. Nadat de ver oordeelden waren gevonnist, werden zij ter plaatae befcraven. Men kan dus aannemen, Geitenfokvcreeniglng. Hel- en Boeicop. De jarige week Vrij dagavond hield de geitenfokvereen. „Ver- betring zij ons doel” haar algemeens ver gadering in het café van den heer Th. de Gans De opkomst had wel beter kunnen zijn. De notulen werden zonder op of aan merkingen goedgekeurd, Nadat de inge komen stukken waren voorgelezen, vroeg de heer De Jong het woord en zeide te hebben opgemerkt, dat op het verzoek van de commiss'e voor de te houden fokdag te Groot-Amers, om een bijdrage afwijzend is beschikt, terwijl de vereen toch over een batig saldo bench kt. De voorzitter zeide dat er we] een batig saldo is, doch dat de vereenig’ng, als het er op aan komt, nog niet op eigen bee- nen kan staan Op voorstel van den heer A. C den Hartog werd daarna besloten, dat op de eerstvolgende vergadering ;n Februari zal worden beslist om, indien er een dergelijk verzoek mocht inkomen, aan den fokdag mede te doen. Hierna volgde do verkiezing van twee Met ingang van 4 September zijn de monopolieheffingen op alle granen en derivaten daarvan met f 0.50 verhoogd. De regeering verdedigt di^n maatregel op grond van de sterke daling, der prijzen van rogge en gerst en met het oog op hot landbouw-crisisfonds dat versterking van middelen noodig beeft. Door die verhooging zullen de rogge- en gerstprijzen in het binnenland met f 0 50 stijgen, omdat de denatyratiebijslag gehandhaafd blijft Tegelijk met die ver hooging van‘de monopolieheffing is de heffing op invoer van veekoeken met f 0.50 verhoogd en op de veekoeken in ons land bereid, wordt eveneens een heffing gelegd van f 0.30. De regeering heeft bij het nemen van deze ingrijpende maatregelen blijkbaar be grepen, dat er toch ook iets gedaan moest worden om de schade wat te verzachten voor hen, die door deze nieuwe graan rechten getroffen worden. Zü heeft daar om voor de industrie de nadeelige gevol gen weggenomen, de restitutie voor de pluimveehouderij verhoogd en bovendien is nog een plan in overweging om een be drag onder de pluimveehouders te ver doelen- En de veehouders zal men vragen? Zij krijgen ook wat al is *t dan niet veel. Voorloopig krijgen ze heelemaal niets, maar hei is de bedoeling van de re geering om uit de verhoogde heffing op de veekoeken een vergoeding te geven aan de veehouders. Voor hen zijn ook nog an dere maatregelen tn overweging, besluit de boodschap en zij kunnen dus leven in de hoop dat die overweging niet al te lang zal duren en dat als die geëindigd is en een nieuwe maatregel wordt genomen, de- ae zal zijn in bet belang en niet tot schade van de veehouders. Deze nieuwe verhooging, welke de vee houders zwaar treft in een tijd, die hen gebukt doet gaan onder de zorgen, is in onze oogen ergerlijk. De monopolieheffin gen. die al zoo drukkend waren voor de veehouderij, werden als onrechtvaardig en onbillijk beschouwd en allerwege trachtte men gedaan te krijgen dat zij zouden wor den opgeheven. In plaats daarvan worden ze nu nog eens verhoogd Het comité van graanhandelaren te Rotterdam heeft daar over al een telegram gezonden aan den minister van landbouw. Het comité zegt, pond; stokprincesseboonea le soort 7(L 2e soort 57 cent, snijboonen ie soort 7 8, 2e soort 57 cent, rentegever® 70 cent; burée peren le soort 4—6, 2e soort 34 cent, peren (val) 1—2 et per K.G, Oranjefeest Sliedrecht Het op een Oranjefeest zoo onmisbare Oranjeaonnetje, heeft ditmaal het comité tot herdenking van den ver jaardag van de Koningin Woensdag wel leelijk in den steek gelaten, ’s Middags ontlastte zich een onweersbui boven onze gemeente en de velen, die langs de Merwe- desingel waren saamgestroomd, voor de canowedstrijden, moesten