Gemeenteraden. Gtossendam. Lexmond. jToop'dterbevolking"] Plaatselijk Nieuws Ingezonden Stukken 6 MAANDAG 9 SEPTEMBER 1935 Brandwijk. Raadsvergadering van 30 Augustus. Af wezig met kennisgeving de heer M. Mou- rik. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen werden ge lezen en goedgekeurd. Van Ged. Staten is ontvangen de goed keuring der bouw verorden'ng met uitzon dering van eenige artikelen, welke nader d'enen vastgesteld te worden. De voorzitter etelt voor dit punt Ier zijner tijd te bespreken, waartoe wordt besloten. Van den heer D. Meerkerk te Ottoland És een verzoek binnengekomen, om af schrijving van zijn schoolgeld over het boekjaar 1934—'35. Besloten wordt dit te ver 1 eenen tot een bedrag van f 10,40. De inspecteur van het L. O in de inspectie Gorinchem deelt mee, dat de benoem ng van den beer A. A. Baardse tot tijdelijk hoofd der 0. L. School onwettig is. Op voorstel van B en W. wordt daarop deze benoeming ingetrokken. De Ambtenarenverordening en de vast stelling daarvan wordt ook ingetrokken, na uitvoerige inl:chtingen van den Ne- derlandschen Bond van Politieambtena ren. Hierna heeft de benoeming plaats van een agent der arbeidsbemiddeling, in de plaats van den heer C. J. v. d. Hoeven, thans burgemeester te De L'er. Met alg stemmen wordt benoemd de heer A. H. Stemerding. Na een begrootingswijziging volgt de rondvraag. Daarin vraagt de heer Suiker naar de plannen over verandering van, de begraaf plaats. De voorzitter antwoordt momenteel nog geen -inlichtingen te kunnen geven. De heeren Suiker en Vermoij vra gen naar de stand der werkloosheid. De voorzitter geeft hieromtrent tnJichtingen. De heer VermeiJ verlaat de verga dering. De heer W. Oskam oefent cntiek uit op de organisatie van het personeel van de brandspuit. De voorzitter zegt toe een en an der nog eens nader te onderzoeken. Hierna richt de voorzitter zich tot den heer G Suiker, die voor de laatste maal als raadslid een vergadering bij woont. Na n et minder dan 16 jaar roor de anti-revolutionaire partij zitting in dit college te hebben gehad, beeft hij wegens ouderdom als zoodanig bedankt. Spr. brengt in hartelijke bewoordingen dank voor al datgene wat de heer Suiker m het belang der gemeente heeft gedaan. De beer Suiker toonde zich steeds een onver moeid werker met een helder inzicht. De heer Suiker dankt voor de har telijke woorden tot hem gericht en voor de prettige samenwerking, zoodat nimmer een persoonlijk of bitter woord is gespro ken, al waren er natuurlijk wel eens prin cipieels verschillen. Het scheiden valt spr. gemakkelijk, omdat hij nooit iets an ders heeft gezocht dan het heil van zijn naaste en de eere Gods. Daarna sluit de voorzitter de ver gadering. Yercadering Tan den gemeenteraad op Zaterdag 81 Ang. Voorzitter targemeea- t«r L. Neijene. Aanwezig alle loden. Na opening der vergadering tnet gebed en lezing der notulen .die na een "Om ging, worden goedgekeurd, wordt beslo- teu op voorstel van den voorzitter om aan de Koningin, in verband mot haar rerjaardag ten telegram van gelukwensch Daarna worden de geloofsbrieven van don heer J. Kazen onderzocht. De heer de Jong deelt mede, dat alle stukken in orde ztin bevonden, zoodat tot toelating wordt besloten. De beer van Dam vraagt of nn ook de heer Kazen Dinsdag al als raadslid de vergadering mag bijwonen. De voorzitter antwoordt, dat eerst bericht naar Ged. Staten moet worden ge zonden en dat er dan wel acht dagen over heen gaan eer de heer Kazen zitting kan nemen. Aan de orde komt vervolgens het voor- •tol van B en W. tot gedee'telijke over name (50 der contributiën voor de vereeniging Ziekenhuishulp van steun- trekkers enz. De voorzitter raadt aan er voor- loopig nog niet toe te besluiten, daar bu de contributiën niet zijn begrepen de fondsen van de doctoren, d e vru hoog zijn, zoodat bij het beter vindt te wachten tot dé nieuwe raad bijeenkomt en dan een commissie «amen te stellen om er zich ge regeld mee bezig te houden De heeren DeJongenv d. Wiel zou den gaarne zien. dat niet al1 een de steun trekkers, maar ook diegenen er in opge nomen werden, d e niet meer verdienen dan aan de werkloozen wordt uitgekeerd De heeT De Jong raadt aan het voor- stel boo te wijzigen, daar hij anders n et gelooft, dat het met vlag m wimpe' Besloten wordt het tot een volgende vergadering uit te stellen. Op een schrijven van het comité van actie van een 40-tal gemeenten om te trachten de electriciteitstar even te Dor drecht verminderd te krijgen, wordt be sloten de actie te blijven steunen en daar voor een bedrag van 1 cent per inwoner of ruiöi f 43 beschikbaar te stellen. Daarna wordt de gemeenterekening over 1934 aangeboden met een totaal be drag aan ontvangsten en uitgaven van f 191.475,66 op d engewonen dienst en op den kap:taaldien8t aan uitgaven van 'f 303.926,05, ontvangsten f 303.765,59, na- deelig saldo f 160,46. De rekening van het waterleidingbedrijf met f 16.487,74 aan baten en f 16.003.74 aan lasten, ba ting saldo f 484 op den gewonen dienst. Als commissie voor het onderzoek van beide rekeningen worden benoemd de heeren C. de Jong, D. Schakel en T. van Dam. Een wijzig'ng van de begrooting voor 1935 wordt vastgesteld. Aan de orde komt daarna een voorstel van B. en W. tot bestendiging van de aan sluiting bij den schoolartsendienst „Mer- wekring*. De voorzitter leest oen echrijven voor, waarin er op wordt gewezen, dat uit treding de eerste jaren geen bezu niging zal geven, daar dan de schoolarts op wachtgeld moet worden gesteld, terwijl bovend en de provincie dan niet meer in de kosten zal bijdragen. Voorts wijst Y er op hoe moeilijk het is om een scho- artsendienst op te richten en pleit tui voor het behoud van deze nuttige instel ling. De heer Westerhout vindt het van Ged Staten meten met twee maten, door eerst subsidie te verstrekken en hij ophef fing van den dienst de gemeenten voor *t wachtgeld te laten zorgen. Spr. meent, dat de gemeenten er niet zoo gauw toe^ zou den zijn overgegaan als de Provincie er niet in had bijgedragen. De heer Schakel meent, dat indien bij opheffing de schoolarts een andere betrekking zou gaan bekleeden er geen wachtgeld meer betaald zou behoeven te worden, waarop de,voorzitter beves tigend antwoordt. De heer v. Bennekum betoogt, dat juist met deze crisis geneeskundig school toezicht zoo nutfig kan zijn, terwijl de T.B.C. dikwijls in de kiem kan worden gesmoord. Spr. betreurt, dat ook de bijz. schoolbesturen er niet toe overgaan, daar toch heel wat ouders van die leerlingen er voorstanders van zijn. De heer Westerhont zegt, dat als men van nuttig werk spreekt men dan in het oneindige komt, maar dat men ook rekening dient te houden met de financiën der gemeente. Spr. vindt het een eerste taak van de ouders en niet van de over heid. De heer v. Bennekum wijst er op. dat bij de kinderen afwijkingen of gebre ken aanwezig kunnen zijn, die door de ouders niet worden opgemerkt, maar waar dikwijls de schoolarts de aandacht op vestigt, waardoor soms grooter onheil wordt voorkomen. Voorts wijst hij op ver schillende gevallen, zooals het voorgeval lene met een kind van burgemeester van Aken en gevallen, als zich in Woudrichem en in Limburg hebben voorgedaan. De heer Noordennen vindt het zoo vreemd, dat men er eerst niet zooveel nut van bemerkte, terwijl men nu komt met verschillende mooie voorstellingen. De voorzittter vindt het jammer, dat ook de bijzondere scholen er geen ge bruik van maken. Spreker wijst erop, dat verschillende ouders, wier kinderen de bijzondere scholen bezoeken er wel ge bruik van wenschen te maken, wat bleek, toen door B. en W. de gelegenheid werd gegeven om het 'gewicht van de kinderen op te nemen, waarvan toen een ruim ge bruik werd gemaakt. De heer Westerhout zegt, dat niet alles door de overheid gedaan behoeft te worden en meent, dat we hoe langer hoe meer afglijden. De voorzitter merkt op, dat het dikwijls wel eens te laat kan zijn en de kinderen dan soms al besmet zijn door anderen. Spreker vindt het wel een taak van de overhe:d om daarvoor te zorgen, daar men ook verplicht wordt zijn kinde ren naar een school te zenden. Ook leest de voorzitter nog een schrijven voor van de vereeniging „Het Groene Kruis", waar in het een zeer groot cultureel belang wordt genoemd om geneeskundig toezicht op de school te hebben De heer van Dam zou het beter vin den, als de besturen der büz. scholen een meer loyale houding aannamen tegenover die ouders, die er voor hun k'nderen wel gebruik van willen maken Spr. kan niet begrijpen, welke principieele bezwaren te gen die overheidsbemoeiing zouden kun nen zijn, daar men toch vrij is of men zijn k:nderen wel dan niet wil laten onderzop De heeren v. d. W i e 1 en v D a m be strijden elkaar daarna omtrent hét A.-B standpunt ten opzichte van den schoolart sendienst De heer de Jong vraagt of het me' I bator zou zijn om ik beslissing te verda- gen en dan eerst bij de bijz. schoolbestu- ren te informeeren of ook zij er aan wen schen deel te nemen, daar de kosten voor de openbare scholen evenveel zijn als voor alle vijf scholen. De voorzitter zegt, dat juist met de besturen een bespreking heeft plaats gehad door burgemeester Van Aken van Hardinxveld en wethouder Biegel, van Gorinchem en dat, zoo de besturen xan inzicht veranderd waren, er voor de ver gadering bericht zou zijn ingekomen. Er is geen bericht ontvangen. Weth. v d. M i n k e 1 i s zegt, dat B. en W. pogingen hebben aangewend om de ouders der bijz. scholen in de gelegenheid te stellen om hun kinderen geneeskundig te laten onderzoeken. Spr. keurt den dwang af, dien het bestuur zoodoende uit oefent op de vooratanders. De heer de Rooij zegt, er principieele bezwaren tegen te hebben. De heer v. d. Wiel zegt, dat men dan overal toezicht voor noodig zou hebben, bijv. bij platvoeten, geestelijke afwijkingen enz. De voorzitter merkt dp, dat het nu dikwijls met zulke gebreken al veel te laat is en dat er door geregeld toezicht veel ellende zou worden voorkomen. De heer v. Bennekum zegt, dat straks een film zal draaien: als men die heeft gezien, zal men er wel een heel andere kijk op hebben. De heer v. d. W i e 1Als het maar geen bedrog is. De heer v. Bennekum zegt, dat men jonge kinderen moet hebben, om er voor stander van te zijn. Het voorstel in stemming gebracht, wordt met 65 stemmen aangenomen. Voor de heeren De Jong, Boon, van Dam. van Bennekum en de wethouders v. Har ten en van de Mfinkelis. Na eenige besprekingen wordt de bouw verordening, die in overleg met het Insti tuut van Stad en Land is gewijzigd, aan genomen met 91 stem en 1 blanco. De heer Westerhout stemt tegen en de heer van der Wiel blanco. Besloten wordt, het besluit betreffende den 7en grondslag in de personeel® belas ting te herroepen, waardoor dan meteen is tegemoet gekomen in de door den bond van koffiehuis- en restauranthouders ge opperde bezwaren. De voorzitter brengt ook in het midden de kwestie betreffende het hekbii den heer E. van der Meijden. De koopaete was niet geheel in orde omtrent de erf dienstbaarheid; de kosten zullen bedra gen f -136.50. De heer van Dam zegt, dat dos beide partijen het hebben verloren, daar de ge meente de kosten moet betalen en dat van der Meijden den toegang aver *Ün er^ naar het gebouw van en naar den