onderling een .wedstrijd houden in het hardloopen naar 'eigen huis of beschutte plaatsen. He<t kwam óns voor, dat voor den oanowedstrijd het af te leggen traject te lang was. Het pu bliek zal zeer zeker een kortere baan ap- precieeren, omdat dan de wedsrtijden at tractiever worden. Het „Landelijk vermaak op het water” viel als het ware letterlijk en figuurlijk in het water, want juist bij het slot ontlastte zich de regenbui. De morgen begon met het afhalen der schoolkinderen van hunne scholen en in optocht ging het naar ’t raadhuis, waar de burgemeester het openingswoord sprak. Met een „lang leve de Koningin” en een driewerf „hoera” verklaarde spr. dezs feestdag daarna voor geopend. Uit honderden keeltjes klonk hierna spontaan het Wilhelmus en het Wien Neerlands Bloed, op uitstekende wijze be geleid door een muziekgezelschap onder leiding van den heer T. M. v. d. Vlies. De kinderspelen hadden op een terrein aan den Industrieweg plaats. Deze hadden even als andere jaren weer veel bekijks. Na afloop der kinderspelen had een ring- rijderij op losse paarden plaats, welke die ren met muziek vanaf het Stationsplein naar den Industrieweg waren gekomen. Voor dezen wedstrijd was de deelname groot. Tijdens de cano-wedstrijden, had aan de Merwedesingel nog een vliegerwedstrijd plaats. Er stond een flinke bries en over het algemeen werd*er uitstekend „gevlij, gerd”. Het was een leuk gezicht, de vele fraaie vliegers in het luchtruim te zien. Aan den Industrieweg hadden vervolgens volksspelen plaats, waarvoor de animo en de belangstelling, gezien het weer, niet zoo groot was. De avonduren waren gewijd aan de wie lersport. De gemeentepolitie had verster king gekregen van marechaussee en rijks- veldwaoht en onder leiding van inspecteur Tienstra was het geheele parcours op de Westelijke Uitbreiding op uitstekende wijze afgebakend. Zeer velen hebben de interes sante wielerwedstrijden gevolgd. De voor de deelnemers vermoeiende bakfietsen wedstrijd en de transportfietsenrace waren een waardig voorproefje. Des avonds had op het feestelijk verlich te Dr. Lange veld plein een concert plaats door de Harmonievereeniging „S1iedi*echt" welke den geheelen dag, versterkt met eenige muzikanten van elders, de feestelijk» I heden had opgeluisterd. Het slot werd gevormd door een open lucht bioscoopvoorstelling, welke zeer velen naar den Industrieweg had getrokken Concert Sliedrecht Woensdagavond zal van 7 —9 uur de harmonievereen. „Crescendo” directeur de heer A. Haanstra, op het op Japansche wijze verlichte Dr. Langeveld- plein een coricert geven. Het programma luidt: Marsch Lorraine van Ganne; Grande Ouverture Poète et Paysan, van Suppé; Immer oder Nimmer, concert-wals van Waldteufel; school- en volksliederen-potpourri, van Jakma; Vivat „Crescendo” van P. de Keizer; Suite Oriëntale in 4 deelen (Les Bajadères, Au bord du Ganges, Les Almées, Patrouille); Fantasie uit de opera Tannh&user, van Wagner en Marsch-finale. Sliedrecht I—Coal I. Sliedrecht D© wedstrijd Sliedrecht I Coal I was voor de rust een eenzijdige strijd. Coal, die sterk in de meerderheid was, beheerschte het spel volkomen, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Na de thee werd de wedstrijd» in tempc opgevoerd en waren beide elftallen in kracht gelijk Ongeveer 10 min. na de rust gaf Maas de keeper van Coal het na kijken. Direct daarop was het Noom, di» Sliedrechts voorsprong vergrootte tot 2-0 Lang heeft Sliedrecht hiervan niet geno ten, want 5 min. daarna was de stand weer gelijk (22) Nog eenmaal volgde ’n scrimage voor Coal’s doel, maar de bal werd tot driemaal, toe weggewerkt, waar na het spel geleidelijk afzaktA, sl is et »r- m

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 1