ziekenbarak niet kan keeren. i Besloten wordt de koeten te betalen en de koopaete te laten veranderen «Is noo- dig i«- De voorzitter «egt, dat aan den heer M. Schreuders op de meest eervolle wijze ontslag is verleend voor de 69 jaar die hij als leider der brandweer te Gies- sen-Oudekerk is werkzaam geweest. B. en W. stellen voor nit erkentelijkheid hem een bedrag van f 10 te geven. Daar som mige leden dat wat weinig vinden, wordt besloten f 25 te verstrekken. Rondvraag De heer van Dam vraagt of een be stek ten gemeentehuize aanwezig is van het gedeelte rijksweg no. ló, dat door de ze gemeente loopt. Weth. v. d. M i n k e 1 is antwoordt, dat zulks niet het geval is, maar dat ze in druk zijn. De heer Boon zegt, dat hij dezen mor gen zijn zwanengang is gegaan en ook zijn zwanenzang wil houden. Spr. heefter al meer op gewezen, dat de politieveror dening zoo verouderd is en dringend ge wijzigd behoort te worden. De voorzitter wil, hoewel het de laatste vergadering is, die de heer Boon bijwoont, hem daarna toch in de ge legenheid stellen om zijn bezwaren ken baar te maken. Spr. zal gaarne schrifte lijk daarvan op de hoogte worden gesteld Ook vraagt de heer Boon naar de kwestie van het hoefslagrecht. De voorzitter zegt, dat op 15 Sept. a.s. deze zaak in den raad van beroep zal worden behandeld. De heer de Jong vraagt nog of het niet gewenscht is de boomen aan den Pa rallelweg te verkoopen, daar ze thans wel verkoopbaar zijn. De voorzitter zegt, dat we hier toch al misdeeld zijn aan natuurschoon, uitgezonderd de wa erpartij, zoodat hij er sterk tegen is om den eenigen weg, waar men nog kan wandelen, kaal te maken. De heer v Bennekum had graag gez en, dat de oude raad nog een beslis sing genomen had omtrent de verharding van den Binnendamschen weg. Ook zou hij gaarne zien. dat de straatverlichting in het najaar bij donker weer wat eerder werd ontstoken. De voorzitter «"Kt «ulks toe. Daarna richt de voorzitter zich met een afscheidswoord tot de 6 van de 11 leden, die niet meer in den n'euwen raad terug- keeren Spr. merkte op, dat van hen de heer van Noordennen gedurende 26 en de heer Wes erhout 24 jaar deel hebben uit gemaakt van den raad en dat de eerste enkele jaren en de laatste 11 jaar ook wethouder zijn geweest. Beiden en ook de andere heeren Boon, van Bennekum. van der Wiel en de Rooij dankt hij harte lijk voor hetgeen zij in zoo ruime maten hebben bijgedragen om de belangen der gemeente te dienen. Spr. wenscht hun on der Gods Zegen een goeden welstand en rust toe. Daarna sluit de voorzitter do vergade ring. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 3 Sept., des v.m. te 10 uur. Af wezig de heer J. F. Termaat. Als nieuwe leden zijn tegenwoord;g de heeren F. de Heer (c.h.) en D. J. v. d. Heiden (ge meentebelang). De voorzitter burgemeester Hoo- genboom, opent de vergadering met het voorlezen van het formuliergebed. Daarna leggen alle leden in handen van den voor- zitter de voorgeschreven eeden af. De voorz'tter spreekt de pas be- ëedigde lede 'oe en wenscht bun kracht om den af) l'gden eed na te komen en deze door het behartigen der gemeente belangen te bekrachtigen. Hij vest'gt de aandacht op het feit,, dat men als raads lid in een glazen huis werkt, van waar uit men door het publiek wordt gevolgd. Eigen inzicht en idee moet dan ook zoo noodig voor het algemeen belang worden prijsgegeven. Spr. wenscht de leden ook gezondheid toe, zoowel in hun persoon lijk als in hun gezinsleven, aangezien ge mis daarvan ook in het dienen der ge meentebelangen zijn terugslag moet doen gevoelen. Hij hoopt op een goede ver standhouding, wat nog niet beteekent dat er geen meeningsverschil zou mogen zijn. Integendeel, door verschil van meening worden de zaken scherper belicht en dit kan n!et anders dan de gemeentebelangen ten goede komen. Hierna volgt het tweede punt, de be noeming der wethouders. Nadat geen der leden van de aangeboden gelegenheid tot bespreking heeft gebruik gemaakt, volgt stemming over een wethouder. Uitslag: le stemming: J. Scherpenzeer (aftr. e.h. weth., thans gem.bel.) 8 at, G. Versluis 1 en twee blanco. Gekozen is alzoo de heer J. Scherpenzeel. Bij de stemming voor den tweeden wet houder is de uitslag: G. Versluis (aftr. a.-r. weth.) 4 stemmen en twee blanco. De heer Verslüis is alzoo gekozen. De voorzitter wenscht de pasgeko zen wethouders met hun benoeming geluk en spreekt de hoop uit, op prettige sa menwerking te kunnen rekenen. Tot com missie-leden voor het nazien der gemeen te-rekening 1934 worden aangewezen de heeren Jac. de Jong, J. A. Bikker en D J. v. d. Heiden. Voor de rondvraag bestaat geen be- tangstell;ng. Vóór de sluiting wijdt de voorzitter nog enkele woorden aan den verjaardag van koningin Wilhelmina. Spr. wenscht hier bij dankbaar stil te stijjan en merkt op dat dankbaarhe d hier wel zeer op haar plaats is, vooral wanneer gelet wordt op den rouw, waarin het> naburig Vorsten huis zoo onverwacht gedompeld is. Spr. wenscht dat het gebed van ons volk moge uitgaan tot het behoud van onze koningin en haar gezonden terugkeer uit het buitenland. Daarna slu'ting! Paul-sum. Raadsvergadering op 3 September. Te genwoordig alle leden; voorzitter de bur gemeester. Na opening der vergadering leggen de raadsleden de eed af, waarna de voorzitter hen feliciteert en hoopt dat de leden, evenals voorheen, de belangen der gemeente naar hun beste krachten zullen behartigen, en dat eveneens de on derlinge verstandhoud ng moge blijven, zooals deze steeds geweest is. Volgt de verkiez:ng der wethouders. Na stemming blijken gekozen te zijn de hee ren A. van Houweling en J M. Kooi man. Eerstgenoemde neemt deze benoe ming direct aan, doch de heer Kooiman wenscht ze ;n beraad te houden. De voorzitter zegt, dat hij volgens de wet, dan binnen drie dagen moet be slissen. Ook deze nieuw-benoen.den feli citeert de voorzitter en hoopt ook op een prettige samenwerking n het college van i B en W. Vervolgens spreekt hij woorden I van dank tot den t.eer Kloek, d'e a's wet houder n et is nerkozen, voor al hetgeen deze in het belang der gemeente heeft gedaan. Hierna worden de notulen eelezen, wel ke zonder opmerkingen worden goedge keurd Vervolgens vraagt de voorzitter don heer Jac. Koo man of deze tevreden s met de u'teenzetting, die de voor zitter der waterle dingcommissie nzake den bouw der d rcc'eurswon ng heeft ge geven. Deze li Heenzetting heeft men kun nen lezen in de courant. De heer Kooiman antwoordt, dat de mededeel ng wel zeer veel heeft verdu de- lijkt, doch dat het cijfer nog niet laag te nremen is. De commissie, ingeste'd om te trachten tot verlaging der electric teitstar even te komen verzocht een bijdrage in de ge maakte en nog te maken kosten, zijnde één rent per inwoner De voorzitter geloof'dat deze actie wel eenigszins nut kan hebben D t gevraagde bedrag wordt toegestaan l Volgt een mededeelmg omtrent de good- gekeurde begrooting 1935 en aanbieding van af- en overschrijvingsvoorstellen. De heer Jac. Kooiman rapporteert de rekening over 1934 in de baste orde te hebben bevonden. Besloten wordt de veldwachterswoning en secretarie aan te sluiten op het buizen net der waterleiding. Na nog enkele besprekingen van onder geschikt belang, aluit de voorzitter de vergadering. ALBLASSERDAM. August**. Ingekomen: A. L. Verhoef, van Site- drecht; H. Kwakernaak, van Papendrecht; J de Jong, van Nieuw-Lekkerland, Vertrokken: A. J. C. Rikkers naar Sta drecht; A. van den Herik naar SohiebrOek; A. H. Laponder naar Nieuw-Lekkeriand; G. de Jonge Daar Nieuw-I^kkerland; A. van Vuuren na^r Papendrecht, P Groene- veld en gezin naar Papendrecht; G. Zwart- bol naar Dordrecht; M. W. van Alphen naar Rijswijk; J. Bouman naar Dordrecht; G. B. van der Rhee naar Sliedreoht; J. va» Tol naar Nieuw-Lekkerland. AMEIDE. Augustus. Ingekomen: P. Gijsen met gezin, «ga renmaker, van Gieesen-Nieuwkerk 185 naar Ameide, A 146. Vertrokken: Mej. N. Verhoef, va» Amei de A 17 naar Amersfoort, Utrechtache Straatweg 266. GIESSENDAM. Augustus. Ingekomen personen. J. Peursum, van Hardinxveld, B 210; T. Broekhuizen, van Rotterdam, Watergeusstraat 134b; mej. B van der Pol, van Neder-Hemert A 13; mej. H. den Uil, van Dordrecht. Lijnbaan 63; mej. M. Ritmeester, van Sliedreoht B 56; mej. G. Verschoor, van SHedrecht A 284. Vertrokken personen: G. Huisman naai Berlioum A 150; mej. C. den Dikken naar Andel (N.-Br.); mej. P. W. Heemskerk naar Sliedreoht, Stationsweg 53; P. Dek ker naar Buss una; A. G. de Ruiter naar Het Bildt (Fr.); mej. J. Hijlkema naar Hillogom, Burgemeester Pontstraat 44, mej. N. J. Kroon naar 's-Gravenhago, Bankastraat 247; H van 't Hoog naar Nij megen, Vischmarkt 26; mej. J Adriaan- se naar Hardinxveld B 42; J. W. Dekker naar 's-Gravenhage, 2e Rudolfdwarsstraai 6; mej. A. M. Heikoop naar Rotterdam, Bergechelaan 198; mej G. T. Boonstoppel naar Epe (Geld.), Viijtweg. C. Boom en ge zin naar Hardinxveld, Achterdijk 26; mej. L. van Baaren naar Ottoland, A 79; J. Huisman naar Barendrechl, Barendrecbt» acheweg G 321a GROOT-AMMERS. Augustus. Ingekomen personen: G. den Uil, «k Jaarsveld. Vertrokken personen: J. A. J. M. Cle mens naar Brandwijk (p.a. Korporaal); K. Massoth naar Duitachland. LANGERAK. Over de maand Aug. Ingekomen personen: Pieter Verheij »it Schoonhoven. Vertrokken personen: A. F. de Graaf en gezin naar Sl'edrecht B 523. LEXMOND. Over de maand Aug. Geveeitgde personen: in nr. ,39 J. Smits van Rilland-Bath; in nr. 303 G. Verhoef van Utrecht; in nr. 140 A. de Vos va» Leerdam. Vertrokken personen: van nr. 140a J de Vos naar Schoonrewoerd; van nr. 41 C. de Bruin naar Utrecht; van nr. 219 A. C. en A. v. d. Heuvel naar Utrecht; van nr. 2 M. de Zeeuw naar Haarlem. NIEUWPOORT. Over de maand Aug. Ingekomen personen: Antje van Beuze- kom uit Driebergen-Rijsenburg. Vertrokken personen: Sjoerd Wieling, naar Leeuwarden, Arandstraat 14; K"* dolf Soek naar Schoonhoven (p a. Hoef nagel). NOORDELOOS. Over de maand Aug. Ingekomen: Jozina van Drenth van Rotterdam; Huibert Uitenbogerd van Goudriaan. Vertrokken: Bastiaan de Groot, naar Arnhem; Hendrika van de Haar, naar Houten, Ann gje Willempje van Houwe- lingen, naar Bergambacht. SLIEDREOHT. September. Ingekomen personen: J. de Wit, va» Whngaarden naar Stationsweg 63; A. van Neutegem, van Den Haag naar Middel- diepstraat 29 inw.; T. L. van Santen, van Hardinxveld naar A 190: M. Veispug, van Hardinxveld naar A 213 mw.; K, de Waard, van Dordrecht naar A 283 mw. Vertrokken personen: H. Stout, van B 533 inw. naar Rotterdam, Vierambacht. straat 18; E. Kwakernaak, van A 395 mw. naar Giessendam C 273: G. Koppelaar, van A 905 inw. naar Den Haag, Vondersiraat 74 J Vroege en echtgenoot», van a He lena naar Halfweg, gem. Haarlemmerhede en Spaarnwoude, Zijkanaal F a a-b. woon ark Helena. STREEFKERK. Over de maand Aug. Ingekomen: 0. den Boer, van Groot- Ammers naar A 29: Willem de Groot en gezin, van Gapelle a d. IJssel naar B 92. Jacoba Bouter, van Ro terdam naar C 40b. Vertrokken: Geertje Borsje, van A 5 naar Zeist, Adrianus Ter'ouw. van R Ma naar Goudr aan: Krijn H.ikkeslee» au gezin, van A 94 naar Kerkrad.. I OEROE BLAD. NIEUWSBLAD VOOR ZUID-HOLLAND EN UTRECHT SOwnhw.-Mh.Ci an". Hoewel Hi t er 'n groot sten he Courant WAANOAB 9 SEPTEMBER 193U AUTOBUSDIENST BOSKOOP-GOUDA Bij Kon. besluit is een bescbikk'iig gngeien op de beroepen van J. Jannes, autobusdienst-ondernemer te Boskoop en de firma's Steyloo en Visser, mctaalwarcn- fabriek en Nijhofs Houthandel, beide te Boskoop, tegen de beschikking van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarhij ite aan J. Jannes, voornoemd, verleende vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen Boskoop en Gouda over Waddinxvcen is ingetrok ken. De firma's Steijloo en Visser en Nijhof rijn in haar beroep niet ontvankelijk ver klaard. Het beroep van J. Jannes is ont- gegrond verklaard. Bergambacht B. en W. hebben ver gunning verleend aan het Leger des Heils te Amsterdam, om in September of Oc tober een collecte te houden. De heer G. Burger, lid van de Vrij willige Brandweer, dienst doende bij de automotorbrandspuit, heeft als zoodanig zqn ontslag ingediend. Aan de muziekvereeniging „Excel sior" is toestemming verleend tot het honden van een verloting. KOLENSCHIP GEZONKEN OP DEN HOLL IJSSEL CapeJI» a.d. IJ«»»L Zaterdagmorgen is hier het Rijnschip Binnenvaart 12, groot 465 ton (en eigendom van de maatschap pij Binnenvaart (directie Roelofs te Rot terdam) in de IJssel gezonken. Het schip had een lading kolen in voor de gas fabriek te Gouda. Blijkbaar is het bij het vastmaken van de sleepboot tegen een ducdalf te Kralingscheveer gekomen, waardoor een lek in het achterruim is ontstaan. Schip en lading zijn verzekerd; de inboedel van den schipper P. Overman echter niet. Deze kon gedeeltelijk worden geborgen op de sleepboot. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd en het ichip at niet hinderlijk voor de scheep vaart. Crisis comité. CofMÜs a.d UsseL Het plaatselijk cri sta comité is voornemens, evenals het vo rige jear, winteraardappelen tegen kost prijs te verstrekken aan werkloozen. Per gezinslid zal 1H L verstrekt wordt. Van het steunbedrag zal dan 20 cent per H.L. per week ingehouden wor den. Aanrijding. i a.d. IJssel Op de hoek IJsselm. Lennepetraat had een aanrijding ptaata tosschen den wielrijder A. v. d. Veer ntt de Hugo de Grootstraat, an een ante, komende van 's-Gravenweg, welke door v. d V. niet wae opgemerkt Het rij wiel werd vernield, doch v. d. V. kwam wonder boven wonder met den schrik vtü De auto-bestuurder had aan het on geval gom schuld. MALLESATSLUIS BESCHADIGD. Scheepvaart gestremd. Gouda. Zaterdagmiddag is bij het schui ten door de Mallegatsluis te Gouda van het met cokes geladen voertuig „Dana Adriana", schipper W. van den Berg, ko mende van Sluiskil en bestemd voor Bos koop, juist bij het passeeren van de sluis deuren een anker van de rol geschoten, dat is blijven haken aan een zware ijze ren plaat, welke aan de deur is bevestigd en dient tot afsluiting van het wal er. Deze circa 300 kg. zware plaat is door het anker losgewrongen, waardoor het afslui ten «ter sluis onmogelijk is geworden. Er kan nu door de sluis niet verder Worden geschut, totdat het defect zal zijn hersteld. Daartoe is de technische hoofd ambtenaar van den Rijkswaterstaat, de heer Vermeulen uit Utrecht, direct ter plaatse verschenen om de regeling der her stelwerkzaamheden op zich te nemen. Bij een overleg tusschen den ingenieur Van den Prov. Waterstaat, ir. Hanskamp en den hoofdingenieur van den Piov. Waterstaat, ir. Van der Wall, is overwo gen, de vaartuigen gedurende de stagnatie te doen schutten door de nieuwe sluis, nc door het doorgraven van den Hoogen Schiedamschen Zeedijk de directe water verbinding tusschen IJssel en Gouwe tot stand is gekomen. Induinad zal op som mige tijdstippen van dec. dag, heden te beginnen, eenige schatting door de nieu we slois worden toegestaan, echter op eigen risico van den schipper. Gouderak. De minister van defensie heeft aan den dienstplichtige N. J. van Dijk voor goed vrijstelling verleend we gens kostwinnerschap. Bazar Grdem Kruis. Haastrecht. Meldden we reeds, dat de bazar Woenodag was geopend en dat er veel bezoekers waren gekomen, op Don derdag en Vrijdag was het eveneens druk. Het aantal entree'* liep tot over de 900 en de bruto ontvangst op de bazar tot mim f 1400. Om kwart voor twaatf sloot de voor zitter van Het Groene Kruis, dr. F. J. Hakkenberg, den avond met dank aan.de bezoekers en allen die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt. Met de woorden: »De bazaar is geslaagd", besloot de voor- tatter des» 3-daageche bijeenkomst. Het verkeer. Haastrecht. Een mooie personenauto van een Indisch verlofganger, woonachtig te Zeist, moest voor een tegenligger te ver uitwijken en reed bij de graanmalerij van den heer G. W. Oskam in Ben. Haastrecht tegen een licht paal, die daar door afknapte. Ook werden een 2-tal be tonnen palen afgereden. De auto kon nog de reis voortzetten. Een vrachtwagen van den heer J. W. v. d. Scheur te Apeldoorn is in Boven- H aast recht door het plotseling sloppen van een er voorrijdende auto, waarmede 'n aanrijding gekomen en werd zwaar be schadigd. Det auto is met een kraanwa gen van de garage Eegdeman wegge haald. Goede resultaten. Haastrecht. De heer J. W. de Bruijn verzamelde voor de T.B.C-bestrijding ruim 500 rijwielplaatjes met nog 3 KG. los koper. Haastrecht. De heer C. Th. de Goey, landbouwer, is failliet verklaard. Cura tor is mr. A. A. J. Rijksen te Gouda. Onderl. Brandwaarborg Mij. Lekkerkerk. De onderlinge brandwaar borgmaatschappij Lekkerkerk en Omstrè- en, hield Dinsdagavond haar jaarlijksche ledenvergadering in het koffiehuis „Re* Bonte'Paard De vergadering was be zocht door 43 leden en stond onder lei ding van den voorzitter, den heer B. Streefland. I)e secretaris-penningmeester, de heer Joh. W. Pruijt, deed rekenina en verant woording van zijn beheer. Nadat de voor zitter nog voorlezing heeft gedaan van 't rapport der commissie van controle en na mondelinge bevestiging van haar bevin dingen, werd de rekening en verantwoor ding goedgekeurd en de balans door het bestuur geteekend. Daarna bracht de secretaris een jaar verslag uit betreffende den gang van za ken der Maatschappij. Het verzekerd ka pitaal bedroeg per 1 Aug j.l. f 2.922 770. De winst f 6060.13, waardoor het bezit der maatschappij is gestegen tot f 78.987, welk bedrag op solide wijze is belegd In de laatste 10 jaar groeide het ledental van 120 tot 349. Als bestuurslid werd de heer C. van der Wouden Dzn. met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P, van der Graaf Jaczn werd voorzien door benoeming van den heer J. Oskam Jzn. Het college van oommkssarissen werd 'op voorstel van den voorzitter, herbe noemd. De entree voor nieuwp leden, wertt evenals vorige jaren bepaald op f 2 50. De jaarlijksche beproeving der spuiten werd bepaald op Zaterdag 14 Sept., nam. 2 uur, nabij hare standplaatsen, waartoe de leden der maatschappij door den voor zitter werden opgewekt om daarbij tegen woordig te zijn. Ter zake van de premieheffing werd besproken, dat het b«stuur bij een gunsti- gen gang van zaken het volgend jaar eep voorstel zal doen tot verdere premiever laging; de heffing heeft dan plaats gehad gedurende 10 jaren de volle premie en go- durende 10 jaren - de halve premie Motrcapdi». Tijdens het onweer in den nacht van Donderdag op Vrijdag werden twee kalveren van den landbouwer J. Liefaart aan den Onderweg in een weide door den bliksem gedood. De belasting-ambtenaren hebben een samenwerking met de rijksveldwacht Za terdag een controle op den weg uitge oefend voor wegenbelasting en rijwiel- merken. Alle motor- en wielrijders werden aangehouden. Slechts één persoon werd bekeurd, die niet in bet bezit was van een rijwielplaatje. Hij maakte van de n'euwe bepal'ngen gebruik en betaalde onmiddel lijk de boete. Eierveiling. Moercapella. Op de Donderdag 5 Sep tember 1935 gehouden veiling, waren aan gevoerd 7516 eieren. Prijzen waren als volgt: kippeneieren f 3.10f 3.60, eend- eieren f 2.602 65, kalkoeneieren f 3.50 4, alles per 100 stuks. Appelen 90 cent per mandje. Kwad» honden. Moordrecht. Bij den veehouder G. 0. hebben twee honden zich in een koppel schapen geworpen, die in de weide liep. Vooraf hadden de honden zestien konij nen doodgebeten. Van de schapen werd eem zoo zwaar verwond, dat het moest worden afgemaakt De heer J. V. nam op verzoek van den eigenaar een geweer en schoot op de honden. Een werd geraakt en deze vluchtte jankend weg. De andere sprong over slooten en kwam op den verkeersweg terecht. De heer V. sprong op een daaf staande auto, ging den vluchtenden hond achterna en wist ook dezen te treffen. De eigenaar van den hond heeft de schade aan den veehouder vergoed. Als leden van de comm-ssie van bij stand voor de gemeentebedrijven werden herkozen de heeren N Dirkzwager Dzn en J. J. van Gennep, terwijl in de plaats van den heer Frederiks, die tot wethou der is gekozen, benoemd werd de heer H. Rietveld Oranjefeest. Nieuw-Lekkerland. Woensdagmiddag is hier opgewekt en op waardige wijze het Oranjefeest gevierd, georganiseerd door de vereeniging „De Oranjevaan' het weer niet meewerkte, wat er 'n groot aantal feestgangers op de been 's Middags van 13 uur hebben jongens en meisjes van 12-16 jaar verscheidene spelletjes uitgevoerd. Daarna volgden de volksspe len, n.l. ringrijden met auto's, met paard cn tilbury en met fietsen, mitótklimmen en stoelendans Een en ander werd door de muziekvereeniging „Apolló" opgeluisterd. Na afloop der volksspelen reikte de eere voorzitter, burgemeester F. M. A. v. d. Rovaart, mei een hartelijke toespraak de prijzen uit. 's Avonds had een lampion optocht plaats, waaraan velen deelnamen. Tot slot gaf de zangvefeeniging Amicitia een concert, waarna de menigte nog een geruimen tijd in gezellig samenzijn bijeen Weéf. Het geheel ie uitstekend geslaagd, ge zien den korten tijd van voorbereiding. Het werk wordt z. h. st. aan den laag- iuschrijver gegund. De heer Kooiman verzoekt het dag. bestuur zijn best te doen, dat zooveel mogelijk de leveringen als zand enz. door inwoners uit de gemeenten gedaan wor den. De heer Stuurman zal daarover met de aannemers spreken. Een schrijven is ingekomen van den heer L. Boon, dat hij de benoeming als bedrijfsleider van de waterleiding aan- nt. den en bij Bouter Nieuw-Lekkerland. De heer J. M. Stam héét .zijn benoeming tot wethouder, wel ke benoeming hij Dinsdag in beraad had gehouden, aangenomen. Poiderschouw Ouderkerk a.d. IJssel. Bij de op 4 de zer door het bestuur van den polder „De Nesse'' gehouden schouw over de wate ringen, wegen en vlieten, werden bij 21 personen een gelijk aantal overtredingen geconstateerd, waarvan proces-verbaal werd opgemaakt. De herschouw zal op 21 September plaats Oudewater. De feesten ter gelegenheid van den verjaardag der koningin hebben eon gezellig en prettig verloop gehad. Dreigde eerst de s morgens gehouden kinderopttaht met versierde fietsen, wa gentjes enz., een fiasco te worden door het onverwachts opkomen van een re genbui, gelukkig klaarde het weer weder op en kon de geheele vastgestelde route worden gemaakt, waarna aan alle kinde ren een gratis reisje in de cake-walk werd verschaft, alsmede enkele tractaties. Jammer dat des middags het optreden op het Gasplein zeer werd bemoeilijkt door den regen, die echter aan hun pres tates geen afbreuk deed, daar hetgeen werd vèrtoond buitengewoon was. De avond heeft veel goed gemaakt. Er heerschte toen om en in de verschillende vermakelijkheden op het gasplein een ge zellige drukte. De buurtvereeniging Korte Haven heeft ook nu weder de straatillu minatie aangebracht, zoodat ook in de stad een feestelijke stemming heerschte. Oudewaler. „De Zwaluw" heeft een wed vlucht gehouden vanuit Mazenee (Frankr.) 345,5 K M De uitslag was: Van Vltet— Hoogenboom 19, De LaarVreeswijk 2, 10 en 11; W. d<? Waal 3 en 5; Schol man 4, Kamerbeek en 8; Ter Laak 7 Onder leiding van mr. J. I. van Doorninck, zal hier een campagne wor den gevoerd om den verkoop te bevorde ren van de zoogen. zomerpostzegels, waar óp een kleine toeslag zal worden geheven, die ten goede komt aan cuitureele en so ciale doeleinden Als ieder op deze wijze een kleinigheid bijdraagt, kan een flink resultaat worden bereikt. Landbouwcursus. Reeuw ijk. Onder leiding van den land- bouwonderwijzer, den heer E. v. d. Ban, zullen in den a.s winter in school A op het dorp landbouwcursilsseo worden ge hóuden voor jongens van 15 jaar en ouder. WATERLEIDING „DE VIJF GEMEENTEN". Stolwijk. Woensdagamorgen vergaderde het algemeen bestuur van de .waterleiding „De Vijf Gemeenten" onder voorzitter schap van baron van Hemert tot Dings- hof, burgemeester van Stolwijk, Haast recht en Vlist. Allereerat wenscht deze de aanwezige wethouders geluk met hun her- of benoeming als zoodanig en hoopt, dat, door elkander steeds te begrijpen, de zaak tot een goed einde moge worden ge bracht. Vervolgens worden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarna de reeds vermel de gunning van den bouw van den water toren volgt. De laagste inschrijfster was de NJV. Gewapend Betonbouw ..De Condor" te Amsterdam voor f 63.900. Het dagelijksch bestuur stelt voor aan deze vennootschap het werk op te dragen/ De heer Blank eit heeft den heer Huisman uit Stolwijk op bezoek gehad en deze heeft gevraagd of het werk niet aan hem gegund kon worden als inwoner van een van de vijf gemeenten, terwijl hij op één na de laagste inschrijver was, ».I. voor f 66 900. De heer Huisman heeft De heer De Leeuw zegt, dat er een schrijv ring is ingekomen over het rouleeringssysteem bij de werkverschaffing. Spr. wil een over eenkomst hebben tusschen Stolwijk, Berg ambacht en Ammerstol omtrent het punt hoeveel menschen uit die gemeente te werk gesteld zullen worden, om daarop een rouleeringssysteem te bouwen. De heer Stuurman zegt, dat wan neer b.v. Bergambacht 60, Ammerstol 60, en Stolwijk 30 werkloozen hebben, deze verhouding de basis zal zijn. De heer Kooiman wil er op wijzen, dat het rouleeringssysteem het bestuur voor moeilijkheden plaatst. Het lijkt spr. n;et onmogelijk aan een of ander getal vast te houden. De voorzitter stelt voor dat de heer Stuurman een project opmaakt. De heer Stuurman stelt zich voor dat met menschen die eenigen tijd te werk gesteld worden, beter te werken is. De heer Den Leeuw den Bouter zegt dat het werk nu eenmaal in werk verschaffing gemaakt moet worden en dan moet ook ieder werklooze een beurt krij gen, xij het ook voor korten tijd. De heer Kooiman vindt, dat aan nemer, zoowel als adviseur de beste ar- bc dskrachten trachten te nemen. Nu het in werkverschaffing wordt uitgevoerd, zal iedereen, ook een niet-vakman, tewerk ge steld moeten worden, tenminste gezien uit het oogpunt van de gemeentebestuurders. Het Rijk heeft hier de verantwoording le dragon, omdat hol de werkverschaffing oplegt. Wanneer in de richting van het rouleeringssysteem iets tot stand te bren gen is, dan dient men dat te doen. De heer De Leeuw den Bouter zegt, dat als een kantoorbediende te werk gesteld wordt, er dan een trainiugspremie voor hem gevraagd kan worden. Spr. heeft het idee fhkt de aannemer en de heer Stuurman zich voorstellen het werk normaal uit te voeren onder werkverschaf- fingsvoorwaarden; zeer terecht maar dat kan niet. De heer Stuurman ontkent dit. De voorzitter zegt, dat de werk verschaffing is opgelegd, maar moet deze dom naar de regels uitgevoerd worden? Dat is niet in^ het belang van de water leiding. Nu móet er van gemaakt worden wat er billijkheidshalve van gemaakt kan worden. Wanneer er technische werken zijn, dan zal de regeering het niet kwa lijk nemen, dat eenigszins van de regels wordt afgeweken. In de eerste plaats staat het belang van een goed bu-zennet op den voorgrond. De heer De Leeuw den Bouter heeft eenige practische ervaring op dit gebied. Wanneer de aannemer niet de juiste krachten weet te gebruiken, dan is hij niet comptabel. De voorzitter kent de gedachten, welke nu naar voren gebracht zijn en la ten wij er van maken wat er van te maken is. In het dag. bestuur zal een en ander nog nader onder het oog gezien worden, waarvan het alg. bestuur kennis gegeven zal worden. De heer De Leeuw den Bouter zegt dat twee maanden geleden het werk ia gegund. Waarom is na twee maanden pas een begin gemaakt met het werk? De voorzitter zegt dat dit een ge volg is van een misverstand. Het dag be stuur was van meening, dat prof. Visser zijn goedkeuring had gehecht aan het plan. Het bleek echter dat er nog ver schillen waren. Hierna sluiting. Keninginnefeesi Stolwijk. Woensdag werd de verjaardag van de koningin hier feestelijk herdacht. Nadat des morgens voor het gemeentehuis „de Harmonie" het Wilhelmus had ge speeld, werd begonnen met ringrijden per rijwiel voor schoolkinderen, gevolgd door turfrapen en appelen uit het water hap pen Hierna volgde ringsteken door een waterbak. Dit was een zeer vermakelijk spel, want als men misstak, werd men onthaald op een stortbad. Des middags kwam ringrijden met tilbury's en per rij wiel aan de beurt. Hiervoor bestond bij- 60 duiven. Loe 1.40 uur. Aankomst eerste duif 2.43 46 uur. Gemiddelde snelheid per minuut 1324 M. De prijzen werden ge wonnen door: i, 3 en 6 J. den Ouden; 2 4 5 en 15 C. de Ruiter; 7 en 16 H. van Meerkerk; 8 en 14 A. Stuurman; 9 en 11 W. L. Schippers M.Hzn M) nn 13 J. van der Graaf, 12 A. van der Wal. Uitslag wedvlucht van do FjV. Laehtexpeoe" StreefkerkGrnot-Ammers ran Lion, ufeiand 86.083 K.M. In con cours 04- duiven. Los 1.40 uur. Aankomst eerste duif 2.40.Ö5 uur. De prijzen wor den behaald door: 1, 7 en 10 W. Jonse; 2 on 18 B. van Harlen; 3 G. Baardwijk; 4 en 11 P Ansink; 5, 6 en 15 J. Don kersloot; 8 J. Doelen; 9 en 12 J. Streef; 13 en 14 W. Kuil; 16 B. Burggraafc 17 B. Simons. Waddinxveen. Mej. A. J. van der-Geosé slaagd.e voor het examen coupeuse, afge nomen door de Modevakschool „E.N.S.A* I.D.". Ze genoot haar opleiding bij mej, A. van ilen Dool uit Zevenhuizen. Waddinveen. De politie heeft tegen den slagersknecht F. H. proces-verbaal opge maakt wegens het ploften van diefstal van geld in dienstbetrekking. Gevonden een dameshoed bij D. Stof fer, Keek weg. Zevenhuizen. Het batig saldo van den bazar ten voordeele van het Groene Kruia bedraagt f 2511,33. Zaterdagavond gaf de muziekvereen. „De Kleine Trompetter" een welgeslaagd concert op het plein der openbare school. echter aan spr verkléjlrd, dat alleen h«t( zonder veel belangstelling. Vervolgens wa- feit, dat hij inwonêr is, reden zon ku zijn hem het werk te gunnen en hij wil de tegenover de laagst^ inschrijfster vo'- komen eerlijk blijven. De heer v. d. Graaf gelooft, dat a's de heer Huisman het werk krijgt, vee' arbeidskrachten uit de gemeenten tewerk gesteld zullen worden. De heer G a u t i e r meldt, dat niet an ders gehandeld kan worden dan het werk aan den laagsten inschrijver te geven. De aanbesteding is niet bij uitnoodiging ge schied. De voorzitter heeft hetzelfde be zwaar, hoewel het jammer is, dat niet een inwoner het heeft. ren potslaan en kruiwagen rijden aan de ,orde Door de groote deelname aan die verschillende wedstrijden, was het inmid dels avond geworden en kon het program- r a niet in ,fcijn geheel worden afgewerkt e prijzen bestonden uit geldprijzen en i uishoudelijke artikelen. De muziekver eniging Harmonie, alsmede radio Ra- Wiw, verleenden haar medewerking Hoe wel men op een enkel regenbuitje ont haald werd is het feest in alle opzichten schitterend geslaagd. Streefkerk. Uilslag wedvlucht van de P.V. „De gevleugelde Bode'' alh'er, van Lier. Afstand 86.083 K.M. In aftredende en nieuwe leden. Bergambacht, 6 Sopt. 19SJ* Geachte Redactie. Naar aanleiding van de Dinsdag 3 Sep tember gehouden raadsvergadering te de zer plaatse, verzoeken ondergeteekenden beleefd onderstaande te willen opnemen i» uw blad. Het heeft onderget. en met. hen velen verbaasd cn gegriefd, dat de voorzitter van den raad het blijkbaar niet noodig heeft geoordeeld, den niet herkozen wethouder, den heer P. van ilen Dool Adrz., bij zij» aftreden, als burgemeester eenige woorden van dank toe te spreken voor het vele werk in de afgeloopen jaren door hom, in het belang der gemeente verricht. Als men dan leest, hoe in Den Haag, Botterdam en andere plaatsen, waar mu taties in het dag. bestuur plaats vonden, de burgemeester in zeer waar dee rende be woordingen, voor bun arbeid als lid van het college en dag. bestuur, den dank dér gemeente vertolkte, doet dit zonderling "Sf is men soms in het dag. bestuur te Bergambacht in stilte verheugd, dat men den heer Van den Dool liet vallen, aan wiens capaciteiten als wethouder wel nie mand in de gemeente twijfelt? Was hij soms te goed op de hoogte met de gemeen te-huishouding? Maar dan heeft men zich tooh ook wel van den sinalsten kant laten zien. Het is ten zeerste te betreuren, dat men juist hem heeft laten vallen, die tot in de finesses thuis was in de besturing der ge meente. Vooral in benarde tijden, als wij thans beleven, is het een droef versohijnsel, daf mannen, die getoond hebben bet vertrou wen waardig te zijn, moeten verdwijnen voor politieke afspraakjes, of vriendjes belangen. Wordt het welzijn der gemeente daar door gebaat of wellicht geschaad? De heer Van den Dool behoeft niet ge lauwerd te worden Goede wijn behoéft geen krans. Doch daar hij zich, naast ve le andere functies, en een druk zakenleven, steeds heeft beijverd zijn volle krachten te geven aan het bestuur der gemeente, heb ben zeer velen het betreurd, zoowel réchts als links, dat juist hij moest vallen. Be ginselvast, overtuigd anti-revolutionair, was hij steeds wars om alle sentimenteel gelamenteer, en toonde zich te kunnen stel len boven de partijen. Daarom, inwoners van Bergambacht, nu den afgetreden wethouder ter plaatse, waar zolks in de eerste plaats had behoo- ren te geschieden, geen dank ,werd ge bracht voor zijn arbeid, steunt ons pogen hem alsnog dien toe te brengen door h v uw visilekaarlje den verdreven wethouder te zenden. Niemand verzuime zulke t« doen Het zal hem moed geven voort te gaan, zij het als gewoon raadslid, het heste te zoeken voor de gemeente Bergambacht. TT Redactie, bij voorbaat dank zeggend EENIGE BURGERS VAK BERGAMBACHT. Wij hebben den burgemeester van Berg ambacht inlichting gc\ raagd over het bo venstaande en de heer Kooiman antwoord de ons, dal hij in de vergadèring van 7 Augustus dank heef» gebracht aan de af tredende leden en in 't bijzonder nog aan hen, die niet zouden lerngkeeren. In de vergadering van 3 September begroette de burgemeester de nieuwe raadsleden. Hij had dus afscheid en dank gezegd aan de aft redenden en daarna do nieuwe leden bó» Red,

Schoonhovensche Courant | 1935 | | pagina 5